Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conf
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
spysta
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 29 2016, 08:22 ) *
Γνώμη μου είναι ότι του χρόνου θα πρέπει να προβλεπεται ΕΞΑΡΧΗΣ, μια καταληκτική διορία πράγματοποίησης ανταλλαγών.
Πχ, εναν μήνα πριν την λήξη της Fantasy-ακης σεζόν.



QUOTE(sacarame @ Mar 29 2016, 08:59 ) *
Αυτό θα πρέπει να θεωρείται ήδη ΔΕΔΟΜΕΝΟ για τη νέα χρονιά.


οχι παιδες ..
το να απαγορευτουν τα trades καποιο διαστημα πριν τη ληξη της σεζον ειναι ΛΑΘΟΣ κατα τη γνωμη μου.
οποιοδηποτε διαστημα. ειτε 1 μηνας ειτε 1 εβδομαδα. το ιδιο κανει.

για να ΜΗΝ δουμε ξανα τα απειρα trades των τελευταιων ημερων
(που βεβαια και αυτο μια στρατηγικη αποτελει και δεν αλλοιωνει τη μορφη του παιχνιδιου αλλα το δεχομαι οτι φετος εφθασε σε υπερβολικο βαθμο)
.....
το σωστο ειναι να πουμε οτι πχ 1 μηνα ή 2-3 εβδομαδες πριν το τελος της σεζον ο ΚΑΘΕ παικτης μπορει να κανει μεχρι 3-4 trades.
(θα την βρουμε την καταλληλη αναλογια .. ισως πχ 3 εβδομαδες 3 trades )



και εξηγουμαι οσον αφορα την απαγορευση των trades καποιο διαστημα πριν τη ληξη της σεζον

1) 1 μηνας ή και 2-3 εβδομαδες ειναι ΜΕΓΑΛΟ διαστημα. μπορουν να καλυφθουν ΑΡΚΕΤΟΙ ποντοι και να ανεβεις θεσεις.
ΑΝ πχ σου τραυματιστει ενας ή δυο σουπερ σταρ τι θα κανεις τις τελευταιες 2-3-4 εβδομαδες ??θα παιζεις με τον 20αρη free agent?? μιλαμε οτι χανεις απειρους ποντους ετσι και το παιχνιδι διαστρεβλωνεται και ουσιαστικα ριχνεις ΤΑΦΟΠΛΑΚΑ σε ολοκληρη της σεζον σου.
ΠΡΕΠΕΙ να εχεις το δικαιωμα να μπορεις να σπασεις καποιον αλλο καλο σου παικτη ωστε να παραμεινεις ανταγωνιστικος.
2)ΓΕΝΙΚΑ πρεπει να εχεις ΠΑΝΤΑ το δικαιωμα να φτιαξεις την ομαδα σου ... ακομα και την τελευταια εβδομαδα.
ειναι το ΛΟΓΙΚΟ. ειναι το ΣΩΣΤΟ.
ΔΕΝ γινεται να το στερησουμε αυτο σε κανεναν διοτι πλεον η ΤΥΧΗ θα παιζει ΠΟΛΥ μεγαλυτερο ρολο στη διαμορφωση της βαθμολογιας (καποιος παικτης σου ξεκουραζεται,καποιος αλλος τραυματιζεται,αλλος νιωθεις οτι θα ντεφορμαριστει και δεν μπορεις να κανεις καποιο trade κτλ κτλ) και οχι τοσο η στρατηγικη ικανοτητα του εκαστοτε ιδιοκτητη ομαδας.
3)η στρατηγικη του ''μαζευω περισσοτερα games τις τελευταιες εβδομαδες'' ΠΡΕΠΕΙ να παραμεινει εφικτη για καθε παικτη να την εφαρμοσει.
αποτελει μια παραδοσιακα σοβαρη στρατηγικη του παιχνιδιου που ΔΕΝ γινεται να την ακυρωσουμε.
ειναι λογικη , ειναι εξυπνη και δεν παραβιαζει καμια λειτουργια του παιχνιδιου.



το να πουμε οτι πχ 1 μηνα ή 2-3 εβδομαδες πριν την ληξη ο καθε παικτης εχει την δυνατοτητα να κανει μεχρι 3-4 trades ειναι το σωστοτερο ολων

και αυτο διοτι

1)ο καθενας μας θα σκεφτει ΠΟΛΥ περισσοτερο την καθε του προταση.
2)ΔΕΝ θα κανεις μικροtrades απλα για αν τα κανεις , ΟΥΤΕ θα πατησεις accept με τοση ευκολια ,ΟΥΤΕ θα προτεινεις με τοση ευκολια γιατι θα ΞΕΡΕΙΣ οτι σου απομενει συγκεκριμενος αριθμος trades και ο κινδυνος αναποδιας παντα ελοχευει.
3)επομενως ΔΕΝ προκειται να δουμε απεριοριστα trades τις τελευταιες ημερες αρα και η μορφη των ομαδων ΔΕΝ θα αλλοιωθει σε μεγαλο βαθμο
4)ακομα και στην περιπτωση που σου γινει κατι στραβο (πχ τραυματισμος σημαντικου σου παικτη) θα εχεις το δικαιωμα να παραμεινεις ανταγωνιστικος με μια ή δυο κινησουλες και οχι να βαρας το κεφαλι σου που τοσους μηνες εψαχνες,κοιτουσες ασχολιοσουν και ξαφνικα εσκασαν 2-3 τραυματισμοι 3 εβδομαδες πριν τη ληξη και τελειωσες οριστικα.
5)μπορει να θες να συρικνωσεις το ροστερ σου διοτι πχ σου εχουν βγει 1-2 παικτες που ΔΕΝ υπολογιζες για 9αδα και επομενως ενω θα μπορουσες να ησουν ΠΙΟ ανταγωνιστικος τωρα καθεσαι και βλεπεις τον παγκο σου να βγαζει σκορ χωρις να μπορεις να κανεις τιποτα.
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Mar 29 2016, 17:08 ) *
Να τον κανω τι;

Το ποιντ ειναι οτι κανεις διαθεσιμο ενα παικτη 9αδας..
Με το waiver wire Και τους διεκδικητες τοσο κοντα, αυτος που ειναι πιο πανω θα τον παρει.

Αυτο θα ειναι αδικο για τους υπολοιπους. Αυτο θελω να πω...

Για να είμαι ειλικρινής, δεν έδωσα και τόση βάση σε αυτό που λες, αλλά κοίταξα τα της ομάδας μου.
Όποιος θέλει να τον πάρει με 4 ματς την άλλη βδομάδα, την στιγμή που σχεδόν όλοι κοιτάζουν να φτιάξουν το ροστερ τους με παικτες που θα έχουν τουλάχιστον 5 ματς, ας το πράξει.
Δεν πέταξα δα και τον κορυφαίο μου παικτη για να αναστάτωσω την λίγκα και τους διεκδικητες του τίτλου.
Μου αποδείχτηκε υπερπολυτιμος από τότε που τον πηρα, δεν το συζηταω, αυτή την στιγμή όμως έκρινα ότι από την στιγμή που δεν τον υπολογιζω για την τελευταία βδομάδα, δεν τον χρειάζομαι άλλο wink.gif

QUOTE(Voyager @ Mar 29 2016, 17:07 ) *
Πέρα από το Barton-Thompson που επιδίωξες , γιατί δεν λες ολοκληρωμένα την εξέλιξη της συγκεκριμένης ιστορίας μετά από αυτό ;

Μάλλον εσύ δεν την λες.
Διότι την συγκεκριμένη χρονική στιγμή της πρότασης, ο Μιλσαπ κινουνταν αν θυμάμαι καλά στο 41-42 και ο Τομπσον δεν είχε ξεκολλησει από το μέτριο ξεκίνημα του.
Και έδινα 3 παικτες που κινούνταν γύρω στο 32 μ.ο τότε.
Δεν ήταν άσχημη πρόταση κατα την γνώμη μου.
Εσύ βέβαια είχες άλλη άποψη,αποδομωντας και μιλωντας για σαπακια.
Τελικά πήρες 3 40αρηδες, όπως κατηγορηματικα μου έλεγες?
Ήσουν πολύ κάθετος για αυτό ρωτάω... biggrin.gif
spysta
QUOTE(Voyager @ Mar 29 2016, 11:46 ) *
Προτείνω πέρα από το χρονικό deadline να τεθεί και αυστηρός περιορισμός σε non drafted players με εξαίρεση περιπτώσεις που έδειξαν σταθερότητα για διάστημα πάνω από 3-4 μήνες .

αυτο φιλε νομιζω ειναι λαθος σκεπτικο

1)διοτι non drafted players , free agents δηλαδη δεν σημαινει οτι ειναι και σαπακλες.
αντιθετως εχουμε δει ΠΑΡΑ πολλες φορες να βγαινουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ λαυρακια απο τα free agents φετος και τα προηγουμενα χρονια (πχ Φουρνιε,Μπαρτον,Στεφενσον,Ουαιτσαιντ κτλ)
2)3-4 μηνες ειναι τεραστιο διαστημα. ειναι σχεδον η μιση σεζον .. δεν θεωρω οτι χρειαζεται ΤΟΣΟ καιρος για να καταλαβει καποιος αν και εφοσον αξιζει ενας παικτης
3) ενας τραυματισμος καποιου βασικου παικτη μπορει να μπουσταρει ΑΠΕΙΡΑ εναν free agent κατα τη διαρκεια της χρονιας.
εεε αυτο φαινεται επι τοπου !!
δηλαδη δεν χρειαζεται να περασει καποιο διαστημα για να το βεβαιωσουμε. εξαλλου ΚΑΘΕ παικτης εχει την δυνατοτητα να αποριψψει προταση με free agent .. και βεβαιως μετα θα μιλησει η ψηφοφορια της λιγκας σε περιπτωση που εχει κανει λαθος.
a bullet for your head
ΥΓ: Spystako ξέρω ότι θα πάθεις κατάθλιψη, αν μπει μια τέτοια ρήτρα του χρόνου.
Είσαι εθισμένος όσο δεν πάει, όμως θεωρώ ότι ο κομισιονερ έχει δίκιο στον προβληματισμο του.
Άσε που έτσι πιστεύω ότι το παιχνίδι θα αποκτήσει και μια....άγρια ομορφιά για το φινις cool.gif
spysta
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 29 2016, 14:29 ) *
ΥΓ: Spystako ξέρω ότι θα πάθεις κατάθλιψη, αν μπει μια τέτοια ρήτρα του χρόνου.
Είσαι εθισμένος όσο δεν πάει, όμως θεωρώ ότι ο κομισιονερ έχει δίκιο στον προβληματισμο του.
Άσε που έτσι πιστεύω ότι το παιχνίδι θα αποκτήσει και μια....άγρια ομορφιά για το φινις cool.gif

καταΘΛΙΨΑΡΑ λεεμε !!! biggrin.gif

παντως bulletako μου εγραψα ενα ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΒΑΡΟ ποστ για τους λογους που θεωρω οτι δεν ειναι σωστο κατι τετοιο.
και μου απαντας απλα λεγοντας .. ''αγρια ομορφια'' ??

ασε που η αγρια ομορφια που λες ,στη συγκεκριμενη περιπτωση , ειναι ουσιαστικα ΚΑΘΑΡΑ ΤΥΧΗ.
...δηλ σου τραυματιζεται-δεν σου τραυματιζεται καποιος , μπουσταρει ή χαλαρωνει καποιος αλλος κτλ

κι εγω δεν ειμαι του τζογου .. προσπαθω να υπολογιζω και να σχεδιαζω την καθε κινηση μου.

και επειδη αυτο το παιχνιδι ειναι στρατηγικης (και με μπολικη τυχη μεσα) ... καλο ειναι να παραμεινει ετσι μεχρι το τελος της σεζον χωρις να αλλοιωθει η φυση του.
SteveNashidis
@bullet Ωραίες οι ειρωνείες . Συνέχισε έτσι .

@spysta Τέτοιες περιπτώσεις παικτών μέσα στην χρονιά είναι 3-4 ( για φέτος Ish Smith, Booker,Barton). Oι οποίοι έδειξαν την σταθερότητα τους μέσα στο εύλογο διάστημα που παρέθεσα .
Οι προτάσεις με free agent που έλαβα είναι πάνω απο 50. Αν τις αναλύσουμε όλες θα καταλήξεις στην ατάκα δικαίωμα σου να μην τους πάρεις . Μόνο που η λογική πουλάω ακριβά και αγοράζω φθηνά δεν ανήκει στο φάντασι . Άλλο το 30άρι του Χ free agent που βρήκε χώρο από τραυματισμό μικρής διάρκειας και άλλο το 30αρι ενός καλύτερου παίκτη που πετάει αετό.
Το ότι , το εξισώνεται αριθμητικά δεν σημαίνει ότι στέκει . Και δεν ανακάλυψε κανείς την Αμερική με την πώληση ενός free agent σε 2-1 trade . Όλοι γνωρίζουμε τον συγκεκριμένο τρόπο που δημιουργεί μεγάλες αδικίες .
spysta
QUOTE(Voyager @ Mar 29 2016, 14:45 ) *
@spysta Τέτοιες περιπτώσεις παικτών μέσα στην χρονιά είναι 3-4 ( για φέτος Ish Smith, Booker,Barton). Oι οποίοι έδειξαν την σταθερότητα τους μέσα στο εύλογο διάστημα που παρέθεσα .
Οι προτάσεις με free agent που έλαβα είναι πάνω απο 50. Αν τις αναλύσουμε όλες θα καταλήξεις στην ατάκα δικαίωμα σου να μην τους πάρεις . Μόνο που η λογική πουλάω ακριβά και αγοράζω φθηνά δεν ανήκει στο φάντασι . Άλλο το 30άρι του Χ free agent που βρήκε χώρο από τραυματισμό μικρής διάρκειας και άλλο το 30αρι ενός καλύτερου παίκτη που πετάει αετό.
Το ότι , το εξισώνεται αριθμητικά δεν σημαίνει ότι στέκει . Και δεν ανακάλυψε κανείς την Αμερική με την πώληση ενός free agent σε 2-1 trade . Όλοι γνωρίζουμε τον συγκεκριμένο τρόπο που δημιουργεί μεγάλες αδικίες .

κοιτα man δεν διαφωνω με την λογικη σου ..
αλλα η ουσια ειναι εκει που λες
να βρεις την διαφορα αναμεσα στon 30αρι X free agent μικρης διαρκειας και τον καλυτερο που πεταει αετο.
και αν δεν το κανεις το trade review εδω ειναι.
μπορει ομως και να το κανεις και να βγεις κερδισμενος.

ειναι λιγο δικοπο μαχαιρι .. αλλα ειναι στα πλαισια του παιχνιδιου θεωρω.
j-kidd13
Kυριοι voyager και bullet,να ριξουμε τους τονους...Για παιχνιδι μιλαμε,μη το χοντραινουμε το θεμα.
RipCity
QUOTE (sacarame @ Mar 29 2016, 01:23 ) *
Θεωρώ σιχαμένο αυτό που έχει γίνει το τελευταίο διάστημα με τα συνεχόμενα trades από τους πρωτοπόρους.

Οκ, είστε κοντά, θέλετε να βελτιώσετε τις ομάδες σας, αλλά αυτό που έγινε για μένα κατέληξε να είναι αηδία.

Τα ρόστερ που θα ολοκληρώσουν το πρωτάθλημα δεν θα έχουν καμία σχέση με αυτά που κουβάλησαν τις ομάδες καθ'όλη τη διάρκεια της σεζόν.

Ειδικά οι πρωτοπόροι έχουν 6-7 νέους παίκτες 9άδας σε σχέση με την 9αδα που είχαν 10 μέρες πριν.

Για μένα είναι άσχημο για αυτό και ανέβασα πολλ στη σελίδα της λίγκας, ζητώντας να σταματήσουν τα trades για το διάστημα που απομένει μέχρι το τέλος της σεζόν. Δίνω διορία 2 ημερών, δηλαδή μέχρι Τετάρτη μεσάνυχτα για να ψηφίσετε. Θέλω να δω 15 ψήφους...


Προφανώς και δεν γίνεται κανένα τρέηντ το διάστημα αυτών των 2 ημερών, ενώ αναφορικά με το τρέηντ που είναι στον αέρα αυτή τη στιγμή, προφανώς θα επικυρωθεί το αποτέλεσμά του μετά το πέρας του 24ώρου..


Δεν είμαι στη λίγκα, αλλά παίζω fantasy κάποια χρόνια. Θεωρώ κακό-επικίνδυνο να μην υπάρχει trade deadline. Στο 95% των fantasy λιγκών υπάρχουν deadlines. Αποφεύγονται πολλά "άσχημα" πράγματα έτσι.

Επίσης και στην πραγματικότητα υπάρχει το θέμα με τους τραυματισμούς, αλλά ούτε εκεί επιτρέπεται trade no matter what και πρόκειται για ομάδες που πληρώνουν εκατομμύρια σε συμβόλαια, δεν παίζουν απλά ένα παιχνίδι.
sacarame
QUOTE
)η στρατηγικη του ''μαζευω περισσοτερα games τις τελευταιες εβδομαδες'' ΠΡΕΠΕΙ να παραμεινει εφικτη για καθε παικτη να την εφαρμοσει.
αποτελει μια παραδοσιακα σοβαρη στρατηγικη του παιχνιδιου που ΔΕΝ γινεται να την ακυρωσουμε.
ειναι λογικη , ειναι εξυπνη και δεν παραβιαζει καμια λειτουργια του παιχνιδιου.


Προφανως και γινεται χρονια και δεν το καταδικαζει κανεις.
Στρατηγικη ειναι οταν κανεις προγραμμα και τρεηντ πριν απο βδομαδες για να εχεις αποτελεσμα μεσομακροπροθεσμα.

Το να κανεις καθε βδομαδα τρεηντ μεχρι και την τελευταια ειναι αλλοιωση του παιχνιδιου και ευτελισμος του..
jasonick
Συμφωνώ με την ύπαρξη trade deadline από του χρόνου γιατί αυτή την εποχή αρχικά δυσκολευόμαστε να ορίσουμε τι είναι βέτο και τι όχι και δεύτερον θα συμφωνήσω με την αντίρρηση του Στέλιου για τις πολλές αλλαγές του ρόστερ. Άλλωστε όπως είπα στον Σπύρο σε πμ χθες, εδώ που φτάσαμε οι παίκτες μου είτε θα με ανεβάσουν είτε θα με κάψουν [αγωνιστικό σχόλιο] και αρρωσταίνει ο μλκας ο Nurkic και χάνει ιδανικό ματσαπ εναντίων των σάπακλων των ψηλών μας. Το έχω πάρει απόφαση πλέον ότι στην φανταζιακή μου καριέρα δεν θα διαλέξω ΠΟΤΕ τον σωστό 9ο παίκτη. [/αγωνιστικό σχόλιο]

QUOTE
το να πουμε οτι πχ 1 μηνα ή 2-3 εβδομαδες πριν την ληξη ο καθε παικτης εχει την δυνατοτητα να κανει μεχρι 3-4 trades ειναι το σωστοτερο ολων


Δεν είμαστε όλοι σπυσταίοι, άλλους μας παίρνει μια χρονιά για να φτάσουμε αυτό τον αριθμό των trades. laugh.gif
spysta
QUOTE(sacarame @ Mar 29 2016, 16:13 ) *
Το να κανεις καθε βδομαδα τρεηντ μεχρι και την τελευταια ειναι αλλοιωση του παιχνιδιου και ευτελισμος του..

γιατι ομως ???

με την προυποθεση βεβαιως οτι ειναι ΣΩΣΤΑ τα trades και ισοτιμα.
δεν βλεπω οτι υπαρχει καποια αλλοιωση του παιχνιδιου αν καποιος επιλεξει να κινηθει ετσι.

βαβουρα ναι
πιθανα λαθη ναι
υπερβολικο ψειρισμα ναι
ρισκο ναι
αλλα οχι καποια αλλοιωση του παιχνιδιου.

ουτως ή αλλως η φυση του παιχνιδιου ειναι
1)επιλεγουμε τους παικτες μας στην αρχη
2)βλεπουμε την πορεια τους (εγω προσωπικα κινουμαι και απο την πρωτη στιγμη μετα τo draft)
3)αναλογως κινουμαστε σε κινησεις που θεωρουμε οτι μεσομακροπροθεσμα θα μας βοηθησουν να γινουμε καλυτεροι

επαναλαμβανω μιλαω ΠΑΝΤΑ με την προυποθεση οτι τα trades ειναι ΙΣΟΤΙΜΑ την στιγμη που γινονται.

η μονη πραγματικα αλλοιωση που βλεπω ειναι του ροστερ της ομαδας του παικτη που αποφασιζει να κινηθει με αυτη τη στρατηγικη προς το τελος.
αλλα αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο (πχ εσενα σε ενοχλει που πριν μια εβδομαδα ειχα αλλους παικτες και τωρα αλλους , ενω εμενα οχι) και δεν θεωρω οτι αλλοιωνει συνολικα το παιχνιδι .. ασε που συνηθως αφορα του 3-4 που ειναι στην κορυφη και οχι τους πισω (πχ κ εγω παλαιοτερα που ειχα τερματισει πιο χαμηλα δεν ειχα την ιδια πρεμουρα να κοιταξω να κερδισω εστω και ενα ματς παραπανω)
και δεν το αλλοιωνει συνολικα το παιχνιδι διοτι αφενος ΔΕΝ γινεται σε ολη τη διαρκεια της σεζον αλλα κυριως προς το τελος (δεν νομιζω οτι καποιος απο εμας κανει ΚΑΘΕ εβδομαδα trade απο την αρχη της χρονιας .. που και αυτο να γινοντα κατα τη γνωμη μου οκ θα ηταν αν αποτελει μερος της στρατηγικης του παικτη) .. και αφετερου ειναι στη φυση του παιχνιδιου το ιδιο το trade.

δεν θεωρω οτι μπορουμε να το ακυρωσουμε σε καμια χρονικη περιοδο το trade
...γιατι αποτελει το βασικο μοχλο-τροπο για να μπορεσεις να παραμεινεις ή να γινει πιο ανταγωνιστικος, για να μην βασιστεις εξολοκληρου στην τυχη αλλα μπορεις κι εσυ με ενα μικρο ποσοστο να την ορισεις .. και βεβαιως γιατι ειναι στην ιδια τη φυση του παιχνιδιου.


QUOTE(jasonick @ Mar 29 2016, 16:30 ) *
Δεν είμαστε όλοι σπυσταίοι, άλλους μας παίρνει μια χρονιά για να φτάσουμε αυτό τον αριθμό των trades. laugh.gif

Μα και αυτο στρατηγική.
Εγω θα υποστηριξω τις επιλογες μου μεχρι τελους.
Το δεχομαι απολυτα

Πχ Ο Στελιος εχει κερδισει ενα Πρωταθλημα κανοντας μοναχα 1-2 trade ξερωγω.
Αυτο ομως ειναι κατι πραγματικα σπανιο.
Πρεπει να σταθεις τρομερα ικανος και τυχερος στο νταρφτ και βεβαιως να μην λιωσεις απο τραυματισμους κατα τη διαρκεια τη σεζον.



j-kidd13
Εγω ειπα ναι στον sac για την ακυρωση των τρειντ τελευταια βδομαδα,παροτι ηθελα να κινηθω ξανα για καποια αλλαγη.
Το ξεφτιλισαμε λιγο ειναι αληθεια tongue.gif ,και τελευταια βδομαδα,μπορει πχ καποιος-εμου συμπεριλαμβανομενου-να βρει καποιον που δεν εχει στοχο,να κανει ενα τρειντ που μπορει να φαινεται οκ στα νουμερα κλπ,αλλα στην πραξη να κρινει πολλα.
Συν οτι οπως σωστα λεει ο jasonick ειναι δυσκολο να κρινεις την αξια πολλων παικτων στα τελειωματα της σεζον.
Απο αυτη τη σκοπια, ο,τι καναμε καναμε.Μια βδομαδα εμεινε, ο,τι γινει.

Τωρα για του χρονου.
Καταρχην διαφωνω καθετα στο οτι τα πολλα τρειντ αλλοιωνουν και και ευτελιζουν το παιχνιδι.
Και εγω θεωρω ψιλοτραγικο να ξεκινας με αλλη ομαδα,και να τελειωνεις με 9 διαφορετικους παικτες,αλλα αν καποιος θελει να το κανει,δεν μπορουμε να του το απαγορεψουμε.Μπορουμε να το περασουμε στο χαβαλε του θεματος,να "κραξουμε" χαριτολογωντας τον χρηστη που κανει συνεχως αλλαγες-ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΕΣΕΝΑ ΡΕ,ξερεις εσυ... tongue.gif - αλλα οχι οτι μιλαμε για ευτελισμο.Αρκει βεβαια τα τρειντ να ειναι οσο γινεται ισοτιμα...Να μην παω πχ εγω που εχω τον Κοβιγκτον να παιζει στα πρωτα 7-8 ματς στο 35-36 και να προσπαθω επιμονα να τον σπρωξω για να παρω αντιστοιχο παικτη που ειναι παγιωμενος σε αυτο το σκορ! laugh.gif
Γι αυτο βαλαμε και το trade review.
Θεωρω λοιπον-ασχετα αν συμφωνω ή οχι-οτι ειναι στη διακριτικη ευχερεια του καθενος,αν θα κανει 0,1 ή 150 trade μεσα στη χρονια.
Για το trade deadline,δεν θα ελεγα οτι ειμαι συμφωνος.Γιατι πχ εγω αν για καποιο λογο δεν εχω γεματη 9αδα,ειτε γιατι δεν βγηκαν καποιοι παικτες,ειτε γιατι λογω τρειντ χασανε αξια,ειτε για τον οποιοδηποτε λογο,και μου τραυματιστει καλος παικτης 1 βδομαδα μετα το deadline,να μην μπορω να σπασω τον σταρ μου ωστε να παρω 2 παικτες να βελτιωσω την 9αδα και τις πιθανοτητες μου?
Αυτο το θεωρω λαθος.Μπορει να μπει καποιος περιορισμος για τις τελευταιες εβδομαδες.Πχ για τον τελευταιο μηνα,να γινουν 3 τρειντ συνολο.
a bullet for your head
QUOTE(spysta @ Mar 29 2016, 17:42 ) *
καταΘΛΙΨΑΡΑ λεεμε !!! biggrin.gif

παντως bulletako μου εγραψα ενα ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΒΑΡΟ ποστ για τους λογους που θεωρω οτι δεν ειναι σωστο κατι τετοιο.
και μου απαντας απλα λεγοντας .. ''αγρια ομορφια'' ??

ασε που η αγρια ομορφια που λες ,στη συγκεκριμενη περιπτωση , ειναι ουσιαστικα ΚΑΘΑΡΑ ΤΥΧΗ.
...δηλ σου τραυματιζεται-δεν σου τραυματιζεται καποιος , μπουσταρει ή χαλαρωνει καποιος αλλος κτλ

κι εγω δεν ειμαι του τζογου .. προσπαθω να υπολογιζω και να σχεδιαζω την καθε κινηση μου.

και επειδη αυτο το παιχνιδι ειναι στρατηγικης (και με μπολικη τυχη μεσα) ... καλο ειναι να παραμεινει ετσι μεχρι το τελος της σεζον χωρις να αλλοιωθει η φυση του.

Ναι θα πάθεις κατάθλιψη και μάλιστα βαριάς μορφής...μανιο κατάθλιψη θα έλεγα biggrin.gif
Δεν νομίζω ότι λειτουργείς για να ζήσεις και να απολαυσεις το παιχνίδι, αλλά ζεις και ανασαινεις για τον τζερτζελο των ανταλλαγών tongue.gif
Ναι αυτή θα είναι η αγρια ομορφια...γιατί μέσα στον τακτικό-στρατηγικό σχεδιασμό θα υπάρχει και η καθαρή τύχη και οι λοιπές συγκυρίες.
Όσο για τον υπερθέαματισμο από μέρους της υπολογιστικης και της τακτικής σου ικανότητας να ξέρεις ,ότι τουλάχιστον σε 2 από τα τελευταία trades σου, αν υπήρχε εκείνη η αυστηροτητα που υπήρξε κατά το 90 τα 100 της σεζόν , δεν θα περναγαν... rolleyes.gif
Για να τα λέμε και όλα...
spysta
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 29 2016, 23:10 ) *
Όσο για τον υπερθέαματισμο από μέρους της υπολογιστικης και της τακτικής σου ικανότητας να ξέρεις ,ότι τουλάχιστον σε 2 από τα τελευταία trades σου, αν υπήρχε εκείνη η αυστηροτητα που υπήρξε κατά το 90 τα 100 της σεζόν , δεν θα περναγαν... rolleyes.gif
Για να τα λέμε και όλα...

αν και ξεφευγουμε απο το θεμα μας ...

σε ποια αναφερεσαι ?
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 29 2016, 20:08 ) *
Εγω ειπα ναι στον sac για την ακυρωση των τρειντ τελευταια βδομαδα,παροτι ηθελα να κινηθω ξανα για καποια αλλαγη.

Η αλήθεια είναι ότι ήσουν μια ανάσα για trade μαζί μου ξανά...
Και τελευταία στιγμή έκανες πίσω!
Κρίμα...ήθελα να ρίξω ένα ακόμη ακυρο στον spysta biggrin.gif

Προς jasonick: Νομίζω ότι σου έκανα μια πολύ πρόταση.
Μυριζε το πράγμα στους Πελικανς wink.gif
sacarame
Μέχρι τα μεσάνυχτα η ψηφοφορία θυμίζω...

Παρακαλώ όσους δεν έχουν ψηφίσει να το κάνουν....
jasonick
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 30 2016, 02:16 ) *
Προς jasonick: Νομίζω ότι σου έκανα μια πολύ πρόταση.
Μυριζε το πράγμα στους Πελικανς wink.gif


Μόλις είδα το dtd τις προάλλες και εγώ το φοβήθηκα να πω την αλήθεια, αλλά και πάλι δεν ξέρω πως θα χώραγα τους δύο που μου έδινες στην 9άδα.
Tobias Funke
QUOTE (jasonick @ Mar 30 2016, 21:43 ) *
δεν ξέρω πως θα χώραγα τους δύο που μου έδινες


a bullet for your head
QUOTE(jasonick @ Mar 30 2016, 21:43 ) *
Μόλις είδα το dtd τις προάλλες και εγώ το φοβήθηκα να πω την αλήθεια, αλλά και πάλι δεν ξέρω πως θα χώραγα τους δύο που μου έδινες στην 9άδα.

Προσωπικα δεν πίστευα ότι ο Χολιντει θα τελειωνε την σεζόν.
Το χειρότερο σενάριο αν αποδεχοσουν την πρόταση μου είναι να αποκτουσες δικλειδες ασφαλείας.
Επειδή επί βεβαιώθηκε η εκτίμηση μου, για τα δεδομένα της συγκεκριμένης χρονικής συγκυριας, ελαβες πολύ καλή πρόταση
Με 2 παικτες που θα παίξουν φουλ λεπτά συμμετοχής, με μεγάλη εμπλοκή σε όλο το παιχνίδι των Πελικανς και με 6 παιχνίδια την τελευταια εβδομαδα!
Το πως θα τους χωρουσες θα ήταν ένα ευχάριστο πρόβλημα!
Μέχρι και ο Χάμιλτον θα αποδειχτεί όπως φαίνεται, πολύ καλή λύση, γι αυτό και τον τσιμπησα

QUOTE(spysta @ Mar 30 2016, 02:15 ) *
αν και ξεφευγουμε απο το θεμα μας ...

σε ποια αναφερεσαι ?

Απ'το να με ρωτάς, γιατί δεν σπευδεις να ξαναπαρεις τον Σλοαν? biggrin.gif
Οσον αφορά τον Κουφό...μήπως βιαστηκες να τον πετάξεις?
Όχι τίποτα άλλο, αλλά βάση ψηφοφοριας, δεν θα ξαναγίνουν trades! tongue.gif

jasonick
QUOTE(Tobias Funke @ Mar 31 2016, 10:39 ) *


laugh.gif
Μόλις έγινες ο αγαπημένος μου χρήστης του φόρουμ.
SteveNashidis
Τι και αν κάναμε 90 ψηφοφορίες όλη την χρονιά;;

Η πιο σημαντική από όλες, θα είναι η τελευταία!!!! Γιατί η Western Conference θέλει να κρατήσει το ενδιαφέρον των τηλεθεατών της , μέχρι την τελευταία στιγμή , προσηλωμένο στη μάχη του πρωταθλητή !!
Θα υπερισχύσει ο πόθος του Spysta για το απεριόριστο των trade ;;;
Ή θα επικρατήσει ο μεγαλειότατος όλων των απανταχού φαντασιακών veto , το Veto των trades ;;; tongue.gif

7-5 μέχρι στιγμής και μάλλον θα κριθεί στο tie brake όπου ο Sacarame θα κλιθεί να αποφασίσει το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας και μια φιλία δύο ανθρώπων να φτάνει στα άκρα tongue.gif tongue.gif

Spysta vs Sacarame !!!

P.S. Twism θέλουμε και εδώ σενάριο πέρα από Α1 και όμιλο F tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Mar 31 2016, 23:40 ) *
P.S. Twism θέλουμε και εδώ σενάριο πέρα από Α1 και όμιλο F tongue.gif



Θα το κανω μολις τελειωσει η εβδομαδα.



tongue.gif tongue.gif tongue.gif
sacarame
Λοιπόν για να τελειώνουμε με το θέμα καθώς μάλλον σας κούρασα.


Είχα πει πως θα δώσω διορία 48 ωρών για την ψηφοφορία. Παρ'όλα αυτά είδα ότι έχουν ψηφίσει 12 στους 15 σε μια ψηφοφορία που ζήτησα να συμμετέχουν όλοι καθώς ήταν μια απόφαση που έπρεπε να παρθεί από σύσσωμη τη λίγκα.

Έτσι σιωπηλά έδωσα λίγο μεταλύτερη προθεσμία μήπως και συμμετάσχουν οι εναπομείναντες.

Κάτι τέτοιο δεν έγινε και με λυπεί το γεγονός πως σε μια σημαντική ψηφοφορία δεν είχαμε το απόλυτο των ψήφων.

Αμφιταλαντεύτηκα σχετικά με το τι έπρεπε να αποφασίσω μετά το 12 στις 15 ψήφους. Μου πέρασε από το μυαλό να ακυρώσω το πολλ, να το αφήσω στην τύχη του και να μην ασχοληθώ περαιτέρω. Όμως θεωρώ πως αυτό θα ήταν άδικο για όλους όσους συμμετέχουν ενεργά και έδωσαν τον ελάχιστο αυτό χρόνο για να ψηφίσουν.

Οπότε αποφασίζω να επικυρώσω το αποτέλεσμα του πολλ. Με ψήφους 7-5 ΔΕΝ θα έχουμε άλλα τρέηντ για τις μέρες που απομένουν μέχρι το τελευταίο κλείδωμα των ρόστερ για φέτος. Βάλτε τις καλύτερες δυνατές 9άδες σας οι διεκδικητές, καθίστε αναπαυτικά και απολαύστε το αποτέλεσμα που θα προκύψει.

Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως θα έχουμε νέες αλλαγές του χρόνου. Βάλαμε τα polls και τα trade reviews με σκοπό οι αποφάσεις να παίρνονται από όλη τη λίγκα αντί για ένα ή δύο πρόσωπα. Όμως, δεν είδαμε καμία ψηφοφορία να συγκεντρώνει το απόλυτο των ψήφων. Αντιθέτως, είχαμε αρκετές που δεν συγκέντρωσαν τον ελάχιστο αριθμό που είχαμε προκαθορίσει...

Περισσότερα στο εγγύς μέλλον.


Όσο για την κόντρα με Σπύστα, θα πω πως θα είναι χαρά μου να γίνω μέρος της ανασκευασμένης φράσης - μότο του. Δηλαδή από το " αν είχα Ρόντο θα είχα πάρει πρωτάθλημα" σε κάτι του στυλ "Αν είχα Ρόντο και αν ο Στέλιος δεν είχε κόψει τη στρατηγική μου θα είχα πάρει πρωτάθλημα". tongue.gif tongue.gif
spysta
καλα γελαααας

αλλα η πραγματικοτητα ειναι οτι ολο το συγκεκριμενο επρεπε να ειχε γινει ως proposition για τον επομενο χρονο και οχι για τωρα.

τωρα καποιοι δουλεψαμε με το συγκεκριμενο πλανο-στρατηγικη .. και ξαφνικα αδικως υποχρεουμαστε να το εγκαταλειψουμε 2 εβδομαδες πριν το τελος της σεζον χωρις ουσιαστικα λογο και αιτια.
(trades παντα ειχαμε πολλα , τωρα λιγο περισσοτερα , σιγα)


αααα και να ημουν κομισιονερ οταν θα ησουν πρωτοδευτερος λιγο πριν το τελος και να ειχες κανει μισο trade ολη τη χρονια ..
να εβαζα poll oτι ολοι οσοι εχουν κανει κατω απο 2 trades ολη τη χρονια πρεπει τωρα να κανουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αλλα 4 trades για να μπουν στην τελευταια εβδομαδα.
ΤΟΤΕ να σε εβλεπα ποσο θα σ αρεσε biggrin.gif
τι ?? σκεψου το ... το ιδιο πραγμα ειναι με αυτο που συζηταμε τωρα!!
sacarame
QUOTE(spysta @ Apr 2 2016, 19:37 ) *
...



Ζω για τη στιγμή που θα γίνει φανταζιακή εκπομπή μετά το τέλος της χρονιάς, και θα ζητάς να βγω στο τηλέφωνο σαν άλλος Δούρος... laugh.gif
spysta
QUOTE(sacarame @ Apr 2 2016, 18:30 ) *
Ζω για τη στιγμή που θα γίνει φανταζιακή εκπομπή μετά το τέλος της χρονιάς, και θα ζητάς να βγω στο τηλέφωνο σαν άλλος Δούρος... laugh.gif

laugh.gif laugh.gif
Ο Κουλουριας θα κανει την κυραΣταημου.
spysta

Ελα τωρα με τα κωλοrest την τυχη μου μεσα!! angry_red.gif
Εχω χασει τοσα ματς απο σημαντικους παικτες μου τις τελευταιες μερες
aegeansheed
Ρε γελάνε και τα παιδάκια laugh.gif , μπήκα και είδα για να δω τα ... δίκια σου και βλέπω Αζανσά να σου κάνει 60φεύγα, χαχαχα!!!!
spysta
QUOTE(aegeansheed @ Apr 10 2016, 09:10 ) *
Ρε γελάνε και τα παιδάκια laugh.gif , μπήκα και είδα για να δω τα ... δίκια σου και βλέπω Αζανσά να σου κάνει 60φεύγα, χαχαχα!!!!

Ας μην εκανε ποτε και ας μην εχαναν 3 ματς οι Κολισον Πολ Ντεροζαν (δηλ 120 ποντοι περιπου)
που μαλλον θα γινουν 5-6 ματς στο συνολο απο τα επομενα χαμενα των Πολ Ντεροζαν.. Δηλ μια 200αρα στο νερο!!
Με Καζινς Ροντο εξω.. Με Αζινσα να γυρναει ωμο (μαλλον χανει και αυτος δηλ οποτε τα ματς πανε στα 7-8)
Και Αγγελος Νικος να μην εχουν χασει ματσακι

Τοδιαολομου
jasonick
QUOTE(spysta @ Apr 10 2016, 13:58 ) *
Και Αγγελος Νικος να μην εχουν χασει ματσακι

Τοδιαολομου


Την προηγούμενη εβδομάδα ο Nurkic έπαιξε 1 από τα διαθέσιμα 4 παιχνίδια, ο Irving έχασε και αυτός ένα παιχνίδι και ο Young έπαιξε 2 από τα 5 παιχνίδια των Nets. Χθες οι Beal, Robinson έπαιξαν 8 και 9 λεπτά αντίστοιχα πριν αποχωρήσουν τραυματίες.
Εδώ που φτάσαμε το πρωτάθλημα δεν το χάνεις και είναι ολοφάνερο εδώ και μερικές μέρες.
spysta
ΠΑΛΙ ΕΞΩ Ο ΚΟΛΛΙΣΟΝ Γ#%& ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΑΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΣΑΚΡΑΜΕΝΤΟ ???????

Ροντο 1/5
Κολλισον 3/5 ισως και 2/5

καλα για Καζινς ουτε λογος ... πωω ρε φιλε !!

αισιως αυτη την εβδομαδα (θα) εχω χασει
2-3 ματς απο Κολλισον
2 ματς απο Πολ
2 ματς απο Ντεροζαν
1 ματς απο Αζινσα

μιλαμε για 7-8 ματς δηλ 230-250 ποντους ΣΙΓΟΥΡΑ.
SteveNashidis
Και εγώ ξέχασα να βάλω Barton και για λίγο χάνω τα playoffs biggrin.gif

4 x X = oi πόντοι της πρόκρισης ! laugh.gif

Σπύστα σοβαρέψου. Αέρα το παίρνεις !
spysta
QUOTE(Voyager @ Apr 11 2016, 20:52 ) *
Και εγώ ξέχασα να βάλω Barton και για λίγο χάνω τα playoffs biggrin.gif

4 x X = oi πόντοι της πρόκρισης ! laugh.gif

Σπύστα σοβαρέψου. Αέρα το παίρνεις !

αυτο που λες θα ισχυε αν δεν ειχα χασει τοσα ματς.

τωρα θα δεις οτι την Τεταρτη θα γινει χαμος.
ηδη η διαφορα σημερα μπορει ανετα να παει στους 100pts κοντα ή και να πεσει κατω απο τους 100pts εφοσον τραβηξουν οι αντιπαλοι (ιδιαιτερα του Αγγελου που καιγονται και για νικη οι Τομας Favs Hay και οι Χουντ Μακ του Νικου)

κι εγω την Τεταρτη θα παιξω ΣΙΓΟΥΡΑ χωρις Πολ και Ντεροζαν .. ισως και χωρις Κολλισον.
μιλαμε δηλ για 100pts χαμμενους στο νερακι απο αυτους τους 3.
j-kidd13
spysta
αυτο περιμενε το για την Τεταρτη !!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
spysta
καααααααααααααααι οπως βγηκε μολις τωρα για σημερα και την συνεχεια

Κολλισον end of season (Γ#$@$ τους Σακραμεντο και τα παντα ολα τους)
Αζινσα out για σημερα και μαλλον Τεταρτη

δηλαδη αισιως παμε στα
12 χαμενα ματς για την τελευταια εβδομαδα.
300 ποντακια στο χαλαρο δηλαδη οι χαμενοι μου ποντοι.

ΔΗΛΑΔΗ την Τεταρτη θα ειμαι με
5 παικτες ενεργους (εξω Πολ Ντεροζαν Κολλισον Αζινσα)
και
Αγγελος ΛΟΓΙΚΑ με 8 ενεργους (πες οτι ξεκουραζεται ο Τζορνταν) και Νικος με 6-7 ενεργους (Ρομπινσον Μπιλ εξω ισως και Τζορτζ)

ΕΠΟΜΕΝΩΣ οπως ειπα .. αν και εφοσον η διαφορα την Τεταρτη ειναι στους 80-100pts (μπορει και λιγοτερο να ειναι) απο τον Αγγελο ...
2-3 ματς παραπανω (απο παικτες που οι ομαδες τους καιγονται κι ολας) ΕΥΚΟΛΑ τον φερνουν στην πρωτη θεση.
morrison
aegeansheed
Έχεις καταφέρει να επισκιάσεις το πραγματικό γεγονός της βραδιάς και όλοι ασχολούμαστε πλέον με το αν θα κρατήσεις την πρώτη θέση ως το τέλος. Ποιοι Warriors τώρα...
j-kidd13
QUOTE(aegeansheed @ Apr 13 2016, 23:04 ) *
Έχεις καταφέρει να επισκιάσεις το πραγματικό γεγονός της βραδιάς και όλοι ασχολούμαστε πλέον με το αν θα κρατήσεις την πρώτη θέση ως το τέλος. Ποιοι Warriors τώρα...

Το πραγματικο γεγονος της βραδιας ειναι ο Κομπε!Και μονο!
spysta
το γεγονος της βραδιας ειναι οτι μαλλον θα παιξω με 4 παικτες

Μαθιους που μπορει να τα σπασει
Πορτερ των 18λεπτων πλεον
Κολει Σταιν χωρις να μπορει να του πασαρει κανεις
Μπαμπιτ

οταν Αγγελος παει για φουλ 8αδα (Εllis μεσα να συμπληρωσει 82 ματς για να χαρει??) και Νικος για 7-8 (θα παιξει ο Kyrie περα απο καθε λογικη και ισως και ο George για να χαρει με τα 82 ματς)

και ρεσταρονται ΣΙΓΟΥΡΑ οι Ντεροζαν,Κολλισον και Πολ.
δηλαδη για το θεοο


δηλαδη .. θα κριθει στον ποντο.

απο τα rest. ΤΑ Γ@#@$ΜΗΜΕΝΑ rest
sacarame
QUOTE(spysta @ Apr 13 2016, 23:58 ) *
το γεγονος της βραδιας ειναι οτι μαλλον θα παιξω με 4 παικτες

Μαθιους που μπορει να τα σπασει
Πορτερ των 18λεπτων πλεον
Κολει Σταιν χωρις να μπορει να του πασαρει κανεις
Μπαμπιτ

οταν Αγγελος παει για φουλ 8αδα και Νικος για 6-7.


δηλαδη .. θα κριθει στον ποντο.

απο τα rest. ΤΑ Γ@#@$ΜΗΜΕΝΑ rest



spysta
ΒΑΛΕ ΤΑ ΣΩΣΤΑ !!!!

j-kidd13
MΑΣ ΕΧΕΙΣ ΖΑΛΙΣΕΙ ΤΑ....ΑΥΤΙΑ ΜΛΚ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΩΡΑ!ΕΛΕΟΣ!
Ειπαμε,το πηρες,τελος!Δεν γυρναει!
Καθεσαι και μετρας ποιος θα παιξει,και ποσα ματς ο ενας και ο αλλος!
morrison
Δεν θέλω να μου αγχωθείς αλλά...

QUOTE(spysta @ Apr 13 2016, 23:58 ) *
το γεγονος της βραδιας ειναι οτι μαλλον θα παιξω με 4 παικτες

Μαθιους που μπορει να τα σπασει
Πορτερ των 18λεπτων πλεον
Κολει Σταιν χωρις να μπορει να του πασαρει κανεις
Μπαμπιτ

spysta
QUOTE(morrison @ Apr 13 2016, 21:56 ) *
Δεν θέλω να μου αγχωθείς αλλά...

ΚΑΝΕΝΑ ΑΓΧΟΣ.
το πραγμα τελειωσε

σε φαση ΖΕΝ γνωριζω οτι εχασα το πρωταθλημα ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ αγωνιστικη επειδη

1)Σακραμεντο ρεσταραν Κολλισον και εχασε 3 ματς απο τα 5
2)Ντεροζαν εχασε 2 ματς απο τα 6 για να ξεκουραστει οντας στην γεροντικη ηλικια των 26 ετων
3)Πολ εχασε 2 ματς απο τα 6 για να ρεσταρει και αυτος οντας 42 ετων
4)Αζινσα εχασε 2,5 ματς απο τα 6 διοτι χτυπησε και ενω ηταν οτι θα παιξει δευτερα τελικα δεν και μετα τεταρτη ηταν να παιξει αλλα τελικα οχι και αντιπροεδρος Εδδεσαικου mode on
5)Mπαμπιτ αρρωστησε τελευταια μερα
6)Ντραμοντ ειπαν και αυτον να τον τσιλαρουν

συνολικα δηλαδη .. εχασα την τελευταια εβδομαδ 11 ματς laugh.gif laugh.gif
οπου τα 7 ηταν για ρεστ.


πραγματικα ΚΡΙΜΑ και ΑΔΙΚΟ διοτι εκανα ΤΡΕΛΟ run για να το γυρισω και εν τελλει με κρεμασαν τα rest ... σκεψου εεε δεν το χανω επειδη επαιξαν ΑΣΧΗΜΑ οι παικτες μου αλλα επειδη δεν επαιξαν ΚΑΘΟΛΟΥ.
AΔΙΚΟ ρε φιλε!

+ ο Cousins που ψοφησε και ο Ροντο που αποφασισαν οι Σακραμεντο να παιξει 1/5 τελευταια ματς και δεν μπορουσα καν να τον βαλω στην 9αδα.
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΕΤΕ ΤΑ TRADES ενω θα μπορουσα να ειχα βαλει ΠΟΛΥ καλυτερη 9αδα με 1-2 κινησουλες ακομα.

αυτα απο εμενα.
φιλια σε ολους

QUOTE(j-kidd13 @ Apr 13 2016, 21:41 ) *
MΑΣ ΕΧΕΙΣ ΖΑΛΙΣΕΙ ΤΑ....ΑΥΤΙΑ ΜΛΚ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΩΡΑ!ΕΛΕΟΣ!
Ειπαμε,το πηρες,τελος!Δεν γυρναει!
Καθεσαι και μετρας ποιος θα παιξει,και ποσα ματς ο ενας και ο αλλος!

145 ποντοι διαφορα.

και εχεις 5 ματς παραπανω ... οπου οι 3 δικοι μου που θα παιξουν (ΑΝ παιξουν και αυτοι ξερωγω) αντε να δωσουν κανα 60-70αρι ολοι μαζι.

δηλαδη 200 ποντοι πες διαφορα. και εχεις γεματη 8αδα.
αρα .. ΤΟ ΠΗΡΕΣ !!


klow13
Πριν την ανασκοπηση στην ανατολη,να αποκαλυψω οτι ημουν die hard ufo φετος.Χωρις τα out for season του γκασολ,του γκαλιναρι,τα απειρα missed απο την αρχη ως το τελος,δεν θα ειχε τετοιο σασπενς ως την τελευταια μερα η λιγκα.Θα ειχαμε ραψει το 2ο αστερι απο μαρτιο.Δεν πειραζει,ufos ειστε αφου.#ufos#against#the#world.
spysta
τα γουρια επιασαν ... παλεψαμε με νυχια και με δοντια και μετα απο ενα επεισοδιακο finish

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ

wav.gif wav.gif wav.gif

τα Smurfs ΣΗΚΩΣΑΝ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ !!


icon_headbang.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif thumbsup.gif thumbsup.gif

φοβερη χρονια .. τρομερα ανταγωνιστικη και αμφιρροπη !!


προσωπικα ξεκινησα καλα , επεσα καπου στη μεση στη συνεχεια , μετα εκανα ενα τρελο run και καλυψα 1000pts απο τον πρωτο τοτε .. με την 3αδα Lillard Butler Cousins να οργιαζει .. για να φτασουμε λιγο πριν το τελος οπου κονταροχτυπιομασταν 4 ατομα.
ειδικα τις τελευταιες 4-5 εβδομαδες γινοταν χαμος στις 3 πρωτες θεσεις με αναστρεψιμες διαφορες!

πολυ fun to watch το φετινο πρωταθλημα ..
με ανακαταταξεις στην βαθμολογια ,αρκετα trades,σοβαρους τραυματισμους για ολους τους contenders ..
και πολυ δυνατους και αξιους contenders-αντιπαλους oπως ο ΑγγελοςKidd που παραδοσιακα πλεον ειναι στις πρωτες θεσεις , ο JasoΝικος με εξαιρετικες επιλογες,ο ΝικοςUFO με σταθερο run ολη τη χρονια και προπερσινος Πρωταθλητης και βεβαιως παραδοσιακες δυναμεις οπως ο ΓιαννηςGino,Στελαραςsaca με εξαισιο πρωταθλημα στο παλμαρε του,konst περσινος πρωταθλητης,ΠανοςTwism,ΧρηστοςVoyager,Bullet,Γιωργα
ραςΝerd,ΣταυραετοςShooter .
ΟΛΟΙ το γνωριζουν το αντικειμενο ,επαιζαν μαλιστα 3 πρωην Πρωταθλητες στη λιγκα , οποτε το επιπεδο ηταν πραγματικα ΥΨΗΛΟ και πολυ χαιρομαι γι αυτο 41.gif 41.gif



ΠΑΜΕ ΡΕ CHAMPIONS SPYSTΑSMURFS
biggrin.gif
καποια στιγμη θα μονταρω και ποστ να ευχαριστησω εναν εναν ξεχωριστα ολους τους παικτες που ειχα στο ροστερ μου και με βοηθησαν να σηκωσω το Πρωταθλημα.
σορι ηθελα να πω θα μονταρω 1.985 ποστ για να το κανω αυτο.

a bullet for your head
Καλημέρα και καλό φθινόπωρο σε ολους.
Ειμαι μεσα για το φετινό Fantasy να ξέρετε.
Ginobili
Καλό φθινόπωρο και από μενα.
Και γω μέσα...για τον τίτλο!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.