Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το "Καφενείο" της ΕΣΚΑΝΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
sofos_14_
QUOTE(ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ @ Dec 4 2011, 10:44 ) *
αυτος ο φαρος ρε παιδια πολυ .........ΒΙΛΛΙΑ ......πηγαινει για μεζε εννοω




ΤΥΧΑΙΟ?????? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!!
themis7
QUOTE(sofos_14_ @ Dec 5 2011, 13:50 ) *
ΤΥΧΑΙΟ?????? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!!

Ρε φίλε αν έχεις κάτι συγκεκριμένο γράψτο ...
Οι αερολογίες είναι εκ του πονηρού για να δημιουργήσουν κλίμα ...
Εντάξει βολεύει την Μανδρα να χάσουμε σήμερα ... Είναι γνωστο ... Εδω δεν κρατήσατε τα προσχήματα της στοιχειώδους ευγένειας και ήρθατε και ήρθατε και πανυγιριζατε την ήττα μας μέσα στο σπίτι μας ( απαράδεκτο ) και δεν αναφέρομαι στους αθλητές της Μανδρας που είναι άψογοι χαρακτήρες ...
Το έχετε παραξηλωσει λίγο ...
Αν έχετε να γράψετε κάτι γράψτε το ... Αλλιώς όλα τα αλλα είναι εκ του πονηρού ...
Και μην νομίζετε ότι οι άνθρωποι του Ιωνικού είναι χαζοι και δεν αντιλαμβάνονται τις προθέσεις σας ...
Αν θέλετε ας αλαλούμ κι οι διαιτητές κανένα πρόβλημα .....
Μην υποτιματε την νοημοσύνη μας γιατί η αλεπού 100 και το αλεπουδακι 105 δεν γίνεται ....
Καλη συνέχεια ...
Ελπίζω ν αντιλαμβάνεστε το unfair των γραφομενων σας και να μπει ένα τέλος ....
ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ
QUOTE(themis7 @ Dec 5 2011, 14:45 ) *
Ρε φίλε αν έχεις κάτι συγκεκριμένο γράψτο ...
Οι αερολογίες είναι εκ του πονηρού για να δημιουργήσουν κλίμα ...
Εντάξει βολεύει την Μανδρα να χάσουμε σήμερα ... Είναι γνωστο ... Εδω δεν κρατήσατε τα προσχήματα της στοιχειώδους ευγένειας και ήρθατε και ήρθατε και πανυγιριζατε την ήττα μας μέσα στο σπίτι μας ( απαράδεκτο ) και δεν αναφέρομαι στους αθλητές της Μανδρας που είναι άψογοι χαρακτήρες ...
Το έχετε παραξηλωσει λίγο ...
Αν έχετε να γράψετε κάτι γράψτε το ... Αλλιώς όλα τα αλλα είναι εκ του πονηρού ...
Και μην νομίζετε ότι οι άνθρωποι του Ιωνικού είναι χαζοι και δεν αντιλαμβάνονται τις προθέσεις σας ...
Αν θέλετε ας αλαλούμ κι οι διαιτητές κανένα πρόβλημα .....
Μην υποτιματε την νοημοσύνη μας γιατί η αλεπού 100 και το αλεπουδακι 105 δεν γίνεται ....
Καλη συνέχεια ...
Ελπίζω ν αντιλαμβάνεστε το unfair των γραφομενων σας και να μπει ένα τέλος ....


δεν λεω τιποτα παραπανω απο το περιεργο για πολλους να παιζει δυσκολα ματς για τον φαρο ο βιλλιας......αλλα εσυ απο ποτε εγινες τιμητης των διαιτητων .....μηπως απο τοτε που εβριζες χυδαια τον μπικα για να εξασφαλισεις το επομενο σφυριγμα.....ποιος ειναι το αλεπουδακι? οσο για τους πανυγιρισμους που λες..... δεν καναμε και τιποτα περιεργο ...απλως χαρηκαμε για ενα βολικο αποτελεσμα ...δεν στησαμε και χωρους ουτε ριξαμε βεγγαλικα νομιζω....χαιρομαι μονο που εκεινη την ωρα ειχες το βλεμμα σου σε μας και μας παρατηρουσες γιατι μονο ετσι θα ειδες οτι χαρηκαμε και γελασαμε λιγο
themis7
QUOTE(ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ @ Dec 5 2011, 18:02 ) *
δεν λεω τιποτα παραπανω απο το περιεργο για πολλους να παιζει δυσκολα ματς για τον φαρο ο βιλλιας......αλλα εσυ απο ποτε εγινες τιμητης των διαιτητων .....μηπως απο τοτε που εβριζες χυδαια τον μπικα για να εξασφαλισεις το επομενο σφυριγμα.....ποιος ειναι το αλεπουδακι? οσο για τους πανυγιρισμους που λες..... δεν καναμε και τιποτα περιεργο ...απλως χαρηκαμε για ενα βολικο αποτελεσμα ...δεν στησαμε και χωρους ουτε ριξαμε βεγγαλικα νομιζω....χαιρομαι μονο που εκεινη την ωρα ειχες το βλεμμα σου σε μας και μας παρατηρουσες γιατι μονο ετσι θα ειδες οτι χαρηκαμε και γελασαμε λιγο

Εγραψα τιποτα υπερ των διαιτητων και δεν το καταλαβα??????
Για ξαναδιαβασε καλα αυτα που εγραψα ....
Ποσα παιχνιδια μας εχει σφυριξει ο συγκεκριμενος διαιτητης φετος???? Οσα και αλλοι ... Με τον Μπικα παιξαμε 3 αγωνες χασαμε τους 2 και δεν μιλησαμε ...
Εγω εχω μαθει στην ζωη μου να ειμαι κυριος ... Περυσι χασαμε και τα 2 παιχνιδια απο την Μανδρα στο α σφυριζε ο Βιλιας ...
Στο β αλλαξε ο διαιτητης 1 ωρα πριν το ματς και ηταν ο Μπικας .... Οταν χασαμε βγηκα και ειπα συγχαρητηρια στην Μανδρα και τελος ....
Τωρα αν εσυ γουσταρεις απλα να δυναμιτιζεις το κλιμα γιατι νομιζεις οτι θα ευνοηθεις κανεις τεραστιο λαθος ...
Επαναλαμβανω οτι να πηγαινεις στο γηπεδο του αντιπαλου σου και να πανυγιριζεις την ηττα του ειναι unfair και χωρις βεγγαλικα ....
Θελω να τελειωσει η ιστορια ομως εδω γιατι εγω σεβομαι και τα παιδια της Μανδρας και καποιους ανθρωπους της που τους ξερω και με ξερουν χρονια κι εχω την αισθηση οτι τετοιες εξυπναδες αμαυρωνουν την πολυ καλη δουλεια που κανουν .....
Απλα αλλη φορα αν εχεις να γραψεις κατι καντο με στοιχεια και ξερεις καλα οτι δεν εχω προβλημα να απαντησω ....
Καλο βραδυ .....
Blue1965White
Μια συμβουλή θα ήθελα να δώσω καλοπροαίρετα. Όσοι "ψάχνονται" με θέματα πέρα από τα αγωνιστικά καλύτερα ας μην χρησιμοποιούν το φόρουμ. Ούτε πιέζουν κανέναν με τα ποστ τους (κανένα αυτί δεν ιδρώνει) και γενικά το μόνο που καταφέρνουν είναι να κάνουν τους υπόλοιπους να το διασκεδάζουμε όλο και λιγότερο.
dirk10
http://www.youtube.com/watch?v=nias-L2VEiE...be_gdata_player

τ αφιερώνω στους διαιτητές....τα περισσότερα παιδιά σ αυτές τις κατηγορίες είναι φίλοι γνωρίζονται και κάνουν πλακιτσα μεταξύ τους.και το μπλα μπλα είναι μέρος του παιχνιδιού αρκεί να ΜΗΝ ξεπερνά τα όρια.να βάζει χέρι ο ρεφερι επειδή μιλάς με παίχτη φιλο σου αντίπαλο πριν βαρεσει βολές .....

έλεος
magic32
καλως τον κομπλεξικο ανωνυμο...αν δεν σ αρεσουν τα ποσταρισματα μου κανε ιγκνορ...

υγ.μιλαει για κυνηγυς φαντασματων καποιος που ορυοταν για διατητη περσυ στο φορουμ σε ματς εφηβικου πυο εφαγε ΣΑΡΑΝΤΑ στο κεφαλι...κανε μας την χαρη ρε ανθρωπε...

μπορει να θελεις να κρυφτεις,αλλα ξερω ποιος εισαι πλεον και τι ζορι τραβας με μενα..δεν μπορω να σου πω τπτ αλλο περα απο ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ....

τα υπολοιπα και η επομενη φορα που θ ασχοληθω μαζι σου ειναι οταν αποφασισεις να μιλησεις κι εσυ επωνυμα..κι επειδη εδω σε κανω ιγκνορ για να σταματησω να βλεπω τις προπαγανδιστικες κομπλεξικες τοποθετησεις σου,αν τιμας τα παντελονια που φορας(που δεν το νομιζω)κι αποφασισεις να μιλησεις με ονομα υπαρχει το ινμποξ....
basketalcoholic
Tωρα φαίνεται ακόμη μια φορα τι φαντάσματα κυνηγας! χεχεχε! συνεχισε ετσι!
Βλέπεις εμείς ασχολούμαστε με όλα τα επίπεδα στο μπάσκετ! αγαπαμε ανιδιοτελως το μπασκετ απο τα 6χρονα που παιζουν ακι ιδρώνουν μέχρι και τους επαγγελματιες! και παρακολουθουμε όλα τα στραβα που συμβαίνουν! ειδικα στην ΕΣΚΑΝΑ που "δοξα τω θεώ" έχει να επιδείξει παρα πολλά! και είμαι σιγουρος ότι θα συνεχισει! !

Σε εσένα Magic32 απλά θα στο ξαναπω : κυνληγα τα φαντάσματα! αλλά ετσι δεν βλέπω να παίρνει νίκες η ομάδα σου!

Πολλά ξανά συγχαρητηρια στην Ιωνικάρα!!!

Με τιμή απλά ένας αλκοολίκός του Μπάσκετ!
magic32
επειδη νομιζεις οτι το εισαι και εξυπνος ανεργε προπονητη...το πρωτο σου ποστ λοιπον στο φορουμ ηταν περσυ τον μαριο κι ειχες μπει κι εκραζες τον διατητη ΚΡΑΨΙΤΗ επειδη σφυριξε το ματς εφηβικου ΑΟΝΑ-Ελευθερια μοσχατου το οποιο εκρινε την κατηγορια για τις ομαδες,επειδη ειχε παιξει παλιοτερα στον ΑΟΝΑ...ΔΕΝ σε σταματησε απο το να κυνηγησεις φαντασματα οπως λες οτι η ομαδα σου εφαγε 40 στο συγκεκριμενο παιχνιδι..Και βγηκες να το καταγγειλεις και στο φορουμ...Το οριτζιναλ ποστ σου εχει σβηστει γιατι το εγραφες σε ΟΛΑ τα ασχετα τοπικς αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ υπαρχει η απαντηση του λεο και η δικια σου για να κτλβουμε ποιος εισαι και το προβλημα εχεις...


QUOTE(leonkalf @ Mar 14 2011, 09:50 ) *
Basketalcoholic, το έχεις γράψει το συγκεκριμένο post σε 4 topics! Με το αντρικό της Β' κατηγορίας είναι άσχετο, γι' αυτό κιόλας αφαιρέθηκε. Μη το συνεχίζεις εδώ. Κάνε τη συζήτησή σου στο topic για τα παιδικοεφηβικά.

Και επίσης μην πετάς λάσπη σε ανθρώπους έτσι αόριστα.. Το ότι ήταν διαιτητής ο συγκεκριμένος δεν σημαίνει κάτι... Αν είναι έτσι τα νέα παιδιά που έχουν παίξει πριν μπάσκετ, να μην παίζουν τις πρώην ομάδες τους δεν το βρίσκω σωστό. Κάνε κριτική (όχι η συνέχεια εδώ) πάνω σε συγκεκριμένα πράγματα, όχι προκατάληψη και εκτόσευση κατηγοριών έτσι στον αέρα.

Διάβασε και τον κανονισμό λειτουργίας (θα έπρεπε να το είχες κάνει ήδη όταν τον αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου), από ότι βλέπω είσαι νέο μέλος.

Επίσης, μην γράφεις με κεφαλαία. Σημαίνει, στη γλώσσα του internet, ότι φωνάζεις.


QUOTE(basketalcoholic @ Mar 15 2011, 01:05 ) *
Συγγνώμη αν νομιζεις ότι προσβάλω εσένα! Αλλά από οτι βλέπεις αόριστα δεν είναι ! Είναι συγκεκριμένες οι αναφορές! Και μπορούν να γίνουν ακόμη πιο συγκεκριμένες μέχρι Εισαγγελέα που λες ότι ειναι αόριστα και ρίχνω λάσπη στον ΑΟΝΑ και στο ερασιτεχνικό μπάσκετ! Ας το σκεφτούν οι "ερασιτέχνες" της εν λόγω ομάδας (παράγοντες, προπονητές) και ο διαιτητής! Για αυτό αναφέρω και την Εφορία ! Καλύτερα να μην γίνω ακόμη πιο συγκεκριμένος! Υπάρχουν και έγγραφα , και χαρτια τραπέζης, και πολλά ακομη....

* Όσο για το νετ και τους υπολογιστές σε παρακαλώ μην διεκδικείς το αλάθητο ! Υπάρχουν κι αλλοι γνώστες!


Με τιμή
BasketAlcoholic



Ποιος κυνηγαει φαντασματα λοιπον,κοιταξου στον καθρεφτη..γιατι αν εγω κυνηγαω τετοια κυριε μου,εσυ δεν κανεις σαν απατημενη γκομενιτσα οπως σου εγραψε καποιος,αλλα σαν κατινα της γειτονιας..κι οταν αποφασισεις να ξανακρινεις την αποψη μου για αμτς και διατησιες που δεν εχεις δει να ξαναθυμασαι την 40αρα που φαγες και σου φταιγε ο διατητης..

ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΜΗ,ΑΛΛΑ ΜΕ @@@@ ΓΤ ΕΓΩ ΞΕΡΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ

MAGIC32,ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ SCALES84....

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΟΥ ΑΝΩΝΥΜΕ ΑΠΟΛΥΜΕΝΕ....
dirk10
πετζα ευχαριστουμε
basketalcoholic
Απάντηση προς τον φιλο MAGII32( διχως ίχνοςειρωνίας) !
Εισαι βαθια νυχτωμένος αν νομίζεις οτι ειμαι αυτός που αφήνεις να εννοηθεί! Αν διαβάσεις ξανά προσεχτικά σε προηγούμενο post ίσως παρεις μια ιδέα! Για τον αγώνα που αναφέρεις ήμουν παρών αλλά όχι ως προπονητής :-) ! Για αυτό και συνεχώς λέω ότι κυνηγάς φαντάσματα! Είσαι σε άλλο δρόμο σκέψης για το ποιος είμαι! Και να ξέρεις επειδή γνωρίζω όχι μόνο για τον κο Κραψίτη αλλά και για άλλα αρκετά έχω το δικαίμα και να κριτικάρω και να εκφέρω αποψη! Κανείς δεν σου είπε ούτε σου επέβαλε να την δεχτείς! Και να είσαι σίγουρος ότι καλύτερα δείξε περισσοτερο ενδιαφέρον για την προβληματική κατάσταση στην ομάδα σου και ασε με εμένα! Εξαλλου εσυ ο ιδιος παλιότερα είπες να παω να κοιταχτώ πουθενα! Εσύ σίγουρα πάντως πρέπει να κοιταχτείς σε καθρέφτη ! Οπότε ψάξε αλλού για να βρεις ποιος είμαι κι οχι στους πάγκους ομάδων!

Α ρε Ιωνικάρα! θυμίζεις παλιές εποχές! Συνέχισε έτσι!


Με τιμή

BasketAlcoholic
magic32
QUOTE(basketalcoholic @ Dec 21 2011, 01:15 ) *
Απάντηση προς τον φιλο MAGII32( διχως ίχνοςειρωνίας) !
Εισαι βαθια νυχτωμένος αν νομίζεις οτι ειμαι αυτός που αφήνεις να εννοηθεί! Αν διαβάσεις ξανά προσεχτικά σε προηγούμενο post ίσως παρεις μια ιδέα! Για τον αγώνα που αναφέρεις ήμουν παρών αλλά όχι ως προπονητής :-) ! Για αυτό και συνεχώς λέω ότι κυνηγάς φαντάσματα! Είσαι σε άλλο δρόμο σκέψης για το ποιος είμαι! Και να ξέρεις επειδή γνωρίζω όχι μόνο για τον κο Κραψίτη αλλά και για άλλα αρκετά έχω το δικαίμα και να κριτικάρω και να εκφέρω αποψη! Κανείς δεν σου είπε ούτε σου επέβαλε να την δεχτείς! Και να είσαι σίγουρος ότι καλύτερα δείξε περισσοτερο ενδιαφέρον για την προβληματική κατάσταση στην ομάδα σου και ασε με εμένα! Εξαλλου εσυ ο ιδιος παλιότερα είπες να παω να κοιταχτώ πουθενα! Εσύ σίγουρα πάντως πρέπει να κοιταχτείς σε καθρέφτη ! Οπότε ψάξε αλλού για να βρεις ποιος είμαι κι οχι στους πάγκους ομάδων!

Α ρε Ιωνικάρα! θυμίζεις παλιές εποχές! Συνέχισε έτσι!


Με τιμή

BasketAlcoholic

εξακολουθεις ν μιλας ανωνυμα οποτε δεν ειναι και πολυ σεβαστη η αποψη σου..η κατασταση στον φοινικα ειναι οπως ειναι...δεν ειναι δικο μου θεμα να την φτιαξω ουτε να την διορθωω...με το να ειρωνευεσαι ομως οτι σχολιαζω και τις αποψεις μουπερι διατησιας που δεν ειναι δικες μου αποκλειστικα αλλα ΟΛΗΣ της ομαδας δειχνεις οτι εχεις καποιο ανεξηγητο μενος προς το μερους μου χωρις να σου εχω απευθυνει ΠΟΤΕ τον λογο πριν αρχισεις να μου επιτιθεσαι...
themis7
QUOTE(dirk10 @ Dec 20 2011, 11:01 ) *
πετζα ευχαριστουμε

http://www.youtube.com/watch?v=KzL1NWvox64

ΑΞΕΧΑΣΤΗ Η 8η ΜΑΙΟΥ 1998!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PetranG3
QUOTE(themis7 @ Dec 21 2011, 05:03 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=KzL1NWvox64

ΑΞΕΧΑΣΤΗ Η 8η ΜΑΙΟΥ 1998!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Το τριποντο που αλλαξε την ιστορια του ελληνικου μπασκετ οπως την ξεραμε μεχρι τοτε...Η αρχη της βασιλειας του Παναθηναϊκου (σε Ελλαδα και Ευρωπη πλεον) και η εκκωφαντικη πτωση του Ολυμπιακου...Και ολα αυτα δια χειρος ΠΑΟΚτζη...
themis7
QUOTE(PetranG3 @ Dec 21 2011, 17:05 ) *
Το τριποντο που αλλαξε την ιστορια του ελληνικου μπασκετ οπως την ξεραμε μεχρι τοτε...Η αρχη της βασιλειας του Παναθηναϊκου (σε Ελλαδα και Ευρωπη πλεον) και η εκκωφαντικη πτωση του Ολυμπιακου...Και ολα αυτα δια χειρος ΠΑΟΚτζη...

Hταν μαγικο αυτο το απογευμα ... Θυμαμαι ειχα συνεντευξη στην πρωτη δουλεια που ξεκινησα τοτε κι εφυγα σαν τρελος να παω στο ΣΕΦ ... Εχασα το πρωτο δεκαλεπτο κι ειχα τρελαθει ... Ο Πετζα τα ειχε σπασει σ αυτο το ματς και μας κραταγαν ο Σακλεφορντ με τον Μακρευ .... Κι ηρθε το μαγικο τελος.... Μετα περιμεναμε τους παιχτες και για πρωτη φορα εξω απο το ΣΕΦ ειδα κι Ολυμπιακους να χειροκροτανε το Πετζα .... Μετα αυτοκινητοπομπη πισω απο το πουλμαν μεχρι την μπιφτεκουπολη στην Γλυφαδα που φαγαμε οι παιχτες και 5- 6 φιλαθλοι που τρυπωσαμε ... Μαγικες στιγμες ... Πολυ καψουρα για το μπασκετ τοτε .....
Χρήστος
Θρασύτατος αθλητής μεγάλης ομάδας εθεάθει να κατασκοπεύει τον Μανδραικο πριν απο λιγες ώρες στο γηπεδο του Μοσχατου.
Κρατουσε ομπρελα φοβουμενος τυχον τερτιπια της οροφης του γηπεδου και επισης ειχε καλυμμένο το κεφαλι του για να μην τον αναγνωρισουν.
magic32
QUOTE(Χρήστος @ Dec 22 2011, 23:47 ) *
Θρασύτατος αθλητής μεγάλης ομάδας εθεάθει να κατασκοπεύει τον Μανδραικο πριν απο λιγες ώρες στο γηπεδο του Μοσχατου.
Κρατουσε ομπρελα φοβουμενος τυχον τερτιπια της οροφης του γηπεδου και επισης ειχε καλυμμένο το κεφαλι του για να μην τον αναγνωρισουν.

επισης εβαζε συνεχως το κασκολ μπροστα στο στομα για να μην ακουγονται τα οσα λεει,ενω στο ημιχρονο παραγων της μανδρας του τα χωσε που απασχολυοσε τους παικτες του.... smiley.gif
Χρήστος
εσυ πωσ μου ξεφυγες και δεν σε πηρα χαμπαρι?
magic32
QUOTE(Χρήστος @ Dec 23 2011, 00:48 ) *
εσυ πωσ μου ξεφυγες και δεν σε πηρα χαμπαρι?

μαλλον δεν με ξερεις ποιος ειμαι,γι αυτο... smiley.gif
mister
ΟΙ ΜΑΥΡΟΓΑΤΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ (ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΨΥΧΗ) ΣΟΥ ΕΥΧΟΝΤΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ
ΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ,
ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ.
dirk10
ρε δεν ντρεπεστε καθολου τι ειναι αυτα που λετε,κρυωνα απλα.............
θρασυτατη ηταν η επιθεση που δεχτηκε ο εν λογο αθλητης!!!!ουτε ενα γεια δεν τον αφηναν να πει
εε οχι και δεν τον ειδες τον ματζικ 32 δεν γινετε αυτο λιγο δυσκολο
d.basket
Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους !!!!

Μία ερώτηση, αν ξέρει κάποιος.... έχει πρόβλημα το site της ΕΣΚΑΝΑ?


Ευχαριστώ.....
leonkalf
Χρόνια πολλά και καλά σε όλους τους φίλους.

Υγεία και δύναμη εύχομαι.
Με το καλό να έρθει το νέο έτος και ας ελπίσουμε να φέρει καλύτερες συνθήκες για όλους μας..


Ας προσπαθήσουμε όλοι για ότι καλύτερο. Ας προσπαθήσουμε όλοι να βάλουμε... sport-smiley-017.gif
magic32
γνωστος παικτης ιστορικης ομαδας της ΕΣΚΑΝΑ,αφησε τα χοτ ντογκ και εθεαθη μετα 2 ομορων παρουσιων να δειπνει στην izza hut του πασαλιμανιου...φημες οτι εχει παει ηδη 5 κιλα εν μεσω εορτων θεωρουνται υπερβολικες... smiley.gif
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Dec 30 2011, 23:51 ) *
γνωστος παικτης ιστορικης ομαδας της ΕΣΚΑΝΑ,αφησε τα χοτ ντογκ και εθεαθη μετα 2 ομορων παρουσιων να δειπνει στην izza hut του πασαλιμανιου...φημες οτι εχει παει ηδη 5 κιλα εν μεσω εορτων θεωρουνται υπερβολικες... smiley.gif




Μιλας με τον γνωστο παραγοντα, ματζικ...? Ποπο, τι αποκλεισμος ειναι αυτος, στον γνωστο παικτη.. 69.gif 69.gif
dirk10
οι φήμες περί καλών είναι αληθινές και πρέπει να γίνε κάτι άμεσα.........
γνωστός τσολιας τις άφησε τις κοπέλες υπό την προστασία γνωστού παίχτη.
και προσοχή τι γράφετε στο face.......κλείνει σπίτια
PetranG3
QUOTE(dirk10 @ Dec 31 2011, 09:44 ) *
οι φήμες περί καλών είναι αληθινές και πρέπει να γίνε κάτι άμεσα.........
γνωστός τσολιας τις άφησε τις κοπέλες υπό την προστασία γνωστού παίχτη.
και προσοχή τι γράφετε στο face.......κλείνει σπίτια



Για τα 5 κιλα να φανταστω...χαχαχαχαχα....
dirk10
QUOTE(PetranG3 @ Dec 31 2011, 12:31 ) *
Για τα 5 κιλα να φανταστω...χαχαχαχαχα....

to κινητο φταιει οχι εγω.......... smiley.gif
καλη χρονια σε ολους με υγεια
magic32
http://www.youtube.com/watch?v=2sycKiGfjFg

Αντε πες του για μπάσκετ αφού δε πρόλαβε τον Γκάλη
θα νομίζει τώρα η μπάλα ότι είναι πιο μεγάλη ...


smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑ
dirk10
πια η γνωμη σας για τους <<ΔΙΠΛΟΥΣ>> προπονητες?εννοω αυτους που ειναι πρωτοι σε 2 αντρικες ομαδες......(δεν νομιζω καποιος να μπορει και σε παραπανω)
μου χτυπαει καπως ασχημα!!!
dimdan
Φίλε Dirk σου εύχομαι καλή χρονια.
Βρήκες το ευαίσθητο σημείο μου! Φυσικά οι μόνοι που δε φταίνε είναι οι προπονητές που θέλουν να έχουν 2 ή και περισσότερες ομάδες (όσες προλαβαίνουν ρε αδερφε....)
Φταίνε οι παράγοντες που συμπεριφέρονται σαν να έχουν μια γκόμενα που την ''φροντίζει'' και καποιος άλλος και κυρίως ο Συνδεσμος Προπονητών που δεν τον αγγίζει το θέμα.....Μα ποιο θέμα??? Αφού θα σου πουν δεν υπάρχει κανείς προπονητής σε 2 ομάδες! Στη μία δηλώνεται ως βοηθός...
dirk10
QUOTE(dimdan @ Jan 5 2012, 23:54 ) *
Φίλε Dirk σου εύχομαι καλή χρονια.
Βρήκες το ευαίσθητο σημείο μου! Φυσικά οι μόνοι που δε φταίνε είναι οι προπονητές που θέλουν να έχουν 2 ή και περισσότερες ομάδες (όσες προλαβαίνουν ρε αδερφε....)
Φταίνε οι παράγοντες που συμπεριφέρονται σαν να έχουν μια γκόμενα που την ''φροντίζει'' και καποιος άλλος και κυρίως ο Συνδεσμος Προπονητών που δεν τον αγγίζει το θέμα.....Μα ποιο θέμα??? Αφού θα σου πουν δεν υπάρχει κανείς προπονητής σε 2 ομάδες! Στη μία δηλώνεται ως βοηθός...

για ποιον συνδεσμο προπονητων μιλαμε?? icon_drunk.gif icon_drunk.gif
δεν λεω οτι φταινε οι προπονητες ομως το βρισκω λιγο αδικο προς τους ιδιους τους συναδελφους τους.οι παραγοντες σιγουρα εχουν ευθυνη(απορω πως γινετε αποδεκτο κατι τετοιο)
αν θελουν παραπανω ομαδες θα προτιμουσα να τους εβλεπα στις μικρες ηλικιες
αν ειναι οντως βοηθος σε μια ομαδα ναι δεν θα μου κακοφαινοταν ισα ισα θα μπορουσε να παρει εικονες απο ενα καλυτερο πρωταθλημα και απο καποιον πιο εμπειρο(θεωρητικα παντα)
καλη χρονια με υγεια
dimdan
Δεν κατάλαβες την ειρωνεία λέγοντας οτι οι προπονητές δε φταίνε...Ασφαλώς και φταίνε αφού είναι οι ίδιοι και οι ίδιοι....
Αυτό που λες για τις μικρες ηλικιες ειναι μεγάλη αλήθεια, αφού όλοι φωνάζουν οτι δε βγαίνουν πια ταλέντα (Ας εχει λοιπον καποιος μια αντρική ομάδα και ας δουλέψει σοβαρά με τις υποδομές)
Όσο για το ότι είναι στην δευτερη ομάδα βοηθός, δεν εννοούσα το να είναι κάποιος βοηθός σε κάποιον πιο έμπειρο, αλλά τη γνωστή τακτική των προπονητών που έχουν 2 ομάδες, να δηλώνουν έναν βοηθό, ως πρωτο στο φυλλο αγώνα για να μη γινει ένσταση!!!
kurspuroskaroumpalos
Εκδήλωση- παρωδία η "βράβευση" των ομάδων που ανέβηκαν κατηγορία κατά την περασμένη σεζόν στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ, που έγινε την Κυριακή στο ΣΕΦ. Αυτό νομίζω τα λέει όλα. Οι "φωστήρες" της Ένωσης μας μάζεψαν Κυριακή πρωί με μοναδικό σκοπό να υπάρχει κόσμος να δει τις βραβεύσεις των επισήμων που τίμησαν ο ένας τον άλλο. Οι ομάδες ενημερώθηκαν εκείνη τη στιγμή ότι μετάλλια και κύπελλα... ΔΕΝ... λόγω κρίσης. Πιστεύω πως δεν θα διαφωνήσετε στα ότι αν το έλεγαν από πριν, ούτε οι μισοί των μισών δεν θα σπαταλούσαν το πρωί της Κυριακής τους για αυτό το πράγμα.

Μάλιστα, το γεγονός ότι αρνήθηκαν την πρόταση της εταιρείας "Ζευς" να χορηγήσει τα μετάλλια και τα τρόπαια, μας την παρουσίασαν σαν επίτευγμα!! Είναι για γέλια... Δηλαδή για ποιο λόγο έγινε όλο αυτό το πανηγύρι; Μια ομάδα που ανέβηκε κατηγορία ως πρώτη θέλει μια κούπα για την τροπαιοθήκη της. Ένας παίκτης που μόχθησε θέλει ένα μετάλλιο για να το βλέπει και να καμαρώνει μετά από χρόνια. Αντί αυτών τι μας έδωσαν; Διπλώματα που δεν είχαν μπει καν στον κόπο να γράψουν ονόματα, ομάδες, θέσεις κτλ. Μου θύμισαν αυτά που μας έδιναν όταν τερματίζαμε τον γύρο του Πειραιά. Γιατί δεν μας έδωσαν απλά μια κόλλα Α4; Έτσι, λόγω κρίσης...

Προφανώς οι "υπεύθυνοι" ήθελαν κόσμο για να βαράμε παλαμάκια στον Παπανικολάου και τους υπόλοιπους. Αλλιώς δεν εξηγείται το γεγονός ότι η βράβευση των επισήμων κράτησε παραπάνω από όσο για τις ομάδες, ενώ όταν ανέβαιναν στην εξέδρα οι ομάδες η αίθουσα ήταν σχεδόν άδεια και μας ξεπετούσαν "τσακ μπαμ". Αστείες καταστάσεις...
SpIlIoS3pts
Καλησπέρα δεν θέλω να σπαμάρω το φόρουμ, απλά θέλω να προωθήσω το μπασκετικό μπλογκ που έφτιαξα, θα εκτιμήσω πολύ να το επισκεφθείτε και να σχολιάσετε ότι σας αρέσει ή δεν σας αρέσει. Το λινκ είναι αυτό http://bbloggervic.blogspot.com/ και ελπίζω να το ευχαριστηθείτε σαν μπασκετικοι φαν! Ευχαριστώ!
fake
καλο σ/κ σε ολους ! Καλή ζωή εύχομαι στον Βαγγέλη τον παργιανοπουλο παντρεύετε σήμερα αυτό το 5αρι που για παράξενο λόγω είχε τρελό 3πόντο! σιδεροκέφαλος φίλε εάν και δεν σε ξέρω...! 8α τα πούμε δευτέρα βράδυ!

highaim205
Καλημέρα σε ολους. Ονομάζομαι Χεργκελετζης Χρήστος και (λέω πως) παίζω μπασκετ σε κατα τόπους συνοικιακά αθλητικά σωματεία. Ενδεχομένως κάποιοι να με έχουν ξανακούσει και κάποιοι να μην έχουν ιδέα ποιος είμαι ,όμως αυτο λίγο με νοιάζει μιας κι αυτά που θα αναφέρω παρακάτω δεν έχουν να κάνουν με προσωπικότητα ούτε με ιδιαίτερες και προσωπικές καταστάσεις. Έχουν να κάνουν ΚΥΡΙΩΣ με ένα φαινόμενο που τείνει να γίνει κατεστημένο ( αν δεν έχει κιόλας γίνει, δηλαδή ) και πάγιο. Και εξηγούμαι ,αφού πρώτα ξεκαθαρίσω ότι ενδέχεται ( σίγουρα δηλαδή αλλα anyway ) να στενοχωρησω κάποιους που βλέπουν το θέμα οπαδικα ή που ,εν πασει περιπτώσει ,είναι φιλα προσκείμενοι προς κάποιες ομάδες.
Τώρα, αν κάποιοι αναρωτηθούν "πόσο καιρο περιμενε ο π...στης για να τα πει όλα αυτα;;", τους λέω "πααααααρα πολυ" και αν ξανά αναρωτηθούν "γιατι τώρα;;", τους απαντώ "επειδη τώρα ένιωσα ότι ξεχείλισε το ποτηράκι".
Τη σεζόν 2009-2010 αγωνιζομουν στον Εθνικό. Ιστορικό σωματείο (το λέω δίχως ίχνος ειρωνίας) και με πολυ δυνατο, πιστο και σε συντριπτικη πλειοψηφια πολυ σωστο κόσμο. Έχω να το λέω ότι οποτε χρειάστηκε ,οι φίλαθλοι μας έδωσαν πολυ μεγάλη ώθηση και αλλωστε στα τρία χρονια που αγωνίστηκα εκει δεν είχαμε και λίγες επιτυχίες. Κατα σειρά ,μια πρώτη (σε ισοβαθμία δεύτερη) θέση , ένα νταμπλ, και ένας τελικος κυπέλλου ,δεν είναι και λίγα για τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Βέβαια ο λόγος που γράφω όλα αυτα είναι επειδη το τελος δεν είχε happy και εξηγούμαι.
Τη σεζόν λοιπον 2009-2010 ήρθε η πολυ δύσκολη στιγμη της πτώσης σε χαμηλότερη κατηγορία και αυτο ήταν κάτι το οποίο έφερε πολυ δυσάρεστες καταστάσεις στην επιφάνεια ,με αποτέλεσμα οπως ΠΆΝΤΑ οι μεγάλοι, οι τεράστιοι χαμένοι να είναι και παλι οι αθλητές ( και οι coaches), γενικά το αγωνιστικό τμήμα. Δυστυχώς λοιπον ( για κάποιους ενδεχομένως) πρέπει να αναφέρω τι αποκόμισα απο εκείνη τη σεζόν. Η συμφωνία μου ήταν να έχω ετήσιες απολαβές 100%. Μεχρι και την τελευταία αγωνιστική που παίζαμε την παραμονή μας ειχα λάβει 32% και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι αν απο εκείνη τη μέρα και μετα δεν έριχνα ένα Α ΠΙ ΣΤΕ ΥΤΟ κυνηγητό με τον πολυ κύριο Γκοτση και τον αξιοτιμο κύριο Καβαλιερατο, δε θα έπαιρνα ούτε τα 25% που πήρα μεχρι τον Σεπτέμβρη. Άρα ,
τι μας απομένει;;; Υπόλοιπο ,μεχρι και τώρα που σας γράφω ,40%(χονδρικα). Ο λόγος που γράφω επώνυμα είναι επειδη ΠΡΟΚΑΛΩ ΕΥΘΕΩΣ ΟΣΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΟ POST ,απλώς και μονο να τολμήσουν να με διαψεύσουν. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ επώνυμα.
Πάμε παρακάτω. Ο κύριος κύριος Καβαλιερατος λοιπον, κρύβεται απο το τελος του πρωταθλήματος εκείνης της σεζόν και μετα ( ναι μεχρι σημερα εννοώ ) και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν τον εχω πετύχει πουθενά. Ας είναι καλα. Νομίζω όμως πως όταν ξεκινάς κάτι και όταν κανεις κάποιες συμφωνίες και τις αφήνεις ούτε καν μισοτελειωμενες ,δεν έχεις το δικαίωμα να λες "εγω φεύγω, δεν ασχολούμαι άλλο με τον Εθνικό, αποσύρομαι και δεν ξέρω τιποτα ( τον Κινέζο δηλαδη )". Ο δε κύριος κύριος Γκοτσης μεχρι σημερα νομίζω ότι βρισκεται στον Εθνικό και καμαρώνει για το κύρος που τον διακατέχει και το πόσο ευυπολυπτος και τίμιος είναι. Δε θα μπω καν στον κόπο να αναφέρω τις μεταξύ μας συνομιλίες (οταν σηκωνε το τηλεφωνο) απλά θα ευχηθώ να μην του τύχει ποτε κάτι τέτοιο και μάλιστα την περίοδο που το έκανε σε εμένα ( και αν τον ρωτήσετε εσείς οι φίλοι του ,τι εγινε τοτε ρε Τακη(;;;), ΑΝ ΈΧΕΙ ΤΑ (Γ)ΚΟΤΣΙΑ ας σας πει την αλήθεια) και μετα απο όλα αυτα που πρόσφερα στην ομάδα για 3 χρονια.
Όμως δεν ξεχυλισε εκει το ποτήρι. Υπάρχει κι άλλο (sorry αν κουράζω, εγω θέλω να τα γράψω κι ας μην τα διαβάσει κανείς) και πιο φρέσκο που ήταν η ξεχυλητηριος(sic) σταγόνα. Αυτή τη φορα θα ασχοληθώ με Αρβανιτες. Πιθανως και να την ξέρετε αυτήν την καστα ανθρώπων (συγνωμη αν γενικευω όμως όσοι γνώρισα ήταν ακριβώς το ίδιο ,αλλα για να μην δημιουργήσω περισσότερους εχθρούς απο όσους δεδομένα θα αποκτησω ,δεχομαι ποιμενικα το cliche που μιλάει για εξαιρέσεις στον κανόνα και αλλα τετοια κουραφεξαλα) και το επίπεδο τους. Αυτοί λοιπον, (ναι, για τον Μανδραικο μιλάω που αγωνίστηκα 2010-2011), μου οφείλουν ακόμα και τώρα το 32% και παλι απο το αρχικο 100% που είχαμε συμφωνήσει.
Αυτοί οι τύποι λοιπον έχουν το εξής ,ιδανικό για τον σκοπό τους "χάρισμα": Επιλεκτική μνήμη. Αν ειχα τη δικαιοδοσία των πρώην συμπαικτών μου (και πολυ καλών φίλων μου) θα μπορούσα λεπτομερεστατα να σας πω ποσα τους έχουν φάει μεχρι και σημερα μιας και ξέρω, βέβαια επιφυλασσομαι για το προσεχές μέλλον, αλλα ας όψεται...
Αυτοί λοιπον, αναγνωρίζουν ως οφειλόμενα προς εμένα 16% και τελικα λέει "...Πες του ότι θα πάρει 10% (χωρίς αναφορά ημερομηνίας ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) επειδη εγω θέλω και επειδη βοήθησε την ομάδα, οι άλλοι είπαν να μην του δώσουμε τιποτα...". Σας υπερευχαριστω λοιπον κύριε Μελέτη Παπανικολάου ,ανοιχτοχερη και καλοκαρδε ,αλλα ακόμα δε μου έχετε εξηγησει γιατι κρυβεστε απο τον Ιούνη που σας έχω πάρει πάνω απο 500 τηλέφωνα. Ενταξει για τον αξιοτιμο κύριο Γριβα (αρχικεφαλοπροπονητη) senior head coach ,αγγληστι ,τι να σας πω;; Σαμπως τον έχω βρει και καθόλου στο τηλέφωνο για να σας πω κάτι;;
Μάλλον του αρέσει κι αυτού, το κρυφτουλι. Κοιτατε ρε με κάτι άνδρες που έχει γεμίσει το μπασκετακι μας. Τελικα εκει στην χωρα της προβατινας και του "χοντρου", εχετε γεμισει με "μπολικους" και πονηρους, ετσι;;;
Πραγματικά ξέρω πως αυτα ,καποιους απο εδώ μέσα τους αφήνουν παγερα αδιάφορους ,κάποιοι απο εδω μπορει και να με βρίζουν επειδη η Εθνικαρα είναι σύλλογος μεγάλος και δεν υπάρχει άλλος και επειδη η Μανδρα περνιεται για μαγαζι γωνία και τώρα θολώνει η μόστρα, κάποιοι άλλοι μπορει και να βλέπουν εν μέρει ,να εκφράζεται ένα δικό τους βιωμα. Ό,τι κι αν συμβαίνει το σημαντικό για εμένα ,είναι πως έγραψα οσα έχω ζήσει ( και ακόμα ζω μιας και είναι εκκρεμείς οφειλές προς εμένα εώς και σημερα ) και πως αν ξεκινήσουμε όλοι οι αθλητές να αναφέρουμε επώνυμα αυτα που βιώνουμε κάθε χρόνο ,καταδεικνυοντας και ονομαζοντας πραγματα και καταστασεις ,κάποια στιγμη θέλω να πιστεύω το τοπίο θα ξεκαθαρίσει έστω και ποσοστιαία ,και στην χειροτερη των περιπτωσεων θα προστατευσουμε ο ενας τον αλλον (οι αθλητες εννοω) ωστε μια μελλοντικη μας μετακινηση σε τετοιου ειδους ομαδες, να αποφευχθει.
Παίζω ακόμα μπασκετ, προσπαθώ να είμαι όσο πιο ανταγωνιστικός μπορω ,θυσιαζω ώρες και ώρες μακριά απο τα παιδιά μου και τη σύζυγο μου, χανω ώρες καλής παραγωγικής διαδικασίας στη δουλειά μου (κυρίως απο κούραση λόγω προπονήσεων) και αν νομίζουν κάποιοι ότι αυτο το κάνω για την ψυχη της μάνας μου ( η οποία ακόμα ζει και βασιλεύει, δόξα τω θεω ,άρα δε θα μπορούσα) είναι πολυ γελασμένοι και τουλάχιστον ζουν σε παράλληλο σύμπαν. Ο τζαμπας έχει πεθάνει εδω και πολυ καιρο και τουλάχιστον ,αν εισαστε κάποιοι ρομαντικοι προεδραρες και σας αρέσει να ζείτε σε αυτο το παράλληλο και ουτοπικο σύμπαν ,ειδοποιηστε μας εξ' αρχής για να συνεργαζόμαστε με ρεαλιστές και ειλικρινείς. Όσο σπάνιο κι αν είναι πια αυτο.
No money no honey λένε οι Αμερικάνοι και το υβριδιο του τζάμπα μάγκα πρωταθλητή και κυπέλλουχου προεδραρα, ΜΟΝΟ στην Ελλαδα ευδοκιμεί, αλλα αυτο είναι το λιγότερο απο τα κακώς κείμενα της Ψαροκωσταινας τα οποία είναι και off topic οπως θα λεγαμε στη γλώσσα των απανταχού forumιτων....
Σας ευχαριστω για την υπομονή και την ανοχή σας.

Υγ. Θα επανελθω....

Χεργκελετζης Χρηστος
rchos
QUOTE(highaim205 @ Feb 2 2012, 13:18 ) *
Καλημέρα σε ολους. Ονομάζομαι Χεργκελετζης Χρήστος και (λέω πως) παίζω μπασκετ σε κατα τόπους συνοικιακά αθλητικά σωματεία. Ενδεχομένως κάποιοι να με έχουν ξανακούσει και κάποιοι να μην έχουν ιδέα ποιος είμαι ,όμως αυτο λίγο με νοιάζει μιας κι αυτά που θα αναφέρω παρακάτω δεν έχουν να κάνουν με προσωπικότητα ούτε με ιδιαίτερες και προσωπικές καταστάσεις. Έχουν να κάνουν ΚΥΡΙΩΣ με ένα φαινόμενο που τείνει να γίνει κατεστημένο ( αν δεν έχει κιόλας γίνει, δηλαδή ) και πάγιο. Και εξηγούμαι ,αφού πρώτα ξεκαθαρίσω ότι ενδέχεται ( σίγουρα δηλαδή αλλα anyway ) να στενοχωρησω κάποιους που βλέπουν το θέμα οπαδικα ή που ,εν πασει περιπτώσει ,είναι φιλα προσκείμενοι προς κάποιες ομάδες.
Τώρα, αν κάποιοι αναρωτηθούν "πόσο καιρο περιμενε ο π...στης για να τα πει όλα αυτα;;", τους λέω "πααααααρα πολυ" και αν ξανά αναρωτηθούν "γιατι τώρα;;", τους απαντώ "επειδη τώρα ένιωσα ότι ξεχείλισε το ποτηράκι".
Τη σεζόν 2009-2010 αγωνιζομουν στον Εθνικό. Ιστορικό σωματείο (το λέω δίχως ίχνος ειρωνίας) και με πολυ δυνατο, πιστο και σε συντριπτικη πλειοψηφια πολυ σωστο κόσμο. Έχω να το λέω ότι οποτε χρειάστηκε ,οι φίλαθλοι μας έδωσαν πολυ μεγάλη ώθηση και αλλωστε στα τρία χρονια που αγωνίστηκα εκει δεν είχαμε και λίγες επιτυχίες. Κατα σειρά ,μια πρώτη (σε ισοβαθμία δεύτερη) θέση , ένα νταμπλ, και ένας τελικος κυπέλλου ,δεν είναι και λίγα για τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Βέβαια ο λόγος που γράφω όλα αυτα είναι επειδη το τελος δεν είχε happy και εξηγούμαι.
Τη σεζόν λοιπον 2009-2010 ήρθε η πολυ δύσκολη στιγμη της πτώσης σε χαμηλότερη κατηγορία και αυτο ήταν κάτι το οποίο έφερε πολυ δυσάρεστες καταστάσεις στην επιφάνεια ,με αποτέλεσμα οπως ΠΆΝΤΑ οι μεγάλοι, οι τεράστιοι χαμένοι να είναι και παλι οι αθλητές ( και οι coaches), γενικά το αγωνιστικό τμήμα. Δυστυχώς λοιπον ( για κάποιους ενδεχομένως) πρέπει να αναφέρω τι αποκόμισα απο εκείνη τη σεζόν. Η συμφωνία μου ήταν να έχω ετήσιες απολαβές 100%. Μεχρι και την τελευταία αγωνιστική που παίζαμε την παραμονή μας ειχα λάβει 32% και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι αν απο εκείνη τη μέρα και μετα δεν έριχνα ένα Α ΠΙ ΣΤΕ ΥΤΟ κυνηγητό με τον πολυ κύριο Γκοτση και τον αξιοτιμο κύριο Καβαλιερατο, δε θα έπαιρνα ούτε τα 25% που πήρα μεχρι τον Σεπτέμβρη. Άρα ,
τι μας απομένει;;; Υπόλοιπο ,μεχρι και τώρα που σας γράφω ,40%(χονδρικα). Ο λόγος που γράφω επώνυμα είναι επειδη ΠΡΟΚΑΛΩ ΕΥΘΕΩΣ ΟΣΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΟ POST ,απλώς και μονο να τολμήσουν να με διαψεύσουν. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ επώνυμα.
Πάμε παρακάτω. Ο κύριος κύριος Καβαλιερατος λοιπον, κρύβεται απο το τελος του πρωταθλήματος εκείνης της σεζόν και μετα ( ναι μεχρι σημερα εννοώ ) και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν τον εχω πετύχει πουθενά. Ας είναι καλα. Νομίζω όμως πως όταν ξεκινάς κάτι και όταν κανεις κάποιες συμφωνίες και τις αφήνεις ούτε καν μισοτελειωμενες ,δεν έχεις το δικαίωμα να λες "εγω φεύγω, δεν ασχολούμαι άλλο με τον Εθνικό, αποσύρομαι και δεν ξέρω τιποτα ( τον Κινέζο δηλαδη )". Ο δε κύριος κύριος Γκοτσης μεχρι σημερα νομίζω ότι βρισκεται στον Εθνικό και καμαρώνει για το κύρος που τον διακατέχει και το πόσο ευυπολυπτος και τίμιος είναι. Δε θα μπω καν στον κόπο να αναφέρω τις μεταξύ μας συνομιλίες (οταν σηκωνε το τηλεφωνο) απλά θα ευχηθώ να μην του τύχει ποτε κάτι τέτοιο και μάλιστα την περίοδο που το έκανε σε εμένα ( και αν τον ρωτήσετε εσείς οι φίλοι του ,τι εγινε τοτε ρε Τακη(;;;), ΑΝ ΈΧΕΙ ΤΑ (Γ)ΚΟΤΣΙΑ ας σας πει την αλήθεια) και μετα απο όλα αυτα που πρόσφερα στην ομάδα για 3 χρονια.
Όμως δεν ξεχυλισε εκει το ποτήρι. Υπάρχει κι άλλο (sorry αν κουράζω, εγω θέλω να τα γράψω κι ας μην τα διαβάσει κανείς) και πιο φρέσκο που ήταν η ξεχυλητηριος(sic) σταγόνα. Αυτή τη φορα θα ασχοληθώ με Αρβανιτες. Πιθανως και να την ξέρετε αυτήν την καστα ανθρώπων (συγνωμη αν γενικευω όμως όσοι γνώρισα ήταν ακριβώς το ίδιο ,αλλα για να μην δημιουργήσω περισσότερους εχθρούς απο όσους δεδομένα θα αποκτησω ,δεχομαι ποιμενικα το cliche που μιλάει για εξαιρέσεις στον κανόνα και αλλα τετοια κουραφεξαλα) και το επίπεδο τους. Αυτοί λοιπον, (ναι, για τον Μανδραικο μιλάω που αγωνίστηκα 2010-2011), μου οφείλουν ακόμα και τώρα το 32% και παλι απο το αρχικο 100% που είχαμε συμφωνήσει.
Αυτοί οι τύποι λοιπον έχουν το εξής ,ιδανικό για τον σκοπό τους "χάρισμα": Επιλεκτική μνήμη. Αν ειχα τη δικαιοδοσία των πρώην συμπαικτών μου (και πολυ καλών φίλων μου) θα μπορούσα λεπτομερεστατα να σας πω ποσα τους έχουν φάει μεχρι και σημερα μιας και ξέρω, βέβαια επιφυλασσομαι για το προσεχές μέλλον, αλλα ας όψεται...
Αυτοί λοιπον, αναγνωρίζουν ως οφειλόμενα προς εμένα 16% και τελικα λέει "...Πες του ότι θα πάρει 10% (χωρίς αναφορά ημερομηνίας ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) επειδη εγω θέλω και επειδη βοήθησε την ομάδα, οι άλλοι είπαν να μην του δώσουμε τιποτα...". Σας υπερευχαριστω λοιπον κύριε Μελέτη Παπανικολάου ,ανοιχτοχερη και καλοκαρδε ,αλλα ακόμα δε μου έχετε εξηγησει γιατι κρυβεστε απο τον Ιούνη που σας έχω πάρει πάνω απο 500 τηλέφωνα. Ενταξει για τον αξιοτιμο κύριο Γριβα (αρχικεφαλοπροπονητη) senior head coach ,αγγληστι ,τι να σας πω;; Σαμπως τον έχω βρει και καθόλου στο τηλέφωνο για να σας πω κάτι;;
Μάλλον του αρέσει κι αυτού, το κρυφτουλι. Κοιτατε ρε με κάτι άνδρες που έχει γεμίσει το μπασκετακι μας. Τελικα εκει στην χωρα της προβατινας και του "χοντρου", εχετε γεμισει με "μπολικους" και πονηρους, ετσι;;;
Πραγματικά ξέρω πως αυτα ,καποιους απο εδώ μέσα τους αφήνουν παγερα αδιάφορους ,κάποιοι απο εδω μπορει και να με βρίζουν επειδη η Εθνικαρα είναι σύλλογος μεγάλος και δεν υπάρχει άλλος και επειδη η Μανδρα περνιεται για μαγαζι γωνία και τώρα θολώνει η μόστρα, κάποιοι άλλοι μπορει και να βλέπουν εν μέρει ,να εκφράζεται ένα δικό τους βιωμα. Ό,τι κι αν συμβαίνει το σημαντικό για εμένα ,είναι πως έγραψα οσα έχω ζήσει ( και ακόμα ζω μιας και είναι εκκρεμείς οφειλές προς εμένα εώς και σημερα ) και πως αν ξεκινήσουμε όλοι οι αθλητές να αναφέρουμε επώνυμα αυτα που βιώνουμε κάθε χρόνο ,καταδεικνυοντας και ονομαζοντας πραγματα και καταστασεις ,κάποια στιγμη θέλω να πιστεύω το τοπίο θα ξεκαθαρίσει έστω και ποσοστιαία ,και στην χειροτερη των περιπτωσεων θα προστατευσουμε ο ενας τον αλλον (οι αθλητες εννοω) ωστε μια μελλοντικη μας μετακινηση σε τετοιου ειδους ομαδες, να αποφευχθει.
Παίζω ακόμα μπασκετ, προσπαθώ να είμαι όσο πιο ανταγωνιστικός μπορω ,θυσιαζω ώρες και ώρες μακριά απο τα παιδιά μου και τη σύζυγο μου, χανω ώρες καλής παραγωγικής διαδικασίας στη δουλειά μου (κυρίως απο κούραση λόγω προπονήσεων) και αν νομίζουν κάποιοι ότι αυτο το κάνω για την ψυχη της μάνας μου ( η οποία ακόμα ζει και βασιλεύει, δόξα τω θεω ,άρα δε θα μπορούσα) είναι πολυ γελασμένοι και τουλάχιστον ζουν σε παράλληλο σύμπαν. Ο τζαμπας έχει πεθάνει εδω και πολυ καιρο και τουλάχιστον ,αν εισαστε κάποιοι ρομαντικοι προεδραρες και σας αρέσει να ζείτε σε αυτο το παράλληλο και ουτοπικο σύμπαν ,ειδοποιηστε μας εξ' αρχής για να συνεργαζόμαστε με ρεαλιστές και ειλικρινείς. Όσο σπάνιο κι αν είναι πια αυτο.
No money no honey λένε οι Αμερικάνοι και το υβριδιο του τζάμπα μάγκα πρωταθλητή και κυπέλλουχου προεδραρα, ΜΟΝΟ στην Ελλαδα ευδοκιμεί, αλλα αυτο είναι το λιγότερο απο τα κακώς κείμενα της Ψαροκωσταινας τα οποία είναι και off topic οπως θα λεγαμε στη γλώσσα των απανταχού forumιτων....
Σας ευχαριστω για την υπομονή και την ανοχή σας.

Υγ. Θα επανελθω....

Χεργκελετζης Χρηστος


Το BasketForum.gr δεν υιοθετεί σε καμία περίπτωση οτιδήποτε από όσα αναφέρει επώνυμα ο κ.Χεργκελετζης Χρηστος στο ποστ του τα οποία είναι 100% δικές του και μόνο απόψεις και σκέψεις.
Ταυτόχρονα όμως σε καμία περίπτωση και από την στιγμή που όσα γράφονται γράφονται επώνυμα δεν μπορούμε να απαγορεύσουμε σε αυτόν η σε οποιονδήποτε άλλον να γράψει το οτιδήποτε εφόσον δεν παραβαίνει τον εσωτερικό κανονισμό του BasketForum.gr.
dirk10

φαντασου να γινει αυτο στην εσκανα πωωωωωωωω τι εχει να γινει...στο κοβουν αμεσως
οσο για τα οικονομικα νομιζω ειναι ενα φαινομενο που επικρατει πολλααααα χρονια στο μπασκετ!!μικρο μεριδιο εχουν και οι παιχτες ομως απ την αποψη οτι οταν ενας συναθλητης σου εχει χασει λεφτα απο καποιο συλλογο εσυ πας και τους κανεις την χαρη να ξανακανουν ομαδα (πολλα παραδειγματα).το αυτονοητο το παρουσιαζουμε ως παραξενο η νεα μοδα¨
Και για να μην λεω μονο τα στραβα για τις ομαδες υπαρχουν και παιχτες αδιαφοροι ελλατωματικοι που εκει ειναι περιεργα τα πραγματα και μπορω να βρω καποιο δικιο αλλα ελαχιστες περιπτωσεις
Υ.Γ.1Νομιζω κακως εγινε η μετακινηση του ποσταρισματος του χερχελα!!!!!!!!!μια και γινεται και αναφορα στον μπαρμπαρη
Υ.Γ.2 Ξερουμε τι παιδι και τι παιχτης ειναι ο χρηστος.πραγματικα μου κανει ΜΕΓΑΛΗ εντυπωση αυτη η αντιμετωπιση!!!
SpIlIoS3pts
Μόλις ανέβασα στο blog μου ένα άρθρο πάνω στο συμβάν με τον Χρήστο Μπαρμπαρή, θα ήθελα να το διαβάσετε όσοι περισσότεροι μπορείτε και ακόμα να το προωθήσετε για να γίνονται ευρέως γνωστά τέτοια φαινόμενα στο χώρο μας.



Καλημέρα σε όλους και σήμερα! Οφείλω να ομολογήσω ότι είχα σκοπό να γράψω κάτι πιο ευχάριστο, κάτι πιο χαρούμενο αν θέλετε πάνω στο άθλημα που αγαπάμε, άλλα η σκληρή επικαιρότητα με ώθησε να προχωρήσω σε ένα post που πραγματικά με φέρνει σε πολύ δυσάρεστη θέση που το γράφω. Έχουμε και λέμε. Καταρχάς πριν κάμποσο καιρό ανέβασα ένα άρθρο στο οποίο εκθείαζα το επίπεδο και την οργάνωση της φετινής Α' ΕΣΚΑΝΑ, και δεν παίρνω πίσω αυτά που έγραψα γιατί όντως το επίπεδο του πρωταθλήματος είναι πάρα πολύ υψηλό και όντως οι ομάδες παρουσιάζονται πολύ πιο οργανωμένες και σε επαγγελματικά πρότυπα. Όμως, το χθεσινό συμβάν που "συγκλόνισε" την Α ΕΣΚΑΝΑ (συν κάποιες έξτρα πληροφορίες που έμαθα), με έκανε να ανακαλέσω όσον αφορά την διοίκηση του σωματείου του Μανδραϊκού, ενος από τα θεωρητικά πιο αξιόλογα σωματεία της κατηγορίας. Αλλά ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή.
Χθες το απόγευμα αν δεν κάνω λάθος, η διοίκηση του Μανδραϊκού, ανακοίνωσε την λύση του συμβολαίου του αθλητή της Χρήστου Μπαρμπαρή για (άκουσον-άκουσον) αγωνιστικούς λόγους, ή όπως λένε οι ίδιοι "δεν απέδωσε τα αναμενόμενα" !!! Ώντος ο Μανδραϊκός ενώ ήταν σε τροχιά ανόδου στην Γ' Εθνική, έκανε 2 ήττες οι οποίες από την πρώτη προνομιούχο θέση τον έστειλαν στην τέταρτη και όντως ο εν λόγω αθλητής (έχοντας παρακολουθήσει τις επιδόσεις του, αλλα και με δεδομένο ότι προέρχεται από ομάδα 2 κατηγορίες πιο πάνω) δεν είχε αποδώσει αυτά που θα μπορούσε, αλλά αυτό τι σημαίνει? Ότι για την κακή πορεία της ομάδας ρίχνουμε το φταίξιμο σε έναν από τους 12 και τον στέλνουμε σπίτι του? Εγώ προσωπικά από τα 6-7 χρόνια που είμαι στον χώρο σαν παίχτης, ξέρω ότι όταν η ομάδα δεν πάει καλά το φταίξιμο πέφτει στον προπονητή και όχι στους παίχτες, και αν πρέπει κάποιος να φύγει πρώτος αυτός είναι ο προπονητής και μετά οποιοσδήποτε άλλος. Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό, το θέμα είναι ότι η κατηγορία είναι Α ΕΣΚΑΝΑ και όχι Α1 (που με έλληνες παίχτες ούτε εκεί γίνονται αυτά αλλά λέμε τώρα). Και τι θέλω να πω με αυτό? Ότι αυτό το παιδί που αγωνίζεται σε μια κατηγορία ερασιτεχνική, αλλά με πρότυπα επαγγελματισμού και πρωταθλητισμού, που σημαίνει ότι τρέχει σε κάθε προπόνηση, βάζει το σώμα του σε κίνδυνο κλπ. θα αναγκαστεί να χάσει τους μισθούς μισής χρονιάς (συν αυτά που από έγκυρες πηγές ήδη του χρωστάνε), λεφτά που τα έχει ανάγκη και που προφανώς κάπου τον διευκόλυναν στην ζωή του. Θα μου πείτε, δεν μπορεί να βρει άλλη ομάδα? Εδώ είναι το χειρότερο της υπόθεσης, ότι ο Μανδραϊκός με αυτήν την πρωτόγνωρη κίνηση όχι μόνο τον στιγματίζει και του κόβει αυτό που αγαπάει, αλλά του καταργεί ουσιαστικά και το δικαίωμα να αγωνιστεί αλλού και να καλύψει τα οικονομικά του, αφού βάσει κανονισμών αν έχεις αγωνιστεί σε κάποια ομάδα την τρέχουσα σεζόν, μπορείς να εγγραφείς σε άλλο σωματείο, μόνο μετά το πέρας της σεζόν.
Και θα πάω το θέμα και λίγο παρα πέρα και θα πω το εξής. Στην προηγούμενη αγωνιστική όπου ο Μανδραϊκός έχασε το ντέρμπυ με τον Εθνικό εντός έδρας, ο Μπαρμπαρής έπαιξε 5 λεπτά, δηλαδή το μερίδιο ευθύνης του ήταν πολύ μικρό. Θα μου πείτε, ότι η κίνηση αυτή είχε να κάνει με τις εμφανίσεις του όλη την σεζόν, και εδώ έρχομαι να απαντήσω. Πριν τα δύο ματς με Φάρο και Εθνικό τα οποία έχασε ο Μανδραϊκός, η ομάδα βρισκόταν στην πρώτη θέση με μία μόλις ήττα. Γιατί λοιπόν αφού θεωρούσαν ότι δεν απέδιδε δεν τον έδιωξαν τότε, αλλά αντίθετα τον έδιωξαν στην δύσκολη στιγμή, και ενώ μάλιστα στα 2 ματς είχε ελάχιστο μερίδιο ευθύνης? Απάντηση θεωρώ δύσκολα θα βρω, και να σας πω την αλήθεια δεν θέλω να βρω, γιατί αν παίζει κάτι στα ενδότερα της ομάδας (κάποιο προσωπικό συμφέρον ή οτιδήποτε τέτοιο) το οποίο είχε ως αντίκρισμα να "φάνε" έναν παίχτη της ομάδας, τότε πραγματικά θα χάσω πάσα ιδέα για το άθλημα που αγαπάω και θα σιχαθώ τον εαυτό μου που συνεχίζω να το υπηρετώ. Αν πάλι πράγματι έδιωξαν αυτό το παιδί για αγωνιστικούς λόγους, τότε το μόνο που έχω να πω είναι ότι σαν ομάδα καλύτερα να χάνεις αγώνες μπάσκετ παρά με τέτοιες αποφάσεις να ξεφτιλίζεσαι σε όλη την μπασκετική και μη κοινώτητα.
Για το τέλος, να πω μόνο καλή δύναμη στον Χρήστο Μπαρμπαρή και ελπίζω να βρει το παιδί την στήριξη που χρειάζεται. Χαιρετώ σας!


Το λινκ είναι το ακόλουθο: http://bbloggervic.blogspot.com/2012/02/blog-post_03.html
gdio
QUOTE(Χρήστος @ Nov 15 2011, 23:12 ) *
Επειδη εδω και καιρο παρακαλουθω και βιωνω συμπεριφορες αναρμοστες (το λεω πολιτισμενα μετα πιο κατω θα αρχισω τα μπινελικια) αποφασισα μετα απο 2 χρονια να ξαναγραψω στο φορουμ (ο φιλος λεωνιδας θα δακρυζει αυτη τη στιγμη που το διαβαζει γιατι με παρακαλαει τοσο καιρο και ολο το αναβαλω).
Οι λογοι ειναι 3 που ξαναγραφω:

1. Ο Μανδραικος
2. Ο αρχιτρυπιος μαναβης κερατσινι
3. και ο υπερτρυπιος ανωνυμος

Υ.Γ. Λεω μη ριξεις φαουλ για το λεξιολογιο μου γιατι πολλα μου σφυρανε οι γκριζοι λυκοι καθε δευτερα. βεβαια με αυτα που θα πω πιο κατω μπορει και να με διαγραψεις αλλα τουλαχιστον θα αξιζει το κοπο

ξεκιναμε απο τον μαγκα κερατσινιωτη...
αδερφε μου ξερουμε ολοι και πολυ περισσοτερο εγω απο ολους τους συμπαικτες μου που σε ξερω κοντα 7 χρονια, πως οι διατροφικες σου συνηθειες δεν ειναι συνηθισμενες...δεν ειναι κακο να τρως μονο κρεας αλλα δυστυχως ο ανθρωπινος οργανισμος θελει ποικιλια για να μπορει να αντεξει. σε συμβουλευω λοιπον τωρα που σε λιγο καιρο θα εχουμε αγιες μερες να το ριξεις λιγο στη νηστεια μηπως και σε βοηθησει και ξεκολλησει η μοσχαροκεφαλη σου απο τις αηδιες και τα ξερασματα που αναφερεις το τελευταιο καιρο. θυμαμαι τα παλια τα χρονια που εμπαινες μπουσουλωντας στα 4 (αυτο το εχεις κρατησει απο τοτε μπαγασακο) στα αποδυτηρια και μας εφερνες gatorade (νομιζω πως δεν βγαινουν πια, αν σου εχει μεινει κανενα φερτο την τεταρτη στη προπονα) μηπως και φας τη θεση του σιδερακη. μας ζηταγες απλα ενα χαδι και ενα αυτογραφο για ανταμοιβη κατι το οποιο στο διναμε απλοχερα...ασχετο το περιστατικο απλα το ανεφερα γιατι μου ηρθε τωρα που σε σκεφτομουν παλιοπαιδο...
δε σεβεσαι τιποτα...ουτε που απο τον αυγουστο μας βλεπεις καθε μερα να περναμε απο τη πορτα του γραφειου σου πριν μπουμε στα αποδυτηρια, ουτε που αναγκαστικα σε βλεπουμε να βαφεις τα νυχια σου και να τραγουδας μαρτακη και ρουβα...
αν θες παντως την γνωμη μου το μανο που βαζεις δεν σου ταιριαζει. η γυναικα μου πηρε ενα καινουργιο τις προαλλες που νομιζω πως θα σου ταιριαζει. αν θες το τσιμπαω και στο φερνω...
ουτως ή αλλως λεφτα υπαρχουν. στα 5 ευρω θα κολλησουμε που κανει το μανο?
και για να τελειωνω με σενα γιατι εχω να ασχοληθω και με ενα αλλο παιδι αν ξαναπερασω και η πορτα του γραφειου σου ειναι ανοιχτη θα μπω μεσα...αν ξαναπερασω και η πορτα του γραφειου σου ειναι κλειστη θα την ανοιξω....
ααααα ειχα πει στον mike και στον labron πριν αρκετο καιρο (μετα το παιχνιδι με το φαρο νομιζω) πως αν σε πετυχω να καθεσαι στην εξεδρα θα το παιξω galletti και θα σε πετυχω με την μπαλα. αλλα πρεπει να εχει διαισθηση ρε μαστορα γιατι μια φορα βγηκες εξω και καθοσουν παρεα με την διοικηση. κριμα ειναι να αστοχησω και να πετυχω κανενα αθωο...το δουλευω ομως στο σπιτι να ξερεις. σε λιγο που θα το τελειοποιησω θα πετυχαινω και τενεκεδακια στα 50 μετρα.

και για να τελειωνω γιατι βαρεθηκα να γραφω θα ασχοληθω και με τον υπερτρυπιο ανωνυμο που ηταν αυτος που ξεκινησε το χορο της λαλακιας....
αδερφε μου δεν ξερω αν το εχεις παρει χαμπαρι αλλα πολλοι νομιζουν πως ειμαστε το ενα και το αυτο, ομοουσια τριαδα κλπ κλπ. ή τουλαχιστον πως ορισμενοι απο τους συμπαικτες μου μπορει να εισαι εσυ. μεχρι και γω ορισμενες φορες νομιζα πως ειμαι ο jim carey σε μια ταινια που το παιζει διπροσωπος και τρωω τη φλασια και αρχιζω και παραφερομαι. βγες λοιπον αν εχεις τα κακαλα (ποντιακος ορος του ανδρικου μοριου, ο κερατσινας θα το ξερει ειμαι σιγουρος) και πες ποιος εισαι....
εγω εδω ειμαι και ολοι ξερουν ποιος ειμαι και πως με λενε....υπαρχουν ατομα εδω μεσα που εχουν τα μεσα και τα εξω για να ανακαλυψουν αν εγω ή οι συμπαικτες μου ή ατομα απο την ομαδα εισαι εσυ.
βουλωσε το λοιπον ή αποκαλυψου αδερφουλη που λεει και το αφεντικο....

αυτα απο μενα.....


πού πήγα και το βρήκα? μήπως λοιπών κε Μπαρμπαρή πρέπει να αναζητήσεται αυτούς που λοιδωρούσαται και να τους ζητήσεται συγνώμη?
ο μήνας του μέλιτος τελείωσε.
anonymousforumuser
Κύριε ΓΡΙΒΑ μας λείψατε. Το ποιοτικό μπάσκετ σας αναζητά. Γιατί μας το κάνατε αυτό; Σας θέλουμε πίσω στους πάγκους. Υπάρχει καμιά ομάδα που είναι ακυβέρνητη να την βάλει στο σωστό δρόμο ο μέγας στρατηγός;
anonymousforumuser
ΓΙΑΝΝΗ τι θα γίνει βρε ψυχή; Ακόμα να γυρίσεις πίσω στο πάγκο της αγαπημένης σου διοίκησης; Συγνώμη λάθος. Ομάδας ήθελα να πω. Γιατί δεν αναλαμβάνεις την ομάδα του ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ; Είσαι ικανός ακόμα κι εκεί να τα ρίχνεις όλα στους παίχτες για την ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ σου.

Το μαλλί το έκοψες ή δε σε αφήνει ο μπαμπάς;
keratsini
QUOTE(anonymousforumuser @ Mar 4 2012, 19:15 ) *
ΓΙΑΝΝΗ τι θα γίνει βρε ψυχή; Ακόμα να γυρίσεις πίσω στο πάγκο της αγαπημένης σου διοίκησης; Συγνώμη λάθος. Ομάδας ήθελα να πω. Γιατί δεν αναλαμβάνεις την ομάδα του ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ; Είσαι ικανός ακόμα κι εκεί να τα ρίχνεις όλα στους παίχτες για την ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ σου.

Το μαλλί το έκοψες ή δε σε αφήνει ο μπαμπάς;


krisimi sinedriasi sto ds tis omadas kalothasferisis mandraikos ao krisimes stigemes gia to somatio kai simantikes ekseliksis
magickaminia
Αδελφια ας αφησουμε λιγο το μπασκετακι. Το Σαββατο στο Καραισκακη γινεται ο τελικος Κυπελλου της ΕΠΣΠ αναμεσα σε δυο πολυ μεγαλες και ιστορικες ομαδες του Πειραικου ποδοσφαιρου. Το καμαρι των Καμινιων τον Ιστορικο Ατρομητο Πειραια και το Κερατσινι . Ο αγωνας ειναι στις 16.45 . Οσοι αγαπανε το ερασιτεχνικο ποδοσφαιρο ας ερθουνε στο γηπεδο για να δειξουμε οτι ο κοσμος αγαπαει ακομα την γειτονια του. blove.gif
ametanoitos
smiley.gif smiley.gifΣημαντική δήλωση Παλάτου για το φάϊναλ φορ της Ευρωλίγκας
O πρόεδρος της ΕΣΚΑΝΑ κ. Ιωάννης Παλάτος σχετικά με την πρόκριση Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού στο φάϊναλ φορ της Ευρωλίγκας ανδρών δήλωσε τα εξής:

Αρχικά οφείλω να συγχαρώ άπαντες αθλητές , τεχνικές ηγεσίες, παράγοντες αφού επιτέλεσαν στο ακέραιο το έργο τους , έδωσαν και την ψυχή τους και πέτυχαν μια ακόμη σπουδαία πρόκριση που τιμά και προβάλει την Ελλάδα σε καιρούς δύσκολους για τον τόπο μας .

Ήρθε όμως η ώρα και όσοι βρεθούν κοντά στις ομάδες μας και παρακολουθήσουν τους αγώνες στην Κωνσταντινούπολη να σταθούν και αυτοί στο ύψος των περιστάσεων , να τιμήσουν και αυτοί την Ελλάδα σαν γνήσιοι πρεσβευτές πολιτισμού αξιοπρέπειας και αξιοσύνης smiley.gif και να αποδείξουν έμπρακτα πόσο αγαπούν το άθλημα που έχει κάνει την Ελλάδα υπερήφανη. Να αποδείξουν ότι εκπροσωπούν την χώρα τους και ας προσέξουν και οι σύλλογοι ποιοι θα είναι εκείνοι που παραβρεθούν με γνώμονα καθαρά την αθλητική υγεία και την επιβράβευση του μπάσκετ και των αθλητών και μόνο .
Αποστολή με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
blink.gif smiley.gif


Klaioooooooooooooooooooooo.
polykos
Οι 2 ομάδες αποφάσισαν να στείλουν τους στρατούς στην Πόλη.
ο Παλλάτος, έμπειρος παράγων, τους λέει να το ξανασκεφτούν για να αποφευχθεί το θερμό επεισόδειο που όλοι αναμένουν για να αναβάλλουν τις εκλογές. η το Σισμικ ή το ξύλο που θα φάνε οι στρατοί απο τους Τούρκους.
Θέλετε να χρηματοδοτήσετε το σενάριο μου και να το κάνουμε ταινία?????
Eisageleas
O arxigos ton diaititon o gnostos se olous SKOPIANOPOULOS kanei ton manager se omada tis Eskana.
Pairnei til paixtes kai tous piesei na kleisoun se omada tis paraliakis .
Stin omada gnostis leoforou .
Na vgainei merokamato aytes tis dyskoles stigmes . O sybdikalismos den exei lefta pia.
kalathis
Ο πρόεδρος κ. Γιάννης Παλάτος και το Δ.Σ. της ΕΣΚΑΝΑ εκφράζουν τα θερμά και ειλικρινή τους συλλυπητήρια στο μέλος του Δ.Σ. της ΕΑ Νικαίας κ. Γιώργο Καπερνάρο και μεγάλο εργάτη των υποδομών , για τον ξαφνικό χαμό της αγαπημένης του συζύγου Χρυσούλας . Ήταν ένα απρόοπτο χτύπημα της μοίρας και ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα την σκεπάσει. Η νεκρώσιμος ακολουθία θα γίνει αύριο Δευτέρα 18 Ιουνίου στις 16.00 στον ιερό Ναό Αγ. Νικολάου Νικαίας .

Παίξτε μπάσκετ μαζί μας δηλώνοντας τώρα συμμετοχή στα τουρνουά «3on3 streetball-Τάπα στην βία»! Στην οδό Κανελλοπούλου, στο πάρκο παραλίας 23-24 Ιουνίου 2012 Ελευσίνα. Για να δηλώσετε συμμετοχή Ηλεκτρονικά για το τουρνουά πατήστε εδώ
Η συμμετοχή είναι δωρεάν!


ΠΣΑΚ | Παπανικολόπουλος: «Στέλνουμε ένα σαφές μήνυμα κατά της βίας»
Ο Γενικός Γραμματέας του ΠΣΑΚ Νίκος Παπανικολόπουλος, μίλησε στην επίσημη ιστοσελίδα του συνδέσμου μας «www.psak.gr» για τη μεγάλη γιορτή που θα λάβει χώρα στην Ελευσίνα σε συνεργασία με την ΕΟΚ κα υπό την αιγίδα της ΓΓΑ και συνδυάζεται με την άνοδο της τοπικής ομάδας, για πρώτη φορά, στην Α1 Εθνική Κατηγορία. «Είναι το πρώτο από τα δύο εφετινά τουρνουά 3on3 streetball και είναι πολύ καλό πως βρήκαμε υποστηρικτές και συμπαίκτες σε αυτή την προσπάθεια την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης και την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού. Παράλληλα, θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον Δήμο Ελευσίνας, τον Οργανισμό Λιμένος Ελευσίνας και τα Ελληνικά Πετρέλαια που μας βοηθούν ουσιαστικά και έμπρακτα προκειμένου να πραγματοποιηθεί μια όμορφη και άκρως μπασκετική εκδήλωση, με στόχο πάντα τη νεολαία και ένα σαφές μήνυμα κατά της βίας. Είναι επίσης ευτυχές το γεγονός πως η πόλη που μας φιλοξενεί, η Ελευσίνα, συνδυάζει αυτή τη γιορτή του μπάσκετ, με την άνοδο της τοπικής ομάδας στη Α1 Εθνική Κατηγορία. Ας ενωθούμε όλοι μαζί, λοιπόν, με κεντρικό μας σύνθημα το «Τάπα στη Βία» και ας δουλέψουμε για ένα καλύτερο αύριο».

polykos
Διαβάζω σήμερα κι αναρωτιέμαι αν ξέρει κάποιος κάτι πιο σαφές

Πραγματοποιήθηκε η πρώτη διερευνητική συνάντηση των ομάδων της ΕΣΚΑΝΑ για το ζήτημα της διαχείρισης κοινού διαφημιστικού προγράμματος.Για την συνάντηση των ομάδων της ΕΣΚΑΝΑ, ενημέρωσε ο Ικαρος Καλλιθέας μέσω ανακοίνωσης που εξέδωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του.
Αναλυτικά τα όσα αναφέρονται:
"Εν μέσω καύσωνα αλλά σε μια ιδιαίτερα… δροσερή ατμόσφαιρα σύμπνοιας και συμμετοχής πραγματοποιήθηκε η πρώτη διερευνητική συνάντηση ομάδων της ΕΣΚΑΝΑ με θέμα: Διαχείριση Κοινού Διαφημιστικού Προγράμματος.
Στη συνάντηση έδωσαν το "παρών" αρκετές ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ και έγινε η πρώτη συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων για την αναγκαιότητα και τις προοπτικές της δυναμικής αυτής πρωτοβουλίας .
Οι εκπρόσωποι των ομάδων κατέθεσαν πολλές ενδιαφέρουσες προτάσεις και ιδέες αρκετές από τις οποίες κατόπιν περαιτέρω αξιολόγησης θα γίνει προσπάθεια να υλοποιηθούν όσο πιο άμεσα γίνεται.
Επίσης αποφασίστηκε να συσταθεί τριμελής συντονιστική επιτροπή εκπροσώπων των ομάδων που θα δρομολογήσει τις περαιτέρω ενέργειες και πρωτοβουλίες.
Στη συνάντηση υπογραμμίστηκε η ανάγκη συσπείρωσης όσο το δυνατόν περισσοτέρων ομάδων γύρω από αυτό το ειδικά εκπονημένο διαφημιστικό πρόγραμμα που θα αποκομίσει ιδιαίτερα οφέλη σε όλους τους συμμετέχοντες που θα το εφαρμόσουν.
Αρχές Σεπτεμβρίου θα λάβει χώρα η επόμενη συνάντηση των ομάδων αφού πρώτα πραγματοποιηθούν προπαρασκευαστικές συναντήσεις της τριμελούς επιτροπής".
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.