Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 10-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
spysta
QUOTE(benchwarmer @ Dec 13 2010, 17:27 ) *
Η μαλλον, για να ταιριαζει και στα μετρα του σπυρου, ας το αλλαξω λιγο:

laugh.gif laugh.gif laugh.gif τετοιο δεν πετυχαινεις ουτε σε στριπτιτζαδικο !!το ψοφησες ..
Pierce


vs




Bρειτε τι ειναι πιο γραφικο(και οχι δεν εννοω τον συμπαθη Αουσι) στειλτε και κερδιστε! smiley.gif
kostasvc15
Ομαδα μοντελο την εκανα μπουρ..λο
2 trade σε μια μερα

Ανταλλαγη 1η:
Kg 37
Brand 34
Garcia 17

αντι

Aldridge 35
Young 24
Augustin 30

Ανταλλαγη 2η:

Adre Miller 35
Augustin 30
Young 24

αντι

Paul 49
Douglas 21
Arthur 19

Θελω γνωμη..
Τουλαχιστον αυτη την εβδομαδα ολοι οι παιχτες μου εχουν απο 4 παιχνιδια..
Ginobili
QUOTE(kostasvc15 @ Dec 13 2010, 19:28 ) *
Ομαδα μοντελο την εκανα μπουρ..λο
2 trade σε μια μερα

Ανταλλαγη 1η:
Kg 37
Brand 34
Garcia 17

αντι

Aldridge 35
Young 24
Augustin 30

Ανταλλαγη 2η:

Adre Miller 35
Augustin 30
Young 24

αντι

Paul 49
Douglas 21
Arthur 19

Θελω γνωμη..
Τουλαχιστον αυτη την εβδομαδα ολοι οι παιχτες μου εχουν απο 4 παιχνιδια..

Ναι όντως μ^&%*ια έκανες...


rolleyes.gif

Εγώ από την άλλη....ακόμα να κάνω 1 (ΜΙΑ!) ανταλλαγή... icon_drunk.gif
benchwarmer
Και ναι, η στιγμη που περιμενα δυο μηνες εφτασε smiley.gif

*κοιταει το περσινο τοπικ να θυμηθει πως γινεται μια σωστη ανακοινωση*


Προσοχη προσοχη,

η ΚΑΕ "Bench Warmers" ανακοινωνει την αποκτηση των καλαθοσφαιριστων Andre Miller, DJ Augustin και Thaddeus Young, και τους ευχεται γρηγορη προσαρμογη, διοτι οι στοχοι της νεας τους ομαδας ειναι υψηλοι. Παραλληλα, και στα πλαισια αυτης της αλλαγης στρατηγικης, αποχαιρετα τον στυλοβατη της μεχρι τωρα Chris Paul (χωρις ομως να του ευχεται καλη τυχη στη νεα του ομαδα).

Μετα τιμης,
ο προεδρας
B. Warmer



*Παρολες τις κρουσεις που εκανα σε πολλους, αποφασισα τελικα να μην κανω αλλο trade τωρα, και να το σκεφτω πιο ψυχραιμα μεσα στη βδομαδα. Εχετε υποψην παντως πως οι Augustin, Young, Salmons, Hinrich, Camby ειναι διαθεσιμοι ως ζευγαρια η τριαδες, για εναν καλυτερο τους, και κατα προτιμηση sf.

*Στις προκλησεις του commisioner θα απαντησουμε εντος του γηπεδου. Ευχαριστω.
Pierce
Gstaad , Schweiz 13/11/2010


Μετά απο πολυωρες διαπραγματευσεις με το σωματιο των μπαφιαρηδων στρουμφακιων, εγω ο προεδρος των Spartans , ειμαι στην θεση να ανακοινωσω τους κκ Young και Joe Johnson. Mε τον Αθλητη Johnson εχουμε συνεργαστει και παλιοτερα και περιμενουμε να συνεχισει αυτο που αφησε πριν 2 χρονια στην μεση με την ομαδα μας. Θα παρει το αεροπλανο να ερθει να κανει dolce vita μαζι με τον προεδρο στο Gstaad να συνεχισει την αποθεραπεια του στην Ελβετια ωστε να τον εχουμε συντομα στο starting line up που λεν και στο χωριο μου .

Να αποχαιρετισουμε τους κκ Αριζα Τομας Σεσιονς και να δηλωσουμε οτι , ο κυριος Τομας δοκιμαστηκε 2 συνεχομενες χρονιες έχοντας πολλες ευκαιριες ,αλλα αφηνοντας παντα αρνητικες εντυπωσεις, Ευχαριστουμε δεν (; )θα ξαναπαρουμε , ενω και οι κυριοι Αριζα Σεσιονς ηταν πολυ κατωτεροι των περιστασεων για μια ομαδα πρωταθληματισμου , παρ'ολα αυτα καλη τους συνεχεια.

Συνεχιζοντας την Dolce Vita
Yours Faithfully
The Boss (oυχι δεν ειμαι ο Springsteen, ειμαι ο αλλος Bruce , o Wayne)
T.W.Is.M.
QUOTE(kostasvc15 @ Dec 13 2010, 21:28 ) *
Ομαδα μοντελο την εκανα μπουρ..λο
2 trade σε μια μερα

Ανταλλαγη 1η:
Kg 37
Brand 34
Garcia 17

αντι

Aldridge 35
Young 24
Augustin 30

Ανταλλαγη 2η:

Adre Miller 35
Augustin 30
Young 24

αντι

Paul 49
Douglas 21
Arthur 19

Θελω γνωμη..
Τουλαχιστον αυτη την εβδομαδα ολοι οι παιχτες μου εχουν απο 4 παιχνιδια..


Σε μια εβδομαδα απο σημερα πιστευω οτι θα εχουμε αλλαξει θεσεις.
sacarame
Ρε σεις τι οργασμός trade ήταν αυτός σήμερα... Τι ^%$#πιλάλα σας έπιασε όλους ??
Χαμοοοοοοοος...Και έμεινα και στην απέξω...Δεν πειράζει όμως υπήρξε κινητικότητα μετά από αρκετό καιρό..

Πάντως Κώστα αν δεν σου αρέσει ο Πολ , έχω μια ωραία ιδέα για να σε βοηθήσω να ξελαφρώσεις. smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Dec 14 2010, 00:36 ) *
Ρε σεις τι οργασμός trade ήταν αυτός σήμερα... Τι ^%$#πιλάλα σας έπιασε όλους ??
Χαμοοοοοοοος...Και έμεινα και στην απέξω...Δεν πειράζει όμως υπήρξε κινητικότητα μετά από αρκετό καιρό..

Πάντως Κώστα αν δεν σου αρέσει ο Πολ , έχω μια ωραία ιδέα για να σε βοηθήσω να ξελαφρώσεις. smiley.gif


Γιατι στην απ εξω? Εισαι να κλεισουμε εντυπωσιακα την ημεριδα trade με μια ανταλλαγη που θα κανει το παιχνιδι ανω κατω? smiley.gif
sacarame
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 13 2010, 23:47 ) *
Γιατι στην απ εξω? Εισαι να κλεισουμε εντυπωσιακα την ημεριδα trade με μια ανταλλαγη που θα κανει το παιχνιδι ανω κατω? smiley.gif



Χμμμ, να υποθέσω κάτι σε Μπατιμ - Μπας για Ντραγκιτς - Κορβερ ε?? Να πέσουν τα τσιμέντα του Φάνταζυ...


Σοβαρά τωρα, αν έχεις κάτι , είμαι more than available.... smiley.gif smiley.gif
morrison
Tελειωσε και το σιριαλ Τσαντλερ! shot.gif

Ενα trade που περασε απο χιλια κυματα ξεκινωντας κατα τις,
8:00 με συμφωνια με τον benchwarmer
8:30 συμφωνια και με duncan21
8:45 εχω συμφωνησει προφορικα και με τους δυο και να μην ξερω με ποιον να το κλεισω κ ταυτοχρονα να πρεπει να φυγω απο το σπιτι
9:00 αποσυρση του benchwarmer οποτε το πραγμα εδειχνε να κλινει προς duncan21
9:15 εμενα να βριζω γιατι δεν τον εδωσα στον benchwarmer αλλα να ειμαι και αποφασισμενος να τον δωσω πλεον στον duncan21
9:30 μπασιμο spysta με απανωτες προτασεις
10:00 συμφωνια με spysta ενω παντα στο μιλητο ισχυει η συμφωνια με duncan21
12:00 ανακοινωση της ανταλαγης με τον spysta

Το ωραιο ειναι οτι οι εμπλεκομενοι ξερανε ακριβως τι δινει ο καθενας με καποιον υπογειο τροπο... icon_drunk.gif

Κατα τα αλλα ολος ο παγκος μου πλεον αποτελειται απο παιχταραδες μεν,τραυματιες δε.
Δυσκολη εβδομαδα ερχεται με εννιαδα που εχει μεσα Αουτλο και Μπελινελι αλλα και ελπιδα οτι καποια στιγμη θα επανερθουν οι τραυματιες και θα καταπινω τις θεσεις προς τα πανω σαν τα στραγαλια... smile.gif

Ευχαριστω τον αθλητη Γουιλσον Τσαντλερ γιατι δεν εχασε ουτε ενα ματς και ηταν σταθερος παντα σε καλα νουμερα.

υγ:ενταξει εδωσα εναν παιχτη στο spysta μηπως και ηρεμησει λιγο κ δεν μου στελνει προτασεις ξημερωματα... tongue.gif

kostasvc15
Νομιζω βγαινεις αρκετα κερδισμενος...Εμενα το λαμογιο ο Σπυστα μου εχει κανει πανω 23.000 προτασεις και σε ολες εβγαινε κερδισμενος εκεινος...τουλαχιστον +5
duncan21
QUOTE(kostasvc15 @ Dec 14 2010, 00:45 ) *
Νομιζω βγαινεις αρκετα κερδισμενος...Εμενα το λαμογιο ο Σπυστα μου εχει κανει πανω 23.000 προτασεις και σε ολες εβγαινε κερδισμενος εκεινος...τουλαχιστον +5



QUOTE(morrison @ Dec 14 2010, 00:24 ) *
Το ωραιο ειναι οτι οι εμπλεκομενοι ξερανε ακριβως τι δινει ο καθενας με καποιον υπογειο τροπο... icon_drunk.gif


24.gif 24.gif 24.gif
T.W.Is.M.
Σε μια μερα γεματη ανταλλαγες δε θα μπορουσα να λειψω. Αφου το πηρα πατριωτικα το βραδυ και αποφασισα να κανω τουλαχιστον 1 κινηση, τελικα οι πολυωρες διαπραγματευσεις μου επιασαν τοπο. Ανακοινωνω λοιπον την αποχωρηση των αθλητων Manu Ginobili, Grant Hill και JJ Hickson απο την ομαδα με προορισμο το φιλικο σωματειο Hall of Famers. Η ομαδα μας για να καλυψει το κενο τους ενισχυθηκε με εναν πρωην MVP, πρωην dream teamer, 1 φορα πρωταθλητη ΝΒΑ και νυν πρωταθλητη Ανατολης, τον Kevin "Da Kid" Garnett(αποθεωση απο τους πολυαριθμους οπαδους), με τον ανθρωπο που εχει το γονιδιο του μπασκετ μεσα του, το γιο του κοουτς Mike Dunleavy, το Mike Dunleavy Jr(νεα αποθεωση) και τον ηγετη του παγκου της Γιουτα, τον πρωταγωνιστη των μεγαλων φετινων ανατροπων CJ Miles(αποθεωση και παλι απο τον κοσμο που φωναζει ρυθμικα το ονομα του προπονητη των επιτυχιων...εμενα!).
Τελος ειμαι στην ευχαριστη θεση να ανακοινωσω την εισοδο του Andrew Bynum στο βασικο σχημα της ομαδας μετα απο την πολυμηνη ταλαιπωρια του απο τον τραυματισμο στο γονατο. Ο Andrew θα μας δωσει τη δυναμη που χρειαζομαστε κατω απ το καλαθι και θα μας βοηθησει να διατηρηθουμε στις ψηλες θεσεις της βαθμολογιας και να ανεβουμε ακομα ψηλοτερα.

Θα κλεισω με μια απειλη. Η ομαδα δεν καταλαβαινει ουτε απο Χριστουγεννα ουτε απο γιορτες ουτε απο κρυο ουτε απο απεργιες. Θα ακολουθησουν κι αλλες κινησεις... smiley.gif
sacarame
Πωπωπωπωππω τι ωραία μέρα είναι αυτή σήμερα...Τι ωραίος ήλιος,Τα πουλιά κελαηδούν χαρμόσυνα,οι πεταλούδες ελεύθερες πετούν ( όχι αυτό είναι Πέτρος Θεοτοκάτος icon_drunk.gif )..Κύριοι για κάτι τέτοιες μέρες είναι ωραίο το φάνταζυ...Εκεί που είχαμε χτες μεταγραφικό οργασμό με εμένα να μένω στην απέξω (από επιλογή βέβαια) και βλέποντας τους γύρω να ενισχύονται,κρύος ιδρώτας μας είχε λούσει όλους..

ΟΜΩΣ, εδώ φάνηκε το μεγαλείο της ομάδας...Με επικό σκορ 254 (μακράν καλύτερο από του δεύτερου) καβάτζαρα όχι έναν, όχι 2 αλλά 3 αντιπάλους και πλέον στρογγυλοκάθομαι στην 5η θέση της λίγκας !!!!

Νομίζω ότι δικαιούμαι να ποστάρω βαθμολογία... smiley.gif smiley.gif

1. Pireus Iguodalas 7351.5 +134.5
2. San Francisco Spartans 7205.8 +135
3. Rest In Peace 7113 +83.5
4. Slam Drunkers 6979.3 +103
5. Los Angeles Lazers 6626.8 +254.3
6. Bench Warmers 6575.3 +85.5
7. San Antonio Spurs 6534.8 +51.5
8. High Voltage 6510.5 +121.5
9. Rated-R Superstar 6268.5 +95
10. Hall of Famers 6061 +31.5
11. Love the Dirty Thirties 6055.5 +0
12. The Losers 5887.5 +25.8
13. Rcho's Monkeys 5859.5 +67.8
14. Smokin' Smurfs 5587 +122
15. Manchester United 5125.8 +8.8


Οι Lazers είναι ΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ,ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!!! smiley.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Dec 14 2010, 13:21 ) *
Πωπωπωπωππω τι ωραία μέρα είναι αυτή σήμερα...Τι ωραίος ήλιος,Τα πουλιά κελαηδούν χαρμόσυνα,οι πεταλούδες ελεύθερες πετούν ( όχι αυτό είναι Πέτρος Θεοτοκάτος icon_drunk.gif )..Κύριοι για κάτι τέτοιες μέρες είναι ωραίο το φάνταζυ...Εκεί που είχαμε χτες μεταγραφικό οργασμό με εμένα να μένω στην απέξω (από επιλογή βέβαια) και βλέποντας τους γύρω να ενισχύονται,κρύος ιδρώτας μας είχε λούσει όλους..

ΟΜΩΣ, εδώ φάνηκε το μεγαλείο της ομάδας...Με επικό σκορ 254 (μακράν καλύτερο από του δεύτερου) καβάτζαρα όχι έναν, όχι 2 αλλά 3 αντιπάλους και πλέον στρογγυλοκάθομαι στην 5η θέση της λίγκας !!!!

Νομίζω ότι δικαιούμαι να ποστάρω βαθμολογία... smiley.gif smiley.gif

1. Pireus Iguodalas 7351.5 +134.5
2. San Francisco Spartans 7205.8 +135
3. Rest In Peace 7113 +83.5
4. Slam Drunkers 6979.3 +103
5. Los Angeles Lazers 6626.8 +254.3
6. Bench Warmers 6575.3 +85.5
7. San Antonio Spurs 6534.8 +51.5
8. High Voltage 6510.5 +121.5
9. Rated-R Superstar 6268.5 +95
10. Hall of Famers 6061 +31.5
11. Love the Dirty Thirties 6055.5 +0
12. The Losers 5887.5 +25.8
13. Rcho's Monkeys 5859.5 +67.8
14. Smokin' Smurfs 5587 +122
15. Manchester United 5125.8 +8.8


Οι Lazers είναι ΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ,ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!!! smiley.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif



Και σ αυτο το σημειο θα σε καταγγειλω γιατι το 1/3 απ τους ποντους που πηρες χτες επρεπε να ερθουν σε μενα! tongue.gif
Αλλα δεν πειραζει. Αυτη τη βδομαδα ο στοχος ειναι να κανουμε συντηρηση και να μη χασουμε τελειως την επαφη. Η αντεπιθεση ξεκιναει απ την επομενη εβδομαδα... smiley.gif
kostasvc15
Οταν λεω οτι ειμαι ο πιο ατυχος παιχτης εδω μεσα,το εννοω..Οποιος διαφωνει μπορει να κανει συγκρισεις με αυτα που μου συμβαινουν και θα καταλαβει οτι εχει αδικο..

Η Θεα Ατυχια μου εκλεισε παλι το ματι:

1)Κρις Πολ στα τελευταια 14 παιχνιδια εκτος απο δυο 35αρια, ειχε ολο 50+ και μερικα 45αρια και 60αρια.ΜΟΛΙΣ τον πηρα εγω εκανε ενα ωραιο 26αρακι !! Πως γκινεται ατο;;(Που λεει και ο Ογκουνσοτο)
Περιμενω το επομενο

2)Σε χαμηλα σκορ ξανα και οι Λεμπρον (31) και Ρας (23).Ο Ρας το εχει,εχθες ομως επαιξε 40 λεπτα και εκανε λιγοτερο σκορ οτι οταν παιζει 20 λεπτα..

3)Το 23αρι που μου εδωσε o νεοφερτος Ολντριτζ το εκανε ολο στη 1η περιοδο απο εκει και περα γεμισε με φαουλ και δεν εκανε τπτ αλλο..Εκτος απο ενα 6αρι και αλλο ενα 23αρι ολα τα αλλα σκορ του Λαμαρκους ειναι γυρο στο 35 και στο 40+

4)Ο Αντρε Μιλλερ μολις τον εδωσα επεστρεψε στα σκορ που του αρμοζουν..35-36 δλδ


Για σημερα προβλεπω μετρια σκορ παλι και καλα απο τους παιχτες που εδωσα...Τα γνωστα δλδ
Κατι αλλο..Κραταω κραταω τον Μαγκετι και δε κανει τπτ εκτος απο ενα 40αρι ακυρο που εδωσε..ειμαι σιγουρος πως αν τον στειλω με ανταλλαγη θα αρχισει τα 40αρια κανονικα,οπως ακριβως εγινε με Τζειμσον και Λου Ουιλλιαμς..Απιστευτα πραγματα ρε..

Μονο θετικο ειναι πως τσιμπησα δυο λαβρακια απο free agents τον Ναζρ Μοχαμεντ και τον Ρετζι Ουλλιαμς,ο οποιος εχθες εδωσε 46 και πριν λιγες μερες 51 αλλα μολις τους βαλω βασικους θα γινουν παλι τελευταιοι
T.W.Is.M.
QUOTE(kostasvc15 @ Dec 14 2010, 19:16 ) *
Μονο θετικο ειναι πως τσιμπησα δυο λαβρακια απο free agents τον Ναζρ Μοχαμεντ και τον Ρετζι Ουλλιαμς,ο οποιος εχθες εδωσε 46 και πριν λιγες μερες 51 αλλα μολις τους βαλω βασικους θα γινουν παλι τελευταιοι


To Reggie Williams μην τον βαλεις ετσι ευκολα βασικο. Τα μεγαλα σκορ που εχει κανει εγιναν με την απουσια του Curry που εφερε τον Williams στην πενταδα. Το Σαββατο μαλλον επιστρεφει ο Curry και ο Ρετζι παει παλι 6ος παιχτης. Στα λεω γιατι την περιπτωση του την ξερω. Εγω τον ειχα ανακαλυψει περσι οταν τον εφεραν απο το NBDL και ειχε παει καλα στο δευτερο μισο του πρωταθληματος και φετος οταν χρειαζομουν εναν παιχτη που να επαιζε 4 ματς σε μια βδομαδα για να κλεισω μια τρυπα τον χρησιμοποιησα και μετα τον αφησα ελευθερο.
Ο Mohammed ειναι σταθερα βασικος, αλλα στους Μπομπκατς του Λαρι Μπραουν δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τα σκορ των παιχτων. Ομαδα που εβαλε 62 ποντους το Σαββατο δεν μπορεις να την εμπιστευτεις στα σιγουρα.
sacarame
Διάλογος μου με τον παίκτη μου Τζαμάλ Κρόφορντ μετά την τρισάθλια χτεσινή του εμφάνιση...

Κόουτς sacarame:


Τζαμάλ αγόρι μου παιχταρά μου τι έπαθες χτες το βράδυ..Τι εμφάνιση ήταν αυτή καμάρι μου???

Τζαμαλ Κρόφορντ :


Sorry coach ,ήμουν λίγο dizzy χτες,γενικά δεν ήμουν σε καλό mood να παίξω ....

κόουτς sacarame:


Και γιατί αγόρι μου δεν ήσουνα σε mood να παίξεις;;Τι σε απασχολούσε??

Τζαμάλ Κρόφορντ:



Ε να ρε κόουτς με είχαν καλέσει σε ένα πάρτυ μετά το ματς...Είχε γενέθλια ο κόουτς spysta....



....θα είχε και κάτι ωραίες φίλες του εκεί , ε και δεν ήθελα να πάω κουρασμένος...Καταλαβαίνεις...


κόουτς sacarame:






%^@#%#^@^#^^@ το %@$$$@^&@%& ...Αν ΞΑΝΑΝΠΑΙΞΕΙΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΕ $@%#^^@^@#%% κι εσενα και τα %%@$%@παρτυ σου.. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?????

Τζαμάλ Κρόφορντ:
kostasvc15
χ0χα0χ0α



Μεγαλη αποτυχια ο παιχτες των Χοκς..ακομα και ο Σμιθ..
Τραυματιστηκε ο Τζονσον και περιμεναμε να ανεβουν τα stats των υπολοιπον αλλα τπτ,χειροτεροι ειναι τωρα...
Θελω να βαλω τα κλαματα
rchos
ο κοουτς σακαραμε εχει και συντροφο που λεγεται μπαμπης?
benchwarmer
Η ΚΑΕ Bench Warmers, ακολουθωντας κατα γραμμα το νεο της πλανο, επηλθε σε συμφωνια με την φιλτατη ομαδα των Hall of Famers (ο θεος να τους κανει), και ειναι στη δυσαρεστη θεση να ανακοινωσει την αποχωρηση και του δευτερου στυλοβατη της μεχρι τωρα, Al Horford, καθως επισης και του Marcus Camby. Στη θεση τους, καλωσοριζει τους αγαπητους Elton Brand και Nene, και τους ευχεται υγεια (ειδικα για τον πρωτο εχει αναφτει λαμπαδα ιση με το πλατος του) και γρηγορη προσαρμογη.

Ο προεδρας,
B. Warmer

*Επισης, ειναι διαθεσιμοι για πακεταρισμα για εναν καπου στο 27-28, οι Thaddeus Young, Amir Johnson, Thabo Sefolosha.
Andre_Iguodala
Νομιζω οτι ηρθε η ωρα...


Μετα απο πολυ καιρο οπου αρνιομουν καθε προταση χωρις καν να δω τι μου στελνετε μπορειτε επιτελους να επαναδιαπραγματευτειτε μαζι μου...


Θα κανω κινησεις πλεον αν και οι παιχτες μου εχουν βρει πολυ καλο ρυθμο και μου βγηκαν και παιχτες που δεν τους περιμενα

Γενικα ειμαι υπερηφανος για την ομαδα μου.


Α btw οποιος νομιζει οτι θα του δωσω Mayo για 1 fa και το φλουρι στην πιτα του ειναι πολυ γελασμενος tongue.gif


Σπυρο με το μαλακο αγορινα...Δεν θελω να δω 35 προτασεις μονομιας tongue.gif
thrylos7
Τα πουλέν Harden και Douglas-Roberts δε φεύγουν από την ομάδα της καρδιάς τους παίδες. Όπως και οι περσινοί παίκτες της ομάδας. Όποιος ενδιαφέρεται ας κοιτάξει για Πάρκερ, Τέρι και τον red-hot Frye.

aegeansheed
Για βγάλε εσύ τον Ταζμάνια έξω από το ψυγείο! Έχει ξεπαγιάσει... smiley.gif
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Dec 16 2010, 17:54 ) *
Για βγάλε εσύ τον Ταζμάνια έξω από το ψυγείο! Έχει ξεπαγιάσει... smiley.gif



Είναι ήδη στο φούρνο μικροκυμάτων κι ετοιμάζεται για την επόμενη εβδομάδα... smiley.gif
rchos
καλα με τον ταζ εχεις υπαρξει απιστευτα τυχερος!
για το θεο δηλαδη βουντου τους εχει κανει?


εγω προτεινω να κανουμε μποικοταζ στον iggy να μαθει που μας σνομπαρε τοσο καιρο! smiley.gif
sacarame
QUOTE(rchos @ Dec 16 2010, 18:30 ) *
καλα με τον ταζ εχεις υπαρξει απιστευτα τυχερος!
για το θεο δηλαδη βουντου τους εχει κανει;;



rchos
μπορει να ειμαι εγω λαθος αλλα σας παρακαλω για μπουζερ και φλυν μην μου κανετε προτασεις.

τους περιμενα πολυ καιρο και τωρα που γυρισαν εχω 4 προτασεις απο διαφορετικα ατομα για να να δωσω εναν η δυο απο αυτους.

δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω 2 παιχτες που τους περιμενα καιρο και μολις εχουν γυρισει.ειδικα τον μπουζερ τωρα που ο νοα τραυματιστικε δεν υπαρχει περιπτωση να τον δωσω για παιχτες που εχουν μεσο ορο 33-35.βασικα και με παραπανω δεν τον δινω.
spysta
O Τζονσον ΓΥΡΙΣΕ 1-1,5μηνα πριν το προκαθορισμενο .. κ παιζει ΚΑΝΟΝΙΚΑ πλεον ... νιωθω ΑΗΔΙΑ για το φετινο fantasy!!
ειλικρινα το λεω τα επιπεδα ξενερωματος φετος δεν υπαρχουν

--Tyreke JJ Roy .. 3 super star 3 τραυματιες.

--καταφερνω να κανω καποια στιγμη ομαδα με 5 αστερια .. μπααμ εξω ο Τζοε .. εξω κ ο Ρεκε μετα απο λιγο.

--παω κ κανω trade τον Τζοε για να καλυχω την απωλεια.. πριν 1 βδομαδα .. κ τωρα παιζει κανονικα ξανα.Ασε που το trade με τον Αρη ποτε δεν με εψησε ιδιαιτερα ..

δηλαδη περιμενα ΤΟΣΟ καιρο τον Τζοε .. για να τον δωσω κ μετα να γυρισει σε 1 εβδομαδα ???ελεος ρε φουστη μου ελεος

angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

σταματαω να ασχολουμαι με το fantasy για φετος.ξενερωσα τοσο πολυ με ολα αυτα που δεν εχω ορεξη πλεον.ειδικα το τελευταιο με τον Τζοε ηταν το χτυπημα under the belt που εκανε το ποτηρι να ξεχειλισει .. αηδια

ευχομαι καλη επιτυχια στους υπολοιπους.τα λεμε απο του χρονου wink.gif
spysta
ο Τζονσον ηταν να γυρισει 20 Ιανουαριου .. τον εδωσα την Δευτερα το απογευμα στις 13 Δεκεμβριου .. κ αυτος γυρισε στις 17 Δεκεμβριου.
Δηλ να ΜΗΝ συμπληρωθει εστω 1-2 βδομαδες .. εκει να σπασουμε τα νευρα σον Σπυρο .... να το δωσει κ να γυρισει 3-4 μερες μετα !!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
sacarame
QUOTE(spysta @ Dec 18 2010, 03:19 ) *
O Τζονσον ΓΥΡΙΣΕ 1-1,5μηνα πριν το προκαθορισμενο .. κ παιζει ΚΑΝΟΝΙΚΑ πλεον ... νιωθω ΑΗΔΙΑ για το φετινο fantasy!!
ειλικρινα το λεω τα επιπεδα ξενερωματος φετος δεν υπαρχουν

--Tyreke JJ Roy .. 3 super star 3 τραυματιες.

--καταφερνω να κανω καποια στιγμη ομαδα με 5 αστερια .. μπααμ εξω ο Τζοε .. εξω κ ο Ρεκε μετα απο λιγο.

--παω κ κανω trade τον Τζοε για να καλυχω την απωλεια.. πριν 1 βδομαδα .. κ τωρα παιζει κανονικα ξανα.Ασε που το trade με τον Αρη ποτε δεν με εψησε ιδιαιτερα ..

δηλαδη περιμενα ΤΟΣΟ καιρο τον Τζοε .. για να τον δωσω κ μετα να γυρισει σε 1 εβδομαδα ???ελεος ρε φουστη μου ελεος

angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

σταματαω να ασχολουμαι με το fantasy για φετος.ξενερωσα τοσο πολυ με ολα αυτα που δεν εχω ορεξη πλεον.ειδικα το τελευταιο με τον Τζοε ηταν το χτυπημα under the belt που εκανε το ποτηρι να ξεχειλισει .. αηδια

ευχομαι καλη επιτυχια στους υπολοιπους.τα λεμε απο του χρονου wink.gif



Κρίμα ρε σπύρο, γιατί είχα ψηθεί να σου δώσω τον Ντερόν για το πακέτο Μπαττιε-Αρίζα...Πιστευα θα ήταν δίκαιο τρέηντ ... Αλλά αφού δεν θέλεις.... smiley.gif
kostasvc15
Επιτελους πηρα ενα καλο συνολικο σκορ...Ανταλλαξα Σμιθ και Λοπεζ προχθες γιαυτο μου εδωσαν καλο σκορ..Οι Ουιλσον Τσαντλερ και Μπος που πηρα θα συνεχιζουν να παιζουν καλα μεχρι την τελος της εβδομαδας..Απο εβδομαδα που τα σκορ τους θα ερχονται σε μενα θα τους βλεπεις να σερνονται...Τον Μπος τον ειχα κ παλιοτερα και μου εδινε κατι 20αρακια ωραια...
aegeansheed
(fantasy post μετά από καιρό):

Το άρμεγμα του Kyle Lowry πιθανότατα θα λάβει τέλος μετά την αποψινή αναμέτρηση. Ο παίκτης με βοήθησε να ανέβω στην 9η θέση της βαθμολογίας περισσότερο, μετά τον Love, θα παραμείνει στον πάγκο μου τιμής ένεκεν, καθώς νέοι τραυματισμοί έρχονται και νέοι παίκτες αναμένονται στην ομάδα με μόνο στόχο να ξεζουμιστούν.

Οι ατυχίες των πρώτων αγωνιστικών με τις απουσίες του Nene, Green, Davis (συνολικά πάνω από 26 παιχνίδια) σκόρπισαν απόγνωση και αηδία στους οπαδούς μου. Κάπου εκεί ο Ραμπίδης αποφάσισε να δώσει "μία ευκαιρία" στον Love και το "φιλί της ζωής" στην ομάδα. Οι Dirty Thirties έκτοτε μετονομάστηκαν σε Love The Dirty Thirties και συνεχίζουν την σταθερά ανοδική τους πορεία.

Με τον Baron Davis επιτέλους να αποτελεί το ιδανικό συμπλήρωμα του Blake Griffin και τον Okur να γυρίζει στα γνωστά του σε 1-2 εβδομάδες θεωρούμε ότι κάτι Παγκοτρίφτουλες και Laserάκια τα έχουμε χαλαρά (is it me, or Spysta talking now???) biggrin.gif ...

Προς Ginobili: ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ TRADE ΜΕ ΤΟΝ TROY MURPHY, man...

Προς Τζώχνυ Καππα: Έχεις γ.... να τσιμπάς ό,τι καλό βγαίνει μετά την ανακοίνωση τραυματισμών! Δε μπορούμε να παίξουμε έτσι!!! smile.gif
Ginobili
Καλά τέτοιον ανταγωνισμό δεν θυμάμαι στα χρονικά.Ποτέ τα τελευταία χρόνια δεν είχαμε τόσο κοντινές αποστάσεις.
Ενδεικτικό...2 άτομα με ακριβώς την ίδια βαθμολογία στην 6η θέση...7203.8

QUOTE(aegeansheed @ Dec 19 2010, 15:05 ) *
Προς Ginobili: ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ TRADE ΜΕ ΤΟΝ TROY MURPHY, man...

Άσε ρε...τσάμπα στον πρόσφερα.Αντί του Γκριν στον δίνω...πλάκα μας κάνεις?
duncan21
QUOTE(aegeansheed @ Dec 19 2010, 16:05 ) *
Οι ατυχίες των πρώτων αγωνιστικών με τις απουσίες του Nene, Green, Davis (συνολικά πάνω από 26 παιχνίδια) σκόρπισαν απόγνωση και αηδία στους οπαδούς μου. Κάπου εκεί ο Ραμπίδης αποφάσισε να δώσει "μία ευκαιρία" στον Love και το "φιλί της ζωής" στην ομάδα. Οι Dirty Thirties έκτοτε μετονομάστηκαν σε Love The Dirty Thirties και συνεχίζουν την σταθερά ανοδική τους πορεία.

Σημαντικη λεπτομερεια για την αλλαγη ονοματος,δεν το ηξερα...

QUOTE(aegeansheed @ Dec 19 2010, 16:05 ) *
Με τον Baron Davis επιτέλους να αποτελεί το ιδανικό συμπλήρωμα του Blake Griffin και τον Okur να γυρίζει στα γνωστά του σε 1-2 εβδομάδες θεωρούμε ότι κάτι Παγκοτρίφτουλες και Laserάκια τα έχουμε χαλαρά (is it me, or Spysta talking now???) biggrin.gif ...

Ποιος ειστε κυριε και μιλατε για τα φιλικα σωματεια icon_drunk.gif Lazers και Benchwarmers κατ' αυτο το τροπο?

QUOTE(aegeansheed @ Dec 19 2010, 16:05 ) *
Προς Τζώχνυ Καππα: Έχεις γ.... να τσιμπάς ό,τι καλό βγαίνει μετά την ανακοίνωση τραυματισμών! Δε μπορούμε να παίξουμε έτσι!!! smile.gif

banana.gif banana.gif banana.gif
T.W.Is.M.
Ο γνωριμος ηχος του γκονγκ ακουγεται, τα φωτα σβηνουν, ο προεδρας εμφανιζεται ξαφνικα και η συνεντευξη τυπου αρχιζει στη σκοτεινη αιθουσα.
Η ΚΑΕ Rest In Peace ειναι στην ευχαριστη θεση να ανακοινωσει την αποκτηση του Brandon Jennings και του Wesley Matthews. Ειμαστε στη δυσαρεστη θεση να παραχωρησουμε ως ανταλλαγμα το μαγο Λαμαρ (Οdom) και το φορμαρισμενο Jose Calderon. Οι διαπραγματευσεις κρατησαν πολλες μερες, αλλα κατεληξαν σε επιτυχια. Η διοικηση και η τεχνικη ηγεσια της ομαδας ευχονται καθε επιτυχια και πολλους fantasy ποντους στα νεα μας αποκτηματα και καθε επιτυχια στη συνεχεια της σεζον για τον πρωην αθλητη μας Lamar Odom και την ομαδα του(την κανονικη οχι τη fantasy). Επιφυλασσομαστε και προειδοποιουμε για μελλοντικες κινησεις-βομβες. Εκ της διοικησης...
Το γκονγκ ακουγεται ξανα, τα φωτα σβηνουν και ο προεδρας εξαφανιζεται.
sacarame
Κι όμως είναι αλήθεια !!!!!! Ε- Ε- ΕΡΧΕΤΑΙ



ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με χαρά ανακοινώνουμε κυρίες και κύριοι ότι το διοικητικό συμβούλιο των Los Angeles Lazers ολοκλήρωσε μια πολύ σημαντική ανταλλαγή με το σωματείο των Rest In Peace. Συγκεκριμένα, με χαρά υποδεχόμαστε το ''μυαλό'' των Τορόντο Ράπτορς Χοσέ (ναι με όμικρον πονηρά μυαλά smiley.gif ) Καλδερόν όπως επίσης τον δις πρωταθλητή και ολ-αράουντ φόργουορντ Λαμάρ Όντομ!!!Τους ευχομαστε υγεία και να αποδώσουν εξίσου καλά και με την φανέλα των Lazers.Να ευχαριστήσουμε τον πρόεδρο των R.I.P. για την υπομονή του,καθώς πραγματικά ήταν μια δύσκολη απόφαση για εμάς που πάρθηκε μετά από πολύωρες συζητήσεις μεταξύ των μελών του συμβουλίου μας...

Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε να αποχαιρετήσουμε 2 από τα αγαπημένα μας παιδιά , δυο παιδιά που υπάρξαν πραγματικά προσωπικές επιλογές του προέδρου μας στο ντραφτ, 2 παίκτες που τους πιστέψαμε όταν τους αποκτήσαμε και τους βοηθήσαμε να φτάσουν σε υψηλό επίπεδο...Πρόκειται για τους αθλητές Γουέσλεϋ Μάθιους και τον Μπράντον Τζένινγκς στους οποίους ευχόμαστε καλή επιτυχία στην νέα τους ομάδα ...

Με τιμή,
Ο (έχων το copyright ) πρόεδρας
sacarame


Τώρα , για να πάμε και στα σοβαρά ,είδαμε ξαφνικά μια υπέρμετρη αισιοδοξία από τον μάνατζερ των Αγαπούληδων που άγγιξε τα όρια της ύβρης...Στην πρώτη ευκαιρία όπου η ομάδα του άγγιξε τα όρια της και κατάφερε να ''ανέβει '' το σκαλοπάτι της 10ης θέσης , ο πρόεδρος των Αγαπούληδων έτρεξε να κάνει δηλώσεις και να τα βάλει με 2 ιστορικά σωματεία με μεγάλη ιστορία και δύναμη στην λίγκα....Εκφράσεις όπως Laserάκια εμείς τις επιστρέφουμε στον κύριο (τέλοσπαντων) Σιντ και και στο πρώην φιλικό σωματείο του και απλά θα πούμε πως θα μιλήσουμε στο γήπεδο...

Και στο τέλος τέλος, κύριε Αγαπούλη ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ !!!! ( smiley.gif smiley.gif )



Και last but not least, να εκφράσουμε το σεβασμό μας προς το σωματείο των Famers,για την υποστήριξη τους και να πούμε ότι εμείς τους ευχόμαστε με το καλό και στο Fame Story !! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
aegeansheed
Αγαπούλα μου, η φιλοξενία που σου επιφυλάσσω στις σουίτες του Love Dome, υπόσχομαι να σου μείνει αξέχαστη smile.gif ...

kostasvc15
Πρωταθλημααα θα παρουμεεεε,ολους θα τους τρελανουμεεε
στη κορυφηηηη θα μεινουμεεεεε,μονοι μας θα τα πινουμεεεεε
μονοι μας θα τα πινουμεεεεε

Slam dRunkers oe oe oe
sacarame
QUOTE(kostasvc15 @ Dec 20 2010, 16:39 ) *
Πρωταθλημααα θα παρουμεεεε,ολους θα τους τρελανουμεεε
στη κορυφηηηη θα μεινουμεεεεε,μονοι μας θα τα πινουμεεεεε
μονοι μας θα τα πινουμεεεεε

Slam dRunkers oe oe oe



Ginobili
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!! Ρεεεεε Αλήτες του ESPN γιατί μου φάγατε το σκορ του Γκρίφιν!!!!! 10 ρανκιν του έβγαλε με τους Ρόκετς με 5π και 3ριμπ.....ενώ έκανε 24π+18ριμπ!!!! angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Καλά αν δεν διορθωθεί....θα τους πάρει ο........
kostasvc15
Πωωω μιλατε ρε..ξεχασα να κανω αλλαγες,ξεμεινε ο Ρας στον παγκο τωρα..Η διαφορα των 300+ ποντων απο τον πρωτο μειωθηκε και πατησα κορυφη για λιγο..Παμε για πρωτια

Χρονια πολλα σε Σπυστα και Μορισον...Πολυχρονοι biggrin.gif

Εντιτ:
Πλακα πλακα ισως ειναι απο τα πιο ανταγωνιστικα φαντασυ που γινονται φετος..Δε μπορουμε να το ξερουμε αλλα γινεται χαμος στο δικο μας..

Ο 1ος απο τον 4ο εχει διαφορα 70 ποντους...
Ο 5ος απο τον 10ο εχει 300..
και 11ος με 14ο παλι στους 300..Αν δε το ειχε παρατησει ο Λεμπρον θα ηταν και αυτος υποψηφιος για τις θεσεις 11-14
T.W.Is.M.
QUOTE(kostasvc15 @ Dec 28 2010, 05:23 ) *
Πωωω μιλατε ρε..ξεχασα να κανω αλλαγες,ξεμεινε ο Ρας στον παγκο τωρα..Η διαφορα των 300+ ποντων απο τον πρωτο μειωθηκε και πατησα κορυφη για λιγο..Παμε για πρωτια

Χρονια πολλα σε Σπυστα και Μορισον...Πολυχρονοι biggrin.gif

Εντιτ:
Πλακα πλακα ισως ειναι απο τα πιο ανταγωνιστικα φαντασυ που γινονται φετος..Δε μπορουμε να το ξερουμε αλλα γινεται χαμος στο δικο μας..

Ο 1ος απο τον 4ο εχει διαφορα 70 ποντους...
Ο 5ος απο τον 10ο εχει 300..
και 11ος με 14ο παλι στους 300..Αν δε το ειχε παρατησει ο Λεμπρον θα ηταν και αυτος υποψηφιος για τις θεσεις 11-14


Τωρα ο 1ος με τον 4ο εχουν 165. Μονο που ο 4ος εχει 8 παιχτες να παιζουν σημερα(και το Νοβιτσκι αμφιβολο angry_red.gif ) και οι 3 πρωτοι μεχρι 4, δηλαδη αν ο Ντιρκ ηταν καλα, μεχρι και 1η θεση θα χτυπαγα μεσα σε μια μερα.
Για τους επομενους δεν το συζηταω, αλλαζουν θεσεις συνεχεια και οι διαφορες ειναι πολυ μικρες.
sacarame
Λοιπόν κύριοι, χτες το βραδυ και σήμερα το πρωι είχα κάποιες ελεύθερες ώρες για σκότωμα... Οπότε ασχολήθηκα λιγάκι με τα στατιστικά του φάνταζυ....Εκατσα λοιπόν και δημιούργησα ένα εξελάκι με μια στατιστική κατηγορία που δεν δίνεται στα στατιστικά που μας δίνει το espn...Θεωρώ ότι είναι χρήσιμο αυτό που έφτιαξα και για την λίγκα γενικά αλλά και για τα τρέηντ...


Αν κάποιος έχει όρεξη να ασχοληθεί λίγο παραπάνω και πιστεύει ότι δεν λέω μαλ&^$@ς (όπως συνήθως) , ας μου στείλει ένα πμ προκειμένου να τον ενημερώσω λεπτομερώς, κι αν ενδιαφέρεται παραπάνω να του το δώσω κι όλας...
Ginobili
Και...ΝΑΙ!!! Κοσμοιστορικό γεγονός,έκανα trade επιτέλους!!! Μετά από πολλές προσπάθειες,λίγο πριν φύγει το 10 το καταφέραμε κι αυτό.(Γενικά πολλά πράγματα μου έχουν συμβεί τον τελευταίο μήνα...)
Λοιπόν...Τζέφερσον-Στάκει-Λόσον νέος τους προορισμός οι Rated-R Superstar ΆΝΤΕ ΓΕΙΑΑ!!! Εύχομαι να καταστραφείτε και να μην ξαναπαίξετε laugh.gif Δεν έχω μεγάλο παράπονο βέβαια,αλλά περίμενα περισσότερα από τους 2 πρώτους.Για τον τρίτο...άντε να γυρίσει ο Μέλο,γιατί θα τραβάω τα μαλλιά μου διαφορετικά...

Καλωσορίζω στους San Antonio Spurs Τον Τάιρικ Έβανς και τον Λι..που ελπίζω ότι έχουν αρχίσει να ξυπνάνε... wink.gif
Έχω κάνει κι άλλες προτάσεις...και περιμένω κι άλλες.
sacarame
Χμμμ....Μήπως είναι η ώρα για το αγαπημένο τραγουδάκι αυτού του τόπικ?



T.W.Is.M.
Μπορω να αλλαξω την ονομασια της ομαδας μου σε 10 μικροι νεγροι? Ενας ενας πεφτουν σαν τα κοτοπουλα και την εβδομαδα που θα πρεπε να ανεβω γιατι οι παιχτες μου ειχαν ολοι πολλα ματς χανω καθε επαφη με τις πρωτες θεσεις... angry_red.gif
kostasvc15
Ελα ρε μη κανεις ετσι και εμενα τραυματιστικε ο Μαρβιν Ουιλλιαμς rolleyes.gif
Αν δε ξεχναγα να κανω αλλαγες θα εβαζα μεσα τον Ρας που ειχε 4 παιχνιδια και θα εβγαζα τον Μπλεντσο που ειχε 2 και μου εδωσε 10ρια..Μου κοστισε λιγο αυτο αλλα νομιζω ξαναπερασα πρωτος παλι σημερα..
rchos
πολυ θα ηθελα να κανω ενα ποστ με τις ατυχιες που εχουν χτυπησει την ομαδα μου ως τωρα αλλα δεν το δοκιμαζω γιατι θα υπερφορτωσει τοσο πολυ το φορουμ που μπορει και να πεσουμε.

οποτε μην γκρινιαζετε οτι και συμβαινει.να σχστε στο μυαλο σας παντα οτι καποιοι εχουν γκαντεμιαστει πολυ περισσοτερο! smiley.gif


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.