Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το "Καφενείο" της ΕΣΚΑΝΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
jna23
QUOTE(jna23 @ Feb 9 2010, 13:33 ) *
P.S. Και ένα ρεπορτάζ. Βρίσκομαι Καβάλα και μιλάω με Μάκη. Όλα πάνε καλά παιδιά  smile.gif


Επειδή μπορεί να μην με πιστεύεται ορίστε πως κρίνονται οι Πρωταθλητές.

Click to view attachment


Sorry φίλεΤραχωνα άλλα οποιος εχει γνωστούς το εκμεταλλεύεται 
traxonas
QUOTE(jna23 @ Feb 9 2010, 15:47 ) *
Επειδή μπορεί να μην με πιστεύεται ορίστε πως κρίνονται οι Πρωταθλητές.

Click to view attachment


Sorry φίλεΤραχωνα άλλα οποιος εχει γνωστούς το εκμεταλλεύεται 


Εσενα σε γνωρισα, αυτος με το μουστακι ποιος ειναι; 39.gif 24.gif
ikarosbc
QUOTE(traxonas @ Feb 9 2010, 15:58 ) *
Εσενα σε γνωρισα, αυτος με το μουστακι ποιος ειναι; 39.gif 24.gif

Ωχ! παραμονες του ντερμπυ ο αρχηγος παρεα με τον αρχιμαγειρα; w00t.gif

Φιλε τραχωνα ακυρωσε τη θεση. Τι να ερθω να δω;

Θα κανονισω να δω κανενα αγωνα κατς. laugh.gif

Οπως και να 'χει, θα 'ναι λιγοτερο σικε.

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
wizard
Χαιρετώ όλους τους φίλους του forum, στο οποίο τελικά δεν άντεξα να μην συμμετάσχω!

Είμαι νέο μέλος αλλά παλιός στο χώρο του basket, καθώς έχω παίξει σε όλα σχεδόν τα επίπεδα, ενώ έχω κάνει και τον coach σε παιδικοεφηβικά για 6-7 χρόνια, όπου σταμάτησει λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.
Μου αρέσει πολύ το basket και όποτε έχω χρόνο βλέπω ότι μπορώ, από παιδικό μέχρι Α1.
Φέτος λόγω φιλίας με 1 αθλητή στην Α΄και έναν στη Β΄ΕΣΚΑΝΑ παρακολουθώ συστηματικά Α΄και Β΄και βρίσκοντας ενδιαφέρουσες τις ανταλλαγές απόψεων από baskeτόφιλους στο forum, ενεργοποιήθηκα.

Ξεκινώντας μια πρώτη εκτίμηση για τα πρωταθλήματα της Α΄ και Β΄ ΕΣΚΑΝΑ, θα ήθελα να παρατηρήσω γενικά τη μέτρια ως κακή παρουσία των διαιτητών που συχνά εκνευρίζουν τους αθλητές και χαλάνε τα παιχνίδια. Νομίζω πως υπάρχει θέμα επιμόρφωσης και νοοτροπίας των περισσοτέρων διαιτητών-μάλλον εξαιτίας της έλλειψης προσφοράς στο σύνδεσμο που οδηγεί στη χαλαρότερη αξιολόγησή τους ώστε να καλυφθούν οι ανάγκες! Πρέπει να γίνει προσπάθεια αναβάθμισης των σχέσεων τους με τα σωματεία τους προπονητές και κυρίως με τους πραγματικούς πρωταγωνιστές-τους αθλητές. Χρειάζεται προσπάθεια και συνεργασία όλων των παραγόντων.

Θα κάνω μια προσπάθεια για αποτίμηση των πρωταθλημάτων Α΄και Β΄ΕΣΚΑΝΑ έχοντας δει όλες τις ομάδες τουλάχιστον μία φορά

Σχετικά με τις ομάδες θα ήθελα να παρατηρήσω τα εξείς:
Α΄: Σπουδαία χρονιά για Πορφύρα που μάλλον θα νικήσει τα δαιμόνια των προηγούμενων ετών και θα αλλάξει επίπεδο. Καλή δουλειά και σοβαρότητα από όλους στην ομάδα και μπράβο τους. Δυστυχώς για το πρωτάθλημα δεν υπάρχει ανταγωνισμός και ουσιαστικά η μάχη δίνεται στα χαμηλά!
Αρνητική έκπληξη ο Πρωτέας Βούλας (με βάση το υλικό που έχει-ίσως η ποιό γεμάτη ομάδα, αλλά...) και το Πέρα!!!
Β΄: Δυστυχώς σχεδόν όλα έχουν κριθεί από τον 1ο γύρο τόσο για την άνοδο όσο και την παραμονή. Το μόνο που δίνει ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα είνα αν θα πέσει 4η ή και 5η ομάδα(ΑΡΜΕΝΙΟΙ-ΕΥΡΥΑΛΗ και ΕΛΛΗΝΙΚΟ με τη σειρά, οι υποψήφιοι) ή άν θα υπάρξει 4ο εισητήριο ανόδου(ΙΚΑΡΟΣ-ΜΕΓΑΡΙΔΑ-ΤΑΤΑΥΛΑ και ΑΟΝΑ με τη σειρά οι υποψήφιοι). Νομίζω δίκαιη η απεικόνιση του βαθμολογικού πίνακα για την τριάδα ανόδου και πολλά μπράβο στη Δραπετσώνα, κυρίως για τα αποτελέσματα που έχει φέρει και την ψυχή που καταθέτει και όχι τόσο για το ποιοτικό της παιχνίδι. Ο Φάρος ομάδα Α΄κατηγορίας και ο Μανδραϊκός καλή-κλασσική ομάδα πρωταθλητισμού Β'- με τον τσαμπουκά της.
Όσο για παίκτες θα ήθελα να ξεχωρίσω τους:
Α΄: Φωτόπουλο(ΠΟΡΦ)-Καλαϊτζάκη-Κασπαριάν-Τσιρίδη, ενώ περίμενα περισσότερα από Σιούτη-Τζούνα
Β΄: Γκριτζέλη-Φωστέρη-Παναγόπουλο-Προσελέντη-Κριεκούκη με super μικρό τον Καρελλά!
Για προπονητές (με κριτήριο τη γενική τους εικόνα και όχι κατ' ανάγκη τα αποτελέσματα) θα ξεχώριζα τους:
Πεταλά-Ποτόσογλου(για όσο ήταν) και Μελέτη στην Α΄ και
Βρεττό-Χαριτάτο και Γιαννικάκη στη Β΄

Αυτά τα λίγα...
το παρατράβηξα εεε, ΣΥΓΝΩΜΗ αν κούρασα, νέος γαρ! blove.gif
tsili
QUOTE(jna23 @ Feb 12 2010, 14:25 ) *
Couch είμαι πανέτοιμος. smile.gif

΄

Couch= καναπές;;;

Τι ρε αρχηγέ, δε θα παίξεις;;; Τσάμπα η προβοκάτσια και το σαμποτάζ σε μένα όλη την εβδομάδα;; Άντε, καλή αγωνιστική σήμερα και μην ανησυχείτε για το ντέρμπι, αφού έχουμε τον POWER_KF με τις πληροφορίες του και όλους τους υπόλοιπους με τις θεωρίες συνομωσίας το παιχνίδι έχει ήδη κριθεί... 10-90 διαιτησία και οι άχρηστοι της Βουλιαγμένης θα κερδίσουν μέσα στον Άλιμο...Με τη βοήθεια των διαιτητών, όπως γίνεται όλη τη χρονιά φέτος...
alazonikos
jna23 σαν μεγαλος παιχτης επρεπει να γνωριζες πώς ονομαζεται ο προπονητης στα αγγλικα για να σε διορθωσω.....


coach ειναι ετοιμος....βαλτον μεσα!!!!!!!! και οχι "couch" !!!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif blove.gif blove.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
jna23
QUOTE(POWER_KF @ Feb 12 2010, 16:22 ) *
Πληροφορίες μου λένε ότι πολλά άστρα συνωμότησαν για το διπλό στον Άλιμο σήμερα..... Όσοι βρεθούν εκεί απόψε, θα το διαπιστώσουν!!!!


Κακώς αναφέρεις κάτι χωρίς να το αναλύεις. Αφού θα έρθεις στο παιχνίδι καλύτερα να έγραφες μετά ότι είδαν τα μάτια σου.


Φιλικά το λέω και δεν ειρωνεύομαι μην παρεξηγηθώ.



QUOTE(tsili @ Feb 12 2010, 16:37 ) *
΄

Couch= καναπές;;;

Τι ρε αρχηγέ, δε θα παίξεις;;; Τσάμπα η προβοκάτσια και το σαμποτάζ σε μένα όλη την εβδομάδα;; Άντε, καλή αγωνιστική σήμερα και μην ανησυχείτε για το ντέρμπι, αφού έχουμε τον POWER_KF με τις πληροφορίες του και όλους τους υπόλοιπους με τις θεωρίες συνομωσίας το παιχνίδι έχει ήδη κριθεί... 10-90 διαιτησία και οι άχρηστοι της Βουλιαγμένης θα κερδίσουν μέσα στον Άλιμο...Με τη βοήθεια των διαιτητών, όπως γίνεται όλη τη χρονιά φέτος...

Τι ηθελες να τον πω αφου μονο για DVD σε καναπε είναι smile.gif. Και ξέρεις πιον καναπέ εννοώ.
Και Coats μπορούσα να τον πω βεβαίως βεβαίως smile.gif αλλα είπα μην το χοντρίνω. smile.gif
referee
QUOTE(POWER_KF @ Feb 12 2010, 16:22 ) *
Σε περίπτωση νίκης της Βουλιαγμένης λόγω βοήθειας από το θείο Σαμ τι παίζει; Πληροφορίες μου λένε ότι πολλά άστρα συνωμότησαν για το διπλό στον Άλιμο σήμερα..... Όσοι βρεθούν εκεί απόψε, θα το διαπιστώσουν!!!! Εύχομαι να κυλήσουν ομαλά τα πράγματα και να δούμε ένα ματς αντάξιο της βαθμολογικής θέσης των δύο ομάδων. Φαντάζομαι πάντως ότι πολλοί (μέσα σε αυτούς και εγώ) θα βρεθούμε εκεί για να δούμε τα όρια και βέβαια και την έδρα των Τραχώνων που όλοι οι αντίπαλοι τη διαφημίζουν.


Εγώ είδα τα ΤΑΡΩ και μου διαβάσανε το φλυτζάνι αλλά δεν είδανε αν θα κερδίσουμε σήμερα.Ευτυχώς το λένε τα άστρα,γιατί δε πρόλαβα να δω Μελέτη το πρωί να δω τι λέει το ζώδιο μου... smiley.gif Αφήστε ρε παιδιά τις θεωρίες συνομωσίας πια κι ευχαριστηθείτε το μπασκετάκι...Είναι ένας αγώνας διαφήμιση,ουσιαστικά αδιάφορος ως προς το ποιός θα ανέβει κι εσείς ασχολείστε με όλα τα άλλα...Τι να πω?Καλό παιχνίδι εύχομαι... peace.gif
jna23
QUOTE(alazonikos @ Feb 12 2010, 16:38 ) *
jna23 σαν μεγαλος παιχτης επρεπει να γνωριζες πώς ονομαζεται ο προπονητης στα αγγλικα για να σε διορθωσω.....


coach ειναι ετοιμος....βαλτον μεσα!!!!!!!! και οχι "couch" !!!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif blove.gif blove.gif rolleyes.gif rolleyes.gif


Απάντησα στο συμπαίκτη μου δεν έπιασες το χιούμορ μου . Είναι έχουμε πει καυστικό σαν το Νάτριο και αυτό.




tsili
QUOTE(jna23 @ Feb 12 2010, 14:47 ) *
Τι ηθελες να τον πω αφου μονο για DVD σε καναπε είναι smile.gif. Και ξέρεις πιον καναπέ εννοώ


Εντάξει, όχι μόνο DVD.... Είχε και πίτσες η υπόθεση....

P.S. Πολύ off-topic όμως....
jna23
QUOTE(tsili @ Feb 12 2010, 16:57 ) *
Εντάξει, όχι μόνο DVD.... Είχε και πίτσες η υπόθεση....

P.S. Πολύ off-topic όμως....

Με predictor ήρθανε αυτές 


Hedgeout
QUOTE(jna23 @ Feb 12 2010, 16:36 ) *
Καλησπέρα σας
Επειδή το ξεκίνησα την προηγούμενη ας πω και εγώ τα δικά μου αναλυτικά προγνωστικά των εναπομείναντα παιχνιδιών:
Ερμής Αργ - Λέων Μοσχάτου= 2

Ο Ερμής είναι πολύ πεσμένος και ο μικρός του σε κακή κατάσταση. Δεν ξέρω την κατάσταση του Λέων αλλά είναι καλύτερη ομάδα και με πιο πολλές λύσεις. 

Αρης Γλ - Σούρμενα 2
Είμαι ο μόνος που πιστεύω σε εσάς ρεμάλια (MILF) μην με προδώσετε. Καλύτερη ομάδα τα Σούρμενα και μπορεί να αντιμετωπίσει την ζώνη του Αρη. Πιστεύω θα κερδίσουνε και εύκολα κιόλας.

Φοίνικας - Νεα Πέραμος. 1
Κρίνονται πολλά εδω και ο Φοίνικας το θέλει το παιχνιδάκι σε ένα περίεργο γήπεδο. Το παιχνίδι πιστεύω θα κριθεί καθαρά στην ευστοχία του Φοίνικα αλλά θα τα βάλει στην έδρα του παίζει 

Τράχωνες - Βουλιαγμένη 2
Εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος. Πιστεύω όποιος το θέλει περισσότερο θα το πάρει. Καλές ομάδες και οι δύο και πρέπει να αποδείξουμε σαν ομάδα ότι τελικά όσα λένε για εμάς είναι αερολογίες. Για αυτό το παιχνίδι ζούμε εδώ και 3 εβδομάδες.

Ερμής Πειραιά - Ηλεκτρούπολη 1
Θα το πάρει το παιχνιδάκι ο Ερμής καθώς έχει ανέβει στο παιχνίδι του. Η Ηλεκτρούπολή έχει πάρει την κάτω βόλτα και θέλει πολύ προσοχή.  


Καλά παιχνίδια με υγεία να έχουμε.
Couch είμαι πανέτοιμος. smile.gif

 
Εάν δεν κατάλαβες ήτανε μια πλάκα που του κάναμε. Δεν εχουμε κανένα θέμα μαζί του. Αγαπαγε τον φίλο σου με τα ελαττώματα του.(και είναι και πολλά γαμώτο μου) smile.gif


Κι εγώ πλάκα έκανα γι' αυτο έβαλα και τις ...
Τι λες θα σε βάλει σήμερα?
jna23
QUOTE(Hedgeout @ Feb 12 2010, 17:11 ) *
Κι εγώ πλάκα έκανα γι' αυτο έβαλα και τις ...
Τι λες θα σε βάλει σήμερα?


Του έδειξα το υπογεγραμμένο συμβόλαιο μου  δεν μπορεί να κάνει αλλιώς smile.gif




leonkalf
H γενική συζήτηση που έχει ξεκινήσει για την διαιτησία και γενικά για τον τρόπο λειτουργίας εσκανα, μπασκετ, διαιτητών κλπ μεταφέρθηκε τελικά στο topic "Διαιτησία"

Συνεχίστε εκεί παρακαλώ..
ΜΠΑΝΕ
Πληροφορίες αναφέρουν πως σε μονό 3 on 3 που εκτυλίχθηκε χτες στην αρένα της ΙΧΘΥΟΣΚΑΛΑΣ στο Κερατσίνι, ο Πρόεδρος-παίκτης-προπονητής, ο μπασκετάνθρωπος αυτός, παρ'ότι επιστράτεψε όλα τα μέσα (τον καλύτερο παίκτη της κατηγορίας, αλλά και τη διαιτησία (έκανε συνεχώς βήματα και μεταφορά μπάλας που δεν σφυρίζονταν), έχασε μάλλον εύκολα απ'ότι αποδεικνύει το τελικό σκορ (3-1 στις νίκες) από άνθρωπο που μεταφέρει κασσόνια, αλλά και από συνταξιούχο και πρώην (κατά τον Πρόεδρο-παίκτη) μπασκεμπολίστα, οι οποίοι κόλλαγαν τα τρίποντα σαν παστέλια...
Τώρα αναμένεται να επιστατευτούν και τα πιο γερά και σοβαρά μέσα ώστε να κερδιθεί ο συνταξιούχος rolleyes.gif ...Πληροφορίες αναφέρουν για αντεγκλίσεις εκατέροθεν peace.gif ...Αναμένεται να πέσουν πολλά λεφτά το επόμενο Σάββατο στο ίδιο μέρος και την ίδια ώρα shot.gif !!...
themis7
QUOTE(ΜΠΑΝΕ @ Feb 28 2010, 15:50 ) *
Πληροφορίες αναφέρουν πως σε μονό 3 on 3 που εκτυλίχθηκε χτες στην αρένα της ΙΧΘΥΟΣΚΑΛΑΣ στο Κερατσίνι, ο Πρόεδρος-παίκτης-προπονητής, ο μπασκετάνθρωπος αυτός, παρ'ότι επιστράτεψε όλα τα μέσα (τον καλύτερο παίκτη της κατηγορίας, αλλά και τη διαιτησία (έκανε συνεχώς βήματα και μεταφορά μπάλας που δεν σφυρίζονταν), έχασε μάλλον εύκολα απ'ότι αποδεικνύει το τελικό σκορ (3-1 στις νίκες) από άνθρωπο που μεταφέρει κασσόνια, αλλά και από συνταξιούχο και πρώην (κατά τον Πρόεδρο-παίκτη) μπασκεμπολίστα, οι οποίοι κόλλαγαν τα τρίποντα σαν παστέλια...
Τώρα αναμένεται να επιστατευτούν και τα πιο γερά και σοβαρά μέσα ώστε να κερδιθεί ο συνταξιούχος rolleyes.gif ...Πληροφορίες αναφέρουν για αντεγκλίσεις εκατέροθεν peace.gif ...Αναμένεται να πέσουν πολλά λεφτά το επόμενο Σάββατο στο ίδιο μέρος και την ίδια ώρα shot.gif !!...

Xαθηκε μια μαχη κι οχι ο Πολεμος.... Το τυρι το ειδατε την φακα οχι... Κερδιζω μονο οταν υπαρχουν λεφτα στο τραπεζι... Αλλωστε εσυ ακομα θυμασαι τα περυσινα... Οσο για τον παλαιμαχο αντιπαλο και τις προκλησεις του δεν ασχολουμαι... Να δω πως θα τα βγαλει περα με τον Τσαγκα το Σαββατο.... Και προτεινω διατητη Μπικα....
ΜΠΑΝΕ
QUOTE(themis7 @ Feb 28 2010, 20:04 ) *
Xαθηκε μια μαχη κι οχι ο Πολεμος.... Το τυρι το ειδατε την φακα οχι... Κερδιζω μονο οταν υπαρχουν λεφτα στο τραπεζι... Αλλωστε εσυ ακομα θυμασαι τα περυσινα... Οσο για τον παλαιμαχο αντιπαλο και τις προκλησεις του δεν ασχολουμαι... Να δω πως θα τα βγαλει περα με τον Τσαγκα το Σαββατο.... Και προτεινω διατητη Μπικα....

Εγω τα θυμαμαι αλλα εσυ μαλλον τρομαξεs και δε με καλεσεs στο μονο,γιατι μαλλον ειχεs δει και το τυρι και την φακα!!!!!!Επειδη θα ειναι ο Τσαγκα το Σαββατο και υπαρχει χωροs για ακομα εναν,αν θεs και δε φοβασαι για την ρεβανs μπορειs να με καλεσειs,και να παιξουμε για οτι θεs.......Και προτεινω διαιτητη Βαρουχα...
POLIS KALLITHEAS
aman aman.....anameno prosklisi
ΜΠΑΝΕ
QUOTE (POLIS KALLITHEAS @ Mar 1 2010, 16:02 ) *
aman aman.....anameno prosklisi
Πρωτον μπραβο στον ΠΟΛΙΣ για την νικη του,και ευχομαι ο στοχοs τηs δευτερηs θεσηs να ερθει στο τελοs τηs χρονιαs.Αν και η ο ομαδα χωριs ΜΠΟΓΔΑ ειναι φαγητο χωριs αλατι.Δευτερον ,αδελφε σιγα μη σε καλεσει γιατι θα ανεβει το επιπεδο και μπασκετικα και στοιχηματικα,και δεν θα αντεξει να χασει (κυριωs στο μπασκετικο κομματι)εκτοs εαν στησει καποιουs ,οπωs κανει σε περιπτωσειs τετοιων μονων!!!!!!!!!!
themis7
MΠΑΝΕ.... Επειδη εισαι σαν τον κολητο σου τον παλαιμαχο και λες μονο την μιση αληθεια... Ζητω δημοσια συγνωμη που τον διεσυρα χθες την μερα της επετειου του και στα τριποντα αλλα και στο μονο.... Ελπιζω να μην του χαλασα την βραδυα...
ΜΠΑΝΕ
QUOTE(themis7 @ Mar 2 2010, 12:39 ) *
MΠΑΝΕ.... Επειδη εισαι σαν τον κολητο σου τον παλαιμαχο και λες μονο την μιση αληθεια... Ζητω δημοσια συγνωμη που τον διεσυρα χθες την μερα της επετειου του και στα τριποντα αλλα και στο μονο.... Ελπιζω να μην του χαλασα την βραδυα...

Δε νομιζω να του χαλασεs την βραδυα γιατι δεν χαλιεται ευκολα,αν ομωs του την χαλασεs το ΣΑΒΒΑΤΟ θα χαλασει η δικια σου.Γιατι δε νομιζω να με σπρωχνειs τοσο ευκολα οπωs τον ΚΑΣΟΝΙΑ................
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(ΜΠΑΝΕ @ Mar 2 2010, 11:24 ) *
Πρωτον μπραβο στον ΠΟΛΙΣ για την νικη του,και ευχομαι ο στοχοs τηs δευτερηs θεσηs να ερθει στο τελοs τηs χρονιαs.Αν και η ο ομαδα χωριs ΜΠΟΓΔΑ ειναι φαγητο χωριs αλατι.Δευτερον ,αδελφε σιγα μη σε καλεσει γιατι θα ανεβει το επιπεδο και μπασκετικα και στοιχηματικα,και δεν θα αντεξει να χασει (κυριωs στο μπασκετικο κομματι)εκτοs εαν στησει καποιουs ,οπωs κανει σε περιπτωσειs τετοιων μονων!!!!!!!!!!

ευχαριστω παιχταρα μου για τα καλα σου λογια...αντε καλεστε με να γινει μαχη...αναμενω με αγωνια
milf_hunter#7
Η Ηλεκτρουπολη κερδισε δικαια,εμεις δεν ειμασταν σε καλη μερα,ειχε λιγο βοηθεια απο διαιτησια αλλα οχι και οτι εκρινε το αποτελεσμα,με τετοια διαιτησια εχουμε κερδισει αλλα παιχνιδια,σε αυτο χασαμε.....
Επομενο παιχνιδι τωρα με τον ΚΟΝΑΝ,με τον ΑΨΕΓΑΔΙΑΣΤΟ και την παρεα τους......
referee
QUOTE(milf_hunter#7 @ Mar 9 2010, 11:19 ) *
Επομενο παιχνιδι τωρα με τον ΚΟΝΑΝ,με τον ΑΨΕΓΑΔΙΑΣΤΟ και την παρεα τους......


Εγώ πουθενά ρε αλήτη???Θα σου δείξω εγώ,θα δεις τι θα πάθεις... shot.gif
Don
QUOTE(referee @ Mar 9 2010, 12:50 ) *
Εγώ πουθενά ρε αλήτη???Θα σου δείξω εγώ,θα δεις τι θα πάθεις... shot.gif

Υποπτο που δεν αναφερεσαι πουθενα κ.Referee!!!!Δεν πιστευω να ειναι συμφωνημενο να μην παιξεις!!!Ξαφνικα να δηλωσεις τραυματιας!!!Εαν ομως παιξεις θα πρεπει να τους τιμωρησεις που σε ξεχασανε!!!
Ετσι για να δημιουργησω και εγω μια ιντρικα σε αυτο το forum!!!!
milf_hunter#7
Εχεις δικιο αλλα κατι πρεπει να σου βρουμε και εσενα.....
καλοδεχουμενος και εσυ,στο κυπελλο οταν ειχατε ερθει εγινε εκπληξη κερδισατε,γιαυτο και το λεμε θεσμο τον εκπληξεων τωρα ομως ειναι πρωταθλημα ελατε γατακια μου......
referee
QUOTE(milf_hunter#7 @ Mar 9 2010, 13:51 ) *
Εχεις δικιο αλλα κατι πρεπει να σου βρουμε και εσενα.....
καλοδεχουμενος και εσυ,στο κυπελλο οταν ειχατε ερθει εγινε εκπληξη κερδισατε,γιαυτο και το λεμε θεσμο τον εκπληξεων τωρα ομως ειναι πρωταθλημα ελατε γατακια μου......


Και το πρωτάθλημα τι ήταν ρε?Γατάκια????2-0 σε έχω φέτος...Και πρόσεχε γιατί θα σε έχω και στον Άγιο Κοσμά και θα παρακαλάς... icon_drunk.gif Χαχαχαχα..
Don,όταν μιλούν νοήμονες άνθρωποι,δεν δημιουργούνται ούτε παρεξηγήσεις,ούτε ίντριγκες...Και δόξα τον Θεό,οι περισσότεροι εδώ μέσα είναι υψηλού νοητικού επιπέδου...
milf_hunter#6
QUOTE(milf_hunter#7 @ Mar 9 2010, 13:51 ) *
Εχεις δικιο αλλα κατι πρεπει να σου βρουμε και εσενα.....
καλοδεχουμενος και εσυ,στο κυπελλο οταν ειχατε ερθει εγινε εκπληξη κερδισατε,γιαυτο και το λεμε θεσμο τον εκπληξεων τωρα ομως ειναι πρωταθλημα ελατε γατακια μου......

Ρε δε σου εχω πει να μιλας παντα κατα τη διαρκεια του αγωνα (... shot.gif ),μετα τον αγωνα και ποτε πριν!!!! REF στο εχω βρει ηδη το παρατσουκλι....θα στο πω απο κοντα ομως!!!! Οσο για τον αγ.Κοσμα εμεις θα ειμαστε εκει!!!!το ΝΟΥ σου τι θα σφυρας.....αν σε βαλουν σε μας γιατι χλωμο το βλεπω!
milf_hunter#7
QUOTE(milf_hunter#6 @ Mar 9 2010, 15:14 ) *
Ρε δε σου εχω πει να μιλας παντα κατα τη διαρκεια του αγωνα (... shot.gif ),μετα τον αγωνα και ποτε πριν!!!! REF στο εχω βρει ηδη το παρατσουκλι....θα στο πω απο κοντα ομως!!!! Οσο για τον αγ.Κοσμα εμεις θα ειμαστε εκει!!!!το ΝΟΥ σου τι θα σφυρας.....αν σε βαλουν σε μας γιατι χλωμο το βλεπω!

Δεν πειραζει ας πουμε τιποτα και πριν το αγωνα γιατι βαρεθηκα εδω....
οσο για τον αγιο κοσμα μακαρι να σε εχω ως διαιτητη για να δουμε καμια καλη διαιτησια φετος.....
referee
QUOTE(milf_hunter#7 @ Mar 9 2010, 15:24 ) *
Δεν πειραζει ας πουμε τιποτα και πριν το αγωνα γιατι βαρεθηκα εδω....
οσο για τον αγιο κοσμα μακαρι να σε εχω ως διαιτητη για να δουμε καμια καλη διαιτησια φετος.....


Προβλέπω να βγαίνουμε σύντομα off topic...Καλά στα λέει ο Πάνος...Ποτέ πριν τον αγώνα...Αυτά μόνο ο Τασούλης...Ή αλλιώς ΑΨΕΓΑΔΙΑΣΤΟΣ!!!!! 69.gif
jna23
QUOTE(milf_hunter#7 @ Mar 9 2010, 13:51 ) *
Εχεις δικιο αλλα κατι πρεπει να σου βρουμε και εσενα.....
καλοδεχουμενος και εσυ,στο κυπελλο οταν ειχατε ερθει εγινε εκπληξη κερδισατε,γιαυτο και το λεμε θεσμο τον εκπληξεων τωρα ομως ειναι πρωταθλημα ελατε γατακια μου......


Ρε λαμόγια θα σας φτιάξω εγώ θα σας φέρω κατι καλα MLF στην εξεδρα που θα σας δινουνε φιλακια και θα χάσεται όλα τα σουτ




milf_hunter#7
QUOTE(jna23 @ Mar 9 2010, 16:12 ) *
Ρε λαμόγια θα σας φτιάξω εγώ θα σας φέρω κατι καλα MLF στην εξεδρα που θα σας δινουνε φιλακια και θα χάσεται όλα τα σουτ

Ειπα και εγω δεν θα εχουμε καποιο σχολιο απο τον αρχηγο?
smiley.gif smiley.gif
milf_hunter#10
Περιμένουμε πως και πως το ΚΟΝΑΝ και τη παρέα του!!!Ας κερδήσει ο καλήτερος!!!!!
Melo.15
QUOTE(Air 23 @ Mar 5 2010, 09:50 ) *
Καλημερα κυριοι. ΜΑΝΔΡΑ - ΝΕΜ σημειωσατε 1

Δεν θα κανω καμια αναλυση του παιχνιδιου καθως αυτο δεν κριθηκε με μπασκετικα κριτηρια. Η ΕΣΚΑΝΑ εχει προκαθορισει την εκβαση του πρωταθληματος και την βολευει πολυ η τελευταια αγωνιστικη μεταξυ ΜΑΝΔΡΑΣ - ΦΑΡΟΥ (ετσι ωστε να εχουμε εναν τελικο για τη ληξη του πρωταθληματος) οποτε μεχρι τις 29 Απριλιου δεν πρεπει να μπει κανεις στο δρομο της ΜΑΝΔΡΑΣ για να μην χαλασουν τα σχεδια της διοργανωτριας αρχης.

Εν κατακλειδει, οσο καλυτερες ομαδες και αν ειστε οι επομενοι αντιπαλοι της ΜΑΝΔΡΑΣ, μη χολοσκατε, δειτε το απλα σαν εκδρομη το μεταξυ σας παιχνιδι γιατι δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση να σας αφησουν να κερδισετε.

Και παλι καλημερα σας...

εσυ να υποθεσω εισαι το παιδι με το πλουσιο μαλλι.απο τα ΝΕΜ .χαχα.φετος ειδα βελτιωθηκες.σουταρεις χωρις να κουνας το κεφαλι(που να τον δειτε περυσι.που σουταρε.κουναγε και το κεφαλι.χαχα)

λοιπον.οι διατητες σπρωχνουν τη μανδρα.οχι οτι εσεις και σχεδον ολες οι ομαδες της κατηγοριας.δν εχετε παιχτες σαν τον καραγιαννη.τον αβραμιδη και τον κριεκουκη.(εσενα δε σε λεω.στους καλους.γιατι τωρα σαν το δικο σου σουτ(χαχαχα)δεν εχουν και πολλοι.σαν το αλμα σου.ποπο.προχτες παραλιγο να βρεις στη στεφανη.στο ζεσταμα πεταξες(αφου ευτυχως που εχουμε κλειστο γηπεδο.και δεν πεταξες να φυγεις απο πανω)

Πραγματικα αν ποτε φυγει ο κυριος που καθεται στην ακρη του παγκου(ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΡΙΒΑΣ λεγεται .ναι .αυτος ειναι που σου εδειξε απο που ειναι η εξοδος περυσι) τοτε ξανα ελα στη Μανδρα γιατι μας λειπει πραγματικα.ενας γυμνασμενος και καλος παικτης.αντε βρε.αλλα τη φρατζα να μαζευεις γιατι σου κρυβει τη θεα του γηπεδου.

Τωρα βολεψου στα ΝΕΜ β' εσκανα.και ασ'τη μανδρα.κανε μαγκιες στο γηπεδο σας(γηπεδο.χαχα.με κουτσουλιες μεσα)με τον καθε πιτσιρικα απο τα μεγαρα να κανει τον αγριο στους αντιπαλους.χαχα

Αντε βρε .αυτα τα λιγα.για να μην ξεφευγεις απο τη πραγματικοτητα
baklavas
αα ρε αλαζονικε......ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ!!!!!ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΩΝ ΤΡΑΧΩΝΩΝ!!!! Η MEDALIST ΕΙΣΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ!!!!
free man
QUOTE(baklavas @ Mar 13 2010, 02:45 ) *
αα ρε αλαζονικε......ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ!!!!!ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΩΝ ΤΡΑΧΩΝΩΝ!!!! Η MEDALIST ΕΙΣΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ!!!!



Οχι βρε παιδια δεν χρειαζεται να εισαι και μενταλιστ για να προβλεψεις την ηττα τραχωνων.
Αυτη η ομαδα εχει το χειροτερο ροστερ της κατηγοριας και οι παικτες της ειναι ασχετοι απο μπασκετ.
Ακόμη κι αυτος ο τρισμεγιστος, ο τεραστιος, ο εξαιρετικος, ο μοναδικός γνωστης του μπασκετ προπονητης τους, που τους κανει την τιμη να τους προπονει ενω θα μπορουσε τωρα να διδασκει στο νορθ καρολαινα να δινει και λυσεις στον κακομοιρη τον Ντιν Σμιθ οπου κολώνει, δεν καταφερε να τους κάνει ομαδα και να κερδισουν ενα δυσκολο αγωνα παρα το φοβερο διαβασμα τον αντιπαλων που ειχε απο τον σκαουτερ του, που ξενυχταγε με τα φωτα νυσταγμενα και βαρια πανω απο το dvd της sirina productions με χειρογραφες σημειωσεις για να βγαλει τα συστηματα των αντιπαλων ωστε οι ασχετοι παιχτες να μην χρειαζεται να κανουν τιποτα μες στο γηπεδο οπου ο προπονητης μαεστρικα διαβαζε καθε φαση σε καθε αγωνα και εδινε λυσεις, εμψυχωνε ενωνε ανεβαζε και καθοδηγουσε την ομαδα.
Αλλα αυτοι οι αχαριστοι τιποτα.

Και ξαφνικα ΝΤΡΙΙΙΙΙΙΝ !!!! το ξυπνητηρι...

Ξυπναω! Τι ονειρο κι αυτο....

Ωρα να φυγω για δουλεια.

Καλημερα σε ολους.
traxonas
Γιατι τοση χολη, ρε παιδια. Πρεπει να υποφερατε πολυ τοσο καιρο που η ομαδα εκανε 11-0 και επαιζε σουπερ μπασκετ
κλπ, κλπ. οπως λεγανε τουλαχιστον οι αντιπαλοι παικτες και προπονητες! Τοτε ο προπονητης ηταν σουπερ; Μηπως τοτε οι
αντιπαλες ομαδες ηταν ανυπαρκτες και οι παικτες τους ''χοντροι'';
Εχει σταματησει η ομαδα να γυμναζεται στους ρυθμους που γυμναζοταν;
Το προβλημα μας, απο οτι διαβαζω, το εχουν εντοπισει καποια παιδια του forum που εχουν ''λιωσει'' καμποσες μπαλλες μπασκετ στο παρκε.
Και δεν ειναι ο προπονητης. Ουτε η μπασκετικη ποιοτητα των παικτων μας.

Ο traxonas θα σταματησει να γραφει σχολια για το ανδρικο μεχρι τελους της περιοδου, πλην του σκορ του αγωνα μας, για λογους εσωτερικης ηρεμιας του τμηματος . icon_wave.gif
Βεβαιως, θα μπαινω στο καφενειο, μπας και καποιος ''φιλος'' της ομαδας ποσταρει κανα δυο επιθετικα συστηματα για να
τα δωσω στον coach, μηπως και ξεκολλησουμε!!!! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.
free man
O προπονητης αυτος δεν ηταν super αλλα σουπα ακόμη και το συνονωματο ψαρι πιο πολλα μπορει να προσφερει σε μια ομαδα, ασε που ειναι πλουσιο σε πρωτεινες και Ω3.
Οι ''φιλοι'' και "γνωστες" της ομαδας νομισαν οτι βρηκαν λιρα εκατο, μόνο που ηταν κάλπικη. Νομισαν πως βρηκαν την κοτα με τα χρυσα αυγα, μονο που ήταν κλουβια.
Αλλά κανεις δεν αναρωτηθηκε πως απο τοσα ατομα που ποσταρουν στο φορουμ δεν βρεθηκε μια ομαδα, ενας παλιος του παικτης να πει ενα καλο λογο να αναφερει μια διακριση (Αληθεια έχει καμμια?)
Αναρωτιεμαι τωρα μπορει ο Πριφτακης, ο Κουκουρης, ο Μουτσιος, ο Λυτρας, ο Καρκουλιας και οι υπόλοιποι παικτες να ξεχασαν το μπασκετ, φυσικα και οχι. Ο καθενας ομως μπορει να βρεθει σε μια μερα ή περιοδο ντεφορμαρισματος και εκει ειναι η δουλεια του σωστου προπονητη να τους προστατεψει, να τους ανεβασει την ψυχολογια και να παρει απο αυτους αυτα που θελει. Πραγμα που ΔΕΝ μπορει να κανει ο περι ου ο λογος. Ακομη και ο τραχονας ζητα συστηματα απο το φορουμ για να του δωσει να ξεκολλησουνε.
Στο κατω κατω αν δεν του κανουνε οι παικτες ας τους διωξει ολους (μιας και αυτος ειναι αλανθαστος και απαγορευεται η κριτικη στο ατομο του) και ας φερει νεους. Ετσι κι αλλιως εχει κονε με ομαδες παρα θιν αλως.
KOOYTΣ γερα παρτους τα λεφτα.
leonkalf
free man,
θα σε παρακαλέσω να σέβεσαι τους συνομιλητές σου και τα πρόσωπα στα οποία αναφέρεσαι τα οποία δεν είναι μέλη του forum (εν προκειμένω ο προπονητής των Τραχώνων) και δεν μπορούν να σου απαντήσουν.Ο τρόπος γραφής σου είναι αρκετά ειρωνικός (αναφέρομαι σε συγκεκριμένα κομμάτια των posts σου).

Να πεις, ναι, την άποψή σου και να κάνεις κριτική αλλά με μπασκετικά επιχειρήματα και στα πλαίσια του σωστού διαλόγου.
Οι ειρωνίες και οι προσβολές δεν έχουν θέση εδώ μέσα. Εδώ μπαίνουμε για να συζητάμε και να περνάμε ωραία, με φιλική διάθεση.


Θα σε παρακαλέσω να τηρήσεις τα παραπάνω.
Ευχαριστώ
airmav
http://www.gazzetta.gr/basket/basket-ellad...η-ο-πσακ

οι ακραιες καταστασεις απαιτουν ακραια μετρα. οσο κι αν με παραξενευει η θεση του πσακ την δικαιολογω απολυτα καθως δεν θα μπορουσα σε καμια περιπτωση να δικαιολογησω ενεργειες τυπου πασχαλη. ειμαστε ολοι συμπαικτες που γουσταρουμε να παιζουμε μπασκετ. τιποτα περισσοτερο
katestramenos
QUOTE(free man @ Mar 15 2010, 11:37 ) *
Οχι βρε παιδια δεν χρειαζεται να εισαι και μενταλιστ για να προβλεψεις την ηττα τραχωνων.
Αυτη η ομαδα εχει το χειροτερο ροστερ της κατηγοριας και οι παικτες της ειναι ασχετοι απο μπασκετ.
Ακόμη κι αυτος ο τρισμεγιστος, ο τεραστιος, ο εξαιρετικος, ο μοναδικός γνωστης του μπασκετ προπονητης τους, που τους κανει την τιμη να τους προπονει ενω θα μπορουσε τωρα να διδασκει στο νορθ καρολαινα να δινει και λυσεις στον κακομοιρη τον Ντιν Σμιθ οπου κολώνει, δεν καταφερε να τους κάνει ομαδα και να κερδισουν ενα δυσκολο αγωνα παρα το φοβερο διαβασμα τον αντιπαλων που ειχε απο τον σκαουτερ του, που ξενυχταγε με τα φωτα νυσταγμενα και βαρια πανω απο το dvd της sirina productions με χειρογραφες σημειωσεις για να βγαλει τα συστηματα των αντιπαλων ωστε οι ασχετοι παιχτες να μην χρειαζεται να κανουν τιποτα μες στο γηπεδο οπου ο προπονητης μαεστρικα διαβαζε καθε φαση σε καθε αγωνα και εδινε λυσεις, εμψυχωνε ενωνε ανεβαζε και καθοδηγουσε την ομαδα.
Αλλα αυτοι οι αχαριστοι τιποτα.

Και ξαφνικα ΝΤΡΙΙΙΙΙΙΝ !!!! το ξυπνητηρι...

Ξυπναω! Τι ονειρο κι αυτο....

Ωρα να φυγω για δουλεια.

Καλημερα σε ολους.



Καλησπερα στο καφενειο .
Θελω να αναφερω μερικα πραγματα πανω στο κειμενο που παραθετω απο πανω.Ηθελα μερες να γραψω αλλα περιμενα να περασει το ντερμπυ των Τραχωνων με των Ιασωνα ετσι ωστε να μη δημιουργησω καποια κατασταση που θα επαιζε ρολο στην εκβαση του αγωνα.Να μαι λοιπον εδω και παλι.
Ο σκαουτερ λοιπον του Σολωμου που με τα φωτα νυσταγμενα και βαρια παρακολουθωντας το Dvd της Sirina Entertainment
με χειρογραφες σημειωσεις βγαζει τα συστηματα των αντιπαλων ειμαι εγω.Ειχα πει καποια στιγμη οτι το κανω για συναισθηματικους λογους και οχι επειδη εχω να λαβω χρηματα η καποια αλλο οφελος απο την ομαδα των Τραχωνων.Για τυχον αποριες του free man οι συναισθηματικοι λογοι ειναι οι εξης.Οπως σου εγραψα παλιοτερα το Σολωμο ποτε δε τον ειχα σε ΕΦΗΒΙΚΟ τμημα.Τον ειχα ομως σε παιδικο.Τον ειχα προπονητη σε "κρισιμη" ηλικια για ενα παιδι που ορφανεψε απο πατερα στα 10 του χρονια.Αυτος ο ανθρωπος λοιπον με στηριξε εκεινη την εποχη σα πατερας και μου εδωσε εφοδια οχι μονο μπασκετικα,που και αυτα ηταν παρα πολλα, αλλα και κοινωνικα.Ως ανταμοιβη λοιπον εγω ενιωσα υποχρεωμενος μετα απο 15 ολοκληρα χρονια οταν αυτος ο ανθρωπος αναρρωνε απο τα πολλα χειρουργια που υπεστη για τη ζημια που επαθε στο ματι να τον βοηθησω στο δυσκολο εργο που ανελαβε φετος . Να κανει μια καλη χρονια με του Τραχωνες.Γιατι απο οσο ξερω ο πρωτος στοχος της ομαδας αυτης με το προηγουμενο προπονητη δεν ηταν η ανοδος αλλα απλα μια καλη χρονια χωρις περιπετειες.Δε σου κρυβω ομως οτι οταν ειδα το υλικο των Τραχωνων ειπα οτι ΠΡΕΠΕΙ να παρουν πρωταθλημα.Παμε παρακατω.
Οικοιοθελως, αφιλοκερδως(αλλωστε πιστεψε με....δεν εχω οικονομικο προβλημα ετσι ωστε να χρειαζεται να ασχοληθω επι πληρωμη με κατι τετοιο) και πολλες φορες με αρκετα εξοδα,μιας και οι Τραχωνες ακολουθουν το προγραμμα της Νεας Περαμου με συνεπεια να χρειαστει να παρακολουθησω πολλα ματς στη Νεα Περαμο πηγα και εκανα οτι μπορουσα στο θεμα της "κατασκοπειας".Οτι μπορει να δει το ματι μου ,με την οποια εμπειρια και μπασκετικη αντιληψη εχω.Ο προπονητης λοιπον των Τραχωνων επαιρνε το χειρογραφο υλικο μου και μεσα απο τη προπονηση προσπαθουσε να το μεταδωσει στους παικτες.Οπως ειναι λογικο η κατασκοπεια αφορουσε 80% το επιθετικο κομματι των αντιπαλων και 20% το αμυντικο.Αρα η αμεση επιρροη που μπορει να εχει η "δουλεια" μου ειναι η ενισχυση της αμυνας των Τραχωνων σε συνδυασμο με την αμυντικη φιλοσοφια του προπονητη και το αμυντικο ταλεντο των παικτων που ειναι υψηλοτατο.
Δες λοιπον με αναμβισβητιτα δεδομενα που στο μπασκετ ειναι τα νουμερα.
Ποντοι που εχουν στην αμυνα τους οι 4 πρωτες ομαδες της κατηγοριας.Δεν συμπεριλαμβανω τους ποντους της χθεσινης αγωνιστικης
Βουλιαγμενη - 1327
Ιασων - 1265
ΟΚΕ - 1225
Τραχωνες - 1196
Και για τη συνεχεια οι Τραχωνες εχουν φαει λιγοτερους ποντους εχτες απο Βουλιαγμενη και Ιασωνα(δε ξερω ακομα ποσους δεχτηκε ο ΟΚΕ).Επισης οι Τραχωνες εχουν στα 4 τελευταια ματς 3 υποβιβασμενους και εναν που κινδυνευει.Αρα καταλαβαινεις οτι η διαφορα αυτη κατα πασα πιθανοτητα θα μεγαλωσει με τις υπολοιπες ομαδες.
Δε ξερω αν εχουν παιξει ρολο τα χειρογραφα μου,η φιλοσοφια του προπονητη η το ταλενο των παικτων για να εχει αυτη η ομαδα τη καλυτερη αμυνα του πρωταθληματος αλλα χαιρομαι που εχω δωσει εστω και το παραμικρο για αυτο το σκοπο.
Με αυτο που ειπα παραπανω "παιρνω πασα"μονος μου και λεω το εξης. Μπορει να μην ειναι καλη η αμυνα των Τραχωνων αλλα να ειναι τρυπιες οι αμυνες και των υπολοιπων και οι Τραχωνες να ειναι οι καλυτεροι απο τους τρυπιους....
Αυτο εμφανιζεις σε καθε ηττα των Τραχωνων εσυ.Απαξιωνεις τις αλλες ομαδες λες και δεν ειναι ικανες να κερδισουν τους Τραχωνες.Καστελλα ,Σουρμενα και Λεωντας περα απο Τραχωνες εχουν κερδισει και Βουλιαγμενη.Αρα ειναι ασχετοι και η Βουλιαγμενη.Αρα ολο το πρωταθλημα ειναι ασχετοι εκτος των Τραχωνων που με αλλο προπονητη θα ηταν πρωταθλητες.Αυτο καταλαβαινω απο αυτα που γραφεις οπως και αλλοι στο φορουμ ,οι οποιοι δεν εξεφρασαν αποψη ακομα επειδη τους το ζητησα εγω.Δεν ηθελα να νομιζεις οτι βαζω αλλους να γραφουν για μενα.Αλλα θα βγουν να στα πουν και αυτοι.
Ακου λοιπον η ΔΙΚΗ μου αποψη ποια ειναι για το τι συμβαινει με τους Τραχωνες.Τονιζω το δικη μου επειδη αυτο το κειμενο εκπροσωπει εμενα και οχι το Σολωμο.
Το προβλημα ειναι επιθετικο.Τι συμβαινει.Στο πρωτο γυρο οι Τραχωνες ειχαν τη πολυτελεια να ξερουν τους αντιπαλους σε αντιθεση με τους υπολοιπους που δεν ειχαν "εικονα".Μονο με αμυνα μπορουσαν τα παιχνιδια να τα καθαρισουν.Στο πρωτο γυρο λοιπον που δεν ξεραν τα επιθετικα ατου των Τραχωνων οι αντιπαλοι τα επιθετικα οπλα λειτουργουσαν μια χαρα.Εμμενω στην αποψη μου οτι οι Τραχωνες εχουν το καλυτερο 5αρι της κατηγοριας των Πριφτακη.Στο πρωτο γυρο οσο τον παρακολουθησα εκανε παρτυ....Στο δευτερο γυρο λοιπον ολες οι ομαδες ηξεραν τι εχουν να αντιμετωπισουν.Το τι ξυλο εχει φαει αυτο το παιδι στο τελευταια παιχνιδια δε λεγεται.Ολες οι ομαδες πεφτουν πανω του.
Για να μη μιλαω ετσι αερατα και φιλοι μου απο Λεωντα και απο Καστελλα μου ειχαν πει.Πρεπει να σβησουμε το Πριφτακη. Αλλιως δε κερδιζουμε.Ολες οι αμυνες πανω του.(συγκεκριμενα με ΟΚΕ,Λεωντα,Βουλιαγμενη,Σουρμενα,Καστελλα, τα οποια τα ειδα με τα ματια μου)
Ειναι λογικο λοιπον και οι υπολοιπες ομαδες να δουλευουν,να προπονουνται , να κανουν πλανα και να ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ.Σε συναρτηση παντα με το ντεφορμαρισμα καποιων πολυ καλων παικτων των Τραχωνων(Κουκουρη,Μουτσιου,Λυτρα,Κουκουβακ
η) (το Καρκουλια δεν τον αναφερω γιατι απλα δεν ειναι ντεφορμε εχει κανει παιχνιδαρες αυτο το διαστημα---καλα τα ελεγε ο Τραχωνας)εχουν καθε δυνατοτητα και οι υπολοιπες ομαδες να κερδισουν.
Αυτο για το ντεφορμαρισμα δε δικαιολογει το προπονητη για τα επιθετικα σχεδια που πρεπει να κανει αλλα αυτο εξηγω τοση ωρα.Ειναι και οι αλλοι ταλαντουχοι.Οχι μονο οι Τραχωνες.Π.χ με τη Καστελλα.Ο νεαρος προπονητης Παναγιωτης Ζερβουλακος πολυ εξυπνα ειδε οτι οι Τραχωνες δεν απειλουν πολυ απο τη περιφερεια,επαιξε μια σφιχτη αμυνα ζωνης 2-3 για 35 λεπτα,κουρασε τους ψηλους οι περιφερεια δε τα εβαλε,και απλα η ομαδα του κερδισε με σκορ 55 εκ των οποιων οι 6 ηταν βολες στο τελος που κυνηγουσαν οι Τραχωνες.Δλδ εχασες απλα επειδη δε τα εβαλες.Το σκορ πηγε χαμηλα,οι τραχωνες δεν βρηκαν χωρο να τρεξουν μιας και η Καστελλα εκανε συνετες επιθεσεις και το παιχνιδι τελος...
Ηταν καρμπον παιχνιδι με το παιχνιδι στον ΟΚΕ.Σφιχτη αμυνα ο ΟΚΕ οι Τραχωνες τα εβαλαν ,επαιξαν και αυτοι δυνατη αμυνα και κερδισαν.Το μπασκετ ειναι απλο....
Για το χθεσινο παιχνιδι δεν εχω εικονα.Ξερω απλα απο συζητηση που εκανα οτι ηταν ενα πολυ δυνατο παιχνιδι,βρεθηκε σε μερα για ακομα μια φορα ο Καρκουλιας απο Τραχωνες και ο Μιχαλης απο Ιασων,το παλεψαν και οι δυο ομαδες και απλα εληξε με νικη για τους γηπεδουχους.
Θα κλεισω επειδη εχω γραψει αρκετα εως τωρα .Θα κλεισω με τα εξης. Δεν εχω εικονα για το χθεσινο παιχνιδι επειδη δε θελω να παρακολουθησω ξανα παιχνιδι των Τραχωνων.Ο λογος αν εχω διασταυρωσει καλα οτι εχω διαβασει απο τα γραπτα σου εισαι εσυ.Εχω καταλαβει ποιος εισαι και αν οντως εχω δικιο να ξερεις οτι στην εχω χαρισει φετος 2 φορες.Τι εννοω στην εχω χαρισει.Παραλληλα με το μπασκετ προπονηθηκα για ενα διαστημα και στο τμημα πυγμαχιας του Ολυμπιακου.Αυτες τις 2 φορες με εφτασες στα ορια μου με αυτα που ξεστομιζες.Τη 3η ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου οτι οτιδηποτε θυμομουν απο αυτο το αθλημα θα το επραττα πανω σου.Τα καλυτερα ερχονται...
Αν εισαι αρκετα μαγκας,ατακαδορος και εξυπνος οπως θελεις να δειξεις εδω μεσα μπορεις αμεσα να κανεις δυο πραγματα.
1.Να μπεις εδω και να γραψεις το ονομα σου.
2.Να πας σε αυτον που εχεις προβλημα και να του τα πεις απο κοντα.
Εως τοτε....
Μπορεις να μπεις να γραψεις οτι θελεις.Οτιδηποτε,Εχω κανει φορματ στα .@..@... μου και εχει πολυ χωρο για να σε γραψω.
wizard
QUOTE(katestramenos @ Mar 20 2010, 17:38 ) *
Καλησπερα στο καφενειο .
Θελω να αναφερω μερικα πραγματα πανω στο κειμενο που παραθετω απο πανω.Ηθελα μερες να γραψω αλλα περιμενα να περασει το ντερμπυ των Τραχωνων με των Ιασωνα ετσι ωστε να μη δημιουργησω καποια κατασταση που θα επαιζε ρολο στην εκβαση του αγωνα.Να μαι λοιπον εδω και παλι.
Ο σκαουτερ λοιπον του Σολωμου που με τα φωτα νυσταγμενα και βαρια παρακολουθωντας το Dvd της Sirina Entertainment
με χειρογραφες σημειωσεις βγαζει τα συστηματα των αντιπαλων ειμαι εγω.Ειχα πει καποια στιγμη οτι το κανω για συναισθηματικους λογους και οχι επειδη εχω να λαβω χρηματα η καποια αλλο οφελος απο την ομαδα των Τραχωνων.Για τυχον αποριες του free man οι συναισθηματικοι λογοι ειναι οι εξης.Οπως σου εγραψα παλιοτερα το Σολωμο ποτε δε τον ειχα σε ΕΦΗΒΙΚΟ τμημα.Τον ειχα ομως σε παιδικο.Τον ειχα προπονητη σε "κρισιμη" ηλικια για ενα παιδι που ορφανεψε απο πατερα στα 10 του χρονια.Αυτος ο ανθρωπος λοιπον με στηριξε εκεινη την εποχη σα πατερας και μου εδωσε εφοδια οχι μονο μπασκετικα,που και αυτα ηταν παρα πολλα, αλλα και κοινωνικα.Ως ανταμοιβη λοιπον εγω ενιωσα υποχρεωμενος μετα απο 15 ολοκληρα χρονια οταν αυτος ο ανθρωπος αναρρωνε απο τα πολλα χειρουργια που υπεστη για τη ζημια που επαθε στο ματι να τον βοηθησω στο δυσκολο εργο που ανελαβε φετος . Να κανει μια καλη χρονια με του Τραχωνες.Γιατι απο οσο ξερω ο πρωτος στοχος της ομαδας αυτης με το προηγουμενο προπονητη δεν ηταν η ανοδος αλλα απλα μια καλη χρονια χωρις περιπετειες.Δε σου κρυβω ομως οτι οταν ειδα το υλικο των Τραχωνων ειπα οτι ΠΡΕΠΕΙ να παρουν πρωταθλημα.Παμε παρακατω.
Οικοιοθελως, αφιλοκερδως(αλλωστε πιστεψε με....δεν εχω οικονομικο προβλημα ετσι ωστε να χρειαζεται να ασχοληθω επι πληρωμη με κατι τετοιο) και πολλες φορες με αρκετα εξοδα,μιας και οι Τραχωνες ακολουθουν το προγραμμα της Νεας Περαμου με συνεπεια να χρειαστει να παρακολουθησω πολλα ματς στη Νεα Περαμο πηγα και εκανα οτι μπορουσα στο θεμα της "κατασκοπειας".Οτι μπορει να δει το ματι μου ,με την οποια εμπειρια και μπασκετικη αντιληψη εχω.Ο προπονητης λοιπον των Τραχωνων επαιρνε το χειρογραφο υλικο μου και μεσα απο τη προπονηση προσπαθουσε να το μεταδωσει στους παικτες.Οπως ειναι λογικο η κατασκοπεια αφορουσε 80% το επιθετικο κομματι των αντιπαλων και 20% το αμυντικο.Αρα η αμεση επιρροη που μπορει να εχει η "δουλεια" μου ειναι η ενισχυση της αμυνας των Τραχωνων σε συνδυασμο με την αμυντικη φιλοσοφια του προπονητη και το αμυντικο ταλεντο των παικτων που ειναι υψηλοτατο.
Δες λοιπον με αναμβισβητιτα δεδομενα που στο μπασκετ ειναι τα νουμερα.
Ποντοι που εχουν στην αμυνα τους οι 4 πρωτες ομαδες της κατηγοριας.Δεν συμπεριλαμβανω τους ποντους της χθεσινης αγωνιστικης
Βουλιαγμενη - 1327
Ιασων - 1265
ΟΚΕ - 1225
Τραχωνες - 1196
Και για τη συνεχεια οι Τραχωνες εχουν φαει λιγοτερους ποντους εχτες απο Βουλιαγμενη και Ιασωνα(δε ξερω ακομα ποσους δεχτηκε ο ΟΚΕ).Επισης οι Τραχωνες εχουν στα 4 τελευταια ματς 3 υποβιβασμενους και εναν που κινδυνευει.Αρα καταλαβαινεις οτι η διαφορα αυτη κατα πασα πιθανοτητα θα μεγαλωσει με τις υπολοιπες ομαδες.
Δε ξερω αν εχουν παιξει ρολο τα χειρογραφα μου,η φιλοσοφια του προπονητη η το ταλενο των παικτων για να εχει αυτη η ομαδα τη καλυτερη αμυνα του πρωταθληματος αλλα χαιρομαι που εχω δωσει εστω και το παραμικρο για αυτο το σκοπο.
Με αυτο που ειπα παραπανω "παιρνω πασα"μονος μου και λεω το εξης. Μπορει να μην ειναι καλη η αμυνα των Τραχωνων αλλα να ειναι τρυπιες οι αμυνες και των υπολοιπων και οι Τραχωνες να ειναι οι καλυτεροι απο τους τρυπιους....
Αυτο εμφανιζεις σε καθε ηττα των Τραχωνων εσυ.Απαξιωνεις τις αλλες ομαδες λες και δεν ειναι ικανες να κερδισουν τους Τραχωνες.Καστελλα ,Σουρμενα και Λεωντας περα απο Τραχωνες εχουν κερδισει και Βουλιαγμενη.Αρα ειναι ασχετοι και η Βουλιαγμενη.Αρα ολο το πρωταθλημα ειναι ασχετοι εκτος των Τραχωνων που με αλλο προπονητη θα ηταν πρωταθλητες.Αυτο καταλαβαινω απο αυτα που γραφεις οπως και αλλοι στο φορουμ ,οι οποιοι δεν εξεφρασαν αποψη ακομα επειδη τους το ζητησα εγω.Δεν ηθελα να νομιζεις οτι βαζω αλλους να γραφουν για μενα.Αλλα θα βγουν να στα πουν και αυτοι.
Ακου λοιπον η ΔΙΚΗ μου αποψη ποια ειναι για το τι συμβαινει με τους Τραχωνες.Τονιζω το δικη μου επειδη αυτο το κειμενο εκπροσωπει εμενα και οχι το Σολωμο.
Το προβλημα ειναι επιθετικο.Τι συμβαινει.Στο πρωτο γυρο οι Τραχωνες ειχαν τη πολυτελεια να ξερουν τους αντιπαλους σε αντιθεση με τους υπολοιπους που δεν ειχαν "εικονα".Μονο με αμυνα μπορουσαν τα παιχνιδια να τα καθαρισουν.Στο πρωτο γυρο λοιπον που δεν ξεραν τα επιθετικα ατου των Τραχωνων οι αντιπαλοι τα επιθετικα οπλα λειτουργουσαν μια χαρα.Εμμενω στην αποψη μου οτι οι Τραχωνες εχουν το καλυτερο 5αρι της κατηγοριας των Πριφτακη.Στο πρωτο γυρο οσο τον παρακολουθησα εκανε παρτυ....Στο δευτερο γυρο λοιπον ολες οι ομαδες ηξεραν τι εχουν να αντιμετωπισουν.Το τι ξυλο εχει φαει αυτο το παιδι στο τελευταια παιχνιδια δε λεγεται.Ολες οι ομαδες πεφτουν πανω του.
Για να μη μιλαω ετσι αερατα και φιλοι μου απο Λεωντα και απο Καστελλα μου ειχαν πει.Πρεπει να σβησουμε το Πριφτακη. Αλλιως δε κερδιζουμε.Ολες οι αμυνες πανω του.(συγκεκριμενα με ΟΚΕ,Λεωντα,Βουλιαγμενη,Σουρμενα,Καστελλα, τα οποια τα ειδα με τα ματια μου)
Ειναι λογικο λοιπον και οι υπολοιπες ομαδες να δουλευουν,να προπονουνται , να κανουν πλανα και να ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ.Σε συναρτηση παντα με το ντεφορμαρισμα καποιων πολυ καλων παικτων των Τραχωνων(Κουκουρη,Μουτσιου,Λυτρα,Κουκουβακ
η) (το Καρκουλια δεν τον αναφερω γιατι απλα δεν ειναι ντεφορμε εχει κανει παιχνιδαρες αυτο το διαστημα---καλα τα ελεγε ο Τραχωνας)εχουν καθε δυνατοτητα και οι υπολοιπες ομαδες να κερδισουν.
Αυτο για το ντεφορμαρισμα δε δικαιολογει το προπονητη για τα επιθετικα σχεδια που πρεπει να κανει αλλα αυτο εξηγω τοση ωρα.Ειναι και οι αλλοι ταλαντουχοι.Οχι μονο οι Τραχωνες.Π.χ με τη Καστελλα.Ο νεαρος προπονητης Παναγιωτης Ζερβουλακος πολυ εξυπνα ειδε οτι οι Τραχωνες δεν απειλουν πολυ απο τη περιφερεια,επαιξε μια σφιχτη αμυνα ζωνης 2-3 για 35 λεπτα,κουρασε τους ψηλους οι περιφερεια δε τα εβαλε,και απλα η ομαδα του κερδισε με σκορ 55 εκ των οποιων οι 6 ηταν βολες στο τελος που κυνηγουσαν οι Τραχωνες.Δλδ εχασες απλα επειδη δε τα εβαλες.Το σκορ πηγε χαμηλα,οι τραχωνες δεν βρηκαν χωρο να τρεξουν μιας και η Καστελλα εκανε συνετες επιθεσεις και το παιχνιδι τελος...
Ηταν καρμπον παιχνιδι με το παιχνιδι στον ΟΚΕ.Σφιχτη αμυνα ο ΟΚΕ οι Τραχωνες τα εβαλαν ,επαιξαν και αυτοι δυνατη αμυνα και κερδισαν.Το μπασκετ ειναι απλο....
Για το χθεσινο παιχνιδι δεν εχω εικονα.Ξερω απλα απο συζητηση που εκανα οτι ηταν ενα πολυ δυνατο παιχνιδι,βρεθηκε σε μερα για ακομα μια φορα ο Καρκουλιας απο Τραχωνες και ο Μιχαλης απο Ιασων,το παλεψαν και οι δυο ομαδες και απλα εληξε με νικη για τους γηπεδουχους.
Θα κλεισω επειδη εχω γραψει αρκετα εως τωρα .Θα κλεισω με τα εξης. Δεν εχω εικονα για το χθεσινο παιχνιδι επειδη δε θελω να παρακολουθησω ξανα παιχνιδι των Τραχωνων.Ο λογος αν εχω διασταυρωσει καλα οτι εχω διαβασει απο τα γραπτα σου εισαι εσυ.Εχω καταλαβει ποιος εισαι και αν οντως εχω δικιο να ξερεις οτι στην εχω χαρισει φετος 2 φορες.Τι εννοω στην εχω χαρισει.Παραλληλα με το μπασκετ προπονηθηκα για ενα διαστημα και στο τμημα πυγμαχιας του Ολυμπιακου.Αυτες τις 2 φορες με εφτασες στα ορια μου με αυτα που ξεστομιζες.Τη 3η ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου οτι οτιδηποτε θυμομουν απο αυτο το αθλημα θα το επραττα πανω σου.Τα καλυτερα ερχονται...
Αν εισαι αρκετα μαγκας,ατακαδορος και εξυπνος οπως θελεις να δειξεις εδω μεσα μπορεις αμεσα να κανεις δυο πραγματα.
1.Να μπεις εδω και να γραψεις το ονομα σου.
2.Να πας σε αυτον που εχεις προβλημα και να του τα πεις απο κοντα.
Εως τοτε....
Μπορεις να μπεις να γραψεις οτι θελεις.Οτιδηποτε,Εχω κανει φορματ στα .@..@... μου και εχει πολυ χωρο για να σε γραψω.


Φίλε τι ακριβώς κάνεις?
Απαντάς στις ειρωνίες του free man ή κάνεις διαφήμιση της δουλειάς σου ως σκάουτερ και της ικανότητας σου στην πυγμαχία!!!!
Ότι προσωπικό έχεις σε πμ γιατί γίνεσαι προκλητικός.

ΥΓ1 με τη στάση σου εκθέτεις τον κο Σολωμό (σκέψου γιατί)
ΥΓ2 όταν δίνεις αριθμητικά στοιχεία για άμυνα να βάζεις και την επίθεση για να δίνεις ολοκληρωμένη και σωστή εικόνα!
ΥΓ3 νομίζεις ότι υπερασπίζεσαι με τα λεγόμενα σου το σκάουτινγκ και τη δουλειά του Σολωλού, κάνεις όμως ακριβώς το αντίθετο! ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ...

''Το προβλημα ειναι επιθετικο.Τι συμβαινει.Στο πρωτο γυρο οι Τραχωνες ειχαν τη πολυτελεια να ξερουν τους αντιπαλους σε αντιθεση με τους υπολοιπους που δεν ειχαν "εικονα".Μονο με αμυνα μπορουσαν τα παιχνιδια να τα καθαρισουν.Στο πρωτο γυρο λοιπον που δεν ξεραν τα επιθετικα ατου των Τραχωνων οι αντιπαλοι τα επιθετικα οπλα λειτουργουσαν μια χαρα.Εμμενω στην αποψη μου οτι οι Τραχωνες εχουν το καλυτερο 5αρι της κατηγοριας των Πριφτακη.Στο πρωτο γυρο οσο τον παρακολουθησα εκανε παρτυ....Στο δευτερο γυρο λοιπον ολες οι ομαδες ηξεραν τι εχουν να αντιμετωπισουν.Το τι ξυλο εχει φαει αυτο το παιδι στο τελευταια παιχνιδια δε λεγεται.Ολες οι ομαδες πεφτουν πανω του.
Για να μη μιλαω ετσι αερατα και φιλοι μου απο Λεωντα και απο Καστελλα μου ειχαν πει.Πρεπει να σβησουμε το Πριφτακη. Αλλιως δε κερδιζουμε.Ολες οι αμυνες πανω του.(συγκεκριμενα με ΟΚΕ,Λεωντα,Βουλιαγμενη,Σουρμενα,Καστελλα, τα οποια τα ειδα με τα ματια μου)
Ειναι λογικο λοιπον και οι υπολοιπες ομαδες να δουλευουν,να προπονουνται , να κανουν πλανα και να ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ''

Είναι τουλάχιστον αστεία αυτή η τοποθέτηση για να δικαιολογήσεις τα όποια αρνητικά αποτελέσματα. Μάλλον υποτιμάς το φόρουμ ή είσαι αλλού.
Εντάξει καταλάβαμε ότι είσαι μεγάλος σκάουτερ και φορματ(ερ)(α και πυγμάχος ενίοτε).

Λυπάμαι που αναγκάστηκα να σου απαντήσω αλλά ήσουν προκλητικότερος των ειρωνιών του free man.
Aν θέλεις και το δικό μου όνομα, πες μου.
katestramenos
QUOTE(wizard @ Mar 21 2010, 02:49 ) *
Φίλε τι ακριβώς κάνεις?
Απαντάς στις ειρωνίες του free man ή κάνεις διαφήμιση της δουλειάς σου ως σκάουτερ και της ικανότητας σου στην πυγμαχία!!!!
Ότι προσωπικό έχεις σε πμ γιατί γίνεσαι προκλητικός.

ΥΓ1 με τη στάση σου εκθέτεις τον κο Σολωμό (σκέψου γιατί)
ΥΓ2 όταν δίνεις αριθμητικά στοιχεία για άμυνα να βάζεις και την επίθεση για να δίνεις ολοκληρωμένη και σωστή εικόνα!
ΥΓ3 νομίζεις ότι υπερασπίζεσαι με τα λεγόμενα σου το σκάουτινγκ και τη δουλειά του Σολωλού, κάνεις όμως ακριβώς το αντίθετο! ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ...

''Το προβλημα ειναι επιθετικο.Τι συμβαινει.Στο πρωτο γυρο οι Τραχωνες ειχαν τη πολυτελεια να ξερουν τους αντιπαλους σε αντιθεση με τους υπολοιπους που δεν ειχαν "εικονα".Μονο με αμυνα μπορουσαν τα παιχνιδια να τα καθαρισουν.Στο πρωτο γυρο λοιπον που δεν ξεραν τα επιθετικα ατου των Τραχωνων οι αντιπαλοι τα επιθετικα οπλα λειτουργουσαν μια χαρα.Εμμενω στην αποψη μου οτι οι Τραχωνες εχουν το καλυτερο 5αρι της κατηγοριας των Πριφτακη.Στο πρωτο γυρο οσο τον παρακολουθησα εκανε παρτυ....Στο δευτερο γυρο λοιπον ολες οι ομαδες ηξεραν τι εχουν να αντιμετωπισουν.Το τι ξυλο εχει φαει αυτο το παιδι στο τελευταια παιχνιδια δε λεγεται.Ολες οι ομαδες πεφτουν πανω του.
Για να μη μιλαω ετσι αερατα και φιλοι μου απο Λεωντα και απο Καστελλα μου ειχαν πει.Πρεπει να σβησουμε το Πριφτακη. Αλλιως δε κερδιζουμε.Ολες οι αμυνες πανω του.(συγκεκριμενα με ΟΚΕ,Λεωντα,Βουλιαγμενη,Σουρμενα,Καστελλα, τα οποια τα ειδα με τα ματια μου)
Ειναι λογικο λοιπον και οι υπολοιπες ομαδες να δουλευουν,να προπονουνται , να κανουν πλανα και να ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ''

Είναι τουλάχιστον αστεία αυτή η τοποθέτηση για να δικαιολογήσεις τα όποια αρνητικά αποτελέσματα. Μάλλον υποτιμάς το φόρουμ ή είσαι αλλού.
Εντάξει καταλάβαμε ότι είσαι μεγάλος σκάουτερ και φορματ(ερ)(α και πυγμάχος ενίοτε).

Λυπάμαι που αναγκάστηκα να σου απαντήσω αλλά ήσουν προκλητικότερος των ειρωνιών του free man.
Aν θέλεις και το δικό μου όνομα, πες μου.

Wizard καλημερα.Εχω διαβασει τα κειμενα σου και εχω να πω οτι εισαι απο τους αξιολογους συγγραφεις του forum.Αυτο δε στο λεω για να σε "καλοπιασω" αλλα για να ξερεις οτι δινω βαρυτητα στα λογια σου.
Ολα ομως ειναι θεμα αντιληψης.
1.Πουθενα δεν επευφημω την "δουλεια" μου ως σκαουτερ...Αλλωστε δεν εχω σκοπο να κανω κατι τετοιο συστηματικα.Αναφερω γιατι το εκανα και μεχρι εδω...Αν διαβασεις πιο προσεκτικα θα δεις οτι γραφω.Δε ξερω αν φταει η κατασκοπεια μου... αλλα χαιρομαι μου εδωσα εστω και το παραμικρο για να βοηθησω.
2.Περι πυγμαχιας δεν αναφερω πουθενα οτι ειμαι μεγαλος πυγμαχος.Περιγραφικα αναφερω οτι με εχει φερει στα ορια μου να τσακωθω και για αυτο ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ σε παιχνιδι των τραχωνων για να μην ασχοληθω με κατι τετοιο.Παντα με τη προυποθεση οτι ειναι αυτος που εχω καταλαβει.Γιατι αν κανω λαθος τα λογια αυτα δεν απευθυνονται στον free man.Οταν ακους καποιον απο το 0 εως το 40 να βριζει ακατασχετα θα ηθελα να δω την δικη σου αντιδραση.Οσο για τα format, τι αλλο μπορω να κανω απο το να αγνοησω ειρωνειες και κατηγοριες καποιου ανωνυμου?Απλα τον αγνοω.
3.Αυτα περι νουμερων αμυντικων .Τα αναφερω απλα για να δειξω στον ειρωνα... οτι τελικα η προσπαθεια που ειρωνευτηκε και μειωσε στην απαντηση του τελικα εχει φερει καρπους.Μετα αναλυω και τα της επιθεσης και δε νομιζω να κανω καποια αναλυση που ανεβαζει τους Τραχωνες η τον προπονητη.Ισα ισα.Δεν σημαινει αυτο ομως οτι εκθετω το Σολωμο.Αν ομως αυτο πιστευεις ειναι σεβαστο.Δε θα μπω στη διαδικασια να σε πεισω για το αντιθετο.Δε με ενδιαφερει αλλωστε και η αποψη σου.
Την αποψη μου λεω και οτι εχει πιασει το ματι μου στα αρκετα παιχνιδια που εχω παρακολουθησει.Δε δικαιολογω πουθενα το Προπονητη για τις ηττες απλα τονιζω οτι ειναι στο προγραμμα και αυτες.Που θεωρεις οτι ειναι αστεια η τοποθετηση αυτη.?
Εχουμε διαφορετικη αισθηση του χιουμορ προφανως και δεν θα συμφωνησουμε.Ειναι αστειο οτι υπαρχουν και αλλες καλες κ αξιες ομαδες στη κατηγορια? Δε το νομιζω.
Αν υποτιμουσα λοιπον το forum θα εμπαινα την ωρα που με ειρωνευτηκε και μειωνε ανθρωπους που εκτιμω και θα τσακωνομουν.Δε νομιζω να εχω κανει κατι τετοιο.Η τελευταια παραγραφος μου που οντως ειναι προκλητικη εχει να κανει καθαρα με την αντιμετωπιση ενος ατομου που βλεπω απο κοντα και οχι διαδικτυακα, η οποια ειναι απαισια και αλλοι στη θεση μου δε θα ειχαν κρατηθει.Ηθελα και προκαλεσα και μακαρι να βγω λαθος ως προς τη ταυτοτητα του.
Πουθενα ομως δεν μειωνω καποιον αλλο εγω.Στο τελος της απαντησης σου βλεπω μια ταση επιθεσης η ειρωνειας.Δε το παρεξηγω.Ισως καταλαβες οτι γενικοποιω τη κατασταση αυτη και ενιωσες "υποχρεωμενος" να μου απαντησεις.Το θεμα ειναι οτι δεν μπηκα στο θεμα της Γ εσκανα να γραψω το κειμενο μου αλλα στο καφενειο της Εσκανα.Μπασκετικη συζητηση κ μη...
Μαλιστα μπηκα να γραψω αρκετες μερες μετα για να μην ειμαι φορτισμενος και να εχω καθαροτερο μυαλο.
Για το κειμενο που εγραψα μαλιστα δεχτηκα καλα σχολια απο αλλα μελη του forum(πλην της προκλησης στο κλεισιμο) που σημαινει οτι διαφωνουν μαζι σου. Δε μπορουμε να συμφωνουμε ολοι.
Ελπιζω καποια πραγματα να τα ξεκαθαρισα.Οτι σου γραφω δεν εχει ιχνος ειρωνειας.Ουτε το ονομα σου με ενδιαφερει αλλα ουτε να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον που πραγματικα δεν εχω τιποτα να χωρισω.
Ευχαριστω.


Enosi Traxonon Dia Alimou
Αγαπητοί φίλοι του basketforum,
Ονομάζομαι Κώστας Φραγκούλης και τα τελευταία χρόνια έχω την τιμή να είμαι πρόεδρος της Ένωσης Τραχώνων Δία Αλίμου.
Είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω ενεργά γράφοντας στο forum αν και παρακολουθώ από κοντά τον σφυγμό και την ενέργεια που εκπέμπει. Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στους εμπλεκόμενους για την ιδιαίτερα σοβαρή προσπάθεια. Είναι απαραίτητο να υπάρχει ένα βήμα ελεύθερου διαλόγου για το χώρο του μπάσκετ. Αρκεί αυτός ο διάλογος να κινείται στο πλαίσιο της αξιοπρέπειας και του ήθους.
Ατυχώς ο λόγος που με υποχρεώνει, εκπροσωπόντας το σωματείο μας, να συμμετάσχω γραπτά είναι ορισμένα δημοσιεύματα που αφορούν την ομάδα μας.
Μέχρι πριν λίγο διάστημα τόσο εγώ όσο και τα υπόλοιπα μέλη της διοίκησης της ομάδας μας αισθανόμασταν περήφανοι γιατί διαβάζαμε θετικά σχόλια για την ομάδα, την έδρα και τις προσπάθειές μας. Το γεγονός ότι μέχρι τώρα δεν έχει βρεθεί ομάδα η οποία να μη μιλήσει με καλά λόγια για εμάς αποτελεί έργο του ΣΥΝΟΛΟΥ. Για εμάς ΣΥΝΟΛΟ είναι η διοίκηση, ο προπονητής οι παίχτες και οι φίλαθλοι της ομάδας. Πορευόμαστε μαζί σε έναν δρόμο που μόνο με ροδοπέταλα δεν είναι στρωμένος. Όλοι λίγο πολύ βλέπετε ότι και ο κόσμος του μπάσκετ δεν είναι αγγελικά πλασμένος.
Εμείς, σαν αθλητικό σωματείο έχουμε σαφείς στόχους. Θέλουμε τα αποτελέσματα να έρθουν μέσα από δουλειά μέσα στα γήπεδα. Δε μας ενδιαφέρει να διακριθούμε εάν δεν το αξίζουμε. Δρούμε συνειδητά στο προσκήνιο και δουλεύουμε σκληρά στις υποδομές μας. Όχι τυχαία, παρά το γεγονός ότι στο δήμο μας υπάρχει ομάδα που παίζει σε εθνική κατηγορία (ΑΛΦΑ) έχουμε πάνω από 200 παιδιά. Γνωρίζουμε λοιπόν ότι χρειάζεται υπομονή για να έχουμε σοβαρά αποτελέσματα. Στην κατεύθυνση αυτή λειτουργούμε κάνοντας την αυτοκριτική μας για τα λάθη και τις αδυναμίες μας και δεν έχουμε πρόβλημα να τις εκθέσουμε και δημόσια εάν χρειαστεί. Εξάλλου η διοίκηση του συλλόγου είναι αιρετή και με κοινές απόψεις.
Ο λόγος που γράφουμε τα τελευταία είναι όχι για να διαφημίσουμε το σωματείο μας. Εξάλλου σίγουρα υπάρχουν και άλλα σωματεία με ζηλευτή δουλειά. Θέλουμε όμως να μεταφέρουμε το πολύ καλό κλιμα και τις αρχές της ομάδας μας. Αυτό εξάλλου μπορούν να το βεβαιώσουν οι προπονητές, οι αθλητές, τα μέλη και οι φίλοι του συλλόγου που μας γνωρίζουν.
Στο πλαίσιο αυτό δηλώνουμε απερίφραστα ότι στηρίζουμε τον προπονητή της ομάδας μας κο Γ. Σολωμό ο οποίος ανέλαβε την ομάδα λίγες ημέρες πριν την επίσημη έναρξη του πρωταθλήματος και κατά την άπόψή μας έχει κάνει πολύ καλή δουλειά. Αυτός είναι και ο λόγος που ανεξάρτητα από το αν η ομάδα ανέβει κατηγορία την επόμενη χρονιά θα συνεχίσουμε μαζί τις προσπάθειές μας.
Αναγκαζόμαστε μέσα από το χώρο σας να κάνουμε αυτή τη δήλωση για να σταματήσουμε την αναίτια και κατά την άποψη μας ανέντιμη (αφού γίνεται ανώνυμα) προσωπική επίθεση που γίνεται στο πρόσωπο του προπονητή μας. Επειδή ένας άνθρωπος με τριάντα χρόνια προπονητικής εμπειρίας δεν περιμένει να κριθεί από ανώνυμους, θεωρούμε ότι τέτοια κατασκευασμένα δημοσιεύματα στοχεύουν το σύλλογο. Ως εκ τούτου παρακαλούμε να σταματήσουν οι "ανώνυμοι" φίλοι να κάνουν κριτική και ομφαλοσκοπήσεις εκ της ασφαλούς ανωνυμίας και να έλθουν εάν έχουν προσωπικό ενδιαφέρον ή συμφέρον να καταθέσουν τις απόψεις τους στη διοίκηση του σωματείου. Ανεξάρτητα από το αν θα τις υιοθετήσουμε σίγουρα θα τις ακούσουμε με σεβασμό και προσοχή. Οτιδήποτε άλλο το θεωρούμε ενέργεια εκ του πονηρού σε βάρος της ομάδας και θα μας βρει αντιμέτωπους. Μόνο τυχαία δεν μπορεί να είναι η εμφάνιση τέτοιων δημοσιευμάτων μόλις μετά την πρώτη ήττα της ομάδας μετά από ένα σερί έντεκα συνεχόμενων νικών.
Πιστεύουμε ότι θα γίνει σεβαστή η παράκλησή μας για διακοπή της ανώνυμης κριτικής και επικριτικής.
Εύχαριστούμε όλους τους συμμετέχοντες στο forum για τα καλά λόγια αλλά και την καλοπροαίρετη κριτική.
Εύχομαστε να ολοκληρωθούν τα πρωταθλήματα χωρίς να αφήσουν πίσω τους τραυματισμούς και πίκρα της αδικίας.
Δηλώνουμε ότι είμαστε ανοικτοί σε κάθε εποικοδομητικό διάλογο για το καλό του ερασιτεχνικού μπάσκετ και των σωματείων μας.
Τέλος ευχαριστούμε το forum για τη φιλοξενία και επαναλαμβάνουμε τα συγχαρητήριά μας για την προσπάθεια ζητώντας συγνώμη για τη μακροσκελή καταγραφή των απόψεών μας.

Για τη Διοίκηση της Ένωσης Τραχώνων - Δία Αλίμου
ο Πρόεδρος
Κώστας Φραγκούλης
wizard
QUOTE(katestramenos @ Mar 21 2010, 12:05 ) *
Wizard καλημερα.Εχω διαβασει τα κειμενα σου και εχω να πω οτι εισαι απο τους αξιολογους συγγραφεις του forum.Αυτο δε στο λεω για να σε "καλοπιασω" αλλα για να ξερεις οτι δινω βαρυτητα στα λογια σου.
Ολα ομως ειναι θεμα αντιληψης.
1.Πουθενα δεν επευφημω την "δουλεια" μου ως σκαουτερ...Αλλωστε δεν εχω σκοπο να κανω κατι τετοιο συστηματικα.Αναφερω γιατι το εκανα και μεχρι εδω...Αν διαβασεις πιο προσεκτικα θα δεις οτι γραφω.Δε ξερω αν φταει η κατασκοπεια μου... αλλα χαιρομαι μου εδωσα εστω και το παραμικρο για να βοηθησω.
2.Περι πυγμαχιας δεν αναφερω πουθενα οτι ειμαι μεγαλος πυγμαχος.Περιγραφικα αναφερω οτι με εχει φερει στα ορια μου να τσακωθω και για αυτο ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ σε παιχνιδι των τραχωνων για να μην ασχοληθω με κατι τετοιο.Παντα με τη προυποθεση οτι ειναι αυτος που εχω καταλαβει.Γιατι αν κανω λαθος τα λογια αυτα δεν απευθυνονται στον free man.Οταν ακους καποιον απο το 0 εως το 40 να βριζει ακατασχετα θα ηθελα να δω την δικη σου αντιδραση.Οσο για τα format, τι αλλο μπορω να κανω απο το να αγνοησω ειρωνειες και κατηγοριες καποιου ανωνυμου?Απλα τον αγνοω.
3.Αυτα περι νουμερων αμυντικων .Τα αναφερω απλα για να δειξω στον ειρωνα... οτι τελικα η προσπαθεια που ειρωνευτηκε και μειωσε στην απαντηση του τελικα εχει φερει καρπους.Μετα αναλυω και τα της επιθεσης και δε νομιζω να κανω καποια αναλυση που ανεβαζει τους Τραχωνες η τον προπονητη.Ισα ισα.Δεν σημαινει αυτο ομως οτι εκθετω το Σολωμο.Αν ομως αυτο πιστευεις ειναι σεβαστο.Δε θα μπω στη διαδικασια να σε πεισω για το αντιθετο.Δε με ενδιαφερει αλλωστε και η αποψη σου.
Την αποψη μου λεω και οτι εχει πιασει το ματι μου στα αρκετα παιχνιδια που εχω παρακολουθησει.Δε δικαιολογω πουθενα το Προπονητη για τις ηττες απλα τονιζω οτι ειναι στο προγραμμα και αυτες.Που θεωρεις οτι ειναι αστεια η τοποθετηση αυτη.?
Εχουμε διαφορετικη αισθηση του χιουμορ προφανως και δεν θα συμφωνησουμε.Ειναι αστειο οτι υπαρχουν και αλλες καλες κ αξιες ομαδες στη κατηγορια? Δε το νομιζω.
Αν υποτιμουσα λοιπον το forum θα εμπαινα την ωρα που με ειρωνευτηκε και μειωνε ανθρωπους που εκτιμω και θα τσακωνομουν.Δε νομιζω να εχω κανει κατι τετοιο.Η τελευταια παραγραφος μου που οντως ειναι προκλητικη εχει να κανει καθαρα με την αντιμετωπιση ενος ατομου που βλεπω απο κοντα και οχι διαδικτυακα, η οποια ειναι απαισια και αλλοι στη θεση μου δε θα ειχαν κρατηθει.Ηθελα και προκαλεσα και μακαρι να βγω λαθος ως προς τη ταυτοτητα του.
Πουθενα ομως δεν μειωνω καποιον αλλο εγω.Στο τελος της απαντησης σου βλεπω μια ταση επιθεσης η ειρωνειας.Δε το παρεξηγω.Ισως καταλαβες οτι γενικοποιω τη κατασταση αυτη και ενιωσες "υποχρεωμενος" να μου απαντησεις.Το θεμα ειναι οτι δεν μπηκα στο θεμα της Γ εσκανα να γραψω το κειμενο μου αλλα στο καφενειο της Εσκανα.Μπασκετικη συζητηση κ μη...
Μαλιστα μπηκα να γραψω αρκετες μερες μετα για να μην ειμαι φορτισμενος και να εχω καθαροτερο μυαλο.
Για το κειμενο που εγραψα μαλιστα δεχτηκα καλα σχολια απο αλλα μελη του forum(πλην της προκλησης στο κλεισιμο) που σημαινει οτι διαφωνουν μαζι σου. Δε μπορουμε να συμφωνουμε ολοι.
Ελπιζω καποια πραγματα να τα ξεκαθαρισα.Οτι σου γραφω δεν εχει ιχνος ειρωνειας.Ουτε το ονομα σου με ενδιαφερει αλλα ουτε να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον που πραγματικα δεν εχω τιποτα να χωρισω.
Ευχαριστω.

Σε καταλαβαίνω μα θα μπορούσες να απαντήσεις με καλύτερο ύφος και χωρίς προκλήσεις και υπονοούμενα περί πυγμαχίας (ξύλου). Ομολογώ ότι ενοχλήθηκα παρότι δεν εχω καμμία σχέση με τον free man (είμαι κάθετα αντίθετος μάλιστα με την ειρωνία για τον κο Σολωμό) κυρίως γιατί ευαισθητοποιούμαι πολύ με την κάθε μορφή βίας, τις απειλές για ''ξύλο'' κλπ. Πιστεύω πάντα στον πολιτισμένο διάλογο ακόμα και σε ακραίες αντιπαραθέσεις!
Μπορεί να έχεις δίκιο στο όλο θέμα και να μην παρέμβαινα αν δεν υπήρχαν οι δύο τελευταίες παράγραφοι στο αρχικό σου ποστάρισμα.
Προφανώς και εγώ ήμουν λίγο υπερβολικός και ζητώ ειλικρινά συγνώμη στο φόρουμ και σε σένα προσωπικά, αλλά πέτυχες το αδύνατο σημείο μου.

Δε θέλω να το συνεχίσω αλλά θα επιμείνω στο ΥΓ3. Θεωρώ πως μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ. Άν όχι και θέλεις να σου εξηγήσω πες να σου στείλω πμ γιατί είναι λίγο λεπτό θέμα και δε θέλω να το εκθέσω στο φόρουμ από σεβασμό στον κο Σολωμό και την ομάδα των Τραχώνων. Άν πάλι δε σε ενδιαφέερει η γνώμη μου όπως λες το ξεχνάς1
Νάσαι καλά.
Φιλικά

MANOLIS24
ωραιο το νεο σαιτ της ΕΣΚΑΝΑ... εγινε ισαξιο της ΕΣΚΑ
ΓΚΑΛΗΣ
Το νέο BLOG των ομάδων της Ελευσίνας, δημιουργήθηκε πριν 1 εβδομάδα. Ελπίζουμε να σας αρέσει γιατί είναι προσπάθεια πολλών ανθρώπων που αγαπούν το Μπάσκετ. Υπάρχουν και ψηφοφορίες για κάθε ομάδα της Ελευσίνας ξεχωριστά( ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ. , Ο.Κ.Ε. , Γ.Α.Σ.Ε. )


LINK
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/


Επίσης θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήρια μου σε όλες τις ομάδες της Ελευσίνας για την άψογη μέχρι τώρα παρουσία τους στα Πρωταθλήματα που συμμετέχουν και παράλληλα πρωταγωνιστούν.
magickaminia
Επειδη εχω αρχισει να χανω το μπουσουλα με αυτα που συμβαινουν, ειπα να γραψω κατι που με ενοχλει εδω και χρονια και θελω επιτελους να το δημοσιοποιησω. Οταν ηταν ο Ατρομητος Π. στην Β Εθνικη στο γυναικειο μπασκετ την περιοδο 2002-2003 καποια στιγμη ειχε φτασει να αναρριχηθει στην δευτερη θεση της βαθμολογιας με το κλεισιμο του πρωτου γυρου. Ξεκινησε λοιπον το Β γυρο εντος με αντιπαλο την Σχερια Κερκυρας που ηταν πρωτη στην βαθμολογια και μας ειχε κερδισει με 1 ποντο διαφορα στην Κερκυρα. Δεν θα μακρυνω αλλο απλως θα πω οτι ο Διαιτητης Γεωργιος Μπορμπαντωνακης του συνδεσμου Ηρακλειου μας εκτελεσε εν ψυχρω ηττηθηκαμε απο την Σχερια και πριν λιγες μερες ανακαλυψα οτι το παλληκαρι ζει και βασιλευει. Μαλιστα σφυριξε στο Ωλ σταρ γκειμ στη Κρητη τον αγωνα των ελπιδων. Μαλιστα του χρονου θα σφυριξει και ΕΣΑΚΕ. Ευγε κυριοι και υστερα μιλαμε για αξιοκρατια. Κλεινοντας διαβασα προχθες στο ΦΩΣ οτι στον αγωνα του τελικου Κ17 της Σουπερλιγκα στο ποδοσφαιρο σφυριξε ο κ.Βοσκακης του συνδεσμου Ρεθυμνου. Το καλο αυτο παιδι στο μπαραζ για την παραμονη στην Δ Εθνικη μεταξυ ΑΕ Περαματος και Ατρομητου Π. που εληξε 2-1 και υποβιβαστηκε ο Ατρομητος στο τοπικο ειχε σφυριξει πεναλτι στο 110 υπερ της ΑΕ παραβαση που δεν εγινε ποτε ουτε εντος ουτε εκτος περιοχης. Το ονομα το θυμαμαι γιατι ο αρχιδιαιτητης κ.Ψυχομανης τοτε ειχε πει οτι θα του κοβε την σφυριχτρα. Α ρε Ελληναρες γι αυτο δεν θα παμε ποτε μπροστα ολο λαμογιες και ρουσφετια ειμαστε. blove.gif
SakisKallipolitis
ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKET ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

Αρχίζει το Σάββατο 08/05/2010 το τουρνουά basket ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ.

Αναλυτικά οι ομάδες και οι αγώνες στο site:http://www.drapetsonabasket.gr/omades%20toyrnoya.html

http://www.facebook.com/group.php?gid=119291928100339

Δειτε τις ομαδες που συμμετεχουν

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1997

Α1 – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ Β1 - ΡΕΝΤΗ
Α2 – ΑΜΦΙΑΛΗ Β2- ΦΑΡΟΣ
Α3 – ΠΗΓΑΣΟΣ Β3 - ΠΟΡΦΥΡΑΣ
Α4 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Β4 - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
============================================
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1998

C1 – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ D1 - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
C2 – ΠΟΡΦΥΡΑΣ D2 –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
C3 – ΦΑΡΟΣ D3 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
C4 – Α.Ε.Κ.Τ. D4 – ΕΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
============================================
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1999

E1 – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ F1 - ΠΟΡΦΥΡΑΣ
E2 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ F2 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
E3 – ΦΑΡΟΣ F3 – ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ
E4 – ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ F4 - ΚΑΣΤΕΛΛΑ
============================================
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2000

G1 – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ H1 - ΡΕΝΤΗ
G2 – ΚΑΣΤΕΛΛΑ H2 - ΑΜΦΙΑΛΗ
G3 – ΦΑΡΟΣ H3 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
G4 – ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ H4 – ΕΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ
============================================
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2001

I1 – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ I4 - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
I2 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ I5 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
I3 – ΦΑΡΟΣ I6 – ΕΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ
magickaminia
Παιδια ξερει κανεις τιποτα σχετικα με την πιθανη συγχωνευση του Πειραικου Συνδεσμου με τον Ατρομητο Πειραια; Αφορα ολα τα τμηματα των συλλογων; blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.