Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το "Καφενείο" της ΕΣΚΑΝΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
PetranG3
QUOTE(gate14 @ Nov 8 2011, 02:54 ) *
Καλη θητεια PETRAN θα περασει γρηγορα ο καιρος wink.gif



QUOTE(magic32 @ Nov 8 2011, 02:56 ) *
ψαρα καλη θητεια...στο τσακ το γλιτωσες το 14μηνο..που παρουσιαζεσαι?



Σας ευχαριστω πολυ παιδια...Να ειστε κι εσεις καλα...Μετραω αντιστροφα στο επομενο παιχνιδι που ισως να προλαβω...Ή με Ευραλη μεσα ή με Φαρο εξω...
Ματζικ, σου στελνω σε πμ..
thrylos7
QUOTE (keratsini @ Nov 7 2011, 23:44 ) *
χαλαρωση πριν απο το παιχνιδι με τον ιωνκοσ που αλωσε σημερα αλλα και ο εθνικοσ που προχωρανε δυναμικα smiley.gif
να δουμε στην πορεια τι θα γινει



Χρειάζεται...

Πάμε πιο γερά!
margiou3
QUOTE
χαλαρωση πριν απο το παιχνιδι με τον ιωνκοσ που αλωσε σημερα αλλα και ο εθνικοσ που προχωρανε δυναμικα
να δουμε στην πορεια τι θα γινει





Ποιον ιωνκοσ ρεεεε....


Πάμε καλά??

Ιωνικός!

Μην βλέπω τέτοια και μου γυρίζει το κεφάλι μεσημεριάτικα.... Άντε αγόρι μου!
leonkalf
Καλή θητεία Πέτρο!! Ρίξε καμιά ugly1.gif στους εχθρούς!! smile.gif

Να γυμναστείς καλά!! icon_workout.gif Έτσι μετά θα έρθεις έτοιμος για νέους... αγώνες!!
PetranG3
QUOTE(margiou3 @ Nov 8 2011, 13:53 ) *
Ποιον ιωνκοσ ρεεεε....


Πάμε καλά??

Ιωνικός!

Μην βλέπω τέτοια και μου γυρίζει το κεφάλι μεσημεριάτικα.... Άντε αγόρι μου!



Μαργιου...Απο τα γραφομενα ξερεις τι σκεφτομαι εε...? Την ατακα "Σοβιετικη Ενωση"...Με πιανεις..?

QUOTE(leonkalf @ Nov 8 2011, 13:54 ) *
Καλή θητεία Πέτρο!! Ρίξε καμιά ugly1.gif στους εχθρούς!! smile.gif

Να γυμναστείς καλά!! icon_workout.gif Έτσι μετά θα έρθεις έτοιμος για νέους... αγώνες!!



Σ' ευχαριστω πολυ Λεωνιδα...Να κοιμαστε ησυχοι...!!!
Χανω που χανω το ματς με τη Μανδρα, ελπιζω στη ματσαρα με τον Φαρο να ειμαι ακομα εξω, λογω αδειας...
margiou3
QUOTE (PetranG3 @ Nov 8 2011, 15:31 ) *
Μαργιου...Απο τα γραφομενα ξερεις τι σκεφτομαι εε...? Την ατακα "Σοβιετικη Ενωση"...Με πιανεις..?




χαχαχαχα Ξερω τι σκεφτεσαι...!

Εγω ομως σκεφτομαι βασανιστήρια torture.gif για αυτον απο πανω που δεν γραφει σωστα την ομαδα μας...
basketikos
PetranG3,
Mετράς μια λιγότερη ήδη rolleyes.gif

Ασε που πλέον η χώρα έχει εσένα στο Ναυτικό και δεν χρειάζεται ούτε πρωθυπουργό - αντε μεχρι Πετσαλνικο... rolleyes.gif

Η νίκη στην Βουλιαγμένη ήταν αφιερωμένη σε εσενα - να 'σαι καλά - και ευχομαι με την ταχύτητα που περνάνε οι μέρες 'μέσα', να μαζεύει τα ροζ φυλλα η Ομαδα...

Ενα συνθημα στον Πλάτωνα λοιπόν:
ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ / ΠΡΙΝ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ / ΑΔΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΕΤΡΟ / ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ
ΑΦΗΣΤΕ ΝΑ ΠΑΕΙ /ΣΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ / ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΝΑ ΘΑΥΜΑΣΕΙ / ΟΤΙ ΕΜΑΘΕ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ





margiou3
http://ionikosbc.blogspot.com/2011/11/blog-post_12.html



Συναυλία το Σάββατο!

Με μια μεγάλη εκδήλωση το Σάββατο 12 Νοεμβρίου στο κλειστό του Πλάτωνα, εγκαινιάζεται και επίσημα η αγωνιστική χρονιά για την οικογένεια του Ιωνικού.



http://ionikosbc.blogspot.com/2011/11/blog-post_12.html
margiou3
QUOTE (ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ @ Nov 15 2011, 02:42 ) *
Συγνωμη αλλα θα πρεπει να ημουν σε αλλο γηπεδο σημερα.....πολυ καλη και ΚΟΣΜΙΑ ατμοσφαιρα???????εκτος αν εννοεις την συμπεριφορα των <<φιλαθλων>> προς την ομαδα του Ιωνικου που πραγματικα ηταν για πολλα συγχαρητηρια παρα την ηττα.....γιατι προς τους φιλαθλους της Μανδρας ηταν απαραδεκτη....Αντιθετα πολλα συγχαρητηρια και ενα μεγαλο ευχαριστω προς την διοικηση του Ιωνικου που μας προστατεψε ισως θετωντας σε κινδυνο και τον εαυτο τους

και κατι δικο μας για να μη ξεχνιωμαστε..........<<ψευτοκερατσινι>> συγνωμη που η ομαδα σε στεναχωρησε ......μην κλαις....γιατι μεχρι το τελος του πρωταθληματος μπορει να παθεις και τιποτα......βλεπεις εμεις προσεχουμε την υγεια σου .....αλλωστε αν σε χασουμε με ποιον θα γελαμε μετα......




Εισαι τραγικος... Κανεις δεν σε ακουμπησε, οχι γτ ηταν η διοικηση του Ιωνικου μπροστα, αλλα γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να πειραξει κανεις τους μπαρμπαδες... Γιατι παρα την προκληση που δεχθηκαμε (το λεει και ενας φιλος πιο πανω) δεν ακουπησαμε κανεναν. Ετσι κι αλλιως, εαν ειχε γινει το παραμικρο ο Μπικας θα ειχε διακοψει για τριτη φορα φετος αγωνα του Ιωνικου...

Εαν ομως ηταν τα τσογλανακια που ηταν περσυ στην Μανδρα θα λεγαμε αλλα πραγματα.

Γενικα δεν ασχολουμαστε με ανύπαρκτες ομαδες, που το πιο τρελο τους ονειρο ηταν να παιξουν (και να νικησουν!!) τον Ιωνικο σε μπαλα και μπασκετ.

Απλα οποιος δεν σεβεται το πληρώνει. Ρωτηστε τα παιδια απο το Σπορτινγκ να σας πουν πως τους πεταξαμε εξω, με τρεις διμοιριες μεσα στο γηπεδο.



Οποτε, ξανα λεω. Πολυ καλη, και κόσμια ατμοσφαιρα απο τον κοσμο μας... Μπραβο μας...



Υ.Γ. Πολλα μπραβο στους παικτες και στον κοουτς της Μανδρας, που εχει κερδισει το σεβασμο μου απο περσυ.
ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ
QUOTE(margiou3 @ Nov 15 2011, 11:45 ) *
Εισαι τραγικος... Κανεις δεν σε ακουμπησε, οχι γτ ηταν η διοικηση του Ιωνικου μπροστα, αλλα γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να πειραξει κανεις τους μπαρμπαδες... Γιατι παρα την προκληση που δεχθηκαμε (το λεει και ενας φιλος πιο πανω) δεν ακουπησαμε κανεναν. Ετσι κι αλλιως, εαν ειχε γινει το παραμικρο ο Μπικας θα ειχε διακοψει για τριτη φορα φετος αγωνα του Ιωνικου...

Εαν ομως ηταν τα τσογλανακια που ηταν περσυ στην Μανδρα θα λεγαμε αλλα πραγματα.

Γενικα δεν ασχολουμαστε με ανύπαρκτες ομαδες, που το πιο τρελο τους ονειρο ηταν να παιξουν (και να νικησουν!!) τον Ιωνικο σε μπαλα και μπασκετ.

Απλα οποιος δεν σεβεται το πληρώνει. Ρωτηστε τα παιδια απο το Σπορτινγκ να σας πουν πως τους πεταξαμε εξω, με τρεις διμοιριες μεσα στο γηπεδο.



Οποτε, ξανα λεω. Πολυ καλη, και κόσμια ατμοσφαιρα απο τον κοσμο μας... Μπραβο μας...



Υ.Γ. Πολλα μπραβο στους παικτες και στον κοουτς της Μανδρας, που εχει κερδισει το σεβασμο μου απο περσυ.


καταρχας το τραγικος στο επιστρεφω γιατι ποτε δεν ειπα οτι μας ακουμπισε καποιος......το να διωχνεις ομως απο το κλειστο 6 ατομα με το ετσι θελω μπαρμπαδες οπως εσυ τους ονομασες και γυναικες αυτο και αν ειναι τραγικο......οσο για την προκλιση που λες δεν εγινε τιποτα εκτος αν δεν επιτρεπεται να χειροκροτουμε την ομαδα μας.....τα σχολια για την ομαδα τα προσπερνω γιατι τα ονειρα μας ειναι μεγαλυτερα απο αυτο που αναφερεις
margiou3
Ποτε δεν αμφέβαλλα για τα ονειρα σας... Μπορει να ειναι και πολυ μεγαλυτερα απο την ιστορια του Ιωνικου αλλωστε. Ομως θα ηταν καλυτερα να απολαυσεις και το ονειρο που πραγματοποιηθηκε χθες, και επαιξες με μια ομαδα οπως ο Ιωνικος.


Οσο για το τι εγινε και αν εγινε, δεν θα σχολιάσω τιποτα. Πολυ πιθανον να ειδες. Μπορει και οχι ομως... Εγω ειδα οτι στο τελος χειροκρότησες την ομαδα σου, και εφυγες κύριος και νικητης...

Απο μονο του λεει πολλα αυτο.

Να δουμε τι θα γινει στην Μανδρα στον δευτερο γυρω, που οπως και περσυ, ετσι και φετος προβλέπεται ότι θα προάγετε πάλι τον πολιτισμό σας. Ναι τον γνωστο πολιτισμο, που περσι μαζευτήκατε σε εναν και μονο εναν αγωνα τοσα ατομα (με τον Ιωνικο βεβαίως βεβαίως) και ξεχωρισαμε πολυαριθμες παρουσιες του πρωην Σοβιετικου μπλοκ, να πρωτοστατουν στην κερκιδα, και να λενε "εξω ολοι τους οπως στην μπαλα"...


Ειναι κριμα να ξεχνας ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ... Ειναι κριμα γιατι ειναι ροδα και γυριζει, και επειδη εσυ ειμαι σιγουρος πως δεν εισαι καφρος, θα τρεχεις στον δευτερο γυρω να ζητας συγνωμη, για τον κοσμο σου, οπως περσυ...


Γι αυτο μην βιαζεσαι.
ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ
QUOTE(margiou3 @ Nov 15 2011, 14:38 ) *
Ποτε δεν αμφέβαλλα για τα ονειρα σας... Μπορει να ειναι και πολυ μεγαλυτερα απο την ιστορια του Ιωνικου αλλωστε. Ομως θα ηταν καλυτερα να απολαυσεις και το ονειρο που πραγματοποιηθηκε χθες, και επαιξες με μια ομαδα οπως ο Ιωνικος.


Οσο για το τι εγινε και αν εγινε, δεν θα σχολιάσω τιποτα. Πολυ πιθανον να ειδες. Μπορει και οχι ομως... Εγω ειδα οτι στο τελος χειροκρότησες την ομαδα σου, και εφυγες κύριος και νικητης...

Απο μονο του λεει πολλα αυτο.

Να δουμε τι θα γινει στην Μανδρα στον δευτερο γυρω, που οπως και περσυ, ετσι και φετος προβλέπεται ότι θα προάγετε πάλι τον πολιτισμό σας. Ναι τον γνωστο πολιτισμο, που περσι μαζευτήκατε σε εναν και μονο εναν αγωνα τοσα ατομα (με τον Ιωνικο βεβαίως βεβαίως) και ξεχωρισαμε πολυαριθμες παρουσιες του πρωην Σοβιετικου μπλοκ, να πρωτοστατουν στην κερκιδα, και να λενε "εξω ολοι τους οπως στην μπαλα"...


Ειναι κριμα να ξεχνας ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ... Ειναι κριμα γιατι ειναι ροδα και γυριζει, και επειδη εσυ ειμαι σιγουρος πως δεν εισαι καφρος, θα τρεχεις στον δευτερο γυρω να ζητας συγνωμη, για τον κοσμο σου, οπως περσυ...


Γι αυτο μην βιαζεσαι.



εχεις απολυτο δικιο για το συγνωμη για τα περσινα γιατι ημουν απο αυτους που μπηκαν αναμεσα στους καφρους που ολες οι ομαδες εχουν ....δυστυχως ομως δεν εχεις το θαρρος να το ζητησεις και εσυ για χθες οχι για το τελος που σωστα λες οτι δεν εγινε τιποτα αλλα για το πρωτο δεκαλεπτο που οι καφροι εδιωξαν τα γυναικοπαιδα με τον τσαμπουκα τους
margiou3
Εχεις δικιο...

Μπορει να μην το εχω.

Ισως γιατι ημουν πρωτη γραμμη περσυ, στο παιχνιδι με την Μανδρα στην μπαλα...

Ισως γιατι ημουν πρωτη γραμμη περσυ με τον Μανδραϊκο στο μπασκετ (με τις ιδιες φατσες...)

Ισως γιατι θα ειμαι και φετος πρωτη γραμμη στον δευτερο γυρω, και ξερω οτι θα γινουν τα ιδια....


Γιατι λοιπον να αναλωνομαστε σε τυπικες συγνωμες?
Καλυτερα να περασουμε σε πραξεις...

Εσυ περσυ ηρθες στην Νικαια και ολα καλα... Φετος ναι μεν εγινε μια μανουρα, αλλα δεν ακουμπησαμε κανεναν. Αυτος ειναι ο απολογισμος μου απο τις δυο επισκεψεις σου στην Νικαια...

Θελω να δω τον δικο σου απολογισμο στον δευτερο γυρω, και πραγματικα θα ακουσεις την συγνωμη μου, εαν καταφερεις να προλαβεις καταστασεις...


Αλλιως παλι εδω θα ειμαστε, παλι τα ιδια θα λεμε.
keratsini
QUOTE(ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ @ Nov 15 2011, 01:42 ) *
Συγνωμη αλλα θα πρεπει να ημουν σε αλλο γηπεδο σημερα.....πολυ καλη και ΚΟΣΜΙΑ ατμοσφαιρα???????εκτος αν εννοεις την συμπεριφορα των <<φιλαθλων>> προς την ομαδα του Ιωνικου που πραγματικα ηταν για πολλα συγχαρητηρια παρα την ηττα.....γιατι προς τους φιλαθλους της Μανδρας ηταν απαραδεκτη....Αντιθετα πολλα συγχαρητηρια και ενα μεγαλο ευχαριστω προς την διοικηση του Ιωνικου που μας προστατεψε ισως θετωντας σε κινδυνο και τον εαυτο τους

και κατι δικο μας για να μη ξεχνιωμαστε..........<<ψευτοκερατσινι>> συγνωμη που η ομαδα σε στεναχωρησε ......μην κλαις....γιατι μεχρι το τελος του πρωταθληματος μπορει να παθεις και τιποτα......βλεπεις εμεις προσεχουμε την υγεια σου .....αλλωστε αν σε χασουμε με ποιον θα γελαμε μετα......

μην στεναχωριεσε δεν παθαινω τιποτα γιατι ετσι και αλλιωσ ο φαροσ η ομαδα μου παει καλα.....εσυ προσεχε γιατι μου ειπε ενα πουλακι οτι τα λεφτα δεν φτανουν να πληρωσετε και χρωστατε ακομα και απο περσινη χρονια χαχααχαχαχαχ χρωστατε δυο μηνιατικα οκτρωβριο και μπαινοθμε νοεμβριο τρεξτε και να βρειτε λεφτα χαχαχααχαχαχ λεφτα υπαρχουν ετσι δεν λεγατε προχωρηστε να σασ δω....τηα βγαλετε την χρονια η θα κοψετε τουσ μισθουσ σε μια ηττα και θα διωξετε παιχτεσ πληρωστε τα περσινα σασ χρεη και μετα τα λεμε θριασιωτη....α και μην ξεχασω μπραβο μονο στουσ παικτεσ που επαιξαν καλα....για τουσ υπολοιπουσ δεν νομιζω να κανω καμια αναφορα γιατι ειναι ανυπαρκτοι smiley.gif
ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ
QUOTE(keratsini @ Nov 15 2011, 16:12 ) *
μην στεναχωριεσε δεν παθαινω τιποτα γιατι ετσι και αλλιωσ ο φαροσ η ομαδα μου παει καλα.....εσυ προσεχε γιατι μου ειπε ενα πουλακι οτι τα λεφτα δεν φτανουν να πληρωσετε και χρωστατε ακομα και απο περσινη χρονια χαχααχαχαχαχ χρωστατε δυο μηνιατικα οκτρωβριο και μπαινοθμε νοεμβριο τρεξτε και να βρειτε λεφτα χαχαχααχαχαχ λεφτα υπαρχουν ετσι δεν λεγατε προχωρηστε να σασ δω....τηα βγαλετε την χρονια η θα κοψετε τουσ μισθουσ σε μια ηττα και θα διωξετε παιχτεσ πληρωστε τα περσινα σασ χρεη και μετα τα λεμε θριασιωτη....α και μην ξεχασω μπραβο μονο στουσ παικτεσ που επαιξαν καλα....για τουσ υπολοιπουσ δεν νομιζω να κανω καμια αναφορα γιατι ειναι ανυπαρκτοι smiley.gif




χαχα τωρα πιαστηκες σιγουρευτικα για το ποιος εισαι .....εγραψες οτι ακριβως λες στους παικτες.....δεν εχεις καταλαβει ομως οτι τωρα πια ειναι αργα .....ακομα και οι καινουριοι στην ομαδα παικτες σε πηραν χαμπαρι.....λοιπον το πως θα πληρωσουμε αστο σε εμας.....εσυ μονο παψε να συναναστρεφεσαι με πουλακια (αυτα που σου λενε τα μυστικα μας εννοω) .....ειναι επικυνδινο εκτος και αν σαρεσει .......ο νοων νοητω......
Χρήστος
Επειδη εδω και καιρο παρακαλουθω και βιωνω συμπεριφορες αναρμοστες (το λεω πολιτισμενα μετα πιο κατω θα αρχισω τα μπινελικια) αποφασισα μετα απο 2 χρονια να ξαναγραψω στο φορουμ (ο φιλος λεωνιδας θα δακρυζει αυτη τη στιγμη που το διαβαζει γιατι με παρακαλαει τοσο καιρο και ολο το αναβαλω).
Οι λογοι ειναι 3 που ξαναγραφω:

1. Ο Μανδραικος
2. Ο αρχιτρυπιος μαναβης κερατσινι
3. και ο υπερτρυπιος ανωνυμος

Υ.Γ. Λεω μη ριξεις φαουλ για το λεξιολογιο μου γιατι πολλα μου σφυρανε οι γκριζοι λυκοι καθε δευτερα. βεβαια με αυτα που θα πω πιο κατω μπορει και να με διαγραψεις αλλα τουλαχιστον θα αξιζει το κοπο

ξεκιναμε απο τον μαγκα κερατσινιωτη...
αδερφε μου ξερουμε ολοι και πολυ περισσοτερο εγω απο ολους τους συμπαικτες μου που σε ξερω κοντα 7 χρονια, πως οι διατροφικες σου συνηθειες δεν ειναι συνηθισμενες...δεν ειναι κακο να τρως μονο κρεας αλλα δυστυχως ο ανθρωπινος οργανισμος θελει ποικιλια για να μπορει να αντεξει. σε συμβουλευω λοιπον τωρα που σε λιγο καιρο θα εχουμε αγιες μερες να το ριξεις λιγο στη νηστεια μηπως και σε βοηθησει και ξεκολλησει η μοσχαροκεφαλη σου απο τις αηδιες και τα ξερασματα που αναφερεις το τελευταιο καιρο. θυμαμαι τα παλια τα χρονια που εμπαινες μπουσουλωντας στα 4 (αυτο το εχεις κρατησει απο τοτε μπαγασακο) στα αποδυτηρια και μας εφερνες gatorade (νομιζω πως δεν βγαινουν πια, αν σου εχει μεινει κανενα φερτο την τεταρτη στη προπονα) μηπως και φας τη θεση του σιδερακη. μας ζηταγες απλα ενα χαδι και ενα αυτογραφο για ανταμοιβη κατι το οποιο στο διναμε απλοχερα...ασχετο το περιστατικο απλα το ανεφερα γιατι μου ηρθε τωρα που σε σκεφτομουν παλιοπαιδο...
δε σεβεσαι τιποτα...ουτε που απο τον αυγουστο μας βλεπεις καθε μερα να περναμε απο τη πορτα του γραφειου σου πριν μπουμε στα αποδυτηρια, ουτε που αναγκαστικα σε βλεπουμε να βαφεις τα νυχια σου και να τραγουδας μαρτακη και ρουβα...
αν θες παντως την γνωμη μου το μανο που βαζεις δεν σου ταιριαζει. η γυναικα μου πηρε ενα καινουργιο τις προαλλες που νομιζω πως θα σου ταιριαζει. αν θες το τσιμπαω και στο φερνω...
ουτως ή αλλως λεφτα υπαρχουν. στα 5 ευρω θα κολλησουμε που κανει το μανο?
και για να τελειωνω με σενα γιατι εχω να ασχοληθω και με ενα αλλο παιδι αν ξαναπερασω και η πορτα του γραφειου σου ειναι ανοιχτη θα μπω μεσα...αν ξαναπερασω και η πορτα του γραφειου σου ειναι κλειστη θα την ανοιξω....
ααααα ειχα πει στον mike και στον labron πριν αρκετο καιρο (μετα το παιχνιδι με το φαρο νομιζω) πως αν σε πετυχω να καθεσαι στην εξεδρα θα το παιξω galletti και θα σε πετυχω με την μπαλα. αλλα πρεπει να εχει διαισθηση ρε μαστορα γιατι μια φορα βγηκες εξω και καθοσουν παρεα με την διοικηση. κριμα ειναι να αστοχησω και να πετυχω κανενα αθωο...το δουλευω ομως στο σπιτι να ξερεις. σε λιγο που θα το τελειοποιησω θα πετυχαινω και τενεκεδακια στα 50 μετρα.

και για να τελειωνω γιατι βαρεθηκα να γραφω θα ασχοληθω και με τον υπερτρυπιο ανωνυμο που ηταν αυτος που ξεκινησε το χορο της λαλακιας....
αδερφε μου δεν ξερω αν το εχεις παρει χαμπαρι αλλα πολλοι νομιζουν πως ειμαστε το ενα και το αυτο, ομοουσια τριαδα κλπ κλπ. ή τουλαχιστον πως ορισμενοι απο τους συμπαικτες μου μπορει να εισαι εσυ. μεχρι και γω ορισμενες φορες νομιζα πως ειμαι ο jim carey σε μια ταινια που το παιζει διπροσωπος και τρωω τη φλασια και αρχιζω και παραφερομαι. βγες λοιπον αν εχεις τα κακαλα (ποντιακος ορος του ανδρικου μοριου, ο κερατσινας θα το ξερει ειμαι σιγουρος) και πες ποιος εισαι....
εγω εδω ειμαι και ολοι ξερουν ποιος ειμαι και πως με λενε....υπαρχουν ατομα εδω μεσα που εχουν τα μεσα και τα εξω για να ανακαλυψουν αν εγω ή οι συμπαικτες μου ή ατομα απο την ομαδα εισαι εσυ.
βουλωσε το λοιπον ή αποκαλυψου αδερφουλη που λεει και το αφεντικο....

αυτα απο μενα.....



leonkalf
Γεια σου Χρήστο, welcome back!

Να πω καταρχήν ότι ο Χρήστος ο Μπαρμπαρής ήταν (και ελπίζω να ξαναγίνει) από τους καλύτερους poster στο basketforum. Τις 2 χρονιές ειδικά με Πανελευσινιακό στη Γ΄εθνική τα σχετικά topics είχαν πάρει φωτιά (όπως και το topic της πρώην ομάδας του) με σχολιασμούς, περιγραφές αγώνων, πειράγματα (στα σωστά πλαίσια) με άλλες ομάδες (κυρίως με Ρέθυμνο).

Επίσης οι προσαρμοσμένες φωτό συμπαικτών του, σε σκηνές από ταινίες, έχουν μείνει στην ιστορία!! Όσοι επισκεφθείτε το topic του Πανελευσινιακού (στο υποφορουμ της Α2 πλέον) θα τις δείτε.
Χρήστο, ξαναφτιάξε!!!!! smile.gif


Για το θέμα που έθιξε ο Χρήστος σχετικά με υπόνοιες ότι μπορεί να είναι αυτός (ή κάποιος άλλο συμπαικτης του) ο χρήστης anonymousforumuser (αν κατάλαβα σωστά από τα γραφόμενα), να πω ότι με τα στοιχεία που διαθέτουμε δεν προκύπτει κάτι τέτοιο. Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Καταλαβαίνω ότι ο Χρήστος έχει ενοχληθεί από κάποια πράγματα που μάλλον του προσάπτουν, οπότε συγχωρείτε από μένα ο όποιος επιθετικός χαρακτηρισμός και λόγω πρότερου εντίμου βίου στο forum δεν θα τιμωρηθεί (όπως είχε την υποψία). Απλά, Χρήστο ας μην συνεχιστεί το θέμα.
Καταλαβαίνω ότι είναι κάπως άχαρο ο μεν να μιλάει επώνυμα και κάποιοι άλλοι όχι, και μόνο γι' αυτό δικαιολογώ μια κάποια "οργή" από πλευράς Χρήστου.

Ελπίζω στη συνέχεια να δούμε την "καλή σου πλευρά", αυτή που γνώρισα εκείνα τα χρόνια..
Εκείνο το κλίμα που είχαν οι συζητήσεις (όταν ο Χρήστος) έγραφε τακτικά, θα ήθελα να υπάρχει και τώρα και πάντα στο forum.. Όσοι το έζησαν και συμμετείχαν μπορούν να καταλάβουν.. Οι υπόλοιποι να δούνε παρακαλώ..
themis7
Φαγοποτι χθες της ομαδας του Φαρου κερασμενο απο τον νεο Προεδρο του Αντρικου τμηματος Ανδρεα Δασκαλουδη...... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Blue1965White
QUOTE
Για το θέμα που έθιξε ο Χρήστος σχετικά με υπόνοιες ότι μπορεί να είναι αυτός (ή κάποιος άλλο συμπαικτης του) ο χρήστης anonymousforumuser (αν κατάλαβα σωστά από τα γραφόμενα), να πω ότι με τα στοιχεία που διαθέτουμε δεν προκύπτει κάτι τέτοιο. Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.


Ενδιαφέρον εώς πολύ ενδιαφέρον το παραπάνω. Επειδή εγώ δεν επιθυμώ πέρα από τα στοιχεία που εθελοντικά δίνω να υπάρχουν και άλλα στοιχεία μου που υπόκεινται σε αυθαίρετη επεξεργασία θα ήθελα σήμερα κιόλας να διαγραφεί ο λογαριασμός μου και όποια άλλα στοιχεία μου "διαθέτετε".
Ethnikaras
Blue1965White μην τρελαίνεσαι, δεν νομίζω να υπάρχει καμία αυθαίρετη επεξεργασία δεδομένων ή τίποτα σκοτεινό στην όλη υπόθεση.
Συνήθως οι χρήστες αναγνωρίζονται από έναν αριθμό IP που έχει να κάνει με την σύνδεση τους στο internet, κάτι που σε όλα τα φόρα ο διαχειριστής μπορεί να δει, είναι νόμιμο, ισχύει παντού, δεν μπορεί να δώσει περαιτέρω πληροφορίες προσωπικών δεδομένων, και πολύ απλά οι διαχειριστές μέσω αυτού του αριθμού μπορούν να δουν κατά πόσο ένας χρήστης έχει 2 λογαριασμούς κ.τ.λ.
Ισχύει παντού, και το GATE14, και στο RANGERS, παντού.
Ο αριθμός αυτός αλλάζει κάθε φορά που σβήνεις το μηχάνημα σου και πας για ύπνο, κάθε φορά που αποσυνδέεσαι, και μπορεί να τον επεξεργαστεί για να μάθει τα προσωπικά σου δεδομένα μόνο εισαγγελέας με δικαστική απόφαση που να αφορά εγκληματική δραστηριότητα μέσω internet.
Κάτι πολύ δύσκολο, μέχρι να φτάσουμε εκεί......
Ουδείς άλλος μπορεί να σκαλίσει τέτοια πράγματα, αλλιώς μιλάμε για εγκληματική δραστηριότητα από την πλευρά του.
ένας διαχειριστής λοιπόν, μπορεί να δει εάν εγώ γράφω με τον λογαριασμό ΕΘΝΙΚΑΡΑΣ και απαντάω με τον λογαριασμό ΙΩΝΙΚΑΡΑΣ, και είμαι το ίδιο πρόσωπο.
Μόνο αυτό.
Εάν τώρα στην περίπτωση αυτή που αναφέρεται πιο πριν, τα στοιχεία είναι κάτι τέτοιο, τότε δεν υπάρχει θέμα.
Μπορεί να έχει γίνει εξάλλου επικοινωνία με τον χρήστη με προσωπικό μήνυμα, και να ξέρουν ποιός είναι, επίσης είναι κάτι που πάει στα "στοιχεία που διαθέτουμε".
Ας μην τρελαινόμαστε, και εγώ όταν το διάβασα αυτό έφαγα ένα τσίμπημα, αλλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, αφού επιλέγουμε να γράφουμε στο ίντερνετ, πρέπει να ξέρουμε ότι κάποια πράγματα ισχύουν, χωρίς να είναι παραβίαση προσωπικών δεδομένων.
leonkalf
Ευχαριστώ για την τοποθέτηση Ethikaras.

Όπως ακριβώς τα λέει o Ethikaras είναι. Κανένας λόγος ανησυχίας Blue1965White.
Limo
Καλημέρα / Καλησπέρα..

Με λένε Μιχάλη και τον τελευταίο ενάμιση χρόνο ασχολούμαι με την καταχώρηση στατιστικών στοιχείων σε ομάδες ΕΣΚΑΝΑ.

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται να συνεργαστούμε παρακαλώ στειλτε μου ένα μήνυμα εδώ στο forum για να συνεννοηθούμε, ή να κανονίσουμε κάποια συνάντηση...

Ευχαριστώ..
Blue1965White
Μετά από εξηγήσεις του leonkalf ωφείλω να πω ότι το όλο θέμα που δημιουργήθηκε παραπάνω ήταν παρεξήγηση.
Ακριβώς επειδή ο leonkalf είναι πολύ προσεχτικός και μετριοπαθής σε σχέση με τα καθήκοντα του ως mod το post του (το οποίο το ερμήνευσα αλλιώς) με ξάφνιασε αρνητικά. Πιθανότατα έπρεπε να επικοινωνήσω μαζί του πριν ποστάρω.
themis7
Αυτα κανει ο Μητσος παλι και μας τρελαινει !!!!!!!!!!!!!!!!
Και δικαιωνει τον φιλο μου Magic32 για τον Γκαλη.......... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
magic32
δεν βαριεσαι να κανουμε την ιδια κουβεντα?ο γκαλης τετοια ματσακια τα χε καθαρισει με 40αρες απο το 30...μην ανοιγουμ το ιδιο θεμα παλι...

τεραστιοι και οι 2..αλλα ΘΕΟΣ ειναι ενας...
themis7
http://www.sport-fm.gr/article/517224

Δεκτη εχουμε πει η αποψησου αλλα μιλανε και τα ντοκουμεντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
magic32
QUOTE(themis7 @ Nov 25 2011, 09:47 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/517224

Δεκτη εχουμε πει η αποψησου αλλα μιλανε και τα ντοκουμεντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν αμφισβητησα τιποτα απο οσα εχει κανει..ειναι ΕΝΑΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ παικτης...

Ο οποιος ομως δεν θα επαιζε μπασκετ αν δεν υπηρχε ο γκαλης,ο γιαννακης ο φανης και δεν θα κανει ποτε τα σοου του γκαλη..Το χτεσινο ματσακι με την αντιστοιχη μαλαγα της εποχης το χε καθαρισει με 40 ποντακια απο το 30...

δεν περιμενω ν ασπαστεις την γνωμη μου γιατι ξερουμε και ι 2 καλα οτι το θεμα γκαλης σου θυμιζει ασχημες εποχες... smiley.gif
PetranG3
QUOTE(basketikos @ Nov 10 2011, 00:29 ) *
PetranG3,
Mετράς μια λιγότερη ήδη rolleyes.gif

Ασε που πλέον η χώρα έχει εσένα στο Ναυτικό και δεν χρειάζεται ούτε πρωθυπουργό - αντε μεχρι Πετσαλνικο... rolleyes.gif

Η νίκη στην Βουλιαγμένη ήταν αφιερωμένη σε εσενα - να 'σαι καλά - και ευχομαι με την ταχύτητα που περνάνε οι μέρες 'μέσα', να μαζεύει τα ροζ φυλλα η Ομαδα...

Ενα συνθημα στον Πλάτωνα λοιπόν:
ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ / ΠΡΙΝ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ / ΑΔΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΕΤΡΟ / ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ
ΑΦΗΣΤΕ ΝΑ ΠΑΕΙ /ΣΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ / ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΝΑ ΘΑΥΜΑΣΕΙ / ΟΤΙ ΕΜΑΘΕ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ




smiley.gif
Δευτερα θα ειμαι στη γνωστη θεση...στον αγωνα με την Ευρυαλη...Ο υφυπουργος Γεωργιου ομως δεν μπορουσε να βαλει αλλη μια μερα αδεια παραπανω (μην πω τιποτα για το ΛΑΟΣ) και χανω το ματς με τη Μανδρα...
PetranG3
QUOTE(PetranG3 @ Nov 25 2011, 15:44 ) *
smiley.gif
και χανω το ματς με τη Μανδρα...


με το Φαρο (κεκτημενη ταχυτητα - ποσο θα θελα να ημουν μεσα με Μανδρα)..
basketalcoholic
Τελικά με τούτα και με 'κείνα o magic32 δεν μας απάντησε τεχνικά - όπως κάνει δήθεν πάντα με τις πάνσοφες γνώσεις του - γιατί η ομάδα του δεν ''πάτησε'' ποτέ το γήπεδο στον προχθεσινό αγώνα! Να χαιρόμαστε την επιστιμονική του ανάλυση!

:-)
magic32
QUOTE(basketalcoholic @ Nov 30 2011, 18:19 ) *
Τελικά με τούτα και με 'κείνα o magic32 δεν μας απάντησε τεχνικά - όπως κάνει δήθεν πάντα με τις πάνσοφες γνώσεις του - γιατί η ομάδα του δεν ''πάτησε'' ποτέ το γήπεδο στον προχθεσινό αγώνα! Να χαιρόμαστε την επιστιμονική του ανάλυση!

:-)

ειναι ωραιο να κρυβεσαι πισω απο την ανωνυμια σου και να πετας διαφορες αμπελοφιλοσοφιες...Δεν εχω καμια διαθεση να αναλυσω εναν αγωνα με τεραστια διαφορα ποιοτητας οπως δεν το κανανε και κανενα απο τα παιδια της μανδρας...

κανε μας εσυ καμια επιστημονικη αναλυση για το ποια ομαδα σε καιει και ποιο παιχνιδι που σχολιασα σε ενοχλησε ανωνυμε αλκοολικε και τα ξαναλεμε...
basketalcoholic
και συγγνώμη για το ορθογραφικό μου λάθος (επιστημονικη) γιατι μπορεί να επέμβει και ο Μπαμπινιώτης! οχι τίποτα άλλο!

:-)
basketalcoholic
Άρα έχεις γνώθι σε εαυτον! Αμέσως το 'πιάσες μεγάλε magic32 ότι τα σχόλια σου πολλές φορές και το ύφος σου βγάζουν ειρωνία! οπότε μάλλον καλύτερα θα πρέπει να αναθωρήσεις σχετικά με τον τρόπο για το πως αναλύεις και σχολιάζεις ομάδες, πρόσωπα και καταστάσεις! Οποτε το κάνεις να περιμένεις και ανάλογες αντιδράσεις!

Με τιμή!
magic32
QUOTE(basketalcoholic @ Nov 30 2011, 18:30 ) *
Άρα έχεις γνώθι σε εαυτον! Αμέσως το 'πιάσες μεγάλε magic32 ότι τα σχόλια σου πολλές φορές και το ύφος σου βγάζουν ειρωνία! οπότε μάλλον καλύτερα θα πρέπει να αναθωρήσεις σχετικά με τον τρόπο για το πως αναλύεις και σχολιάζεις ομάδες, πρόσωπα και καταστάσεις! Οποτε το κάνεις να περιμένεις και ανάλογες αντιδράσεις!

Με τιμή!

δεν επιασα τπτ..εγραψα μονο για ενα ματς φετος της ομαδας μου και κατεγραψα τα ολοφανερα γεγονοτα,που παραδεχτηκε και ο δευτερος διατητης της αναμετρησης λιγες μερες μετα που τον συναντησα σε αλλον αγωνα..αν εσενα σ ενοχλησε το συγκεκριμενο γιατι εισαι μελος της ευνοημενης ομαδας ξυδακι...

και ξαναλεω..εγω ευτυχως η δυστυχως ξερουν στο φορουμ ποιος ειμαι και αν σκαμπαζω απο μπασκετακι...εσυ μιλα πισω απο την ανωνυμια σου και κανε "γελοια"σχολιακια....
basketalcoholic
Τον ύπνο του δικαίου! Μάθε φιλε μου - τρόπος του λέγειν αυτό - δεν ανήκω σε καμιά ομάδα! Αλλά εσυ "τσίμπησες" αμέσως ! Αλλά το μπασκετ υπηρετουμε εδω και 40 χρόνια με όλη την σημασία της λέξης -υπηρετω- ! Οπότε αστο...!

Με τιμή!
magic32
QUOTE(basketalcoholic @ Nov 30 2011, 18:46 ) *
Τον ύπνο του δικαίου! Μάθε φιλε μου - τρόπος του λέγειν αυτό - δεν ανήκω σε καμιά ομάδα! Αλλά εσυ "τσίμπησες" αμέσως ! Αλλά το μπασκετ υπηρετουμε εδω και 40 χρόνια με όλη την σημασία της λέξης -υπηρετω- ! Οπότε αστο...!

Με τιμή!

συνεχισε να το υπηρετεις..αλλα μαθε και λιγο απο δαυτο...αρκετα ασχοληθηκα..οταν αποφασισεις να μιλησεις και να μην κρυβεσαι πισω απο την ανωνυμια σου θα ξαναπαντησω στην οποιαδηποτε προκληση σου
tsili82
Συγγνωμη για την επεμβαση αλλα την τελευταια φορα που μπηκα στο forum αυτο ειχε να κανει με μπασκετ και μονο!!Basketalcoholic συμπεριφερεσαι σαν πρωην γκομενα του magic32!!Λες και σε παρατησε και τωρα βγαζεις κακια, χωρις να λες την αποψη σου και με μοναδικο στοχο την αντιπαραθεση μαζι του!Οκ, ο Νικος ειναι ορισμενες φορες υπερβολικος και κουραστικος στο πως γραφει τις αποψεις του. Αλλα αν οπως λες υπηρετεις 40 χρονια το μπασκετ, τοτε γιατι συμπεριφερεσαι σαν 10χρονο???Αντε να ξεκολλαμε λιγο και να λεμε τιποτα για μπασκετακι και να μην τα ζαλιζεται σε ολους μας με τις προσωπικες σας κοντριτσες....

Οχι με τιμη, αλλα με ειλικρινεια
magic32
το αν ειμαι αψογος εγω το ξερουν οσοι φιλοι εχω κανει μεσα απο το φορουμ..τουλχιστον εχω τα απαραιτητα "προσοντα"να μην κρυβομαι πισω απο ανωνυμιες...συνεχισε να εκτειθεσαι και να προσφερεις γελοτα

αλλωστε το προβλημα,κομπλεξ,συνδρομο καταδιωξης δεν το εχω εγω...εσυ αποφασισες ν ασχοληθεις μαζι μου χωρι να εχεις ξανασχολιασεις τπτ φετος στο τοπικ της εσκανα....

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ
magic32
επισης γιωργο δεν εχω καμια προσωπικη κοντριτσα,ειδικα με καποιο φαντασμα...μονος του ασχοληθηκε μαζι μου γτ προφανως τον ενοχλησαν τα οσα εγραψα για ματς της ομαδας..γτ δεν εχω σχολιασει αλλα για φετος...αν εχω δικιο το ξερω καλα οπως και αλλοι...για το φαντασμα δεν μπορω να κανω κατι περα απο το να του προσφερω ξυδακι...
coachmarian
QUOTE (Don @ Dec 2 2011, 12:05 ) *
Απαντηση δινει ο προεδρος της Ν.Περαμου μεσα απο το mybasketball.gr για την χθεσινη ενσταση του Ελληνικου!!!
"Ένσταση από την πίκρα τους!" μπειτε και διαβαστε!!!


Σε έχουν βάλει να διαφημίζεις το σάιτ του mybasketball.gr?
dimdan
Αγαπητή Μαριάννα,

Νομίζω οτι θέτεις το θέμα σε λάθος βάση. Καθένας έχει δικαίωμα να προμοτάρει την όποια προσπάθεια γίνεται για την προώθηση των θεμάτων που αφορούν την Εσκανα. Εξάλλου ο ανταγωνισμός μας κάνει όλους καλύτερους, από οποίο πόστο και αν υπηρετούμε το άθλημα που αγαπάμε...Εμείς θα συνεχίσουμε να ενημερωνόμαστε από τα site που μας ενδιαφέρουν και έχουν την καλύτερη και πιο άμεση ενημέρωση ανεξαρτήτως ονόματος!!!
Συνεχίστε την πολύ καλή προσπάθεια...
Δημήτρης Δανιήλ
Don
QUOTE(coachmarian @ Dec 2 2011, 14:38 ) *
Σε έχουν βάλει να διαφημίζεις το σάιτ του mybasketball.gr?

ΟΧΙ απο την 1 του μηνα το εχω αναλαβει εγω με 2 καινουργιους συνεργατες.Οποιος θελει να δηλωσει κατι η να κανει καμια παρεμβαση ειμαι πολυ ανοιχτος να μιλησω και να αναιβασω και την γνωμη του για καποιο θεμα ΠΑΝΤΑ μπασκετικο.
POWER_KF
Καλησπέρα. Σχετικά με τα ενημερωτικά site μια - δυό σκέψεις, απόψεις.
Κατ' αρχήν είναι θεαματικό να υπάρχουν τουλάχιστον δύο site (attika, mybasketball) εκτός από το επίσημο site της ΕΣΚΑΝΑ το οποίο είναι ατυχώς για κλάματα..... Βέβαια μακράν το πρώτο σε ποιότητα και από τεχνικής άποψης είναι το forum.
Εγώ δύο θεματάκια θέλω να εντοπίσω. Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολη η ερασιτεχνική και μάλιστα η αμερόληπτη δημοσιογραφία. Είναι δύσκολο και με κόστος να έχεις έγκαιρη ενημέρωση από όλες τις ομάδες αργά το βράδυ της μέρας των αγώνων. Με αποτέλεσμα να γίνεται πολλές φορές αντιγραφή του ενός από τον άλλο ή όλων από την ΕΣΚΑΝΑ. Δε θα μπορούσατε εκεί στα site να βρείτε "αθλητικούς" ανταποκριτές, έναν από κάθε σωματείο ώστε να σας δίνουν έγκαιρα και σωστά πληροφορίες για τους αγώνες; Η μια παρατήρηση είναι αυτή. Η άλλη έχει να κάνει με το χρώμα και τις συμπάθειες του κάθε site. Είναι φανερό ότι το κάθε site και από τα δύο, ανάλογα με την προέλευση των δημοσιογράφων / διαχειριστών του έχει συμπάθειες. Για παράδειγμα, χωρίς παρεξήγηση γιατί το γράφω ακλοπροαίρετα, μια νίκη Πειραϊκού σωματείου αντιμετωπίζεται από το mybasketball πολύ πιο θετικά και κολακευτικά από ότι μια νίκη ενός άλλου σωματείου ανατολικών ή δυτικών περιοχών. Καταλαβαίνω ότι όταν συντονιστές / διαχειριστές είναι παιδιά όπως ο Don ΄που είναι πειραιώτες, είναι λογικό να έχουν φίλους στα σωματεία αυτά περισσότερο ίσως από άλλα. Απλά το γράφω για λόγους δημοσιογραφικούς. Δεν είναι ενοχλητικό αλλά δεν είναι και ευχάριστο. Π.χ. στη Β' προηγούνται της βαθμολογίας ομάδες όπως Καλλιθέα, Τράχωνες, Πέραμος, Πέρα. Δεν έχω δει καμιά μακρά συνέντευξη (δεν αναφέρομαι σε σχόλια για τους αγώνες). Αν κάνω λάθος διορθώστε με. Επίσης, η δημοσιογραφία δεν εξαντλείται στο αγωνιστικό κομμάτι. Υπάρχουν θέματα λειτουργίας των σωματείων, υποδομές, εκδηλώσεις. Υπάρχουν θέματα για τα οποία τα σωματεία δεν έχουν καταθέσει επίσημες απόψεις (συμμετοχή μικρών, πληρωμή διαιτητών κ.α.). Πλουτίστε τα site και με άλλη ύλη. Το forum έχει πέσει αισθητά σε ποσταρίσματα. Ας έχουμε μεγαλύτερη πηγή πληροφοριών.
Πάντα καλοπροαίρετα, καλή συνέχεια στο δύσκολο έργο της δημοσιογραφίας και ευχαριστούμε για την προσπάθειά σας.
coachmarian
QUOTE (dimdan @ Dec 2 2011, 14:52 ) *
Αγαπητή Μαριάννα,

Νομίζω οτι θέτεις το θέμα σε λάθος βάση. Καθένας έχει δικαίωμα να προμοτάρει την όποια προσπάθεια γίνεται για την προώθηση των θεμάτων που αφορούν την Εσκανα. Εξάλλου ο ανταγωνισμός μας κάνει όλους καλύτερους, από οποίο πόστο και αν υπηρετούμε το άθλημα που αγαπάμε...Εμείς θα συνεχίσουμε να ενημερωνόμαστε από τα site που μας ενδιαφέρουν και έχουν την καλύτερη και πιο άμεση ενημέρωση ανεξαρτήτως ονόματος!!!
Συνεχίστε την πολύ καλή προσπάθεια...
Δημήτρης Δανιήλ

Δεν το ειπα με την κακη εννοια αλλα ουτε να παρεξηγησω κανεναν.Εξαλλου καθε αναγνωστης έχει τις δικες του προτιμησεις και ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει.Καλο ειναι που δημιουργουνται και αλλα μπασκετικα σαιτ και ενημερωνουν ολους τους μπασκετικους φιλους.Εγω προσωπικα σεβομαι την δουλεια που κανει ο καθενας.Και σιγουρα ο ανταγωνισμος ειναι καλος.Ευχομαι καλη τυχη στο καινουργιο σαιτ
Don
QUOTE(POWER_KF @ Dec 2 2011, 18:10 ) *
Καλησπέρα. Σχετικά με τα ενημερωτικά site μια - δυό σκέψεις, απόψεις.
Κατ' αρχήν είναι θεαματικό να υπάρχουν τουλάχιστον δύο site (attika, mybasketball) εκτός από το επίσημο site της ΕΣΚΑΝΑ το οποίο είναι ατυχώς για κλάματα..... Βέβαια μακράν το πρώτο σε ποιότητα και από τεχνικής άποψης είναι το forum.
Εγώ δύο θεματάκια θέλω να εντοπίσω. Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολη η ερασιτεχνική και μάλιστα η αμερόληπτη δημοσιογραφία. Είναι δύσκολο και με κόστος να έχεις έγκαιρη ενημέρωση από όλες τις ομάδες αργά το βράδυ της μέρας των αγώνων. Με αποτέλεσμα να γίνεται πολλές φορές αντιγραφή του ενός από τον άλλο ή όλων από την ΕΣΚΑΝΑ. Δε θα μπορούσατε εκεί στα site να βρείτε "αθλητικούς" ανταποκριτές, έναν από κάθε σωματείο ώστε να σας δίνουν έγκαιρα και σωστά πληροφορίες για τους αγώνες; Η μια παρατήρηση είναι αυτή. Η άλλη έχει να κάνει με το χρώμα και τις συμπάθειες του κάθε site. Είναι φανερό ότι το κάθε site και από τα δύο, ανάλογα με την προέλευση των δημοσιογράφων / διαχειριστών του έχει συμπάθειες. Για παράδειγμα, χωρίς παρεξήγηση γιατί το γράφω ακλοπροαίρετα, μια νίκη Πειραϊκού σωματείου αντιμετωπίζεται από το mybasketball πολύ πιο θετικά και κολακευτικά από ότι μια νίκη ενός άλλου σωματείου ανατολικών ή δυτικών περιοχών. Καταλαβαίνω ότι όταν συντονιστές / διαχειριστές είναι παιδιά όπως ο Don ΄που είναι πειραιώτες, είναι λογικό να έχουν φίλους στα σωματεία αυτά περισσότερο ίσως από άλλα. Απλά το γράφω για λόγους δημοσιογραφικούς. Δεν είναι ενοχλητικό αλλά δεν είναι και ευχάριστο. Π.χ. στη Β' προηγούνται της βαθμολογίας ομάδες όπως Καλλιθέα, Τράχωνες, Πέραμος, Πέρα. Δεν έχω δει καμιά μακρά συνέντευξη (δεν αναφέρομαι σε σχόλια για τους αγώνες). Αν κάνω λάθος διορθώστε με. Επίσης, η δημοσιογραφία δεν εξαντλείται στο αγωνιστικό κομμάτι. Υπάρχουν θέματα λειτουργίας των σωματείων, υποδομές, εκδηλώσεις. Υπάρχουν θέματα για τα οποία τα σωματεία δεν έχουν καταθέσει επίσημες απόψεις (συμμετοχή μικρών, πληρωμή διαιτητών κ.α.). Πλουτίστε τα site και με άλλη ύλη. Το forum έχει πέσει αισθητά σε ποσταρίσματα. Ας έχουμε μεγαλύτερη πηγή πληροφοριών.
Πάντα καλοπροαίρετα, καλή συνέχεια στο δύσκολο έργο της δημοσιογραφίας και ευχαριστούμε για την προσπάθειά σας.


Φίλε μου καλημέρα,διάβασα πολύ προσεχτικά τις παρατηρήσεις σου και έχω να σου πώ δύο πραγματάκια και έγω με την σειρά μου.
Αν μας δώσετε λίγο χρόνο θα δείς πολλά πράγματα από την δουλειά που θα κάνουμε σε αυτό το σάιτ,όπως ανέφερα είμαστε τρίτη μέρα σήμερα που έχουμε αναλάβει και προσπαθούμε και εμείς να βρούμε ρυθμό σαν μια ομάδα.Αν με έχεις διαβάσει ποτέ από εδώ μέσα θα καταλάβεις ότι μόνο αβάντα δεν κάνω στις ομάδες του Πειραιά και πάρα πολλές φορές είμαι πολύ σκληρός ειδικά με την ομάδα μου και πιο πολύ με τον εαυτό μου.Έχω έρωτα με το ερασιτεχνικό μπάσκετ,το υπερετώ σε αντρικές ομάδες από τα 17 μου χρόνια και τώρα είμαι 35(αν και δεν μου φαίνεται,δεν θέλω αντιρήσεις) και υπόσχομαι να κάνω ότι καλύτερο και όσο αμερόληπτα μπορώ και μέσα από αυτό το σάιτ που θα γράφω.Γνωρίζω πάρα πολύ καλά την ΕΣΚΑΝΑ και τα προβλήματα της δεν είμαι δημοσιαγράφος εγώ και για αυτό είπα και μέσα από αυτό το φόρουμ που και για μένα είναι το πρώτο που μας έδωσε βήμα και (ύπάρχει μεγάλος σεβασμός από μέρους μου) να λέμε τις απόψεις μας, όποιος θέλει να αναιβάσει κάτι και είναι σοβαρό και άξιο λόγου,χωρίς να βρίζει εννοώ, μπορεί να μου το στείλει και εγώ θα το δημοσιεύσω.
Δεν θέλω να λέω πολλά είμαι εδώ με ξέρετε πάρα πολλά παιδιά και είμαι στην διάθεση σας.
Τέλος θα ήθελα να σε ενημερόσω και εσένα και όλους τους φίλους μας ότι,όλα τα αποτελέσματα ομάδων και τα σχόλια προπονητών-παιχτών είναι καθαρά δικιά μας δουλειά,οτι έχει να κάνει με τα θέματα της ΕΣΚΑΝΑ(τιμωρίες και ανακοινώσεις)τα παίρνουμε και έμεις από το δικό της σάιτ.
Με εκτίμηση Θεόδωρος Καρατζής Νο5 Ερμή Πειραία
ko xa
το mybasketball κανει πολυ καλη δουλεια!κατι ομως που θα το εκανε σουπερ οπως οποιο αλλο site το εκανε,θα ηταν να γινεται αναφορα σε καθε παιχνιδι η εστω τα δυνατα!να φυγει λιγο το μυαλο μας απο την εφημεριδα και τους ποντους!καλα παιχνιδια δεν κανουν οσοι βαζουν 20 π.χ!ακουω γνωμες!
ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ
αυτος ο φαρος ρε παιδια πολυ .........ΒΙΛΛΙΑ ......πηγαινει για μεζε εννοω
Don
QUOTE(ko xa @ Dec 4 2011, 02:15 ) *
το mybasketball κανει πολυ καλη δουλεια!κατι ομως που θα το εκανε σουπερ οπως οποιο αλλο site το εκανε,θα ηταν να γινεται αναφορα σε καθε παιχνιδι η εστω τα δυνατα!να φυγει λιγο το μυαλο μας απο την εφημεριδα και τους ποντους!καλα παιχνιδια δεν κανουν οσοι βαζουν 20 π.χ!ακουω γνωμες!

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια κανουμε οτι μπορουμε εδω και 3 μερες που εχουμε αναλαβει το σαιτ,αυτο που λες ειναι στα αμεσα σχεδια μας,αλλα για ακομα μια φορα θα το πω οποιος θελει μπορει να μου στειλει ενα μνμ ενα κειμενο η εναν αγωνα που ειδε με τις παρατηρησεις του και θα το αναιβασουμε αμεσως.Ειναι οπως καταλαβαινεται λιγο δυσκολο να ειμαστε σε ολα τα γηπεδα,αλλα μιλαμε με παρα πολλους παιχτες-προπονητες καθημερινα και μας δινουν μια εικονα του παιχνιδιου.
Ευχαριστω προσωπικα το Basketforum.gr που μου δινει βημα να μπορω να μιλησω και για το σαιτ το οποιο εχω αναλαβει.

Με εκτιμηση Θεοδωρος Καρατζης
leonkalf
QUOTE (Don @ Dec 4 2011, 12:29 ) *
Ευχαριστω προσωπικα το Basketforum.gr που μου δινει βημα να μπορω να μιλησω και για το σαιτ το οποιο εχω αναλαβει.

Με εκτιμηση Θεοδωρος Καρατζης

Θόδωρε καλή δύναμη και καλή επιτυχία με το νέο site. Καλά έκανες και ενημέρωσες τους χρήστες του forum για την ύπαρξή του.

Να σημειώσω 2 πραγματάκια μόνο.

- Καλό θα είναι όταν βάζεις κάποιο link εδώ στα topics του forum να βάζεις και το κείμενο μαζί (ή ένα κομμάτι του με το κυρίως περιεχόμενο) ώστε να γίνεται και κουβέντα γύρω από το θέμα (αν ενδιαφέρει τους χρήστες μας) και να μην είναι μέσα στο topic απλά ένα ξεκρέμαστο link (είναι κάπως άχαρο).

- Πιστεύω ότι τα sites αυτά (mybasketball.gr και attikabasket.gr στην προκειμένη περίπτωση) μπορούν να συνυπάρξουν αρμονικά με το basketforum.gr, αφού τα μεν είναι ειδησιογραφικά και το forum είναι forum για να μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να εκφράζουν τη δική τους άποψη για τα θέματα.
Θεωρώ πολύ σημαντικό να υπάρχουν 2 sites με αποκλειστικό περιεχόμενο τα πρωταθλήματα της εσκανα (και σε περίοδο κρίσης και πολλών προβλημάτων), που θέλω να πιστεύω πάντα θα προοδεύουν, θα καλυτερεύουν και θα μακροημερεύσουν.
Προσπάθησα κι εγώ να συμβάλλω στο ξεκίνημα του attikabasket.gr (και πιστεύω έβαλα ένα λιθαράκι σε αυτό τον τομέα της ανάπτυξης τέτοιων sites στο χώρο) και ξέρω πόσο σημαντικό είναι να υπάρχουν αυτά τα μέσα. Και για τους φιλάθλους και την ενημέρωσή τους αλλά και για την χαρά και την ψυχολογική τόνωση των ενεργά συμμετεχόντων σε αυτά τα πρωταθλήματα.


Καλή συνέχεια σε όλους
blove.gif


leonkalf
QUOTE (ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ @ Dec 4 2011, 10:44 ) *
αυτος ο φαρος ρε παιδια πολυ .........ΒΙΛΛΙΑ ......πηγαινει για μεζε εννοω

Ασχολίαστο.....

Αντί να γράψετε κανένα post σχετικό με το ντέρμπι Φάρος-Ιωνικός και τα υπόλοιπα μεγάλα αποψινά ματς, πετάτε μια μπαρούφα έτσι για να γίνει ντόρος..

Δεν είναι αυτό το νόημα του forum παιδιά... καταλάβετέ το!!


Και επίσης ο Άκης ο Βίλλιας, επειδή τον ξέρω, δεν επηρεάζεται από τέτοια σχόλια.. τσάμπα ο κόπος (αν αυτός ήταν ο σκοπός)!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.