Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conf
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
sacarame
QUOTE(Voyager @ Nov 17 2015, 17:36 ) *
Σπύρο βγες από το σώμα του Στέλιου tongue.gif


Ήθελα να δω αν ζεις ρε... tongue.gif
sacarame
QUOTE
Trade Accepted
NERD traded J.R. Smith, Cle to SAC
NERD traded Derrick Favors, Uta to SAC
NERD traded Elfrid Payton, Orl to SAC
SAC traded Pau Gasol, Chi to NERD
SAC traded Tobias Harris, Orl to NERD
SAC traded Wesley Matthews, Dal to NERD



τα γνωστά... ΨΗΦΙΣΤΕ
j-kidd13
Δεν μου αρεσει καθολου το τρειντ,αλλα αφου ο ζορζ θελει να γινει,ψηφιζω allow για να μην του το χαλασω.

Αφηνω στην ακρη το Πειτον Χαρις που για μενα ειναι 1-1 τιμια ανταλλαγη.
Ο Φειβορς ειναι παικτης που κατω απο 38 δεν παει,και εχει προοπτικη μεγαλη για πανω.
Ο Γκαζολ ειναι 36 χρονων με μια φουλ σεζον στο κοκκινο και χωρις ιδιαιτερη ξεκουραση,οποτε δεν ξερω σε τι επιπεδα θα κινηθει φετος,εγω δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος για τα νουμερα του-προσωπικη αποψη/εκτιμηση καθαρα-και ηδη παιζει 4 μοναδες κατω απο τον Φειβορς,τον οποιο ριχνουν τα 2 κακα ματς που επαιξε κατω απο 20 λεπτα.
Η διαφορα μετα ερχεται να καλυφθει απο το Μαθιους Σμιθ,οπου Σμιθ ηδη εχει κανει 2 σερι καλα-για τα δεδομενα του στο φαντασι-ματς,στα πλαισια που λογικα θα κινηθει.Ο Μαθιους εχει παιξει στα 9 απο τα 11 ματς των Μαβερικς,χωρις τον Παρσονς ουσιαστικα,που επαιζε 12λεπτα η δεν επαιζε καθολου,και σε 29 λεπτα μο,με εξαιρεση ενα 48αρι που πεταξε σε ματς που δεν επαιξε ο Παρσονς,εχει ενα μο σκορ 12.5..
Δηλαδη ερχομαστε σε αυτο που ελεγε και ο Στελιος προχθες περι Χεντε,και συμφωνω απολυτα,ας παιξει πρωτα οπως μπορει,να δουμε οτι αποδιδει,και μετα τον βαζουμε στο τρειντ για να καλυψει διαφορα,γιατι εγινε το ιδιο πραγμα,μπαινει ενας παικτης με υπολογισμο που ΘΑ παιξει...

Μαλλον θα ψηφιζα βετο,αλλα αφου ο giorgos14 ειναι σιγουρος για το τρειντ και το θελει,δεν θελω να του το χαλασω.
sacarame
Ρίξε βέτο

Το γεγονός ότι ο Σμιθ έκανε δυο καλά ματς, δεν τον βγάζει από την κατηγορία "Τζει Αρ Σμιθ". Αμεσα θα επιστρέψει στο 10, μετά θα κάνει ένα 60 και μετα πάλι 10αρια...



Το ότι ο Μάθιους έπαιζε χωρίς τον Πάρσονς, δεν σημαίνει ότι τώρα θα γίνει χειρότερος. Καλύτερος θα γίνει διότι ο Πάρσονς θα του δημιουργεί σουτ.

Το θέμα του Μάθιους είναι ότι έπαιζε με limit στα λεπτά, κάτι το οποίο σιγά σιγά εξαλείφεται. Ακόμα κι έτσι δεν τον λες χειρότερο του Σμιθ επειδή αυτός έκανε 2 ματς.


Ο Φέιβορς πιάστηκε σαν 38, ο Γκαζόλ σαν 36,5 και το Τομπάιας Ελφριντ πιάστηκε σαν +1 υπέρ του Χάρρις.Το ότι είναι κουρασμένος ο Γκαζόλ δεν μου λέει απαραίτητα κάτι, διότι αντιπαραθέτω το γεγονός ότι είναι εξίσου η πρώτο-δευτερη επιλογή στην επίθεση των Μπουλς, και ο μόνος ψηλός με σταθερό χρόνο.


Προφανώς αν σε κάποιον δεν αρέσει το τρέηντ, ψηφίζει βέτο. Δεν υπάρχουν αυτά τα δεν θέλω να του το χαλάσω κλπ
a bullet for your head
Απολυθηκε ο ΜακΧεηλ...
Εδώ δεν με επηρεάζει, στην άλλη λίγκα που παίζω όμως ναι...καθώς έχω 3 παικτες των Ροκετς, προεξαρχοντος του Λοσον..
Για να δούμε.. cool.gif
SteveNashidis


Μας κοροιδεύει και το fantasy. laugh.gif
T.W.Is.M.
Εμενα μου αρεσε το trade. Δε συμφωνω οτι η διαφορα Favors-Pau ειναι 3-4 μοναδες, πιστευω οτι ειναι λιγοτερο. Ο Gasol δε σκοραρει οσο θα μπορουσε, πιστευω οτι θα ανεβασει λιγο τα νουμερα εκει, εστω κι αν χασει περισσοτερα παιχνιδια απ οτι ο Favors.
O Harris δινει κατι παραπανω απο τον Payton, θα ελεγα οτι το +1 που υπολογισαν ο Στελιος με το Γιωργο ειναι λιγο μικροτερο απ οτι νομιζω εγω και επειδη μιλαμε για συμπαιχτες, θεωρω πως η πορεια του Ορλαντο θα επηρεασει αυτη των παιχτων. Αν το Ορλαντο συνεχισει καλα και εχει ελπιδες για πλει οφ, θα διατηρειται ψηλοτερα ο Tobias, αν αρχισει το tanking, παιρνει boost o Payton.
Αυτο που μου αρεσε ειναι η ανταλλαγη των 2 underachievers. Ο Matthews περιμεναμε να ειναι καλυτερος, ο JR ξερουμε οτι ειναι ασανσερ, οποτε θα δουμε ενδιαφεροντα σκορ απο αυτο το ζευγαρι.
Allow απο μενα.
jasonick
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 18 2015, 13:05 ) *
Δηλαδη ερχομαστε σε αυτο που ελεγε και ο Στελιος προχθες περι Χεντε,και συμφωνω απολυτα,ας παιξει πρωτα οπως μπορει,να δουμε οτι αποδιδει,και μετα τον βαζουμε στο τρειντ για να καλυψει διαφορα,γιατι εγινε το ιδιο πραγμα,μπαινει ενας παικτης με υπολογισμο που ΘΑ παιξει...


Η διαφορά είναι στο πόσο σημαντικοί είναι οι 2 τους στις ομάδες τους. Οι Mavs έδωσαν 70 μύρια στον Matthews το καλοκαίρι ενώ ο Henderson είναι expiring που μπήκε μόνο και μόνο στο deal του Batum για να ματσάρουν οι μισθοί του trade. Με το semi-rebuilding mode που κάνουν οι Blazers θα προτιμήσουν να δώσουν χρόνο σε άλλους πιο νέους παίκτες (Aminu, Crabbe, Harkless) παρά σε αυτόν.
Όσον αφορά και το trade και από εμένα allow.

T.W.Is.M.
Επειδη εχω δεχτει προτασεις που μου δινουν παιχτη παραπανω, απο 1-2 εως και 3-4 ανταλλαγες, νομιζω πως καλο ειναι να εξηγησω γιατι τις απορριπτω μαζικα και γιατι πιστευω οτι δεν μπορει να βρεθει τετοια προταση που να συμφερει και τους δυο.
Ο 9ος παιχτης μου παιζει αυτη τη στιγμη πανω απο 25(δεν εννοω το Lawson, αυτος ειναι για drop ετσι οπως παιζει, θα φαει αρκετο παγκο τωρα). Κανοντας λοιπον μια ανταλλαγη στην οποια παιρνω παραπανω παιχτες, για να βαλω ολους τους παιχτες που παιρνω, θα πρεπει ο χειροτερος να δινει πανω απο 25. Αν δεν ισχυει αυτο, η ανταλλαγη ειναι ουσιαστικα 1-1 ή 2-2 ή 3-3, οπου παιρνω χειροτερους παιχτες, αρα μου ειναι ασυμφορη. Αν παλι βρεθει καποιος που μου δωσει ολους τους παιχτες του trade πανω απο 25, λογικα χανει εκεινος.
makikp
Μέχρι να μπω στο νόημα της points league βρέθηκα αρκετά πίσω. Άρχισε να φαίνεται στον ορίζοντα μια ανάκαμψη. Άντε να δούμε!
j-kidd13
Για να μην κουραζουμε τον Admin(trade review μου ηθελες,μην γκρινιαζεις λοιπον... tongue.gif )

QUOTE
Send Taj Gibson, Chi PF from Bench to SP
Receive Trey Burke, Uta PG from SP to Bench


ΨΗΦΙΣΤΕ
sacarame
QUOTE
Trade Accepted
STRM traded Rudy Gobert, Uta to KECH
KECH traded Zach Randolph, Mem to STRM
KECH traded Andre Iguodala, GS to STRM



Καιρό μείναμε χωρίς τρέηντ... Ψήφος και εδώ..
sarounas
ψάχνω για προκομένο ψηλό. Δίνω Ουίγκινς σε 1 προς 1
T.W.Is.M.
QUOTE(sarounas @ Nov 22 2015, 22:16 ) *
ψάχνω για προκομένο ψηλό. Δίνω Ουίγκινς σε 1 προς 1


Προκομενο εννοεις να εχει περασει απο την Προκομ??? tongue.gif
sarounas
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 23 2015, 00:14 ) *
Προκομενο εννοεις να εχει περασει απο την Προκομ??? tongue.gif

laugh.gif καλό

εννοώ κανονικό παίκτη στο επίπεδο του ουίγκινς. Όχι πχ πάρε 2 25ρια και δώσε ουίγκινς και έναν 20άρι


sacarame
Πάμε και οι τελευταίοι να ψηφίσουν.

Είναι Δευτέρα οπότε ψηφίστε για να έχουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα αποτέλεσμα για να φτιάξουν και οι εμπλεκόμενοι τα ρόστερ τους.



Επίσης


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ



Το σωματείο των Injured Ververitses καλωσορίζει τους Derrick Favors και Elfrid Payton στις τάξεις του, και τους εύχεται υγεία και μεγάλα σκόρια. Χαιρετίζουμε επίσης J.R. Smith και ευχόμαστε αρχικά να μείνει έξω από την μπουζού, και μετά να παίξει επιτέλους χωρίς να είναι ασανσέρ.
Αποχαιρετούμε τους Pau Gasol, Tobias Harris και Wesley Matthews και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στην νέα τους ομάδα.

Ο (original) πρόεδρας,
sacarame
kudelin8
Μαγκες αδιανοητο βετο στο τρειντακι μου με venomous.ορισμος win win trade.κερδος στην 9αδα μου κερδος στην 9αδα του παιδιου και βαθος.εχουν περασει 15 ματς και τα νουμερα βγαινουνε πριμα χωρις καν αστερισκους απουσιων συμπαικτων για τους παιχτες του τρειντ.αν ειναι να βεταρονται χωρις καν εξηγηση win win trade και να περνανε αλλα με βαση νουμερα που δυνητικα θα παιξουν παιχτες χανεται το νοημα.κριμα γιατι πραγματικα εχω μεγαλη ενασχοληση με το παιχνιδι και μονο ξενερωμα επιφερουν τετοιες αποφασεις.ενδεικτικα ναναφερω πως το κερδος μου στην εννιαδα ειναι η διαφορα γκομπερτ z bo(2,8 τωρα)ενω για venomous ακομα μεγαλυτερο καθως ο ιγκυ περναει σε σκορ ηδη 4 9αδατους του και υπολειπεται και σε βαθος.
j-kidd13
QUOTE
DVD traded Jordan Clarkson, LAL to NERD
DVD traded Carmelo Anthony, NY to NERD
DVD traded Marc Gasol, Mem to NERD
NERD traded John Wall, Wsh to DVD
NERD traded Victor Oladipo, Orl to DVD
NERD traded Tobias Harris, Orl to DVD


Ψηφιστε οσο γρηγοροτερα γινεται και οσοι το δειτε,ωστε να προλαβουν τα παιδια να φτιαξουν τις ομαδες τους.



QUOTE(kudelin8 @ Nov 23 2015, 16:06 ) *
Μαγκες αδιανοητο βετο στο τρειντακι μου με venomous.ορισμος win win trade.κερδος στην 9αδα μου κερδος στην 9αδα του παιδιου και βαθος.εχουν περασει 15 ματς και τα νουμερα βγαινουνε πριμα χωρις καν αστερισκους απουσιων συμπαικτων για τους παιχτες του τρειντ.αν ειναι να βεταρονται χωρις καν εξηγηση win win trade και να περνανε αλλα με βαση νουμερα που δυνητικα θα παιξουν παιχτες χανεται το νοημα.κριμα γιατι πραγματικα εχω μεγαλη ενασχοληση με το παιχνιδι και μονο ξενερωμα επιφερουν τετοιες αποφασεις.ενδεικτικα ναναφερω πως το κερδος μου στην εννιαδα ειναι η διαφορα γκομπερτ z bo(2,8 τωρα)ενω για venomous ακομα μεγαλυτερο καθως ο ιγκυ περναει σε σκορ ηδη 4 9αδατους του και υπολειπεται και σε βαθος.


Ζαχος παει για χαμηλες πτησεις φετος.Και το 30 φανταζει δυσκολο.Ιγκουονταλα κανει ενα καλο φεγγαρι για τα δεδομενα τα τελευταια χρονια,αλλα δεν νομιζω οτι πειθεται κανεις οτι εγινε σταθερος27-28αρης ξαφνικα,απο το 20 που τερματησε περσυ.
Αν βαλεις Χιλ η Πορτερ αν του Ιγκι,νομιζω θα ειναι fair εκατερωθεν.Γκομπερ ειναι πολυ μικρο το 32 σαν ανταλλακτικη αξια,γνωμη μου.

Οσο γι αυτο που λες,οτι περνανε νουμερα που δυνητικα θα δωσουν οι παικτες,αν ερθω να σου δωσω τον Ροντο που ειναι στο 41,4 για τον Πολ που ειναι στο 39,3 ,θα μου τον δωσεις?Οχι,γιατι θα υπολογισεις το δυνητικο 45-46-47-48 που τον εχεις συνηθισει.
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 23 2015, 17:12 ) *
QUOTE
DVD traded Jordan Clarkson, LAL to NERD
DVD traded Carmelo Anthony, NY to NERD
DVD traded Marc Gasol, Mem to NERD
NERD traded John Wall, Wsh to DVD
NERD traded Victor Oladipo, Orl to DVD
NERD traded Tobias Harris, Orl to DVD


Ψηφιστε οσο γρηγοροτερα γινεται και οσοι το δειτε,ωστε να προλαβουν τα παιδια να φτιαξουν τις ομαδες τους.



Βετο απο μενα!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
j-kidd13
Ειχαμε μια διαφωνια με τον φιλτατο,οσον αφορα την ευελιξια στο ροστερ του,οποτε του δινω τον Μπερκ για τον Σμαρτ,ωστε να γινει το τρειντ Γκιμπσον για Σμαρτ.

QUOTE
SP traded Marcus Smart*, Bos to duck
duck traded Trey Burke, Uta to SP
kudelin8
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 23 2015, 17:12 ) *
Ψηφιστε οσο γρηγοροτερα γινεται και οσοι το δειτε,ωστε να προλαβουν τα παιδια να φτιαξουν τις ομαδες τους.





Ζαχος παει για χαμηλες πτησεις φετος.Και το 30 φανταζει δυσκολο.Ιγκουονταλα κανει ενα καλο φεγγαρι για τα δεδομενα τα τελευταια χρονια,αλλα δεν νομιζω οτι πειθεται κανεις οτι εγινε σταθερος27-28αρης ξαφνικα,απο το 20 που τερματησε περσυ.
Αν βαλεις Χιλ η Πορτερ αν του Ιγκι,νομιζω θα ειναι fair εκατερωθεν.Γκομπερ ειναι πολυ μικρο το 32 σαν ανταλλακτικη αξια,γνωμη μου.

Οσο γι αυτο που λες,οτι περνανε νουμερα που δυνητικα θα δωσουν οι παικτες,αν ερθω να σου δωσω τον Ροντο που ειναι στο 41,4 για τον Πολ που ειναι στο 39,3 ,θα μου τον δωσεις?Οχι,γιατι θα υπολογισεις το δυνητικο 45-46-47-48 που τον εχεις συνηθισει.
μωρε εγω δεν θα στον δωσω αλλα δεν παυει να ειναι τρειντ που στεκεται..ο δε πολ ειναι και ημιτραυματιας αρα δικιολογουνται οι χαμηλες του πτησεις.σε σουμα 15αγωνων το 32 του γκομπερτ και το 29 του ζαχου και το 27 του ιγκυ ειναι νουμερα που δεν σηκωνουν παρεξηγηση.δηλαδη απαγορευεται να τους πουλησω σαυτην την αξια ενω παιζουνε εκει και δεν υπαρχει αστερισκος καποιου τραυματισμου που επωφεληθηκαν η επεσαν σε τιμη?αφου κερδιζουνε και οι 2πλευρες.μου πες για ιγκυ 20αρη λογω ιστορικου αλλα βαζεις υποκειμενικοτητα σε z bo και οχι ιστορικο 33αρη.στα προτεινομενα απο σενα τρειντ με πορτερ και χιλλ δν υπαρχει win win.
T.W.Is.M.
QUOTE(kudelin8 @ Nov 23 2015, 18:07 ) *
μωρε εγω δεν θα στον δωσω αλλα δεν παυει να ειναι τρειντ που στεκεται..ο δε πολ ειναι και ημιτραυματιας αρα δικιολογουνται οι χαμηλες του πτησεις.σε σουμα 15αγωνων το 32 του γκομπερτ και το 29 του ζαχου και το 27 του ιγκυ ειναι νουμερα που δεν σηκωνουν παρεξηγηση.δηλαδη απαγορευεται να τους πουλησω σαυτην την αξια ενω παιζουνε εκει και δεν υπαρχει αστερισκος καποιου τραυματισμου που επωφεληθηκαν η επεσαν σε τιμη?αφου κερδιζουνε και οι 2πλευρες.μου πες για ιγκυ 20αρη λογω ιστορικου αλλα βαζεις υποκειμενικοτητα σε z bo και οχι ιστορικο 33αρη.στα προτεινομενα απο σενα τρειντ με πορτερ και χιλλ δν υπαρχει win win.


Σε αυτο διαφωνω κι εγω που ψηφισα υπερ του trade.
Προφανως και δεν απαγορευεται τιποτα, παιχνιδι ειναι, διαπραγματευση γινεται μεταξυ των παιχτων και αν συμφωνησουν η ανταλλαγη τιθεται προς εγκριση, αλλα οι προσδοκιες μας για τους παιχτες ειναι ενα γεγονος που πρεπει να λαμβανεται υποψιν για να καταληγουμε σε ολοκληρωμενες ανταλλαγες.
Εσυ θα εκανες την ιδια ανταλλαγη με το Nowitzki αντι του Gobert? Ή με το Fournier? Ο Fournier μαλιστα ισως σου ταιριαζει καλυτερα και ως θεση. Ομως πιστευεις περισσοτερο τον Gobert και καλα κανεις.
Τα 15 ματς σε ενα συνολο 82 ειναι ενα καλο δειγμα, αρκει να εξετασεις και πιο αναλυτικα το πως εφτασε εκει το σκορ του παιχτη. Το projection ηταν μια προβλεψη στην αρχη της χρονιας. Δε λεει πολλα, αλλα δεν ειναι και για να το αγνοουμε. Οταν ο Gobert ειχε 39, ειναι προφανες οτι εχει περιθωρια βελτιωσης, ακομα κι αν δεν το πιασει ποτε. Ο Iguodala ποσα περιθωρια να ειχε οταν τον εδιναν στο 21 και ο ρολος του δεν αλλαξε σε σχεση με περσι? Δε λεω οτι θα παει εκει, πολυ πιθανον να μην παει, αλλα πιο ευκολα παει στο 25 παρα στο 30.
Ξαναλεω οτι ψηφισα υπερ του trade, γιατι εβλεπα κατι θετικο και για τους δυο, οχι ομως κρινοντας απο τα μεχρι στιγμης σκορ, αλλα βαζοντας και την εκτιμηση που κανω για καθε παιχτη και το πως επηρεαζεται το ροστερ του καθε εμπλεκομενου. Θεωρω οτι και τον Porter να εβαζες στο trade ομως, δε θα εβγαινες χαμενος.
SteveNashidis
Kudelin τα περισσότερα veto γίνονται γιατί 20άρηδες παίκτες παίρνουν αξία μεταπωλητική και ευνοείται η ομάδα σου/μου/του/της.
Σε αυτήν την περίπτωση ο Igi πλήρωσε τη νύφη. Και δύσκολα να περάσει έτσι trade. Win win είναι μόνο από τα μάτια του winner . tongue.gif . Aλλά και πάλι 100% συμφωνώ ότι αριθμητικώς στέκει . άσχετα αν μετά αυτoαναθεωρήθηκες με την άρνηση σου να πάρεις Rondo για Paul γιατί ξέρουμε την πραγματική αξία του κάθε παίκτη, η οποία δεν βγαίνει στα νούμερα μόνο .

Kαι ας ρωτήσω τώρα για ένα θέμα τους 2 κόμιδες . Είπαμε να βάλουμε waiver list για τους free agent για να προλαβαίνουν όλα τα παιδιά τους FA και να μην υπάρχουν φαινόμενα πολλών add/drop. Eν μέρη λύθηκε το θέμα γιατί δεν βλέπουμε τον Ish Smith στην ίδια ομάδα 3 φορές την μέρα.
Αλλά το waiver list ισχύει μόνο μετά από drop tων χρηστών και στην ουσία δεν βοηθά κανέναν καθώς ο άλλος περιμένει να περάσει ο χρόνος για να τσιμπήσει κάτι και δεν το σπαταλά (δύσκολα να πέσει κάτι καλό δηλαδή σαν drop).

Θα ήταν καλύτερο σαν χρήση αν υπήρχε waiver list μετά το κάθε πραγματικό ματς του ίδιου του Free agent( δεν ξέρω αν γίνεται αυτό στο ESPN) . Για 2 λόγους κυρίως . Και για να προλαβαίνουν όλα τα παιδιά τους παίκτες που όντως μπορεί να βγει κάτι καλό μετά τα ματς και για να μην υπάρχουν φαινόμενα σαν αυτό του Salamanca που έχει κάψει 2 , 3 παίκτες δευτεριάτικα που γίνονται οι αλλαγές των ρόστερ και τσιμπάμε 30άρικα λαβράκια για να τα πουλήσουμε μετά
Ήθελα πάτερσον με καταλάβατε tongue.gif

Τυχαίο παράδειγμα η αναφορά στον περσινό Champion. Τυχαία μπορεί να έγινε αλλά πιάσατε το νόημα αγαπούληδες.
Kαλά trades laugh.gif
Pierce
QUOTE (Voyager @ Nov 23 2015, 22:50 ) *
Θα ήταν καλύτερο σαν χρήση αν υπήρχε waiver list μετά το κάθε πραγματικό ματς του ίδιου του Free agent( δεν ξέρω αν γίνεται αυτό στο ESPN) .




Δεν γίνεται αυτό. Το wire του espn, είναι κατ' εικόνα και καθ' ομοίωσιν του wire του ΝΒΑ.
jasonick
Πέρασαν τα 2 trades αφού συμπληρώθηκαν οι απαραίτητοι ψήφοι.

Click to view attachment

Επειδή λόγω ασυννενοησίας με τον Γιώργο θεώρησα ότι ο Twism ήταν ενήμερος και επειδή σε λίγη ώρα κλείναν τα ρόστερ του φτιάχτηκε η 9άδα από τον Στέλιο αλλιώς θα κατέβαινε με 6 παίκτες.
sacarame
QUOTE(jasonick @ Nov 24 2015, 02:37 ) *
Επειδή λόγω ασυννενοησίας με τον Γιώργο θεώρησα ότι ο Twism ήταν ενήμερος και επειδή σε λίγη ώρα κλείναν τα ρόστερ του φτιάχτηκε η 9άδα από τον Στέλιο αλλιώς θα κατέβαινε με 6 παίκτες.



Και για να δείτε πόσο αδέκαστος είμαι δεν έβαλα μέσα ούτε τον παικταρά Λόσον που θα παίξει γύρω στο 30+ ούτε το σημαντικό άσσετ του περασμένου τρέηντ Μπέιλες!! cool.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(jasonick @ Nov 24 2015, 02:37 ) *
Πέρασαν τα 2 trades αφού συμπληρώθηκαν οι απαραίτητοι ψήφοι.

Click to view attachment

Επειδή λόγω ασυννενοησίας με τον Γιώργο θεώρησα ότι ο Twism ήταν ενήμερος και επειδή σε λίγη ώρα κλείναν τα ρόστερ του φτιάχτηκε η 9άδα από τον Στέλιο αλλιώς θα κατέβαινε με 6 παίκτες.


Η 9αδα ηταν αυτη που θα εβαζα κι εγω.
Περιμενα μεχρι τη 1:20 μηπως ολοκληρωθει το trade χτες, αλλα δεν αντεξα αλλο. Ειχα ξυπνημα στις 6:30 και δεν μπορουσα να περιμενω ως τις 2(αφηστε που αν καθομουν μεχρι τοτε, θα εμπαινα και στον πειρασμο να δω κανενα ματς που θα ξεκινουσε κι ετσι και διαλεγα το Σαρλοτ-Σακραμεντο με την παραταση, θα πηγαινα σερι για δουλεια).
Ευτυχως ο κομισιονερ Σιλβερ βοηθησε την κατασταση και τον ευχαριστω δημοσιως!(μετα τις ευχαριστιες μη μου ζητας εκεινο το πικ 2ου γυρου του επομενου ντραφτ που μου ελεγες το πρωι... tongue.gif )

QUOTE(sacarame @ Nov 24 2015, 11:37 ) *
Και για να δείτε πόσο αδέκαστος είμαι δεν έβαλα μέσα ούτε τον παικταρά Λόσον που θα παίξει γύρω στο 30+ ούτε το σημαντικό άσσετ του περασμένου τρέηντ Μπέιλες!! cool.gif


Τον Bayless οχι απλα τον εβαλες, αλλα εκανε και 39!
SteveNashidis
Golden State Warrior 16-0 .
PPG 114

Average Fantasy Points
Curry 59.2
Green 39.3
Klay 28.7
Barnes 27.7
Iguodala 27.4
Bogut 25.5

Δεν στέκει αυτό που γίνεται φέτος. Δεν γίνεται ! Δεν το πιστεύω tongue.gif



j-kidd13
QUOTE(Voyager @ Nov 25 2015, 14:34 ) *
Golden State Warrior 16-0 .
PPG 114

Average Fantasy Points
Curry 59.2
Green 39.3
Klay 28.7
Barnes 27.7
Iguodala 27.4
Bogut 25.5

Δεν στέκει αυτό που γίνεται φέτος. Δεν γίνεται ! Δεν το πιστεύω tongue.gif


Κανε υπομονη και ο ουρανος θα γινει πιο γαλανος... tongue.gif
SteveNashidis
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 25 2015, 14:39 ) *
Κανε υπομονη και ο ουρανος θα γινει πιο γαλανος... tongue.gif


Πάνε οι εποχές που θα έπρεπε να συμπληρώσεις κάτι για να πάρεις Κλέι με τον Ερρίκο. laugh.gif
jasonick
QUOTE
ERIC traded Klay Thompson, GS to ARM
ERIC traded Goran Dragic, Mia to ARM
ARM traded T.J. Warren, Pho to ERIC
ARM traded Kyrie Irving*, Cle to ERIC


Τα γνωστά.
sacarame
QUOTE(jasonick @ Nov 28 2015, 16:04 ) *
Τα γνωστά.



Ρε σεις τι ειν τούτο....


Για εξηγήστε λίγο πως βγαίνει γιατί δεν μου κάθεται καλά..
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Nov 28 2015, 16:06 ) *
Ρε σεις τι ειν τούτο....


Για εξηγήστε λίγο πως βγαίνει γιατί δεν μου κάθεται καλά..

Όπως έχω ξαναπεί σε κατ'ιδιαν συζητήσεις, είναι θέμα οπτικής γωνίας του καθενός.
Αυτό που δεν κάθεται καλά σε κάποιον - κάποιους, σε κάποιους άλλους, μπορεί να φαντάζει καλό και να κουμπώνει.
ΥΓ : Ο spysta, παρότι ενεργός υπέρ του δέοντος, με μένα έχει δείξει χαρακτηριστικη ατολμια...και οφείλω να το καταθέσω δημοσίως biggrin.gif

spysta
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 28 2015, 14:47 ) *
ΥΓ : Ο spysta, παρότι ενεργός υπέρ του δέοντος, με μένα έχει δείξει χαρακτηριστικη ατολμια...και οφείλω να το καταθέσω δημοσίως biggrin.gif

αναμενω για Καζινς ρε μαν biggrin.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Nov 28 2015, 16:06 ) *
Ρε σεις τι ειν τούτο....


Για εξηγήστε λίγο πως βγαίνει γιατί δεν μου κάθεται καλά..


2 underachievers απο τη μια, 1 τραυματιας και ενας παγκιτης απο την αλλη. Αφου δεν μπορει να εντοπιστει εξωφθαλμη διαφορα υπερ καποιου, το αφηνω για να δουμε πως θα παει.
Η αληθεια ειναι βεβαια οτι παιρνοντας Irving και Warren δε βαζεις τιποτα στην 9αδα αυτη η στιγμη και δινεις 2 παιχτες που παιζουν, αλλα οσο ο Dragic δεν ανεβαινει(εδω ειναι South Beach, οχι Φοινιξ) και αφου ο υποπιθηξ θα παιξει στο μεγαλυτερο μερος της σεζον, μπορει να καταληξει απο ενα σημειο και μετα σε 1-1 Irving με Klay Thompson, που ολοι ξερουμε ποιον ευνοει.
a bullet for your head
QUOTE(spysta @ Nov 28 2015, 19:08 ) *
αναμενω για Καζινς ρε μαν biggrin.gif

Εσύ δεν αναμένεις για Καζινς, αλλά να περάσει η οικονομική κρίση στην Ελλάδα biggrin.gif


QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 29 2015, 11:30 ) *
2 underachievers απο τη μια, 1 τραυματιας και ενας παγκιτης απο την αλλη. Αφου δεν μπορει να εντοπιστει εξωφθαλμη διαφορα υπερ καποιου, το αφηνω για να δουμε πως θα παει.
Η αληθεια ειναι βεβαια οτι παιρνοντας Irving και Warren δε βαζεις τιποτα στην 9αδα αυτη η στιγμη και δινεις 2 παιχτες που παιζουν, αλλα οσο ο Dragic δεν ανεβαινει(εδω ειναι South Beach, οχι Φοινιξ) και αφου ο υποπιθηξ θα παιξει στο μεγαλυτερο μερος της σεζον, μπορει να καταληξει απο ενα σημειο και μετα σε 1-1 Irving με Klay Thompson, που ολοι ξερουμε ποιον ευνοει.

Η λογική λέει πως ο Ιρβινγκ μετά από πολύμηνη απουσία-σοβαρό τραυματισμό, θα χρησιμοποιηθει συντηρητικά για 1-1.5 μήνα με περιορισμό σε λεπτά συμμετοχής και back to back games.
Δηλαδη προς τα τέλη Φλεβάρη εκτιμώ πως θα μπει σε φουλ ρυθμούς.
Ginobili
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 29 2015, 10:30 ) *
μπορει να καταληξει απο ενα σημειο και μετα σε 1-1 Irving με Klay Thompson, που ολοι ξερουμε ποιον ευνοει.

Ναι,συμφωνώ,επειδή ο Irving στα καλά του,θα κτυπάει 40+,αλλά όπως επισημαίνει και ο Μπουλετ,η λογική λέει ότι τουλάχιστον για τον 1ο μηνα,θα ναι σε συντηριτική κατάσταση,πέρα του ότι χρειάζεται χρόνο να βρει ρυθμό.Γυρνάει Γενάρη...οπότε έχει πολλά ρίσκα η εκτίμηση για το πότε θα παίζει σε ρυθμούς 35+ σταθερά.θα του μένουν 3 μήνες.Και σίγουρα πιο πολύ αυτός ο παίκτης γι'αυτήν την χρονιά έχει στόχο κι αυτός και η ομάδα του να είναι όσο το δυνατόν καλύτερα στα play offs.

O Klay όμως ξέρουμε ότι κι αυτός είναι για 35+ υπό κανονικές συνθήκες,αλλά δεν του κάθεται η χρονιά φέτος.Δεν είναι ότι δεν του βγαίνουν τα σουτ...αλλά δεν έχει πολύπλευρη συνεισφορά σε άλλους τομείς,οπότε είναι κι αυτός ρίσκο για το πότε και αν θα "ξυπνήσει"...(σταθερά όχι με εκλάμψεις).Η λογική λέει ότι κάποια στιγμή θα γίνει επειδή δεν έχει τραυματισμό,αλλά προς το παρόν δεν μας πείθει.

Για μένα είναι allow την δεδομένη χρονική στιγμή.
SteveNashidis
QUOTE
Κemba Walker
Brandon Jennings*


Vote.
RipCity
Δεν είμαι στη λίγκα αλλά ασχολούμαι γενικά αρκετά. Αυτό είναι trade? Υπάρχει περίπτωση να ανταλλάχθηκε ο Kemba με τον Jennings?
jasonick
QUOTE(RipCity @ Nov 30 2015, 20:59 ) *
Δεν είμαι στη λίγκα αλλά ασχολούμαι γενικά αρκετά. Αυτό είναι trade? Υπάρχει περίπτωση να ανταλλάχθηκε ο Kemba με τον Jennings?


Όχι, Lawson για Jennings ήταν το trade.

Είχαμε και άλλο trade, ψηφίστε.

QUOTE
SP traded Kyle Lowry, Tor to MONE
SP traded Clint Capela, Hou to MONE
SP traded Al Jefferson*, Cha to MONE
MONE traded DeMarcus Cousins, Sac to SP
MONE traded Kristaps Porzingis, NY to SP
MONE traded Dwight Powell, Dal to SP
j-kidd13
Ποσταρω εκ μερους του sacarame για να ενημερώσω πως ακυρώνει το τρειντ μεταξυ σπυστα και μπουλετ,μετα τον τραυματισμο του Τζεφερσον ο οποιος προκαλει ανισορροπία στο(ηδη ανισσοροπο κατα τη γνωμη μου) τρειντ.
Το βραδυ που θα επιστρεψει απο τη δουλεια του θα τοποθετηθει ο ιδιος.
spysta
Εστω Week A και Week B οι δυο εβδομαδες που ο Τζεφερσον θα ειναι τραυματισμενος (με σοβαρο ενδεχομενο την Week Β να παιζει κανονικα ο Αλ)

week A Week B
Λαουρι 4 4
Tζεφ 4 3
Καπελα 3 4

Kαζινς 2 3
Πορζινγκις 4 4
Παουελ 3 3

αν ΟΛΟΙ ηταν καλα θα ειχα 3 χαμενα ματς. 22 τα δικα μου 19 του Μπουλετ
τωρα βαζουμε ενα ευρος απο -4 μεχρι - 7 χαμενα ματς του Τζεφ ... δηλ ειτε 18 ματς ειτε 15 στο συνολο σε σχεση με τα 19.
ελαχιστη διαφορα δηλαδη που ειδικα με το βαθος του ροστερ του Μπουλετ δεν προκειται να φανει.

ειναι τοσο σοβαρος λογος για να ακυρωθει το trade τα 5 περιπου χαμενα ματς του Τζεφερσον ??
(παιρνω μεσο ορο διοτι μπορει να ειναι 7 μπορει ομως και 4)

το λεω αυτο για την ιδια στιγμη ο Καπελα ΕΧΕΙ αξια κοντα στο 28-30 με ρολο και λεπτα βασικου , ενω ο Παουελ (προς το παρον) ειναι απλος ρολιστας.


φιλε μου ... την ωραια προβληματαρα εφτιαξα !! κατευθειαν για GMAT biggrin.gif
a bullet for your head
Κατάφερα μετά από μαραθωνιες διαπραγματευσεις να κλείσω ένα deal με τον γκουρού του είδους spysta, και το ακυρώνετε?? biggrin.gif
Η αλήθεια είναι ότι η περίπτωση Τζεφερσον ήταν κάπως ατυχής.
Όταν κλείσαμε την συμφωνία δεν είχε βγει το report πως θα χασει 2 με 3 βδομάδες.
Ακόμη και έτσι όμως δεν έχω κανένα πρόβλημα με το deal και μπορώ να αντέξω την απουσία 2 εβδομάδων του Τζέφερσον στο δικό μου ροστερ!
Έγινε λόγος για ανισορροπια ακόμη και με τον Τζεφερσον υγιή.
Μπορεί να αιτιολογηθει?
Διότι ούτε εγώ, ούτε ο spysta βλέπουμε κάτι τέτοιο σαν οι βασικοί εμπλεκόμενοι.
Και οι 2 , κάτι δωσαμε και κάτι πήραμε, έχοντας κατά νου, κάποιο σκεπτικο και μια στρατηγική.
Καλό θα ήταν λοιπόν να αιτιολογηθει η ακύρωση του trade και να τοποθετηθούν και οι υπόλοιποι managers.
Δεν έχω πρόβλημα να αποδεχθω την ακύρωση του deal , αρκεί να κατατεθεί και η ανάλογη επιχειρηματολογια.
Όπως δεν έχω και πρόβλημα, αυτό το deal να επιτραπεί και να ολοκληρωθεί.

ΥΓ1: Δεν έχετε ιδέα, μετά από πόσο μπουρου-μπουρου κλείστηκε τελικά το deal με τον Spysta...και θα του γίνει απωθημένο ότι δεν θα είναι εκείνος που θα κάνει το πρώτο μου trade.. biggrin.gif

ΥΓ2: Σε περίπτωση που δεν επιτραπεί θα κοιταξουμε να το αναπροσαρμοσουμε
spysta
εγω ειπα το εξης ... αν το προβλημα ειναι η απουσια του Τζεφερσον
ας γινει αυτο που μου προτεινες με

Καζινς Μπιλ Τερνερ για Λαουρι Τζεφ Καπελα
(Μπιλ ή Πορζινγκις ο,τι ναναι)

με το σκεπτικο οτι θα παρω κ εγω εναν τραυματια (τον Τερνερ που θα γυρισει βεβαια σε λιγο μεγαλυτερο διαστημα) κι εσυ εναν (τον Τζεφ που θα επιστρεψει συντομοτερα βεβαια)
a bullet for your head
QUOTE(spysta @ Dec 1 2015, 16:51 ) *
εγω ειπα το εξης ... αν το προβλημα ειναι η απουσια του Τζεφερσον
ας γινει αυτο που μου προτεινες με

Καζινς Μπιλ Τερνερ για Λαουρι Τζεφ Καπελα
(Μπιλ ή Πορζινγκις ο,τι ναναι)

με το σκεπτικο οτι θα παρω κ εγω εναν τραυματια (τον Τερνερ που θα γυρισει βεβαια σε λιγο μεγαλυτερο διαστημα) κι εσυ εναν (τον Τζεφ που θα επιστρεψει συντομοτερα βεβαια)

Το βράδυ που θα γυρίσω θα το δούμε.
Πρέπει να κλείσω τώρα!

j-kidd13
Η δικη μου αποψη.
Αν απομονοσω τα ονοματα και το γεγονος οτι ο ενας ηταν καποτε πικ πρωτου γυρου και ο αλλος πηγαινε σχολειο στο Μινσκ τοτε,αυτη τη στιγμη στο τρειντ εκλαμβανω ως ισους τον Τζεφερσον και τον Πορζνιγκις.Προφανως αν ειχα τον Τζεφ και μου λεγε καποιος σου δινω 1-1 τον Πορζινγκις,δεν νομιζω οτι θα το εκανα,αλλα θα το σκεφτομουν σοβαρα σιγουρα.Αντιστοιχα αν ειχα τον Πορζινγκις και μου λεγε ο Σπυρος παρε Τζεφερσον σε 1-1 ,θα το σκεφτομουν επισης πολυ σοβαρα,αλλα το πιθανοτερο ειναι να του ελεγα παρε τα @@@@@ μου... tongue.gif
Επομενως τους βγαζω απο το τρειντ,γιατι εγω μπορει να ειμαι επιφυλακτικος με τον Πορζινγκις,αλλα βλεποντας να παιζει στο 38 σε λαστ,και ο Τζεφ να σερνεται,τουλαχιστον τους βαζω στα ιδια...(το ιδιο θα εκανα και με τον Μπιλ που ηταν το αρχικο κομματι του τρειντ αντι του Λετονου).Περα απο αυτο ομως ο Πορζινγκις,και αυτο ειναι το πιο σημαντικο,ειναι παικτης που δεν ειναι ευκολα προσδιορισιμος,για να υπολογιστει μια αξια του.

Αρα για μενα μενει το τρειντ Καζινς-Παουελ για Λαουρι-Καπελα.
Καζινς για μενα ειναι παικτης 50+.Οκ εχει καπια θεματακια,χανει σκορπια ματς,αλλα το ιδιο συμβαινει και με τον Λαουρι,ο οποιος απ οταν αρχισε να παιζει βασικος,τα τελευταια 5 χρονια,εχει μο 68 ματς ανα σεζον.Προσωπικα θα ηθελα να καλυφθει μια διαφορα της ταξεως των 4-5 ποντων στο 3ο σκελος υπερ του bullet,και θα θεωρουσα το τρειντ κομπλε.Οπως ειπα και στον Σπυρο,δεν θα συναινεσω να παρει τον Καζινς,εναν παικτη που μπορει να του κανει τεραστεια διαφορα,βαζοντας τον Καπελα να καλυψει τη διαφορα αυτη,επειδη εκανε 4 σερι καλα ματς και κλασικα ο Σπυρος αρχισε τα κλασικος 30αρης πλεον ο Καπελα....
Τα ιδια ειχαμε και με τον Χεντερσον..."Δεν παιζει να μην ειναι στο 27-28,χαλαρα" και εχουμε βαρεθει να μετραμε 10αρια του Χεντε.
Απο εμενα θα ηθελα το τριτο σκελος-αφου το Τζεφ-Πορζινγκις το θεωρω σαν ισο-να ειναι ενας παικτης που θα ειναι σταθερος,οπως πχ ο Μοντα,και να βαλει κατι αναλογο χαμηλοτερο ο bullet.
SupG18
Ακριβως την ιδια αποψη εχω και εγω με τον kidd , ενας 3ος παιχτης πιο σταθερος θα ηταν κομπλε για το trade
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 1 2015, 16:06 ) *
Η δικη μου αποψη.
Αν απομονοσω τα ονοματα και το γεγονος οτι ο ενας ηταν καποτε πικ πρωτου γυρου και ο αλλος πηγαινε σχολειο στο Μινσκ τοτε,αυτη τη στιγμη στο τρειντ εκλαμβανω ως ισους τον Τζεφερσον και τον Πορζνιγκις.Προφανως αν ειχα τον Τζεφ και μου λεγε καποιος σου δινω 1-1 τον Πορζινγκις,δεν νομιζω οτι θα το εκανα,αλλα θα το σκεφτομουν σοβαρα σιγουρα.Αντιστοιχα αν ειχα τον Πορζινγκις και μου λεγε ο Σπυρος παρε Τζεφερσον σε 1-1 ,θα το σκεφτομουν επισης πολυ σοβαρα,αλλα το πιθανοτερο ειναι να του ελεγα παρε τα @@@@@ μου... tongue.gif
Επομενως τους βγαζω απο το τρειντ,γιατι εγω μπορει να ειμαι επιφυλακτικος με τον Πορζινγκις,αλλα βλεποντας να παιζει στο 38 σε λαστ,και ο Τζεφ να σερνεται,τουλαχιστον τους βαζω στα ιδια...(το ιδιο θα εκανα και με τον Μπιλ που ηταν το αρχικο κομματι του τρειντ αντι του Λετονου).Περα απο αυτο ομως ο Πορζινγκις,και αυτο ειναι το πιο σημαντικο,ειναι παικτης που δεν ειναι ευκολα προσδιορισιμος,για να υπολογιστει μια αξια του.

Αρα για μενα μενει το τρειντ Καζινς-Παουελ για Λαουρι-Καπελα.
Καζινς για μενα ειναι παικτης 50+.Οκ εχει καπια θεματακια,χανει σκορπια ματς,αλλα το ιδιο συμβαινει και με τον Λαουρι,ο οποιος απ οταν αρχισε να παιζει βασικος,τα τελευταια 5 χρονια,εχει μο 68 ματς ανα σεζον.Προσωπικα θα ηθελα να καλυφθει μια διαφορα της ταξεως των 4-5 ποντων στο 3ο σκελος υπερ του bullet,και θα θεωρουσα το τρειντ κομπλε.Οπως ειπα και στον Σπυρο,δεν θα συναινεσω να παρει τον Καζινς,εναν παικτη που μπορει να του κανει τεραστεια διαφορα,βαζοντας τον Καπελα να καλυψει τη διαφορα αυτη,επειδη εκανε 4 σερι καλα ματς και κλασικα ο Σπυρος αρχισε τα κλασικος 30αρης πλεον ο Καπελα....
Τα ιδια ειχαμε και με τον Χεντερσον..."Δεν παιζει να μην ειναι στο 27-28,χαλαρα" και εχουμε βαρεθει να μετραμε 10αρια του Χεντε.
Απο εμενα θα ηθελα το τριτο σκελος-αφου το Τζεφ-Πορζινγκις το θεωρω σαν ισο-να ειναι ενας παικτης που θα ειναι σταθερος,οπως πχ ο Μοντα,και να βαλει κατι αναλογο χαμηλοτερο ο bullet.

πριν 10-15 μερες .. δηλ πριν το 66 και το 52 του Πορζινγκις ... σε ΟΠΟΙΟΝ ειπα Καζινς Πορ για Λοουρι Τζεφ που ηταν προταση του Μπουλετ .. μου ειπε ''εισαι τρελος?? ποιος Πορζινγκις ???''
πρεπει να μου το ειπες κι εσυ αυτο ... ο Στελιος σιγουρα , το θυμαμαι.

ενα διαστημα 15ημερων ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΟ για το υπολοιπο της σεζον δεν πα να κανει και 5 60αρια στη σειρα και 5 10αρια στη σειρα (βλεπε Χεντε που ακομα το παιδι δεν εχει μπει σε ρυθμο btw επιλογη του Παναγιωτη τοτε σε σχεση με dannyGreen,Burke,Βayless που εδινα)

το να εξισωνεις εσυ Πορζινγκις Τζεφερσον κατα τη γνωμη μου ειναι το λιγοτερο ''ασταθες'' βαση προιστοριας και φυσικα τα rookie δεδομενα για τον Λετονο που ειναι 19-20 ετων.(φανταζομαι δεν θα πεσει ξεζουμισμα στο μεγαλυτερο τους προτζεκτ τα τελευταια 10χρονια).
το ειπες και μονος σου εξαλλου οτι η αξια του δεν ειναι ευκολα προσδιορισιμη !! και μιλαμε οτι το ανταλλαγμα του ειναι ο franchise player των Μπομπκατς και ενας παικτης 15αδας πριν 1-2 χρονια.
πιο συγκεκριμενα οσον αφορα τον Τζεφερσον .. (τον αδυνατισμενο Τζεφερσον φετος) .. λες και δεν εχουμε παιξει φαντασι ξανα και δεν τον εχουμε δει τοσες και τοσες φορες να ανεβαινει μετα απο 1-2 μηνες απο την αρχη της σεζον.

με λιγα λογια .. μιλαμε για ενα trade που πριν 10-15μερες εβγαινε ΧΑΒΑΛΕ στο 2-2 με Καζινς Πορζινγκις για Λαουρι Τζεφ.
εε περα τον δυο μεγαλων παιχνιδιων του μικρου και 1-2 ακομα 40+ (με κατι απιθανα stats με 6-7 ταπες δηλ ποσο θα συνεχιστει αυτο ?) .. δεν αλλαξε και κατι τρομερο (στη συγκεκριμενη συζητηση βγαζω το δεδομενο του τραυματισμου του Τζεφ)
εσυ προφανως ξεφτιλιζεις Τζεφερσον που με μετριο ξεκινημα (αρκετα αστοχος) λιγα λεπτα (27μ.ο.) εβγαζε ΑΚΟΠΑ 32-33 μεσο ορο.


οσον αφορα τον Καπελα ... λογια του προπονητη του ειναι οτι προοριζεται για βασικος , οχι δικα μου.
(και μην ξεχναμε οτι διπλα του εχει τον κατσικωμενο Χαουαρντ ετσι ... αυτοματο upside ΚΑΙ αυτο με σουπερμαν εξω ανα πασα στιγμη)
μπορει βεβαια και αυτο να αλλαξει .. who knows ?

btw η επιλογη και η επιμονη στον Καπελα ειναι του Μπουλετ και οχι δικη μου προταση.
μην νομιζει δηλαδη και κανεις οτι εγω παω να τον πασαρω .. για εμενα ο Καπελα με θεση βασικου ειναι 28-30αρης ακοπα.
μαλιστα σε ενδεχομενο τραυματισμο Χαουαρντ παει για 32-33αρης .. κατι που υποστηριζω απο την πρωτη μερα εξαλλου.

ΔΕΝ ειναι δυνατον να συγκρινουμε κοιτωντας ΜΟΝΟ το last σε μια σεζον που εχει ακομα ψωμι μπροστα της.
εγω πχ οταν εδωσα Κεμπα Μορις στο 33 -32 αντιστοιχα για Χειγουρντ Μπερκ στο 27-22 αντιστοιχα .. γιατι δεν υπηρξαν αντιδρασεις ? γιατι ηταν το ονομα και η προοπτικη των παικτων που επαιρνα τοτε.
οπως και τωρα παιζει ρολο το ονομα και η προοπτικη του παικτη που δινω (Τζεφ) σε σχεση με rookie Πορζ.
εννοειται οτι κοιταμε τα last ... αλλα στο δικο μου μυαλο υπαρχουν κι αλλοι σημαντικοι παραγοντες.
(πχ στο συγκεκριμενο trade .. πιο πιθανο ειναι να ανεβει στο 35-36 ο Αλ Τζεφερσον και να κατεβει το λαστ του Πορ στο 31-32 .. παρα να κρατηθει στο 38 και ο Τζεφ να μεινει στο 32.)

το veto πρεπει να μπαινει σε εξοφθαλμα trades.
οχι σε οριακα. (γιατι στα οριακα θα ακουστουν πολλες διαφορετικες γνωμες)
γνωμη μου.


αυτα απο εμενα.
εχω και αγωνα σε λιγο και φτιαχτηκα τωρα !!! cool.gif cool.gif
j-kidd13
Μονο σαν franchise παικτης δεν αντιμετωπιζεται αυτη τη στιγμη ο Τζεφερσον παντως...και δεν βλεπω καποια προοπτικη να ανεβει οπως πιστευεις εσυ...Περσυ τερματισε στη σεζον στο 35,7,και φετος ο franchise παικτης που λες,παιζει 4 λεπτα λιγοτερα απο περσυ,26,2 για την ακριβεια,λες και ειναι παγκιτης,και εχει και 3 προσπαθειες λιγοτερες κατα μεσο ορο,ενω παικτες οπως ο Μπατουμ και Κεμπα που δεν ειναι franchise παιζουν 35 και 34 λεπτα μεσο ορο.
Δεν μηδενιζω τον Τζεφερσον προφανως,απλα εξηγω γιατι θεωρω οτι δεν μπορω να τον βαλω ανωτερο του Πορζινγκις.
Ξαναλεω...Αν ειχα Τζεφ ΔΕΝ θα τον εδινα για Πορζινγκις λογικα.Οπως και αν ειχα Πορζινγκις,θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα αν αξιζει να τον δωσω για Τζεφ.
Οποτε γνωμη μου,και τη λεω και εδω,ειναι να βγει απο το τρειντ,και να γινει 2-2 κατι σε στυλ Καζινς-Γκορντον για Λαουρι-Τζεφερσον,το οποιο περναει για αερα για μενα.
SteveNashidis
QUOTE
το veto πρεπει να μπαινει σε εξοφθαλμα trades.
οχι σε οριακα. (γιατι στα οριακα θα ακουστουν πολλες διαφορετικες γνωμες)
γνωμη μου.

Φωνάζαμε για το Lawson -Kemba και τώρα είδαμε να καταλήγει σε Lawson-ανυπαρκτοJennings.

Δηλαδή τι άλλο πρέπει να γίνει και πόσο πιο εξόφθαλμο να γίνει κάποιο trade για να μην βεταριστεί αμέσως;;; το οποίο θεωρούσες με τεράστιο ζήλο οριακό/win win.

Συμφωνώ με τον Άγγελο ότι χρειάζεται κάποιος 3ος καλύτερος όπως σου είπα χθες. Και θα συμφωνήσει ο ίδιος μαζί μου ότι
αν ο Capela πουληθεί για 30, θα πάρω τον Ερρίκο με τον Howard. smile.gif smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.