Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
benchwarmer
Για να δούμε το θέμα λίγο πιο σφαιρικά.

Όσοι γράφετε για μικρές κατηγορίες, είναι πολύ πιθανό να είστε γνωστοί με κάποια άτομα, ή συγγενείς, ή ακόμα να είστε και οι ίδιοι παίχτες ή οτιδήποτε άλλο εντός μιας ομάδας. Να σας ενώνει δηλαδή κάτι περισσότερο από ότι με έναν παίχτη της "μεγάλης" ομάδας σας, δηλαδή Ολυμπιακού, Παναθηναικού κλπ.

Αλλά θα πρέπει να κατανοήσετε ότι στο φόρουμ οι κανόνες είναι κοινοί σε όλα τα επίπεδα/subforum. Το να γράψει κάποιος δηλαδή ότι "σιγά τον Μάλλη, δεν είναι και ο νέος Διαμαντίδης" θα έχει την ίδια ακριβώς επίπτωση με το να γράψει "σιγά τον Μάντζαρη, δεν είναι και ο νέος Διαμαντίδης", δηλαδή .... καμία επίπτωση.
Προφανώς και δεν εννοούμε να χρησιμοποιηθούν άλλου είδους χειρότεροι χαρακτηρισμοί.

Όταν όμως αναφέρεται κάποιος προσωπικά σε άλλο μέλος του φόρουμ, του στυλ "έχετε κόμπλεξ", "είστε πελάτες", "σας πονάει" κλπ, μπορείτε οι ίδιοι να διαβάσετε τους κανονισμούς του φόρουμ και να δείτε πόσους παραβαίνετε....

Τέλος για το θέμα των mod, κανείς δεν είναι πάνω από το pc του 24/7. Ειδικά στις μικρές κατηγορίες υπάρχουν σαφώς λιγότερα άτομα να ασχοληθούν (τα οποία μάλιστα και λόγω ηλικίας τους έχουν και σημαντικότερες ασχολίες από το ντάντεμα μελών σε ένα φόρουμ), γι αυτό και η κουβέντα συχνά ξεφεύγει επί προσωπικού. Για ό,τι θεωρείται ότι σας προσβάλει προσωπικά, υπάρχει το κουμπάκι "αναφορά" ή τα pm. Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι, ελπίζω να μην χρειάζεται κανείς κάποιον πάνω από το κεφάλι του.

Απλά για τροφή για σκέψη αυτά, χωρίς να είναι η απόλυτη αρμοδιότητά μου...
Καλή συνέχεια σε όλους.


WONDERER

ΚΑΟΚ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 44-56

Μια απαντηση σε αυτούς που έκριναν προπονητές.....
Ξεκινήστε τις συγκρίσεις τωρα και μιλήστε για νεωτερισμούς...

Και μια πρωτη απαντηση στους φιλους που ζήτησα να περιμένουν μεχρι το τελος της σεζόν...

Οσο και αν δεν μου αρεσει σαν αποτέλεσμα....
bet21
QUOTE (WONDERER @ Feb 12 2017, 19:59 ) *
ΚΑΟΚ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 44-56

Μια απαντηση σε αυτούς που έκριναν προπονητές.....
Ξεκινήστε τις συγκρίσεις τωρα και μιλήστε για νεωτερισμούς...

Και μια πρωτη απαντηση στους φιλους που ζήτησα να περιμένουν μεχρι το τελος της σεζόν...

Οσο και αν δεν μου αρεσει σαν αποτέλεσμα....

το θεμα ειναι οτι παρακολουθουμε εναν ενδιαφερον ομιλο μονο οσο αφορα την καταταξη γιατι απο θεαμα δυστυχως εχει καταντησει γυναικειο μπασκετ.Οταν βλεπεις τον δευτερο και δεν θυμαμαι ποτε περασε τους 70 ποντους τον καοκ που το 60 ειναι ταβανι την ακρατα μεχρι 65 καταλαβαινουμε οτι πονανε τα ματακια των θεατων απο το θεαμα.Δες τα σημερινα αποτελεσματα.44-56 59-61 64-58 59-57εκτος απο δαφνη.ΠΡΟΦΑΝΩς ΤΟ ΚΑΤΣ παει συννεφο.
Gkos
Νομιζεις οτι στον ετερο ομιλο επειδη τα σκορ ειναι μεγαλυτερα το επιπεδο ειναι υψηλοτερο;

Γιατι δεν ειναι...
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Feb 12 2017, 19:59 ) *
ΚΑΟΚ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 44-56

Μια απαντηση σε αυτούς που έκριναν προπονητές.....
Ξεκινήστε τις συγκρίσεις τωρα και μιλήστε για νεωτερισμούς...

Και μια πρωτη απαντηση στους φιλους που ζήτησα να περιμένουν μεχρι το τελος της σεζόν...

Οσο και αν δεν μου αρεσει σαν αποτέλεσμα....

Μάλλον δεν είμαι ο μόνος γραφικός εδώ μέσα. Εσύ περίμενες αυτό το αποτέλεσμα καιρό τώρα για να μπεις να κραξεις.
Επειδή είχε φανεί από καιρό η συμπάθεια σου για τον κόουτς Γκόφα να σου τονίσω ότι μέχρι και το τελος της σεζόν θα φέρει την ευθύνη για τη στελέχωση και το στήσιμο της ομαδας. Δεν είναι άμοιρος ευθυνών ακόμα και τωρα. Ο Βουρνάς είναι αναγκασμένος να δουλέψει σε συνθήκες που πιθανότατα ο ίδιος δεν θα επέλεγε.
Στα της Ακρατας τωρα, είναι μεγάλη μαγκιά να κερδίζεις ένα παιχνίδι που οι πλειοψηφία των παιχτών (για να μην πω όλοι και θεωρηθω υπερβολικος) σου είναι από μέτριοι έως πολύ κακοί. Σημαντική νίκη που πιστωνεται πρώτα από όλα στο προπονητικό επιτελείο. Κατά τα αλλα, ανταγωνιστικό παιχνίδι με κάκιστο θέαμα και από τις δύο ομαδες και έναν Εσπερο που εγώ προσωπικά θεωρώ ότι δεν θα είναι στην τετράδα. Νομίζω ο Γλαύκος είναι καλύτερη ομαδα και πιο ποιοτικός και δεν το συζητώ για το Ιλιον και ας το κέρδισε στην Αθήνα. Απλά είναι μία καλά δουλεμενη ομάδα που της λείπουν όμως οι ηγετικές προσωπικότητες.
bet21
QUOTE (Gkos @ Feb 12 2017, 20:41 ) *
Νομιζεις οτι στον ετερο ομιλο επειδη τα σκορ ειναι μεγαλυτερα το επιπεδο ειναι υψηλοτερο;

Γιατι δεν ειναι...

δεν μιλησα για τον αλλον ομιλο και δεν με απασχολει.Μπορει σ εσενα να σου αρεσει το μπασκετ κλοτσομπουνιδια εμενα μου αρεσει αλλο μπασκετ.Επειδη γνωριζεις μπορεις να μας πεις ποιος ειναι ο μεσος ορος επιθεσης του ομιλου ανα ομαδα και κυριως του ικαρου?
WONDERER
QUOTE (akratacity @ Feb 12 2017, 20:54 ) *
Μάλλον δεν είμαι ο μόνος γραφικός εδώ μέσα. Εσύ περίμενες αυτό το αποτέλεσμα καιρό τώρα για να μπεις να κραξεις.
Επειδή είχε φανεί από καιρό η συμπάθεια σου για τον κόουτς Γκόφα να σου τονίσω ότι μέχρι και το τελος της σεζόν θα φέρει την ευθύνη για τη στελέχωση και το στήσιμο της ομαδας. Δεν είναι άμοιρος ευθυνών ακόμα και τωρα. Ο Βουρνάς είναι αναγκασμένος να δουλέψει σε συνθήκες που πιθανότατα ο ίδιος δεν θα επέλεγε.
Στα της Ακρατας τωρα, είναι μεγάλη μαγκιά να κερδίζεις ένα παιχνίδι που οι πλειοψηφία των παιχτών (για να μην πω όλοι και θεωρηθω υπερβολικος) σου είναι από μέτριοι έως πολύ κακοί. Σημαντική νίκη που πιστωνεται πρώτα από όλα στο προπονητικό επιτελείο. Κατά τα αλλα, ανταγωνιστικό παιχνίδι με κάκιστο θέαμα και από τις δύο ομαδες και έναν Εσπερο που εγώ προσωπικά θεωρώ ότι δεν θα είναι στην τετράδα. Νομίζω ο Γλαύκος είναι καλύτερη ομαδα και πιο ποιοτικός και δεν το συζητώ για το Ιλιον και ας το κέρδισε στην Αθήνα. Απλά είναι μία καλά δουλεμενη ομάδα που της λείπουν όμως οι ηγετικές προσωπικότητες.



Στις συνθήκες τις τοσο τραγικές που ο ίδιος οπως λες δεν θα επέλεγε ο προκάτοχος του κέρδισε +20 στον πρωτο γύρο
Και αν δεν τις επέλεγε γιατι διάλεξε να δουλέψει εκει?
και όσον αφορά για το στήσιμο τα αποτελεσματα έδειξαν τι δουλεια εκανε και τι άφησε δες τις επιθέσεις οσο ηταν στον πάγκο
Μηπως τωρα εγιναν μεταγραφές και έφυγαν κάποιοι και δεν τους ειδα?
Προσωπικά το μέλλον το εχω αναφέρει εδω και αρκετό καιρο βλέποντας τα παιχνίδια η εστω όσα μπορω..απλα
Αρχίζω να δικαιώνομαι δυστυχως τωρα αν ειμαι γραφικός στο ειπα απο την αρχη θα το δειξει η νεκροψία..
Τα στοιχεια ομως ειναι στοιχεια και η αληθεια δεν αλλάζει...η Πετρούπολη δεν ειναι ουτε Ίκαρος ουτε Δάφνη..
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Feb 12 2017, 21:24 ) *
Στις συνθήκες τις τοσο τραγικές που ο ίδιος οπως λες δεν θα επέλεγε ο προκάτοχος του κέρδισε +20 στον πρωτο γύρο
Και αν δεν τις επέλεγε γιατι διάλεξε να δουλέψει εκει?
και όσον αφορά για το στήσιμο τα αποτελεσματα έδειξαν τι δουλεια εκανε και τι άφησε δες τις επιθέσεις οσο ηταν στον πάγκο
Μηπως τωρα εγιναν μεταγραφές και έφυγαν κάποιοι και δεν τους ειδα?
Προσωπικά το μέλλον το εχω αναφέρει εδω και αρκετό καιρο βλέποντας τα παιχνίδια η εστω όσα μπορω..απλα
Αρχίζω να δικαιώνομαι δυστυχως τωρα αν ειμαι γραφικός στο ειπα απο την αρχη θα το δειξει η νεκροψία..
Τα στοιχεια ομως ειναι στοιχεια και η αληθεια δεν αλλάζει...η Πετρούπολη δεν ειναι ουτε Ίκαρος ουτε Δάφνη..

Όταν περιμένεις ένα άσχημο αποτέλεσμα για να βγεις να κραξεις κινδυνεύεις να θεωρηθείς γραφικός. Γτ δεν μίλησες μετά το διπλό στην Ακρατα για παραδειγμα???
Απλά περίμενες την στραβή για να βγεις να την πεις σε μενα και σε άλλους θέλοντας να μας δείξεις ότι η απομάκρυνση Γκόφα ήταν λάθος. Γτ πιστεύεις ότι ο Γκοφας θα την πήγαινε καλύτερα την ομάδα. Είχε παει να χάσει απο Καλλιθέα πάντως εντος έδρας αν θυμάμαι καλά οπότε δεν ήταν όλα ρόδινα όπως μπορεί να πιστεύεις εσύ.
Τεσπα δεν με πολυνοιαζει απλά κουβέντα να γίνεται. Και η Δάφνη πήγε να χάσει από κεραυνό η ακόμα καλύτερα ο Ίκαρος έχασε από την πεύκη. Σημαίνει αυτό ότι δεν είναι καλές ομάδες? Όλοι θα έχουν τις εκτός προγράμματος απώλειες τους φέτος σε ένα τόσο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα.

Υγ δεν λέω ότι οι συνθήκες στην Κόρινθο είναι τραγικες σε καμία περίπτωση απλά πιστεύω ότι ο Βουρνάς δεν θα επέλεγε να δουλέψει με αυτό το ρόστερ και τώρα είναι αναγκασμένος να το κάνει...Όπως και να το κάνουμε είναι σοβαρό ελαφρυντικό αυτό...
akratacity
Τρεις ήττες μέχρι τώρα, δύο ανακοινώσεις για τη διαιτησία και ένα αίτημα για εξαίρεση διαιτητή. Ένας προπονητής επισης που η λέξη "διαμαρτυρια" δεν είναι ικανή να αντιπροσωπεύσει τη συμπεριφορά του κάθε φορά από τον πάγκο του. Ευτυχώς που δεν χάνουν πιο συχνά γτ θα βαριομασταν το όλο σκηνικό.

Υγ μία ομάδα που μόνο τα αποτελέσματα να δεις, θα καταλάβεις ότι παίζει σκληρή άμυνα με πολλές επαφές και φτάνει πολλές φορές στα όρια του φάουλ δεν πρέπει να έχει σαν επιχείρημα τη διαφορά στα φάουλ και στις βολές. Αυτα από μόνα τους δεν λένε κάτι.
Υγ1 με την Καλαματα και τον κεραυνό εντός που πήραν σφυρίγματακια έδρας όλα καλά?
Υγ2 στην αρχή είπα να μην γράψω τπτ αλλά δεν άντεξα τλκ...
Gkos
QUOTE (bet21 @ Feb 12 2017, 20:54 ) *
δεν μιλησα για τον αλλον ομιλο και δεν με απασχολει.Μπορει σ εσενα να σου αρεσει το μπασκετ κλοτσομπουνιδια εμενα μου αρεσει αλλο μπασκετ.


Εβγαλες και συμπερασμα τι μπασκετ μου αρεσει ,ομορφα !

QUOTE (bet21 @ Feb 12 2017, 20:54 ) *
Επειδη γνωριζεις μπορεις να μας πεις ποιος ειναι ο μεσος ορος επιθεσης του ομιλου ανα ομαδα και κυριως του ικαρου?


Από που το γνωρίζω;;;; unsure.gif unsure.gif
akratacity
QUOTE (bet21 @ Feb 12 2017, 20:54 ) *
δεν μιλησα για τον αλλον ομιλο και δεν με απασχολει.Μπορει σ εσενα να σου αρεσει το μπασκετ κλοτσομπουνιδια εμενα μου αρεσει αλλο μπασκετ.Επειδη γνωριζεις μπορεις να μας πεις ποιος ειναι ο μεσος ορος επιθεσης του ομιλου ανα ομαδα και κυριως του ικαρου?

Στα κλωτσομπουνίδια που λες βάζεις και το Ιλιον μεσα???
Η αυτό παίζει καλύτερο μπάσκετ???
Ή μήπως δεν στηριζεις πλέον το Ιλιον για κάποιον λόγο γτ έχεις καιρό να γράψεις κάτι για την ομάδα σου
nichols92
QUOTE (nichols92 @ Feb 4 2017, 14:46 ) *
και τωρα η ερωτηση του ενος εκατομμυριου... ποιος κοουτς δε θα προλαβει καρναβαλι;;
(ισως το προλαβει καθως η πολη φημιζεται για αυτο, αλλα θα το προλαβει ως κοουτς η ως καρναβαλιστης;;)


http://www.superbasket.gr/i-itta-apo-ton-a...-stin-korintho/

Σαν να επεσα μεσα πριν 10 μερες....
bet21
QUOTE (akratacity @ Feb 13 2017, 15:12 ) *
Στα κλωτσομπουνίδια που λες βάζεις και το Ιλιον μεσα???
Η αυτό παίζει καλύτερο μπάσκετ???
Ή μήπως δεν στηριζεις πλέον το Ιλιον για κάποιον λόγο γτ έχεις καιρό να γράψεις κάτι για την ομάδα σου

με 76 ποντους μεσο ορο και 2 καλυτερη επιθεση δεν νομιζω.Επειδη ειμαι και λιγο προληπτικος δεν θελω να το γκαντεμιασω.Πλησιαζουμε αθορυβα.οταν μιλησα φαγαμε πακετο απο πατρα.ουτε τωρα ηθελα γιατι ερχεται το κρισημοτερο παιχνιδι.Οταν γραφεις κατι να βλεπεις λιγο τα στατιστικα.μπες infobasket.Ξερεις πολλες ομαδες που ειναι 1-2 και εχουν την 10 επιθεση και τον πρωτο σκορερ της κατηγοριας?Τι σημαινει αυτο?ΚΙ αυτο ειναι αναφορα για μια ομαδα κΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ επειδη το ιλιον εχει παιξει και β εθνικη δεν καμαρωνω σαν γυφτικο σκεπαρνι επειδη ειμαι στην γ εθνικη.Θεωρω φυσιολογικο να ειμαι στην 4 θεση παρολο που το μπατζετ της ομαδας ειναι πολυ μικρο σε σχεση με αλλες ομαδες.

QUOTE (Gkos @ Feb 13 2017, 14:14 ) *
Εβγαλες και συμπερασμα τι μπασκετ μου αρεσει ,ομορφα !



Από που το γνωρίζω;;;; unsure.gif unsure.gif

Σορρυ δεν ηθελα να σε προσβαλλω.
akratacity
QUOTE (bet21 @ Feb 13 2017, 16:38 ) *
με 76 ποντους μεσο ορο και 2 καλυτερη επιθεση δεν νομιζω.Επειδη ειμαι και λιγο προληπτικος δεν θελω να το γκαντεμιασω.Πλησιαζουμε αθορυβα.οταν μιλησα φαγαμε πακετο απο πατρα.ουτε τωρα ηθελα γιατι ερχεται το κρισημοτερο παιχνιδι.Οταν γραφεις κατι να βλεπεις λιγο τα στατιστικα.μπες infobasket.Ξερεις πολλες ομαδες που ειναι 1-2 και εχουν την 10 επιθεση και τον πρωτο σκορερ της κατηγοριας?Τι σημαινει αυτο?ΚΙ αυτο ειναι αναφορα για μια ομαδα κΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ επειδη το ιλιον εχει παιξει και β εθνικη δεν καμαρωνω σαν γυφτικο σκεπαρνι επειδη ειμαι στην γ εθνικη.Θεωρω φυσιολογικο να ειμαι στην 4 θεση παρολο που το μπατζετ της ομαδας ειναι πολυ μικρο σε σχεση με αλλες ομαδες.

Κοίταξε ο Ίκαρος είναι δεύτερος γτ παίζει άμυνα πράγμα που το Ιλιον πχ δεν κάνει και δεν έχει κανει γκελες τύπου καλαματα και Αιγίου όπως εσείς. Το αν βάζει στην επίθεση είναι αδιάφορο γτ είναι μία ομάδα με πολύ λιγότερο ταλέντο απο το Ιλιον και αναγκαστικά έπρεπε να κάνει στροφή προς την άμυνα. Σε ένα πρωτάθλημα δεν μετράει το σκορ στην επίθεση αλλά οι νίκες και ήδη έχουν τρεις περισσότερες από εσάς. Και έχουν κερδίσει Εσπερο στην Πάτρα ενώ εσείς χάσατε μέσα στην έδρα σας. Ο καθένας κοιτάζει να παίξει το μπάσκετ που μπορεί και είναι πιο αποτελεσματικό σύμφωνα με το ρόστερ του ώστε να επιτύχει τους στόχους του. Που είναι το κακό που ο Ίκαρος είναι αμυντικογενης ομάδα. Το Ιλιον από την άλλη πρεσβεύει άλλου τύπου μπάσκετ. Δεν είναι επιχείρημα αυτό πάντως για να δείξεις ότι έχεις καλύτερη ομάδα. Έχετε χάσει και με +20 στον πρώτο γύρο μην ξεχνιέσαι. Τώρα έχετε την ευκαιρία σας να τους κερδίσετε και να τους πλησιάσετε πάντως.
bet21
QUOTE (akratacity @ Feb 13 2017, 16:54 ) *
Κοίταξε ο Ίκαρος είναι δεύτερος γτ παίζει άμυνα πράγμα που το Ιλιον πχ δεν κάνει και δεν έχει κανει γκελες τύπου καλαματα και Αιγίου όπως εσείς. Το αν βάζει στην επίθεση είναι αδιάφορο γτ είναι μία ομάδα με πολύ λιγότερο ταλέντο απο το Ιλιον και αναγκαστικά έπρεπε να κάνει στροφή προς την άμυνα. Σε ένα πρωτάθλημα δεν μετράει το σκορ στην επίθεση αλλά οι νίκες και ήδη έχουν τρεις περισσότερες από εσάς. Και έχουν κερδίσει Εσπερο στην Πάτρα ενώ εσείς χάσατε μέσα στην έδρα σας. Ο καθένας κοιτάζει να παίξει το μπάσκετ που μπορεί και είναι πιο αποτελεσματικό σύμφωνα με το ρόστερ του ώστε να επιτύχει τους στόχους του. Που είναι το κακό που ο Ίκαρος είναι αμυντικογενης ομάδα. Το Ιλιον από την άλλη πρεσβεύει άλλου τύπου μπάσκετ. Δεν είναι επιχείρημα αυτό πάντως για να δείξεις ότι έχεις καλύτερη ομάδα. Έχετε χάσει και με +20 στον πρώτο γύρο μην ξεχνιέσαι. Τώρα έχετε την ευκαιρία σας να τους κερδίσετε και να τους πλησιάσετε πάντως.

οι ηττες ειναι 5.εχουμε 2 ηττες διαφορα.Σου απαντησα για το κλοτσομπουνιδια.Μια ομαδα με 76 ποντους αρεσκετε σε αλλο τυπο παιχνιδιου.Η ομαδα εχει 4 σκορερ.Και σε ρωτω και παλι 10 επιθεση και πρωτος σκορερ της κατηγοριας τι σημαινει για σενα?Εγω δεν ειπα οτι το ιλιον ειναι η καλυτερη ομαδα.Σαν μοναδες θεωρω την αρχικη ακρατα και την δαφνη.Να σου πω μονο οτι το ιλιον περσι με την ιδια ομαδα κατα 90% εκανε 11 νικες με -40 συντελεστη παλεψε ολα τα παιχνιδια κερδισε πανιωνιο και επεσε ας μην σου πω καλυτερα.
akratacity
QUOTE (bet21 @ Feb 13 2017, 17:07 ) *
οι ηττες ειναι 5.εχουμε 2 ηττες διαφορα.Σου απαντησα για το κλοτσομπουνιδια.Μια ομαδα με 76 ποντους αρεσκετε σε αλλο τυπο παιχνιδιου.Η ομαδα εχει 4 σκορερ.Και σε ρωτω και παλι 10 επιθεση και πρωτος σκορερ της κατηγοριας τι σημαινει για σενα?Εγω δεν ειπα οτι το ιλιον ειναι η καλυτερη ομαδα.Σαν μοναδες θεωρω την αρχικη ακρατα και την δαφνη.Να σου πω μονο οτι το ιλιον περσι με την ιδια ομαδα κατα 90% εκανε 11 νικες με -40 συντελεστη παλεψε ολα τα παιχνιδια κερδισε πανιωνιο και επεσε ας μην σου πω καλυτερα.

Αυτό που λες για τη δεκατη επίθεση και τον πρώτο σκόρερ εμένα προσωπικά μου είναι αδιάφορο. Αν δεν ήταν καλή ομάδα δεν θα ήταν στη δεύτερη θέση. Δεν ξέρω τι θέλεις να πεις με αυτό αλλά εγώ προσωπικά δεν σε καταλαβαίνω.
Το έγραψα και πριν το Ιλιον είναι πιο επιθετικογενης ομάδα σε σχέση με τον Ίκαρο που ξεκινάει από την άμυνα. Ο καθένας έχει τη φιλοσοφία του. Για σένα αυτό που λες για τον Ίκαρο τι σημαίνει, θα μας εξηγήσεις?
bet21
QUOTE (akratacity @ Feb 13 2017, 19:44 ) *
Αυτό που λες για τη δεκατη επίθεση και τον πρώτο σκόρερ εμένα προσωπικά μου είναι αδιάφορο. Αν δεν ήταν καλή ομάδα δεν θα ήταν στη δεύτερη θέση. Δεν ξέρω τι θέλεις να πεις με αυτό αλλά εγώ προσωπικά δεν σε καταλαβαίνω.
Το έγραψα και πριν το Ιλιον είναι πιο επιθετικογενης ομάδα σε σχέση με τον Ίκαρο που ξεκινάει από την άμυνα. Ο καθένας έχει τη φιλοσοφία του. Για σένα αυτό που λες για τον Ίκαρο τι σημαίνει, θα μας εξηγήσεις?

Θελω να πω οτι δεν εχει υπαρξει ομαδα με 66 ποντους στην επιθεση οπου το 30% αυτων να το εχει βαλει ενας παικτης να εχει ανεβει κατηγορια.δες basketforum γ εθνικη 2015-2016 σελ 7 να δεις τα στατιστικα β γ εθνικης.εμενα το στυλ παμε δυνατα και σκληρα και η μπαλα σε ενα δεν μου αρεσει.εσενα?Δεν λεω οτι δεν ειναι καλη ομαδα,αλλωστε εχω μεγαλη εκτιμηση τον προπονητη.αλλα δεν θελω να επιβραβευεται αυτο το στυλ μπασκετ.Δες το παιχνιδι με τον εσπερο στην πατρα τα τελευταια λεπτα και θα καταλαβεις.Σαφως ειναι το φαβορι για την 2 θεση αλλα με ηττα ζοριζουν τα πραγματα.και οταν εχουν μαθει να σκοραρει ενας τοτε και τα συστηματα των αλλων προσαρμοζονται γι αυτο αλλωστε εχει και φθινουσα πορεια.
akratacity
QUOTE (bet21 @ Feb 13 2017, 20:32 ) *
Θελω να πω οτι δεν εχει υπαρξει ομαδα με 66 ποντους στην επιθεση οπου το 30% αυτων να το εχει βαλει ενας παικτης να εχει ανεβει κατηγορια.δες basketforum γ εθνικη 2015-2016 σελ 7 να δεις τα στατιστικα β γ εθνικης.εμενα το στυλ παμε δυνατα και σκληρα και η μπαλα σε ενα δεν μου αρεσει.εσενα?Δεν λεω οτι δεν ειναι καλη ομαδα,αλλωστε εχω μεγαλη εκτιμηση τον προπονητη.αλλα δεν θελω να επιβραβευεται αυτο το στυλ μπασκετ.Δες το παιχνιδι με τον εσπερο στην πατρα τα τελευταια λεπτα και θα καταλαβεις.Σαφως ειναι το φαβορι για την 2 θεση αλλα με ηττα ζοριζουν τα πραγματα.και οταν εχουν μαθει να σκοραρει ενας τοτε και τα συστηματα των αλλων προσαρμοζονται γι αυτο αλλωστε εχει και φθινουσα πορεια.

Μακάρι να κερδίσετε την Κυριακή για να δώσετε νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα αλλά έχω την αίσθηση ότι αν επικεντρωθείτε αποκλειστικά στον γραμματικό θα χάσετε και μάλιστα εύκολα. Βέβαια λογικά θα έχουν την απουσία του βελιζιωτης αλλά δεν νομίζω ότι το υπόλοιπο ρόστερ τους δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε μία τέτοια κατάσταση.
WONDERER


QUOTE (nichols92 @ Feb 13 2017, 15:30 ) *
http://www.superbasket.gr/i-itta-apo-ton-a...-stin-korintho/

Σαν να επεσα μεσα πριν 10 μερες....


Λογικό ... όταν σε 1 δεκάλεπτο δεν έχεις ένα πλάνο για την ζώνη και βάζεις μόνο 2 πόντους...
να σε κάνει πλάκα ο Άρης μέσα στην έδρα σου και με ζώνη αξία ανεκτίμητη....


Κεραυνός Αιγίου-ΚΑΟΚ 1 (πολλά είναι να γίνουν ακόμα..)
Πορφύρας-Δάφνη Δαφνίου 1 (παίζω την έκπληξη....)
Αχαγιά 82-Καλαμάτα 1 (περισσότερο μπάσκετ η Αχαγιά)
Έσπερος ΑΟΠΑ-Γλαύκος 1
Ίκαρος Καλλιθέας-Ακράτα 1 (ντέρμπι επίσης)
Πεύκη-Ερμιονίδα 1 ξερό
Ένωση Ιλίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 1 (5 εναντίον 2)
Ρεπό: Άρης Πετρούπολης με 2 τέτοιες νίκες το δικαιούται....
akratacity
Να που τελικά θα ανέβει ο Ίκαρος παρόλο που δεν βάζει στην επίθεση όπως το Ιλιον και που παίζει με δύο μόνο παίχτες σύμφωνα με απόψεις συμφορουμιτων. Η άτιμη η άμυνα είναι εγγύηση τελικά.
Όσο για την Ακρατα έκανε ένα ακόμα διπλό στην Αθήνα και φαίνεται να βελτιώνεται σαν ομάδα.
bet21
QUOTE (akratacity @ Feb 19 2017, 22:36 ) *
Να που τελικά θα ανέβει ο Ίκαρος παρόλο που δεν βάζει στην επίθεση όπως το Ιλιον και που παίζει με δύο μόνο παίχτες σύμφωνα με απόψεις συμφορουμιτων. Η άτιμη η άμυνα είναι εγγύηση τελικά.
Όσο για την Ακρατα έκανε ένα ακόμα διπλό στην Αθήνα και φαίνεται να βελτιώνεται σαν ομάδα.

συνγχαρητηρια στον ικαρο.διαθετει ενα πολυ καλο προπονητη και το mvp του πρωταθληματος. Απο τους 59 σημερα εβαλε 25.Βαλθηκε να τρελανει τα στατιστικα οπου εχοντας καλυτερη επιθεση μονο απο καλαματα καλλιθεα και ερμιονη και εχοντας συνολικα στην γ εθνικη σε συνολο 27 ομαδων του νοτου την 23 επιθεση ανεβαινει αερα.Για εμας πλεον τα πραγματα δυσκολα.θα παλεψουμε για τετραδα.
akratacity
QUOTE (bet21 @ Feb 19 2017, 23:03 ) *
συνγχαρητηρια στον ικαρο.διαθετει ενα πολυ καλο προπονητη και το mvp του πρωταθληματος. Απο τους 59 σημερα εβαλε 25.Βαλθηκε να τρελανει τα στατιστικα οπου εχοντας καλυτερη επιθεση μονο απο καλαματα καλλιθεα και ερμιονη και εχοντας συνολικα στην γ εθνικη σε συνολο 27 ομαδων του νοτου την 23 επιθεση ανεβαινει αερα.Για εμας πλεον τα πραγματα δυσκολα.θα παλεψουμε για τετραδα.

Άρα δεν είναι απόλυτο ότι τα στατιστικά λένε πάντα την αλήθεια. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο φετινός Ίκαρος. Έχοντας ήδη δυο νίκες με το Ιλιον, μία με Κορινθο και ένα διπλό στην Πάτρα επί του Εσπέρου δίκαια είναι στη θέση που βρίσκεται. Το αν βάζει 50, 60 η 70 πόντους μέσο όρο λίγο θα έπρεπε να ενδιαφέρει από τη στιγμή που έχει τον τρόπο να κερδίζει. Καταλαβαίνεις τώρα γτ σου έλεγα ότι μου είναι αδιάφορο το ότι δεν έχει καλή επίθεση.
Σε άλλα παιχνίδια, ή Κορινθος έκανε ένα τεράστιο διπλό στο Αίγιο όπου μόνο η πρωτοπόρος Δάφνη είχε περάσει μέχρι τώρα και πήγε στραφι η μεγάλη εμφάνιση του Σκλάβου (22π., 16ριμπ., 8ασιστ). Η πεύκη πήρε βαθιά ανάσα παίρνοντας και την διαφορά από την Ερμιόνη ενώ πορφυρας, καλαματα έχασαν από δάφνη και Αχαγια παραμένοντας κολλημένοι στη ζώνη του υποβιβασμού. Στο Πατραϊκό ντέρμπι ο Εσπερος διέλυσε τον Γλαύκο και απόκτησε μεγάλο προβάδισμα για την τετράδα ενώ η Ακρατα εφυγε με το διπλό από την Καλλιθέα κόντρα στον Ίκαρο που φαίνεται να πετά λευκή πετσέτα.
o kakos
πολλα μπραβο στην πευκη και στον αρη πετρουπολης για την μεχρι τωρα πορεια τους,οταν μενεις σταθερος απο διοικηση παιχτες προπονητες καποια στιγμη βγαινει! 6 ομαδες για 5 θεσεις και θεος βοηθος!
Για την ανοδο χαμος......δαφνη ικαρος μεν αλλα και κορινθος ακρατα θα πανε για μπαραζ!
nichols92
Γλαυκος - Ικαρος Καλλιθεας: ευκολα 1
Ακρατα - Πευκη: Η ακρατα ρολλαρει... 1

Κορινθος - Πορφυρας: Ο Πορφυρας βρισκεται σε αγωνιστικη καθοδο.. 1
Δαφνη - Αχαγια: 1
Αρης Πετρουπολης - Κεραυνος: αν σπασειη τριαδα Σκλαβος-Φωτιου-Αγγελοπουλος ο Κεραυνος στερευει... 1
Καλαματα - Εσπερος: χρωσταει μια μεγαλη νικη η Καλαματα, αν ειναι πληρης 1
Ερμιονη - Ενωση Ιλιου: μεγαλη ποιοτικη διαφορα.. 2


o kakos
λαυκος - Ικαρος Καλλιθεας: 1 παει με μειον 4 παιχτες λογω τελικου με καλαματα την επομενη
Ακρατα - Πευκη: 1 αλλη ομαδα με ζωντο
Κορινθος - Πορφυρας: 1
Δαφνη - Αχαγια: 1 μεγαλη διαφορα και κινητρο
Αρης Πετρουπολης - Κεραυνος:2 βλεπω δεν μου αρεσει ο αρης σαν ροστερ
Καλαματα - Εσπερος: 2 αλλη ομαδα η καλαματα εδω και καιρο
Ερμιονη - Ενωση Ιλιου: αν δεν βαλει τα σουτ το ιλιον ασσος
fastbreak70
Άρης Πετρούπολης-Κεραυνός Αιγίου 60-54

ο Κεραυνός Αιγίου μπορει καλλιστα να ονομαστει "αφηστε μας στην παρακατω ταβερνα" Αιγίου....

ποιο κακο-ανυπαρκτο μπασκετ απο αυτη δεν εχω ξαναδει ουτε απο τις ποιο τελευταιες ολης της γ'εθνικης...

ο Άρης Πετρούπολης αν δεν ειχε τα πολλα λαθη απειριας και εβαζε και περισοτερη ταχυτητα θα ηταν 40ποντους η διαφορα...
akratacity
QUOTE (fastbreak70 @ Feb 27 2017, 01:34 ) *
Άρης Πετρούπολης-Κεραυνός Αιγίου 60-54

ο Κεραυνός Αιγίου μπορει καλλιστα να ονομαστει "αφηστε μας στην παρακατω ταβερνα" Αιγίου....

ποιο κακο-ανυπαρκτο μπασκετ απο αυτη δεν εχω ξαναδει ουτε απο τις ποιο τελευταιες ολης της γ'εθνικης...

ο Άρης Πετρούπολης αν δεν ειχε τα πολλα λαθη απειριας και εβαζε και περισοτερη ταχυτητα θα ηταν 40ποντους η διαφορα...

Σε βρίσκω λίγο υπερβολικο όσον αφορά τις διαφορές που αναφέρεις...Βέβαια προκαλείς την τύχη σου γτ θα λάβεις ισχυρή απάντηση από τον "αιγιωτη" doctorjekil...
o kakos
QUOTE (akratacity @ Feb 27 2017, 00:22 ) *
Σε βρίσκω λίγο υπερβολικο όσον αφορά τις διαφορές που αναφέρεις...Βέβαια προκαλείς την τύχη σου γτ θα λάβεις ισχυρή απάντηση από τον "αιγιωτη" doctorjekil...

το αιγιο αν δεν κανει μια δυο νικες μαζι θα μπει στην μαχη τον 6 αν και πιστευω λογω εδρας και σκλαβου δεν θα εχει τετοια θεματα.......φωτιου προσωπικη αποψη ειναι πρωην παιχτης,αν θες 15 τριποντα για να βαλεις τα 2 3 για α βαλεις 20 αστο.......δεν ειναι χαζοι εδω στην αθηνα οι προπονητες που εδω και 2 3 χρονια ειναι σε ομαδες που παλευουν παραμονη
akratacity
QUOTE (o kakos @ Feb 27 2017, 13:51 ) *
το αιγιο αν δεν κανει μια δυο νικες μαζι θα μπει στην μαζη τον 6 αν και πιστευω λογω εδρας και σκλαβου δεν θα εχει τετοια θεματα.......φωτιου προσωπικη αποψη πρωην παιχτης,αν θες 15 τριποντα για να βαλεις τα 2 3 και να φραψει 20 αστο.......δεν ειναι χαζοι εδω στην αθηνα οι προπονητες που εδω και 2 3 χρονια ειναι σε ομαδες που παλευουν παραμονη

Ο κεραυνός έχει μία σούπερ τριάδα για την κατηγορία (σκλάβος, φωτιου, αγγελοπουλος) όμως το υπόλοιπο ρόστερ του αποτελείται από ρολιστες που ακόμα και σε τοπικό επίπεδο θα δυσκολεύονταν να βρουν ρόλο με εξαίρεση τον Σκονδρα. Βαρόμετρο για την απόδοση της ομαδας ο Αγγελόπουλος που μπορεί να τους ανεβάσει με την απόδοση του αν είναι στα "καλά" του. Ο κεραυνός δεν είναι τυχαίο ότι άρχισε να ανεβαίνει βαθμολογικά και να ξεφεύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού όταν μπήκε αυτός και ο σκλάβος άρχισε να βρίσκει τα πατήματα του.

Υγ τον Φωτίου δεν τον προσπέρασαν μόνο αθηναϊκές ομάδες το καλοκαίρι... blink.gif
o kakos
QUOTE (akratacity @ Feb 27 2017, 12:08 ) *
Ο κεραυνός έχει μία σούπερ τριάδα για την κατηγορία (σκλάβος, φωτιου, αγγελοπουλος) όμως το υπόλοιπο ρόστερ του αποτελείται από ρολιστες που ακόμα και σε τοπικό επίπεδο θα δυσκολεύονταν να βρουν ρόλο με εξαίρεση τον Σκονδρα. Βαρόμετρο για την απόδοση της ομαδας ο Αγγελόπουλος που μπορεί να τους ανεβάσει με την απόδοση του αν είναι στα "καλά" του. Ο κεραυνός δεν είναι τυχαίο ότι άρχισε να ανεβαίνει βαθμολογικά και να ξεφεύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού όταν μπήκε αυτός και ο σκλάβος άρχισε να βρίσκει τα πατήματα του.

Υγ τον Φωτίου δεν τον προσπέρασαν μόνο αθηναϊκές ομάδες το καλοκαίρι... blink.gif

αν πιστευεις οτι ειναι ο φωτιου σουπερ οπως γραφεις πιο πανω τοτε απλα εχουμε αλλη γνωμη,αυτο το μπασκετ δεν υπαρχει πια 4 χαζουληδες και εγω μπροστα να κανω τα δικα μου και πισω στην αμυνα τροχονομος................αυτα παλια εποχη 1990
akratacity
QUOTE (o kakos @ Feb 27 2017, 20:02 ) *
αν πιστευεις οτι ειναι ο φωτιου σουπερ οπως γραφεις πιο πανω τοτε απλα εχουμε αλλη γνωμη,αυτο το μπασκετ δεν υπαρχει πια 4 χαζουληδες και εγω μπροστα να κανω τα δικα μου και πισω στην αμυνα τροχονομος................αυτα παλια εποχη 1990

Κοίταξε για την κατηγορία είναι πολυτέλεια ο Φωτίου ακόμα και στην τωρινή του κατασταση. Με το δικό σου σκεπτικό ούτε ο γραμματικός είναι σούπερ περίπτωση γτ στην επίθεση έχει το ελεύθερο να κάνει ότι θέλει και στην άμυνα δεν τον λες και ογκόλιθο.
o kakos
QUOTE (akratacity @ Feb 27 2017, 19:52 ) *
Κοίταξε για την κατηγορία είναι πολυτέλεια ο Φωτίου ακόμα και στην τωρινή του κατασταση. Με το δικό σου σκεπτικό ούτε ο γραμματικός είναι σούπερ περίπτωση γτ στην επίθεση έχει το ελεύθερο να κάνει ότι θέλει και στην άμυνα δεν τον λες και ογκόλιθο.

ο γραμματικος ειναι σαφως αρκετα καλυτερος στην αμυνα και παιζει στην 2 ομαδα της κατηγοριας! ολα σχετικα βεβαια και ο καθενας την γνωμη και γυσικα σεβομαι την δικη σου!
ΝΕΣΤΩΡ
Σήμερα ο
ΠΟΡΦΥΡΑΣ έχει βαθμούς 23 με αγώνες 18

αγώνες εντός
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ βαθμοί 23 με αγώνες 17 !!
ΑΧΑΓΙΑ βαθμοί 26 με αγώνες 18
ΙΛΙΟ βαθμοί 28 με αγώνες 17
ΕΡΜΙΟΝΗ βαθμοί 23 με αγώνες 18

αγώνες εκτός
ΚΕΡΑΥΝΟ βαθμοί 25 με αγώνες 18
ΕΣΠΕΡΟ βαθμοί 31 με αγώνες 18
ΠΕΥΚΗ βαθμοί 23 με αγώνες 18
ΙΚΑΡΟ Ν.Σ. βαθμοί 31 με αγώνες 17
ΑΚΡΑΤΑ βαθμοί 29 με αγώνες 18

ένα πράγματι δύσκολο σταυρόλεξο !
καλούνται οι παίκτες και το τεχνικό επιτελείο να βρουν λύση !
ΓΙΝΕΤΑΙ ;; άμα θέλεις ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ !

φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ
akratacity
QUOTE (o kakos @ Feb 28 2017, 10:41 ) *
ο γραμματικος ειναι σαφως αρκετα καλυτερος στην αμυνα και παιζει στην 2 ομαδα της κατηγοριας! ολα σχετικα βεβαια και ο καθενας την γνωμη και γυσικα σεβομαι την δικη σου!

Γνώμη μου είναι ότι ο γραμματικός αμυντικά είναι εξίσου κακός με Φωτίου γτ είναι λογικό να κρατάει δυναμεις στην άμυνα όταν στην επίθεση τραβάει τόσο μεγάλο κουπι. Απλά σωματικά είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από Φωτίου. Σίγουρα ο Φωτίου εχει βαρύνει αρκετά και δεν παίζει άμυνα αλλά δεν νομίζω ότι από τις ομάδες που είναι από τη μέση και κάτω θα υπάρχει έστω μία που δεν θα τον ήθελε στο ρόστερ της.

QUOTE (ΝΕΣΤΩΡ @ Feb 28 2017, 11:37 ) *
Σήμερα ο
ΠΟΡΦΥΡΑΣ έχει βαθμούς 23 με αγώνες 18

αγώνες εντός
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ βαθμοί 23 με αγώνες 17 !!
ΑΧΑΓΙΑ βαθμοί 26 με αγώνες 18
ΙΛΙΟ βαθμοί 28 με αγώνες 17
ΕΡΜΙΟΝΗ βαθμοί 23 με αγώνες 18

αγώνες εκτός
ΚΕΡΑΥΝΟ βαθμοί 25 με αγώνες 18
ΕΣΠΕΡΟ βαθμοί 31 με αγώνες 18
ΠΕΥΚΗ βαθμοί 23 με αγώνες 18
ΙΚΑΡΟ Ν.Σ. βαθμοί 31 με αγώνες 17
ΑΚΡΑΤΑ βαθμοί 29 με αγώνες 18

ένα πράγματι δύσκολο σταυρόλεξο !
καλούνται οι παίκτες και το τεχνικό επιτελείο να βρουν λύση !
ΓΙΝΕΤΑΙ ;; άμα θέλεις ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ !

φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ

Λογικά έχετε ένα ακόμα εντός γτ μένουν δεκα αγώνες ακόμα για όσους δεν έχουν κάνει ρεπό. Βέβαια έχετε δύσκολο προγραμμα και θα πρέπει να κερδίσετε όλα τα εντός για να μείνετε ζωντανοί στο κυνήγι της παραμονής. Πάντως είχατε κάνει πολύ καλό ξεκίνημα και είναι απορίας άξιο τι στραβωσε στην πορεία.
ΝΕΣΤΩΡ
QUOTE (akratacity @ Feb 28 2017, 14:25 ) *
Λογικά έχετε ένα ακόμα εντός γτ μένουν δεκα αγώνες ακόμα για όσους δεν έχουν κάνει ρεπό. Βέβαια έχετε δύσκολο προγραμμα και θα πρέπει να κερδίσετε όλα τα εντός για να μείνετε ζωντανοί στο κυνήγι της παραμονής. Πάντως είχατε κάνει πολύ καλό ξεκίνημα και είναι απορίας άξιο τι στραβωσε στην πορεία.


Και λογικό και σωστό.
Ο γνωστός δαίμονας παρέλειψε τον αγώνα
ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, με τον Ίκαρο και αυτόν στους 23 βαθμούς σε 18 αγώνες.
Για τώρα περισυλλογή, προσπάθεια και όλα πιστεύουμε ότι θα πάνε καλά.
Φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ
akratacity
QUOTE (ΝΕΣΤΩΡ @ Feb 28 2017, 22:22 ) *
Και λογικό και σωστό.
Ο γνωστός δαίμονας παρέλειψε τον αγώνα
ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, με τον Ίκαρο και αυτόν στους 23 βαθμούς σε 18 αγώνες.
Για τώρα περισυλλογή, προσπάθεια και όλα πιστεύουμε ότι θα πάνε καλά.
Φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ

Σε ρωτάω γτ ακούγονται διάφορα για την ομάδα σου εδώ και λίγο καιρό και θεωρώ ότι αν ισχύουν θα είναι πολύ δύσκολο να σωθείτε κυρίως για μη αγωνιστικούς λόγους...
ΝΕΣΤΩΡ
QUOTE(akratacity @ Mar 1 2017, 01:31 ) *
Σε ρωτάω γτ ακούγονται διάφορα για την ομάδα σου εδώ και λίγο καιρό και θεωρώ ότι αν ισχύουν θα είναι πολύ δύσκολο να σωθείτε κυρίως για μη αγωνιστικούς λόγους...


Πράγματι ακούγονται διάφορα, αλλά όσοι είναι στην επικίνδυνη ζώνη γίνονται κάθε φορά στόχος κυρίως κακόβουλων σχολίων.

Οι Πορφυριώτες θεωρούν δεδομένο ότι οι παίκτες θα ανταποκριθούν στην προσπάθεια που γίνεται, συναισθανόμενοι το βάρος της Πορφυριώτικης φανέλας.

Με ψυχραιμία, σύνεση και αυτοσυγκέντρωση και υπό τις οδηγίες του τεχνικού της, πιστεύουμε ότι η ομάδα θα αντεπεξέλθει στις δυσκολίες.

Καλή συνέχεια σε ΟΛΟΥΣ.

φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ
ΥΓ ευχαριστίες στον gspara για την πρόσφατη διόρθωση
gspara
QUOTE (ΝΕΣΤΩΡ @ Mar 1 2017, 09:21 ) *
ΥΓ ευχαριστίες στον gspara για την πρόσφατη διόρθωση

Για την καλυτερη ροη της συζητησης wink.gif ......Καλη συνεχεια στον Πορφυρα!!
Gkos
Πανταχου παροντας ο gspara 💪💪💪
o kakos
ποια ομαδα παιζει εστω και παρασκευη φιλικο με την εθνικη εφηβων για να εχει καλους γκρι??? ποια ομαδα που γυριζει στην γ εθνικη απο β εδωσε εχθες το 3 μηνα? καπου φταινε και οι παιχτες αφου ακομα κατεβαινουν.......
ΝΕΣΤΩΡ
Τα σημερινά δεδομένα !!
........
10) Ερμιονίδα 23 (6-11)
11) Καλαμάτα 23 (5-13)
12) Πορφύρας 23 (5-13)
13) Ίκαρος Καλλιθέας 23 (5-13)
14) Πεύκη 23 (5-13)
15) Άρης Πετρούπολης 23 (6-11)

Αχαγιά 82 - ΚΑΟΚ
Έσπερος ΑΟΠΑ - Δάφνη Δαφνίου
Ίκαρος Καλ.- Καλαμάτα ΣΚ
ΑΟ Πεύκης - Γλαύκος
Ένωση Ιλίου - ΑΟ Ακράτας
Ίκαρος Ν.Σ. - ΑΟ Ερμιονίδας
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ - Άρης Πετρούπολης
Ρεπό: Κεραυνός Αιγίου

Δύσκολη άσκηση για ικανούς λύτες !!
Για κάποιους σήμερα ΙΣΩΣ είναι D-day και για άλλους ΙΣΩΣ οι τελευταίοι ...Χαιρετισμοί (επίκαιρο)!!
Ας αφήσουμε όμως το παρκέ να μιλήσει τελευταίο.
Καλή επιτυχία σε ΟΛΟΥΣ !!


φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ
o kakos
QUOTE (ΝΕΣΤΩΡ @ Mar 5 2017, 08:28 ) *
Τα σημερινά δεδομένα !!
........
10) Ερμιονίδα 23 (6-11)
11) Καλαμάτα 23 (5-13)
12) Πορφύρας 23 (5-13)
13) Ίκαρος Καλλιθέας 23 (5-13)
14) Πεύκη 23 (5-13)
15) Άρης Πετρούπολης 23 (6-11)

Αχαγιά 82 - ΚΑΟΚ
Έσπερος ΑΟΠΑ - Δάφνη Δαφνίου
Ίκαρος Καλ.- Καλαμάτα ΣΚ
ΑΟ Πεύκης - Γλαύκος
Ένωση Ιλίου - ΑΟ Ακράτας
Ίκαρος Ν.Σ. - ΑΟ Ερμιονίδας
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ - Άρης Πετρούπολης
Ρεπό: Κεραυνός Αιγίου

Δύσκολη άσκηση για ικανούς λύτες !!
Για κάποιους σήμερα ΙΣΩΣ είναι D-day και για άλλους ΙΣΩΣ οι τελευταίοι ...Χαιρετισμοί (επίκαιρο)!!
Ας αφήσουμε όμως το παρκέ να μιλήσει τελευταίο.
Καλή επιτυχία σε ΟΛΟΥΣ !!


φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ

ερμιονη 5 νικες
ΝΕΣΤΩΡ
QUOTE(o kakos @ Mar 5 2017, 11:56 ) *
ερμιονη 5 νικες


σωστό !!
ΕΡΜΙΟΝΗ 23 (5 - 13)
sorry, λάθος εξ αντιγραφής από ΕΔΩ!!

οι Κινέζοι λένε "από ό,τι ακούς ΜΗΝ πιστεύεις τίποτε και από ό,τι βλέπεις να πιστεύεις τα μισά" !!

φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ
o kakos
QUOTE (ΝΕΣΤΩΡ @ Mar 5 2017, 12:53 ) *
σωστό !!
ΕΡΜΙΟΝΗ 23 (5 - 13)
sorry, λάθος εξ αντιγραφής από ΕΔΩ!!

οι Κινέζοι λένε "από ό,τι ακούς ΜΗΝ πιστεύεις τίποτε και από ό,τι βλέπεις να πιστεύεις τα μισά" !!

φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ

σημερα θα κερδισετε εχω αισθηση.........................
ΝΕΣΤΩΡ

Η μάχη των ¨απελπισμένων¨ στου Σαλπέα !!

Μετριότατο μπάσκετ, με πολλά λάθη από τον ΠΟΡΦΥΡΑ και με έκδηλη τη νευρικότητα των παικτών του ΑΛΛΑ με πολύ πείσμα και αποφασιστικότητα στο φινάλε !!

Τελικά ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 56-51.

Οι Πορφυριώτες ελπίζουν πάντα για το καλλίτερο.

Ίδωμεν !!


φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ
akratacity
Δυστυχώς, η ανοδική πορεία της ομάδας μου ανακόπηκε απότομα μέσα στη δύσκολη έδρα του Ιλιου. Η σχεδόν τριανταρα είναι οπωσδήποτε μία ανώμαλη προσγείωση και δείχνει ξεκάθαρα πόσο κακοί παρουσιάστηκε στο σημερινό παιχνιδι. Βέβαια, για να προλάβω τυχόν καλοθελητες (δεν αναφέρομαι σε μέλη του φόρουμ αλλά σε φιλάθλους της Ακρατας) θέλω να πω ότι η Ακρατα στα τελευταία 9 παιχνίδια έχει 6 νίκες και έχει ανοδική πορεία με τον καινουργιο προπονητή στον πάγκο. Εκτός από τα αποτελέσματα διαφορά φαίνεται και στον τρόπο παιχνιδιού ιδιαίτερα στην επίθεση που έχουμε αρχίσει να παίζουμε μπάσκετ και αφήνουμε πίσω το μπουλούκι του πρώτου γύρου. Για τους λόγους που προανέφερα είμαι αισιόδοξος για τη συνέχεια και θεωρώ ότι μέχρι το τέλος θα πρέπει να παλεύουμε αφενός γτ το πρωτάθλημα είναι πολύ ανταγωνιστικό και θα γινουν πολλές ήττες ακόμα και αφετέρου για να χτίσουμε χαρακτήρα για την επόμενη χρονιά. Θεωρω ότι θα έχουμε τις ευκαιρίες μας να τρυπωσουμε στην τετράδα και θα είμαστε πιο έτοιμοι να τις εκμεταλλευτούμε στη συνέχεια. Συγχαρητήρια στο Ιλιον για την εμφάνιση και τη νίκη παρά την απουσία του Τσολάκη.

Υγ η σημερινή εμφάνιση θύμισε την περυσινη εκτός έδρας Ακρατα πάντως και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...
xxx-4711
O Καραμπελας γιατι δεν αγωνιζοταν τοσο καιρο στον Ικαρο Καλλιθεας; Βλεπω δευτερη συνεχομενη νικη και ειναι πρωτος/δευτερος σκορερ.
bet21
QUOTE (akratacity @ Mar 5 2017, 21:21 ) *
Δυστυχώς, η ανοδική πορεία της ομάδας μου ανακόπηκε απότομα μέσα στη δύσκολη έδρα του Ιλιου. Η σχεδόν τριανταρα είναι οπωσδήποτε μία ανώμαλη προσγείωση και δείχνει ξεκάθαρα πόσο κακοί παρουσιάστηκε στο σημερινό παιχνιδι. Βέβαια, για να προλάβω τυχόν καλοθελητες (δεν αναφέρομαι σε μέλη του φόρουμ αλλά σε φιλάθλους της Ακρατας) θέλω να πω ότι η Ακρατα στα τελευταία 9 παιχνίδια έχει 6 νίκες και έχει ανοδική πορεία με τον καινουργιο προπονητή στον πάγκο. Εκτός από τα αποτελέσματα διαφορά φαίνεται και στον τρόπο παιχνιδιού ιδιαίτερα στην επίθεση που έχουμε αρχίσει να παίζουμε μπάσκετ και αφήνουμε πίσω το μπουλούκι του πρώτου γύρου. Για τους λόγους που προανέφερα είμαι αισιόδοξος για τη συνέχεια και θεωρώ ότι μέχρι το τέλος θα πρέπει να παλεύουμε αφενός γτ το πρωτάθλημα είναι πολύ ανταγωνιστικό και θα γινουν πολλές ήττες ακόμα και αφετέρου για να χτίσουμε χαρακτήρα για την επόμενη χρονιά. Θεωρω ότι θα έχουμε τις ευκαιρίες μας να τρυπωσουμε στην τετράδα και θα είμαστε πιο έτοιμοι να τις εκμεταλλευτούμε στη συνέχεια. Συγχαρητήρια στο Ιλιον για την εμφάνιση και τη νίκη παρά την απουσία του Τσολάκη.

Υγ η σημερινή εμφάνιση θύμισε την περυσινη εκτός έδρας Ακρατα πάντως και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

μεγαλη νικη σημερα με αποτελεσματα τρελα που δειχνει οτι τιποτα δεν εχει κριθει για κανεναν.
akratacity
QUOTE (xxx-4711 @ Mar 5 2017, 22:43 ) *
O Καραμπελας γιατι δεν αγωνιζοταν τοσο καιρο στον Ικαρο Καλλιθεας; Βλεπω δευτερη συνεχομενη νικη και ειναι πρωτος/δευτερος σκορερ.

Κανονικά αγωνίζεται από την αρχή και είναι σταθερά στους διακριθέντες του Ίκαρου...
o kakos
QUOTE (xxx-4711 @ Mar 5 2017, 20:43 ) *
O Καραμπελας γιατι δεν αγωνιζοταν τοσο καιρο στον Ικαρο Καλλιθεας; Βλεπω δευτερη συνεχομενη νικη και ειναι πρωτος/δευτερος σκορερ.

γιατι μαλλον φιλαρακι μου δεν πολυ βλεπεις τον ικαρο..................ειναι μικρος πολυ καλος αλλα οχι σταθερος με λιγα λογια
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.