Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
akratacity
QUOTE (bet21 @ Dec 6 2016, 21:30 ) *
καταρχας το παιχνιδι ξεκινησε με καθυστερηση μιση ωρα γιατι παιζανε βολει αλλα αν δεν κανω λαθος τελειωνε και ποδοσφαιρικο ντερμπυ στην περιοχη.προφανης ο λογος της καθυστερησης.Δεν θα κρινω τι σφυριζαν οι διαιτητες μεχρι την διακοπη γιατι δεν ημουν στο γηπεδο αλλα με τον διαπληκτισμο των παικτων μπουκαραν φιλαθλοι και κτυπησαν παικτες.Το οτι μπηκαν οπαδοι αποδικνυεται και απο τη εκκενωση του γηπεδου καθως και οτι το εγραψε στο φυλλο αγωνα.Επισης αν δεν κανω λαθος αναφερεται και ο ξυλοδαρμος παικτων στο φυλλο αγωνος,μπορει να κανω και λαθος.Δηλαδη τι θα επρεπε να γινει για να διακοπει ο αγωνας?Δεν λεω μπορει να συμβει σε ολες τις ομαδες και δεν μπορουμε να πουμε οτι φταινε οι διοικουντες της κορινθουγια αυτο αλλα οι συνεπειες θα πρεπει να ειναι δεδομενες .

Λογικά μέσα στην εβδομάδα θα ανακοινωθούν τιμωριες. Οι παίχτες των οποίων κρατήθηκε το δελτίο να φανταστώ ότι δεν θα αγωνιστούν την επόμενη αγωνιστικη, ενώ θα τιμωρηθεί και η εδρα.
Παντως κάτι μπουκαλάκια έπεσαν και πέρυσι στο Κορινθος-Ακρατα.

Υγ εννοείται ότι με το ποστ μου δεν εκρινα την απόφαση διακοπής και εκκένωσης του γηπέδου
Υγ 1 όπως έλεγε και ο αλεφαντος: να βγει ο δουρος (periman) στο τηλέφωνο... peace.gif w00t.gif
Υγ 2 δαφνη-ικαρος 69-53
bet21
QUOTE (akratacity @ Dec 6 2016, 22:07 ) *
Λογικά μέσα στην εβδομάδα θα ανακοινωθούν τιμωριες. Οι παίχτες των οποίων κρατήθηκε το δελτίο να φανταστώ ότι δεν θα αγωνιστούν την επόμενη αγωνιστικη, ενώ θα τιμωρηθεί και η εδρα.
Παντως κάτι μπουκαλάκια έπεσαν και πέρυσι στο Κορινθος-Ακρατα.

Υγ εννοείται ότι με το ποστ μου δεν εκρινα την απόφαση διακοπής και εκκένωσης του γηπέδου
Υγ 1 όπως έλεγε και ο αλεφαντος: να βγει ο δουρος (periman) στο τηλέφωνο... peace.gif w00t.gif
Υγ 2 δαφνη-ικαρος 69-53

βλεπεις τελικα οτι υπαρχουν ομαδες που ειναι πολυ υπερτιμημενες με πολυ διαφημιση σε ολα τα σαιτ απο την αρχη του καλοκαιριου που τελικα δειχνει να ερχεται μπουμερανγκ για την ομαδα και τον προπονητη.Δεν ειναι ευκολος ο πρωταθλητισμος και γι αυτο χρειαζεται χαμηλους τονους ειδικα αν βρισκεσαι σε δυσκολο ομιλο.Δες τον διαγορα δρυοπιδεων.λιγα λογια τρομερα αποτελεσματα
gspara
ΔΑΦΝΗ-ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 69-53 (14-10, 36-25, 52-44, 69-53).

Δαφνη.........Κωνσταντωνης-Γκινης-Τσελεμπης-Θεοδοσιου-Φιλιπποπουλος
Ικαρος.........Μελισσουργος-Γραμματικος-Βουζας-Δαρμογιαννης-Μιχαλοπουλος

Δυνατο παιχνιδι στο Χαιδαρι και δικαιη νικη της ανωτερης Δαφνης με οπλο την σκληρη αμυνα και καθοριστικη την καλη αποδοση της 2ης περιοδου.
Κακο μπάσκετ στην α περιοδο,νευρικες οι 2 ομαδες και μοναδικο αξιο σχολιασμου η επικρατηση του Φιλιπποπουλου απέναντι στον Μιχαλοπουλο,με τον σεντερ της Δαφνης να εχει ηδη 2 μπλοκ σε αυτό το διαστημα.

Οι 3 ψηλοι του Ικαρου αρχισαν να φορτώνονται με φαουλ από το ξεκίνημα της β περιοδου(Δαρμογιαννης 3),ενώ από την Δαφνη ο Φιλιποπουλος συμπληρωσε 3 λιγο πριν τη ληξη του ημιχρονου.
Η εισοδος του εξαιρετικου Μιχοπουλου και η αμυνα του Κορρε στον Γραμματικο,ειχαν σαν αποτέλεσμα η Δαφνη να ξεφυγει 28-15.
Η διαβασμενη Δαφνη εσπασε ευκολα το ζον-πρες του Ικαρου με τον Παλαντζα να βοηθαει ανασταλτικα και τον κορυφαιο Γκινη να ευστοχει σε 2 σερι τριποντα από την ιδια θεση και να εκτοξευει την διαφορα στο 36-18!!!!!

Ο Ικαρος αντεδρασε από το 18' με τον παθιασμενο Βουζα και τον Γραμματικο να ξεκιναει εντυπωσιακα την γ περιοδο.Οι φιλοξενούμενοι ολοκληρωσαν ένα εντυπωσιακο σερι 0-15 και πλησιασαν σε αποσταση αναπνοης.....36-33.
Η Δαφνη ξαναπηρε τον ελεγχο με τον ψυχραιμο Κωνσταντωνη να περναει την μπαλα στον Αθανασακη,ο οποιος φορτωσε αμεσως με 4 φαουλ τον Μιχαλοπουλο.
Στο υπολοιπο της γ περιοδου η Δαφνη κρατησε το προβαδισμα με την διαφορα να ανεβοκατεβαινει από 4-8 ποντους.
Αποκαλυψη σε αυτό το σημειο για τον Ικαρο ο νεαρος Κανας που εδωσε φρεσκαδα και ενεργεια στην ομαδα του.

Στην δ περιοδο ο Κωνσταντωνης με μακρινο 3ποντο ανεβασε την διαφορα στο 55-46.Ο Ικαρος προσπαθησε να ξαναμπει στο παιχνιδι(55-50) αλλα ένα γκολ-φαουλ του Γκινη και ένα καθοριστικο 3ποντο του Τσελεμπη ανεβασαν ξανα την διαφορα σε διψηφια επίπεδα,,,,61-50.
Σε αυτό το σημειο(36') δημιουργηθηκε μια ενταση με αφορμή ένα δυνατο φαουλ του Παλαντζα στον Γραμματικο.Ο γκαρντ του Ικαρου ζητησε εξηγήσεις με αποτέλεσμα να δεχθεί τεχνικη ποινη.
Στο ταιμ-αουτ του Ικαρου ο Παπαδατος συνεχισε να διαμαρτύρεται με αποτέλεσμα να αποβληθεί με 2η τεχνικη ποινη.
Προσωπικη μου αποψη ότι ο κοουτς Παπαδατος αναλωθηκε σε υπερβολικο βαθμο σε διαμαρτυρίες στους ρεφ από το ξεκίνημα του αγωνα.

Τα τελευταια λεπτα ηταν διαδικαστικα με την Δαφνη να ριχνει το βαρος στην διατηρηση της διαφορας για να κλεισει το σκορ(69-53) εντυπωσιακα με καρφωμα του Φιλιποππουλου.

Η Δαφνη ειχε μεγαλυτερο πλουραλισμο και πηρε βοηθεια από περισσοτερους παιχτες.Κορυφαιος ο Γκινης και πολύ καλοι Μιχοπουλος-Κωνσταντωνης-Τσελεμπης.
Ο Ικαρος παρουσιαστηκε πιο προβλέψιμος και μου εδωσε την εντυπωση ότι ηταν υπερμετρα προσωποκεντρικος,με απολυτο βαρομετρο τον Γραμματικο.
Σκοραρε με καποια ξεσπασματα,αλλα σε γενικες γραμμες περοριστηκε από τους Γκινη-Κορρε κυριως.
Περισσοτερο σταθεροι οι Βουζας-Δορκοφικης.

Γεματο το κλειστο του Χαιδαριου με φιλους και των 2 ομαδων και αρκετο μπασκετικο κοσμο.Το παρων εδωσε και ολο το τεχικο επιτελειο του Περιστεριου για να τσεκαρει προφανως τον Παπαδακη,αλλα τελικα ο Κανας ηταν αυτος που εκλεψε τις εντυπώσεις.
akratacity
QUOTE (bet21 @ Dec 6 2016, 23:02 ) *
βλεπεις τελικα οτι υπαρχουν ομαδες που ειναι πολυ υπερτιμημενες με πολυ διαφημιση σε ολα τα σαιτ απο την αρχη του καλοκαιριου που τελικα δειχνει να ερχεται μπουμερανγκ για την ομαδα και τον προπονητη.Δεν ειναι ευκολος ο πρωταθλητισμος και γι αυτο χρειαζεται χαμηλους τονους ειδικα αν βρισκεσαι σε δυσκολο ομιλο.Δες τον διαγορα δρυοπιδεων.λιγα λογια τρομερα αποτελεσματα

Για ποια ομάδα το λες αυτό?
nichols92
QUOTE (akratacity @ Dec 7 2016, 01:02 ) *
Για ποια ομάδα το λες αυτό?


Για τον Ικαρο Ν.Σ. εννοει μαλλον..
οπως και να χει το -16 σε ντερμπι κορυφης ειναι χαστουκι, συν οτι απο τυχη γλιτωσε το εμφραγμα με τη καλαματα στην εδρα του...
ΥΓ. πολυ γκρινια ο κοουτς Παπαδατος, οσο δικιο και να χε σε καποιες φασεις το χανει γιατι στις 10 αμφισβητουμενες, στις 11 ορυεται...
akratacity
QUOTE (nichols92 @ Dec 7 2016, 01:11 ) *
Για τον Ικαρο Ν.Σ. εννοει μαλλον..
οπως και να χει το -16 σε ντερμπι κορυφης ειναι χαστουκι, συν οτι απο τυχη γλιτωσε το εμφραγμα με τη καλαματα στην εδρα του...
ΥΓ. πολυ γκρινια ο κοουτς Παπαδατος, οσο δικιο και να χε σε καποιες φασεις το χανει γιατι στις 10 αμφισβητουμενες, στις 11 ορυεται...

Αν το λέει για τον Ικαρο να θυμησω ότι κέρδισε το Ιλιον με 21 πονταλακια
Αν το λέει για την Ακρατα (πιο πιθανό) συνιστώ υπομονή γτ ακόμα είναι νωρίς.

Υγ στο τέλος του πρώτου γύρου ή Ακρατα θα είναι πάνω από το Ιλιον...
Υγ 1 καλωσορισες φίλε νικολς...
nichols92
QUOTE (akratacity @ Dec 7 2016, 01:16 ) *
Αν το λέει για τον Ικαρο να θυμησω ότι κέρδισε το Ιλιον με 21 πονταλακια
Αν το λέει για την Ακρατα (πιο πιθανό) συνιστώ υπομονή γτ ακόμα είναι νωρίς.

Υγ στο τέλος του πρώτου γύρου ή Ακρατα θα είναι πάνω από το Ιλιον...
Υγ 1 καλωσορισες φίλε νικολς...


Μπορει να το λεει και για την Κορινθο, αν και η συγκεκριμενη ομαδα περισσοτερο μας απασχολει εξω απο τις 4 γραμμες παρα εντος αυτων...
Ξερει κανεις αν παικτες απο Ιλιον και Κορινθο θα τιμωρηθουν; (ειδικα σκαλωμενος-κωνσταντινου που ηταν πρωταγωνιστες στη μανουρα)
Υγ. καλως σας βρηκα AkrataCity και λοιποι φιλοι....
akratacity
QUOTE (ΝΕΣΤΩΡ @ Dec 6 2016, 22:07 ) *
Κουiζ :
αν βρείτε ποιος coach από τις ομάδες του 1ου ομίλου έλεγε τα παρακάτω, δημοσιευμένα στο basketnet.gr πριν 5-6 χρόνια, και το ψάξετε λίγο, θα δείτε ότι έχουν γίνει πολύ χειρότερα !!, όχι βέβαια στην Κόρινθο.

...σχετικά με τα επεισόδια που έλαβαν χώρα στο παιχνίδι με τον ΠΟΡΦΥΡΑ, ο νεαρός τεχνικός ζήτησε συγγνώμη από τους ανθρώπους των Πειραιωτών: "Κάνοντας μία παρένθεση θέλω να πω πως όλη αυτή η κατάσταση δημιούργησε μία αναστάτωση, που πολλές φορές μας έβγαζε εκτός ορίων, με αποκορύφωμα τα επεισόδια στο ματς με τον ΠΟΡΦΥΡΑ, τη συμπαθή αυτή ομάδα, στην οποία θέλω να αποστείλω τα ειλικρινά συγγνώμη μου γι' αυτά που συνέβησαν".

συμπέρασμα : πάντα υπάρχουν χειρότερα, όπως πάντα υπάρχουν και καλλίτερα !!

πάντα φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ

Σπυρος Δεραος...ή τότε παναχαικη είχε επένδυσει πολλά στην καυτή ατμόσφαιρα από τους οργανωμένους οπαδούς της γτ από ομάδα δεν έλεγε τίποτα. Όσο για τα λόγια του Δεραου είναι πέρα για πέρα υποκριτικά...
boobass
QUOTE (bet21 @ Dec 6 2016, 21:30 ) *
καταρχας το παιχνιδι ξεκινησε με καθυστερηση μιση ωρα γιατι παιζανε βολει αλλα αν δεν κανω λαθος τελειωνε και ποδοσφαιρικο ντερμπυ στην περιοχη.προφανης ο λογος της καθυστερησης.Δεν θα κρινω τι σφυριζαν οι διαιτητες μεχρι την διακοπη γιατι δεν ημουν στο γηπεδο αλλα με τον διαπληκτισμο των παικτων μπουκαραν φιλαθλοι και κτυπησαν παικτες.Το οτι μπηκαν οπαδοι αποδικνυεται και απο τη εκκενωση του γηπεδου καθως και οτι το εγραψε στο φυλλο αγωνα.Επισης αν δεν κανω λαθος αναφερεται και ο ξυλοδαρμος παικτων στο φυλλο αγωνος,μπορει να κανω και λαθος.Δηλαδη τι θα επρεπε να γινει για να διακοπει ο αγωνας?Δεν λεω μπορει να συμβει σε ολες τις ομαδες και δεν μπορουμε να πουμε οτι φταινε οι διοικουντες της κορινθουγια αυτο αλλα οι συνεπειες θα πρεπει να ειναι δεδομενες .

Φίλε ποιο ποδοσφαιρικό ντέρμπι? Μπορείς να μας πεις? Δεν στα είπανε καλά να τα γράψεις. Και τι κάθεσαι και γράφεις απο τη στιγμή που δεν ήσουν στο γήπεδο? Στον αγωνιστικό χώρο δεν μπούκαρε κανένας φίλαθλος. Αυτοί που σου τα μετέφεραν τα γεγονότα επεδίωξαν να διακοπεί το παιχνίδι αλλά δεν τους κάθησε. Πάλι καλά που ο Κωνσταντίνου έχει κάνει αντιλυσσικό εμβόλιο γιατί δεν ξέρω τι κουβαλάει ο Σκαλωμένος. cool.gif cool.gif cool.gif
doganos
QUOTE(boobass @ Dec 7 2016, 12:48 ) *
Φίλε ποιο ποδοσφαιρικό ντέρμπι? Μπορείς να μας πεις? Δεν στα είπανε καλά να τα γράψεις. Και τι κάθεσαι και γράφεις απο τη στιγμή που δεν ήσουν στο γήπεδο? Στον αγωνιστικό χώρο δεν μπούκαρε κανένας φίλαθλος. Αυτοί που σου τα μετέφεραν τα γεγονότα επεδίωξαν να διακοπεί το παιχνίδι αλλά δεν τους κάθησε. Πάλι καλά που ο Κωνσταντίνου έχει κάνει αντιλυσσικό εμβόλιο γιατί δεν ξέρω τι κουβαλάει ο Σκαλωμένος. cool.gif cool.gif cool.gif


Οχι ρε δεν μπηκε κανείς μεσα....κούκλες ηταν....
boobass
QUOTE (doganos @ Dec 7 2016, 13:15 ) *
Οχι ρε δεν μπηκε κανείς μεσα....κούκλες ηταν....

Δηλαδή μου λες ότι το ξύλο έπεσε εντός αγωνιστικού χώρου, έτσι?
doganos
QUOTE(boobass @ Dec 7 2016, 13:35 ) *
Δηλαδή μου λες ότι το ξύλο έπεσε εντός αγωνιστικού χώρου, έτσι?

Παίρνεις ναρκωτικά δεν εξηγείται αλλιως....!!!! 24.gif 24.gif 24.gif
boobass
[quote name='doganos' date='Dec 7 2016, 13:53 ' post='803305']
Παίρνεις ναρκωτικά δεν εξηγείται αλλιως....!!!! 24.gif 24.gif 24.gif
Άσε τι παίρνω εγώ, αλλά δεν μου απάντησες. Μπήκε κόσμος μέσα στον αγωνιστικό χώρο?
doganos


Πω πω βλεπω ειναι δυνατό αυτο που παίρνεις.... αραξε και μολις περάσει η δράση του ξανα μιλαμε.....!!!!
boobass
QUOTE (doganos @ Dec 7 2016, 14:01 ) *
Πω πω βλεπω ειναι δυνατό αυτο που παίρνεις.... αραξε και μολις περάσει η δράση του ξανα μιλαμε.....!!!!

Είμαι μόνιμα σε νιρβάνα φίλε, αλλά εσύ που είσαι νορμάλ δεν μου απαντάς biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
doganos
QUOTE(boobass @ Dec 7 2016, 14:06 ) *
Είμαι μόνιμα σε νιρβάνα φίλε, αλλά εσύ που είσαι νορμάλ δεν μου απαντάς biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Δεν απαντάω σε ανουσιες ερωτήσεις....
boobass
QUOTE (doganos @ Dec 7 2016, 14:07 ) *
Δεν απαντάω σε ανουσιες ερωτήσεις....

Εγω που παίρνω ναρκωτικά είδα το ξύλο να πέφτει εκτός αγωνιστικού χώρου σε απόσταση αναπνοής απο την κερκίδα, αλλά εγώ είμαι και σε νιρβάνα, αφού φαντάσου είδα τον φουντά να πέφτει σαν καμικάζι σε αποστολή αυτοκτονίας και να μην αποβάλλεται. Ο Μακρής ορθώς αποβλήθηκε και οι διαιτητές όλως τυχαίως μπέρδεψαν τον κωνσταντίνου με τον δανιήλ. Πως γκενέν αυτό??????
gspara
Την γνωμη μας και τα σχολια μας τα γραφουμε χωρις να προσβαλλουμε τον άλλο,συμφωνα με τους κανονισμούς του φορουμ.
Σας παρακαλω προσεξτε τις εκφρασεις σας.Υπαρχουν και αλλοι τροποι να λυσετε τις διαφωνιες σας,οπως τα pm.
boobass
QUOTE (gspara @ Dec 7 2016, 14:45 ) *
Την γνωμη μας και τα σχολια μας τα γραφουμε χωρις να προσβαλλουμε τον άλλο,συμφωνα με τους κανονισμούς του φορουμ.
Σας παρακαλω προσεξτε τις εκφρασεις σας.Υπαρχουν και αλλοι τροποι να λυσετε τις διαφωνιες σας,οπως τα pm.

Δεν νομίζω να προσέβαλλα κάποιον. Επι της ουσίας να σου πω ότι αυτό που παρατηρώ ακόμα και στη γ εθνική και στις πιο μικρές κατηγορίες δολοφονείται το μπασκετάκι. Στο βωμό της νίκης μικροί παράγοντες, μικροί παίκτες πονηροί διαιτητές θυσιάζουν τα πάντα. Αυτά που έγιναν την Κυριακή είναι κηλίδα για το μπάσκετ και εμείς εδώ ψάχνουμε να βρούμε γωνία στο δεκάρικο. Επιβιώνει αυτός που έχει το κονέ με τον πατερούλη και αυτό φαίνεται και θα φανεί.
bet21
QUOTE (boobass @ Dec 7 2016, 11:48 ) *
Φίλε ποιο ποδοσφαιρικό ντέρμπι? Μπορείς να μας πεις? Δεν στα είπανε καλά να τα γράψεις. Και τι κάθεσαι και γράφεις απο τη στιγμή που δεν ήσουν στο γήπεδο? Στον αγωνιστικό χώρο δεν μπούκαρε κανένας φίλαθλος. Αυτοί που σου τα μετέφεραν τα γεγονότα επεδίωξαν να διακοπεί το παιχνίδι αλλά δεν τους κάθησε. Πάλι καλά που ο Κωνσταντίνου έχει κάνει αντιλυσσικό εμβόλιο γιατί δεν ξέρω τι κουβαλάει ο Σκαλωμένος. cool.gif cool.gif cool.gif

και γιατι εγινε εκκενωση του γηπεδου?Μηπως εχεις το φυλλο αγωνος να μας το διαβασεις?
boobass
QUOTE (bet21 @ Dec 7 2016, 15:33 ) *
και γιατι εγινε εκκενωση του γηπεδου?Μηπως εχεις το φυλλο αγωνος να μας το διαβασεις?

Φίλε δεν το έχω, εσύ που το έχεις διάβασε το και σε μας.
bet21
QUOTE (gspara @ Dec 6 2016, 23:48 ) *
ΔΑΦΝΗ-ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 69-53 (14-10, 36-25, 52-44, 69-53).

Δαφνη.........Κωνσταντωνης-Γκινης-Τσελεμπης-Θεοδοσιου-Φιλιπποπουλος
Ικαρος.........Μελισσουργος-Γραμματικος-Βουζας-Δαρμογιαννης-Μιχαλοπουλος

Δυνατο παιχνιδι στο Χαιδαρι και δικαιη νικη της ανωτερης Δαφνης με οπλο την σκληρη αμυνα και καθοριστικη την καλη αποδοση της 2ης περιοδου.
Κακο μπάσκετ στην α περιοδο,νευρικες οι 2 ομαδες και μοναδικο αξιο σχολιασμου η επικρατηση του Φιλιπποπουλου απέναντι στον Μιχαλοπουλο,με τον σεντερ της Δαφνης να εχει ηδη 2 μπλοκ σε αυτό το διαστημα.

Οι 3 ψηλοι του Ικαρου αρχισαν να φορτώνονται με φαουλ από το ξεκίνημα της β περιοδου(Δαρμογιαννης 3),ενώ από την Δαφνη ο Φιλιποπουλος συμπληρωσε 3 λιγο πριν τη ληξη του ημιχρονου.
Η εισοδος του εξαιρετικου Μιχοπουλου και η αμυνα του Κορρε στον Γραμματικο,ειχαν σαν αποτέλεσμα η Δαφνη να ξεφυγει 28-15.
Η διαβασμενη Δαφνη εσπασε ευκολα το ζον-πρες του Ικαρου με τον Παλαντζα να βοηθαει ανασταλτικα και τον κορυφαιο Γκινη να ευστοχει σε 2 σερι τριποντα από την ιδια θεση και να εκτοξευει την διαφορα στο 36-18!!!!!

Ο Ικαρος αντεδρασε από το 18' με τον παθιασμενο Βουζα και τον Γραμματικο να ξεκιναει εντυπωσιακα την γ περιοδο.Οι φιλοξενούμενοι ολοκληρωσαν ένα εντυπωσιακο σερι 0-15 και πλησιασαν σε αποσταση αναπνοης.....36-33.
Η Δαφνη ξαναπηρε τον ελεγχο με τον ψυχραιμο Κωνσταντωνη να περναει την μπαλα στον Αθανασακη,ο οποιος φορτωσε αμεσως με 4 φαουλ τον Μιχαλοπουλο.
Στο υπολοιπο της γ περιοδου η Δαφνη κρατησε το προβαδισμα με την διαφορα να ανεβοκατεβαινει από 4-8 ποντους.
Αποκαλυψη σε αυτό το σημειο για τον Ικαρο ο νεαρος Κανας που εδωσε φρεσκαδα και ενεργεια στην ομαδα του.

Στην δ περιοδο ο Κωνσταντωνης με μακρινο 3ποντο ανεβασε την διαφορα στο 55-46.Ο Ικαρος προσπαθησε να ξαναμπει στο παιχνιδι(55-50) αλλα ένα γκολ-φαουλ του Γκινη και ένα καθοριστικο 3ποντο του Τσελεμπη ανεβασαν ξανα την διαφορα σε διψηφια επίπεδα,,,,61-50.
Σε αυτό το σημειο(36') δημιουργηθηκε μια ενταση με αφορμή ένα δυνατο φαουλ του Παλαντζα στον Γραμματικο.Ο γκαρντ του Ικαρου ζητησε εξηγήσεις με αποτέλεσμα να δεχθεί τεχνικη ποινη.
Στο ταιμ-αουτ του Ικαρου ο Παπαδατος συνεχισε να διαμαρτύρεται με αποτέλεσμα να αποβληθεί με 2η τεχνικη ποινη.
Προσωπικη μου αποψη ότι ο κοουτς Παπαδατος αναλωθηκε σε υπερβολικο βαθμο σε διαμαρτυρίες στους ρεφ από το ξεκίνημα του αγωνα.

Τα τελευταια λεπτα ηταν διαδικαστικα με την Δαφνη να ριχνει το βαρος στην διατηρηση της διαφορας για να κλεισει το σκορ(69-53) εντυπωσιακα με καρφωμα του Φιλιποππουλου.

Η Δαφνη ειχε μεγαλυτερο πλουραλισμο και πηρε βοηθεια από περισσοτερους παιχτες.Κορυφαιος ο Γκινης και πολύ καλοι Μιχοπουλος-Κωνσταντωνης-Τσελεμπης.
Ο Ικαρος παρουσιαστηκε πιο προβλέψιμος και μου εδωσε την εντυπωση ότι ηταν υπερμετρα προσωποκεντρικος,με απολυτο βαρομετρο τον Γραμματικο.
Σκοραρε με καποια ξεσπασματα,αλλα σε γενικες γραμμες περοριστηκε από τους Γκινη-Κορρε κυριως.
Περισσοτερο σταθεροι οι Βουζας-Δορκοφικης.

Γεματο το κλειστο του Χαιδαριου με φιλους και των 2 ομαδων και αρκετο μπασκετικο κοσμο.Το παρων εδωσε και ολο το τεχικο επιτελειο του Περιστεριου για να τσεκαρει προφανως τον Παπαδακη,αλλα τελικα ο Κανας ηταν αυτος που εκλεψε τις εντυπώσεις.

ωραια αναλυση παιχνιδιου.Ειναι δυνατον να μας πεις αν η διαιτησια ηταν αυτη που διαμορφωσε το αποτελεσμα?
nichols92
QUOTE (bet21 @ Dec 7 2016, 15:50 ) *
ωραια αναλυση παιχνιδιου.Ειναι δυνατον να μας πεις αν η διαιτησια ηταν αυτη που διαμορφωσε το αποτελεσμα?


Επειδη ημουν και εγω στο γηπεδο, η διαιτησια -ειδικα του Ορφανου που πηρε πραγματι το 90% των σφυριγματων- ηταν τραγικη... δε μπορω να πω οτι διαμορφωσε αποτελεσμα γιατι η δαφνη ηταν σαφως ανωτερη εκτος απο ενα κακο πενταλεπτο στη τριτη περιοδο, αλλα οπως και να χει μετρησα περιπου 10 φαλτσοσφυριγματα με αποκορυφωμα τη τεχνικη ποινη στον Βουζα, οπου η φαση ειναι μαρς για μια τεχνικοι ποινη εκατερωθεν. Επισημανα και χτες το ποσο γκρινιαρης ειναι ο κοουτς Παπαδατος -καθως τον εχω δει και σε αλλο παιχνιδι να γκρινιαζει με το παραμικρο, ακομα και με τη διαφορα στο +25 για την ομαδα του-, αλλα χτες σε πολλες φασεις δικαιως εχει παραπονα...Σιγουρα ο παρατηρητης θα ειχε πολυ δουλεια χτες
ΥΓ. ξανατονιζω ομως πως δε θεωρω οτι διαμορφωσε αποτελεσμα.
giolit
Προσωπικά εγώ επειδή τον είδα όλον τον αγώνα πιστεύω οτι η διαιτησία δεν διαμόρφωσε νικητη αλλά ενδεχομένως επηρεασε την τελικη διαφορα που στο τελος εκτξευτηκε στους 16 ποντους. δηλαδη η εικόνα του παιχνιδιου εδειχνε οτι θα νικαγε η ομαδα του χαιδαριου αλλα με μικρότερη διαφορα. Η αληθεια ειναι οτι σε ολες τις μαχες τοσο κοντα οσο κ μακρυα απο το καλάθι οι γηπεδουχοι εδειξαν οτι υπερτερουν και εδειχναν να θελουν περισσοτερο τη νικη κ αυτο φανηκε σε ολη την διαρκεια του ματς. Οπως επισης αληθεια ειναι οτι σε 2-3 φασεις οι φιλιξενουμενοι μαλλον αδικηθηκαν αλλα οχι στον βαθμο που διαμαρτυρονταν κα;ι σιγουρα οχι σε βαθμο τετοιο που να τους στερησει τη ενδεχομενη νικη. Γενικα παντως θα συμφωνησω κ εγω με τους παραπανω οτι ηταν μια κακη διαιτησια. Καθαρά προσωπικη αποψη εκφραζω.
nichols92
QUOTE (giolit @ Dec 7 2016, 17:13 ) *
Προσωπικά εγώ επειδή τον είδα όλον τον αγώνα πιστεύω οτι η διαιτησία δεν διαμόρφωσε νικητη αλλά ενδεχομένως επηρεασε την τελικη διαφορα που στο τελος εκτξευτηκε στους 16 ποντους. δηλαδη η εικόνα του παιχνιδιου εδειχνε οτι θα νικαγε η ομαδα του χαιδαριου αλλα με μικρότερη διαφορα. Η αληθεια ειναι οτι σε ολες τις μαχες τοσο κοντα οσο κ μακρυα απο το καλάθι οι γηπεδουχοι εδειξαν οτι υπερτερουν και εδειχναν να θελουν περισσοτερο τη νικη κ αυτο φανηκε σε ολη την διαρκεια του ματς. Οπως επισης αληθεια ειναι οτι σε 2-3 φασεις οι φιλιξενουμενοι μαλλον αδικηθηκαν αλλα οχι στον βαθμο που διαμαρτυρονταν κα;ι σιγουρα οχι σε βαθμο τετοιο που να τους στερησει τη ενδεχομενη νικη. Καθαρά προσωπικη αποψη εκφραζω.


Συμφωνω απολυτα, με καλυψες πληρως!
akratacity
QUOTE (boobass @ Dec 7 2016, 14:25 ) *
Εγω που παίρνω ναρκωτικά είδα το ξύλο να πέφτει εκτός αγωνιστικού χώρου σε απόσταση αναπνοής απο την κερκίδα, αλλά εγώ είμαι και σε νιρβάνα, αφού φαντάσου είδα τον φουντά να πέφτει σαν καμικάζι σε αποστολή αυτοκτονίας και να μην αποβάλλεται. Ο Μακρής ορθώς αποβλήθηκε και οι διαιτητές όλως τυχαίως μπέρδεψαν τον κωνσταντίνου με τον δανιήλ. Πως γκενέν αυτό??????

Όταν λες εκτός αγωνιστικού χώρου εννοείς εκτός των τεσσάρων γραμμών???
Εισβολή οπαδών τλκ έγινε ή δεν έγινε???
WONDERER
QUOTE (nichols92 @ Dec 7 2016, 17:05 ) *
Επειδη ημουν και εγω στο γηπεδο, η διαιτησια -ειδικα του Ορφανου που πηρε πραγματι το 90% των σφυριγματων- ηταν τραγικη... δε μπορω να πω οτι διαμορφωσε αποτελεσμα γιατι η δαφνη ηταν σαφως ανωτερη εκτος απο ενα κακο πενταλεπτο στη τριτη περιοδο, αλλα οπως και να χει μετρησα περιπου 10 φαλτσοσφυριγματα με αποκορυφωμα τη τεχνικη ποινη στον Βουζα, οπου η φαση ειναι μαρς για μια τεχνικοι ποινη εκατερωθεν. Επισημανα και χτες το ποσο γκρινιαρης ειναι ο κοουτς Παπαδατος -καθως τον εχω δει και σε αλλο παιχνιδι να γκρινιαζει με το παραμικρο, ακομα και με τη διαφορα στο +25 για την ομαδα του-, αλλα χτες σε πολλες φασεις δικαιως εχει παραπονα...Σιγουρα ο παρατηρητης θα ειχε πολυ δουλεια χτες
ΥΓ. ξανατονιζω ομως πως δε θεωρω οτι διαμορφωσε αποτελεσμα.


δηλαδή τα 10 φαλτσοσφυρίγματα δεν διαμορφώνουν αποτέλεσμα ? στα πόσα διαμορφώνεται αποτέλεσμα ? στα 50?
εδώ υπάρχουν παιχνδία που το 1 παίζει το ρόλο του.. έχουμε παίξει αν όχι όλοι οι περισσότεροι οπότε ξέρουμε
πως αλλάζει η ψυχολογία όταν κολλάει το στραγάλι και πως αλλάζει η τακτική αν και όταν χρειάζεται να αντιμετωπίσεις
φαντάσματα...

ΧΩΡΙΣ να εννοώ ότι αν κοιμάται ο προπονητής φταίει η διαιτησία ....
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Dec 7 2016, 19:35 ) *
δηλαδή τα 10 φαλτσοσφυρίγματα δεν διαμορφώνουν αποτέλεσμα ? στα πόσα διαμορφώνεται αποτέλεσμα ? στα 50?
εδώ υπάρχουν παιχνδία που το 1 παίζει το ρόλο του.. έχουμε παίξει αν όχι όλοι οι περισσότεροι οπότε ξέρουμε
πως αλλάζει η ψυχολογία όταν κολλάει το στραγάλι και πως αλλάζει η τακτική αν και όταν χρειάζεται να αντιμετωπίσεις
φαντάσματα...

ΧΩΡΙΣ να εννοώ ότι αν κοιμάται ο προπονητής φταίει η διαιτησία ....

Αν είναι μοιρασμένα όχι δεν διαμορφώνουν αποτέλεσμα.
gspara
QUOTE (bet21 @ Dec 7 2016, 15:50 ) *
ωραια αναλυση παιχνιδιου.Ειναι δυνατον να μας πεις αν η διαιτησια ηταν αυτη που διαμορφωσε το αποτελεσμα?

Ευχαριστω πολύ bet21!!!
Οι φιλοι nichols92 και giolit με καλυψαν απολυτα.Πραγματι ο Μπουκας ηταν αορατος,μονο ο Ορφανος σφυριζε,αλλα το αποτέλεσμα ηταν κατά την γνωμη μου δικαιο.
Ο Παπαδατος διαμαρτυτοταν από το ξεκινημα,περισσοτερο φιλαθλο θυμισε παρα κοουτς.
bet21
QUOTE (gspara @ Dec 7 2016, 20:38 ) *
Ευχαριστω πολύ bet21!!!
Οι φιλοι nichols92 και giolit με καλυψαν απολυτα.Πραγματι ο Μπουκας ηταν αορατος,μονο ο Ορφανος σφυριζε,αλλα το αποτέλεσμα ηταν κατά την γνωμη μου δικαιο.
Ο Παπαδατος διαμαρτυτοταν από το ξεκινημα,περισσοτερο φιλαθλο θυμισε παρα κοουτς.

θεωρεις οτι ο ικαρος με την εν γενει εικονα του τοροστερ του θα ειναι η δευτερη ομαδα? βλεπεις καποια αλλη?Την γνωμη σου για την κορυφη και για την συνεχεια οποτε μπορεις.
nichols92
QUOTE (bet21 @ Dec 7 2016, 20:50 ) *
θεωρεις οτι ο ικαρος με την εν γενει εικονα του τοροστερ του θα ειναι η δευτερη ομαδα? βλεπεις καποια αλλη?Την γνωμη σου για την κορυφη και για την συνεχεια οποτε μπορεις.


Φιλε θεωρω πως το πρωταθλημα ειναι μεγαλο και οι ισορροπιες λεπτες... οπως βλεπεις και εσυ καθε αγωνιστικη εχει και εκπληξη..εγω προσωπικα αν κα θεωρω πρωτο φαβορι τη δαφνη, δε βαζω το χερι μου στη φωτια οτι θα ειναι πρωτη... ο μονος λογο που τη θεωρω φαβορι ειναι γιατι δε βρισκω ομαδα να τη προσπερασει, ΑΛΛΑ περιμενω να τη δω και σε δυσκολες εξοδους την επαρχια η σε δυσκολες εδρες τυπου Ιλιο που εχασε ευκολα... με ολο το σεβασμο προς την ομαδα του Δαφνιου αλλα δε με εντυπωσιασε ατομικα και ποιοτικα, περισσοτερο ενα δεμενο και δουλεμενο συνολο μου φανηκε με σαφεις ρολους... Η διαρκεια θα δειξει, το πρωταθλημα ακομα δεν αρχισε
bet21
QUOTE (nichols92 @ Dec 7 2016, 21:09 ) *
Φιλε θεωρω πως το πρωταθλημα ειναι μεγαλο και οι ισορροπιες λεπτες... οπως βλεπεις και εσυ καθε αγωνιστικη εχει και εκπληξη..εγω προσωπικα αν κα θεωρω πρωτο φαβορι τη δαφνη, δε βαζω το χερι μου στη φωτια οτι θα ειναι πρωτη... ο μονος λογο που τη θεωρω φαβορι ειναι γιατι δε βρισκω ομαδα να τη προσπερασει, ΑΛΛΑ περιμενω να τη δω και σε δυσκολες εξοδους την επαρχια η σε δυσκολες εδρες τυπου Ιλιο που εχασε ευκολα... με ολο το σεβασμο προς την ομαδα του Δαφνιου αλλα δε με εντυπωσιασε ατομικα και ποιοτικα, περισσοτερο ενα δεμενο και δουλεμενο συνολο μου φανηκε με σαφεις ρολους... Η διαρκεια θα δειξει, το πρωταθλημα ακομα δεν αρχισε

σωστο αλλα ειμαστε σχεδον στο ενα τριτο και μια εικονα υπαρχει.θα μου πεις περσι ο τρικουπης στην ιδια περιοδο ηταν χαμηλα και μετα εκανε δευτερο γυρο που τον οδηγησε στην β.
gspara
QUOTE (bet21 @ Dec 7 2016, 20:50 ) *
θεωρεις οτι ο ικαρος με την εν γενει εικονα του τοροστερ του θα ειναι η δευτερη ομαδα? βλεπεις καποια αλλη?Την γνωμη σου για την κορυφη και για την συνεχεια οποτε μπορεις.

Δυστυχως παρακολουθώ περισσοτερο Β Εθνικη και δεν εχω καλη εικονα του ομιλου της Γ.
Τα υπολοιπα παιδια που γραφουν συχνα εδώ,μπορουν να γραψουν αν θελουν την αποψη τους.
nichols92
QUOTE (bet21 @ Dec 7 2016, 21:20 ) *
σωστο αλλα ειμαστε σχεδον στο ενα τριτο και μια εικονα υπαρχει.θα μου πεις περσι ο τρικουπης στην ιδια περιοδο ηταν χαμηλα και μετα εκανε δευτερο γυρο που τον οδηγησε στην β.


Ακριβως... πιστευως πως οι εδρες της Πελοποννησου ειναι ο ρυθμιστης της ανοδου και των θεσεων 3-4 (δηλ. Γλαυκος-Αχαγια-Καλαματα και σε δευτερη μοιρα Αιγιο)

δε συμπεριλαμβανω Εσπερο και Ακρατα γιατι πιστευω οτι διεκδικουν τετραδα και οι 2 και ερμιονη γιατι παρα το μεγαλο διπλο στη Τεντα, δε βρισκω τροπο να μεινει στη κατηγορια.
bet21
QUOTE (nichols92 @ Dec 7 2016, 21:25 ) *
Ακριβως... πιστευως πως οι εδρες της Πελοποννησου ειναι ο ρυθμιστης της ανοδου και των θεσεων 3-4 (δηλ. Γλαυκος-Αχαγια-Καλαματα και σε δευτερη μοιρα Αιγιο)

δε συμπεριλαμβανω Εσπερο και Ακρατα γιατι πιστευω οτι διεκδικουν τετραδα και οι 2 και ερμιονη γιατι παρα το μεγαλο διπλο στη Τεντα, δε βρισκω τροπο να μεινει στη κατηγορια.

κατι ασχετο γνωριζεις τον προπονητη σφηκα της σαντορινης?Διαβαζοντας στο infobasket της δηλωσεις του εμεινα καγκελο.Ονομα και πραγμα ο τυπος.Τετοιο κραξιμο απο νυν προπονητη σε πρωην δεν εχει προηγουμενο.
nichols92
QUOTE (bet21 @ Dec 7 2016, 23:45 ) *
κατι ασχετο γνωριζεις τον προπονητη σφηκα της σαντορινης?Διαβαζοντας στο infobasket της δηλωσεις του εμεινα καγκελο.Ονομα και πραγμα ο τυπος.Τετοιο κραξιμο απο νυν προπονητη σε πρωην δεν εχει προηγουμενο.


Οχι δεν εχω εικονα τοσο για τον αλλο ομιλο αλλα εξ οσων γνωριζω ειναι τουλαχιστον ενα επιπεδο κατω απο αυτον..
akratacity
QUOTE (nichols92 @ Dec 7 2016, 23:51 ) *
Οχι δεν εχω εικονα τοσο για τον αλλο ομιλο αλλα εξ οσων γνωριζω ειναι τουλαχιστον ενα επιπεδο κατω απο αυτον..

Το ένα επίπεδο κάτω που λες είναι πολύ λίγο...
natouralistis
QUOTE (bet21 @ Dec 7 2016, 23:45 ) *
κατι ασχετο γνωριζεις τον προπονητη σφηκα της σαντορινης?Διαβαζοντας στο infobasket της δηλωσεις του εμεινα καγκελο.Ονομα και πραγμα ο τυπος.Τετοιο κραξιμο απο νυν προπονητη σε πρωην δεν εχει προηγουμενο.


Ένας ακόμα τραγικός αντιμπασκετικός...

Αναλαμβάνει ομάδα και δηλώνει πως έβριζαν τα παιδιά μέχρι τώρα αλλά από εδώ και στο εξής λατρεύουν τη προπόνηση μαζί του.

Μπήκα από περιέργεια να δω ποιος είναι αυτός ο Ομπράντοβιτς και διάβασα στο sportscyclades πως κάποτε είχε προπονήσει τον Γέρακα και την Αταλάντη και πως έχει βραβεύσεις από τον ΣΕΠΚ....

Δεν ξέρω ποιος ήταν πριν εκεί και τι γινόταν, ο μεγαλύτερος μυρωδιάς να ήταν και εσύ να είσαι ο Ομπράντοβιτς, είναι αντισυναδελφικό, αντιμπασκετικό και στη τελική ανεδαφικό να λες τέτοιες κουταμάρες.
nichols92
QUOTE (natouralistis @ Dec 8 2016, 00:35 ) *
Ένας ακόμα τραγικός αντιμπασκετικός...

Αναλαμβάνει ομάδα και δηλώνει πως έβριζαν τα παιδιά μέχρι τώρα αλλά από εδώ και στο εξής λατρεύουν τη προπόνηση μαζί του.

Μπήκα από περιέργεια να δω ποιος είναι αυτός ο Ομπράντοβιτς και διάβασα στο sportscyclades πως κάποτε είχε προπονήσει τον Γέρακα και την Αταλάντη και πως έχει βραβεύσεις από τον ΣΕΠΚ....

Δεν ξέρω ποιος ήταν πριν εκεί και τι γινόταν, ο μεγαλύτερος μυρωδιάς να ήταν και εσύ να είσαι ο Ομπράντοβιτς, είναι αντισυναδελφικό, αντιμπασκετικό και στη τελική ανεδαφικό να λες τέτοιες κουταμάρες.


συμφωνω απολυτα φιλε Νατουραλιστη αλλα νομιζω ξεφευγουμε, αυτο το φορουμ ειναι για τον δικο μας ομιλο, οσο να ναι εχουμε και εδω σουργελακια να ασχοληθουμε (πλακα κανω τους αγαπαμε ολους)
φιλικα πανταsmile.gif
WONDERER
QUOTE (akratacity @ Dec 7 2016, 20:11 ) *
Αν είναι μοιρασμένα όχι δεν διαμορφώνουν αποτέλεσμα.


ΔΙΝΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...
φορτωνεις τον καλυτερο παιχτη της αντιπαλης ομαδας λανθασμενα με 2 φαουλ στο 1 πενταλεπτο (ουτε καν 3)
και απο την αλλη πλευρα δινεις 3 φορες λαθος παραβαση 1 φαουλ 1 3 δευτερολεπτα 1 βηματα..

επειδη ειναι μοιρασμενα ειναι το ιδιο ???

Μας κάνεις πλάκα τώρα η απλά δεν έχεις παίξει ποτέ μπάσκετ

akratacity
QUOTE (WONDERER @ Dec 8 2016, 11:20 ) *
ΔΙΝΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...
φορτωνεις τον καλυτερο παιχτη της αντιπαλης ομαδας λανθασμενα με 2 φαουλ στο 1 πενταλεπτο (ουτε καν 3)
και απο την αλλη πλευρα δινεις 3 φορες λαθος παραβαση 1 φαουλ 1 3 δευτερολεπτα 1 βηματα..

επειδη ειναι μοιρασμενα ειναι το ιδιο ???

Μας κάνεις πλάκα τώρα η απλά δεν έχεις παίξει ποτέ μπάσκετ

Μιλησα ξεκάθαρα νομίζω. Αυτό που περιγραφεις μπορεί τυπικά να είναι μοιρασιά στα σφυρίγματα στην ουσία όμως ή μία ομάδα αδικειται λόγω των φάουλ του καλύτερου παίχτη της. Όταν αναφέρομαι σε μοιρασμένα σφυρίγματα δεν εννοώ απλά τον ισοσκελισμο των λανθασμένων σφυριγματων για τις δύο ομάδες, μην υπεραπλουστευεις τόσο πολύ τα πράγματα. Ή ουσία είναι να υπάρχει ίδια φιλοσοφία στα σφυρίγματα και για τις δύο ομάδες (πχ να σφυρίζοντας το ίδιο όλες οι επαφές και να μην αφηνουν το σκληρό παιχνίδι μόνο για τη μία ομάδα).

Υγ το επιχείρημα για το αν έχω παίξει μπάσκετ είναι επιπέδου νηπιαγωγείου, ούτε καν δημοτικού. Θεωρω ότι ηλικιακά εισαι μεγαλύτερος και μπορείς πολύ καλύτερα...
giolit
QUOTE (natouralistis @ Dec 8 2016, 01:35 ) *
Ένας ακόμα τραγικός αντιμπασκετικός...

Αναλαμβάνει ομάδα και δηλώνει πως έβριζαν τα παιδιά μέχρι τώρα αλλά από εδώ και στο εξής λατρεύουν τη προπόνηση μαζί του.

Μπήκα από περιέργεια να δω ποιος είναι αυτός ο Ομπράντοβιτς και διάβασα στο sportscyclades πως κάποτε είχε προπονήσει τον Γέρακα και την Αταλάντη και πως έχει βραβεύσεις από τον ΣΕΠΚ....

Δεν ξέρω ποιος ήταν πριν εκεί και τι γινόταν, ο μεγαλύτερος μυρωδιάς να ήταν και εσύ να είσαι ο Ομπράντοβιτς, είναι αντισυναδελφικό, αντιμπασκετικό και στη τελική ανεδαφικό να λες τέτοιες κουταμάρες.


ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ ΦΙΛΕ!
Πραγματικα ακρως αντισυναδελφικές και αλαζωνικές οι δηλώσεις του.. Θα πέσουν για πλάκα!
Δεν συζητάμε αν τυχών η σαντορίνη ήταν στον Α όμιλο αυτόν.. θα γελαγαν και οι πέτρες!
nichols92
Φιλε Wonderer με το λιγο που διαβασα προηγουμενες σελιδες σε κοβω για κορινθιο/φιλαθλο του Καοκ.. μηπως υπαρχει κανενα νεο σχετικα με τις τιμωριες (αν υπαρξουν τελικα) των Κωνσταντινου και Δανιηλ απο την ομαδα σου, και των Σκαλωμενου και Σια απο το Ιλιον;;
Επισης γνωριζει κανεις αν θα υπαρξει και τιμωρια της ομαδας ή τι γραφτηκε τελος παντων στο φυλλο αγωνα;; οι πηγες μου λενε οτι παικτης/ες του Ιλιου διακομιστηκαν στον κοντινοτερο νοσοκομειο.. αν ισχυει μιλαμε για θλιβερα γεγονοτα που αν μη τι αλλο σηκωνουν και βαριες ποινες...
Φιλικα παντα και χωρις να εχω 100% διαμορφωμενη αποψη
Gkos
QUOTE (nichols92 @ Dec 8 2016, 14:42 ) *
οι πηγες μου λενε οτι παικτης/ες του Ιλιου διακομιστηκαν στον κοντινοτερο νοσοκομειο.. αν ισχυει μιλαμε για θλιβερα γεγονοτα που αν μη τι αλλο σηκωνουν και βαριες ποινες...
Φιλικα παντα και χωρις να εχω 100% διαμορφωμενη αποψη


Ενας πηγε ,o Φουντας....
Και γι αυτο εκανε ενσταση η Ενωση...
nichols92
QUOTE (Gkos @ Dec 8 2016, 14:54 ) *
Ενας πηγε ,o Φουντας....
Και γι αυτο εκανε ενσταση η Ενωση...


Και αλλος ενας ηταν να παει και συνεχισε με δικη του ευθυνη να παιζει...
Anyway και ενας που πηγε ειναι θλιβερο, αξιζουν βαρυτατες ποινες στον Καοκ, πρεπει η διογανωτρια αρχη να εξαντλει την αυστηροτητα της οταν κινδυνευει η σωματικη ακεραιοτητα των παιχτων...
Οπως ειπε και ο κορινθιος φιλος, "οποιος εχει παιξει μπασκετ ξερει".. πραγματικα κριμα γιατι αμαυρωνουν μια καλη προσπαθεια που γινεται στη πολη τα τελευταια χρονια
akratacity
QUOTE (nichols92 @ Dec 8 2016, 14:59 ) *
Και αλλος ενας ηταν να παει και συνεχισε με δικη του ευθυνη να παιζει...
Anyway και ενας που πηγε ειναι θλιβερο, αξιζουν βαρυτατες ποινες στον Καοκ, πρεπει η διογανωτρια αρχη να εξαντλει την αυστηροτητα της οταν κινδυνευει η σωματικη ακεραιοτητα των παιχτων...
Οπως ειπε και ο κορινθιος φιλος, "οποιος εχει παιξει μπασκετ ξερει".. πραγματικα κριμα γιατι αμαυρωνουν μια καλη προσπαθεια που γινεται στη πολη τα τελευταια χρονια

Οδυσσεας Μπελλας σύμφωνα με την ανακοινωση του Ιλιον...
boobass
QUOTE (nichols92 @ Dec 8 2016, 14:59 ) *
Και αλλος ενας ηταν να παει και συνεχισε με δικη του ευθυνη να παιζει...
Anyway και ενας που πηγε ειναι θλιβερο, αξιζουν βαρυτατες ποινες στον Καοκ, πρεπει η διογανωτρια αρχη να εξαντλει την αυστηροτητα της οταν κινδυνευει η σωματικη ακεραιοτητα των παιχτων...
Οπως ειπε και ο κορινθιος φιλος, "οποιος εχει παιξει μπασκετ ξερει".. πραγματικα κριμα γιατι αμαυρωνουν μια καλη προσπαθεια που γινεται στη πολη τα τελευταια χρονια

Φίλε να τιμωρηθεί ο καοκ και αυτό είναι το σωστό στο ξεκαθαρίζω και θα τιμωρηθεί. Όμως ρωτάω τον προπονητή της ένωσης έχει βίντεο απο τα επεισόδια? Αν έχει γιατί δεν το δημοσιεύει? Με τη συνείδηση του είναι εντάξει?
WONDERER
QUOTE (akratacity @ Dec 8 2016, 13:22 ) *
Μιλησα ξεκάθαρα νομίζω(ΜΙΛΗΣΕΣ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ) . Αυτό που περιγραφεις μπορεί τυπικά (ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΟΙΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ)να είναι μοιρασιά στα σφυρίγματα στην ουσία όμως ή μία ομάδα αδικειται λόγω των φάουλ του καλύτερου παίχτη της(ΕΝΩ Η ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΤΕ ΚΟΒΟΥΝ ΤΙΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΕΙΤΕ ΔΙΝΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΣΕ ΠΙΘΑΝΕΣ ΒΟΛΕΣ ΑΠΟ ΟΜΑΔΙΚΑ (ΦΑΟΥΛ). Όταν αναφέρομαι σε μοιρασμένα σφυρίγματα δεν εννοώ απλά τον ισοσκελισμο των λανθασμένων σφυριγματων για τις δύο ομάδες, μην υπεραπλουστευεις τόσο πολύ τα πράγματα. Ή ουσία είναι να υπάρχει ίδια φιλοσοφία στα σφυρίγματα(ΜΑΛΛΟΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΟΥΤΟΠΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ) και για τις δύο ομάδες (πχ να σφυρίζοντας το ίδιο όλες οι επαφές και να μην αφηνουν το σκληρό παιχνίδι μόνο για τη μία ομάδα(ΕΣΥ ΛΟΙΠΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΟΝΟ
ΤΑ ΦΑΟΥΛ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΣΕ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΟΚ).

Υγ το επιχείρημα για το αν έχω παίξει μπάσκετ είναι επιπέδου νηπιαγωγείου, ούτε καν δημοτικού(ΕΙΝΑΙ ΡΗΤΟΡΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ). Θεωρω ότι ηλικιακά εισαι μεγαλύτερος (ΕΔΩ ΘΕΩΡΟΥΣΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕ +20 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΩΘΕΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ)και μπορείς πολύ καλύτερα...(ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΨΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ)



ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΑΛΛΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ
ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ....




akratacity
QUOTE (WONDERER @ Dec 8 2016, 15:52 ) *
ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΑΛΛΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ
ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ....

Αυτό το δεν θα ασχοληθω άλλο μαζί σου και καλή συνέχεια στην ομάδα σου, μου φαίνεται ότι τα έχω ξανακουσει από σένα...το ότι έχεις παίξει μπάσκετ δεν σε κάνει αυτόματα σχετικό με το άθλημα...τυγχάνει να ξέρω αρκετούς αθλητές μπάσκετ που δεν το μυριζουν καθόλου το άθλημα...όσο για την απάντηση σου στο προηγούμενο μου ποστ, έχεις πάρει κάθε μα κάθε φράση μου και την έχεις ερμηνεύσει όπως σε συμφέρει και δίνεις μία απάντηση νομιζοντας ότι λες κάτι σοβαρό αλλά στην ουσία λες κουταμαρες

Υγ τελικά δεν είχα δίκιο πριν...δεν φαίνεται να το έχεις τελειώσει το νηπιαγωγείο...
nichols92
Φιλε Wonderer δε παιρνεις θεση για τις Κορινθιακες "ομορφιες" παντως... Το αποφευγεις οπως ο διαολος το λιβανι....
77.gif
Φιλε boobass απο τη στιγμη που σε αυτη τη κατηγορια η βιντεοσκοπηση γινεται υπο την αιγιδα των ομαδων και πχι απο κεντρικη αρχη προφανως τιποτα δεν ειναι αξιοπιστο και ο καθενας μπορει να προβαλει την αληθεια του.. οποτε δυστυχως μονο οι παροντες ξερουν επακριβως ταγεγονοτα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.