Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
gspara
Παιδια αν συνεχισουμε σε αυτό το (μη μπασκετικο) υφος προβλεπω ότι το τοπικ θε κλειδωθεί συντομα.
Δευτερη φορα που με αναγκαζετε να παρεμβω.
Σας παρακαλω να πεσουν οι τονοι και να συνεχισουμε με σχολια που αφορουν το μπάσκετ.
boobass
QUOTE (nichols92 @ Dec 8 2016, 16:17 ) *
Φιλε Wonderer δε παιρνεις θεση για τις Κορινθιακες "ομορφιες" παντως... Το αποφευγεις οπως ο διαολος το λιβανι....
77.gif
Φιλε boobass απο τη στιγμη που σε αυτη τη κατηγορια η βιντεοσκοπηση γινεται υπο την αιγιδα των ομαδων και πχι απο κεντρικη αρχη προφανως τιποτα δεν ειναι αξιοπιστο και ο καθενας μπορει να προβαλει την αληθεια του.. οποτε δυστυχως μονο οι παροντες ξερουν επακριβως ταγεγονοτα

Εγώ λέω να βγάλει το δικό του βίντεο ο προπονητής της ένωσης και οι ¨ομορφιές¨δεν ήταν κορινθιακές....Γιατι αν βγει βίντεο θα αλλάξεις γνώμη....
ΑΚ20
w00t.gifΤο σκορ ήταν 50-39 υπέρ του ΚΑΟΚ που ήταν ανώτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα μέχρι το σημείο της διακοπής. Μήπως τελικά ήταν τεχνικά τα επεισόδια που προκάλεσαν οι φιλοξενούμενοι;Για ποιο λόγο να γίνουν επεισόδια? Εξυπηρετούσε αυτο την γηπεδούχο ομαδα? Είδαν ότι ήταν σαφώς κατώτεροι, είχαν μείνει πίσω στο σκορ, έκαναν φάουλ χωρίς να μπορούν να σταματήσουν τον ρυθμό της ομάδας μας, και είπαν να χρησιμοποιησουν αλλά μέσα...Και εν μέρει κατάφεραν το σκοπό τους Κλασική κομπλεξικη συμπεριφορά, κατώτερης ομάδας.
bet21
QUOTE (WONDERER @ Dec 8 2016, 11:20 ) *
ΔΙΝΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...
φορτωνεις τον καλυτερο παιχτη της αντιπαλης ομαδας λανθασμενα με 2 φαουλ στο 1 πενταλεπτο (ουτε καν 3)
και απο την αλλη πλευρα δινεις 3 φορες λαθος παραβαση 1 φαουλ 1 3 δευτερολεπτα 1 βηματα..

επειδη ειναι μοιρασμενα ειναι το ιδιο ???

Μας κάνεις πλάκα τώρα η απλά δεν έχεις παίξει ποτέ μπάσκετ

εχεις δικιο αλλα και η 53 ποντοι στην επιθεση δειχνει και οτι η ομαδα τελευταια δεν βαδιζει και τοσο καλα.ηττα με 21 και 64 ποντους με γλαυκο.αυτοκτονια καλαματας στο εντος εδρας και τωρα 53.προφανως οι αντιπαλες ομαδες αρχισαν να προσαρμοζονται στο επιθετικο παιχνιδι της ομαδας κλεινοντας τον κυριο σκορερ, γι αυτο θα πρεπει να βρεθουν και αλλες λυσεις.Θεωρω οτι η υπερπροβολη της ομαδας απο την αρχη του καλοκαιριου με συνεχεις δηλωσεις και με αναφορες σε καθε δραστηριοτητα της ομαδος μαλλον αγχωσαν τα παιδια του ικαρου που δεν ξερω κατα ποσο εχουν μεσα τους τον πρωταθλητισμο.νομιζω οτι πεσατε στην παγιδα καποιου που επιθυμει,θεμιτο,να ανελθει σε μεγαλυτερες κατηγοριες.Σας ευχομαι παντως να πραγματοποιησετε τους στοχους σας.
akratacity
QUOTE (boobass @ Dec 8 2016, 16:23 ) *
Εγώ λέω να βγάλει το δικό του βίντεο ο προπονητής της ένωσης και οι ¨ομορφιές¨δεν ήταν κορινθιακές....Γιατι αν βγει βίντεο θα αλλάξεις γνώμη....

Κοίταξε αφού κατηγορείς ευθέως τη φιλοξενούμενη ομάδα για πρόκληση επεισοδίων, γτ ή ομάδα σου δεν έχει βγάλει κάποια ανακοινωση-απαντηση στην αντίστοιχη της ομάδας από το Ιλιον???
Και αν δεν έγινε εισβολή οπαδών οφείλετε εσείς που θιγεστε από τις κατηγορίες της φιλοξενούμενης ομάδας να θεσεται στη διάθεσή του κοινού το βίντεο.
ghosttru
QUOTE (gspara @ Dec 8 2016, 16:18 ) *
Παιδια αν συνεχισουμε σε αυτό το (μη μπασκετικο) υφος προβλεπω ότι το τοπικ θε κλειδωθεί συντομα.
Δευτερη φορα που με αναγκαζετε να παρεμβω.
Σας παρακαλω να πεσουν οι τονοι και να συνεχισουμε με σχολια που αφορουν το μπάσκετ.

Gspara με την ανοχή σας εδώ και μήνες ,γράφονται ανυπόστατα,ψευδή και υποτιμητικά σχόλια για ομάδες,διοικήσεις και προσωπικότητες ,που προσβάλλουν, δυσφημίζουν και δεν έχουν καμία σχέση με το μπασκετικό ύφος που θέλετε να υπάρχει.Επειδή είναι γνωστό σε ποιο περιβάλλον ανήκετε,καλό είναι να ξέρουν αυτοί που διαβάζουν εαν το forum εφαρμόζει επιλεκτικά τους κανονισμούς και κλείνει τα μάτια όποτε το συμφέρει.Σε αντίθετη περίπτωση οφείλετε να διαγράψετε προηγούμενα ποστ και σχόλια μη μπασκετικού ύφους ,για να καταλάβουμε και εμείς αν τα λάθη έγιναν από παράλειψη και όχι επιλεκτικά.Και επίσης να γνωρίζουμε όταν αναπαράγονται ψεύδη και προσβολές ,και το φόρουμ δεν κάνει κάτι,με ποιο τρόπο μπορούμε να απαντήσουμε...
leonkalf
QUOTE (ghosttru @ Dec 8 2016, 21:08 ) *
Gspara με την ανοχή σας εδώ και μήνες ,γράφονται ανυπόστατα,ψευδή και υποτιμητικά σχόλια για ομάδες,διοικήσεις και προσωπικότητες ,που προσβάλλουν, δυσφημίζουν και δεν έχουν καμία σχέση με το μπασκετικό ύφος που θέλετε να υπάρχει.Επειδή είναι γνωστό σε ποιο περιβάλλον ανήκετε,καλό είναι να ξέρουν αυτοί που διαβάζουν εαν το forum εφαρμόζει επιλεκτικά τους κανονισμούς και κλείνει τα μάτια όποτε το συμφέρει.Σε αντίθετη περίπτωση οφείλετε να διαγράψετε προηγούμενα ποστ και σχόλια μη μπασκετικού ύφους ,για να καταλάβουμε και εμείς αν τα λάθη έγιναν από παράλειψη και όχι επιλεκτικά.Και επίσης να γνωρίζουμε όταν αναπαράγονται ψεύδη και προσβολές ,και το φόρουμ δεν κάνει κάτι,με ποιο τρόπο μπορούμε να απαντήσουμε...

ghosttru, βλέπω είσαι νέο μέλος οπότε να σε καλωρισουμε στο forum και να ευχηθούμε επόμενα ποστ σου να έχουν αφορμή αγώνες και μπασκετικό περιεχόμενο.
Σχετικά με θέματα που θίγεις στο παρών ποστ, μπορείς να μας τα στέλνεις και με πμ (προσωπικό μήνυμα). Υπάρχει και σχετικός κανονισμός γι αυτό.

Καταρχήν θέλω να σε ρωτήσω και να πεις δημοσίως (επειδή το ανέφερες), τι εννοείς όταν λες ότι ανήκουμε σε κάποιο περιβάλλον? ποιο είναι αυτό μπορούμε να μάθουμε κι εμείς.....??? ohmy.gif

Nα είσαι σίγουρος ότι τα όποια λάθη γίνονται από παράλειψη και λόγω του ότι είναι αδύνατον να τα βλέπουμε όλα. Και λόγω όγκου γραπτών και λόγω του ότι δεν είμαστε πολλοί οι mods στο κομμάτι των κατηοριών αυτών. Την περισσότερη δουλειά (και μάλιστα εξαιρετική) την κάνει (ανιδιοτελώς) ο gspara και πιστεύω ότι είναι άδικη η "επίθεση" που του έκανες με το ποστ σου. Επειδή αισθάνομαι ότι πολλές φορές "παλεύει" μόνος και δεν έχει την υποστήριξη που θα έπρεπε από τους υπολοίπους (για διάφορους λόγους), σας παρακαλώ να διευκολύνουμε το έργο του και όχι να το δυσχεραίνουμε..

Γι αυτό σε παρακαλώ διάβασε προσεκτικά το παρακάτω:

Με αφορμή αυτό που γράφεις λοιπόν, θέλω να πω (για όσους δεν το ξέρουν ή για όσους δεν το θυμούνται) ότι υπάρχει ένα κουμπάκι στο τέλος κάθε ποστ που λέγεται Report (ή Αναφορά). Πατώντας αυτό, μπορείτε να αναφέρετε το συγκεκριμένο ποστ σαν μη σωστό (ως το προς το πνεύμα του κανονισμού και την εν γένει φιλοσοφία του basketforum) και μαζί με μερικά λόγια γιατί το θεωρείτε μη σωστό, μας έρχεται αυτή η αναφορά στο inbox των διαχειριστών (moderators) οπότε θα μπούμε να το δούμε και να δράσουμε αναλόγως.

Βοηθήστε μας για να μπορούμε κι εμείς να είμαστε παρών εγκαίρως σε τυχόν πρόβλημα. Είναι φύση αδύνατον να τα βλέπουμε όλα παντού μέσα στο forum.
Ούτε θέλουμε να κάνουμε τον αστυνόμο.. Θεωρούμε ότι έχουμε να κάνουμε με μεγάλους και σοβαρούς ανθρώπους

H ευχή μου είναι να μην χρειάζεται να στέλνουν οι χρήστες μας reports για posts άλλων.. αλλά αν χρειαστεί πρέπει να το κάνουν.

Σας παρακαλώ επίσης εγώ, ο gspara και όλο το υπόλοιπο moderating team να σέβεστε τον χώρο εδώ που σας δίνει βήμα έκφρασης και επικοινωνίας και να συμμορφώνεστε με τον κανονισμό λειτουργίας μας (τον οποίο μπορείτε να διαβάσετε εδώ και τον έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας).
WONDERER
ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΝΑΥΤΙΛΟΜΕΝΟΥΣ.

1)ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΟΙ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ
ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ NICHOLS92
2)ΟΙ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΒΑΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ
ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ...ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΒΟΟΒASS
3)AK20 OTAN ME 50-39 ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙΣ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΜΠΟΡΕΙ
ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΥΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΤΗΝ Α1 ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΤΣ ..
ΕΔΩ ΣΤΟ NBA ΤΟ TRASH TALKING ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΜΟΡΦΗ ΠΛΑΚΑΣ ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΩΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...
4)ΑΝ Η ΑΚΡΑΤΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΡΟΣΤΕΡ Ο ΙΚΑΡΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΛΗΡΕΣΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ
ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΕ 2 ΜΟΝΟ ΠΑΙΧΤΕΣ
ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΙΚΑΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ
ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ
ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΓΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΠΙΕΣΗ ΣΤΗΝ
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΤΑΒΛΙ...
5) ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ Η ΔΑΦΝΗ ΜΕ ... ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΄΄ΩΘΗΣΗ΄΄ ΑΠΟ ΠΙΣΩ
ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΝ ΙΚΑΡΟ ΛΟΓΟ ΒΑΘΟΥΣ ΠΑΓΚΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ..
6)ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΓΛΑΥΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΕΙ ΔΡΟΜΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΠΑΜ
7)ΤΕΛΟΣ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΑΝ ΒΡΕΙ ΛΙΓΟ ΡΥΘΜΟ Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΗΔΕΙΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
12 ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΧΗΜΕΙΑ ΤΟΥΣ..
8)ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

QUOTE (Gkos @ Dec 8 2016, 14:54 ) *
Ενας πηγε ,o Φουντας....
Και γι αυτο εκανε ενσταση η Ενωση...


ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ 100% ΟΤΙ ΑΚΟΥΣ....ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΒΟΥΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΓΛΕΝΤΙ
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΤΕΥΝΑΣΕΙ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ...ΥΠΟΘΕΤΩ....ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ INFO ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ
ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΙΑΤΡΙΚΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ...
akratacity
Ικαρος Ν. Σμ.-Καοκ 1 σε κακό φεγγάρι ο Ικαρος θα το παλέψει ή Κορινθος
Ερμιονιδα-Δαφνη Δαφ. 2 εύκολα
Ακρατα-Καλαματα 1 οπωσδήποτε νίκη θέλουν οι γηπεδούχοι, μαχητικοί οι φιλοξενούμενοι
Ιλιον-Αρης Πετρ. 2 αν λείψουν οι 5 που αποβλήθηκαν ο αρης είναι ικανός για τη ζημιά
Πευκη-Κεραυνος 1 ήρθε ή ώρα να σπάσει το ρόδι???
Ικαρος Καλλ.-Πορφυρας 1 κρίσιμο παιχνίδι για την καλλιθεα
Εσπερος-Αχαγια 1 καλύτερη ομάδα ο εσπερος
gspara
@WONDERER.......Σε παρακαλω πολύ μην γραφεις με κεφαλαια γραμματα,απαγορευεται συμφωνα με κανονισμο του φορουμ.

QUOTE
Κανονισμός 7: •Αποδοκιμάζονται τα ποστ με greeklish και απαγορεύονται τα ποστ με κεφαλαία (σε περίπτωση που κάποιος χρήστης δεν "φωνάζει" ).
WONDERER
QUOTE (gspara @ Dec 9 2016, 09:49 ) *
@WONDERER.......Σε παρακαλω πολύ μην γραφεις με κεφαλαια γραμματα,απαγορευεται συμφωνα με κανονισμο του φορουμ.



Έχεις δίκιο, ευχαριστώ για την ενημέρωση.
ghosttru
QUOTE (leonkalf @ Dec 9 2016, 01:29 ) *
ghosttru, βλέπω είσαι νέο μέλος οπότε να σε καλωρισουμε στο forum και να ευχηθούμε επόμενα ποστ σου να έχουν αφορμή αγώνες και μπασκετικό περιεχόμενο.
Σχετικά με θέματα που θίγεις στο παρών ποστ, μπορείς να μας τα στέλνεις και με πμ (προσωπικό μήνυμα). Υπάρχει και σχετικός κανονισμός γι αυτό.

Καταρχήν θέλω να σε ρωτήσω και να πεις δημοσίως (επειδή το ανέφερες), τι εννοείς όταν λες ότι ανήκουμε σε κάποιο περιβάλλον? ποιο είναι αυτό μπορούμε να μάθουμε κι εμείς.....??? ohmy.gif

Nα είσαι σίγουρος ότι τα όποια λάθη γίνονται από παράλειψη και λόγω του ότι είναι αδύνατον να τα βλέπουμε όλα. Και λόγω όγκου γραπτών και λόγω του ότι δεν είμαστε πολλοί οι mods στο κομμάτι των κατηοριών αυτών. Την περισσότερη δουλειά (και μάλιστα εξαιρετική) την κάνει (ανιδιοτελώς) ο gspara και πιστεύω ότι είναι άδικη η "επίθεση" που του έκανες με το ποστ σου. Επειδή αισθάνομαι ότι πολλές φορές "παλεύει" μόνος και δεν έχει την υποστήριξη που θα έπρεπε από τους υπολοίπους (για διάφορους λόγους), σας παρακαλώ να διευκολύνουμε το έργο του και όχι να το δυσχεραίνουμε..

Γι αυτό σε παρακαλώ διάβασε προσεκτικά το παρακάτω:

Με αφορμή αυτό που γράφεις λοιπόν, θέλω να πω (για όσους δεν το ξέρουν ή για όσους δεν το θυμούνται) ότι υπάρχει ένα κουμπάκι στο τέλος κάθε ποστ που λέγεται Report (ή Αναφορά). Πατώντας αυτό, μπορείτε να αναφέρετε το συγκεκριμένο ποστ σαν μη σωστό (ως το προς το πνεύμα του κανονισμού και την εν γένει φιλοσοφία του basketforum) και μαζί με μερικά λόγια γιατί το θεωρείτε μη σωστό, μας έρχεται αυτή η αναφορά στο inbox των διαχειριστών (moderators) οπότε θα μπούμε να το δούμε και να δράσουμε αναλόγως.

Βοηθήστε μας για να μπορούμε κι εμείς να είμαστε παρών εγκαίρως σε τυχόν πρόβλημα. Είναι φύση αδύνατον να τα βλέπουμε όλα παντού μέσα στο forum.
Ούτε θέλουμε να κάνουμε τον αστυνόμο.. Θεωρούμε ότι έχουμε να κάνουμε με μεγάλους και σοβαρούς ανθρώπους

H ευχή μου είναι να μην χρειάζεται να στέλνουν οι χρήστες μας reports για posts άλλων.. αλλά αν χρειαστεί πρέπει να το κάνουν.

Σας παρακαλώ επίσης εγώ, ο gspara και όλο το υπόλοιπο moderating team να σέβεστε τον χώρο εδώ που σας δίνει βήμα έκφρασης και επικοινωνίας και να συμμορφώνεστε με τον κανονισμό λειτουργίας μας (τον οποίο μπορείτε να διαβάσετε εδώ και τον έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας).

Leonkalf διαπίστωσα ότι αν κάτι αφορά κάποιο άτομο από το περιβάλλον σας,και χρόνος υπάρχει και οι ενέργειες για ανταπόκριση είναι άμεσες.Σε αντίθεση με ανυπόστατα,ψευδή πόστ που θίγουν και δυσφημούν ομάδες,πρόσωπα και καταστάσεις εδώ και μήνες,και κανένας δεν προέβει σε καμία ενέργεια σύμφωνα με τους κανονισμούς,ακόμα και από χτες που το επισήμανα.Στο τόπικ αυτό υπάρχουν άφθονα προσβλητικά ποστ και απορώ πως τα αφήνετε να υπάρχουν.Ποιος προστατεύει ομάδες και άτομα όταν αυτά προσβάλλονται εδώ και καιρό ενώ δεν γνωρίζουν την ύπαρξη αυτών των ποστ??Ως νέος χρήστης ,έγινα μέλος χτες , βρήκα τρομερά προσβλητικά ποστ,τα οποία εσείς εδώ και καιρό αναπαράγεται δημόσια ,και περιμένω να δω τις ενέργειές σας για να καταλάβω τί θεωρείτε και εσείς προσβλητικό και τι περίεχει μπασκετικό ύφος...Σε κάθε περίπτωση ,αποφύγετε τις φιλοφρονήσεις μεταξύ σας και αφήστε τους αναγνώστες και τα μέλη να κρίνουν ,αν εδώ μέσα τηρούνται επιλεκτικά οι κανόνες και αν προστατεύεται και αναπαράγεται το μπασκετικό ύφος και ήθος...Προς το παρόν το τόπικ είναι γεματό σκουπίδια,αναπαραγωγή προσβολων ,το οποίο σημάινει πως το φόρουμ και οι moderators υιοθετούν αυτές τις απόψεις και τις αποδέχονται ως αληθείς,εκτός και αν σβηστούν έστω και τώρα που λάβατε γνώση...Αν μπορείτε να αποκαταστήσετε κάποια τάξη έχει καλώς,διαφορετικά μην υποστηρίζεται ότι το φόρουμ προάγει το μπασκετικό ύφος από τη στιγμή που παραδέχεστε τα λάθη σας,και δεν μπορείτε να το ελέγξετε,και να ξέρει ο καθένας οτί έδω μέσα μπορεί να μπει να γράφει και να διαβάζει ψέματα,προσβολές και να συκοφαντεί ανεξέλεγκτα χωρίς επιπτώσεις,γιατί αυτό συμβαίνει εδώ και μήνες.Περιμένω να δω τις ενεργειές ,την άποψη σας και τη διαγραφή τραγικών ποστ του παρελθέντος κάθως αυτό είναι στις αρμοδιότητές σας.
leonkalf
Καλησπέρα.

Θέλεις να μου πεις ποια (νομίζεις) είναι τα άτομα του περιβάλλοντός μας? 39.gif
Παρακαλώ απάντησε μου.

Το topic από ότι βλέπω έχει 35 σελίδες, μπορείς να κάνεις τα report posts στα οποία αναφέρθηκα ώστε να τα δούμε συγκεκριμένα? Προσωπικά δεν έχω δει ακόμα καθόλου προς τα πίσω, λόγω έλλειψης χρόνου. Την κατηγορία φέτος δεν την έχω "παρακολουθήσει" σχεδόν καθόλου, οπότε αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Είμαι ειλικρινής απέναντι και σε σένα και σε όλους. Υπάρχουν στο forum πολλές κατηγορίες, πολλά ενεργά topics και δυστυχώς λίγοι mods γι αυτές τις κατηγορίες.
Αν γίνει το report post, θα μπορέσουν να το δουν όλοι oι mods οπότε θα γίνει πιο άμεσα διάβασμα των εν λόγω posts.

Όταν δω αυτά στα οποία αναφέρεσαι, και πολύ πιθανόν να συμβαίνει αυτό που αναφέρεις, θα επανέλθω με post.

Μην είσαι καχύποπτος πάντως, μπορώ να σου πω ότι το moderating team δεν είχε κάποιο 'σκοπό' να μην κάνει κάποια ενέργεια και να αφήνει προσβολές, ψεύδη κλπ.

Είμαστε μια κοινότητα εδώ, αν έχουμε καλή επικοινωνία η κατάσταση θα είναι καλύτερη σίγουρα.


ghosttru
QUOTE (leonkalf @ Dec 9 2016, 18:06 ) *
Καλησπέρα.

Θέλεις να μου πεις ποια (νομίζεις) είναι τα άτομα του περιβάλλοντός μας? 39.gif
Παρακαλώ απάντησε μου.

Το topic από ότι βλέπω έχει 35 σελίδες, μπορείς να κάνεις τα report posts στα οποία αναφέρθηκα ώστε να τα δούμε συγκεκριμένα? Προσωπικά δεν έχω δει ακόμα καθόλου προς τα πίσω, λόγω έλλειψης χρόνου. Την κατηγορία φέτος δεν την έχω "παρακολουθήσει" σχεδόν καθόλου, οπότε αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Είμαι ειλικρινής απέναντι και σε σένα και σε όλους. Υπάρχουν στο forum πολλές κατηγορίες, πολλά ενεργά topics και δυστυχώς λίγοι mods γι αυτές τις κατηγορίες.
Αν γίνει το report post, θα μπορέσουν να το δουν όλοι oι mods οπότε θα γίνει πιο άμεσα διάβασμα των εν λόγω posts.

Όταν δω αυτά στα οποία αναφέρεσαι, και πολύ πιθανόν να συμβαίνει αυτό που αναφέρεις, θα επανέλθω με post.

Μην είσαι καχύποπτος πάντως, μπορώ να σου πω ότι το moderating team δεν είχε κάποιο 'σκοπό' να μην κάνει κάποια ενέργεια και να αφήνει προσβολές, ψεύδη κλπ.

Είμαστε μια κοινότητα εδώ, αν έχουμε καλή επικοινωνία η κατάσταση θα είναι καλύτερη σίγουρα.

Ως νέος χρήστης παρατήρησα ότι ο gspara έχει εδώ και μήνες συχνή παρουσία στο τόπικ και είναι και moderator,μπορεί να σε βοηθήσει έχοντας γνώση του τόπικ...Είναι δική σας δουλειά να <<καθαρίσετε>> το τόπικ καθώς τα προσβλητικά ποστ είναι πάρα πολλά εδώ και καιρό.Εγώ δεν μπήκα για να υποδείξω ποια είναι τα ανυπόστατα και προσβλητικά πόστ,τα αφήνω στη δική σας κρίση,αλλά για να επιβεβαιώσω ότι εδώ μέσα γράφονται ψέμματα και συκοφαντίες, δεν υπήρχε κανένας έλεγχος και κανένας κανόνας και ο καθένας έκανε ότι ήθελε ,πράγμα το οποίο παραδέχεστε οτί μπορεί να συμβαίνει...Οπότε από εσάς εξαρτάται να δείξετε τι θεωρείται προσβολή,συκοφαντία και ψέμα και αν συμφωνείτε με κάποια ποστ , να τα αφήσετε να τα αναπαραγέται και να τα υιοθετείτε.Σε καμία περίπτωση πάντως όσο αφήνονται αυτά τα ποστ,δε μπορείτε να μας πείσετε οτί δε γίνεται σκόπιμα,τώρα που λάβατε γνώση...όυτε να υποστηρίζετε ότι το τόπικ απαρτίζεται απο ποστ με μπασκετικό ύφος,αντιθέτως απαρτίζεται από ψέμματα,προσβολές και συκοφαντίες...δουλειά του moderating team είναι να τα βρει και να τα απομακρύνει,γιατί τόσο καιρό τα έχει αφήσει...
WONDERER
QUOTE (ghosttru @ Dec 9 2016, 19:09 ) *
Ως νέος χρήστης παρατήρησα ότι ο gspara έχει εδώ και μήνες συχνή παρουσία στο τόπικ και είναι και moderator,μπορεί να σε βοηθήσει έχοντας γνώση του τόπικ...Είναι δική σας δουλειά να <<καθαρίσετε>> το τόπικ καθώς τα προσβλητικά ποστ είναι πάρα πολλά εδώ και καιρό.Εγώ δεν μπήκα για να υποδείξω ποια είναι τα ανυπόστατα και προσβλητικά πόστ,τα αφήνω στη δική σας κρίση,αλλά για να επιβεβαιώσω ότι εδώ μέσα γράφονται ψέμματα και συκοφαντίες, δεν υπήρχε κανένας έλεγχος και κανένας κανόνας και ο καθένας έκανε ότι ήθελε ,πράγμα το οποίο παραδέχεστε οτί μπορεί να συμβαίνει...Οπότε από εσάς εξαρτάται να δείξετε τι θεωρείται προσβολή,συκοφαντία και ψέμα και αν συμφωνείτε με κάποια ποστ , να τα αφήσετε να τα αναπαραγέται και να τα υιοθετείτε.Σε καμία περίπτωση πάντως όσο αφήνονται αυτά τα ποστ,δε μπορείτε να μας πείσετε οτί δε γίνεται σκόπιμα,τώρα που λάβατε γνώση...όυτε να υποστηρίζετε ότι το τόπικ απαρτίζεται απο ποστ με μπασκετικό ύφος,αντιθέτως απαρτίζεται από ψέμματα,προσβολές και συκοφαντίες...δουλειά του moderating team είναι να τα βρει και να τα απομακρύνει,γιατί τόσο καιρό τα έχει αφήσει...

Καταρχήν σαν νεος χρήστης καλωσήρθες
Αν εχεις δικιο και θεωρείς συκοφαντίες πολλα απο αυτα που διαβαςες Οικειοθελώς εδω μεσα μπορω να σου προτεινω να κανεις κατι ευκολο να μην χρησιμοποιείς το τόπικ ή ακομα και το φόρουμ
Εσυ εισαι νεος χρήστης και έβγαλες αποψη για ανακρίβειες κτλ καλο θα ηταν να μας αποδείξεις μερικα απο αυτα και οχι σε σχεση
Με το αν οι moderator κανουν καλα την δουλεια τους αλλα για να μας διαφωτίσεις για θεματα που εχουν συζητηθεί εδω μεσα
Προσωπικά επειδη γράφω εδω αρκετό καιρο και έγραφα και πιο παλιά με αλλο nickname δεν θα συμφωνήσω μαζι σου και αυτο γιατι τουλάχιστον για γ εθνική εχω παρακολουθήσει αρκετα και εχω διαπιστώσει τα περισσότερα απο αυτα που λέγονται ..
Σιγουρα μερικα μπορει να μην πέφτουν κοντα στην πραγματικότητα αλλα εδω κανουμε συζητήσεις και υποθέσεις και οχι δικαστήριο..
Αληθεια πως το βρηκες το φόρουμ?

Φιλικά παντα
WONDERER
Ικαρος Ν. Σμ.-Καοκ 1 ουτε για αστείο . Ισως ξεσπάσει κιολας ο Ίκαρος...
Ερμιονιδα-Δαφνη Δαφ. 1 ένστικτο....
Ακρατα-Καλαματα 1 μπερδεμενη η Ακράτα πιο ήρεμη η Καλαμάτα αλλα θα παω με την έδρα
Ιλιον-Αρης Πετρ. 2 επειδη οι @@@ πρεπει να πληρώνονται η Πετρούπολη εχει χρυση ευκαιρια για νικη που δεν θα την δουν πολλοί..
Πευκη-Κεραυνος 1 ήρθε ή ώρα να σπάσει το ρόδι αν αποφασίσουν να σοβαρευτούν...
Ικαρος Καλλ.-Πορφυρας 1 κρίσιμο παιχνίδι για την καλλιθεα σαφώς πιο ομαδα απο πορφύρα
Εσπερος-Αχαγια 2 τοπικό ντέρμπι και δίνω μπόνους στους φιλοξενούμενους που θεωρώ πιο ήρεμους..
akratacity
Τλκ οι πέντε από το Ιλιον δεν θα αγωνιστούν αύριο?
Ή Καλαματα θα αγωνιστεί χωρίς Τριαντάφυλλοπουλο τον οποίο προφυλάσσει εν όψει του εντός έδρας αγώνα με το Γλαυκό. Θυμιζω ότι κάτι αντίστοιχο έκανε και η Ερμιονιδα με Διαμαντοπουλο...
gspara
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ-ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 1

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ-ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2

ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ-ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 1

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ-ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟ 2

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΑΟ ΠΟΡΦΥΡΑΣ 1

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 1
Gkos
QUOTE (WONDERER @ Dec 9 2016, 02:16 ) *
ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ 100% ΟΤΙ ΑΚΟΥΣ....ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΒΟΥΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΓΛΕΝΤΙ
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΤΕΥΝΑΣΕΙ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ...ΥΠΟΘΕΤΩ....ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ INFO ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ
ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΙΑΤΡΙΚΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ...


Η ερώτηση του φίλου ήταν ποιος πήγε στο νοσοκομείο, και η απάντηση που του έδωσα αφορουσε αυτό:ο Φουντας.
Ποιος άλλος θα μπορούσε να πάει,ποιοι φταίνε κλπ είναι άλλη συζήτηση και εγώ δεν μπορώ να εκφράσω άποψη γιατί δεν ήμουνα παρόντας και ας έχω μιλήσει με διαφόρους(παρόντες).
Καλή Κυριακή και να γινουν ωραια ματς !
nichols92
Ικαρος ΝΣ- ΚΑΟΚ 1 (με επιφυλαξη στο θεμα βελιζιωτη, αν δε παιξει θα ναι πολυ οριακο, ο Καοκ παρα τις απουσιες εχει τις λυσεις στη περιφερεια οσο καμια αλλη ομαδα)
Ερμιονη-Δαφνη 2 (διαφορα ποιοτητας και βαθους)
Ακρατα-Καλαμτα 1 (πολυ οριακα λογω απουσιων και ασταθειας. Ασσος με 1-5)
Πευκη-Κεραυνος 2(αρκουν οι 3 παικτες του Αιγιου να κερδισουν αυτη τη Πευκη)
Ιλιον-Αρης Πετρουπολης 1 παρα τις απουσιες
Ικαρος Καλιθεας-Πορφυρας 1
Εσπερος - Αχαγια 2 (να μη σκασει μια βομβαwink.gif

Καλα παιχνιδια και καλη κυριακη!!
azeppos
QUOTE(nichols92 @ Dec 11 2016, 14:50 ) *
Ικαρος ΝΣ- ΚΑΟΚ 1 (με επιφυλαξη στο θεμα βελιζιωτη, αν δε παιξει θα ναι πολυ οριακο, ο Καοκ παρα τις απουσιες εχει τις λυσεις στη περιφερεια οσο καμια αλλη ομαδα)
Ερμιονη-Δαφνη 2 (διαφορα ποιοτητας και βαθους)
Ακρατα-Καλαμτα 1 (πολυ οριακα λογω απουσιων και ασταθειας. Ασσος με 1-5)
Πευκη-Κεραυνος 2(αρκουν οι 3 παικτες του Αιγιου να κερδισουν αυτη τη Πευκη)
Ιλιον-Αρης Πετρουπολης 1 παρα τις απουσιες
Ικαρος Καλιθεας-Πορφυρας 1
Εσπερος - Αχαγια 2 (να μη σκασει μια βομβαwink.gif

Καλα παιχνιδια και καλη κυριακη!!

Πεύκη-Κεραυνός 1 +8
Δικαιότατη νίκη της Πεύκης καθώς έπαιξε απο την αρχή καλύτερα παρα τις όποιες προσπάθειες των διαιτητων να την κρατάνε μέσα στο παιχνίδι.....
bball.gif bball.gif
azeppos
QUOTE(azeppos @ Dec 11 2016, 20:02 ) *
Πεύκη-Κεραυνός 1 +8
Δικαιότατη νίκη της Πεύκης καθώς έπαιξε απο την αρχή καλύτερα παρα τις όποιες προσπάθειες των διαιτητων να την κρατάνε μέσα στο παιχνίδι.....
bball.gif bball.gif

Επειδή το εχω γράψει λιγο λαθος εννοώ οτι οι διαιτητες κρατουσαν το Αιγιο μεσα στο παιχνιδι...
akratacity
Νίκη σήμερα για την ομάδα της Ακρατας με κακό μπάσκετ επιθετικά, αλλά επιτέλους με διάθεση στην άμυνα και μαχητικότητα από όλους τους παίχτες. Το τελικό σκορ ίσως αδικεί την Ακρατα που προηγήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με διψηφιες διάφορες (νομίζω εως και 17 πόντοι), ίσως και να αδικεί και την ομάδα της καλαματας που με εξαίρεση καποια διαστήματα στο τρίτο δεκάλεπτο έλεγξε απόλυτα τον ρυθμό, πηγαίνοντας σε αργο τέμπο το παιχνίδι.
Ή καλαματα με όπλο την πίεση σε όλο το γήπεδο πήγε να κάνει τη ζημιά στο τέλος. Της αξίζουν συγχαρητήρια γτ είναι μία ομάδα που φαινομενικά δεν γεμίζει...το μάτι αλλά μέσα στο γήπεδο παλεύει για σαράντα λεπτά καλύπτοντας έτσι το χαντικαπ ποιότητας.
Όσο για την Ακρατα συνεχίζει με ένα μεγάλο παιχνίδι στην αθηνα ενάντια στη Δάφνη Δαφνιου και αν θέλει να ανέβει βαθμολογικά θα πρέπει να κάνει ενα μεγάλο διπλό. Θα γίνει ε αυτή την εδρα επί του πρωτοπόρου???Δύσκολο, μα όχι ακατόρθωτο...
WONDERER
QUOTE (akratacity @ Dec 12 2016, 00:39 ) *
Νίκη σήμερα για την ομάδα της Ακρατας με κακό μπάσκετ επιθετικά, αλλά επιτέλους με διάθεση στην άμυνα και μαχητικότητα από όλους τους παίχτες. Το τελικό σκορ ίσως αδικεί την Ακρατα που προηγήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με διψηφιες διάφορες (νομίζω εως και 17 πόντοι), ίσως και να αδικεί και την ομάδα της καλαματας που με εξαίρεση καποια διαστήματα στο τρίτο δεκάλεπτο έλεγξε απόλυτα τον ρυθμό, πηγαίνοντας σε αργο τέμπο το παιχνίδι.
Ή καλαματα με όπλο την πίεση σε όλο το γήπεδο πήγε να κάνει τη ζημιά στο τέλος. Της αξίζουν συγχαρητήρια γτ είναι μία ομάδα που φαινομενικά δεν γεμίζει...το μάτι αλλά μέσα στο γήπεδο παλεύει για σαράντα λεπτά καλύπτοντας έτσι το χαντικαπ ποιότητας.
Όσο για την Ακρατα συνεχίζει με ένα μεγάλο παιχνίδι στην αθηνα ενάντια στη Δάφνη Δαφνιου και αν θέλει να ανέβει βαθμολογικά θα πρέπει να κάνει ενα μεγάλο διπλό. Θα γίνει ε αυτή την εδρα επί του πρωτοπόρου???Δύσκολο, μα όχι ακατόρθωτο...


Αν καταφέρετε και αξιοποιήσετε την υπεροπλία σας στις θέσεις 4-5 με δεδομένο ότι η δάφνη έχει 2 ουσιαστικά
επικύνδυνους παίχτες σε αυτές τις θέσεις και η περιφέρεια σας συγκρατήσει την αντίπαλη περιφέρεια θεωρώ πως
έχετε πολύ καλές δυνατότητες..

(και ελπίζω να μην παίξετε 7 προς 5...γιατί εκεί δεν βγαίνει αριθμητικά...)
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Dec 12 2016, 09:57 ) *
Αν καταφέρετε και αξιοποιήσετε την υπεροπλία σας στις θέσεις 4-5 με δεδομένο ότι η δάφνη έχει 2 ουσιαστικά
επικύνδυνους παίχτες σε αυτές τις θέσεις και η περιφέρεια σας συγκρατήσει την αντίπαλη περιφέρεια θεωρώ πως
έχετε πολύ καλές δυνατότητες..

(και ελπίζω να μην παίξετε 7 προς 5...γιατί εκεί δεν βγαίνει αριθμητικά...)

Μαλλον δεν έχεις δει καθόλου την Ακρατα φέτος για να μιλάς για υπεροπλία στους ψηλούς. Θεωρητικά ίσως έχουμε περισσότερες λύσεις αλλά για να έχουμε πλεονέκτημα θα πρέπει να εμφανιστεί ο περυσινος Λαφης και τα αδέρφια Μανταλβανοι να συνεχίσουν από εκεί που σταμάτησαν με την Καλαματα όντας πολύ μαχητικοί σε άμυνα και ριμπάουντ. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που θα έχουμε με τη Δαφνη δεν είναι η ατομική ποιότητα κάποιων παιχτών της που είναι δεδομένη, αλλά ο βαθμός ομοιογενειας της που της δίνει μεγάλο πλεονέκτημα, ειδικά τώρα που εμείς ακόμα ψαχνομαστε. Θεωρώ ότι με την επιστροφή του Λαππα (καταλυτικός σε οργάνωση και σκορ), θα είμαστε ανταγωνιστικοι, αλλα ή Δάφνη είναι ξεκάθαρο φαβορί.
EAST END
Φιλανθρωπικός αγώνας Μπάσκετ: ΚΑΟ Λυκόβρυσης vs Σύλλογος Βετεράνων Καλαθοσφαιριστών Ελλάδας.
Ο Κ.Α.Ο. Λυκόβρυσης ‘’φιλοξενεί’’ τους Βετεράνους Καλαθοσφαιριστές Ελλάδας διοργανώνοντας ένα ξεχωριστό αγώνα μπάσκετ τον οποίο θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι παρευρεθούν την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου στις 6 μ.μ. στο Κλειστό Γυμναστήριο Πεύκης.
Στόχος του αγώνα είναι η ενίσχυση του έργου του Εθελοντικού Οργανισμού "Το Χαμόγελο του Παιδιού" και η εθελοντική συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης από τους θεατές [τρόφιμα, ρούχα] τα οποία θα ενισχύσουν τις κοινωνικές δομές του δήμου μας (δεν θα υπάρχει προκαθορισμένη τιμή εισιτηρίου).
Για το σκοπό αυτό, θα υπάρχει στην είσοδο του γυμναστηρίου σημείο συγκέντρωσης για είδη πρώτης ανάγκης και ειδικός κουμπαράς για την ενίσχυση του έργου του ‘’ΧΑΜΟΓΕΛΟΥ του ΠΑΙΔΙΟΥ΄’.
Παράλληλα, στο ημίχρονο του αγώνα θα πραγματοποιηθούν βραβεύσεις και μετά την λήξη του αγώνα κληρώσεις δώρων για τους θεατές που θα παρευρεθούν στην εκδήλωση.
Μεγάλος νικητής αναμένεται να είναι η Ανθρωπιά & η Αλληλεγγύη!
Το ραντεβού μας είναι συγκεκριμένο: Κυριακή 18 Δεκεμβρίου στις 6 μ.μ. στο Κλειστό Γυμναστήριο Πεύκης (Δαβάκη & Σ. Καράγιωργα ,Πεύκη)
Click to view attachment
khemprits
έχοντας δει μερικά ματσάκια της κατηγορίας ,και ξέροντας λίγα πράγματα για τους παίκτες,πιστεύω ότι το επερχόμενο ματς της πρωτοπόρου με την Ακράτα,θα είναι ντέρμπι και η ομάδα της ανατολικής Αιγιαλείας μπορεί να το διεκδικήσει.Μην ξεχνάτε την βοήθεια που δίνει το τρομερά μπασκετικό κοινό που την ακολουθεί παντουυυυ!
nichols92
QUOTE (khemprits @ Dec 13 2016, 22:32 ) *
έχοντας δει μερικά ματσάκια της κατηγορίας ,και ξέροντας λίγα πράγματα για τους παίκτες,πιστεύω ότι το επερχόμενο ματς της πρωτοπόρου με την Ακράτα,θα είναι ντέρμπι και η ομάδα της ανατολικής Αιγιαλείας μπορεί να το διεκδικήσει.Μην ξεχνάτε την βοήθεια που δίνει το τρομερά μπασκετικό κοινό που την ακολουθεί παντουυυυ!



Καθαρα μπασκετικα μιλωντας, στην Ακρατα ανεβηκε πολυ ο πηχης το καλοκαιρι και οι προσδοκιες για τις επανω θεσεις, αλλα μεχρι τωρα η τοπικη ομαδα δεν εχει βρει την ταυτοτητα της σαν ομαδα. ενδιαφερουσες μοναδες με πολλα ομως σκαμπανεβασματα και ασταθεια ακομα και στον ρυθμο των ματς, ενω στην αρχη σκοραρε με ανεση 75+ ποντους πλεον βαζει με το ζορι 60.. Φαβορι η δαφνη σαν πιο ομοιογενεις ομαδα αλλα αν ο Κοουτς Ζιζηλας εμφανισει καποιο Τρικ τη Κυριακη και αν -κυριως θεωρω εγω- μπουν τα μακρινα σουτ, εχει καλες πιθανοτητες να παει το ματς στο νημα, και εκει το αγχος θα το εχει η Δαφνη
bet21
QUOTE (nichols92 @ Dec 13 2016, 22:40 ) *
Καθαρα μπασκετικα μιλωντας, στην Ακρατα ανεβηκε πολυ ο πηχης το καλοκαιρι και οι προσδοκιες για τις επανω θεσεις, αλλα μεχρι τωρα η τοπικη ομαδα δεν εχει βρει την ταυτοτητα της σαν ομαδα. ενδιαφερουσες μοναδες με πολλα ομως σκαμπανεβασματα και ασταθεια ακομα και στον ρυθμο των ματς, ενω στην αρχη σκοραρε με ανεση 75+ ποντους πλεον βαζει με το ζορι 60.. Φαβορι η δαφνη σαν πιο ομοιογενεις ομαδα αλλα αν ο Κοουτς Ζιζηλας εμφανισει καποιο Τρικ τη Κυριακη και αν -κυριως θεωρω εγω- μπουν τα μακρινα σουτ, εχει καλες πιθανοτητες να παει το ματς στο νημα, και εκει το αγχος θα το εχει η Δαφνη

περα του γεγονοτος οτι η δαφνη ειναι καλη ομαδα και φαβορι με παικτες που την εχουν την ανοδο,αδιαμφισβητητα ειναι και η πιο προβεβλημενη ομαδα.Ολα τα σαιτ εδω και 2 χρονια μας εχουν βομβαρδισει με ρεπορταζ επομενως θεωρω οτι θα ειναι η μια ομαδα ανοδου.οποια ομαδα κρατησει την εδρα της και κανει 5-6 νικες εκτος θα ειναι σιγουρα στην τριαδα.Η ακρατα εχει μια τετραδα ποιοτικοτατη αλλα δεν πειθει προς το παρον Ευκολα ομως μπορει να παρει μπρος.δεν πειθουν επισης ικαρος και κορινθος.Βεβαια η κορινθος εχει απουσιες .σοβαρος εσπερος.εκπληξη γλαυκος οσο για ιλιον δειχνει οτι θα κρατησει την εδρα του εχει κανει μια διπλη νικη στην ακρατα ψαχνει τις αλλες 4-5 εκτος.Προβληματιζει εκτος.Νωρις ακομα αλλα καποια συμπερασματα μπορουμε να βγαλουμε
akratacity
Πιο έμπειρη ομάδα η Δάφνη. Ή Ακρατα έχει καλό ρόστερ αλλα έχει και πολλά στοιχήματα να διαχειριστεί ο κοουτς Ζιζηλας...
nichols92
Κορινθος-Ερμιονη 1 ευκολα
Καλαματα - Γλαυκος 1 εδρα
Κεραυνος-Ενωση Ιλιου 2, ενα επιπεδο ανωτερο το Ιλιο
Πορφυρας-Πευκη 1 δυσκολα ομως (παραταση)
Αχαγια-Ικαρος Καλιθεας 1 εδρα και ατομικη ποιοτητα
Δαφνη-Ακρατα 2 στη παραταση
fastbreak70
QUOTE(nichols92 @ Dec 17 2016, 01:08 ) *
Δαφνη-Ακρατα 2 στη παραταση

καλο ρε φιλε...
μηπως εισαι ο προεδρος της ακρατας???
akratacity
Κορινθος-Ερμιονη 1 γτ θα έχει κόσμο???περίεργη απόφαση από εοκ...
Αχαγια-Ικαρος Καλλ. 1 καλύτερη και πιο έμπειρη ομάδα η Αχαγια
Κεραυνος-Ιλιον 1 για να γλιτώσουν το πρόστιμο οι αιγιωτες...
Πορφύρας-Πευκη 1 ντέρμπι
Καλαματα-Γλαυκος 1 έδρα, καίγεται για τη νίκη ή καλαματα μετά το στραπατσο από Ερμιονη
Δαφνη-Ακρατα ? Αντί πρόβλεψης αυτή την αγωνιστική θέλω να πω ότι για την ομαδα μου αυτό το παιχνίδι είναι κομβικό. Ότιδηποτε άλλο από μία ανταγωνιστική εμφάνιση θα είναι άσχημο αποτέλεσμα και κακός οιωνός για τη συνέχεια. Πρέπει οι προσωπικότητες της Ακρατας να βγάλουν επιτελους εγωισμό πάνω στο παρκέ...
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(akratacity @ Dec 17 2016, 01:42 ) *
Κορινθος-Ερμιονη 1 γτ θα έχει κόσμο???περίεργη απόφαση από εοκ...
Αχαγια-Ικαρος Καλλ. 1 καλύτερη και πιο έμπειρη ομάδα η Αχαγια
Κεραυνος-Ιλιον 1 για να γλιτώσουν το πρόστιμο οι αιγιωτες...
Πορφύρας-Πευκη 1 ντέρμπι
Καλαματα-Γλαυκος 1 έδρα, καίγεται για τη νίκη ή καλαματα μετά το στραπατσο από Ερμιονη
Δαφνη-Ακρατα ? Αντί πρόβλεψης αυτή την αγωνιστική θέλω να πω ότι για την ομαδα μου αυτό το παιχνίδι είναι κομβικό. Ότιδηποτε άλλο από μία ανταγωνιστική εμφάνιση θα είναι άσχημο αποτέλεσμα και κακός οιωνός για τη συνέχεια. Πρέπει οι προσωπικότητες της Ακρατας να βγάλουν επιτελους εγωισμό πάνω στο παρκέ...

Ο ζωντός συμμετέχει ενεργά στην ανδρική ομάδα ;
akratacity
QUOTE (POLIS KALLITHEAS @ Dec 17 2016, 18:04 ) *
Ο ζωντός συμμετέχει ενεργά στην ανδρική ομάδα ;

Όχι, τον πηραμε απλά για να υπάρχει μέχρι να κλείσουμε τζορνταν μουριχιδη...............
khemprits
QUOTE (akratacity @ Dec 17 2016, 17:03 ) *
Όχι, τον πηραμε απλά για να υπάρχει μέχρι να κλείσουμε τζορνταν μουριχιδη...............



φιλε akratacity ,δεν χρειαζεται να ειρωνευεσαι τον συμforumιτη.μια ερώτηση σου έκανε.μετά απορούμε πως δημιουργούνται κακές εντυπώσεις για περιοχές όπως ακρατα ,αιγιο.κτλπ
akratacity
QUOTE (khemprits @ Dec 18 2016, 12:59 ) *
φιλε akratacity ,δεν χρειαζεται να ειρωνευεσαι τον συμforumιτη.μια ερώτηση σου έκανε.μετά απορούμε πως δημιουργούνται κακές εντυπώσεις για περιοχές όπως ακρατα ,αιγιο.κτλπ

Πως δημιουργούνται δλδ αυτές οι κακές εντυπώσεις???
akratacity
Από τις 15 ομάδες του πρωταθλήματος, οι 14 παίζουν με τις ίδιες μπάλες. Στη Δάφνη μάλλον έχουν μείνει λιγο πίσω και παίζουν με τις περυσινες. Έχω να πω ότι τα τερτιπια με τις μπάλες είναι εντελώς αναχρονιστικά, προκειμένου να επηρεάσουν την απόδοση του φιλοξενούμενου.
ΝΕΣΤΩΡ
ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ

1ο ημίχρονο 40-28

φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ
ΝΕΣΤΩΡ

ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ

64 - 63 τελικό

μία "καλή" νίκη για τον ΠΟΡΦΥΡΑ

φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ
akratacity
Δαφνη-Ακρατα 66-46 στο 34'. Τελικό 74-68. Με χαμηλό σχήμα και Βεσκουκη στο 5 η Ακρατα παραλίγο να πετύχει μία επική ανατροπή, όμως οι λεπτομέρειες και κάποια λάθη της στέρησαν τη νίκη. Δίκαιη νικήτρια η Δάφνη βέβαια αλλά ήταν πολύ σημαντική η αντίδραση της ομάδας όταν βρέθηκε στο -20. Πλέον είμαστε στο 5-5 και οι διακοπές των γιορτών θα κρίνουν πολλά εν όψει της συνέχειας.
nichols92
Καλα Χριστουγεννα σε ολους με υγεια σε εσας και στις οικογενειας σας, και μακρια απο τραυματισμους! Εχουμε ηδη ενα μεγαλο δειγμα γραφεις με το 1/3 και βαλε του πρωταθληματος να εχει ολοκληρωθει πλεον... θα χε ενδιαφερον να ανταλλαξουμε αποψεις σχετικα με τη Καλυτερη και τη 2η Καλυτερη εως τωρα πενταδα του πρωταθληματος, το ποια ομαδα θεωρουμε Ευχαριστη και ποια Δυσαρεστη εως τωρα εκπληξη... και φυσικα ποιες ομαδες βλεπουμε για τις 4 (η 5?) θεσεις που οδηγουν στα τοπικα, αλλα και ποιες για τις 2 θεσεις που οδηγουν στη Β'
οι επιλογες μου: Ευχαριστη εκπληξη --> Γλαυκος αναμφιβολα, step up απο περυσι με σωστες διορθωτικες στο ροστερ και ισχυροτατη εδρα.
Δυσαρεστη εκπληξη ---> Πευκη.... ονειρα για πενταδα αλλα μαλλον θα ναι η πρωτη ομαδα που θα αποχαιρετησει
Για ανοδο βλεπω Δαφνη Δαφνιου και Εσπερο, με πιθανη εκπληξη την Ενωση Ιλιου, αν και η ηττα στο Αιγιο (και στη Καλαματα) την αφηνει πισω στην οικονομια του πρωταθληματος...
Για κατω βλεπω με σιγουρια Πευκη και Ερμιονη, βλεπω επισης Ικαρο Καλιθεας που αδυνατει να φανει ανταγωνιστικος εκτος εδρας και Κεραυνο Αιγιου.

Καλυτερη 5αδα: Λαμπροπουλος, Γκινης, Γραμματικος, Οδ.Μπελλας, Φιλιπποπουλος

Δευτερη καλυτερη 5αδα: Κεφαλας, Φωτιου, Βουλγαρης, Βεσκουκης, Οικονομοπουλος


Σαφως οι γνωμες ειναι υποκειμενικες και επισης κανεις δεν εχει 100% εικονα παρα μονο για την ομαδα του.... και επισης ο καθενας κρινει απο τα παιχνιδια που εχει δει, απ οσα ακουει κλπ... περιμενω να ανταλλαξουμε αποψεις συμforumιτες!
akratacity
Επιτέλους είχαμε ανακοίνωση Κορίνθου για το ματς με το Ιλιον για να ακούσουμε και τη δική τους άποψη. Μόλις με δύο εβδομάδες καθυστέρηση. Προφανώς διαμαρτύρεται για την τιμωρία της έδρας και καταλήγει με αιχμές για τη διαιτησία. Μάλλον η σφαγή της Καλλιθέας για να γυρίσουν ένα χαμένο παιχνίδι ξεχάστηκε γρηγορα. Είναι από τις κλασικές ανακοινώσεις "αδικημένων" ομάδων που γίνονται μόνο και μόνο με γνώμονα τα επόμενα παιχνίδια ωστα να πιέσουν και να πάρουν κανενα σφύριγμα. Ακολουθεί και το ντέρμπι στην Ακρατα μην ξεχνιόμαστε...
daniel10

Καλησπέρα σας είμαστε στα 3/8 του πρωταθλήματος η Γ ΕΘΝΙΚΗ έχει πολύ δρόμο ακόμα ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ ΕΙΝΑΙ 4 ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟ 11 ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ 5 ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΤΑ ΔΙΚΑΖΕΤΕ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΠΡΟΣΩΠΟ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ 2017.
akratacity
Ευχάριστη έκπληξη: Σίγουρα ο Γλαύκος, τρομερή πορεία φαίνεται ικανός να μπεί σφήνα στα φαβορί για άνοδο.
Δυσάρεστη: Σίγουρα η Ακρατα. Σχεδιάστηκε για πολύ πιο ψηλά και βρίσκεται στη μέση της βαθμολογίας με πολλές κακές εμφανίσεις. Για να δούμε αν θα της φέρει ο Άγιος Βασίλης το οικογενειακό κλίμα που λείπει φέτος
Καλύτερος προπονητής: Πολυδωροπουλος-Γλαυκος: καλή στελέχωση του ρόστερ και γρήγορο δέσιμο της ομάδας από τον πολύπειρο κόουτς
Καλύτερη πεντάδα: Λαμπροπουλος, Γκίνης, Γραμματικός, Μπελλας Οδ., Μπακας
Δεύτερη πεντάδα: Σερέτης, Μοσχοβακης, Φωτίου, Οικονομόπουλος, Φιλιπποπουλος
Καλύτερος αμυντικος: Κατωποδης
Καλύτερος 6ος παίχτης: Σκαλωμενος

Καλές γιορτές σε όλους...
giolit
QUOTE (nichols92 @ Dec 20 2016, 01:59 ) *
Καλα Χριστουγεννα σε ολους με υγεια σε εσας και στις οικογενειας σας, και μακρια απο τραυματισμους! Εχουμε ηδη ενα μεγαλο δειγμα γραφεις με το 1/3 και βαλε του πρωταθληματος να εχει ολοκληρωθει πλεον... θα χε ενδιαφερον να ανταλλαξουμε αποψεις σχετικα με τη Καλυτερη και τη 2η Καλυτερη εως τωρα πενταδα του πρωταθληματος, το ποια ομαδα θεωρουμε Ευχαριστη και ποια Δυσαρεστη εως τωρα εκπληξη... και φυσικα ποιες ομαδες βλεπουμε για τις 4 (η 5?) θεσεις που οδηγουν στα τοπικα, αλλα και ποιες για τις 2 θεσεις που οδηγουν στη Β'
οι επιλογες μου: Ευχαριστη εκπληξη --> Γλαυκος αναμφιβολα, step up απο περυσι με σωστες διορθωτικες στο ροστερ και ισχυροτατη εδρα.
Δυσαρεστη εκπληξη ---> Πευκη.... ονειρα για πενταδα αλλα μαλλον θα ναι η πρωτη ομαδα που θα αποχαιρετησει
Για ανοδο βλεπω Δαφνη Δαφνιου και Εσπερο, με πιθανη εκπληξη την Ενωση Ιλιου, αν και η ηττα στο Αιγιο (και στη Καλαματα) την αφηνει πισω στην οικονομια του πρωταθληματος...
Για κατω βλεπω με σιγουρια Πευκη και Ερμιονη, βλεπω επισης Ικαρο Καλιθεας που αδυνατει να φανει ανταγωνιστικος εκτος εδρας και Κεραυνο Αιγιου.

Καλυτερη 5αδα: Λαμπροπουλος, Γκινης, Γραμματικος, Οδ.Μπελλας, Φιλιπποπουλος

Δευτερη καλυτερη 5αδα: Κεφαλας, Φωτιου, Βουλγαρης, Βεσκουκης, Οικονομοπουλος


Σαφως οι γνωμες ειναι υποκειμενικες και επισης κανεις δεν εχει 100% εικονα παρα μονο για την ομαδα του.... και επισης ο καθενας κρινει απο τα παιχνιδια που εχει δει, απ οσα ακουει κλπ... περιμενω να ανταλλαξουμε αποψεις συμforumιτες!


Ευχάριστη έκπληξη.. θα συμφωνήσω, Γλαύκος! Χωρίς πολλά λόγια και τυμπανοκρουσίες κατάφερε να δημιουργήσει ένα πολύ
δεμένο σύνολο με σαφης ρόλους και ωραίο μπάσκετ που δεν θα με εκπλήξει αν τερματίσει ακόμα και στην
τελική τριάδα!
Δυσάρεστη έκπληξη.. ΚΑΟΚ και ΠΕΎΚΗ! Ο μεν ΚΑΟΚ γιατί, όχι μόνο δεν έχει καταφέρει, προς το παρόν τουλάχιστον, να
δικαιώσει τις αρχικά πολύ υψηλές προσδοκίες αλλά κυρίως γιατί δεν πείθει καθόλου με το μπάσκετ που
παίζει. Η δε ΠΕΥΚΗ απογοήτευσε σε όλους τους τομείς, ακόμα και στο οργανωτικό κομμάτι με παίχτες να
αποχωρούν μεσούσης της περιόδου και να δείχνει από τόσο νωρίς εικόνα αγωνιστικής και οργανωτικής
διάλυσης.
Άνοδο... ΔΑΦΝΗ και ΕΣΠΕΡΟΣ πιστεύω ότι έχουν τον πρώτο λόγο, μετά ακολουθούν ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. και ΓΛΑΥΚΟΣ. Δεν βλέπω
με τίποτα ΙΛΙΟΝ (δεν μπορεις να ελπίζεις οταν χάνεις από Αίγιο κ Καλαμάτα) και ούτε ΚΑΟΚ εκτός εαν
αλλάξει τελείως η εικόνα τους, που το θεωρώ "κομματάκι" δύσκολο.
Υποβιβασμό... ΠΕΥΚΗ, ΕΡΜΙΟΝΗ, ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ και ΙΚΑΡΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ. Δεν θα πέσει το Αίγιο γιατί έχει καλύτερη έδρα και απο
τους πέντε. ΠΟΡΦΥΡΑΣ και ΚΑΛΑΜΑΤΑ θα σωθούν σχετικά εύκολα.
Καλύτερη πεντάδα... 1.Λαμπρόπουλος 2.Κεφαλας 3.Γραμματικός 4.Μιχόπουλος 5.Φιλιππόπουλος
2η πεντάδα... 1.Μοσχοβάκης 2.Γκίνης 3.Φραντζής 4.Δαρμογιάννης 5.Μακρόπουλος
Καλύτερος προπονητης... 1.Δεσποτακης 2.Πολυδωρόπουλος
Καλά χριστούγεννα συνφορουμητες, χωρίς τραυματισμούς για τους παίχτες και υγεία σε όλους! blove.gif
akratacity
QUOTE (giolit @ Dec 20 2016, 13:50 ) *
Ευχάριστη έκπληξη.. θα συμφωνήσω, Γλαύκος! Χωρίς πολλά λόγια και τυμπανοκρουσίες κατάφερε να δημιουργήσει ένα πολύ
δεμένο σύνολο με σαφης ρόλους και ωραίο μπάσκετ που δεν θα με εκπλήξει αν τερματίσει ακόμα και στην
τελική τριάδα!
Δυσάρεστη έκπληξη.. ΚΑΟΚ και ΠΕΎΚΗ! Ο μεν ΚΑΟΚ γιατί, όχι μόνο δεν έχει καταφέρει, προς το παρόν τουλάχιστον, να
δικαιώσει τις αρχικά πολύ υψηλές προσδοκίες αλλά κυρίως γιατί δεν πείθει καθόλου με το μπάσκετ που
παίζει. Η δε ΠΕΥΚΗ απογοήτευσε σε όλους τους τομείς, ακόμα και στο οργανωτικό κομμάτι με παίχτες να
αποχωρούν μεσούσης της περιόδου και να δείχνει από τόσο νωρίς εικόνα αγωνιστικής και οργανωτικής
διάλυσης.
Άνοδο... ΔΑΦΝΗ και ΕΣΠΕΡΟΣ πιστεύω ότι έχουν τον πρώτο λόγο, μετά ακολουθούν ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. και ΓΛΑΥΚΟΣ. Δεν βλέπω
με τίποτα ΙΛΙΟΝ (δεν μπορεις να ελπίζεις οταν χάνεις από Αίγιο κ Καλαμάτα) και ούτε ΚΑΟΚ εκτός εαν
αλλάξει τελείως η εικόνα τους, που το θεωρώ "κομματάκι" δύσκολο.
Υποβιβασμό... ΠΕΥΚΗ, ΕΡΜΙΟΝΗ, ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ και ΙΚΑΡΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ. Δεν θα πέσει το Αίγιο γιατί έχει καλύτερη έδρα και απο
τους πέντε. ΠΟΡΦΥΡΑΣ και ΚΑΛΑΜΑΤΑ θα σωθούν σχετικά εύκολα.
Καλύτερη πεντάδα... 1.Λαμπρόπουλος 2.Κεφαλας 3.Γραμματικός 4.Μιχόπουλος 5.Φιλιππόπουλος
2η πεντάδα... 1.Μοσχοβάκης 2.Γκίνης 3.Φραντζής 4.Δαρμογιάννης 5.Μακρόπουλος
Καλύτερος προπονητης... 1.Δεσποτακης 2.Πολυδωρόπουλος
Καλά χριστούγεννα συνφορουμητες, χωρίς τραυματισμούς για τους παίχτες και υγεία σε όλους! blove.gif

Τον Μακρόπουλο ήθελα και εγώ να τον βάλω αλλά δεν με βοήθησε η πορεία της ομάδας του. Πολύ καλός ψηλός ίσως η μόνη ελπίδα του Άρη για να σωθεί.
giolit
QUOTE (akratacity @ Dec 20 2016, 15:59 ) *
Τον Μακρόπουλο ήθελα και εγώ να τον βάλω αλλά δεν με βοήθησε η πορεία της ομάδας του. Πολύ καλός ψηλός ίσως η μόνη ελπίδα του Άρη για να σωθεί.

Ο Μακρόπουλος είναι πέρα από πολύ καλός παίχτης και εξαιρετικό παιδί. Δινει πάντα το 100% και μολονότι παίζει με προβληματάκια στα πόδια του (γόνατα) είναι αγωνιστής και θυσιάζεται για την ομάδα που αγωνίζεται! Είναι παράδειγμα προς μίμηση για όλους τους νεότερους αθλητές. Έχεις δίκιο για την πορεία της ομάδας του αλλά εγώ τον προσέθεσα στην 2η κορυφαία πεντάδα γιατί πιστεύω πως ατομικά το αξίζει. Από την ομάδα σου φίλε από την όμορφη Ακρατα, θα έβαζα τον φιλότιμο και αξιόμαχο Κατωπόδη, όχι τόσο για τα τεχνικά του χαρίσματα όσο για το πάθος και την ενέργεια που βγάζει (μου ειχε κανει εντυπωση και οταν ηταν στη Νικη Αμ.). Επίσης μου μοιάζει για καλός χαρακτήρας. Αυτά.. Καλή συνεχεια και καλές γιορτές σε όλους!
boobass
QUOTE (akratacity @ Dec 20 2016, 13:22 ) *
Επιτέλους είχαμε ανακοίνωση Κορίνθου για το ματς με το Ιλιον για να ακούσουμε και τη δική τους άποψη. Μόλις με δύο εβδομάδες καθυστέρηση. Προφανώς διαμαρτύρεται για την τιμωρία της έδρας και καταλήγει με αιχμές για τη διαιτησία. Μάλλον η σφαγή της Καλλιθέας για να γυρίσουν ένα χαμένο παιχνίδι ξεχάστηκε γρηγορα. Είναι από τις κλασικές ανακοινώσεις "αδικημένων" ομάδων που γίνονται μόνο και μόνο με γνώμονα τα επόμενα παιχνίδια ωστα να πιέσουν και να πάρουν κανενα σφύριγμα. Ακολουθεί και το ντέρμπι στην Ακρατα μην ξεχνιόμαστε...

Μεγάλε ήσουν στο γήπεδο με Καλλιθέα? Η Καλλιθέα αυτοκτόνησε, στα τελευταία 2 λεπτά έχασε 6 βολές. Άντε μιλάς χωρις να ξέρεις παρά μόνο άκουσα, μου είπαν, να χαμε να λέγαμε είσαι. Και με την Ερμιόνη ένα παιχνίδι που ήταν για ύπνο, ξύπνησαν την κερκίδα οι διαιτητές με τα σφυρίγματά τους, χωρίς καμία μπασκετική λογική.....Η διοίκηση τώρα έβγαλε ανακοίνωση γιατί τώρα βγήκε η απόφαση και αφου είσαι και πονηρούλης δεν σου προξενεί εντύπωση ότι η επιτροπή καθυστέρησε χαρακτηριστικα να βγάλει την απόφαση έτσι ώστε τα δυο εντος να είναι με Γλαύκο και Δάφνη Δαφνίου? Και οι τιμωρίες των αθλητών γιατί ανακοινώθηκαν μετά το παιχνίδι με τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης? Μήπως για να μην παίξει ο Δανιήλ που η αρχική εισήγηση ήταν να αθωωθεί? Όσον αφορά το μεταξύ μας παιχνίδι είναι πολύ μακριά γιορτές έρχονται, κουραμπιέδες μελομακάρονα γαλοπούλες εμείς χωρίς ψηλούς, δυο ομάδες που θα παλέψουν για 6η 7η θέση τι σοι ντέρμπι είναι αυτό. Μόνο στο μυαλό σου. Καληνύχτα
akratacity
QUOTE (boobass @ Dec 20 2016, 15:18 ) *
Μεγάλε ήσουν στο γήπεδο με Καλλιθέα? Η Καλλιθέα αυτοκτόνησε, στα τελευταία 2 λεπτά έχασε 6 βολές. Άντε μιλάς χωρις να ξέρεις παρά μόνο άκουσα, μου είπαν, να χαμε να λέγαμε είσαι. Και με την Ερμιόνη ένα παιχνίδι που ήταν για ύπνο, ξύπνησαν την κερκίδα οι διαιτητές με τα σφυρίγματά τους, χωρίς καμία μπασκετική λογική.....Η διοίκηση τώρα έβγαλε ανακοίνωση γιατί τώρα βγήκε η απόφαση και αφου είσαι και πονηρούλης δεν σου προξενεί εντύπωση ότι η επιτροπή καθυστέρησε χαρακτηριστικα να βγάλει την απόφαση έτσι ώστε τα δυο εντος να είναι με Γλαύκο και Δάφνη Δαφνίου? Και οι τιμωρίες των αθλητών γιατί ανακοινώθηκαν μετά το παιχνίδι με τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης? Μήπως για να μην παίξει ο Δανιήλ που η αρχική εισήγηση ήταν να αθωωθεί? Όσον αφορά το μεταξύ μας παιχνίδι είναι πολύ μακριά γιορτές έρχονται, κουραμπιέδες μελομακάρονα γαλοπούλες εμείς χωρίς ψηλούς, δυο ομάδες που θα παλέψουν για 6η 7η θέση τι σοι ντέρμπι είναι αυτό. Μόνο στο μυαλό σου. Καληνύχτα

Φίλε πραγματικα σας πνίγει η αδικια, έχεις δίκιο. Έγω βασίζονται στην ανάρτηση του κόουτς Πανουλια στο φβ και στις βολές που χτύπησε ο Κεφάλας (αλήθεια πόσες ήταν , πες μου εσύ που ήσουνα γηπεδο).

Υγ Να ήσασταν φρόνιμα παιδάκια για να μην είχατε τιμωρίες. Δεν θα βγείτε και από πάνω κιόλας.


QUOTE (giolit @ Dec 20 2016, 15:16 ) *
Ο Μακρόπουλος είναι πέρα από πολύ καλός παίχτης και εξαιρετικό παιδί. Δινει πάντα το 100% και μολονότι παίζει με προβληματάκια στα πόδια του (γόνατα) είναι αγωνιστής και θυσιάζεται για την ομάδα που αγωνίζεται! Είναι παράδειγμα προς μίμηση για όλους τους νεότερους αθλητές. Έχεις δίκιο για την πορεία της ομάδας του αλλά εγώ τον προσέθεσα στην 2η κορυφαία πεντάδα γιατί πιστεύω πως ατομικά το αξίζει. Από την ομάδα σου φίλε από την όμορφη Ακρατα, θα έβαζα τον φιλότιμο και αξιόμαχο Κατωπόδη, όχι τόσο για τα τεχνικά του χαρίσματα όσο για το πάθος και την ενέργεια που βγάζει (μου ειχε κανει εντυπωση και οταν ηταν στη Νικη Αμ.). Επίσης μου μοιάζει για καλός χαρακτήρας. Αυτά.. Καλή συνεχεια και καλές γιορτές σε όλους!

Κατωποδης εξαιρετικά τίμιος παίχτης. Φουλ προπονήμενος παίζει πάντα για την ομάδα και δεν δημιουργεί το παραμικρό θέμα στα αποδυτήρια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.