Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 10-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Andre_Iguodala
Δεν εχω προβλημα με το trade Evans-Roy-Richardson για Melo-Pierce-R.Lopez

Οι Tyreke και Brandon ειναι μεγαλα fantasy τερατα οπως και ο Melo ανω ο Pierce ειναι απλα σταθερα καλος και ο Lopez αναμενεται να ειναι καλος.Ο Richardson oντως δεν πολυκολλαει αλλα τελος παντων

Το δευτερο κατι δεν μου καθεται καλα.Δηλαδη δεν ξερω νομιζω οτι ο Beasley παραειναι καλος για το trade αλλα δεν ειναι εντελως ακυρο γιατι ο Bayless εχει σχεδον μηδενικη αξια ενω ο Μiller θα εχει εναν χρονο στο Miami και ο Harden ελπιζω να ειναι βασικος φετος.


Συνολικα θα αφησω και τα δυο να περασουν
T.W.Is.M.
QUOTE(Andre_Iguodala @ Oct 21 2010, 00:36 ) *
Δεν εχω προβλημα με το trade Evans-Roy-Richardson για Melo-Pierce-R.Lopez

Οι Tyreke και Brandon ειναι μεγαλα fantasy τερατα οπως και ο Melo ανω ο Pierce ειναι απλα σταθερα καλος και ο Lopez αναμενεται να ειναι καλος.Ο Richardson oντως δεν πολυκολλαει αλλα τελος παντων

Το δευτερο κατι δεν μου καθεται καλα.Δηλαδη δεν ξερω νομιζω οτι ο Beasley παραειναι καλος για το trade αλλα δεν ειναι εντελως ακυρο γιατι ο Bayless εχει σχεδον μηδενικη αξια ενω ο Μiller θα εχει εναν χρονο στο Miami και ο Harden ελπιζω να ειναι βασικος φετος.


Συνολικα θα αφησω και τα δυο να περασουν


Ειτε το πιστευεις ειτε οχι, εγω τον Bayless ηθελα να παρω πονταροντας στους καθιερωμενους τραυματισμους του Πορτλαντ!
Αφου ειναι δικη μου μεταγραφη, αν εχω δικαιωμα να ψηφισω σ αυτην, θα ψηφισω υπερ, οχι γιατι πιστευω οτι με συμφερει, αλλα γιατι τη θεωρω δικαια.
Υπερ και της ανταλλαγης Evans-Roy-JRich για Carmelo-Pierce-Robin Lopez. Μην ξεχναμε οτι ειναι ο Robin κι οχι ο Brook Lopez, o οποιος παει για all-star.
Το Kleiza-Thornton μοιαζει ανισο. Μονη επιφυλαξη το οτι στην Ουασινγκτον ειναι τραυματιας στην αρχη ο Josh Howard και ο Thornton μπορει να βρεθει προσωρινα βασικος, ενω για τον Κλειζα δεν εχουμε περσινο δειγμα, αρα απλα υποθετουμε τι προκειται να κανει. Θα καθυστερησω να ψηφισω γι αυτο. Χρειαζονται 8 αρνητικες ψηφοι για να μπλοκαριστει, ισως βρεθουν χωρις εμενα.
spysta
γραφω την αποψη μου ..

1)Κλειζα Θορτον -->ο Θορτον αποτελει αυτη τη στιγμη το βασικο 3αρι των Ουιζαρντς.Ειναι ισως και η τελευταια το χρονια να αποδειξει κατι καλο .. απο την αλλη ο Λινας ερχεται με φορα .. εντουτοις ομως δεν παυει να αποτελει εναν συμπληρωματικο παικτη απο Λιθουανια (και αρκετα ασταθη θα ελεγα) τον οποιο ομως πιστευω περισσοτερο.(ο Θορτον κατεληξε παλι σε μενα γιατι απλουστατα τον πιστευα και αυτον αλλα λιγοτερο.Ηταν free agent και τον πηρα .. so simple.Καθαρα υποκειμενικο κατα ποσο θεωρει ο καθενας fantasy player τον Θορτον ή οχι .. εγω πχ λεω οτι φετος με περισσοτερο χρονο θα κανει καλυτερη χρονια απο περυσι).Μιλαμε γενικα για χαμηλης αξιας trade
Κομπλε το trade

2)Μελο-Πιρς-Λοπεζ Ρεκε-Ρου-Ριτσ ... λοιπον εδω εχουμε το μεγαλυτερο ονομα να ειναι ο Μελο .. ο super star με το μεγαλυτερο potential και μια σταθερη αξια οπως ο Pierce .. καπως πεσμενος αλλα που αποτελει τον αρχηγο των Σελιτκς και θα δωσει ορισμενα πολυ μεγαλα σκορ σε αρκετες βραδιες ... το trade για να εξισσοροπηθει χρειαζεται 2 σταρς (Ρου Ρεκε) χαμηλοτερου βεληνεκους απο τον Μελο .. και υψηλοτερου potential απο τον Pierce.
Προστιθεται και το γεγονος πως ο Ρομπιν Λοπεζ παει για μια ΚΑΛΗ χρονια οντας μαζι με τον Frye τα βασικα 5αρια των Σανς και εχοντας απο πισω τον Νας να πασαρει ακαταπαυστα .. ενω ο Κουεντιν Ριτσαρντσον αποτελει αμελητεα ποσοτητα που απλα φερνει την ζυγαρια στα ισια της απο αποψη παικτων
Κομπλανταν το trade

3)Μιλλερ Χαρντεν θα κανουν σαφεστατα καλυτερες χρονιες ..εχουν το potential για κατι πολυ καλυτερο φετος !! το trade ουσιαστικα ειναι σαν 2-1 και οχι 2-2 καθως ο Μπειλες δεν πιανει μια .. ο Μπισλει κατα την αποψη μου εξισσοροπειται με 2 παικτες οπως ο Μιλλερ και ο Χαρντεν .. καθως δεν αποτελει και κανα φοβερο fantasy player!
κομπλαντουρα το trade
morrison
Κατα την γνωμη μου περνανε και τα τρια trades.

Στο μονο που ειχα διλλημα ειναι το Kleiza/Thornton.Στα φιλικα ο Λινας εχει 14.2π/4.6ρ και ο Thornton 7π/3ρ.
Το προβλημα ηταν οτι στην pre season ο Thornton δεν εβγαλε καλα νουμερα καθως οι Γουιζαρντς επαιζαν αρκετα με τρια γκαρντ Wall/Arenas/Hinrich.Νομιζω ομως οτι θα βρει χρονο οταν ξεκινησει το πρωταθλημα και θα παει καλυτερα ωστε να καλυψει την ανισοροπια που μοιαζει να εχει με τον Kleiza.
Με δεδομενο παντα οτι μιλαμε για trade που δεν αλλαζει τα δεδομενα δεν εχω προβλημα.
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 21 2010, 01:36 ) *
Κατα την γνωμη μου περνανε και τα τρια trades.

Στο μονο που ειχα διλλημα ειναι το Kleiza/Thornton.Στα φιλικα ο Λινας εχει 14.2π/4.6ρ και ο Thornton 7π/3ρ.
Το προβλημα ηταν οτι στην pre season ο Thornton δεν εβγαλε καλα νουμερα καθως οι Γουιζαρντς επαιζαν αρκετα με τρια γκαρντ Wall/Arenas/Hinrich.Νομιζω ομως οτι θα βρει χρονο οταν ξεκινησει το πρωταθλημα και θα παει καλυτερα ωστε να καλυψει την ανισοροπια που μοιαζει να εχει με τον Kleiza.
Με δεδομενο παντα οτι μιλαμε για trade που δεν αλλαζει τα δεδομενα δεν εχω προβλημα.


Σωστο αυτο και δεν το ειχα σκεφτει. Με επεισες λοιπον κι εμενα να ψηφισω υπερ του trade.
Με την ευκαιρια να σου προτεινω μια ανταλλαγη για οταν ξαναρχισουν. Μου δινεις Rondo+David Lee για Edge+John Morrison??? smiley.gif
spysta
Γενικη παρατηρηση ...
σε ενα trade υπαρχουν οπτικες γωνιες στο καθενα .. φυσικα μιλαμε για περιπτωσεις στις οποιες καποιοι θεωρουν ΕΛΑΦΡΑ κερδισμενο το ενα και καποιοι αλλοι ΕΛΑΦΡΑ ριγμενο τον αλλο ... προφανως ΠΑΝΤΑ θα γινεται αυτο γιατι αλλιως δεν θα ειχαν και νοημα τα trades //
ΔΕΝ μιλαμε ομως για trade ΚΑΤΑΦΟΡΗΣ αδικιας!!εκει οκ δεν χωραει κουβεντα ..

πχ συγκεκριμενα ο ageansheed θεωρει πως εγω που εδωσα Μελο Πιρς Λοπεζ για Ρεκε Ροι Ριτσ ειμαι ελαφρως ριγμενος απο το trade ..
ΕΓΩ ομως προσωπικα θεωρω οτι κερδισα απο το trade .. ολα αυτα ομως σε πλαισιο ΕΛΑΦΡΟΥΣ αμφισβητησης (κατι που ειναι απολυτως λογικο και θα ποικιλει αναμεσα μας .. δεν γινεται να εχουμε ολοι την ιδια αποψη)

απο την στιγμη που δεν εγινε και καμια ανταλλαγη τυπου Κομπε Χαουαρντ για Βουγιασιτς Ιλιασοβα ... ΔΕΝ υπαρχει λογος και να το συζηταμε.Με το ματι του καθενος ελαφρια ριγμενος ή κερδισμενος θα ειναι ο εκαστοτε απο καθε trade

###Προσωπικα θα ελεγα (σε περιπτωση που δουμε τραγικα πραγματα στο μελλον) να αναλαβουν ως κριτες των trades μερικοι εμπειροι του παιχνιδιου οπως ο rchos και pierce21 (τα δικα τους trade υποθετικα θα ειναι σωστα .. αλλα αν παρατηρησουμε κατι περιεργο θα μπορουμε να το αναφερουμε κι εμεις)

Κατα τ αλλα συνεχιζουμε δυνατα .. η σεζον ειναι ΜΕΓΑΑΑΛΗ ακομα!!! smile.gif
duncan21
Συμφωνω σε ολα με τον Spysta.

Ωστοσο,guys παμε ολοι μαζι να δωσουμε αρνητικη ψηφο για το trade με τους Kleiza-Thornton 69.gif ...
Andre_Iguodala
+1 στον Σπυρο


off topic@ duncan21:
Ρε man οποτε βλεπω τον τυπο στην υπογραφη σου σκαλωνω για κανα λεπτο και με πιανουν τα γελια.Καθε μα καθε φορα ομως...


Btw εχω βγαλει 3 ατομα στο σφυρι.Καντε καμια προτασουλα να γινει τζερτελο.Βαζω και Bargnani υπο προυποθεσεις μεσα...Ελα να βλεπω κινηση...
morrison
Ρε συ duncan21 μηπως οταν εκανες το trade με τον spysta μπερδευτηκες και πιστευες οτι παιρνεις τον δικο μου Thornton;
smiley.gif
duncan21
Ειλικρινα κι εγω δεν ξερω πως με επεισε o Σπυρος.Παντως τον δικο σου Thornton τον θελω ακομη.Σου δινω Thaddeus Young λεμε... rolleyes.gif

@AI2

Ρε συ τι προταση ηταν αυτη που μου 'στειλες?Ντροπη σου Spysta no2 tongue.gif!!!

p.s Παρτε τον Pierce ρε 'σεις.Δεν μπορω να τον βλεπω στο ροστερ της ομαδαρας μου.Δινω μαζι του πληρως εξοπλισμενο Udonis Haslem...
aegeansheed
QUOTE(duncan21 @ Oct 21 2010, 02:36 ) *
Ειλικρινα κι εγω δεν ξερω πως με επεισε o Σπυρος.


Ε, πάνω-κάτω μπορούμε να φανταστούμε... tongue.gif
spysta
Pierce
Μια ερωτηση (επιτελους ξανα ιντερνετ) . Το γεγονος οτι την αλλη μερα τον θορτον τον αφησε ελευθερο (προφανως γιατι καταλαβε οτι παιχτης θορτον δεν υπαρχει) , και ο Σπυρος τον ξαναπηρε aka , ο duncan του ΧΑΡΙΣΕ τον κλειζα το εχετε παρει πρεφα; rolleyes.gif

Ο πιρς θα φαει το ροτεισον του αιωνα ειναι και 33+ πλεον, καπως πρεπει να αντεξει ως το τελος, το 30 ειναι ζητημα αν θα το βγαζει σταθερα.... Τωρα για τον λοπεζ, τον ειχα περσι ξερω οτι μπορει να βγαλει σκορ, key word ΜΠΟΡΕΙ, δεν ειναι σιγουρο , γιατι ερχεται και απο σοβαροτατο τραυματισμο. Και επειδη και παικτης Quentin δεν υπαρχει, ουσιαστικα εχουμε 2 παικτες του 42+ (ρεκε ροι) για εναν του 45 εναν του 30 και εναν του 25 (με βια) . Αν δε ,παει ο Μελο στην ΝΥ, ειναι ληστεια εν ψυχρω...


Για μενα ειναι Χαρντεν=Mαικ Μιλερ, Μπιζλι>> Μπειλες


Sorry guys, 3 Veto απο μενα (αν και το τελευταιο θα το γλιτωνε το veto, αν δεν ειχαν προηγηθει τα αλλα 2)
Andre_Iguodala
QUOTE(pierce21 @ Oct 21 2010, 12:55 ) *
Μια ερωτηση (επιτελους ξανα ιντερνετ) . Το γεγονος οτι την αλλη μερα τον θορτον τον αφησε ελευθερο (προφανως γιατι καταλαβε οτι παιχτης θορτον δεν υπαρχει) , και ο Σπυρος τον ξαναπηρε aka , ο duncan του ΧΑΡΙΣΕ τον κλειζα το εχετε παρει πρεφα; rolleyes.gif

Ο πιρς θα φαει το ροτεισον του αιωνα ειναι και 33+ πλεον, καπως πρεπει να αντεξει ως το τελος, το 30 ειναι ζητημα αν θα το βγαζει σταθερα.... Τωρα για τον λοπεζ, τον ειχα περσι ξερω οτι μπορει να βγαλει σκορ, key word ΜΠΟΡΕΙ, δεν ειναι σιγουρο , γιατι ερχεται και απο σοβαροτατο τραυματισμο. Και επειδη και παικτης Quentin δεν υπαρχει, ουσιαστικα εχουμε 2 παικτες του 42+ (ρεκε ροι) για εναν του 45 εναν του 30 και εναν του 25 (με βια) . Αν δε ,παει ο Μελο στην ΝΥ, ειναι ληστεια εν ψυχρω...


Για μενα ειναι Χαρντεν=Mαικ Μιλερ, Μπιζλι>> Μπειλες


Sorry guys, 3 Veto απο μενα



Νταξει μου κλεβεις και τις ατακες τωρα?Δηλαδη δεν ντρεπεσαι καθολου? tongue.gif tongue.gif tongue.gif


T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Oct 21 2010, 12:55 ) *
Μια ερωτηση (επιτελους ξανα ιντερνετ) . Το γεγονος οτι την αλλη μερα τον θορτον τον αφησε ελευθερο (προφανως γιατι καταλαβε οτι παιχτης θορτον δεν υπαρχει) , και ο Σπυρος τον ξαναπηρε aka , ο duncan του ΧΑΡΙΣΕ τον κλειζα το εχετε παρει πρεφα; rolleyes.gif

Ο πιρς θα φαει το ροτεισον του αιωνα ειναι και 33+ πλεον, καπως πρεπει να αντεξει ως το τελος, το 30 ειναι ζητημα αν θα το βγαζει σταθερα.... Τωρα για τον λοπεζ, τον ειχα περσι ξερω οτι μπορει να βγαλει σκορ, key word ΜΠΟΡΕΙ, δεν ειναι σιγουρο , γιατι ερχεται και απο σοβαροτατο τραυματισμο. Και επειδη και παικτης Quentin δεν υπαρχει, ουσιαστικα εχουμε 2 παικτες του 42+ (ρεκε ροι) για εναν του 45 εναν του 30 και εναν του 25 (με βια) . Αν δε ,παει ο Μελο στην ΝΥ, ειναι ληστεια εν ψυχρω...


Για μενα ειναι Χαρντεν=Mαικ Μιλερ, Μπιζλι>> Μπειλες


Sorry guys, 3 Veto απο μενα (αν και το τελευταιο θα το γλιτωνε το veto, αν δεν ειχαν προηγηθει τα αλλα 2)


Με μπερδεψες τωρα. Δε συγκρινουμε Harden+Beasley με Mike Miller+Bayless, αλλα Beasley+Bayless με Harden+Miller. Ερχεται ενας του 30-35 και ενας του 15 και φευγουν δυο του 25 περιπου. Δεν εχω καταλαβει ποιος θεωρεις οτι ευνοειται.
Pierce
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 21 2010, 18:11 ) *
Με μπερδεψες τωρα. Δε συγκρινουμε Harden+Beasley με Mike Miller+Bayless, αλλα Beasley+Bayless με Harden+Miller. Ερχεται ενας του 30-35 και ενας του 15 και φευγουν δυο του 25 περιπου. Δεν εχω καταλαβει ποιος θεωρεις οτι ευνοειται.

οκ τα μπλεξα, γραψε λαθος smiley.gif
T.W.Is.M.
(Ο προεδρος της KAE Rest In Peace ερχεται στην αιθουσα συνεντευξεων με το μαυρο του κοστουμι, τη μαυρη γραβατα,τα μαυρα παπουτσια και το μαυρο κασκολ της ομαδας.)
Ακολουθει ανακοινωση στα αγγλικα.

It is a great pleasure and honour for me to announce the acquisition of the German phenom Dirk Nowitzki. Dirk will join our team immediately along with the Big Apple's new floor general, Raymond Felton and the Spanish sensation, the big flopper, Jose Calderon. In order to bring those players to the dark side we had to trade Russell Westbrook, Andray Blatche and Michael Beasley. We would like to wish Russell, Andray and Michael all the best in their future endeavors.

Για να αρχισουμε να κινουμαστε... tongue.gif
duncan21
Mπορουμε να κανουμε κανονικα προτασεις?Δε ξερω τι εξελιξη θα εχουμε με τα trades και δεν μπορω να κανω προς το παρον τις κινησεις που θελω.Γι' αυτο θα παρακαλουσα να ψηφισετε οσο πιο γρηγορα μπορειτε γιατι οι μερες περνανε smile.gif .

Pierce
Με τη σειρα μας να ευχαριστησουμε τον μεγαλο Γερμανο , για το συντομο περασμα απο την ομαδα μας. Δυστυχως επρεπε να θυσιαστει ωστε να κανουμε πιο ανταγωνιστικο το ροστερ.
Καλωσοριζουμε την μεγαλη αλητρα/παγκοσμιο πρωταθλητη/τελευταιο των Μοϊκανών , Ρασελ Γουεστμπρουκ , ελπιζουμε να δωσει τον απαραιτητο κωλοπαιδισμο στα γκαρντς , και τα 2 στοιχηματα , Beasley ο οποιος γυρναει στην ομαδα της καρδιας του μετα απο ενα χρονο αλλα και τον Blatche με μερικους μηνες καθυστερηση

QUOTE (duncan21 @ Oct 21 2010, 19:09 ) *
Mπορουμε να κανουμε κανονικα προτασεις?Δε ξερω τι εξελιξη θα εχουμε με τα trades και δεν μπορω να κανω προς το παρον τις κινησεις που θελω.Γι' αυτο θα παρακαλουσα να ψηφισετε οσο πιο γρηγορα μπορειτε γιατι οι μερες περνανε smile.gif .


go ahead, δεν βλεπω να υπαρξουν αρκετα veto smile.gif
aegeansheed
Βλέπω ότι υπάρχει αρκετή ισοδυναμία σε πολλά ρόστερς και πιστεύω ότι θα υπάρξει ανταγωνισμός φέτος, οπότε θα κριθεί μάλλον στις λεπτομέρειες το πρωτάθλημα.

Άρη, υπάρχει δυνατότητα για IR slots?
Pierce
QUOTE (aegeansheed @ Oct 21 2010, 20:20 ) *
Άρη, υπάρχει δυνατότητα για IR slots?

Με πιανεις αδιαβαστο.... IR slot?
aegeansheed
Δυνατότητα μιας Λίγκας, που δίνει στους managers την ευκαιρία να βάζουν παίκτες στο injury list (deactivate) και μετά να τους επαναφέρουν, όπως ακριβώς γίνεται σε Κ.Σ.

ινφο: league rules

Από το διάβασμα φαίνεται ότι δεν έχουν όλες οι λιγκες αυτή τη δυνατότητα. Θα με εξυπηρετούσε κάτι τέτοιο βεβαίως, αλλά δεν ξέρω αν είναι "κάτω" ή πάνω από τις δυνάμεις μας. smile.gif
duncan21
Διαθεσιμη ολη η ομαδα πλην του Ολντριτζ.Ο Μελο δινεται μονο με δυο σταρ ανταλλαγμα+εναν ακομη καλο παικτη απο μενα(βλ.Κορβερ,Μιλλερ,Πρινς).

p.s Ρε παιδια κανω εκκληση προς ολους help.gif help.gif help.gif.Φερτε προτασεις για τον Πιρς.Δεν αντεχω αλλο...
aegeansheed
Man...αγόρασε το σπρέυ.

Σε παρακαλώ...

kostasvc15
QUOTE(duncan21 @ Oct 21 2010, 21:34 ) *
Διαθεσιμη ολη η ομαδα πλην του Ολντριτζ.Ο Μελο δινεται μονο με δυο σταρ ανταλλαγμα+εναν ακομη καλο παικτη απο μενα(βλ.Κορβερ,Μιλλερ,Πρινς).

p.s Ρε παιδια κανω εκκληση προς ολους help.gif help.gif help.gif.Φερτε προτασεις για τον Πιρς.Δεν αντεχω αλλο...

Marion
Richard jefferson
Marvin williams

Διαλεξε εναν και δωσε μου Πιρς..χρειαζομαι ενα παιχτη για 'G'..
rchos
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 22 2010, 05:02 ) *
Marion
Richard jefferson
Marvin williams

Διαλεξε εναν και δωσε μου Πιρς..χρειαζομαι ενα παιχτη για 'G'..



αυτο το ποστ αν το εκλαβω σαν χιουμορ ειναι πολυ καλο tongue.gif

μηπως να επαιρνες και τον μελο για τον μπρουερ?αν και δεν ξερω κατα ποσο σε συμφερει! tongue.gif


ντανκαν την προταση σου την σκεφτομαι.θα σου απαντησω μεσα στην ημερα.
morrison


Πολ Πιρς:"Βαρεθηκα να μου συμπεριφερονται σαν σκουπιδι.Θα βγω στο ESPN να δηλωσω οτι θελω να παω στην ομαδα του Morrison"!


Μια που το θεμα της ανταλαγης εχει κοινα στοιχεια με το προγραμμα "ΔΙΑΥΓΕΙΑ" να δηλωσω οτι δινω εναν απο τους Γουιλσον Τσαντλερ-Μαρκους Θορντον.
kostasvc15
QUOTE(rchos @ Oct 22 2010, 09:09 ) *
αυτο το ποστ αν το εκλαβω σαν χιουμορ ειναι πολυ καλο tongue.gif

μηπως να επαιρνες και τον μελο για τον μπρουερ?αν και δεν ξερω κατα ποσο σε συμφερει! tongue.gif


ντανκαν την προταση σου την σκεφτομαι.θα σου απαντησω μεσα στην ημερα.


Για φαντασυ μιλαμε ρε..χαλαρωσε..Ολα εχουν να κανουν με τα στατιστικα...

Εχθες ο Jefferson με τους 16 ποντους 2 ταπες 1 κλεψιμο 3 ριμπ. και 1 ασ. επιανε γυρο στους 33 fantasy points.
Ο Marvin Williams με 9 ποντους 11 ριμπ. 2 ασ. γυρο στους 26

Και ο Πιρς στο τελευταιο του παιχνιδι ειχε 17 ποντους με 1 κλεψιμο και 2 ασ. επιανε γυρο στου 26 και αυτος...

Με αναλογες εμφανισεις θα συνεχισουν και στη σεζον..
duncan21
QUOTE(rchos @ Oct 22 2010, 11:09 ) *
αυτο το ποστ αν το εκλαβω σαν χιουμορ ειναι πολυ καλο tongue.gif

μηπως να επαιρνες και τον μελο για τον μπρουερ?αν και δεν ξερω κατα ποσο σε συμφερει! tongue.gif


ντανκαν την προταση σου την σκεφτομαι.θα σου απαντησω μεσα στην ημερα.

Πολυ καλη προταση κι αν δε σ' αρεσει ο Πρινς μπορω να δωσω οποιον αλλο θες εκτος απ' αυτους που σου ειπα.

QUOTE(kostasvc15 @ Oct 22 2010, 15:25 ) *
Για φαντασυ μιλαμε ρε..χαλαρωσε..Ολα εχουν να κανουν με τα στατιστικα...

Εχθες ο Jefferson με τους 16 ποντους 2 ταπες 1 κλεψιμο 3 ριμπ. και 1 ασ. επιανε γυρο στους 33 fantasy points.
Ο Marvin Williams με 9 ποντους 11 ριμπ. 2 ασ. γυρο στους 26

Και ο Πιρς στο τελευταιο του παιχνιδι ειχε 17 ποντους με 1 κλεψιμο και 2 ασ. επιανε γυρο στου 26 και αυτος...

Με αναλογες εμφανισεις θα συνεχισουν και στη σεζον..

Δε νομιζω να κινηθουν ετσι.Οι Τζεφερσον,Μαριον εχουν εξαφανιστει απο τον χαρτη ενω ο Μαρβιν Ουιλιαμς θα δινει σιγουρα σκορ μικροτερα του Πιρς.Καταρχην κανεις απο του παραπανω δεν προκειται να εχει +12-13 pts μ.ο ενω ο Πιρς δυσκολα θα πεσει απο τους 15-16.Βαλε σ' αυτα 4 ριμπ-3 ασιστ(κατι που οι αλλοι δεν εχουν ουτε γι' αστειο),σουταρει και καλυτερα συνεπως δεν τιθεται θεμα συγκρισης των 3 αυτων παικτων με τον Πιρς.Ασε που εχω ηδη πολλα sf...
rchos
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 22 2010, 15:25 ) *
Για φαντασυ μιλαμε ρε..χαλαρωσε..Ολα εχουν να κανουν με τα στατιστικα...

Εχθες ο Jefferson με τους 16 ποντους 2 ταπες 1 κλεψιμο 3 ριμπ. και 1 ασ. επιανε γυρο στους 33 fantasy points.
Ο Marvin Williams με 9 ποντους 11 ριμπ. 2 ασ. γυρο στους 26

Και ο Πιρς στο τελευταιο του παιχνιδι ειχε 17 ποντους με 1 κλεψιμο και 2 ασ. επιανε γυρο στου 26 και αυτος...

Με αναλογες εμφανισεις θα συνεχισουν και στη σεζον..


τα εμοτικον υπαρχουν για καποιο λογο.αυτο tongue.gif υποδηλωνει την πλακα.υπηρχε και στις δυο προτασεις που εγραψα για το ποστ σου.χαλαρος οσο δεν παει λοιπον tongue.gif .

οντως το φαντασυ ειναι παχνιδι στατιστικων.το να μενεις στα στατιστικα ενος αγωνα φυσικα ειναι το παραπλανητικο της υποθεσης.
στην συγκεκριμενη περιπτωση μαλιστα πιστευεις οτι ο τζαφερσον θα δινει 33 ενω ο πιρς 26?
ουτε εσυ νομιζω δεν το πιστευεις αυτο.

φυσικα αν ο ντανκαν που εχει τον πιρς συμφωνει μπορειτε να κανετε το τρειντ.εμενα αστειο θα μου φαινετε και παλι.

κατα τα λοιπα.ασε και για τους υπολοιπους κανεναν βρε αδερφε!την εχεις την καλυτερη ομαδα και χωρις πιρς! tongue.gif


QUOTE
Πολυ καλη προταση κι αν δε σ' αρεσει ο Πρινς μπορω να δωσω οποιον αλλο θες εκτος απ' αυτους που σου ειπα.


το βραδυ θα εχεις απαντηση.
kostasvc15
QUOTE(rchos @ Oct 22 2010, 13:53 ) *
στην συγκεκριμενη περιπτωση μαλιστα πιστευεις οτι ο τζαφερσον θα δινει 33 ενω ο πιρς 26?
ουτε εσυ νομιζω δεν το πιστευεις αυτο.

Τα average των τριων παιχτων θα ειναι πολυ κοντα,γυρο στο 30,αντε να εχουν μια διαφορα +/- 2 αυτο εννουσα με το αναλογες εμφανισεις...
Οι Σελτικς εχουν πολλους καλους παιχτες,θα πεσουν πολυ τα στατιστικα του και σε μερικα παιχνιδια ισως χρειαστει να σκοραρει ελαχιστα λογο ευκολης νικης..

Ο Μαριον σιγουρα πιο χαμηλα απο τους αλλους 3 για τον ιδιο λογο + οτι δεν ξεκιναει βασικος..

Κατι αλλο..εχω την εντυπωση πως με το φετινο scoring system θα βλεπουμε 80αρια για πλακα
aegeansheed
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 22 2010, 05:02 ) *
Marion
Richard jefferson
Marvin williams

Διαλεξε εναν και δωσε μου Πιρς..χρειαζομαι ενα παιχτη για 'G'..


Από αυτούς κανέναν για τον Pierce...
rchos
QUOTE(aegeansheed @ Oct 22 2010, 19:48 ) *
Από αυτούς κανέναν για τον Pierce...



μαλλον δεν ειμαι μονο εγω παραλογος τελικα.
Ginobili
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 22 2010, 03:02 ) *
Marion
Richard jefferson
Marvin williams

Διαλεξε εναν και δωσε μου Πιρς..χρειαζομαι ενα παιχτη για 'G'..

Ο Τσίλντρες και πολύς σου είναι.... laugh.gif Άκου κει Πιρς για έναν από αυτούς....Ούτε το ΔΝΤ δεν θέλει να μας πιάσει έτσι κότσους...
T.W.Is.M.
Κι ενω εγω κανω ανταλλαγες, στη Βιλαριμπα και στο Βιλαμπαχο ακομα τριβουν... tongue.gif

Ειμαι στην ευχαριστη θεση να ανακοινωσω την αποκτηση του ανερχομενου και ελπιδοφορου σουτινγκ γκαρντ Marcus Thornton απο την ομαδα του Rated-R Superstar. Για να το πετυχουμε αυτο αναγκαστηκαμε να θυσιασουμε τις υπηρεσιες του φορμαρισμενου Mike Conley, που ακολουθησε την αντιθετη διαδρομη.
We would like to wish Mike Conley all the best in his future endeavors...

Κανενας αλλος για ανταλλαγη? Στοχος μου ειναι να αλλαξω ολη την ομαδα μου τοσες φορες, ωστε να καταληξω με τους παιχτες που ειχα επιλεξει αρχικα, αλλα να προκαλεσω συγχυση σε ολους τους αντιπαλους και να τους αποδυναμωσω! smiley.gif

Εχω να καταγγειλω το συμπαιχτη duncan21 γιατι ενω ζηταει δεξια κι αριστερα να του παρουμε τον Pierce, απερριψε την προταση μου που περιλαμβανε τον Truth! Γι αυτο προτεινω στους υπολοιπους παιχτες να του προσφερουν ως ανταλλαγμα παιχτες οπως ο Νταρκο Μιλισιτς, ο Ρονι Μπρουερ, ο Τιμοφει Μοζγκοφ, ο Ταζ Γκιμπσον και ο Ταζ απο τα Looney Tunes! smiley.gif

Υ.Γ. Ελπιζω η ανακοινωση μου να ηταν αρκετα γρηγορη και να προλαβε το spear που ερχεται... tongue.gif
duncan21
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 22 2010, 20:54 ) *
Εχω να καταγγειλω το συμπαιχτη duncan21 γιατι ενω ζηταει δεξια κι αριστερα να του παρουμε τον Pierce, απερριψε την προταση μου που περιλαμβανε τον Truth! Γι αυτο προτεινω στους υπολοιπους παιχτες να του προσφερουν ως ανταλλαγμα παιχτες οπως ο Νταρκο Μιλισιτς, ο Ρονι Μπρουερ, ο Τιμοφει Μοζγκοφ, ο Ταζ Γκιμπσον και ο Ταζ απο τα Looney Tunes! smiley.gif

Εχω παρει ηδη Darko... banana.gif banana.gif banana.gif
aegeansheed
Sorry guyz...VETO από εμένα με κεφαλαία για το τελευταίο trade.Η διαφορά είναι χαώδης...

Στο Χειρότερο σενάριο οι Pierce-Melo-Prince θα δίνουν 32,44,28=γύρω στο 104

Στο Καλύτερο οι Johnson-Gay-Miller θα δίνουν 41,37,20=γύρω στο 98

...6 πόντοι διαφορά, ειδικά με έναν από τους 3 που δεν κάνει καν για πάγκο (Miller)...απλά δε γίνεται...



...και η επιβεβαίωση μετά λίγα λεπτά: ο Miller γίνεται drop...το γαμήσαμε κι ακόμα δεν ξεκινήσαμε...
duncan21
Kατανοητο sheed αλλα τα κριτηρια ειναι τελειως υποκειμενικα.

Ο Πιρς δεν πιστευω οτι θα κανει 30+ φετος.Οριακα(και αν).Καλυτερο σεναριο για τον Γκει το 37?Διαφωνω καθετα.40+ ειναι το καλυτερο σεναριο.Δες τη σεζον 07-08 που λογικα γυρω στο 40 θα κινουταν.Καπως πρεπει να ματσαριστουν τα trades για να γινουν.Εγω ειμαι υπερ του να περασει το trade... tongue.gif
aegeansheed
To trade απλά είναι άκυρο...
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Oct 22 2010, 22:16 ) *
Sorry guyz...VETO από εμένα με κεφαλαία για το τελευταίο trade.Η διαφορά είναι χαώδης...

Στο Χειρότερο σενάριο οι Pierce-Melo-Prince θα δίνουν 32,44,28=γύρω στο 104

Στο Καλύτερο οι Johnson-Gay-Miller θα δίνουν 41,37,20=γύρω στο 98

...6 πόντοι διαφορά, ειδικά με έναν από τους 3 που δεν κάνει καν για πάγκο (Miller)...απλά δε γίνεται...



...και η επιβεβαίωση μετά λίγα λεπτά: ο Miller γίνεται drop...το γαμήσαμε κι ακόμα δεν ξεκινήσαμε...



Θα συμφωνήσω αρκετά με τον sheed..Πάντως το πιο ενοχλητικό από όλα και αυτό που δημιουργεί την ασχημη εντύπωση είναι το ντροπ που γίνεται αμέσως μετά..Δηλαδή για ποιον λόγο μπαινει ένας παίκτης στο trade από την στιγμή που δεν ενδιαφέρει αυτόν που τον παίρνει, ούτε καν έστω για να τον δώσει σε κάποιο άλλο trade...

Δηλαδή μπαίνει απλά και μόνο για να βγει (καλύτερα) το τρέηντ στα μάτια των υπολοίπων.....?
Andre_Iguodala
Veto και απο εμενα.Ειπαμε να μην ειναι χαοτικη η διαφορα αλλα δεν τραβαει το εν λογω trade Conley-Thornton
duncan21
QUOTE(Andre_Iguodala @ Oct 23 2010, 00:07 ) *
Veto και απο εμενα.Ειπαμε να μην ειναι χαοτικη η διαφορα αλλα δεν τραβαει το εν λογω trade Conley-Thornton

Μπερδευτηκα τωρα.Για ποιο trade ειναι το veto?
spysta
κατεμε παντως το trade ειναι κομπλε ..

Μελο στο 45 .. Πιρς στο 32-34 (με μερικες μεγαλες βραδιες) .. Πρινς στο 25-26 = 100+
Τζονσον στο 40 .. Γκει στο 35-37 ..Μπραντ Μιλλερ στο 20-22 = 96+

ειναι περιπου στα ιδια .. η αληθεια ειναι οτι ΙΣΩΣ να επρεπε να δοθει καποιος καλυτερος του Μιλλερ .. αν και τον Πρινς εγω προσωπικα δεν τον πιστευω .Και ουτως ή αλλως το τριτο κομματι του trade που ειναι ο Μιλλερ με τον Πρινς ειναι ΜΙΚΡΗΣ σημασιας.

ΥΓ.Μελο -->υπαρχει το ρισκο πιθανης μεταγραφης που συνεπαγεται ορισμενα παιχνιδια χαμηλης αποδοσης στη αρχη
Andre_Iguodala
QUOTE(duncan21 @ Oct 23 2010, 00:21 ) *
Μπερδευτηκα τωρα.Για ποιο trade ειναι το veto?



Conley-Thornton νoμιζω το γραφω...


Για το αλλο trade γιατι τωρα το ειδα...Ας δωσει το παιδι που εδωσε Μiller καποιον αλλον στη θεση του.Αν αντι για Μiller παει καποιος αλλος με μεγαλυτερο σκορ δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να το βεταρουμε


η ας βγουνε Prince και Μiller απο το trade


κι αλλο edit γιατι ξεχναω...Guys ειναι εδω και καιρο Mayo και Allen στο TB(Trading Block).Υπο προυποθεσεις βαζω και Bargnani στο deal.Αυτοι οι 3 ειναι να φυγουν για να τελειωσω με την ομαδα...Αντε να ερχονται προτασεις για trades 3 με 3
aegeansheed
Παιδιά είπαμε να έχουμε υποκειμενική άποψη για την απόδοση κάποιων παικτών, αλλά νομίζω ακούγονται απόψεις μακριά από την πραγματικότητα.

Ο Prince πέρυσι στη χειρότερή του χρονιά έβγαλε μέσο όρο 29+, δε γίνεται ξαφνικά να τον κάνουμε παίκτη του 25-26. Είναι ο πιο σταθερός παίκτης των Pistons. Δε μπορεί να συγκριθεί με τον Brad Miller που θα παίρνει max 20 λεπτά (τα άλλα 20 τα έχει ο Yao και θα τα παίξει γιατί έτσι είναι το πρόγραμμα της χρονιάς του για φέτος, 20 ακατέβατα, ούτε λιγότερο, ούτε περισσότερο, τα 35 θα τα έχει ο Scola και τα υπόλοιπα ο Jordan) και είναι παίκτης των 8-10 πόντων και 6-8 ρημπάουντ, άντε και 2-3 ασίστ, οπότε εκ των πραγμάτων δε μπορεί να περάσει το περσινό του 21 που έπαιρνε στους Bulls μετά τον τραυματισμό του Noah.

Το Johnson-Gay για Anthony-Pierce είναι ισοδύναμο.

Δε γίνεται για άλλα μικρότερης σημασίας trades να χαλάμε τον κόσμο και να απαιτούμε ψηφοφορία και για αυτή την ντροπή να κάνουμε τα στραβά μάτια. Δεν ξέρω, πρέπει να βγουν να πουν και οι άλλοι τη γνώμη τους, αλλά από εμένα, παιδιά, δε μπορώ να συνεχίσω αν βλέπω τέτοια.
morrison
Το trade σαφως και ειναι ανισο.
Στους πρωτους δυο ειναι ισοδυναμο αλλα ο Prince μετα το drop του Miller ειναι δωρο.
Στην ουσια ειναι 3 παιχτες για 2.
Για να εχει λογικη θα επρεπε οι δυο να αξιζαν οσο οι τρεις κατι που δεν συμβαινει εδω.


Γιατι βετο το Conley/Thornton;
Αληθεια δεν καταλαβαινω ποιος ευνοειται...
duncan21
Guys my fault.Καταρχην,εμενα το trade μου φαινεται ενταξει.Το (οποιο) λαθος ηταν το εξης.Η απειρια μου στο fantasy με οδηγησε να βαλω και τον Πρινς στο πακετο για να πιεσω ή μαλλον καλυτερα,να μην δωσω στον rchos πολλα περιθωρια να αρνηθει το trade.Τεσπα αν ασκηθει veto,no problem.Συνεχιζουμε την προσπαθεια για ενισχυσης της ομαδαρας. smile.gif

Απο 'κει και περα ψαχνω αναπληρωματικο pg προσφεροντας ως ανταλλαγμα Μαικ Μιλλερ.Περιμενω προτασεις...

Υ.Γ Sheed ηταν λιγακι υπερβολικη η αντιδραση σου... peace.gif
T.W.Is.M.
Ας παμε λιγο σε νουμερα και (στα αγαπημενα μου-και θα το διαπιστωσετε στις τελευταιες εβδομαδες της κανονικης περιοδου της Ευρωλιγκα) σεναρια. Απ τη μια εχουμε Anthony-Pierce-Prince κι απ την αλλη Joe Johnson-Gay-Brad Miller. Οπως σωστα σκεφτηκε ο sheed το χειροτερο σεναριο για την πρωτη τριαδα ειναι 44-30-27=101, κατα τη γνωμη μου. Λιγο πανω απο 100 δηλαδη, ενω για τη δευτερη τριαδα το καλυτερο ειναι 42-35-20=97, γιατι εγω δε βαζω τοσο ψηλα τον Gay(κι ο λογος λεγεται O.J. Mayo που παιρνει προσπαθειες και τη μπαλα απ τα χερια του Gay).
Ενα μεσο σεναριο και για τους δυο λεει κατι σαν 46-32-30=108 για τους πρωτους και 40-33-19=92 για τους δευτερους. Αρκετα ανισο λοιπον. Αν τωρα υποθεσουμε οτι ο Carmelo θα ειναι λιγο κατω απ το αναμενομενο, ειτε λογω προσαρμογης στη νεα ομαδα/υορκη ειτε λογω δυσαρεσκειας απο την παραμονη στο Ντενβερ και οτι ο Johnson θα ειναι λιγο καλυτερος απ το αναμενομενο ανανεωμενος μετα το νεο συμβολαιο και με πιο πολλες αρμοδιοτητες αφου ο Bibby γερναει(αρα η μπαλα παει πιο πολυ στα χερια του γιατι κι ο Crawford δεν ειναι δημιουργος), καταληγουμε σε αυτο που ειπαν κι αλλοι, οτι το trade Melo-Pierce για Johnson-Gay ειναι σωστο.
Ο duncan21 στην πραγματικοτητα δε χανει τιποτα! Εδωσε εναν παιχτη που καλως ή κακως ειχε στον παγκο και πηρε εναν χειροτερο για τον παγκο του, τον οποιο αλλαξε στη συνεχεια. Ο δε rchos κερδιζει μεν, αλλα οχι οσο δειχνει το ιδιο το trade. Φερνει τον Prince στους βασικους στη θεση που ειχε τωρα το Raja Bell. Στο ντραφτ ομως η αρχικη του επιλογη ηταν ο Johnny Flynn, που τελικα ειχε αφησει στον παγκο. Παιχτης του 25 περσι ο Flynn με ταση για ανοδο. Αντικαθιστα λοιπον εναν παιχτη του 25(που μπορει να φτασει και 28) με εναν του σχεδον 30. Ε δεν κανει και τη διαφορα μια τετοια κινηση. Ειδικα οταν δεν προκειται για παιχτες που στην καλη τους μερα κανουν 45αρια.
Για μενα δηλαδη ο ενας αδυνατιζει στον παγκο και ο αλλος κερδιζει περιπου 3-4 ποντους.
duncan21
Παει και ο Μαικ Μιλλερ,εξω ως το Γεναρη...
rchos
καταλαβαινω τι λετεοσοι διαφωνειτε.
κι εγω εμεινα λιγο μπιπ οταν ειδα οτι εκανε δροπ τον μιλερ ο ντανκαν.
δεν το περιμενα γιατι το τρειντ αυτο απο την αρχη ως το τελος ηταν δικης του εμπνευσης.
εγω το επαιζα και δυσκολος.

αντι του μιλλερ μπορω να του δωσω τον φλυν η τον μπρουερ.

αν και με αυτους αποφασισετε βετο τοτε απλα ακυρωνω το τρειντ.

φυσικα περιμενω και τις αποψεις των υπολοιπων για την καταληξη τελικα του τρειντ.το τελευταιο που θελω ειναι να εχουμε συννεφα μεταξυ μας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.