Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conf
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
a bullet for your head
QUOTE(Voyager @ Dec 17 2015, 15:29 ) *
Λέγε τιμές παικταράαααα μου cool.gif

Στείλε μου μια πρόταση να παρεις και μια απάντηση και ένα στίγμα, του πόσο τους αξιολογω.. cool.gif
a bullet for your head
Μιας και μπηκαμε σε εορταστική εβδομάδα, η ομάδα Moneyball κάνει την εξής Χριστουγεννιατικη προσφορά...

Δίνει τους Μπαρτον-Πορζινγκις για εναν top παικτη σε ανταλλαγή 2-1.

Επειδή ο Μπάρτον υποτιμηθηκε πάρα πολύ, το έως τώρα δείγμα αγώνων είναι αρκετό, για να τον χρίσει σοβαρό υποψήφιο για τα βραβεία του πιο βελτιωμενου και καλύτερου 6ου παικτη.

Προσφερω λοιπόν κλειδωμενους 61-62 πόντους για εναν top παικτη!
SteveNashidis
Αυτό δεν είναι χριστουγεννιάτικη προσφορά αλλά φιλανθρωπικό μπαζάρ που τα έσοδα θα διατεθούν υπέρ της απόκτησης τοπ 45άρη παίκτη για να πάρεις πρωτάθλημα.

κλειδωμένοi στο 62 είναι οι Warriors, οι Spurs και αυτοί
71.gif ..
giorgos14
ok δεν ειμαι και μορρισον αλλα μια προσπαθεια την εκανα τωρα που βρηκα λιγο χρονο

Η βαθμολογία


Σκορ εβδομάδας


Σκορ ανα ματς την εβδομάδα που πέρασε
SteveNashidis
Ευχαριστούμε γιώργο !

Τα αλάνια μου πέρασαν το χιλιάρικο και ο πρόεδρος θα τα δώσει πριμ για τις χριστουγεννιάτικες διακοπές να πάνε στα μπουζούκια σαν τους παίκτες των Mighty Milwaukee Bucks.
sacarame


Πήγα κι εγώ κι έδωσα όνομα στην ομάδα Injured Ververitses.

Ας βάλω κι ένα κόκκινο σταυρό για άβαταρ να είμαι νοσοκομείο κανονικά..
giorgos14
Ενδιαφερομαι για τρειντ 2-1,εγω το 1.Ευχαριστω
spysta
να εχεις τωρα

Butler
Aldridge
Cousins

και να σου δινουν και οι 3 μαζι .. ενα ωραιο 50αρακι.

και να σου χανει και ματσακια ο Lillard που δεν εχει χασει ματς στη ζωη του

την στιγμη που υπολογιζεις να παιρνει κοντα στις 160-180 μοναδες απο αυτους τους 4

και ταυτοχρονα να βαρανε κατι 80αρια ο Μακολουμ και ο Κεμπα και κατι 40αρια ο Σμιθ και ο Κασπι

και να παιζει και ενας πρωην παικτης του Αρη βασικος.



εεεε ασταδιαλααποδωπερα.
the end.

smile.gif
a bullet for your head
QUOTE(spysta @ Dec 29 2015, 07:19 ) *
να εχεις τωρα

Butler
Aldridge
Cousins

και να σου δινουν και οι 3 μαζι .. ενα ωραιο 50αρακι.

και να σου χανει και ματσακια ο Lillard που δεν εχει χασει ματς στη ζωη του

την στιγμη που υπολογιζεις να παιρνει κοντα στις 160-180 μοναδες απο αυτους τους 4

και ταυτοχρονα να βαρανε κατι 80αρια ο Μακολουμ και ο Κεμπα και κατι 40αρια ο Σμιθ και ο Κασπι

και να παιζει και ενας πρωην παικτης του Αρη βασικος.



εεεε ασταδιαλααποδωπερα.
the end.

smile.gif

Πρέπει ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ να κανεις ένα trade biggrin.gif

Κατά τα άλλα λίγο έλειψε να σκάσει μια βόμβα mega trade...και ποτέ δεν ξέρεις.. cool.gif

Αφού πειραματιστηκα αρκετά με την τελευταία θέση στο ροστερ μου, αποφάσισα να πάρω πίσω το πικ μου τον Τερνερ!
Νομίζω ότι την αξίζει την ευκαιρία του.
Αν πέσει και κανένας περονοσπορος στην φροντ λαιν των Πεισερς... rolleyes.gif
giorgos14
QUOTE(spysta @ Dec 29 2015, 05:19 ) *
να εχεις τωρα

Butler
Aldridge
Cousins

και να σου δινουν και οι 3 μαζι .. ενα ωραιο 50αρακι.

και να σου χανει και ματσακια ο Lillard που δεν εχει χασει ματς στη ζωη του

την στιγμη που υπολογιζεις να παιρνει κοντα στις 160-180 μοναδες απο αυτους τους 4

και ταυτοχρονα να βαρανε κατι 80αρια ο Μακολουμ και ο Κεμπα και κατι 40αρια ο Σμιθ και ο Κασπι

και να παιζει και ενας πρωην παικτης του Αρη βασικος.



εεεε ασταδιαλααποδωπερα.
the end.

smile.gif


ο πρωην παικτης του αρη εκανε οσο ο μπατλερ και ο Λαμαρκος μαζι.Μου ζητησε ο Τακερ ,λοιπον,να σου στειλω τα φιλια του και την αγαπη του στα ομορφα στρουμφακια σου....
spysta
QUOTE(giorgos14 @ Dec 29 2015, 09:59 ) *
ο πρωην παικτης του αρη εκανε οσο ο μπατλερ και ο Λαμαρκος μαζι.Μου ζητησε ο Τακερ ,λοιπον,να σου στειλω τα φιλια του και την αγαπη του στα ομορφα στρουμφακια σου....


Για το Νετο λεω ρε αμπαλλειρο!!
laugh.gif
a bullet for your head
QUOTE(spysta @ Dec 29 2015, 12:08 ) *
Για το Νετο λεω ρε αμπαλλειρο!!
laugh.gif

Λοιπον?
Θα κάνουμε κανένα trade πριν κλείσει ο χρόνος έτσι για το γούρι?? biggrin.gif


giorgos14
QUOTE(spysta @ Dec 29 2015, 10:08 ) *
Για το Νετο λεω ρε αμπαλλειρο!!
laugh.gif



Ο τακερ ηταν όντως ρε πασα μου..Αν δεν τα εξηγεις,που να ξερω εγω τι εννοας;;
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Dec 29 2015, 11:51 ) *
Πρέπει ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ να κανεις ένα trade biggrin.gif

Κατά τα άλλα λίγο έλειψε να σκάσει μια βόμβα mega trade...και ποτέ δεν ξέρεις.. cool.gif

Αφού πειραματιστηκα αρκετά με την τελευταία θέση στο ροστερ μου, αποφάσισα να πάρω πίσω το πικ μου τον Τερνερ!
Νομίζω ότι την αξίζει την ευκαιρία του.
Αν πέσει και κανένας περονοσπορος στην φροντ λαιν των Πεισερς... rolleyes.gif

Όσο παρακολουθουσα το trash talking εδώ, έφαγα μια φλασια και είπα να ρίξω τον Τερνερ και να πάρω τον Λάρι Νανς Τζούνιορ...
Αφου δεν κάθεται κάποιο trade, προσπαθώ να βρω για την τελευταία θέση του ροστερ μου ένα λαβράκι.
Ήμουν έτοιμος να τον παρω στην άλλη λίγκα που παίζω, αλλά προτίμησα να κρατήσω τον Τζος Σμιθ...
Τον πήρε άλλος και ο Τζος πήρε έναν ωραιότατο....παγκο, άκρη-άκρη μαλιστα! και με τον Γκριφιν στα πιτς!!
Σήμερα τον έστειλα...δεν πήγαινε να δείξω άλλη ανοχή...Έχω και τον Λοουσον εκεί..
Οπότε αποφάσισα να τον παρω εδώ..Για να δούμε, θα δημιουργησει μομεντουμ ο ρουκι?
morrison
QUOTE(spysta @ Dec 29 2015, 07:19 ) *
εεεε ασταδιαλααποδωπερα.
the end.

smile.gif


Πόσο αγαπημένο το καθιερωμένο ετήσιο ποστ του Σπύρου που τους στέλνει όλους στο διάολο, πετάει και ένα τέλος μετά και καπάκι ψάχνει να βρει trade...
Ο ορισμός του καλτ.
spysta
QUOTE(morrison @ Dec 29 2015, 18:01 ) *
Πόσο αγαπημένο το καθιερωμένο ετήσιο ποστ του Σπύρου που τους στέλνει όλους στο διάολο, πετάει και ένα τέλος μετά και καπάκι ψάχνει να βρει trade...
Ο ορισμός του καλτ.

ειναι για το γουρι
biggrin.gif
a bullet for your head
Μόλις επέστρεψα σπίτι και είδα...ομοβροντια από trades!
Η ομάδα Moneyball με την ομάδα freethrow shooters ήρθαν σε συμφωνία!
Ελπίζω και οι πλευρές να βγουν ωφελημενες.
Στα άλλα 2 trade ψήφισα μόλις να επιτραπουν!
Λίγο πριν κλείσει ο χρόνος λοιπόν έγινε ένας χαμός..
Spystako...ποτέ μην λες ποτέ biggrin.gif
spysta
QUOTE(a bullet for your head @ Dec 29 2015, 22:18 ) *
Spystako...ποτέ μην λες ποτέ biggrin.gif

στις 350 προτασεις ημερησιως .. καποια θα πετυχεις ρε bulletaki !!
ο spystios νομος Ν. 2123/2015 αρθρο 18Α των trades το λεει αυτο .. οχι εγω.

biggrin.gif
a bullet for your head
QUOTE(spysta @ Dec 30 2015, 01:09 ) *
στις 350 προτασεις ημερησιως .. καποια θα πετυχεις ρε bulletaki !!
ο spystios νομος Ν. 2123/2015 αρθρο 18Α των trades το λεει αυτο .. οχι εγω.

biggrin.gif

350 προτασεις ημερησιως, δηλαδή την δικη σου συχνότητα ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΩ biggrin.gif
Θα μπορούσα ΚΑΛΛΙΣΤΑ να κλείσω με εσένα...έψαχνα να κάνω ένα trade, με συγκεκριμένα κριτήρια..
Κάτσε τώρα γκουρού των trades να βλέπεις να γίνονται 3 συμφωνίες παραμονές πρωτοχρονιάς...και να είσαι ΑΜΕΤΟΧΟΣ!
Καλυτερα να σε σταυρωναν παρά να είσαι στην απέξω όπως τώρα... rolleyes.gif
sacarame


Το συγκεκριμένο είναι στο 7-0 οπότε το περνάω από τώρα.


Για τα υπόλοιπα ΨΗΦΙΣΤΕ..
SteveNashidis
QUOTE(a bullet for your head @ Dec 29 2015, 13:29 ) *
Όσο παρακολουθουσα το trash talking εδώ, έφαγα μια φλασια και είπα να ρίξω τον Τερνερ και να πάρω τον Λάρι Νανς Τζούνιορ...
Αφου δεν κάθεται κάποιο trade, προσπαθώ να βρω για την τελευταία θέση του ροστερ μου ένα λαβράκι.
Ήμουν έτοιμος να τον παρω στην άλλη λίγκα που παίζω, αλλά προτίμησα να κρατήσω τον Τζος Σμιθ...
Τον πήρε άλλος και ο Τζος πήρε έναν ωραιότατο....παγκο, άκρη-άκρη μαλιστα! και με τον Γκριφιν στα πιτς!!
Σήμερα τον έστειλα...δεν πήγαινε να δείξω άλλη ανοχή...Έχω και τον Λοουσον εκεί..
Οπότε αποφάσισα να τον παρω εδώ..Για να δούμε, θα δημιουργησει μομεντουμ ο ρουκι?


O amlet του Larry Lance Jr. 65.gif 65.gif tongue.gif

QUOTE
MONE dropped Larry Nance Jr., LAL to W
MONE added Myles Turner*, Ind from FA to BE
a bullet for your head
QUOTE(Voyager @ Dec 30 2015, 18:50 ) *
O amlet του Larry Lance Jr. 65.gif 65.gif tongue.gif

Χαχαχα...Αμφιταλαντευτηκα πολύ είναι η αλήθεια!
Όμως τον Τερνερ τον επέλεξα στο Νο125 του ντραφτ και έχω ένα καλό προαισθημα για τον ρουκι!
Έχει ταλέντο, upside και η φροντ λαιν των Πεισερς δεν είναι και η πιο πολυπληθης ή ποιοτική!
Κατά τα άλλα...καλοσωριζω τους νεοαποκτηθεντες Νικόλα Βουτσεβιτς και Ρομπιν Λοπεζ!
3ο trade λοιπόν και αρκετό ανακατεμα της τραπουλας...
Προτιθεμαι να κάνω άλλη μια κίνηση....spysta knows biggrin.gif
j-kidd13
Ενεκα περιστασεων ο Ντραμοντ βγαινει στην αγορα...
Ειτε για 2 παικτες,ειτε με καποιον αλλον για 3-2...Αν υπαρξει ενδιαφερομενος ευπροσδεκτος.
Θα κινηθω και εγω αναλογως.
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 30 2015, 20:44 ) *
Ενεκα περιστασεων ο Ντραμοντ βγαινει στην αγορα...
Ειτε για 2 παικτες,ειτε με καποιον αλλον για 3-2...Αν υπαρξει ενδιαφερομενος ευπροσδεκτος.
Θα κινηθω και εγω αναλογως.



Ξεκίνα αποθεραπεία για την ώρα και άσε τα τρέηντ..
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Dec 30 2015, 21:01 ) *
Ξεκίνα αποθεραπεία για την ώρα και άσε τα τρέηντ..



Η ταβερνα στη Χασια ηταν η καλυτερη αποθεραπεια...
a bullet for your head
QUOTE(Voyager @ Dec 30 2015, 18:50 ) *
O amlet του Larry Lance Jr. 65.gif 65.gif tongue.gif

Τον οποίο Νανς ξαναπηρα πίσω και τον κατέβασα και βασικό αυτή την βδομάδα! biggrin.gif

Κατα τα άλλα...πολύ ηρεμία έπεσε στην λίγκα...
Εργαζομαι όμως παρασκηνιακα για μια ακόμη τελευταία???? πινελιά... cool.gif
SteveNashidis
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 6 2016, 16:23 ) *
Τον οποίο Νανς ξαναπηρα πίσω και τον κατέβασα και βασικό αυτή την βδομάδα! biggrin.gif

Κατα τα άλλα...πολύ ηρεμία έπεσε στην λίγκα...
Εργαζομαι όμως παρασκηνιακα για μια ακόμη τελευταία???? πινελιά... cool.gif


Ευτυχώς τον πήρε ο σπύρος για να στον πουλήσει μετά laugh.gif

Χαιρετίζουμε την αλλαγή του γκαντεμο-ονόματος των Injured Ververitses.


Όσο για τον Howard τι να πω; Μετά το trade έκανε 58,60, 37 , 35, 49 και ένα DTD. shot.gif
sacarame
ΦΕΙΒΟΡΣ ΓΑΜ^*^*^^* !!!!!!!!


ΕΦΥΓΕΣ.



Ελάτε να τον πάρετε..
jasonick
Με αυτό φαντάζομαι εννοείς.



tongue.gif
sacarame
QUOTE(jasonick @ Jan 15 2016, 02:50 ) *
Με αυτό φαντάζομαι εννοείς.

tongue.gif



Ας συνεχίσει λίγο ακόμα σε αυτό το πλάνο και από μένα θα φύγει κάπως έτσι...



tongue.gif
spysta
παιδες ο sacarame μου ειπε να σας πω οτι το trade

LAL traded Nicolas Batum, Cha to KECH
LAL traded Trevor Ariza, Hou to KECH
KECH traded George Hill, Ind to LAL
KECH traded Zach Randolph, Mem to LAL
KECH traded Andre Iguodala, GS to LAL

ΔΕΝ εχει περασει (ψηφοι 3 υπερ 4 κατα) και οτι θα το ακυρωσει μολις βρει χρονο
giorgos14
QUOTE(spysta @ Jan 15 2016, 14:33 ) *
παιδες ο sacarame μου ειπε να σας πω οτι το trade

LAL traded Nicolas Batum, Cha to KECH
LAL traded Trevor Ariza, Hou to KECH
KECH traded George Hill, Ind to LAL
KECH traded Zach Randolph, Mem to LAL
KECH traded Andre Iguodala, GS to LAL

ΔΕΝ εχει περασει (ψηφοι 3 υπερ 4 κατα) και οτι θα το ακυρωσει μολις βρει χρονο


ποιος απο ολους αυτους σου γυαλισε και εβαλες τον αντμιν να το ακυρωσει;
spysta
QUOTE(giorgos14 @ Jan 15 2016, 14:47 ) *
ποιος απο ολους αυτους σου γυαλισε και εβαλες τον αντμιν να το ακυρωσει;

OΛΟΙ ωραιοι ειναι !!!!
biggrin.gif

ο admin ειναι αδεκαστος cool.gif
SteveNashidis
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ακυρώθηκε . μια χαρά ήταν.
SupG18
Το οτι ψηφησαν 7 ατομα θα επρεπε να μας απασχολει παντως......
sacarame
Λοιπόν κύριοι, μιας και τώρα μαζεύτηκα ας πω λίγο τι έχει γίνει... Αρχικά παραθέτω τη φώτο..



Το εν λόγω στιγμιότυπο τραβήχτηκε στις 13.16. Μετά έφυγα για δουλειά οπότε δεν μπόρεσα να δω αν ψήφισε κάποιος άλλος.


Αν κάποιος ψήφισε στο διάστημα 13.16- 15.00 παρακαλώ να το ποστάρει για να δούμε αν επηρεάζει την ψηφοφορία.


Με το υπάρχον αποτέλεσμα αναγόμαστε τον κάτωθι κανονισμό:

QUOTE
- απαιτούνται κατ'ελάχιστον 8 ψήφοι και πλειοψηφία 50%+1. Σε περίπτωση που δεν μαζευτούν 8 άτομα, θα αποφασίζει ο Commissioner. Αν υπάρχει ισσοπαλία , η ψήφος του commissioner μετράει ως tie braker.



Οι ψήφοι ήταν 7 άρα αφού δεν συγκεντρώθηκε ο ελάχιστος αριθμός ψήφων(8), την απόφαση παίρνει ο κομμίσιονερ.

Όπως παρατηρείτε και στην φώτο, έχω ψηφίσει αρνητικά στο συγκεκριμένο τρέηντ. Ο λόγος είναι ο εξής:

Υπάρχει ο Μπατούμ του 35 (άσχετα αν 2 ματς μετά τον τραυματισμό ψάχνει λίγο τα πατήματα) , υπάρχει ο Ζάχος που παίζει στο 30 το τελευταίο σεβαστό διάστημα (λαστ 30), και ο Χιλλ ο οποίος έχει αφήσει τη σταθερότητα των πρώτων βδομάδων και πλέον παίζει στο 27.

Το τρέηντ συμπληρώνεται από τον Αρίζα που στα δικά μου μάτια είναι ένας παίκτης του 24-25 και ο Ιγκουοντάλα που για μένα είναι παίκτης που παίζει περίπου όπως στο λαστ 15 του, δηλαδή γύρω στο 21.


Το τρέηντ για μένα δεν βγαίνει διότι θεωρώ πως ο Ιγκουοντάλα είναι νον-φάκτορ στη ανταλλαγή αυτή. Υπάρχει μια διαφορά που πρέπει να καλυφθεί , και δεν μπορεί να το κανει διότι αν κάποιος δει το ρόστερ των Showtime Lakers, θα διαπιστώσει πως ο 8ος-9ος παίκτης είναι στο 23-25 τουλάχιστον. Άρα ο Ιγκουοντάλα δεν θα αντικαταστήσει-καλύψει τη χαμένη διαφορά που θα έχει ο 2ος εμπλεκόμενος στο τρέηντ.

Πάντα στα τρέηντ 2-1, 3-2 πρέπει να λαμβάνουμε υπόψιν πως ο έξτρα παίκτης πρέπει να καλύπτει την διαφορά από τον 9ο που υπάρχει στο ρόστερ, διότι μόνο τότε έρχεται σε ισορροπία το τρέηντ.

Για αυτούς τους λόγους ψήφισα βέτο αυτή είναι η απόφαση και για την τύχη του τρέηντ.


Ανεξάρτητα από αυτό, είναι ΤΡΑΓΙΚΟ να μην μαζεύεται ο ελάχιστος αριθμός ψήφων. Σε όλους έρχονται ειδοποιήσεις, όλοι μπαίνετε και κοιτάτε τα ρόστερ σας, δεν γίνεται να μην έχετε να διαθέσετε 10-15 δευτερόλεπτα μέσα στο 24ωρο για να ψηφίσετε.

Ο κανονισμός αυτός μπήκε για να έχουν λόγο όλοι οι συμμετέχοντες στη λίγκα, και να μην πρέπει να αποφασίζει για όλα ο κομμίσιονερ. Η ψηφοφορία έχει δυο επιλογές. Μου αρέσει ή δεν μου αρέσει το τρέηντ. Βάλτε τον εαυτό σας στη θέση των εμπλεκόμενων και σκεφτείτε αν θα ήσασταν οκ.

Απλά και εύκολα πράγματα. Είναι άδικο προς τους υπόλοιπους που συμμετέχουν στη λίγκα να μην μαζεύονται οι ψήφοι
SteveNashidis
QUOTE(sacarame @ Jan 16 2016, 01:47 ) *
Το τρέηντ για μένα δεν βγαίνει διότι θεωρώ πως ο Ιγκουοντάλα είναι νον-φάκτορ στη ανταλλαγή αυτή. Υπάρχει μια διαφορά που πρέπει να καλυφθεί , και δεν μπορεί να το κανει διότι αν κάποιος δει το ρόστερ των Showtime Lakers, θα διαπιστώσει πως ο 8ος-9ος παίκτης είναι στο 23-25 τουλάχιστον. Άρα ο Ιγκουοντάλα δεν θα αντικαταστήσει-καλύψει τη χαμένη διαφορά που θα έχει ο 2ος εμπλεκόμενος στο τρέηντ.

Πάντα στα τρέηντ 2-1, 3-2 πρέπει να λαμβάνουμε υπόψιν πως ο έξτρα παίκτης πρέπει να καλύπτει την διαφορά από τον 9ο που υπάρχει στο ρόστερ, διότι μόνο τότε έρχεται σε ισορροπία το τρέηντ.


Συμφωνώ σε όλα εκτός από το συγκεκριμένο κομμάτι.
Στα 2-1,3-2 trade η διαφορά καλύπτεται από το 20 του free agent που θα σηκώσει ο άλλος και όχι από τον 9ο παίκτη.
Αν έχεις 9ο παίκτη στο 25 δεν κάνεις τρέιντ όπου παίρνεις περισσότερους παίκτες , δεν έχει λογική.
Και δεύτερον αν έχεις 9ο παίκτη στο 25 δεν θα βγάλω εγώ τα σπασμένα σου, πληρώνοντας την +5 διαφορά που θέλεις να κερδίσεις.

Τι εννοώ;

Έστω τυχαίος Γκασόλ 40 και έστω 9ος παίκτης στο 25 , redick . Και σπας εσύ τον γκασόλ σε 2 παίκτες.
Tι παίκτες θα σου δώσω εγώ; Πακετάκι 30+35(40+20 ο τυχαίος free agent+5 η διαφορά για την 9η σου θέση) για τον γκασόλ;;;
Ποιος ο λόγος να καλύψω τον 9ο παίκτη σου; Δηλαδή αν ζητούσα και τον ρεντιγκ μαζί στο τρείντ αυτόματα η τιμή του γκασόλ έπεφτε στο 40 ; Διότι 40 γκασολ και 25 ρέντικ παίρνουν τους 2 παίκτες που δίνουν 65.

Συμφωνούμε στο ότι δε σε συμφέρει να κάνεις το τρέιντ , γιατί ο ίγκι δεν μπαίνει στην 9άδα , άρα είναι non-factor αλλά όχι ότι το τρέιντ είναι για βέτο. Είναι τελείως διαφορετικά αυτά τα δύο .
Απλά την μία μιλάμε για κακή διαχείριση από Showtime που κάνει trade που δεν εξυπηρετεί τις ανάγκες τις ομάδας του και στην άλλη περίπτωση μιλάμε για ανισορροπία .
kudelin8
Καλημερα στην παρεα.πρωτα απο ολα να δηλωσω επισημα πως ειναι απαραδεκτο και προσβλητικο να μην ψηφιζετε σε τρειντ.ολοι δηλωσαμε με ορο την ελαχιστη συμμετοχη..ουτε 1λεπτο δουλεια ρε μαγκες.στα του τρειντ απορω με την αναγνωση που εχει γινει..κανενα 3-2τρειντ.2-2 ειναι με μπατουμ αριζα στο 58-60 και ζμπο χιλ στο 57-59..ο ιγκυ ειναι ασσετακι που παει παγκο.καμια 9αδα ο ιγκυ.απλα εχω πολλους και θυσιαζω εναν παιχτη που χωραει σε παγκο για να κανω ενα τρειντ που το πιστευω.το οτι δινω 3 και περνω 2 δεν σημαινει ο 3τος παει 9αδα του.δεν σημαινει καν οτι ο αριζα που παιρνω μπαινει σεμενα 9αδα που δεν θα μπει πολλες φορες.
makikp
Καλημέρα σε όλους. Δεκτά όλα όσα είπατε για το κόψιμο του trade απλά νομίζω ότι μιλάμε για υπερβολή. Μιλάμε 2-3 πόντους διαφορά υπήρχε. Γενικά παρατηρώ ότι τα βέτο στα trade είναι πάρα πολύ εύκολα. Θα ήθελα μία περισσότερη "χαλαρότητα" έτσι ώστε κάποιος να μπορεί να πάρει και κάποιο ρίσκο. Τώρα δεν γίνεται με τίποτα αυτό. Πρέπει να βρεις να κάνεις trade ίσα νούμερα ακριβώς αλλιώς δεν υπάρχει trade.
sacarame
QUOTE(Voyager @ Jan 16 2016, 10:49 ) *
Έστω τυχαίος Γκασόλ 40 και έστω 9ος παίκτης στο 25 , redick . Και σπας εσύ τον γκασόλ σε 2 παίκτες.
Tι παίκτες θα σου δώσω εγώ; Πακετάκι 30+35(40+20 ο τυχαίος free agent+5 η διαφορά για την 9η σου θέση) για τον γκασόλ;;;
Ποιος ο λόγος να καλύψω τον 9ο παίκτη σου; Δηλαδή αν ζητούσα και τον ρεντιγκ μαζί στο τρείντ αυτόματα η τιμή του γκασόλ έπεφτε στο 40 ; Διότι 40 γκασολ και 25 ρέντικ παίρνουν τους 2 παίκτες που δίνουν 65.


Ναι. Για αυτό τα 2-1 και 3-2 συνήθως δεν βγαίνουν σωστά. Κότσαρεις έναν παίκτη του 20κατι και βγαίνει ένα 2-2 μούρλια φουλ ισορροπημένο.


QUOTE(makikp @ Jan 17 2016, 11:34 ) *
Καλημέρα σε όλους. Δεκτά όλα όσα είπατε για το κόψιμο του trade απλά νομίζω ότι μιλάμε για υπερβολή. Μιλάμε 2-3 πόντους διαφορά υπήρχε.


Δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρούνται από αρκετούς ως αμελητέοι οι 2-3 πόντοι. Αυτοι οι ελάχιστοι δημιουργούν ανισορροπία σε ένα τρέηντ και κάποιος βγαίνει ξεκάθαρα χαμένος.

Επίσης όταν κάποιος δίνει δυο παίκτες ΤΗΣ 9ΑΔΑΣ του σημαίνει ότι πρέπει να πάρει πίσω παίκτες ίσων πόντων. Όταν παίρνει 2 παίκτες που του δίνουν λιγότερους πόντους και ο τρίτος δεν θα μπει ποτέ στην 9αδα, ενώ και οι υπόλοιπου που έχει στον πάγκο δεν καλύπτουν τη χασούρα, αυτό σημαίνει πως είναι ξεκάθαρα χαμένος. Άρα το τρέηντ δεν είναι σωστό.

Και ειδικά όταν στο τρέηντ είναι εμπλεκόμενος κάποιος από τους διεκδικητές του τίτλου, τότε ένας επιπλέον λόγους να "ψειρίσουμε" το τρέηντ και να είναι σωστό στο ακέραιο, γιατί θα είναι άδικο και για τους υπόλοιπους συνδιεκδικητές.

Τεσπα παρακαλώ τους 2 εμπλεκόμενους, είτε να ξανα-ανταλλάξουν μόνοι τους τους παίκτες, είτε να μου πουν ποιον παίκτη να ντροπάρω/αντάρω και θα το κάνω χειροκίνητα.
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Jan 16 2016, 10:49 ) *
Συμφωνώ σε όλα εκτός από το συγκεκριμένο κομμάτι.
Στα 2-1,3-2 trade η διαφορά καλύπτεται από το 20 του free agent που θα σηκώσει ο άλλος και όχι από τον 9ο παίκτη.
Αν έχεις 9ο παίκτη στο 25 δεν κάνεις τρέιντ όπου παίρνεις περισσότερους παίκτες , δεν έχει λογική.
Και δεύτερον αν έχεις 9ο παίκτη στο 25 δεν θα βγάλω εγώ τα σπασμένα σου, πληρώνοντας την +5 διαφορά που θέλεις να κερδίσεις.

Τι εννοώ;

Έστω τυχαίος Γκασόλ 40 και έστω 9ος παίκτης στο 25 , redick . Και σπας εσύ τον γκασόλ σε 2 παίκτες.
Tι παίκτες θα σου δώσω εγώ; Πακετάκι 30+35(40+20 ο τυχαίος free agent+5 η διαφορά για την 9η σου θέση) για τον γκασόλ;;;
Ποιος ο λόγος να καλύψω τον 9ο παίκτη σου; Δηλαδή αν ζητούσα και τον ρεντιγκ μαζί στο τρείντ αυτόματα η τιμή του γκασόλ έπεφτε στο 40 ; Διότι 40 γκασολ και 25 ρέντικ παίρνουν τους 2 παίκτες που δίνουν 65.

Συμφωνούμε στο ότι δε σε συμφέρει να κάνεις το τρέιντ , γιατί ο ίγκι δεν μπαίνει στην 9άδα , άρα είναι non-factor αλλά όχι ότι το τρέιντ είναι για βέτο. Είναι τελείως διαφορετικά αυτά τα δύο .
Απλά την μία μιλάμε για κακή διαχείριση από Showtime που κάνει trade που δεν εξυπηρετεί τις ανάγκες τις ομάδας του και στην άλλη περίπτωση μιλάμε για ανισορροπία .



Συμφωνω απολυτα με το Στελιο εδω.
Για την αξιολογηση του trade κατα τη γνωμη μου πρεπει να μετρησει η αξια του 9ου παιχτη της ομαδας που παιρνει τους 3 παιχτες(ή τους 2 στο 2-1) και του 10ου της ομαδας που δινει τον επιπλεον παιχτη, γιατι αυτος θα μπει στην 9αδα.
Στο παραδειγμα που ειπες, επειδη τυχαινει να εχω τον Παου Γκασολ και να ενδιαφερομαι να τον παραχωρησω για 2 παιχτες, δεδομενου οτι ο 9ος παιχτης μου ειναι γυρω στο 21-22, θα ζητησω δυο παιχτες με συνολικο σκορ τουλαχιστον 41+21=63 για να τον παραχωρησω. Μπορει αυτο να μη συμφερει τον αλλο παιχτη, οποτε δε θα το κανει. Καποιος ομως που εχει 10ο παιχτη στο 25, εχει το περιθωριο να μου δωσει αυτον τον 10ο παιχτη μαζι με εναν του 39 πχ, να κερδισει αυτος 2 μοναδες(αφου αλλαζει τον 39αρη με τον Παου του 41) και να κερδισω κι εγω αλλες 2(αφου βγαζω απ την 9αδα μου 62 και βαζω 64).

Στο παραδειγμα που δινεις με το Redick, ναι αυτη ειναι η αξια των παιχτων που πρεπει να δωσεις! Μπορει να σου μοιαζει ασυμφορο(αν ειναι, δεν το κανεις), αλλα ετσι θα δεχτει ο αλλος να σου δωσει τον 40αρη! Αυτο που δεν εχεις λαβει υποψη στον υπολογισμο σου ειναι οτι με το 2-1 εσυ δε βαζεις μεσα τον FA του 20, αλλα το δικο σου 10ο παιχτη. Με τα νουμερα που αναφερεις προφανως και δε συμφερει να δωσεις παιχτη παραπανω σε καποιον που ο 9ος παιχτης του ειναι στο 25. Συμφερει ομως να δωσεις παιχτη παραπανω σε καποιον που ο 9ος παιχτης του ειναι στο 20-21.
sacarame
Νέο τρέηντ

QUOTE
Trade Accepted
LAL traded Nicolas Batum, Cha to KECH
LAL traded Trevor Ariza, Hou to KECH
LAL traded Jamal Crawford, LAC to KECH
KECH traded Deron Williams, Dal to LAL
KECH traded Zach Randolph, Mem to LAL
KECH traded Danny Green, SA to LAL


Ψηφιστε!!!!!!
SteveNashidis
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 17 2016, 23:49 ) *
Συμφωνω απολυτα με το Στελιο εδω.
Για την αξιολογηση του trade κατα τη γνωμη μου πρεπει να μετρησει η αξια του 9ου παιχτη της ομαδας που παιρνει τους 3 παιχτες(ή τους 2 στο 2-1) και του 10ου της ομαδας που δινει τον επιπλεον παιχτη, γιατι αυτος θα μπει στην 9αδα.
Στο παραδειγμα που ειπες, επειδη τυχαινει να εχω τον Παου Γκασολ και να ενδιαφερομαι να τον παραχωρησω για 2 παιχτες, δεδομενου οτι ο 9ος παιχτης μου ειναι γυρω στο 21-22, θα ζητησω δυο παιχτες με συνολικο σκορ τουλαχιστον 41+21=63 για να τον παραχωρησω. Μπορει αυτο να μη συμφερει τον αλλο παιχτη, οποτε δε θα το κανει. Καποιος ομως που εχει 10ο παιχτη στο 25, εχει το περιθωριο να μου δωσει αυτον τον 10ο παιχτη μαζι με εναν του 39 πχ, να κερδισει αυτος 2 μοναδες(αφου αλλαζει τον 39αρη με τον Παου του 41) και να κερδισω κι εγω αλλες 2(αφου βγαζω απ την 9αδα μου 62 και βαζω 64).

Στο παραδειγμα που δινεις με το Redick, ναι αυτη ειναι η αξια των παιχτων που πρεπει να δωσεις! Μπορει να σου μοιαζει ασυμφορο(αν ειναι, δεν το κανεις), αλλα ετσι θα δεχτει ο αλλος να σου δωσει τον 40αρη! Αυτο που δεν εχεις λαβει υποψη στον υπολογισμο σου ειναι οτι με το 2-1 εσυ δε βαζεις μεσα τον FA του 20, αλλα το δικο σου 10ο παιχτη. Με τα νουμερα που αναφερεις προφανως και δε συμφερει να δωσεις παιχτη παραπανω σε καποιον που ο 9ος παιχτης του ειναι στο 25. Συμφερει ομως να δωσεις παιχτη παραπανω σε καποιον που ο 9ος παιχτης του ειναι στο 20-21.


Και ξαναλέω . Συμφωνούμε ότι δεν σε συμφέρει να κάνεις το τρέιντ αν ο 9ος σου παίκτης είναι 24-25. Απόλυτα. Δεν υπάρχει συζήτηση. Αγωνιστικά με τα νούμερα των παικτών σου δεν κάνεις τέτοιο τρέιντ . Αλλά από πότε υπάρχει και αυτό το κριτήριο στην ψηφοφορία;

Όταν ψηφίζεις για βέτο, ψηφίζεις για τους παίκτες που βλέπεις . Αυτό και μόνο . Δεν υπάρχει καμία άλλη συνθήκη για να επηρεάσει την ψήφο σου (πχ. 9άδα των παικτών, βαθμολογία , διεκδίκηση για πρωτάθλημα ) γιατί μετά καλά κάνει που λέει ο kudelin για περίεργες ψηφοφορίες.

Από τη στιγμή που ο Χ συνάδελφος-παίκτης δεν βρίσκει τις αδυναμίες και της δυνατότητες της ομάδας του δεν θα προσπαθήσεις εσύ να του πεις ποιο είναι το σωστό ή όχι , με το βέτο . Είπαμε το βέτο υπάρχει για να μην γίνονται αδικίες προς τα υπόλοιπα μέλη όχι για να προστατεύει τους αδιάφορους της λίγκας. Ο άλλος για πχ δεν είδε τον τραυματισμό του νοά και πάσαρε taj . Τον σώζεις και αυτόν; Όσο αρνητικά επηρεάζει ένα κακό τρέιντ τόσο αρνητικά επηρεάζει και ένα κακό veto. Άσε που από τη στιγμή που έγινε το Ty-Kemba τα υπόλοιπα trade είναι μια χαρά tongue.gif

Αν είναι να επηρεάζεται το trade από τον 9ο παίκτη που την 1η βδομάδα είναι ΟΚ οποτε είναι βέτο , και την 2η ομάδα τραυματίζεται άρα δεν είναι βέτο, τότε το χάσαμε το παιχνίδι .

Δίνω 1 μήνα allow σε όλα τα trade που θα γίνουν laugh.gif laugh.gif . Κουντελιν και σπύστα οργιάστε laugh.gif
sacarame
Alert.!!!!!

Τα ροστερ κλειδωνουν στις 8!!!
jasonick
QUOTE(Voyager @ Jan 18 2016, 14:20 ) *
Όταν ψηφίζεις για βέτο, ψηφίζεις για τους παίκτες που βλέπεις . Αυτό και μόνο . Δεν υπάρχει καμία άλλη συνθήκη για να επηρεάσει την ψήφο σου (πχ. 9άδα των παικτών, βαθμολογία , διεκδίκηση για πρωτάθλημα ) γιατί μετά καλά κάνει που λέει ο kudelin για περίεργες ψηφοφορίες.


+1.
Επίσης αν κάποιος έχει ως 9ο παίκτη έναν 25άρη και θέλει να αλλάξει τη μορφή του ρόστερ του σημαίνει ότι δεν θα μπορεί επειδή θα του γίνεται βέτο συνεχώς;
T.W.Is.M.
Τοτε δε θα επρεπε να γινονται trades με ανισο αριθμο παιχτων, γιατι δεν υπαρχει τροπος να υπολογιστουν τα σκορ.
sacarame
QUOTE(Voyager @ Jan 18 2016, 14:20 ) *
Όταν ψηφίζεις για βέτο, ψηφίζεις για τους παίκτες που βλέπεις . Αυτό και μόνο . Δεν υπάρχει καμία άλλη συνθήκη για να επηρεάσει την ψήφο σου (πχ. 9άδα των παικτών, βαθμολογία , διεκδίκηση για πρωτάθλημα ) γιατί μετά καλά κάνει που λέει ο kudelin για περίεργες ψηφοφορίες.

Από τη στιγμή που ο Χ συνάδελφος-παίκτης δεν βρίσκει τις αδυναμίες και της δυνατότητες της ομάδας του δεν θα προσπαθήσεις εσύ να του πεις ποιο είναι το σωστό ή όχι , με το βέτο . Είπαμε το βέτο υπάρχει για να μην γίνονται αδικίες προς τα υπόλοιπα μέλη όχι για να προστατεύει τους αδιάφορους της λίγκας. Ο άλλος για πχ δεν είδε τον τραυματισμό του νοά και πάσαρε taj . Τον σώζεις και αυτόν; Όσο αρνητικά επηρεάζει ένα κακό τρέιντ τόσο αρνητικά επηρεάζει και ένα κακό veto. Άσε που από τη στιγμή που έγινε το Ty-Kemba τα υπόλοιπα trade είναι μια χαρά tongue.gif

Αν είναι να επηρεάζεται το trade από τον 9ο παίκτη που την 1η βδομάδα είναι ΟΚ οποτε είναι βέτο , και την 2η ομάδα τραυματίζεται άρα δεν είναι βέτο, τότε το χάσαμε το παιχνίδι .


Διαφωνώ κάθετα. Όταν γίνεται ένα τρέηντ, οι εκάστοτε παίκτες που βλέπεις, θα πάνε να μπούνε σε ένα ρόστερ. Άρα προφανώς και πρέπει να επηρέασουν την ψήφο σου και οι υπόλοιποι παράγοντες που αναφέρεις.

Αυτά τα περι περιέργων ψηφοφοριών γυρνάνε και τούμπα προφανώς. Αλλά είναι τραγικό να λέμε για τέτοια πράγματα.


Και εννοείται πως όταν είμαστε σε μια λίγκα, και δεν αποφασίζω εγώ την ορθότητα ενός τρέηντ, αλλά σύσσωμη η λίγκα, είναι για να μετράμε αυτούς τους παράγοντες. Εννοείται πως αν ο Χ δεν βλέπει το λάθος που θα κάνει σε ένα τρέηντ, θα το δει η υπόλοιπη λίγκα γιατί αυτό το λάθος θα επηρεάζει αρνητικά τον Ψ και τον Ζ που βρίσκονται στις ίδιες θέσεις με τον Κ που βγαίνει κερδισμένος στο τρεήντ. Όσο επηρεάζει ένα κακό τρέηντ, άλλο τόσο επηρεάζει ένα κακό μη-βέτο. Ψάχτε να βρείτε λοιπόν όλους αυτούς τους "αλλεργικούς" στο βέτο που ψήφισαν allow και πέρασε το Ty- Kemba. Γιατί εγώ θυμάμαι τον εαυτό μου και κανα 2 άλλους να το βετάρουνε σε σύνολο 11 ατόμων.



Σε κάθε περίπτωση να πω ότι το τελευταίο τρέηντ πέρασε πριν λίγο με ψήφους 8-2.


SteveNashidis
QUOTE(sacarame @ Jan 18 2016, 23:25 ) *
Διαφωνώ κάθετα. Όταν γίνεται ένα τρέηντ, οι εκάστοτε παίκτες που βλέπεις, θα πάνε να μπούνε σε ένα ρόστερ. Άρα προφανώς και πρέπει να επηρέασουν την ψήφο σου και οι υπόλοιποι παράγοντες που αναφέρεις.

Αυτά τα περι περιέργων ψηφοφοριών γυρνάνε και τούμπα προφανώς. Αλλά είναι τραγικό να λέμε για τέτοια πράγματα.



To roster είναι η 14άδα. Και μέχρι εκεί σαν λίγκα μπορούμε να πούμε ότι κάτι είναι άδικο ή όχι με βάση τις αριθμητικές ανισορροπίες που προκύπτουν .Το τι θα βάλει κάποιος στην βασική του 9άδα είναι δικό του ευαγγέλιο και μόνο . Δεν υπάρχουν άτομα που αφήνουν έξω καλύτερους από τον 25άρη παίκτες για να πάρουν κάποιο ρίσκο από την Free agent list ; Γιατί δεν θεωρείται αδικία και αυτό προς τα υπόλοιπα μέλη , ώστε να γίνει βέτο; (ακραίο)

Αν εγώ θέλω να σπάσω τους καλούς μου παίκτες ώστε να έχω μια 11άδα-12άδα παικτών που είναι όλοι βασικοί και να διαλέγω τους καλύτερους 9 με τα περισσότερα παιχνίδια ανά βδομάδα είναι κακό;
Σε αυτό που ρώτησε ο jasonick υπάρχει απάντηση;

Θεωρείς τους χαμένους πόντους, από τον πάγκο αυτής της ομάδας , ως κριτήριο ανισορροπίας της βαθμολογίας(άρα και σωστά το βέτο) και όχι κριτήριο κακής διαχείρισης της ομάδας του; Εγώ θεωρώ ότι γίνεται το 2ο .


Φιλικά τα λέω αυτά ,για να ξεκαθαρίσουμε πράγματα για το καλύτερο του παιχνιδιού, όχι για να σου την πω.
sacarame
QUOTE(Voyager @ Jan 19 2016, 13:22 ) *
Σε αυτό που ρώτησε ο jasonick υπάρχει απάντηση;


Φιλικά τα λέω αυτά ,για να ξεκαθαρίσουμε πράγματα για το καλύτερο του παιχνιδιού, όχι για να σου την πω.



Αν μου εξηγήσει ο Νίκος τι ακριβώς εννοεί με το "να αλλάξει τη μορφή του ρόστερ του", θα απαντήσω λέγοντας τη γνώμη μου.


Προφανώς και η κουβέντα γίνεται φιλικά. Είναι δυο διαφορετικές απόψεις πάνω στο παιχνίδι, και απλά τις συζητάμε. Όλα γκουντ.. wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Jan 20 2016, 23:47 ) *
Αν μου εξηγήσει ο Νίκος τι ακριβώς εννοεί με το "να αλλάξει τη μορφή του ρόστερ του", θα απαντήσω λέγοντας τη γνώμη μου.


Προφανώς και η κουβέντα γίνεται φιλικά. Είναι δυο διαφορετικές απόψεις πάνω στο παιχνίδι, και απλά τις συζητάμε. Όλα γκουντ.. wink.gif



Φανταζομαι εννοει να κανει μια κινηση που ειτε θα του μειωσει το βαθος και θα βελτιωσει τη βασικη 9αδα ή το αντιστροφο.
Με ανταλλαγες με ανισο αριθμο παιχτων να μετακινουνται ειναι πολυ πιθανο να συμβει κατι τετοιο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.