Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ - Α' Ε.Σ.Κ.Α 2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
odysseas 1998
QUOTE(scarface @ Jun 12 2008, 12:38 ) *
προς Β εσκα οδευει...σε ομαδα του "θεου"..

Άγιο Θωμά???
pg21
QUOTE(beach boy @ Jun 10 2008, 23:40 ) *
Σιγουρα θα τον ξερεις πολυ καλυτερα απο εμενα για να εχεις αυτη την αποψη...στενος συγγενης του εισαι? hammer.gif hammer.gif hammer.gif

Με πληρώνει για να γράφω καλά λόγια γι'αυτόν και κερνάει κάτι υπέροχους καφέδες στην πλατεία. 41.gif
Εσύ δεν μας είπες από που τον ξέρεις ή αν τον έχεις παίξει αντίπαλος για να ξέρουμε γιατί τον έχεις τόση αδυναμία. 77.gif
pg21
QUOTE(Jabar @ Jun 10 2008, 18:26 ) *
Αφού με ρωτάει ο φίλος μου ο Αssistant να του πώ ότι εδώ και περίπου μία βδομάδα προπονητής του Χολαργού είναι ο Κώστας Παπαμάρκος που πέρυσι καθοδηγούσε τον Πειραϊκό.
Εχει ακουστεί ότι και το Ιλιον και ο Νεοπεντελικός έκλεισαν προπονητή .
Περιμένω από το φίλο ilion player και του billy 14 την επιβεβαίωση για τις δικές τους ομάδες

Φίλε Jabar, αν και δεν ξέρω ποιος είσαι, είχα και εγώ δίκιο για Γρυλλιωνάκη.
Άσχετο.......Η ΑΕΚ πάει κατά διόλου με τα καραγκιοζιλίκια του Γιαουρτά. bball.gif bball.gif bball.gif
Jabar
QUOTE(pg21 @ Jun 13 2008, 01:26 ) *
Φίλε Jabar, αν και δεν ξέρω ποιος είσαι, είχα και εγώ δίκιο για Γρυλλιωνάκη.
Άσχετο.......Η ΑΕΚ πάει κατά διόλου με τα καραγκιοζιλίκια του Γιαουρτά. bball.gif bball.gif bball.gif

Και εγώ το ήξερα αλλά ήθελα μία επιβεβαίωση από την ομάδα.Για την ΑΕΚ υπάρχουν τόπικ που μπορούμε να τα πούμε μπες και γράψε ότι θες.
ΜJ23
QUOTE(pointguard @ Jun 12 2008, 01:14 ) *
Η Ραφήνα πήρε 1 παίκτη από Αθηναικό. Πολλές ομάδες ψάχνουν για ψηλό με διάθεση να βάλουν βαθιά το χέρι στην τσέπη..

καντους 3 τους παικτες που πηρε............. shot.gif
tasos
Προπονητης για τον Απολλωνα ο Παυλος που ηταν περσι στον Εθνικο Πειραιώς.
pointguard
QUOTE(ΜJ23 @ Jun 13 2008, 11:59 ) *
καντους 3 τους παικτες που πηρε............. shot.gif

o ψηλός δεν πήγε και το 2αρι είναι εκεί από πέρυσι. μόνο ο άσσος πήγε!
ilion_player
QUOTE(sonic @ Jun 12 2008, 14:13 ) *
νομιζω η επιτυχια θα ειναι σιγουρη.... 41.gif 41.gif 41.gif


Αυτό περιμένουμε όλοι. Πάντως η διοίκηση θα είναι δίπλα του για να τον βοηθήσει.
pointguard
QUOTE(pointguard @ Jun 13 2008, 15:24 ) *
o ψηλός δεν πήγε και το 2αρι είναι εκεί από πέρυσι. μόνο ο άσσος πήγε!

xthes ematha kai gia 2o kai prin apo ligo dikaiothikes!
beach boy
QUOTE(odysseas 1998 @ Jun 12 2008, 17:12 ) *
Άγιο Θωμά???

Με τη βοηθεια του θεου και του Αγιου Θωμα να μην κινδυνευσει να πεσει η ομαδα με τις επιλογες της....
Steryios
QUOTE(tasos @ Jun 13 2008, 17:35 ) *
Προπονητης για τον Απολλωνα ο Παυλος που ηταν περσι στον Εθνικο Πειραιώς.

Άντε να δούμε τι θα κάνει ο φίλος μου ο Γιάννης στον σύλλογο μιας ολόκληρης ζωής για μένα.
ΜJ23
ραφηνα πηρε προκοπη-κορκοσουρα και 99% θρασο 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
PROKA
Προπονητη πηρε?
pikaso
Γεια σας, μπαινω για πρωτη φορα. Μου αρεσει παρα πολυ το εντυπωσιακο μπασκετ που επαιξε η κηφισια φετος,οπως κ σε μερικα ματς το ψυχικο. Σας ενημερωνω για τις παρακατω μεταγραφες, χαλαει του Λυγγεριδη στον Παπαγο(κλαιει ο Γκανας....) sad.gif Ο Καραγρηγοριου εφυγε απο το ψυχικο κ πηγε ανω λιοσια. Διακαης ποθος του χολαργου ειναι ο ανδρεαδακης, ο καρβουνης ζηταει πολλα κ μαλλον δεν μενει κ εκλεισε με ακρα μυστικοτητα ο βεντουρης στον παπαγο. κ.Γκανα ο μακροπουλος που πηρες μηπως ειναι ο τραγουδιστης??
scarface
QUOTE(odysseas 1998 @ Jun 12 2008, 17:12 ) *
Άγιο Θωμά???



μαλλον προς Α εσκα παει..
zigolo7
Η Νίκη Αμαρουσίου κλείνει 3-4 που πέρσι αγωνιζόταν Γ`εθνική (βορρά) με μέσο όρο πόντων 19,3 και ribound 8,2.
gatos
QUOTE(zigolo7 @ Jun 18 2008, 09:33 ) *
Η Νίκη Αμαρουσίου κλείνει 3-4 που πέρσι αγωνιζόταν Γ`εθνική (βορρά) με μέσο όρο πόντων 19,3 και ribound 8,2.



re Zigolo η Γ Εθνική του Βορρά είναι χειρότερη απο τη Β΄ΕΣΚΑ.Αυτο δεν λέει τιποτα.
v-span
Επαιζε και Ερυθραια λιγο παλιοτερα?
zigolo7
QUOTE(gatos @ Jun 18 2008, 06:50 ) *
re Zigolo η Γ Εθνική του Βορρά είναι χειρότερη απο τη Β΄ΕΣΚΑ.Αυτο δεν λέει τιποτα.


το είδα στα μπαραζ!

QUOTE(v-span @ Jun 18 2008, 08:13 ) *
Επαιζε και Ερυθραια λιγο παλιοτερα?


όχι δεν εχει παίξει αθήνα καθόλου. μικρός είναι 22 χρονών
ambulas
QUOTE(zigolo7 @ Jun 18 2008, 09:33 ) *
Η Νίκη Αμαρουσίου κλείνει 3-4 που πέρσι αγωνιζόταν Γ`εθνική (βορρά) με μέσο όρο πόντων 19,3 και ribound 8,2.

η παικτουρα ο ασημενιος θα μεινει?
pg21
QUOTE(scarface @ Jun 18 2008, 08:54 ) *
μαλλον προς Α εσκα παει..

A ρε γίγαντα Μαργώνη 77.gif , να δουμε ποιος θα σκάσει τα περισσότερα για να σε πάρει? Πάντως πλάκα πλάκα οι περισσότερες ομάδες θα ρίξουν πολύ το μπάτζετ της χρονιάς και ελάχιστες θα τα σκάσουν χοντρά. Αυτή η παιχτούρα ο Φίλιος 77.gif να δούμε που θα πάει ?( πότε να περάσω να πληρωθώ ? ) bball.gif bball.gif bball.gif
zigolo7
QUOTE(ambulas @ Jun 18 2008, 08:31 ) *
η παικτουρα ο ασημενιος θα μεινει?


φίλε μου ο Ασημένιος θέλουμε πολύ να μείνει αλλά δεν εξαρτάτε μόνο από εμάς αλλά κατά πολύ από τον Απόλλωνα... θα δείξει.... Εσύ που θα παίξεις τελικά???
DORIAN
Πολλα ακοθγονται και γραφονται αλλα λιγα θα γινουν τελικα.
pitbull
QUOTE(zigolo7 @ Jun 18 2008, 09:33 ) *
Η Νίκη Αμαρουσίου κλείνει 3-4 που πέρσι αγωνιζόταν Γ`εθνική (βορρά) με μέσο όρο πόντων 19,3 και ribound 8,2.

και αυτη η παιχτουρα ο βλαχονατσιος τι θα κανει θα μεινει? ή ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα το κοψει?
DORIAN
Απο ΠΕΝΤΕΛΗ φευγει και ο Koυγιανος που επιστρεφει στην ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Σε εκκρεμοτητα οι περιπτωσεις Μπαλαμπανη και Στραγκα.Προπονουνται στα Βριλησια και μαλλον θα παραχωηθουν με υποσχετικη οι ταλαντουχοι Νταουτ και Γεωργουσης.
Ο Βοσικας εχει ηδη παρει την ελευθερας του για τα Καλυβια που δειχνουν φιλοδοξα αλλα απειρα.
Μαλλον παμε για γενικη ανανεωση .
Σιγουρα τον πρωτο λογο θα εχει η γνωμη που σχηματιζει ο κοουτς Γρυλιωνακης απο τις καθημερινες προπονησεις.
Παντως σιγουροι πλεον μπορει να θεωρουνται μονο οι Χαρτοματσιδης,Μαντζιος,Μανιατης,Αττικος,Μα
γειρας,
Τζεμης και δυο εως τρεις μικροι απο τους πολλους που μετεχουν στις προπονησεις.
Οι μεταγραφικες κινησεις θα ειναι συγκεκριμενες και πολυ προσεκτικες.
Η πρωτη αναμενεται οτι θα ανακοινωθει πολυ συντομα.
v-span
Ακούγεται επιστροφή του πολύ βελτιωμένου Δρακάκη, από τη θητεία του στο Λαύριο, στην κατηγορία σε κάποια από τις ομάδες που τον ζητούν.Αν πάει εκεί όπου είναι και κοντά μάλλον έχουμε βρει ένα φαβορί ήδη για του χρόνου...
ambulas
QUOTE(v-span @ Jun 18 2008, 18:43 ) *
Ακούγεται επιστροφή του πολύ βελτιωμένου Δρακάκη, από τη θητεία του στο Λαύριο, στην κατηγορία σε κάποια από τις ομάδες που τον ζητούν.Αν πάει εκεί όπου είναι και κοντά μάλλον έχουμε βρει ένα φαβορί ήδη για του χρόνου...

εγω ακουσα για καρατζα δρακακη πακετο..τι εχει να γινει τις δευτερες!!!
Kalfopoulos11
Τελικά σκέφτομαι να μείνω και εγώ στη κατηγορία, όλα καλά στο Ψυχικό αλλά δεν έχει All star η Γ εθνική.
Ασε που είναι ωραία μέρα για αγώνα η δευτέρα.
Τώρα για ομάδα δε ξέρω,θα δείξει....
Peritri
Ωραία η Δευτέρα Καλφό;

Σου χαλάει το ΣΚ, έλα κατά Β' μεριά tongue.gif
DORIAN
Συμπληρωματικα για Πεντελη ο Σταμος 2,02m 4αρι με πολυ καλο ρημπαουντ και σουτ απο μεση αποσταση και απο τοτριποντοπου περυσι ειχε δοθει δανεικος στα Βριλησια μαλλον θα παραχωρηθει
με ελευθερας αν και υπαρχει η σκεψη να παραμεινει στην ομαδα αφου οι ανθρωποι της πιστευουν πολυ στο ταλεντο του και τα προσοντα του
Jabar
Με παίκτες από την Αγία Παρασευή μιλά ο Αετός.Με τον Καρδαρά για πλεϋ και Αναστασόπουλο για 4
ambulas
πιθανον αποχωρηση του δημητρη κορβινγκτον απο ραφηνα.οποιος προλαβει παιδια!!!δεν χρειαζεται να πω το ποσο χρησιμος παικτης ειναι.μιλαει η ιστορια.ξερω οτι παρολο τον τραυματισμο που ειχε ειναι τοσο πεισματαρης που θα ειναι σουπερ οταν θα υπαρξουν οι σωστες συνθηκες..
pointguard
vspan oi plhrofories sou einai sostes! k esena ambula!!
pointguard
kata 99% tha postaro edo tou xronou! elpizo kai o filos kalfopoulos to idio
mimos8
QUOTE(pointguard @ Jun 19 2008, 04:00 ) *
kata 99% tha postaro edo tou xronou! elpizo kai o filos kalfopoulos to idio

αν ποσταρες ετσι και στο low post θα επαιζες Α1 ψηλε μου! peace.gif
DORIAN
QUOTE(v-span @ Jun 18 2008, 18:43 ) *
Ακούγεται επιστροφή του πολύ βελτιωμένου Δρακάκη, από τη θητεία του στο Λαύριο, στην κατηγορία σε κάποια από τις ομάδες που τον ζητούν.Αν πάει εκεί όπου είναι και κοντά μάλλον έχουμε βρει ένα φαβορί ήδη για του χρόνου...


Σιγα μη κανει διαφορα για ανοδο ο Δρακακης, σταματειστε τι αβαντες
westside
Παιδιά καλησπέρα σε όλους. . Παρακολουθώ το φόρουμ αρκετά αλλά γράφω για πρώτη φορά. . Ακούγονται πολλά γύρω από μεταγραφές και φαίνεται ότι φέτος οι Δευτέρες θα έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον από κάθε άποψη. . Ελπίζω να το καταλάβω και εγώ αγωνιζόμενος. . .

Υ.Γ:Το φετινό πρωτάθλημα θα είναι αρκετά αμφίρροπο στην κορυφή αλλά και από την άλλη αρκετά προβλέψιμο στην ουρά αφού 3-4 ομάδες ακουγεται ότι κατεβαίνουν με μηδενικούς οικονομικούς πόρους. . Ιδωμεν. .
pointguard
QUOTE(DORIAN @ Jun 19 2008, 08:34 ) *
Σιγα μη κανει διαφορα για ανοδο ο Δρακακης, σταματειστε τι αβαντες

euxaristo dorian!
sonic
ναι, ειδαμε και τις ομαδες τις οποιες πληρωνανε φετος! ακομα τα περιμενουν μερικα παιδια!
υπομονη, στο τελος των μεταγραφων ολοι θα ψαχνουν!!! icon_drunk.gif

QUOTE
Υ.Γ:Το φετινό πρωτάθλημα θα είναι αρκετά αμφίρροπο στην κορυφή αλλά και από την άλλη αρκετά προβλέψιμο στην ουρά αφού 3-4 ομάδες ακουγεται ότι κατεβαίνουν με μηδενικούς οικονομικούς πόρους. . Ιδωμεν. .
westside
Εγώ από αυτά που ακούω(χωρίς φυσικά να ξέρω κάτι χειροπιαστό), τα Σπάτα, ο Απόλλων, το Μαρκόπουλο και ο Αθηναικός είναι τέσσερις ομάδες που θα έχουν low-profile στο φετινό πρώτάθλημα, ενώ από την άλλη, 4 με 5 ομάδες ήδη έχουν κινηθεί με τέτοιο τρόπο που υποδηλώνει καλή πορεία και βλέψεις για ψηλά(πρόσληψη αξιόλογων προπονητών,ανανεώσεις και μεταγραφές). Αλλά όλα αυτά θα φανούν μέσα στο γήπεδο. .
ambulas
QUOTE(DORIAN @ Jun 19 2008, 11:34 ) *
Σιγα μη κανει διαφορα για ανοδο ο Δρακακης, σταματειστε τι αβαντες

δεν ξερω για ανοδο .καθοδο,ανηφορα κτλ αλλα πες μου πια ομαδα στην α δεν θα ηθελε τον δρακακη στο ροστερ της..?μην τα ισοπεδωνουμε ολα..
leonkalf
Στον Ταύρο ο Καυκής
Στην απόκτηση του Βασίλη Καυκή προχώρησε η ομάδα του Αίολου / Ταύρου. Ο Έλληνας παίκτης προέρχεται από μια καλή χρονιά με τον Ερμή Σχηματαρίου και όλοι στην ομάδα περιμένουν πολλά από τον συγκεκριμένο αθλητή.


πηγή: basketblog.gr
westside
Η Ένωση Ιλίου κράτησε όλο το βασικό κορμό της περσινής ομάδας και κινείται στο μεταγραφικό παζάρι για την περαιτέρω ενίσχυσή της με στόχο μια πολύ καλή πορεία στο πρωτάθλημα, με ότι συνεπάγεται αυτο. . . 41.gif
FIVOS9
QUOTE(leonkalf @ Jun 19 2008, 23:52 ) *
Στον Ταύρο ο Καυκής
Στην απόκτηση του Βασίλη Καυκή προχώρησε η ομάδα του Αίολου / Ταύρου. Ο Έλληνας παίκτης προέρχεται από μια καλή χρονιά με τον Ερμή Σχηματαρίου και όλοι στην ομάδα περιμένουν πολλά από τον συγκεκριμένο αθλητή.
πηγή: basketblog.gr

εκτος του καυκη η ομαδα του ταυρου εκανε καμμια αλλη μεταγραφη?
blove.gif
westside
Μαθαίνω ότι δύο παίκτες που αγωνίζονται στις θέσεις 4 και 5 και είναι εγνωσμένης αξίας(αγωνιστική παρουσία σε υψηλότερες κατηγορίες για αρκετά χρόνια) οδεύουν προς Ίλιον μεριά. . . Περισσότερες πληροφορίες και ονόματα από βδομαδά. .
Πάντως το παζλ της νέας ομάδας σιγά σιγά συμπληρώνεται και η αισιοδοξία για κάτι καλό όσο πάει και μεγαλώνει..
B.SCOTT4
o drakakis sigoura mporei na kanei ti diafora, tha ton thelame polu kai stin e.f.o.a, stin opoia ginetai kali prospatheia gia na dimiourgithi antagwnistiki omada.
lamar
ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ!!! ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΔΡΑΚΑΚΗΣ ΚΑΙ ΚΑΡΑΤΖΑΣ.
westside
Οι Λοιζος, Σπηλιώπουλος θα μείνουν? Ξέρω ότι ο Κορρές ήδη έχει κλείσει Ελευσίνα. .
lamar
ΟΧΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΟ ΛΑΥΡΙΟ.
westside
Άρα το Γαλάτσι αλλάζει εντελώς φιλοσοφία(εκμετάλλευση νεαρών παιδιών από τα τμήματα υποδομής) και στοχεύει σε πρωταθλητισμό φέτος?
Επαναλαμβάνω την άποψη μου ότι το φετινό πρωτάθλημα θα είναι αρκετά αμφίρροπο στα ψηλά στρώματα. .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.