Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το "Καφενείο" της ΕΣΚΑΝΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
margiou3
QUOTE(dirk10 @ Mar 8 2011, 15:50 ) *
8011169696969




Μεσα σ'ολα, εχεις και τις σεξιστικές σου εμονες...! 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif
Blue1965White
QUOTE
An den vgei to senario omos ti tha kanei o ionikos ? Tha paiksei gia tin fanela? Akougete oti o vasikos skorer plakothike stin voula me tous psilous.

Ενημερώνω για όσους έχουν απορίες.

Ο ΙΩΝΙΚΟΣ έπαιζε παίζει και θα παίζει ΚΑΘΑΡΑ και πάντα για την ΙΣΤΟΡΙΑ που κουβαλάει αυτή η βαριά φανέλλα.
Από εκεί και πέρα τα λόγια είναι περιττά.
Κοντός ψαλμός..................

Alleluiah!


Δε ξέρω αν ο ametanoitos ενδιαφέρεται για κάποια από τις ομάδες που καταδιώκουν τον πολις. Πάντως φίλε μου τον Ιωνικό δε μπορεί να τον μπλέξει κανένας σε κανένα σενάριο. Ο Ιωνικός δε μπήκε ποτέ στη λογική του πάρε δώσε. Αν το είχαμε κάνει πιθανόν να μην είμασταν τώρα σε αυτό το τόπικ να μιλάμε.
leonkalf
Ανεξάρτητο Πρωτάθλημα Καλαθ/σης Ν. Προαστίων

http://apknop.weebly.com/index.html


Για όσους θέλουν να παίξουν μπάσκετ, σε ανεξάρτητο πρωτάθλημα.

Μου θύμισε κίνηση uleb... smile.gif
Λέτε κάποια στιγμή σε τέτοιες διοργανώσεις να μπουν και κανονικές ομάδες και να πάνε να παίξουν σε τέτοια πρωταθλήματα, βγαίνοντας εκτός των επισήμων τοπικών ενώσεων?? 39.gif
Swko10
QUOTE(leonkalf @ Mar 9 2011, 11:56 ) *
Ανεξάρτητο Πρωτάθλημα Καλαθ/σης Ν. Προαστίων

http://apknop.weebly.com/index.html


Για όσους θέλουν να παίξουν μπάσκετ, σε ανεξάρτητο πρωτάθλημα.

Μου θύμισε κίνηση uleb... smile.gif
Λέτε κάποια στιγμή σε τέτοιες διοργανώσεις να μπουν και κανονικές ομάδες και να πάνε να παίξουν σε τέτοια πρωταθλήματα, βγαίνοντας εκτός των επισήμων τοπικών ενώσεων?? 39.gif


Και μονο το σαιτ και η οργανωση του,θα επρεπε να ειναι ζηλευτη απο την εσκανα.
Σιγουρα μια πολυ καλη δουλεια
dirk10
πολυ καλη προσπαθεια βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο να δινουν 15ευρω το παιχνιδι σε μια τετοια περιοδο!!!!καταλαβαινω οτι υπαχουν ανθρωποι που πρεπει να πληρωθουν.ελπιζω να παει καλα!!!!!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(ametanoitos @ Mar 8 2011, 11:23 ) *
Faros. Pire poly eukola to kipello kai tora kanei oneira gia double.
To protathlima einai sta xeria tou polis. An kerdisei tin mandra kai ton faro einai sigouros protathlitis. An xasei kapoio paixnidi tote rithmistis tis katigorias einai o ionikos!
O ionikos mathimatika exei elpides. Kanei seri autos . Xanei i mandra ena tixaio mats. Xanei o faros apo ethniko kai ari. Xanei o polis apo foinika faro mandra kai se tetrapli isovathmia anevenei o ionikos. An den vgei to senario omos ti tha kanei o ionikos ? Tha paiksei gia tin fanela? Akougete oti o vasikos skorer plakothike stin voula me tous psilous.
Gia tin mandra einai apla . Kerdizei ton polis kai ton ioniko kai pairneis to protathlima esto kai se isovathmia. To klima ekei einai poly kalo . Ston teliko kypelou 4 protoklasatoi paixtes tis eixan ton agona parea. Kati deixnei auto.
Ipomoni . Valte stoiximata


Επειδη πολλα περιεργα ερχονται στα αυτια μου για το παιχνιδι της δευτερας φοινικας πολις κανονιστε ολοι να σταθειτε στο υψος των περιστασεων.εχω εμπιστοσυνη στην διαιτησια και στο εργο της αλλα τυχον πονηρες κινισεις που γινονται απο τριτη ομαδα δε θα τις επιτρεψω...και απο οτι καταλαβατε δεν αναφερομαι στον φοινικα.κανονιστε στην πορεια σας το πρωταθλημα κερδιζετε μεσα στο γηπεδο.μην γινει η εσκανα superleague και εγω ο γραφικος κουγια της
PetranG3
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Mar 11 2011, 13:28 ) *
το πρωταθλημα κερδιζετε μεσα στο γηπεδο



Οσο γι αυτο...1 χρονο τωρα που ασχολουμαι με την ΕΣΚΑΝΑ, το καταλαβα για τα καλα...

Αλλα ειδες κι εσυ...Τα κακα χουγια μου απεκτησες...Βασικα των Ιωνικων και των Εθνικων...Μην εισαι καχυποπτος, ας μιλησουμε για μπασκετ...Για το αθλημα...
Οποιος θελει να μιλησει για τετοια, υπαρχει και το ''καφενειο της ΕΣΚΑΝΑ'' και μπλα μπλα μπλα...Ετσι δεν λεμε καθε φορα...?
dirk10
QUOTE(PetranG3 @ Mar 11 2011, 16:56 ) *
Οσο γι αυτο...1 χρονο τωρα που ασχολουμαι με την ΕΣΚΑΝΑ, το καταλαβα για τα καλα...

Αλλα ειδες κι εσυ...Τα κακα χουγια μου απεκτησες...Βασικα των Ιωνικων και των Εθνικων...Μην εισαι καχυποπτος, ας μιλησουμε για μπασκετ...Για το αθλημα...
Οποιος θελει να μιλησει για τετοια, υπαρχει και το ''καφενειο της ΕΣΚΑΝΑ'' και μπλα μπλα μπλα...Ετσι δεν λεμε καθε φορα...?

οποιος εχει να πει το οτιδηποτε να το λεει αλλα με αποδειξεις ο καθενας μπορει να πεταει την μπαρουφα του εδω μεσα σαν να μην τρεχει τιποτα και να δημιουργουνται προβληματα και να ακουγονται διαφορα.καλο λοιπον θα ειναι οποιος εχει στοιχεια για κατι τετοιο καλο ειναι να τα παρουσιαζει και οχι να αερολογουμε.και δν ειναι αναγκη επωνυμα από την στιγμή που το forum σου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιείς ψευδώνυμο δεν τίθεται τέτοιο θέμα
basketikos
QUOTE(dirk10 @ Mar 11 2011, 16:05 ) *
οποιος εχει να πει το οτιδηποτε να το λεει αλλα με αποδειξεις ο καθενας μπορει να πεταει την μπαρουφα του εδω μεσα ..


bball.gif Λέω: Και ο Ιωνικός (ξανα)πάει για Πρωταθλημα.

Απόδειξη:
20η αγωνιστική
Φοινικας-Πολις 1 / Αλιμος-Φάρος 1 / ΙΩΝΙΚΟΣ-Αρης 1 / Μανδραϊκος-Δραπετσώνα 1

21η αγωνιστική:
Φοινικας-Μανδραϊκος 1 / Πολις-Εθνικος 2 / Περα-Ιωνικος 2 / Φαρος Ρεντη 1

22η
Εθνικος-Φαρος 1 / Μάνδρα - Πολις 1 / Ιωνικος -Δραπετσωνα 1

Βαθμολογια:
Πόλις 39
Μανδρα 38
Ιωνικος 38
Φαρος 38

Και μετα έχουμε τους 2 απο πάνω στην εδρα μας....

bball.gif Οσο για τ' άλλα... Επειδή δεν ξέρουμε τι εννοει το post μετα υπονούμενa.

Λέω:ας κανουμε ενα κουιζ με κάποια απο τις πολλές παροιμίες που υπαρχουν:

Απόδειξη
Α. Εσπειρες ανέμους - θερίζεις θύελλες
Β. Φωνάζει ο κλέφτης να φοβηθεί ο νοικοκύρης
Γ. Δεν υπαρχει καπνός (στην Πολις μας) χωρία φωτιά
Δ. Φάρος λαμπρός τον οδηγει
Ε. Μαν(τα)(δρα)ρα τα καναμε
ΣΤ. Δεν γνωριζω δεν απαντω.

Διαλέγω πρώτος σωστή λύση: ΣΤ

bball.gif (αφου είμαστε 1 βαθμο πίσω απο την ανοδο (στις 5 ηττες) ας το απολαύσουμε...) - Οπως συμφωνήσαμε χθές
POWER_KF
QUOTE(PetranG3 @ Mar 5 2011, 12:58 ) *
Ποινή της ΚΕΔ
Η ΚΕΔ ΕΣΚΑΝΑ επέβαλλε ποινή 75 ημερών στον διαιτητή Ντζαμάρα Γεώργιο για κρίσεις σε βάρος του προέδρου της επιτροπής και δυσφήμιση του αθλήματος , σε συνέντευξη που παρέθεσε σε ηλεκτρονικό μέσο.


Τη στιγμή που τιμωρείται άδικα ο πρόεδρος του συνδέσμου διαιτητών, εάν και εφόσον τα μέλη συμφωνούν ότι πρόκειται περί αδικίας, τότε πρέπει να απεργήσουν. Να μην πάνε στους αγώνες. Αλλιώς είναι ντροπή για το σωματείο τους, να φυμώνεται ο πρόεδρος και οι υπόλοιποι να σφυρίζουν αδιάφορα.
Το πρόβλημα δεν είναι αν θα σταματήσει ο συμπαθέστατος Γ. Ντζαμάρας να σφυρίζει. Αυτό μάλλον έτσι κι αλλιώς έπρεπε να είναι και προσωπικπή του επιλογή ανεξάρτητα από τα γεγονότα. Εξάλλου έχει δώσει πολλά τρέχοντας από αγώνες μίνι στην Ν. Πέραμο μέχρι ανδρικό στη Βάρη, χωρίς να λήψει ποτέ. Τώρα όμως σαν θεσμικός θα πρέπει να μη σφυρίζει και είναι σωστή η απόφασή του να κρεμάσει τη σφυρίχτρα.
Οι υπόλοιποι διαιτητές όμως οφείλουν να κρατήσουν δυναμική στάση απέναντι στην ΚΕΔ. Να απεργήσουν μέχρι να ακυρωθεί η ποινή και μετά ο Ντζαμάρας να αποχωρήσει μόνος του και επειδή πρέπει. Όχι επειδή θέλουν τα "όργανα" πάσης φύσεως!!!!!
leonkalf
Απλά για διευκρίνηση αναφέρω, ότι ο Γ.Ντζαμάρας πριν ανακοινωθεί οτιδήποτε για τιμωρία του είχε στείλει επιστολή στην ΚΕΔ αναφέροντας ότι σταματάει να σφυρίζει ως το τέλος της αγωνιστικής περιόδου.


Περισσότερα για αυτή την επιστολή ΕΔΩ
BASKETFAN1979
QUOTE (leonkalf @ Mar 11 2011, 17:23 ) *
Απλά για διευκρίνηση αναφέρω, ότι ο Γ.Ντζαμάρας πριν ανακοινωθεί οτιδήποτε για τιμωρία του είχε στείλει επιστολή στην ΚΕΔ αναφέροντας ότι σταματάει να σφυρίζει ως το τέλος της αγωνιστικής περιόδου.


Περισσότερα για αυτή την επιστολή ΕΔΩ

Εχεις απολυτο δικιο...πρωτα δηλωσε οτι σταματαει να σφυριζει εως το τελος της περιοδου και μετα του ριξανε την ποινη....
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(dirk10 @ Mar 11 2011, 16:05 ) *
οποιος εχει να πει το οτιδηποτε να το λεει αλλα με αποδειξεις ο καθενας μπορει να πεταει την μπαρουφα του εδω μεσα σαν να μην τρεχει τιποτα και να δημιουργουνται προβληματα και να ακουγονται διαφορα.καλο λοιπον θα ειναι οποιος εχει στοιχεια για κατι τετοιο καλο ειναι να τα παρουσιαζει και οχι να αερολογουμε.και δν ειναι αναγκη επωνυμα από την στιγμή που το forum σου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιείς ψευδώνυμο δεν τίθεται τέτοιο θέμα


Στον εισαγγελεα αγορινα μου αυτα οχι εδω.αντε την βρωμια μερικων την σιχαθηκα..ακουω ενα ολοκληρο χρονο για την ομαδα μου τα εξ αμαξης και εχω μαρτυριες τοσο εγω οσο και ο καποιος αλλος προεδρος που αν αρχισουμε να κελαηδαμε θα γελασει πολυς κοσμος.παιξτε μπασκετ και αφηστε τις πονηριες μην σας παρει ο διαολος και οσους με ξερουν και δεν ειναι λιγοι,ξερουν οταν χρειαστει θα μαι σκληρος μαζι τους.δεν μπαινω σε περαιτερω διαλογο για να μην γινω λαικιστης
magic32
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Mar 11 2011, 13:28 ) *
Επειδη πολλα περιεργα ερχονται στα αυτια μου για το παιχνιδι της δευτερας φοινικας πολις κανονιστε ολοι να σταθειτε στο υψος των περιστασεων.εχω εμπιστοσυνη στην διαιτησια και στο εργο της αλλα τυχον πονηρες κινισεις που γινονται απο τριτη ομαδα δε θα τις επιτρεψω...και απο οτι καταλαβατε δεν αναφερομαι στον φοινικα.κανονιστε στην πορεια σας το πρωταθλημα κερδιζετε μεσα στο γηπεδο.μην γινει η εσκανα superleague και εγω ο γραφικος κουγια της

το διατητικο διδυμο που οριστηκε για το φοινικας-πολις το θεωρω καλο...Ελπιζω κι εγω να μην γινει τιποτα,να δουμε ενα ωραιο ματς και ας κερδισει ο καλυτερος
Blue1965White
QUOTE
αφηστε τις πονηριες μην σας παρει ο διαολος


Κουβέντα να γίνεται είναι όλα τελικά αλλά απειλές και λεκτικοί τραμπουκισμοί θέλω να πιστεύω ότι δεν χρειάζονται. Κυρίως λόγω της επαγγελματικής σου ιδιότητας έπρεπε να είσαι πολύ προσεχτικός.
dirk10
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Mar 11 2011, 18:53 ) *
Στον εισαγγελεα αγορινα μου αυτα οχι εδω.αντε την βρωμια μερικων την σιχαθηκα..ακουω ενα ολοκληρο χρονο για την ομαδα μου τα εξ αμαξης και εχω μαρτυριες τοσο εγω οσο και ο καποιος αλλος προεδρος που αν αρχισουμε να κελαηδαμε θα γελασει πολυς κοσμος.παιξτε μπασκετ και αφηστε τις πονηριες μην σας παρει ο διαολος και οσους με ξερουν και δεν ειναι λιγοι,ξερουν οταν χρειαστει θα μαι σκληρος μαζι τους.δεν μπαινω σε περαιτερω διαλογο για να μην γινω λαικιστης

συμφωνω αγορινα μου στον εισαγγελεα αφου εχεις τετοιες μαρτυριες και να γελασουμε ολοι μαζι!!!
αυτο που εγραψα ηταν γενικο και δεν αφορουσε την ομαδα σου.τωρα γιατι σε πειραξε τοσο πολυ δεν μπορω να ξερω.δεν εχω γραψει ποτε για την ομαδα σου μου ειναι και αδιαφορη και γενικα η καθε ομαδα δεν με ενδιαφερει.κοιταω μονο την ομαδα μου
1ον μπασκετ δεν μπορω να παιξω....... ακομα!!
2ον ο διαολος δεν μπορει να με παρει ειμαι μεγαλος fan του θεου οπου ΚΑΙ κατα τον μεγαλο ντραζεν ειναι και διαβολος (ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΛΗΣ) 77.gif icon_wave.gif icon_drunk.gif smiley.gif 69.gif peace.gif
3ον δεν σε ξερω αλλα να γινεις σκληρος μαζι τους καλα θα κανεις
4ον ΛΑΙΚΙΣΤΗΣ:Ο επιφανειακα μιμουμενος λαικα προτυπα!!που ειναι το κακο δεν καταλαβαινω wos_sport5.gif μονο στην ΕΛΛΑΔΑ ειναι κακος ο λαικισμος......μαλλον γραφικοι θες να πεις μην γίνουμε.συμφωνω. ΚΑΙ
5ον το ιδιο πραγμα λεμε και δεν το καταλαβες .ο καθένας μπαίνει πετάει την βρωμιά του όπως λες και δεν τρέχει τίποτα
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(dirk10 @ Mar 11 2011, 20:52 ) *
συμφωνω αγορινα μου στον εισαγγελεα αφου εχεις τετοιες μαρτυριες και να γελασουμε ολοι μαζι!!!
αυτο που εγραψα ηταν γενικο και δεν αφορουσε την ομαδα σου.τωρα γιατι σε πειραξε τοσο πολυ δεν μπορω να ξερω.δεν εχω γραψει ποτε για την ομαδα σου μου ειναι και αδιαφορη και γενικα η καθε ομαδα δεν με ενδιαφερει.κοιταω μονο την ομαδα μου
1ον μπασκετ δεν μπορω να παιξω....... ακομα!!
2ον ο διαολος δεν μπορει να με παρει ειμαι μεγαλος fan του θεου οπου ΚΑΙ κατα τον μεγαλο ντραζεν ειναι και διαβολος (ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΛΗΣ) 77.gif icon_wave.gif icon_drunk.gif smiley.gif 69.gif peace.gif
3ον δεν σε ξερω αλλα να γινεις σκληρος μαζι τους καλα θα κανεις
4ον ΛΑΙΚΙΣΤΗΣ:Ο επιφανειακα μιμουμενος λαικα προτυπα!!που ειναι το κακο δεν καταλαβαινω wos_sport5.gif μονο στην ΕΛΛΑΔΑ ειναι κακος ο λαικισμος......μαλλον γραφικοι θες να πεις μην γίνουμε.συμφωνω. ΚΑΙ
5ον το ιδιο πραγμα λεμε και δεν το καταλαβες .ο καθένας μπαίνει πετάει την βρωμιά του όπως λες και δεν τρέχει τίποτα



ΜΑ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?Μα ισα ισα ταιριαζουν κατα πολυ οι αποψεις μας.τωρα για την ιδιοτητα που εθιξε ο φιλος ξερω πολυ καλα να την προστατευω πιστεψε με και μην την χρησιμοποιεις δε θα το θελα ειναι UNFAIR.
PetranG3
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Mar 11 2011, 17:53 ) *
Στον εισαγγελεα αγορινα μου αυτα οχι εδω.αντε την βρωμια μερικων την σιχαθηκα..ακουω ενα ολοκληρο χρονο για την ομαδα μου τα εξ αμαξης και εχω μαρτυριες τοσο εγω οσο και ο καποιος αλλος προεδρος που αν αρχισουμε να κελαηδαμε θα γελασει πολυς κοσμος.παιξτε μπασκετ και αφηστε τις πονηριες μην σας παρει ο διαολος και οσους με ξερουν και δεν ειναι λιγοι,ξερουν οταν χρειαστει θα μαι σκληρος μαζι τους.δεν μπαινω σε περαιτερω διαλογο για να μην γινω λαικιστης



(ΛΟΓΩ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ UNFAIR εκανα επεξεργασια...Θελω να ειμαι σωστος)

Αλλα ν' αρχισω αντριστροφα....Και δεν γινεσαι λαικιστης...Εδω αντεχεται ο Στεφανος Χιος στο ΚΟΝΤΡΑ εδω θα κολλησουμε...

Κελαηδηστε λοιπον...Κι εγω και ο καθενας που σκεφτεται για το καλο του αθληματος, θα ειμαι μαζι σας...

Οι απειλες για ποιον πανε...Για τον Ντιρκ...? Για τον Ιωνικο..? Ή γενικως κι αοριστως...Το λεω γιατι απαντας στο κειμενο του Ντιρκ...

Αυτο το σκληρος δεν τον πολυκαταλαβα...? Ειναι απειλη για καποιον...? Σκληρος πως...? Θα του κανεις μηνυση...? Θα φερεις μπραβους να τον σαπισουν στο ξυλο...???


Αμα θες ρε Πολις, για γινε πιο σαφης...Γιατι δεν βγαζει νοημα κανεις...Και οχι σε pm...Εδω στο φορουμ....

Το διαιτητικο διδυμο οπως λεει και ο ματζικ ειναι παρα πολυ καλο, ειδικα ο Παπαφωτιου...Γιατι σκιες δηλαδη..???
Εγω αν ειχα Σιγλετο, Κασπαριαν και Φωτοπουλο, δεν θα φοβομουνα κανεναν...


Leonkalf...Επειδη ξεφευγει...Δεν το μαζευεις λιγο..?
Τωρα δηλαδη για τις τελευταιες 7 αγωνιστικες, αυτο το πραγμα θα γινεται δηλαδη..?
dirk10
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Mar 11 2011, 23:53 ) *
ΜΑ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?Μα ισα ισα ταιριαζουν κατα πολυ οι αποψεις μας.τωρα για την ιδιοτητα που εθιξε ο φιλος ξερω πολυ καλα να την προστατευω πιστεψε με και μην την χρησιμοποιεις δε θα το θελα ειναι UNFAIR.

δεκτο με μπερδεψε το οτι απαντησες στο δικο μου.αν ταιριαζουμε και για τον γκαλη ακομα καλυτερα ............. smiley.gif
παντως οτι υπαρχει ενα μαυρο συννεφο πανω απο την εσκανα θα συμφωνουμε ολοι
κατω τα χερια απ τον στεφανο. με πιον θα γελαμε μετα
basketikos
bball.gif Εγω αν βρίσκω κάτι unfair θα έλεγα ότι ειναι οι 'αγορινες' και 'θα σας παρει ο διάλος' - δεν ξερω που πήγαιναν, αλλά: Διακρίνω εναν εκνευρισμό και δεν νομίζω οτι το αξιζουν οι συνομιλητές στο τόπικ.

Επίσης, μπορει να έχεις και σοβαρους λόγους να είσαι ΄τσαμπουκαλεμενος, αλλά εδω μιλάς με συγκεκριμένους ανθρώπους - αρα δεν μπορουμε να τα διαβάζουμε χωρις να απανταμε..Το κλεινω ομως ..αυτολογοκρινομενος - οπως ειπα και σε προηγουμενο postarisma "Μake forum - not war - not politics" ) peace.gif ΤΕΛΟΣ.

bball.gif Ως τριτος και μη εμπλεκομενος: Οπως είπε και o dirk10, υπονοουμενα δεν επιτρέπονται συμφωνα με τους κανόνες του φορουμ, για να μην ξεχναμε που βρισκομαστε , άρα πρέπει κάποιος που γραφει εδω να δινει αποδειξεις.

Ιδιως οταν:
bball.gif Εμεις στον Ιωνικο, που τσαλαπατηθήκαμε αποδεδειγμενα απο την ΕΣΚΑΝΑ και βγηκαμε εκτός με τις τιμωριες & το παραμυθι του Πλάτωνα που δεν εχει αδεια λειτουργιας, εχουμε τόσους λογους να ζηταμε ονοματα και αποδειξεις. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ Επειδη ουτε χθεσινοι είμαστε, ουτε περαστικοι απο το μπασκετ (αλλα ελπιζω περαστικοι απο τις κατηγοριες της ΕΣΚΑΝΑ)... Αρα και αποδειξεις θα ζηταμε όπως ειπε ο Petran και απαιτηση θα εχουμε για καθαρες κουβέντες.

bball.gif Πέρα απο αυτά: Ευχομαι για την 20η αγωνιστική τρεις καλους ασσους:
Φοινικας-Πολις 1 / Αλιμος-Φάρος 1 / ΙΩΝΙΚΟΣ-Αρης 1

bball.gif Για την Ομαδα μου: Κeep working - Επιστροφη στις νίκες
leonkalf
Καλησπέρα.
Διαβάζω τώρα τα όσα γράφτηκαν από το απογευμα.
Μερικές παρατηρήσεις για όλα αυτά..

Κατ'αρχήν να πω ότι έχω παρατηρήσει (και στο έχω πει) ότι ο polis kallitheas σχεδόν πάντα (αν όχι πάντα) όταν θέλει να γράψει κάτι, κάνει reply στο τελευταίο post του topic. Ακόμα και στο topic του Πόλις, που γράφει μόνος, πάντα "απαντάει" στον εαυτό του..
Aχιλλέα στο έχω πει ότι δεν είναι σωστό αυτό. Όταν θέλεις να γράψεις κάτι μην απαντάς (reply-απάντηση) στον τελευταίο που έχει γράψει. Πάτα είτε το Γρηγ.Απάντηση είτε το Απάντηση που βρίσκονται στο κάτω μέρος της σελίδας στο topic που θες να γράψεις. Μόνο αν θες να απαντήσεις σε κάποιο συγκεκριμένο post χρήστη να πατάς το ''Απάντηση'' που βρίσκεται στο τέλος του κειμένου του χρήστη. Βλέπεις ότι οδηγεί σε παρεξηγήσεις. Συνήθισε να κάνεις αυτό που σου ανέλυσα παραπάνω.
Επίσης, εκφράσεις περί διαόλου κλπ δεν είναι πρέπουσες. Μπορεί να το έγραψες με "ανάλαφρη διάθεση" ή να μην το εννούσες όπως ακούγεται, αλλά στον γραπτό λόγο είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Προσοχή στο πως γράφουμε, υπάρχουν οι κανονισμοί που πρέπει να τους τηρούμε. Σεβασμός στους συνομιλητές! Σε όλους.

Περί καταγγελιών, έχουμε πει ότι αν κάποιος θέλει να θίξει κάτι σοβαρό να το λέει επώνυμα και με αποδείξεις. Είναι "επικύνδινο" το αόριστο που μπορεί κάποιος να το κάνει επίτηδες και να λασπολογεί. Δεν μπορούμε να ελέγξουμε το αν είναι κάτι αληθές. Ξέρω ότι υπάρχει η λογική του "άκουσα, μου είπαν.. κλπ" αλλά είναι κάτι μη χειροπιαστό. ΟΚ, ξέρω πολλές φορές ο κόσμος το'χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι.. Αν υπάρχει κάτι μεμπτό σε οτιδήποτε και κάποιος έχει στοιχεία, να τα βγάλει (είτε εδώ είτε σε όποιο άλλο site). Καλό θα κάνει.
Στο συγκεκριμένο για το παιχνίδι της Δευτέρας, υποθέτω ότι κάτι άκουσε ο Αχιλλέας, κάτι θα του μετέφεραν όμως εδώ ούτε μπορεί κανείς να κάνει έρευνα και να δικάσει ούτε να βρούμε αν ισχύει ή όχι. Το καλύτερο πιστεύω θα ήταν να απευθυνθεί η ομάδα στους αρμόδιους και εκεί να τρίξει τα δόντια (αν υπάρχει όντως θέμα επηρεασμού των διαιτητών). Αλλιώς δημιουργείτε μια παραφιλολογία, κόντρες, παρεξηγήσεις κ.α Κι εγώ μαζί σας είμαι, δεν θέλω ούτε παιχνίδια κάτω από το τραπέζι, ούτε παιχνίδι εκτός παρκέ. Και μακάρι να εξαρθρωθεί κάθε τέτοια "παράγκα". Ας δώσουμε από εδώ ιδέες για το πως θα σταματήσουν τέτοια φαινόμενα.

Έχω ξαναπεί ότι σκοπός είναι να περνάμε καλά εδώ και να είμαστε μια καλή παρέα, με το κοινό ενδιαφέρον μας να μπαίνει πάνω από όλους.


Θα σας βάλω να δείτε παρακάτω ένα κομμάτι από ένα post μου στο topic της Γ' εσκανα, μετά από διαμάχες και αντιπαραθέσεις προ ημερών.

"Πείτε μας όπως θέλετε, αλλά στο forum μας δε γουστάρουμε τέτοιο κλίμα και επιπλέον προσπάθεια απαξίωσης μελών τα οποία είναι σοβαρά και βοηθάνε στην σωστή κατεύθυνση που από την αρχή επιδιώκει το basketforum. Όποιος δε γουστάρει εμένα και τα υπόλοιπα παιδιά του moderating team, πολύ απλά μπορεί να πατήσει log off και να μην ξαναμπεί στο basketforum. Δε θα μας λείψει κανείς.. Όσοι θέλουν να μείνουν και να είναι σωστοί (ναι, σε αυτό που εμείς πιστεύουμε σωστό, το basketforum εμείς το φτιάξαμε, είναι το "σπίτι μας") να μείνουν και να περνάμε καλά. Οι υπόλοιποι δεν ξέρω, πηγαίνετε σε άλλα forum και ιστοσελίδες, φτιάξτε δικά σας forums.. βρείτε αλλού διέξοδο.
Καλύτερα εδώ 5 και καλοί να γουστάρουμε παρά 115 και να γίνεται μπάχαλο η κατάσταση.

Ειλικρινά, κανείς από εμάς στο forum δεν επιδιώκει να λέμε έχουμε 12000 μέλη, πω πω τι γαμάτοι είμαστε! Το basketforum και πιο συγκεκριμένα τα υποφορουμ των τοπικών κατηγοριών τα φτιάξαμε με σκοπό οι άνθρωποι που αγαπάνε αυτές τις κατηγορίες να βρούνε εδώ ένα διέξοδο και να μαθαίνουν νέα (που δε τα βρίσκουν αλλού), να κάνουν παρέες, να περνάνε ευχάριστα το χρόνο τους για αυτό που αγαπάνε, το basket. Το basketforum δεν είναι επίσημος διαδικτυακός τόπος καμιάς μπασκετικής αρχής, δεν είναι απαραίτητη η συμμετοχή κανενός. Με την εγγραφή του ο καθένας αποδέχεται κάποιους όρους τους οποίους σαν άντρας που ξέρει που βάζει την υπογραφή του πρέπει να τηρεί..

Αν είναι να υπάρχουν τσακωμοί, βεντέτες, βρισιές, ψέμματα κλπ να πάει να .... Επειδή όμως υπάρχουμε κάποια παιδιά που δεν θέλουμε να πάει να .... και θέλουμε να το ζούμε όπως εμείς θέλουμε κάντε μας τη χάρη και αφήστε μας να το ζήσουμε.

Δεν θέλω να επανέλθω.. Για μένα δεν είναι τίποτα να κάνω μερικά κλικ και να τα κάνω όλα αόρατα.. Άλλωστε πολλές φορές λέω γιατί δεν το κάνω, αφού δεν είναι όπως το θέλω.. Αφού σχεδόν όλοι οι επώνυμοι (που σχεδόν όλοι το διαβάζουν αλλά δεν μπαίνουν να γράψουν επειδή η κατάσταση είναι όπως είναι.....) με παίρνουν τηλ, μου στέλνουν emails και μου λένε γιατί δεν είναι όπως το εξέφρασα παραπάνω (και θέλουν να υπάρχει μια τέτοια κατάσταση και να γράφουν και αυτοί επώνυμα).. Αφού στην τελική έτσι μάλλον δεν προσφέρει τίποτα.. Μόνο γκρίνιες, τσακωμούς, έριδες.
Γιατί λέω δε το σταματάω, και απλά να γράφω στα topics του Ολυμπιακού, της Ευρωλίγκας, να λέω την άποψή μου για Ντούντα, Σπανούλη, Παπαλουκά, το F4 στην Βαρκελώνη, το Euroleague Fantasy League ή για την νέα αρχή στους NY Knicks που κάνουμε την πλάκα μας, περνάμε ωραία και ευχάριστα την ώρα μας? Γιατί χαλιέμαι εδώ πέρα (τις περισσότερες φορές) και ξανά τα ίδια και τα ίδια?
Να ξέρετε ότι τα topics των τοπικών κατηγοριών δεν θα υπήρχαν αν δεν ήμουν εγώ και 2-3 άλλα παιδιά του mod team. Οι περισσότεροι από το mod team δεν τα βλέπουν και με πολύ καλό μάτι και θα έλεγαν ευχαρίστως ΝΑΙ σε πρόταση κλεισίματος.. εξαιτίας αυτής της κατάστασης.

Για να μην λέω άλλα, δεν ανεχόμαστε το "σπίτι μας" να μην λειτουργεί και να μην είναι όπως θέλουμε για να ζούμε ευχάριστα μέσα σε αυτό. Σκεφτείτε το ο καθένας για το δικό του "σπίτι" (ότι κι αν είναι αυτό).
"


Το έβαλα για να καταλάβετε το σκεπτικό μας, όσοι δεν το είχατε ίσως διαβάσει σε εκείνο το topic. Σκεφτείτε τα λίγο τα παραπάνω. Ευχαριστώ και καληνύχτα
magic32
Εγω θα ελεγα να πεσουν οι τονοι και να σταματησουμε τις θεωρις συνωμοσιας..Ειχα μπει κι εγω στο τρυπακι αν και δεν μου επεφτε λογος και δημιουργηθηκε και παρεξηγηση με τον πολις..Δεν μας οδηγει πουθενα..Οπως ζητησα να σβηστουν τοτε τα κειμενα μου και ζητησα και συγνωμμη προσωπικα στον αχιλλεα καλο θα ειναι οταν μιλαμε χωρις στοιχεια να προσεχουμε τι λεμε...

Ο καλυτερος φαινεται μεσα στο γηπεδο και μονο....Και καλο θα ειναι να μιλαμε για μπασκετακι και μονο...Στο φιναλε μπορει να υπαρχει σε καποιες ομαδες στην εσκανα χρημα αλλα η κατηγορια ειναι σχεδον ερασιτεχνικη..Κοινως εραστες του μπασκετ...

Ειρηνη λοιπον...
POLIS KALLITHEAS
Ποτε δεν ειχα και ουτε θα χω με τους ιωνικους κατι και γιατι πρωτα απο ολα μεγαλωσα με αυτες τις ομαδες απο μικρος και τις παρακολουθουσα και απο την τηλεοραση και ηταν και τιμη μου που εστω και στην δυση μου που επαιξα αντιπαλος της.Τωρα γιατι εσεις δε μας συμπαθειτε ειναι δικο σας θεμα.εμεις παντως δεν εχουμε κατι να χωρισουμε τοσο με σας οσο και με τους υπολοιπους και αν μη τι αλλο δεν ειμαστε ομαδα που της αρεσει να προκαλει και ναι εριστικη απεναντι σε τριτους.ειμαστε μια ομαδουλα που μεχρι προχθες επαιζε σε χαμηλες κατηγοριες,εκανε πολλους φιλους σε αυτες τις διατηρησε,οπως και στην α εσκανα περισυ που ακομα δεν εκανε πρωταθλητισμο,ασχετα με την τριτη θεση,φετος ομως που ζουμε το ονειρο μας και εχουμε την πιθανοτητα που μας αναλογει πολλοι απο αυτους τους καινουργιους φιλους που καναμε περισυ στην α εσκανα επειδη νιωθουν πλεον να απειλουνται απο το πολισακι εβγαλαν την χολη τους και την κακια τους.πραγματι τετοιες συμπεριφορες με κανουν και αηδιαζω και με κανουν και αναπολω τις χαμηλοτερες κατηγοριες και αναμφισβητητα υπαρχει περισσοτερο ρομαντισμος και αληθινη φιλια-συμπαθεια μεταξυ φιλαθλων και παραγοντων...και το υποννουμενο δεν πηγαινε για εσας...δεν εχετε ουτε εσεις,ουτε εμεις την δυναμη για τετοιο παρασκηνιο και να θελαμε....ξερει αυτος ποιος ειναι.καληνυχτα φιλοι μου και συγνωμη για τον εκνευρισμο μου το μεσημερι και για το λαθος προηγουμενως με το λαθος τροπο ποσταρισμα μου.ειμαι λιγο ασχετος με υπολογιστες αλλα μαθαινω
themis7
Παιδιά 7 ματσακια μείνανε ......χαλαρωστε κι απολαυστε τα γιατί κανείς δεν ξέρει τι μας ξημερώνει ..... (Είδατε τι έπαθαν οι Ιάπωνες )..... Οποίος θέλει έρχεται απο τον Ρεμο να τον κερασουμε ένα ποτακι..... Ως γνήσιος ΠΑΟΚτζης θα γυρίσω το κυπελο για 40 μέρες σε όλα τα χωριά. ..... Χα χα χα ..... Κομμένα πια τα δανεικά κασονια.......!!!!!!!!
themis7
QUOTE(themis7 @ Mar 12 2011, 03:41 ) *
Παιδιά 7 ματσακια μείνανε ......χαλαρωστε κι απολαυστε τα γιατί κανείς δεν ξέρει τι μας ξημερώνει ..... (Είδατε τι έπαθαν οι Ιάπωνες )..... Οποίος θέλει έρχεται απο τον Ρεμο να τον κερασουμε ένα ποτακι..... Ως γνήσιος ΠΑΟΚτζης θα γυρίσω το κυπελο για 40 μέρες σε όλα τα χωριά. ..... Χα χα χα ..... Κομμένα πια τα δανεικά κασονια.......!!!!!!!!
Jabar

QUOTE
4ον ΛΑΙΚΙΣΤΗΣ:Ο επιφανειακα μιμουμενος λαικα προτυπα!!που ειναι το κακο δεν καταλαβαινω μονο στην ΕΛΛΑΔΑ ειναι κακος ο λαικισμος......μαλλον γραφικοι θες να πεις μην γίνουμε.συμφωνω.

Φίλε dirk 10 το επιφανειακά μιμούμενος σημαίνει ότι δεν πιστεύει στα λαϊκά πρότυπα.Απλά μαϊμουδίζει προς ίδιον όφελος.


Ετυμολογία
λαϊκιστής < μεταφραστικό δάνειο από την αγγλική populist

πρόσωπο, συνήθως της δημόσιας ζωής, που κολακεύει το λαό και υιοθετεί απόψεις ευχάριστες αλλά όχι ωφέλιμες για το λαό, με σκοπό να κερδίσει την υποστήριξη και την εύνοιά του



Λαϊκισμός
Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
Λαϊκισμός είναι στάση που συναντάται στην πολιτική και στην τέχνη και που χαρακτηρίζεται από υπερβολική και μη αυθεντική λαϊκότητα
Το επίθετο "λαϊκός" αναφέρεται σε αυτόν που προέρχεται από το λαό. Η "λαϊκότητα" στο χώρο της πολιτικής αναφέρεται στη συμμετοχή, την παρουσία του λαού στην άσκηση της πολιτικής εξουσίας και ανύψωση του σε καθοριστικό παράγοντα της ιστορίας. Λαϊκισμός είναι η κατ' επίφαση λαϊκότητα, δηλαδή αυτό που δείχνει λαϊκό ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι.
Λαϊκισμός, δημαγωγία και προπαγάνδα

Ο λαϊκισμός στηρίζεται στην εσκεμμένη ανειλικρίνεια (π.χ. στη διάδοση κάποιου θέματος που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα). Επίσης, ο λαϊκιστής πολιτευτής θέτει σκοπίμως ψευτοδιλήμματα, όπως "εχθροί ή φίλοι", "ταραξίες ή φιλήσυχοι", "αλλογενείς ή γηγενείς", με απώτερο σκοπό την καλλιέργεια ανασφάλειας στο λαό, και την αυτοπροβολή του ίδιου σαν προστάτη και σωτήρα.
Κοντινές έννοιες είναι η δημαγωγία, η κολακεία των αδυναμιών και ελαττωμάτων του λαού και η υιοθέτηση θέσεων και τάσεων που τον ευχαριστούν και απαντούν στο συναίσθημά του χωρίς να τον ωφελούν ή που να τον βλάπτουν μακροπρόθεσμα, με μοναδικό πάντα σκοπό την εξασφάλιση της εύνοιάς του.
Μορφή λαϊκισμού αποτελεί και η προπαγάνδα.
Λαϊκισμός στην τέχνη

Ο λαϊκισμός παρατηρείται όχι μόνο στην πολιτική και τα ΜΜΕ. Παραδείγματος χάριν, συναντάται συχνά στη λογοτεχνία και τις τέχνες γενικότερα. Παρότι δε είναι συνήθως kitsch, μελοδραματικός και αγράμματος, ο λαϊκισμός είναι "αταξικός", υπό την έννοια ότι διαπερνάει μορφωτικά, κοινωνικά και οικονομικά στρώματα.
dirk10
QUOTE(Jabar @ Mar 12 2011, 08:26 ) *
Φίλε dirk 10 το επιφανειακά μιμούμενος σημαίνει ότι δεν πιστεύει στα λαϊκά πρότυπα.Απλά μαϊμουδίζει προς ίδιον όφελος.


Ετυμολογία
λαϊκιστής < μεταφραστικό δάνειο από την αγγλική populist

πρόσωπο, συνήθως της δημόσιας ζωής, που κολακεύει το λαό και υιοθετεί απόψεις ευχάριστες αλλά όχι ωφέλιμες για το λαό, με σκοπό να κερδίσει την υποστήριξη και την εύνοιά του



Λαϊκισμός
Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
Λαϊκισμός είναι στάση που συναντάται στην πολιτική και στην τέχνη και που χαρακτηρίζεται από υπερβολική και μη αυθεντική λαϊκότητα
Το επίθετο "λαϊκός" αναφέρεται σε αυτόν που προέρχεται από το λαό. Η "λαϊκότητα" στο χώρο της πολιτικής αναφέρεται στη συμμετοχή, την παρουσία του λαού στην άσκηση της πολιτικής εξουσίας και ανύψωση του σε καθοριστικό παράγοντα της ιστορίας. Λαϊκισμός είναι η κατ' επίφαση λαϊκότητα, δηλαδή αυτό που δείχνει λαϊκό ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι.
Λαϊκισμός, δημαγωγία και προπαγάνδα

Ο λαϊκισμός στηρίζεται στην εσκεμμένη ανειλικρίνεια (π.χ. στη διάδοση κάποιου θέματος που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα). Επίσης, ο λαϊκιστής πολιτευτής θέτει σκοπίμως ψευτοδιλήμματα, όπως "εχθροί ή φίλοι", "ταραξίες ή φιλήσυχοι", "αλλογενείς ή γηγενείς", με απώτερο σκοπό την καλλιέργεια ανασφάλειας στο λαό, και την αυτοπροβολή του ίδιου σαν προστάτη και σωτήρα.
Κοντινές έννοιες είναι η δημαγωγία, η κολακεία των αδυναμιών και ελαττωμάτων του λαού και η υιοθέτηση θέσεων και τάσεων που τον ευχαριστούν και απαντούν στο συναίσθημά του χωρίς να τον ωφελούν ή που να τον βλάπτουν μακροπρόθεσμα, με μοναδικό πάντα σκοπό την εξασφάλιση της εύνοιάς του.
Μορφή λαϊκισμού αποτελεί και η προπαγάνδα.
Λαϊκισμός στην τέχνη

Ο λαϊκισμός παρατηρείται όχι μόνο στην πολιτική και τα ΜΜΕ. Παραδείγματος χάριν, συναντάται συχνά στη λογοτεχνία και τις τέχνες γενικότερα. Παρότι δε είναι συνήθως kitsch, μελοδραματικός και αγράμματος, ο λαϊκισμός είναι "αταξικός", υπό την έννοια ότι διαπερνάει μορφωτικά, κοινωνικά και οικονομικά στρώματα.

εννοούσα ότι δεν είναι τέτοιος τύπος ο συγκεκριμένος μάλλον το έγραψα συντακτικά λάθος και φάνηκε ότι δεν είναι κακό να είσαι επιφανειακός
για τον λαϊκισμό έχω συγκεκριμένς εικόνες στο μυαλό μου κύριος από συζητήσεις της τηλεόρασης που οποιοσδήποτε αναφερθεί στον λαό λαϊκίζει.σίγουρα υπάχουν κι αυτοί που το κάνουν ώστε να ωφεληθούν κυρίως πολιτικοί αλλα δεν είναι όλοι έτσι.δεν γίνετε κάθε φορα που κάποιος κάνει μια αναφορά προς τον λαό να του λέμε ότι λαϊκίζει.γιατί αυτό το φαινόμενο έχω παρατηρήσει.as σκεφτούμε και λίγο εμάς δεν πειράζει.με αυτό το σκεπτικό το έγραψα.μην παρεξηγηθώ δεν λέω ότι ο λαϊκισμός είναι σωστό!!!
ήμουν στην έκθεση μεγάλος σκράπας smiley.gif icon_drunk.gif
nikitas111

''Ο ΚΑΛΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ''
του Στίβεν Κίνγκ

Θέατρο Επί Κολωνώ Black Box

Μια πολυ καλοδουλεμενη παρασταση που φαινεται οτι αξιζει απο τα πρωτα λεπτα..
Εξαιρετικες ερμηνειες απο ολους, μαγικη σκηνοθεσια και ενα αρκετα καλο κειμενο!! Θα μπορουσε να βγει μια πολυ καλη παρασταση χωρις να προσπαθησουν πολυ αφου ειχαν ολα τα συστατικα της επιτυχιας, αυτη η παραπανω προσπαθεια ομως ειναι που απογειωσε την παρασταση!!
Ενας καθημερινος ανθρωπος που μπορει να ειναι ο γειτονας μου, ο γειτονας σου, ο φιλος, ο συγγενης.. κρυμμενος πισω απο την καθως πρεπει ζωη του, απο τους 4 τοιχους του και απο τα μυστικα που ποτε δεν του δημιουργησαν ενοχες.. Αυτος ηταν ο ναζισμος!!
Ενας πιτσιρικας που θελει να μαθει τα παντα και να μυηθει..
Ενας αστεγος που δινει ρεσιταλ υποκριτικης κι ενας νοσοκομος που μεσα σε 2 λεπτα σου δημιουργει τοοοσα συναισθηματα!!
Ο χωρος του black box αν και διαφορετικος απο την τελευταια φορα που ειχα παρευρεθει, κραταει ακομα αυτη την ατμοσφαιρικη του διαθεση και την υποκωφη μυσταγωγια του διαφορετικου!!
Ειχα καιρο να δω μια τοσο αρτια παρασταση!!

Υ.Γ. Γνωρίζω ότι είμαι εκτός τόπικ όπως και ο Ρέμος αλλα΄δε με νοιάζει καθόλου.
Υ.Γ.2 Η ψυχραιμία και ο αλτρουϊσμός των Ιαπώνων συγκλονίζουν.. rolleyes.gif
POLIS KALLITHEAS
ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΑ ΡΕ ΤΣΑΠΑΚΟ..Tι ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ
nikitas111

Tο κασκόλ είναι τις BARCA ?
themis7
QUOTE(nikitas111 @ Mar 12 2011, 13:37 ) *
Tο κασκόλ είναι τις BARCA ?

Του Φαρου ....... Η Μπαρτσελόνα μας έκλεψε τα χρώματα ..... Δεν μας πειράζει που μας αντιγράφουμε ...... Χαχαχαχα........
basketikos
bball.gif O leonkalf εβαλε τα πραγματα στην θέση τους:
" Όταν θέλεις να γράψεις κάτι μην απαντάς (reply-απάντηση) στον τελευταίο που έχει γράψει. Πάτα είτε το Γρηγ.Απάντηση είτε το Απάντηση που βρίσκονται στο κάτω μέρος της σελίδας στο topic που θες να γράψεις. Μόνο αν θες να απαντήσεις σε κάποιο συγκεκριμένο post χρήστη να πατάς το ''Απάντηση'' που βρίσκεται στο τέλος του κειμένου του χρήστη. Βλέπεις ότι οδηγεί σε παρεξηγήσεις".

Στην Νίκαια είμαστε πολυ συπειρωμένοι και πεισμωμένοι για να αφήσουμε κάτι να πέσει χάμω.. Και φυσικά η απαντηση 'τεχνικά' στον dirk10 δεν αφησε περιθώρια να μην αντιδράσουμε.

Για μας λήγει το θέμα -αλλώστε ως outsiders μόνο διαδικυτιακη σχέση είχαμε - αλλά μένει μια απορία: με τον τρίτο διεκδικητή να είναι 'διαδυκτιακά υπο-αντιπροσωπευόμενος' μήπως εμειναν σκιες;;

bball.gif leonkalf, no worries - το μονο κακό που έχουμε εδω στην Α ΕΣΚΑΝΑ είναι οτι ορισμένες φορές γινόμαστε 'καφενειο' - (βλέπω και ένα άλλο κακό: επειδη ολοι λιγο πολυ εμπλεκόμαστε/αγαπαμε τις Ομαδες μας, δεν θέλουμε να μιλήσουμε για αγωνιστικά θέματα, πχ. για τον ενα παικτη ή τον άλλο, κλπ και ετσι μιλάμε λίγο αόριστα - αλλά για να το ελαφρυνώ : και γι' αυτο μόνο προτιμάμε τις ψηλότερες κατηγοριες εκει στην Νικαια).

Με την ευκαιρία: στο attikabasket προβλεπουμε τι 'θελουμε να γίνει' ή τι προβλεπουμε οτι 'θα γίνει'; εγω πάω με την πρωτη εκδοχή - σορρυ, είμαι πολύ Ιωνικός , άρα φτιαξτε μια league προσωπική... icon_wave.gif icon_wave.gif

bball.gif Σε ρυθμούς ΣΚ και εγώ (μετά τον Ρεμο και τον Σ. Κινγκ). Προτεινω 2 απο τους καλυτερους μονολογους της δεκαετίας που πέρασε, που εχουν την τυχη να παίζονται και φέτος-kai μαλιστα στο ιδιο Θέατρο (Θέατρο Βασιλάκου - Βοτανικος) :
Ο εμπορικός πρώτα (με την Μεντή):
"ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ"
Μια συγκινητική ιστορία για τη μεγάλη κυρία του Eλληνικού τραγουδιού... Ένας μονόλογος γεμάτος μεγάλα τραγούδια, τραγούδια που γράφτηκαν με ψυχή από μια γυναίκα που έζησε με πάθος τη ζωή...

Ο εναλλακτικός (για μένα μια απο τις 4-5 παραστάσεις της δεκαετίας): "ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ"
Παρελθόν, παρόν και μέλλον μιας "Κυρίας, βασίλισσας των φτωχών της-στο σπιτι που διατηρουσε¨. Τρικυμία. Απλή, φυσική και σταρ, θυμάται και λέει... "μην με βλέπεις έτσι εδώ μέσα, εγώ ήμουν Κιμ Νόβακ με τρία τηλέφωνα στα πόδια μου, με πατρόνες στην πόρτα. Έλεγα αυτός να μπει. Αυτός να φύγει."

Οποιος πάει, δεν θα το μετανοιώσει.

bball.gif Ελα ρε leonkalf, μην σε βλέπω να θυμώνεις...τωρα που "δεν-κυνηγάμε-αυτο-που-δεν-ειναι-αυτοσκοπος", "δεν-εχουμε-να-ψαχνουμε-ποιος-συναντηθηκε-με-ποιον-και-για-ποιον-διαιτητη", 'δεν-ειμαστε-διαδυκτιακα-ανενεργοι-γιατι-εκει-στα-δυτικα-δεν-πιανει-ιντερνετ", ασε να βασιστούμε στο οτι η Ομάδα μας συμφώνησε οτι θα τα δώσει ολα να κάνει 7 νίκες για να μας μείνει μια καλή παρακαταθήκη για το μέλλον, και να δούμε τι άλλο μπορούμε να απολαύσουμε τα 'κενα-απο-Ιωνικο-Σαββατοκυριακα'...

ΥΓ. Η εκφραση "εβγαλε και η Ελευσινα στάρι" παραφράζεται "εβγαλε και ο Φάρος κασκώλ"; 69.gif 69.gif


ametanoitos
Kapioi pou einai lalistatoi xavaledes kai pneumatodeis meta tin deutera tha tous kopei to xamogelo. Tha exoume grinies.
nikitas111

Kapioi pou einai lalistatoi xavaledes kai pneumatodeis meta tin deutera tha tous kopei to xamogelo. Tha exoume grinies.



''Ο λαός δεν έβλεπε πάντοτε με καλό μάτι τους επαγγελματίες προφήτες''......


Καλώς το μαντείο των Δελφών
themis7
QUOTE(ametanoitos @ Mar 12 2011, 18:55 ) *
Kapioi pou einai lalistatoi xavaledes kai pneumatodeis meta tin deutera tha tous kopei to xamogelo. Tha exoume grinies.

Έλα ρε παίχτη..... Δεν έχουμε χάσει το χαμόγελο μας και το χιούμορ μας αντιμετοπιζοντας πραγματικά προβλήματα στην ζωή μας θα το χάσουμε για ένα τυχόν άτυχο αποτέλεσμα ?????????? δεν νομίζω ...... Κι αυτο ισχύει για όλους μας εδώ μέσα..... Το χαμόγελο και το χιούμορ δεν χάνονται τόσο εύκολα..... Ο άνθρωπος που έχει χιούμορ άλλωστε το έχει για άμυνα στις δυσκολίες του .......

Φίλε μπασκετικε την Ευτυχία Παπαγιανοπουλου την έχω δει 3 φορές .... Και τις 3 χρονιές που παίζεται .... Η Νενα Μεντη είναι απίστευτα συγκινητική .... Στο τελος κάθε παράστασης για 5 λεπτά όλο το θέατρο την αποθεωνε ..... Πραγματικά απίστευτο ...... Δυστυχώς για τους πιτσιρικάδες η εικόνα αυτών των ανθρώπων που πάλεψαν με την πραγματική ζωή και έβγαλαν απο την ψυχή τους θησαυρούς δεν χωράει στην Ελληνική τηλεόραση ..... Τώρα ασχολούμαστε με τις ζωές των βιζιτων ηλικίας 40 και....... Γι αυτο μπασκετακι και πάλι μπασκετακι......

Τώρα όσο αναφορά τα κασκόλ και τα πανό όπως καταλαβαίνεις οι επιτυχίες οδηγούν τις εξελίξεις ..... Αν παίζεις σε τελικούς χρειάζεσαι κασκόλ λάβαρα και αλλα τέτοια ..... Έχουμε και τους Sharks που είναι οι οργανωμένοι φίλαθλοι μας .... Βέβαια είναι 2 άτομα αλλα ο Bill ο Κερατσινιωτης που είναι αρχηγός τους έχει δεσμευτεί ότι μέχρι τελος της χρονιάς θα έχει φτάσει σε διψήφιο αριθμό τα μέλη των sharks..... Σχεδιάζεται αν όλα πανε καλα μέχρι τότε πορεία των Sharks μέχρι την Καλλιθέα για τον Αγώνα με τον Πολις ... Θα ξεκινήσει απο το κλειστό Κερατσινιου 1 παπακι με κομμένη εξάτμιση ,1 βεσπα μεε μια κυρία πίσω να κάθεται με φούστα στα πλάγια και ένα Autobianki φτιαγμένο με διπλό μπουρονι που θα κάνουν απίστευτο χαμό......

Άντε καλό ΣΚ .......
ametanoitos
Oti peis. An xaseis apo ton alimo kai ton Ethniko na do ti tha les!
dirk10
QUOTE(nikitas111 @ Mar 12 2011, 21:35 ) *
Kapioi pou einai lalistatoi xavaledes kai pneumatodeis meta tin deutera tha tous kopei to xamogelo. Tha exoume grinies.



''Ο λαός δεν έβλεπε πάντοτε με καλό μάτι τους επαγγελματίες προφήτες''......


Καλώς το μαντείο των Δελφών

δεν μπορωωωωωωωω δεν μπορωωωωωω ειναι ενα συννεφο μπροστα μου βγαλε ενα 100ρικο
απο τον θειο τον παναγιωτη πρεπει να τα μαθαινει.......
http://www.youtube.com/watch?v=kHJR4QN6prc
Black_man
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ATTIKA BASKET???????????????
Blue1965White
QUOTE(ametanoitos @ Mar 12 2011, 20:02 ) *
Oti peis. An xaseis apo ton alimo kai ton Ethniko na do ti tha les!


Αποκλείεται να υπάρχουν γκρίνιες στο Φάρο. Δεν τους ενδιαφέρει η άνοδος γιατί είναι απόλυτα σίγουροι ότι του χρόνου δεν πρόκειται να γίνει πρωτάθλημα Γ' εθνικής.
themis μην παρεξηγήσε πλάκα κάνω. Άλλο τώρα που την άνοδο τη θέλετε και τη παραθέλετε.
Πάντως ametanoitos άσχετο τώρα αλλά προσωπικά στην παρέα μου δεν θα σε ήθελα με τίποτα. Κάθε μέρα σκοτωμένοι όλοι με όλους... smiley.gif smiley.gif
leonkalf
QUOTE (Black_man @ Mar 12 2011, 20:33 ) *
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ATTIKA BASKET???????????????

Τελευταία παρατηρείτε μια καθυστέρηση στην ενημέρωση αποτελεσμάτων των κατηγοριών και έλλειψη σε ρεπορτάζ στο attikabasket.gr και ο λόγος είναι ότι ο δημοσιογράφος (ο Αντώνης ο Μπότσικας) που δούλευε και κυρίως "έτρεχε" το site έφυγε από την Ελλάδα και ζει πλέον σε χώρα του εξωτερικού. Οπότε το site είναι σε αναζήτηση νέου δημοσιογράφου που θα αναλάβει τα καθήκοντα που είχε ο μέχρι πρότινος δημοσιογράφος. Πιστεύω ότι μετά από αυτό το μεταβατικό στάδιο και μόλις βρεθεί αντικαταστάτης θα επανέλθει σε κανονικούς ρυθμούς.
Swko10
Μποτσικα γυρνα πισω και κανε απντειτ στο Αττικα.

Δεν θα ξαναβρισω διαιτητη,ουτε και αντιπαλο στο υποσχομαι!!!!!

Θα μαι καλο παιδι
Swko10
Ξερουμε ποιος ειναι υπευθυνος αυτην την περιοδο να του κανουμε τα παραπονα μας που υπολειτουργει το σαιτ δισως να ενημερωνομαστε?
leonkalf
Το attikabasket επανήλθε από σήμερα το βράδυ σε κανονικούς ρυθμούς. Το team εμπλουτίστηκε και προχωράει.
Οπότε όσοι ανησυχήσατε, παραπονεθήκατε, στεναχωρηθήκατε κλπ δεν χρειάζετε να συνεχίζετε να το κάνετε..


Φυσικά, συνεχίζω να είμαι της άποψης ότι πέρα από τα sites όσοι γράφετε εδώ είστε και εσείς δημοσιογράφοι αφού διατηρείτε δημόσιο λόγο και άποψη και μπορείτε να συνεισφέρετε στην ενημέρωση όλων μας.
ametanoitos
Agapimeni triti.

Themi den exo kati me tin omada sou. Pisteua oti tha xasete ston alimo . Eisai xalaros oli tin eudomada kai panigirizeis me to kipelo eida kai ton ena diaititi tou agona sou kai nomiza oti sas exoun katharismenous. Min les megala logia giati exeis na pas na paikseis me ton ethniko tin deutera kai ekei kapioi filoi sou tha frontisoun na dimiourgisoun simpligades gia ton faro. O dimosios ipallilos pou einai paixtis proedros kanei oti mporei na vgeis apo tin mesi. Den ta exei paei ki asxima. Sto mats pou exases mesa stin edra sou teleutaia dora diaitites itan 2 paidakia pou elegxontai apo ton epidokso nono tis kalitheas . To exo grapsei POLLiS iparxei mono sta xartia. I omada legetai pleon KALITHEA. Irthe i ora na ksipniseis.

O Polis katharise xtes me fylaka Aggelo ton konto diatiti kai me ton themi stin grammi na varaei voles olo to vradi. Sto exoune parei to magazaki proedre . Tsampa kaneis ton maga. Otan tha kaneis fiesta tha to katalaveis.

Gia ton ioniko ta egrapsa prin 2 evdomades kai vgikan tote me mantinades na me kraksoun. I 4 thesi einai epitixia gia to roster pou exete. Grafete edo grafikotites oli tin ora kai nomizete pos tha parete protathlima. Grafei o dirk sinexeia les kai gennithike stin nikaia kai einai ionikos apo kounia. Ase mas re file . Grafei o basketikos abelofilosofies asteria ktl. O makedonikos epaikse teliko europis kai den iparxei ston xarti . O esperos eina stin b eskana kai oi perissoteres istorikes omades trones fapes ki eseis irthate stin eskana na to paiksete istoria. Kathiste alli mia xronia akoma edo mpas kai voutate tin glossa sas perissotero sto myalo sas prin milisete.lete oti xtes xasate proti for apo ton ari nikaias. O aris ta teleutaia 6 xronia den exei na zilepsei tipota apo esas.


Ola einai taktopoiimena . Sas to egrapsa prin 3 eudomades. Protathlitis POlis kypelo faros gia na einai oloi ikanopoiimenoi kai na min exoume gkrinies. Skeftetai o nonos dose to kipelaki s autous na kanoun giortes kai panigiria ego tosa exo parei den me noiazei ki elegxo tou xronou ego mia omada stin g ethniki.


Filakia.

Ola einai taktopoiimena . Sas ta egrapsa prin 3 eudomades
PetranG3
QUOTE(ametanoitos @ Mar 15 2011, 11:35 ) *
Agapimeni triti.

Themi den exo kati me tin omada sou. Pisteua oti tha xasete ston alimo . Eisai xalaros oli tin eudomada kai panigirizeis me to kipelo eida kai ton ena diaititi tou agona sou kai nomiza oti sas exoun katharismenous. Min les megala logia giati exeis na pas na paikseis me ton ethniko tin deutera kai ekei kapioi filoi sou tha frontisoun na dimiourgisoun simpligades gia ton faro. O dimosios ipallilos pou einai paixtis proedros kanei oti mporei na vgeis apo tin mesi. Den ta exei paei ki asxima. Sto mats pou exases mesa stin edra sou teleutaia dora diaitites itan 2 paidakia pou elegxontai apo ton epidokso nono tis kalitheas . To exo grapsei POLLiS iparxei mono sta xartia. I omada legetai pleon KALITHEA. Irthe i ora na ksipniseis.

O Polis katharise xtes me fylaka Aggelo ton konto diatiti kai me ton themi stin grammi na varaei voles olo to vradi. Sto exoune parei to magazaki proedre . Tsampa kaneis ton maga. Otan tha kaneis fiesta tha to katalaveis.

Gia ton ioniko ta egrapsa prin 2 evdomades kai vgikan tote me mantinades na me kraksoun. I 4 thesi einai epitixia gia to roster pou exete. Grafete edo grafikotites oli tin ora kai nomizete pos tha parete protathlima. Grafei o dirk sinexeia les kai gennithike stin nikaia kai einai ionikos apo kounia. Ase mas re file . Grafei o basketikos abelofilosofies asteria ktl. O makedonikos epaikse teliko europis kai den iparxei ston xarti . O esperos eina stin b eskana kai oi perissoteres istorikes omades trones fapes ki eseis irthate stin eskana na to paiksete istoria. Kathiste alli mia xronia akoma edo mpas kai voutate tin glossa sas perissotero sto myalo sas prin milisete.lete oti xtes xasate proti for apo ton ari nikaias. O aris ta teleutaia 6 xronia den exei na zilepsei tipota apo esas.


Ola einai taktopoiimena . Sas to egrapsa prin 3 eudomades. Protathlitis POlis kypelo faros gia na einai oloi ikanopoiimenoi kai na min exoume gkrinies. Skeftetai o nonos dose to kipelaki s autous na kanoun giortes kai panigiria ego tosa exo parei den me noiazei ki elegxo tou xronou ego mia omada stin g ethniki.


Filakia.

Ola einai taktopoiimena . Sas ta egrapsa prin 3 eudomades




Στα πιο πολλα που γραφεις, πεφτεις μεσα...ΑΛΛΑ...για χαλαρωσε φιλαρακι λιγο...και μιλα καλυτερα...Ειδικα για ανθρωπους που δεν γνωριζεις...Δεν ξερω, κανε κανενα τσιγαρακι και σταματα να το παιζεις ο ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ του φορουμ...Αμετανοητε μεγαλε (γ)κουρου εσυ....

Βγηκαν να σε κραξουν ανθρωπε μου, γιατι οταν τα ειπες εσυ, ακομα ηταν διεκδικησιμα καποια πραγματα...Γιατι αφηνες σκιες για χρηματισμο και στησιματα, οταν στο μπασκετ, στον ΙΩΝΙΚΟ, ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν εχει γινει κατι τετοιο...Φαινεται οτι δεν κατεχεις και πολυ απο την ιστορια της ομαδας, υπο το στενο πλαισιο (παικτης, αθλητης, αγνος οπαδος της) και μιλας για τον Ιωνικο λες και ειναι καμια ομαδιτσα της σειρας...Τετοιες βρωμιες δεν εχουμε κανει ποτε...Επειδη καποτε ο συλλογος δεν ηταν οικονομικα φερεγγυος...? Ασε μας ρε φιλε...

Και που να καταλαβεις εσυ ρε φιλε πως νοιωθει ο Ντιρκ...? 3 χρονια ειναι στην οικογενεια του Ιωνικου...Εχεις κι απαντηση για ολα...
Τον μπασκετικο τον ξερεις προσωπικα..? Τι επιπεδο ανθρωπου ειναι και τι εχει προσφερει χροοοονια ολοκληρα στον συλλογο...Δεν καταλαβα, δημοκρατια εχουμε...Λοβοτομη θα μας κανεις..? Αυτα ηθελε να γραψει ο ανθρωπος, αυτα εγραψε...

Εσυ δηλαδη γιατι ντε και καλα να εισαι απο πανω...? Επειδη κανεις τον ρουφιανο στην κατηγορια...?? Εμαθες και τι εγινε στα αποδυτηρια στη Βουλα...Κριμα επρεπε να ησουν κι εσυ μεσα...Εκει να δεις γλυκα..

Για πες μας δηλαδη αλλες ιστορικες ομαδες του βεληνεκους του Ιωνικου, εκτος απο τον Εσπερο...?


Αυτα που λες περι μυαλου...Το χασαμε εμεις και το βρηκες εσυ...Στην ΕΣΚΑΝΑ πιανει τοπο η φραση του Μπεου για τη Λαρισα...''Αμα δειξει 'καλη διαγωγη' του χρονου, μπορει και ν' ανεβει''...

Ο Αρης οντως το παλευει πολυ και αξιζουν συγχαρητηρια στον εναν που τρεχει ολη την ομαδα πολλα χρονια τωρα...Αλλα υπαρχει κατι που δεν θα το χει, σε σχεση με τον Ιωνικο....ΙΣΤΟΡΙΑ και ΦΑΝΕΛΑ...Το ταβανι του ηταν η Γ' Εθνικη...
Γραψε εσυ τους λιβελλους σου, παιξε μπαλα με τους συγχρονους ορους, κονε-λεφτα κλπ...εξαλλου τι ρολο παιζει η ιστορια ενος συλλογου κλπ....


Κι επειδη και του χρονου θα σε φαμε στη μαπα, καλα θα περασουμε, καλα...
ametanoitos
Oso xronia tha eisai stin eskana tha me tros stin mapa.
Esy to eipes . Dimokratia exoume o kathenas mporei na grafei oti thelei.
To p.faliro einai thigatriki tou ionikou? Giati ekei epaize o dirk perysi.
Giati den vgenete na peite oti apotixate. Simfona me ta dika sas dedomena apotixate. Esy petran egrafes to kalokairi oti o ionikos einai favori ktl. Simfona me auta pou leo ego apla tha katataxthite stin dikai thesi . 4i i 5i .auto einai to tavani sas gia fetos.
Eseis legate oti den ta paratate ki exete 3sinexomenes ittes. Ego perimena oti tha to palepsete. Me diapseusete. Xrostate signomi.

Den tha to pigaina pote stin kontra an o dirk den apantouse me tragoudakia ki eironies. O monos paixtis pou grafei sto topic.

Kati teleutaio . Plakothikne oi paixtes sas i oxi stin voula. Den leo mpounies alla logomaxia?
magic32
QUOTE(PetranG3 @ Mar 15 2011, 12:32 ) *
Για πες μας δηλαδη αλλες ιστορικες ομαδες του βεληνεκους του Ιωνικου, εκτος απο τον Εσπερο...?

πειραικος που βρισκεται στην γ εσκανα
margiou3
QUOTE(ametanoitos @ Mar 15 2011, 11:35 ) *
Gia ton ioniko ta egrapsa prin 2 evdomades kai vgikan tote me mantinades na me kraksoun. I 4 thesi einai epitixia gia to roster pou exete. Grafete edo grafikotites oli tin ora kai nomizete pos tha parete protathlima. Grafei o dirk sinexeia les kai gennithike stin nikaia kai einai ionikos apo kounia. Ase mas re file . Grafei o basketikos abelofilosofies asteria ktl. O makedonikos epaikse teliko europis kai den iparxei ston xarti . O esperos eina stin b eskana kai oi perissoteres istorikes omades trones fapes ki eseis irthate stin eskana na to paiksete istoria. Kathiste alli mia xronia akoma edo mpas kai voutate tin glossa sas perissotero sto myalo sas prin milisete.lete oti xtes xasate proti for apo ton ari nikaias. O aris ta teleutaia 6 xronia den exei na zilepsei tipota apo esas.


Filakia.



Να ξεκινήσουμε ανάποδα.
Θα ηταν χαρα μας, να ερθεις να μας δωσεις τα "φιλακια" σου απο κοντα μιας και εισαι ρομαντικό αγορι... (Θα σε περιμενω στο Καραμπινι).



Οσο για τα υπόλοιπα, εχουμε χορτασει απο καφενειακους τυπους σαν και του λογου σου, που μολις μαθουν κατι τρεχουν να το φωναξουν με χαρα και να το παιξουν ξερολες.

Αυτος ειναι ο Ιωνικος, και δεν συγκρίνεται με τον Μακεδονικο. Και ξερεις γιατι? Γιατι ο κοσμος του Ιωνικου σε συνδυασμό με την φανελα, μας καθιστούν πολλες σκαλες ανώτερους. Και αν η φανελα δεν παιζει μπασκετ, ο κοσμος το κανει... Και οποτε χρειαστει θα ειναι εκει...

Οπως θα ειναι την τελευταια αγωνιστική στο παιχνιδι με τον Πολις, οπου εαν κρίνεται εκει η ανοδος της Καλλιθεας, θα φτυσει αιμα για να την παρει.


Καταλήγοντας, επειδη αναφερθηκες επι προσωπικού για φιλους μου εδω, σου λεω οτι η κατηγορία "γραφικός" χωρίζεται σε δυο υποκατηγορίες. Τους "ρομαντικά γραφικούς" και τους "γραφικομαλακες"... Δεν χρειάζεται να σου πω σε ποια απο τις δυο ανήκεις, διοτι θα το θεωρήσεις και τιμη σου...!

Συγνώμη δεν θα ζητήσει κανείς απο εσένα... Η μοναδικη απολογια θα δωθει στον κοσμο, που εχει κατανοηση...


Υ.Γ. Αυτη ειναι η διαφορά του Ιωνικου απο ΟΛΕΣ τις υπολοιπες ομαδες της κατηγορίας (πλην του Εθνικου)... Παρακολούθησε και θα καταλάβεις γιατί αγάπησε την ομάδα ο Ντίρκ...!







Χαιρετίσματα...
PetranG3
QUOTE(ametanoitos @ Mar 15 2011, 12:47 ) *
Oso xronia tha eisai stin eskana tha me tros stin mapa.
Esy to eipes . Dimokratia exoume o kathenas mporei na grafei oti thelei.
To p.faliro einai thigatriki tou ionikou? Giati ekei epaize o dirk perysi.
Giati den vgenete na peite oti apotixate. Simfona me ta dika sas dedomena apotixate. Esy petran egrafes to kalokairi oti o ionikos einai favori ktl. Simfona me auta pou leo ego apla tha katataxthite stin dikai thesi . 4i i 5i .auto einai to tavani sas gia fetos.
Eseis legate oti den ta paratate ki exete 3sinexomenes ittes. Ego perimena oti tha to palepsete. Me diapseusete. Xrostate signomi.

Den tha to pigaina pote stin kontra an o dirk den apantouse me tragoudakia ki eironies. O monos paixtis pou grafei sto topic.

Kati teleutaio . Plakothikne oi paixtes sas i oxi stin voula. Den leo mpounies alla logomaxia?




Το καταλαβαμε αυτο...
Ακριβως...Δημοκρατια εχουμε...Δεν το επαιξε κανεις ιστορια...ΙΩΝΙΚΟΣ ειμαι και επιθυμουσα την ανοδο... Απαγορευεται δηλαδη καποιος να βγαζει τα θελω του...?
Κι επειδη επαιζε στον ΑΟΠΦ ο Βαγγελης...? Υπαρχουν συγκεκριμενες σχεσεις, προσωπικες με καποιους ανθρωπους που τον εφεραν πισω...Ρωτα τον ιδιο...Μην απανταω εγω γι αυτον..

Το αν αποτυχαμε θα το πουμε με βεβαιοτητα στο τελος...Βαζοντας κατω πολλες παραμετρους...Το σιγουρο ειναι οτι εχουμε πετυχει μεγαλη οικονομικη εξυγιανση...Ναι, εγραφα οτι ειμαστε φαβορι γιατι πιστευα στην υπερβαση....Που να ξερα τι εκρυβε ο λακος με τα φιδια...Απλως, ποσο αλλιως θα ηταν τα πραγματα στα γραφομενα εδω, αν τελικα ο Ιωνικος κερδιζε στις 21/2 τον Φαρο...

Παντως ναι...Βασει μπατζετ και ροστερ, η λογικη ελεγε οτι 4η θεση....Και παλι ομως, διεκδικητης ονομαζεται αυτο...

Δηλαδη, ποινικοποιουμαι και τον σαρκασμο τωρα...? Αρπαχτηκες δηλαδη επειδη σου απαντησε ετσι ο Ντιρκ...Επειδη τον γνωρισα καλυτερα φετος...Να εισαι σιγουρος οτι το εκανε με πολυ χαλαρη διαθεση...

Ας μην το συνεχισουμε τελος παντων...

Το τι κανανε, ειναι δικο τους θεμα, και το λυσανε οπως νομιζουν αυτοι, αγαπητε...Και οτι γινεται στα αποδυτηρια, μενει εκει...Στην τελικη δεν μ αρεσει η κλειδαροτρυπα....


peace.gif
Συγγνωμη για το υφος μου, συμφορουμιτες...Αλλα καποια πραγματα με βγαζουν εκτος εαυτου...Κυριως επειδη τα εζησα απο πολυ κοντα φετος...Και δεν ειναι το ''να χαμε να λεγαμε''... Πολυ ανευθυνο αυτο...


QUOTE(magic32 @ Mar 15 2011, 12:48 ) *
πειραικος που βρισκεται στην γ εσκανα



wink.gif rolleyes.gif
themis7
QUOTE(ametanoitos @ Mar 15 2011, 11:35 ) *
Agapimeni triti.

Themi den exo kati me tin omada sou. Pisteua oti tha xasete ston alimo . Eisai xalaros oli tin eudomada kai panigirizeis me to kipelo eida kai ton ena diaititi tou agona sou kai nomiza oti sas exoun katharismenous. Min les megala logia giati exeis na pas na paikseis me ton ethniko tin deutera kai ekei kapioi filoi sou tha frontisoun na dimiourgisoun simpligades gia ton faro. O dimosios ipallilos pou einai paixtis proedros kanei oti mporei na vgeis apo tin mesi. Den ta exei paei ki asxima. Sto mats pou exases mesa stin edra sou teleutaia dora diaitites itan 2 paidakia pou elegxontai apo ton epidokso nono tis kalitheas . To exo grapsei POLLiS iparxei mono sta xartia. I omada legetai pleon KALITHEA. Irthe i ora na ksipniseis.

O Polis katharise xtes me fylaka Aggelo ton konto diatiti kai me ton themi stin grammi na varaei voles olo to vradi. Sto exoune parei to magazaki proedre . Tsampa kaneis ton maga. Otan tha kaneis fiesta tha to katalaveis.

Gia ton ioniko ta egrapsa prin 2 evdomades kai vgikan tote me mantinades na me kraksoun. I 4 thesi einai epitixia gia to roster pou exete. Grafete edo grafikotites oli tin ora kai nomizete pos tha parete protathlima. Grafei o dirk sinexeia les kai gennithike stin nikaia kai einai ionikos apo kounia. Ase mas re file . Grafei o basketikos abelofilosofies asteria ktl. O makedonikos epaikse teliko europis kai den iparxei ston xarti . O esperos eina stin b eskana kai oi perissoteres istorikes omades trones fapes ki eseis irthate stin eskana na to paiksete istoria. Kathiste alli mia xronia akoma edo mpas kai voutate tin glossa sas perissotero sto myalo sas prin milisete.lete oti xtes xasate proti for apo ton ari nikaias. O aris ta teleutaia 6 xronia den exei na zilepsei tipota apo esas.


Ola einai taktopoiimena . Sas to egrapsa prin 3 eudomades. Protathlitis POlis kypelo faros gia na einai oloi ikanopoiimenoi kai na min exoume gkrinies. Skeftetai o nonos dose to kipelaki s autous na kanoun giortes kai panigiria ego tosa exo parei den me noiazei ki elegxo tou xronou ego mia omada stin g ethniki.


Filakia.

Ola einai taktopoiimena . Sas ta egrapsa prin 3 eudomades


Που εισαι συ ρε παιχτη??????????????? Μας ελειψες........ Σε παρακαλω πολυ καθε Τριτη να γραφεις οτι θα χασουμε.... Μας παει γουρι.....
Διαφωνω οτι πεφτεις συνεχεια μεσα.......... Μην παραμυθιαζεσαι ... Τα λες μια ετσι και μια αλλιως οποτε στο τελος παντα λες οτι πεφτεις μεσα... Παλιο κολπο ... Απο την αρχη της χρονιας εχεις αλλαξει δεκα σεναρια... Τρελα στους τρελους και παρολι στους αρχιπαρολιτζιδες δεν πουλανε....

Ξερεις πολλα τα οποια ομως τα ξερει ολη η πιατσα........ Δεν ξερεις κατι που δεν ξερουμε ... Δεν μας κανεις πιο σοφους...

Δεν πειραζει ομως πλακα εχει ολη ιστορια ...Καλα να περνας κι οποτε θες ελα και για κανα καφεδακι........ smiley.gif wos_sport5.gif wos_sport5.gif wav.gif strike.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.