Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το "Καφενείο" της ΕΣΚΑΝΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
magic32
QUOTE(PetranG3 @ Mar 15 2011, 13:05 ) *
Το καταλαβαμε αυτο...
Ακριβως...Δημοκρατια εχουμε...Δεν το επαιξε κανεις ιστορια...ΙΩΝΙΚΟΣ ειμαι και επιθυμουσα την ανοδο... Απαγορευεται δηλαδη καποιος να βγαζει τα θελω του...?
Κι επειδη επαιζε στον ΑΟΠΦ ο Βαγγελης...? Υπαρχουν συγκεκριμενες σχεσεις, προσωπικες με καποιους ανθρωπους που τον εφεραν πισω...Ρωτα τον ιδιο...Μην απανταω εγω γι αυτον..

Το αν αποτυχαμε θα το πουμε με βεβαιοτητα στο τελος...Βαζοντας κατω πολλες παραμετρους...Το σιγουρο ειναι οτι εχουμε πετυχει μεγαλη οικονομικη εξυγιανση...Ναι, εγραφα οτι ειμαστε φαβορι γιατι πιστευα στην υπερβαση....Που να ξερα τι εκρυβε ο λακος με τα φιδια...Απλως, ποσο αλλιως θα ηταν τα πραγματα στα γραφομενα εδω, αν τελικα ο Ιωνικος κερδιζε στις 21/2 τον Φαρο...

Παντως ναι...Βασει μπατζετ και ροστερ, η λογικη ελεγε οτι 4η θεση....Και παλι ομως, διεκδικητης ονομαζεται αυτο...

Δηλαδη, ποινικοποιουμαι και τον σαρκασμο τωρα...? Αρπαχτηκες δηλαδη επειδη σου απαντησε ετσι ο Ντιρκ...Επειδη τον γνωρισα καλυτερα φετος...Να εισαι σιγουρος οτι το εκανε με πολυ χαλαρη διαθεση...

Ας μην το συνεχισουμε τελος παντων...

Το τι κανανε, ειναι δικο τους θεμα, και το λυσανε οπως νομιζουν αυτοι, αγαπητε...Και οτι γινεται στα αποδυτηρια, μενει εκει...Στην τελικη δεν μ αρεσει η κλειδαροτρυπα....


peace.gif
Συγγνωμη για το υφος μου, συμφορουμιτες...Αλλα καποια πραγματα με βγαζουν εκτος εαυτου...Κυριως επειδη τα εζησα απο πολυ κοντα φετος...Και δεν ειναι το ''να χαμε να λεγαμε''... Πολυ ανευθυνο αυτο...





wink.gif rolleyes.gif

διαφωνεις οτι εχει τεραστια ιστορια ο πειραικος?
nikitas111
Skeftetai o nonos dose to kipelaki s autous na kanoun giortes kai panigiria ego tosa exo parei den me noiazei ki elegxo tou xronou ego mia omada stin g ethniki.


O dimosios ipallilos pou einai paixtis proedros kanei oti mporei na vgeis apo tin mesi. Den ta exei paei ki asxima. Sto mats pou exases mesa stin edra sou teleutaia dora diaitites itan 2 paidakia pou elegxontai apo ton epidokso nono tis kalitheas . To exo grapsei POLLiS iparxei mono sta xartia. I omada legetai pleon KALITHEA. Irthe i ora na ksipniseis.


-Νονός ?
Βαριές κουβέντες ξεστομίζεις φίλε.
Εκτός και εάν σε έχει βαφτίσει φυσικά.

-Δημόσιος υπάλληλος ?
Εσύ ξέρεις πολλά !

Διαβάζοντας σε γινόμαστε σοφότεροι.
Συνέχισε έτσι αγόρι μου.

Υγεία πάνω απ'ολα και ας ευχαριστηθούμε οσο μπασκετάκι μας έτυχε να παρακολουθήσουμε φέτος.
Απο όποια θέση βρίσκεται ο καθενας μας είτε παράγοντας είτε παικτης είτε προπονητής μάνατζερ ή οτι αλλο τελος πάντων.
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Mar 15 2011, 13:16 ) *
διαφωνεις οτι εχει τεραστια ιστορια ο πειραικος?



Οχι βεβαια...Τα emoticon τα εβαλα, γιατι μου βρηκες αμεσα απαντηση, περαν του Εσπερου...Καθε αλλο...τι λες τωρα...

Αλλα και παλι, Πειραικος, Εσπερος, Ιωνικος αντε και Εθνικος...Ο Ιωνικος απ' ολους, ισως οχι παρα πολυ απο τον Πειραικο, ειναι πιο ιστορικος στη σχεση ετος ιδρυσης - επιτευγματα - παραγωγη μεγαλων παικτων...

Χωρις να ειμαι βλασφημος...
magic32
QUOTE(PetranG3 @ Mar 15 2011, 13:23 ) *
Οχι βεβαια...Τα emoticon τα εβαλα, γιατι μου βρηκες αμεσα απαντηση, περαν του Εσπερου...Καθε αλλο...τι λες τωρα...

Αλλα και παλι, Πειραικος, Εσπερος, Ιωνικος αντε και Εθνικος...Ο Ιωνικος απ' ολους, ισως οχι παρα πολυ απο τον Πειραικο, ειναι πιο ιστορικος στη σχεση ετος ιδρυσης - επιτευγματα - παραγωγη μεγαλων παικτων...

Χωρις να ειμαι βλασφημος...

Στην παραγωγη μεγαλων παικτων ισως γιατι εχει βγει ο γιαννακης..Αν και ο πειραικοςε χει βγαλει εμγαλους παικτες..ακομα κι ο βασιλακοπουλος απο εκει ειχ εξεκινησει...Επιτευγματα απο τη στιγμη που εχετε παιξει ευρωπη ναι..

Ετος ιδρυσης ομως δυσκολα..Εκτος αν ειστε ιδρυμενοι πριν το 1894...
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Mar 15 2011, 13:27 ) *
Στην παραγωγη μεγαλων παικτων ισως γιατι εχει βγει ο γιαννακης..Αν και ο πειραικοςε χει βγαλει εμγαλους παικτες..ακομα κι ο βασιλακοπουλος απο εκει ειχ εξεκινησει...Επιτευγματα απο τη στιγμη που εχετε παιξει ευρωπη ναι..

Ετος ιδρυσης ομως δυσκολα..Εκτος αν ειστε ιδρυμενοι πριν το 1894...



Δεν εννοουσα την παλαιοτητα, αλλα π.χ. ο Ιωνικος μεσα σε 46 χρονια εχει κανει αυτα...Ο Πειραικος μεσα σε 117 χρονια, αυτα κ.ο.κ...

Και μην ξεχναμε μεσα στη σχεση ετος ιδρυσης - επιτευγματα - παραγωγη παικτων, το στοιχειο του κοσμου...Επειδη φετος δεν στηριξε οσο θα πρεπε την προσπαθεια, δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει για τον Ιωνικο...Οπως εγραψε ο Μαργιου...Οταν χρειαστει και παλι εκει θα ειναι...Εκει μονον ο Εθνικος καπως μας χτυπαει...Νομιζω...
ametanoitos
Enas enas.
Poio sofous themi den tha se kano ego alla ksana i a eskana tou xronou.afou ta kssereis giati den ta grafeis?

Mipos giati ki esy kaneis politiki apo to forum? Se kaiei na aneveis gia na pigaineis me tous paixtes sta mpouzoukia kai sta club kai na to paizeis proedros.


Poly oraia ta video. Siginithika. Oloi autoibeinai paidia tou basket . Apo tis akadimies tou ionikou . Oloi autoi einai podosfairikoi kai mazeutikan mono kai mono gia na plakothoun me tin proodeutiki.
Lete oti sas kostise oti paiksate me faro kekleismenon ton thiron? Xtes pou dosate orko oti den to paratate giati eisaste ligoteroi stin eksedra apo oti sto paixnidi me ton faro pou itan kai kala kekleismenon. O kosmos sas den exei agaliasei tin prospatheia sas fetos ki auto einai to parapono sas . Monoinsas paizete metaksi siggenon kai filon.
Poulate sinexeia oti elate stin nikaia ktl meso tou margiou3 alla stin kallithea gia na deite ton agona den ftasate. Ti egine ekei?

Aste ta re palikaria den vgazei kapou i kouventa .

Filakia ksana!
Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες ,θα τα σβήνω άμεσα.
margiou3
QUOTE(ametanoitos @ Mar 15 2011, 13:45 ) *
Enas enas.
Poio sofous themi den tha se kano ego alla ksana i a eskana tou xronou.afou ta kssereis giati den ta grafeis?

Mipos giati ki esy kaneis politiki apo to forum? Se kaiei na aneveis gia na pigaineis me tous paixtes sta mpouzoukia kai sta club kai na to paizeis proedros.


Poly oraia ta video. Siginithika. Oloi autoibeinai paidia tou basket . Apo tis akadimies tou ionikou . Oloi autoi einai podosfairikoi kai mazeutikan mono kai mono gia na plakothoun me tin proodeutiki.
Lete oti sas kostise oti paiksate me faro kekleismenon ton thiron? Xtes pou dosate orko oti den to paratate giati eisaste ligoteroi stin eksedra apo oti sto paixnidi me ton faro pou itan kai kala kekleismenon. O kosmos sas den exei agaliasei tin prospatheia sas fetos ki auto einai to parapono sas . Monoinsas paizete metaksi siggenon kai filon.
Poulate sinexeia oti elate stin nikaia ktl meso tou margiou3 alla stin kallithea gia na deite ton agona den ftasate. Ti egine ekei?

Aste ta re palikaria den vgazei kapou i kouventa .

Filakia ksana!



Για εμας δεν υπαρχει ΠΑΕ, ΚΑΕ, ΧΑΕ, ΜΑΕ.... Ο Ιωνικος ειναι ενας και αδιαίρετος...

Και εσυ που δεν εχεις ζησει τις πικρες που εχει ζησει ο κοσμος του Ιωνικου τα τελευταια χρονια, μπορεις ευκολα να κανεις κριτικη... Αλλα οι σφαλιαρες και τα στραπατσα ειναι αμετρητα... Εσυ σαν Ολυμπιακος, ποτε σου δεν τα εζησες...

Το πρωτο βιντεο ηταν απο τα μπαραζ στην Πατρα... Εκει δεν ειχε "ξυλο"... Και υπαρχουν κι αλλα βιντεο... Οσο για την Καλλιθεα, και τα δεν πηγατε, στειλε μου ενα πμ να σου εξηγησω, γιατι θα ξαναρχισει αυτος ο φαυλος κυκλος...

Τελος, δεν πουλαμε τιποτα... Οσοι ξερουν τον Ιωνικο δειχνουν και τον απαραίτητο σεβασμο... Κατι γαυροβαζελοχανουμια, σαν και του λογου σου, εχουν ακολουθησει τον ευκολο δρομο, και νομιζουν οτι μπορουν να ασκουν κριτικη με τετοιο υφος.




themis7
QUOTE(ametanoitos @ Mar 15 2011, 13:45 ) *
Enas enas.
Poio sofous themi den tha se kano ego alla ksana i a eskana tou xronou.afou ta kssereis giati den ta grafeis?

Mipos giati ki esy kaneis politiki apo to forum? Se kaiei na aneveis gia na pigaineis me tous paixtes sta mpouzoukia kai sta club kai na to paizeis proedros.


Ποιο σοφο δεν θα με κανει ουτε η Α Εσκανα ουτε η Δ απο οπου ξεκινησα ουτε η Α1 που μπορει να ειμαι του χρονου.....
Ποιο σοφο αν και ειναι αδικιμη η εκφραση με κανει η καθημερινοτητα μου ... Η ενασχοληση μου με το μπασκετ εδω δεν ξερω αν με εχει κανει πιο σοφο η με εκανε να χασω και το λιγο μυαλο που ειχα... Το μελλον θα δειξει ... Φιλε αν ψαχνεις να με πικαρεις λαθος ανθρωπο διαλεξες ... Δοξα το θεο δεν κουβαλαω κομπλεξ και αντεχω οτι και να γραφουν η να λενε πισω απο την πλατη μου για μενα.... Δεν τσιμπαω ευκολα φιλε.....
Οσο αναφορα αυτα για τα μπουζουκια κτλ οποτε παμε περναμε πολυ ωραια ... Ελα κι εσυ δεν κραταμε κακια ... Φερε και κανα πενηνταρηκακι μαζι σου κι ελα... Ευτυχως πηραμε φετος τον Λουγιακη και μπορω να το παιζω προεδρος ομαδας μαπσκετ ... Γιατι παλια εβγαινα με τον Φωστερη και τν Τζαγκαρακη και μας ειχανε πει κατι γκομενες οτι ειμαστε ποδοσφαιρικη ομαδα... Αυτη ειναι η μεγαλυτερη προσβολη που μου εχουν κανει ποτε............
Βεβαια αν εβλεπε κανεις τις σντρες που εκανε χτες στο β ημιχρονιο ο Κουντουρας θα μας ξαναελεγε παλι ποσδοσφαρικη ομαδα ... Και δεν θα ειχε και αδικο .... Κουντουρα κοψε την παρεα με Τον Βικτωρ Αποστολου που ειναι Ποδοσφαιριστης και το παιζει μπασκετμπολιστας.......Σ εχει επηρεασει αγορι μου.....
Λογο της κρισης δεν θα βγαιναμε τοσο πολυ φετος αλλα αναγκαζομαστε να παρακολουθουμε τον Καραλη που ξημεροβραδιαζεται στα μπαρ με μια πρασινη στο χερι ....

Φιλακια και σε σενα ... Τσικης!!!!!!!!!!!!
Jabar
Προς αμετανόητο.
Ποσταρίσματα σε greeklish θα σβήνονται από εδώ και στο εξής άμεσα.
Επίσης μπορεί να γράφεις ότι θες χωρίς χαρακτηρισμούς και προσωπικές προκλήσεις.
leonkalf
Λοιπόν παίδες... διαβάστε τα παρακάτω (που έπρεπε να ξέρετε) και κανονίστε την πορεία σας!!! Δεν θέλω να επανέλθω με τιμωρίες και αποβολές..


Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΠρόσθεση 1 φάουλ.
  • Click to view attachmentΠιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Click to view attachmentΠιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================

Κανονισμός 4:
  • Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΔιαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Click to view attachmentΣε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================


Κανονισμός 5:
  • Απαγορεύεται οποιαδήποτε δημοσίευση αλλά και αποστολή προσωπικών μηνυμάτων περιεχομένου το οποίο αντιτίθεται στο Σύνταγμα και την Ελληνική νομοθεσία.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΠρόσθεση 1 φάουλ.
  • Click to view attachmentΠιθανός -κατά την κρίση των συντονιστών- αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ - άρση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================



Κανονισμός 7:
  • Αποδοκιμάζονται τα ποστ με greeklish και απαγορεύονται τα ποστ με κεφαλαία (σε περίπτωση που κάποιος χρήστης δεν "φωνάζει" ).
Ποινή:
  • Click to view attachmentΔιαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Click to view attachmentΣε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================

Κανονισμός 9:
  • Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΠρόσθεση 1 φάουλ.
  • Click to view attachmentΠιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
==============================================




Όλο τον κανονισμό τον διαβάζετε κάνοντας κλικ ΕΔΩ


Τελευταία προειδοποίηση! Μη μας φέρνετε τους mods σε δύσκολη θέση, να τιμωρούμε. Σκοπός είναι να κουβεντιάζουμε φιλικά, να περνάμε καλά.. Σεβαστείτε το!
dirk10
θα γράψω αυτό όλα τα υπόλοιπα που λες μου είναι αδιάφορα.όχι ο ιωνικός δεν απέτυχε ισα ισα κέρδισε απ αυτή την χρονια.έφυγε το κανόνι και επέστρεψε το αστέρι.αυτό είναι το μεγάλο στοίχημα και φαίνεται να το έχει κερδίσει.
basketikos
QUOTE(ametanoitos @ Mar 15 2011, 13:45 ) *
Enas enas.
Poio sofous themi den tha se kano ego alla ksana i a eskana tou xronou.afou ta kssereis giati den ta grafeis?

Mipos giati ki esy kaneis politiki apo to forum? Se kaiei na aneveis gia na pigaineis me tous paixtes sta mpouzoukia kai sta club kai na to paizeis proedros.


Poly oraia ta video. Siginithika. Oloi autoibeinai paidia tou basket . Apo tis akadimies tou ionikou . Oloi autoi einai podosfairikoi kai mazeutikan mono kai mono gia na plakothoun me tin proodeutiki.
Lete oti sas kostise oti paiksate me faro kekleismenon ton thiron? Xtes pou dosate orko oti den to paratate giati eisaste ligoteroi stin eksedra apo oti sto paixnidi me ton faro pou itan kai kala kekleismenon. O kosmos sas den exei agaliasei tin prospatheia sas fetos ki auto einai to parapono sas . Monoinsas paizete metaksi siggenon kai filon.
Poulate sinexeia oti elate stin nikaia ktl meso tou margiou3 alla stin kallithea gia na deite ton agona den ftasate. Ti egine ekei?

Aste ta re palikaria den vgazei kapou i kouventa .

Filakia ksana!


bball.gif Α(μετα)νοητε πολλά ξερεις. Ονοματα, παρασκηνια, ποιος κανονιζει, ποιος δεν κανονιζει, κάνεις και καταμέτρηση φιλάθλων, Αν ξανανοιξει ο Πλατωνας θα σε καλέσουμε... Ακομα βεβαια, δεν ξέρω τι ξερεις απο προσκήνιο..αλλα σιγουρα δεν ξερεις τον βασικο κανονα να μην μας ζαλιζεις με greeklish, απο σεβασμο για τον συνομιλητή ..

bball.gif Χαθηκαν 2-3 σελιδες απο το τοπικ ή μου φαινεται;;;;;;; ΞΕΦΤΙΛΑ...και δεν αναφερομαι στις προσφατες αντιπαραθέσεις, αλλά σε όλα αυτά του παρασκηνιου.. Παληκάρια εκτεθηκατε...είτε αμετανόητος, είται ανόητος, είτε πόλις είτε χωριο. Τι μεγαλυτερη απο το να τρεχετε να σβηστουν τα postarisma νυχτα....Αφησατε την ρετσινια στην Μανδρα, και τωρα κανετε οτι δεν ακουσατε....

Αν βεβαια σας εκφράζει η λογική 'filakia' 'αγορινες' 'ola kanonismena einai' 'μην σας παρει ο διάλος', δεν ξέρω γιατι είστε εσεις οι 'μπασκετικοι' (τι άλλο θα ακούσουμε... ) και όχι οσοι ηταν στο Ιωνικός-Προοδευτική..

Για την ταμπακιέρα (γιατι εμεις στον Ιωνικό δεν κιοτεύουμε ποτέ):
1. ΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΣΚΑΝΑ - ΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΑΜΕ ΣΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ.
(Αλλα ξεφτιλες δεν θα γινουμε να μας σβηνουν τα mail νυχτα...).

2. Το να μαζευουμε όσο κόσμο μαζευουν οι άλλες ομαδες δεν μας ικανοποιει..ΙΩΝΙΚΟΣ ειμαστε. Αλλα επειδή το ξέρετε βαλατε το χεράκι σας: 4 αγωνες χωρις φιλαθλους - και ολο τον δευτερο γυρο εξορια.....

3. Η Ομαδα μας είναι μία οικογενεια..Το ειπαμε και το ξαναπαμε..Και γι' αυτο εσυ εμαθες για μια ενταση που είχε η οικογενεια μας και μας πήρε τα αυτια.....Στο εγραψα, αλλά φαινεται εσυ που εισαι του παρασκηνιου δεν πιανεις μια απο αυτα που περνανε μπροστα σου....Γι' αυτο κάνεις οτι ειναι 'παρασκηνιο' και κάνεις τον πονηρο...

4. Sygkinithikes (sic) και θα σε συγκινουμε. Στα 2 βιντεο είδες το 1, με την προ - ας εβλεπες και το άλλο απο το μπαραζ για να καταλαβεις..Αλλά, αμα δεν μπορεί κανεις...

bball.gif Τελειωνοντας, γιατι χάσαμε το διαλλειμα της εργασιας μαζί σου: Αν το ξερες απο την αρχή, γιατι δεν μας το ελεγες αγορι μου να το ξέρουμε και εμεις απο νωρίς να μην παιδευομαστε;;;;


bball.gif Το καλύτερο για το τέλος- γιατι δεν αξίζει ουτε καν η τσαντιλα: ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΡΟΕΔΡΕ PETRAN (έχεις ήδη αμετανόητους πιστούς) !!!!!!!!!! wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif
dirk10
επειδη εκανες αναφορα για ειρωνια φαινετε οτι δεν με ξερεις ............η ειρωνια ειναι κατι που δεν γουσταρω καθολου και οταν δεν μ αρεσει κατι δεν το κανω σε αλλον.αν δεν εχεις χιουμορ δεν φταιω εγω........ smiley.gif
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ πολυ μεγαλος συλογος κριμα που εχει κολλημενους ανθρωπους................
leonkalf
QUOTE (basketikos @ Mar 15 2011, 14:20 ) *
bball.gif Χαθηκαν 2-3 σελιδες απο το τοπικ ή μου φαινεται;;;;;;; ΞΕΦΤΙΛΑ...και δεν αναφερομαι στις προσφατες αντιπαραθέσεις, αλλά σε όλα αυτά του παρασκηνιου.. Παληκάρια εκτεθηκατε...είτε αμετανόητος, είται ανόητος, είτε πόλις είτε χωριο. Τι μεγαλυτερη απο το να τρεχετε να σβηστουν τα postarisma νυχτα....Αφησατε την ρετσινια στην Μανδρα, και τωρα κανετε οτι δεν ακουσατε....

Για την ταμπακιέρα (γιατι εμεις στον Ιωνικό δεν κιοτεύουμε ποτέ):
1. ΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΣΚΑΝΑ - ΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΑΜΕ ΣΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ.
(ΑΛΛΑ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΒΗΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΙΛ ΝΥΧΤΑ).

Για να μη δημιουργηθούν παρεξηγήσεις τα post μεταφέρθηκαν στο ΕΔΩ topic... Δεν έχει σβηστεί τίποτα.
dirk10
http://www.youtube.com/watch?v=Fp3XWWRYo9I
μπουρλοτοοοοοοοοοοοοοοο
nikitas111
An leo an einai sigentromenos kai kanei tis nikes pou prepei sto telos tha diekdikisei. Omos to klima den einai toso armoniko oso lene edo oi filoi mas oi ionikoi.



Akougete oti o vasikos skorer plakothike stin voula me tous psilous


Lete oti sas kostise oti paiksate me faro kekleismenon ton thiron? Xtes pou dosate orko oti den to paratate giati eisaste ligoteroi stin eksedra apo oti sto paixnidi me ton faro pou itan kai kala kekleismenon. O kosmos sas den exei agaliasei tin prospatheia sas fetos ki auto einai to parapono sas . Monoinsas paizete metaksi siggenon kai filon.
Poulate sinexeia oti elate stin nikaia ktl meso tou margiou3 alla stin kallithea gia na deite ton agona den ftasate. Ti egine ekei?


ΠΡΟΣ ''ΑΜΕΤΑΝΟΙΤΟ'' ΑΠΟ ΕΝΑ ''ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΟ''

Καλησπέρα
Είμαι στην επιτρόπη μπάσκετ του Ιωνικου Νικαίας από το καλοκαίρι του 2010 προσπαθώντας για το καλύτερο δυνατό από τα αποτελέσματα φαίνεται οτι δεν τα καταφέραμε δεν είναι πετυχημένη η φετινή χρονιά.
Μιάς και η θητεία τελειώνει στις 15 Μαίου και η ομάδα έχει τεθεί εκτός στόχων θα ήθελα να σε παραδεχτώ γιατί είσαι και ενημερωμένος (τις περισσότερες φορές καλύτερα απο εμάς τους ίδιους) αλλά και ένας απο τους καλύτερους (δε ξέρω αν είναι η κατάλληλη λέξη) για να παίξουν το ρόλο του προβοκάτορα (ρυθμιστή) στις ισσοροπίες μεταξύ ανθρώπων και ομάδων στο φετινό πρωτάθλημα τις Α'εσκανα.
Συνέχισε την (καλή) δουλεία που κάνεις εκπροσωποντας συγκεκριμένους ανθρώπους - ομάδες και στο τέλος πάρε και το μερίδιο της επιτυχίας ή της αποτυχίας.
Σου εύχομαι καλη συνέχεια.
Εγώ για το πρωτάθλημα της Α'εσκανα ή το κύπελο να μπω σε διαδικασίες ίντριγκας ευχαριστώ δε θα πάρω.
Καληνύχτα κύριε ΑΜΕΤΑΝΟΙΤΕ....
Καλή συνέχεια σε όλες της ομάδες από την πρώτη στη βαθμολογία εώς την τελευταία και υγεία σε όλους τους παίκτες της κατηγορίας.

Υ.Γ. Γνωρίζω ότι θα μπορούσα να στείλω Π.Μ. αλλά δεν έχω τέτοια πρόθεση.
Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Ο ΓΑΤΟΣ
AMETANOITE η οπως σε λενε μετανοησε γρηγορα μπροστα στον κοντο τον τρελο τον αρχηγο...

Αποκαλυπτω τα παρακατω κι ελπιζω να μην υπαρχει λογοκρισια απο τους moderator .....

Ολα τα ματς στην ΕΣΚΑΝΑ στηνονται απο ενα βοδι που το παιζει μπασκετμπολιστας μανατζερ κι εχει παιχτες σε ολες τις ομαδες και αρχιζει τα ας ουμε και να ουμε και τους πειθει ολους... Εχει για βοηθο του στα στησιματα ΤΟΝ ΚΑΣΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΕΝΗΝΤΑΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΝΤΟ και παεει και παιζει παρανομο στοιχημα ΣΤΗΝ Κινα το Φαρος - Ρεντη 2...
Ο Μακος θα βαλει 46 (6) και θα γινουμε ολοι πλουσιοι ...
Εχω πληροφορια οτι ενας Καρατεριστας με υφος ονοματι Βικτωρ εχει παιξει τα αποθεματικο του Δημου Ν.σμυρνης στο 2 πλο στην κινα και περιμενει να κονομησει για να την κανει για Ν.ζηλανδια με την Αραβωνιατικια του. Εχει στησει και τον κολλητο του μεσα απο την ομαδα που ειναι καλος σουτερ και εδεσε το γλυκο.... Στο διπλο εχει πονταρει κι ο κεμπαμπατζης παγκιτης playmaker....
Ο μονος που εχει πονταρει στον 1 ειναι ο leonkalf που εχει πονταρει τον μισθο του απο το attika basket...

ametanoite αν εισαι μαγκας ελα αυριο στις 3 στην Kings να παλεψουμε ... Αντε γατακια ολα μου μαθατε για στησιματα και παρολι βλακες ....

λευτερια στον ΤΖΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ ΞΗΡΟ.........

ΜΕ ΤΙΜΗ Δ.Τ. Κατα κοσμον Γατος!!!!!!!!!!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(Ο ΓΑΤΟΣ @ Mar 15 2011, 18:41 ) *
AMETANOITE η οπως σε λενε μετανοησε γρηγορα μπροστα στον κοντο τον τρελο τον αρχηγο...

Αποκαλυπτω τα παρακατω κι ελπιζω να μην υπαρχει λογοκρισια απο τους moderator .....

Ολα τα ματς στην ΕΣΚΑΝΑ στηνονται απο ενα βοδι που το παιζει μπασκετμπολιστας μανατζερ κι εχει παιχτες σε ολες τις ομαδες και αρχιζει τα ας ουμε και να ουμε και τους πειθει ολους... Εχει για βοηθο του στα στησιματα ΤΟΝ ΚΑΣΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΕΝΗΝΤΑΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΝΤΟ και παεει και παιζει παρανομο στοιχημα ΣΤΗΝ Κινα το Φαρος - Ρεντη 2...
Ο Μακος θα βαλει 46 (6) και θα γινουμε ολοι πλουσιοι ...
Εχω πληροφορια οτι ενας Καρατεριστας με υφος ονοματι Βικτωρ εχει παιξει τα αποθεματικο του Δημου Ν.σμυρνης στο 2 πλο στην κινα και περιμενει να κονομησει για να την κανει για Ν.ζηλανδια με την Αραβωνιατικια του. Εχει στησει και τον κολλητο του μεσα απο την ομαδα που ειναι καλος σουτερ και εδεσε το γλυκο.... Στο διπλο εχει πονταρει κι ο κεμπαμπατζης παγκιτης playmaker....
Ο μονος που εχει πονταρει στον 1 ειναι ο leonkalf που εχει πονταρει τον μισθο του απο το attika basket...

ametanoite αν εισαι μαγκας ελα αυριο στις 3 στην Kings να παλεψουμε ... Αντε γατακια ολα μου μαθατε για στησιματα και παρολι βλακες ....

λευτερια στον ΤΖΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ ΞΗΡΟ.........

ΜΕ ΤΙΜΗ Δ.Τ. Κατα κοσμον Γατος!!!!!!!!!!



Ρε γατε εγινα και νονος τωρα...τι μου λενε ρε φιλε?ειλικρεινα εχω ακουσει πολλα πρωσονυμια αλλα αυτο εχει την πρωτοτυπια του.οφειλω να το ομολογησω...να σαι καλα ρε φιλε να σε χαιρομαστε και να σπαμε πλακα με τις ιστοριες σου...ΤΣΑΠΑ ΤΡΕΜΕ ΘΑ ΣΕ ΦΑΩ με πληρωμενους δολοφονους....για να μην πληρωθουν οι παιχτες σου...
dirk10

η μπασκετική αστυνομία έχει ξεσηκωθεί και ψάχνει απεγνωσμένα τον εμπρηστή
ametanoitos
Grafo to teleutaio mou post parakalo tous moderator na min to svisoun . Exo provlima me to pliktrologio kai grafei mono greekenglish . To exo eksigisei me pm aporo pou den to katalavenete.
Eimoun xtes se mia proponisi omadas b eskana. Oloi lene poios einai o ametanoitos. Den sas apasxolei an auta pou grafo einai alithina alla sas apasxolei poios eimai . Ego den thelo na exo ventetes me bravous me manager kai me olo auto to sinafi.
Grafo ena teleutaio postarisma ki opoios thelei akouei.

Xtes egrapse kai o gatos . E tha trelatho . Oli i piatsa ton sevete gia tin ntomprosini tou kai gia tin eilikrinia tou. Ego den tha ton paradexto? Milame gia enan agno filathlo tou basket pou agapaei poly to athlima kai ola ta kanei afilokerdos . Den mas eipe pote mono giati se opoio mats vrisketai stin kerkida kati periergi simvainei. Mallon simptosi exete dikio . Alloste milame gia enan aristo xaraktira pou oloi ton agapane. Oso gia to 3 stin kings file mou gate den tha mporeso na ertho giati den mporo na katso sto idio trapezi me enan kyrio san esena . Niotho meionektika. smiley.gif

File themi den exo kati mazi sou oute me tin omada sou gia tin opoia exxo grapsei kala logia. Me enoxleise o tropos pou panigirisate to kypello les kai pirate to moundial kai me enoxlei pou den paradexesai oti kegese gia tin anodo. Nomizo oti olo auto einai ena kolpo gia na min peis meta oti apetixes.

Me tous protoporous den exo kati alla mou tin spaei o pseutotsampoukas kai magia stous pantes. I timoria den tha erthei apo mena omos . Den mporo den exo tetoia dinami . Tha erthei apo esas tous idious. Thimithitai oti sintoma tha plakothite metaksi sas afou tha exete anevei .

Me ton ioniko mou tin espAse i allazoneia tous. Irthane edo les kai itane oi prigipes tis zamounta. Xalaroste ligo. Kerdizate to pera 15 pontous kai grafate gia souper basket . Poso na sas anteksei kapoios. Lete oti gia to thema tou platona iparxei daktilos . Poia omada pisteuete oti exei tin dinami na epireazei katastaseis oste na sas dioksoune apo ton platona? Poiaomada thelei na paizei mazis sto klouvi tou karampini pou me 40 atoma pou mazeveste ginetai edra eno o platonas me 40 atoma einai nekrotafeio. Lete oti me ton faro paiksate keklismenon ton thiron. Den eixate ton antrismo na peite oti sas afisane na valete 100 atoma ta perissotera pou eixate se agona meta to mats me tin proodeutiki. Propagnda stin propaganda kai mona ziga dika sas ginate grafikoi.

Grafei ki enas allos filos edo apo omada pou paleuei na sothei . Na mas pei ki autos an i omada tou tha paiksei tin deutera me to idio pathos. Pou epekse prin 2 meres kai den ta katafere. Giati akougontai polla.

Sas grafo kai tin teliko vathmologia kai sas apoxereto giati eiste oloi klasikoi ellinares . Opoios den sas glifei einai karagiozis kai ton psaxnetai na ton deirete. Mages eiste . Bravo.

1 . Polis 23 3
2 mandra 21 5
3 faros. 20 6
4 ionikos 18 8
5 aris. 17 9
6 ethnikos 16 10
7 voula. 14 12
8 eleutheria 12 14
9 foinikas. 11 15
10 alimos 10 16
11 drapetsona 10 16



Toso sigouros eimai pou ektithemai gia min lete oti olo leo alla . Edo einai gia na ta vlepete .

Pros moderator . Min ta svsete sas parakalo den tha sas ksanaenoxliso.

Filakia polla
magic32
QUOTE
Grafei ki enas allos filos edo apo omada pou paleuei na sothei . Na mas pei ki autos an i omada tou tha paiksei tin deutera me to idio pathos. Pou epekse prin 2 meres kai den ta katafere. Giati akougontai polla.


Δεν θα παιξουμε απλως με το ιδιο παθος..Θα κερδισουμε κιολας..Δοξα το θεο απο τη μερα που ανελαβε ο καινουριος προπονητης εχουμε κερδισει το σεβασμο ολων των ομαδων
dirk10
QUOTE(ametanoitos @ Mar 16 2011, 13:10 ) *
Sas grafo kai tin teliko vathmologia kai sas apoxereto giati eiste oloi klasikoi ellinares . Opoios den sas glifei einai karagiozis kai ton psaxnetai na ton deirete. Mages eiste . Bravo.

εσύ από που ακριβώς είσαι?: ?το να σε χαρακτηρίσει κάποιος καραγκιόζη δεν είναι υποτιμητικό ισα ισα είναι μια μεγάλη μορφή του ελληνισμού και το θεωρώ μεγάλη τιμή να σε πει κάποιος έτσι.για το ποιος ψάχνει να σε δείρει τι να πω.......το εννοείς μεταφορικά γιατί τουλάχιστον από αυτούς που ξέρω δεν μου έχουν δείξει τάσεις βίας και χουλιγκανισμού.μάγκας δεν είναι κανένας αλλα κι αυτό που κανεις και εσύ δεν είναι μαγκιά το να χαρακτηρίζεις πίσω απ την ανωνυμία σου τους άλλους.δικαίωμα σου βεβαια από την στιγμή που το forum σου το επιτρέπει το σέβομαι.
έθεσες ένα ερώτημα προς τους ιωνικούς για την βούλα.λοιπόν δεν έγινε τίποτα στα αποδυτήρια στην βούλα προφανώς αυτός που στο είπε μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει με την ομάδα. καλο είναι να το ελέγχουμε πριν γράψουμε κάτι και επειδή ρώτησα σου λέω ότι είναι μεγάλο ψέμα αυτό!!!!!
σε μερικά μπορεί να έχεις δίκιο αλλα το ύφος που τα γραφεις είναι προκλητικό.

Blue1965White
Εγώ πάντως επιθυμώ σφόδρα ο ametanoitos να μην αποχωρήσει από το φόρουμ. Πέρα από την πλάκα και το γεγονός ότι έχει μια... κακή κουβέντα για όλους, έχει γράψει και αλήθειες. Τα άσχημα που γράφει για την ομάδα μου τα καταννοώ και δεν τον παρεξηγώ μιας και σαν φίλαθλος του Ολυμπιακού είναι φυσικό να αντιπαθεί την πραγματικά μεγάλη και ιστορική ομάδα του Πειραιά. smiley.gif smiley.gif
themis7
QUOTE(ametanoitos @ Mar 16 2011, 11:10 ) *
.

Xtes egrapse kai o gatos . E tha trelatho . Oli i piatsa ton sevete gia tin ntomprosini tou kai gia tin eilikrinia tou. Ego den tha ton paradexto? Milame gia enan agno filathlo tou basket pou agapaei poly to athlima kai ola ta kanei afilokerdos . Den mas eipe pote mono giati se opoio mats vrisketai stin kerkida kati periergi simvainei. Mallon simptosi exete dikio . Alloste milame gia enan aristo xaraktira pou oloi ton agapane. Oso gia to 3 stin kings file mou gate den tha mporeso na ertho giati den mporo na katso sto idio trapezi me enan kyrio san esena . Niotho meionektika. smiley.gif


Ελα περα απο την πλακα σε ικετευω μην σταματησεισς ....... ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif

Εισαια απο τους λιγους που αναγνωριζεις ποσο <<<<<<<<<σοβαρος>>>>>>>>> ειναι ο φιλος μου ο Γατος!!!!!!!!!!
Blue1965White

Από τη συνέντευξη του Θάνου
QUOTE
Αξιοσημείωτο είναι πως υπάρχει μία σύμπνοια μεταξύ των ομάδων της Καλλιθέας. Λειτουργούμε καλά μεταξύ μας και αυτό είναι καλό για όλους μας. Βέβαια, το ιδεατό θα ήταν όλοι αυτοί οι σύλλογοι (Αετός, Πόλις, Θεμιστοκλής, Έσπερος, ΑΕΚΤ) να γίνονταν μία δυνατή ομάδα, που κάτω από τη... σκέπη του Ικάρου θα μπορούσε να πρωταγωνιστεί στις εθνικές κατηγορίες.


Για να τα λέμε όλα εγώ από τον ametanoito το άκουσα για πρώτη φορά.
nikitas111
Μπορεί να ''ελέγχεται'' κτά την προσωπική μου γνώμη ο τρόπος που γράφεις αλλά σε παραδέχομαι
απίστευτος τύπος είσαι ρε φιλ.
Έχεις τρομερές πληροφορίες και μάλλον συγκλίνω στο οτι τελικά δεν έχεις εμπάθειες.
Νομίζω οτι έρχομαι έστω και αργά να συμφωνήσω μαζί σου συμπεριλαμβανομένων και αυτών που γράφεις για την ομάδα μου.
Έτσι ή περίπου έτσι είναι τα πράγματα.
Εδώ γράφουμε για την παρέα άλλαξε γνώμη και ξανασκέψου το.
Εμένα πάντως θα μου λειψουν τα σχόλια σου.

Υ.Γ. και αγόρασε νέο πληκτρολόγιο.


QUOTE(ametanoitos @ Mar 16 2011, 11:10 ) *
Grafo to teleutaio mou post parakalo tous moderator na min to svisoun . Exo provlima me to pliktrologio kai grafei mono greekenglish . To exo eksigisei me pm aporo pou den to katalavenete.
Eimoun xtes se mia proponisi omadas b eskana. Oloi lene poios einai o ametanoitos. Den sas apasxolei an auta pou grafo einai alithina alla sas apasxolei poios eimai . Ego den thelo na exo ventetes me bravous me manager kai me olo auto to sinafi.
Grafo ena teleutaio postarisma ki opoios thelei akouei.

Xtes egrapse kai o gatos . E tha trelatho . Oli i piatsa ton sevete gia tin ntomprosini tou kai gia tin eilikrinia tou. Ego den tha ton paradexto? Milame gia enan agno filathlo tou basket pou agapaei poly to athlima kai ola ta kanei afilokerdos . Den mas eipe pote mono giati se opoio mats vrisketai stin kerkida kati periergi simvainei. Mallon simptosi exete dikio . Alloste milame gia enan aristo xaraktira pou oloi ton agapane. Oso gia to 3 stin kings file mou gate den tha mporeso na ertho giati den mporo na katso sto idio trapezi me enan kyrio san esena . Niotho meionektika. smiley.gif

File themi den exo kati mazi sou oute me tin omada sou gia tin opoia exxo grapsei kala logia. Me enoxleise o tropos pou panigirisate to kypello les kai pirate to moundial kai me enoxlei pou den paradexesai oti kegese gia tin anodo. Nomizo oti olo auto einai ena kolpo gia na min peis meta oti apetixes.

Me tous protoporous den exo kati alla mou tin spaei o pseutotsampoukas kai magia stous pantes. I timoria den tha erthei apo mena omos . Den mporo den exo tetoia dinami . Tha erthei apo esas tous idious. Thimithitai oti sintoma tha plakothite metaksi sas afou tha exete anevei .

Me ton ioniko mou tin espAse i allazoneia tous. Irthane edo les kai itane oi prigipes tis zamounta. Xalaroste ligo. Kerdizate to pera 15 pontous kai grafate gia souper basket . Poso na sas anteksei kapoios. Lete oti gia to thema tou platona iparxei daktilos . Poia omada pisteuete oti exei tin dinami na epireazei katastaseis oste na sas dioksoune apo ton platona? Poiaomada thelei na paizei mazis sto klouvi tou karampini pou me 40 atoma pou mazeveste ginetai edra eno o platonas me 40 atoma einai nekrotafeio. Lete oti me ton faro paiksate keklismenon ton thiron. Den eixate ton antrismo na peite oti sas afisane na valete 100 atoma ta perissotera pou eixate se agona meta to mats me tin proodeutiki. Propagnda stin propaganda kai mona ziga dika sas ginate grafikoi.

Grafei ki enas allos filos edo apo omada pou paleuei na sothei . Na mas pei ki autos an i omada tou tha paiksei tin deutera me to idio pathos. Pou epekse prin 2 meres kai den ta katafere. Giati akougontai polla.

Sas grafo kai tin teliko vathmologia kai sas apoxereto giati eiste oloi klasikoi ellinares . Opoios den sas glifei einai karagiozis kai ton psaxnetai na ton deirete. Mages eiste . Bravo.

1 . Polis 23 3
2 mandra 21 5
3 faros. 20 6
4 ionikos 18 8
5 aris. 17 9
6 ethnikos 16 10
7 voula. 14 12
8 eleutheria 12 14
9 foinikas. 11 15
10 alimos 10 16
11 drapetsona 10 16



Toso sigouros eimai pou ektithemai gia min lete oti olo leo alla . Edo einai gia na ta vlepete .

Pros moderator . Min ta svsete sas parakalo den tha sas ksanaenoxliso.

Filakia polla

Ο ΓΑΤΟΣ
QUOTE(themis7 @ Mar 16 2011, 12:36 ) *
Ελα περα απο την πλακα σε ικετευω μην σταματησεισς ....... ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif

Εισαια απο τους λιγους που αναγνωριζεις ποσο <<<<<<<<<σοβαρος>>>>>>>>> ειναι ο φιλος μου ο Γατος!!!!!!!!!!





Φίλε ametanoite σε ευχαριστώ πολυ για τα καλά σου λόγια...θεωρώ ότι εμείς οι δύο έχουμε πολλά κοινά κ πρέπει να τα πούμε κ απο κοντά...!!! Επείδη στο Kings δεν θα έρθεις (καλύτερα κι όλας γιατί μπορεί να με έδερνες) μπορείς να έρθεις σε οποιοδήποτε γήπεδο μπάσκετ να με βρείς που παρακολουθώ αγώνες,να μιλήσουμε κ να ανταλλάξουμε αποψείς για πολλά θέματα(όπως το στοίχημα που είμαι μεγάλος λάτρης...)

Να σε ενημερώσω ότι είμαι απλός άνθρωπος...δεν σήμαινει ότι επειδή δεν ασχολούμαι με ΕΣΚΑΝΑ δεν θα σου μιλήσω κι όλας...

Θα σε παρακαλέσω κ εγώ με την σείρα μου να μην εγκαταλείψεις το forum γιατί πρέπει να υπάρχει κ άλλος εκτός απο εμένα κ να κράζει τους πάντες!!!!!


'Οσο για τον αδερφό μου τον κόντο το μόνο που έχω να πω είναι ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ ΚΥΠΕΛΛΟ Κ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ !!!!!!!!!


Γατάκια όλοι σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(dirk10 @ Mar 16 2011, 12:24 ) *
εσύ από που ακριβώς είσαι?: ?το να σε χαρακτηρίσει κάποιος καραγκιόζη δεν είναι υποτιμητικό ισα ισα είναι μια μεγάλη μορφή του ελληνισμού και το θεωρώ μεγάλη τιμή να σε πει κάποιος έτσι.για το ποιος ψάχνει να σε δείρει τι να πω.......το εννοείς μεταφορικά γιατί τουλάχιστον από αυτούς που ξέρω δεν μου έχουν δείξει τάσεις βίας και χουλιγκανισμού.μάγκας δεν είναι κανένας αλλα κι αυτό που κανεις και εσύ δεν είναι μαγκιά το να χαρακτηρίζεις πίσω απ την ανωνυμία σου τους άλλους.δικαίωμα σου βεβαια από την στιγμή που το forum σου το επιτρέπει το σέβομαι.
έθεσες ένα ερώτημα προς τους ιωνικούς για την βούλα.λοιπόν δεν έγινε τίποτα στα αποδυτήρια στην βούλα προφανώς αυτός που στο είπε μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει με την ομάδα. καλο είναι να το ελέγχουμε πριν γράψουμε κάτι και επειδή ρώτησα σου λέω ότι είναι μεγάλο ψέμα αυτό!!!!!
σε μερικά μπορεί να έχεις δίκιο αλλα το ύφος που τα γραφεις είναι προκλητικό.



Συμφωνω με το DIRK και δικιο να χεις για κατι οταν κανεις σαν υστερικια γκομενα και προκαλεις ολον τον κοσμο κρυβομενος πισω απο την ανωνυμια σου δε σε κανει αρσενικο ουτε σωστο ανθρωπο..οσο για την μαγκια μου που λες σιγουρα εχεις δικιο σε τετοιες φυσιογνωμιες σαν την δικια σου που μπανεις σαν το σπιουνο σε αποδυτηρια ξενων ομαδων οποως αυτα του ιωνικου και τα δικα μας και τα διαπομπευεις στο φορουμ κερδιζοντας τι ρε ανθρωπε?...ναι αυτους γουσταρω να τους αντιμετωπιζω ετσι,δεν αξιζουν καλυτερης μεταχειρισης...
mfc
QUOTE (ametanoitos @ Feb 9 2011, 13:08 ) *
Pos ginete anthropoi pou einai kata ta alla toso eksipnoi na min mporoun na katalavoun to pio aplo pragma. Xalaroste . Vgite apo tis opadikes kontres kai tha katalavete to aplo pou simvainei. 2 istorikes omades 2 organomena kai me oikonomiki anesi somateia kai 1 somateio xoris istoria kai xoris ikanopoiitikes akadimies kai xoris kapoion epifani oikonomika paragonta kinigoun tin anodo stin g ethniki. Mexri tora i teleutaia omada exei ksefigei 2 bathmous. Ti simvainei? Kapoio paraskinio iparxei giati sto kipelo i mia istoriki omada kanei peripato mesa sto gipedo tou protoporou. Sto kipello na simeiosoumevoti diskola psaxnontai gia paraskinio. Opote i istoriki omada xoris ton kalitero tis paixtis kerdizei stin antipali edra aporthiti mexri stigmis sto protathlima.
Ola mexri tora logika? Ektos apo to pio logiko senario pou akougete kai aporo pou den to exete katalavei. I omada pou einai proti den exei oikonomiki anesi omos einai i kaliteri ekprosopos mias mpasketomanas perioxis pou exei 5 omades istorikes kales alla se parakmi. O kaliteros proedros omadas tis enosi pou einai se poli psili katigoria alla trei olo tin ora tou na asxoleite me xamiles katigories prospathise na mpei prin ena xrono stin perioxi prin ena xrono alla efige kakin kakos exei ena sxedio sto mialo tou.
Na anevei i adinami omada tis perioxis stin g ethniki kai epeidi oi paragontes tis tha exoun stragiksei oikonomika tha anagastoun na paraxorisoun tin katigoria logo oikonomikon anoigmaton. Tha paroun kati kai tha figoun. Me to koufari auto tha enothoun oses omades tis perioxis mporoun kai theloun kai i perioxi tha exei enan alla isxiro ekprosopos stin g ethniki ipo tin aigida tou megaloparagonta pou apo tin anotati katigoria tha trofodotei me paixtes mikrous kai tha elegxei tin katastasi.
O megalos loipon pou stin enosi kathontai souza se kathe tou apaitisi exei ola ta kone gia na kerdisei kathe empodio . Anevazei eukola mia omada giati oi dinameis ton istorikon kai allon somateion einai asteia mprosta stin diko tou. Ase pou stis 3 apo tis 4 omades paizoun paixtes pou proerxontai apo ta mikra tou tmimata.
Einai paixnidaki na ginei auto. Oso eurostes ki an einai oi alles omades den exoun ta kone. Sigouro einai oti den einai kai toso eurostes oso parousiazontai alla exoun zori kai den periseuoun xrimata gia diaitisies ktl.

Afinoun tis 2omades na palepsoun gia to kipellaki gia na paramithiazontai kai to sxedio douleuei roloi.

I istoria i parapano einai fantastiki kai opoiadipote omoiotita me prosopa kai katastaseis einai tixaia.tin eida ston ipno mou xtes kai eipa na tin grapso.


Ένα απόσπασμα από τη συνέντευξη του coach Θάνου στο site www.sepk.gr

''Αξιοσημείωτο είναι πως υπάρχει μία σύμπνοια μεταξύ των ομάδων της Καλλιθέας. Λειτουργούμε καλά μεταξύ μας και αυτό είναι καλό για όλους μας. Βέβαια, το ιδεατό θα ήταν όλοι αυτοί οι σύλλογοι (Αετός, Πόλις, Θεμιστοκλής, Έσπερος, ΑΕΚΤ) να γίνονταν μία δυνατή ομάδα, που κάτω από τη... σκέπη του Ικάρου θα μπορούσε να πρωταγωνιστεί στις εθνικές κατηγορίες.''
PetranG3
QUOTE(ametanoitos @ Mar 16 2011, 11:10 ) *
Me ton ioniko mou tin espAse i allazoneia tous. Irthane edo les kai itane oi prigipes tis zamounta. Xalaroste ligo. Kerdizate to pera 15 pontous kai grafate gia souper basket . Poso na sas anteksei kapoios. Lete oti gia to thema tou platona iparxei daktilos . Poia omada pisteuete oti exei tin dinami na epireazei katastaseis oste na sas dioksoune apo ton platona? Poiaomada thelei na paizei mazis sto klouvi tou karampini pou me 40 atoma pou mazeveste ginetai edra eno o platonas me 40 atoma einai nekrotafeio. Lete oti me ton faro paiksate keklismenon ton thiron. Den eixate ton antrismo na peite oti sas afisane na valete 100 atoma ta perissotera pou eixate se agona meta to mats me tin proodeutiki. Propagnda stin propaganda kai mona ziga dika sas ginate grafikoi.



Μερικες διευκρινισεις μονον για να ειμαστε ακριβεις....Ποτε δεν γραψαμε με το Περα, το Ρεντη κ.ο.κ Οτι καναμε μεγαλες εμφανισεις...Ισα ισα εδω γραφαμε οτι η ομαδα κερδιζει χωρις να πιανει μεγαλη αποδοση...
Τι μοναδικη ισως φορα που γραψαμε οτι παιξαμε πολυ καλα ηταν οταν κερδισαμε με κοντα 20π. στην αρχη τον Εθνικο και οταν κερδισαμε 20π. τον Φοινικα, προ Ποτοσογλου εποχης....Και ναι, αντικειμενικα τοτε, η ομαδα στα εν λογω παιχνιδια εβγαλε πολυ καλους αυτοματισμους...

Οτι υπαρχει δακτυλος, υπαρχει για το Καραμπινη, αλλα δεν ξερω αν ειναι ομαδας...Μαλλον ανθρωπου ειναι...Αλλα καλυτερα ας το σταματησουμε εδω...Εξαλλου οτι εγινε εγινε και δεν αλλαζει...

Και ποιος παικτης ομως του Ιωνικου, θελει να παιζει στα Βουνα...Σ' ενα αποσπασμα δηλωσεων απο τον Ανθη αλλα και απο αλλους ολοι επιθυμουσαν διακαως την επιστροφη στον Πλατωνα...Κι ετσι ειναι ρε φιλε...Οταν εχεις προγρααμματισει και κανεις 4 προπονησεις στο ενα γηπεδο και 2 στο αλλο, πιο ξερεις καλυτερα....? Το Καραμπινη στο παιχνιδι με την Προο, επειδη γινεται πολυς λογος, ηταν σαν εκτος. Δεν μιλω για τον κοσμο...Καθε γηπεδο εχει τις ιδιομορφιες του, παρκε, σταφανια κλπ....Θα μου πεις δικαιολογιες...Δεν ξερω ρε φιλε...Ολα, λιγο ή πολυ εχουν τη σημασια τους....
Ισως να ειναι και πιο πολυ ψυχολογικο...

Μη γινεσαι γραφικος παντως με το Φαρο...50 ηταν μεσα, οχι 100...Εκτος κι αν ησουνα και τους μετρουσες διπλους...Και ηταν καμια 15αρια του Φαρου και οι υπολοιποι δικοι μας...Ο Τσαπας δεν εβαλε θεμα κι ετσι προχωρησε...Και μαλλον δεν εχεις ερθει σε αλλα ματς του Ιωνικου γι αυτο...Και με τον Αρη και τον Πρωτεα, στον Πλατωνα ειχαμε κοσμο...Και που να ρθει ο κοσμος δηλαδη...Ποια παιχνιδια παιξαμε με κοσμο...? Περα, Φοινικας, Μοσχατο. Αυτα ειναι ολα τα εντος με κοσμο...Μην αφηνεις λοιπον εντυπωσεις...


QUOTE(dirk10 @ Mar 16 2011, 12:24 ) *
για το ποιος ψάχνει να σε δείρει τι να πω.......το εννοείς μεταφορικά γιατί τουλάχιστον από αυτούς που ξέρω δεν μου έχουν δείξει τάσεις βίας και χουλιγκανισμού.μάγκας δεν είναι κανένας αλλα κι αυτό που κανεις και εσύ δεν είναι μαγκιά το να χαρακτηρίζεις πίσω απ την ανωνυμία σου τους άλλους.δικαίωμα σου βεβαια από την στιγμή που το forum σου το επιτρέπει το σέβομαι.


Συμφωνω..


QUOTE(Blue1965White @ Mar 16 2011, 12:30 ) *
Εγώ πάντως επιθυμώ σφόδρα ο ametanoitos να μην αποχωρήσει από το φόρουμ. Πέρα από την πλάκα και το γεγονός ότι έχει μια... κακή κουβέντα για όλους, έχει γράψει και αλήθειες. Τα άσχημα που γράφει για την ομάδα μου τα καταννοώ και δεν τον παρεξηγώ μιας και σαν φίλαθλος του Ολυμπιακού είναι φυσικό να αντιπαθεί την πραγματικά μεγάλη και ιστορική ομάδα του Πειραιά. smiley.gif smiley.gif


Κι εδω συμφωνω...
Απλα, ειναι καποιες φορες που η κλειδαροτρυπα και ο κυνισμος που αυτη εκπεμπει να μην αντεχεται...
Η φυγη δεν ειναι λυση για τιποτα...

margiou3
Εμένα δεν θα μου λείψει...

Υπάρχουν άτομα, που τα γραφόμενα τους τα υπολογίζω πολύ περισσότερο. (Πέρα απο τους Ιωνικους...)

Αντιο και φιλακια...
icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
ametanoitos
Afou zitisate na ksanagrapso kai na gia na sas deikso oti den eixa skopo na eimai empathis diavaste auta pou erxontai. Tha allakso ki ego stil gia na min pareksigitho allo.

Arxi me ton ioniko kai tin istoria tou. O ionikos apo to 1990 kai meta pou milame gia sigxrono basket . Teleutaia 20 etia diladi den exei paiksei pote a1 . I kaliteri diakrisi pou exei kanei einai to 1994 pou irthe tritos stin A2. Tin monadiki proti thesi pou exei kataktisei se protathlima pou agonistike tin teleutaia eikosaetia einai to 1999 pou vgike protathlitis stin b ethniki . Apo to 2004 kai mesa se 6 xronia vrethike apo tin A2stin A eskana xoris polla polla. 2xronies to palepse sta mparaz tis g ethnikos kai. Auto itan olo. Gia tin teleutaia eikosaetia loipon i istoria tou ionikou den einai tipota akksio logou.
O ionikos exei anadeiksei mia apo tis megaliteres morfes tou ellinikou mpasket ton giannaki kai meta ton oikonomou kai ton xatzismali.
O giannakis gia opoion thelei na einai realistis den exei voithisei ton ioniko. Kai min viasteite na peite gia tin xorigeia ton aggelopoulon propersi giati auta itan allon xrimata kai giati ta lefta auta fagothikan xoris na meinei tipota ousiastiko ston sillogo. Tin xronia ekeini sothikate kai tou xronou pesate . Epi tis ousias o. Fetos pou i omada organothike sovara ksexreose ta persina kai einai tipiki meta apo polla xronia me tous misthous kai gia auto aksizei bravo o basketikos o nikitas111 kai allou 2 anthropoi o giannakis me mia apli parousia tha edine alli othisi stin omada pou meta ton traumatismo tou prinea alla kai tin apousia pragmatikou center. Mia parousia tou stin kerkida tha itan arketi na sispirosei ton kosmo kai na fanatisei tous paixtes. Omos den to ekane. Poly apla giati exei grammeno ton ioniko kai to kserete. I prospatheia pou kanate fetos einai poly kali exei 2 kena. Poulisate ton kavada xoris megalo kai pragmatiko antitimo pou tha evgaze tin omada apo to oikonomiko adieksodo. Pirate 30 xil . Ta dosate auta se 4 paidia kai den mporesan na sas anevasoun. An ton kratagate ena xrono akoma tha sas anevaze monos tou . Poios tha mporouse na ton stamatisei edo kato. Tha evaze 30 gia plaka se kathe paixnidi kai den tha xreiazotan na plironete tous ligous gia na sas dimiourgoun kai provlimata st apoditiria. I leo psemmata oti ton psilo ton eixate dioksei kai anagastikate na ton dextite piso giati kanate apelpida prospatheia gia tin anodo.
To 2 kai pio simantiki lathos itan oti arxisate apo to forum tin propaganda. Den kserate tis alles omades kai arxisate kai legate siga o enas siga o allos .xasate apo tin eleutheria kai apo ton renti kai mialo den valate. To 2004 eseis isastan stin a2 kai o Pollis stin D eskana. O Polis exei anodiki poreia ki eseis ptotiki . Alla eseis ton xava sas eimaste ionikoi kai eimaste ionikoi kai exoume mathei na kerdizoume. Pou einai oi nikes ta teleutaia xronia? Exete kapoion ekei pou sas exei mazepsei ta pitsirikia pou eisastan dialimenoi kai einai oloi meta sto gipedo kai ti kanate ? Ton apomakrinate apo tin antriki omada giati o proponitis sasden ton ithele. I pigmi tis dioikisis sas einai aniparkti. Eistai kala paidia alla xoris pigmi kai mono me oneira oi omades den pane mprosta . An meinei i dioikisi enomeni giati oi teleutaies agonistikes tha krinoun an to ploio sas tha vouliaksei tou xronou pio sofoi eiste proto favori.


Gia tin kallithea sas ta elega kai ton proto kairo me kraksate. O proponitis sas omos pou einai gnosto arxigliftroni sas evgale stin sentra giati thelei na ta exei kala me ton megalo. Ton nono opos ton egrapsa kai tsantistikate. O dimos exei dosei telesigrafo kai ola ta somateia akonizoun ta maxairia. Ante tsampoukali paixti proedre kai vgale akri me ton tsiftetelidi kai me tous trelous tou esperou pou perimenoun tou xronou na paizoun g ethniki me ta dika sou ta lefta . Koroido . Mono me tous aetous ta vriskeis alla autoi den exoun tipota na sou prosferoun . Esy tora me vrizeis kai les oti otan anakalipseis poios eimai tha me kaneis mavro sto ksilo alla an diavaseis prosektika tha katalaveis oti eimai mazi sou. Pare mia omadoula stin g eskana paize 25 lepta me ta filarakia sou kai min vazeis mia kai min exeis agxos gia tipota. Me ta lamogia pou emplekses ekei tha katalikseis. Mazepse loipon tous tsampoukades kai des tin mpananoflouda pou sou exoun petaksei autoi pou sou kanonizoun tous diaitites kai esena kai ton antipalon sou. Oi paixtes diaitites kai o kontos pou se epaikse proxtes alla kai o diatitis a1 einai paidia tou megaloparagonta tis kallitheas. Oloi autoi pernane apo to grafeio tou gia na paiksoune pio pano katigories. Den xreiazontai loipon lefta. Apla ena til apo ton megalo ki ola ginontai. 3diatites tou megalou sfiriksan teliko kipelou fetos. Etsi ginontai tora oi douleies

Themi gia sena . Fetos exeis kopsei tis polles magies me tous antipalous sou giati auto einai to sxedio sou. Eisai ipogeios kai den thes antiparatheseis kai na kaneis tin doulitsa sou plagios xoris polla aimata. Sto kipello sou vgike. Filoi filoi ekanes fiesta. Sto protathlima omos den sou vgainoun ta koukia. Se ftiase o megalos pou esteile ta komanta tou me ton ari kai esy ekanes ton grafiko kai palkonosouna stis vravevseis . Stin mandra o megalos sou eixe taksei prostasia giati se thelei konta tou ekei psila alla teleutaia stigmi stin efere kai esy egrafes sto attika basket kai sto cnn gia tin allagi diaititi. Ekei exeis ksenerosei . Tous pires apo ta azitita tous eknes dinami stin eskana ki autoi se exoun grammeno. Den exeis parei mia kai se koroideuoun ki olas. As einai kala o kollitos sou o coach . Autos se exei sisei fetos . Xoris auton tha eixes riksei mountza. O iroas tou farou fetos den eisai esy alla o coach to ksereis gi auto opou statheis ki opou vrettheis stazeis meli. S auto se paradexomai den eisai axaristos. Koroido omos eisai. Nomizeis oti oi manager tha sou kanonizoun tis diaitisies . As gelso se koroidevoun reeee. Opou mporoume se krazoun kai lene oti den tous dineis ta managerika . Autoi file ton mono theo pou exoun einai to xrima . Pisteua oti tha valeis mialo alla esy me tipota.

Auta pou sas egrapsa den einai klidarotripa alla auta pou sizitate sta kafeneia metaksi sas. Den einai diskolo. Nomizo den eimoun pia poly kinikos.
magic32
ωραια τα εγραψες και ισως σε καποια να εχεις δικιο.εμανα ξεχασες.γιατι να μην παιξουμε με ιδιο παθος και κοντρα στη μανδρα οπως με τον πολις?τι εχεις να μας προσαψεις?
leonkalf
Προχθές πόσταρα κάποιους κανονισμούς. Δυστυχώς ametanoitos δεν τους τηρείς.. Δεν επιτρέπεται ειδικά να κάνεις τέτοιους χαρακτηρισμούς σε άτομα.. Απαράδεκτο. Σε παρακαλώ να ανακαλέσεις τους χαρακτηρισμούς (και μάλιστα ανώνυμους)!
Μπορείς να λες την άποψή σου, χωρίς όμως να προσβάλλεις συνομιλητές σου και άλλα πρόσωπα.

Επίσης, φτιάξε ότι πρέπει στον υπολογιστή σου να γράφεις με ελληνικά. Δε μπορεί να συνεχιστεί αυτό με τα greeklish! Στις αρχές έγραφες με ελληνικά..

Έχεις +1 φάουλ
nikitas111
QUOTE(leonkalf @ Mar 17 2011, 15:54 ) *
Προχθές πόσταρα κάποιους κανονισμούς. Δυστυχώς ametanoitos δεν τους τηρείς.. Δεν επιτρέπεται ειδικά να κάνεις τέτοιους χαρακτηρισμούς σε άτομα.. Απαράδεκτο. Σε παρακαλώ να ανακαλέσεις τους χαρακτηρισμούς (και μάλιστα ανώνυμους)!
Μπορείς να λες την άποψή σου, χωρίς όμως να προσβάλλεις συνομιλητές σου και άλλα πρόσωπα.

Επίσης, φτιάξε ότι πρέπει στον υπολογιστή σου να γράφεις με ελληνικά. Δε μπορεί να συνεχιστεί αυτό με τα greeklish!

Έχεις +1 φάουλ



Τελικά στην Ελλάδα ζούμε.

Μας νοιάζει πως το λέει κάποιος και όχι τι λέει και πως τεκμηριώνει αυτό που λέει.
Ωραίος Λεωνίδα γύρισε το κουμπάκι και κλείσε τον Αμετανόιτο όπως ακριβώς συμβαίνει στην ελληνική κοινωνία τα τελεύταια 50 χρόνια.

Θα μας βόλευε όλους.

Και εμάς στον ΙΩΝΙΚΟ και τα παιδιά του ΠΟΛΙΣ και την παρέα του ΦΑΡΟΥ και θα είμαστε εμείς καλά και αυτοί καλύτερα.
Συνεχίζοντας το παραμυθάκι..........χωρίς όμως τον κακό το λύκο.

Στο χέρι σου είναι.
Ύστερα μιλάμε για πολιτικούς που τα παίρνουν,πδοσφαιρικές παράγκες,έκρηξη βίας στην ελληνική κοινωνία.

dirk10
QUOTE(ametanoitos @ Mar 17 2011, 14:39 ) *
Afou zitisate na ksanagrapso kai na gia na sas deikso oti den eixa skopo na eimai empathis diavaste auta pou erxontai. Tha allakso ki ego stil gia na min pareksigitho allo.

Arxi me ton ioniko kai tin istoria tou. O ionikos apo to 1990 kai meta pou milame gia sigxrono basket . Teleutaia 20 etia diladi den exei paiksei pote a1 . I kaliteri diakrisi pou exei kanei einai to 1994 pou irthe tritos stin A2. Tin monadiki proti thesi pou exei kataktisei se protathlima pou agonistike tin teleutaia eikosaetia einai to 1999 pou vgike protathlitis stin b ethniki . Apo to 2004 kai mesa se 6 xronia vrethike apo tin A2stin A eskana xoris polla polla. 2xronies to palepse sta mparaz tis g ethnikos kai. Auto itan olo. Gia tin teleutaia eikosaetia loipon i istoria tou ionikou den einai tipota akksio logou.
O ionikos exei anadeiksei mia apo tis megaliteres morfes tou ellinikou mpasket ton giannaki kai meta ton oikonomou kai ton xatzismali.
O giannakis gia opoion thelei na einai realistis den exei voithisei ton ioniko. Kai min viasteite na peite gia tin xorigeia ton aggelopoulon propersi giati auta itan allon xrimata kai giati ta lefta auta fagothikan xoris na meinei tipota ousiastiko ston sillogo. Tin xronia ekeini sothikate kai tou xronou pesate . Epi tis ousias o. Fetos pou i omada organothike sovara ksexreose ta persina kai einai tipiki meta apo polla xronia me tous misthous kai gia auto aksizei bravo o basketikos o nikitas111 kai allou 2 anthropoi o giannakis me mia apli parousia tha edine alli othisi stin omada pou meta ton traumatismo tou prinea alla kai tin apousia pragmatikou center. Mia parousia tou stin kerkida tha itan arketi na sispirosei ton kosmo kai na fanatisei tous paixtes. Omos den to ekane. Poly apla giati exei grammeno ton ioniko kai to kserete. I prospatheia pou kanate fetos einai poly kali exei 2 kena. Poulisate ton kavada xoris megalo kai pragmatiko antitimo pou tha evgaze tin omada apo to oikonomiko adieksodo. Pirate 30 xil . Ta dosate auta se 4 paidia kai den mporesan na sas anevasoun. An ton kratagate ena xrono akoma tha sas anevaze monos tou . Poios tha mporouse na ton stamatisei edo kato. Tha evaze 30 gia plaka se kathe paixnidi kai den tha xreiazotan na plironete tous ligous gia na sas dimiourgoun kai provlimata st apoditiria. I leo psemmata oti ton psilo ton eixate dioksei kai anagastikate na ton dextite piso giati kanate apelpida prospatheia gia tin anodo.
To 2 kai pio simantiki lathos itan oti arxisate apo to forum tin propaganda. Den kserate tis alles omades kai arxisate kai legate siga o enas siga o allos .xasate apo tin eleutheria kai apo ton renti kai mialo den valate. To 2004 eseis isastan stin a2 kai o Pollis stin D eskana. O Polis exei anodiki poreia ki eseis ptotiki . Alla eseis ton xava sas eimaste ionikoi kai eimaste ionikoi kai exoume mathei na kerdizoume. Pou einai oi nikes ta teleutaia xronia? Exete kapoion ekei pou sas exei mazepsei ta pitsirikia pou eisastan dialimenoi kai einai oloi meta sto gipedo kai ti kanate ? Ton apomakrinate apo tin antriki omada giati o proponitis sasden ton ithele. I pigmi tis dioikisis sas einai aniparkti. Eistai kala paidia alla xoris pigmi kai mono me oneira oi omades den pane mprosta . An meinei i dioikisi enomeni giati oi teleutaies agonistikes tha krinoun an to ploio sas tha vouliaksei tou xronou pio sofoi eiste proto favori.

είχες κάνει μια αναφορά για την ιστορία του ιωνικού και με τον τρόπο που το έγραψες την απαξίωνες.η ιστορία δεν παίζει basket συμφωνώ και πρέπει να προσαρμόζεσαι στα τωρινά δεδομένα δηλαδή στο ότι η ομάδα είναι "εσκανα".απλά δεν την <<διαγραφείς>>η κατρακυλα αυτή οφείλεται στην παρουσία προσωπων λαμόγια.και γι αυτό και λέω ότι το κέρδος του ιωνικού δεν θα ήταν η άνοδος αλλα το ότι έχει αλλάξει πρόσωπο,και οι άνθρωποι που υπάρχουν εκεί εμπνέουν εμπιστοσύνη και αγαπάνε πραγματικά την ομάδα.μην παρεξηγηθώ και η άνοδος μακάρι να ερχόταν........το ποσο θα αντέξουν είναι ένα ερώτημα.δεν θέλω να σκέφτομαι το σενάριο της αποχώρησης τους
και γω λέω δεν βοηθάει ο γιαννάκης.ξέρεις δεν είναι και υποχρεωμένος.......μου την δίνει και μένα που τον έχει γραμμένο τον ιωνικό αλλα τι να γίνει τώρα??
τώρα αυτά περί τσακωμών που γραφεις δεν ισχύουν εκτος κι αν ξέρεις κάτι παραπάνω από mena.sou έγραψα ότι στην βούλα δεν έγινε τίποτα και δεν έχει υπόθεη το παραμικρό για κανέναν.τώρα αν κάποιος έχει πρόβλημα και σου το είπε εσένα...νομίζω ότι κανεις εκεί στην νίκαια δεν έχει μαντικές ικανότητες.καλο θα ήταν ότι πρόβλημα υπάρχει να το πει και να λυθεί στα αποδυτήρια.επαναλαμβάνω δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα τουλάχιστον οφθαλμοφανέστατο.
τα περί καβαδα και τις οικονομικές συμφωνίες υπάρχουν οι αρμόδιοι να σου απαντήσουν
και τελος για την επιστροφη σου
leonkalf
QUOTE (nikitas111 @ Mar 17 2011, 16:23 ) *
Τελικά στην Ελλάδα ζούμε.

Μας νοιάζει πως το λέει κάποιος και όχι τι λέει και πως τεκμηριώνει αυτό που λέει.
Ωραίος Λεωνίδα γύρισε το κουμπάκι και κλείσε τον Αμετανόιτο όπως ακριβώς συμβαίνει στην ελληνική κοινωνία τα τελεύταια 50 χρόνια.

Θα μας βόλευε όλους.

Και εμάς στον ΙΩΝΙΚΟ και τα παιδιά του ΠΟΛΙΣ και την παρέα του ΦΑΡΟΥ και θα είμαστε εμείς καλά και αυτοί καλύτερα.
Συνεχίζοντας το παραμυθάκι..........χωρίς όμως τον κακό το λύκο.

Στο χέρι σου είναι.
Ύστερα μιλάμε για πολιτικούς που τα παίρνουν,πδοσφαιρικές παράγκες,έκρηξη βίας στην ελληνική κοινωνία.

Νικήτα, πραγματικά δε σε καταλαβαίνω γιατί τα βάζεις μαζί μου.. Έχει ξανασυμβεί..

ΑΝ διαβάσεις προσεκτικά τι έγραψα πιο πάνω, πιστεύω εύκολα καταλαβαίνει κανείς ότι ούτε θέλω να φιμώσω τον οιοδήποτε ametanoito. Απλά του είπα "Μπορείς να λες την άποψή σου, χωρίς όμως να προσβάλλεις συνομιλητές σου και άλλα πρόσωπα."
Διαφωνείς κάπου σε αυτό? Δεν μπορεί να βγαίνει ο καθένας, εδώ δημόσια, να λεει για "νονούς, αρχιγλυφτρόνια, κορόιδα, υπόγειους κλπ" και μάλιστα ανώνυμα προς υπαρκτά πρόσωπα. Αν δεν συμβαίνει αυτό, ε να βγαίνει ο καθένας να πετάει ότι του κατέβει στο κεφάλι (δεν λεω ότι συμβαίνει αυτό τώρα, αλλά μπορεί..) κρυβόμενος στην ανωνυμία του. Αν ναι, τότε ΟΚ δε συμφωνούμε και έχουμε διαφορετική αντίληψη κάποιων πραγμάτων.

Να έχουμε ένα επίπεδο στις συζητήσεις μας.. Με κάτι τέτοιους χαρακτηρισμούς, διαλόγους μπαίνουν φυτίλια και προκαλούνται επεισόδια και βία. Πείτε την αποψή σας, με σεβασμό σε όλους και επιχειρήματα..

Επίσης, όταν κάποιος ξέρουν όλοι ποιος είναι υπολογίζουν και πιο πολύ τα λεγόμενά του. Έχουν άλλο κύρος..


Αυτά, θα προσπαθήσω να περάσω να τα πούμε κι από κοντά.. Με ξέρεις φατσικά πολλά χρόνια, μάλλον δεν ξέρεις ποιος είμαι.
nikitas111
QUOTE(leonkalf @ Mar 17 2011, 16:48 ) *
Νικήτα, πραγματικά δε σε καταλαβαίνω γιατί τα βάζεις μαζί μου.. Έχει ξανασυμβεί..

ΑΝ διαβάσεις προσεκτικά τι έγραψα πιο πάνω, πιστεύω εύκολα καταλαβαίνει κανείς ότι ούτε θέλω να φιμώσω τον οιοδήποτε ametanoito. Απλά του είπα "Μπορείς να λες την άποψή σου, χωρίς όμως να προσβάλλεις συνομιλητές σου και άλλα πρόσωπα."
Διαφωνείς κάπου σε αυτό? Δεν μπορεί να βγαίνει ο καθένας, εδώ δημόσια, να λεει για "νονούς, αρχιγλυφτρόνια, κορόιδα, υπόγειους κλπ" και μάλιστα ανώνυμα προς υπαρκτά πρόσωπα. Αν δεν συμβαίνει αυτό, ε να βγαίνει ο καθένας να πετάει ότι του κατέβει στο κεφάλι (δεν λεω ότι συμβαίνει αυτό τώρα, αλλά μπορεί..) κρυβόμενος στην ανωνυμία του. Αν ναι, τότε ΟΚ δε συμφωνούμε και έχουμε διαφορετική αντίληψη κάποιων πραγμάτων.

Να έχουμε ένα επίπεδο στις συζητήσεις μας.. Με κάτι τέτοιους χαρακτηρισμούς, διαλόγους μπαίνουν φυτίλια και προκαλούνται επεισόδια και βία. Πείτε την αποψή σας, με σεβασμό σε όλους και επιχειρήματα..

Επίσης, όταν κάποιος ξέρουν όλοι ποιος είναι υπολογίζουν και πιο πολύ τα λεγόμενά του. Έχουν άλλο κύρος..


Αυτά, θα προσπαθήσω να περάσω να τα πούμε κι από κοντά.. Με ξέρεις φατσικά πολλά χρόνια, μάλλον δεν ξέρεις ποιος είμαι.



Ίσως είμαι υπερβολικός Λεωνίδα.
Το δέχομαι.
Απλα γράφει ο τύπος ότι έρχονται στα αυτιά μας σε καθημερινή βαση.
Επίσης στο σημείο που τα χωνει στην ομάδα μου αντι να νευριάσω βλέπω τον εαύτο μου να συμφωνεί σε ένα επίπεδο 60-70%
Σε κάθε περίπτωση γνωρίζω απο κοινους φίλους μας οτι η προσπάθεια που κάνεις είναι ειλικρινείς και καθαρή και απο αυτο το βήμα σου ζητω συγγνώμη και σου λέω οτι ήμουν υπερβολικος
leonkalf
OK, κανένα πρόβλημα.

Αν όντως αντί να νευριάζεις συμφωνείς (έστω σε ένα ποσοστό) είναι καλό. Πάει να πει ότι κάνεις την αυτοκριτική σου και έτσι πας μπροστά διορθώντας κάποια λάθη.
Άλλωστε δεν έγραψα ότι λέει ψέμματα ο ametanoitos. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή ψέμματα κάποια πράγματα που γράφει γιατί δεν έχω γνώση πάνω σε αυτά. Απλά είναι άκομψος ο τρόπος και οι χαρακτηρισμοί.

Βγείτε όσοι ξέρετε αυτά τα θέματα να πείτε αν είναι ή όχι σωστά. Βέβαια, ο dirk μας λέει ότι στα αποδυτήρια δεν έγινε κάτι, αλλά ο ametanoitos επιμένει. Τώρα ποιον να πιστέψεις..? Τον παίκτη που είναι μέσα στην ομάδα ή κάποιον που δεν είναι (ή είναι? ποιος ξέρει..?). Γι' αυτό λεω ότι η ανωνυμία χάνει το κύρος των δημοσιεύσεών της..


Η συγγνώμη δεκτή και συνεχίζουμε. Καλή συνέχεια στην προσπάθεια που κάνεις, και καλή συνέχεια και στα ποσταρίσματα εδώ.

blove.gif
themis7
Παιδια να χαλαρωσουμε λιγο... Δεν υπαρχει λογος και για μεταξυ μας αντιδικιες...
Αφηστε τον ametanoitos να γραφει οτι θελει.... Μην τον κανετε ηρωα ομως ....Ξερει πολλα οκ... Τα περισσοτερα ομως επαναλαμβανω οτι τα ξερουμε κι εμεις ... Απλα δεν τα γραφουμε δημοσια γιατι δεν μπορω εγω να βγω δημοσια να γαρφω τι γινεται στον Πολις ... Δεν ειναι δικια μου δουλεια αυτη... Ομως ΤΟΝΙΖΩ οτι πολλα που γραφει δεν ισχυουν .... Εδω ο ανθρωπος ειχε γραψει για τιμωρια του Πουλερη ... Λιγο σοβαροτητα...
Φιλε μου καλε γραφε οτι θελεις πραγματικα αλλα να ξερεις οτι κανεις δεν ειναι πανω απο κανεναν και οτι ολοι ερχεται η σειρα που κρινομαστε ... Κι επειδη scripta manent..... Δοξα το θεο εχεις γραψει πολλα εδω που στο τελος θα κριθεις αν εχεις δικιο η αδικο ....
Δεν ειμαι υπερ του να σταματησεις η να μην σ αφηνουν να γραφεις .... Εμενα μου αρεσει να διαβαζω πολλες και διαφορετικες αποψεις ... Δεν μ ενοχλει η αποψη σου ... Απλα δεν τα ξερεις ολα.... Ουτε οι χαρακτηρισμοι σου μ ενοχλουν ... Μπορεις να εχεις την αποψη σου για μενα ουτως η αλλως δεν προκειτε να παντρευτω την αδερφη σου ωστε να με νοιαζει η αποψη σου για μενα αν θα μου την δωσεις η οχι.... Ουτε που κρυβεσαι πισω απο την ανωνυμια σου μ ενοχλει αφου τωρα ετσι οπως τα εχεις κανει δεν μπορεις και να φανερωσεις την ταυτοτητα σου...... Αν ημουν δηλαδη παραγοντας στον Ολυμπιακο θα εψαχνα αναμεσα σε 2 εκατομυρια φιλαθλους και δημοσιογραφους ποιος με βριζει????... Σιγα ... Ο καθενας εχει την αποψη του ... Δεν ταιριαζουμε ολοι μεταξυ μας...
Μια διαφορα υπαρχει μονο και να την εχεις στην ακρη του ιντριγκαδορικου μυαλου σου... Εμεις εδω που γραφουμε ειτε παραγοντες ειτε προπονητες ειτε παιχτες ειμαστε μεσα στην φωτια και δινουμε καθε μερα τον αγωνα μας ειτε με επιτυχια ειτε με αποτυχια ... Εσυ εισαι απ εξω και κρινεις και καλα κανεις ... Αλα αλλα τα ματια του λαγου κι αλλα της κουκουβαγιας....

Επειδη με παιρνουν τηλ διαφοροι και ρωτανε την αποψη μου για το ποιος μπορει να εισαι σου το λεω και το λεω και σ αυτους που εκμεταλευονται την ανωνυμια σου οτι δεν με νοιαζει να μαθω ποιος εισαι...

Καλα να εισαι και να μας κραζεις ..... Την χαρα μας και την στεναχωρια μας δεν την μειωνεις .....
nikitas111
QUOTE(themis7 @ Mar 17 2011, 18:08 ) *
Παιδια να χαλαρωσουμε λιγο... Δεν υπαρχει λογος και για μεταξυ μας αντιδικιες...
Αφηστε τον ametanoitos να γραφει οτι θελει.... Μην τον κανετε ηρωα ομως ....Ξερει πολλα οκ... Τα περισσοτερα ομως επαναλαμβανω οτι τα ξερουμε κι εμεις ... Απλα δεν τα γραφουμε δημοσια γιατι δεν μπορω εγω να βγω δημοσια να γαρφω τι γινεται στον Πολις ... Δεν ειναι δικια μου δουλεια αυτη... Ομως ΤΟΝΙΖΩ οτι πολλα που γραφει δεν ισχυουν .... Εδω ο ανθρωπος ειχε γραψει για τιμωρια του Πουλερη ... Λιγο σοβαροτητα...
Φιλε μου καλε γραφε οτι θελεις πραγματικα αλλα να ξερεις οτι κανεις δεν ειναι πανω απο κανεναν και οτι ολοι ερχεται η σειρα που κρινομαστε ... Κι επειδη scripta manent..... Δοξα το θεο εχεις γραψει πολλα εδω που στο τελος θα κριθεις αν εχεις δικιο η αδικο ....
Δεν ειμαι υπερ του να σταματησεις η να μην σ αφηνουν να γραφεις .... Εμενα μου αρεσει να διαβαζω πολλες και διαφορετικες αποψεις ... Δεν μ ενοχλει η αποψη σου ... Απλα δεν τα ξερεις ολα.... Ουτε οι χαρακτηρισμοι σου μ ενοχλουν ... Μπορεις να εχεις την αποψη σου για μενα ουτως η αλλως δεν προκειτε να παντρευτω την αδερφη σου ωστε να με νοιαζει η αποψη σου για μενα αν θα μου την δωσεις η οχι.... Ουτε που κρυβεσαι πισω απο την ανωνυμια σου μ ενοχλει αφου τωρα ετσι οπως τα εχεις κανει δεν μπορεις και να φανερωσεις την ταυτοτητα σου...... Αν ημουν δηλαδη παραγοντας στον Ολυμπιακο θα εψαχνα αναμεσα σε 2 εκατομυρια φιλαθλους και δημοσιογραφους ποιος με βριζει????... Σιγα ... Ο καθενας εχει την αποψη του ... Δεν ταιριαζουμε ολοι μεταξυ μας...
Μια διαφορα υπαρχει μονο και να την εχεις στην ακρη του ιντριγκαδορικου μυαλου σου... Εμεις εδω που γραφουμε ειτε παραγοντες ειτε προπονητες ειτε παιχτες ειμαστε μεσα στην φωτια και δινουμε καθε μερα τον αγωνα μας ειτε με επιτυχια ειτε με αποτυχια ... Εσυ εισαι απ εξω και κρινεις και καλα κανεις ... Αλα αλλα τα ματια του λαγου κι αλλα της κουκουβαγιας....

Επειδη με παιρνουν τηλ διαφοροι και ρωτανε την αποψη μου για το ποιος μπορει να εισαι σου το λεω και το λεω και σ αυτους που εκμεταλευονται την ανωνυμια σου οτι δεν με νοιαζει να μαθω ποιος εισαι...

Καλα να εισαι και να μας κραζεις ..... Την χαρα μας και την στεναχωρια μας δεν την μειωνεις .....


++++
basketikos
Ειπα να το λογοκρινω, αλλά το καταθέτω:
----
bball.gif Δεν ξερω αν πρέπει να το συνεχισω. Αποφάσισα να κάνω την τελευταια βολτα στο καφενειο (πριν επιστρεψω στο τοπικ Α ΕΣΚΑΝΑ) μονο για την ταμπακιέρα (βλ. παρακάτω). Εξάλλου ο themis7 έγραψε - "Καλα είσαι και να μας κράζεις...την χαρά μας / και την στεναχώρια μας δεν την μειώνεις" . ΣΥΜΦΩΝΩ.

bball.gif Δυο-Τρια σχόλια (καφενειου) πρώτα:
1. Νικητα111 διαφωνω: Ναι ο ametanoitos εγραψε κατι που είναι μεμπτο: "Τι νας σας πω που είστε ελληνάρες.. ενω εγω..". Κατα την γνώμη μου αυτό είναι το φάουλ - να αντιμετωπιζεις σε ενα φορουμ τον συνομιλητη σαν μαο-μαο. Και γι' αυτο έπρεπε να πάρει το φαουλ. Μπες στο καφενειο στον Αη Γιωργη και πες το να δεις τι θα γινει icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif Απαντώ συνοπτικά: "Καλωσορίζω-τον-Αυστριακο"

- Τoυς αλλους χαρακτηρισμους για όποιον και αν πηγαν; Αστειοτητες για να τα συζητάμε και να χανουμε τον χρονο μας. "Αρχη ανδρα δεικνυσι" ελεγε ο Σοφοκλής. Και η υπαρξη ενος πληκτρολογιου (εστω και αν δεν γραφει ελληνικα...) ειναι μια 'Αρχη'

bball.gif Για την (του οικου μας) ταμπακιερα:
Και ο Αλέφαντος τα ξέρει όλα. Αλλά δεν τα ξέρει. Αυτά που λέει (ο Αλεφαντος) βασίζονται στα προφανή, και στις 'πληροφορίες' που του λένε οι φιλοι του που είναι στις Ομάδες. Αλλά ακριβώς επειδη η συζήτηση που κάνει είναι 'ελα μωρε τι να μας πει κι αυτος', βγάζει 11αδα με 13 παίκτες (και φυσικά, όλοι βλεπουμε κάτι σωστο στην συνθεση της 11αδας). Καλό το παραμυθι, αλλά δεν έχει δράκο,,.

Και μια για δράκους: Δηλαδη αν ο Γιαννάκης είχε βοηθήσει τον Ιωνικο, στο καφενείο θα το έλεγε;; "Ημαρτον" (ας κανουμε και εμεις για μια φορά τον σχολιαστη..).

Η κριτική περιεχει (ή οχι) αλαζονεια. Εμείς όμως δεν καναμε κριτική. Διατυπώσαμε 'λέξεις και σκέψεις'. Ουτε καν 'μετα εορτής'.Πάντα πριν. Και όταν 'εκτεθηκαμε' το 'παραδεχθηκαμε. ΔΗΜΟΣΙΑ. Πρωτος εγω, αν ξεφυλισει κάποιος θα δει.
(επισης εδω και πολλα χρόνια την ιδια συμπεριφορα είχαμε στο φορουμ. Προφανως όμως κανεις δεν ειχε υποχρεωση να μας παρακολουθει να πεφτουμε απο τα σαλόνια στα αλωνια- και να ζηταμε τωρα να είναι σχετικός - ασχετα αν επειδη εκεινος τοσα χρόνια στα αλωνια τρεχει να μας υπενθυμισει ποσο εχουμε ματωσει..)

Ναι πορευόμαστε με την Ιστορια μας, ναι πορευομαστε με γνωμόνα που είμαστε, απο που ξεκινήσαμε, τι βιωσαμε. Δεν είναι αλαζονεία. ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.
Και γι' αυτο θα ξεκινάνε καποιοι αλλοι την κριτική απο τον Σεπτέμβρη, ενω εμεις σκεφτομενοι την Α Εθνικη, τις 2 εξοδους στην Ευρωπη, τα 2 πρωτθληματα Ελλαδας στις υποδομες. Πριν γεννηθεί ο Αmetanoitοs εμεις ειχαμε παρει Πρωταθλημα Εφηβων. Το είδα, δεν μπορω να το διαγραψω.. Και γι' αυτο, εγω και τα παιδιά του Ιωνικου που είναι εδω συνεχιζουμε να γραφουμε βιωματικα. ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΥΒΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ: Η ΕΣΚΑΝΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΩΡΑ. Τωρα αν μπορουμε να την βγαλουμε την Ομαδα, ή οχι, ξέρετε οτι στην εποχη που 'cash is king' δεν εξαρταται απο εμας.
Και οσο για το παρόν: εχουμε παικτη που έβαλε στο all star 27 πόντους φετος - και το συγκεκριμενο παραδειγμα εκθετει τον ametanoito διπλά αφου (α) παριστάνει οτι ξέρει ακομα και τα λεφτα που πηρε ο Ιωνικος για την μεταγραφη του - που δεν ξέρει. και (β) ξεχνα οτι εμείς συνεχίσαμε να βγάζουμε πρωταγωνιστες, που βγαζουν λιγοι...

Επισης δεν ξερει και πολλά αλλα. Αλά εδω δεν είναι δικαστηριο. Είναι καφενειο. Και το κλεινω οριστικά και αμετανοητα, το θέμα: Η ουσια δεν ειναι "να κανεις οτι ξέρεις για ολους και για ολα", αλλά "να ξέρεις". Εστω και για λίγους.

Κλεινω την ταμπακιερα.: Ιστορια φτιανουν οι παρεες οι παροντες, και οι δρώντες.

Μακρυγόρησα, απο την αγάπη μου για την Ομαδα - Καφενειο τέλος.
ΥΓ1. Αυτό με το πληκτρολογιο είναι για "αμερικανάκια"...
ΥΓ2.Να ζητά κάποιος από εναν που κερδίζει εναν τίτλο να μην γιορτάζει είναι μικροψυχο..Στην χαρά του καθενός δεν μπαίνει μεζουρα.
ΥΓ3. Και μια γαλλική παροιμία: "La critique est facile, mais l' art est difficile".
dirk10

QUOTE(basketikos @ Mar 18 2011, 01:06 ) *
ΥΓ3. Και μια γαλλική παροιμία: "La critique est facile, mais l' art est difficile".

Η κριτική είναι εύκολη, αλλά η τέχνη είναι δύσκολη?????????
σωστο η λαθος??
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(dirk10 @ Mar 18 2011, 00:29 ) *
Η κριτική είναι εύκολη, αλλά η τέχνη είναι δύσκολη?????????
σωστο η λαθος??

ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΝ
dirk10
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Mar 18 2011, 01:40 ) *
ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΝ

καλα μιλαμε για πολυ επιπεδο το forum xaxaxaxa

για να χαλαρωσουμε smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
PetranG3
Το συζητουσα με εναν φιλο και αποπεριεργεια ειπα να φαω λιγο απο το χρονο μου και να το ψαξω...Ο αμετανοητος εχει δικιο σ' ενα 60-70% αλλα οπως ειπε και ο Τσαπας, σε πολλα, ξερει οσα και οι υπολοιποι που απλα λογω του οτι δεν κρυβουμε την ταυτοτητα μας, δεν τα γραφουμε...Θα ηταν unfair αν εγραφα για τα εσωτερικα της Χ,Ψ ομαδας κλπ.

Για να δουμε ομως κατι :

QUOTE(ametanoitos @ Oct 13 2010, 13:58 ) *
πρωτο φαβορι γι ανοδο δινω εθνικο και για κατω περα.



Ξεκιναει το πρωταθλημα, βγαζει αμεσως συμπερσματα...Το επομενο ποστ του για την βαθμολογικη καταταξη στην κατηγορια, ξερετε ποτε ειναι...? Μεσα Φλεβαρη...Δηλαδη, 3,5 μηνες μετα...Ετσι ανακαλυπτω κι εγω την πυριτιδα...

Ο αμετανοητος επισης εχει ενα προβλημα με τα νουμερα...Του αρεσει πολυ να τα φουσκωνει...Τους 50 τους κανεις 100, τα Χ χρηματα 30 χιλιαρικα κ.ο.κ.

Ξερει πολλα δεν αντιλεγω...Αλλα δεν ειναι ολα αυτονοητα...Αυτο για την ερωτηση γιατι δεν κρατησαμε τον Καββαδα...

Μεχρι και μετα τον αγωνα με τον Φαρο, ελεγε, ο Ιωνικος δεν εχει βγει ακομα απο το κολπο, και αν παλεψει και αν και αν...Στις μερες του παιχνιδιου με τη Βουλα, λιγο πριν, λιγο μετα, δεν εχει σημασια, εγραφε οτι ναι μεν μπορει, αλλα θα παιξει για τη φανελα ή θα τα παρει κοινως...?
Και παλι δεν ειπωθηκε κατι προτοτυπο...Πολλοι θα διαιρωτουνταν το ιδιο...Κανει ομως ενα μεγαλο λαθος....Τσουβουλιαζει τους παντες και τα παντα...Επειδη αυτη μπορει να ειναι η λογικη που διεπει τη χωρα μας σε πολλα επιπεδα, κι επειδη μπορει αλλες ομαδες κατα το παρελθον να επρατταν ετσι, δεν βαζω και τον Ιωνικο...?
Δυσκολα ν ανεβει, να μαζεψει καποια χιλιαρικα για να παει για διεκδικηση του χρονου...

Κι ομως...Θα επρεπε να ξερεις, οτι οταν ο Ιωνικος αγωνιζοταν σε μεγαλυτερες κατηγοριες, οχι εδω, κι ενω ηταν πεσμενος, ειχε ανηθικες προτασεις...Και παρ' οτι ειχαμε και λαμογια παραγοντες, επειδη εδω στη Νικαια δρουμε δημοκρατικα κι αυτο ισως να πληρωνουμε σε πολλες περιπτωσεις, την ανηθικη προταση με οτι αυτη περιελαμβανε, την βαλανε στον πατο τους (συγγνωμη για το υφος)...

Δεν ειναι μετα Χριστον προφητης...Οχι...Αλλα, πιο πολυ το οπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια...Εικοτολογια που με τη λογικη βγαινει...Αλλα καμια φορα, Ζητω τα παραλογα, ζητω η Ελλας...

Για τα λεγομενα του για τον Ιωνικο, με καλεψαν οι φιλοι μου...Απλα μια σταση στο ζητημα Γιαννακης...Ε ναι ρε φιλε, δεν ειναι και υποχρεωμενος...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...Τελεια και παυλα...Αν ερθει καποτε ομως, να δω τι θα λετε...


Και τελος, εισαι ανακριβης και αλλοιωνεις πολλα πραγματα...και σημαντικα...Αποδειξη η τελευταια παραγραφος σου για εμας...Θεωρω οτι οσον καιρο γραφουμε στο φορουμ, κραταμε ενα επιπεδο....Νομιζω δηλαδη....ΠΟΤΕ, ΜΑ ΠΟΤΕ, δεν ειπαμε σιγα ο ενας, σιγα ο αλλος κλπ...Απο την αρχη, μα απο την αρχη, ΠΟΛΙΣ, ΜΑΝΔΡΑ, ΕΘΝΙΚΟΣ, (ισως) ΠΡΩΤΕΑΣ κι εμεις λεγαμε οτι ειμαστε φαβορι κλπ...Ποτε δεν μειωσαμε κανεναν...Οτι εχουμε μαζι με τον Εθνικο τη μεγαλυτερη ιστορια...ΠΡΟΦΑΝΩΣ, αλλα μπασκετικα, ουτε γι αστειο αυτο που ισχυριζεσαι...

Και στο φορουμ, δεν κανουμε κατι περισσοτερο απ οτι κανουν οσοι γραφουν...Επειδη τυγχανει να ειμαστε περισσοτεροι...? Ε τι να κανουμε τωρα δηλαδη...? Εσυ το λες προπαγανδα, εμεις απλα μιλαμε ελευθερα για μπασκετ, εντος κι εκτος...

Παρεπιπτοντως, η προπαγανδα αφορα συγκεκριμενο κυκλο ανθρωπων
Η στοχευμενη μεγαλυτερη διαχυση της πληροφοριας στο πληθος, λεγεται αγκιτατσια...
Ψαξε να βρεις τη λειτουργια της στην ΕΣΣΔ, λιγο πριν τον Σταλιν αλλα και μετα και στη Γερμανια επι Χιτλερ (agitator)...


Καλη επιστροφη (sic)...


PLAY BASKET, NOT WAR... peace.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif smiley.gif blove.gif
Blue1965White
Το μόνο μεμπτό που έχει πει ο ametanoitos για τον Ιωνικό είναι εκείνο που είχε αφήσει υποννοούμενα για το αν θα χτυπήσουμε κάποιο παιχνίδι. Τα υπόλοιπα για την ιστορία, το ειδικό βάρος μιας ομάδας κλπ κλπ είναι τελείως υποκειμενικά και ο καθένας τα βλέπει όπως θέλει. Εννοείται ότι είμαστε πολύ περήφανοι για την ιστορία μας και την ομάδα μας και αυτό δεν θα αλλάξει ακόμη και αν μείνουμε 140 χρόνια στην ΕΣΚΑΝΑ. Άλλωστε η ιστορία δεν έχει να κάνει μόνο με τις αγωνιστικές επιτυχίες. Το ότι διαχρονικά έχουν γίνει πολύ κακές επιλογές στον Ιωνικό το ξέρουμε μόνοι μας. Σε κάποια από αυτά που έχεις γράψει έχεις δίκιο σε κάποια όχι. Στους ανθρώπους που έχουν μείνει να ασχολούνται διοικητικά τώρα τους προσάπτω και εγώ ότι είναι αιθεροβάμονες, ρομαντικοί, μη ρεαλιστές. Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που συνεχίζουν να ασχολούνται με τα διοικητικά του Ιωνικού. Όσοι δεν είχαν αυτά τα χαρακτηριστικά την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια.
Σε κάθε περίπτωση εγώ προσωπικά θα ήθελα να μην μέναμε τόσο στους τύπους και να αφήσουμε ελεύθερα τον ametanoito να γράφει στο φόρουμ. Καταλαβαίνω φυσικά το σκεπτικό του leonkalf και τους κανόνες που πρέπει να τηρούνται, αλλά θα ήθελα στο μέτρο του δυνατού να δείξει όσο περισσότερη ελαστικότητα γίνεται.
themis7
Για να πικαρω λίγο κι εγώ τον φίλο μου τον ametanoito του στέλνω τα φιλία μου απο τον φιιλο μου τον Ρεμο.... Γιορτάζουμε τις 15 μέρες με την κούπα ..... Χαχαχα κραξε κι άλλο ..... Γιατί είναι στιγμές που η αλήθεια μοιάζει ψέμα.....

Φιλακια .......
PetranG3
ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕΕΕΕ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΙ, Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΕΦΤΑΣΕΕΕ...!!!! 69.gif 69.gif 69.gif
PetranG3
Το ρευμα "ametanoitou" εχει πολυ περαση...Γνωστος παικτης ομαδας Α' ΕΣΚΑΝΑ, που επανερχεται στην ενεργο δραση, ειχε στησει αυτι στη συνομιλια του προπονητη της ομαδας και μελων της διοικησης, ενω και καλα εψαχνε για μερικα λεπτα το αυτοκινητο του που ηταν...μπροστα του...!!! smiley.gif

Λιγο αργοτερα, εθεαθη να βγαζει το i-phone του...

Αναμενουμε να δουμε, αν εχει καλο αυτι... 69.gif 69.gif 69.gif

Φημες επισης λενε, οτι θα ποσταρει με ψευδωνυμο, κατι σε γκαλη ή larry bird... tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.