Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Budget
QUOTE(o kakos @ Mar 14 2017, 12:18 ) *
η συκοφαντηση ειναι η γνωμου για την πευκη η για τον παιχτη????

Στο δικό σου ποστ αναφέρθηκα μονο διευκρινιστικά για το ότι ο Κανένα καθένας μπορεί να γράφει οτι θέλει, και είπα ότι δεν ισχύει αυτό. Το υπόλοιπο αφορά στο μήνυμα αλλου χρήστη με προσωπική επίθεση στον παίχτη.
akratacity
Η Ακρατα έδωσε στη δημοσιότητα βίντεο με το τελευταίο λεπτό του αγώνα καθώς και βίντεο με τον κόουτς παπαδατο να ανεβαίνει στα κάγκελα και να εκτοξεύει ύβρεις και να κάνει χειρονομίες. Και βγήκαν οι του Ίκαρου να πουν ότι ανέβηκε στα κάγκελα γτ φοβήθηκε για τη σωματική ακεραιότητα της γυναίκας του και του παιδιού του.

Υγ αφού χρησιμοποίησε το παιδί του σαν ασπίδα για να γλιτώσει τις φαπες τώρα το χρησιμοποιεί για να αποπροσανατολίσει τον φίλαθλο κόσμο. Συνέχισε έτσι mr. γραφικέ..........
bet21
QUOTE (akratacity @ Mar 14 2017, 13:57 ) *
Η Ακρατα έδωσε στη δημοσιότητα βίντεο με το τελευταίο λεπτό του αγώνα καθώς και βίντεο με τον κόουτς παπαδατο να ανεβαίνει στα κάγκελα και να εκτοξεύει ύβρεις και να κάνει χειρονομίες. Και βγήκαν οι του Ίκαρου να πουν ότι ανέβηκε στα κάγκελα γτ φοβήθηκε για τη σωματική ακεραιότητα της γυναίκας του και του παιδιού του.

Υγ αφού χρησιμοποίησε το παιδί του σαν ασπίδα για να γλιτώσει τις φαπες τώρα το χρησιμοποιεί για να αποπροσανατολίσει τον φίλαθλο κόσμο. Συνέχισε έτσι mr. γραφικέ..........

ειδικα το καλαθι και φαουλ δεν υπαρχει.Στο 67-65 καθαρο φαουλ δεν το δινει.Ανεξαρτητα απο αυτο γιατι εχω την εντυπωση οτι βλεπω το ποιο χαλαρο τελευταιο λεπτο αγωνα που εχω δει?Μου φαινοταν οτι λες και ολα ειχαν κριθει αποπλευρας της ομαδας αλλα και του κοσμου.
nichols92
QUOTE (bet21 @ Mar 14 2017, 16:54 ) *
ειδικα το καλαθι και φαουλ δεν υπαρχει.Στο 67-65 καθαρο φαουλ δεν το δινει.Ανεξαρτητα απο αυτο γιατι εχω την εντυπωση οτι βλεπω το ποιο χαλαρο τελευταιο λεπτο αγωνα που εχω δει?Μου φαινοταν οτι λες και ολα ειχαν κριθει αποπλευρας της ομαδας αλλα και του κοσμου.


Φιλε bet21 ευχαριστως να σου προσφερω ολοκληρο το βιντεο...η ακρατα σαφεστατα επηρεαστηκε απο τη 45λεπτη διακοπη (αλεξακη κραταγες χρονο;;) και ηταν ενα ρεσιταλ του πως να χασεις ενα δικο σου παιχνιδι... οι διαιτητες παρ ολα αυτα εκαναν τραγικα λαθη ενθεν κ ενθεν μεχρι το τεταρτο δεκαλεπτο (πχ 4 φαουλ ο μαλλης εκτων οποιον ηταν το....μισο, και αντιστοιχα 5 φαουλ στον εμπειρο και σεβασμιο Βουζα που ηταν το.... 1μισι).. στη τεταρτη περιοδο ομως ο Ικαρος πηρε ολα τα σπορια, αλλα και τα καθοριστικα σφυριγματα, μεταξυ αυτων κ αυτα που φαινονται στο δημοσιευμενο βιντεο του τελευταιου λεπτου..

Επομενως η Ακρατα σε καμια περιπτωση δεν ηταν χαλαρη και σε βεβαιωνω οτι σαν αποτελεσμα, "πονεσε" περισσοτερο απο τις ητταζ με κορινθο κ ιλιον εντος, λογω εκβασης κ εμφανισης για 28 λεπτα...

Υγ. Για να συνεχισω για τους γκρι, ειναι αποριας αξιο πως δεν αποβληθηκε με 8 τεχνοικες ποινες ο "προπονητης" Αλεξακης, οπως και ο (κατα τ αλλα παικταρας και αξιοσεβαστος) Γραμματικος ο οποιος σε μια φαση διαμαρτυρεται τραβωντας φανελες κ σπρωχνοντας(!!) τον εναν διαιτητη!!!!!
Υγ1. Αν θες υπαρχει και βιντεο για τον Αλεξακη που κανει επι 45 λεπτα τη κλαιουσα Ιτια, αλλα και που απειλει μαινομενος για ενσταση... την οποια γιατι δεν εκανες τελικα Αλεξακη;; αα γιατι κερδισες.....
akratacity
QUOTE (bet21 @ Mar 14 2017, 16:54 ) *
ειδικα το καλαθι και φαουλ δεν υπαρχει.Στο 67-65 καθαρο φαουλ δεν το δινει.Ανεξαρτητα απο αυτο γιατι εχω την εντυπωση οτι βλεπω το ποιο χαλαρο τελευταιο λεπτο αγωνα που εχω δει?Μου φαινοταν οτι λες και ολα ειχαν κριθει αποπλευρας της ομαδας αλλα και του κοσμου.

Ο κόσμος είχε παγώσει λόγω της επαναφοράς του Ίκαρου στη διεκδίκηση της νίκης. Είναι λογικό έως ένα βαθμό. Η ομάδα επίσης είχε μείνει άναυδη με τις εφευρέσεις των δύο ρεφερι στο τελευταίο πεντάλεπτο (κακώς ανέβηκε μόνο το τελευταίο λεπτο). Δεν ξέρω τι βλέπεις εσύ ή μάλλον τι θέλεις να βλέπεις, αλλά υπάρχει ξεκάθαρη διάφορα φιλοσοφίας στα σφυρίγματα των διαιτητών ειδικά στο τελευταιο λεπτο όπου έστειλαν τον Ίκαρο τρεις φορές στις βολές πολύ εύκολα και σε αντίστοιχες φάσεις για την Ακρατα δεν σφύριξαν. Ειδικά στο 67-65 ο γραμματικός κάνει φάουλ στον Μαλλη πηγαίνοντας για κλέψιμο και μετά στη διεκδίκηση του ριμπαουντ γίνεται φάουλ στον Λαφη. Αντί να δωθεί ένα από τα δύο φάουλ δινουν δώρο μία βολή στον γραμματικό.
Αυτά που μπορεί να υπονοείς δεν θέλω να τα σχολιάσω. Θα πω μόνο ότι η Ακρατα δεν εχει δώσει ποτέ δείγματα "χαλάρωσης" στα παιχνίδια της όπως αντίστοιχα έχει γίνει πολλές φορές με αθηναϊκές ομάδες σε μεταξύ τους παιχνίδια...
bet21
QUOTE (akratacity @ Mar 14 2017, 18:57 ) *
Ο κόσμος είχε παγώσει λόγω της επαναφοράς του Ίκαρου στη διεκδίκηση της νίκης. Είναι λογικό έως ένα βαθμό. Η ομάδα επίσης είχε μείνει άναυδη με τις εφευρέσεις των δύο ρεφερι στο τελευταίο πεντάλεπτο (κακώς ανέβηκε μόνο το τελευταίο λεπτο). Δεν ξέρω τι βλέπεις εσύ ή μάλλον τι θέλεις να βλέπεις, αλλά υπάρχει ξεκάθαρη διάφορα φιλοσοφίας στα σφυρίγματα των διαιτητών ειδικά στο τελευταιο λεπτο όπου έστειλαν τον Ίκαρο τρεις φορές στις βολές πολύ εύκολα και σε αντίστοιχες φάσεις για την Ακρατα δεν σφύριξαν. Ειδικά στο 67-65 ο γραμματικός κάνει φάουλ στον Μαλλη πηγαίνοντας για κλέψιμο και μετά στη διεκδίκηση του ριμπαουντ γίνεται φάουλ στον Λαφη. Αντί να δωθεί ένα από τα δύο φάουλ δινουν δώρο μία βολή στον γραμματικό.
Αυτά που μπορεί να υπονοείς δεν θέλω να τα σχολιάσω. Θα πω μόνο ότι η Ακρατα δεν εχει δώσει ποτέ δείγματα "χαλάρωσης" στα παιχνίδια της όπως αντίστοιχα έχει γίνει πολλές φορές με αθηναϊκές ομάδες σε μεταξύ τους παιχνίδια...

δεν υπονοω απολυτως τιποτα.κΑΤΑΡΧΑς ηταν το πιο κρισιμο παιχνιδι σας.Αλλα ειλικρινα η αντιδραση της ομαδας ηταν πολυ υποτονικη ετσι μου δειχνειΒγαινει η μπαλα εξω και μετα σφυριζει ανυπαρκτο φαουλ και δεν ακουω τιποτα.Απλως σηκωνει τα χερια οπαικτηςτο τελευταιο καλαθι μπαινει πολυ ευκολα ανεξαρτητα που σφυριξε και ανυπαρκτο φαουλ.Δεν ακουω τον παγκο καθολου.Να σηκωθει να φωναξει,να σηκωθουν οι παικτες να διαμαρτυρηθουν.Να υπαρχει μια ενταση με το χειρουργειο που γινοταν.ο κουτς στη τελευταια φαση που χανει και το παιχνιδι κατι λεει στον παικτη σας αντι να γινει κολαση.
akratacity
QUOTE (bet21 @ Mar 14 2017, 19:55 ) *
δεν υπονοω απολυτως τιποτα.κΑΤΑΡΧΑς ηταν το πιο κρισιμο παιχνιδι σας.Αλλα ειλικρινα η αντιδραση της ομαδας ηταν πολυ υποτονικη ετσι μου δειχνειΒγαινει η μπαλα εξω και μετα σφυριζει ανυπαρκτο φαουλ και δεν ακουω τιποτα.Απλως σηκωνει τα χερια οπαικτηςτο τελευταιο καλαθι μπαινει πολυ ευκολα ανεξαρτητα που σφυριξε και ανυπαρκτο φαουλ.Δεν ακουω τον παγκο καθολου.Να σηκωθει να φωναξει,να σηκωθουν οι παικτες να διαμαρτυρηθουν.Να υπαρχει μια ενταση με το χειρουργειο που γινοταν.ο κουτς στη τελευταια φαση που χανει και το παιχνιδι κατι λεει στον παικτη σας αντι να γινει κολαση.

Σε αυτό που λες δεν έχεις και άδικο. Αποτέλεσμα αυτής της υποτονικης συμπεριφοράς ήταν οι διαιτητές να επηρεαστούν από τα καραγκιοζιλικια του Παπαδάτου και να μας πάρουν μονοτερμα από ένα σημείο και μετά.
bet21
QUOTE (nichols92 @ Mar 14 2017, 18:54 ) *
Φιλε bet21 ευχαριστως να σου προσφερω ολοκληρο το βιντεο...η ακρατα σαφεστατα επηρεαστηκε απο τη 45λεπτη διακοπη (αλεξακη κραταγες χρονο;;) και ηταν ενα ρεσιταλ του πως να χασεις ενα δικο σου παιχνιδι... οι διαιτητες παρ ολα αυτα εκαναν τραγικα λαθη ενθεν κ ενθεν μεχρι το τεταρτο δεκαλεπτο (πχ 4 φαουλ ο μαλλης εκτων οποιον ηταν το....μισο, και αντιστοιχα 5 φαουλ στον εμπειρο και σεβασμιο Βουζα που ηταν το.... 1μισι).. στη τεταρτη περιοδο ομως ο Ικαρος πηρε ολα τα σπορια, αλλα και τα καθοριστικα σφυριγματα, μεταξυ αυτων κ αυτα που φαινονται στο δημοσιευμενο βιντεο του τελευταιου λεπτου..

Επομενως η Ακρατα σε καμια περιπτωση δεν ηταν χαλαρη και σε βεβαιωνω οτι σαν αποτελεσμα, "πονεσε" περισσοτερο απο τις ητταζ με κορινθο κ ιλιον εντος, λογω εκβασης κ εμφανισης για 28 λεπτα...

Υγ. Για να συνεχισω για τους γκρι, ειναι αποριας αξιο πως δεν αποβληθηκε με 8 τεχνοικες ποινες ο "προπονητης" Αλεξακης, οπως και ο (κατα τ αλλα παικταρας και αξιοσεβαστος) Γραμματικος ο οποιος σε μια φαση διαμαρτυρεται τραβωντας φανελες κ σπρωχνοντας(!!) τον εναν διαιτητη!!!!!
Υγ1. Αν θες υπαρχει και βιντεο για τον Αλεξακη που κανει επι 45 λεπτα τη κλαιουσα Ιτια, αλλα και που απειλει μαινομενος για ενσταση... την οποια γιατι δεν εκανες τελικα Αλεξακη;; αα γιατι κερδισες.....

αντιπαθω την συγκεκριμενη ομαδα και το εχω δειξει και σε αλλα μου ποστ.Ομως αυτο το παθος που δειχνεις και καλα κανεις για την ομαδα σου δεν το ειδα στο 5 λεπτο βιντεο.θελω να πω οτι αυτη η ατμοσφαιρα που ειδα για μια σκληρη εδρα οπως της ακρατας ειλικρινα μου θυμισε εκκλησια με την σφαγη που γινοταν εκτος και αν δεν την καταλαβατε.Που να την καταλαβετε,απανωτα τα σφυριγματα.Παγκος κιριλε παικτες παγκου κατω κοουτς δεν ακουω την φωνη του φιλαθλοι στις καρεκλες.ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕς κυριοι εφυγαν.Στο τελος βλεπω τους πανηγυρισμους σας λεει και ο αλεξακης σας μαμησα και κανα 2 φωναζουν.Αυτο εννοουσα υποτονικα οχι οτι δεν το θελατε.ΑΛΙΜΟΝΟ.
gspara
Διακοπτω λιγο την συζητηση για μια γενικη παρατηρηση.Να σταματησουν οι ειρωνικοι χαρακτηρισμοι όταν αναφέρεστε σε δημοσιο προσωπο.Εκφραζουμε την αποψη μας για καποιον,θετικη η αρνητικη,αλλα με κοσμιο τροπο.
akratacity
QUOTE (bet21 @ Mar 14 2017, 20:20 ) *
αντιπαθω την συγκεκριμενη ομαδα και το εχω δειξει και σε αλλα μου ποστ.Ομως αυτο το παθος που δειχνεις και καλα κανεις για την ομαδα σου δεν το ειδα στο 5 λεπτο βιντεο.θελω να πω οτι αυτη η ατμοσφαιρα που ειδα για μια σκληρη εδρα οπως της ακρατας ειλικρινα μου θυμισε εκκλησια με την σφαγη που γινοταν εκτος και αν δεν την καταλαβατε.Που να την καταλαβετε,απανωτα τα σφυριγματα.Παγκος κιριλε παικτες παγκου κατω κοουτς δεν ακουω την φωνη του φιλαθλοι στις καρεκλες.ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕς κυριοι εφυγαν.Στο τελος βλεπω τους πανηγυρισμους σας λεει και ο αλεξακης σας μαμησα και κανα 2 φωναζουν.Αυτο εννοουσα υποτονικα οχι οτι δεν το θελατε.ΑΛΙΜΟΝΟ.

Κοίταξε όσον αφορά την κερκίδα να σου πω ότι έχει χαθεί ο περυσινος ενθουσιασμός του κόσμου λόγω της πορείας της ομάδας που δεν είναι ανάλογη των απαιτήσεων που υπήρχαν στην αρχή της σεζόν. Επίσης να κάνω και μία παρατήρηση όσον αφορά την αστυνομία. Πρέπει να είμαστε το μόνο γήπεδο πανελλαδικά που δεν αφήνουν φιλάθλους κοντά στα κάγκελα. Μόλις κάποιος κατέβει για να φωνάξει πάντα πάει κάποιος από την αστυνομική δύναμη και τον αποτρέπει. Αυτά τα δύο ίσως είναι δύο στοιχεία που έχουν μετατρέψει την περυσινη καυτή έδρα σε ένα πολύ ήσυχο κοινό.

Υγ σαφώς και δεν κατακρίνω τη δουλειά της αστυνομίας για να μην παρεξηγηθεί.
Υγ 1 τα δημόσια πρόσωπα οφείλουν πρώτα να σέβονται οι ίδιοι τους εαυτούς τους και μετά θα τους σεβαστούν και οι ανώνυμοι ενός φόρουμ...
gspara
QUOTE (akratacity @ Mar 15 2017, 01:01 ) *
Υγ 1 τα δημόσια πρόσωπα οφείλουν πρώτα να σέβονται οι ίδιοι τους εαυτούς τους και μετά θα τους σεβαστούν και οι ανώνυμοι ενός φόρουμ...

Να σεβαστειτε τους κανονισμους του φορουμ ζητησα.Τοσο δυσκολο ειναι να λειπουν χαρακτηρισμοι τυπου "Αλεξακης" ??
WONDERER
Βλεποντας το βιντεο της Ακρατας να πω τα εξης..

1) ο κοουτς των φιλοξενουμενων ειναι το λιγοτερο τραγικος σε ολους τους τομεις και μπραβο στο κοινο της Ακρατας που κρατηθηκε σε κοσμια πλαισια.
2)οι εφευρεσεις των γκρι ειναι αστειες αλλα μπορεις να τους δικαιολογησεις γιατι ειναι ντερμπι και οκ μπορει να επηρεαστουν
θα μου πειτε γιατι να μην επηρεαστουν και υπερ των γηπεδουχων..σωστο κ αυτο...
3) παμε στην ουσια....Στον αγαπητο κοουτς της αντιπαλης ομαδας και συμφωνα με αυτο που ειδα στο βιντεο....
εχεις 30'' την κατοχη μετα το μισο..(αρα δεν σε πιεζει ο χρονος να περασεις το κεντρο και εισαι ηρεμος..)και φυσιολογικα 24''
να εκτελεσεις που μαζι με σουτ και πιθανη διεκδικηση για rebound γινονται 25''-26'' αν εισαι αστοχος....
πραγμα που σημαινει οτι εχεις να αφησεις 4-5 αντε 6 δευτερα για επιθεση στον αντιπαλο..
Γιατι δεν κρατας τη μπαλιτσα να φας το χρονο ειτε να σου κανουν φαουλ ειτε να τελειωσει η επιθεση και αν το βαλεις να εισαι βασιλιας και αν το χασεις βλεποντας το χρονο το πολυ πολυ να πιεσεις και αν εισαι τυχερος να τελειωσει το ματς ειτε να κανεις ενα φαουλ νωρις και στη χειροτερη να εχεις ισοπαλια και κανα 1''-2'' δευτερα για ενα τυχερο σουτ ... και αντι για αυτό σουταρεις στα 10'' της επίθεσης 3ποντο (????????!!!!!!!) έλεος.
(κρινω βαση του βιντεο κ οχι αυτο που μπορει να τους ειπες στο time out)

Ναι αδικηθηκε η Ακρατα ναι ειναι αστειος ο κυριος που καθεται στον παγκο των φιλοξενουμενων αλλα λυπαμαι γιατι
ειχατε την ευκαιρια να παρετε το ματς ακομα κ ετσι.

Ισως ειναι το καρμα για την περσυνη σεζον που κερδισε η ομαδα πολλα παιχνιδια στο τελος...

Καλη συνεχεια στην ομαδα της Ακρατας..
για τον Ι.Ν.Σ μπορω να πω πως ο προπονητης, τους χαλαει την εικονα....

φιλικα παντα..

o kakos
Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Κ.-ΚΑΟ Κορίνθου Φάκαρος-Μαρίγλη
τι πραγμα ειναι αυτο η τυχη.................ιδιοι διαιτητες στο 1 ματς ξανα οι ιδιοι τωρα..............ελπιζω μονο τις βολες να μην τις δινουν στο κεφαλα και φανει παλι ασχημο.....................καλημερα!
ΝΕΣΤΩΡ

πολλή ησυχία στα πέριξ !!
να υποθέσω ότι πρόκειται για την ηρεμία πριν την καταιγίδα ??


φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ
nichols92
Τι εγινε ρε παιδια στο Αιγιο;; ποιος τον εφαγε τον ψηλο;;;
akratacity
QUOTE (nichols92 @ Mar 22 2017, 00:22 ) *
Τι εγινε ρε παιδια στο Αιγιο;; ποιος τον εφαγε τον ψηλο;;;

Ζορισαν τα πράγματα για το Αίγιο που έχασε ακόμα ένα δικό του παιχνίδι στην Αχαγια κόντρα στην ομώνυμη ομάδα (Πετρούπολη, δάφνη τα άλλα). Οπότε ο αναλώσιμος Κοτσώνης πλήρωσε το μάρμαρο και ο Μπογδάνος παίζει το τελευταίο του χαρτί για να μην δυσκολέψουν και άλλο τα πράγματα.

Υγ δεν βοηθάει και η Ακρατα καθόλου, που δεν μπορεί να κερδίσει την Ερμιόνη...Έφαγε 80 πόντους από μία από τις χειρότερες επιθετικά ομάδες και 28 από έναν παλαίμαχο...
WONDERER
QUOTE (akratacity @ Mar 22 2017, 01:23 ) *
Ζορισαν τα πράγματα για το Αίγιο που έχασε ακόμα ένα δικό του παιχνίδι στην Αχαγια κόντρα στην ομώνυμη ομάδα (Πετρούπολη, δάφνη τα άλλα). Οπότε ο αναλώσιμος Κοτσώνης πλήρωσε το μάρμαρο και ο Μπογδάνος παίζει το τελευταίο του χαρτί για να μην δυσκολέψουν και άλλο τα πράγματα.

Υγ δεν βοηθάει και η Ακρατα καθόλου, που δεν μπορεί να κερδίσει την Ερμιόνη...Έφαγε 80 πόντους από μία από τις χειρότερες επιθετικά ομάδες και 28 από έναν παλαίμαχο...


Κάποτε σου έλεγα περίμενε μέχρι το τέλος και δεν μ άκουγες.. μάλλον έχει χάσει το κίνητρο η ομάδα σου.......
Περισσότερα μόλις τελειώσει η σεζόν....
nichols92
QUOTE (WONDERER @ Mar 22 2017, 15:20 ) *
Κάποτε σου έλεγα περίμενε μέχρι το τέλος και δεν μ άκουγες.. μάλλον έχει χάσει το κίνητρο η ομάδα σου.......
Περισσότερα μόλις τελειώσει η σεζόν....


φιλε πιστευεις οτι με την επιστροφη Τσακιριδη και μπορει η Κορινθος να κανει το απολυτο και να παρει τη δευτερη θεση;; γιατι ο Ικαρνος ΝΣ δεν ειναι και στα καλυτερα του, πιστευω οτι ο Δαρμογιαννης χωρις να ναι καποιο σπουδαιο ταλεντο, αντικατοπτριζει το DNA της ομαδας αυτης και η απουσια του ειναι παρα πολυ σημαντικη....
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Mar 22 2017, 15:20 ) *
Κάποτε σου έλεγα περίμενε μέχρι το τέλος και δεν μ άκουγες.. μάλλον έχει χάσει το κίνητρο η ομάδα σου.......
Περισσότερα μόλις τελειώσει η σεζόν....

Τα παιχνίδια με Ιλιον και Νέα Σμύρνη ήταν όλη η χρονιά για εμάς. Θα μας έβαζαν σε τροχιά τετράδας, η είσοδος στην οποία θα ήταν πολύ σημαντική επιτυχία ειδικά με όσα έχουν συμβεί φέτος. Η τριανταρα από το Ιλιον και ο τρόπος που χάσαμε από τον Ίκαρο άδειασαν την ομάδα. Πλέον είμαστε αδιάφοροι και δεν νομίζω να μας νοιάζει αν θα βγούμε 6οι, 7οι η 8οι. Εννοείται έχει χαθεί το κίνητρο.
Η τελευταία σου φράση δείχνει διάθεση να εντυπωσιάσεις. Το έχεις κάνει και στο παρελθόν αυτό το παιχνιδάκι και άλλοτε σου βγαίνει και άλλοτε όχι. Θυμήσου τι έλεγες για την Κόρινθο πχ όταν έφυγε ο Γκοφας. Αν έχεις να πεις κάτι να το πεις τώρα και να αφήσεις αυτά τα τερτιπια...
WONDERER
QUOTE (akratacity @ Mar 22 2017, 16:34 ) *
Τα παιχνίδια με Ιλιον και Νέα Σμύρνη ήταν όλη η χρονιά για εμάς. Θα μας έβαζαν σε τροχιά τετράδας, η είσοδος στην οποία θα ήταν πολύ σημαντική επιτυχία ειδικά με όσα έχουν συμβεί φέτος. Η τριανταρα από το Ιλιον και ο τρόπος που χάσαμε από τον Ίκαρο άδειασαν την ομάδα. Πλέον είμαστε αδιάφοροι και δεν νομίζω να μας νοιάζει αν θα βγούμε 6οι, 7οι η 8οι. Εννοείται έχει χαθεί το κίνητρο.
Η τελευταία σου φράση δείχνει διάθεση να εντυπωσιάσεις. Το έχεις κάνει και στο παρελθόν αυτό το παιχνιδάκι και άλλοτε σου βγαίνει και άλλοτε όχι. Θυμήσου τι έλεγες για την Κόρινθο πχ όταν έφυγε ο Γκοφας. Αν έχεις να πεις κάτι να το πεις τώρα και να αφήσεις αυτά τα τερτιπια...



Δυστυχως δικαιωνομαι για την ομαδα σου χωρις να σημαινει οτι εχω κατι προσωπικο ισα ισα που θα ηθελα να παει καλα
απεναντι σε ολους τους τραγικους που βρισκονται σε αυτο τον ομιλο.. και οσον αφορα την Κορινθο περιμενε γιατι ακομα δεν εχει τελειωσει το πρωταθλημα και καλα να παει και να μην παει δεν μου κανει ουτε κρυο ουτε ζεστη αλλα.... ειπαμε θα τα πουμε τοτε...

Φιλικα παντα
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Mar 27 2017, 15:16 ) *
Δυστυχως δικαιωνομαι για την ομαδα σου χωρις να σημαινει οτι εχω κατι προσωπικο ισα ισα που θα ηθελα να παει καλα
απεναντι σε ολους τους τραγικους που βρισκονται σε αυτο τον ομιλο.. και οσον αφορα την Κορινθο περιμενε γιατι ακομα δεν εχει τελειωσει το πρωταθλημα και καλα να παει και να μην παει δεν μου κανει ουτε κρυο ουτε ζεστη αλλα.... ειπαμε θα τα πουμε τοτε...

Φιλικα παντα

Κοίτα δεν είναι ντροπή να πεις ότι έπεσες έξω για την Κόρινθο. Δλδ τι ακριβως να περιμένω να γίνει??? Να μην πάρει το πρωτάθλημα για να την βγάλεις αποτυχημένη???
Η είσοδος στην τετράδα είναι μεγάλη επιτυχία για το συγκεκριμένο ρόστερ αν και πιστεύω ότι θα είναι τουλάχιστον στην τρίτη θέση και έχει ελπίδες και για τη δεύτερη ειδικά αν νικήσει τώρα στο Ιλιον. Όπως λοιπόν λες ότι έπεσες μέσα για την Ακρατα παραδεξου και το ακριβώς αντίθετο για την Κόρινθο. Εδώ το παραδέχομαι εγώ που τους έχω κατακρίνει τόσες φορές.
Όσο για την Ακρατα πληρώνει τα καλοκαιρινά της λάθη και θέλω να ελπίζω ότι αυτοί που πρέπει πήραν το μάθημά τους φέτος και να μην κάνουν τις ίδιες λάθος κινήσεις.

Υγ άξια συγχαρητηρίων για μένα η ομάδα της αχαγιας που παρόλο που πέτυχε τον στόχο της παραμονής συνεχίζει και παιζει με στόχο το καλύτερο δυνατό πλασαρισμα. Είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα ομάδας που η επίτευξη του στόχου της, της έδωσε ψυχολογία και αυτό φαίνεται από τις τέσσερις σερί νίκες με δύο δίπλα στην αθηνα
WONDERER
QUOTE (akratacity @ Mar 28 2017, 19:17 ) *
Κοίτα δεν είναι ντροπή να πεις ότι έπεσες έξω για την Κόρινθο. Δλδ τι ακριβως να περιμένω να γίνει??? Να μην πάρει το πρωτάθλημα για να την βγάλεις αποτυχημένη???
Η είσοδος στην τετράδα είναι μεγάλη επιτυχία για το συγκεκριμένο ρόστερ αν και πιστεύω ότι θα είναι τουλάχιστον στην τρίτη θέση και έχει ελπίδες και για τη δεύτερη ειδικά αν νικήσει τώρα στο Ιλιον. Όπως λοιπόν λες ότι έπεσες μέσα για την Ακρατα παραδεξου και το ακριβώς αντίθετο για την Κόρινθο. Εδώ το παραδέχομαι εγώ που τους έχω κατακρίνει τόσες φορές.
Όσο για την Ακρατα πληρώνει τα καλοκαιρινά της λάθη και θέλω να ελπίζω ότι αυτοί που πρέπει πήραν το μάθημά τους φέτος και να μην κάνουν τις ίδιες λάθος κινήσεις.

Υγ άξια συγχαρητηρίων για μένα η ομάδα της αχαγιας που παρόλο που πέτυχε τον στόχο της παραμονής συνεχίζει και παιζει με στόχο το καλύτερο δυνατό πλασαρισμα. Είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα ομάδας που η επίτευξη του στόχου της, της έδωσε ψυχολογία και αυτό φαίνεται από τις τέσσερις σερί νίκες με δύο δίπλα στην αθηνα



προς σκέψη... : οταν κυνηγάς για να ανέβεις... δεν τρως 26 από τον απο κατω σου.....
Οταν σου ελεγα οτι το ροστερ ειναι για επανω μου λεγατε ολοι που πανε χωρις ψηλους και τα συναφη...
τωρα που ειναι εκει που ειναι ή εστω προς το παρων μου λες οτι ειναι επιτυχια που ειναι εκει, βλεπεις το δεντρο
και δεν μπορεις (οχι δεν θες) να δεις το δασος...

Φαντασου οτι σκεφτοσουν οτι μπορει να κερδισει το ιλιον μεσα στα λιοσια το οποιο με το ζορι κερδισε στην κορινθο...

Μαθε να σκεφτεσαι μακρο-προθεσμα....

Για τον φιλο που με ρωτα για τον τσακιριδη απλα να πω το εξης...ο Αλεξης ειναι εξαιρετικος παιχτης και χαρακτηρας και
ειναι πολυ τυχεροι στον ΚΑΟΚ που τον εχουν
Σκεψου πως καποιος εχει ενα γρηγορο αυτοκινητο , μπορει να ξερει να το οδηγει οποτε να παιρνει το 100% της χρησης του μπορει και οχι οποτε ειτε θα το τρακαρει ειτε θα το πηγαινει στο ρελαντι αλλα μπορει και απλα να το εχει να το κοιταει δεν σημαινει απολυτως τιποτα ... ολα εχουν να κανουν με την διαχειριση και με τον τροπο λειτουργιας..

Αρκετα για αυτη την εβδομαδα περισσοτερα ειπαμε στο τελος smile.gif

Η ομαδα σου καλα πηγε σημερα εκανε τη δουλεια της κριμα που δεν εχει βρει φετος τη ροη της...

καλη συνεχεια



υστ. Η μονη ομαδα μεχρι στιγμης με ουσια ειναι η Αχαγια οπως λες απλα της λειπει η λεπτομερεια να κανει το κατι παραπανω. ενας παιχτης με αστρο θα την εκτοξευε..

akratacity
QUOTE (WONDERER @ Apr 2 2017, 23:05 ) *
προς σκέψη... : οταν κυνηγάς για να ανέβεις... δεν τρως 26 από τον απο κατω σου.....
Οταν σου ελεγα οτι το ροστερ ειναι για επανω μου λεγατε ολοι που πανε χωρις ψηλους και τα συναφη...
τωρα που ειναι εκει που ειναι ή εστω προς το παρων μου λες οτι ειναι επιτυχια που ειναι εκει, βλεπεις το δεντρο
και δεν μπορεις (οχι δεν θες) να δεις το δασος...

Φαντασου οτι σκεφτοσουν οτι μπορει να κερδισει το ιλιον μεσα στα λιοσια το οποιο με το ζορι κερδισε στην κορινθο...

Μαθε να σκεφτεσαι μακρο-προθεσμα....

Για τον φιλο που με ρωτα για τον τσακιριδη απλα να πω το εξης...ο Αλεξης ειναι εξαιρετικος παιχτης και χαρακτηρας και
ειναι πολυ τυχεροι στον ΚΑΟΚ που τον εχουν
Σκεψου πως καποιος εχει ενα γρηγορο αυτοκινητο , μπορει να ξερει να το οδηγει οποτε να παιρνει το 100% της χρησης του μπορει και οχι οποτε ειτε θα το τρακαρει ειτε θα το πηγαινει στο ρελαντι αλλα μπορει και απλα να το εχει να το κοιταει δεν σημαινει απολυτως τιποτα ... ολα εχουν να κανουν με την διαχειριση και με τον τροπο λειτουργιας..

Αρκετα για αυτη την εβδομαδα περισσοτερα ειπαμε στο τελος smile.gif

Η ομαδα σου καλα πηγε σημερα εκανε τη δουλεια της κριμα που δεν εχει βρει φετος τη ροη της...

καλη συνεχεια



υστ. Η μονη ομαδα μεχρι στιγμης με ουσια ειναι η Αχαγια οπως λες απλα της λειπει η λεπτομερεια να κανει το κατι παραπανω. ενας παιχτης με αστρο θα την εκτοξευε..

Κοίταξε εγώ από την αρχή δεν είχα την Κόρινθο στα βασικά φαβορί για άνοδο όπως δεν είχα και την Ακρατα άλλωστε μπορείς να το τσεκαρεις σε παλιότερα ποστ μου κατά την προσφιλή του συνήθεια. Όμως τις θεωρούσα δύο ομάδες που θα πάλευαν για να μπουν στην τετράδα. Είχα πολύ πιο πάνω στα προγνωστικά μου Δάφνη, Ίκαρο και Εσπερο δλδ. Και τώρα λέω ότι η Κόρινθος αναλογικά με το ρόστερ που έχει και τις ατυχίες που είχε με τραυματισμούς θα είναι επιτυχία να πάει στα μπαράζ αντί του Ιλιον και της Ακρατας πχ.
Εσύ αντίθετα έχεις αλλάξει δυο-τρια φορές άποψη για τη δυναμική της Κορίνθου οπότε μπορώ να συμπεράνω ότι δεν είσαι πολύ σταθερός χαρακτήρας.
Η ομάδα μου σμρ έπαιξε καλό μπάσκετ και έδωσε για ακόμα μία φορά την εντυπωση ότι έχει αδικήσει πολλάκις τον εαυτό της. Τουλάχιστον κερδίσαμε μία ομάδα στην οποία χρωστάμε πολλά από παλιότερες εποχές αν και μία πιο ευρεία νίκη θα ήταν πιο δίκαιο αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου αλλά η κούραση της Ακρατας λόγω ελλεψης λύσεων από τον πάγκο είναι κομβική το τελευταίο διάστημα σε πολλά παιχνίδια.

Υγ Λαππας και Βεσκουκης έδειξαν την κλάση τους σμρ ειδικά ο δεύτερος που έπαιζε χωρίς να είναι 100% έτοιμος. Έχουν ακούσει πολλά φέτος αλλά είναι δύο παίχτες που κοσμούν με την παρουσία τους το ρόστερ μας και θα ήταν ευχής έργο να μείνουν και άλλα χρόνια στην ομάδα.

Υγ1 λίγος κόσμος στην κερκίδα λόγω αγώνα ποδοσφαίρου της τοπικής ομάδας την ίδια ώρα περίπου. Για όσους δεν φρόντισαν να αλλάξουν την ώρα διεξαγωγής του ποδοσφαιρικού αγώνα έχω να πω: χαίρε κόμπλεξ αμέτρητο...

Υγ2 εκλεκτές παρουσίες (μία συγκεκριμένα) στην κερκίδα και τα μεταγραφικά σενάρια άναψαν.............
WONDERER

Η ομάδα μου σμρ έπαιξε καλό μπάσκετ και έδωσε για ακόμα μία φορά την εντυπωση ότι έχει αδικήσει πολλάκις τον εαυτό της. Τουλάχιστον κερδίσαμε μία ομάδα στην οποία χρωστάμε πολλά από παλιότερες εποχές αν και μία πιο ευρεία νίκη θα ήταν πιο δίκαιο αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου αλλά η κούραση της Ακρατας λόγω ελλεψης λύσεων από τον πάγκο είναι κομβική το τελευταίο διάστημα σε πολλά παιχνίδια. Οχι λόγο έλλειψης λύσεων...ρόστερ έχετε....

Υγ Λαππας και Βεσκουκης έδειξαν την κλάση τους σμρ ειδικά ο δεύτερος που έπαιζε χωρίς να είναι 100% έτοιμος. Έχουν ακούσει πολλά φέτος αλλά είναι δύο παίχτες που κοσμούν με την παρουσία τους το ρόστερ μας και θα ήταν ευχής έργο να μείνουν και άλλα χρόνια στην ομάδα. είναι καλοί αλλά αν θες θα βρεις και καλύτερους ίσως και πολύ καλύτερους...

Υγ1 λίγος κόσμος στην κερκίδα λόγω αγώνα ποδοσφαίρου της τοπικής ομάδας την ίδια ώρα περίπου. Για όσους δεν φρόντισαν να αλλάξουν την ώρα διεξαγωγής του ποδοσφαιρικού αγώνα έχω να πω: χαίρε κόμπλεξ αμέτρητο...εθνικό πρόβλημα το κόμπλεξ

Υγ2 εκλεκτές παρουσίες (μία συγκεκριμένα) στην κερκίδα και τα μεταγραφικά σενάρια άναψαν.............
[/quote] είναι η περίοδος τώρα έρχεται και το πάσχα ψάχνουν όλοι το σοκολατένιο αυγό ....

Πες μας όμως τι σενάρια παίζουν..
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Apr 4 2017, 15:11 ) *
Η ομάδα μου σμρ έπαιξε καλό μπάσκετ και έδωσε για ακόμα μία φορά την εντυπωση ότι έχει αδικήσει πολλάκις τον εαυτό της. Τουλάχιστον κερδίσαμε μία ομάδα στην οποία χρωστάμε πολλά από παλιότερες εποχές αν και μία πιο ευρεία νίκη θα ήταν πιο δίκαιο αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου αλλά η κούραση της Ακρατας λόγω ελλεψης λύσεων από τον πάγκο είναι κομβική το τελευταίο διάστημα σε πολλά παιχνίδια. Οχι λόγο έλλειψης λύσεων...ρόστερ έχετε....

Υγ Λαππας και Βεσκουκης έδειξαν την κλάση τους σμρ ειδικά ο δεύτερος που έπαιζε χωρίς να είναι 100% έτοιμος. Έχουν ακούσει πολλά φέτος αλλά είναι δύο παίχτες που κοσμούν με την παρουσία τους το ρόστερ μας και θα ήταν ευχής έργο να μείνουν και άλλα χρόνια στην ομάδα. είναι καλοί αλλά αν θες θα βρεις και καλύτερους ίσως και πολύ καλύτερους...

Υγ1 λίγος κόσμος στην κερκίδα λόγω αγώνα ποδοσφαίρου της τοπικής ομάδας την ίδια ώρα περίπου. Για όσους δεν φρόντισαν να αλλάξουν την ώρα διεξαγωγής του ποδοσφαιρικού αγώνα έχω να πω: χαίρε κόμπλεξ αμέτρητο...εθνικό πρόβλημα το κόμπλεξ

Υγ2 εκλεκτές παρουσίες (μία συγκεκριμένα) στην κερκίδα και τα μεταγραφικά σενάρια άναψαν.............
είναι η περίοδος τώρα έρχεται και το πάσχα ψάχνουν όλοι το σοκολατένιο αυγό ....

Πες μας όμως τι σενάρια παίζουν..

Η Ακρατα την Κυριακή έπαιξε με 6,5 παίχτες χωρίς υπερβολή. 3-4 παίχτες αναγκάστηκαν να παίξουν πάνω από 35 λεπτά οπότε το ρόστερ που λες πολύ απλά δεν υπάρχει. Ή τουλάχιστον οι παίχτες του πάγκου δεν τυγχάνουν της εμπιστοσύνης του προπονητή. Αν δεν ξέρεις κάποια πράγματα πολύ απλά μην σχολιάζεις.
Και ειδικά απέναντι σε μία ομάδα όπως ο Γλαύκος που παίζει αρκετά σκληρά η επιβάρυνση είναι ακόμα μεγαλύτερη. Ευτυχώς δεν έπαιξε πολύ ο λιουρδης και γλίτωσαν κάποιοι παίχτες μας από το ξυλοφορτωμα...
jna23
Καλημέρα
Μπορεί καποιος να μου πεί πόσες ομαδες πέφτουν απο Γ Εθνική ?
Ευχαριστω
daniel10

5 ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 1 ΟΜΙΛΟ ΚΑΙ 4 ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 2 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ 14 ΚΑΙ 14 ΤΟ 28 ΣΥΝΟΛΟ.
WONDERER

Γκαλοπ :


Ποιον βλέπετε να πέφτει από τους 2 ομίλους της Γ' φέτος ???
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Apr 6 2017, 12:58 ) *
Γκαλοπ :


Ποιον βλέπετε να πέφτει από τους 2 ομίλους της Γ' φέτος ???

Θα παιχτει μία θέση ανάμεσα σε Πευκη-Αρη Πετρ. και Νίκη Αμ.-Σαντορινη.
achaios
Ποιά έιναι η καλύτερη πεντάδα του Πρωταθλήματος , ο καλυτερος 6ος πάικτης και ο καλυτερος προπονητής για το 2016 - 2017?
o kakos
δεν μπορει να κριθει απο κανεναν οταν βλεπεις απλα μονο ποντους και αποτελεσματα...........
akratacity
Τοπικό σάιτ της Καλαμάτας έγραφε σμρ: "είναι απαράδεκτο να δίνει οδηγίες ο προπονητής και ο χ παίχτης να κάνει βόλτες στο παρκέ και να είναι αδιάφορος".
Τλκ η Καλαμάτα από ότι φαίνεται δεν πληρώνει μόνο τις ατυχίες με τραυματισμούς. Είναι πάντως παράδοξο που παρά την κακή πορεια ο προπονητής παραμένει ακλόνητος στον πάγκο την ώρα που φαίνεται πως έχει κακές σχέσεις με κάποιους παίχτες.
Γενικά νμζ ότι για τις επαρχιακές ομάδες η αλλαγή προπονητή είναι λιγάκι ταμπου και την αποφεύγουν συστηματικά. Κάποιες φορές όμως είναι επιβεβλημένη...
WONDERER
QUOTE (akratacity @ Apr 10 2017, 04:11 ) *
Τοπικό σάιτ της Καλαμάτας έγραφε σμρ: "είναι απαράδεκτο να δίνει οδηγίες ο προπονητής και ο χ παίχτης να κάνει βόλτες στο παρκέ και να είναι αδιάφορος".
Τλκ η Καλαμάτα από ότι φαίνεται δεν πληρώνει μόνο τις ατυχίες με τραυματισμούς. Είναι πάντως παράδοξο που παρά την κακή πορεια ο προπονητής παραμένει ακλόνητος στον πάγκο την ώρα που φαίνεται πως έχει κακές σχέσεις με κάποιους παίχτες.
Γενικά νμζ ότι για τις επαρχιακές ομάδες η αλλαγή προπονητή είναι λιγάκι ταμπου και την αποφεύγουν συστηματικά. Κάποιες φορές όμως είναι επιβεβλημένη...


και γιατι να το δουμε ετσι και να μην πουμε οτι το πλανο της διοικησης ειναι Α και οι παιχτες δειχνουν οτι δεν μπορουν
να το ακολουθησουν γιατι να φταει ο προπονητης παντα ?

Και να πω οτι ειχε και κανενα σουπερ σταρ η καλαματα (βλ.Ερμιονιδα) οκ αλλα οι περισσοτεροι δεν ακουμπανε...

Δεν σημαινει οτι εχεις αδικο αλλα να ακουγονται ολες οι options.....
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Apr 10 2017, 14:09 ) *
και γιατι να το δουμε ετσι και να μην πουμε οτι το πλανο της διοικησης ειναι Α και οι παιχτες δειχνουν οτι δεν μπορουν
να το ακολουθησουν γιατι να φταει ο προπονητης παντα ?

Και να πω οτι ειχε και κανενα σουπερ σταρ η καλαματα (βλ.Ερμιονιδα) οκ αλλα οι περισσοτεροι δεν ακουμπανε...

Δεν σημαινει οτι εχεις αδικο αλλα να ακουγονται ολες οι options.....

Ενταξει εγώ γράφω με τη λογική ότι ένα μέτριο ρόστερ με έναν καλύτερο προπονητή ίσως να είχε κάνει μία δυο νίκες παραπανω και να είχε πιθανότητες παραμονής. Βέβαια δεν ξέρω αν ο κόουτς της Καλαμάτας έχει ευθύνες μεγαλύτερες των παιχτών αλλά πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις την πληρώνει ο προπονητής και όχι οι παίχτες. Εκτός και αν υπάρχουν λόγοι απειθαρχίας...
o kakos
QUOTE (akratacity @ Apr 10 2017, 23:14 ) *
Ενταξει εγώ γράφω με τη λογική ότι ένα μέτριο ρόστερ με έναν καλύτερο προπονητή ίσως να είχε κάνει μία δυο νίκες παραπανω και να είχε πιθανότητες παραμονής. Βέβαια δεν ξέρω αν ο κόουτς της Καλαμάτας έχει ευθύνες μεγαλύτερες των παιχτών αλλά πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις την πληρώνει ο προπονητής και όχι οι παίχτες. Εκτός και αν υπάρχουν λόγοι απειθαρχίας...

ο κοουτς της καλαματας ειναι πραγματικα καλος και εδειξε μια ομαδα αρκετα δυνατη,δεν μπορουμε να μιλαμε για μετριο υλικο γενικα φετος των ομαδων οταν η πευκη που λογικα θα μεινει κατηγορια με την καλαματα πχ εχουν 2 νικες διαφορα.......ολοι τα ξερουμε αυτα στα μεσα της χρονιας λιγο το φρου φρου λιγο καμια φιλικη σχεση βαζει νικες στο καλαθι!
ΝΕΣΤΩΡ

KAΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ, υπερβατική και πραγματική, σε ΟΛΟΥΣ !!

φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ
Center48
QUOTE (daniel10 @ Apr 6 2017, 11:24 ) *
5 ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 1 ΟΜΙΛΟ ΚΑΙ 4 ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 2 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ 14 ΚΑΙ 14 ΤΟ 28 ΣΥΝΟΛΟ.

Ποσες ομαδες ανεβαινουν απο τα τοπικα;
στον δευτερο ομιλο πεφτουν 4 μαζι μ αυτη που δεν κατεβηκε; δηλαδη καθαρα 3;
o kakos
QUOTE (Center48 @ Apr 21 2017, 22:46 ) *
Ποσες ομαδες ανεβαινουν απο τα τοπικα;
στον δευτερο ομιλο πεφτουν 4 μαζι μ αυτη που δεν κατεβηκε; δηλαδη καθαρα 3;

4 και μια ομαδα που δεν κατεβηκε=5
daniel10
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ

1) ΕΣΚΑΗ=
2) ΕΣΚΑΚ=
3) ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ=
4) ΕΚΑΣΚ=
5) ΕΣΚΑΣΕ=
6) 1 ΝΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

ΕΣΚΑ
1) ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
2)

ΕΣΚΑΝΑ
1) ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ


Β ΕΘΝΙΚΗ 2016-17
1) ΚΑΛ.ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
2) ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
3) 14 ΘΕΣΗ
4) 13 ΘΕΣΗ

ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ =15 ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΟΜΙΛΟΥΣ.


o kakos
QUOTE (daniel10 @ Apr 22 2017, 19:17 ) *
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ

1) ΕΣΚΑΗ=
2) ΕΣΚΑΚ=
3) ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ=
4) ΕΚΑΣΚ=
5) ΕΣΚΑΣΕ=
6) 1 ΝΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

ΕΣΚΑ
1) ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
2)

ΕΣΚΑΝΑ
1) ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ


Β ΕΘΝΙΚΗ 2016-17
1) ΚΑΛ.ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
2) ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
3) 14 ΘΕΣΗ
4) 13 ΘΕΣΗ

ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ =15 ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΟΜΙΛΟΥΣ.

φιλε κανεις λαθος...................πεφτουν οσες ομαδες χρειαστει για να ειναι 14 ομαδες σε καθε ομιλο για του χρονου! υπαρχει μια σκεψη να γινει μπαραζ ο 5 του 1 ομιλου με το 4 του αλλου αλλα υπαρχει μονο σαν σκεψη και τπτ αλλο! μην ψαχνετε καθε χρονια διαφορετικα σεναρια
daniel10
ο 2 ομιλος οταν εγινε η κληρωση ειχε μπει και η Ακαδημια ρεθυμνου και αποσυρθηκε τον σεπτεμβριο.οσο για το μπαραζ που λες εγω δεν βλεπω να γινεται τιποτα θα μας ανακοινωσει η ΕΟΚ μολις τελιωσουν τα πρωταθληματα.

και απο την α2 θα πεσουν 2 ομαδες απο τον νοτο και 2 ομαδες απο τον βορρα

και απο την Β εθνικη 4 ομαδες

εχω διαβασει τις προκυρηξεις που εχει βγαλει η ΕΟΚ.

ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ.
akratacity
Μεγάλη νίκη σήμερα απέναντι στην καλύτερη ομαδα του ομίλου. Η καλύτερη απάντηση στα λεγόμενα και τους χαρακτηρισμούς του κυρίου Δεσποτακη μετά το τέλος του αγώνα του πρώτου γύρου. Όσο και αν σε...ψηλωνει η θέση της ομάδας σου, ο σεβασμός στον αντίπαλο είναι επιβεβλημένος και δείγμα σωστής αθλητικής παιδείας.
gspara
ΠΕΥΚΗ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 74-72 (20-22,36-37,58-56,74-72).

Πευκη..........Κεχρης-Μελας-Χασαπης-Πατωνιδης-Ταγαρης
Πορφυρας.....Τριγκας-Οικονομου-Βουλγαρης-Παπαφωτιου-Μπαρμπαρης

Δυνατο παιχνιδι με αμφιρροπη εξελιξη και δραματικο φιναλε.Ο ψυχωμενος Πορφυρας ξεκινησε πιο αποφασιστικα και εδειξε να παταει καλυτερα στο μεγαλυτερο διαστημα του αγωνα.Ατυχησε όμως αφου ουσιαστικα στερηθηκε τις υπηρεσίες του Μπαρμπαρη ο οποιος φορτωθηκε με 3 φαουλ πριν το 5λεπτο,ενω όταν ξαναμπηκε στην 3η περιοδο χρεωθηκε αμεσως το 4ο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγηθηκαν μεχρι 16-22 με τον Βουλγαρη να κανει δυναμικο ξεκίνημα και την Πευκη να στηρίζεται κυριως στον Ταγαρη.Ο Σημαιοπουλος νοικοκυρεψε το παιχνιδι των γηπεδούχων που με την εισοδο του Τσαμπη και το ανεβασμα του Μελα ισορροπησαν και μεχρι το 30' οι δυο ομαδες συμβαδιζαν.Ο Τσαμπης βεβαια αναλωθηκε κυριως σε κοκορομαχίες και ανουσιο μπλα-μπλα.Οταν ηρεμησε στην 4η περιοδο και αξιοποιησε Ταγαρη-Κουκακη,η Πευκη προηγηθηκε 68-60 και εδειξε να καθαριζει.

Ο Πορφυρας δεν τα παρατησε και με μπροστάρηδες Τριγκα-Σιμο καταφερε να φτασει σε αποσταση ανασας.....70-69 στο 39'.Ο Μελας με 2/2 βολες εγραψε το 72-69 για να απαντησει με τον ιδιο τροπο ο Παλτογλου....72-71 στα 7''.Παλι ο Μελας στα 6'' ευστοχησε σε νέο ζευγαρι βολων για το 74-71.Στα 0,9'' ο Ντοκος ευστοχησε στην πρωτη βολη(74-72),αστοχησε επίτηδες στην δευτερη αλλα το φολοου του Καλαμαρα βρηκε βασανιστικα σιδερο και κυλησε εκτος καλαθιου.

Κορυφαιος ο Ταγαρης που εκμεταλλευτηκε και τον παροπλισμο του Μπαρμπαρη για να κανει θραυση στη ρακετα.Πολυτιμος και οικονομικος ο Μελας.Εξαιρετικος οργανωτικα ο Σημαιοπουλος,ενεργεια και ριμπάουντ ο Κουκακης.Για τον Τσαμπη όπως τα ειπαμε,μονιμη πηγη κινδυνου αλλα και αυτοκαταστροφικος.

Κορυφαιος του Πορφυρα ο δαιμονιος Τριγκας.Πολυ καλος ο Σιμος,ξεκινησε ζεστος ο Βούλγαρης αλλα μπλοκαριστηκε στη συνεχεια.Πολλα credits θα ηθελα να δωσω σε ένα αγαπημενο μου πουλεν,τον νεαρο Ιορδανου(περυσι Αιολο) που τον ειδα σε φοβερο shape,αδυνατισμενο και γενικα σε πολύ καλη κατασταση.Δυναμικος,με τσαγανο,εκανε αισθητη την παρουσια του στην β περιοδο.
WONDERER
QUOTE (akratacity @ Apr 23 2017, 23:19 ) *
Μεγάλη νίκη σήμερα απέναντι στην καλύτερη ομαδα του ομίλου.
Η καλύτερη απάντηση στα λεγόμενα και τους χαρακτηρισμούς του κυρίου Δεσποτακη
μετά το τέλος του αγώνα του πρώτου γύρου.
Όσο και αν σε...ψηλωνει η θέση της ομάδας σου,
ο σεβασμός στον αντίπαλο είναι επιβεβλημένος και δείγμα σωστής αθλητικής παιδείας.


Επειδή η Γ' είναι τα τελευταία χρόνια σε ποιότητα καφενείο κάποιοι χαίρονται.. αλλά μετά έρχεται η Β' και τους
επαναφέρει στην τάξη...

Συγχαρητήρια στην Ακράτα που ξεπέρασε τον κακό της εαυτό πράγμα δύσκολο για τον καθένα μας, μακάρι να έχει και συνέχεια..
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Apr 24 2017, 12:03 ) *
Επειδή η Γ' είναι τα τελευταία χρόνια σε ποιότητα καφενείο κάποιοι χαίρονται.. αλλά μετά έρχεται η Β' και τους
επαναφέρει στην τάξη...

Συγχαρητήρια στην Ακράτα που ξεπέρασε τον κακό της εαυτό πράγμα δύσκολο για τον καθένα μας, μακάρι να έχει και συνέχεια..

Νομίζω ότι αν η Ακρατα δεν είχε εξαντλήσει πέρυσι όλη την τύχη της, θα μπορούσε φέτος να έχει 2-3 νίκες παραπανω και να διεκδικεί τετράδα. Πχ αν είχε πάρει τις νίκες στα ματς με Κορινθο και Νέα Σμύρνη όπου αυτοκτόνησε θα ήταν μία ανάσα από την τετράδα και θα μπορούσε να σώσει τη χρονιά έστω και στο τέλος. Όμως έχοντας μόνο δυο νίκες με ομάδες που είναι πιο ψηλά από αυτή στη βαθμολογία δεν μπορεί να...καταριέται μονάχα την τύχη της. Τέλος πάντων εύχομαι να κάνουμε ένα καλό φίνις στη σεζόν και να πάμε καλύτερα του χρόνου.
akratacity
Μάχη παραμονής

Θεωρώντας ότι Καλαμάτα, Ερμιόνη και Πορφύρας έχουν ήδη επιστρέψει στα τοπικά, έχουμε 4 ομάδες που θα παλέψουν για δύο θέσεις (ίσως και 3 αν γίνει το μπαράζ).

Κεραυνος Αιγ. 10-14
Εντός: Ίκαρος Ν. Σμ., Ακρατα
Εκτός: Ερμιόνη, Γλαύκος
Η μόνη ομάδα χωρις εκτός έδρας νίκη μέχρι τώρα, ψάχνει τουλάχιστον μία νίκη για να μπορεί να αισθάνεται πιο άνετα.

Πεύκη 9-16
Εντός: Εσπερος ΑΟΠΑ
Εκτός: Αχαγια, Ίκαρος Καλλ.
Η πεύκη δεν έχει κάνει το ρεπό της ακόμα και έχει ένα πολύ δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι. Θα χρειαστεί υπερβάσεις εκτός έδρας για να σωθεί αρχής γενομένης από το παιχνίδι κόντρα στην Αχαγια.

Αρης Πετρ. 8-16
Εντός: Γλαύκος, Ερμιόνη
Εκτός: Ακρατα, Καλαμάτα
Εύκολο σχετικά πρόγραμμα για τον Άρη που μπορεί να κάνει ακόμα και τρεις νίκες. Έχοντας κάνει το ρεπό του και έχοντας και την ισοβαθμία με την πεύκη βλέπει την υπόθεση παραμονής με μεγάλη αισιοδοξία.

Ίκαρος Καλλ. 8-17
Εντός: πεύκη
Εκτός: Εσπερος, Ιλιον
Δύσκολο πρόγραμμα για τον Ίκαρο που δεν έχει κάνει και το ρεπό του. Θέλει οπωσδήποτε νίκη με την πεύκη και θα κυνηγήσει ένα μεγάλο διπλό περιμένοντας παράλληλα και ευνοϊκά αποτελέσματα σε άλλους αγώνες.
o kakos
QUOTE (akratacity @ Apr 26 2017, 11:23 ) *
Μάχη παραμονής

Θεωρώντας ότι Καλαμάτα, Ερμιόνη και Πορφύρας έχουν ήδη επιστρέψει στα τοπικά, έχουμε 4 ομάδες που θα παλέψουν για δύο θέσεις (ίσως και 3 αν γίνει το μπαράζ).

Κεραυνος Αιγ. 10-14
Εντός: Ίκαρος Ν. Σμ., Ακρατα
Εκτός: Ερμιόνη, Γλαύκος
Η μόνη ομάδα χωρις εκτός έδρας νίκη μέχρι τώρα, ψάχνει τουλάχιστον μία νίκη για να μπορεί να αισθάνεται πιο άνετα.

Πεύκη 9-16
Εντός: Εσπερος ΑΟΠΑ
Εκτός: Αχαγια, Ίκαρος Καλλ.
Η πεύκη δεν έχει κάνει το ρεπό της ακόμα και έχει ένα πολύ δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι. Θα χρειαστεί υπερβάσεις εκτός έδρας για να σωθεί αρχής γενομένης από το παιχνίδι κόντρα στην Αχαγια.

Αρης Πετρ. 8-16
Εντός: Γλαύκος, Ερμιόνη
Εκτός: Ακρατα, Καλαμάτα
Εύκολο σχετικά πρόγραμμα για τον Άρη που μπορεί να κάνει ακόμα και τρεις νίκες. Έχοντας κάνει το ρεπό του και έχοντας και την ισοβαθμία με την πεύκη βλέπει την υπόθεση παραμονής με μεγάλη αισιοδοξία.

Ίκαρος Καλλ. 8-17
Εντός: πεύκη
Εκτός: Εσπερος, Ιλιον
Δύσκολο πρόγραμμα για τον Ίκαρο που δεν έχει κάνει και το ρεπό του. Θέλει οπωσδήποτε νίκη με την πεύκη και θα κυνηγήσει ένα μεγάλο διπλό περιμένοντας παράλληλα και ευνοϊκά αποτελέσματα σε άλλους αγώνες.

νομιζω μια ομαδα απο αυτες που λες δεν θελει να μεινει κατηγορια.........ευκολακι ειναι βρες το!
akratacity
QUOTE (o kakos @ Apr 26 2017, 20:53 ) *
νομιζω μια ομαδα απο αυτες που λες δεν θελει να μεινει κατηγορια.........ευκολακι ειναι βρες το!

Την Καλλιθέα εννοείς λογικά...Απλά έβαλα όσους έχουν σοβαρές ελπίδες να σωθούν...
o kakos
ο φωτιου επαιξε ξυλο με τον αγγελοπουλο στο ματς αιγιο ικαρος νεας σμυρνης και σημερα διαβαζω οτι εχει θλαση και θα χασει το υπολοιπο του πρωταθληματος..........ολα να σας τα λεω???
akratacity
QUOTE (o kakos @ May 2 2017, 21:41 ) *
ο φωτιου επαιξε ξυλο με τον αγγελοπουλο στο ματς αιγιο ικαρος νεας σμυρνης και σημερα διαβαζω οτι εχει θλαση και θα χασει το υπολοιπο του πρωταθληματος..........ολα να σας τα λεω???

Κάτι μου λέει ότι ο μεγαλοπαραγοντας του Αιγίου θα αρχίσει πολύ σύντομα τα παρακάλια. Ο κεραυνός θέλει τουλάχιστον μία νίκη ακόμα για να σωθεί αλλά θεωρώ δύσκολο να κερδίσει σε Ερμιόνη η Πάτρα (Γλαύκος) γτ μακριά από το Αίγιο η αγνοεί τη νίκη, οπότε θα τα παίξει όλα για όλα με την Ακρατα.
Ένα πολύ πιθανό σενάριο είναι η τριπλή ισοβαθμία Πετρούπολης, κεραυνού και πεύκης στις 11 νίκες, στο οποίο σώζεται η Πετρούπολη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.