Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 1ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
traxonas
QUOTE(nini @ Apr 10 2009, 09:36 ) *
ο Άλιμος μάλλον δεν θα κατέβει την Κυριακή, όχι για τους λόγους τους οποιους υποννοείς αλλά πολύ απλά γιατί για ακόμη μια φορά η δοιήκηση του είναι ασυνέπής κ ανύπαρκτη shot.gif shot.gif shot.gif

αν δεν πληρωθούν οι παίχτες δεν μπρόκειται να κατέβουν......


Βιαστηκαν να το σωσουν. Τωρα δεν ιδρωνει το αφτι κανενος απο την διοικηση. Θα σουλεγα εγω πως
θα τρεχαν να πληρωσουν. Βεβαια, ενας ειναι ο γατος εκει μεσα και πληρωνεται βρεξει-χιονισει.(οχι παικτης) 71.gif
nini
QUOTE(GENERALISSIMO @ Apr 10 2009, 10:21 ) *
Δεν είναι Γιάννης έιναι Γιαννάκης...Ζήτω το ελληνικό μπάσκετ και οι αλλοιώσεις των βαθμολογιών.



φυσικά δεν σε πειράζει που διαφωνώ μαζί σου?

αν κέρδιζες τον Αλιμο στην έδρα σου τότε δεν θα΄είχες την ανάγκη του Αλίμου......... κ δεν θα υπήρχε¨<<αλλοίωση>> αποτελέσματος!!!!!!!!!

κ αντί να μιλάς για αλλοίωση γιατί δεν μιλάς για την κατάντια του μπάσκετ με τισ άπειρες ασυνεπείς δοιηκήσεις??????????????????

φίλε τράχωνα επειδή μπορέι να γνωρίζεις τα παιδιά του Αλίμου λόγω κοινής έδρας θα ξέρεις ότι δεν είναι του χαρα΄κτήρα τους να άφηναν τελευταία στιγμή την σωτήρία της ομάδας. κ για πες ποιος είναι ο γάτος εκεί μέσα μήπως εννοείς Ζωντό?
traxonas
QUOTE(nini @ Apr 10 2009, 12:31 ) *
φίλε τράχωνα επειδή μπορέι να γνωρίζεις τα παιδιά του Αλίμου λόγω κοινής έδρας θα ξέρεις ότι δεν είναι του χαρα΄κτήρα τους να άφηναν τελευταία στιγμή την σωτήρία της ομάδας. κ για πες ποιος είναι ο γάτος εκεί μέσα μήπως εννοείς Ζωντό?

Φιλε nini, τα παιδια του Αλιμου ειναι ολα τους μια χαρα και καλοι χαρακτηρες, και μπραβο τους που χωρις
ουσιαστικη στηριξη απο την διοικηση κανανε ενα καταπληκτικο δευτερο γυρο και τερματιζουν ουσιαστικα τεταρτοι,
εκει που ολοι τους ειχαν ξεγραμμενους. Συγχαρητηρια και στο Ζωντο, που μολις ανελαβε απο τον ανυπαρκτο
προηγουμενο κοουτς μεταμορφωσε την ομαδα μονος του 77.gif - και δεν ειναι αυτος ο γατος 71.gif
nini
QUOTE(traxonas @ Apr 10 2009, 13:55 ) *
Φιλε nini, τα παιδια του Αλιμου ειναι ολα τους μια χαρα και καλοι χαρακτηρες, και μπραβο τους που χωρις
ουσιαστικη στηριξη απο την διοικηση κανανε ενα καταπληκτικο δευτερο γυρο και τερματιζουν ουσιαστικα τεταρτοι,
εκει που ολοι τους ειχαν ξεγραμμενους. Συγχαρητηρια και στο Ζωντο, που μολις ανελαβε απο τον ανυπαρκτο
προηγουμενο κοουτς μεταμορφωσε την ομαδα μονος του 77.gif - και δεν ειναι αυτος ο γατος 71.gif



συμφωνώ απόλυτα φίλε τράχωνα!!!! όσο για τον Ζωντό για εμένα είναι ο καλύτερος coach που έχω δει σε Β & Γ εθνική κ απόρώ γιατί δουλεύει σ' αυτήν την κατηγορία.... ο άνθρωπος με 6 παίχτες τερματίζει την ομ'άδα 4η κ θα μπορούσε με 2 επιπλέον νίκες να χτυπάει άνοδο! μακράν η καλύτερη διαχείρηση υλικού

μήπως εννοείς τον πρώην πρόεδρο καθώς όπως θα ξέρεις αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πρόεδρος στον Αλιμο???
traxonas
QUOTE(nini @ Apr 10 2009, 14:14 ) *
συμφωνώ απόλυτα φίλε τράχωνα!!!! όσο για τον Ζωντό για εμένα είναι ο καλύτερος coach που έχω δει σε Β & Γ εθνική κ απόρώ γιατί δουλεύει σ' αυτήν την κατηγορία.... ο άνθρωπος με 6 παίχτες τερματίζει την ομ'άδα 4η κ θα μπορούσε με 2 επιπλέον νίκες να χτυπάει άνοδο! μακράν η καλύτερη διαχείρηση υλικού

μήπως εννοείς τον πρώην πρόεδρο καθώς όπως θα ξέρεις αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πρόεδρος στον Αλιμο???

Το μονο τακτικο και σιγουρο εσοδο καθε οργανωμενου συλλογου , ειναι οι ακαδημιες. Οποιος διαχειριζεται
το τσουκαλι αυτο, δεν μενει ποτε απληρωτος!!! Ο νοων νοειτω! wink.gif
POWER_KF
QUOTE(traxonas @ Apr 10 2009, 14:51 ) *
Το μονο τακτικο και σιγουρο εσοδο καθε οργανωμενου συλλογου , ειναι οι ακαδημιες. Οποιος διαχειριζεται
το τσουκαλι αυτο, δεν μενει ποτε απληρωτος!!! Ο νοων νοειτω! wink.gif




Φίλε Τράχωνα, να που τα λέμε και στα μεγάλα σαλόνια. Επειδή φαντάζομαι σε ποιόν αναφέρεσαι, σας έχει δαγκώσει και εσάς σχετικά πρόσφατα (πέρυσι); Έχω ακούσει για κάποιον πο σας έπαιρνε ένα χιλιαρικάκι το μήνα και έκανε και τις δημόσιες σχέσεις του με τις μαμάδες ........
nini
QUOTE(traxonas @ Apr 10 2009, 14:51 ) *
Το μονο τακτικο και σιγουρο εσοδο καθε οργανωμενου συλλογου , ειναι οι ακαδημιες. Οποιος διαχειριζεται
το τσουκαλι αυτο, δεν μενει ποτε απληρωτος!!! Ο νοων νοειτω! wink.gif



οκ κατάλαβα........ ευχαριστώ για την πληροφορία

έχω ακούσει κ εγώ από διάφορους διάφορα γι' αυτόν......

GENERALISSIMO
QUOTE(nini @ Apr 10 2009, 12:31 ) *
φυσικά δεν σε πειράζει που διαφωνώ μαζί σου?

αν κέρδιζες τον Αλιμο στην έδρα σου τότε δεν θα΄είχες την ανάγκη του Αλίμου......... κ δεν θα υπήρχε¨<<αλλοίωση>> αποτελέσματος!!!!!!!!!

κ αντί να μιλάς για αλλοίωση γιατί δεν μιλάς για την κατάντια του μπάσκετ με τισ άπειρες ασυνεπείς δοιηκήσεις??????????????????

φίλε τράχωνα επειδή μπορέι να γνωρίζεις τα παιδιά του Αλίμου λόγω κοινής έδρας θα ξέρεις ότι δεν είναι του χαρα΄κτήρα τους να άφηναν τελευταία στιγμή την σωτήρία της ομάδας. κ για πες ποιος είναι ο γάτος εκεί μέσα μήπως εννοείς Ζωντό?

Πριν ενα μήνα που έκανε ο άλιμος τις σερί νίκες ήταν εντάξει η διοίκηση;τελος πάντων.όταν αποφασίζεις να παίζεις απλήρωτος,καντο τουλάχιστον μέχρι τέλους(βλέπε ολυμπια λάρισας) και για να γουστάρεις αλλά και για να βουλώνεις στόματα...Ο άλιμος τώρα δεν είναι σε θέσει να "βουλώσει 68.gif " τις κακές γλώσσες
guru
QUOTE(GENERALISSIMO @ Apr 11 2009, 10:05 ) *
Πριν ενα μήνα που έκανε ο άλιμος τις σερί νίκες ήταν εντάξει η διοίκηση;τελος πάντων.όταν αποφασίζεις να παίζεις απλήρωτος,καντο τουλάχιστον μέχρι τέλους(βλέπε ολυμπια λάρισας) και για να γουστάρεις αλλά και για να βουλώνεις στόματα...Ο άλιμος τώρα δεν είναι σε θέσει να "βουλώσει 68.gif " τις κακές γλώσσες

Eχεις απολυτο δικιο.Εδω επαγγελματιες αθλητες σε Α1 και Α2 εχουν λαβει φετος μολις ενα με δυο μισθους και παρολα αυτα οταν μπαινουν μεσα στο γηπεδο παιζουν καλυτερα και απο αυτους που ειναι πληρως εξοφλημενοι. Οφειλουν εφοσον εφτασαν μεχρι εδω να ολοκληρωσουν αξιοπρεπως το πρωταθλημα και οχι να προκαλεσουν αλλοιωση του , αφου μαλιστα οι περισσοτεροι εξ αυτων εχουν σαν χομπι το μπασκετ και οχι σαν επαγγελμα. Αυτο βεβαια πρεπει να ειναι ο κανονας και οχι η εξαιρεση αφου τα επομενα χρονια ΄΄επαγγελματιας αθλητης στην Γ΄Εθνικη΄΄ , μονο ως ανεκδοτο θα μπορει να εκληφθει. Τοπο σε νεους αθλητες , χαμηλοτερα μπατζετ , εφικτους στοχους απο διοικησεις και περισσοτερη αξιοπιστια ειναι πλεον μονοδρομος για το ερασιτεχνικο μπασκετ.
mastro
QUOTE(traxonas @ Apr 10 2009, 12:51 ) *
Το μονο τακτικο και σιγουρο εσοδο καθε οργανωμενου συλλογου , ειναι οι ακαδημιες. Οποιος διαχειριζεται
το τσουκαλι αυτο, δεν μενει ποτε απληρωτος!!! Ο νοων νοειτω! wink.gif

νομιζω οτι δεν πρεπει να αναφερομαστε σε ατομα που δεν μπορουν να απαντησουν για τον εαυτο τους και πιστεψε με ξερω πολυ καλα ποιον εννοεις.αποψη μου,μπορει να κανω και λαθος
profitisilias9
Πρώτος μάγκας ο πατρινός κόουτς της Δόξας Λ., Μάκης Γιατράς. Ο νεαρός προπονητής που ανέλαβε την ομάδα μεσούσης της σεζόν ύστερα από τη φυγή Τσολάκη, καθάρισε σαν αυγό Αργος και Πέραμα στη Λευκάδα και εάν είχε αναλάβει από την αρχή τη νησιώτικη ομάδα αυτή τη στιγμή η Δόξα θα διεκδικούσε σίγουρα την άνοδό της στη Β' ΕΘΝΙΚΗ!

traxonas
QUOTE(mastro @ Apr 11 2009, 16:32 ) *
νομιζω οτι δεν πρεπει να αναφερομαστε σε ατομα που δεν μπορουν να απαντησουν για τον εαυτο τους και πιστεψε με ξερω πολυ καλα ποιον εννοεις.αποψη μου,μπορει να κανω και λαθος

φιλε μου, γατο τον ειπα, δεν τον ειπα ασχετο, ανυπαρκτο δημοσιοσχεσιτη. Κομπλιμαν του εκανα!!!
kaukasios
Κεφαλονιά - Δόξα Λευκάδας 92-100
poseidon70
QUOTE(kaukasios @ Apr 12 2009, 16:22 ) *
Κεφαλονιά - Δόξα Λευκάδας 92-100

εχουμε αλλα αποτελεσματα?
yiagos
Περαμα-Κρονος 101-41!!!!
nini
QUOTE(guru @ Apr 11 2009, 15:58 ) *
Eχεις απολυτο δικιο.Εδω επαγγελματιες αθλητες σε Α1 και Α2 εχουν λαβει φετος μολις ενα με δυο μισθους και παρολα αυτα οταν μπαινουν μεσα στο γηπεδο παιζουν καλυτερα και απο αυτους που ειναι πληρως εξοφλημενοι. Οφειλουν εφοσον εφτασαν μεχρι εδω να ολοκληρωσουν αξιοπρεπως το πρωταθλημα και οχι να προκαλεσουν αλλοιωση του , αφου μαλιστα οι περισσοτεροι εξ αυτων εχουν σαν χομπι το μπασκετ και οχι σαν επαγγελμα. Αυτο βεβαια πρεπει να ειναι ο κανονας και οχι η εξαιρεση αφου τα επομενα χρονια ΄΄επαγγελματιας αθλητης στην Γ΄Εθνικη΄΄ , μονο ως ανεκδοτο θα μπορει να εκληφθει. Τοπο σε νεους αθλητες , χαμηλοτερα μπατζετ , εφικτους στοχους απο διοικησεις και περισσοτερη αξιοπιστια ειναι πλεον μονοδρομος για το ερασιτεχνικο μπασκετ.


GENERALISSIMO Δημοσιεύθηκε Apr 11 2009, 10:05
Πριν ενα μήνα που έκανε ο άλιμος τις σερί νίκες ήταν εντάξει η διοίκηση;τελος πάντων.όταν αποφασίζεις να παίζεις απλήρωτος,καντο τουλάχιστον μέχρι τέλους(βλέπε ολυμπια λάρισας) και για να γουστάρεις αλλά και για να βουλώνεις στόματα...Ο άλιμος τώρα δεν είναι σε θέσει να "βουλώσει " τις κακές γλώσσες


είστε οκ τώρα που κέρδισε ο Άλιμος? σας βοήθησε, γιατί ο Παπάγου πάλι έχασε...
GENERALISSIMO
QUOTE(nini @ Apr 13 2009, 09:38 ) *
GENERALISSIMO Δημοσιεύθηκε Apr 11 2009, 10:05
Πριν ενα μήνα που έκανε ο άλιμος τις σερί νίκες ήταν εντάξει η διοίκηση;τελος πάντων.όταν αποφασίζεις να παίζεις απλήρωτος,καντο τουλάχιστον μέχρι τέλους(βλέπε ολυμπια λάρισας) και για να γουστάρεις αλλά και για να βουλώνεις στόματα...Ο άλιμος τώρα δεν είναι σε θέσει να "βουλώσει " τις κακές γλώσσες


είστε οκ τώρα που κέρδισε ο Άλιμος? σας βοήθησε, γιατί ο Παπάγου πάλι έχασε...

Όλοι ειναι αθώοι μέχρι αποδείξεως του ανιθέτου..Εδώ το αντίθετο δεν αποδείχθηκε.
dirk10
με το αργος πειραικος τι γινεται????ποτε η αποφαση.στα μπαραζ τωρα ειναι ο πειραικος η οχι?
nini
QUOTE(dirk10 @ Apr 13 2009, 11:33 ) *
με το αργος πειραικος τι γινεται????ποτε η αποφαση.στα μπαραζ τωρα ειναι ο πειραικος η οχι?



νομίζω ότι όλα θα εξαρτηθούν από την επόμενη αγωνιστική που παίζει Παπάγος – Πέραμα, Πειραϊκός – Αγία Παρασκευή, Δόξα Λευκάδας – Νικόπολη.

Πάντως αν ο Πειραϊκός δεν κατάφερε να κερδίσει τον Αλιμο ο οποίος έπαιξε με 1 έφηβο κ 1 παίδα τότε δύσκολα θα καταφέρει να κερδίσει την Αγία κ να ελπίζει......

bartsa
λευκαδα..... πρεβεζα ενα τσιγαρο δρομος .........ελπιζω να γινει ολοκληρη κουτα
Jabar
O Πειραϊκός είναι άξιος της μοίρας του όταν χάνει ματς από πεσμένη ομάδα ,όταν προηγήθηκε με 17 και χθες από τα παιδικοεφηβικά του Αλίμου υπάρχει αρρώστια.Βέβαια με την επανάληψη κανείς δεν ξέρει αν θα έχει μία η δύο ευκαιρίες.
guru
είστε οκ τώρα που κέρδισε ο Άλιμος? σας βοήθησε, γιατί ο Παπάγου πάλι έχασε...
[/quote]


Συγχαρητηρια στον Αλιμο αλλα και σε ολες τις ομαδες που αγωνιζονται μεχρι τελους τιμωντας την ιστορια τους και τον ιδρωτα τους.Με αυτη τους τη νικη δεν ειμαστε εμεις οκ αλλα ειναι αυτοι οκ με το παρελθον , το παρον και το μελλον τους.
profitisilias9
QUOTE(guru @ Apr 13 2009, 16:09 ) *
είστε οκ τώρα που κέρδισε ο Άλιμος? σας βοήθησε, γιατί ο Παπάγου πάλι έχασε...



Συγχαρητηρια στον Αλιμο αλλα και σε ολες τις ομαδες που αγωνιζονται μεχρι τελους τιμωντας την ιστορια τους και τον ιδρωτα τους.Με αυτη τους τη νικη δεν ειμαστε εμεις οκ αλλα ειναι αυτοι οκ με το παρελθον , το παρον και το μελλον τους.


Συγχαρητήρια και στον Ζωντό που πήρε μια ομάδα χωρίς αρχή και τέλος, στις τελευταίες θέσεις και τον έφερε στην 4η θέση!
nini
QUOTE(profitisilias9 @ Apr 13 2009, 16:44 ) *
Συγχαρητήρια και στον Ζωντό που πήρε μια ομάδα χωρίς αρχή και τέλος, στις τελευταίες θέσεις και τον έφερε στην 4η θέση!



έχεις δίκιο η ομάδα του Αλίμου μεταμορφώθηκε με το Ζωντό. Έκανε νίκες σχεδόν με όλους τους πρώτους εκτός του Περάματος.

έχει ακουστεί τίποτα για του χρόνου για τις ομάδεσ αυτού του ομίλου?
profitisilias9
QUOTE(nini @ Apr 14 2009, 15:33 ) *
έχεις δίκιο η ομάδα του Αλίμου μεταμορφώθηκε με το Ζωντό. Έκανε νίκες σχεδόν με όλους τους πρώτους εκτός του Περάματος.

έχει ακουστεί τίποτα για του χρόνου για τις ομάδεσ αυτού του ομίλου?


Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Αλλά, αναμένεται θερμό καλοκαίρι! smiley.gif
pouf
QUOTE(nini @ Apr 14 2009, 14:33 ) *
έχεις δίκιο η ομάδα του Αλίμου μεταμορφώθηκε με το Ζωντό. Έκανε νίκες σχεδόν με όλους τους πρώτους εκτός του Περάματος.

έχει ακουστεί τίποτα για του χρόνου για τις ομάδεσ αυτού του ομίλου?

ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΓΙΑΣ..
nini
QUOTE(pouf @ Apr 16 2009, 01:08 ) *
ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΓΙΑΣ..



με συγχωρείς έχεις απόλυτο δίκιο!!!
taraboura
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΕΚ/Πήγασος Άργους 20-5 +215
----------------------------------------------
Αγία Παρασκευή 20-5 +192
ΓΣ Περάματος-Ερμής 20-5 +256
Άλιμος 17-8 +147
Κεφαλλονιά 16-9 +116
Δόξα Λευκάδας 15-10 +148
Κόροιβος Αμαλιάδας 14-11 +91
Παπάγου 12-13 +22
----------------------------------------------
Νικόπολη Πρέβεζας 11-14 -36
----------------------------------------------
Πειραϊκός 10-15 +9
Κρόνος Ιωαννίνων 8-17 -183
Κρανίδι 7-18 -229
Νέο Σχολείο ΓΕΑ 5-19 -269
ΑΣ Μάνης 0-25 -479

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κρόνος Ιωαννίνων-Άλιμος
Παπάγου-ΓΣ Περάματος-Ερμής
Πειραϊκός-Αγία Παρασκευή
Νέο Σχολείο ΓΕΑ-Κόροιβος Αμαλιάδας
Κρανίδι-ΑΕΚ/Πήγασος Άργους
ΑΣ Μάνης-Κεφαλλονιά (0-20 α.α.)
Δόξα Λευκάδας-Νικόπολη Πρέβεζας
guru
QUOTE(profitisilias9 @ Apr 15 2009, 22:00 ) *
Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Αλλά, αναμένεται θερμό καλοκαίρι! smiley.gif

Φετος θα ειναι η χρονια που ολα θα μπουν σε ρεαλιστικη βαση,μπατζετ ομαδων, αμοιβες αθλητων προπονητων, στοχοι.Σιγουρα τα χρηματα θα ειναι λιγοτερα απο ποτε ,οποτε ολα γινονται πιο δυσκολα...οι τιμες αναγκαστικα θα πεσουν αλλα κ αυτο δεν θα φθασει...τα ροστερ θα συμπληρωθουν πολυ αργα αφου ολοι θα περιμενουν μεχρι τελους......
tsatsos
QUOTE(guru @ Apr 22 2009, 03:11 ) *
Φετος θα ειναι η χρονια που ολα θα μπουν σε ρεαλιστικη βαση,μπατζετ ομαδων, αμοιβες αθλητων προπονητων, στοχοι.Σιγουρα τα χρηματα θα ειναι λιγοτερα απο ποτε ,οποτε ολα γινονται πιο δυσκολα...οι τιμες αναγκαστικα θα πεσουν αλλα κ αυτο δεν θα φθασει...τα ροστερ θα συμπληρωθουν πολυ αργα αφου ολοι θα περιμενουν μεχρι τελους......


μπορει.....αλλα για τους καλους παιχτες θα υπαρχουν παντα καλα συμβολαια.......
GENERALISSIMO
Κάποιος αγώνας εκεί στα Ιόνια άρχισε να ΄"μυρίζει"...Και ακόμα είναι Πέμπτη..Μέχρι την Κυρακή η μπόχα θα μας πάρει όλους... blink.gif
kaukasios
εγω παλι απο πατρα μερια εμαθα οτι θα παιχτει στα ισια!!!
sa-gt
QUOTE(kaukasios @ Apr 23 2009, 10:30 ) *
εγω παλι απο πατρα μερια εμαθα οτι θα παιχτει στα ισια!!!

Κύριοι μην το ψάχνετε. Οι Λευκαδίτες περιμένουν πως και πως τους Πρεβεζιάνους γιατί έχουν κάτι γραμμάτια να εξοφλήσουν. Σας το υπογράφω οτι δεν παίζει κανένα θέμα με το παιχνίδι. Μάλλον το αντίθετο.
kaukasios
QUOTE(sa-gt @ Apr 23 2009, 11:08 ) *
Κύριοι μην το ψάχνετε. Οι Λευκαδίτες περιμένουν πως και πως τους Πρεβεζιάνους γιατί έχουν κάτι γραμμάτια να εξοφλήσουν. Σας το υπογράφω οτι δεν παίζει κανένα θέμα με το παιχνίδι. Μάλλον το αντίθετο.

αυτο εχω μαθει και εγω.η λευκαδα οταν ειχε παιξει στην πρεβεζα δεν ειχε περασει καλα και περιμενουν για να ανταποδωσουν.
ilida
QUOTE(tsatsos @ Apr 21 2009, 21:03 ) *
μπορει.....αλλα για τους καλους παιχτες θα υπαρχουν παντα καλα συμβολαια.......


Καλό είναι ένα συμβόλαιο 15.000 - 16.000€ και όχι 25.000€ και 30.000€ για να παίζεις
στην Γ'Εθνική...........................
kaukasios
QUOTE(ilida @ Apr 23 2009, 11:43 ) *
Καλό είναι ένα συμβόλαιο 15.000 - 16.000€ και όχι 25.000€ και 30.000€ για να παίζεις
στην Γ'Εθνική...........................

ενταξει δεν νομιζω οτι υπαρχουν και πολλοι που παιρνουν 30 χιλιαρικα.
στις αθηναικες ομαδες δεν υπαρχει παικτης που να παιρνει πανω απο 17-18 χιλιαρικα.
στις επαρχιακες ξεφευγουν λιγο αλλα αυτο ειναι αποτελεσμα του οτι για να ερθει ενας παικτης στην επαρχια θελει πολυ περισσοτερα απο οσα θα επαιρνε στην αθηνα.
nini
QUOTE(kaukasios @ Apr 23 2009, 11:49 ) *
ενταξει δεν νομιζω οτι υπαρχουν και πολλοι που παιρνουν 30 χιλιαρικα.
στις αθηναικες ομαδες δεν υπαρχει παικτης που να παιρνει πανω απο 17-18 χιλιαρικα.
στις επαρχιακες ξεφευγουν λιγο αλλα αυτο ειναι αποτελεσμα του οτι για να ερθει ενας παικτης στην επαρχια θελει πολυ περισσοτερα απο οσα θα επαιρνε στην αθηνα.


εγώ ξέρω ότι υπάρχουν επαρχιακές ομάδες οι οποίες έχουν δώσει και 50.000€ σε παίχτες.

όσο για τις Αθηναϊκές πιστεύω ότι κάποιοι παίχτες παίρνουν μέχρι κ 20-25.000€.

εντέξει είνια λογικό οι επαρχιακές ομάδες να πρέπει να δώσουν περισσότερα χρήματα για να παει κάποιος παίχτης από Αθήνα απλά όντως καποια νούμερα που έχουν δωθεί είναι πολύ υψηλά.

πάντως η επόμενη χρονιά θα είναι πολύ δύσκολη κυρίως για τους παίχτες οι οποιοι είχαν υψηλό κασε
kaukasios
QUOTE(nini @ Apr 23 2009, 13:06 ) *
εγώ ξέρω ότι υπάρχουν επαρχιακές ομάδες οι οποίες έχουν δώσει και 50.000€ σε παίχτες.

όσο για τις Αθηναϊκές πιστεύω ότι κάποιοι παίχτες παίρνουν μέχρι κ 20-25.000€.

εντέξει είνια λογικό οι επαρχιακές ομάδες να πρέπει να δώσουν περισσότερα χρήματα για να παει κάποιος παίχτης από Αθήνα απλά όντως καποια νούμερα που έχουν δωθεί είναι πολύ υψηλά.

πάντως η επόμενη χρονιά θα είναι πολύ δύσκολη κυρίως για τους παίχτες οι οποιοι είχαν υψηλό κασε

50 ειναι παρα πολλα?ποια ομαδα εχει δωσει τοσα πολλα?
gallis
QUOTE(kaukasios @ Apr 23 2009, 12:15 ) *
50 ειναι παρα πολλα?ποια ομαδα εχει δωσει τοσα πολλα?

Η Κεφαλονιά έχει δώσει 50. 'Οσο για το άλλο στην β' εθνική ποιο ποσό του χρόνου θα θεωρείται ένα καλό συμβόλαιο....????
nini
QUOTE(gallis @ Apr 23 2009, 17:44 ) *
Η Κεφαλονιά έχει δώσει 50. 'Οσο για το άλλο στην β' εθνική ποιο ποσό του χρόνου θα θεωρείται ένα καλό συμβόλαιο....????


κ όχι μόνο!!!!

δε νομίζω ότι του χρόνου θα υπάρχουν καλά ποσά αλλά ποσοι θα τα πάρουν στην ώρα τους. αυτο θα πρέπει να κυνηγήσει ο κάθε παίχτης. κ φυσικά για εμένα πιο φερέγγυες είναι οι ομάδες της επαρχίας και στην Αθήνα με εξαιρέσεις κάποιες (Περαμα, ελευσίνα, Κηφισιά ......)
xontros7
QUOTE(gallis @ Apr 23 2009, 17:44 ) *
Η Κεφαλονιά έχει δώσει 50. 'Οσο για το άλλο στην β' εθνική ποιο ποσό του χρόνου θα θεωρείται ένα καλό συμβόλαιο....????



εγω ξερω οτι τα λεφτα που εδωσε η κεφαλονια ειναι περισοτερα απο 50.000 για ενα παιχτη...


Οσο για το παιχνιδι στη λευκαδα εγω εμαθα οτι το ματσακι παει στο διπλο...κ ολα τα περι εχθρας κ αλλα τετοια ειναι παραμυθια... shot.gif shot.gif shot.gif
GENERALISSIMO
QUOTE(xontros7 @ Apr 23 2009, 20:37 ) *
εγω ξερω οτι τα λεφτα που εδωσε η κεφαλονια ειναι περισοτερα απο 50.000 για ενα παιχτη...


Οσο για το παιχνιδι στη λευκαδα εγω εμαθα οτι το ματσακι παει στο διπλο...κ ολα τα περι εχθρας κ αλλα τετοια ειναι παραμυθια... shot.gif shot.gif shot.gif

Να και ενας άλλος που τον πήρε η "μυρωδιά"..."Βρώμισε" το σαλάμι Λευκάδας
Jabar
QUOTE(GENERALISSIMO @ Apr 23 2009, 21:06 ) *
Να και ενας άλλος που τον πήρε η "μυρωδιά"..."Βρώμισε" το σαλάμι Λευκάδας

Αφήστε να γίνει το παιχνίδι και μετά συζητάμε.Αυτά τώρα δεν έχουν ουσία.Να πούμε ότι ο Παπάγου το χάρισε?
04/01/09 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ 66 - 67
12/04/09 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 78 - 70
11/01/09 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 90 - 79
Η θα σου άρεσε να λέγαμε,για το Παπάγου-Ερμή Περάματος βρώμισε η αρβύλα των στρατηγών.Αφήστε να γίνουν θα τα δούμε και τίποτα κρυπτό κάτω από τον ήλιο.
guru
QUOTE(Jabar @ Apr 23 2009, 23:46 ) *
Αφήστε να γίνει το παιχνίδι και μετά συζητάμε.Αυτά τώρα δεν έχουν ουσία.Να πούμε ότι ο Παπάγου το χάρισε?
04/01/09 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ 66 - 67
12/04/09 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 78 - 70
11/01/09 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 90 - 79
Η θα σου άρεσε να λέγαμε,για το Παπάγου-Ερμή Περάματος βρώμισε η αρβύλα των στρατηγών.Αφήστε να γίνουν θα τα δούμε και τίποτα κρυπτό κάτω από τον ήλιο.

Oι ομαδες φτιαχνονται με συνεπεια κ συνεχεια.Αν θες να εισαι σοβαρος παιζεις μονο για να κερδισεις,την Κυριακη λοιπον θα δουμε αν καποιοι ειναι σοβαροι η ασοβαροι....κ επειδη η πιατσα ειναι μικρη θα κριθουν αναλογα!
basketikos
QUOTE(nini @ Apr 23 2009, 17:27 ) *
κ όχι μόνο!!!!

δε νομίζω ότι του χρόνου θα υπάρχουν καλά ποσά αλλά ποσοι θα τα πάρουν στην ώρα τους. αυτο θα πρέπει να κυνηγήσει ο κάθε παίχτης. κ φυσικά για εμένα πιο φερέγγυες είναι οι ομάδες της επαρχίας και στην Αθήνα με εξαιρέσεις κάποιες (Περαμα, ελευσίνα, Κηφισιά ......)



Για την ιστορια: Στην φερεγγυες ομαδες της Αττικης, εκτος απο τις προαναφερθεισες, καλο θα ειναι να προσθεσεται και τον Ιωνικο - Στην Νικαια, για 2η συνεχη χρονια, υπαρχει φερεγγυοτητα, και ειμστε περηφανοι γι' αυτο..

Παικτες που πηραν 15-20 στην Αθηνα ειχαν προσφορες για 30 απο επαρχια περσι το καλοκαιρι.

Υπαρχουν οιρσμενοι παικτες που φτανουν πανω/κατω 20 στην Αθηνα, αλλα δεν νομιζω οτι τα ξεπερνανε..

Του χρονου δεν βλεπω να βφρεθουν τα ιδια χρηματα..
nini
QUOTE(basketikos @ Apr 24 2009, 03:39 ) *
Για την ιστορια: Στην φερεγγυες ομαδες της Αττικης, εκτος απο τις προαναφερθεισες, καλο θα ειναι να προσθεσεται και τον Ιωνικο - Στην Νικαια, για 2η συνεχη χρονια, υπαρχει φερεγγυοτητα, και ειμστε περηφανοι γι' αυτο..

Παικτες που πηραν 15-20 στην Αθηνα ειχαν προσφορες για 30 απο επαρχια περσι το καλοκαιρι.

Υπαρχουν οιρσμενοι παικτες που φτανουν πανω/κατω 20 στην Αθηνα, αλλα δεν νομιζω οτι τα ξεπερνανε..

Του χρονου δεν βλεπω να βφρεθουν τα ιδια χρηματα..


Συγνώμη φίλε basketike συμπεριλαμβάνω κ τη Νίκαια....

σίγουρα τα λεφτά του χρόνου δεν θα είναι τα ίδια!
Jabar
QUOTE(nini @ Apr 24 2009, 09:38 ) *
Συγνώμη φίλε basketike συμπεριλαμβάνω κ τη Νίκαια....

σίγουρα τα λεφτά του χρόνου δεν θα είναι τα ίδια!

Αρκετοί από τους χορηγούς,προέδρους έχουν ανάμιξη με το κλάδο των κατασκευών που υποφέρει.Από την άλλη αρκετές επαρχιακές με τουρισμό.Τα μηνύματα δεν είναι απλά μείωση του μπάτζετ αλλά πτώση στο μισό.Καιρός για αναγκαστική στροφή στις υποδομές.
nini
QUOTE(Jabar @ Apr 24 2009, 09:48 ) *
Αρκετοί από τους χορηγούς,προέδρους έχουν ανάμιξη με το κλάδο των κατασκευών που υποφέρει.Από την άλλη αρκετές επαρχιακές με τουρισμό.Τα μηνύματα δεν είναι απλά μείωση του μπάτζετ αλλά πτώση στο μισό.Καιρός για αναγκαστική στροφή στις υποδομές.


μακάρι αυτό να γινόταν Jabar από όλες τισ ομάδες και να μην χρειαζόταν να υπάρχει η οικονομική κρίση για να γίνει αυτή η στροφή.

κ βέβαια δεν ξέρω πόσες ομάδες έχουν υποδομές rolleyes.gif


1ος Όμιλος Νότου
Ιωαννίνων 16.00 Κρόνος Ιωαν.-Άλιμος Καραλής-Λογοθέτης (Αθανασίου)
Παπάγου 16.00 Παπάγου-ΓΣ Περάματος Ερμής Επιτροπάκης-Μπορμπαντωνάκης (Κουλούρης)
Σαλπέα 16.00 Πειραϊκός-ΚΑΠ Νικολούλης-Παγώνης (Ζώης)
Ναυπλίου 16.00 Νέο Σχολείο-Κόροιβος Αμαλ. Θεοδωρόπουλος-Σιώκας (Σοφιανόπουλου)
Ερμιόνης 16.00 Κρανίδι-Πήγασος Άστρ. Κιούρκας-Καρακάσης (Κόκορης)
Λευκάδας 16.00 Δόξα Λευκ.-Νικόπολη Πρεβ. Τζαφλέρης-Παπαφωτίου (Κωστής)
kaukasios
QUOTE(Jabar @ Apr 24 2009, 09:48 ) *
Αρκετοί από τους χορηγούς,προέδρους έχουν ανάμιξη με το κλάδο των κατασκευών που υποφέρει.Από την άλλη αρκετές επαρχιακές με τουρισμό.Τα μηνύματα δεν είναι απλά μείωση του μπάτζετ αλλά πτώση στο μισό.Καιρός για αναγκαστική στροφή στις υποδομές.

εγω παρα την κριση βλεπω να βρισκονται ομαδες που θα τα χωσουν παλι του χρονου.
φετος ηταν 10 οι ομαδες του χρονου θα ειναι 8.αυτη θα ειναι η διαφορα.
tsatsos
QUOTE(Jabar @ Apr 24 2009, 06:46 ) *
Αφήστε να γίνει το παιχνίδι και μετά συζητάμε.Αυτά τώρα δεν έχουν ουσία.Να πούμε ότι ο Παπάγου το χάρισε?
04/01/09 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ 66 - 67
12/04/09 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 78 - 70
11/01/09 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 90 - 79
Η θα σου άρεσε να λέγαμε,για το Παπάγου-Ερμή Περάματος βρώμισε η αρβύλα των στρατηγών.Αφήστε να γίνουν θα τα δούμε και τίποτα κρυπτό κάτω από τον ήλιο.


απλα ολοι φοβουνται το ματς αλλα δεν ξερουν οτι λευκαδα και πρεβεζα δεν εχουν καθολου καλες σχεσεις......
μιλαμε σαν να λεμε νικαια-κορυδαλλος οσοι ξερουν απο αθηναικες κοντρες......
ολα τα παιχνιδια θα παιχτουν στα ισα...
ο πειραικος θα παει για το θαυμα απεναντι στην αγια που βλεπει μπαραζ με νικη ΄η ακομη και πρωταθλημα με ηττα του αργους.......
ο παπαγος θα προσπαθει να εκμεταλευτει την εδρα του αλλα ο ερμης θελει το ματς για να διεκδικισει το μπαραζ αν στραβωπατησει καποιος απο αργος-αγια......
αντιθετα η λευκαδα ειναι αδιαφορη βαθμολογικα αλλα λιγο η τοπικη κοντρα λιγο οτι προσπαθουν ολοι να πουν οτι ειναι στημενο..ενω δεν ειναι.....βλεπω να γινετε μαχη στο νησι...

παπακληση ολοι οι αγωνες να αρχισουν την ιδια ωρα......
καλα αποτελεσματα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.