Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ - Α' Ε.Σ.Κ.Α 2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
lamogio
Λοιπον παιδια ακουσα μερικες πληροφοριες:
Η Κερατεα πηρε νεαρο 4αρι τρελο παιχτη αν ειναι υγειης απο Γ εθνικη και 1 εχουν κλεισει απο β εθνικη(δεν πιστευω να αλλαξε τιποτα τις τελευταιες μερες για τον 1...)
ξερετε τιποτα ονοματα?
westside
Παιδιά καλημέρα! Κάνοντας έναν απολογισμό για την εώς τώρα μεταγραφική τάση των ομάδων της Α ΕΣΚΑ θα έλεγα τα εξής:
Ο Αρης Πετρ. φαίνεται ότι με νέο προπονητή τον Κακαλιά θέλει να ανέβει ένα σκαλί πάνω. . Για την Ένωση τα έχω πει (προσεκτικές κινήσεις για κάτι πολύ καλό), από τον Αίολο ακούω ότι αποχωρούν κάποιοι παίκτες οπότε πάει για ανανέωση ενώ η Πεντέλη έχοντας μεγάλο μπάτζετ ξεκίνησε δυνατά(Γρυλλιωνάκης, Παναγιωτόπουλος). Ο Χολαργός με νέο προπονητή τον Παπαμάρκο αναμένεται να πρωταγωνιστήσει, ενώ το Γαλάτσι, αν ισχύουν οι μεταγραφές των Δρακάκη και Καρατζά ισχυροποιείται σημαντικά. . Τα Σπάτα, το Μαρκόπουλο και ο Αθηναικός αυτή τη στιγμή ακούγεται ότι βρίσκονται σε δυσχερή θέση ενώ ο Απόλλων μετά την πτώση του φαίνεται απογοητευμένος.. Για Νίκη και Κερατέα ακούγεται ότι θα έχουν υψήλά μπάτζετ ένώ η Ραφήνα ήδη ενισχύεται(Προκόπης,Κορκοσούρας). Για Αετό και ΕΦΟΑ δεν γνωρίζω κάτι. .
Αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς και αυτά είναι μόνο εκτιμήσεις. .
tasos
Για τον Απολλωνα θα εχετε περισσοτερα νεα σε λιγες μερες.
jaske
Παιδια προκοπης πηγε ραφηνα αλλα οχι και κορκοσουρας μαζι, ο οποιος θα παιξει σε αλλη ομαδα της α εσκα!!!
coach_70
QUOTE(FIVOS9 @ Jun 20 2008, 13:48 ) *
εκτος του καυκη η ομαδα του ταυρου εκανε καμμια αλλη μεταγραφη?
blove.gif



Ο Δημήτρης Κορκοσούρας από την Παρασκευή ανήκει στον Ταύρο που εκτός του Βασίλη Καυκή έχει αποκτήσει και τον Θεόδωρο Σταμπουλή από την Κομοτηνή.
coach_70
QUOTE(westside @ Jun 22 2008, 11:43 ) *
Παιδιά καλημέρα! Κάνοντας έναν απολογισμό για την εώς τώρα μεταγραφική τάση των ομάδων της Α ΕΣΚΑ θα έλεγα τα εξής:
Ο Αρης Πετρ. φαίνεται ότι με νέο προπονητή τον Κακαλιά θέλει να ανέβει ένα σκαλί πάνω. . Για την Ένωση τα έχω πει (προσεκτικές κινήσεις για κάτι πολύ καλό), από τον Αίολο ακούω ότι αποχωρούν κάποιοι παίκτες οπότε πάει για ανανέωση ενώ η Πεντέλη έχοντας μεγάλο μπάτζετ ξεκίνησε δυνατά(Γρυλλιωνάκης, Παναγιωτόπουλος). Ο Χολαργός με νέο προπονητή τον Παπαμάρκο αναμένεται να πρωταγωνιστήσει, ενώ το Γαλάτσι, αν ισχύουν οι μεταγραφές των Δρακάκη και Καρατζά ισχυροποιείται σημαντικά. . Τα Σπάτα, το Μαρκόπουλο και ο Αθηναικός αυτή τη στιγμή ακούγεται ότι βρίσκονται σε δυσχερή θέση ενώ ο Απόλλων μετά την πτώση του φαίνεται απογοητευμένος.. Για Νίκη και Κερατέα ακούγεται ότι θα έχουν υψήλά μπάτζετ ένώ η Ραφήνα ήδη ενισχύεται(Προκόπης,Κορκοσούρας). Για Αετό και ΕΦΟΑ δεν γνωρίζω κάτι. .
Αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς και αυτά είναι μόνο εκτιμήσεις. .



Στον Ταύρο ανανέωσαν Κρητικός, Πλατής, Κοκλώνης, Νατσίδης, Μοχίμογλου, Καραμαδούκης, ενώ εκτός τον Κορκοσούρα, Καυκή, Σταμπουλή ενδιαφέρεται ακόμη για την απόκτηση 5 παιχτών.
lamogio
Παιδια εγω ακουσα οτι το Μαρκοπουλο στη θεση 1 και 5 θα ειναι πολυ δυνατο!
Το pick μεταξυ των δυο αυτων παιχτων θα ειναι πραγματικα ασταματητο!
Κατα τα αλλα στο Μαρκοπουλο ακουω οτι θα μαζευτουν κατι πεθαμενοι μονο ενα 3-4αρι καλο θα εχουν...
pointguard
To Γαλάτσι ετοιμάζει πολύ καλή μεταγραφή που θα είναι ηχηρή αν γίνει
PROKA
QUOTE(tasos @ Jun 22 2008, 12:19 ) *
Για τον Απολλωνα θα εχετε περισσοτερα νεα σε λιγες μερες.

Αγαπητε taso θα σε στεναχωρησω αλλα αν οπως ακουγεται το budget του Απολλωνα ειναι περιπου στις 20--25000 e τοτε τα πραγματα ειναι μαυρα.Βεβαια σ αυτην την κατασταση ειναι και αλλες ομαδες αλλα το θεμα ειναι οτι πεφτουν και πολλοι.Κριμα!!!
fplayer
Καλησπέρα σε όλους!Σε ό,τι αφορά την Πεντέλη,ο Μπαλαμπάνης έκλεισε την Παρασκευή στον Ιωνικό.Τις επόμενες μέρες θα ανακοινωθεί και επισήμως από την ομάδα με δελτίο τύπου.
tasos
Ειναι νωρις να πουμε για παικτες στον Απολλωνα..και θα υπαρξουν εκπλήξεις στο ροστερ!!Το μπατζετ δεν θα ειναι στα μεγεθη που αναφερει ο φιλος PROKA.
DORIAN
QUOTE(westside @ Jun 22 2008, 11:43 ) *
Παιδιά καλημέρα! Κάνοντας έναν απολογισμό για την εώς τώρα μεταγραφική τάση των ομάδων της Α ΕΣΚΑ θα έλεγα τα εξής:
Ο Αρης Πετρ. φαίνεται ότι με νέο προπονητή τον Κακαλιά θέλει να ανέβει ένα σκαλί πάνω. . Για την Ένωση τα έχω πει (προσεκτικές κινήσεις για κάτι πολύ καλό), από τον Αίολο ακούω ότι αποχωρούν κάποιοι παίκτες οπότε πάει για ανανέωση ενώ η Πεντέλη έχοντας μεγάλο μπάτζετ ξεκίνησε δυνατά(Γρυλλιωνάκης, Παναγιωτόπουλος). Ο Χολαργός με νέο προπονητή τον Παπαμάρκο αναμένεται να πρωταγωνιστήσει, ενώ το Γαλάτσι, αν ισχύουν οι μεταγραφές των Δρακάκη και Καρατζά ισχυροποιείται σημαντικά. . Τα Σπάτα, το Μαρκόπουλο και ο Αθηναικός αυτή τη στιγμή ακούγεται ότι βρίσκονται σε δυσχερή θέση ενώ ο Απόλλων μετά την πτώση του φαίνεται απογοητευμένος.. Για Νίκη και Κερατέα ακούγεται ότι θα έχουν υψήλά μπάτζετ ένώ η Ραφήνα ήδη ενισχύεται(Προκόπης,Κορκοσούρας). Για Αετό και ΕΦΟΑ δεν γνωρίζω κάτι. .
Αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς και αυτά είναι μόνο εκτιμήσεις. .


ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟ .
Το γραφω με κεφαλαια για να το εμπαιδωσετε επιτελους.
DORIAN
Ενημερωνω οτι η πρωτη μεταγραφη του ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΥ ειναι ο Παναγιωτοπουλος.
Επομενοι στοχοι 2-3αρι σουτερ 3-4αρι με καλη διεισδηση 5αρι και αυτο ειναι ολο.
DORIAN
Βιlly 14 ασε το μπανιστηρι και γραψε κανανα νεο απο την ομαδαρα σου.
westside
Πάντως η είδηση της ημέρας είναι η επιστροφή του Γιάννη Μπαλαούρα στην Ένωση Ιλίου!!! Άντε καραφλέ κομάντο γύρνα να τους τρελάνουμε όλους!! 77.gif
Όσον αφορά τους δύο ψηλούς, από μέρα σε μέρα θα ανακοινωθούν και τυπικά. . .

Υ.Γ: Ισχύει για Κουντουμάδη στον Αετό??
billy_14
QUOTE(DORIAN @ Jun 23 2008, 14:15 ) *
Βιlly 14 ασε το μπανιστηρι και γραψε κανανα νεο απο την ομαδαρα σου.

Μου κάνει εντύπωση που παριστάνεις τον τόσο ενημερωμένο για τον ΝΑΟ και δεν ξέρεις ότι έχω αποσυρθεί εδώ και καιρό. Πάντως ευχαριστήθηκα πολύ από την επιλογή του προπονητή.
DORIAN
Στη ΠΕΝΤΕΛΗ αποχωρηση Μπαλαμπανη μεσα σε πολυ καλο κλιμα για μια ομαδα Γ΄Εθνικης με ιστορια οπως
ο ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ.
Θοδωρη καλη επιτυχια και του χρονου ψηλοτερα.
Στο μεταξυ στασιμοτητα επικρατει στα μεταγραφικα της ΠΕΝΤΕΛΗΣ.
Το περιορισμενο μπατζετ επιβαλει πολυ προσεκτικες κινησεις.
DORIAN
QUOTE(billy_14 @ Jun 24 2008, 11:53 ) *
Μου κάνει εντύπωση που παριστάνεις τον τόσο ενημερωμένο για τον ΝΑΟ και δεν ξέρεις ότι έχω αποσυρθεί εδώ και καιρό. Πάντως ευχαριστήθηκα πολύ από την επιλογή του προπονητή.


Απο οτι γνωριζω η δικη σου δουλεια στον ΝΑΟ δεν ειναι αυτη την εποχη .
Ετσι δεν μου εκανε εντυπωση η απουσια σου αλλα τωρα που το ανεφερες οντως υφισταται.
Ελπιζω να μην εχει να κανει με τις σατραπικες συμπεριφορες καποιων οπως Χ............ κ.λ.π ,η ομαδα σε χρειαζεται.
Green Lantern
QUOTE(westside @ Jun 23 2008, 22:32 ) *
Πάντως η είδηση της ημέρας είναι η επιστροφή του Γιάννη Μπαλαούρα στην Ένωση Ιλίου!!! Άντε καραφλέ κομάντο γύρνα να τους τρελάνουμε όλους!! 77.gif
Όσον αφορά τους δύο ψηλούς, από μέρα σε μέρα θα ανακοινωθούν και τυπικά. . .

Υ.Γ: Ισχύει για Κουντουμάδη στον Αετό??


Μπαλαουρας οεοεοεοεοεοεοεοεοε κ τα μυαλα στα καγκελα.....πολυ ευχαριστο νεο η επιστροφη του γιαννη αν οντως ισχυει!!!!.
fplayer
Συμφωνώ με τον Dorian για το καλό κλίμα στην αποχώρηση του Μπαλαμπάνη από την Πεντέλη,αλλά θέλω να τονίσω ότι ο Μπαλαμπάνης ήθελε να παραμείνει στην ομάδα.Οι παράγοντες της ομάδας όμως αρνήθηκαν να του δώσουν ότι του άξιζε για την πολλή καλή εμφάνισή του φέτος,προφασιζόμενοι ότι περίμεναν περισσότερα από αυτόν.Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μπαλαμπάνης έσωσε το Νεοπεντελικό σε κρίσιμους αγώνες βάζοντας τριάντα και σαράντα πόντους όταν άλλοι παίκτες κυριολεκτικά σέρνονταν.Είναι σαφές ότι κάποιοι ενοχλήθηκαν από την καλή του εμφάνιση και προσπάθησαν να του βάλουν τρικλοποδιά,αλλά δυστυχώς γι'αυτούς έχασαν έναν πολύ καλό παίκτη.Θοδωρή σου εύχομαι από καρδιάς καλή τύχη στον Ιωνικό!
DORIAN
QUOTE(fplayer @ Jun 24 2008, 14:44 ) *
Συμφωνώ με τον Dorian για το καλό κλίμα στην αποχώρηση του Μπαλαμπάνη από την Πεντέλη,αλλά θέλω να τονίσω ότι ο Μπαλαμπάνης ήθελε να παραμείνει στην ομάδα.Οι παράγοντες της ομάδας όμως αρνήθηκαν να του δώσουν ότι του άξιζε για την πολλή καλή εμφάνισή του φέτος,προφασιζόμενοι ότι περίμεναν περισσότερα από αυτόν.Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μπαλαμπάνης έσωσε το Νεοπεντελικό σε κρίσιμους αγώνες βάζοντας τριάντα και σαράντα πόντους όταν άλλοι παίκτες κυριολεκτικά σέρνονταν.Είναι σαφές ότι κάποιοι ενοχλήθηκαν από την καλή του εμφάνιση και προσπάθησαν να του βάλουν τρικλοποδιά,αλλά δυστυχώς γι'αυτούς έχασαν έναν πολύ καλό παίκτη.Θοδωρή σου εύχομαι από καρδιάς καλή τύχη στον Ιωνικό!


Εισαι απο τους κολημενους που βλεπουν μονιμως , ιντριγκες και δολοπλοκιες στην ΠΕΝΤΕΛΗ.
Μπορεις να μου πεις ποιος μπορει να ενοχληθηκε απο την πολυ καλη αποδοση του Μπαλαμπανη?
Μπορεις να μου πεις τι τρικλοποδια εβαλαν στον Μπαλαμπανη και γιατι?
Ας αφησουμε τις σαχλαμαρες και ας ειμαστε πιο σοβαροι και επιτελους αφου απ' οτι δειχνεις γνωριζεις τον Θοδωρη δεν τον ρωτας.
fplayer
Είσαι εριστικός Quote και πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο!?Είναι προφανές-και δεν το αρνήθηκα-ότι γνωρίζω τον Μπαλαμπάνη αλλά αυτό δε σημαίνει ότι έχω κόλλημα.Οι οπαδοί της Πεντέλης βλέπετε εχθρούς παντού.Είναι τόσο δύσκολο να δεχτείτε ότι υπάρχει κι άλλη άποψη εκτός από τη δική σας?Ξέρουμε όλοι τι συμβαίνει στην Πεντέλη,ποιοι προωθούνται από ποιους και γιατί.Δεν είσαι σε θέση να δεις ότι η Πεντέλη «κρέμασε» έναν καλό παίκτη για να κρατήσει παίκτες που σέρνονται?Όσο για την τρικλοποδιά,τρικλοποδιά δε θεωρείται το να χρεώνουν την κακή διοίκηση της ομάδας(που έφερε την ομάδα στη θέση που βρίσκεται) σε παίκτες που έδειξαν τι αξίζουν και πάλεψαν για την ομάδα,απαλλάσσοντας ταυτόχρονα τα «δικά τους παιδιά» από τις ευθύνες?Θεωρείς ότι η απάντηση που δόθηκε στον Μπαλαμπάνη(ότι μπορούσε να κάνει περισσότερα και δεν τα έκανε) είναι αυτή που του άξιζε και αν ναι,τότε στη Γ εθνική τρελάθηκαν και παίρνουν παίκτες που δεν παίζουν?Ο καθένας από εμάς έχει την άποψή του και είναι τουλάχιστον σεβαστή,γι'αυτό θα σε παρακαλέσω αν θέλεις να μου απαντήσεις να αποφύγεις χαρακτηρισμούς(κολλημένος,σαχλαμάρες και έλλειψη σοβαρότητας).Δε θυμάμαι να προσέβαλα εσένα ή οποιονδήποτε άλλον στο φόρουμ και απαιτώ το ίδιο κι από εσένα.Ευχαριστώ!
Jabar
Θα παρακαλούσα να λείψουν οι χαρακτηρισμοί και τις απόψεις του ο καθένας να τις γράφει με ήπιο τόνο.
Οι χαρακτηρισμοί δεν προσδίδουν κύρος σε μια άποψη το αντίθετο την απαξιώνουν.
peace.gif ΗΠΙΟΤΗΤΑ
westside
Λοιπόν παίδες η Ένωση Ιλίου έκλεισε τους Αναστασόπουλο (από Αγ. Παρασκευή) και Καλαμαρά (από Αρδηττό), που μαζί με Παπαλουκά και Φούτση θα αποτελούν την φροντ λάιν για την περίοδο που μας έρχεται..
ambulas
χαλασε η μεταγραφη καρατζα στο γαλατσι..λεπτομερειες δεν γνωριζω ακομα..εκτιμηση οτι θα αγωνιζεται κυριακη..
DORIAN
QUOTE(fplayer @ Jun 24 2008, 17:41 ) *
Είσαι εριστικός Quote και πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο!?Είναι προφανές-και δεν το αρνήθηκα-ότι γνωρίζω τον Μπαλαμπάνη αλλά αυτό δε σημαίνει ότι έχω κόλλημα.Οι οπαδοί της Πεντέλης βλέπετε εχθρούς παντού.Είναι τόσο δύσκολο να δεχτείτε ότι υπάρχει κι άλλη άποψη εκτός από τη δική σας?Ξέρουμε όλοι τι συμβαίνει στην Πεντέλη,ποιοι προωθούνται από ποιους και γιατί.Δεν είσαι σε θέση να δεις ότι η Πεντέλη «κρέμασε» έναν καλό παίκτη για να κρατήσει παίκτες που σέρνονται?Όσο για την τρικλοποδιά,τρικλοποδιά δε θεωρείται το να χρεώνουν την κακή διοίκηση της ομάδας(που έφερε την ομάδα στη θέση που βρίσκεται) σε παίκτες που έδειξαν τι αξίζουν και πάλεψαν για την ομάδα,απαλλάσσοντας ταυτόχρονα τα «δικά τους παιδιά» από τις ευθύνες?Θεωρείς ότι η απάντηση που δόθηκε στον Μπαλαμπάνη(ότι μπορούσε να κάνει περισσότερα και δεν τα έκανε) είναι αυτή που του άξιζε και αν ναι,τότε στη Γ εθνική τρελάθηκαν και παίρνουν παίκτες που δεν παίζουν?Ο καθένας από εμάς έχει την άποψή του και είναι τουλάχιστον σεβαστή,γι'αυτό θα σε παρακαλέσω αν θέλεις να μου απαντήσεις να αποφύγεις χαρακτηρισμούς(κολλημένος,σαχλαμάρες και έλλειψη σοβαρότητας).Δε θυμάμαι να προσέβαλα εσένα ή οποιονδήποτε άλλον στο φόρουμ και απαιτώ το ίδιο κι από εσένα.Ευχαριστώ!


Oπωσδηποτε η αποψη μας για τηνΠΕΝΤΕΛΗ μετραει περισσοτερο απο την δικη σου.
Σε οτι αφορα την ΔΙΟΙΚΗΣΗ ας σε κρινει καθε καλοπροαιρετος παρατηρητης .
Παντως ενισχυεις τις αποψεις που εξεφρασα για τα γραφομενα σου.
DORIAN
QUOTE(Jabar @ Jun 24 2008, 19:15 ) *
Θα παρακαλούσα να λείψουν οι χαρακτηρισμοί και τις απόψεις του ο καθένας να τις γράφει με ήπιο τόνο.
Οι χαρακτηρισμοί δεν προσδίδουν κύρος σε μια άποψη το αντίθετο την απαξιώνουν.
peace.gif ΗΠΙΟΤΗΤΑ


Πιστευεις οτι εκφρασεις τυπου΄'δικα τους παιδια" ," η κακη διοικηση της ομαδας", "παικτες που σερνονται"
δεν προκαλουν κανενα προβλημα και σε κανενα λυπαμε πολυ αφου πιστευω οτι ολοι πρεπει να αντιμετωπιζονται με τον ιδιο τροπο ανεξαρτητα απο την ιδιοτητα τους πακτες φιλαθλοι παραγοντες προπονητες
και οτι αλλο .
Σε καμια περιπτωση το forum δεν πρεπει να γινει μεσο ευρεσης εργασιας παικτων και προπονητων.
Πρεπει να αποφευχθουν φαινομενα τυπου maravic που αφου σοβαντισε με λασπη την ομαδα μου και οχι μονο ,για μια ολοκληρη αγωνιστικη περιοδο, εξαφανισθηκε μετα την αποκαλυψη της ταυτοτητας του.
Πιστευω λοιπον αγαπητε Jabar να σκυψεις λιγο στην πραγματικοτητα.
DORIAN
QUOTE(ambulas @ Jun 24 2008, 21:55 ) *
χαλασε η μεταγραφη καρατζα στο γαλατσι..λεπτομερειες δεν γνωριζω ακομα..εκτιμηση οτι θα αγωνιζεται κυριακη..


Mε τον Δρακακη τι γινεται ?
pointguard
QUOTE(DORIAN @ Jun 25 2008, 11:51 ) *
Mε τον Δρακακη τι γινεται ?

Εγώ έχω ήδη υπογράψει και τα έχει βρει και η ερυθραία με το Γαλάτσι για την υποσχετική. Του Καρατζά δεν χάλασε μεταξύ αυτού και του Γαλατσίου αλλά μεταξύ αυτού και της ΑΕΝΚ σε σχέση με ενδεχόμενη υποσχετική.
westside
Τελικά παιδιά γνωρίζει κανείς αν ισχύουν οι φήμες που θέλουν τον Κουντουμάδη στον Αετό?
pointguard
Άκουσα οτι του έγινε πολύ καλή πρόταση αλλά συζητάει και με άλλες ομάδες απ΄ όσο΄ξέρω. Ο Στρατάκης έκλεισε Γαλάτσι.
westside
Ο Στρατάκης που έπαιζε και σε τι θέση? Δυναμώνει αρκετά το Γαλάτσι. . .
pointguard
4- 5 στην Ιεράπετρα ήταν πέρυσι. Επέστρεψε και ο Τασσιόπουλος και αναμένονται 2 ακόμα πρωτοκλασάτες μεταγραφές
vk12
ο παπαγος ξερει κανεις αν ανεβηκε τελικα?ποιος θα παρει τη θεση του στην α εσκα?
westside
Με τις τωρινές ενδείξεις ο Παπάγου θα παίζει στην Γ Εθνική ενώ την θέση του στην Α ΕΣΚΑ καταλαμβάνει η Πέρα Κλουμπ. .
Jabar
QUOTE(DORIAN @ Jun 25 2008, 11:48 ) *
Πιστευεις οτι εκφρασεις τυπου΄'δικα τους παιδια" ," η κακη διοικηση της ομαδας", "παικτες που σερνονται"
δεν προκαλουν κανενα προβλημα και σε κανενα λυπαμε πολυ αφου πιστευω οτι ολοι πρεπει να αντιμετωπιζονται με τον ιδιο τροπο ανεξαρτητα απο την ιδιοτητα τους πακτες φιλαθλοι παραγοντες προπονητες
και οτι αλλο .
Σε καμια περιπτωση το forum δεν πρεπει να γινει μεσο ευρεσης εργασιας παικτων και προπονητων.
Πρεπει να αποφευχθουν φαινομενα τυπου maravic που αφου σοβαντισε με λασπη την ομαδα μου και οχι μονο ,για μια ολοκληρη αγωνιστικη περιοδο, εξαφανισθηκε μετα την αποκαλυψη της ταυτοτητας του.
Πιστευω λοιπον αγαπητε Jabar να σκυψεις λιγο στην πραγματικοτητα.

Δεν αναφέρθηκα σε εσένα αλλά και στους δύο.Αυτά που γράφεις θα πρέπει να είναι ίδια είτε γράφεις με ονοματεπώνυμο είτε με ψευδώνυμο.Να σέβεσαι το συνομιλητή σου σαν να μιλάς σε φίλο η να βρίσκεται μπροστά σου.Ο καθένας τελικά συμβιβάζεται με ότι αντιλαμβάνεται σαν πραγματικότητα ,στη δική μου δεν χρειάζεται να σκύψω πουθενά.Οι χαρακτηρισμοί λοιπόν δεν είναι αποδεκτοί.Δεν ασχολούμαι άλλο με το θέμα για οποιαδήποτε διευκρίνηση με πμ για να μην κουράζουμε.
sonic
ο Αρης που θα παιζει του χρονου? εχει κλεισει αυτο ή παιζει ακομα το θεμα?
coach_70
Ο Γιώργος Καρακώστας του Πανερυθραϊκού που αγωνιζόταν στην Κηφισιά ανήκει από χτες στον Ταύρο.
pointguard
Καλορίζικος κόουτς. Τελικά ήρθε με την δεύτερη!! καλη επιτυχία Γιωργάρα
vk12
QUOTE(westside @ Jun 25 2008, 22:43 ) *
Με τις τωρινές ενδείξεις ο Παπάγου θα παίζει στην Γ Εθνική ενώ την θέση του στην Α ΕΣΚΑ καταλαμβάνει η Πέρα Κλουμπ. .


κανει τιποτα η περα κλουμπ ή θα παει απατη? ποιος ειναι προπονητης? για τον Αθηναικο ξερει κανεις τιποτα?
EAST END
QUOTE(Green Lantern @ Jun 24 2008, 14:04 ) *
Μπαλαουρας οεοεοεοεοεοεοεοεοε κ τα μυαλα στα καγκελα.....πολυ ευχαριστο νεο η επιστροφη του γιαννη αν οντως ισχυει!!!!.

ISXYEI GIA KOYNTOYMADH
billy_14
QUOTE(DORIAN @ Jun 24 2008, 10:19 ) *
Απο οτι γνωριζω η δικη σου δουλεια στον ΝΑΟ δεν ειναι αυτη την εποχη .
Ετσι δεν μου εκανε εντυπωση η απουσια σου αλλα τωρα που το ανεφερες οντως υφισταται.
Ελπιζω να μην εχει να κανει με τις σατραπικες συμπεριφορες καποιων οπως Χ............ κ.λ.π ,η ομαδα σε χρειαζεται.

Για την ομάδα παραμένω στρατιώτης και φίλαθλος.
Όσο για τις "σατράπικες συμπεριφορές", αποκρούω μετά βδελυγμίας τον χαρακτηρισμό σου και εκτιμώ αυτόν τον άνθρωπο για τη μέχρι τώρα προσφορά του στην ομάδα που αγαπώ. Και να σου πω κάτι; Αντί να πετάς μπηχτές δεξιά κι αριστερά δεν μας λες το ονοματάκι σου να ξέρουμε με ποιον έχουμε να κάνουμε; Γιατί μάγκας και ανώνυμος δεν γίνεται.
westside
QUOTE(vk12 @ Jun 26 2008, 09:30 ) *
κανει τιποτα η περα κλουμπ ή θα παει απατη? ποιος ειναι προπονητης? για τον Αθηναικο ξερει κανεις τιποτα?

Η Πέρα Κλουμπ στη Β είχε προπονητη τον ΣΓΟΥΡΟ. . Για την φετινή περίοδο δεν γνωρίζω κάτι..
Για τον Αθηναικό έχω ακούσει δύο ενδεχόμενα, είτε δεν θα κατέβει καθόλου είτε θα κατέβει με έφηβους για να αποφύγει την απ¨ ευθείας πτώση στην Δ ΕΣΚΑ.
billy_14
QUOTE(fplayer @ Jun 24 2008, 14:41 ) *
Είσαι εριστικός Quote και πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο!?Είναι προφανές-και δεν το αρνήθηκα-ότι γνωρίζω τον Μπαλαμπάνη αλλά αυτό δε σημαίνει ότι έχω κόλλημα.Οι οπαδοί της Πεντέλης βλέπετε εχθρούς παντού.Είναι τόσο δύσκολο να δεχτείτε ότι υπάρχει κι άλλη άποψη εκτός από τη δική σας?Ξέρουμε όλοι τι συμβαίνει στην Πεντέλη,ποιοι προωθούνται από ποιους και γιατί.Δεν είσαι σε θέση να δεις ότι η Πεντέλη «κρέμασε» έναν καλό παίκτη για να κρατήσει παίκτες που σέρνονται?Όσο για την τρικλοποδιά,τρικλοποδιά δε θεωρείται το να χρεώνουν την κακή διοίκηση της ομάδας(που έφερε την ομάδα στη θέση που βρίσκεται) σε παίκτες που έδειξαν τι αξίζουν και πάλεψαν για την ομάδα,απαλλάσσοντας ταυτόχρονα τα «δικά τους παιδιά» από τις ευθύνες?Θεωρείς ότι η απάντηση που δόθηκε στον Μπαλαμπάνη(ότι μπορούσε να κάνει περισσότερα και δεν τα έκανε) είναι αυτή που του άξιζε και αν ναι,τότε στη Γ εθνική τρελάθηκαν και παίρνουν παίκτες που δεν παίζουν?Ο καθένας από εμάς έχει την άποψή του και είναι τουλάχιστον σεβαστή,γι'αυτό θα σε παρακαλέσω αν θέλεις να μου απαντήσεις να αποφύγεις χαρακτηρισμούς(κολλημένος,σαχλαμάρες και έλλειψη σοβαρότητας).Δε θυμάμαι να προσέβαλα εσένα ή οποιονδήποτε άλλον στο φόρουμ και απαιτώ το ίδιο κι από εσένα.Ευχαριστώ!

Θέλω να προσθέσω στην κουβέντα κάποιες δικές μου απόψεις, που βεβαίως δεν αποτελούν θέσεις της διοίκησης του ΝΑΟ αφού δεν ανήκω πια σ' αυτήν.

Το Θοδωρή τον είδα κι εγώ προχτές, τον αποχαιρέτησα και του ευχήθηκα ολόψυχα καλή επιτυχία. Όπως μάλιστα είπα και σ' ένα φίλο μου εκεί, χαίρομαι πολύ που δεν θα τον έχω του χρόνου αντίπαλο.

Ο Θοδωρής είναι ένα παιδί μάλαμα, και πολύ καλός παίκτης. Είμαι μάλιστα από εκείνους που εισηγήθηκαν με θέρμη την περσινή απόκτησή του. Με δικαίωσε περίτρανα... στον πρώτο γύρο του φετινού πρωταθλήματος, με αποκορύφωμα τους 43 πόντους του μέσα στον Ταύρο. Ήταν ο πρώτος σκόρερ μας με διαφορά από τον δεύτερο και πάμπολλες φορές μάς έβγαλε από δύσκολες καταστάσεις.

Αυτό που έχω να προσάψω όμως στον φίλο μου το Θοδωρή είναι ότι στα περισσότερα ντέρμπι (με ομάδες πάνω από μας) ήταν περίπου εξαφανισμένος, με 9 και 0 πόντους στα δύο ματς με Κηφισιά, 8 στη συντριβή στο Ψυχικό, 9 και 10 με Ίλιον κλπ κλπ., πέραν του ότι παρασύρθηκε κι αυτός στην κάθετη πτώση της ομάδας στο δεύτερο γύρο όταν περιμέναμε απ' αυτόν να τη "σηκώσει", και ευτυχώς που υπήρχαν στο τέλος τα δύο ματς με την Πετρούπολη (πρωτάθλημα-Κύπελλο), όπου έπαιξε με εγωισμό και πείσμα, λόγω πρότερης θητείας στον Άρη μάλλον, και ξανάδα κι εγώ τον παίκτη που καμάρωνα επειδή τον πρότεινα στην ομάδα. Σταγόνα όμως στον ωκεανό του κακού β' γύρου όλης της ομάδας. Αυτό λοιπόν μάλλον εννοούσαν οι διοικούντες τον ΝΑΟ λέγοντας ότι "μπορούσε περισσότερα και δεν τα έκανε", και δεν μπορώ να τους δώσω ΚΑΝΕΝΑ άδικο, γιατί όντως οι δυνατότητες του Θοδωρή είναι μεγαλύτερες.

Στη θέση του λοιπόν, εγώ προσωπικά (ο ρομαντικός, άρα και έχων το ακαταλόγιστο σχετικά με τα τεκταινόμενα σήμερα στην "ερασιτεχνική" ΕΣΚΑ) μετά από τέτοια συνολική πορεία με τίποτα δεν θα ερχόμουν να ζητήσω περισσότερα χρήματα (όπως άκουσα ότι ζήτησε, ίσως κάνω και λάθος). Συν το γεγονός ότι η Πεντέλη ποτέ δεν θα μπορούσε να του δώσει αυτά που άκουσα ότι του έδωσε ο Ιωνικός (και πάλι δεν είμαι σίγουρος, έτσι; ). Κι έτσι σωστά και δίκαια ο Θοδωρής αποχώρησε κοιτάζοντας την καριέρα του, διαπράττοντας όμως ένα "ανφέρ" πριν φύγει. ΑΝ (λέω ΑΝ) όντως είπε ότι δεν τον φροντίσαμε στον τραυματισμό του με τον Άρη στην Ίριδα, αυτό είναι το λιγότερο άδικο για μια ομάδα που έχει ασφαλίσει όλους της τους παίκτες με κανονικό συμβόλαιο. Δε νομίζω να το κάνουν πολλοί αυτό στην κατηγορία μας...

Και πάλι, καλή πορεία στο Θοδωρή, τον πίστευα και τον πιστεύω, και - επαναλαμβάνω - χαίρομαι που δεν θα τον έχω αντίπαλο και θα χαίρομαι πάντα όταν θα τον βλέπω. Αν τον στενοχώρησα μ' αυτά που γράφω, μπορούμε να τα συζητήσουμε και παρέα, το ξέρει άλλωστε ότι πάντα ήμουν ανοιχτός.

Και παρακαλώ πολύ να σταματήσει αυτή η άδικη συμπεριφορά προς τη διοίκηση του ΝΑΟ, τόσο εξ' αλλοτρίων όσο και εξ' οικείων (από τον fplayer πχ που δηλώνει μάλιστα και οπαδός του, ή από τον DORIAN που μιλάει για... σατραπείες). Στηρίζω με όλες μου τις δυνάμεις τη νέα διοίκηση όπως στήριξα και την παλιά. Και παρακαλώ να μη μιλάει κανείς υποτιμητικά γι' αυτούς τους ανθρώπους που πήραν την ομάδα από τη Δ' ΕΣΚΑ και την ανέβασαν με σκληρή δουλειά στα σαλόνια της Αθήνας, έχοντας μάλιστα όραμα και για παραπάνω.

Υ.Γ.: Σχετικά μ' αυτό το τελευταίο, απορώ και εξίσταμαι πώς κάποιοι ρίχνουν όλες τις ευθύνες για τον κακό β' γύρο στη διοίκηση απαλλάσσοντας ταυτόχρονα τους παίκτες... Ειλικρινά απορώ... Μάλλον δεν ήταν παρόντες στα συγκεκριμένα ματς...
Υ.Γ.2: Η Πεντέλη δεν κράτησε ούτε θα κρατήσει ΚΑΝΕΝΑΝ παίκτη "που σέρνεται". Στο εγγυώμαι προσωπικά.
assistant
O Αετος εκλεισε Κουντουμαδη,Μπιτσικα,Μπουρα απο Κορωπι καθως και απο Σπατα τον Περγαντη.Ειχα πει στο τελος της χρονιας οτι ο Αετος χρειαζεται ριζικη αναδομηση προκειμενου να σταθει με αξιωσεις στην Α Εσκα.Προφανως αυτο το ηξεραν πολυ καλυτερα απο μενα οι ανθρωποι της ομαδας αφου προχωρησαν σε μια ντουζινα μετεγγραφες και κρατησαν απο περυσι μονο τους Ραδη,Σοφιανοπουλο και Τσιγωνακη.Νομιζω οτι θα εχουν καλη και ανταγωνιστικη ομαδα αν καταφερουν να δεσουν ολοι αυτοι οι νεοι.
assistant
Μολις εμαθα οτι τα Σπατα δε θα κατεβασουν ομαδα φετος.Αν ξερει καποιος κατι ας το γραψει.
ΜJ23
QUOTE(assistant @ Jun 27 2008, 00:27 ) *
Μολις εμαθα οτι τα Σπατα δε θα κατεβασουν ομαδα φετος.Αν ξερει καποιος κατι ας το γραψει.

ισχυει....ηταν να παει ενας φιλος αλλα τελικα χαλασε επειδη διαλυθηκαν shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
DORIAN
Για ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ μεταγραφες τελος εκτος και αν προκυψει κατι τελευταια στιγμη.
ηρθαν Παναγιωτοπουλος απο ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ,Μπαρτζος απο ΑΕΝ.ΚΙΦΗΣΙΑΣ,Μακρης απο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ,
και Κορβιγκτον απο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ ΡΑΦ.
westside
QUOTE(assistant @ Jun 26 2008, 23:27 ) *
Μολις εμαθα οτι τα Σπατα δε θα κατεβασουν ομαδα φετος.Αν ξερει καποιος κατι ας το γραψει.


Αν όντως ισχύει αυτή η πληροφορία είναι πολύ κρίμα για μια ομάδα η οποία φαινόταν πολύ δυνατή και αγωνιστικά αλλά και διοικητικά. . Οπότε η Πέρα Κλουμπ ανεβαίνει σίγουρα και ελπίζει πλέον και το Κουκάκι σε πιθανή αποχώρηση του Αθηναικού!!

Υ.Γ: Από Πεντέλη εκτός του Μπαλαμπάνη ποιος άλλος έφυγε από την ομάδα???
mimos8
QUOTE(DORIAN @ Jun 27 2008, 08:37 ) *
Για ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ μεταγραφες τελος εκτος και αν προκυψει κατι τελευταια στιγμη.
ηρθαν Παναγιωτοπουλος απο ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ,Μπαρτζος απο ΑΕΝ.ΚΙΦΗΣΙΑΣ,Μακρης απο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ,
και Κορβιγκτον απο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ ΡΑΦ.

ο μπαρτζος ειναι παιχταρας και θα βγαλει ματια του χρονου!θα αναστεναξουν τα διχτακια στο κλειστο της πεντελης!αν αρχισει να βαζει δε σταματαει με τιποτα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.