Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 1ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
anakoda
QUOTE(yiagos @ Jan 27 2009, 18:55 ) *
PAIDIA TO PERAMA EINAI SIGOURO KAI PISTEUW THA PALEPSOUN GIA TI DEUTERI THESI KEFALONIA KAI ARGOS...

Πολύ σίγουρος είσαι κύριε yiago , από που πηγάζει τόση σιγουριά ότι θα βγει το Πέραμα ?
Και οι τρεις έχουν τις ίδιες πιθανότητες περίπου , σε δύο αγωνιστικές θα είναι ποιό εύκολο
να βγάλουμε (αποφάσεις) .
poseidon70
QUOTE(wolverin @ Jan 27 2009, 10:36 ) *
paidia kalos sas vrika..tha mou epitrepsetai na pw oti auti ti stigmi i kefalonia exei to provadisma gia tin anodo kai min ksegrafete to perama....oxi akoma toulaxiston..oso gia to argos tha kanei toulaxiston 1 gela pou den tin perimenei kai apo ekei kai pera exei ta ntermpi!!!!!!!!apoci mou 50% i kefalonia kai apo 25% perama kai argos

παιδια κ οι τρεισ οαδεσ εχουν πιθανοτητεσ για ανοδο..αλλα βασει προγραμματοσ το περαμα εχει το πιο δυσκολο ...η κεφαλλονια αν ειναι σοβαρι με τισ ομαδεσ που πανε να σωθουν θα διεκδικισει την ανοδο μεχρι τελουσ...το αργοσ φαινεται να κερδιζει τα παιχνιδια πυ πανε στον ποντο ειτε απο ικανοτητα παιχτων κ προπονητη ειτε απο λιγο βοηθεια απο τουσ διαιτητεσ απ οτι ακουω..οποτε περιμενουμε
wolverin
QUOTE(poseidon70 @ Jan 28 2009, 10:28 ) *
παιδια κ οι τρεισ οαδεσ εχουν πιθανοτητεσ για ανοδο..αλλα βασει προγραμματοσ το περαμα εχει το πιο δυσκολο ...η κεφαλλονια αν ειναι σοβαρι με τισ ομαδεσ που πανε να σωθουν θα διεκδικισει την ανοδο μεχρι τελουσ...το αργοσ φαινεται να κερδιζει τα παιχνιδια πυ πανε στον ποντο ειτε απο ικανοτητα παιχτων κ προπονητη ειτε απο λιγο βοηθεια απο τουσ διαιτητεσ απ οτι ακουω..οποτε περιμενουμε



ολη η κατηγορια θα παιχτει μεσα στο αργοσ στο παιχνιδι αργος-περαμα!!!αν κερδισει το περαμα πιστευω οτι θα ανεβει.....και για τις ομαδες καλο θα ειναι να παλεψουν και για την δευτερη θεση γιατι πολυ πιθανον να εχουμε και μπαραζ ανοδου απο τους 4 δευτερους των ομιλων.οσο για τους σχολιασμους καποιου για το περαμα και για το "γραφειο" να μαθαινουν πρωτα για τους "πελατες" που εχει το γραφειο στις αλλες ομαδες και μετα να μιλανε,(oups λαθος.να γραφουνε εννοω)!!!!
σε 2 αγωνιστικες θα σας βαλω και ενα μικρο κουιζ για να δουμε ποιοι πραγματικα ασχολουνται και γνωριζουν καταστασεις!
kaukasios
Όλοι πίστευαν πως τα πράγματα θα άλλαζαν στον Κρόνο Ιωαννίνων και θα είχαν βελτιωθεί μετά τις υποσχέσεις της διοίκησης προς τους παίκτες, ωστόσο η κατάσταση αντί να καλυτερεύει, γίνεται όλο και χειρότερη. Οι ιθύνοντες του συλλόγου δεν έχουν κάνει ακόμη πράξη τα λόγια τους και οι παίκτες αρνούνται να πάρουν μέρος στις προπονήσεις, χωρίς αυτό να σημαίνει πως ο Κρόνος Ιωαννίνων θα αποχωρίσει από το πρωτάθλημα (για την ώρα, τουλάχιστον)...

Αυτή τη στιγμή οι παίκτες είναι απλήρωτοι και απροπόνητοι. Το επόμενο παιχνίδι απέναντι στην ΑΕΚ Άργους θα πραγματοποιηθεί, ωστόσο μάλλον το συγκρότημα του Κώστα Οικονομάκη θα έχει εύκολο έργο απέναντι σε μια ομάδα που μόνο ομάδα δεν μπορεί να θεωρηθεί αυτή τη στιγμή. Μάλιστα, σύμφωνα με πληροφορίες, μετά το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν αποκλείεται να υπάρξουν αποχωρίσεις, αρχής γενομένης με αυτήν του προπονητή, Παναγιώτη Κοντογιάννη.


basketblog.gr
tsatsos
αν ισχυουν αυτα που υποστηριζει ο καυκασιος(και γιατι να μην ισχυουν,δεν βρισκω τον λογο) με στεναχωρει
που αλλο ενα σοβαρο σωματειο απο την επαρχια φτανει στο τελμα... ειναι κριμα για το χωρο του μπασκετ γενικα..
αλλα οι επιλογες που εγιναν το καλοκαιρι απο την διοικηση-προπονητη, με τις απομακρυνσεις βασικων παιχτων
(βελλιος,μακροπουλος.παπαδοπουλος) και η ασυνεπεια της διοικησης απεναντι στις υποχρεωσεις της
εγεραν την ομαδα σε αυτο το σημειο..... δεν ξερω ποια θα ειναι η συνεχεια θα δειξει το μελλον αλλα αν συνεχιστει...
μιλαμε για αλλοιωση πρωτηθληματος..............................
Augmon
QUOTE(tsatsos @ Jan 29 2009, 13:21 ) *
αν ισχυουν αυτα που υποστηριζει ο καυκασιος(και γιατι να μην ισχυουν,δεν βρισκω τον λογο) με στεναχωρει
που αλλο ενα σοβαρο σωματειο απο την επαρχια φτανει στο τελμα... ειναι κριμα για το χωρο του μπασκετ γενικα..
αλλα οι επιλογες που εγιναν το καλοκαιρι απο την διοικηση-προπονητη, με τις απομακρυνσεις βασικων παιχτων
(βελλιος,μακροπουλος.παπαδοπουλος) και η ασυνεπεια της διοικησης απεναντι στις υποχρεωσεις της
εγεραν την ομαδα σε αυτο το σημειο..... δεν ξερω ποια θα ειναι η συνεχεια θα δειξει το μελλον αλλα αν συνεχιστει...
μιλαμε για αλλοιωση πρωτηθληματος..............................

Φίλε μου συγγνώμη αλλά και με βάση όλα αυτά που είπες μάλλον ασόβαρη θα χαρακτηριζόταν η συγκεκριμένη ομάδα icon_wave.gif
mikeb
Λοιπόν φίλε tsatsos επειδή κριτική και θεωρία είναι πολύ εύκολο να κάνουμε,ή αλλιώς "έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λέμε" να σου απαντήσω.
Σχετικά με τους παίκτες που ανέφερες.
1) Μακρόπουλος: Πολύ καλό παιδί βοήθησε τον Κρόνο πολύ,αλλά και βελτιώθηκε παικτικά μέσα από την ομάδα στα χρόνια που ήταν στα Γιάννενα.Τελειώνοντας τις σπουδές του θέλησε να επιστρέψει Αθήνα και αυτό ήταν αδιαπραγμάτευτο.
2) Βέλλιος: Μέτρια η προσφορά του στη μια χρονιά που έπαιξε, δεν ¨κόλλησε" στην ομάδα και στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος αποτελούσε ξένο σώμα.Λογικό το ότι έφυγε.
3) Παπαδόπουλος: Καλός παίκτης,ξέρει πολύ μπάσκετ για ψηλός και πολύ καλό παιδί.Βοήθησε αρκετά στην περσυνή καλή πορεία και αν δεν είχε προβλήματα τραυματισμών σίγουρα θα βοηθούσε παραπάνω............... σίγουρα έχει στόφα για μεγαλύτερη κατηγορία.
Έφυγε και στη θέση του ήρθε ο Λυμπάρης που είναι παίκτης Α2 χαλαρά.

Απο κει και πέρα και χωρίς πολλά λόγια όταν 3-4 άτομα της διοίκησης προσπαθούν για χρόνια να κρατήσουν το μπάσκετ των Ιωαννίνων στις πλάτες τους χωρίς καμιά βοήθεια από άλλους θεσμικούς ή οικονομικούς παράγοντες της πόλης, φυσικό επακόλουθο είναι ότι κάποια στιγμή θα κουραστούν και οικονομικά και ψυχικά.

Μπασκετικά και φιλικά πάντα
mikeb
Jabar
QUOTE(mikeb @ Jan 29 2009, 21:46 ) *
Λοιπόν φίλε tsatsos επειδή κριτική και θεωρία είναι πολύ εύκολο να κάνουμε,ή αλλιώς "έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λέμε" να σου απαντήσω.
Σχετικά με τους παίκτες που ανέφερες.
1) Μακρόπουλος: Πολύ καλό παιδί βοήθησε τον Κρόνο πολύ,αλλά και βελτιώθηκε παικτικά μέσα από την ομάδα στα χρόνια που ήταν στα Γιάννενα.Τελειώνοντας τις σπουδές του θέλησε να επιστρέψει Αθήνα και αυτό ήταν αδιαπραγμάτευτο.
2) Βέλλιος: Μέτρια η προσφορά του στη μια χρονιά που έπαιξε, δεν ¨κόλλησε" στην ομάδα και στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος αποτελούσε ξένο σώμα.Λογικό το ότι έφυγε.
3) Παπαδόπουλος: Καλός παίκτης,ξέρει πολύ μπάσκετ για ψηλός και πολύ καλό παιδί.Βοήθησε αρκετά στην περσυνή καλή πορεία και αν δεν είχε προβλήματα τραυματισμών σίγουρα θα βοηθούσε παραπάνω..................... σίγουρα έχει στόφα για μεγαλύτερη κατηγορία.
Έφυγε και στη θέση του ήρθε ο Λυμπάρης που είναι παίκτης Α2 χαλαρά.

Απο κει και πέρα και χωρίς πολλά λόγια όταν 3-4 άτομα της διοίκησης προσπαθούν για χρόνια να κρατήσουν το μπάσκετ των Ιωαννίνων στις πλάτες τους χωρίς καμιά βοήθεια από άλλους θεσμικούς ή οικονομικούς παράγοντες της πόλης, φυσικό επακόλουθο είναι ότι κάποια στιγμή θα κουραστούν και οικονομικά και ψυχικά.

Μπασκετικά και φιλικά πάντα
mikeb

Το μπάσκετ χρειάζεται την επαρχία.Τα Γιάννενα έχουν προσφορά με παίκτες που έπαιξαν εθνική όπως ο Φιλίππου.Παίκτες που έπαιξαν Α1 στον ΠΑΟΚ και Λάρισσα.Ανέκαθεν ήταν ποδοσφαιρική περιοχή αλλά το μπάσκετ,πάντα είχε μια θέση.Εχω παίξει κόντρα στον ΑΓΣΙ με πατρινές ομάδες.Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει μία κοινή προσπάθεια των ομάδων της πόλης.Το σίγουρο είναι ότι η προσφορά στον αθλητισμό και στα πολιτιστικά δρώμενα της πόλης,δεν είναι η βιτρίνα και πόσα χρήματα θα βρείς και θα ξοδέψεις για ματαιοδοξία και για πλουτισμό διαφόρων.Είναι και οι ακαδημίες και η καλιέργεια φίλαθλου πνεύματος στις ακαδημίες και εκεί τα πράγματα ελπίζω να είναι καλύτερα.Από τις τρεις ομάδες Κρόνος,Παπάγος,Πειραϊκός θα πέσουν οι 2 και εκεί ελπίζω να είναι αρκετά δυνατός ο Κρόνος ώστε να μην υπάρχει αλλοίωση.
Καταλαβαίνω ότι είσαι κοντά στην ομάδα και ξέρεις αρκετά καλά τους παίκτες αλλά προτιμώ να μην υπάρχουν έστω και ήπιοι χαρακτηρισμοί.Στον αγώνα με την Αγία είχατε κατέβει 8 και παίξανε 7 θα συνεχίσετε έτσι?
Δυστυχώς στον ερασιτεχνικό αθλητισμό γιατί και η Γ Εθνική έτσι είναι δεν υπάρχει βοήθεια από πουθενά.Η βοήθεια πηγαίνει μόνο στις ΠΑΕ εκεί που δεν θα έπρεπε να πάει ούτε ευρώ.
mikeb
Με έκπληξη βλέπω ότι το προηγούμενο post μου πέρασε από λογοκρισία από τον moderator...
Πραγματικά με λυπεί ότι σβήστηκε ένας πολύ ήπιος και καλοπροαίρετος χαρακτηρισμός μου για κάποιο παιδί που πέρασε από την ομάδα του Κρόνου.¨Ενας χαρακτηρισμός που δίνω και στον εαυτό μου αν θέλεις για τα χρόνια που υπήρξα παίκτης στις ομάδες των Ιωαννίνων.
sorry αλλά με τέτοιους όρους λογοκρισίας σε σημείο ευνουχισμού δεν βλέπω το λόγο να συνεχίσω την ενεργή συμμετοχή μου στο forum αυτό.
Ο ρόλος του moderator είναι να κόβει τα post που είναι υβριστικά,θίγουν προσωπικότητες και ευτελίζουν αυτό το μέσο έκφρασης, όχι να καταντά το forum "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε".
Jabar
QUOTE(mikeb @ Jan 29 2009, 23:13 ) *
Με έκπληξη βλέπω ότι το προηγούμενο post μου πέρασε από λογοκρισία από τον moderator...
Πραγματικά με λυπεί ότι σβήστηκε ένας πολύ ήπιος και καλοπροαίρετος χαρακτηρισμός μου για κάποιο παιδί που πέρασε από την ομάδα του Κρόνου.¨Ενας χαρακτηρισμός που δίνω και στον εαυτό μου αν θέλεις για τα χρόνια που υπήρξα παίκτης στις ομάδες των Ιωαννίνων.
sorry αλλά με τέτοιους όρους λογοκρισίας σε σημείο ευνουχισμού δεν βλέπω το λόγο να συνεχίσω την ενεργή συμμετοχή μου στο forum αυτό.
Ο ρόλος του moderator είναι να κόβει τα post που είναι υβριστικά,θίγουν προσωπικότητες και ευτελίζουν αυτό το μέσο έκφρασης, όχι να καταντά το forum "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε".

Θα σε παρακαλούσα να διάβαζες το κανονισμό του φόρουμ.Για να μην κουράζουμε αν ήθελες διευκρίνηση έπρεπε να στείλεις πμ .Οποιοσδήποτε χαρακτηρισμός έστω και ήπιος μπορεί να επιφέρει κόντρα.Η λέξη του χαρακτηρισμού μπορεί να τη δέχεσαι για τον εαυτό σου αλλά μπορεί να τη θεωρεί κάποιος άδικη και επιπλέον να του κάνεις κακό στη συνέχεια της καριέρας του.Φίλε μου τα υβριστικά ποστ τα σβύνουμε και τους χρήστες τους τιμωρούμε εγώ δεν έκανα κάτι τέτοιο.Εσβυσα απλά το χαρακτηρισμό. Αν θεωρείς το ποιό σημαντικό από το ποστάρισμά σου το χαρακτηρισμό και από αυτά που σου έγραψα αυτό τότε φίλε μου αδικείς τον εαυτό σου.Το αν θα γράψεις ξανά η όχι είναι δικό σου θέμα.Να είσαι καλά και ότι θέλεις σε πμ.
GENERALISSIMO
QUOTE(Jabar @ Jan 29 2009, 22:51 ) *
Το μπάσκετ χρειάζεται την επαρχία.Τα Γιάννενα έχουν προσφορά με παίκτες που έπαιξαν εθνική όπως ο Φιλίππου.Παίκτες που έπαιξαν Α1 στον ΠΑΟΚ και Λάρισσα.Ανέκαθεν ήταν ποδοσφαιρική περιοχή αλλά το μπάσκετ,πάντα είχε μια θέση.Εχω παίξει κόντρα στον ΑΓΣΙ με πατρινές ομάδες.Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει μία κοινή προσπάθεια των ομάδων της πόλης.Το σίγουρο είναι ότι η προσφορά στον αθλητισμό και στα πολιτιστικά δρώμενα της πόλης,δεν είναι η βιτρίνα και πόσα χρήματα θα βρείς και θα ξοδέψεις για ματαιοδοξία και για πλουτισμό διαφόρων.Είναι και οι ακαδημίες και η καλιέργεια φίλαθλου πνεύματος στις ακαδημίες και εκεί τα πράγματα ελπίζω να είναι καλύτερα.Από τις τρεις ομάδες Κρόνος,Παπάγος,Πειραϊκός θα πέσουν οι 2 και εκεί ελπίζω να είναι αρκετά δυνατός ο Κρόνος ώστε να μην υπάρχει αλλοίωση.
Καταλαβαίνω ότι είσαι κοντά στην ομάδα και ξέρεις αρκετά καλά τους παίκτες αλλά προτιμώ να μην υπάρχουν έστω και ήπιοι χαρακτηρισμοί.Στον αγώνα με την Αγία είχατε κατέβει 8 και παίξανε 7 θα συνεχίσετε έτσι?
Δυστυχώς στον ερασιτεχνικό αθλητισμό γιατί και η Γ Εθνική έτσι είναι δεν υπάρχει βοήθεια από πουθενά.Η βοήθεια πηγαίνει μόνο στις ΠΑΕ εκεί που δεν θα έπρεπε να πάει ούτε ευρώ.

[b]Από τις τρεις ομάδες Κρόνος,Παπάγος,Πειραϊκός θα πέσουν οι 2 και εκεί ελπίζω να είναι αρκετά δυνατός ο Κρόνος ώστε να μην υπάρχει αλλοίωση Για καντο μας λιανά ,γιατι δεν κατάλαβα τι εννοείς.
Jabar
QUOTE(GENERALISSIMO @ Jan 30 2009, 09:28 ) *
[b]Από τις τρεις ομάδες Κρόνος,Παπάγος,Πειραϊκός θα πέσουν οι 2 και εκεί ελπίζω να είναι αρκετά δυνατός ο Κρόνος ώστε να μην υπάρχει αλλοίωση Για καντο μας λιανά ,γιατι δεν κατάλαβα τι εννοείς.

Τίποτα πονηρό πάντως καθαρά αγωνιστικό είναι και έχει να κάνει με τον κρόνο και όχι τον Παπάγου .ότι ΄θέλεις με πμ.
kaukasios
QUOTE(Jabar @ Jan 29 2009, 22:51 ) *
Το μπάσκετ χρειάζεται την επαρχία.Τα Γιάννενα έχουν προσφορά με παίκτες που έπαιξαν εθνική όπως ο Φιλίππου.Παίκτες που έπαιξαν Α1 στον ΠΑΟΚ και Λάρισσα.Ανέκαθεν ήταν ποδοσφαιρική περιοχή αλλά το μπάσκετ,πάντα είχε μια θέση.Εχω παίξει κόντρα στον ΑΓΣΙ με πατρινές ομάδες.Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει μία κοινή προσπάθεια των ομάδων της πόλης.Το σίγουρο είναι ότι η προσφορά στον αθλητισμό και στα πολιτιστικά δρώμενα της πόλης,δεν είναι η βιτρίνα και πόσα χρήματα θα βρείς και θα ξοδέψεις για ματαιοδοξία και για πλουτισμό διαφόρων.Είναι και οι ακαδημίες και η καλιέργεια φίλαθλου πνεύματος στις ακαδημίες και εκεί τα πράγματα ελπίζω να είναι καλύτερα.Από τις τρεις ομάδες Κρόνος,Παπάγος,Πειραϊκός θα πέσουν οι 2 και εκεί ελπίζω να είναι αρκετά δυνατός ο Κρόνος ώστε να μην υπάρχει αλλοίωση.
Καταλαβαίνω ότι είσαι κοντά στην ομάδα και ξέρεις αρκετά καλά τους παίκτες αλλά προτιμώ να μην υπάρχουν έστω και ήπιοι χαρακτηρισμοί.Στον αγώνα με την Αγία είχατε κατέβει 8 και παίξανε 7 θα συνεχίσετε έτσι?
Δυστυχώς στον ερασιτεχνικό αθλητισμό γιατί και η Γ Εθνική έτσι είναι δεν υπάρχει βοήθεια από πουθενά.Η βοήθεια πηγαίνει μόνο στις ΠΑΕ εκεί που δεν θα έπρεπε να πάει ούτε ευρώ.

se ποια ομαδα επαιζες στην πατρα?αν θες πες μου και ποιος εισαι!!!!ξερεις τι δεν μπορω να καταλαβω με τα γιαννενα?ενω το καλοκαιρι προσπαθουσαν να κανουν ενωση με την ξανθη,να παιξουν α2 και να κανουν μεγαλη επενδυση,δεν γινεται τιποτα,παιζουν στην γ εθνικη και δεν εχουν την δυνατοτητα να συντηρησουν την ομαδα.δεν ειναι παραξενο?
a bullet for your head
QUOTE(kaukasios @ Jan 30 2009, 11:03 ) *
se ποια ομαδα επαιζες στην πατρα?αν θες πες μου και ποιος εισαι!!!!

Επιστρατευοντας τις μαντικες μου ικανοτητες,θα πω πως χρονικα ισως να ηταν στην Πατρα την εποχη που ηταν και ο Μπιλ Μελις(ετσι δεν λεγανε τον ομογενη του Απολλωνα?).
Τωρα σε ποια ομαδα?Θα μας πει ο ιδιος.
basket-man
Το ζήτημα με τον Κρόνο είναι πολύπλοκο. Η αλήθεια είναι, οτι οι άνθρωποι του έχουν βαρεθεί να βάζουν λεφτά και να μνη έχουν αντίκρυσμα. Το θέμα είναι, οτι τα βάζουν και εν γένει διοικούν με λάθος τρόπο. Δεν χρειάζεται να βγεις στην Ευρωλίγκα. Αρκεί να είσαι σοβαρός και να αγαπάς αυτό που κάνεις. Το καλοκαίρι έγινε μια προσπάθεια για συγχώνευση με την Ξάνθη, αλλά δεν υπήρχαν οι πόροι για να γίνει κάτι καλό. Με... ψίχουλα, για να το πω λαικα, προσπάθησαν να πάνε στην Α2. Όχι οτι δεν μπορούσαν, αλλά δεν είχαν στήριξη από κανέναν. Δυστυχώς τα Γιάννενα είναι πίσω σε αυτό το τομέα. Δεν υπάρχει το ενδιαφέρον ωστε να έρθει ο επιχειρηματίας στην όποια ομάδα και να βάλει τα λεφτά του.
Το άλλο μεγάλο πρόβλημα είναι, οτι η συγχώνευση που εν τέλει δεν έγινε πήγε την ομάδα πίσω. Η περυσινή ομάδα διαλύθηκε επι της ουσίας και στη μοναδική θέση που αποκτήθηκε άξιος αντικαταστάτης ήταν ο πραγματικά εξαιρετικός Λυμπαρης. Ο Μακρόπουλος δεν αντικαταστάθηκε και ο εξαιρετικός Βέλλιος, που είναι παίκτης που δουλεύει καλύτερα όταν έχει έναν ισάξιο συμπάικτη δίπλα του, έφυγε απληρωτος και απογοητευμένος, όπως και ο Παπαδόπουλος.
Η νοοτροπία εν γενει είναι λάθος στα Γιάννενα και ειδικά στον Κρόνο. Η περυσινή ομάδα (αλλά και η φετινή) στο χαλαρό πηγαινε για τίτλο. Στο χαλαρό.
Τώρα, καλό θα είναι να βρεθεί ένας άνθρωπος που να δωσει τη πνοη που λείπει. Το θέμα είναι,οτι δεν βρίσκεται!
poseidon70
QUOTE(basket-man @ Jan 30 2009, 16:45 ) *
Το ζήτημα με τον Κρόνο είναι πολύπλοκο. Η αλήθεια είναι, οτι οι άνθρωποι του έχουν βαρεθεί να βάζουν λεφτά και να μνη έχουν αντίκρυσμα. Το θέμα είναι, οτι τα βάζουν και εν γένει διοικούν με λάθος τρόπο. Δεν χρειάζεται να βγεις στην Ευρωλίγκα. Αρκεί να είσαι σοβαρός και να αγαπάς αυτό που κάνεις. Το καλοκαίρι έγινε μια προσπάθεια για συγχώνευση με την Ξάνθη, αλλά δεν υπήρχαν οι πόροι για να γίνει κάτι καλό. Με... ψίχουλα, για να το πω λαικα, προσπάθησαν να πάνε στην Α2. Όχι οτι δεν μπορούσαν, αλλά δεν είχαν στήριξη από κανέναν. Δυστυχώς τα Γιάννενα είναι πίσω σε αυτό το τομέα. Δεν υπάρχει το ενδιαφέρον ωστε να έρθει ο επιχειρηματίας στην όποια ομάδα και να βάλει τα λεφτά του.
Το άλλο μεγάλο πρόβλημα είναι, οτι η συγχώνευση που εν τέλει δεν έγινε πήγε την ομάδα πίσω. Η περυσινή ομάδα διαλύθηκε επι της ουσίας και στη μοναδική θέση που αποκτήθηκε άξιος αντικαταστάτης ήταν ο πραγματικά εξαιρετικός Λυμπαρης. Ο Μακρόπουλος δεν αντικαταστάθηκε και ο εξαιρετικός Βέλλιος, που είναι παίκτης που δουλεύει καλύτερα όταν έχει έναν ισάξιο συμπάικτη δίπλα του, έφυγε απληρωτος και απογοητευμένος, όπως και ο Παπαδόπουλος.
Η νοοτροπία εν γενει είναι λάθος στα Γιάννενα και ειδικά στον Κρόνο. Η περυσινή ομάδα (αλλά και η φετινή) στο χαλαρό πηγαινε για τίτλο. Στο χαλαρό.
Τώρα, καλό θα είναι να βρεθεί ένας άνθρωπος που να δωσει τη πνοη που λείπει. Το θέμα είναι,οτι δεν βρίσκεται!

προγνωστικα για τα παιχνιδια εχουμε?
basketball lover
01/02/09 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 2 μου μυριζει...οχι με σιγουρια παντως
01/02/09 12:00 ΑΡΓΟΥΣ ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ - ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ 1 απο δω ως τα Γιαννενα
01/02/09 12:00 ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. 1 ευκολα
01/02/09 17:00 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ 20 - 0
01/02/09 18:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 1 γιατι αλλιως τζαμπα η εξαγορα της θεσης το καλοκαιρι...
01/02/09 12:00 ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΣ ΜΑΝΗΣ 20 - 0
01/02/09 18:00 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΠ - ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ 2 η Αγια για αλλη μια χρονια αδιαφορη...το ΠΕΡΑΜΑ το θελει και θα το παρει.οσο για το φιλο που εγραψε οτι και αλλες ομαδες ειναι πελατες του γραφειου να τον ρωτησω μονο αν ξερει αλλη ομαδα στη Γ που εχει 2 ακριβοπληρωμενους προπονητες στον παγκο της συμφωνα με τις οδηγιες των κυριων κυριων μανατζερ.αυτα μονο γιατι εδω ειναι δημοσιο φορουμ και θα μας κυνηγησουν...τεσπα ολοι τα ξερουν αυτα οχι μονο εγω.δεν ειναι μυστικο αλλωστε.
φιλακια blove.gif blove.gif blove.gif
anakoda
QUOTE(basketball lover @ Jan 31 2009, 12:32 ) *
01/02/09 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 2 μου μυριζει...οχι με σιγουρια παντως
01/02/09 12:00 ΑΡΓΟΥΣ ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ - ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ 1 απο δω ως τα Γιαννενα
01/02/09 12:00 ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. 1 ευκολα
01/02/09 17:00 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ 20 - 0
01/02/09 18:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 1 γιατι αλλιως τζαμπα η εξαγορα της θεσης το καλοκαιρι...
01/02/09 12:00 ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΣ ΜΑΝΗΣ 20 - 0
01/02/09 18:00 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΠ - ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ 2 η Αγια για αλλη μια χρονια αδιαφορη...το ΠΕΡΑΜΑ το θελει και θα το παρει.οσο για το φιλο που εγραψε οτι και αλλες ομαδες ειναι πελατες του γραφειου να τον ρωτησω μονο αν ξερει αλλη ομαδα στη Γ που εχει 2 ακριβοπληρωμενους προπονητες στον παγκο της συμφωνα με τις οδηγιες των κυριων κυριων μανατζερ.αυτα μονο γιατι εδω ειναι δημοσιο φορουμ και θα μας κυνηγησουν...τεσπα ολοι τα ξερουν αυτα οχι μονο εγω.δεν ειναι μυστικο αλλωστε.
φιλακια blove.gif blove.gif blove.gif

Διευκρίνηση παιδιά το Πέραμα έχει πλέον ένα προπονητή τον Καλαμπάκο και τον βοηθό του τον Κατωπόδη είναι σίγουρο μιλάω με παίχτες της ομάδας τους είχα πρώην συμπαίχτες.
basketball lover
QUOTE(anakoda @ Jan 31 2009, 19:22 ) *
Διευκρίνηση παιδιά το Πέραμα έχει πλέον ένα προπονητή τον Καλαμπάκο και τον βοηθό του τον Κατωπόδη είναι σίγουρο μιλάω με παίχτες της ομάδας τους είχα πρώην συμπαίχτες.

ξερεις ποσα παιρνουν και οι δυο μαζι? 39.gif 39.gif 39.gif
poseidon70
QUOTE(basketball lover @ Jan 31 2009, 23:32 ) *
ξερεις ποσα παιρνουν και οι δυο μαζι? 39.gif 39.gif 39.gif

αργοσ-κρονοσ 80-70.κεφαλονια-πειραικοσ 86-69.εχουμε αλλα αΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?
ilida
QUOTE(poseidon70 @ Feb 1 2009, 19:08 ) *
αργοσ-κρονοσ 80-70.κεφαλονια-πειραικοσ 86-69.εχουμε αλλα αΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?

Κόροιβος - Άλιμος 84-77
ΑΕΚ Άργους - Κρόνος Ιωαννίνων 80-70
Κεφαλονιά - Πειραϊκός 84-65
Νικόπολη - Νέο Σχολείο (20-0)
Παπάγου - Κρανίδι 96-67
Δόξα Λευκάδας - Μάνη (20-0)
Αγία Παρασκευή - Πέραμα 81-71

Κεφαλονιά - Πειραϊκός 84-65
Διαιτητές: Μίγδος - Νάκας.
Τα δεκάλεπτα: 23-23, 45-41, 66-55, 84-65.
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ (Παπαδάτος): Τσιριγωτάκης 26 (5), Γκοτζογιάννης 5 (1), Τσόχλας 10 (2), Κουμανιώτης 6, Παναγιωταράκος 19, Καραπέτσας, Βούλγαρης 5, Ρουμελιώτης, Βαβέτσης 2, Νικολόπουλος 11.
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Γεωργικόπουλος): Δελλής 4, Κατσούρης, Καρλάφτης 8 (1), Λαζαρίδης 6 (2), Κουτσουμπάκος, Μούκας 8 (2), Ρέππας 2, Παπαδόπουλος 5, Βογιατζάκης 7 (1), Σαρακασίδης 8 (2), Λαμπράκος 17 (2).

ΑΕΚ Άργους - Κρόνος Ιωαν. 80-70
Διαιτητές: Θεονάς - Κανακάρης.
Τα δεκάλεπτα: 18-21, 43-36, 55-51, 80-70.
ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ (Οικονομάκης): Μπιτζής Π., Πρόκος 32 (5), Κοσιόρης 12 (2), Στατεράς, Μπιτζής Δ. 2, Λάππας 11 (1), Βούρδουλας, Χλεβάρης, Χαραλαμπάκης 7 (1), Οικονομάκης Γ., Μπέλλης 16 (2).
ΚΡΟΝΟΣ (Κοντογιάννης): Τόνης , Πρέτζας 8, Αυγερινός 12 (1), Ζώτος 15 (3), Τελούδης 20 (1), Ψωμάς 15 (1), Τσουκανέλης, Πελτέκης, Ρήγας, Ζήκος, Κούναβος.

Αγία Παρασκευή - Πέραμα 81-71
Διαιτητές: Τεφτίκης - Νανούρης.
Τα δεκάλεπτα: 22-18, 39-32, 61-52, 81-71.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Χατζηκωστής 22 (6), Ρώης 3 (1), Σβερκούνος 14 (2), Λυγγερίδης 7, Ζερβός 8, Γιαννιώδης 2, Τσιάκας 19 (1), Μούγιος 4, Σαλτουρίδης 2.
ΠΕΡΑΜΑ (Καλαμπάκος - Κατωπόδης): Δασκαλούδης 7, Παπαϊωσήφ 6, Σολωμός 5 (1), Κλίμης 9 (2), Κιπριτζόγλου 16 (3), Τσαρουχάς 13 (3), Τραφαλής 10, Κοντός 5.

Παπάγου - Κρανίδι 96-67
Διαιτητές: Καμπίτσης - Παντρευτής.
Τα δεκάλεπτα: 25-9, 51-32, 74-47, 96-67.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Τσουμάνης 7 (1), Ματσαμάς 2, Ντάσης 12 (2), Ξενάκης 4, Κουτσός 3 (1), Κατσαντώνης, Θωμάς 8 (1), Σκούταρης 8 (1), Σοφρωνάς 9 (3), Ανδρεαδάκης 19, Κούσουλας 18 (1), Μακρόπουλος 6.
ΚΡΑΝΙΔΙ (Κοκολιός): Καλαϊτζάκης 10 (1), Γκολέμης 7, Γιαννακόπουλος 5 (1), Προσίλης, Τσαμπής 20, Ζάχαρης 4, Πουλής , Καπογιάννης 13 (3), Κοντογιάννης 8.

Κόροιβος - Άλιμος 84-77
Διαιτητές: Χριστοδούλου Γ. - Πλάγος.
Τα δεκάλεπτα: 19-21, 33-37, 60-60, 84-77.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης): Μπαλτάς 14 (1), Ιμπέζα 15, Καλαπανίδας 2, Χατζηνικολάου 13 (1), Κωνσταντόπουλος , Δαουλάρης 23 (2), Παπαβλασόπουλος 10(2), Μάργαρης, Μελιτσόπουλος, Σταθόπουλος, Μπακογιάννης 7 (1).
ΑΛΙΜΟΣ (Ζωντός): Καρβούνης 12 (2), Μπάκας 18, Ζαλώνης , Πρίτσος 17(1), Καράμπαμπας 16 (4), Λίγγος 4, Μουρατίδης 10.

πηγή basketBlog
kaukasios
η αμαλιαδα με αυτην την νικη δειχνει οτι θα σωθει ευκολα.εκτος απο τις 3 ομαδες που εχουν ηδη πεσει(μανη,κρανιδι,ναυπλιο)μαχη για την παραμονη θα δωσουν πειραικος,γιαννενα και παπαγος με τον τελευταιο να εχει περισσοτερες πιθανοτες για παραμονη.
bes82
QUOTE(kaukasios @ Feb 2 2009, 12:12 ) *
η αμαλιαδα με αυτην την νικη δειχνει οτι θα σωθει ευκολα.εκτος απο τις 3 ομαδες που εχουν ηδη πεσει(μανη,κρανιδι,ναυπλιο)μαχη για την παραμονη θα δωσουν πειραικος,γιαννενα και παπαγος με τον τελευταιο να εχει περισσοτερες πιθανοτες για παραμονη.

Κατά 99,9999 δεν θα κινδυνεύσει ο Πειραϊκός Σύνδεσμος .
vasilisppp
QUOTE(bes82 @ Feb 2 2009, 14:08 ) *
Κατά 99,9999 δεν θα κινδυνεύσει ο Πειραϊκός Σύνδεσμος .

Ο επιραικος ειναι εχει πολυ καλο υλικο,αμα καταφερει μεσα σε αυτο το διαστημα να παιξει και ομαδικα τοτε θα σωθουν... Παπαγο βλεπω για κατω και ισως ακομη και Αλιμο αφου μαθαινω πως κατεβηκε στην αμαλιαδα με 7 παικτες!Δυστυχως η ομαδα μου το Περαμα δεν ανταποκρι8ηκε στις προσδοκιες μας και μαλλον θα χασει το τρενο οπως παει, ας ελπισουμε πως θα στραβωματισει το αργος στην επομενη αγωνιστκη γιατι μετα θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα....
sotis
QUOTE(vasilisppp @ Feb 2 2009, 14:25 ) *
Ο επιραικος ειναι εχει πολυ καλο υλικο,αμα καταφερει μεσα σε αυτο το διαστημα να παιξει και ομαδικα τοτε θα σωθουν... Παπαγο βλεπω για κατω και ισως ακομη και Αλιμο αφου μαθαινω πως κατεβηκε στην αμαλιαδα με 7 παικτες!Δυστυχως η ομαδα μου το Περαμα δεν ανταποκρι8ηκε στις προσδοκιες μας και μαλλον θα χασει το τρενο οπως παει, ας ελπισουμε πως θα στραβωματισει το αργος στην επομενη αγωνιστκη γιατι μετα θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα....

Ο αλιμος μετα απο 2 αγωνιστικες εχει παλι ευκολο προγραμμα,οποτε μαλλον δεν θα εχει προβλημα,εξαλλου εχει κερδισει τους απο κατω μια φορα,δεν θα δυσκολευτει να το κανει παλι...
basket11
QUOTE(bes82 @ Feb 2 2009, 14:08 ) *
Κατά 99,9999 δεν θα κινδυνεύσει ο Πειραϊκός Σύνδεσμος .

Φίλε νομίζω ότι το 0,0001% έχει περισσότερες πιθανότητες από το 99,9999% το δικό σου smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
poseidon70
QUOTE(vasilisppp @ Feb 2 2009, 15:25 ) *
Ο επιραικος ειναι εχει πολυ καλο υλικο,αμα καταφερει μεσα σε αυτο το διαστημα να παιξει και ομαδικα τοτε θα σωθουν... Παπαγο βλεπω για κατω και ισως ακομη και Αλιμο αφου μαθαινω πως κατεβηκε στην αμαλιαδα με 7 παικτες!Δυστυχως η ομαδα μου το Περαμα δεν ανταποκρι8ηκε στις προσδοκιες μας και μαλλον θα χασει το τρενο οπως παει, ας ελπισουμε πως θα στραβωματισει το αργος στην επομενη αγωνιστκη γιατι μετα θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα....

ο πειραικοσ αδικειτε απο την θεση που βρισκετε εχει παλεψει ολα τα παιχνιδια μετα την ελευση του γεωργικοπουλου αλλα σε πολλα απο αυτα οι διαιτητεσ κ μη εχοντασ εναν παιχτη να τραβηξει την ομαδα στα κρισιμα σημεια την εφεραν σε αυτην την θεση παντωσ ειναι αξιολογο συνολο...κ ιστορικη ομαδα που εχει φτασει να παιζει κ Α1.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΑΜΑ δεν το βλεπω να πηγαινει για ανοδο...πιο πολυ βλεπω την κεφαλονια κ το αργοσ
godfather
QUOTE(poseidon70 @ Feb 2 2009, 19:32 ) *
ο πειραικοσ αδικειτε απο την θεση που βρισκετε εχει παλεψει ολα τα παιχνιδια μετα την ελευση του γεωργικοπουλου αλλα σε πολλα απο αυτα οι διαιτητεσ κ μη εχοντασ εναν παιχτη να τραβηξει την ομαδα στα κρισιμα σημεια την εφεραν σε αυτην την θεση παντωσ ειναι αξιολογο συνολο...κ ιστορικη ομαδα που εχει φτασει να παιζει κ Α1.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΑΜΑ δεν το βλεπω να πηγαινει για ανοδο...πιο πολυ βλεπω την κεφαλονια κ το αργοσ

Μάλλον δεν ξέρεις ποιοι παίζουν στην ομάδα κ δεν έχεις παρακολουθήσει την πορεία τους τα τελευταία χρόνια για να λες ότι δεν έχει παίκτες να την τραβήξουν στα δύσκολα. Βλέποντας πιθανόν ένα ή δύο παιχνίδια δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα. Τώρα το γιατί έχει φτάσει η ομάδα σ' αυτό το σημείο πίστεψε με είναι τεράστια κουβέντα κ πολύπλευρη... Όσο για την άνοδο πιστεύω ότι το Άργος πολύ δύσκολα θα τη χάσει πλέον αν κ το θεωρώ μια μέτρια ομάδα, όλα όμως είναι με το μέρος τους.
poseidon70
QUOTE(godfather @ Feb 2 2009, 20:23 ) *
Μάλλον δεν ξέρεις ποιοι παίζουν στην ομάδα κ δεν έχεις παρακολουθήσει την πορεία τους τα τελευταία χρόνια για να λες ότι δεν έχει παίκτες να την τραβήξουν στα δύσκολα. Βλέποντας πιθανόν ένα ή δύο παιχνίδια δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα. Τώρα το γιατί έχει φτάσει η ομάδα σ' αυτό το σημείο πίστεψε με είναι τεράστια κουβέντα κ πολύπλευρη... Όσο για την άνοδο πιστεύω ότι το Άργος πολύ δύσκολα θα τη χάσει πλέον αν κ το θεωρώ μια μέτρια ομάδα, όλα όμως είναι με το μέρος τους.

επειδη ξερω απο μπασκετ το πιστευω αυτο που λεω οτι δεν εχει παιχτη να τρβηξει την ομαδα στα δυσκολα..τωρα γιατι αυτη η ομαδα εχει φτασει εκει που εχει φτασει εγω δεν ξερω..αν ξερεισ εσυ κατι παραπανο...παντοσ το αργοσ ειμαι μια μετρια ομαδα οπωσ λεσ αλλα ξερει τι ζηταει στο γηπεδο καθε φορα που παιζει εχει κ την διαιτησια μαζι τησ οποτε...η κεφαλλονια εχει καλυτερουσ παιχτεσ κ παιζει πιο καλο μπασκετ
GIASOY
Παιδια τα διαλυμενα Γιαννενα οταν επαιζε με τον Κοροιβο ηταν μεχρι το τριτο δεκαλεπτο στον ποντο με το πρωτοπορο Αργος . Ο διαλυμενος Πειραικος ηταν αλλη ομαδα χθες που επαιξε με την Κεφαλονια, εκει δεν πηγαν με δανεικο λεοφωρειο. Ο Αλιμος μηπως δεν ηταν η ομαδα που εχασε σον ποντο απο Αγια Παρασκευη και Περαμα;
Να δω τελικα ποσο λασπη εχουν να ριξουν καποιοι ακομα στον Κοροιβο. Και το χειροτερο ειναι οτι οι περισσοτεροι ειναι απο την ευρυτερη περιοχη, και καποιοι ακομα μεσα απο την πολη. Καποιος αλλος σημερα εγραφε για γαλατα στο μπασκετικο του site, ενω στο forum καλυπτεται πισω απο την κατα την γνωμη του ανωνυμια και κατα καιρους εχει γραψει ανεπαναληπτες ιστοριες.
wolverin
QUOTE(basketball lover @ Jan 31 2009, 12:32 ) *
01/02/09 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 2 μου μυριζει...οχι με σιγουρια παντως
01/02/09 12:00 ΑΡΓΟΥΣ ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ - ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ 1 απο δω ως τα Γιαννενα
01/02/09 12:00 ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. 1 ευκολα
01/02/09 17:00 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ 20 - 0
01/02/09 18:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 1 γιατι αλλιως τζαμπα η εξαγορα της θεσης το καλοκαιρι...
01/02/09 12:00 ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΣ ΜΑΝΗΣ 20 - 0
01/02/09 18:00 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΠ - ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ 2 η Αγια για αλλη μια χρονια αδιαφορη...το ΠΕΡΑΜΑ το θελει και θα το παρει.οσο για το φιλο που εγραψε οτι και αλλες ομαδες ειναι πελατες του γραφειου να τον ρωτησω μονο αν ξερει αλλη ομαδα στη Γ που εχει 2 ακριβοπληρωμενους προπονητες στον παγκο της συμφωνα με τις οδηγιες των κυριων κυριων μανατζερ.αυτα μονο γιατι εδω ειναι δημοσιο φορουμ και θα μας κυνηγησουν...τεσπα ολοι τα ξερουν αυτα οχι μονο εγω.δεν ειναι μυστικο αλλωστε.
φιλακια blove.gif blove.gif blove.gif


ισα ισα επειδη ειναι δημοσιο φορουμ,μαλλον δεν εισαι καλα ενημερωμενος και κριμα γιατι ο μαντζιωρης σαν τεχνικος συμβουλος εχει αποχωρισει απο το περαμα εδω και 4 αγωνιστικες..αρα δεν υπαρχει αυτο που λες...επισης κανενας απο τους ανθρωπους στο τεχνικο team του περαματος δεν ανηκει στο "γραφειο" και παραδοξως ο κυριος Μαντζιωρης(γιατι περι κυριο προκειται) δεν εχει και τις καλυτερες σχεσεις με το γραφειο,γιατι μαλλον δεν γνωριζεις η ξεχνας,οτι σε παιχνιδι του αμυντα(οταν ηταν coach. ο κος Μαντζιωρης εχει χαστουκισει το "γραφειο" επειδη του εκανε υποδειξεις για καποιους παιχτες.....αρα οδηγιες του "γραφειου" στην συγκεκριμενη ομαδα δεν υπαρχουν......και αφου τα ξερεις ολα τοσο καλα πες μας τους παιχτες του "γραφειου" στο περαμα!!!!!
για αυτο με αγαπη καλα τα προγνωστικα σου αλλα οι παρατηρησεις σου εν μερη αστοχες!!!!
φιλακια
wolverin
QUOTE(basketball lover @ Jan 31 2009, 23:32 ) *
ξερεις ποσα παιρνουν και οι δυο μαζι? 39.gif 39.gif 39.gif


με αγαπη παντα πες μας αφου το ξερεις ποσα παιρνουν και οι δυο μαζι....
ετσι και αλλιως δεν θα τους πιασει η εφορια!!!
where_amazing_happens
QUOTE(sotis @ Feb 2 2009, 16:09 ) *
Ο αλιμος μετα απο 2 αγωνιστικες εχει παλι ευκολο προγραμμα,οποτε μαλλον δεν θα εχει προβλημα,εξαλλου εχει κερδισει τους απο κατω μια φορα,δεν θα δυσκολευτει να το κανει παλι...

Η ιστορια εχει αποδειξει οτι ολα γινονται. Ολα πιστευω πως 8α κριθουν στο ματς Παπαγου- Αλιμος.. αν θεωρησουμε οτι ο τελευταιος 8α χασει απο Αργος και Κεφαλονια.. Δινω προβαδισμα στον Παπαγου..
nini
QUOTE(where_amazing_happens @ Feb 3 2009, 13:28 ) *
Η ιστορια εχει αποδειξει οτι ολα γινονται. Ολα πιστευω πως 8α κριθουν στο ματς Παπαγου- Αλιμος.. αν θεωρησουμε οτι ο τελευταιος 8α χασει απο Αργος και Κεφαλονια.. Δινω προβαδισμα στον Παπαγου..


κα΄τι θα ξέρεις για να δίνεις προβάδισμα αφού ο Παπάγου έχει αρκετές διασυνδέσεις 7.gif 7.gif 7.gif

πάντως ο Αλιμος θα δείς ότι θα κάνει κ πάλι νίκες που δεν θα τις πιστεύει κανέις, σε όλα τα παιχνίδια είναι μέσα στα ματς κ χάνει στα τελευταία λεπτά, κάποια στιγμή θα γυρίσει κ ο τροχός για τον Αλιμο. smiley.gif smiley.gif
basketball lover
QUOTE(wolverin @ Feb 3 2009, 09:41 ) *
ισα ισα επειδη ειναι δημοσιο φορουμ,μαλλον δεν εισαι καλα ενημερωμενος και κριμα γιατι ο μαντζιωρης σαν τεχνικος συμβουλος εχει αποχωρισει απο το περαμα εδω και 4 αγωνιστικες..αρα δεν υπαρχει αυτο που λες...επισης κανενας απο τους ανθρωπους στο τεχνικο team του περαματος δεν ανηκει στο "γραφειο" και παραδοξως ο κυριος Μαντζιωρης(γιατι περι κυριο προκειται) δεν εχει και τις καλυτερες σχεσεις με το γραφειο,γιατι μαλλον δεν γνωριζεις η ξεχνας,οτι σε παιχνιδι του αμυντα(οταν ηταν coach. ο κος Μαντζιωρης εχει χαστουκισει το "γραφειο" επειδη του εκανε υποδειξεις για καποιους παιχτες.....αρα οδηγιες του "γραφειου" στην συγκεκριμενη ομαδα δεν υπαρχουν......και αφου τα ξερεις ολα τοσο καλα πες μας τους παιχτες του "γραφειου" στο περαμα!!!!!
για αυτο με αγαπη καλα τα προγνωστικα σου αλλα οι παρατηρησεις σου εν μερη αστοχες!!!!
φιλακια

φιλε μου δεν εχω καμια διαθεση να αντιδικισω μαζι σου.εγω καποια αλλα πραγματα ξερω.μπορει να εχω μεινει πισω στην ενημερωση,οπως λες,αλλα εσυ τα διαψευδεις ολα.ας ειναι.αν μου τα εχουν πει ολα αναποδα,τι να πω.προς το παρον επιμενω σε αυτα που εγραψα και θα επανελθω καποια στιγμη

QUOTE(wolverin @ Feb 3 2009, 10:04 ) *
με αγαπη παντα πες μας αφου το ξερεις ποσα παιρνουν και οι δυο μαζι....
ετσι και αλλιως δεν θα τους πιασει η εφορια!!!

θα ηθελες να μας πεις εσυ που δειχνεις να εισαι κοντα στην ομαδα ποσα παιρνει ο Καλαμπακος?εγω δεν ξερω...
GIASOY
Η νίκη επί του Πειραϊκού ήταν σχετικά εύκολη για την ομάδα της Κεφαλονιάς που συνεχίζει να ελπίζει για την άνοδο στη Β’ Εθνική κατηγορία. Οι παίκτες του Λεωνίδα Παπαδάτου επικράτησαν σχετικά εύκολα, ωστόσο όλοι στον σύλλογο παραδέχτηκαν πως αγωνίστηκαν απέναντι σε μια ομάδα όπου η βαθμολογική της θέση είναι πλασματική.

Παίζαμε με μία ομάδα που η θέση της στη βαθμολογία είναι πλασματική" τόνισε αρχικά ο Γιώργος Τσιριγωτάκης, ο οποίος ήταν με 26 πόντους ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του και συνέχισε: "Ο Πειραϊκός έχει δείξει με την έλευση του προπονητή Γιάννη Γεωργικόπουλου ότι παλεύει όλα τα παιχνίδια. Εμείς από την πλευρά μας πρέπει να συνεχίσουμε την προσπάθεια για να πετύχουμε το στόχο μας που είναι η άνοδος. Πρέπει σε όλα τα παιχνίδια που απομένουν να είμαστε σοβαροί, να κερδίζουμε και στο τέλος να κάνουμε το ταμείο".

Από την πλευρά του ο Πάνος Παναγιωταράκος επεσήμανε τα εξής: "Στο 2ο ημίχρονο παίξαμε πολύ καλά. Πρέπει να κρατήσουμε από αυτό το παιχνίδι την άμυνα που παίξαμε στο δεύτερο ημίχρονο. Αυτός θα πρέπει να είναι ο οδηγός μας για τη συνέχεια. Από εδώ και πέρα δεν πρέπει να μιλάμε πολύ, αλλά να κάνουμε πράξεις".

ΑΝΑΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟ BASKETBLOG

Moνο στην Αμαλιαδα ο πειραικος ηταν ομαδα υπο διαλυση και πεθαμενος με δανεικο λεοφωρειο.
Στην Κεφαλονια χωρις τον Κατσαρο αρκουν οι δηλωσεις του Τσιριγωτακη.
Εχουν γνωση οι φυλακες.
a bullet for your head
QUOTE(poseidon70 @ Feb 2 2009, 19:32 ) *
ο πειραικοσ αδικειτε απο την θεση που βρισκετε εχει παλεψει ολα τα παιχνιδια μετα την ελευση του γεωργικοπουλου αλλα σε πολλα απο αυτα οι διαιτητεσ κ μη εχοντασ εναν παιχτη να τραβηξει την ομαδα στα κρισιμα σημεια την εφεραν σε αυτην την θεση παντωσ ειναι αξιολογο συνολο...

Πριν ποιος ηταν κοουτς ο Μακρυδημας?Πως παρεδωσε αυτος την ομαδα,με τι συντελεστη νικων-ηττων?
Παντως φαινεται πως ο Πειραικος δεν παει καλα.
Αν δεν κανω λαθος,το Φαληρο περσι δεν επεσε με τον Γεωργικοπουλο προπονητη,ενω κ με τον Χολαργο πριν 2 χρονια παλι πηγε να πεσει?
asdfg
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 3 2009, 17:09 ) *
Πριν ποιος ηταν κοουτς ο Μακρυδημας?Πως παρεδωσε αυτος την ομαδα,με τι συντελεστη νικων-ηττων?
Παντως φαινεται πως ο Πειραικος δεν παει καλα.
Αν δεν κανω λαθος,το Φαληρο περσι δεν επεσε με τον Γεωργικοπουλο προπονητη,ενω κ με τον Χολαργο πριν 2 χρονια παλι πηγε να πεσει?


Ναι, ο Μακρυδήμας ήταν προπονητής. Οταν έφυγε η ομάδα είχε ρεκόρ 2-4. Ο Γεωργικόπουλος ξεκίνησε καλά με 2/2. Αλήθεια είναι ότι ήταν και πέρυσι στο Φάληρο και πως αυτόν στον πάγκο έπεσε η ομάδα. Ομως, επίσης, αλήθεια είναι και το γεγονός ότι το Φάληρο επί των ημερών του ήταν πολύ καλύτερο σε σχέση πριν και πως έχει το μικρότερο μερίδιο ευθύνης για την πτώση της ομάδας. Το μεγαλύτερο το έχουν η διοίκηση (σ.σ. φαίνεται και από το πως έχει καταντήσει τώρα η ομάδα) και ο προηγούμενος προπονητής. Οσο για το τώρα, ο Πειραϊκός παλεύει όλα τα ματς (με εξαίρεση εκείνο στα Γιάννενα) και ουσιαστικά πληρώνει τη φυγή του καλύτερου του ψηλού πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα. Επίσης δε θα πρέπει να ξεχνάμε ότι σε σχέση με πέρυσι, έχει αποδυναμωθεί αφού έφυγαν πέντε πολύ καλοί παίκτες (Γαπκιάδης, Λαζαρίδης, Δανιήλ, Μακρυδήμας και ο ψηλός που έλεγα πριν).
where_amazing_happens
QUOTE(nini @ Feb 3 2009, 14:37 ) *
κα΄τι θα ξέρεις για να δίνεις προβάδισμα αφού ο Παπάγου έχει αρκετές διασυνδέσεις 7.gif 7.gif 7.gif

πάντως ο Αλιμος θα δείς ότι θα κάνει κ πάλι νίκες που δεν θα τις πιστεύει κανέις, σε όλα τα παιχνίδια είναι μέσα στα ματς κ χάνει στα τελευταία λεπτά, κάποια στιγμή θα γυρίσει κ ο τροχός για τον Αλιμο. smiley.gif smiley.gif

Δεν νομζω οτι η τυχη του εχει γυρισει την πλατη του Αλιμου.. Αν θεωρησουμε οτι ξεκινησε πολυ ασχημα, στη συνεχεια η τυχη ηταν με το μερος του σε αρκετα οριακα ματς.. ο τροχος ηταν θετικος για τον Αλιμο μεχρι στιγμης οποτε αμα ειναι να γυρισει ο τροχος μαλλον 8α δειξει το κακο του προσωπο.. Οσον αναφορα τον υπαινιγμο σου για τον Παπαγου και τις "σχεσεις" μου μαζι του, απλα το προσπερναω.. Θα πω τα εξης : Παπαγου και Αλιμος δεν εχουν μεγαλη ποιοτικη διαφορα -μικρες οι διαφορες αρα μετραει ο παραγοντας εδρα, ο Παπαγου εχει σαφως πιο ευκολο προγραμμα-εχει πιο πολυ βαθος σε σχεση με τον Αλιμο και απο οτι πληροφορηθηκα η κατασταση δεν ειναι και η καλυτερη δυνατη στο "στρατοπεδο" του Αλιμου... Τις διασυνδεσεις τις αφηνω στους καχυποπτους και στους δογματικους...
vasilisppp
QUOTE(where_amazing_happens @ Feb 3 2009, 22:49 ) *
Δεν νομζω οτι η τυχη του εχει γυρισει την πλατη του Αλιμου.. Αν θεωρησουμε οτι ξεκινησε πολυ ασχημα, στη συνεχεια η τυχη ηταν με το μερος του σε αρκετα οριακα ματς.. ο τροχος ηταν θετικος για τον Αλιμο μεχρι στιγμης οποτε αμα ειναι να γυρισει ο τροχος μαλλον 8α δειξει το κακο του προσωπο.. Οσον αναφορα τον υπαινιγμο σου για τον Παπαγου και τις "σχεσεις" μου μαζι του, απλα το προσπερναω.. Θα πω τα εξης : Παπαγου και Αλιμος δεν εχουν μεγαλη ποιοτικη διαφορα -μικρες οι διαφορες αρα μετραει ο παραγοντας εδρα, ο Παπαγου εχει σαφως πιο ευκολο προγραμμα-εχει πιο πολυ βαθος σε σχεση με τον Αλιμο και απο οτι πληροφορηθηκα η κατασταση δεν ειναι και η καλυτερη δυνατη στο "στρατοπεδο" του Αλιμου... Τις διασυνδεσεις τις αφηνω στους καχυποπτους και στους δογματικους...

Θα συμφωνισω με τα παραπανω και θα πω πως τωρα πλεον ο παραγοντας τυχη θα μετρησει λιγοτερο και στις 2 ομαδες.Ο παραγοντας ομαδα 8α μετρησει περισσοτερο και μαλλον ο παπαγος ειναι πιο σταθερος σε αυτο το επιπεδο αφου εχει περισοοτερο βαθος παγκου και λυσεις,οπως και ο πειραικος Ο αλιμος παιζει μονο με εναν ασο και γενικα στον παγκο δεν εχει μεινει τιποτα!
Παρολο που υποστηριζω ανοικτα το περαμα το οποιο θεωρω πως εχει φοβερο υλικο δεν νομιζω πως θα καταφερει να αλαξει την κατασταση αφου δεν εχουν μεινει πολλα περιθωρια...
GENERALISSIMO
κα΄τι θα ξέρεις για να δίνεις προβάδισμα αφού ο Παπάγου έχει αρκετές διασυνδέσεις 7.gif 7.gif 7.gif

πάντως ο Αλιμος θα δείς ότι θα κάνει κ πάλι νίκες που δεν θα τις πιστεύει κανέις, σε όλα τα παιχνίδια είναι μέσα στα ματς κ χάνει στα τελευταία λεπτά, κάποια στιγμή θα γυρίσει κ ο τροχός για τον Αλιμο. smiley.gif smiley.gif
[/quote]
Ο Παπάγος φέτος έχέι εντόε έδρας τις χειρότερες διαιτησίες.¨οχι μόνο δεν παιζουν έδρα αλλά κόντρα στον γηπεδούχο.Κάι δεν μιλάω για τα ματσ με Αργος που κατα τη γνώμη μου ο ένας γκρι ήταν "ματιασμένος" αλλά σε όλα μέχρι τώρα,μέχρι και εχθές με το Κρανίδι που σφύριζε 10 φαουλ κατά μας σε κάθε 10λεπτο...Τα υπόλοιπα ΄φίλε που λές είναι ιστορίες του Νίκου φώσκολου...


icon_drunk.gif icon_drunk.gif


poseidon70
QUOTE(asdfg @ Feb 3 2009, 19:57 ) *
Ναι, ο Μακρυδήμας ήταν προπονητής. Οταν έφυγε η ομάδα είχε ρεκόρ 2-4. Ο Γεωργικόπουλος ξεκίνησε καλά με 2/2. Αλήθεια είναι ότι ήταν και πέρυσι στο Φάληρο και πως αυτόν στον πάγκο έπεσε η ομάδα. Ομως, επίσης, αλήθεια είναι και το γεγονός ότι το Φάληρο επί των ημερών του ήταν πολύ καλύτερο σε σχέση πριν και πως έχει το μικρότερο μερίδιο ευθύνης για την πτώση της ομάδας. Το μεγαλύτερο το έχουν η διοίκηση (σ.σ. φαίνεται και από το πως έχει καταντήσει τώρα η ομάδα) και ο προηγούμενος προπονητής. Οσο για το τώρα, ο Πειραϊκός παλεύει όλα τα ματς (με εξαίρεση εκείνο στα Γιάννενα) και ουσιαστικά πληρώνει τη φυγή του καλύτερου του ψηλού πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα. Επίσης δε θα πρέπει να ξεχνάμε ότι σε σχέση με πέρυσι, έχει αποδυναμωθεί αφού έφυγαν πέντε πολύ καλοί παίκτες (Γαπκιάδης, Λαζαρίδης, Δανιήλ, Μακρυδήμας και ο ψηλός που έλεγα πριν).

ο γεωργικοπουλοσ πηγε στο φαληρο οταν η ομαδα του φαληρου ηταν ειδη υποβιβασμενη..πηρε την θεση του τσολακη..κ
wolverin
QUOTE(basketball lover @ Feb 3 2009, 16:03 ) *
φιλε μου δεν εχω καμια διαθεση να αντιδικισω μαζι σου.εγω καποια αλλα πραγματα ξερω.μπορει να εχω μεινει πισω στην ενημερωση,οπως λες,αλλα εσυ τα διαψευδεις ολα.ας ειναι.αν μου τα εχουν πει ολα αναποδα,τι να πω.προς το παρον επιμενω σε αυτα που εγραψα και θα επανελθω καποια στιγμη


θα ηθελες να μας πεις εσυ που δειχνεις να εισαι κοντα στην ομαδα ποσα παιρνει ο Καλαμπακος?εγω δεν ξερω...


μα δεν αντιδικουμε απλα επειδη φαινεται οτι γνωριζεις πολλα απλα σου λεω οτι ισως δεν στα εχουν πει καλα και μια ατακα που ακουστηκε κατα την διαρκεια του παιχνιδιου (επειδη ημουνα στην εξεδρα) ηταν "προεδρε πρεπει να πληρωσεις και αλλα για να ανεβεις"....απο "γραφειο" πλευρα!!!!!!
απο εκει που "τρωμε" συνηθως δεν κραζουμε ανοιχτα!!!!!παντωσ για εμενα θα ειναι κριμα αν δεν ανεβει φετος το περαμα,δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο, πρεπει ανθρωποι σαν τον προεδρο του περαματος να μεινουν στο χωρο γιατι αξιζουν πραγματικα!!!!αν οχι φετος του χρονου με την ιδια ομαδα και 2 προσθηκες θα ανεβουν...και με το ιδιο team προπονητων καλαμπακο -κατωποδη γιατι κανουν πολυ καλη δουλεια και συνεχιζουν την εξισου πολυ καλη δουλεια του μαντζιωρη....τουλαχιστον αυτο βλεπω εγω!!!σε αυτο θα ηθελα την γνωμη σου!!!
basket11
QUOTE(vasilisppp @ Feb 3 2009, 23:59 ) *
Θα συμφωνισω με τα παραπανω και θα πω πως τωρα πλεον ο παραγοντας τυχη θα μετρησει λιγοτερο και στις 2 ομαδες.Ο παραγοντας ομαδα 8α μετρησει περισσοτερο και μαλλον ο παπαγος ειναι πιο σταθερος σε αυτο το επιπεδο αφου εχει περισοοτερο βαθος παγκου και λυσεις,οπως και ο πειραικος Ο αλιμος παιζει μονο με εναν ασο και γενικα στον παγκο δεν εχει μεινει τιποτα!
Παρολο που υποστηριζω ανοικτα το περαμα το οποιο θεωρω πως εχει φοβερο υλικο δεν νομιζω πως θα καταφερει να αλαξει την κατασταση αφου δεν εχουν μεινει πολλα περιθωρια...

Ρε παιδιά νομίζω ότι έχουν ξεκαθαρίσει τα πάντα. Μάνη, Σχολείο, Κρανίδι σίγουρα πέφτουν και Πειραικός με Γιάννενα είναι κοντά. Αμα σώσουν την παρτίδα Γιάννενα και Πειραικός θα είναι έκπληξη. Νομίζω το πρόγραμμα δεν παίζει ρόλο από εδώ και πέρα. Οι αδιάφορες ομάδες γίνονται περισσότερες κάθε αγωνιστική άρα όλοι που θέλουν βαθμούς θα κάνουν 1-2 περισσότερες αλλά η κατάσταση δε θα αλλάξει. Στην κορυφή ο Κόροιβος μπορεί να δώσει ενδιαφέρον αμα κερδίσει Αργος και Πέραμα αλλά πάλι δύσκολα το Άργος θα χάσει το πρωτάθλημα.
nini
QUOTE(GENERALISSIMO @ Feb 4 2009, 00:32 ) *
κα΄τι θα ξέρεις για να δίνεις προβάδισμα αφού ο Παπάγου έχει αρκετές διασυνδέσεις 7.gif 7.gif 7.gif

πάντως ο Αλιμος θα δείς ότι θα κάνει κ πάλι νίκες που δεν θα τις πιστεύει κανέις, σε όλα τα παιχνίδια είναι μέσα στα ματς κ χάνει στα τελευταία λεπτά, κάποια στιγμή θα γυρίσει κ ο τροχός για τον Αλιμο. smiley.gif smiley.gif

Ο Παπάγος φέτος έχέι εντόε έδρας τις χειρότερες διαιτησίες.¨οχι μόνο δεν παιζουν έδρα αλλά κόντρα στον γηπεδούχο.Κάι δεν μιλάω για τα ματσ με Αργος που κατα τη γνώμη μου ο ένας γκρι ήταν "ματιασμένος" αλλά σε όλα μέχρι τώρα,μέχρι και εχθές με το Κρανίδι που σφύριζε 10 φαουλ κατά μας σε κάθε 10λεπτο...Τα υπόλοιπα ΄φίλε που λές είναι ιστορίες του Νίκου φώσκολου...


icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Γιατί πιστεύεις ότι ο Αλιμος έχει καλές διατησίες? θα σου πω 2 παιχνίδια που μου έρχονται τώρα στο μυαλό Πέραμα - Αγια: οι 2 ψηλοί του Αλίμου στο 1ο 10λεπτο με 3 φάουλ.... και τα 2 παιχνίδια εντόσ έδρας.

τώρα για αυτό που λέω με τις διασυνδέσεις το λεω γιατί εγώ άκουσα κάτι... αν θέλεις μπορώ να σου πω με PM..

QUOTE(basket11 @ Feb 4 2009, 10:18 ) *
Ρε παιδιά νομίζω ότι έχουν ξεκαθαρίσει τα πάντα. Μάνη, Σχολείο, Κρανίδι σίγουρα πέφτουν και Πειραικός με Γιάννενα είναι κοντά. Αμα σώσουν την παρτίδα Γιάννενα και Πειραικός θα είναι έκπληξη. Νομίζω το πρόγραμμα δεν παίζει ρόλο από εδώ και πέρα. Οι αδιάφορες ομάδες γίνονται περισσότερες κάθε αγωνιστική άρα όλοι που θέλουν βαθμούς θα κάνουν 1-2 περισσότερες αλλά η κατάσταση δε θα αλλάξει. Στην κορυφή ο Κόροιβος μπορεί να δώσει ενδιαφέρον αμα κερδίσει Αργος και Πέραμα αλλά πάλι δύσκολα το Άργος θα χάσει το πρωτάθλημα.



νομίζω ότι θα πέσουν 6 ομάδες από Γ εθνική γιατί από την Β δε νομίζω ότι ο Σπόρτινγκ θα προλάβει να σωθεί.
where_amazing_happens
QUOTE(nini @ Feb 4 2009, 11:13 ) *
Γιατί πιστεύεις ότι ο Αλιμος έχει καλές διατησίες? θα σου πω 2 παιχνίδια που μου έρχονται τώρα στο μυαλό Πέραμα - Αγια: οι 2 ψηλοί του Αλίμου στο 1ο 10λεπτο με 3 φάουλ.... και τα 2 παιχνίδια εντόσ έδρας.

Σορυ αλλα επειδη ειδα το ματς Αλιμος- Αγια... Σε καμια περιπτωση η διαιτησια δεν εκρινε το αποτελεσμα.. Απλα ο Αλιμος ηταν πιο κακος- σε καποια στιγμη νομιζες οτι εβλεπες Γ' εσκα.. Πανω κατω ετρεχαν 10 παικτες και μονο το σιδερο των στεφανιων ακουγες. Τραγικα ποσοστα και για τις δυο ομαδες με τον Αλιμο να ειναι λιγο χειροτερος.. Και το αποκορυφωμα το τελευταιο λεπτο. Δυο πολυ κακες επιλογες στην επιθεση.. Για το παιχνιδι με το Περαμα δεν μπορω να εκφερω γνωμη. Η διαιτησια δεν εχει παιξει μεγαλο ρολο στην πορεια του Αλιμου.. Για το Αργος και το Περαμα μπορω να πω οτι ναι εχουν ευνοηθει περισσοτερο, αλλα πιστευω οτι ειναι ενα επιπεδο πανω απο ολες τις αλλες ομαδες και αυτο φαινεται στο παρκε.. Το Περαμα αν ηταν πιο σοβαρο ισως να μπορουσε να ανεβει.. Συμφωνω με τον φιλο που πιστευει οτι στην κορυφη εχουν ψιλοκριθει τα πραγματα.
nini
QUOTE(where_amazing_happens @ Feb 4 2009, 13:38 ) *
Σορυ αλλα επειδη ειδα το ματς Αλιμος- Αγια... Σε καμια περιπτωση η διαιτησια δεν εκρινε το αποτελεσμα.. Απλα ο Αλιμος ηταν πιο κακος- σε καποια στιγμη νομιζες οτι εβλεπες Γ' εσκα.. Πανω κατω ετρεχαν 10 παικτες και μονο το σιδερο των στεφανιων ακουγες. Τραγικα ποσοστα και για τις δυο ομαδες με τον Αλιμο να ειναι λιγο χειροτερος.. Και το αποκορυφωμα το τελευταιο λεπτο. Δυο πολυ κακες επιλογες στην επιθεση.. Για το παιχνιδι με το Περαμα δεν μπορω να εκφερω γνωμη. Η διαιτησια δεν εχει παιξει μεγαλο ρολο στην πορεια του Αλιμου.. Για το Αργος και το Περαμα μπορω να πω οτι ναι εχουν ευνοηθει περισσοτερο, αλλα πιστευω οτι ειναι ενα επιπεδο πανω απο ολες τις αλλες ομαδες και αυτο φαινεται στο παρκε.. Το Περαμα αν ηταν πιο σοβαρο ισως να μπορουσε να ανεβει.. Συμφωνω με τον φιλο που πιστευει οτι στην κορυφη εχουν ψιλοκριθει τα πραγματα.



κ εγώ το είδα αυτό το ματς κ θα συμφωνήσω μαζίσου και στο ότι οι 2 τελευταίες επιλογές του Αλίμου ήταν το λιγότερο τραγικές αλλά και στο ότι το επίπεδο του μπάσκετ που βλέπαμε ήταν χαμηλής κατηγορίας τοποικού. όμως θα σου πω κάτι επειδή το έψαξα ο ένας διαιτητής (Κος Αποστολίδης) σφύριξε κ το 1ο ματσ του Αλίμου στην Αγία αλλά κ το επαναλληπτικό. ο οποίος στο επαναλληπτικό έδωσε όλα τα φάουλ στους ψηλούς. τελος πάντων το πρωτάθλημα έχει δρόμο ακόμη

όσο για το πέραμα με αυτές τις ήττες που πάει κ κάνει δεν γίνεται να ανέβει πια, δεν προλαβαίνει.
basketball lover
QUOTE(wolverin @ Feb 4 2009, 10:18 ) *
μα δεν αντιδικουμε απλα επειδη φαινεται οτι γνωριζεις πολλα απλα σου λεω οτι ισως δεν στα εχουν πει καλα και μια ατακα που ακουστηκε κατα την διαρκεια του παιχνιδιου (επειδη ημουνα στην εξεδρα) ηταν "προεδρε πρεπει να πληρωσεις και αλλα για να ανεβεις"....απο "γραφειο" πλευρα!!!!!!
απο εκει που "τρωμε" συνηθως δεν κραζουμε ανοιχτα!!!!!παντωσ για εμενα θα ειναι κριμα αν δεν ανεβει φετος το περαμα,δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο, πρεπει ανθρωποι σαν τον προεδρο του περαματος να μεινουν στο χωρο γιατι αξιζουν πραγματικα!!!!αν οχι φετος του χρονου με την ιδια ομαδα και 2 προσθηκες θα ανεβουν...και με το ιδιο team προπονητων καλαμπακο -κατωποδη γιατι κανουν πολυ καλη δουλεια και συνεχιζουν την εξισου πολυ καλη δουλεια του μαντζιωρη....τουλαχιστον αυτο βλεπω εγω!!!σε αυτο θα ηθελα την γνωμη σου!!!

ισως να μην μου εχουν μεταφερθει σωστα,οπως λες.η ουσια ειναι οτι τον ανθρωπο που προφανως δεν ηξερε απο μπασκετ τον περιτριγυριζουν σαν υαινες να τον δαγκωσουν οσο προλαβαινουν πριν απογοητευτει και τα παρατησει οπως τοσοι και τοσοι.γι'αυτο τον λογο πρεπει να πλαισιωθει απο ανθρωπους που ξερουν και να τον προστατευσουν.η ομαδα εχει καλο υλικο και ο Καλαμπακος ειναι καλος προπονητης.τωρα κατα ποσο ειναι στα κολπα και παιζει ή δεν παιζει τα παιχνιδια των μανατζαρεων,δεν θα ειμαι εγω αυτος που θα το πει.οφειλει η ομαδα να το ψαχνει με τον εκαστοτε προπονητη που παιρνει για να μη σπαταλωνται αδικα ποροι της ομαδας ή του προεδρου.κανεις δεν πρεπει να δρα ανεξελεγκτος.αυτα.
asdfg
QUOTE(poseidon70 @ Feb 4 2009, 08:25 ) *
ο γεωργικοπουλοσ πηγε στο φαληρο οταν η ομαδα του φαληρου ηταν ειδη υποβιβασμενη..πηρε την θεση του τσολακη..κ



Αυτό έλεγα κι εγώ. Δε διαφωνούμε σε κάτι.
Οταν πήγε ο Γεωργικόπουλος στο Φάληρο το πρωτάθλημα είχε ακόμη καμιά δεκαριά παιχνίδια. Η ομάδα ήταν κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού και μόνο με θαύμα σωνόταν. Εκανε την προσπάθεια του και όπως έλεγαν τότε είχε αλλάξει την εικόνα της ομάδας, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό. Επίσης κατά τη διάρκεια της θητείας κάποιοι παίκτες αποχώρησαν λόγω των οικονομικών προβλημάτων. Γι' αυτό και στα τελευταία παιχνίδια έπεσε σέντερ ο Τσιριγωτάκης. smile.gif
poseidon70
QUOTE(asdfg @ Feb 4 2009, 16:34 ) *
Αυτό έλεγα κι εγώ. Δε διαφωνούμε σε κάτι.
Οταν πήγε ο Γεωργικόπουλος στο Φάληρο το πρωτάθλημα είχε ακόμη καμιά δεκαριά παιχνίδια. Η ομάδα ήταν κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού και μόνο με θαύμα σωνόταν. Εκανε την προσπάθεια του και όπως έλεγαν τότε είχε αλλάξει την εικόνα της ομάδας, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό. Επίσης κατά τη διάρκεια της θητείας κάποιοι παίκτες αποχώρησαν λόγω των οικονομικών προβλημάτων. Γι' αυτό και στα τελευταία παιχνίδια έπεσε σέντερ ο Τσιριγωτάκης. smile.gif

επειδη γινεται πολυσ λογοσ για γεωργικοπουλο οντοσ φιλε ετσι ειναι τα πραγματα οταν πηγε φαληρο η ομαδα δεν εμενε κατηγορια.εκανε την προσπαθεια του κ το φαληρο επαιζε σε ολα τα παιχνιδια ωραιο μπασκετ κ εχανε στισ λεπτομεριεσ δεν ειχε κ ψηλουσ καθολου.με ζουκα κ τσιριγωτακη επαιζε.παντοσ προκειτε για εναν προπονητη που εχει δουυλεψει διπλα στον σορωτο κ εχει παρει πολα στοιχεια απο αυτον ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.