Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Gkos
Μια χαρα ειναι ολα οι μικροι δεν εχουν σταθεροτητα....
Χαιρομαι που παιρνει χρονο....
Περυσι Κορωπι δεν ακουμπουσε καν....
o kakos
λοιπον παμε στα καλα τωρα!!!!!Γνωμη θα πω μην εχουμε αλλα αχαχαχαχαχ!
Αχαγιά 82-ΚΑΟΚ 59-54 τελειωσε το θεμα παραμονης και η κορινθο θα παει για 3 4 θεση................
Έσπερος ΑΟΠΑ-Δάφνη Δαφνίου 84-65 εβαλε φωτια στα πανω στρωματα,πιστευω θα ειναι η 2 ομαδα γιατι λειπει το κλειδι του ικαρου νσ!
Ίκαρος Καλλιθέας-Καλαμάτα 67-63 και οι δυο εχουν ανασα ο πρωτος για την νικη και καλαματα αν κερδισει την πευκη τωρα ειναι μια χαρα!
Πεύκη-Γλαύκος 85-84 σε κακη κατασταση ο γλαυκος!
Ένωση Ιλίου-Ακράτα 91-62 περιεργο ματς που βαζει και το ιλιον για θεση 3 4
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ερμιονίδα 74-77 ο ικαρος χανει πλλα παιχνιδια χωρις τον κοντο
Πορφύρας-Άρης Πετρούπολης 56-51 μπηκε στο κολπο ο πορφυρας και ο αρης θα παιξει κανενα φιλικο με την εθνικη την παρασκευη.....................ωχ μου εφυγε
καλο βραδυ φιλοι μου!
fastbreak70
QUOTE(ΝΕΣΤΩΡ @ Mar 5 2017, 19:42 ) *
Η μάχη των ¨απελπισμένων¨ στου Σαλπέα !!

Μετριότατο μπάσκετ, με πολλά λάθη από τον ΠΟΡΦΥΡΑ και με έκδηλη τη νευρικότητα των παικτών του ΑΛΛΑ με πολύ πείσμα και αποφασιστικότητα στο φινάλε !!

Τελικά ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 56-51.

Οι Πορφυριώτες ελπίζουν πάντα για το καλλίτερο.

Ίδωμεν !!


φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ

δηλαδη αμα τραυματιστει ο Βούλγαρης σε ποια κατηγορια πρεπει να παιζει αυτη η 'ταλαντουχα' αμαδα ?.?.?.?

να δω ποτε θα ξαναδω το φως μου μετα απο αυτο, και μιλαμε για εθνικη κατηγορια βρε παιδια....

δεν τα εχω με τον πορφυρα αλλα με την αμπαλη κατασταση της γ' εθνικης που ειναι γροθια στο στομαχι για ουδετερο φιλο του αθληματος ...

o kakos
QUOTE (fastbreak70 @ Mar 6 2017, 00:58 ) *
δηλαδη αμα τραυματιστει ο Βούλγαρης σε ποια κατηγορια πρεπει να παιζει αυτη η 'ταλαντουχα' αμαδα ?.?.?.?

να δω ποτε θα ξαναδω το φως μου μετα απο αυτο, και μιλαμε για εθνικη κατηγορια βρε παιδια....

δεν τα εχω με τον πορφυρα αλλα με την αμπαλη κατασταση της γ' εθνικης που ειναι γροθια στο στομαχι για ουδετερο φιλο του αθληματος ...

αυτη η ομαδα ανεβηκε αερα απο τοπικο στην γ κατηγορια και εχει κανει και καλες νικες,νομιζω τους αδικεις!
akratacity
QUOTE (fastbreak70 @ Mar 6 2017, 01:58 ) *
δηλαδη αμα τραυματιστει ο Βούλγαρης σε ποια κατηγορια πρεπει να παιζει αυτη η 'ταλαντουχα' αμαδα ?.?.?.?

να δω ποτε θα ξαναδω το φως μου μετα απο αυτο, και μιλαμε για εθνικη κατηγορια βρε παιδια....

δεν τα εχω με τον πορφυρα αλλα με την αμπαλη κατασταση της γ' εθνικης που ειναι γροθια στο στομαχι για ουδετερο φιλο του αθληματος ...

Δες ευρωλίγκα και μην ταλαιπωρεις τον εαυτό σου στις μικρές κατηγορίες. Πάντως σε όποιον αρέσει το μπάσκετ νμζ είναι μεγάλη του χαρά που το φετινό πρωτάθλημα είναι τόσο ανταγωνιστικό και έχει τόσα πολλά ντέρμπι. Καλό το θέαμα και τα μεγάλα σκορ αλλά και τα κλειστά παιχνίδια γεμάτα ανταγωνισμό μέχρι τη λήξη έχουν και αυτά την ομορφιά τους. Ή γ Εθνική εδώ και χρόνια έχει πέσει επίπεδο δεν είναι φετινό φαινόμενο αλλά αδικούμε την προσπάθεια των ομάδων με το να τους λέμε αμπαλους. Επειδή έχεις σχολιάσει και στο τοπικ της β εθνικής για το επίπεδο των ομάδων, σου ξαναλέω βλέπε από ευρωλίγκα και πάνω...
fastbreak70
QUOTE(akratacity @ Mar 6 2017, 03:39 ) *
Δες ευρωλίγκα και μην ταλαιπωρεις τον εαυτό σου στις μικρές κατηγορίες. Πάντως σε όποιον αρέσει το μπάσκετ νμζ είναι μεγάλη του χαρά που το φετινό πρωτάθλημα είναι τόσο ανταγωνιστικό και έχει τόσα πολλά ντέρμπι. Καλό το θέαμα και τα μεγάλα σκορ αλλά και τα κλειστά παιχνίδια γεμάτα ανταγωνισμό μέχρι τη λήξη έχουν και αυτά την ομορφιά τους. Ή γ Εθνική εδώ και χρόνια έχει πέσει επίπεδο δεν είναι φετινό φαινόμενο αλλά αδικούμε την προσπάθεια των ομάδων με το να τους λέμε αμπαλους. Επειδή έχεις σχολιάσει και στο τοπικ της β εθνικής για το επίπεδο των ομάδων, σου ξαναλέω βλέπε από ευρωλίγκα και πάνω...

ευχαριστω για την υποδειξη, θα το εχω υπ'οψην μου...
κοιταξε τωρα να βγαλεις τα γυαλια του οπαδισμου και ισως δεις οτι το εν λογω παιχνιδι ειναι κακοποιηση του αθληματος και κυριως απο την πλευρα του πορφυρα που φερει και ενα σημαντικο ονομα στο μπασκετ με οποσδηποτε μεγαλη μπασκετικη παιδεια-ιστορια.
(προσωπικη εικονα πανω απο 40χρονια της φρεατυδας)...
akratacity
QUOTE (fastbreak70 @ Mar 6 2017, 12:44 ) *
ευχαριστω για την υποδειξη, θα το εχω υπ'οψην μου...
κοιταξε τωρα να βγαλεις τα γυαλια του οπαδισμου και ισως δεις οτι το εν λογω παιχνιδι ειναι κακοποιηση του αθληματος και κυριως απο την πλευρα του πορφυρα που φερει και ενα σημαντικο ονομα στο μπασκετ με οποσδηποτε μεγαλη μπασκετικη παιδεια-ιστορια.
(προσωπικη εικονα πανω απο 40χρονια της φρεατυδας)...

Ο Πορφύρας χθες έπαιζε την ύπαρξη του. Το αναφέρω γτ έχω την αίσθηση ότι δεν το γνωρίζεις. Μια ομάδα που έχει 8 σερί ήττες και παίζει τελικό παραμονής δεν έχω την απαίτηση να μπεί να παίξει επιθετικό μπάσκετ αλλά αντίθετα να μπεί για να κερδίσει με όποιο τρόπο μπορεί. Για απαιτητικούς σαν εσένα υπάρχει η Δάφνη και το Ιλιον που βάζουν 80-90 πόντους σχεδόν σε κάθε παιχνίδι τους.
ΝΕΣΤΩΡ
QUOTE(fastbreak70 @ Mar 6 2017, 01:58 ) *
δηλαδη αμα τραυματιστει ο Βούλγαρης σε ποια κατηγορια πρεπει να παιζει αυτη η 'ταλαντουχα' αμαδα ?.?.?.?

να δω ποτε θα ξαναδω το φως μου μετα απο αυτο, και μιλαμε για εθνικη κατηγορια βρε παιδια....

δεν τα εχω με τον πορφυρα αλλα με την αμπαλη κατασταση της γ' εθνικης που ειναι γροθια στο στομαχι για ουδετερο φιλο του αθληματος ...


ΑΡΧΗΓΕ
πρόσφατα έγραφες :

"Άρης Πετρούπολης-Κεραυνός Αιγίου 60-54

ο Κεραυνός Αιγίου μπορει καλλιστα να ονομαστει "αφηστε μας στην παρακατω ταβερνα" Αιγίου....

ποιο κακο-ανυπαρκτο μπασκετ απο αυτη δεν εχω ξαναδει ουτε απο τις ποιο τελευταιες ολης της γ'εθνικης...

ο Άρης Πετρούπολης αν δεν ειχε τα πολλα λαθη απειριας και εβαζε και περισοτερη ταχυτητα θα ηταν 40ποντους η διαφορα..".


Τα παραπάνω σε συνδυασμό με τα γραφόμενά σου για τοναγώνα ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ σημαίνει ότι παρακολουθείς από κοντά τον ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

αν ΟΧΙ τότε μην πιστεύεις όσα σου λένε !!
αν ΝΑΙ τότε μίλησέ μας και για το φιλικό με την Εθνική Εφήβων!! (βλέπε o kakos 2/3/17)

κατά τ΄άλλα ισχύουν όσα λέει ο φίλος akratacity


φιλικά, φιλικότατα
ΝΕΣΤΩΡ
ΥΓ οι Πορφυριώτες δεν αναφέρονται ΠOTE σε μεμονωμένους παίκτες, παρά μόνον όταν τους υποδέχονται ή όταν αυτοί αποχωρούν !!
antfory
1)Τι κοινό έχουν οι fastbreak70,kakos,Budget,report,nichols και κάνα δύο άλλοι?2)Και πέρσυ τα ίδια έκανε...μέχρι που εκτέθηκε και τον καταλάβανε και τα παράτησε .Ολα μαθαίνονται και ειδικά όταν είσαι κακός συμπαίκτης και συνεχώς κατηγορείς παιδιά και ομάδες που έχουν την πορεία τους στο χώρο του μπάσκετ.Συνέχισε να δημιουργείς εντυπωσεις που ξέρεις να το κάνεις τουλάχιστον αυτό καλά...
o kakos
QUOTE (antfory @ Mar 6 2017, 19:23 ) *
1)Τι κοινό έχουν οι fastbreak70,kakos,Budget,report,nichols και κάνα δύο άλλοι?2)Και πέρσυ τα ίδια έκανε...μέχρι που εκτέθηκε και τον καταλάβανε και τα παράτησε .Ολα μαθαίνονται και ειδικά όταν είσαι κακός συμπαίκτης και συνεχώς κατηγορείς παιδιά και ομάδες που έχουν την πορεία τους στο χώρο του μπάσκετ.Συνέχισε να δημιουργείς εντυπωσεις που ξέρεις να το κάνεις τουλάχιστον αυτό καλά...

σε καινουργια προφιλ δεν απανταω...................να εισαι καλα και ξερουμε οτι στα επομενα ποστ θα πεταξεις και κανενα ονομα ξερεις..................πω πω πω παιδια τι παιχταρας ειναι αυτος το 13 απο τα κατω σεκλανα,φοβερος και καλο παιδι!
antfory
QUOTE (o kakos @ Mar 6 2017, 20:50 ) *
σε καινουργια προφιλ δεν απανταω...................να εισαι καλα και ξερουμε οτι στα επομενα ποστ θα πεταξεις και κανενα ονομα ξερεις..................πω πω πω παιδια τι παιχταρας ειναι αυτος το 13 απο τα κατω σεκλανα,φοβερος και καλο παιδι!

Για το πρώτο μέρος της ερώτησης ,μια διαπύστωση έκανα για το κοινό...για το δεύτερο δεν ξέρω γιατί αγχώθηκες??Δεν χρειάζεται να απαντήσεις εσύ...κάποιος θα βρεθεί...
akratacity
QUOTE (antfory @ Mar 6 2017, 20:23 ) *
1)Τι κοινό έχουν οι fastbreak70,kakos,Budget,report,nichols και κάνα δύο άλλοι?2)Και πέρσυ τα ίδια έκανε...μέχρι που εκτέθηκε και τον καταλάβανε και τα παράτησε .Ολα μαθαίνονται και ειδικά όταν είσαι κακός συμπαίκτης και συνεχώς κατηγορείς παιδιά και ομάδες που έχουν την πορεία τους στο χώρο του μπάσκετ.Συνέχισε να δημιουργείς εντυπωσεις που ξέρεις να το κάνεις τουλάχιστον αυτό καλά...

Τι κοινό έχουν δεν θα μας πεις???
Μη μας κρατάς σε αγωνία........
o kakos
QUOTE (antfory @ Mar 6 2017, 20:34 ) *
Για το πρώτο μέρος της ερώτησης ,μια διαπύστωση έκανα για το κοινό...για το δεύτερο δεν ξέρω γιατί αγχώθηκες??Δεν χρειάζεται να απαντήσεις εσύ...κάποιος θα βρεθεί...

Ίσως κατάλαβα λάθος καιπίστεψα οτι ήταν Ένα σκέλος η ερώτηση
antfory
QUOTE (akratacity @ Mar 6 2017, 21:48 ) *
Τι κοινό έχουν δεν θα μας πεις???
Μη μας κρατάς σε αγωνία........

Για το πρώτο νομίζω ότι είναι εμφανές...Για το δεύτερο και πέρσυ στην ίδια ομάδα έπαιζε
o kakos
QUOTE (antfory @ Mar 6 2017, 22:26 ) *
Για το πρώτο νομίζω ότι είναι εμφανές...Για το δεύτερο και πέρσυ στην ίδια ομάδα έπαιζε

Μιλά μπαμ μπαμ Και άσε Τους γρίφους έχουμε 10 αγωνιστικές φωτιά να σχολιάσουμε
gspara
Antfory καλως ηρθες στο φορουμ.Σε παρακαλω όμως να σταματήσεις να ποσταρεις σε αυτό το υφος με υπαινιγμούς και αοριστιες.
Συνεχιζουμε με μπασκετικα σχολια....................
akratacity
Το πρωτάθλημα έχει πάρει για τα καλά φωτιά με δέκα αγωνιστικές να απομένουν. Η πρωτοπόρος Δάφνη υπέστη βαριά ήττα στην Πάτρα από τον Εσπερο και με τους Γκίνη, Τσελεμπή να τραυματίζονται θα πρέπει να προσέξει στη συνέχεια για να καθαρίσει την υπόθεση ανόδου. Ο εσπερος μπήκε πολύ δυναμικά στη διεκδίκηση της απευθείας ανόδου εκμεταλλευόμενος τη νέα σοβαρή γκελα του Ίκαρου Ν. Σμύρνης. Ο οποίος Ίκαρος με δαρμογιαννη εκτός για το υπόλοιπο της χρονιάς και τον βελιζιωτη ακόμα εκτος θα έχει θέματα στη συνέχεια. Κόρινθος, Ιλιον θα διεκδικήσουν ως το τέλος την είσοδο στην τετράδα με το Ιλιον να έχει πλέον και την απώλεια του Τσολάκη. Η Ακρατα έχει ακόμα κάποιες λίγες ελπίδες και αυτή αλλά θέλει συνδυασμό αποτελεσμάτων. Ο Γλαύκος ξεφουσκώσε απότομα και δείχνει να μένει νωρίς αδιάφορος. Ή Αχαγια θέλει 1-2 νίκες ακόμα για να σωθεί οριστικά και εύκολα ή δύσκολα θα τις κάνει. Βελτιωμένη με τον κόουτς Λιονα στον πάγκο πήρε μεηλγαλη νίκη επί της Κορίνθου. Από εδώ και κάτω η κατάσταση δεν χωράει προβλέψεις. Κεραυνός με μία νίκη παραπάνω και έχοντας κάνει ρεπό έχει σίγουρα πλεονέκτημα. Είναι όμως η μόνη ομάδα που δεν έχει νίκη εκτός έδρας και αυτό τον έχει αφήσει χαμηλά. Από τους υπόλοιπους η Καλαμάτα φαίνεται να μένει πίσω και καίγεται για νίκη με την πεύκη. Ερμιόνη, Πετρούπολη πεύκη Ίκαρος και Πορφύρας θα δώσουν μεγάλη μάχη και πολλά θα κριθούν στα μεταξύ τους παιχνίδια. Θεωρώ λοιπόν ότι θα πρέπει να ξεκαθαριστεί νωρίς πόσες ομάδες θα πέσουν φέτος.
o kakos
ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΣΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ....................................................................
............................
fastbreak70
QUOTE(ΝΕΣΤΩΡ @ Mar 6 2017, 15:18 ) *
ΑΡΧΗΓΕ
πρόσφατα έγραφες :

"Άρης Πετρούπολης-Κεραυνός Αιγίου 60-54

ο Κεραυνός Αιγίου μπορει καλλιστα να ονομαστει "αφηστε μας στην παρακατω ταβερνα" Αιγίου....

ποιο κακο-ανυπαρκτο μπασκετ απο αυτη δεν εχω ξαναδει ουτε απο τις ποιο τελευταιες ολης της γ'εθνικης...

ο Άρης Πετρούπολης αν δεν ειχε τα πολλα λαθη απειριας και εβαζε και περισοτερη ταχυτητα θα ηταν 40ποντους η διαφορα..".


Τα παραπάνω σε συνδυασμό με τα γραφόμενά σου για τοναγώνα ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ σημαίνει ότι παρακολουθείς από κοντά τον ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

αν ΟΧΙ τότε μην πιστεύεις όσα σου λένε !!
αν ΝΑΙ τότε μίλησέ μας και για το φιλικό με την Εθνική Εφήβων!! (βλέπε o kakos 2/3/17)

κατά τ΄άλλα ισχύουν όσα λέει ο φίλος akratacity


φιλικά, φιλικότατα
ΝΕΣΤΩΡ
ΥΓ οι Πορφυριώτες δεν αναφέρονται ΠOTE σε μεμονωμένους παίκτες, παρά μόνον όταν τους υποδέχονται ή όταν αυτοί αποχωρούν !!

για να τα βαλουμε κατω και να δουμε τι εχουμε....
- εναν μπασκετοφιλο που προσπαθει να διαλεξει παιχνιδια ντερμπυ σε ολες τις εθνικες κατηγοριες για να παει και να ευχαριστηθει το αθλημα , με πεντακαθαρη επιδιωξη του ωραιο μπασκετ (και οχι χαντμπολ),
ο οποιος βρεθηκε σε ενα τετοιο παιχνιδι οπου και η μια ηταν ιστορικη ομαδα του αθληματος και παρακολουθησε ενα παιχνιδι κακοποιηση(ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ) του αθληματος και εφυγε δυσαρεστημενος για το θεαμα που ειδε ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΓΡΑΨΕ...

- μερικες φανατιλες που ενω η ομαδα τους επαιξε απαραδεκτα κακο μπασκετ , τα βαζουν με τον μπασκετοφιλο,
και με τις γνωστες οπαδικες κραυγες προσπαθουν να ενοχοποιησουν με δολο την οποια μπασκετικη κριτικη που καταγραφει το ΟΦΘΑΛΜΟΦΑΝΕΣ...

δηλαδη κατι σαν το "φταιει ο γαιδαρος βαραμε το σαμαρι"

περαστικα και καλη αναρρωση απο τον πυρετο της οπαδοφανατιλας....
daniel10

πεφτουν 5 ομαδες απο τον 1 ομιλο και 4 ομαδες απο τον 2 ομιλο αυστηρα γιατι του χρονου πρεπει να εχει η γ εθνικη 28 ομαδες : 15 ομαδες που θα μεινουν απο την χρονια 2016-17 ,4 ομαδες που θα πεσουν απο β εθνικη και θα ανεβουν στην Γ εθνικη 6 ομαδες απο τα επαρχιωτικα πρωταθληματα, 2 ομαδες απο την εσκα και ο πρωταθλητης εσκανα

1) πρωταθλητης εσκαη
2) πρωταθλητης εσκακ
3) πρωταθλητης εκασκενοπ
4) πρωταθλητης εκασκ
5) πρωταθλητης εσκασε
6) 1 νικητης του ειδικου πρωταθληματος που γινεται το καλοκαιρι στην αθηνα

7) πρωταθλητης εσκα
8) η ομαδα που θα παρει την πρωτη θεση απο τα play off εσκα

9) πρωταθλητης εσκανα

15 ομαδες που θα μεινουν στην Γ εθνικη απο την χρονια 2016-17

και 4 ομαδες που θα πεσουν απο β εθνικη


akratacity
QUOTE (fastbreak70 @ Mar 7 2017, 18:10 ) *
για να τα βαλουμε κατω και να δουμε τι εχουμε....
- εναν μπασκετοφιλο που προσπαθει να διαλεξει παιχνιδια ντερμπυ σε ολες τις εθνικες κατηγοριες για να παει και να ευχαριστηθει το αθλημα , με πεντακαθαρη επιδιωξη του ωραιο μπασκετ (και οχι χαντμπολ),
ο οποιος βρεθηκε σε ενα τετοιο παιχνιδι οπου και η μια ηταν ιστορικη ομαδα του αθληματος και παρακολουθησε ενα παιχνιδι κακοποιηση(ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ) του αθληματος και εφυγε δυσαρεστημενος για το θεαμα που ειδε ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΓΡΑΨΕ...

- μερικες φανατιλες που ενω η ομαδα τους επαιξε απαραδεκτα κακο μπασκετ , τα βαζουν με τον μπασκετοφιλο,
και με τις γνωστες οπαδικες κραυγες προσπαθουν να ενοχοποιησουν με δολο την οποια μπασκετικη κριτικη που καταγραφει το ΟΦΘΑΛΜΟΦΑΝΕΣ...

δηλαδη κατι σαν το "φταιει ο γαιδαρος βαραμε το σαμαρι"

περαστικα και καλη αναρρωση απο τον πυρετο της οπαδοφανατιλας....

Ναι εγώ ειδικά είμαι βαμμένος πορφυριωτης...Έχεις απόλυτο δίκιο...
Καλή ανάρρωση από το κακό θέαμα που είδες και σε έκανε να αισθανθείς τόσο άσχημα...Ελπίζω οι ομάδες να συνετιστουν στη συνέχεια και να παίξουν καλύτερα...
bet21
QUOTE (fastbreak70 @ Mar 7 2017, 18:10 ) *
για να τα βαλουμε κατω και να δουμε τι εχουμε....
- εναν μπασκετοφιλο που προσπαθει να διαλεξει παιχνιδια ντερμπυ σε ολες τις εθνικες κατηγοριες για να παει και να ευχαριστηθει το αθλημα , με πεντακαθαρη επιδιωξη του ωραιο μπασκετ (και οχι χαντμπολ),
ο οποιος βρεθηκε σε ενα τετοιο παιχνιδι οπου και η μια ηταν ιστορικη ομαδα του αθληματος και παρακολουθησε ενα παιχνιδι κακοποιηση(ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ) του αθληματος και εφυγε δυσαρεστημενος για το θεαμα που ειδε ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΓΡΑΨΕ...

- μερικες φανατιλες που ενω η ομαδα τους επαιξε απαραδεκτα κακο μπασκετ , τα βαζουν με τον μπασκετοφιλο,
και με τις γνωστες οπαδικες κραυγες προσπαθουν να ενοχοποιησουν με δολο την οποια μπασκετικη κριτικη που καταγραφει το ΟΦΘΑΛΜΟΦΑΝΕΣ...

δηλαδη κατι σαν το "φταιει ο γαιδαρος βαραμε το σαμαρι"

περαστικα και καλη αναρρωση απο τον πυρετο της οπαδοφανατιλας....

επειδη ειλικρινα δεν γνωριζω και αναφερεται συχνα μια ιστορικη ομαδα του αθληματος μπορεις να μας πεις για την ιστορια του πορφυρα.
ΝΕΣΤΩΡ
QUOTE(fastbreak70 @ Mar 7 2017, 18:10 ) *
για να τα βαλουμε κατω και να δουμε τι εχουμε....
- εναν μπασκετοφιλο που προσπαθει να διαλεξει παιχνιδια ντερμπυ σε ολες τις εθνικες κατηγοριες για να παει και να ευχαριστηθει το αθλημα , με πεντακαθαρη επιδιωξη του ωραιο μπασκετ (και οχι χαντμπολ),
ο οποιος βρεθηκε σε ενα τετοιο παιχνιδι οπου και η μια ηταν ιστορικη ομαδα του αθληματος και παρακολουθησε ενα παιχνιδι κακοποιηση(ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ) του αθληματος και εφυγε δυσαρεστημενος για το θεαμα που ειδε ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΓΡΑΨΕ...

- μερικες φανατιλες που ενω η ομαδα τους επαιξε απαραδεκτα κακο μπασκετ , τα βαζουν με τον μπασκετοφιλο,
και με τις γνωστες οπαδικες κραυγες προσπαθουν να ενοχοποιησουν με δολο την οποια μπασκετικη κριτικη που καταγραφει το ΟΦΘΑΛΜΟΦΑΝΕΣ...

δηλαδη κατι σαν το "φταιει ο γαιδαρος βαραμε το σαμαρι"

περαστικα και καλη αναρρωση απο τον πυρετο της οπαδοφανατιλας....


Λοιπόν ΑΡΧΗΓΕ ας τα βάλουμε κάτω να δούμε

1ο. για τον αγώνα ο φίλος AKRATACITY σου είπε


"Ο Πορφύρας χθες έπαιζε την ύπαρξη του. Το αναφέρω γτ έχω την αίσθηση ότι δεν το γνωρίζεις. Μια ομάδα που έχει 8 σερί ήττες και παίζει τελικό παραμονής δεν έχω την απαίτηση να μπεί να παίξει επιθετικό μπάσκετ αλλά αντίθετα να μπεί για να κερδίσει με όποιο τρόπο μπορεί. Για απαιτητικούς σαν εσένα υπάρχει η Δάφνη και το Ιλιον που βάζουν 80-90 πόντους σχεδόν σε κάθε παιχνίδι τους."

άποψη που τα λέει ΟΛΑ.

2o. σεβόμενος την πολύ δύσκολη θέση της ηττημένης ομάδας δεν θα αναφερθώ καθόλου σε αυτήν. Απλά αναφέρω ότι η εμφάνιση, με νίκη εκτός, του ΠΟΡΦΥΡΑ στον 1ο γύρο υστερούσε της πρόσφατης !! Και θυμίζω ότι προχθές ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ δεν έπαιζε μόνος του, είχε και αντίπαλο στον οποίο παραδόξως δεν αναφέρεσαι καθόλου (δις, όπως ακριβώς και με το ΑΙΓΙΟ !), καθότι προτίμησες την κριτική ΜΟΝΟ στην «ταλαντούχα και ιστορική» ομάδα !!

3ο. όσον αφορά στις θέσεις σου, για μένα είναι airball στην εξέδρα, έπεα πτερόεντα και παραπέμπουν στην έκφρασή σου ¨αφήστε με στην παρακάτω ταβέρνα όχι του Αιγίου αλλά της ...Πειραϊκής" που όπως λες την ξέρεις 40 χρόνια !!

4ο και σοβαρότερο αν, λέω αν, επιμένεις να "βλέπεις δόλο", τότε επίτρεψέ μου να "βλέπω ληγμένα".


Φιλικά κυρίως σε απογοητευμένους μπασκετόφιλους
ΝΕΣΤΩΡ
υγ πάντα με την κατανόηση του moderator

akratacity
QUOTE (daniel10 @ Mar 7 2017, 20:53 ) *
πεφτουν 5 ομαδες απο τον 1 ομιλο και 4 ομαδες απο τον 2 ομιλο αυστηρα γιατι του χρονου πρεπει να εχει η γ εθνικη 28 ομαδες : 15 ομαδες που θα μεινουν απο την χρονια 2016-17 ,4 ομαδες που θα πεσουν απο β εθνικη και θα ανεβουν στην Γ εθνικη 6 ομαδες απο τα επαρχιωτικα πρωταθληματα, 2 ομαδες απο την εσκα και ο πρωταθλητης εσκανα

1) πρωταθλητης εσκαη
2) πρωταθλητης εσκακ
3) πρωταθλητης εκασκενοπ
4) πρωταθλητης εκασκ
5) πρωταθλητης εσκασε
6) 1 νικητης του ειδικου πρωταθληματος που γινεται το καλοκαιρι στην αθηνα

7) πρωταθλητης εσκα
8) η ομαδα που θα παρει την πρωτη θεση απο τα play off εσκα

9) πρωταθλητης εσκανα

15 ομαδες που θα μεινουν στην Γ εθνικη απο την χρονια 2016-17

και 4 ομαδες που θα πεσουν απο β εθνικη

Αυτό όμως υπάρχει στην προκήρυξη της ΕΟΚ???
Γτ κάποιοι θεωρούν δεδομένο ότι ο 11ος του 1ου ομίλου και ο 10ος του 2ου ομίλου θα παίξουν μπαράζ. Γενικά η κατάσταση είναι πολύ μπλεγμένη ακόμα και δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τπτ.
benchwarmer
Προφανώς τελικά θα γίνει ότι και πέρυσι, θα μείνουν αυτοί που βολεύουν κάποιους γενικά...
Αστεία πράγματα, και μετά ασχολούμαστε με το αν είναι καλό το αγωνιστικό επίπεδο...
o kakos
QUOTE (benchwarmer @ Mar 8 2017, 14:24 ) *
Προφανώς τελικά θα γίνει ότι και πέρυσι, θα μείνουν αυτοί που βολεύουν κάποιους γενικά...
Αστεία πράγματα, και μετά ασχολούμαστε με το αν είναι καλό το αγωνιστικό επίπεδο...

περυσι πριν το πασχα και οι δυο 5 των ομιλων ελαβαν χαρτι για μπαραζ που ποτε δεν εγινε................................εοκ ολε ολε!

akratacity
QUOTE (benchwarmer @ Mar 8 2017, 15:24 ) *
Προφανώς τελικά θα γίνει ότι και πέρυσι, θα μείνουν αυτοί που βολεύουν κάποιους γενικά...
Αστεία πράγματα, και μετά ασχολούμαστε με το αν είναι καλό το αγωνιστικό επίπεδο...

Μπαααα ο Γλαύκος δεν θα κινδυνεύσει φέτος... smiley.gif
benchwarmer
QUOTE(akratacity @ Mar 8 2017, 16:16 ) *
Μπαααα ο Γλαύκος δεν θα κινδυνεύσει φέτος... smiley.gif


Νομίζω από την Β' είχε ξεκινήσει η ιστορία πέρυσι, άσχετα που τελικά η προσφυγή επανέφερε κάπως την όποια τάξη...

Γενικά το όλο σύστημα έχει πολλά κενά, ακόμα και να μην υπάρχει δόλος... Προσωπική μου θέση γενικότερα είναι η ελάττωση των ομάδων σε Β' και Γ' (ακόμα και η συνένωσή τους) και η ενίσχυση των τοπικών πρωταθλημάτων. Αλλά αυτή είναι άσχετη κουβέντα με διάφορους παράγοντες να ληφθούν υπόψη..
only
Επειδή βλέπω να δημιουργούνται εντυπώσεις για ομάδες και παιδιά,κάποιοι συμπαίκτες του Τσιουμπρή πέρσυ έλεγαν πως ο Τσιουμπρής τους είχε πει πως είναι ο george pefki ,fastbreak,o kakos και ο Budget και αν θέλουν να κράξουν να το λένε σε εκείνον να το κάνει γιατί έχει το ελεύθερο από τους moderator,όπως και φαίνεται.Αν δείτε και πέσρυ το forum της Α εσκα τα ίδια έκανε και μάλιστα και κατά της ομάδας του...από ότι φαίνεται κάνει συνεχώς νέα ονόματα καθώς και στο παρελθόν πάλι έχει φύγει από ομάδα για τον ίδιο λόγο.Πέρσυ δημιουργήσε πολλά προβλήματα και με ένα γκρουπ που είχε φτιάξει για να φακελώνει τους συμπαίκτες του...Αυτά από ένα παιδί που αδικήθηκε πέρσυ...αλλά κατάλαβε...
akratacity
Καταγγελίες φωτιά για τους moderator που αν ισχύουν επιβεβαιώνουν τα γραπτα μου πριν λίγο καιρο (benchwarmer θυμάσαι???)...Περιμένω με αγωνια τις τοποθετήσεις σας...
benchwarmer
QUOTE(only @ Mar 8 2017, 17:02 ) *
Επειδή βλέπω να δημιουργούνται εντυπώσεις για ομάδες και παιδιά,κάποιοι συμπαίκτες του Τσιουμπρή πέρσυ έλεγαν πως ο Τσιουμπρής τους είχε πει πως είναι ο george pefki ,fastbreak,o kakos και ο Budget και αν θέλουν να κράξουν να το λένε σε εκείνον να το κάνει γιατί έχει το ελεύθερο από τους moderator,όπως και φαίνεται.Αν δείτε και πέσρυ το forum της Α εσκα τα ίδια έκανε και μάλιστα και κατά της ομάδας του...από ότι φαίνεται κάνει συνεχώς νέα ονόματα καθώς και στο παρελθόν πάλι έχει φύγει από ομάδα για τον ίδιο λόγο.Πέρσυ δημιουργήσε πολλά προβλήματα και με ένα γκρουπ που είχε φτιάξει για να φακελώνει τους συμπαίκτες του...Αυτά από ένα παιδί που αδικήθηκε πέρσυ...αλλά κατάλαβε...



QUOTE(akratacity @ Mar 8 2017, 19:03 ) *
Καταγγελίες φωτιά για τους moderator που αν ισχύουν επιβεβαιώνουν τα γραπτα μου πριν λίγο καιρο (benchwarmer θυμάσαι???)...Περιμένω με αγωνια τις τοποθετήσεις σας...



Εντυπωσιακό που ο Τσιουμπρής (που τώρα έμαθα ποιος είναι) είχε πει πέρυσι ότι έχει μεταξύ άλλων προφίλ το οποίο δημιουργήθηκε πριν κάτι μήνες.
Αν κάποιος έχει πολλαπλά προφίλ μπορεί να ελεγχθεί σε ένα ποσοστό και θα γίνει. Το ότι πάντως κάποιος μπορεί να έχει 4-5 προφίλ και να γράφει ταυτόχρονα από αυτά επί μήνες/χρόνια προσωπικά με ξεπερνάει. Εάν ισχύει, ειλικρινά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει καν τον κόπο να ασχοληθεί κανείς με τέτοια περίπτωση wacko.gif Αντίθετα είναι πολύ πιο πιθανό πάντως να είναι ανυπόστατα όσα γράφει κάποιος στο πρώτο του ποστ.... (που επίσης θα ελεγχθούν οι λογαριασμοί).


Γενικά κάποιοι θίγεστε πολύ εύκολα πιστεύω, ελπίζω να έχετε πιο ενδιαφέροντα πράγματα στη ζωή σας από τις ομάδες σας...
daniel10


ΜΠΑΡΑΖ ΠΕΡΣΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ.
o kakos
Ο καθένας εδω μέσα λέει την γνωμη του οπότε όλα είναι δεκτά. .. ....Προσωπικά Έχω τεράστιο πρόβλημα με νέα προφιλ που ξαφνικά πετάνε ένα όνομα παίχτη προπονητή και καλά τι παικταρά είναι......μετά από 24χρονιά στο μπάσκετ πιστεύω ότι μπορώ να διακρίνω.....η γνώμη μου για τον τσιουμπρη είναι ότι είναι ένας καλός παίχτης αλλα οχι να κάνει την διάφορα....η μόνη αναφορά μου στην Πεύκη είναι ότι δεν την πιστεύω σαν ομάδα και πέρυσι δεν εχω ούτε ένα ποστ στην α εσκα
akratacity
QUOTE (benchwarmer @ Mar 8 2017, 16:59 ) *
Νομίζω από την Β' είχε ξεκινήσει η ιστορία πέρυσι, άσχετα που τελικά η προσφυγή επανέφερε κάπως την όποια τάξη...

Γενικά το όλο σύστημα έχει πολλά κενά, ακόμα και να μην υπάρχει δόλος... Προσωπική μου θέση γενικότερα είναι η ελάττωση των ομάδων σε Β' και Γ' (ακόμα και η συνένωσή τους) και η ενίσχυση των τοπικών πρωταθλημάτων. Αλλά αυτή είναι άσχετη κουβέντα με διάφορους παράγοντες να ληφθούν υπόψη..

Ναι για σωθεί ο εσπερος έπεσαν λιγότερες ομάδες(4 αντι για 5) και ως συνέπεια αυτού γλίτωσε και ο Γλαύκος με τη Λαμία το μπαράζ. Με ένα σμπαρο δυο τρυγόνια ο κύριος Τάκης...
akratacity
Αυτοκτονία της Ακρατας στο σημερινό παιχνιδι με τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης εντός έδρας. Προηγήθηκε 46-32 στο 27' στο πιο κομβικό σημείο της αναμέτρησης όπου μετά από σπάσιμο της στεφάνης ακολούθησε 40λεπτη διακοπή. Χάνοντας λοιπόν τον ρυθμό της η Ακρατα επηρεαζόμενα από τη διακοπή έδωσε το δικαίωμα στον Ίκαρο να μπεί στο παιχνίδι και να πάρει τελικά τη νίκη.

Υγ συγχαρητήρια στην ομάδα του Ίκαρου που έβγαλε ψυχή στο παρκέ και κέρδισε τον αγώνα
Υγ 1 συγχαρητήρια σε έναν κύριο που θέλει να αυτοαποκαλείται προπονητής και φώναζε στο τέλος στην κερκίδα "σας γα@@@@". Και μετά πήρε το παιδάκι του αγκαλιά για να γλιτώσει από ροχαλες και λοιπά "ιπτάμενα" αντικείμενα. Αυτός ο κύριος διαμαρτυρόταν για 40 λεπτά και προκαλούσε τον κόσμο. Απειλεισε με ένσταση κατά τη διακοπή την οποία και δεν έκανε λόγω νίκης
Υγ 2 συγχαρητηρια στους διαιτητές Σταθόπουλο και Κουτσοδημο που άφησαν τις φωνές του κυρίου Παπαδάτου, του κυρίου Βούζα και κάποιων άλλων να τους επηρεασουν. Σταθοπουλε είσαι λίγος για πρώτος, συμβιβασου με τη θέση του δεύτερου ρεφ
nichols92
Δε θα σταθω στα μπασκετικα και στα εντος των 4 γραμμων, με κινδυνο τις τιμωριες απο τους moderator.
Φιλε Αλεξη, που θες να λεγεσαι επαγγελματιας προπονητης....
Φιλε Αλεξη, που "παλευεις κοντρα σε θεους κ δαιμονες"
Φιλε Αλεξη, μονιμα αδικημενε

Σημερα εδειξες σε ολους μας οτι εισαι ενα μυξιαρικο μωρακι που κλαιει οταν του παιρνουν τα παιχνιδια....
Νομιζεις οτι θα κερδιζεις παντου μα τη φωνη και τη κλαψα (και οι διαιτητες σε ανεχονται και τους επηρεαζεις)

Δε ντρεπεσαι φιλε Αλεξη να φορας παντελονια; δε σεβεσαι το διπλωμα σου; α και κατι αλλο, δε σεβεσαι το γλυκητατο παιδακι σου, που το κατεβαζεις απο τη κερκιδα για να αποτελεσει ασπιδα σου απεναντι στο πληθος που προκαλεσες και θα αντιδρουσε;;;;

Καληνυχτα Αλεξη, δε θα γινεις αντρας ποτε
WONDERER
QUOTE (nichols92 @ Mar 12 2017, 23:27 ) *
Δε θα σταθω στα μπασκετικα και στα εντος των 4 γραμμων, με κινδυνο τις τιμωριες απο τους moderator.
Φιλε Αλεξη, που θες να λεγεσαι επαγγελματιας προπονητης....
Φιλε Αλεξη, που "παλευεις κοντρα σε θεους κ δαιμονες"(μεγαλη αληθεια)
Φιλε Αλεξη, μονιμα αδικημενε (και αλλη μεγαλη αληθεια)

Σημερα εδειξες σε ολους μας οτι εισαι ενα μυξιαρικο μωρακι που κλαιει οταν του παιρνουν τα παιχνιδια....
Νομιζεις οτι θα κερδιζεις παντου μα τη φωνη και τη κλαψα (και οι διαιτητες σε ανεχονται και τους επηρεαζεις)(φαντασου τι τραγικους διαιτητες εχουμε.....)


Δε ντρεπεσαι φιλε Αλεξη να φορας παντελονια; δε σεβεσαι το διπλωμα σου; α και κατι αλλο, δε σεβεσαι το γλυκητατο παιδακι σου, που το κατεβαζεις απο τη κερκιδα για να αποτελεσει ασπιδα σου απεναντι στο πληθος που προκαλεσες και θα αντιδρουσε;;;;(δεν ημουν εκει δεν ειδα αλλα για να το λενε 2 κατι μαλλον εχει γινει και ειναι ΑΘΛΙΟ αν οντως ισχυει)

Καληνυχτα Αλεξη, δε θα γινεις αντρας ποτε(και ομως φιλε μου θα επιβιωσει γιατι ειμαστε μια χωρα που οτι δηλωσεις εισαι..)


Ημουν απο αυτους που εχοντας δει Ικαρο θεωρουσα πως με το ροστερ του ειναι σιγουρα για επανω.
Με λυσεις σε καθε θεση οχι μονο μια και 2 σουπερ σταρ .. να κουβαλανε την ομαδα φανταζε πρωτο φαβορι ποσο μαλλον και
με τετοια εδρα και τετοιο κοσμο...
Δυστυχως δεν ειχα (αν και τον ξερω απο παλια) υπολογισει τον παραγοντα προπονητη.
Σιγουρα η Ακρατα αυτοκτονησε γιατι απο 42-27 εντος εδρας περιμενεις τουλαχιστον να κερδισεις αξιοπρεπως αλλα αυτο
ειναι μια αλλη συζητηση.
Να θυμηθουμε βεβαια πως στον πρωτο γυρο η Ακρατα εχασε +25 πραγμα το οποιο μπορει να τους δωσει δικαιολογια ομως και παλι δεν γινεται απο το +25 να κερδιζεις με ΑΥΤΟ το ροστερ μονο με 1 ποντο.
Επανερχομαι λοιπον και λεω πως και μετα απο αυτα που διαβαζω τελικα ειναι λιγος και πολυ δικαιολογημενα και λογικα θα παει στα μπαραζ και για αλλη μια φορα θα αποτυχει οπως και με το σπορτιγκ .....


o kakos
QUOTE (WONDERER @ Mar 13 2017, 09:50 ) *
Ημουν απο αυτους που εχοντας δει Ικαρο θεωρουσα πως με το ροστερ του ειναι σιγουρα για επανω.
Με λυσεις σε καθε θεση οχι μονο μια και 2 σουπερ σταρ .. να κουβαλανε την ομαδα φανταζε πρωτο φαβορι ποσο μαλλον και
με τετοια εδρα και τετοιο κοσμο...
Δυστυχως δεν ειχα (αν και τον ξερω απο παλια) υπολογισει τον παραγοντα προπονητη.
Σιγουρα η Ακρατα αυτοκτονησε γιατι απο 42-27 εντος εδρας περιμενεις τουλαχιστον να κερδισεις αξιοπρεπως αλλα αυτο
ειναι μια αλλη συζητηση.
Να θυμηθουμε βεβαια πως στον πρωτο γυρο η Ακρατα εχασε +25 πραγμα το οποιο μπορει να τους δωσει δικαιολογια ομως και παλι δεν γινεται απο το +25 να κερδιζεις με ΑΥΤΟ το ροστερ μονο με 1 ποντο.
Επανερχομαι λοιπον και λεω πως και μετα απο αυτα που διαβαζω τελικα ειναι λιγος και πολυ δικαιολογημενα και λογικα θα παει στα μπαραζ και για αλλη μια φορα θα αποτυχει οπως και με το σπορτιγκ .....

ειναι καλος προπονητης αλλα η συμπεριφορα του σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη και αυτο ειναι αληθεια! στο σπορτιγκ θα σου δωσω ενα αδικο γιατι ηταν ολοι απληρωτοι εκεινη την χρονια και την επομενη επεσαν απο τα μεσα της χρονιας!
nichols92
Προς αποκατασταση της αληθειας, η διακοπη εγινε με το σκορ στο 46-32, και αυτη ηταν και η μεγαλυτερη διαφορα... δε σημαινει φυσικα κατι αυτο, απλως ενημερωτικα το τονιζω, καθως οσοι δεν ηταν παροντες σχηματιζουν αλλοιωμενα συμπερασματα...
o kakos
ποκερ γ εθνικης!
δαφνη και εσπερος νομιζω δυσκολα θα αλλαξουν θεση και θα ειναι στην β εθνικη του χρονου!
νεα σμυρνη ιλιον κορινθος και ισως ακρατα θα παλεψουν για τα μπαραζ!
αχαγια πολυ σοβαρη ομαδα εχει ηδη 10 νικες και εχει τελειωσει το θεμα παραμονης,μαζι και απο κοντα το αιγιο που με 8 νικες δεν θα μπει σε κινδυνο για κατω..!
Μετα ειναι πολεμος!!
6 ομαδες για 5 θεσεις.........ισως η καλαματα εχει ενα πρωτο λογο για κατω αλλα κανενας δεν μπορει να πει με σιγουρια τι θα γινει! ειναι κριμα για οποιον πεσει κατηγορια γιατι πολυ απλα στον αλλο ομιλο θα ηταν στην μεση της βαθμολογιας ειναι η γνωμη μου! περιμενω τα προγνωστκα σας!
πιστευω οτι η δυνατη μαχη θα γινει στο γκρουπ πευκη αρη και ικαρος....................................
marousara
Μάλλον μπερδεύτηκες για Έσπερο και Ίκαρο Ν.Σ.
Εκτός ότι ο Ίκαρος έχει δύο ήττες λιγότερες με ματς λιγότερο έχει και την ισοβαθμία(ο Ίκαρος νίκησε εκτός 61-59 τον Έσπερο)
δηλαδή θα πρέπει να νικήσει στην Νέα Σμύρνη με μεγαλύτερη διαφορά από την ήττα του στην Πάτρα
εκτός και αν ο Ίκαρος αυτοκτονήσει, πιο πιθανό βλέπω την Κόρινθο να κυνηγά την άνοδο
που υποδέχεται εντός τον Ίκαρο και έχασε με μόλις 3 πόντους στην Νέα Σμύρνη
και έχει ανοδική πορεία
Για την ιστορία
Η βαθμολογία:
1. Δάφνη Δαφνίου 37 (17-3)
2. Έσπερος ΑΟΠΑ 34 (14-6)
3. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 34 (15-4)
4. ΚΑΟΚ 32 (13-6)
QUOTE (o kakos @ Mar 13 2017, 15:07 ) *
ποκερ γ εθνικης!
δαφνη και εσπερος νομιζω δυσκολα θα αλλαξουν θεση και θα ειναι στην β εθνικη του χρονου!
νεα σμυρνη ιλιον κορινθος και ισως ακρατα θα παλεψουν για τα μπαραζ!
αχαγια πολυ σοβαρη ομαδα εχει ηδη 10 νικες και εχει τελειωσει το θεμα παραμονης,μαζι και απο κοντα το αιγιο που με 8 νικες δεν θα μπει σε κινδυνο για κατω..!
Μετα ειναι πολεμος!!
6 ομαδες για 5 θεσεις.........ισως η καλαματα εχει ενα πρωτο λογο για κατω αλλα κανενας δεν μπορει να πει με σιγουρια τι θα γινει! ειναι κριμα για οποιον πεσει κατηγορια γιατι πολυ απλα στον αλλο ομιλο θα ηταν στην μεση της βαθμολογιας ειναι η γνωμη μου! περιμενω τα προγνωστκα σας!
πιστευω οτι η δυνατη μαχη θα γινει στο γκρουπ πευκη αρη και ικαρος....................................

WONDERER

Η βαθμολογία:
1. Δάφνη Δαφνίου 37 (17-3) <<<<< Δεν ανεβαίνει μόνο εάν το θέλει η ίδια...
2. Έσπερος ΑΟΠΑ 34 (14-6) Στο κόλπο για τα καλά το -2 με Ίκαρο δεν λέει τίποτα..
3. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 34 (15-4) Β Παρλόλο το πλεονέκτημα έχουν αποδείξει ποικιλοτρόπως πως μπορούν να αποτύχουν..
δεν παύουν βέβαια να είναι αδιαφιλονίκητο φαβορί για την δεύτερη θέση..(η πρώτη είπαμε...)
4. ΚΑΟΚ 32 (13-6)(Η αρχή είναι το ήμιση του παντός.. τώρα αν με τη φόρα που πήραν μπορούν για κάτι καλύτερο θα δούμε...

Έχει δρόμο ακόμα......

akratacity
Πάντως αυτοί που στενοχωρήθηκαν πιο πολύ και απο τους ακρατινους για τη χθεσινή ήττα θα πρέπει να ήταν οι άνθρωποι του Εσπέρου. Βέβαια νμζ ότι έχουν πολλές ελπίδες για τη δευτέρη θέση καθώς ο Ίκαρος θεωρω ότι έχει πιο δύσκολο πρόγραμμα.
Κατά τα άλλα, η Δάφνη μόνο με αυτοκτονία δεν θα ανέβει και μάλιστα ως πρωταθλήτρια, κατηγορια. Ή Αχαγια νομίζω σώθηκε και τυπικά και μαζί με Ακρατα και γλαυκό θα παλέψουν για το καλύτερο δυνατό πλασαρισμα μόνο και μόνο για το γόητρο. Ιλιον έχει ελπίδες για τετράδα αλλά έμεινε πίσω μετά το χθεσινό αποτέλεσμα στην Πάτρα. Ίκαρος, εσπερος και Κορινθος θα παλέψουν ως το τέλος για τη δεύτερη θέση και την απευθείας άνοδο έχοντας και τον πρώτο λόγο για τις θέσεις των μπαράζ.
Όσον αφορά την παραμονή θεωρω ότι το Αίγιο θα πάρει τα παιχνίδια που πρέπει και θα σωθεί. Αμέσως μετά τις πιο πολλές πιθανότητες τις δίνω στην πεύκη που κάνει εξαιρετικό δεύτερο γύρο και νομίζω για πρωτη φορά φέτος βρίσκεται πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Πετρούπολη και Καλλιθέας λόγω απειρίας θεωρω ότι έχουν λιγότερες ελπίδες. Η Καλαμάτα έμεινε πίσω αρκετά ενώ πορφυρας και Ερμιόνη πιστεύω ότι δεν θα αντέξουν ως το τέλος.
bet21
QUOTE (nichols92 @ Mar 13 2017, 14:22 ) *
Προς αποκατασταση της αληθειας, η διακοπη εγινε με το σκορ στο 46-32, και αυτη ηταν και η μεγαλυτερη διαφορα... δε σημαινει φυσικα κατι αυτο, απλως ενημερωτικα το τονιζω, καθως οσοι δεν ηταν παροντες σχηματιζουν αλλοιωμενα συμπερασματα...

αν δεν κανω λαθος στο 36 ηταν 63-51.αν ισχυει αυτο τοτε το να ερθει 4-17 στο τελευταιο 4λεπτο με τοσο χαμηλο σκορ για τον ικαρο μεχρι εκεινη την στιγμη, ειναι αυτοκτονια.μπορει να μας το επιβεβαιωσει ο akrata για το σκορ στο 36.
akratacity
QUOTE (bet21 @ Mar 13 2017, 17:06 ) *
αν δεν κανω λαθος στο 36 ηταν 63-51.αν ισχυει αυτο τοτε το να ερθει 4-17 στο τελευταιο 4λεπτο με τοσο χαμηλο σκορ για τον ικαρο μεχρι εκεινη την στιγμη, ειναι αυτοκτονια.μπορει να μας το επιβεβαιωσει ο akrata για το σκορ στο 36.

Ισχύει βέβαια δεν θυμάμαι το ακριβές λεπτό...Επίσης ήταν 67-61 1,10' πριν το τέλος.
Βέβαια ο φίλος νικολς ξεκαθαρίζει ότι δεν έφτασε ή διάφορα ποτέ τόσο ψηλά (+22) και η μεγαλύτερη διαφορά ήταν το +14 στο σημείο της διακοπής...
o kakos
QUOTE (marousara @ Mar 13 2017, 13:15 ) *
Μάλλον μπερδεύτηκες για Έσπερο και Ίκαρο Ν.Σ.
Εκτός ότι ο Ίκαρος έχει δύο ήττες λιγότερες με ματς λιγότερο έχει και την ισοβαθμία(ο Ίκαρος νίκησε εκτός 61-59 τον Έσπερο)
δηλαδή θα πρέπει να νικήσει στην Νέα Σμύρνη με μεγαλύτερη διαφορά από την ήττα του στην Πάτρα
εκτός και αν ο Ίκαρος αυτοκτονήσει, πιο πιθανό βλέπω την Κόρινθο να κυνηγά την άνοδο
που υποδέχεται εντός τον Ίκαρο και έχασε με μόλις 3 πόντους στην Νέα Σμύρνη
και έχει ανοδική πορεία
Για την ιστορία
Η βαθμολογία:
1. Δάφνη Δαφνίου 37 (17-3)
2. Έσπερος ΑΟΠΑ 34 (14-6)
3. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 34 (15-4)
4. ΚΑΟΚ 32 (13-6)

εχω καλη εικονα απο το πρωταθλημα και ο ικαρος πιστευω δεν θα παει για 2 θεση ειναι η γνωμη μου!
gratipa1929
QUOTE (o kakos @ Mar 13 2017, 20:41 ) *
εχω καλη εικονα απο το πρωταθλημα και ο ικαρος πιστευω δεν θα παει για 2 θεση ειναι η γνωμη μου!

Ποιοτικά ο Έσπερος είναι όντως καλύτερη ομάδα κατά τη γνώμη μου και με πολλούς νεαρούς ταλαντούχους παίκτες. Όμως ούτε εγώ πιστεύω ότι η διαφορά 2 νικών + διπλό στην Πάτρα είναι εφικτό να ανατραπεί. ΑΝ έχανε από την Ακράτα χθες θα μιλούσαμε σε άλλη βάση. Τώρα δύσκολο να αλλάξουν οι ισορροπίες στον όμιλο.

Αυτό που πραγματικά εξελίσσεται σε γρίφο είναι η υπόθεση παραμονή. Νομίζω 6 ομάδες έχουν ίσες πιθανότητες με βάση την εικόνα τους μέχρι στιγμής (ίσως εκτός της Καλαμάτας αλλά δείχνει να παλεύει κάθε αγώνα και αυτή). Όμως μόνο 1 θα σωθεί, οπότε αναμένεται σφαγή!
o kakos
QUOTE (gratipa1929 @ Mar 13 2017, 19:04 ) *
Ποιοτικά ο Έσπερος είναι όντως καλύτερη ομάδα κατά τη γνώμη μου και με πολλούς νεαρούς ταλαντούχους παίκτες. Όμως ούτε εγώ πιστεύω ότι η διαφορά 2 νικών + διπλό στην Πάτρα είναι εφικτό να ανατραπεί. ΑΝ έχανε από την Ακράτα χθες θα μιλούσαμε σε άλλη βάση. Τώρα δύσκολο να αλλάξουν οι ισορροπίες στον όμιλο.

Αυτό που πραγματικά εξελίσσεται σε γρίφο είναι η υπόθεση παραμονή. Νομίζω 6 ομάδες έχουν ίσες πιθανότητες με βάση την εικόνα τους μέχρι στιγμής (ίσως εκτός της Καλαμάτας αλλά δείχνει να παλεύει κάθε αγώνα και αυτή). Όμως μόνο 1 θα σωθεί, οπότε αναμένεται σφαγή!

ισως και αλλη μια ομαδα μεσω μπαραζ!
Budget
QUOTE(o kakos @ Mar 8 2017, 23:54 ) *
Ο καθένας εδω μέσα λέει την γνωμη του οπότε όλα είναι δεκτά. .. ....Προσωπικά Έχω τεράστιο πρόβλημα με νέα προφιλ που ξαφνικά πετάνε ένα όνομα παίχτη προπονητή και καλά τι παικταρά είναι......μετά από 24χρονιά στο μπάσκετ πιστεύω ότι μπορώ να διακρίνω.....η γνώμη μου για τον τσιουμπρη είναι ότι είναι ένας καλός παίχτης αλλα οχι να κάνει την διάφορα....η μόνη αναφορά μου στην Πεύκη είναι ότι δεν την πιστεύω σαν ομάδα και πέρυσι δεν εχω ούτε ένα ποστ στην α εσκα


Να διευκρινιστεί μονο αγαπητέ kake ,οτι στο τι λέει ο καθένας μας σε ενα δημόσιο σχόλιο υπάγεται σε κανόνες και νομοθεσία, απο την όποια η ανωνυμία δεν αποτελεί ασπίδα για κάποιον που θέλει να βλάψει εναν αλλο άνθρωπο. Είναι αλλο πράγμα η άποψη για θεωρίες συνωμοσίας η οτιδήποτε νιώθει ο κάθε ένας και θέλει να το εκφράσει και αλλο η συκοφάντηση και η προσβολή της προσωπικότητας ενος ανθρώπου . Κάτι που εκτός απο το κύρος μπορεί να βλάπτει και την υγεία του. Αυτα είναι καλο να αναφέρονται αλλα και να αποφασίζει η δικαιοσύνη με σκοπό την προστασία της αξιοπρέπειας κάθε ανθρώπου αλλα και της αξιοπιστίας του φόρουμ.
o kakos
QUOTE (Budget @ Mar 14 2017, 11:10 ) *
Να διευκρινιστεί μονο αγαπητέ kake ,οτι στο τι λέει ο καθένας μας σε ενα δημόσιο σχόλιο υπάγεται σε κανόνες και νομοθεσία, απο την όποια η ανωνυμία δεν αποτελεί ασπίδα για κάποιον που θέλει να βλάψει εναν αλλο άνθρωπο. Είναι αλλο πράγμα η άποψη για θεωρίες συνωμοσίας η οτιδήποτε νιώθει ο κάθε ένας και θέλει να το εκφράσει και αλλο η συκοφάντηση και η προσβολή της προσωπικότητας ενος ανθρώπου . Κάτι που εκτός απο το κύρος μπορεί να βλάπτει και την υγεία του. Αυτα είναι καλο να αναφέρονται αλλα και να αποφασίζει η δικαιοσύνη με σκοπό την προστασία της αξιοπρέπειας κάθε ανθρώπου αλλα και της αξιοπιστίας του φόρουμ.

η συκοφαντηση ειναι η γνωμου για την πευκη η για τον παιχτη????
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.