Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 10-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
kostasvc15
Ποιος ειχε πει πως ο Ελτον Μπραντ ειναι πρωην ΝΒΑερ;;
rchos
QUOTE(kostasvc15 @ Nov 4 2010, 20:02 ) *
Ποιος ειχε πει πως ο Ελτον Μπραντ ειναι πρωην ΝΒΑερ;;



νομιζω οτι και ο ιδιος ο μπραντ πριν κανα μηνα το ιδιο θα ελεγε για τον εαυτο του! tongue.gif
Pierce
Ο Μπραντ απλως κανει την τελευταια αναλαμπη οπως γινεται και στο καρδιογραφημα του ετοιμοθανατου....
Air Kef
Ντροπη
aegeansheed
QUOTE(pierce21 @ Nov 4 2010, 20:55 ) *
Ο Μπραντ απλως κανει την τελευταια αναλαμπη οπως γινεται και στο καρδιογραφημα του ετοιμοθανατου....


Aν έκανε αυτή τη δήλωση ο Garnett θα είχε φάει το κράξιμο του αιώνα... smile.gif
Pierce
Εγω ομως ειμαι ο κομισιονερ, θα μου βαλει προστιμο ο ομπαμα; smiley.gif
Δεν νομιζω οτι υπαρχει συσχετισμος καρκινοπαθη με ετοιμοθανατου παντως , δεν χαρακτηριζω ετσι τον μπραντ smile.gif
aegeansheed
Αν χαρακτήριζα τον Brand κάπως αυτές τις μέρες, θα έλεγα ότι είναι ο Bilbo Baggins με το Δαχτυλίδι πάνω του...
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Nov 4 2010, 20:47 ) *
Aν γίνει η "ανταλλαγή Τούρκων" κι εγώ μέσα! tongue.gif


Να την κανουμε τριπλη ανταλλαγη λοιπον. Εγω θελω στην ομαδα μου το δικο σου Τουρκο. Εσυ δινεις τον τραυματια, που ειναι μισος παιχτης, αρα θα παρεις το μισο Τουρκο(τον Ουζμπεκοτουρκο) και ο spysta θα παρει το Hedo-Freddo με μπολικη κανελλα!
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 4 2010, 23:38 ) *
ο spysta θα παρει το Hedo-Freddo με μπολικη κανελλα!

εγω θα ηθελα Hedo-Freddo cappuccino παρακαλω,με ΠΟΛΥ κανελα (κανεις καλο και στον μεταβολισμο wink.gif )
T.W.Is.M.
QUOTE(spysta @ Nov 5 2010, 02:46 ) *
εγω θα ηθελα Hedo-Freddo cappuccino παρακαλω,με ΠΟΛΥ κανελα (κανεις καλο και στον μεταβολισμο wink.gif )



Και ο Hedo-Freddo για πρωτη φορα εβγαλε κανονικο σκορ μολις τον επιασες στο στομα σου! Για πες και τι ανταλλαγη συζητουσαμε να κανουμε, τι σκορ εβγαλαν οι παιχτες που ηθελες και τι εβγαλαν οι δικοι σου που θα εδινες... smiley.gif
rchos
σπυστα θα σε σκισω.
με το που μιλησες για ντανι εχει πεσει στα πατωματα.
benchwarmer
Ελα να ρολαρει η ομαδα smiley.gif

Ο Πολ συνεχιζει να ειναι υπο παραχωρηση παντως, αλλα οσο παιζει καλα, τα αντιτιμα που ζητουνται θα ειναι υψηλα tongue.gif
(Υπενθυμιζω, ζητουνται 2-3 παιχτες, καπου στο 37+ οι 2, καπου στο 32+ οι 3)
spysta
ΠΑΤΩΣΑΜΕ αυτη την εβδομαδα παιδες .... ΑΙΣΧΟΣ και ΝΤΡΟΠΗ για τα 30αρια των Τυρεκε Ροι και Λοπεζ.
Θα περιμενω αλλη μια εβδομαδα .. και αν συνεχιστει το γαιτανακι αυτο .. θα φαει η μυγα σιδερο και το κουνουπι ατσαλι φλωρακια !! guns.gif

(βασικα και απο τωρα ... ΟΛΟΙ ειναι προς πωληση και δεχομαι προτασεις.ο trade master μιλησε.ευχαριστω tongue.gif )
sarounas
παρήγγειλα σαμπάνιες wav.gif
η αυριανή ημέρα ίσως να γραφτεί στην ιστορία καθώς είναι πιθανό η ομάδα Losers να αφήσει την τελευταία θέση της κατάταξης από την έναρξη του πρωταθλήματος μέχρι και σήμερα

άντε και εις ανώτερα (πλώρη για την 13η θέση)

benchwarmer
QUOTE(benchwarmer @ Nov 6 2010, 16:07 ) *
...


Και οπως ηταν φυσικο, με το που εκανα ποστ, αρχισαν οι τραυματισμοι..... torture.gif
aegeansheed
Πάρε Lowry tongue.gif
kostasvc15
QUOTE(benchwarmer @ Nov 8 2010, 17:32 ) *
Και οπως ηταν φυσικο, με το που εκανα ποστ, αρχισαν οι τραυματισμοι..... torture.gif

Ποιον εχασες;
Εγω εχω χασει 4 παιχνιδια..1 απο Κροφορντ και 3 απο Τζειμσον..Θα ημουν πολυ κοντα στους iguodalas pireus που παιρνουν τρελα σκορ ακομα και απο Χιμπερτ,Ραιτ και Χολιντει
Δινω Γκαρνετ για εναν παιχτη και Τζειμσον για οποιον ενδιαφερεται..
aegeansheed
QUOTE(kostasvc15 @ Nov 8 2010, 21:57 ) *
Εγω εχω χασει 4 παιχνιδια..


4 χαμένα ο Boom
4 χαμένα ο Ιλάριος
1 ο Green

Δε νομίζω να έχει χάσει άλλος τόσα την 1η εβδομάδα. Για να αρχίσει να τραυματίζεται και κανένας από τις ομάδες των πιο πάνω (το έγραψα έτσι για να έχει μεγαλύτερο range η κατάρα...) 19.gif
Andre_Iguodala
QUOTE(kostasvc15 @ Nov 8 2010, 21:57 ) *
Ποιον εχασες;
Εγω εχω χασει 4 παιχνιδια..1 απο Κροφορντ και 3 απο Τζειμσον..Θα ημουν πολυ κοντα στους iguodalas pireus που παιρνουν τρελα σκορ ακομα και απο Χιμπερτ,Ραιτ και Χολιντει
Δινω Γκαρνετ για εναν παιχτη και Τζειμσον για οποιον ενδιαφερεται..




Σου φαινεται παραξενο που βγαζουν τρελλα σκορ οι εν λογω παιχτες?
spysta
--->πιστευω οτι αν δεν ηταν ο spysta στο basketforum fantasy ... ΔΕΝ θα υπηρχε ενδιαφερον.
--->αν δεν ηταν ο spysta .. τα απογευματα και τα βραδια σας .. θα ηταν μιζερα,χωρις φαντασια και ποικιλλια ..
(ναι μιλαω στο τριτο προσωπο)

κατα τ'αλλα οπως εχετε καταλαβει .. δεν με πολυενδιαφερει που θα τερματισω κτλ .. απλα γουσταρω full να κανω αλχημειες και να ανακατευω τα ροστερ μου ψαχνοντας το ιδανικο αποτελεσμα.

αυτα.



##Ο Ροι παραχωρειται μαζι με καποιον αλλον .. χωρις την απαιτηση για καποιον σταρ.1-2 παικτες στο 30.

τσααααγια


ΥΓ.Θελω βραβειο trader μολις τελειωσει η χρονια.ευχαριστω
kostasvc15
Οι Μπραντον Ρας και Τζειμσον τωρα θυμηθηκαν να παιξουν..
morrison
Καταστροφικη μερα και για εμενα χτες...
Απο τους τεσσερις που επαιζαν χτες για εμενα:
Γκορντον και Ντελφινο(μαλλον ολη την εβδομαδα εξω) δεν επαιξαν.
Ο Κειμαν επαιξε 7 λεπτα και εφυγε τραυματιας για τις επομενες τρεις εβδομαδες.
Τελος ο Τσαντλερ εκανε ενα αναιμικο 19,5 την ωρα που ο ανεκδιηγητος Ρουντι εκανε απο τον παγκο 33,5...
Δυσκολη εβδομαδα... sad.gif

Πραγματικα ευτυχως που υπαρχει και ο spysta ο οποιος με βομβαρδιζει με προτασεις για ολα τα γουστα... cool.gif

Ποσο ειπαμε οτι εκανε ο Milsap; wacko.gif
duncan21
Ολοι διαθεσιμοι πλην του Ολντριτζ.Ακομη και ο Γκει.Περιμενω προτασεις...

p.s Μολις εκανα μια προταση στο Νοτη.Μιλαμε για απιστευτο trade...
Pierce
QUOTE (morrison @ Nov 10 2010, 19:23 ) *
Ποσο ειπαμε οτι εκανε ο Milsap; wacko.gif

επαιξε για 2 το πουλεν 69.gif ( νταξ εδω ειχε 3/3 τριποντα, βαρελι ηταν το καλαθι).

(περσι ο λεμπρον ειχε χτυπησει τριψηφιο)


ΥΓ: Να σας θυμισω οτι ο lowry που τον κοροιδευετε και τον πετατε απο εδω και απο εκει μου ειχε δωσει 72 σε εναν αγωνα περσι dry.gif
Andre_Iguodala
Δυστυχως η ομαδα θα χασει την τρομερη συνεισφορα του Μοντα για 2-3 αγωνες.Ειναι 4ος αυτη τη στιγμη σε average.Πρωτος ενας αλλος δικος μου ο εκπληκτικος Gasol.
duncan21
Εχω κανει 4 (εμπειρες) προτασεις.Πατηστε τουλαχιστον ενα decline να ξερω τι μου γινεται... tongue.gif
sacarame
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!

Με ένα τρελό και διαστημικό σάλτο η ομάδα ανέβηκε στην 9η θέση και πλέον πάει για άλλα κόλπα...



Κι ένα μήνυμα για τους από πάνω : ΕΡΧΟΜΑΙ!!!!!!!!!
kostasvc15
Οι μισοι δεν ασχολουνται,προτασεις να κανετε σε εμενα tongue.gif
Ακουω ανταλλαγες..Τσεκαρετε Τζειμσον Ρας και Λοπεζ
Pierce
rchos
το τρειντ με τον γκευ με ποια λογικη εγινε?

ρωταω τον duncan δηλαδη για να καταλαβω το σκεπτικο του.
duncan21
Δινω Γκει-Μπος-Αφλαλο για 2 40αρηδες κι εναν 25αρι.Δεν δεχεται κανεις.Απλα θελω να δωσω τους Γκει-Μπος μαζι.Αυτο ειναι ολο.Αν βαλει ο Αλεξ Μαρκ Γκασολ αντι Καμπι θα ειναι κομπλε το πακετο...
Pierce
Ποιοι ειναι οι 40αρηδες ακριβως; Ο Jrich ; Ελατε ρε παιδια ffs.... Εδωσες παικτη που κανει σκορ παρομοια με τον Πολ για να παρεις δυο overachievers, για να μην πω για τον Μπος ο οποιος ειναι στα ταρταρα αυτη τη στιγμη, που κανονικα τον Χορφορντ τον εχει για πρωινο....
Και δηλαδη αν ηθελες τον γκαζολ αντι του καμπι γιατι δεν το προτεινες ετσι απο την αρχη; Πρεπει να κανουμε μαγγανιες αφου εχει γινει το τρειντ και συμπληρωματα; anyway αν δεν ηθελες τον gay και τον bosh, γιατι τους πηρες εξ αρχης;
Και επειδη δεν δεχεται κανεις, πρεπει να τους σκοτωσεις για να τους δωσεις; Κρατα τους! Εχω περασει ολοκληρη χρονια αγκαλιτσα με λαρι χιουζ επειδη κανεις δεν τον επαιρνε rolleyes.gif


edit: Sorry αν βγηκε παραπανω επιθετικο το ποστ, δεν ειναι προσωπικο, αλλο το trade ειναι unacceptable και θα θελα ολοι να παρετε θεση
duncan21
Μαλλον εχετε δικιο γι' αυτο πηρα για μια ακομη φορα την αποφαση μου. laugh.gif

Επειδη τα εχω κανει σαλατα με τα trades,αν ασκηθει βετο(ελπιζω ναι biggrin.gif ) στο trade με τον Αλεξ δεν θα ξανασχοληθω με trades για 2-3 εβδομαδες...

QUOTE(pierce21 @ Nov 11 2010, 15:43 ) *
edit: Sorry αν βγηκε παραπανω επιθετικο το ποστ, δεν ειναι προσωπικο, αλλο το trade ειναι unacceptable και θα θελα ολοι να παρετε θεση

Don't apologize ρε συ.Ιt's my fault... smile.gif
spysta
Sorry guys (και ιδιαιτερα στον Αλεξ ο οποιος θα ειναι full ξενερωμενος τωρα .. και ΔΕΝ φταει σε τιποτα .. καθως αφενος δεν εκανε αυτος την προταση και αφετερου επισημανε στον duncan οτι χανει ΠΟΛΥ) αλλα το συγκεκριμενο trade δεν περναει .. για προφανης λογους.
T.W.Is.M.
Κι εγω θα τη θεωρησω αδικη την ανταλλαγη, απλα δεν ξερω αν ειναι τοσο αδικη ωστε να εχουμε veto. Νομιζω οτι αν παρουμε τους 4 παιχτες που αλλαζουν εναν προς εναν θα δουμε μια μικρη διαφορα στο καθε ζευγαρι, μονο που σε ολες τις περιπτωσεις αυτη η διαφορα ευνοει τη μια πλευρα.
Κατ αρχην, ο Gay ειναι overachiever. Οποιος δε συμφωνει, ας κανει προταση δινοντας ανταλλαγματα που αντιστοιχουν στο 49 που δινει ως τωρα. Στα δυο τελευταια ματς που γυρισε κι ο Randolph εχει δωσει 39 και 37, περιπου στο ιδιο επιπεδο που δινει ο Horford ως τωρα(και θεωρω οτι θα συνεχισει να δινει).
Ο J-Rich δεν ειναι overachiever, απλα εκανε ενα τερατωδες σκορ και αλλοιωσε το μ.ο. του. Χωρις το 73αρι θα ειχε ενα σκορ γυρω στο 33,5 που ειναι και το πραγματικο του. Ο δε Bosh ειναι underachiever, αλλα οποιος περιμενει καμια θεαματικη βελτιωση και 40αρια εχοντας στην ομαδα του Lebron και Wade, ας κανει προταση για να τον παρει. Εγω δε θα παρω. Οι 15 ποντοι μπορουν να γινουν 16 και τα 6 ριμπαουντ να γινουν 8. Ποσο παραπανω θα παει μ αυτα τα νουμερα? Να παει στο 35? Λιγο πανω απο το Richardson δηλαδη.
O Αfflalo ειναι πιο κοντα στο 30 παρα στο 25, ενω ο Jack πιο κοντα στο 25 απ οτι στο 30. Αν ομως η ανταλλαγη γινοταν μεταξυ των 2 τους μονο δε θα ειχα αντιρρηση.
Τελος, o Camby αναμενεται να πεσει λιγο οταν επανελθει ο Oden. Μη ρωτησει κανεις τι γινεται αν ο Oden ξανατραυματιστει. Παντως και το δικο του σκορ πιστευω οτι θα ειναι πιο κοντα στο 25 παρα στο 30. Ο δε Toney Douglas ειναι μαλλον ερωτηματικο, γιατι εχει κανει 2 πολυ μεγαλα σκορ για να φτασει στο 28. Στους Νικς του D'Antoni ομως δεν αποκλειεται να κανει που και που τετοια. Αρα κι αυτος μπορει να βγει λιγο πανω απο τον Camby.
Με αλλα λογια κατα τη γνωμη μου, αν οι ανταλλαγες γινονταν ξεχωριστα για καθε ζευγαρι, δε θα ειχα ενσταση. Τωρα αμφιβαλλω. Θα ψηφισω κι εγω εναντιον, οχι γιατι θεωρω τοσο ανιση την ανταλλαγη, αλλα γιατι ο ιδιος ο duncan ομολογησε οτι ξεφορτωσε τους παιχτες του, αρα εκανε περισσοτερους συμβιβασμους απ οτι επρεπε.

P.S. sacarame σε βλεπω οτι εισαι μεσα. Απο χτες δεν εχεις απαντησει στην προταση μου. Δωσε μου μια απαντηση ή αν το σκεφτεσαι πες το μου να ξερω τι να περιμενω.
benchwarmer
Οκ, ακυρωστε το το trade. Αφου και ο duncan και εγω τωρα "μετανιωσαμε", δεν χρειαζεται να ενοχλει τον κοσμο αλλο ο Αρης.

Αλλα επειδη φαινεται οτι καποιοι δεν σεβαστηκαν την δικη μου σταση σε δικα τους trade (που μαλιστα ειχαν κυνηγησει εκεινοι, και δεν τα βρηκαν απλα μπροστα τους, ουτε προσπαθησαν να αλλαξουν την γνωμη του αλλου), θα αναγκαστω και εγω να αλλαξω σταση απο εδω και περα.


Στα του παιχνιδιου παλι λοιπον, ευκαιρια μιας που ξαναζωντανεψε το τοπικ να δηλωσω οτι συνεχιζει να παραχωρειται ο Paul, για 2-3 παιχτες...
sacarame
Λοιπόν το τρέηντ όντως δεν είναι καλό..Θεωρώ λάθος την σκέψη του duncan και αυτό που αναφέρει ο t.w.i.s.m. με καλύπτει αρκετά...

Ξέρω ότι ο Αλεξ δεν φταίει καθ'ότι είπε στον duncan ότι δεν τον συνέφερε να κάνει το τρέηντ ,αλλά αφού επέμενε ο άλλος καλά έκανε και το δέχτηκε..


ΔΕΝ θα ασκήσω βέτο όμως διότι πέραν των όσων έχω ήδη αναφέρει πέρι των απόψεων μου για το βέτο,θα προσθέσω απλά ότι αφού δεν ακυρώθηκαν και τα προηγούμενα τρέηντ, να μην ακυρώσουμε και αυτό...





Τέλος για να αποφορτίσω το κλίμα θα προτείνω το εξής για όλους:

duncan21
Eχω προκαλεσει πανικο με τις αποφασεις μου... laugh.gif
Pierce
Επειδη λετε για προηγουμενα τρειντς, που κανατε στραβα ματια, ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ;
Δηλαδη ρε παιδια κραταμε διπλωματικες σχεσεις ωστε αν καλυψω την μπουρδα του ενος, μελλοντικα να τον εχω στο χερι για να καλυψει και εκεινος μετα την δικη μου; Αυτο μου λετε; Ο ΟΗΕ ειμαστε ;


Και κατι ακομα Αλεξανδρε.
Το οτι παραδεχεσαι σε καποιον, οτι κλεβεις σε βαρος του, δεν την νομιμοποιει την πραξη σου....
sacarame
QUOTE(pierce21 @ Nov 11 2010, 18:08 ) *
Επειδη λετε για προηγουμενα τρειντς, που κανατε στραβα ματια, ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ;
Δηλαδη ρε παιδια κραταμε διπλωματικες σχεσεις ωστε αν καλυψω την μπουρδα του ενος, μελλοντικα να τον εχω στο χερι για να καλυψει και εκεινος μετα την δικη μου; Αυτο μου λετε; Ο ΟΗΕ ειμαστε ;


Και κατι ακομα Αλεξανδρε.
Το οτι παραδεχεσαι σε καποιον, οτι κλεβεις σε βαρος του, δεν την νομιμοποιει την πραξη σου....


Στο είπα και στο μσν και στο λέω κι εδώ , επειδή το λες και για μένα αυτό με τα προηγούμενα τρέηντς και τα στραβά μάτια,
αν θεωρείς ότι κάνω τα στραβά μάτια επειδή δεν είμαι υπέρ της απόψης του να ασκώ βέτο για ένα παιχνίδι,οκ...
Pierce
Δηλαδη ρε Στελιο, αν βλεπεις κατι στραβο, και μπορεις να κανεις κατι για αυτο ,ας ειναι και σε ενα παιχνιδι, θα κανεις τον Κινεζο; rolleyes.gif
sacarame
QUOTE(pierce21 @ Nov 11 2010, 18:20 ) *
Δηλαδη ρε Στελιο, αν βλεπεις κατι στραβο, και μπορεις να κανεις κατι για αυτο ,ας ειναι και σε ενα παιχνιδι, θα κανεις τον Κινεζο; rolleyes.gif



Ε εντάξει εκεί είναι που διαφωνούμε , εγώ είμαι οκ με το γεγονός ότι είπα την αποψή μου ότι δεν θεωρώ καλό το τρέηντ και μέχρι εκεί , εσύ καλά κάνεις και θεωρείς ότι πρέπει να επεμβαίνεις σε αυτό που είναι στραβό...

Όπως σου είπα εγώ βάζω και τον υποκειμενικό παράγοντα μέσα σε ένα τρέηντ.Οπως είπες αν σε τρέηντ Ροντο-Θόρτον οι 2 εμπλεκόμενοι συμφωνούν ότι ο Ρόντο θα πέσει γιατί πχ έχουν πληροφορίες ότι ο Ρόντο θα πέσει από τις σκάλες και θα μείνει έξω και ότι ο Θόρτον θα πάρει τα νέα Ράφλες και θα κάνει σε κάθε ματς 30-20-10 , εγώ είμαι οκ όσο και αν διαφωνώ και δεν θα συμφωνούσα σε αυτό το τρέηντ..


Εσύ λειτουργείς πιο ορθολογιστικά , εγώ πιο υποκειμενικά,πιο ρομαντικά ίσως ακόμα και πιο ''ηλίθια''

Μπορεί απλά να μην παίζω εγώ το παιχνίδι σωστά .....Δεν αποκλείεται...


Andre_Iguodala
Παλι καλα που εχω κοψει τα trades κι εχω ησυχασει tongue.gif


Περα απο την πλακα δεν ειναι αναγκη να χαλιομαστε για ενα trade.Ουτε να δημιουργουνται σκηνικα ουτε τιποτα.Ο καθενας παιζει το παιχνιδι οπως νομιζει ο ιδιος πιστευω.Ο Αρης καλα κανει και θετει το trade υπο βετο(Καλο θα ηταν παιδια να ανακοινωνουμε ολα τα trades και εδω περα γιατι να πω την αληθεια μου δεν εχω παρει χαμπαρι τι trades εχουν γινει) και ο Στελιος καλα κανει απο την αλλη απο τη στιγμη που ετσι παιζει και δεν θελει να κανει βετο.


Αυτα που λεει ο twism(sorry που δεν βαζω τελειες κτλ απλα ειναι ψιλοπεριεργο το ονομα) ειναι σωστα.Οτι θα πεσει ο Gay το καταλαβαινουμε το θεμα ειναι ποσο.Θα διαφωνησω λιγο στον Bosh.Εγω πιστευω οτι ειναι μεχρι να αντιληφθει οτι ειναι τριτη επιλογη και οχι πρωτη.Οταν το κανει αυτο θα δωσει ποντους και μαλιστα ευκολους ποντους με Lebron και Wade που ειναι δυο αριστοι πασερ.

Εγω γενικα δεν ειμαι υπερ του βετο.Προτιμω να γινονται τα trades απλα να γινονται μικροαλλαγες ετσι ωστε να μην υπαρχουν μεγαλες αποκλισεις.Πχ αν οπως λεει ο duncan μπει Gasol αντι για Camby δεν νομιζω να εχει κανενας προβλημα εκτος αν εχει το παιδι που εχει τον Gasol...


Aπλα να το ξαναπω.Αν γινεται ολα τα trades που γινονται να γραφονται εδω περα.Ειτε απο τα παιδια που συμμετειχαν ειτε απο καποιον που το δε ξερω εγω γιατι εγω εχω χασει σχεδον ολα τα trades του Σπυρου(πραγματικα κοιταζα χτες την ομαδα του γιατι κατι μου λεγε και νομιζα οτι μπηκα σε αλλη ομαδα κατα λαθος)

Σορρυ για το μακρυ ποστ αμα θελετε μην το διαβαζετε και ολο tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Andre_Iguodala @ Nov 11 2010, 20:29 ) *
Παλι καλα που εχω κοψει τα trades κι εχω ησυχασει tongue.gif


Νομιζεις! Εχεις χασει ολη τη χαρα του παιχνιδιου και πας για μια ξενερωτη νικη! smiley.gif
Εσυ επρεπε να ησουν GM στους Λεικερς που εχουν ετοιμη ομαδα. Κι ευτυχως δηλαδη που δεν ειναι GM καποιοι απο μας. Ο spysta πχ θα εκανε ανταλλαγη Bryant-Wade για να παρει το πρωταθλημα και μ αυτον και Gasol-Nowitzki για να παρει δαχτυλιδι κι ο Ντιρκ!


QUOTE(Andre_Iguodala @ Nov 11 2010, 20:29 ) *
Περα απο την πλακα δεν ειναι αναγκη να χαλιομαστε για ενα trade.Ουτε να δημιουργουνται σκηνικα ουτε τιποτα.Ο καθενας παιζει το παιχνιδι οπως νομιζει ο ιδιος πιστευω.Ο Αρης καλα κανει και θετει το trade υπο βετο(Καλο θα ηταν παιδια να ανακοινωνουμε ολα τα trades και εδω περα γιατι να πω την αληθεια μου δεν εχω παρει χαμπαρι τι trades εχουν γινει) και ο Στελιος καλα κανει απο την αλλη απο τη στιγμη που ετσι παιζει και δεν θελει να κανει βετο.


Αυτα που λεει ο twism(sorry που δεν βαζω τελειες κτλ απλα ειναι ψιλοπεριεργο το ονομα) ειναι σωστα.Οτι θα πεσει ο Gay το καταλαβαινουμε το θεμα ειναι ποσο.Θα διαφωνησω λιγο στον Bosh.Εγω πιστευω οτι ειναι μεχρι να αντιληφθει οτι ειναι τριτη επιλογη και οχι πρωτη.Οταν το κανει αυτο θα δωσει ποντους και μαλιστα ευκολους ποντους με Lebron και Wade που ειναι δυο αριστοι πασερ.

Εγω γενικα δεν ειμαι υπερ του βετο.Προτιμω να γινονται τα trades απλα να γινονται μικροαλλαγες ετσι ωστε να μην υπαρχουν μεγαλες αποκλισεις.Πχ αν οπως λεει ο duncan μπει Gasol αντι για Camby δεν νομιζω να εχει κανενας προβλημα εκτος αν εχει το παιδι που εχει τον Gasol...


Δε σε συγχωρω, εκτος κι αν δεχτεις ανταλλαγη Monta Ellis για Calderon! smiley.gif
Το ονομα δεν ειναι ψιλοπεριεργο, ειναι αρχικα, γι αυτο και οι τελειες.
Ομολογω οτι στην αρχη με μπερδεψες παντως. Ειδα Gasol και καταλαβα Pau Gasol και νομισα οτι ηθελες να συμμετασχεις κι εσυ... tongue.gif


QUOTE(Andre_Iguodala @ Nov 11 2010, 20:29 ) *
Aπλα να το ξαναπω.Αν γινεται ολα τα trades που γινονται να γραφονται εδω περα.Ειτε απο τα παιδια που συμμετειχαν ειτε απο καποιον που το δε ξερω εγω γιατι εγω εχω χασει σχεδον ολα τα trades του Σπυρου(πραγματικα κοιταζα χτες την ομαδα του γιατι κατι μου λεγε και νομιζα οτι μπηκα σε αλλη ομαδα κατα λαθος)

Σορρυ για το μακρυ ποστ αμα θελετε μην το διαβαζετε και ολο tongue.gif


Μην κανεις τον κοπο να ψαχνεις την ομαδα του Σπυρου. Σε μια βδομαδα θα εχουν αλλαξει ολοι παλι... smiley.gif
rchos
νομιζω οτι το θεμα το αντιμετοπιζουμε λαθος.

καλυτερα ειναι να πεσουν οι τονοι γιατι ειμαστε εδω για ενα παιχνιδι.

αν ειναι να τρελενομαστε για τετοιοα θεματα καλυτερα να μην παιζουμε.

εμενα η αποψη μου ειναι οτι το ολο προβλημα ειναι οτι πρεπει ο ντανκαν να ειναι λιγο πιο προσεκτικος στα τρειντ που κανει.
πριν συνεχισει μαλιστα να διαβασει το περσινο τοπικ με τα αντιστοιχα που ειχαν συμβει.

στο συγκεκριμενο τρειντ δηλαδη διωχνεις εναν παιχτη που θα πεσει το πιθανοτερο και εναν που θα ανεβει το πιθανοτερο για δυο που μαλλον θα πεσουν στην πορεια και οι συμπληρωματικοι που παιρνεις ειναι χειροτεροι απο αυτους που θα δωσεις.
αν μεινεις με γκευ και μπος οσο και να πεσει ο γκευ περισσοτερο σκορ θα βγαζεις απο οτι με τους 4 νεους που πηρες.
καταλαβαινω δηλαδη να θες να ξεφορτωθεις καποιον που παει καλα και θα πεσει αλλα να τον ξεφορτωθεις με καποιους που και αυτοι θα πεσουν στην πορεια πιθανοτατα και εχουν χαμηλοτερη συνολικη αξια εξαρχης ειναι απιστευτα τραγικο.
aegeansheed
Εντάξει παιδιά, εγώ όλη τη φασαρία την προηγούμενη εβδομάδα την έκανα για να αποφύγουμε όσο γίνεται τέτοιες περιπτώσεις ανταλλαγών. Νομίζω τώρα ο Άρης (δεν είχε ασχοληθεί τόσο την προηγούμενη) και ο Σταμάτης (που ήταν ο αντίστοιχος Alex τότε) καταλαβαίνουν γιατί διαμαρτυρήθηκα τόσο έντονα.

Το παράπονο: Προσωπικά είχα δώσει αγώνα για να ακυρωθεί το trade, που είχε πάρει μάλιστα 5-6 αρνητικές ψήφους από τα παιδιά που παίζουν το F και ποστάρουν στο άλλο Φ, αλλά τελικά δεν έγινε κάτι. Δυστυχώς, κατά τη γνώμη μου, αφού τώρα το έχουμε πάλι μπροστά μας.

Κρίνοντας το trade με τα δικά μου κριτήρια πιστεύω ότι υπάρχει μια δυνητική διαφορά 5-6 πόντων περίπου σε future values, αλλά δεν το θεωρώ κακό, λαμβάνοντας υπόψην ότι είχε περάσει και το προηγούμενο μεταξύ Johny και Stam, που είχε και αυτό μία αντίστοιχη διαφορά.

Οι αξίες: Για τις αξίες των παικτων πιστεύω κατά 99% σε ό,τι είπε ο Iggy, δε θεωρώ ότι ο Bosh μπορεί να ανέβει τόσο πολύ που να περάσει το 33. Ο Gay εννοείται ότι θα πέσει, αλλά πιστεύω μπορεί να κρατήσει ένα 44-45 γιατί κάνει καλή χρονιά. Ο JRich επίσης είναι σε πολύ καλή χρονιά, όπως και ο Horford. Θα μπορούσε να σουλουπωθεί λίγο η κατάσταση αν αντί ενός παίκτη του Alex δινόταν ένας λίγο καλύτερος ή αντίθετα από την πλευρά του John ένας λίγο χειρότερος.

Η πρόταση: Προτείνω κοινοποίηση των των trades του Johny σε commisioner (δε σε χάλασε η έξτρα δουλειά πρόεδρε! tongue.gif ), αλυσίδα στο πόδι και προσωρινή απαγόρευση των trades για ένα μήνα (για να ηρεμήσουμε λίγο!). Ή μάλλον έχω μία καλύτερη ιδέα: θα προτείνουμε να κάνει ένα αφιέρωμα (κάτι σαν κοινωνική εργασία) σε έναν αγαπημένο παίκτη και έτσι θα μένει λιγότερος χρόνος για fantasy 24.gif . Προτείνω Vince Carter για αρχή...

Καλούς τραυματισμούς σε όλους!!!!!!!!!!
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Nov 11 2010, 20:43 ) *
Η πρόταση: Προτείνω κοινοποίηση των των trades του Johny σε commisioner (δε σε χάλασε η έξτρα δουλειά πρόεδρε! tongue.gif ), αλυσίδα στο πόδι και προσωρινή απαγόρευση των trades για ένα μήνα (για να ηρεμήσουμε λίγο!). Ή μάλλον έχω μία καλύτερη ιδέα: θα προτείνουμε να κάνει ένα αφιέρωμα (κάτι σαν κοινωνική εργασία) σε έναν αγαπημένο παίκτη και έτσι θα μένει λιγότερος χρόνος για fantasy 24.gif . Προτείνω Vince Carter για αρχή...

Καλούς τραυματισμούς σε όλους!!!!!!!!!!



Εγώ λέω να αρχίσει να ποστάρει το τόπικ των τοπ 10 του ΝΒΑ καθώς και να ανοίξει και ένα τόπικ με απότελέσματα αγώνων .... smiley.gif smiley.gif
benchwarmer
Εχω ηδη ζητησει να ακυρωθει το trade, οποτε μην σπαταλατε τον χρονο σας για να ποσταρετε..
spysta
QUOTE(aegeansheed @ Nov 11 2010, 19:43 ) *
αλυσίδα στο πόδι και προσωρινή απαγόρευση των trades για ένα μήνα (για να ηρεμήσουμε λίγο!)..

αντιλαμβανεσαι οτι αν γινει κατι τετοιο .. εχω παρει τα μπογαλακια μου και εχω φυγει απο την λιγκα σε nanosecond .. αφου πρωτα δωσω ολους μου τους παικτες σε καποιον που θα διαλεξω τυχαια ή ολως τυχαιως θα μου εγγυηθει μερικους καφεδες ή 2-3 ποτακια wink.gif

fantasy=trades. μια απολαυση εχει αυτο το παιχνιδι .. δεν θα μας την στερησετε διαολε icon_headbang.gif

biggrin.gif biggrin.gif


T.W.Is.M.
Θα υποστηριξω κι εγω την αποψη του συναγωνιστη spysta! Μπορει να μην εχουμε καταφερει να στησουμε ενα σωστο trade οι δυο μας, αλλα εχουμε αλληλοκατανοηση και υποστηριξη. Εκεινος προσπαθει να αλλαζει την ομαδα του καθε εβδομαδα, εγω προσπαθω να μαζεψω οσο γινεται περισσοτερα ονοματα ανεξαρτητως αν δινουν ποντους η οχι. Στα πλαισια αυτα λοιπον να ειστε ολοι προετοιμασμενοι για να μου παραχωρησετε καποιο μεγαλο ονομα της ομαδας σας! Δεν πειραζει αν δε δινετε το Λεμπρον και τον Κομπι Μπραιαντ. Βολευομαι με το Σακιλ Ο'Νιλ και το Βινς Καρτερ! smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.