Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ - Α' Ε.Σ.Κ.Α 2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
ilion_player
QUOTE(traxonas @ Jul 22 2008, 16:18 ) *
Ilion player, ήρθε στους Τράχωνες από εσάς ο Ζαφειράκης. Έπαιξε σε σας? Και αν ναι, πως σου φάνηκε? Τι χαρακτήρας είναι?Ποια είναι τα ατού του και ποια τα ελαττώματά του σαν παίκτης, κατα την προσωπική σου άποψη?
Μαζί του ήρθε και ο Στασινός, playmaker από την Ίριδα. Ξέρουμε κάτι και γι'αυτόν?

Σόρρυ για το ψιλοoff-topic, αλλά δεν ξέρω τίποτα για τα παλικάρια... smiley.gif


Συμφωνώ απόλυτα με το post του westside. Πολύ καλό παιδί που ξέρει πολύ μπάσκετ. Πολύ καλή επιλογή για την ομάδα σου.
unknown
QUOTE(Steryios @ Jul 23 2008, 15:24 ) *
Καλησπέρα φιλαράκο.Άν κάνεις ένα κόπο και κοιτάξεις τις προηγούμενες σελίδες θα βρεις τα ρόστερ των ομάδων αναλυτικά.

Συγνώμη φιλαράκο αλλά για κάποιες ομάδες απο αυτές που αναφέρω δεν εχει αναφερθεί τίποτα στις προηγούμενες σελίδες . Τι εχει κάνει η Κερατέα , η Πέρα Κλουμπ, το Μαρκόπουλο , Σπάτα . Αθηναικο εαν εκανε καμοιά κινηση στο τέλος .
Καλό Απογευμα
Jabar
Το ποστ του papa διεγράφει και το μέλος έχει +1 warn για παραβίαση του κανονισμού 3 και αγνόηση της προειδοποίησης του nikefalin.Οποιαδήποτε απορία με πμ.
Κανονισμός 3:

* Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.

Ποινή:

*Click to view attachment Πρόσθεση 1 φάουλ.
*Click to view attachment Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
* Click to view attachmentΠιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
Augmon
QUOTE(westside @ Jul 23 2008, 15:03 ) *
Αυτός είναι. . .


Συγνώμη παιδιά αλλά ο Ζαφειράκης όπως τον είδα εγώ σαν αντίπαλος δεν συγκεντρώνει τα στοιχεία που αναφέρετε.Ο άνθρωπος δυσκολευόταν πολύ στην επίθεση και ήταν φοβερά αργός.Γιαυτό και δεν έπαιζε και πολύ
Steryios
QUOTE(unknown @ Jul 23 2008, 20:19 ) *
Συγνώμη φιλαράκο αλλά για κάποιες ομάδες απο αυτές που αναφέρω δεν εχει αναφερθεί τίποτα στις προηγούμενες σελίδες . Τι εχει κάνει η Κερατέα , η Πέρα Κλουμπ, το Μαρκόπουλο , Σπάτα . Αθηναικο εαν εκανε καμοιά κινηση στο τέλος .
Καλό Απογευμα

Καλημέρα.Όντως έχεις δίκιο.Οι συγκεκριμένες ομάδες δεν αναφέρονται πιο πίσω πουθενά.Θα ήθελα κι εγώ λοιπόν όποιος γνωρίζει κάτι για το ρόστερ τους να μας ενημερώσει και τους δύο.
ADEKASTOS
Θα αναφερθώ στο topic ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ Α Ο σχετικά με τον γυμναστή και εδωσα συγχαρητήτια για για την αναφορά που γίνεται στην δουλειά των ανθρώπων που βρίσκονται πίσω απο την βιτρίνα δηλαδή παικτών και προπονητών οπως και στην δημιουργία υποδομών για την καλίτερη αθληση και να πώ εδώ ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στην διοίκηση της Πεντέλης για την δημιουργία και σύγχρονου φυσιοθεραπευτηρόυ αφου εχουν και ενα καταπληκτικό γήπεδο και ενα αριστα οργανωμένο γυμναστήριο,ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ.
unknown
QUOTE(Steryios @ Jul 24 2008, 11:19 ) *
Καλημέρα.Όντως έχεις δίκιο.Οι συγκεκριμένες ομάδες δεν αναφέρονται πιο πίσω πουθενά.Θα ήθελα κι εγώ λοιπόν όποιος γνωρίζει κάτι για το ρόστερ τους να μας ενημερώσει και τους δύο.

Πιστεύω ότι από τα Μεσόγεια ( Σπάτα, Κερατέα , Μαρκόπουλο) δεν υπάρχει πληροφόρηση γιατί μάλλον δεν μπαίνει κανείς στο basketforum στην Α ΕΣΚΑ από την στιγμή που το Κορωπί είναι στην Β ΕΣΚΑ .
Lepida
QUOTE(unknown @ Jul 24 2008, 14:02 ) *
Πιστεύω ότι από τα Μεσόγεια ( Σπάτα, Κερατέα , Μαρκόπουλο) δεν υπάρχει πληροφόρηση γιατί μάλλον δεν μπαίνει κανείς στο basketforum στην Α ΕΣΚΑ από την στιγμή που το Κορωπί είναι στην Β ΕΣΚΑ .

Πολυ απλα αυτες οι ομαδες δεν γραφουν τιποτα γιατι δεν κανουν σχεδον τιποτα.Εχω ξαναγραψει αυτες μαζι με Αθηναικο -- ΕΦΟΑ -- ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ--Απολλωνα θα ειναι στο γρουπ που θα παλεψει σκληρα για την αποφυγη του μοιραιου.Απ την αλλη υπαρχουν Χολαργος Ιλλιον Πεντελη Αρης Αετος Αργοναυτης Νικη που θα κυνηγανε τον Ταυρο.Φαινομενικα υπαρχει ενα πρωταθλημα δυο ταχυτητων που ελπιζω να αργησει να ξεκαθαρισει τοσο στα ψηλα οσο και χαμηλα.
DORIAN
QUOTE(aionio talento @ Jul 16 2008, 17:56 ) *
Δεν εχω να προσεξω τιποτα και κανεναν και νομιζω οτι οι ψευτο μαγκιες - απειλες σου δεν χωρανε εδω μεσα !

συγκεντρωσου λοιπον στο δυσκολο εργο της ανοδου της ομαδας σου για του χρονου που οντως ειναι δυσκολο

μιας και απο οτι βλεπω για τα δεδομενα της Α ΕΣΚΑ δεν εχεις ξοδεψει και τιποτα . . . με γυρω στα 100 χιλιαρικα

που σε κοβω να εχεις budjet δεν πας πουθενα με 200 βλεπουμε laugh.gif το κοβω ομως εδω γιατι δεν μπορω

να γελασω αλλο !


Πως μου ειχε ξεφυγει αυτο το post?
Σαν καλα να τα λες aionio talento .Καποιοι εχουν καβαλησει καλαμακι.
Πρεπει ομως να γνωριζουν οτι ομαδες δεν φτιαχνονται με ροστερ και ανοδους .
Περιμενω οτι στον ΑΙΟΛΟ-ΤΑΥΡΟ οι παραγοντες εχουν σημαντικη εμπειρια απο τα προηγουμενα χρονια
και πρεπει να μεταφερουν την εμπειρια τους αυτη και στον προπονητη τους ο οποιος απ' οτι φαινεται το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να εμπλουτισει το βιογραφικο του με την επιτυχια μιας ανοδου.
Αρχισε ομως τους πανυγηρισμους του πολυ νωρις. ΙΔΩΜΕΝ coach. icon_wave.gif
B.SCOTT4
kalispera kurioi,

Oson afora tin efoa, tin omada mou, exei kanei kapoies kiniseis opos epistrofi trigazi kai diatirisi tou vasikou kormou, o stoxos tha einai i paramwni kai pio kali poreia. Auta ta liga gia na min lene oi kaloi filoi pws den uparxoume...

kales vouties!!!

p.s: bravo ston olympiako gia ton afroman an kai eimai vazelos...

go ntouk!
HighLow
QUOTE(Steryios @ Jul 23 2008, 15:24 ) *
Καλησπέρα φιλαράκο.Άν κάνεις ένα κόπο και κοιτάξεις τις προηγούμενες σελίδες θα βρεις τα ρόστερ των ομάδων αναλυτικά.


Καλησπέρα σε όλους σας!
Αν και διαβάζω πολύ συχνά το forum, γράφω λίγο...(πολύ δουλειά τελευταία)...
Για τον Α.Ο. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ, έχουν στο site τους πληροφορίες για το roster τους.
Και μπράβο τους για τη προσπάθεια αυτή... 41.gif
Steryios
Καλησπέρα παιδιά.Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο κανενός αναρωτιέμαι γιατί τόσο άσχημα λόγια προς τον κόουτς Θάνο?
Δεν έχω καμία σχέση μαζί του πλην της συνεργασίας μισής μπασκετικής χρονιάς μαζί του,αλλά σας βεβαιώνω τα εξής..το μικρόβιο του μπάσκετ που κουβαλάει πάνω του είναι αν όχι μεγαλύτερο,σίγουρα ισότιμο με το δικό μας.
Θα πρότεινα λοιπόν να τον αφήσουμε να αφοσιωθεί στο δύσκολο έργο που έχει αναλάβει φέτος(βλ.άνοδος)και αν θέλουμε ωστόσο να κάνουμε κάποια σχόλια ας τα αφήσουμε για το τέλος της σαιζόν όπου γίνεται και ο οριστικός απολογισμός.
Θα ήθελα να αναφέρω πάντως πως τον δικό μου σεβασμό τον έχει κερδίσει.
westside
QUOTE(HighLow @ Jul 24 2008, 14:27 ) *
Καλησπέρα σε όλους σας!
Αν και διαβάζω πολύ συχνά το forum, γράφω λίγο...(πολύ δουλειά τελευταία)...
Για τον Α.Ο. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ, έχουν στο site τους πληροφορίες για το roster τους.
Και μπράβο τους για τη προσπάθεια αυτή... 41.gif

Τα μεταγραφικά αποκτήματα του Γαλατσίου σύμφωνα με το σάιτ τους είναι οι: Τασιόπουλος, Χαρακτηνός, Δρακάκης, Στρατάκης, Ζωιτσάκος και Δρακόπουλος. . . Για τον Θεοδωρίδη που γράφτηκε στο forum ισχύει?

Για Πέρα Κλπουμπ ξέρω ότι έχει πάρει τον Κουκουζέλη από το Κορωπί. .
kostas papavasiliou
[quote name='Steryios' date='Jul 24 2008, 11:19 ' post='219922'] Παιδια καλησπερα και απο εμενα. Απο φετος θα αγωνιζομαι για εναν χρονο στον ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ και ειπα να αρχισω να γραφω και εγω μιας ενας φιλος σωστα λεει πως δεν γραφουμε στο φορουμ. bball.gif
mimos8
αν και δεν μπαινω πλεον συχνα ειδα οτι πολλοι τα εχουν βαλει με τον κοουτς θανο,αδικως κατα τη γνωμη μου.ξερω απο προσωπικη εμπειρια οτι ειναι πολυ πιο δυσκολο να παραδεχεται ενας προπονητης η μια ομαδα το καλοκαιρι οτι εχει ως αυτοσκοπο την ανοδο και στο τελος να τα καταφερνει απο το να θολωνει τα νερα λεγοντας οτι παμε να κανουμε μια καλη πορεια και οτι βγει, κι αν δεν ανεβουμε δεν πειραζει!ο θανος εχει διαλεξει λοιπον το δυσκολο δρομο και νομιζω οτι θα τα καταφερει κι ας εχει απο τον ιουλιο ολη την καταγορια εναντιον του!
υγ:βλεπω οτι θα γινει καταπληκτικο πρωταθλημα στην α εσκα του χρονου και λυπαμαι που δε θα συμμετεχω ξανα.θα εκφρασω απο τωρα την υποστηριξη μου στο γαλατσι λογω του κολλητου μου τζωρτζη δρακακη!
Jabar
QUOTE(B.SCOTT4 @ Jul 24 2008, 15:26 ) *
kalispera kurioi,

Oson afora tin efoa, tin omada mou, exei kanei kapoies kiniseis opos epistrofi trigazi kai diatirisi tou vasikou kormou, o stoxos tha einai i paramwni kai pio kali poreia. Auta ta liga gia na min lene oi kaloi filoi pws den uparxoume...

kales vouties!!!

p.s: bravo ston olympiako gia ton afroman an kai eimai vazelos...

go ntouk!

Φίλε γράφουμε με μικρά ελληνικά γράμματα.Σε παρακαλώ να διαβάσεις τον κανονισμό.
greeklish.jpeg
Jabar
1.Τα όρια μεταξύ καλοπροαίρετης δεικτικής κριτικής,πειράγματος και κακοπροαίρετου σχόλιου αρχίζουν να γίνονται δυσδιάκριτα στην περίπτωση του κόουτς Θάνου.Θα παρακαλούσα από εδώ και στο εξής να είστε προσεκτικοί,για να μην έχουμε γκρίνιες περί λογοκρισίας.Για τους καινούριους ,θα παρακαλούσα να διαβάσουν τον κανονισμό και να εναρμονιστούν με τους παλαιότερους, συμβάλοντας στο καλό κλίμα που γενικά επικρατεί στο φόρουμ.
2. Κατά τη προσωπική μου γνώμη ο κόουτς Θάνος είπε τα αυτονόητα.Οταν η διοίκηση του παρέχει τα μέσα να κτίσει μια ομάδα όπως την θέλει,θα ήταν στρουθοκαμηλισμός να πει τα τετριμμένα.Πιστεύει στην ομάδα του και το λέει.
3.Φίλε mimo είπαμε δουλειά αλλά ρίχνε μας και μια ματιά.Ελπίζω τουλάχιστον να βλέπεις κάποιο ματς το χειμώνα και να γράφεις.
B.SCOTT4
Ο ΜΙΜΟΣ8 ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΦΟΕΦΟΙΣΤΗΣ.....
ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΠΩΣ ΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΔΡΑΚΑΚΗ

ΗΡΕΜΑ ΕΣΥ.....
sonic
o coach των σπατων 77.gif εκανε τα αδυνατα δυνατα !!! πηρε ομαδα απο το ΜΗΔΕΝ, καρτησε κορμο, μαζεψε υλικο και νομιζω οτι εχει πλεον ενα υπολογισιμο συνολο. στοχος σιγουρα ειναι η παραμονη, αλλα και και το καλο μπασκετ bball.gif .
19.gif εγω θελω να προσθεσω οτι αυτη η φετινη ομαδα θα πρεπει "να κλεισει μερικα στοματα", shot.gif καποιους κακοπροαιρετους....λιγο πολυ ολοι ξερεται μερικους.

cool.gif ειμαι ετοιμος!! 3 μερες ακομα peace.gif διακοπεεεεεεςςςς
kostas papavasiliou
Φιλε μου αλεκο ρωτησες για το ροστερ της ομαδας μου των σπατων. Εκτος απο εμενα που αποκτηθηκα φετος για ενα χρονο ξερω οτι εχει κλεισει ο καλφαγιωργης και ο μπεκας απο 5αρια. Για τον πρωτο ολοι γνωριζουν ποιος ειναι (περσυ αθηναικο), ο δευτερος ειναι νεαρος και αναμενεται να βοηθησει. Το ροστερ μας ειναι ολοκληρωμενο αλλα δυστυχως δεν γνωριζω τα περισσοτερα επωνυματα των παιδιων. Απλα να ενημερωσω οτι απο το περσινο ροστερ εμειναν μονο οι λιτσιο, αργυροπουλος και ακομα ενα γκαρντ. Αυτα προς το παρον!
westside
QUOTE(kostas papavasiliou @ Jul 24 2008, 21:44 ) *
Φιλε μου αλεκο ρωτησες για το ροστερ της ομαδας μου των σπατων. Εκτος απο εμενα που αποκτηθηκα φετος για ενα χρονο ξερω οτι εχει κλεισει ο καλφαγιωργης και ο μπεκας απο 5αρια. Για τον πρωτο ολοι γνωριζουν ποιος ειναι (περσυ αθηναικο), ο δευτερος ειναι νεαρος και αναμενεται να βοηθησει. Το ροστερ μας ειναι ολοκληρωμενο αλλα δυστυχως δεν γνωριζω τα περισσοτερα επωνυματα των παιδιων. Απλα να ενημερωσω οτι απο το περσινο ροστερ εμειναν μονο οι λιτσιο, αργυροπουλος και ακομα ενα γκαρντ. Αυτα προς το παρον!

Φίλε Κώστα πέρισυ που έπαιζες? Προπονητής ποιος έχει αναλάβει εκεί?
kostas papavasiliou
Φιλε μου westside περσυ επαιζα γ εσκα στην παλληνη και ειμαι 20 χρονων. Φετος υστερα απο 2 χρονια με εδωσαν καποιοι που θελουν να λεγονται παραγοντες(?) με εξωφρενικο ποσο για την κατηγορια. shot.gif Εκλεισα λοιπον ενα χρονο ΣΠΑΤΑ οπως προανεφερα στην οποια ομαδα προπονητης ειναι ενας παλιος παικτης της, ο Σακης Σωτηριαδης. Στοχος δεν ειναι αλλος απο την παραμονη αλλα κατα την γνωμη μου με το υπαρχον ροστερ και με τα τωρινα δεδομενα πιστευω οτι η ομαδα θα σωθει, βεβαια ας μην προτρεχουμε γιατι η χρονια ειναι μεγαλη και αναμενεται δυσκολη. Απο οτι βλεπω το πρωταθλημα φετος θα ειναι δυνατοτερο σε σχεση με περσυ καθως πολλα μεγαλα ονοματα αφησαν τις εθνικες κατηγοριες οπου επαιζαν.

Καλη χρονια λοιπον να εχουμε χωρις τραυματισμους, με καλες διαιτησιες και να δουμε πολυ καλο μπασκετ. bball.gif blove.gif bball.gif
DORIAN
Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να κλεισουμε το παρον topic.
Προηγουμενως ομως και με βαση τις πληροφοριες που συγκερντρωσαμε,θα ηταν πολυ καλο να γραφουν αποψεις για τα θετικα και τα αρνητικα σημεια των ροστερ των ομαδων,οπως πλεον εχουν διαμορφωθει,πιστευω οριστικα.
Ισως οι αποψεις αυτες φανουν χρησιμες για προγνωστικα της νεας περιοδου, με τα οποια θα πρεπει πλεον να ανοιξει το νεο topic Α' ΕΣΚΑ 2008-2009. blove.gif
Alex14
Γεια σας παιδια!Ειμαι νεο μέλος κ δεν εχω παρακολουθήσει καθόλου τισ συζητήσεις αλλα μηπως ξέρει κανείς σε ποια ομάδα θα παίζει φέτος ο Κουντουμάδης μιας κ το Κορωπί έπεσε?
Olorin
QUOTE(Alex14 @ Sep 3 2008, 18:45 ) *
Γεια σας παιδια!Ειμαι νεο μέλος κ δεν εχω παρακολουθήσει καθόλου τισ συζητήσεις αλλα μηπως ξέρει κανείς σε ποια ομάδα θα παίζει φέτος ο Κουντουμάδης μιας κ το Κορωπί έπεσε?

Στον Αετό (μαζί με Μπίτσικα, Μπούρα, επίσης από Κορωπί).
Alex14
QUOTE(Olorin @ Sep 3 2008, 20:06 ) *
Στον Αετό (μαζί με Μπίτσικα, Μπούρα, επίσης από Κορωπί).



Σ ευχαριστω πολυ Οlorin!Nα δω πως θα τον θαυμάζουμε τώρα να κάνει τα μαγικά του...
Καλό πρωταθλημα!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.