Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το "Καφενείο" της ΕΣΚΑΝΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
themis7
Η Δουλεια δουλεια..... Αλλα και η αρρωστια αρρωστια.......................χαχαχαχαχχαχαχαχα

Δεν νομιζω οτι ειμαι παραλογος που κραταω αποστασεις.... Γουσταρω κι εγω τρελα τα σεναρια συνομοσιας ..... Λατρης του Αμερικανικου σινεμα ειμαι .... Αγαπημενη ταινεια με διαφορα ""Τhe Godfather"" Αλλα δυσκολευομαι να φανταστω τον Αχιλλεα σε ρολο Δον Κορλεονε.... Επειδη τον ξερω δεν του ταιριαζει ρε παιδια........ ο Δον ηταν αυτοκρατορικος και τρομερα χαι....... Ο Αχιλλεας πιο πολυ με τον Στηβεν Σηγκαλ μου μοιαζει....... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Απο την αλλη ειμαι τοσο εγωιστης που δεν θελω να το δεχτω οτι ειμαι τοσο βλαξ που μ εχουν στησει απο παντου κι εγω εχω το χαμογελο της ευτυχιας .... (Το κοροιδο παντα βεβαια δυσκολευεται να το αναγνωρισει......Λενε οτι αν σε μια παρτιδα ποκας δεν αναγνωριζεις το θυμα τοτε το θυμα εισαι εσυ....)
Διαβαζοντας ολα αυτα που γραφει ο αμετανοητος λοιπον κραταω αποστασεις γιατι δεν μπορω να μπω στ αποδυτηρια και να δωσω αλλοθι στους παιχτες της ομαδας μου να μην δωσουν το 100% του εαυτου τους ......Ο Ιωαννιδης ελεγε ποτε να μην μιλας με παιχτες για παρασκηνιο γιατι τους δινεις αλλοθι σε περιπτωση ηττας .... (Βεβαια ουτε ο Ιωαννιδης το τηρουσε ουτε εγω..... 69.gif 69.gif 69.gif ) Αλλα το σωστο να γραφετε........
Ο αμετανοητος μας ελεγε την δευτερη αγωνιστικη οτι πρωτο φαβορι ειναι ο Εθνικος ...... (Δυστηχως εχω καλη μνημη....)
Παμε λοιπον να παιξουμε τις υπολοιπες 10 αγωνιστηκες ηρεμα ομορφα χωρις τσαμπουκαδες και μαλακιες κι ο πιο αξιος ας ανεβει..... Στο τελος θα ξυρισουν τον γαμπρο........Κανω την προβλεψη οτι οποιος απο τους 4 κανει 10/10 θα ανεβει .... Ιδου η Ροδος Ιδου και το πηδημα........

Οσο αναφορα την αλλη ωραια κουβεντα.... Ενημερωνω οτι ειμαι πιο πολυ φαν του Γιαννακη απο οτι του Γκαλη ....

Αλλα επειδη προερχομαι απο το στιβο σας λεω οτι τα επιτευγματα του Κεντερη ειναι απιαστα για λευκο αθλητη.... Το ντομπινγκ δεν το δεχονται γιατι σε αυτο το επιπεδο ολοι ντοπαρονται .... Το θεμα ειναι ποιος εχει τις ακρες να μην πιαστει..... Φανταζομαι οτι οι Αμερικανοι εχουν πιο πολλες ακρες απο εμας........
Ο Κλασσικος αθλητισμος ειναι ο βασιλιας ολων αρα λογικα απο εκει βγαινουν οι κορυφαιοι ......

Η κουβεντα αυτη ομως δεν τελειωνει ποτε κι ο καθενας εχει την γνωμη του που την τεκμηριωνει οπως αυτος πιστευει.... Δεν υπαρχει αντικειμενικη κριση σε αυτα τα θεματα........

Οι Ελληνες ειναι ο λαος που σταυρωνει τον Κεντερη και τον Δημα και ψηφιζει τον Παγκαλο και τον Αβραμοπουλο την Παπαρηγα τον Τσιπρα και τον Καρατζαφερη για να τους σωσει απο την χρεωκοπια ....... Τι να περιμενει κανεις?????????????????????????????????????/
magic32
την ομαδα που εκανε πρωταθλητρια μολις εφυγε ο πραγματικος ΘΕΟΣ,επειδη πιστεψανε τον δικο σου,αποκαθηλωθηκε και μετα απο 1 χρονο την πουλησε κιολας...Φοβερος ΘΕΟΣ...

ο δικος σου ΘΕΟΣ εκανε αυτα που λες εσυ...Ο πραγματικος ΘΕΟΣ εβαλε το αθλημα στα σπιτια ολης της ελλασας,Πηρε την εθνικη απο το χερακι με τη μια 40αρα πισω απο την αλλη και την εκανε πρωταθλητρια ευρωπης και εκανε και τον ΑΡΗ υπερδυναμη...Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι ο δικος σου ΘΕΟΣ πηγαινε και κολλαγε πισω απο τον πραγματικο ΘΕΟ....Οτε τυχαιο οτι μονος του δεν πηρε ποτε τιποτα τπτ ο δικος σου Θεος..Γτ ηταν ο καλυτερος συμπληρωματικος...Ενω ο ΝΙΚ ηταν ο ευρωπαιος Τζορνταν,ματζικ,μπερντ...Βαλε οποιον θες..δεν εχει σημασια!!!!!

ουτε ο ιδιος ο Θεος σου δεν πιστευει ποτε οτι ηταν καλυτερος απο τον ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ μπασκεμπολιστα ολων των εποχων στην χωρα μας....
d.basket
bball.gif εγω πάντως δεν θελω να ανεβει το επίπεδο, ο ΙΩΝΙΚΟΣ θελω να ανεβει icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif


bball.gif Οτι και να πεί, όποιος και να πει: Γεννηθηκα, βρεθηκα στο γηπεδο, προπονήθηκα, επαιξα μικτη Ευρωπης στα 16, προπονήθηκα, πήρα την Ομαδα της γειτονιάς μου και την πήγα στο Κυπελλο Κορατς, εβαζα 73 ποντους όποτε ήθελα, είμαι ο ΠΡΩΤΟΣ που πέρασε τον Ατλαντικό απο Ευρώπη για Αμερική (οταν καποιοι αλλοι εκαναν αντιθετη διαδρομη), εμεινα με ενα γόνατο γυρισα. Εκανα μια δευτερη ονειρεμένη 20+ καριερα στην πατριδα μου, μετατρεπωντας μια Ομαδα σε Πρωταθλήτρια (οταν καποιοι δεν μιλουσαν στους συμπαικτες τους-γιατι εχασαν ενα μπαραζ στην Κερκυρα...) συμπληρωνοντας συμμετοχές, προσφορα στον συμπαικτη, κάνοντας τον συναθλήτη μου καλυτερο σε ενα, μην ξεχναμε, Ομαδικό άθλημα. Και σταματησα καταχειροκροτούμενος - από Βραζιλία ως Έλλαδα - και αναγνωρισμένος. Ε, πως να μην έχουμε και εμείς οι άθεοι τον Θεο μας.


ΥΓ. Με παρασύρατε ρε μάγκες και εχουμε και δουλειες...
[/quote]

Καλησπέρα και απο εμένα.
Αγαπητέ φίλε, μιας και ασχολήσε με το μεγάλο Γιαννάκη, μήπως και έχει πληροφορίες που βρίσκεται και τι κάνει αυτή την εποχή?
Αν νομίζεις οτι είναι καλύτερα για το toric απάντησέ μου με pm.

Ευχαριστώ
magic32
QUOTE(d.basket @ Feb 10 2011, 13:46 ) *
bball.gif εγω πάντως δεν θελω να ανεβει το επίπεδο, ο ΙΩΝΙΚΟΣ θελω να ανεβει icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif


bball.gif Οτι και να πεί, όποιος και να πει: Γεννηθηκα, βρεθηκα στο γηπεδο, προπονήθηκα, επαιξα μικτη Ευρωπης στα 16, προπονήθηκα, πήρα την Ομαδα της γειτονιάς μου και την πήγα στο Κυπελλο Κορατς, εβαζα 73 ποντους όποτε ήθελα, είμαι ο ΠΡΩΤΟΣ που πέρασε τον Ατλαντικό απο Ευρώπη για Αμερική (οταν καποιοι αλλοι εκαναν αντιθετη διαδρομη), εμεινα με ενα γόνατο γυρισα. Εκανα μια δευτερη ονειρεμένη 20+ καριερα στην πατριδα μου, μετατρεπωντας μια Ομαδα σε Πρωταθλήτρια (οταν καποιοι δεν μιλουσαν στους συμπαικτες τους-γιατι εχασαν ενα μπαραζ στην Κερκυρα...) συμπληρωνοντας συμμετοχές, προσφορα στον συμπαικτη, κάνοντας τον συναθλήτη μου καλυτερο σε ενα, μην ξεχναμε, Ομαδικό άθλημα. Και σταματησα καταχειροκροτούμενος - από Βραζιλία ως Έλλαδα - και αναγνωρισμένος. Ε, πως να μην έχουμε και εμείς οι άθεοι τον Θεο μας.


ΥΓ. Με παρασύρατε ρε μάγκες και εχουμε και δουλειες...


Καλησπέρα και απο εμένα.
Αγαπητέ φίλε, μιας και ασχολήσε με το μεγάλο Γιαννάκη, μήπως και έχει πληροφορίες που βρίσκεται και τι κάνει αυτή την εποχή?
Αν νομίζεις οτι είναι καλύτερα για το toric απάντησέ μου με pm.

Ευχαριστώ

ο μεγαλος γιαννακης τρωει τα λεφτα του αγγελοπουλου ακομα και ακουγεται οτι ισως αναλαβει ξανα την εθνικη..Οταν του ζητησε ο ΑΡΗΣ πο τον βοηθησε και βοηθηθηκε ν αναλαβει πριν 1 μηνα με φτηνες δικαιολογιες αρνηθηκε και τον πουλησε για δευτερη φορα
d.basket
QUOTE(magic32 @ Feb 10 2011, 14:48 ) *
ο μεγαλος γιαννακης τρωει τα λεφτα του αγγελοπουλου ακομα και ακουγεται οτι ισως αναλαβει ξανα την εθνικη..Οταν του ζητησε ο ΑΡΗΣ πο τον βοηθησε και βοηθηθηκε ν αναλαβει πριν 1 μηνα με φτηνες δικαιολογιες αρνηθηκε και τον πουλησε για δευτερη φορα



Και κάτι ακόμα για να πάρω θέση και εγώ, πιστεύω οτι αν δεν ήταν ο Γκάλλης, το basket στην Ελλάδα θα ήταν πολύ πίσω ακόμη....
Κατά την ταπεινή άποψή μου, ένας ο Air Jordan και ένας ο Γκάλλης.
Δεν θα ξαναβγούν σαν αυτούς άλλοι. Κοντά πολλοί.....
Κρίμα που αυτός ο παίκτης δεν πήρε Ευρωπαικό....
magic32
QUOTE(d.basket @ Feb 10 2011, 13:56 ) *
Και κάτι ακόμα για να πάρω θέση και εγώ, πιστεύω οτι αν δεν ήταν ο Γκάλλης, το basket στην Ελλάδα θα ήταν πολύ πίσω ακόμη....
Κατά την ταπεινή άποψή μου, ένας ο Air Jordan και ένας ο Γκάλλης.
Δεν θα ξαναβγούν σαν αυτούς άλλοι. Κοντά πολλοί.....
Κρίμα που αυτός ο παίκτης δεν πήρε Ευρωπαικό....

Ο γιαννακης ηταν πολυ μεγαλος παικτης...ο γκαλης ηταν πολυ ΜΕΓΑΛΟΣ απλα...ο γιαννακης ηταν ο τζορντνα και ο γιαννακης ο πιππεν..το τελειο συμπληρωμα...
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(ametanoitos @ Feb 9 2011, 13:08 ) *
Pos ginete anthropoi pou einai kata ta alla toso eksipnoi na min mporoun na katalavoun to pio aplo pragma. Xalaroste . Vgite apo tis opadikes kontres kai tha katalavete to aplo pou simvainei. 2 istorikes omades 2 organomena kai me oikonomiki anesi somateia kai 1 somateio xoris istoria kai xoris ikanopoiitikes akadimies kai xoris kapoion epifani oikonomika paragonta kinigoun tin anodo stin g ethniki. Mexri tora i teleutaia omada exei ksefigei 2 bathmous. Ti simvainei? Kapoio paraskinio iparxei giati sto kipelo i mia istoriki omada kanei peripato mesa sto gipedo tou protoporou. Sto kipello na simeiosoumevoti diskola psaxnontai gia paraskinio. Opote i istoriki omada xoris ton kalitero tis paixtis kerdizei stin antipali edra aporthiti mexri stigmis sto protathlima.
Ola mexri tora logika? Ektos apo to pio logiko senario pou akougete kai aporo pou den to exete katalavei. I omada pou einai proti den exei oikonomiki anesi omos einai i kaliteri ekprosopos mias mpasketomanas perioxis pou exei 5 omades istorikes kales alla se parakmi. O kaliteros proedros omadas tis enosi pou einai se poli psili katigoria alla trei olo tin ora tou na asxoleite me xamiles katigories prospathise na mpei prin ena xrono stin perioxi prin ena xrono alla efige kakin kakos exei ena sxedio sto mialo tou.
Na anevei i adinami omada tis perioxis stin g ethniki kai epeidi oi paragontes tis tha exoun stragiksei oikonomika tha anagastoun na paraxorisoun tin katigoria logo oikonomikon anoigmaton. Tha paroun kati kai tha figoun. Me to koufari auto tha enothoun oses omades tis perioxis mporoun kai theloun kai i perioxi tha exei enan alla isxiro ekprosopos stin g ethniki ipo tin aigida tou megaloparagonta pou apo tin anotati katigoria tha trofodotei me paixtes mikrous kai tha elegxei tin katastasi.
O megalos loipon pou stin enosi kathontai souza se kathe tou apaitisi exei ola ta kone gia na kerdisei kathe empodio . Anevazei eukola mia omada giati oi dinameis ton istorikon kai allon somateion einai asteia mprosta stin diko tou. Ase pou stis 3 apo tis 4 omades paizoun paixtes pou proerxontai apo ta mikra tou tmimata.
Einai paixnidaki na ginei auto. Oso eurostes ki an einai oi alles omades den exoun ta kone. Sigouro einai oti den einai kai toso eurostes oso parousiazontai alla exoun zori kai den periseuoun xrimata gia diaitisies ktl.

Afinoun tis 2omades na palepsoun gia to kipellaki gia na paramithiazontai kai to sxedio douleuei roloi.

I istoria i parapano einai fantastiki kai opoiadipote omoiotita me prosopa kai katastaseis einai tixaia.tin eida ston ipno mou xtes kai eipa na tin grapso.

Εισαι τρελιαρικο αγορι και με φαντασια καλπαζουσα.μου αρεσεις...τρελα.........
PetranG3
Ελα ματζικ32, ηρεμησε λιγο...Ε οχι και δεν πηρε τιποτα ο Δρακος...Τοσες ανοδους ο ΙΩΝΙΚΟΣ...Για τα μετρα του Ιωνικου το Κορατς ηταν τρομερο επιτευγμα...Μιλαμε για μια συνοικιακη ομαδα που ζουσε στη σκια του Πειραια....Τι ηταν η Νικαια τοτε...

Δεν καταλαβα ρε παιδια, επειδη επαιξε καποτε μπασκετ στον Αρη, θα του βαρανε παλαμακια και θα χορευει....Μπορει να μην γουσταρε ο ανθρωπος...Δεν καταλαβα...Επαγγελματιας ηταν και ειναι...Κερδισε λεφτα και αυτος και ο Αρης...Ο ανθρωπος τωρα μπορει να θελει να ηρεμησει...
Κι ο Αρης παρ οτι ειχε τον Γκαλη δεν πηρε τιποτα το ιδιαιτερο μεχρι να ερθει ο Γιαννακης αν το παμε ετσι...

Ο Γκαλης γιατι δεν παει τωρα στα δυσκολα να βοηθησει...? Ημαρτον δηλαδη...


Τρωει τα λεφτα του Αγγελοπουλου...Μιλαμε για τον Αγγελοπουλο που επειδη κερδισε ενα ντερμπυ ο ολυμπιακός γυρισε και ειπε τωρα εχουμε προπονητη...Στο τελος ομως ξυριζουν τον γαμπρο...


Αμα σε χαλαει που θα ξαναπαει στην εθνικη...κατσε με τον Καζλαουσκας και με τιποτα αλλους ρουχλες εσυ και πολλοι να γουσταρετε...

1οι το 2005 στην Ευρωπη
2οι το 2006 στον Κοσμο
4οι το 2007 στην Ευρωπη
5οι το 2008 στην Ολυμπιαδα...


Ναι ρε παιδια εχετε δικιο...Ο Γιαννακης ο πουλημενος, ο λεφτας, ο ματαιοδοξος...Ποσο καπιταλιστης πια...Εμεις οι ρομαντικοι, οι προλεταριοι που δεν αποδιδουμε αξια στο χρημα αν δεν ειχαν να μας πληρωσουν και μας εκανε προταση ο Πανιωνιος και ο ΠΑΟ, θ αρνιομασταν...

Μηπως τελικα υπαρχει και Αγιος Βασιλης...?ΑΣ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ...
alpapamarin
QUOTE(themis7 @ Feb 10 2011, 13:40 ) *
Οι Ελληνες ειναι ο λαος που σταυρωνει τον Κεντερη και τον Δημα και ψηφιζει τον Παγκαλο και τον Αβραμοπουλο την Παπαρηγα τον Τσιπρα και τον Καρατζαφερη για να τους σωσει απο την χρεωκοπια ....... Τι να περιμενει κανεις?????????????????????????????????????/


Η καλύτερη κουβέντα στο site, εδώ και πολύ καιρό....
Και αν και για τα δύο πρώτα ονόματα κάναμε λάθος, δεν μας δικαιολογεί τίποτα για το ότι έχουμε επιλεκτική μνήμη και ως προς τα υπόλοιπα ονόματα...Τους βρίζουμε, τους καταριόμαστε αλλά μετά τα ξεχνάμε...
magic32
QUOTE(PetranG3 @ Feb 10 2011, 14:23 ) *
Ελα ματζικ32, ηρεμησε λιγο...Ε οχι και δεν πηρε τιποτα ο Δρακος...Τοσες ανοδους ο ΙΩΝΙΚΟΣ...Για τα μετρα του Ιωνικου το Κορατς ηταν τρομερο επιτευγμα...Μιλαμε για μια συνοικιακη ομαδα που ζουσε στη σκια του Πειραια....Τι ηταν η Νικαια τοτε...

Δεν καταλαβα ρε παιδια, επειδη επαιξε καποτε μπασκετ στον Αρη, θα του βαρανε παλαμακια και θα χορευει....Μπορει να μην γουσταρε ο ανθρωπος...Δεν καταλαβα...Επαγγελματιας ηταν και ειναι...Κερδισε λεφτα και αυτος και ο Αρης...Ο ανθρωπος τωρα μπορει να θελει να ηρεμησει...
Κι ο Αρης παρ οτι ειχε τον Γκαλη δεν πηρε τιποτα το ιδιαιτερο μεχρι να ερθει ο Γιαννακης αν το παμε ετσι...

Ο Γκαλης γιατι δεν παει τωρα στα δυσκολα να βοηθησει...? Ημαρτον δηλαδη...


Τρωει τα λεφτα του Αγγελοπουλου...Μιλαμε για τον Αγγελοπουλο που επειδη κερδισε ενα ντερμπυ ο ολυμπιακός γυρισε και ειπε τωρα εχουμε προπονητη...Στο τελος ομως ξυριζουν τον γαμπρο...


Αμα σε χαλαει που θα ξαναπαει στην εθνικη...κατσε με τον Καζλαουσκας και με τιποτα αλλους ρουχλες εσυ και πολλοι να γουσταρετε...

1οι το 2005 στην Ευρωπη
2οι το 2006 στον Κοσμο
4οι το 2007 στην Ευρωπη
5οι το 2008 στην Ολυμπιαδα...


Ναι ρε παιδια εχετε δικιο...Ο Γιαννακης ο πουλημενος, ο λεφτας, ο ματαιοδοξος...Ποσο καπιταλιστης πια...Εμεις οι ρομαντικοι, οι προλεταριοι που δεν αποδιδουμε αξια στο χρημα αν δεν ειχαν να μας πληρωσουν και μας εκανε προταση ο Πανιωνιος και ο ΠΑΟ, θ αρνιομασταν...

Μηπως τελικα υπαρχει και Αγιος Βασιλης...?ΑΣ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ...

εμενα μου λες να ηρεμησω αλλα δινεις ρεσιταλ και λεγοντας πραγματα που δεν ανεφερα πουθενα...ξεκινοντας απο το τελος...δεν ειπα οτι με χαλαει να ξανγινει προπονητης στην εθνικη..μακαρι να ξαναπαει...

Οταν η Αυτοκρατορια του ΑΡΗ εφτανε στο τελος της,αν δεν ξερεις(που δεν αποκλιεται)τεθηκε το ερωτημα γκαλης η γιαννακης..Η διοικηση του ΑΡΗ τοτε αποφασισε γιαννακης...Ο ΘΕΟΣ σας λοιπον παροτι η διοικηση τον στηριξε,παροτι τον εκανε νο1 στην ομαδα αφηνονας τον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΘΕΟ να φυγει ενα μολις χρονο μετα τους πουλησε..Αν στο κανανε εσενα ας τον αγαπουσες..εμεις δεν μπορουμε..Εκτος αυτου του λενε τωρα που οι σχεσεις με τους περισσοτερους εχουν αποκατασταθει να γυρισει να βοηθησει τον ΑΡΗ και η φτηνη δικαιολογια του ητανοτι δεν αναλμβανει ομαδες στη μεση της περιοδου..ΠΟΤΕ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ?Αν εχει προβλημα με τ α λεφτα η τον ΑΡΗ μπορουσε να το πει στα ισια..Ετσι κανουν οι αντρες και δεν θα του μιλαγε κανεις..

Ο γκαλης ως τι να βοηθησει στον ΑΡΗ?>εγινε ποτε προπονητης και δεν το ξερω?

Ουτε ο τζορνταν πηρε τπτ μονος του...Ειπαμε ο γιαννακης ηταν το τελειο συμπληρωμα του γκαλη..Του ενα και μοναδικου....Και γενικα σε οποια εμγλαη ομαδα κι αν πηγε ο γιαννακης δνε ηταν ποτε το νο1..δεν περιμεναν ποτε απο αυτον να βαλει τη 40αρα και να καθαρισει οπως ο νικ...οσο κι αν τον αγαπατε ειναι μεγαλη ιεροσυλια να συγκρινεις γκαλη-γιαννακη..ΤΕΛΟΣ
themis7
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Feb 10 2011, 14:03 ) *
Εισαι τρελιαρικο αγορι και με φαντασια καλπαζουσα.μου αρεσεις...τρελα.........

Eλα ρε Αχιλλέα γράψε μια φορά πάνω απο δέκα λέξεις ......μην τα κρατάς μέσα σου......
magic32
QUOTE(PetranG3 @ Feb 10 2011, 14:23 ) *
Ελα ματζικ32, ηρεμησε λιγο...Ε οχι και δεν πηρε τιποτα ο Δρακος...Τοσες ανοδους ο ΙΩΝΙΚΟΣ...Για τα μετρα του Ιωνικου το Κορατς ηταν τρομερο επιτευγμα...Μιλαμε για μια συνοικιακη ομαδα που ζουσε στη σκια του Πειραια....Τι ηταν η Νικαια τοτε...

Δεν καταλαβα ρε παιδια, επειδη επαιξε καποτε μπασκετ στον Αρη, θα του βαρανε παλαμακια και θα χορευει....Μπορει να μην γουσταρε ο ανθρωπος...Δεν καταλαβα...Επαγγελματιας ηταν και ειναι...Κερδισε λεφτα και αυτος και ο Αρης...Ο ανθρωπος τωρα μπορει να θελει να ηρεμησει...
Κι ο Αρης παρ οτι ειχε τον Γκαλη δεν πηρε τιποτα το ιδιαιτερο μεχρι να ερθει ο Γιαννακης αν το παμε ετσι...

Ο Γκαλης γιατι δεν παει τωρα στα δυσκολα να βοηθησει...? Ημαρτον δηλαδη...


Τρωει τα λεφτα του Αγγελοπουλου...Μιλαμε για τον Αγγελοπουλο που επειδη κερδισε ενα ντερμπυ ο ολυμπιακός γυρισε και ειπε τωρα εχουμε προπονητη...Στο τελος ομως ξυριζουν τον γαμπρο...


Αμα σε χαλαει που θα ξαναπαει στην εθνικη...κατσε με τον Καζλαουσκας και με τιποτα αλλους ρουχλες εσυ και πολλοι να γουσταρετε...

1οι το 2005 στην Ευρωπη
2οι το 2006 στον Κοσμο
4οι το 2007 στην Ευρωπη
5οι το 2008 στην Ολυμπιαδα...


Ναι ρε παιδια εχετε δικιο...Ο Γιαννακης ο πουλημενος, ο λεφτας, ο ματαιοδοξος...Ποσο καπιταλιστης πια...Εμεις οι ρομαντικοι, οι προλεταριοι που δεν αποδιδουμε αξια στο χρημα αν δεν ειχαν να μας πληρωσουν και μας εκανε προταση ο Πανιωνιος και ο ΠΑΟ, θ αρνιομασταν...

Μηπως τελικα υπαρχει και Αγιος Βασιλης...?ΑΣ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ...

και προσεξε..ολα αυτα στα λεει ενα παιδι που στα 14 του,υποστηριξε και τον πανιωνιο για παρτυ του...Αλλα τι να κανουμε..γκαλης δεν ηταν και δεν θα γινει ποτε
margiou3
Εντελως ανουσια σύγκριση...!

Οσο επιχειρήματα και να θέσει η καθε πλευρα, αυτο που αρεσει στα ματια του καθενα δεν πρόκειται να αλλαξει... Και καλα θα κανει δηλαδη...


Και γω υποστιριζω τον Γιαννακη...

Κι ας λενε οτι θελουν... Ειναι Νικαιώτης ξεκινησε απο την Ιωνικάρα και αυτα και μονο μου αρκουν....

Απο την αλλη σέβομαι αυτους που λενε Γκαλη...




Υ.Γ. Το μονο που με εκνευριζει στον Γκαλη, ειναι οτι βγαζει λιγη μιζερια σημερα, μιλωντας με την πρωτη ευκαρια για το "Ελληνικο μπασκετ που με ξεχασε"...

Υ.Γ. Και ο Γιαννάκης με εκνευρισε που πηγε στον γαυρο βεβαια, αλλα το καταπια...


icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
magic32
καλα το ελληνικο μπασκετ τωρα προσπαθει να βγαλει κατ ιδιαμαντιδηδες και κατι παπαλουκαδες απο τους παικτες που μαθανε το αθλημα..δεν εχει αδικο ο νικ
themis7
QUOTE(magic32 @ Feb 10 2011, 15:19 ) *
καλα το ελληνικο μπασκετ τωρα προσπαθει να βγαλει κατ ιδιαμαντιδηδες και κατι παπαλουκαδες απο τους παικτες που μαθανε το αθλημα..δεν εχει αδικο ο νικ

Απο πλευράς τίτλων Διαμαντίδης και Παπαλουκάς είναι πλυ πιο ψηλά απο όλους ...... Έχουν καταφέρει παρα πολλά και δεν πρέπει να το ξεχνάμε αυτο ........
magic32
QUOTE(themis7 @ Feb 10 2011, 15:29 ) *
Απο πλευράς τίτλων Διαμαντίδης και Παπαλουκάς είναι πλυ πιο ψηλά απο όλους ...... Έχουν καταφέρει παρα πολλά και δεν πρέπει να το ξεχνάμε αυτο ........

δεν μιλαμε βαση τιτλων ρε θεμη...κι ο βουρτζουμης εχει παρει ευρωπαικο κι ο γκαλης δεν πηρε...Απο πλευρας ταλεντου και μπασκετ δεν συγκρινονται..ασε που ο διαμαντιδης συνεχως δειχνει και πολυ ασχημες πτυχες του χαρακτηρα του..το κανε παλι χτες

επισης σ ενα εντελως διαφορετικο μπασκετ..μην το ξεχναμε κι αυτο..και εμ την ελλαδα εδω και χρονια να θεωρειται δυναμη του αθληματος..κατι το οποιο οφειλεται στη γενια των 80'ς
dirk10
ρε και 100 παγκόσμια να πάρουν και 1000 ευρωπαϊκά και 1000000 ευρωλίγκες Ο ΘΕΌΣ είναι 1.χάρις αυτόν κάτι παίχτες που δεν θα τους γνώριζε ούτε η μάνα τους βγάλαν εκατομμύρια.έφερε τον επαγγελματισμό στην ελλάδα ανέτρεψε μια ολόκληρη κοινωνία που δεν είχε τίποτε άλλο παρα μονο ποδόσφαιρο.κάθε τεταρτες η πέμπτες δεν θυμάμαι ήμουν μικρός έκανε τους πάντες να κλείνονται μέσα για να δουν τον μεγάλο ΑΡΗ.εκανε μια ολόκληρη χωρα να υποστηρίζει μια ομάδα.πραγμα που δεν προκειται να ξαναγινει αυτο!!!
πάμε στους τίτλους τώρα των παπαλουκά διαμαντίδη(δεν θα είχαν πάρει τίποτα φυσικά αν δεν είχε κατεβει ο θεός(ούτε τον γιαννάκη φτάνουν)δεν ξέρω αν θα παίζαν και basket).για να κάνουμε μια σύγκριση του τότε με το τώρα σε κάτι απλό τι μεγαθήρια είχε τότε η ευρώπη και πως είναι τα πράγματα τώρα για τις ελληνικές ομάδες (μάλλον για osfp -παο).ας είχε κι ο άρης ένα ψιλό και θα βλέπαμε.και το ότι έφτανε στο final four είναι σαν να έχει πάρει το χρυσό(με το αν βεβαια δεν γίνετε δουλειά αλλα.....)
e όχι και μιζέρια ο γκάλης .ο άνθρωπος δεν εμφανίζεται πουθενά στα μμε!!!!!!αμφιβάλλω αν μιλάει και για basket

πάμε τώρα στο άλλο.παιδιά το basket είναι ομαδικό άθλημα δεν είναι ατομικό.αυτά περί ήρθε ο γκάλης έφυγε έμεινε ο γιαννάκης δεν στέκουν πουθενά.απλά ήταν το κορυφαίο δίδυμο στην ευρώπη στο οποιο συμπλήρωνε ο ένας τον άλλον.
τα πραγματα ειναι απλα
ΓΑΛΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΝΟΥΝΟΥ ΟΜΩΣ 1
ΜΠΑΣΚΕΤ=ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΛΗΣ
dirk10
ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΑΣΣΙΚΌ ΑΘΛΗΤΙΣΜΌ ΣΥΜΦΩΝΏ ΌΤΙ ΕΊΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΙAΣ όλων των αθλημάτων.
με μια διαφορα όμως έχει σταματήσει να είναι αθλητισμός τον θεωρώ επιστήμη(προσωπική μου άποψη)όταν ακούς ότι μπορούν μέχρi και στο dna να επέμβουν τότε τι να πεις.........οι αθλητές του κλασικού αθλητισμού για μένα προσωπικά επαναλαμβάνω σε υψηλό επίπεδο πάντα μιλάω δεν τους αναγνωρίζω σαν αθλητές αλλα σαν πειραματόζωα
ο μεγαλύτερος έλληνας αθλητής χτυπούσε πορτοκαλι μπάλα με σπυριά. 29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν nick αυτοί ξέρουν.......
themis7
Ρε παιδιά εγώ δεν συγκρινα τον Γκαλη και τον Γιαννάκη με τους νέους..... Είπα όμως ότι έχουν πετύχει περισσότερα πράγματα απο πλευράς τίτλων και αξίζουν σεβασμού..... Και μην συγκρινετε το ευρωπαϊκό του βουρτζουμη γιατί αυτοί ήταν καθαροί πρωταγωνιστες.... Αυτοί είναι η εξέλιξη του μπάσκετ .... Κάθε σύγκριση είναι ανούσια .....αθλητικά είναι καλύτεροι οι νέοι και είναι λογικό γιατί το μπάσκετ έχει παει πιο πολυ συν δύναμη και την επαφή .... Είναι άλλο άθλημα πλέον.... Δεν μπορώ να φανταστώ πάντως ποιος απο εκείνη την εποχή θα μπορούσε να σταμάτησει διυσδηση ασσου 2 μέτρων .... Όσο γιατον χαρακτήρα του Διαμαντιδη χαλαρωστε...... Ο άνθρωπος είναι πολυ υψηλού επιπέδου αναλογικά με την πίεση που δέχεται ..... Τελος πάντων όλη αυτή είναι πολυ μεγάλη κουβέντα ..... Καφενιακη κυρίως ..... Ο καθένας έχει την άποψη του..... Αλλα όσοι έχουν κατακτήσει κορυφές αξίζουν σεβασμό .......

Κι επειδή εσείς είστε Αρειανοι και καλα κάνετε και δτιαχνεστε με τον Γκαλη και τον Γιαννάκη ..... Εμείς είμαστε παοκτσηδες και γουστάρουμε με τρελός Μπανε και Κορφα.... Ξέρω δεν συγκρινονται αλλα εμείς μ αυτούς τρλαινομαστε..... Τι να κάνουμε τώρα ????? Mπανε και τα μυαλά στα κάγκελα ....!!!!!!!
magic32
εγω ειμαι αριανος..ο ντιρκ ειναι παναθηναικος...καλα κανεις και τρελαινεσαι με τον μπανε και τον κορφα..απλα οταν επαιζε στον αρη ο γκαλης κι ο γιαννακης συνηθως εφευγες κλαμμενος..μεσα στο αθλημα ειναι αυτα..

ο διαμαντιδης συνεχως μ εκπλησσει αρνητικα..μια με τα φτυσιματα.μια με τις αγκωνιες..χτες πηγε κι εκανε τσαμπυκα σε αδιαφορο ματς στον 19χρονο σλουκα επειδη τον κερδισε...

οσο για το τι εχουν κερδισει...οταν αυτοι ειχαν την τιμη να παιξουν σε εθνικη ελλαδος και παο-οσφπ η εθνικη μας ηταν ηδη μεσα στις 4 μεγαλυτερες δυναμεις της ευρωπης..ισως και του κοσμου..παντα ηταν υπολογισιμη...αντιθετως η εθνικη του 87 ηταν μια ασημη σωρα που την εβαλε στον ευρωπαικο χαρτη ο γκαλης-ο γιαννακης-ο φανης και οι υπολοιποι..

με τα δε σωματεια τους που εχουν κερδισει τα παντα..ο τοτε Αρης,πηγαινε στο φαιναλ 4 και λογω του κολλημενου κρατους εδω ηταν η μοναδικη ομαδα στην ευρωπη που ειχε εναν ξενο..και δεν αντιμετωπιζε ολυμπια-παρτιζαν και τα σχετικα..αλλα τους παντες ενωμενους και δυνατους...ο παο πηρε και 2 ευρωπαικα στη χωρα του..Ας γινοταν ενα ευρωπαικο φαιναλ 4 τοτε στ παλε κι αν δεν το σηκωναμε πριν γινουν τα ματς να μην ξαναφωναξω αρης στο γηπεοδ..δυστυχως την ευκαιρια για φαιναλ 4 στη χωρα του την πηρ εο παοκ και τηνπεταξε στα σκουπιδια...

θεμη δεν θελω να φαναστω αν με αυτη την κατασκευη ο γκαλης εβαζε 50αρες για πλακα,ποσους θα βαζε αν ηταν λιγο πιο ψηλος...οχι διμετρος οπως οι διαμαντιδης και παπαλουκας
basketikos
bball.gif φιλικά καταρχήν - είναι μια συζητηση για το ΄κεφι μας' , ασ μην τρελλαθουμε κι ολας. Ας το πιάσουμε λίγο σοβαρα.

bball.gif Εχω ζητήσει απο τον dirk10 να μου φτιαξει ενα dvd με τις προσπαθειες που έχει πάρει ο Niκ στα τελευταία λεπτά παιχνίδιων που κριθηκαν στον πόντο. Πάω στοιχημα, οτι θα χωρέσει σε USB 1mb.. Δεν υπάρχει σας λέω...Τι μπαραζ στην Κερκυρα, τι Ευρωπαικό με την εθνικη, τι ντερμπυ Παοκ-Αρη. Αμ, δε.. Ακομα και στο Ιωνικος-Αρης 113-114, εβαλε 62 πόντους (εναντι 73 του Γιαννακη), αλλά και τότε μόνο 2 στην παραταση....

bball.gif Για τις αδυναμίες του τις αμυντικές, το αλλοθι "κανει πολλά σουτ' - και ο jordan εκανε, αλλα...Ας μην επεκταθω για την 'με τα ματια παρακολουθηση του αντιπάλου".

bball.gif magic32, aποκάλυψες την ηλικία σου, 14 χρονων όταν ο Δασκαλος πήγε στον Πανιώνιο - το να βλέπει κάποιος τον Αρη στα 10 του χρονια, ειναι λογικό να βλεπει Γκαλη και να 'τρελλαθει' - αλλά ολοκληρωμένος παικτης ΔΕΝ ηταν, Θεαματικός νέος, ό καλυτερος σκόρερ της εποχής του ΝΑΙ, αλλά ολοκληρωμένος παικτης για ομαδικό αθλημα δεν ηταν - Επίσης, Δεν ηταν και winner - πριν εμφανισθει ο Γιαννάκης δεν είχε κερδισει κατι, αν δεν κανω λάθος.

bball.gif Επίσης, κατι που ισχυει για τον Γιαννακη: Εδω υπάρχουν 2 καριέρες: η προ και μετα Αμερική. Πριν την Αμερική, εκάνε οσα εκανε ο Γκάλης και παραπάνω. (με καλυτερους μ.ο., καλυτερα συνολα, αμυντική διαθεση κλπ - ηταν ηγετης και σκόρερ μαζι. Οταν γυρισε, ναι ανέλαβε το ρόλο του 'τα κάνω ολα καταπιέζω όμως για χαρη της Ομαδας (αλλά και λόγω αλλαγης σωματοδομης) τότε ηταν λιγοτερο ΄σεξυ' για την επιφανειακη αναγνωση.

Ειμαι σίγουρος αν εβλεπαν ολοι των Γιαννακη πριν παει στους Σελτικς, θα είχαν άλλη αποψη: Κερδισε την μεγαλη Γιουκοσλαβια μονος του (32 π.) με τον Κωστα Πετροπουλο το 1978 μεσα στο Σπλιτ - που είχε να χασει κατι χρόνια. Επαιξε Μικτή Ευρώπης. Και ηταν ο ΠΡΩΤΟΣ μη-Αμερικάνος στην ιστορια του ΝΒΑ που εγινε draft. Να το υπενθυμισω το τελευταιο: ο ΠΡΩΤΟΣ μη-Αμερικάνος στην ιστορια του ΝΒΑ που εγινε draft, οταν στο ΝΒΑ υπηρχαν 15 ομαδες μονο. Λετε να μην ξερουν αυτοί και να ξερουμε εμεις κρινοντας με αυτο που θαυμάζαμε στα 14 ???

bball.gif Για το ποιος εφυγε, και αν εφυγε σωστα απο τον Αρη: Ο ενας απο τους δυο στο πρωτο ματς που δεν ξεκινησε 5αδα στην ζωη του, εφυγε στο ημιχρονο.. (μην το ξεχναμε). Και καλό θα ήταν να διερευνησουμε με πόσους 'δεν ανταλλασε κουβεντα' (προσωπικά ξέρω τουλάχιστον 3. Ο άλλος απλά εφυγε απο τον Αρη όταν του ειπαν "stay, play but we don't pay. Για την αποκατασταση της αλήθειας αυτά.

bball.gif Την μομφη για τα λεφτα που κερδισε ως προπονητης απο τον Ολυμπιακο ο Γιαννακης δεν την καταλαβα. Είναι αν θυμαστε καλά ο Προπονητης που έχει το καλύτερο ρεκορ ετους στον Ολυμπιακο. Είναι αυτος που τους εφτασε στον τελικο του Ευρωπαϊκου - ο πιο πετυχημενος με βαση τα αποτελεσματα κουτς της ομαδας τους και τώρα είναι ανεργος.

bball.gif για την αποκατασταση της αλήθειας: θα μάθω για τον Αρη, και θα επιβεβαιωσω την προταση (αλλά, ευνόητο, οχι τους λόγους αρνησης).

ΥΓ. Πριν απο το τελευταιο: συγνωμη αλλά υπάρχει σωφρων προπονητης που θα πηγαινε στον φετεινο Αρη όπως είναι???
ΥΓ2. ΝΑΙ Ο Γιαννακης πηγε τον Ιωνικο στο Κορατς - και αυτό είναι σαν 'να κερδιζω πολλα"
dirk10
πρώην παναθηναϊκός παρακαλώ.τώρα απλά σιχαίνομαι και τους 2.λίγο αργά αλλα το κατάλαβα.τα πράγματα είναι απλά ο άνθρωπος που άλλαξε την μοίρα ενός αθλήματος είναι ένας κι αυτός είναι ο ΝΊΚΟΣ ΓΚAΛΗΣ.μπορεί να μην είμαι αντικειμενικός όπως και οι υπόλοιποi αλλα αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανεις μα κανεις.κανένας άλλος αθλητής δεν θα μπορούσε να το καταφέρει αυτό παρα μονο αυτός!μεγάλοι παίχτες όλοι τους αλλα σε καμια περίπτωση δεν φτάνουν τον γκάλι.........
μπορώ να βρω 1TB με 50ρες
ο γκάλης μπορεί να έπαιζε με τα ματια γιατί απλά σου έβαζε παραπάνω 77.gif 77.gif 77.gif
αυτά περί ntraft ο γιαννάκης η αν ο γκάλης ήταν πιο ψηλός(αν ήταν δεν θα ερχόταν ελλάδα) δεν μου λένε τίποτα.και απ τους 2 μακράν περισσότερα προσόντα φάνης χριστοδουλου......αλλα σε καμια περίπτωση δεν φτάνει αυτούς τους 2..........και σε καμια περίπτωση κανεις τους δεν φτάνουν τον γκάλι

http://www.youtube.com/watch?v=53JiD_19zvw...feature=related
δεν χρειάζονται περισσότερα λογια.o άνθρωπος που άλλαξε τον ρου του ελληνικού αθλητισμού όχι μονο του basket.......ανατριχιάστε λοιπον
magic32
η πρωτη μου απαντηση που τα λεει ολα για το ποιος ηταν ο νικος γκαλης ειναι αυτη...


«Αν εγώ είμαι ο γιος του Διαβόλου, τότε ο Γκάλης είναι ο ίδιος ο Διάβολος».
Ντράζεν Πέτροβιτς (παίκτης της εθνικής Γιουγκοσλαβίας και του NBA)

«O Nτράζεν είναι αδερφός μου, αλλά για καλύτερο αθλητή του 1987 ψήφισα τον Γκάλη».
Aλεξάντερ Πέτροβιτς (προπονητής)

«Ο Γκάλης είναι ο παίκτης του 21ου αιώνα. Του βγάζω το καπέλο».
Αλεξάντερ Γκομέλσκι (προπονητής της εθνικής ομάδας της Σοβιετικής Ένωσης)

«Αν ο Γκάλης θέλει να βάλει καλάθι, θα το βάλει όποιος κι αν είναι ο αντίπαλος».
Άρβιντας Σαμπόνις (Λιθουανός παίκτης της εθνικής της Σοβιετικής Ένωσης και του NBA)

«Δεν περίμενα ότι θα υπήρχε ένας τόσο καλός επιθετικός παίχτης στην Ευρώπη και ειδικότερα στην Ελλάδα».
Μάικλ Τζόρνταν (ο μεγαλύτερος καλαθοσφαιριστής όλων των εποχών)

«Είδα τον Γκάλη να κάνει πράγματα, που δεν γινόταν ούτε στους Λέικερς και τους Σέλτικς».
Μπομπ Μάκαντου (παίχτης του ΝΒΑ και του ιταλικού πρωταθλήματος)

«Είπα στους παίκτες μου πως θα μαρκάραμε τους 4 παίκτες του Άρη και κάναμε τα σχέδια μας. Για τον Γκάλη κάναμε την προσευχή μας».
Bόιτσεκ Kραϊόφσκι (προπονητής της Λεχ Πόζναν)

«Ξέρω έναν τρόπο να σταματήσουμε τον Γκάλη: να τον κλειδώσουμε στο ξενοδοχείο!».
Pουντ Xαρεβάιν (προπονητής της Ολλανδίας)

Αυτά είναι ελάχιστα από τα εγκωμιαστικά σχόλια για τον Νίκο Γκάλη, τον άνθρωπο που άλλαξε τη μοίρα του μπάσκετ στην Ελλάδα, τον μπασκετμπολίστα που «νίκησε το νόμο της βαρύτητας», τον «γκάνκστερ» που έβαζε τη μπάλα στο καλάθι με κάθε τρόπο, αυτός που δίδαξε στο παρκέ ότι τίποτε δεν είναι αδύνατο.





απο κει και περα να παιρνουμε ενα ενα τα ερωτηματα που εθεσες...

-οταν ενας παικτης εχει βαλει 50 ποντους μεσα στον αγωνα δεν με ενδιαφερει αν θα παρει αυτος την τελευταια προσπαθεια...ας κανει και κανενας αλλος τιποτα ρε παιδι μου..αυτος σε κρατησε ζωντανο σε ματς που αν δεν εβαζε 50 θα χες χασει..επισης ειναι προφανες οτι αν αποιος εχει φιλοδωρησει με 50 ποντους και το ματς κρινεται στην τελευταια επιθεση,ολη η αντιπαλη αμυνα θα πεσει πανω του..δεν νομιζω οτι κανω λαθος..

-παροτι οπως λες 10 χρονων ημουνα τρελαμενος με τον γκαλη(δεν ημουνα με τον γκαλη,ημουνα με τον ΑΡΗ,αλλα δεν γινεται να μην σεβομαι τον μεγαλυτερο ελληνα ισως και ευρωπαιο μπασκεμπολιστα)δεν εγινα παναθηναικος οταν πηγε εκει ο νικ αλλα ακολουθησα τον γιαννακη στον πανιωνιο για λιγο μεχρι να επιστρεψω στο κολλημα μου με τον ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ...Ο γιαννακης μεχρι να παει στον ΑΡΗ και να βρει τον γκαλη τι ειχε κερδισει?Γενικα μονος του τι ειχε κεδισει?Τις ανοδους με την ομαδα σας?Οτι αν ειχατε τον γκαλη αντι του γιαννκη δεν θα τις ειχατε πετυχει?Στον πρωτο του τελικο εμ τη φανελα του ΠΑΟ κοντρα στον ΑΡΗ παντως δυστυχως μας στερησε την κουπα ο νικ..Και δνε νομιζω οτι ηταν μαζι του κανενας αλλος τοτε...Οσο για το αν ηταν ολοκληρωμενος παικτης..Οταν ενας παικτης σπαει τους νουμους της βαρυτητας και τελειωνει τη καριερα του στο υψηλοτερο επιπεδο με μεσο 31 ποντους τα λεει ολα για το αν ηταν ολοκληρωμενος..

-ο γιαννακης αλλαξε τον τροπο παιχνιδιου του γιατ ιηταν συμπαικτης του γκαλη..απλο ειναι..οταν πηγε στον πανιωνιο εφοσον μπορουσε να κανει οτι και ο νικ μπρουσε να σταματησει με μεσο ορο 30 ποντους και να οδηγησει τον πανιωνιο στον τιτλο...

-ο γκαλης εφυγε απο τον παναθηναικο και το μπασκετ γενικοτερα τοτε που λες..κι οχι απο τον ΑΡΗ...και καλα εκανε..ηταν ολοι πολυ μικροι στο αθλημα για να του κανουνε τετοιο χουνερι..και οπως εχει αποκαλυφτει ηταν προσωπικο θεματου ευρωκοουτς..

-απο τον Αρη ο γκαλης εφυγε γτ η διοικηση προτιμησε τον γιαννακη...Δεν ξερω τι του ειπανε μετα,αλλα οταν μια ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ σ εχει χρισει ηγετη και εχει περασει τοσο πολλα μαζι με αυτη την ομαδα,κανεις μια καποια υπομονη..που δεν εγινε ποτε..

-δεν ειναι καμια μομφη..αυτ δεν κανει τωρα?ειναι ανεργος και ζει απο τα ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ λεφτα που πηρε απο τον αγγελοπουλο..Εμενα προσωπικα παντως δεν μου αρεσε το υπερβολικο γαυριλικι που πουλησε οσο ηταν στον ολυμπιακο

-ο Φετινος ΑΡΗΣ εχει το καλυτερο υλικο μετα τους 2 με πολλους ελληνες μικρης και εμγαλης ηλικιας και θα μπορουσε να πρωταγωνιστησει μ εναν καλο προπονητη...Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο δεν θα τον αναλαμβανε κανενας...
nikitas111

Και επειδη εμας εδω στη Νικαια δε μας νοιαζουν ιδιαιτερα αυτες οι διαμαχες να πω οτι απ'ολα αυτα που διαβασα μου αρεσε περισσοτερο η απολογια του Ντιρκ οτι ειναι πρωην Παναθηναικος .

Ντιρκ τωρα πια μονο ΙΩΝΙΚΟΣ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
dirk10
διαμάχη δεν έχουμε ισα ισα θεωρώ ότι γίνετε μια πολύ ωραία κουβέντα μακριά από συνωμοσίες οράματα προδοσίες.........
ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τιμωρήθηκε ο ιωνικός(για να μην ξεχνιόμαστε) smiley.gif
το αντί παο/ολυμπιακός το εννοώ......είναι η καταστροφή του ελληνικού αθλητισμού αυτοί οι 2 και ότι και να μου πουν δεν αλλάζω γνώμη με τίποτα.παο έγινα λόγο γκάλι πάντως.
ο ιωνικός έχει κάτι μαγικό το οποιο δεν μπορείς να το εξηγήσεις.κάτι σε κάνει και σε τραβάει να γίνεις ένα μαζί του. προφανώς αυτό γίνετε σε όλες τις μεγάλες ομάδες
άντε μην βάλω φωτιά στην κουβέντα και αρχίσω να λέω για LARRY................ 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
basketikos
QUOTE(dirk10 @ Feb 11 2011, 14:30 ) *
ο ιωνικός έχει κάτι μαγικό το οποιο δεν μπορείς να το εξηγήσεις.κάτι σε κάνει και σε τραβάει να γίνεις ένα μαζί του.


bball.gif Kαλά, θα ντρεπομουν στην θέση σου.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif Κανουμε στο 'καφενειο' μια σύζητηση καφενειου (κάλά που την μέτεφερε εδω ο leonkalf...), και ερχεσαι εσυ και μου το ρίχνεις στο συναισθημα....

Ντροπή σου.. icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif Οχι μόνο "εσύ και ο Μαgic δεν γεμίζετε dvd", αλλά εσυ με το παράπανω θα με κάνεις να πω "απεταξάμην" και να δεχθώ οτι ναι ο Γεωργαλής ηταν παικταρας, οτι ο Larry ήταν όσο καλός και ο Dr J. (οχι θα σε αφηνα)....και άλλα συναφή...


bball.gif Δεν θα στο κάνω το χατήρι ... και ας ανοιξες την κερκόπορτα με την παραπάνω πρόταση στον Magic32 για να βάλει να αποδεχθώ την άποψη του..η ακόμα κ στον themis7 για να με βάλει λέω τι μεγάλος είναι ο (για να προβοκάρω συζήτηση καφενειού) "ενα-σουτ-εχω-μονο-και-κανω-καρριέρα" Πεζα.

bball.gif Για να σοβαρευτούμε. Επιτέλους o dirk10 είπε και μια κουβεντα σωστη 77.gif (γιατι ειχαμε καταντήσει 'μικροι-μεγάλοι στο καφενείο")

QUOTE(dirk10 @ Feb 11 2011, 14:30 ) *
ο ιωνικός έχει κάτι μαγικό το οποιο δεν μπορείς να το εξηγήσεις.κάτι σε κάνει και σε τραβάει να γίνεις ένα μαζί του.


ΥΓ. Kαλό ΣΚ - ας κερδίσει όποιος θέλει. Καλή Δευτερα και να κερδίσει ο Ιωνικός. icon_wave.gif icon_wave.gif

dirk10
QUOTE(basketikos @ Feb 12 2011, 11:16 ) *
bball.gif Kαλά, θα ντρεπομουν στην θέση σου.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif Κανουμε στο 'καφενειο' μια σύζητηση καφενειου (κάλά που την μέτεφερε εδω ο leonkalf...), και ερχεσαι εσυ και μου το ρίχνεις στο συναισθημα....

Ντροπή σου.. icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif Οχι μόνο "εσύ και ο Μαgic δεν γεμίζετε dvd", αλλά εσυ με το παράπανω θα με κάνεις να πω "απεταξάμην" και να δεχθώ οτι ναι ο Γεωργαλής ηταν παικταρας, οτι ο Larry ήταν όσο καλός και ο Dr J. (οχι θα σε αφηνα)....και άλλα συναφή...


bball.gif Δεν θα στο κάνω το χατήρι ... και ας ανοιξες την κερκόπορτα με την παραπάνω πρόταση στον Magic32 για να βάλει να αποδεχθώ την άποψη του..η ακόμα κ στον themis7 για να με βάλει λέω τι μεγάλος είναι ο (για να προβοκάρω συζήτηση καφενειού) "ενα-σουτ-εχω-μονο-και-κανω-καρριέρα" Πεζα.

bball.gif Για να σοβαρευτούμε. Επιτέλους o dirk10 είπε και μια κουβεντα σωστη 77.gif (γιατι ειχαμε καταντήσει 'μικροι-μεγάλοι στο καφενείο")



ΥΓ. Kαλό ΣΚ - ας κερδίσει όποιος θέλει. Καλή Δευτερα και να κερδίσει ο Ιωνικός. icon_wave.gif icon_wave.gif

xaxaxaxa η παραπάνω πρόταση δεν γράφτηκε για να σου αλλάξω γνώμη.δεν έχω τέτοιους σκοπούς ισα ισα μου αρέσει η <<κόντρα>> μας.
είδες ανταποκρίθηκα αμέσως για τον dr.j top 10 αμέσως!!!!!
ένα είναι σίγουρο πάντως ότι τέτοιο δίδυμο δεν θα ξαναπεράσει ποτε από το ελληνικό basket
κάτι άσχετο τρελαίνομαι για τους χαρακτηρισμούς σου με τις - ειδικά του σουηδού είχαν γράψει ιστορία xaxaxaxaxaaxa 77.gif shot.gif icon_drunk.gif smiley.gif
margiou3
Ζω και αναπνεω, για να ξαναρθω στο Σαλπεας...!

Τοσα γκομενακια μαζεμενα, πουθενα αλλου....!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
magic32
QUOTE(margiou3 @ Feb 15 2011, 01:56 ) *
Ζω και αναπνεω, για να ξαναρθω στο Σαλπεας...!

Τοσα γκομενακια μαζεμενα, πουθενα αλλου....!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

να υποθεσω οτι ειχε προπονηση το βολλευ του πορφυρα ε?καλοπερασατε..
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Feb 15 2011, 01:58 ) *
να υποθεσω οτι ειχε προπονηση το βολλευ του πορφυρα ε?καλοπερασατε..



Βολλευ Πορφυρα και μπασκετ Φοινικα...
ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ...Πασαρελα οι κερκιδες...

ΑΛΛΑΓΗ ΕΔΡΑΣ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ...Αφου εκλεισε ο Πλατωνας, τι Καραμπινη και αηδιες.. icon_drunk.gif 69.gif 69.gif smiley.gif
magic32
εκανε προπονηση το γυναικειο του φοινικα?αφου εχουν ρεπο σημερα..
margiou3
Εγω μιλαω για το Βολεϋ...!



Αχχχχχ....!
magic32
συμφωνω κι επαυξανω για το βολλευ...
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Feb 15 2011, 02:09 ) *
εκανε προπονηση το γυναικειο του φοινικα?αφου εχουν ρεπο σημερα..



Αμε...Μπασκετ Φοινικα μετα το ματς μας και βολλευ την ωρα του ματς στην αλλη αιθουσα


ΘΑ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΩ... 69.gif

Ηρεμησε λιγο Μαργιου... smiley.gif
ΝΕΣΤΩΡ
QUOTE (margiou3 @ Feb 15 2011, 02:10 ) *
Εγω μιλαω για το Βολεϋ...!



Αχχχχχ....!



Περισσότερα στο http://porfyrasvolley.blogspot.com/

Θα δεις και θα ΜΑΘΕΙΣ πολλά !!!

Με κάθε εκτίμηση

ΝΕΣΤΩΡ
margiou3
wub.gif wub.gif wub.gif
dirk10
QUOTE(margiou3 @ Feb 15 2011, 16:59 ) *
wub.gif wub.gif wub.gif

http://www.youtube.com/watch?v=w6XGUhzfutc
αυτες θα κανουν προπονηση και συ.................
PetranG3
QUOTE(dirk10 @ Feb 17 2011, 11:41 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=w6XGUhzfutc
αυτες θα κανουν προπονηση και συ.................



Εγραψεεεε...!!! 69.gif 69.gif 69.gif
margiou3
QUOTE(dirk10 @ Feb 17 2011, 11:41 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=w6XGUhzfutc
αυτες θα κανουν προπονηση και συ.................






χαχαχαχαχ.....!

Ειμαι ερωτιαρης... Τι να κανουμε... 71.gif 71.gif 71.gif
nikitas111

Απο αυτή τη σύντομη εμπειρία μου στα σαλόνια ένα έμαθα,για να πετύχεις γενικά στο χώρο (μη παρεξηγηθώ κιολας) πρέπει να είσαι ή λαμόγιο ή αλήτης.

Εγώ λαμόγιο δεν είμαι και ούτε πρόκειται άρα μας μένει να εξετάσουμε τη δεύτερη περίπτωση.
margiou3
QUOTE(nikitas111 @ Mar 2 2011, 14:12 ) *
Απο αυτή τη σύντομη εμπειρία μου στα σαλόνια ένα έμαθα,για να πετύχεις γενικά στο χώρο (μη παρεξηγηθώ κιολας) πρέπει να είσαι ή λαμόγιο ή αλήτης.

Εγώ λαμόγιο δεν είμαι και ούτε πρόκειται άρα μας μένει να εξετάσουμε τη δεύτερη περίπτωση.




Την αλητεια την εχουμε και λίγο στο αιμα μας, εδω στην Νίκαια... (με την καλη εννοια...)
PetranG3
QUOTE(basketikos @ Mar 2 2011, 01:54 ) *
ΥΓ. Carmelo, here I am.. -



Αλλοι βλεπουν nba, κι αλλοι final four ΕΣΚΑΝΑ...Καλο ειναι παντως οτι παιρνει ο καθενας... smiley.gif
Ποιος Καρ-α-μελο...??? Παρτυ εκανε ο Dwight Howard...30pts...ORLANDO MAGIC λεμε...
Ακομα και στο nba...blue-white και λιγο black...και αστερι...Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.... laugh.gif
dirk10
QUOTE(PetranG3 @ Mar 3 2011, 04:28 ) *
Αλλοι βλεπουν nba, κι αλλοι final four ΕΣΚΑΝΑ...Καλο ειναι παντως οτι παιρνει ο καθενας... smiley.gif
Ποιος Καρ-α-μελο...??? Παρτυ εκανε ο Dwight Howard...30pts...ORLANDO MAGIC λεμε...
Ακομα και στο nba...blue-white και λιγο black...και αστερι...Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.... laugh.gif

αλλοι ΝΒΑ αλλοι εσκανα αλλοι ORLANDO MAGIC και αλλοι ATLANTA-BOSTON('84-'85)..................
PetranG3
Ποινή της ΚΕΔ
Η ΚΕΔ ΕΣΚΑΝΑ επέβαλλε ποινή 75 ημερών στον διαιτητή Ντζαμάρα Γεώργιο για κρίσεις σε βάρος του προέδρου της επιτροπής και δυσφήμιση του αθλήματος , σε συνέντευξη που παρέθεσε σε ηλεκτρονικό μέσο.


Ειστε για γελια εκει στην ΚΕΔ... icon_drunk.gif

Αντε να δωσετε κανενα μηνιατικο στους ανθρωπους και μετα κανετε απαγορευσεις και συστασεις...
Κι ο φαρισαισμος εχει τα ορια του...
BASKETFAN1979
QUOTE (PetranG3 @ Mar 5 2011, 12:58 ) *
Ποινή της ΚΕΔ
Η ΚΕΔ ΕΣΚΑΝΑ επέβαλλε ποινή 75 ημερών στον διαιτητή Ντζαμάρα Γεώργιο για κρίσεις σε βάρος του προέδρου της επιτροπής και δυσφήμιση του αθλήματος , σε συνέντευξη που παρέθεσε σε ηλεκτρονικό μέσο.


Ειστε για γελια εκει στην ΚΕΔ... icon_drunk.gif

Αντε να δωσετε κανενα μηνιατικο στους ανθρωπους και μετα κανετε απαγορευσεις και συστασεις...
Κι ο φαρισαισμος εχει τα ορια του...

Ο,τι και να πεις για τους γελοιους που "διοικουν" την εσκανα,ειναι λιγο....
Αντι να πουν και ευχαριστω που διαιτητες και κριτες πανε στα παιχνιδια και αφηνουν σπιτια και οικογενειες για να καλυπτουν τις παπαριες τους,εχουν το θρασος και επιβαλουν τιμωριες.....
Αυτα ειναι τα χαλια σας,κυριοι ανικανοι....
Swko10
Attikabasket kai basketblog, επιτελους εξω απο τα δοντια μηπως και ξυπνησει κανεις.

Δεν ειναι τυχαιο οτι οι ομαδες της ΕΣΚΑ κανουν χαβαλε στην ΕΣΚΑΝΑ.

Καλυτεροι οργανωση,καλυτεροι οροι,χαζομαρες με μικρους και αλλα τετοια δεν υπαρχουν.

ΑΚομα και οι μπαλες τους ειναι καλυτερες.

Ας καταλαβουν καποιοι πως η Εσκανα αυτη τη στιγμη βασιζεται απλα στο φιλοτιμο διαιτητων και κριτων,στα χρηματα των σωματειων που πληρωνουν τα εξοδα τους,και σε μερικους χαζους σαν εμενα που πιστευουν στον ερασιτεχνικο αθλητισμο.

Κονδυλια και αλλες επιχορηγησεις ουτε καν θα ρωτησω που επενδυθηκαν-αποδωθηκαν.

Καλη σαρακωστη,και μασκαραδες μονο πριν το τριοδυο ξανα
dirk10
QUOTE(ametanoitos @ Mar 8 2011, 12:23 ) *
Faros. Pire poly eukola to kipello kai tora kanei oneira gia double.
To protathlima einai sta xeria tou polis. An kerdisei tin mandra kai ton faro einai sigouros protathlitis. An xasei kapoio paixnidi tote rithmistis tis katigorias einai o ionikos!
O ionikos mathimatika exei elpides. Kanei seri autos . Xanei i mandra ena tixaio mats. Xanei o faros apo ethniko kai ari. Xanei o polis apo foinika faro mandra kai se tetrapli isovathmia anevenei o ionikos. An den vgei to senario omos ti tha kanei o ionikos ? Tha paiksei gia tin fanela? Akougete oti o vasikos skorer plakothike stin voula me tous psilous.
Gia tin mandra einai apla . Kerdizei ton polis kai ton ioniko kai pairneis to protathlima esto kai se isovathmia. To klima ekei einai poly kalo . Ston teliko kypelou 4 protoklasatoi paixtes tis eixan ton agona parea. Kati deixnei auto.
Ipomoni . Valte stoiximata

Ειμαι εξω απτο συστημα
Εδω και λιγα χρονια
Κι απο κανενα δεν ζητω
Παρασημα γαλονια

Ειμαι εξω απ' το συστημα
Με ονειρα βαρβατα
Κι ασε να λεν για μια μικρη
Γατουλα με γραβατα

Εγω δεν θελω ζητω
απο τα πτωματα
Γιατι ειμ' εθισμενος
Στα παραπτωματα

Ειμαι εξω απο το συστημα
Γλυκια μου πιτσιρικα
Σε γουσταρω διχως προικα
Διχως ενσημα και ΙΚΑ

Εγω δεν θελω ζητω
απο τα πτωματα
Γιατι ειμ' εθισμενος
Στα παραπτωματα
Stelios Vamvakaris - O Ametanoitos
http://www.youtube.com/watch?v=KnmH0qBl5V4
nikitas111
An den vgei to senario omos ti tha kanei o ionikos ? Tha paiksei gia tin fanela? Akougete oti o vasikos skorer plakothike stin voula me tous psilous.

Ενημερώνω για όσους έχουν απορίες.

Ο ΙΩΝΙΚΟΣ έπαιζε παίζει και θα παίζει ΚΑΘΑΡΑ και πάντα για την ΙΣΤΟΡΙΑ που κουβαλάει αυτή η βαριά φανέλλα.
Από εκεί και πέρα τα λόγια είναι περιττά.
Κοντός ψαλμός..................
ametanoitos
QUOTE(nikitas111 @ Mar 8 2011, 13:45 ) *
An den vgei to senario omos ti tha kanei o ionikos ? Tha paiksei gia tin fanela? Akougete oti o vasikos skorer plakothike stin voula me tous psilous.

Ενημερώνω για όσους έχουν απορίες.

Ο ΙΩΝΙΚΟΣ έπαιζε παίζει και θα παίζει ΚΑΘΑΡΑ και πάντα για την ΙΣΤΟΡΙΑ που κουβαλάει αυτή η βαριά φανέλλα.
Από εκεί και πέρα τα λόγια είναι περιττά.
Κοντός ψαλμός..................

Alleluiah!
dirk10
QUOTE(ametanoitos @ Mar 8 2011, 15:49 ) *
Alleluiah!

για οτι θελει θα παιξει αντε τωρα με τις γραφικότητες θα τα δωσει ολα τα ματς και θα παρει απ τον καθενα απο 10.000 ευρω σε μυστική συνάντηση που θα γίνει στον πλάτωνα με τους εκπροσωπους των ομάδων, οποιος δεν μπορεί να παρευρεθεί η εθνική τράπεζα καινοτομεί με το e-banking για περαιτέρω πληροφορίες απευθυνθείτε στον γνωστό παράγοντα icon_drunk.gif icon_drunk.gif αν και είναι επίφοβος να τα φάει η η τηλεφωνήστε το 8011169696969
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.