Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conf
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
a bullet for your head
Καλησπέρα σε όλους!
Τα pm τα διάβασα μόλις τώρα!
Να ξερετε ότι τις προτάσεις στο σαιτ της λιγκα τις βλέπω όλες... rolleyes.gif
Οπότε αν δείτε ότι δεν απαντάω στα μηνυματα, κάντε απευθείας μια πρόταση εκεί.
Για τον spysta, εκτός του ότι είναι δραστήριος, οφείλω να πω πως είναι και ο μόνος που έχει αρχίσει να εκτιμάει κάπως τον...Barton! biggrin.gif
Του τον ειχα σφυριξει σε κατ'ιδιαν κουβέντα και δεν τον πήρε...και τον πήρα εγώ!
sacarame
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 11 2015, 18:53 ) *
Του τον ειχα σφυριξει ......



Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεπ τι γίνεται εδώ... tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Pierce
spysta
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Nov 11 2015, 23:13 ) *
Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεπ τι γίνεται εδώ... tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Eχω κλαψει απο τα γελια...
Το πιο πετυχημένο ποστ εδω και καιρο...

sacarame
Σε άλλα νέα της επικαιρότητας...

QUOTE
Trade Accepted
STRM traded Jonas Valanciunas, Tor to SP
STRM traded Danny Green, SA to SP
SP traded Roy Hibbert, LAL to STRM
SP traded Evan Fournier, Orl to STRM





ΨΗΦΙΣΤΕ
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Nov 11 2015, 23:13 ) *
Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεπ τι γίνεται εδώ... tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Ετσι πάνε αυτά...μια συχνή επικοινωνία-επαφή φέρνει 2 ανθρώπους πιο κοντά... biggrin.gif
Ψηφισα για το νέο trade και κατέθεσα κάπου και μια πρόταση...ο εμπλεκόμενος ας της ρίξει μια ματιά!
SteveNashidis
QUOTE(sacarame @ Nov 12 2015, 02:57 ) *
Σε άλλα νέα της επικαιρότητας...






ΨΗΦΙΣΤΕ


Με τόσα trade-poll για να κεντρίσουμε και το ενδιαφέρον και να μην έχουμε αποχή μπορούμε να ανταλλάξουμε θετική ψήφο με 25άρη ; laugh.gif laugh.gif

giorgos14
Ρε παλικάρια είπαμε καλό το κίνητρο για να βγούμε στις ψηλές θέσεις του φάντασι αλλά μην περνάτε τους υπόλοιπους για μακάκες...Κάποια στιγμή κουράζει...

p.s1 δεν απευθυνομαι σε καποιον συγκεκριμενο

p.s2 spysta εσυ σουπερσταρ...
a bullet for your head
Ανήκω σε αυτούς που δεν έχουν κάνει ακόμη κάποιο trade, ωστόσο έχω ασχοληθεί σχεδόν με όλες τις προτάσεις που μου έχουν γίνει και έχω στείλει καναδυο και εγώ!
Δεν είμαι υπέρ των "δραματικων" αλλαγών-μετακινήσεων.
Είμαι ευχαριστημενος με το ντραφτ και τις κινήσεις που έχω κάνει ως τώρα με τους free agents.
Τον Μπιελιτσα μόνο βιαστηκα να σουτάρω..αποδεικνυεται τελικά καλό πικ!
Πιστεύω ότι έχω κάνει καλες προτάσεις-αντιπροτασεις...
Κάποια assets μου, νομίζω ότι έχουν υποτιμηθει..
Προχωράω ως έχει και αν προκύψει κάτι έχει καλώς!
SupG18
QUOTE
Trade Accepted
PANA traded John Wall, Wsh to NERD
PANA traded Derrick Favors, Uta to NERD
NERD traded DeMarre Carroll, Tor to PANA
NERD traded Draymond Green, GS to PANA
NERD traded Nikola Vucevic, Orl to PANA


για πειτε ..
j-kidd13
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 12 2015, 16:59 ) *
Ανήκω σε αυτούς που δεν έχουν κάνει ακόμη κάποιο trade, ωστόσο έχω ασχοληθεί σχεδόν με όλες τις προτάσεις που μου έχουν γίνει και έχω στείλει καναδυο και εγώ!
Δεν είμαι υπέρ των "δραματικων" αλλαγών-μετακινήσεων.
Είμαι ευχαριστημενος με το ντραφτ και τις κινήσεις που έχω κάνει ως τώρα με τους free agents.
Τον Μπιελιτσα μόνο βιαστηκα να σουτάρω..αποδεικνυεται τελικά καλό πικ!
Πιστεύω ότι έχω κάνει καλες προτάσεις-αντιπροτασεις...
Κάποια assets μου, νομίζω ότι έχουν υποτιμηθει..
Προχωράω ως έχει και αν προκύψει κάτι έχει καλώς!


Παντως ο Ντερικ Γουιλιαμς,μετα το 35αρι που πεταξε στον πρώτο αγωνα,μολις ποσταρες οτι τον πιστευεις πολυ φετος,γυρισε στα 10αρια του και τον πεταξες αμεσως!!!Το ίδιο και με τον Μπαρτον,ξεκίνησε με τιμια ματς,ξαναποσταρες περι της πιστης σου σ αυτον και αμεσως πεταξε 2 10αρια ματς laugh.gif

Συμβουλη,μην ξαναποσταρεις για το οτι πιστεύεις καποιον παικτη σου γιατι θα αρχισεις να μαζευεις 10αρια... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 12 2015, 22:28 ) *
Παντως ο Ντερικ Γουιλιαμς,μετα το 35αρι που πεταξε στον πρώτο αγωνα,μολις ποσταρες οτι τον πιστευεις πολυ φετος,γυρισε στα 10αρια του και τον πεταξες αμεσως!!!Το ίδιο και με τον Μπαρτον,ξεκίνησε με τιμια ματς,ξαναποσταρες περι της πιστης σου σ αυτον και αμεσως πεταξε 2 10αρια ματς laugh.gif

Συμβουλη,μην ξαναποσταρεις για το οτι πιστεύεις καποιον παικτη σου γιατι θα αρχισεις να μαζευεις 10αρια... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Τους Μπάρτον-Παουελ τους πιστεύω!
Για τον Ουίλιαμς, ας όψεται ο Φίσερ που την είδε...Στηβενς...και μαζι με τον Ντερικ την πληρωνει και ο Ο'Κουιν! Μέσα στην σεζόν, πιστεύω πως οι συγκυρίες θα τον κάνουν επίκαιρο..
Τον Πορζινγκις που δεν πίστευες καθόλου, δεν τα πάει και άσχημα..
Για τους Μο Ουίλιαμς και Χολιντει θα δούμε πως θα εξελιχθεί η σεζόν.
Τον Μπιλ μου τον ματιασατε αλλά δεν μασαμε.. cool.gif

sacarame
Κι επειδή εμείς εδώ δεν παίζουμε απλά το παιχνίδι, να παμε στο τελευταίο τρέηντ. Ανάμεσα στους 2 χρήστες είχε πραγματοποιηθεί ανταλλαγή πριν από λίγες μέρες, και τώρα βλέπουμε να επιστρέφουν κάποιοι από αυτούς.

Εχει σημασία λοιπόν να συγκρίνουμε το τρέηντ αυτό με το προηγούμενο για να δούμε τι προέκυψε τελικά..

Το αρχικό τρέηντ ήταν ως εξής..

QUOTE
Trade Accepted
PANA traded Victor Oladipo, Orl to NERD
PANA traded Draymond Green, GS to NERD
PANA traded Nikola Vucevic, Orl to NERD
PANA traded Tyson Chandler, Pho to NERD
NERD traded Mike Conley, Mem to PANA
NERD traded Blake Griffin, LAC to PANA
NERD traded Derrick Favors, Uta to PANA
NERD traded Rodney Stuckey, Ind to PANA


Το χτεσινό ήταν


QUOTE
Trade Accepted
PANA traded John Wall, Wsh to NERD
PANA traded Derrick Favors, Uta to NERD
NERD traded DeMarre Carroll, Tor to PANA
NERD traded Draymond Green, GS to PANA
NERD traded Nikola Vucevic, Orl to PANA


Οι παίκτες Favors, Green, Vucevic έκαναν το ίδιο δρομολόγιο από την ανάποδη, οπότε πρέπει να τους εξαιρέσουμε για να δούμε τι έχει απομείνει.

PANA traded John Wall, Wsh to NERD
PANA traded Victor Oladipo, Orl to NERD
PANA traded Tyson Chandler, Pho to NERD

για

NERD traded Mike Conley, Mem to PANA
NERD traded Blake Griffin, LAC to PANA
NERD traded DeMarre Carroll, Tor to PANA
NERD traded Rodney Stuckey, Ind to PANA

Οπότε καλό είναι να ληφθή υπόψιν ότι τελικά έγινε αυτή η ανταλλαγή. Νομίζω είναι καλύτερη από ότι ήταν αρχικά..
j-kidd13
Aμα εχεις τετοιον κομισιονερ,παιζεις το παιχνιδι σε αλλο λεβελ.
Αν ρωτησεις τον Σιλβερ,ποιες ανταλλαγες εγιναν το βραδυ του ντραφτ,δεν πρεπει να ξερει.
jasonick
QUOTE
Trade Accepted
SP traded Marcus Morris, Det to STQ
SP traded Kemba Walker, Cha to STQ
STQ traded Gordon Hayward, Uta to SP
STQ traded Trey Burke, Uta to SP


Ας ξεκουράσω τον Στέλιο και ας ποστάρω εγώ το trade για να φανεί ότι κάτι κάνουμε, μας έχει φάει το ξύσιμο σαν commissioner. Πάμε να σπάσουμε ρεκόρ για trade σε μία σεζόν; Για τα δεδομένα της πρώην D-League άνετα πάντως.
sacarame
QUOTE
Trade Accepted
duck traded DeMar DeRozan, Tor to NERD
duck traded Isaiah Thomas, Bos to NERD
duck traded Rajon Rondo, Sac to NERD
NERD traded Arron Afflalo, NY to duck
NERD traded John Wall, Wsh to duck
NERD traded Derrick Favors, Uta to duck


Δεν μου καλοαρέσει το συγκεκριμένο. Στους δυο πρώτους παίκτες ο Γιώργος δίνει ξεκάθαρα περισσότερα, και στο τρίτο σκέλος καλύπτεται μια διαφορά από τον Αφφλάλο, ο οποίος μόλις μπήκε και έπαιξε πρωτο παιχνίδι. Θεωρώ ότι ο Ρόντο πήρε ενα παραπάνω μπουστ από τον τραυματισμό Κόλλισον, και μάλλον δεν καλύπτει όσο θα ήθελα το χαντικαπ.

Μάλλον βέτο από μενα..
giorgos14
ετσι απλα για να σας ταλαιπωρω....Ζηταω συγγνωμη απο τον κομμισιονερ,και υστερα απο τη θετικη συγκαταθεση του φιλτατου kidd ζηταω να το ακυρωσετε το τρειντ..
sacarame
Οκ. Το τρέηντ ακυρώθηκε..
sacarame
Ρεπό ούτε το Σαββατοκύριακο


QUOTE
Trade Accepted
NICK traded Andrew Wiggins, Min to duck
duck traded Rajon Rondo, Sac to NICK


Βέτο από μένα....


**Εντιτ..

QUOTE
Trade Accepted
SP traded Al Jefferson, Cha to DVD
SP traded Gerald Henderson, Por to DVD
DVD traded Marc Gasol, Mem to SP
DVD traded Marcus Smart, Bos to SP


Μη γίνει τρέηντ μια μέρα και δεν είναι ο μπαγλαμάς μέσα. Του χρόνου θα βάλω limitation στα τρέηντ ανα βδομάδα.. cool.gif
sarounas
QUOTE(sacarame @ Nov 14 2015, 15:30 ) *
Ρεπό ούτε το Σαββατοκύριακο




Βέτο από μένα....

WHY?
j-kidd13
Το θεωρω τιμιοτατο το τρειντ.
Ο Wiggins δεν εχει ξεκινησει καλα αλλα καποια στιγμη θα σταθεροποιηθεί στο 35 36 και θεωρητικα μπορει και λιγο παραπανω.
Μετα,μιλαμε για τον Ροντο.Παιζει αφύσικα πολυ γι αυτό και πεταει 55 και 60.Με τον Κολισον πισω θα παιζει 30 λεπτα, και πιστεύω οτι κατω απο 35 δεν παει για κανέναν λογο κ εχει μονο προς τα πανω.Εξ αλλου δνε μιλαμε για παικτη που βγάζει σκορ απο τους πόντους που βαζει,αλλα απο τη συνολικη παρουσια του.
Ενα stat line της ταξης των 12 ποντων 10 ασίστ 5 ριμπαουντ κ 2 κλεψιματα ειναι απολυτως φυσιολογικο για τον Ροντο,σε ενα διάστημα 30 32 λεπτων συμμετοχής.
Κ η αναγκη μου για εναν f,με οδηγησαν στον wiggins.
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 14 2015, 16:45 ) *
Ενα stat line της ταξης των 12 ποντων 10 ασίστ 5 ριμπαουντ κ 2 κλεψιματα



Πιάσε και 2 πατάτες και μια τυροκαυτάλα... tongue.gif tongue.gif
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 14 2015, 16:45 ) *
Το θεωρω τιμιοτατο το τρειντ.


Κ η αναγκη μου για εναν f,με οδηγησαν στον wiggins.

Ψηφισα να επιτραπεί αυτό το trade.
1ον, ο Ροντο φαίνεται να ξαναβρίσκει τα παλιά του πατήματα, σε μια ομάδα που του δίνει χρόνο και ελευθερία κινήσεων.
2ον, ο Κολλισον είναι ευπαθης σε τραυματισμους, συν ότι θα συνυπαρξουν και μαζι στο ίδιο σχήμα.

Κάθε trade εμπεριεχει ένα ρίσκο, ωστόσο μου φαίνεται ένα καλό trade.
Βέβαια, στις αρχικές προβλέψεις, ο Ουιγγινς ήταν σε πιο ψηλή κατάταξη, όμως όλα διαφοροποιουνται μέσα σε μια σεζόν.

sacarame
Τα δύο τρέηντ βεταρίστηκαν.


Συγκεκριμένα το Ρόντο-Γούιγκινς καταψηφίστηκε με 4 υπέρ και 6 κατά ενώ το το τρέηντ Γκαζόλ-Σμαρτ για Τζέφερσον- Χεντερσον κρίθηκε στην ψήφο.


Αν κάποιος θέλει και πειστήρια, είναι διαθέσιμα.
spysta
παιδια να ψηφιζουμε αντικειμενικα ετσι
περα απο τις υποκειμενικες κρισεις μας ,ποιους γουσταρουμε και ποιους οχι κτλ


πχ


Marc PROJECTION -->40-41 SEASON 2016 -->31
Smart PROJECTION -->24-25 SEASON 2016 -->21
Jefferson PROJECTION -->36-37 SEASON 2016 -->29
Henderson PROJECTION -->27-28 SEASON 2016 -->επαιξε 2 πρωτα ματς + Λεοναρντ τραυματιας για 1-2μηνες δηλ Αμινου πολυ στο 4

veto με ποια λογικη βγαινει σ αυτο το trade ?

μιλαμε για ενα trade που μεσα στη χρονια θεωρητικα βγαινει και 1-1 με Μαρκ Τζεφερσον και προφανως Χεντερσον>Σμαρτ λογω προιστοριας αλλα και τωρινης θεση στα ροστερ των ομαδων τους αντιστοιχα.
j-kidd13
Βλεπω να μην γινονται πολλα τρειντ απο δω και περα... tongue.gif
spysta
και το λεω αυτο διοτι πριν 2 ημερες καναμε trade με τον Konst οπου
εδωσα
Kemba στo 33 και Μorris στο 30
για
Ηayward στο 28 και Burke στο 23

αλλα δεν φανηκε να υπαρχει καποιο προβλημα απο κανεναν αφου περασε αααερα το allow.
T.W.Is.M.
Να ζητησω κατι απο οσους μου στελνουν προτασεις και οσους σκεφτονται να στειλουν;
Μη μου στελνετε αξιολογωντας μονο το εως τωρα σκορ των παιχτων. Θεωρω το διαστημα που εχουμε διανυσει στη σεζον πολυ μικρο για να διαμορφωθουν τα σκορ των παιχτων. Νομιζω οτι ολοι οταν πηραμε καποιους παιχτες ειχαμε στο μυαλο μας τι σκορ περιμενουμε απ αυτους. Σιγουρα μπορει σε καποιους να πεσουμε εξω, αλλα το 10% της σεζον που εχει ηδη περασει ειναι ασφαλες κριτηριο μονο στις εκλογες, οχι στο ΝΒΑ. tongue.gif

Δεν το γραφω αυτο προσωπικα για καποιον, ειναι γενικο επειδη βλεπω οτι μου εχουν ερθει προτασεις που ματσαρουν τα τωρινα σκορ, αλλα εμφανως δε βγαινουν αν συνυπολογισουμε τις προσδοκιες μας απο τους παιχτες.

Ο προεδρας
Death Valley Demon
sacarame
QUOTE
Trade Accepted
SP traded Gerald Henderson, Por to DVD
SP traded Jonas Valanciunas, Tor to DVD
DVD traded Monta Ellis, Ind to SP
DVD traded Marcus Smart, Bos to SP


Σε δουλειά να βρισκόμαστε και πάλι...

Ψηφίστε
spysta
λοιπον με TWISM συμφωνησαμε σε 2 trades

Α)Marc Smart Ellis για Jefferson Valanciunas Wroten Henderson
Β)Εllis Smart gia Val Henderson

απλα η πλατφορμα δεν μας αφηνει να κανουμε και τα δυο και να γινει trade review και για τα δυο ..
και προχωραμε τελικα με αυτο που προτιμαμε και οι δυο περισσοτερο που ειναι το Α

το σκεπτικο μας ειναι

-Μαρκ στο 31 με μετριο ξεκινημα και ισως παει στο 39-40
-Τζεφερσον στο 29 με κακο ξεκινημα και ισως παει στο 36-37
-Εllis στο 28 με μετριο ξεκινημα και ισως παει 34 αν και στους Πεισερς του Τζορτ κανεις δεν ξερει
-Valancuinas στο 32 με τιμιο ξεκινημα και λογικα εκει θα ειναι 32 σταθερος
-Smart στο 20 με κακο ξεκινημα και ισως 23-24 λογω του οτι υπαρχει κοσμος στους Σελτικς στην περιφερεια
-Ηenderson ξεκιναει τωρα και λογικα παει για 27-28 λογω του οτι θα ειναι βασικος στους Μπλειζερς ως 2αρο3αρι
-Wroten επιστρεφει σε 1 μηνα σε μια αδεια Φιλαδελφια ως ενας παικτης που ανετα μπορει να παιξει στο 30+.

το θεωρουμε ΣΩΣΤΟ trade εκατεροθεν
ψηφιστε αναλογα

Tobias Funke
Αυτό το πράγμα κάθε χρόνο με τον Henderson με ξεπερνάει...

Έλα μωρή λατρεία του χρόνου στη δίπλα λίγκα και θα σε αφήσω να οργιάσεις χωρίς να φας ούτε ένα βέτο
spysta
QUOTE(Tobias Funke @ Nov 15 2015, 22:02 ) *
Αυτό το πράγμα κάθε χρόνο με τον Henderson με ξεπερνάει...

ΔΕΝ υπαρχει Henderson ... MΟΝΑΧΑ ο Μικρος Λεμπρον !
sacarame
QUOTE(Tobias Funke @ Nov 16 2015, 00:02 ) *
Έλα μωρή λατρεία του χρόνου στη δίπλα λίγκα και θα σε αφήσω να οργιάσεις χωρίς να φας ούτε ένα βέτο


Του ρίχνω βέτο και με τρίποντο άμα λάχει... tongue.gif
morrison
QUOTE(spysta @ Nov 15 2015, 23:01 ) *





Για να μην κάνω double post, να πω για το από εκεί trade ότι αφού το βιβλίο με τους κανόνες του Fantasy λέει ότι δεν αλλάζεις ένα τοπ8 πικ μετά από μόλις 7 ματς χωρίς να πάρεις κάτι σε τοπ20 μέσα στο πακέτο, το βέταρα χωρίς αναστολές.
SteveNashidis
Ας τοποθετηθούμε και δημόσια μιας και ζητήθηκε .

Αρχικά από τη στιγμή που θεσπίστηκε το vote veto, δεν μαρέσει να ακούω Σπύρο για ψήφους που κρίνουν πρόσωπα και όχι το trade.
Οι υπόλοιποι έχουν διαφορετική γνώμη για τα νούμερα που παραθέτεις και πρέπει να είναι Σεβαστή. Ελπίζω δε να μην ψηφίζουν(-με) με διαφορετικά κριτήρια γιατί μετά δεν έχει νόημα.

Δεύτερον αφού η λίγκα ψήφισε για βέτο στις ανταλλαγές του Mark-Smart και Jefferson-Henderson είναι ανούσιο και κουραστικό για μας να ξαναμπαίνουμε στην ίδια διαδικασία ψηφοφορίας για τους ίδιους παίκτες ακόμα και αν μπήκαν 2-3 ακόμα παίκτες,εξίσου αμφιλεγόμενοι ( Wroten) για συμπλήρωμα .

Τρίτον . Wroten , Henderson για μένα είναι πιο ελκυστικοί 20άρηδες που τους παίρνουμε και ελπίζουμε να δώσουν τα περσινά.Άντε ο Wroten έχει μια δυναμική παραπάνω, αλλά ως εκεί. Όταν παίξουν σε αυτά τα νούμερα που λέτε ,το ξανασυζητάμε θετικά. (αν και πιστεύω ότι τότε θα αποκτήσουν μεγαλύτερη αξία από τους ιδιοκτήτες τους)

Και τέλος. Έχω αναφερθεί εκτενώς πέρσι για το veto . Στα συγκεκριμένα όμως trade των δύο ομάδων βλέπω συνέχεια η δυναμική των παικτών να είναι πάντα υπέρ του Σπύρου και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου. Ήδη το Lawson - Κemba είναι ξεκάθαρη αβάντα υπέρ του Σπύρου και το θεωρώ κακό που έγινε .

Μέχρι στιγμής 2016 stats.
Last 30 Kemba 33- Lawson 23,9
Last 15 Kemba 33,2 - Lawson 24,2
Last 7 Kemba 29 - Lawson 19,8.
spysta
Στo trade που εγινε τωρα υπαρχει ο ορος να παρει ο Παναγιωτης οποτε και αν θελησει τον Χεντερσον μολις επιστρεψει καλα ή τον Ροτεν.
sacarame
Πω έχουνε γίνει χειρότεροι κι από το Καλημέρα Ζωή.

Επεισόδιο "Τρέηντ ανάμεσα σε Σπύρο και Παναγιώτη" νούμερο 234


QUOTE
Trade Accepted
DVD traded Monta Ellis, Ind to SP
DVD traded Marcus Smart, Bos to SP
SP traded Jerryd Bayless, Mil to DVD
SP traded Jonas Valanciunas, Tor to DVD


Τι είναι αυτό μωρέ;;; ΠΟΙΟΣ ΜΠΕΙΛΕΣ!!!!


Θεωρώ τραγικό τον όρο με την υποσχετική. Δηλαδή θες τον Χέντερσον, πάρε το Χέντερσον. Τι παίρνεις τον Μπέιλες τώρα και μόλις παίξει ο άλλος θα τον πάρεις πίσω.

Στην ουσία ο παίκτης αποκτάται από τον Παναγιώτη, ο οποίος δεν θέλει να τον βάλει στον πάγκο του, οπότε τον αφήνει με υποσχετική στο παράρτημα του Σπύρου. Ο Σπύρος θα του δώσει παιχνίδια στα πόδια του, να βρει ρυθμό το παλικάρι, και σε ένα μήνα, αν ο Χέντε παίξει καλά, θα έρθει ο ιδιοκτήτης και θα τον πάρει πίσω από το φιλικό σωματείο.

Αν δεν παίξει, τότε δεν τον παίρνει και κρατάει τα σκορ του Μπέιλες. Είναι σαν να λέω εγώ ο Ντέιβις ήρθε απο τραυματισμό, δεν πατάει καλά, τον δίνω 2 βδομάδες για ένα 40αρη, και μόλις γυρίσει σε φουλ φόρμα, τον παίρνω πίσω.


Επειδή λοιπόν δεν είμαστε Σούπερ Λιγκ, και επειδή θα δημιουργηθεί δεδικασμένο και θα γίνουν όργια μετά με δανεικούς από τον έναν στον άλλο, αλλάζω γνώμη και δεν θέτω το τρέηντ καν σε ψηφοφορία. Το τρέηντ κόβεται.

Αν θέλετε να το κάνετε με το Χέντερσον, κάντε το έτσι. Αν θέλετε να το κάνετε έτσι και ο Χεντερσον να μείνει κανονικά στο Σπύρο, τότε να το θέσω σε ψηφοφορία όπως είναι.

Αποφασίστε και πείτε μου.
spysta
Θα φυγει ο Χεντε για Νενε!
aegeansheed
Αυτό είναι καλύτερο και από NFL Red Zone...

Δες σας κρύβω ότι όταν ξεκλέβω μπαίνω και διαβάζω κι εγώ. Θέλω να δω αν σε λίγο μπορεί να διαβάζουμε για sale n leaseback συμφωνίες, δανεισμούς, δικαίωμα επαναγοράς ανταλλαγμένου παίκτη, συμβόλαια μελλοντικής εκπλήρωσης κλπ.
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Nov 16 2015, 14:18 ) *
Θα φυγει ο Χεντε για Νενε!






Το μενος του ευλογητου θα σας κυνηγαει ες αει.
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 15 2015, 18:11 ) *
Να ζητησω κατι απο οσους μου στελνουν προτασεις και οσους σκεφτονται να στειλουν;
Μη μου στελνετε αξιολογωντας μονο το εως τωρα σκορ των παιχτων. Θεωρω το διαστημα που εχουμε διανυσει στη σεζον πολυ μικρο για να διαμορφωθουν τα σκορ των παιχτων. Νομιζω οτι ολοι οταν πηραμε καποιους παιχτες ειχαμε στο μυαλο μας τι σκορ περιμενουμε απ αυτους. Σιγουρα μπορει σε καποιους να πεσουμε εξω, αλλα το 10% της σεζον που εχει ηδη περασει ειναι ασφαλες κριτηριο μονο στις εκλογες, οχι στο ΝΒΑ. tongue.gif

Δεν το γραφω αυτο προσωπικα για καποιον, ειναι γενικο επειδη βλεπω οτι μου εχουν ερθει προτασεις που ματσαρουν τα τωρινα σκορ, αλλα εμφανως δε βγαινουν αν συνυπολογισουμε τις προσδοκιες μας απο τους παιχτες.

Ο προεδρας
Death Valley Demon



Τη μια μέρα λες αυτό και την επόμενη δίνεις ελλις σμαρτ για βαλαντσιουνας μπειλες.. δηλαδή δίνεις ελλις στη τιμη που είναι τώρα ή θεωρεις βαλαντσιουνας 35αρη
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Nov 16 2015, 15:28 ) *
Τη μια μέρα λες αυτό και την επόμενη δίνεις ελλις σμαρτ για βαλαντσιουνας μπειλες.. δηλαδή δίνεις ελλις στη τιμη που είναι τώρα ή θεωρεις βαλαντσιουνας 35αρη


Ξανακοιταξα τον Ellis και φοβαμαι οτι δε θα πιασει τα νουμερα που θα ηθελα. Ουτε στο 28 τον δινω ουτε το Βαλαντσιουνας τοποθετω στο 35. Καπου αναμεσα ειναι η αληθεια.
Πειτε οτι θελετε, μονο μη σας πιασει η καταρα της Death Valley! Οποιος δεν το πιστευει, ας παει στο τοπικ του 1ου τελικου του 2014...

QUOTE(aegeansheed @ Nov 16 2015, 14:30 ) *
Αυτό είναι καλύτερο και από NFL Red Zone...

Δες σας κρύβω ότι όταν ξεκλέβω μπαίνω και διαβάζω κι εγώ. Θέλω να δω αν σε λίγο μπορεί να διαβάζουμε για sale n leaseback συμφωνίες, δανεισμούς, δικαίωμα επαναγοράς ανταλλαγμένου παίκτη, συμβόλαια μελλοντικής εκπλήρωσης κλπ.


Μη μου δινεις ιδεες...
Σε λιγο θα στειλουμε προταση απο κοινου με τον σπαιστα για ανταλλαγη στην αλλη λιγκα.
Μετα θα κλεισω παιχτη για του χρονου αφηνοντας τον δανεικο και βαζοντας ορο να αλλαξει ομαδα, αν η τωρινη του ομαδα δεν μπαινει στην πρωτη 5αδα μεχρι το all-star break.
Και τελος, οταν η ομαδα δεν παει για τιποτα προς το τελος της σεζον, θα ανταλλαξω τον καλυτερο παιχτη μου με ενα πικ 1ου γυρου της επομενης χρονιας!

QUOTE(sacarame @ Nov 16 2015, 14:10 ) *
Πω έχουνε γίνει χειρότεροι κι από το Καλημέρα Ζωή.

Επεισόδιο "Τρέηντ ανάμεσα σε Σπύρο και Παναγιώτη" νούμερο 234




Τι είναι αυτό μωρέ;;; ΠΟΙΟΣ ΜΠΕΙΛΕΣ!!!!


Θεωρώ τραγικό τον όρο με την υποσχετική. Δηλαδή θες τον Χέντερσον, πάρε το Χέντερσον. Τι παίρνεις τον Μπέιλες τώρα και μόλις παίξει ο άλλος θα τον πάρεις πίσω.

Στην ουσία ο παίκτης αποκτάται από τον Παναγιώτη, ο οποίος δεν θέλει να τον βάλει στον πάγκο του, οπότε τον αφήνει με υποσχετική στο παράρτημα του Σπύρου. Ο Σπύρος θα του δώσει παιχνίδια στα πόδια του, να βρει ρυθμό το παλικάρι, και σε ένα μήνα, αν ο Χέντε παίξει καλά, θα έρθει ο ιδιοκτήτης και θα τον πάρει πίσω από το φιλικό σωματείο.

Αν δεν παίξει, τότε δεν τον παίρνει και κρατάει τα σκορ του Μπέιλες. Είναι σαν να λέω εγώ ο Ντέιβις ήρθε απο τραυματισμό, δεν πατάει καλά, τον δίνω 2 βδομάδες για ένα 40αρη, και μόλις γυρίσει σε φουλ φόρμα, τον παίρνω πίσω.


Επειδή λοιπόν δεν είμαστε Σούπερ Λιγκ, και επειδή θα δημιουργηθεί δεδικασμένο και θα γίνουν όργια μετά με δανεικούς από τον έναν στον άλλο, αλλάζω γνώμη και δεν θέτω το τρέηντ καν σε ψηφοφορία. Το τρέηντ κόβεται.

Αν θέλετε να το κάνετε με το Χέντερσον, κάντε το έτσι. Αν θέλετε να το κάνετε έτσι και ο Χεντερσον να μείνει κανονικά στο Σπύρο, τότε να το θέσω σε ψηφοφορία όπως είναι.

Αποφασίστε και πείτε μου.



Σημειωση: Δε θελω το Χεντερσον!!!
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 16 2015, 14:38 ) *
Σημειωση: Δε θελω το Χεντερσον!!!

γραψε και το -4 λογο ... μην νομιζουν οτι το λες και σοβαρα !!! laugh.gif laugh.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(spysta @ Nov 16 2015, 17:01 ) *
γραψε και το -4 λογο ... μην νομιζουν οτι το λες και σοβαρα !!! laugh.gif laugh.gif


Ποιον από τους -4 λόγους να γράψω;😛😛😛
Εντάξει, σοβαρά τώρα τον φοβήθηκα ότι θα πάρει καιρό να πάρει μπρος και γι αυτό ζήτησα να αλλάξουμε το trade.
kudelin8
QUOTE (Voyager @ Nov 16 2015, 13:16 ) *
Ας τοποθετηθούμε και δημόσια μιας και ζητήθηκε .

Αρχικά από τη στιγμή που θεσπίστηκε το vote veto, δεν μαρέσει να ακούω Σπύρο για ψήφους που κρίνουν πρόσωπα και όχι το trade.
Οι υπόλοιποι έχουν διαφορετική γνώμη για τα νούμερα που παραθέτεις και πρέπει να είναι Σεβαστή. Ελπίζω δε να μην ψηφίζουν(-με) με διαφορετικά κριτήρια γιατί μετά δεν έχει νόημα.

Δεύτερον αφού η λίγκα ψήφισε για βέτο στις ανταλλαγές του Mark-Smart και Jefferson-Henderson είναι ανούσιο και κουραστικό για μας να ξαναμπαίνουμε στην ίδια διαδικασία ψηφοφορίας για τους ίδιους παίκτες ακόμα και αν μπήκαν 2-3 ακόμα παίκτες,εξίσου αμφιλεγόμενοι ( Wroten) για συμπλήρωμα .

Τρίτον . Wroten , Henderson για μένα είναι πιο ελκυστικοί 20άρηδες που τους παίρνουμε και ελπίζουμε να δώσουν τα περσινά.Άντε ο Wroten έχει μια δυναμική παραπάνω, αλλά ως εκεί. Όταν παίξουν σε αυτά τα νούμερα που λέτε ,το ξανασυζητάμε θετικά. (αν και πιστεύω ότι τότε θα αποκτήσουν μεγαλύτερη αξία από τους ιδιοκτήτες τους)

Και τέλος. Έχω αναφερθεί εκτενώς πέρσι για το veto . Στα συγκεκριμένα όμως trade των δύο ομάδων βλέπω συνέχεια η δυναμική των παικτών να είναι πάντα υπέρ του Σπύρου και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου. Ήδη το Lawson - Κemba είναι ξεκάθαρη αβάντα υπέρ του Σπύρου και το θεωρώ κακό που έγινε .

Μέχρι στιγμής 2016 stats.
Last 30 Kemba 33- Lawson 23,9
Last 15 Kemba 33,2 - Lawson 24,2
Last 7 Kemba 29 - Lawson 19,8.

+1000 απο μενα στα λογια του χρηστου(περασαν 3.5χρονια για να συμφωνησουμε τσακαλε.να ανησυχεις).οσον αφορα την τελευταια βερσιον του τρειντ δεν καταλαβαινω γιατι να πουληθει τοσο ψηλα χεντερσον.1χρονο εχει να παιξει σοβαρο μπασκετακι και πηγε σε ομαδα με πιτσιρακαρια που θα στηριχτει και ηδη αποδιδουν κιολας.ας παιξει καλα και να πουληθει και στο 40.δεν υπαρχουν αποχρωσες ενδειξεις σοβαρου ρολου του χεντερσον ωστε να δικιολογουν πωληση του στο 27-28.σορρυ για το βετο και στα 2παιδια αλλα μπαταρει ξεκαθαρα το τρειντ(ισως πιο πολυ και απο το κεμπα λοσον)
aegeansheed
Πριν μερικά χρόνια τέτοια μέρα, τέτοια ώρα, βλέπαμε έστω και μια πρόταση στο ίνμποξ μας. Ένα τηλέφωνο από τον Σπύρο, έστω μια πρόταση από Κουτς, μια συνομιλία στο μέσεντζερ βρε αδερφέ. Πλέον αποτελούν άπιαστο όνειρο. sad.gif Είναι 11+ και δεν έχω λάβει ούτε μια πρόταση ακόμη και δεν ξέρω τί να κάνω...
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Nov 16 2015, 23:13 ) *
Πριν μερικά χρόνια τέτοια μέρα, τέτοια ώρα, βλέπαμε έστω και μια πρόταση στο ίνμποξ μας. Ένα τηλέφωνο από τον Σπύρο, έστω μια πρόταση από Κουτς, μια συνομιλία στο μέσεντζερ βρε αδερφέ. Πλέον αποτελούν άπιαστο όνειρο. sad.gif Είναι 11+ και δεν έχω λάβει ούτε μια πρόταση ακόμη και δεν ξέρω τί να κάνω...



Θες να σου δώσω τον αριθμό μου και τα κωδικόνια στο φέισμπουκ;;

Να μιλάς 7 φορές τη μέρα και άλλα 40 μηνύματα ινμποξ, να δούμε αν θα σου λείπει και τότε.... tongue.gif



Λευτεριά στο sacarame


sacarame
QUOTE
Σε περίπτωση που γίνει Δευτέρα το trade, αν θέλετε να περάσει για την εβδομάδα που θα κλειδώσουν τα ροστερ, θα πρέπει να ψηφίσετε άμεσα. Αλλιώς πάει για την άλλη εβδομάδα. Για αυτό καλύτερα, μέχρι Κυριακή βράδυ τα trades.



Το τρέηντ αυτή τη στιγμή είναι στο 7-4 υπέρ του Allow trade.

Άρα λοιπόν έχουμε 11 από τις 13 ψήφους και το αποτέλεσμα είναι μη αναστρέψιμο.

Άρα όπως έχουμε δεσμευτεί για τις Δευτέρες, το τρέηντ περνάει πριν κλειδώσουν τα ρόστερ.

Printscreen υπάρχει πάντα και είναι διαθέσιμο σε όποιον το ζητήσει.


Τρέχτε για αλλαγές τώρα..
SteveNashidis
Σπύρο βγες από το σώμα του Στέλιου tongue.gif


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.