Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ - Α' Ε.Σ.Κ.Α 2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
mimos8
QUOTE(coach_70 @ Jun 26 2008, 01:51 ) *
Ο Γιώργος Καρακώστας του Πανερυθραϊκού που αγωνιζόταν στην Κηφισιά ανήκει από χτες στον Ταύρο.

πολυ εμπειρος ο γιωργαρας και ξερει πολλα κιλα μπασκετ!θα βοηθησει πολυ τον ταυρο αφου ξερει την κατηγορια καλυτερα απο τον καθενα.χαρακτηρας-διαμαντι!
DORIAN
QUOTE(westside)
Υ.Γ: Από Πεντέλη εκτός του Μπαλαμπάνη ποιος άλλος έφυγε από την ομάδα???


Aπο ΠΕΝΤΕΛΗ εφυγαν Βοσικας για ΚΑΛΥΒΙΑ , Μπαλαμπανης για ΙΩΝΙΚΟ ΝΦ ,Στραγκας μαλλον και αυτος για Γ ΕΘΝΙΚΗ και ο Κουγιανος για ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ ,Γεωργουσης και Νταουτ με υποσχετικη στα ΒΡΙΛΗΣΙΑ
ambulas
πολυ καλη μεταγραφη για την πεντελη.δημητρης κορβινγκτον!!δεν χρειαζεται να πω ποσο σημαντικος παικτης ειναι απλα ν α δωσω μια συμβουλη στους καινουργιους συμπαικτες του.μαγκες να τον ακουτε τον κορβι γιατι μονο κερδισμενοι θα ειστε γιατι ο τυπος εχει παιξει πολυ κ καλο μπασκετ..
abalos9
QUOTE(assistant @ Jun 26 2008, 14:20 ) *
O Αετος εκλεισε Κουντουμαδη,Μπιτσικα,Μπουρα απο Κορωπι καθως και απο Σπατα τον Περγαντη.Ειχα πει στο τελος της χρονιας οτι ο Αετος χρειαζεται ριζικη αναδομηση προκειμενου να σταθει με αξιωσεις στην Α Εσκα.Προφανως αυτο το ηξεραν πολυ καλυτερα απο μενα οι ανθρωποι της ομαδας αφου προχωρησαν σε μια ντουζινα μετεγγραφες και κρατησαν απο περυσι μονο τους Ραδη,Σοφιανοπουλο και Τσιγωνακη.Νομιζω οτι θα εχουν καλη και ανταγωνιστικη ομαδα αν καταφερουν να δεσουν ολοι αυτοι οι νεοι.

η ομαδα του αετου τη καινουργια χρονια αναμενεται να εμφανιστει πολυ δυνατη μιας και εχει ενισχυθει σημαντικα σε ολες τις θεσεις.εκτος των κουντουμαδη,μπιτσικα,μπουρα απο κορωπι και περγαντη απο τα σπατα εχει ηδη συμφωνησει με τον παπακωνσταντινου απο το περα,τον παπασταματιου απο τον εσπερο,τον γριβα απο τον κρονο ιωαννινων και τον πετροπουλο απο την ιριδα πετρουπολης.
απο την περσινη ομαδα σιγουροι ειναι οι ραδης,τσιγωνακης και σοφιανοπουλος ενω ερωτηματικο παραμενουν για το αν θα συνεχισουν οι μπαρδουνιωτης και οικονομου...
η ομαδα θα ειναι ακρως ανταγωνιστικη τουλαχιστον απο πλευρας ονοματων φτανει βεβαια να το δειξει μεσα στο γηπεδο καθως θα πρεπει και να δεσει παλι απο την αρχη!!!!
Υ.Γ.φιλε παραλια σου ευχομαι καλη επαγγελματικη σταδιοδρομια και να προσαρμοστεις γρηγορα στο καινουργιο σου περιβαλλον...και του χρονου στους νικς!!!
ADEKASTOS
QUOTE(DORIAN @ Jun 27 2008, 08:37 ) *
Για ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ μεταγραφες τελος εκτος και αν προκυψει κατι τελευταια στιγμη.
ηρθαν Παναγιωτοπουλος απο ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ,Μπαρτζος απο ΑΕΝ.ΚΙΦΗΣΙΑΣ,Μακρης απο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ,
και Κορβιγκτον απο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ ΡΑΦ.

Πές μου φίλε αν ο Μακρης ειναι ο Παίκτης που επαιζε Αμύντα γιατί αν ειναι αυτός (αμφιβάλλω)τότε ειναι ισως η μεγαλύτερη μεταγραφή για την Πεντέλη. Μιλάμε γιά παίκτη που παίζει ανετα στην Α2,και απορώ πώς κατεβηκε στα τοπικά φαίνεται επεσε πολύ χρήμα και βλέποντας και τίς αλλες μεταγραφές πρέπει να εχει πολύ χρήμα η Πεντελη ,μπράβο τους αξίζουν τέτοιες ομάδες με τέτοιες υποδομές ,σταθερές διοικήσεις,να προχωράνεκαι επειδή και εγώ τα ειχα χώσει κάποτε στην διοίκηση του Νεοπεντελικού για την εμονή τους στούς γηγενείς και στίς επιλογές τους τους ωφείλω μία συγνώμη.
billy_14
QUOTE(ADEKASTOS @ Jun 27 2008, 07:41 ) *
Πές μου φίλε αν ο Μακρης ειναι ο Παίκτης που επαιζε Αμύντα γιατί αν ειναι αυτός (αμφιβάλλω)τότε ειναι ισως η μεγαλύτερη μεταγραφή για την Πεντέλη. Μιλάμε γιά παίκτη που παίζει ανετα στην Α2,και απορώ πώς κατεβηκε στα τοπικά φαίνεται επεσε πολύ χρήμα και βλέποντας και τίς αλλες μεταγραφές πρέπει να εχει πολύ χρήμα η Πεντελη ,μπράβο τους αξίζουν τέτοιες ομάδες με τέτοιες υποδομές ,σταθερές διοικήσεις,να προχωράνεκαι επειδή και εγώ τα ειχα χώσει κάποτε στην διοίκηση του Νεοπεντελικού για την εμονή τους στούς γηγενείς και στίς επιλογές τους τους ωφείλω μία συγνώμη.

Είναι όντως ο Μακρής από τον Αμύντα. Γενικά οι μεταγραφές μας φέτος με εξέπληξαν θετικότατα, συμφωνώ με ΟΛΕΣ ανεξαιρέτως (όντας πλέον μακριά από τα κέντρα αποφάσεων) και για όλες θα προσυπέγραφα αν ζητιόταν η γνώμη μου, όπως άλλωστε και με την επιλογή του Μιχάλη του Γρυλλιωνάκη στο "τιμόνι". Νομίζω ότι πετύχαμε τον απόλυτο συνδυασμό εμπειρίας, ταλέντου και νιάτων. Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπε για τον γνωστό serial killer Λάμπρο ο mimos8 (α ρε Μιμάκο, αν κάποτε σου λείψει το μπάσκετ σε περιμένουμε με ανοιχτές αγκάλες!) αλλά και για το Δημήτρη ο amboulas. Όντως να τον ακούτε τον Κόρβι μάγκες!
Ένα μεγάλο μπράβο στη νέα διοίκηση του ΝΑΟ για τη θωράκιση της ομάδας. Τώρα γερά, με τσαμπουκά και καλύτερα μυαλά από πέρσι... peace.gif
pointguard
Πότε έπαιζε Αμύντα?
billy_14
QUOTE(pointguard @ Jun 27 2008, 09:16 ) *
Πότε έπαιζε Αμύντα?

Οκτώ χρόνια συνέχεια πριν πάει Φιλαθλητικό, από τις "σημαίες" της ομάδας.
pointguard
Οκ γιατί φέτος που έπαιξα 2 φορές με Αμύντα δεν ήτανε και απόρησα!
westside
Άρα η Πεντέλη γίνεται η πρώτη ομάδα της Α ΕΣΚΑ που ολοκληρώνει το ρόστερ της για την περίοδο που μας έρχεται. . Και φαίνεται να δυναμώνει αρκετά ειδικά με Παναγιωτόπουλο και Μακρή. . Και αν οι Μπάρτζος και Κορβιγκτον αναπληρώσουν καλά τα κενά των Μπαλαμπάνη και Στράγκα τότε αυτομάτως η Πεντέλη δικαωματικά θα μπορεί να κοιτάει ψηλά. .
terastios
QUOTE(westside @ Jun 27 2008, 13:27 ) *
Άρα η Πεντέλη γίνεται η πρώτη ομάδα της Α ΕΣΚΑ που ολοκληρώνει το ρόστερ της για την περίοδο που μας έρχεται. . Και φαίνεται να δυναμώνει αρκετά ειδικά με Παναγιωτόπουλο και Μακρή. . Και αν οι Μπάρτζος και Κορβιγκτον αναπληρώσουν καλά τα κενά των Μπαλαμπάνη και Στράγκα τότε αυτομάτως η Πεντέλη δικαωματικά θα μπορεί να κοιτάει ψηλά. .

smile.gif Καλησπέρα και από εμένα .... ελειπα καιρό εκτός Αθηνών και έχω χάσει την επαφή .... εκτός από την Πεντέλη που δείχνει να ολοκλήρωσε οι άλλες ομάδες που βρίσκονται ???
aionio talento
QUOTE(ambulas @ Jun 27 2008, 07:11 ) *
πολυ καλη μεταγραφη για την πεντελη.δημητρης κορβινγκτον!!δεν χρειαζεται να πω ποσο σημαντικος παικτης ειναι απλα ν α δωσω μια συμβουλη στους καινουργιους συμπαικτες του.μαγκες να τον ακουτε τον κορβι γιατι μονο κερδισμενοι θα ειστε γιατι ο τυπος εχει παιξει πολυ κ καλο μπασκετ..



Eιναι ( και αυτος ) γεννημα θρεμα παπαγιωτης επαιξε απο τα μινι μεχρι Α1 με τον Παπαγο και παει στην

Πεντελη . . . οχι πως το κατηγορω το παιδι αλλα αντι να παιρνουμε ενα καρο μισθοφορους καθε χρονο

θα μας χαλαγε πολυ ο Δημητρης ? ? ?
ADEKASTOS
QUOTE(billy_14 @ Jun 27 2008, 12:05 ) *
Είναι όντως ο Μακρής από τον Αμύντα. Γενικά οι μεταγραφές μας φέτος με εξέπληξαν θετικότατα, συμφωνώ με ΟΛΕΣ ανεξαιρέτως (όντας πλέον μακριά από τα κέντρα αποφάσεων) και για όλες θα προσυπέγραφα αν ζητιόταν η γνώμη μου, όπως άλλωστε και με την επιλογή του Μιχάλη του Γρυλλιωνάκη στο "τιμόνι". Νομίζω ότι πετύχαμε τον απόλυτο συνδυασμό εμπειρίας, ταλέντου και νιάτων. Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπε για τον γνωστό serial killer Λάμπρο ο mimos8 (α ρε Μιμάκο, αν κάποτε σου λείψει το μπάσκετ σε περιμένουμε με ανοιχτές αγκάλες!) αλλά και για το Δημήτρη ο amboulas. Όντως να τον ακούτε τον Κόρβι μάγκες!
Ένα μεγάλο μπράβο στη νέα διοίκηση του ΝΑΟ για τη θωράκιση της ομάδας. Τώρα γερά, με τσαμπουκά και καλύτερα μυαλά από πέρσι... peace.gif

Ευχαριστώ bill και μπάβο στην διοίκηση που κατάφερε να πάρει αυτόν τον παίκτη που θα κάνει την διαφορά στην κατηγορία και μακάρι και αλλες ομάδες να εχουν τέτοιους ποιοτικούς παίκτες για να γίνει ενα πολύ καλό πρωτάθλημα.Αληθευει οτι εγινε κρούση στον Μιμο και οτι αν δεν σταματούσε το μπάσκετ θα ερχόταν στην Πεντέλη, γνωρίζω απο πρώτο χέρι οτι ο πρόεδρος σας Μάντζιος λέι τα καλλίτερα γιαυτόν τον παίκτη και θα τον ηθελε πολύ στην ομάδα του.
Λές biily για νέα διοίκηση ,τι εχει αλάξει ,γιατί ξέρω οτι ολες τις μεταγραφές τις εχει κάνει ο Μάντζιος με τον Χαρτοματσίδη οι παλιές καραβάνες που δεν πρόκειτε να φύγουν απο την Πεντέλη οπως την εκανε ο Μιχαλάκης απο τα Σπάτα και τόσοι αλλοι που στην πρώτη αναποδιά την κάνουν απο την πίσω πόρτα .
Και εσύ μαζί τους ησουν γιατί εφυγες και δεν μένεις να στηρίξεις την προσπάθειά τους αφού μάλιστα προσυπογράφεις τις κινήσεις τουςμπασκετάνθρωποι σαν εσένα ειναι απαραίτητοι και αναγκαίοι και ειναι κρίμα να απουσιάζουν και αν οπως λένε εχεις προσωπικό πρόβλημα με τον προεδρο σου μπορείς να τα βρείς μαζί του γιατί ειναι κύριος και να συνεχίσεις να προσφέρης στην αγαπημένη σου ομάδα.
ambulas
QUOTE(billy_14 @ Jun 27 2008, 12:05 ) *
Είναι όντως ο Μακρής από τον Αμύντα. Γενικά οι μεταγραφές μας φέτος με εξέπληξαν θετικότατα, συμφωνώ με ΟΛΕΣ ανεξαιρέτως (όντας πλέον μακριά από τα κέντρα αποφάσεων) και για όλες θα προσυπέγραφα αν ζητιόταν η γνώμη μου, όπως άλλωστε και με την επιλογή του Μιχάλη του Γρυλλιωνάκη στο "τιμόνι". Νομίζω ότι πετύχαμε τον απόλυτο συνδυασμό εμπειρίας, ταλέντου και νιάτων. Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπε για τον γνωστό serial killer Λάμπρο ο mimos8 (α ρε Μιμάκο, αν κάποτε σου λείψει το μπάσκετ σε περιμένουμε με ανοιχτές αγκάλες!) αλλά και για το Δημήτρη ο amboulas. Όντως να τον ακούτε τον Κόρβι μάγκες!
Ένα μεγάλο μπράβο στη νέα διοίκηση του ΝΑΟ για τη θωράκιση της ομάδας. Τώρα γερά, με τσαμπουκά και καλύτερα μυαλά από πέρσι... peace.gif

billy 14 συνχαρητηρια για το τελευταιο σου.σχολιο εγω δεν ξερω προσωπα κ πραγματα στην ομαδα σου αλλα ακουω ασχημα σχολια στην πιατσα για την νοοτροπια που ειχε ο συλλογος κ αυτο δεν ειναι καλο..ελπιζω με τισ καινουργιες προσθηκες κ το οτι εχετε αναγνωρισει τα λαθη σας του χρονου να ειστε πρωτυπο ομαδας κ στα δυσκολα να ειστε ενωμενοι κ δυνατοι γιατι στις νικες ολα ειναι ευκολα..
ambulas
QUOTE(aionio talento @ Jun 27 2008, 15:30 ) *
Eιναι ( και αυτος ) γεννημα θρεμα παπαγιωτης επαιξε απο τα μινι μεχρι Α1 με τον Παπαγο και παει στην

Πεντελη . . . οχι πως το κατηγορω το παιδι αλλα αντι να παιρνουμε ενα καρο μισθοφορους καθε χρονο

θα μας χαλαγε πολυ ο Δημητρης ? ? ?

αντε επιτελους συμφωνουμε κ σε κατι.χα χα!ο κορβι οπως κ ο μιχαλακης ο υφαντης ειναι παικτες σημαια για την ομαδα σου.τεραστιες προσωπικοτητες ..
aionio talento
QUOTE(ambulas @ Jun 27 2008, 14:40 ) *
αντε επιτελους συμφωνουμε κ σε κατι.χα χα!ο κορβι οπως κ ο μιχαλακης ο υφαντης ειναι παικτες σημαια για την ομαδα σου.τεραστιες προσωπικοτητες ..



Και ο Νικος Προυντζος για την δικη σου ... smilie_schal1.gif ελπιζω να συνεχισει αλλο ενα χρονο !
ambulas
QUOTE(aionio talento @ Jun 27 2008, 17:59 ) *
Και ο Νικος Προυντζος για την δικη σου ... smilie_schal1.gif ελπιζω να συνεχισει αλλο ενα χρονο !

ναι!!προυτζος απαραιτητος!!θα παιξει σιγουρα γιατι του χρονου κ με τα καινουργια παιδια θα παλεψουμε για την ανοδο..
paralias
QUOTE(abalos9 @ Jun 27 2008, 10:12 ) *
η ομαδα του αετου τη καινουργια χρονια αναμενεται να εμφανιστει πολυ δυνατη μιας και εχει ενισχυθει σημαντικα σε ολες τις θεσεις.εκτος των κουντουμαδη,μπιτσικα,μπουρα απο κορωπι και περγαντη απο τα σπατα εχει ηδη συμφωνησει με τον παπακωνσταντινου απο το περα,τον παπασταματιου απο τον εσπερο,τον γριβα απο τον κρονο ιωαννινων και τον πετροπουλο απο την ιριδα πετρουπολης.
απο την περσινη ομαδα σιγουροι ειναι οι ραδης,τσιγωνακης και σοφιανοπουλος ενω ερωτηματικο παραμενουν για το αν θα συνεχισουν οι μπαρδουνιωτης και οικονομου...
η ομαδα θα ειναι ακρως ανταγωνιστικη τουλαχιστον απο πλευρας ονοματων φτανει βεβαια να το δειξει μεσα στο γηπεδο καθως θα πρεπει και να δεσει παλι απο την αρχη!!!!
Υ.Γ.φιλε παραλια σου ευχομαι καλη επαγγελματικη σταδιοδρομια και να προσαρμοστεις γρηγορα στο καινουργιο σου περιβαλλον...και του χρονου στους νικς!!!


Καλησπέρα,

Προσωπικά δε νομίζω ότι ο Αετός χρειαζόταν πολλές αλλαγές για να σταθεί αξιπρεπώς στην Α' ΕΣΚΑ. Αυτό αποδεικνύεται και από τους λόγους για τους οποίους αποχώρησαν τόσοι παίχτες, που στην πλειοψηφία τους ήταν προσωπικοί. Το καλό πάντως είναι ότι η ομάδα έχει κάνει σωστές κινήσεις και απ' ότι φαίνεται θα πρωταγωνιστήσει και φέτος. Εγώ από τέλη Αυγούστου θα είμαι πολύ μακριά για να δω έστω και ένα ματς αλλά τι να κάνουμε, το παίζω καριερίστας. Θα παρακολουθώ όμως μέσα από το φόρουμ, τι γίνεται στο Ελλάντα.
Όσο για τους Νικς φίλε άμπαλε, δεν προλαβαίνω το καλοκαιρινό καμπ, οπότε θα βοελυτώ με το NCAA, για φέτος. Του χρόνου ίσως κατέβω στα ντραφτ. blink.gif blink.gif blink.gif
westside
QUOTE(terastios @ Jun 27 2008, 14:26 ) *
smile.gif Καλησπέρα και από εμένα .... ελειπα καιρό εκτός Αθηνών και έχω χάσει την επαφή .... εκτός από την Πεντέλη που δείχνει να ολοκλήρωσε οι άλλες ομάδες που βρίσκονται ???

Νομίζω ότι οι περισσότερες ομάδες ακόμη ψάχνονται. . Εδώ υπάρχουν και ομάδες που δεν ξέρουν αν θα συμμετάσχουν στο φετινό πρωτάθλημα. .

Υ.Γ:Άκουσα ότι ο Τριγάζης επιστρέφει στην ΕΦΟΑ(άλλωστε εκεί νομίζω ότι ανήκει) και ίσως ακολουθήσει και ο Καλφαγιώργης. .
coach_70
Στον Ταύρο ανήκει από χτες ο Δημήτρης Διαμαντής
coach_70
Στο Ταύρο θα αγωνίζονται του χρόνου ο 19χρονος Παναγιώτης Παζαράς από τον Παλαιμώνα Κορίνθου, καθώς και ο 23χρονος Τάσος Φίλντισης, γνωστός από την θητεία του στον Παπάγου.
GREER
QUOTE(pointguard @ Jun 25 2008, 15:22 ) *
Εγώ έχω ήδη υπογράψει και τα έχει βρει και η ερυθραία με το Γαλάτσι για την υποσχετική. Του Καρατζά δεν χάλασε μεταξύ αυτού και του Γαλατσίου αλλά μεταξύ αυτού και της ΑΕΝΚ σε σχέση με ενδεχόμενη υποσχετική.

Δρακακη φιλε μου χαιρομαι που θα τα ξαναπουμε και φετος. Εστω και ως αντιπαλοι. Σε περιμενω να σε δω στο Μαρκοπουλο. Να μου προσεχεις μονο τον Τσιρο οταν παιξετε μεταξυ σας.
GREER
Οπως μαλλον θα εχετε μαθει οι περισσοτεροι της Α'ΕΣΚΑ ο Τσιρος απο το Λαυριο(Β' ΕΘΝΙΚΗ) θα βοηθησει την ομαδα του Μαρκοπουλου φετος να παραμεινει στη κατηγορια. Του ευχομαι καλη επιτυχια, με μια σουπερ χρονια και να πετυχουν τους στοχους τους.

Υ.Γ. Και στο φιλο μου το Δρακακη καλη επιτυχια στη καινουρια του ομαδα.
billy_14
QUOTE(ADEKASTOS @ Jun 27 2008, 12:38 ) *
Λές biily για νέα διοίκηση ,τι εχει αλάξει ,γιατί ξέρω οτι ολες τις μεταγραφές τις εχει κάνει ο Μάντζιος με τον Χαρτοματσίδη οι παλιές καραβάνες που δεν πρόκειτε να φύγουν απο την Πεντέλη οπως την εκανε ο Μιχαλάκης απο τα Σπάτα και τόσοι αλλοι που στην πρώτη αναποδιά την κάνουν απο την πίσω πόρτα .
Και εσύ μαζί τους ησουν γιατί εφυγες και δεν μένεις να στηρίξεις την προσπάθειά τους αφού μάλιστα προσυπογράφεις τις κινήσεις τουςμπασκετάνθρωποι σαν εσένα ειναι απαραίτητοι και αναγκαίοι και ειναι κρίμα να απουσιάζουν και αν οπως λένε εχεις προσωπικό πρόβλημα με τον προεδρο σου μπορείς να τα βρείς μαζί του γιατί ειναι κύριος και να συνεχίσεις να προσφέρης στην αγαπημένη σου ομάδα.


Για τελευταία φορά, ελπίζω: Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα ούτε με τον πρόεδρό μου (ίσα ίσα που τιμώ και σέβομαι τον συγκεκριμένο άνθρωπο για την επί σειρά ετών προσφορά του στην ομάδα) ούτε με κανέναν από τη διοίκηση, κι αν κάποιος μας δει μαζί θα το διαπιστώσει πανεύκολα. Η αποχώρησή μου έγινε για καθαρά προσωπικούς και επαγγελματικούς λόγους τους οποίους γνωρίζουν τόσο οι διοικούντες, όσο και αυτοί που με ξέρουν καλά. Λοιπόν παρακαλώ ας σταματήσουν τα έπεα πτερόεντα πριν τα θεωρήσω στο τέλος προβοκάτσιες και σταματήσω τελείως ν' απαντώ.

ambulas, αν ήξεραν όσοι κυκλοφορούν τα κακά σχόλια για την ομάδα μας πόσο έξω πέφτουν, πιθανολογώ ότι δε θα ξαναμιλούσαν ποτέ έτσι... Αλλά τέλος πάντων, με κάτι πρέπει ν' ασχολούνται κι αυτοί... Σε μια ομάδα σαν τη δική μας είναι φυσικό να εποφθαλμιούν θέσεις παίκτες, προπονητές, μάνατζερς κλπ κλπ κλπ...
pointguard
QUOTE(GREER @ Jun 28 2008, 19:08 ) *
Οπως μαλλον θα εχετε μαθει οι περισσοτεροι της Α'ΕΣΚΑ ο Τσιρος απο το Λαυριο(Β' ΕΘΝΙΚΗ) θα βοηθησει την ομαδα του Μαρκοπουλου φετος να παραμεινει στη κατηγορια. Του ευχομαι καλη επιτυχια, με μια σουπερ χρονια και να πετυχουν τους στοχους τους.

Υ.Γ. Και στο φιλο μου το Δρακακη καλη επιτυχια στη καινουρια του ομαδα.

Να σαι καλά φίλε greer! Θέλω να πιστεύω οτι η ομάδα μου θα έχει διαφορετικό στόχο από τον Τσίρο οπότε ελπίζω να είναι αδιάφορος στο ένα έστω παιχνίδι και να μην παίξει σύμφωνα με τα ψηλά του στάνταρ!
basketikos
QUOTE(westside @ Jun 27 2008, 22:59 ) *
Υ.Γ:Άκουσα ότι ο Τριγάζης επιστρέφει στην ΕΦΟΑ(άλλωστε εκεί νομίζω ότι ανήκει) και ίσως ακολουθήσει και ο Καλφαγιώργης. .


Ο Τσακωνας που πηγε περσι απο Πευκη σε ΕΦΟΑ συνεχιζει εκει; Υπαρχει εικονα αν εχει βελτιωθει;
fplayer
Καλησπέρα σε όλους!Θα ήθελα να απαντήσω στον Billy_14 γιατί αναφέρθηκε στον Μπαλαμπάνη,προσπαθώντας να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.
1)Αναφέρεις ότι ο Θοδωρής ήταν εξαφανισμένος στο β' γύρο του πρωταθλήματος,προσπερνώντας ότι ο μέσος όρος του Θοδωρή ήταν 15,1 πόντοι και ότι η ομάδα δεν είχε έναν πλειμέικερ ικανό να ξεμαρκάρει το Θοδωρή ώστε να πετύχει κάτι καλύτερο.
2)Κάνεις λόγο για τον τραυματισμό του Θοδωρή λέγοντας πως είναι άδικο να παραπονιέται όταν η ομάδα τον έχει διασφαλίσει με συμβόλαιο.Σεβαστά όλα αυτά αλλά θα πρέπει να σου πω ότι σε έναν τραυματισμό υπάρχει έκτος από το συμβόλαιο και το ανθρώπινο ενδιαφέρον,που δεν έδειξε κανείς σε αυτή την περίπτωση.
3)Θεωρείς άδικη και υποτιμητική την κριτική για τη διοίκηση του ΝΑΟ,αλλά θεωρείς δίκαιο να κατεβαίνει ο Θοδωρής στο all star game ολομόναχος,χωρίς καμία στήριξη από τη διοίκηση.Εκπλήσσομαι!Αν πήγαινε άλλος παίκτης η διοίκηση θα ακολουθούσε ή όχι?Μάλλον ναι!Η διοίκηση διοικεί ομάδα ή οικογενειακή επιχείρηση?Μάλλον ούτε εσείς ξέρετε την απάντηση!
4)Τέλος αναφέρθηκες σε μένα και στο Dorian λέγοντας ότι δεν πρέπει να εκφράζουμε άποψη και απόρησες γιατί μάλλον είμαστε άσχετοι και δεν παρακολουθήσαμε κανένα ματς.Σου θυμίζω-γιατί μάλλον η μνήμη σου είναι επιλεκτική-το εκτός έδρας ματς με τον Αθηναϊκό και το περιστατικό μεταξύ εσένα και του Χαρτοματσίδη.Θυμάσαι την έκφραση που χρησιμοποίησε ο Χαρτοματσίδης στην προσπάθειά του να σου πει να μη μιλάς?Εγώ και όσοι άλλοι ήταν παρόντες ναι!Όπως θυμόμαστε και το σχόλιό σου στην επόμενη αγωνιστική ότι «ο μόνος διασωθείς από την Πεντέλη είναι ο Χαρτοματσίδης».Δεν ξέρω γιατί το κάνεις και ειλικρινά δε με ενδιαφέρει να μάθω αλλά χαϊδεύεις συνεχώς τα αυτιά της διοίκησης του ΝΑΟ και ταυτόχρονα προσπαθείς να φτιάξεις μια ιδανική εικόνα για την Πεντέλη,η οποία μάλλον δεν υφίσταται.Σε ευχαριστώ παρόλα αυτά που μου δίνεις την ευκαιρία να σου απαντήσω αν και δε σε γνωρίζω.Καλό καλοκαίρι και καλές διακοπές!
DORIAN
QUOTE(Jabar @ Jun 25 2008, 23:46 ) *
Δεν αναφέρθηκα σε εσένα αλλά και στους δύο.Αυτά που γράφεις θα πρέπει να είναι ίδια είτε γράφεις με ονοματεπώνυμο είτε με ψευδώνυμο.Να σέβεσαι το συνομιλητή σου σαν να μιλάς σε φίλο η να βρίσκεται μπροστά σου.Ο καθένας τελικά συμβιβάζεται με ότι αντιλαμβάνεται σαν πραγματικότητα ,στη δική μου δεν χρειάζεται να σκύψω πουθενά.Οι χαρακτηρισμοί λοιπόν δεν είναι αποδεκτοί.Δεν ασχολούμαι άλλο με το θέμα για οποιαδήποτε διευκρίνηση με πμ για να μην κουράζουμε.


Πραγματικα θελω να αισθανομαι φιλικα με ολα τα μελη και με στεναχωρει οταν αναγκαζομαι να παρεκτραπω.
Δυστυχως ομως αναγκαζομαι να το κανω οταν για ενα συγκεκριμενο θεμα υπαρχουν τοσο συκοφαντικα σχολια που καποια στιγμη πρεπει να σταματησουν.
Αναφορες στο συγκεκριμενο θεμα θα τις θεωρω υβρεις και θα απαντω αναλογα.
Thunder
QUOTE(basketikos @ Jun 30 2008, 07:20 ) *
Ο Τσακωνας που πηγε περσι απο Πευκη σε ΕΦΟΑ συνεχιζει εκει; Υπαρχει εικονα αν εχει βελτιωθει;


O Νικος ο Τσακωνας εν τελει περσι δεν πηγε στην ΕΦΟΑ.Εμεινε στην Πευκη,αλλα ειχε την ατυχια στο ζεσταμα του 1ου αγωνα της χρονιας της ομαδος του στην Β'ΕΣΚΑ,να παθει ρηξη χιαστου...Οποτε η περσινη χρονια ειναι σιγουρα χαμενη,φιλε basketike smile.gif
DORIAN
QUOTE(fplayer @ Jun 30 2008, 14:04 ) *
Καλησπέρα σε όλους!Θα ήθελα να απαντήσω στον Billy_14 γιατί αναφέρθηκε στον Μπαλαμπάνη,προσπαθώντας να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.
1)Αναφέρεις ότι ο Θοδωρής ήταν εξαφανισμένος στο β' γύρο του πρωταθλήματος,προσπερνώντας ότι ο μέσος όρος του Θοδωρή ήταν 15,1 πόντοι και ότι η ομάδα δεν είχε έναν πλειμέικερ ικανό να ξεμαρκάρει το Θοδωρή ώστε να πετύχει κάτι καλύτερο.
2)Κάνεις λόγο για τον τραυματισμό του Θοδωρή λέγοντας πως είναι άδικο να παραπονιέται όταν η ομάδα τον έχει διασφαλίσει με συμβόλαιο.Σεβαστά όλα αυτά αλλά θα πρέπει να σου πω ότι σε έναν τραυματισμό υπάρχει έκτος από το συμβόλαιο και το ανθρώπινο ενδιαφέρον,που δεν έδειξε κανείς σε αυτή την περίπτωση.
3)Θεωρείς άδικη και υποτιμητική την κριτική για τη διοίκηση του ΝΑΟ,αλλά θεωρείς δίκαιο να κατεβαίνει ο Θοδωρής στο all star game ολομόναχος,χωρίς καμία στήριξη από τη διοίκηση.Εκπλήσσομαι!Αν πήγαινε άλλος παίκτης η διοίκηση θα ακολουθούσε ή όχι?Μάλλον ναι!Η διοίκηση διοικεί ομάδα ή οικογενειακή επιχείρηση?Μάλλον ούτε εσείς ξέρετε την απάντηση!
4)Τέλος αναφέρθηκες σε μένα και στο Dorian λέγοντας ότι δεν πρέπει να εκφράζουμε άποψη και απόρησες γιατί μάλλον είμαστε άσχετοι και δεν παρακολουθήσαμε κανένα ματς.Σου θυμίζω-γιατί μάλλον η μνήμη σου είναι επιλεκτική-το εκτός έδρας ματς με τον Αθηναϊκό και το περιστατικό μεταξύ εσένα και του Χαρτοματσίδη.Θυμάσαι την έκφραση που χρησιμοποίησε ο Χαρτοματσίδης στην προσπάθειά του να σου πει να μη μιλάς?Εγώ και όσοι άλλοι ήταν παρόντες ναι!Όπως θυμόμαστε και το σχόλιό σου στην επόμενη αγωνιστική ότι «ο μόνος διασωθείς από την Πεντέλη είναι ο Χαρτοματσίδης».Δεν ξέρω γιατί το κάνεις και ειλικρινά δε με ενδιαφέρει να μάθω αλλά χαϊδεύεις συνεχώς τα αυτιά της διοίκησης του ΝΑΟ και ταυτόχρονα προσπαθείς να φτιάξεις μια ιδανική εικόνα για την Πεντέλη,η οποία μάλλον δεν υφίσταται.Σε ευχαριστώ παρόλα αυτά που μου δίνεις την ευκαιρία να σου απαντήσω αν και δε σε γνωρίζω.Καλό καλοκαίρι και καλές διακοπές!

Τα οσα γραφεις απαντωντας στον ΒΙLLY 14 μπορουν να αποδοθουν μονο σε δυο ανθρωπους, μεχρι προτεινος
παικτες του ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΥ και με διαφορους συνειρμους μπορω να καταλαβω την ταυτοτητα σου.
Σε πειραξε λοιπον τοσο πολυ η απομακρυνση σου απο την ομαδα που αρχισες να λασπολογεις με τον κλασικο
και παραδοσιακο τροπο που χρησιμοποιουν ολοι αυτοι που φευγουν απο την ομαδα για να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα.
Οπως και να το κανουμε εχει μελι αυτη η ομαδα.
Exει ομως και απαιτησεις φιλε μου και εσυ δεν ανταποκριθηκες
Υ.Γ.Αμφιβαλεις οτι στους τελευταιους αγωνες ο Χαρτοματσιδης αυτος ο αμπαλος αντιμπασκετικος τυπος που το παιζει play maker ηταν ο μονος που φροντιζε να κανει κατι για την ομαδα?
Και κατι αλλο ο Μπαλαμπανης σουταρει βγαινοντας απο τα σκριν. Απο οτι θυμαμαι οι ψηλοι του ΝΑΟ αυτο το ξεχνουσαν .Μηπως κανω λαθος? Μηπως θυμασαι ποσες πασες στην περιφερεια εβγαλε το 5αρι, kai ποσες ασιστ θα εγραφε ο πανασχετος Χαρτοματσιδης αν το φοβερο 5αρι της ομαδας δεν εχανε τα λει απ μονος του χωρις αντιπαλο? Μπορω να αναφερω και αλλα πολλα αλλα βρες πρωτα ομαδα και τα λεμε.
Μην μας ποτιμας φιλε μου. icon_wave.gif
billy_14
QUOTE(fplayer @ Jun 30 2008, 11:04 ) *
Καλησπέρα σε όλους!Θα ήθελα να απαντήσω στον Billy_14 γιατί αναφέρθηκε στον Μπαλαμπάνη,προσπαθώντας να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.
1)Αναφέρεις ότι ο Θοδωρής ήταν εξαφανισμένος στο β' γύρο του πρωταθλήματος,προσπερνώντας ότι ο μέσος όρος του Θοδωρή ήταν 15,1 πόντοι και ότι η ομάδα δεν είχε έναν πλειμέικερ ικανό να ξεμαρκάρει το Θοδωρή ώστε να πετύχει κάτι καλύτερο.
2)Κάνεις λόγο για τον τραυματισμό του Θοδωρή λέγοντας πως είναι άδικο να παραπονιέται όταν η ομάδα τον έχει διασφαλίσει με συμβόλαιο.Σεβαστά όλα αυτά αλλά θα πρέπει να σου πω ότι σε έναν τραυματισμό υπάρχει έκτος από το συμβόλαιο και το ανθρώπινο ενδιαφέρον,που δεν έδειξε κανείς σε αυτή την περίπτωση.
3)Θεωρείς άδικη και υποτιμητική την κριτική για τη διοίκηση του ΝΑΟ,αλλά θεωρείς δίκαιο να κατεβαίνει ο Θοδωρής στο all star game ολομόναχος,χωρίς καμία στήριξη από τη διοίκηση.Εκπλήσσομαι!Αν πήγαινε άλλος παίκτης η διοίκηση θα ακολουθούσε ή όχι?Μάλλον ναι!Η διοίκηση διοικεί ομάδα ή οικογενειακή επιχείρηση?Μάλλον ούτε εσείς ξέρετε την απάντηση!
4)Τέλος αναφέρθηκες σε μένα και στο Dorian λέγοντας ότι δεν πρέπει να εκφράζουμε άποψη και απόρησες γιατί μάλλον είμαστε άσχετοι και δεν παρακολουθήσαμε κανένα ματς.Σου θυμίζω-γιατί μάλλον η μνήμη σου είναι επιλεκτική-το εκτός έδρας ματς με τον Αθηναϊκό και το περιστατικό μεταξύ εσένα και του Χαρτοματσίδη.Θυμάσαι την έκφραση που χρησιμοποίησε ο Χαρτοματσίδης στην προσπάθειά του να σου πει να μη μιλάς?Εγώ και όσοι άλλοι ήταν παρόντες ναι!Όπως θυμόμαστε και το σχόλιό σου στην επόμενη αγωνιστική ότι «ο μόνος διασωθείς από την Πεντέλη είναι ο Χαρτοματσίδης».Δεν ξέρω γιατί το κάνεις και ειλικρινά δε με ενδιαφέρει να μάθω αλλά χαϊδεύεις συνεχώς τα αυτιά της διοίκησης του ΝΑΟ και ταυτόχρονα προσπαθείς να φτιάξεις μια ιδανική εικόνα για την Πεντέλη,η οποία μάλλον δεν υφίσταται.Σε ευχαριστώ παρόλα αυτά που μου δίνεις την ευκαιρία να σου απαντήσω αν και δε σε γνωρίζω.Καλό καλοκαίρι και καλές διακοπές!

Είσαι βέβαιος ότι δεν με γνωρίζεις...;
Πολύ ωραία. Από το συγκεκριμένο περιστατικό στο Βύρωνα κατάλαβα ποιος είσαι. Προδόθηκες μόνος σου φίλε... Εξακολουθώ να πιστεύω ό,τι έγραψα στο σχόλιό μου για τον Κώστα (Χαρτοματσίδης), ο οποίος άλλωστε μού ζήτησε συγγνώμη λίγες μέρες αργότερα στην Πετρούπολη (εσύ είχες ήδη φύγει από το γήπεδο). Ήταν ο μόνος που προσπαθούσε, και γι' αυτό είχε και νεύρα, ενώ οι υπόλοιποι ήσασταν τραγικοί, για να μην πω αδιάφοροι (τα περί άδειας από τη σημαία "κάποιου" στην τελευταία προπόνηση πριν απ' αυτό το ματς μήπως τα θυμάσαι...; ) Και εξακολουθώ να πιστεύω ό,τι έγραψα για τον Μπαλαμπάνη, είτε σου αρέσει είτε όχι. Το γεγονός ότι είχε μέσο όρο 15 πόντους (449/30) δεν αναιρεί την πολύ χαμηλών τόνων παρουσία του σε αρκετά παιχνίδια που η ομάδα καιγόταν να πάρει, με αποκορύφωμα τους 0 (μηδέν) πόντους στη Νέα Κηφισιά. Είναι σαν ο Ολυμπιακός να παίρνει τον Ματσιγιάουσκας, ας πούμε, κι αυτός να εξαφανίζεται με ΠΑΟ, Άρη, Πανιώνιο και να βάζει 30 πόντους στο Ρέθυμνο. Γι' αυτό τον πήρε...;
Άλλο θέμα: Δόξα τω Θεώ, οι διοικούντες τον ΝΑΟ ξέρουν αν τους χαϊδεύω τ' αφτιά ή όχι (για ρώτα και τον DORIAN που ξέρει τόσα πολλά...), οπότε δεν έχουν ανάγκη από περαστικούς για να τους το θυμίζουν.
Στο περσινό All Star Game που έγινε Κυριακή πρωί ήμασταν όλοι παρόντες, και μάλιστα είχαμε πρωταγωνιστήσει ώστε να διεξαχθεί (εγώ μάλιστα προσωπικά είχα ρίξει πολλή δουλειά, κάτι που εσύ δεν ξέρεις αφού τότε ήσουν αλλού). Αλλά φέτος, ζητώ ταπεινά συγγνώμη, Δευτέρα βράδυ δεν με βόλευε καθόλου, άσε που η ΕΣΚΑ είχε κάνει τόσο καλή δουλειά ώστε δεν ήξερα καν ότι ένας παίκτης μου θα έπαιζε (είναι δυνατόν βρε παιδιά να βγάζετε δελτίο Τύπου για το all star game και να μην αναφέρεται ούτε ποιοι θα παίξουν; ). Στο περσινό είχαν παίξει Καλφόπουλος και Αττίκος, "παιδιά της διοίκησης" φυσικά έτσι; Είχαν περάσει όλοι πολύ ωραία, και ο μόνος που ήρθε να μου πει ένα ευχαριστώ που με τις ενέργειές μου συνέβαλα στο να γίνει για πρώτη φορά αυτή η γιορτή (αν και όλοι το γνώριζαν από τις σελίδες αυτού εδώ του φόρουμ) ήταν ο... άσπονδος αντίπαλος Μενουδάκος. Τέλος πάντων.
Τα περί οικογενειακής επιχείρησης στα επιστρέφω συστημένα, δεν καταδέχομαι καν να τα σχολιάσω. Εγώ ξέρω ότι τέτοιου είδους φαινόμενα (γονείς αθλητών να αποτελούν τους ισχυρούς παράγοντες της ομάδας) παρατηρούνται και σε άλλες ομάδες της κατηγορίας, χωρίς όμως ποτέ να γράφει ή να λέει κανείς κάτι. Και δικαίως! Είναι δηλαδή απαραίτητο κάτι να "βρωμάει" όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο; Εσύ δηλαδή θα διέγραφες παίκτες της ομάδας σου με πάνω από 10 χρόνια προσφορά ο καθένας και θα τους πετούσες σα στιμμένες λεμονόκουπες τη στιγμή μάλιστα που έχουν αποδείξει ότι στέκονται μια χαρά στην κατηγορία;
Τη στιγμή του τραυματισμού του Θοδωρή στην Πετρούπολη, ας βγει ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ φοράει παντελόνια να πει ότι εγώ τουλάχιστον που ήμουν στον πάγκο δεν έτρεξα από πάνω του. Εκτός κι αν εγώ δεν θεωρούμαι διοίκηση. Όμως τότε ΗΜΟΥΝ διοίκηση αγαπητέ. Στο είπα και τις προάλλες όταν μιλήσαμε και το αγνοούσες... θυμάσαι; Όσο για το προσωπικό ενδιαφέρον που δείχνει αυτή η διοίκηση προς τους παίκτες, αναφέρω λόγια παίκτη που μπήκε σε ντέρμπι σοβαρά τραυματίας, έπαθε υποτροπή και έχασε την υπόλοιπη σεζόν: "Το ξέρω ότι δεν ήμουν έτοιμος, αλλά βλέπω πόσο παιδεύονται αυτοί οι άνθρωποι για την ομάδα, ήξερα πόσο ήθελαν αυτό το παιχνίδι και δεν είμαι αχάριστος". Λεπτομέρεια: Ο συγκεκριμένος δεν είναι "δικό μας παιδί". Τον πήραμε πέρσι με μεταγραφή...
Για το ξεμαρκάρισμα του σουτέρ φυσικά και δεν είναι μόνο ο πλέι μέικερ υπεύθυνος, όπως γνωρίζουν και οι πέτρες στο μπάσκετ. Όμως όταν οι ψηλοί αντί να κάνουν σκριν κοροϊδεύουν είναι επίσης γνωστό τι γίνεται. Και μια συμβουλή προσωπικά προς εσένα: Δεν είναι ποτέ δυνατόν να "κρατιέσαι" στις προπονήσεις και να σκίζεις στον αγώνα. Δεν έχει συμβεί ποτέ, ούτε και πρόκειται. Να το έχεις λοιπόν υπόψη σου για το μέλλον. Α, και όπως σου έχω πει και άλλοτε, το "ε" που φωνάζεις όταν σηκώνεσαι για σουτ και σε μαρκάρουν σού αφαιρεί δύναμη... Κόψε το όσο πιο γρήγορα μπορείς και θα με θυμηθείς.
Και τελευταίο και... φαρμακερό: Εγώ απαγόρεψα στον DORIAN και σε σένα να μιλάτε; Άλλο πάλι και τούτο. Απλώς πίστεψα πως όφειλα να απαντήσω όταν εκείνος με ενέπλεξε ερήμην μου σε - και καλά - τσακωμούς με "σατράπηδες", ενώ σ' εσένα απάντησα (πολύ πιο ευγενικά απ' ό,τι σήμερα που μ' έχεις αηδιάσει, είναι η αλήθεια) για να σου εξηγήσω γιατί ένας πολύ καλός παίκτης μπορεί και να φύγει από μια ομάδα. Και το επαναλαμβάνω: Τα χρήματα που πήρε εκεί που πήγε η Πεντέλη ΔΕΝ θα του τα έδινε, γιατί δεν είχε τη δυνατότητα. Και στο κάτω κάτω, ακόμα κι εμένα που σκίστηκα να έρθει στην ομάδα δεν με έπεισε ότι τα άξιζε. Όλα τα υπόλοιπα, αγαπητέ μου, είναι για λαϊκή κατανάλωση...
Ζητώ συγγνώμη από το Θοδωρή που μιλάω ερήμην του, αλλά μετά από τέτοια προσωπική επίθεση δεν μπορούσα να μην απαντήσω. Δεν είμαι σίγουρος άλλωστε ότι εγκρίνει όσα γράφεις για λογαριασμό του...
Καλό καλοκαίρι και σε σένα, και καλή τύχη όπου κι αν πας.
antonof16
Δημήτρης Τριγάζης συμφώνησε σε όλα με την αγαπημένη του ομάδα και του χρόνου θα έχω τον κολλητό μου πάλι δίπλα μου!!!!(Του επιστρέφω και τη φανέλα με το 10 που του ανήκει)!!!!!
nikefalin
QUOTE(billy_14 @ Jun 30 2008, 21:13 ) *
Ζητώ συγγνώμη από το Θοδωρή που μιλάω ερήμην του, αλλά μετά από τέτοια προσωπική επίθεση δεν μπορούσα να μην απαντήσω. Δεν είμαι σίγουρος άλλωστε ότι εγκρίνει όσα γράφεις για λογαριασμό του...
Καλό καλοκαίρι και σε σένα, και καλή τύχη όπου κι αν πας.

Αντι προειδοποίησης



Πάλι τα ίδια με αυτήν την ομάδα ? ότι ζήτημα υπάρχει πρέπει να γίνεται δίστηλο εδώ ? πέραν του καθιερωμένου off topic , ταπεινότατη γνώμη μου , αυτά δεν λύνονται μέσω "επιστολών" και "παραπόνων" σ'ένα φόρουμ.
Κλείστε ένα ραντεβού με πμ , συζητήστε τα, αν θέλετε και δημόσια, ανοίξτε ένα τόπικ για την ομάδα, αλλά έλεος, όχι άλλο κάρβουνο στο τόπικ των μετεγγραφών .
westside
Στην Ένωση επέστρεψε και ο Παναγιώτης Θέος στη θέση του πλέι μέικερ μετά την άκρως επιτυχημένη του παρουσία στα ελληνικά στρατά!!! 41.gif
oeo
kalispera se olous ,,proti fora grafo k auto giati graftikan kapia pragmata p den ifastante,,stragkas legomai,,k thelo na po sto dorian,,oti oudepote tha egrafa kapia asxima pragmata gia ton xartomatsidi kosta,,p tixenei na ton simpatho kiolas,,k genika gia tin omada,,p efiga,,k me ta paidia apo tin penteli exo kales sxeseis genika,,tora gia tin apopsi sou,,p exeis gia mena oson afora ta skrin k auta,,einai sebasti ,,o kathenas mporei na exei apopsi,,pote den exo tsakothei me kanena paidi apo palia m omada,,k oute tha to kano,,pote,,bebea apo olo auto kratao,,ta logia sou,,p eipes{bres prota omada},,euxaristo gia tin eironia,,kapou tha bro k ego na pekso,,TELOS,,thelo na po sta paidia kurios k stin dioikisi tou nao,,kali epitixia,,na exoune,,k makari tou xronou na petixoun tous stoxoous tous,,k oti k antipaloi na brethoume,,den exo kanena problima,mazi tous,,k an eixa tha tous to elega apo konta,,k oxi meso forum,,
nikefalin
QUOTE(oeo @ Jun 30 2008, 23:55 ) *
kalispera se olous ,,proti fora grafo k auto giati graftikan kapia pragmata p den ifastante,,stragkas legomai,,k thelo na po sto dorian,,oti oudepote tha egrafa kapia asxima pragmata gia ton xartomatsidi kosta,,p tixenei na ton simpatho kiolas,,k genika gia tin omada,,p efiga,,k me ta paidia apo tin penteli exo kales sxeseis genika,,tora gia tin apopsi sou,,p exeis gia mena oson afora ta skrin k auta,,einai sebasti ,,o kathenas mporei na exei apopsi,,pote den exo tsakothei me kanena paidi apo palia m omada,,k oute tha to kano,,pote,,bebea apo olo auto kratao,,ta logia sou,,p eipes{bres prota omada},,euxaristo gia tin eironia,,kapou tha bro k ego na pekso,,TELOS,,thelo na po sta paidia kurios k stin dioikisi tou nao,,kali epitixia,,na exoune,,k makari tou xronou na petixoun tous stoxoous tous,,k oti k antipaloi na brethoume,,den exo kanena problima,mazi tous,,k an eixa tha tous to elega apo konta,,k oxi meso forum,,

καλωσόρισες , καλά πόστ icon_wave.gif
εαν πρόσεξες χρησιμοποιούμε ελληνικά όταν γράφουμε εδώ και θα σου ζητήσω στο εξής να το κάνεις κι εσύ.
Επίσης, αυτό το τόπικ αφορά τις μετεγγραφές της Α ΕΣΚΑ και όχι το τι γίνεται σε μια ομάδα. Μπορείς να ανοίξεις νέο τόπικ(θέμα) για να συζητούνται τα νέα της ομάδας της πεντέλης εκεί.

Αυτό αφορά και τους υπόλοιπους, αν συνεχιστεί από δω και στο εξής το βιολί αυτό θα υπάρξουν επιπτώσεις
DORIAN
QUOTE(nikefalin @ Jun 30 2008, 22:17 ) *
Αντι προειδοποίησης

Πάλι τα ίδια με αυτήν την ομάδα ? ότι ζήτημα υπάρχει πρέπει να γίνεται δίστηλο εδώ ? πέραν του καθιερωμένου off topic , ταπεινότατη γνώμη μου , αυτά δεν λύνονται μέσω "επιστολών" και "παραπόνων" σ'ένα φόρουμ.
Κλείστε ένα ραντεβού με πμ , συζητήστε τα, αν θέλετε και δημόσια, ανοίξτε ένα τόπικ για την ομάδα, αλλά έλεος, όχι άλλο κάρβουνο στο τόπικ των μετεγγραφών .


[size=7]ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ
ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ
DORIAN
QUOTE(westside @ Jun 30 2008, 23:03 ) *
Στην Ένωση επέστρεψε και ο Παναγιώτης Θέος στη θέση του πλέι μέικερ μετά την άκρως επιτυχημένη του παρουσία στα ελληνικά στρατά!!! 41.gif

Eχει ολοκληρωθει το ροστερ της ομαδας?
Μπορεις να το δημοσιοποιησεις?
westside
QUOTE(DORIAN @ Jul 1 2008, 08:57 ) *
Eχει ολοκληρωθει το ροστερ της ομαδας?
Μπορεις να το δημοσιοποιησεις?


Αυτή τη στιγή οι παίκτες που έχουν συμφωνήσει και υπολογίζονται σίγουρα για την νέα περίοδο είναι οι: Παξιμαδάς, Θέος, Σκαλωμένος, Μπέλλας Γ., Μπέλλας Ο., Μπαλαούρας, Σπυρόπουλος (περιφέρεια), Καλαμαράς, Αναστασόπουλος, Φούτσης και Παπαλουκάς (ψηλοί), χωρίς όμως ακόμη να έχει ολοκληρωθεί το ρόστερ μας. .
Λογικά μέχρι την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε μερικές ακόμη καίριες προσθήκες ώστε να ολοκληρωθεί και τυπικά το φετινό ρόστερ. .
billy_14
QUOTE(nikefalin @ Jun 30 2008, 19:17 ) *
Αντι προειδοποίησης

Πάλι τα ίδια με αυτήν την ομάδα ? ότι ζήτημα υπάρχει πρέπει να γίνεται δίστηλο εδώ ? πέραν του καθιερωμένου off topic , ταπεινότατη γνώμη μου , αυτά δεν λύνονται μέσω "επιστολών" και "παραπόνων" σ'ένα φόρουμ.
Κλείστε ένα ραντεβού με πμ , συζητήστε τα, αν θέλετε και δημόσια, ανοίξτε ένα τόπικ για την ομάδα, αλλά έλεος, όχι άλλο κάρβουνο στο τόπικ των μετεγγραφών .

Έχεις δίκιο nik, κι εγώ ίσως να παρασύρθηκα, αλλά με προβληματίζει που οι προκλήσεις απευθύνονται ΜΟΝΟ σε αυτή την ομάδα. Δεν θα γράψω τίποτα άλλο εξωμεταγραφικό, στο υπόσχομαι, αλλά πρέπει να παραδεχτείς ότι προκλήθηκα. Λέω πράγματι να ανοίξω ένα τόπικ για την ομάδα αλλά αυτό θα γίνει μετά από κάμποσες μέρες, αφού θα με... χάσετε για λίγο λόγω φόρτου εργασίας. Οπότε ελπίζω και όσοι μου έγραφαν μέχρι τώρα να σεβαστούν όσα λέει ο moderator και να μη συνεχίσουν τις προκλήσεις ερήμην μου. Ευχαριστώ.
pg21
Τελικά ο Φίλιος έμεινε στο Ψυχικό και αυτό σημαίνει πως τέλος η αναφορά μου σ'αυτόν μιας και γίνεται παίχτης Γ' Εθνικής. Αλήθεια ο Μαργώνης και ο Μισιακός βρήκαν ομάδα? Ο Τσιγωνάκης που ανήκει στον ΑΕΤΟ καλά θα κάνει να φύγει από εκεί μιας και δεν βλέπω ούτε φέτος να τον υπολογίζει ο coach Γκολφινόπουλος. Κρίμα να του πάει άλλη μια χρονιά χαμένη. bball.gif bball.gif bball.gif
westside
Τι έγινε ρε παιδιά? Αυτή την εβδομάδα παρατηρώ ότι δεν κουνιέται φύλλο στις μεταγραφές ή τουλάχιστον δεν ανακοινώνεται κάτι.. Μου φαίνεται ότι οι διοικήσεις των ομάδων έχουν πάει διακοπές!!
PROKA
Για Κερατεα ξερει κανεις κατι?
kkary
QUOTE(PROKA @ Jul 2 2008, 15:02 ) *
Για Κερατεα ξερει κανεις κατι?


Η Κερατεα πηρε απο την ΑγιαΠαρασκευη τον Τασο Καρδαρα(playmaker)
και τον Δημητρη Κομματα (πενταρι).
KAKALOS
ειναι κανεις απο αετο?εμαθα διαβαζοντας εδω οτι ειναι προπονητης ο παλιος συμπαιχτης μου στο αιγαλεω και φιλος μου γκολφινοπουλος οταν σταματουσε το μπασκετ εγω ημουν 20 ....αντε να στειλω ονομαστικα χαιρετισματα αν ειναι τελικα καποιος απο την ομαδα εκει
KAKALOS
ειναι κανεις απο αετο?εμαθα διαβαζοντας εδω οτι ειναι προπονητης ο παλιος συμπαιχτης μου στο αιγαλεω και φιλος μου γκολφινοπουλος οταν σταματουσε το μπασκετ εγω ημουν 20 ....αντε να στειλω ονομαστικα χαιρετισματα αν ειναι τελικα καποιος απο την ομαδα εκει
ilion_player
QUOTE(westside @ Jul 1 2008, 10:35 ) *
Αυτή τη στιγή οι παίκτες που έχουν συμφωνήσει και υπολογίζονται σίγουρα για την νέα περίοδο είναι οι: Παξιμαδάς, Θέος, Σκαλωμένος, Μπέλλας Γ., Μπέλλας Ο., Μπαλαούρας, Σπυρόπουλος (περιφέρεια), Καλαμαράς, Αναστασόπουλος, Φούτσης και Παπαλουκάς (ψηλοί), χωρίς όμως ακόμη να έχει ολοκληρωθεί το ρόστερ μας. .
Λογικά μέχρι την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε μερικές ακόμη καίριες προσθήκες ώστε να ολοκληρωθεί και τυπικά το φετινό ρόστερ. .


Καλήσπέρα μετά από καιρό και από εμένα. Δυσκολίες σε πολλά μέτωπα (δουλειά, χαλασμένο internet, προβλήματα υγείας κ.λ.π.) με ανάγκασαν να απέχω από το forum αλλά γύρισα και πάλι. Φίλε westside (πολύ θα ήθελα να σε γνωρίσω κάποια στιγμή αν δεν σε ξέρω ήδη) έχεις γενικά δίκιο για τους παίκτες που γράφεις αλλά όχι για όλους. Επισήμως δεν υπάρχει κάτι για Μπαλαούρα από την ομάδα. Και όταν λέω επισήμως το εννοώ μια και εδώ και λίγο καιρό είμαι αναπληρωματικό μέλος του Δ.Σ. της ομάδας. Εγώ πάντως θέλω πάρα πολύ να τον ξαναδώ με τα χρώματα της Ένωσης στο παρκέ αλλά παρότι πέρυσι του μίλησα αρκετές φορές θα σεβαστώ την επιθυμία του αν θέλει να μην παίξει και φέτος.
westside
QUOTE(ilion_player @ Jul 3 2008, 16:36 ) *
Καλήσπέρα μετά από καιρό και από εμένα. Δυσκολίες σε πολλά μέτωπα (δουλειά, χαλασμένο internet, προβλήματα υγείας κ.λ.π.) με ανάγκασαν να απέχω από το forum αλλά γύρισα και πάλι. Φίλε westside (πολύ θα ήθελα να σε γνωρίσω κάποια στιγμή αν δεν σε ξέρω ήδη) έχεις γενικά δίκιο για τους παίκτες που γράφεις αλλά όχι για όλους. Επισήμως δεν υπάρχει κάτι για Μπαλαούρα από την ομάδα. Και όταν λέω επισήμως το εννοώ μια και εδώ και λίγο καιρό είμαι αναπληρωματικό μέλος του Δ.Σ. της ομάδας. Εγώ πάντως θέλω πάρα πολύ να τον ξαναδώ με τα χρώματα της Ένωσης στο παρκέ αλλά παρότι πέρυσι του μίλησα αρκετές φορές θα σεβαστώ την επιθυμία του αν θέλει να μην παίξει και φέτος.


Καλησπέρα Ilion player. . Ο Γιάννης ο Μπαλαούρας έχει αποφασίσει να επιστρέψει στην αγωνιστική δράση και θα είναι κοντά μας φέτος. .
westside
Παιδιά άκουσα ότι ο Σαββας Νικητάκης που έπαιζε στη Δάφνη κλείνει στον Αετό! Ξέρει κανείς κάτι? Αν πάντως ισχύει αλλάζουν πολύ οι ισορροπίες..
abalos9
QUOTE(KAKALOS @ Jul 3 2008, 16:05 ) *
ειναι κανεις απο αετο?εμαθα διαβαζοντας εδω οτι ειναι προπονητης ο παλιος συμπαιχτης μου στο αιγαλεω και φιλος μου γκολφινοπουλος οταν σταματουσε το μπασκετ εγω ημουν 20 ....αντε να στειλω ονομαστικα χαιρετισματα αν ειναι τελικα καποιος απο την ομαδα εκει

εγω ειμαι φιλε μου απο τον αετο...απο ποιον να στειλω χαιρετισματα στον κοουτς?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.