Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conf
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
sacarame
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 10 2016, 00:11 ) *
Με ποσα κοψιδια το βετο;;; Αυτο ειναι το σημαντικο, οχι το allow ή το βετο!


Ρίξε εσύ και θα σου ρθει κοντοσούβλι στο σπίτι... cool.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Mar 10 2016, 00:26 ) *
Ρίξε εσύ και θα σου ρθει κοντοσούβλι στο σπίτι... cool.gif



Πρωτα εριξα και μετα εγραψα εδω!
Το κοντοσουβλι να ερθει αυριο παρακαλω κατα τις 9 που θα ξεκιναει το ματς. Σημερα εφαγα τα πιτογυρα μου... tongue.gif
spysta
QUOTE(sacarame @ Mar 9 2016, 21:47 ) *
Και μετά από τις γκρίνιες, τις ατάκες, τα συνθήματα και ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΡΟΝΤΟ, πάει ο μπαγλαμάς και κάνει το εξής...




Βέτο από δω μέχρι τα βλάχικα..

Αλλά ψηφίστε όπως και το κάτωθι...

Μονος μου το εκανα το trade ρε ??
laugh.gif

Κοψτο και θα βρουμε κατι αλλο
Να οριοθετηθει καλυτερα και η διαφορα Χειγουορντ Γκριν


sacarame
Το πρωτο τρεηντ κοπηκε με 7 βετο.

Παρακαλω να ψηφισετε και οι υπολοιποι στο 2ο τρεηντ.
sacarame
Καθώς κουλουμιάζεστε και αμολάτε αετό, ρίξτε κι ένα ψηφαλάκι...

QUOTE
Trade Accepted
duck traded C.J. McCollum, Por to SP
duck traded Andre Drummond, Det to SP
duck traded Donald Sloan, Bkn to SP
SP traded Gordon Hayward, Uta to duck
SP traded David Lee, Dal to duck
SP traded Derrick Favors, Uta to duck
SteveNashidis
Καλημέρες . Ποιος αετός ;;; Κατακλυσμοί και χιόνια παντού smile.gif

Allow από μένα. Ο Devin Booker πωλείται; Τον αγοράζω σε οποιαδήποτε τιμή !!!
j-kidd13
QUOTE(Voyager @ Mar 14 2016, 13:11 ) *
Καλημέρες . Ποιος αετός ;;; Κατακλυσμοί και χιόνια παντού smile.gif

Allow από μένα. Ο Devin Booker πωλείται; Τον αγοράζω σε οποιαδήποτε τιμή !!!


Ειχα ερθει με την ουρα στα σκελια λιγο μετα την αποφραδα ημερα που χτυπησε ο Μπλεντσο(ΑΝ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΜΠΛΕΝΤΣΟ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΠΥΡΕ),στις πρωτες καλες του εμφανισεις,και στον εσπρωξα σε πακετακι αλλα σαν αλλος απιστος Θωμας τον απαρνηθηκες!!!
SteveNashidis
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 14 2016, 13:57 ) *
Ειχα ερθει με την ουρα στα σκελια λιγο μετα την αποφραδα ημερα που χτυπησε ο Μπλεντσο(ΑΝ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΜΠΛΕΝΤΣΟ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΠΥΡΕ),στις πρωτες καλες του εμφανισεις,και στον εσπρωξα σε πακετακι αλλα σαν αλλος απιστος Θωμας τον απαρνηθηκες!!!


Τέτοιο ξεπέταγμα που κάνει ούτε στα καλύτερα όνειρα ως οπαδός των Suns δεν περίμενα.
Τον Bledsoe, αν μου τον είχες δώσει θα είχες πάρει πρωτάθλημα και δεν θα χτυπούσε και δεν θα έφευγε ο Χόρνατσεκ και δεν θα τανκάραμε laugh.gif laugh.gif

Στείλε πρόταση !!!!!
sacarame
Ψηφίστε κι εδώ....

QUOTE
Trade Accepted
ERIC traded Carmelo Anthony, NY to PANA
ERIC traded Patrick Beverley, Hou to PANA
ERIC traded J.J. Redick, LAC to PANA
PANA traded Archie Goodwin, Pho to ERIC
PANA traded Draymond Green, GS to ERIC
PANA traded Jonas Valanciunas, Tor to ERIC
sacarame
To πρώτο τρέηντ πέρασε με ψήφους 7-0...





Μαμιέστε όμως λίγο και το ξέρετε... Ψἠφος και εδώ..

QUOTE
Trade Accepted
duck traded Marcus Smart, Bos to ERIC
duck traded Devin Booker, Pho to ERIC
ERIC traded Ish Smith, Phi to duck
ERIC traded Darren Collison, Sac to duck
SteveNashidis
Σε τι φάση είμαστε με την ψηφοφορία commisioner;
sacarame
QUOTE(Voyager @ Mar 14 2016, 22:26 ) *
Σε τι φάση είμαστε με την ψηφοφορία commisioner;


Είμαστε σε φάση που απέχουν και τα δύο από το να κλείσουν...

Το δικό σου Χρήστο με τον Αγγελο έχει 4 ψήφους συνολικά( δεν λέω πως είναι μοιρασμένα) ενώ το μεσημεριανό έχει 7.

Αν συγκεντρωθούν οι ψήφοι δεν έχω θέμα να τα περάσω και το βράδυ, ακόμα και τελευταία στιγμή, αλλά πρέπει να μαζευτούν οι ψήφοι..



Σπύρο παλιο λέρα, έδωσες τον παίκτη και σκοτώθηκε. Δώσε για μια βδομάδα πίσω τον Μακόλουμ στον Κιντουρα.. wink.gif
sacarame
Τα δύο τρέηντ πέρασαν με 7-2 και 7-1 αντίστοιχα..

Ιδού και οι φώτος...

Το πρώτο




και το δεύτερο...



Έντιτ: Μ' αρέσει που έχω σβήσει την πρόταση με το τι έχω ψηφίσει, αλλά έχω αφήσει την κουκίδα να φαίνεται... ΜΕΡΑΚΛΗΣ!!!
spysta
QUOTE(sacarame @ Mar 14 2016, 21:33 ) *
Σπύρο παλιο λέρα, έδωσες τον παίκτη και σκοτώθηκε. Δώσε για μια βδομάδα πίσω τον Μακόλουμ στον Κιντουρα.. wink.gif


ΠΟΛΥ ασχημο οταν συμβαινει κατι τετοιο.
Ξενερωνω πολυ
I ve been there
SteveNashidis
Valanciunas αγόρι μου, σε πήραμε και μας εξέθεσες με τραυματισμό . Το ίδιο και εσύ παρτάλι Monroe . Xωρίς τον καραφλολιθουανό να σε μαρκάρει, κατάφερες μόνο ένα 20αρι.
Σμαρτ αγόρι μου όσο έξυπνος και να είσαι δεν ξεκινάς στα πρώτα πέντε λεπτά με 8 φαντασιακούς πόντους και τελειώνεις με 20!
spysta
QUOTE(Voyager @ Mar 16 2016, 13:36 ) *
Valanciunas αγόρι μου, σε πήραμε και μας εξέθεσες με τραυματισμό . Το ίδιο και εσύ παρτάλι Monroe . Xωρίς τον καραφλολιθουανό να σε μαρκάρει, κατάφερες μόνο ένα 20αρι.
Σμαρτ αγόρι μου όσο έξυπνος και να είσαι δεν ξεκινάς στα πρώτα πέντε λεπτά με 8 φαντασιακούς πόντους και τελειώνεις με 20!

βασικα Χρησταρα

Σμιθ = Μπουκερ ..εκτος του last15 οπου ο Μπουκερ επαιξε πολυ καλα (οπου βεβαια τα last του Σμιθ ειναι εδω και 2 μηνες πολυ πιο σταθερα απο του Μπουκερ)
Κολλισον >> Σμαρτ ... απλα τα last30 (8μοναδες υπερ του Κολλισον) και season(3 μοναδες υπερ του Κολλισον) να δουμε αρκει

πως και ψηθηκες να το κανεις ???




SteveNashidis
QUOTE(spysta @ Mar 16 2016, 14:52 ) *
βασικα Χρησταρα

Σμιθ = Μπουκερ ..εκτος του last15 οπου ο Μπουκερ επαιξε πολυ καλα (οπου βεβαια τα last του Σμιθ ειναι εδω και 2 μηνες πολυ πιο σταθερα απο του Μπουκερ)
Κολλισον >> Σμαρτ ... απλα τα last30 (8μοναδες υπερ του Κολλισον) και season(3 μοναδες υπερ του Κολλισον) να δουμε αρκει

πως και ψηθηκες να το κανεις ???


Ενισχύοντας τις θεωρίες συνωμοσίας σου θα πω ότι αβαντάρω όλους τους αντιπάλους σου . Περιμένω και τον Τζινόμπιλι τώρα.
spysta
QUOTE(Voyager @ Mar 16 2016, 15:57 ) *
Ενισχύοντας τις θεωρίες συνωμοσίας σου θα πω ότι αβαντάρω όλους τους αντιπάλους σου . Περιμένω και τον Τζινόμπιλι τώρα.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
εισαι ενα μπαγασακος εισαι
sacarame
QUOTE(Voyager @ Mar 16 2016, 17:57 ) *
Ενισχύοντας τις θεωρίες συνωμοσίας σου θα πω ότι αβαντάρω όλους τους αντιπάλους σου . Περιμένω και τον Τζινόμπιλι τώρα.



Χρήστο μην του απαντάς ρε.. Όταν μας εξηγήσει με τι λαστ έδωσε Λόσον και πήρε Κέμπα, τότε να το συζητήσετε..... tongue.gif tongue.gif
spysta
δεν υπηρχε last ... μετα απο 4-5 πρωτους επισημους αγωνες εγινε το trade

και αν θυμαμαι καλα ο Λοσον ειχε κανει 3 ασχημα ματς στο 20ξερωγω στην αρχη .. και καπακια ενα 45αρι και ενα 35αρι.
και μετα απο τα 2 τελευταια εγινε το trade


T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Mar 17 2016, 00:42 ) *
Χρήστο μην του απαντάς ρε.. Όταν μας εξηγήσει με τι λαστ έδωσε Λόσον και πήρε Κέμπα, τότε να το συζητήσετε..... tongue.gif tongue.gif


Με ενα πικ 2ου γυρου του 2016 και ενα κιλο παϊδακια εγινε η ανταλλαγη!
spysta
αυτο το πακετακι Μακαλουμ Λαντρι ... με ΓΑΜΠΙΠ !!! ΤΡΕΛΗ ΕΜΠΝΕΥΣΗ mad.gif
SteveNashidis
Bullet ακόμα να μάθεις πως γίνονται trade;
a bullet for your head
QUOTE(Voyager @ Mar 19 2016, 12:01 ) *
Bullet ακόμα να μάθεις πως γίνονται trade;

Πώς δεν μαθαίνω?
Ειδικα αυτό το Σμιθ-Κολισον για Μπουκερ-Σμαρτ ήταν σεμιναριακο biggrin.gif
Μια χαρά πρόταση ελαβες...και δεν την έχεις απορρίψει ακόμη.. rolleyes.gif
SteveNashidis
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 19 2016, 13:57 ) *
Πώς δεν μαθαίνω?
Ειδικα αυτό το Σμιθ-Κολισον για Μπουκερ-Σμαρτ ήταν σεμιναριακο biggrin.gif
Μια χαρά πρόταση ελαβες...και δεν την έχεις απορρίψει ακόμη.. rolleyes.gif


4-2 trade με

1) τραυματία παίκτη
2) all star (not) center που ανεβοκατεβαίνει το παρκέ χωρίς λόγο
3) ελπιδοφόρο ρούκι που δεν τον θέλει η λίγκα ( γιατί άραγε; )
4) και το καλύτερο σούπερ ντούπερ 3αρο-4άρι και νούμερο 2 του δραφτ που μόλις τσίμπησες και θες να πουλήσεις στο 30

για τους Green , Dragic ;;

Περίμενε θέλω λίγο να ακόμα να το σκεφτώ 39.gif

Υ.Γ. Στο τρέιντ μου με τον πρωτοπόρο πόνταρα απλά στο ρίσκο του Smart .
a bullet for your head
QUOTE(Voyager @ Mar 19 2016, 14:29 ) *
4-2 trade με

1) τραυματία παίκτη
2) all star (not) center που ανεβοκατεβαίνει το παρκέ χωρίς λόγο
3) ελπιδοφόρο ρούκι που δεν τον θέλει η λίγκα ( γιατί άραγε; )
4) και το καλύτερο σούπερ ντούπερ 3αρο-4άρι και νούμερο 2 του δραφτ που μόλις τσίμπησες και θες να πουλήσεις στο 30

για τους Green , Dragic ;;

Περίμενε θέλω λίγο να ακόμα να το σκεφτώ 39.gif

Υ.Γ. Στο τρέιντ μου με τον πρωτοπόρο πόνταρα απλά στο ρίσκο του Smart .

Εκτός του ρίσκου Σμαρτ δεν έβαλες στην εξίσωση και την επιστροφή του Νάιτ?

Τώρα,την προταση μου αποδομησε την όσο θες.
Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερη από το trade που έκανες...και με ενα ρισκο που αξίζει περισσότερο από εκείνο του Σμαρτ rolleyes.gif
sacarame
Το τελευταίο τρέηντ

QUOTE
SP traded Bojan Bogdanovic, Bkn to DVD
SP traded Isaiah Canaan, Phi to DVD
DVD traded Louis Williams, LAL to SP


συγκέντρωσε ΜΟΛΙΣ 4(!!!!) ψήφους...

Απαράδεκτο. Δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Αφού δεν συγκέντρωσε το απαιτούμενο αριθμό ψήφων, περνάει στη δικαιοδοσία του κομμίσιονερ, όπως είχαμε αναφέρει στους κανονισμούς στην αρχή της χρονιάς.

Στο συγκεκριμένο τρέηντ ψήφισα allow διότι αν και με καλύπτει η ατάκα που είχα στην συνομιλία μου με τον κομμίσιονερ Ανατολής,-την οποία και quotάρω αυτούσια - ότι στην συγκεκριμένη ανταλλαγή η φάση είναι 2 σακιά πατάτες για ένα σακί κρεμμύδια, θεωρώ ότι το τρέηντ περνάει..
j-kidd13
QUOTE
KECH traded Nerlens Noel, Phi to LAL
LAL traded Zach Randolph, Mem to KECH



QUOTE
duck traded Darren Collison, Sac to SP
duck traded Ish Smith, Phi to SP
SP traded Doug McDermott, Chi to duck
SP traded DeAndre Jordan, LAC to duck



Παιδια,να ψηφισετε ολοι,καλα λεει ο Στελιος,δεν ειναι πανω απο 10 δευτερολεπτα δουλεια...
j-kidd13
QUOTE
duck traded Kevin Love, Cle to MONE
duck traded Sean Kilpatrick, Bkn to MONE
MONE traded Monta Ellis, Ind to duck
MONE traded Michael Beasley, Hou to duck


Μια απ τα ιδια...
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 24 2016, 16:39 ) *
Μια απ τα ιδια...

Spystako να ξέρεις πως μια σου πρόταση ήμουν πολύ κοντά για να την αποδεχτώ... wink.gif
Sacarame...περιμένω απάντηση σου.
jasonick
Τα δύο trade πέρασαν.

Click to view attachment

Click to view attachment
sacarame
Μπραβο νικο με προλαβες. Μπουλετ αμα γυρισω σπιτι
sacarame
Τρία εν εξελίξει τα τρέηντ

Έχουμε και το φρέσκο.

QUOTE
Trade Accepted
duck traded DeMar DeRozan, Tor to TSAF
duck traded D.J. Augustin, Den to TSAF
TSAF traded Hassan Whiteside, Mia to duck
TSAF traded D'Angelo Russell, LAL to duck


Ρίχτε καμιά ψήφο σε όλα..
sacarame
Με ψήφους 7-0 το τρέηντ πέρασε..

QUOTE
duck traded Kevin Love, Cle to MONE
duck traded Sean Kilpatrick, Bkn to MONE
MONE traded Monta Ellis, Ind to duck
MONE traded Michael Beasley, Hou to duck
a bullet for your head
Μόλις πέταξα τον Ράιαν Άντερσον και πήρα τον Κουφό.
Αν ευσταθεί το τελευταίο ριπορτ για τον Ντεμαρκους, τότε θελω να πιστεύω ότι θα βγει η κίνηση.
Spystako...είμαι ανοικτός σε προτάσεις, να ξέρεις...
spysta
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 26 2016, 14:57 ) *
Μόλις πέταξα τον Ράιαν Άντερσον και πήρα τον Κουφό.
Αν ευσταθεί το τελευταίο ριπορτ για τον Ντεμαρκους, τότε θελω να πιστεύω ότι θα βγει η κίνηση.
Spystako...είμαι ανοικτός σε προτάσεις, να ξέρεις...

να κανει ο Μπουγκι shut down για 8-9 ματς ακομα οταν παιζει ολη τη χρονια κομπλε ???
... θα εχει ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ Μαιου Ιουνιο και Ιουλιο για να ξεκουραστει και να ετοιμαστει για την Εθνικη ομαδα USA που ξεκιναει προετοιμασια στις 5 Αυγουστου.

οκ δεν εχουν στοχους αλλα 15-20 μερες εμειναν ακομα !!ΑΥΤΟΣ εξαλλου δεν ειπε κατι τετοιο .. μια εκτιμηση του rotoworld ειναι.
ΘΑ ΤΟΝ ΓΑΜΠΙΠ ΑΛΛΙΩΣ laugh.gif
klow13
QUOTE (a bullet for your head @ Mar 26 2016, 15:57 ) *
Μόλις πέταξα τον Ράιαν Άντερσον και πήρα τον Κουφό.
Αν ευσταθεί το τελευταίο ριπορτ για τον Ντεμαρκους, τότε θελω να πιστεύω ότι θα βγει η κίνηση.
Spystako...είμαι ανοικτός σε προτάσεις, να ξέρεις...

Ρε μαν τι ματι εχεις ριξει στον καζινς απο την αρχη της χρονιας.Ti σου φταινε οι αλλοι owners του.Προεκταση του χεριου σου εχει γινει το αντ κουφος tongue.gif
a bullet for your head
QUOTE(klow13 @ Mar 26 2016, 19:16 ) *
Ρε μαν τι ματι εχεις ριξει στον καζινς απο την αρχη της χρονιας.Ti σου φταινε οι αλλοι owners του.Προεκταση του χεριου σου εχει γινει το αντ κουφος tongue.gif

Να φανταστείς τον ειχα και τον έκανα trade στον spysta biggrin.gif

QUOTE(spysta @ Mar 26 2016, 19:12 ) *
να κανει ο Μπουγκι shut down για 8-9 ματς ακομα οταν παιζει ολη τη χρονια κομπλε ???
... θα εχει ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ Μαιου Ιουνιο και Ιουλιο για να ξεκουραστει και να ετοιμαστει για την Εθνικη ομαδα USA που ξεκιναει προετοιμασια στις 5 Αυγουστου.

οκ δεν εχουν στοχους αλλα 15-20 μερες εμειναν ακομα !!ΑΥΤΟΣ εξαλλου δεν ειπε κατι τετοιο .. μια εκτιμηση του rotoworld ειναι.
ΘΑ ΤΟΝ ΓΑΜΠΙΠ ΑΛΛΙΩΣ laugh.gif

Αυτά τα λες για να πείσεις τον εαυτό σου?
Πρόσεξε γιατί αν ευσταθεί το ριπορτ....θα γίνω ο ρυθμιστής του πρωταθληματος tongue.gif
j-kidd13
QUOTE
SP traded Damian Lillard, Por to TSAF
SP traded C.J. McCollum, Por to TSAF
TSAF traded Rajon Rondo, Sac to SP
TSAF traded DeMar DeRozan, Tor to SP



QUOTE
SP traded Ish Smith, Phi to KECH
SP traded Jimmy Butler, Chi to KECH
KECH traded Chris Paul, LAC to SP
KECH traded Otto Porter Jr., Wsh to SP



ΨΗΦΙΣΤΕ!
T.W.Is.M.
Αφου καναμε το χρεος μας απεναντι στη λιγκα ασκωντας το δημοκρατικο μας δικαιωμα της ψηφου, η ΚΑΕ Death Valley Demon εχει να ανακοινωσει 2 προσθηκες.
Οι αθλητες Kevin Garnett και Steve Nash ειναι πλεον μελη της ομαδας μας! Ετσι εχουμε την τιμη να περιλαμβανουμε τους Tim Duncan(MVP 2002,2003), Kevin Garnett(MVP 2004), Steve Nash(MVP 2005,2006), Kobe Bryant(MVP 2008), Derrick Rose(MVP 2011), Kevin Durant(MVP 2014). Μας λειπει μονο ο Dirk Nowitzki, για τον οποιο απευθυνουμε την τελευταια προσκληση-καλεσμα στην ομαδα του να ικανοποιησει το αιτημα του παιχτη για ανταλλαγη στην Death Valley και ολοκληρωση του reunion. Αναγνωριζουμε οτι απο την επιλεκτη ομαδα λειπει ο Stephen Curry, ο MVP του 2015 και πρωτο φαβορι για το φετινο τιτλο του MVP, αλλα ηταν αδυνατο να αποκτησουμε και αυτον και τον Durant. Επισης λειπει ο ακατονομαστος που ειχε παρει το MVP τις χρονιες που δεν αναφερθηκαν, αλλα αυτος δε λειπει σε κανεναν!

Εκ της διοικησης,
Ο Προεδρας
sacarame



Το τρέηντ πέρασε...
sacarame
Θεωρώ σιχαμένο αυτό που έχει γίνει το τελευταίο διάστημα με τα συνεχόμενα trades από τους πρωτοπόρους.

Οκ, είστε κοντά, θέλετε να βελτιώσετε τις ομάδες σας, αλλά αυτό που έγινε για μένα κατέληξε να είναι αηδία.

Τα ρόστερ που θα ολοκληρώσουν το πρωτάθλημα δεν θα έχουν καμία σχέση με αυτά που κουβάλησαν τις ομάδες καθ'όλη τη διάρκεια της σεζόν.

Ειδικά οι πρωτοπόροι έχουν 6-7 νέους παίκτες 9άδας σε σχέση με την 9αδα που είχαν 10 μέρες πριν.

Για μένα είναι άσχημο για αυτό και ανέβασα πολλ στη σελίδα της λίγκας, ζητώντας να σταματήσουν τα trades για το διάστημα που απομένει μέχρι το τέλος της σεζόν. Δίνω διορία 2 ημερών, δηλαδή μέχρι Τετάρτη μεσάνυχτα για να ψηφίσετε. Θέλω να δω 15 ψήφους...


Προφανώς και δεν γίνεται κανένα τρέηντ το διάστημα αυτών των 2 ημερών, ενώ αναφορικά με το τρέηντ που είναι στον αέρα αυτή τη στιγμή, προφανώς θα επικυρωθεί το αποτέλεσμά του μετά το πέρας του 24ώρου..
spysta
δεν καταλαβαινω το λογο για τον οποιο πρεπει να γινει αυτο τωρα.
δεν υπαρχει πλαφον για το ποσα trades θα κανουμε ουτε βεβαια και για το ποτε θα τα κανουμε.
τοσα χρονια δεν εχει γινει ποτε κατι αναλογο κατα τη διαρκεια της σεζον.
αυτο ειναι μια συζητηση που πρεπει να γινει ΠΡΙΝ την εναρξη της σεζον και οχι κατα την διαρκεια.

βεβαια να πω οτι κατανοω το σκεπτικο του Στελ .. και με βρισκει και συμφωνο σε γενικες γραμμες..
αλλα θεωρω οτι το timing ειναι κακο.
πιστευω ΑΥΤΟ ειναι το βασικοτερο προβλημα. κακο timing να γινει τωρα αυτο.

και εξηγουμαι
πχ εχω κανει τα πλανα μου με βαση αυτη τη στρατηγικη (του κυνηγαω παιχνιδια τις τελευταιες 4-5 εβδομαδας) ... η οποια επεκτεινεται και μεχρι την τελευταια week.

ΑΝ ειχε γινει νωριτερα η προταση θα ηταν πιο λογικο ωστε να προετοιμαστουμε και καταλληλα.
αν και γνωμη μου ειναι οτι αυτες οι ''δραστικες'' προτασεις πρεπει να γινονται ΠΡΙΝ την εναρξη της σεζον και οχι κατα τη διαρκεια.
αλλα εστω θα ηταν πολυ πιο λογικο να γινοταν καποιες εβδομαδες πριν ωστε να παρουμε τα μετρα ματς και οχι τωρα που βρισκομαστε στον τερματισμο.

προσωπικα μενω ΕΚΤΕΘΕΙΜΕΝΟΣ , η στρατηγικη μου ακυρωνεται παντελως ... και εν κατακλειδι μενω ΣΙΓΟΥΡΑ μακρια απο την διεκδικηση του πρωταθληματος οταν οι ανταγωνιστες μου εχουν περισσοτερα ματς απο εμενα την τελευταια εβδομαδα (και καλυτερες μοναδες).

και μιλαμε οτι οι διαφορες στην βαθμολογια ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ.1-2 ματς παραπανω ή λιγοτερα μπορει να κρινουν τον Πρωταθλητη.

ειναι σωστο να μην μου δοθει η ευκαιρια να ''ματσαρω τα ματς'' αφου αυτο εχω σχεδιασει εξαρχης ???


εν ολιγοις θεωρω οτι τη δεδομενη χρονικη στιγμη ΔΕΝ ειναι σωστο να γινει απαγορευση στα trades την τελευταια εβδομαδα.
ειναι πολυ ξαφνικο και αδικει την στρατηγικη ορισμενων παικτων , οπως ειναι και η δικη μου , λιγο πριν το τερματισμο.
ταυτοχρονα βεβαια αποτελει τροφη για σκεψη η συγκεκριμενη προταση (και αυτη του πλαφον) για τη νεα χρονια .. γιατι εχει βαση και ειναι λογικη.
a bullet for your head
Θεωρώ πως έχουν δίκιο τόσο ο sacarame όσο και ο spysta.
Βέβαια οφείλω να πω πως για την "ευρρυθμη λειτουργία-ροή", ψηφισα να επιτραπουν όλα τα τελευταία trades, παρόλο που δεν τα θεωρουσα καλά-ισορροπημενα.
Γνώμη μου είναι ότι του χρόνου θα πρέπει να προβλεπεται ΕΞΑΡΧΗΣ, μια καταληκτική διορία πράγματοποίησης ανταλλαγών.
Πχ, εναν μήνα πριν την λήξη της Fantasy-ακης σεζόν.
sacarame
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 29 2016, 11:22 ) *
Γνώμη μου είναι ότι του χρόνου θα πρέπει να προβλεπεται ΕΞΑΡΧΗΣ, μια καταληκτική διορία πράγματοποίησης ανταλλαγών.
Πχ, εναν μήνα πριν την λήξη της Fantasy-ακης σεζόν.



Αυτό θα πρέπει να θεωρείται ήδη ΔΕΔΟΜΕΝΟ για τη νέα χρονιά.

Ο λόγος που δεν είχε γίνει εξαρχής αναφορά σε αυτό, είναι επειδή τόσα χρόνια που παίζουμε φάνταζι σε αυτή τη λίγκα, ποτέ δεν είχε παρατηρηθεί το φετινό φαινόμενο.
Και άλλες χρονιές ήταν κοντά οι διεκδικητές,κάναν τις κινήσεις τους (και καλά έκαναν, αυτό είναι το παιχνίδι), αλλά με μέτρο και δεν ξέφευγε ποτέ η κατάσταση...

Σε κάθε περίπτωση έθεσα έναν προβληματισμό.
SteveNashidis
Σωστός ο προβληματισμός του κομίσιονερ, πόσο μάλλον όταν τα τρέιντ είναι κάκιστα πουλώντας παίκτες που αποκτήθηκαν πριν λίγο καιρό από την free agent list .
Προτείνω πέρα από το χρονικό deadline να τεθεί και αυστηρός περιορισμός σε non drafted players με εξαίρεση περιπτώσεις που έδειξαν σταθερότητα για διάστημα πάνω από 3-4 μήνες .

Δεν υπάρχει fantasy player που να μην έχει καταλάβει ότι η βελτίωση του ρόστερ ( μέσω trade) γίνεται άμεσα πουλώντας σε 2-1 ή 3-2 μια σαβούρα με περιτύλιγμα .
sacarame
Το τρεηντ που ηταν σε εκκρεμοτητα περασε με 6-4 ψηφους...

Επισης, ρε μπουλετ, γιατι πεταξες ρομπιν λοπεζ;;

Ας εχει λιγα ματς, δεν πετιεται ετσι ενω υπαρχει μια βδομαδα αλλαγων ροστερ ακομα..

Εκτος αν υπαρχει τραυματισμος που δεν ειδα..
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Mar 29 2016, 16:11 ) *
Επισης, ρε μπουλετ, γιατι πεταξες ρομπιν λοπεζ;;

Ας εχει λιγα ματς, δεν πετιεται ετσι ενω υπαρχει μια βδομαδα αλλαγων ροστερ ακομα..

Εκτος αν υπαρχει τραυματισμος που δεν ειδα..

Είχα Πορζινγκις-Μπαρτον-Λοπεζ με 4 ματς την τελευταια εβδομαδα.
Δεν υπήρχε περίπτωση να τους έχω ΚΑΙ τους 3 την άλλη βδομάδα στο ροστερ.
Μ'αυτό το σκεπτικο προτιμησα να πετάξω τον Λοπεζ και να πάρω Πατερσον που έχει 6 ματς.
Αν τον ήθελες....έπρεπε να δεχθείς την πρόταση μου biggrin.gif

QUOTE(Voyager @ Mar 29 2016, 14:46 ) *
Προτείνω πέρα από το χρονικό deadline να τεθεί και αυστηρός περιορισμός σε non drafted players με εξαίρεση περιπτώσεις που έδειξαν σταθερότητα για διάστημα πάνω από 3-4 μήνες .

Δεν υπάρχει fantasy player που να μην έχει καταλάβει ότι η βελτίωση του ρόστερ ( μέσω trade) γίνεται άμεσα πουλώντας σε 2-1 ή 3-2 μια σαβούρα με περιτύλιγμα .

3-4 μηνες όπως ο....Μπάρτον που τον βαφτισες και αυτόν σαπακι?
Τελικά για undrafted , αποδειχτηκε λίρα 100 καθ'όλη την σεζόν!
Από σένα, δεν θα ξεχάσω και το εξής.
Τότε που κατηγορηματικα μου έλεγες ότι τους Κλει Τομπσον και Μιλσαπ θα τους δώσεις ΜΟΝΟ για 3 40αρηδες... biggrin.gif
SteveNashidis
Πέρα από το Barton-Thompson που επιδίωξες , γιατί δεν λες ολοκληρωμένα την εξέλιξη της συγκεκριμένης ιστορίας μετά από αυτό ;

QUOTE
ERIC traded Klay Thompson, GS SG to MONE
ERIC traded Paul Millsap, Atl PF to MONE
MONE traded Kristaps Porzingis, NY PF to ERIC
MONE traded Will Barton, Den SG to ERIC
MONE traded Ryan Anderson*, Nor PF to ERIC
sacarame
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 29 2016, 16:46 ) *
Αν τον ήθελες....έπρεπε να δεχθείς την πρόταση μου


Να τον κανω τι;

Το ποιντ ειναι οτι κανεις διαθεσιμο ενα παικτη 9αδας..
Με το waiver wire Και τους διεκδικητες τοσο κοντα, αυτος που ειναι πιο πανω θα τον παρει.

Αυτο θα ειναι αδικο για τους υπολοιπους. Αυτο θελω να πω...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.