Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
o kakos
QUOTE (akratacity @ May 3 2017, 00:32 ) *
Κάτι μου λέει ότι ο μεγαλοπαραγοντας του Αιγίου θα αρχίσει πολύ σύντομα τα παρακάλια. Ο κεραυνός θέλει τουλάχιστον μία νίκη ακόμα για να σωθεί αλλά θεωρώ δύσκολο να κερδίσει σε Ερμιόνη η Πάτρα (Γλαύκος) γτ μακριά από το Αίγιο η αγνοεί τη νίκη, οπότε θα τα παίξει όλα για όλα με την Ακρατα.
Ένα πολύ πιθανό σενάριο είναι η τριπλή ισοβαθμία Πετρούπολης, κεραυνού και πεύκης στις 11 νίκες, στο οποίο σώζεται η Πετρούπολη.

το γλαυκος αιγιο ειναι διπλο απο εδω ως την πατρα,η πευκη αν χασει τωρα απο εσπερο δεν μενει με τπτ οποτε πιο πιθανο βλεπω αιγιο αρη και ικαρο κοντα στις 10 11 νικες..............
akratacity
QUOTE (o kakos @ May 3 2017, 20:18 ) *
το γλαυκος αιγιο ειναι διπλο απο εδω ως την πατρα,η πευκη αν χασει τωρα απο εσπερο δεν μενει με τπτ οποτε πιο πιθανο βλεπω αιγιο αρη και ικαρο κοντα στις 10 11 νικες..............

Το Αίγιο σε κανονικές συνθήκες (χωρίς συμφωνίες κάτω από το τραπέζι) δεν κερδίζει με τπτ μέσα στο Γλαυκο...Ειδικά τώρα που θα του λείψουν και οι 20αρες του Φωτίου...Πάντως για παραμονή ακόμα και η Ερμιόνη με 3/3 έχει ελπίδες οπότε θα έχουμε ακόμα πολλές συγκινήσεις σε αυτό το θέμα...


Υγ στο Αίγιο αλήθεια πόσους μήνες μέσα είναι οι παίχτες άραγε???...Μπορεί η απληρωσια να φέρνει και...θλάσεις...
o kakos
QUOTE (akratacity @ May 4 2017, 01:42 ) *
Το Αίγιο σε κανονικές συνθήκες (χωρίς συμφωνίες κάτω από το τραπέζι) δεν κερδίζει με τπτ μέσα στο Γλαυκο...Ειδικά τώρα που θα του λείψουν και οι 20αρες του Φωτίου...Πάντως για παραμονή ακόμα και η Ερμιόνη με 3/3 έχει ελπίδες οπότε θα έχουμε ακόμα πολλές συγκινήσεις σε αυτό το θέμα...


Υγ στο Αίγιο αλήθεια πόσους μήνες μέσα είναι οι παίχτες άραγε???...Μπορεί η απληρωσια να φέρνει και...θλάσεις...

γνωριζω οτι σκλαβος και αγγελοπουλος ειναι οκ απο τα οικονομικα,για τον φωτιου δεν γνωριζω!
akratacity
QUOTE (o kakos @ May 4 2017, 10:51 ) *
γνωριζω οτι σκλαβος και αγγελοπουλος ειναι οκ απο τα οικονομικα,για τον φωτιου δεν γνωριζω!

Λογικά θα είναι και ο Φωτίου τότε...Οπότε για τον τσακωμο μένει μόνο το αγωνιστικό παράπονο κάποιον παιχτών που θεωρούν ότι ο Φωτίου παίρνει υπερβολικά πολλές προσπάθειες στην επίθεση...
bet21
QUOTE (akratacity @ May 3 2017, 02:32 ) *
Κάτι μου λέει ότι ο μεγαλοπαραγοντας του Αιγίου θα αρχίσει πολύ σύντομα τα παρακάλια. Ο κεραυνός θέλει τουλάχιστον μία νίκη ακόμα για να σωθεί αλλά θεωρώ δύσκολο να κερδίσει σε Ερμιόνη η Πάτρα (Γλαύκος) γτ μακριά από το Αίγιο η αγνοεί τη νίκη, οπότε θα τα παίξει όλα για όλα με την Ακρατα.
Ένα πολύ πιθανό σενάριο είναι η τριπλή ισοβαθμία Πετρούπολης, κεραυνού και πεύκης στις 11 νίκες, στο οποίο σώζεται η Πετρούπολη.

επειδη εχω δει αιγιο αν δεν κανω λαθος α2 με μαργαριτη μεσα και μπατζετ ανω των 300χ με τρομερο μπασκετ μην τα ισοπεδωνεις ολα με την αναφορα σου για τον μεγαλοπαραγοντα.Και να ξερεις οτι η γ εθνικη παλια που ηταν και το αιγιο μεσα τα μπατζετ ηταν απο 200χ και πανω.Να καταλαβεις οτι το λαυριο εκανε πολλα χρονια στην γ μεχρι να ανεβειμε πολυ μεγαλο μπατζετ.
akratacity
QUOTE (bet21 @ May 4 2017, 23:05 ) *
επειδη εχω δει αιγιο αν δεν κανω λαθος α2 με μαργαριτη μεσα και μπατζετ ανω των 300χ με τρομερο μπασκετ μην τα ισοπεδωνεις ολα με την αναφορα σου για τον μεγαλοπαραγοντα.Και να ξερεις οτι η γ εθνικη παλια που ηταν και το αιγιο μεσα τα μπατζετ ηταν απο 200χ και πανω.Να καταλαβεις οτι το λαυριο εκανε πολλα χρονια στην γ μεχρι να ανεβειμε πολυ μεγαλο μπατζετ.

Άσε με να ξέρω καλύτερα από σένα λόγω εντοπιότητας...
bet21
QUOTE (akratacity @ May 4 2017, 23:31 ) *
Άσε με να ξέρω καλύτερα από σένα λόγω εντοπιότητας...

την ειχες δει αυτην την ομαδα ή ησουν πολυ μικρος?Ειχες παρακολουθησει γ εθνικη της τοτε εποχης και τα μπατζετ που ειχαν οι ομαδες?Το τι γινεται τωρα ειναι αλλο θεμα.Εγω ξερω οτι οσυγκεκριμενος ηταν παραγοντας και νομιζω προεδρος και τοτε.Για αυτο σου ειπα μην ισοπεδωνεις την πορεια καποιου που ειχε την ομαδα στην α2 αν δεν κανω λαθος.
akratacity
QUOTE (bet21 @ May 4 2017, 23:41 ) *
την ειχες δει αυτην την ομαδα ή ησουν πολυ μικρος?Ειχες παρακολουθησει γ εθνικη της τοτε εποχης και τα μπατζετ που ειχαν οι ομαδες?Το τι γινεται τωρα ειναι αλλο θεμα.Εγω ξερω οτι οσυγκεκριμενος ηταν παραγοντας και νομιζω προεδρος και τοτε.Για αυτο σου ειπα μην ισοπεδωνεις την πορεια καποιου που ειχε την ομαδα στην α2 αν δεν κανω λαθος.

Κοίτα φίλε οι πορείες του κεραυνού από οικονομικής άποψης στηρίχθηκαν σε μεγάλο βαθμό στο δήμο αιγιου και σε κάποιους επιφανείς επιχειρηματίες της περιοχής. Ο μεγαλοπαραγοντας που σου λέω πιο πολλά λεφτά έχει βγάλει από το μπάσκετ παρά έχει συνδράμει αυτός στο ταμείο της ομάδας. Εκτός αυτού ο κεραυνός στο παρελθόν έχει ρίξει πολύ μεγάλα "πιστόλια" σε πολλούς παίχτες και ένας από αυτούς ήταν και Μαργαρίτης όταν έπαιζε στον κεραυνό σε γ και β εθνική (όχι στην Α2 όπως είπες). Επίσης, μόνο και μόνο από τα παιχνίδια που έδωσε στην Α2 με τελικό αποτέλεσμα να πέσει η ομάδα την έκανε τη μπάζα του. Αν θες να μάθεις περισσότερα ρώτα κανέναν φίλο σου αιγιωτη να σου πει. Πάντως οι πλειοψηφία όσων ασχολούνται με το άθλημα στην περιοχή δεν τον έχουν σε εκτιμήσει. Το αν εσύ θέλεις για τους δικούς σου λόγους να το παίξεις υπερασπιστής του είναι δικαίωμά σου αλλά θα μου επιτρέψεις να γράφω αυτά που πιστεύω είτε σου αρέσουν είτε όχι. Και πιστεψε με ξέρω πολύ περισσότερα από σένα για το θέμα αυτό...
bet21
QUOTE (akratacity @ May 5 2017, 01:23 ) *
Κοίτα φίλε οι πορείες του κεραυνού από οικονομικής άποψης στηρίχθηκαν σε μεγάλο βαθμό στο δήμο αιγιου και σε κάποιους επιφανείς επιχειρηματίες της περιοχής. Ο μεγαλοπαραγοντας που σου λέω πιο πολλά λεφτά έχει βγάλει από το μπάσκετ παρά έχει συνδράμει αυτός στο ταμείο της ομάδας. Εκτός αυτού ο κεραυνός στο παρελθόν έχει ρίξει πολύ μεγάλα "πιστόλια" σε πολλούς παίχτες και ένας από αυτούς ήταν και Μαργαρίτης όταν έπαιζε στον κεραυνό σε γ και β εθνική (όχι στην Α2 όπως είπες). Επίσης, μόνο και μόνο από τα παιχνίδια που έδωσε στην Α2 με τελικό αποτέλεσμα να πέσει η ομάδα την έκανε τη μπάζα του. Αν θες να μάθεις περισσότερα ρώτα κανέναν φίλο σου αιγιωτη να σου πει. Πάντως οι πλειοψηφία όσων ασχολούνται με το άθλημα στην περιοχή δεν τον έχουν σε εκτιμήσει. Το αν εσύ θέλεις για τους δικούς σου λόγους να το παίξεις υπερασπιστής του είναι δικαίωμά σου αλλά θα μου επιτρέψεις να γράφω αυτά που πιστεύω είτε σου αρέσουν είτε όχι. Και πιστεψε με ξέρω πολύ περισσότερα από σένα για το θέμα αυτό...

οταν θιγεις εναν ανθρωπο που ειναι εικοσι χρονια σε μια ομαδα που την οδηγησε α2 παιζοντας πολυ ομορφο μπασκετ και σε εποχες που το μπασκετ αυτων των κατηγοριων ηταν σε αλλο επιπεδο.λεγοντας πανω κατω οτι εκλεβε την ομαδα ,δεν γραφεις οτι πιστευεις,ή οτι γουσταρεις,το αποδεικνυεις .Σου ειναι τελικα πολυ ευκολο στο να σπιλωνεις ασχημα ανθρωπους.Σου συνιστω να προσεχεις τι λες γιατι οι μυνησεις δεν αργουν και το σαιτ ας ειναι πιο προσεκτικο στο τι δημοσιευεται.
akratacity
QUOTE (bet21 @ May 5 2017, 16:52 ) *
οταν θιγεις εναν ανθρωπο που ειναι εικοσι χρονια σε μια ομαδα που την οδηγησε α2 παιζοντας πολυ ομορφο μπασκετ και σε εποχες που το μπασκετ αυτων των κατηγοριων ηταν σε αλλο επιπεδο.λεγοντας πανω κατω οτι εκλεβε την ομαδα ,δεν γραφεις οτι πιστευεις,ή οτι γουσταρεις,το αποδεικνυεις .Σου ειναι τελικα πολυ ευκολο στο να σπιλωνεις ασχημα ανθρωπους.Σου συνιστω να προσεχεις τι λες γιατι οι μυνησεις δεν αργουν και το σαιτ ας ειναι πιο προσεκτικο στο τι δημοσιευεται.

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τα παίρνω όλα πίσω...Είναι όλα ψέματα...
Τλκ σε είχα παρεξηγήσει, είσαι χιουμορακι...Φίλε εκτός από μένα να κάνεις μηνύσεις και στο μισό Αίγιο (για να μην πω σε ολόκληρο και με πεις υπερβολικό).......Και όπως λέει και μία ψυχή: Άντε γειαααααα..............
bet21
QUOTE (akratacity @ May 5 2017, 17:29 ) *
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τα παίρνω όλα πίσω...Είναι όλα ψέματα...
Τλκ σε είχα παρεξηγήσει, είσαι χιουμορακι...Φίλε εκτός από μένα να κάνεις μηνύσεις και στο μισό Αίγιο (για να μην πω σε ολόκληρο και με πεις υπερβολικό).......Και όπως λέει και μία ψυχή: Άντε γειαααααα..............

απο μενα θα φας μηνυσεις? τι λεςτωρα ρε φιλε.Εχεις καταλαβει τι γραφεις.Λες οτι ο ανθρωπος εκανε μπαζες απο την ομαδα και εβγαλε χρημα Παντως σου ευχομαι και καλη πολιτικη καριερα γιατι απο οτι βλεπω γνωριζεις και εχεις φιλους την μιση αχαια και ισως και κορινθια.μεσα στην ιντριγκα εισαι φιλε μου.και ας προσεχει και η μιση αχαια που γνωριζεις ,γιατι απο οτι βλεπω ξερεις και ολο το αιγιο,στα εικοσι σου οπως σε κοβω μπορει και παρακατω μην πεσουν στο στομα σου.
akratacity
QUOTE (bet21 @ May 5 2017, 17:41 ) *
απο μενα θα φας μηνυσεις? τι λεςτωρα ρε φιλε.Εχεις καταλαβει τι γραφεις.Λες οτι ο ανθρωπος εκανε μπαζες απο την ομαδα και εβγαλε χρημα Παντως σου ευχομαι και καλη πολιτικη καριερα γιατι απο οτι βλεπω γνωριζεις και εχεις φιλους την μιση αχαια και ισως και κορινθια.μεσα στην ιντριγκα εισαι φιλε μου.και ας προσεχει και η μιση αχαια που γνωριζεις ,γιατι απο οτι βλεπω ξερεις και ολο το αιγιο,στα εικοσι σου οπως σε κοβω μπορει και παρακατω μην πεσουν στο στομα σου.

Έιμαι λίγο μεγαλύτερος από 20. Αν δεν μπορείς να συνδιαλέγεσαι με ατομα της ηλικίας μου μπορείς να μην γράφεις στο φόρουμ αλλά να πας στο κοντινότερο ΚΑΠΗ.
Μιλάς για μηνύσεις χωρίς να έχεις βασικά πράγματα υπόψη σου. Πρώτον δεν μίλησα με ονόματα οπότε ποιος θα μου κάνει μηνυση, ο άγνωστος χ???
Δεύτερον ποιος θα ασχοληθεί να καλύψει κάποιον που όλη η μπασκετική πιάτσα γνωρίζει τα πεπραγμένα του. Ίσως μόνο εσύ.

Υγ φίλε μπετ για το Ιλιον δεν μας έχει πει κάτι εδώ και καιρό. Μήπως άλλαξες ομάδα???
Έχω την αίσθηση ότι ήσουν κοντά στον να γίνεις Πορφύρας αλλά δεν σου έκατσε
Υγ 1 φίλε μπετ ή μήπως να λέω φίλε περιμαν
bet21
QUOTE (akratacity @ May 5 2017, 18:09 ) *
Έιμαι λίγο μεγαλύτερος από 20. Αν δεν μπορείς να συνδιαλέγεσαι με ατομα της ηλικίας μου μπορείς να μην γράφεις στο φόρουμ αλλά να πας στο κοντινότερο ΚΑΠΗ.
Μιλάς για μηνύσεις χωρίς να έχεις βασικά πράγματα υπόψη σου. Πρώτον δεν μίλησα με ονόματα οπότε ποιος θα μου κάνει μηνυση, ο άγνωστος χ???
Δεύτερον ποιος θα ασχοληθεί να καλύψει κάποιον που όλη η μπασκετική πιάτσα γνωρίζει τα πεπραγμένα του. Ίσως μόνο εσύ.

Υγ φίλε μπετ για το Ιλιον δεν μας έχει πει κάτι εδώ και καιρό. Μήπως άλλαξες ομάδα???
Έχω την αίσθηση ότι ήσουν κοντά στον να γίνεις Πορφύρας αλλά δεν σου έκατσε
Υγ 1 φίλε μπετ ή μήπως να λέω φίλε περιμαν

τωρα καταλαβα οτι εισαι 15 με 16.Αν ειχες δει το παλιο αιγιο δεν θα τα ελεγες αυτα.Καταρχας μπορει να ησουν και αγεννητος τοτε.Εχω δει αιγιο μεσα στο περιστερι με 2000 κοσμο και 500 αιγιωτες παιχνιδι α1 ηταν.Παλι στην ιντριγκα πορφυρας περιμαν και οτι θες.Σιγουρος ειμαι οτι περα απο το χωριο σου δεν ξερεις ανθρωπο και ολα αυτα περι μισου αιγιου αστα καλυτερα.Στο χωριο σου πρεπει να σαι παντως ο φοβος και οτρομος .Αλιμονο αν πεσει κανεις στο στομα σου.Τις βλεπω τις μισες .....ες και τους αλλους μισους εμπορους......Αν παντως το φορουμ εγινε για ανηλικα αστο καλυτερα...
akratacity
QUOTE (bet21 @ May 5 2017, 18:27 ) *
τωρα καταλαβα οτι εισαι 15 με 16.Αν ειχες δει το παλιο αιγιο δεν θα τα ελεγες αυτα.Καταρχας μπορει να ησουν και αγεννητος τοτε.Εχω δει αιγιο μεσα στο περιστερι με 2000 κοσμο και 500 αιγιωτες παιχνιδι α1 ηταν.Παλι στην ιντριγκα πορφυρας περιμαν και οτι θες.Σιγουρος ειμαι οτι περα απο το χωριο σου δεν ξερεις ανθρωπο και ολα αυτα περι μισου αιγιου αστα καλυτερα.Στο χωριο σου πρεπει να σαι παντως ο φοβος και οτρομος .Αλιμονο αν πεσει κανεις στο στομα σου.Τις βλεπω τις μισες .....ες και τους αλλους μισους εμπορους......Αν παντως το φορουμ εγινε για ανηλικα αστο καλυτερα...

Και εγώ έχω δει το Αίγιο να πέφτει από τη β εθνική στη γ (τη χρονιά μετά την α2) και να τελειώνει τη χρονιά με 7 παίχτες. Όλα αυτά που γράφω από το Αίγιο δεν τα βγάζω από το μυαλό μου (δεν έχω τόσο μεγάλη φαντασία βλεπεις ή τουλάχιστον έτσι μου έλεγε η δασκάλα μου στο δημοτικό το οποίο τελείωσα περυσι) αλλά είναι γεγονότα που συζητούνται στην ευρύτερη περιοχή σε μπασκετικους κύκλους.
Όπως λοιπόν αυτός ο άνθρωπος έχει χρεωθεί τις μεγάλες επιτυχίες με τις ανόδους μέχρι και την α2 έχει χρεωθεί και τους τρεις υποβιβασμούς αμέσως μετά που έφεραν την ομάδα στο τοπικό. Αυτοί οι υποβιβασμοι μάλιστα έγιναν όλως τυχαίως σε περιόδους που είχε κοπεί η δημοτική επιχορήγηση. Αυτή η καθίζηση μέσα σε τρία χρόνια δεν δικαιολογείται όσους αγώνες περιστερι-κεραυνος και αν έχεις δει. Τώρα όλα τα υπόλοιπα που λες για ανήλικα κτλ είναι απλά η απόδειξη ότι δεν έχεις επιχειρήματα. Καλή συνέχεια υπερασπιστή των αδυνατων, σοφε μπετ........
akratacity
Δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε της σεζόν έχουμε τα εξής δεδομένα:

Η άνοδος κρίθηκε και τυπικά αν και οι δύο ομάδες (δάφνη και Ίκαρος) ουσιαστικά εδώ και καιρό είχαν μεγάλο προβάδισμα για την άνοδο. Νομίζω ότι είναι όντως οι δύο καλύτερες ομάδες της κατηγορίας και είναι απόλυτα δίκαιη η άνοδος τους.
Όσον αφορά την παραμονή ο κεραυνός με το πρώτο του διπλό στην Ερμιόνη (χωρίς τον τραυματία και ίσως "μουτρωμενο" Φωτίου) ανανέωσε την παρουσία του στην κατηγορία και για του χρόνου. Η πεύκη έκανε μία μεγάλη νίκη επί του Εσπέρου αλλά δεν κρατάει την τύχη στα χέρια της. Αυτό συμβαίνει καθώς δεν έχει κάνει το ρεπό της και η Πετρούπολη με 2/2 (Γλαύκος εντος και Καλαμάτα εκτός) θα μείνει στην κατηγορία. Κάποιες ελάχιστες ελπίδες έχει και ο Ίκαρος αλλά νομίζω ότι ούτε και οι ίδιοι δεν το πιστεύουν.
Πολύ ενδιαφέρον παρουσιάζει και η μάχη για τα μπαράζ αφού το Ιλιον μπήκε σφήνα σε Κόρινθο και Εσπερο και θα παλέψουν και οι τρεις για την τρίτη θέση αρχικά και για την αποφυγή της πέμπτης θέσης εν συνεχεία.
o kakos
QUOTE (akratacity @ May 8 2017, 16:52 ) *
Δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε της σεζόν έχουμε τα εξής δεδομένα:

Η άνοδος κρίθηκε και τυπικά αν και οι δύο ομάδες (δάφνη και Ίκαρος) ουσιαστικά εδώ και καιρό είχαν μεγάλο προβάδισμα για την άνοδο. Νομίζω ότι είναι όντως οι δύο καλύτερες ομάδες της κατηγορίας και είναι απόλυτα δίκαιη η άνοδος τους.
Όσον αφορά την παραμονή ο κεραυνός με το πρώτο του διπλό στην Ερμιόνη (χωρίς τον τραυματία και ίσως "μουτρωμενο" Φωτίου) ανανέωσε την παρουσία του στην κατηγορία και για του χρόνου. Η πεύκη έκανε μία μεγάλη νίκη επί του Εσπέρου αλλά δεν κρατάει την τύχη στα χέρια της. Αυτό συμβαίνει καθώς δεν έχει κάνει το ρεπό της και η Πετρούπολη με 2/2 (Γλαύκος εντος και Καλαμάτα εκτός) θα μείνει στην κατηγορία. Κάποιες ελάχιστες ελπίδες έχει και ο Ίκαρος αλλά νομίζω ότι ούτε και οι ίδιοι δεν το πιστεύουν.
Πολύ ενδιαφέρον παρουσιάζει και η μάχη για τα μπαράζ αφού το Ιλιον μπήκε σφήνα σε Κόρινθο και Εσπερο και θα παλέψουν και οι τρεις για την τρίτη θέση αρχικά και για την αποφυγή της πέμπτης θέσης εν συνεχεία.

ολη η σεζον ειναι το αρης-γλαυκος..............ακομα να μαθουμε ποσοι θα πεσουν αυτα ειναι αστεια!
akratacity
Βόμβα στην Πάτρα από τον Ίκαρο που φαίνεται να έχει πάρει των αέρα των πατρινών. Μετα τον Γλαύκο, εκανε ένα ακόμα μεγάλο διπλό στον Εσπερο. Και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για παραμονή ενώ οι πατρινοί έχουν μπροστά τους τελικό με το Ιλιον στην Πάτρα...
o kakos
μαλλον παιδια γιοκ μπαραζ....../ 5 απο τον 1 ομιλο και 4 απο τον αλλο και 9 απο κατω φτανουμε στο μαγικο αριθμο για του χρονου 14 ομαδες 2 ομιλοι........
Center48
QUOTE (o kakos @ May 12 2017, 00:36 ) *
μαλλον παιδια γιοκ μπαραζ....../ 5 απο τον 1 ομιλο και 4 απο τον αλλο και 9 απο κατω φτανουμε στο μαγικο αριθμο για του χρονου 14 ομαδες 2 ομιλοι........

οταν λες 4 απο τον 2 ομιλο εννοεις 3 και μια που δεν κατεβηκε;
o kakos
QUOTE (Center48 @ May 12 2017, 17:20 ) *
οταν λες 4 απο τον 2 ομιλο εννοεις 3 και μια που δεν κατεβηκε;

4 χωρίς να υπολογιστεί η ομάδα που δεν κατέβηκε
Center48
QUOTE (o kakos @ May 12 2017, 22:45 ) *
4 χωρίς να υπολογιστεί η ομάδα που δεν κατέβηκε

ψιλο αδικο το βλεπω γιατι εχουν μια ομαδα λιγοτερη και να πεφτουν και 5 !!!!!!!!!!
o kakos
QUOTE (Center48 @ May 12 2017, 22:11 ) *
ψιλο αδικο το βλεπω γιατι εχουν μια ομαδα λιγοτερη και να πεφτουν και 5 !!!!!!!!!!

οταν εγινε η κληρωση αυτη η ομαδα ηταν ηδη εξω οποτε ετσι το υπολογιζουν,αδικο σχετικο ειναι γιατι ο πρωτος ο μιλος ηταν αρκετα πιο δυσκολος ειδικα στην μαχη για την παραμονη!
akratacity
Ολοκληρώθηκε χθες το φετινό, πολύ ενδιαφέρον πρωτάθλημα. Νομίζω ότι όλες οι ομάδες (ίσως με κάποιες μικρές εξαιρέσεις) πήραν αυτό που άξιζαν και η θέση τους είναι αντιπροσωπευτική της πορείας τους όλη τη χρονιά.
Δικαίως ή Δάφνη και ο Ίκαρος ανεβαίνουν στη β' ενώ η Κόρινθος κατέκτησε στο τέλος την τρίτη θέση από τον Εσπερο και την πιθανή άνοδο της μέσω του μπαράζ. Στα τοπικά επιστρέφουν οι Καλαμάτα, Ερμιόνη, Πορφύρας, Ίκαρος και Πεύκη. Ίσως η πεύκη με την πορεία που έκανε στο δεύτερο γύρο να άξιζε κάτι περισσότερο αλλά της στοίχισε το κακό της ξεκίνημα. Η Πετρούπολη σώθηκε την τελευταια στιγμή κυριολεκτικά ενώ ο κεραυνός σώθηκε σε μια χρονιά που θεωρήθηκε μεγάλο φαβορί για υποβιβασμό. Γλαύκος και Αχαγια δεν κινδύνευσαν καθόλου, έπαιξαν καλό μπάσκετ και κατέληξαν στη μέση της βαθμολογίας. Το Ιλιον δεν μπήκε στα μπαράζ πληρώνοντας κάποιες εκτός έδρας γκελες κυρίως ενώ η Ακρατα κατέληξε όπως και πέρυσι στην 6η θέση σε μια χρονιά όμως που οι φιλοδοξίες ήταν ιδιαίτερα αυξημένες.

Καλύτερη πεντάδα:
1. Λαμπρόπουλος Γλαυκος
2. Γραμματικός Ίκαρος ΝΣ
3. Βεσκουκης Ακρατα
4. Μακρής Καοκ
5. Φιλιπποπουλος Δάφνη Δαφ.

Δεύτερη πεντάδα:
1. Κεφαλας Καοκ
2. Γκίνης Δάφνη Δαφ.
3. Μοσχοβακης Αχαγια
4. Μιχοπουλος Δάφνη Δαφ./Μακροπουλος Άρης Πετρ.
5. Οικονομοπουλος Εσπερος

Πρώτος σκόρερ: Γραμματικός
Καλύτερος προπονητής: Παπαδάτος (όσο αντιπαθης και αν μου είναι)
Γενικα ο Ίκαρος άφησε πίσω του ομάδες με περισσότερο ποιοτικά ρόστερ και όντας σταθερός όλη τη χρονιά στη φιλοσοφία του, επέστρεψε στη β εθνική με διάλειμμα ενός χρόνου. Για αυτό ο Παπαδατος κερδίζει στο νήμα τον Δεσποτακη...
o kakos
αλλαγη προπονητη στον γλαυκο............................................Β
gspara
Πολύ ωραιο μπάσκετ απολαυσαμε από την ΚΑΟΚαρα στην Γουβα στο μπαραζ των επιλαχόντων απέναντι στην Πεντελη(91-60).
Πρωτη φορα ειδα φετος και τις 2 ομαδες και εντυπωσιαστηκα από την αρμαδα του κοουτς Νικητοπουλου.
Εκτος του διαστημικου Κεφαλα (σβηστος ηταν 2 κλασεις πανω),χαζεψα με το διδυμο Μακρη-Σακελλαρακη 77.gif !!!!
Παιχτης-κλειδι ο Σταυρόπουλος,ο οποιος εκτος από σκορ,εδωσε λυση στον επιθετικο οιστρο του Καρουζου στην β περιοδο.Απιστευτα πνευμονια!!!Αθληταρας και εκπληκτικος επισης ο Κατσαμακης.Γενικα κανεις δεν υστερησε από την Κορινθο που ηταν 2 ταχύτητες μπροστα.
Η ατυχη Πεντελη ,με 3 σημαντικούς παιχτες τραυματιες,δεν μπορεσε σε κανενα σημειο να φανει ανταγωνιστικη.

Πλεον δηλωνω huge fan ΚΑΟΚΑΡΑ 41.gif !!!!
Redoctor
Αν πάει τοπικό ο Αίολος θα ανέβει Β η πεντελη; η θεωρείται Βορράς ο αιολος;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.