Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conf
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Pierce
Το draft είναι το γνωστό , online snake με κλήρωση 1 ώρα πριν το Draft.
ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΝΤΡΑΦΤ.
Για τους νέους, για να καταλάβετε το snake, αυτός που διαλέγει 1ος , στον επόμενο γύρο διαλέγει τελευταίος.
Δηλαδή 1-30 , και ο 15ος διαλέγει και στο 16.

To point system και η διάρθρωση των θέσεων μένει ως έχει.
Δηλαδή:
9 θέσεις : PG,SG,SF,PF,C,F,G,UTL,UTL Και 5 παίκτες στον πάγκο. (ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ IR SLOT AEGEANSHEED)

Στατιστικές κατηγορίες:

Points (PTS) 1
Blocks (BLK) 2.5
Steals (STL) 2.5
Assists (AST) 2
Offensive Rebounds (OREB) 0.5
Rebounds (REB) 1
Turnovers (TO) -1.75
Field Goals Made (FGM) 1.5
Field Goals Attempted (FGA) -0.5
Free Throws Made (FTM) 1
Free Throws Attempted (FTA) -0.75
Three Pointers Made (3PM) 1
Three Pointers Attempted (3PA) -0.21


ΑΛΛΑΓΕΣ:

Α) Τrade review:
-24h
- απαιτούνται κατ'ελάχιστον 8 ψήφοι και πλειοψηφία 50%+1. Σε περίπτωση που δεν μαζευτούν 8 άτομα, θα αποφασίζει ο Commissioner. Αν υπάρχει ισσοπαλία , η ψήφος του commissioner μετράει ως tie braker.
- Αν υπάρχουν οι απαιτούμενες ψήφοι για να περάσει/κοπεί το trade, θα γίνεται αυτό πριν από τις 24h
*Ειδική σημείωση για τον SPYSTA*
Σε περίπτωση που γίνει Δευτέρα το trade, αν θέλετε να περάσει για την εβδομάδα που θα κλειδώσουν τα ροστερ, θα πρέπει να ψηφίσετε άμεσα. Αλλιώς πάει για την άλλη εβδομάδα. Για αυτό καλύτερα, μέχρι Κυριακή βράδυ τα trades.
-O λόγος που μπαίνει αυτό το όριο , είναι για να υπάρχει συμμετοχή στις αποφάσεις στις διαδικασίας της λίγκας.

Β) Waiver wire:
-24h
-Πάει με σειρα προτεραιότητας, βγαίνει αντίστροφα από αυτή του draft. Αν κάνετε claim κάποιον παίκτη και τον πάρετε , θα πηγαίνετε στο τέλος της λίστας.



Υπενθύμιση, τα rosters κλειδώνουν Δευτέρα βράδυ.
Απαράβατη προϋπόθεση, να υπάρχει μια ελάχιστη συμμετοχή και να μην αφήνονται ομάδες στη τύχη τους. Αν παρατηρηθεί αυτό το φαινόμενο (Να μην απαντάμε σε προτάσεις και να μην κάνουμε αλλαγές) , ο παίκτης θα διαγράφεται ΑΜΕΣΑ.

ΥΓ1: Οι 2 λίγκες είναι ισάξιες και αυτοδύναμες. Θα εξεταστεί μέσα στη σεζόν, να υπάρξει ενδεχόμενη συνέχεια του παιχνιδιού μεταξύ των πρώτων , με βάση τα playoff του ΝΒΑ , ώστε να υπάρξει ο υπερπρωταθλητής.

YΓ2: Όσοι δουν το όνομα τους παρακαλούνται να στείλουν ένα pm στον JASONICK http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showuser=10417 με το email τους , για να λάβουν την πρόσκληση στο espn.com

ΥΓ3: Ώρες και μέρες για το draft θα συζητηθούν εδώ.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΛΙΓΚΑΣ:
http://games.espn.go.com/fba/leagueoffice?...p;seasonId=2016
QUOTE(jasonick @ Oct 10 2015, 16:52 ) *
Asst Regional Manager -> jasonick
Area51 UFOs -> kudelin8
Ericzona Pirates -> Voyager
Nerd's Sorority -> giorgos14
greekfantasy basketball -> makikp
Imperial Stormtroopers -> Venomous
FreeThrow Shooters -> SupG18
Injured Ververitses -> sacarame
Oaklant IGGY TEAM -> sarounas
Mighty Ducks -> j-kidd13
Salamanca Tekillers -> konst
Team Moneyball -> a bullet for your head
Death Valley Demon -> T.W.Is.M.
Smokin' Smurfs -> spysta
Italian Spurs Gino -> Ginobili

.
SteveNashidis
Kαλή αρχή σε όλους ! icon_joy.gif
giorgos14
Μεγαλειώδης λίγκα το λιγότερο που μπορώ να πω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα είναι ξενέρωτη και θα έχουμε ΠΟΛΛΆ τρειντς. Καλή αρχή σε όλους!
Υ. Γ κανονίστε οι νέοι να μην το παρατήσετε γιατί θα μάθω την i.p σας και που μένετε και θα έρθω μια βόλτα...
a bullet for your head
Καλημέρα και καλή βδομάδα! Οσον αφορά το ντραφτ, από καθημερινές μπορώ ΜΟΝΟ Δευτέρα-Τετάρτη απόγευμα-βράδυ και Σάββατο-Κυριακα κυριως μεσημέρι-απογευματακι , αλλά και αργά.
Ελπίζω το τυρρανακι η κόρη μου να κοιμάται τότε... biggrin.gif
jasonick
Βλέπω έκαναν join οι 14 ομάδες και περιμένουμε τον bullet για να μπει και να κάνουμε την ψηφοφορία για την ημέρα του draft. Η πρώτη υποψήφια ημερομήνία είναι η 25η Οκτώβρη και ώρα 21.30.
SG3ptshooter
QUOTE(jasonick @ Oct 7 2015, 02:10 ) *
Βλέπω έκαναν join οι 14 ομάδες και περιμένουμε τον bullet για να μπει και να κάνουμε την ψηφοφορία για την ημέρα του draft. Η πρώτη υποψήφια ημερομήνία είναι η 25η Οκτώβρη και ώρα 21.30.

To ξέρεις ότι 4 owners της λίγκας έχουμε Redzone εκείνη την ώρα, έτσι; smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(jasonick @ Oct 7 2015, 02:10 ) *
Βλέπω έκαναν join οι 14 ομάδες και περιμένουμε τον bullet για να μπει και να κάνουμε την ψηφοφορία για την ημέρα του draft. Η πρώτη υποψήφια ημερομήνία είναι η 25η Οκτώβρη και ώρα 21.30.

Μόλις μπήκα! Η ομάδα λέγεται Moneyball..!! Αν γίνεται μεσημέρι-απογευματακι γυρω στις 4 με 5 θα διευκόλυνε πολύ!
j-kidd13
Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα αυτο μαλλον δεν γινεται... smiley.gif
Το ντραφτ παει για βραδακι.
Η προταση που εχει γινει αρχικα,η οποια μαλλον ουτε εμενα βολευει αλλα καπως θα το βολεψουμε,ειναι νομιζω γενικα η πιο βολικη.
(Εμενα βεβαια θα με βολευε και Δευτερα :-p)

Να πω επισης οτι ολοι πρεπει να ειμαστε ευκολα εντοπισημοι απο ολους,για να γινονται ευκολα οι οποιες διαπραγματευσεις,ειτε μεσω πμ,ειτε μεσω των fb-skype κλπ,και φυσικα να αφιερωνεται καθημερινα εστω λιγος χρονος,για να απανταμε σε τυχον προτασεις κλπ,γιατι τοσα χρονια ηταν συχνα τα φαινομενα να στελνεις πμ και η απαντηση να ερχεται μετα απο καμια 10αρια μερες,η και ποτε,η οι προτασεις να φτανουν στο deadline τους και να ακυρωνονται.

Οποτε,οσοι συμμετεχουν,πρεπει να μπαινουν και στο φορουμ,αλλα και στη λιγκα,σε αρκετα συχνο βαθμο.
sacarame
Παιδιά μην αρχίσουμε τα να μπει τη μια ή την άλλη ημερομηνία.

Είπε ο jasonick ότι θα μπει poll στην σελίδα της Λίγκας με μέρα και ώρα.

Θα ψηφίσουμε όπως κάνουμε κάθε χρονιά. Αν την πρόταση στηρίξει η συντριπτική πλειοψηφία της Λίγκας, η πρόταση θα περάσει. Αν όχι, θα δούμε τι προβληματισμοί υπάρχουν και θα τους λύσουμε..

Για αυτό είναι σημαντικό να ψηφίσουμε όλοι....


Αναμείνατε όλοι λοιπόν την ανακοίνωση για το πολλ..
jasonick
Έτοιμο το poll.
T.W.Is.M.
Αν και βλεπω οτι το 25/10 21:30 δειχνει να περναει, αφου ειμαστε στο 7-0, να πω σε περιπτωση που εχουμε αλλαγη οτι δεν μπορω με τιποτα σε απογευματινη ωρα λογω οικογενειακων υποχρεωσεων(εχουμε και παιδι πια και δεν ειναι ευκολο να το κρατησεις σπιτι το απογευμα και να το αφησεις σε 7 μηνων εγκυο σε ολη τη διαρκεια του ντραφτ).
Για αλλη ημερομηνια σε βραδινη ωρα(κατα προτιμηση απο τις 10 και μετα) δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
Venomous
Θα είχε ενδιαφέρον να είχαμε και μια λίστα με username στο φορουμ και ονοματα ομαδων. Εδώ Imperial Stormtroopers biggrin.gif
sacarame
QUOTE(Venomous @ Oct 7 2015, 22:40 ) *
Θα είχε ενδιαφέρον να είχαμε και μια λίστα με username στο φορουμ και ονοματα ομαδων. Εδώ Imperial Stormtroopers biggrin.gif


Θα γινει και αυτο αμεσα..
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 7 2015, 19:42 ) *
Αν και βλεπω οτι το 25/10 21:30 δειχνει να περναει, αφου ειμαστε στο 7-0, να πω σε περιπτωση που εχουμε αλλαγη οτι δεν μπορω με τιποτα σε απογευματινη ωρα λογω οικογενειακων υποχρεωσεων(εχουμε και παιδι πια και δεν ειναι ευκολο να το κρατησεις σπιτι το απογευμα και να το αφησεις σε 7 μηνων εγκυο σε ολη τη διαρκεια του ντραφτ).
Για αλλη ημερομηνια σε βραδινη ωρα(κατα προτιμηση απο τις 10 και μετα) δεν υπαρχει κανενα προβλημα.



Φτάνει ρε αδερφέ.Εσυ και ο Σπανούλης πια τόσα παιδιά μέσα στη κρίση! Ασε τη γυναίκα να ανασάνει και πιάσε τα τρειντς. smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Oct 8 2015, 01:52 ) *
Φτάνει ρε αδερφέ.Εσυ και ο Σπανούλης πια τόσα παιδιά μέσα στη κρίση! Ασε τη γυναίκα να ανασάνει και πιάσε τα τρειντς. smiley.gif


Αν δεις το πρωτο παιδι, θα μου πεις να κανω κι αλλα τετοια... smiley.gif
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 8 2015, 18:57 ) *
Αν δεις το πρωτο παιδι, θα μου πεις να κανω κι αλλα τετοια... smiley.gif


Παρτο αγκαλια την ωρα του ντραφτ να αρχισει να μαθαινει τι εστι Τζαμιρ Νελσον.
jasonick
Οι ψήφοι για την ημερομηνία του draft είναι 10-0, παρακαλώ οι υπόλοιποι 5 ψηφίστε ή αν δεν είστε σίγουρα γράφτε το εδώ ή μεσω PM για να δούμε τι να κάνουμε.
j-kidd13
Eγω εχω πει στον απο πανω οτι δεν μπορω να απαντησω,γιατι ενδεχεται να λειπω εκεινο το ΣΚ.Θα αργησω να μαθω αν θα φυγω η οχι,οποτε δεν ψηφιζω ακομα.Αν ειμαι εδω δεν θα εχω κανενα θεμα με την συγκεκριμενη ημερομηνια.
SteveNashidis
Aκριβώς την ίδια απάντηση με τον Kidd θα δώσω και εγώ λόγω αβεβαιότητας για το συγκεκριμένο ΣΚ. Βρείτε τα εσείς και ακολουθούμε αναγκαστικά αφού βολεύουν τους περισσότερους smile.gif
a bullet for your head
Μέσα και εγώ για 25-10 στις 21:30!
jasonick
Έκλεισε η ημερομηνία του draft για την Κυριακή 25 Οκτωβρίου και ώρα 21:30. Καλή επιτυχία σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε.

Και μιας και ζητήθηκε εδώ οι ομάδες με τους ιδιοκτήτες τους:
Asst Regional Manager -> jasonick
Area51 UFOs -> kudelin8
Ericzona Pirates -> Voyager
Nerd's Sorority -> giorgos14
greekfantasy basketball -> makikp
Imperial Stormtroopers -> Venomous
FreeThrow Shooters -> SupG18
Injured Ververitses -> sacarame
Oaklant IGGY TEAM -> sarounas
Mighty Ducks -> j-kidd13
Salamanca Tekillers -> konst
Team Moneyball -> a bullet for your head
Death Valley Demon -> T.W.Is.M.
Smokin' Smurfs -> spysta
Italian Spurs Gino -> Ginobili

Ενημερωτικά οι πρώην ντι-λιγκαίοι ΠΟΙΟΝ ΕΙΠΕΣ ΓΚΕΙ ΡΕ; συνεννοούμαστε μέσω skype για trades και θέματα της λίγκας. Αν κάποιος θέλει ας δώσει το skype του μέσω pm για να τον κάνουμε invite στην συζήτηση που έχουμε.
giorgos14
QUOTE(jasonick @ Oct 10 2015, 14:52 ) *
Έκλεισε η ημερομηνία του draft για την Κυριακή 25 Οκτωβρίου και ώρα 21:30. Καλή επιτυχία σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε.

Και μιας και ζητήθηκε εδώ οι ομάδες με τους ιδιοκτήτες τους:
Asst Regional Manager -> jasonick
Area51 UFOs -> kudelin8
Ericzona Pirates -> Voyager
Nerd's Sorority -> giorgos14
greekfantasy basketball -> makikp
Imperial Stormtroopers -> Venomous
FreeThrow Shooters -> SupG18
Injured Ververitses -> sacarame
Oaklant IGGY TEAM -> sarounas
Mighty Ducks -> j-kidd13
Salamanca Tekillers -> konst
Team Moneyball -> a bullet for your head
Death Valley Demon -> T.W.Is.M.
Smokin' Smurfs -> spysta
Italian Spurs Gino -> Ginobili

Ενημερωτικά οι πρώην ντι-λιγκαίοι ΠΟΙΟΝ ΕΙΠΕΣ ΓΚΕΙ ΡΕ; συνεννοούμαστε μέσω skype για trades και θέματα της λίγκας. Αν κάποιος θέλει ας δώσει το skype του μέσω pm για να τον κάνουμε invite στην συζήτηση που έχουμε.


SupG18 ωραιο ονομα ομαδας.Βαλε τριφυλλι ως σημα της ομαδας σου... smiley.gif smiley.gif smiley.gif

peace.gif
SupG18
Παρακαλείται ο commissioner να μαγειρέψει την σειρά του draft ώστε να μπορέσω να πάρω τον μουσάτο ηγέτη της ομάδας αλλιώς θα χρειαστεί να αλλάξω όνομα smiley.gif
giorgos14
Οσο πλησιαζει η μερα του ντραφτ τοσο μεγαλώνουν 2 ερωτήματα μέσα στο κεφάλι μου.Γνωρίζουμε όλοι ότι η πρώτη θέση εξαρτάται από πολλά και διάφορα αλλά έχει και αρκετή δόση τύχης.Η τελευταία όμως;;Για αυτό λοιπόν σας ρωτάω και περιμένω τις απαντήσεις σας:Ποιος θα βγει τελευταίος συνάδελφοι;;;
Επίσης οι παλιότεροι θα έχετε διαπιστώσει ότι ο εκάστοτε άρχων του παιχνιδιού ντραφτάρει ΠΑΝΤΑ στις πρωτες θέσεις.Για αυτό λοιπόν σας ρωτάω.Που θα ντραφτάρουν οι sacarame και jasonick?

Οι απαντησεις μου είναι: 1) ο bullet (μην το παρεις προσωπικα)
2) sacarame->3
jasonick ->2
sacarame
Εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι αρκετά τα 5 χρόνια που έχω να πάρω το νο1 του ντραφτ.. Και ο νοών νοείτω... smiley.gif



Περιμένουμε καταγγελία σπύστα για να πάει καλά και η φετινή χρονιά...
j-kidd13
Μπα,λειπει ο Αρης φετος...
Εκτος αν πεσει ο ιασωνικος στο τοπ 3,οποτε ολα ειναι πιθανα...
giorgos14
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 22 2015, 16:53 ) *
Μπα,λειπει ο Αρης φετος...
Εκτος αν πεσει ο ιασωνικος στο τοπ 3,οποτε ολα ειναι πιθανα...



Στη dleague ο jasonick draftarei παντα μα παντα στο τοπ 3...Δεν ξερεις τι εστι το διδυμο jasonick-sg3ptshooter...
jasonick
1η χρονιά στο #5, 2η στο #14 και πέρσυ στο #2. Μπέρδευτηκες με τα top-3 και μάλλον εννοούσες τι θέσεις κατακτώ στο τέλος της χρονιάς. cool.gif
giorgos14
QUOTE(jasonick @ Oct 23 2015, 10:18 ) *
1η χρονιά στο #5, 2η στο #14 και πέρσυ στο #2. Μπέρδευτηκες με τα top-3 και μάλλον εννοούσες τι θέσεις κατακτώ στο τέλος της χρονιάς. cool.gif



ε νταξει,περσυ ήσουν κομισιονερ,τότε τσίμπησες το #2. tongue.gif

Παρεπιπτόντως η γκρίνια μου πάντα αποδίδει καθώς έχω ντραφτάρει κατά σειρά στο #3,στο #4 και στο #3..Απλά το λέω για να ξέρετε που περίπου να με ξαναβάλετε όταν μαγειρεύετε τη λίστα με τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΤΜΙΝ που έχει εμφανιστεί ποτέ σε φορουμ.( biggrin.gif )
Pierce
Σε αυτό το σημείο να πω , ότι ντράφταρα στο #10 πέρσι. Και συνήθως ήμουν στο #3 - #4 (μια φορά ήμουν στο #2 και πήρα τον rose την χρονιά που 1 έπαιζε 10 ήταν στο συνεργείο. ) . Προσωπικά θα προτιμούσα να μην είχα pick εκεί , γιατί KD-LBJ δεν έπαιρνες , και μετά όλοι οι παίκτες ήταν τουλάχιστον 5 μονάδες κάτω από αυτούς, αλλά και στο ίδιο καζάνι, μέχρι το #14.
Χίλιες φορές το #12 και το #19, παρά το #4 και το #27.

Αλλά είπαμε , κάποιοι κυνηγάνε φαντάσματα icon_wave.gif .

ΥΓ: Και παραδοσιακά έκανα άθλιες επιλογές πρώτου γύρου tongue.gif
giorgos14
QUOTE(Pierce @ Oct 23 2015, 10:40 ) *
Σε αυτό το σημείο να πω , ότι ντράφταρα στο #10 πέρσι. Και συνήθως ήμουν στο #3 - #4 (μια φορά ήμουν στο #2 και πήρα τον rose την χρονιά που 1 έπαιζε 10 ήταν στο συνεργείο. ) . Προσωπικά θα προτιμούσα να μην είχα pick εκεί , γιατί KD-LBJ δεν έπαιρνες , και μετά όλοι οι παίκτες ήταν τουλάχιστον 5 μονάδες κάτω από αυτούς, αλλά και στο ίδιο καζάνι, μέχρι το #14.
Χίλιες φορές το #12 και το #19, παρά το #4 και το #27.

Αλλά είπαμε , κάποιοι κυνηγάνε φαντάσματα icon_wave.gif .

ΥΓ: Και παραδοσιακά έκανα άθλιες επιλογές πρώτου γύρου tongue.gif



Μην μας το χαλάς και μας ξενερώνεις.Είμαστε 2 μέρες πριν το ντραφτ και οι μισοί είναι εξαφανισμένοι,πρέπει κάπως να αποκτήσει το τόπικ την χαμένη του αίγλη.
Υ.Γ Μόνο και μόνο που τη πρώτη χρονιά της d-league ,που οι υπόλοιποι ήμασταν και παραμένουμε άμπαλοι, οι 2 κομισιονερ είχατε το #1 και το #2 στο μυαλό μoυ θα είσαι για πάντα διαπλεκόμενος smiley.gif
a bullet for your head
Έχω εξοικειωθεί με την ιδέα ότι ΔΕΝ θα έχω υψηλό πικ.
Την Τετάρτη σε 20αρα λίγκα, είχα το Νο12!
Έκανα καλό ντραφτ, αν και στον 7ο γύρο πληκτρολόγουσα τον Cauley Stein, και ενώ ήταν διαθέσιμος δεν μου τον εμφανιζε για να τον επιλέξω, και αυτό μου χάλασε κάπως τον σχεδιασμό στα C!
Το draft room θα εμφανιστεί στην κεντρική σελίδα της λίγκας, μια ώρα νωρίτερα, όπου θα έχει βγει και η κληρωτίδα?
Ginobili
Οι μέρες μας θα είναι πολύ μικρότερες πλέον...το κρύο θα μεγαλώνει...πάει το καλοκαίρι..οι ζεστές φθινοπωρινές μέρες σιγά σιγά...

Αλλά ξεκινάει το fantasy σήμερα!!!! Η ζωή αποκτά extra νόημα!! Μέρα γιορτής σήμερα!! Έφτιαξα pancakes για ξεχωριστό πρωινό ΣΗΜΕΡΑ για "θυσία" στους θεούς του fantasy!! smiley.gif
icon_drunk.gif 69.gif

Το βράδυ όμως ...οι Italian Spurs θα συνοδεύσουν την βραδιά όπως τους αρμόζει....με PIZZA!
sacarame
Ελπίζω να μην ξεχαστεί κανείς να αλλάξει την ώρα στα ρολόγια του. Το ντραφτ σήμερα είναι ρυθμισμένο με βάση την καινούργια ώρα.
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Oct 25 2015, 13:09 ) *
Ελπίζω να μην ξεχαστεί κανείς να αλλάξει την ώρα στα ρολόγια του. Το ντραφτ σήμερα είναι ρυθμισμένο με βάση την καινούργια ώρα.

Θα βγει λινκ για το draft room στην κεντρική σελίδα της λίγκα?
SteveNashidis
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 25 2015, 13:30 ) *
Θα βγει λινκ για το draft room στην κεντρική σελίδα της λίγκα?


Nαι . Όπου θα πατάς να συνδεθείς και αυτόματα θα σε ρίχνει μέσα στην αρένα πλατφόρμα ! smiley.gif
Καλή αρχή παιδιά!
jasonick
Σειρά του draft:

1. sacarame
2. sarounas
3. Venomous
4. konst
5. bullet
6. makikp
7. kudelin8
8. ginobili
9. spysta
10. SupG18
11. Voyager
12. T.W.Is.M
13. jasonick
14. giorgos14
15. j-kidd13


...
spysta
QUOTE(sacarame @ Oct 22 2015, 10:17 ) *
Εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι αρκετά τα 5 χρόνια που έχω να πάρω το νο1 του ντραφτ.. Και ο νοών νοείτω... smiley.gif



Περιμένουμε καταγγελία σπύστα για να πάει καλά και η φετινή χρονιά...

εεεχμ .. τι ειπες ?
a bullet for your head
QUOTE(spysta @ Oct 26 2015, 00:05 ) *
εεεχμ .. τι ειπες ?

Εχω μια πρόταση...να σου στείλω pm ή να στην κάνω απευθείας στην λίγκα?
makikp
Πρώτη φορά παίζω points league και για να πω την αλήθεια δυσκολεύτηκα στο draft γιατί η αξιολόγηση των παικτών είναι διαφορετική. Συνήθως όταν τελειώνει το draft έχω μια ιδέα πάνω κάτω τι ομάδα έχω και για το τι είναι ικανή. Σήμερα δεν έχω ιδέα!! smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(makikp @ Oct 26 2015, 00:37 ) *
Πρώτη φορά παίζω points league και για να πω την αλήθεια δυσκολεύτηκα στο draft γιατί η αξιολόγηση των παικτών είναι διαφορετική. Συνήθως όταν τελειώνει το draft έχω μια ιδέα πάνω κάτω τι ομάδα έχω και για το τι είναι ικανή. Σήμερα δεν έχω ιδέα!! smiley.gif

Μια από τα ίδια..θα εξοικειωθουμε γρήγορα shot.gif
Venomous
QUOTE(makikp @ Oct 25 2015, 22:37 ) *
Πρώτη φορά παίζω points league και για να πω την αλήθεια δυσκολεύτηκα στο draft γιατί η αξιολόγηση των παικτών είναι διαφορετική. Συνήθως όταν τελειώνει το draft έχω μια ιδέα πάνω κάτω τι ομάδα έχω και για το τι είναι ικανή. Σήμερα δεν έχω ιδέα!! smiley.gif


To ίδιο ισχύει και για μένα smiley.gif
spysta
ελεγα να παρω Sonny Weems και δεν το βρισκω ρε σεις ..
wtf ???
a bullet for your head
Έστειλα πριν λίγο πρόταση στον Ginobili...
a bullet for your head
Τσίμπησα τον Derrick Williams από τους Waivers..
Στην 20αρα λίγκα που παίζω τον επέλεξα στο 173 αν θυμάμαι καλά, πράγμα που δείχνει ότι τον πιστεύω αρκετά!
Δεν ξέρω γιατί δεν τον επέλεξα και εδώ ...κολλησε το μυαλό μου και επέλεξα τον Bjelica! Χαίρομαι που ο spysta είναι ένας...δραστήριος manager.. biggrin.gif
Έχω συμπληρώσει το trading block...και είμαι ανοιχτός σε προτάσεις cool.gif
j-kidd13
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 27 2015, 13:29 ) *
Τσίμπησα τον Derrick Williams από τους Waivers..
Στην 20αρα λίγκα που παίζω τον επέλεξα στο 173 αν θυμάμαι καλά, πράγμα που δείχνει ότι τον πιστεύω αρκετά!
Δεν ξέρω γιατί δεν τον επέλεξα και εδώ ...κολλησε το μυαλό μου και επέλεξα τον Bjelica! Χαίρομαι που ο spysta είναι ένας...δραστήριος manager.. biggrin.gif
Έχω συμπληρώσει το trading block...και είμαι ανοιχτός σε προτάσεις cool.gif


Τους συγκεκριμενους που εβαλες trading block,αμφιβαλω αν θα ενδιεφεραν καποιον ως FA...Οχι να ερθουν για trade!
smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 27 2015, 14:12 ) *
Τους συγκεκριμενους που εβαλες trading block,αμφιβαλω αν θα ενδιεφεραν καποιον ως FA...Οχι να ερθουν για trade!
smiley.gif

Η σεζόν είναι μεγάλη..και θα δούμε τι θα κάνουν, εδώ θα είμαστε!
giorgos14
Bullet μονο αυτοι ειναι διαθεσιμοι η' συζητας και για κανεναν απο τους αλλους;
a bullet for your head
QUOTE(giorgos14 @ Oct 27 2015, 15:37 ) *
Bullet μονο αυτοι ειναι διαθεσιμοι η' συζητας και για κανεναν απο τους αλλους;

Εξαρτάται το πακέτο.. wink.gif
Προσπαθώ να προσαρμοστω στα δεδομένα μιας λίγκα με πόντους..
Νομίζω ότι είμαι κομπλέ στην παρούσα φάση, όμως είμαι ανοιχτός σε προτάσεις!
T.W.Is.M.
Να προτεινω στις πρωτες ημερες της λιγκας οσοι γραφουν καποιο ποστ εδω να υπενθυμιζουν το ονομα της ομαδας τους, γιατι μεχρι στιγμης ξερω μονο τις ομαδες οσων επαιζαν στην ιδια λιγκα με μενα τα προηγουμενα χρονια? Απ οτι εχω δει οι πιο πολλοι δεν εχουν βαλει κατι χαρακτηριστικο στο ονομα της ομαδας τους που να παραπεμπει στο εντος φορουμ ονομα, οποτε οι συστασεις ισως ειναι απαραιτητες.

Εκ της διοικησης,
Ο προεδρας
Death Valley Demon
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.