Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 1ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
BASKETBOY
QUOTE(traxonas @ Jan 8 2009, 11:32 ) *
Φημολογειται οτι διαλυονται και πιθανον να μην κατεβουν την Κυριακη στον αλιμο!
Ξερει κανεις κατι σιγουρο;

το σιγουρο ειναι οτι τα γιαννενα θα διαλυθουν αν δεν βρεθουν χρηματα. πλεον παιζουν για το ονορε. Δεν υπαρχουν στοχοι και οι παικτες ειναι απληρωτοι εδω και πεντε μηνες και αφημενοι στην τυχη τους. Η διοκηση δεν ασχολειται καθολου. Ευκολος αντιπαλος θα εινια για τη συνεχεια, αν και με το ταλεντο που εχει δεν θελει να πεσει.
basketball lover
QUOTE(basketball lover @ Jan 5 2009, 01:18 ) *
καποιος απο ΠειραΙΚΟ δουλευει στον ομιλο "επιχειρησεων":basketblog.gr...............
ετσι για να μαθαινετε καποιοι τι παιζει στον ομορφο χωρο του ψευτοερασιτεχνικου μπασκετ!

αδικο φαουλ.δεν ειπα παρα την αληθεια...
anyway.παμε στα προγνωστικα τωρα που εχω ρεντα
13η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
11/01/09 12:00 ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ - ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ 1.δυστυχως μια ομαδα ακομη της επαρχιας βαραει διαλυση
11/01/09 18:00 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1 ευκολα ή δυσκολα
11/01/09 18:00 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΠ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. 1ευκολα.Πειραικος αποχαιρετα σιγα-σιγα
11/01/09 18:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ - ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ 1 υπο το φοβο νεων "διωξεων"
11/01/09 18:00 ΑΡΓΟΥΣ ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ γιορτη των γηπεδουχων που δεν χανουν την ανοδο
11/01/09 12:00 ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΑΣ ΜΑΝΗΣ 20 - 0
11/01/09 18:00 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2 ευκολα
poseidon70
QUOTE(basketball lover @ Jan 8 2009, 23:28 ) *
αδικο φαουλ.δεν ειπα παρα την αληθεια...
anyway.παμε στα προγνωστικα τωρα που εχω ρεντα
13η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
11/01/09 12:00 ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ - ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ 1.δυστυχως μια ομαδα ακομη της επαρχιας βαραει διαλυση
11/01/09 18:00 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1 ευκολα ή δυσκολα
11/01/09 18:00 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΠ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. 1ευκολα.Πειραικος αποχαιρετα σιγα-σιγα
11/01/09 18:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ - ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ 1 υπο το φοβο νεων "διωξεων"
11/01/09 18:00 ΑΡΓΟΥΣ ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ γιορτη των γηπεδουχων που δεν χανουν την ανοδο
11/01/09 12:00 ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΑΣ ΜΑΝΗΣ 20 - 0
11/01/09 18:00 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2 ευκολα

βλρεπω μια εκπληξη στο περαμα με παπαγου .η ομαδα του παπαγου εχει πολυ καλη ομαδα κ εχει αδικηθει στα τελευταια παιχνιδια.εφτασε η ωρα να κανει νικη..τα γιαννενα θα κατεβουν κανονικα στο παιχνιδι με τον αλιμο αν κ απληρωτοι μερικοι παιχτεσ...η πρεβεζα με ζερβα προπονητη εχει ανταγωνιστικη ομαδα κ δυσκολα θα χανει στην εδρα τησ..
kou kou
aek argous-kranidi:86-62
poseidon70
τα σημερινα αποτελεσματα τα ξερει κανεισ?
tessari
QUOTE(poseidon70 @ Jan 11 2009, 22:08 ) *
τα σημερινα αποτελεσματα τα ξερει κανεισ?

ΚΑΠ-Πειραϊκός 1 (με 6-7 πόντους)
CHE
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
11/01/2009 (15:33)

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα ο Άλιμος επικράτησε και του Κρόνου Ιωαννίνων με 95-64. Οι φιλοξενούμενοι... κατέβηκαν στο παιχνίδι μόνο για τη συμμετοχή και αυτό φάνηκε, ενώ μετά το τέλος του αγώνα παίκτες και τεχνική ηγεσία αποφάσισαν πως πρέπει να παρθούν μέτρα. Σε περίπτωση που δεν βρεθεί λύση στα οικονομικά της ομάδας, τότε είναι πολύ πιθανό να υπάρξουν αποχωρίσεις από τον σύλλογο. Μέχρι τη Τρίτη πάντως αναμένεται να έχουμε εξελίξεις...

Τα αποτελέσματα:
Άλιμος - Κρόνος Ιωαννίνων 95-64
Πέραμα – Παπάγου
Αγία Παρασκευή – Πειραϊκός
Κόροιβος - Νέο Σχολείο 103-92
ΑΕΚ Άργους – Κρανίδι 86-62
Κεφαλονιά – Μάνη 20-0
Νικόπολη - Δόξα Λευκάδας 90-79

Άλιμος – Κρόνος Ιωαννίνων 95-64
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης – Μαρνελάκης.
Τα δεκάλεπτα: 34-11, 51-34, 79-60, 95-64.
ΑΛΙΜΟΣ (Ζωντός – Τρυανταφύλλου): Καρβούνης 12 (2), Μπάκας 6, Ηλιόπουλος 15 (3), Ζαλώνης 6, Κουλοκέφαλος, Πρίτσος 19 (1), Μπουρούσης, Καράμπαμπας 13 (1), Μουρατίδης 20 (4), Καυκής 4.
ΚΡΟΝΟΣ (Κοντογιάννης): Πρέτζας 14 (3), Αυγερινός 9 (1), Ζώτος 13, Τελούδης 4, Μπερερής 10, Λυμπέρης 6, Σφήκας 8.


Νικόπολη - Δόξα Λ. 90-79
Διαιτητές: Πόντας – Παυλόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 25-22, 46-41, 69-57, 90-79.
ΝΙΚΟΠΟΛΗ (Ζέρβας): Σαρικάς 24 (1), Μπιστιόλας 18 (1), Λίγγος 2, Γκρινιάρης 22 (2), Νίκας, Πολίτης 5, Τσιριμώκος 8 (1), Τσαμπάς 11.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Γιατράς): Αλεξίου 17 (1), Ράλλης 16 (4), Παπαδόπουλος 2, Βρύνας 5, Δουβίτσας 11, Βλαβιανός, Καμαριώτης 20, Μακρόπουλος 4, Ανθής 4.



Σε λίγο περισσότερα...



www.basketblog.gr
kou kou
QUOTE(poseidon70 @ Jan 11 2009, 22:08 ) *
τα σημερινα αποτελεσματα τα ξερει κανεισ?




aek argous-kranidi 1
nikopoli-leukada 1
koroibos-neo sxoleio 1
kefalonia-mani 1
alimos-giannena 1
auta kserw...
poseidon70
QUOTE(tessari @ Jan 11 2009, 22:11 ) *
ΚΑΠ-Πειραϊκός 1 (με 6-7 πόντους)

για περαμα-παπαγου εχυμε αποτελεσμα?
themis7
QUOTE(poseidon70 @ Jan 12 2009, 00:43 ) *
για περαμα-παπαγου εχυμε αποτελεσμα?

eukoli niki gia to perama!!! 15 pontous peripou
Augmon
Μετά τη γενναία κίνηση από τη διοίκηση του Κόροιβου να αποπέμψει τα στοιχεία που δημιουργούσαν πρόβλημα είτε έτσι είτε αλλιώς....η ομάδα δείχνει να ανανήπτει και μετά τη διάλυση του Κρόνου είναι φαβορί για την παραμονή.Πιστεύω ότι θα δικαιωθώ και γιατην πρόβλεψη των περίπου 15 νικών που είχα κάνει τον σεπτέμβρη
panosak
QUOTE(Augmon @ Jan 12 2009, 15:55 ) *
Μετά τη γενναία κίνηση από τη διοίκηση του Κόροιβου να αποπέμψει τα στοιχεία που δημιουργούσαν πρόβλημα είτε έτσι είτε αλλιώς....η ομάδα δείχνει να ανανήπτει και μετά τη διάλυση του Κρόνου είναι φαβορί για την παραμονή.Πιστεύω ότι θα δικαιωθώ και γιατην πρόβλεψη των περίπου 15 νικών που είχα κάνει τον σεπτέμβρη

sorry ρε φιλε αλλα αν ειναι γενναια η κινηση του Κοροιβου να διωχνει το μοναδικο παικτη που δεν ειχε εγγυητικη στα χερια του τοτε οι αλλοι που σεβονται το λογο και την υπογραφη τους και πληρωνουν σαν μαλακες
συμβολαια ,μανατζερ,σπιτια,φαγητα τι ειναι ? δειλοι ??????
μου φαινεται εχουμε τρελλαθει εντελως.......
profitisilias9
QUOTE(panosak @ Jan 12 2009, 16:26 ) *
sorry ρε φιλε αλλα αν ειναι γενναια η κινηση του Κοροιβου να διωχνει το μοναδικο παικτη που δεν ειχε εγγυητικη στα χερια του τοτε οι αλλοι που σεβονται το λογο και την υπογραφη τους και πληρωνουν σαν μαλακες
συμβολαια ,μανατζερ,σπιτια,φαγητα τι ειναι ? δειλοι ??????
μου φαινεται εχουμε τρελλαθει εντελως.......


Νομίζω ότι φίλος Augmon, το είπε ειρωνικά!
poseidon70
QUOTE(Augmon @ Jan 12 2009, 15:55 ) *
Μετά τη γενναία κίνηση από τη διοίκηση του Κόροιβου να αποπέμψει τα στοιχεία που δημιουργούσαν πρόβλημα είτε έτσι είτε αλλιώς....η ομάδα δείχνει να ανανήπτει και μετά τη διάλυση του Κρόνου είναι φαβορί για την παραμονή.Πιστεύω ότι θα δικαιωθώ και γιατην πρόβλεψη των περίπου 15 νικών που είχα κάνει τον σεπτέμβρη

ο κοροιβοσ θα μεινει κατηγορια σιγουρα...τα γιαννενα σιγουρα εχουν διαλυθει??ξερει καποιοσ κατι παραπανω?
Augmon
QUOTE(panosak @ Jan 12 2009, 16:26 ) *
sorry ρε φιλε αλλα αν ειναι γενναια η κινηση του Κοροιβου να διωχνει το μοναδικο παικτη που δεν ειχε εγγυητικη στα χερια του τοτε οι αλλοι που σεβονται το λογο και την υπογραφη τους και πληρωνουν σαν μαλακες
συμβολαια ,μανατζερ,σπιτια,φαγητα τι ειναι ? δειλοι ??????
μου φαινεται εχουμε τρελλαθει εντελως.......

Φίλε ο Προφήτης το πιασε,άλλωστε γράφω είτε έτσι είτε αλλιώς και αυτό σημαίνει είτε ηθικό πρόβλημα είτε οικονομικό.Επίσης όμως θα σου πω το εξής.Επειδή έχω καλή πληροφόρηση για τη συγκεκριμένη ομάδα ξέρω ότι δεν είναι απόλυτα σωστό αυτό που υποστηρίζεις.Ο συγκεκριμένος παίχτης πρόσφερε πολλά ήταν καλός παίχτης αλλά υπέπεσε σε κάποια παραπτώματα(όπως έμαθα ) που έχουν σχέση και με το φόβο του οικονομικού που έπρεπε να αντιμετωπιστούν δυναμικά γιατί και άλλοι παίκτες άρχισαν να <<τρίβονται>>.Το ότι είναι βολικό για την ομάδα που φεύγει είναι άλλο καπέλο
panosak
QUOTE(Augmon @ Jan 12 2009, 17:50 ) *
Φίλε ο Προφήτης το πιασε,άλλωστε γράφω είτε έτσι είτε αλλιώς και αυτό σημαίνει είτε ηθικό πρόβλημα είτε οικονομικό.Επίσης όμως θα σου πω το εξής.Επειδή έχω καλή πληροφόρηση για τη συγκεκριμένη ομάδα ξέρω ότι δεν είναι απόλυτα σωστό αυτό που υποστηρίζεις.Ο συγκεκριμένος παίχτης πρόσφερε πολλά ήταν καλός παίχτης αλλά υπέπεσε σε κάποια παραπτώματα(όπως έμαθα ) που έχουν σχέση και με το φόβο του οικονομικού που έπρεπε να αντιμετωπιστούν δυναμικά γιατί και άλλοι παίκτες άρχισαν να <<τρίβονται>>.Το ότι είναι βολικό για την ομάδα που φεύγει είναι άλλο καπέλο

sorry φιλε ...
biradelo
QUOTE(Augmon @ Jan 12 2009, 15:55 ) *
Μετά τη γενναία κίνηση από τη διοίκηση του Κόροιβου να αποπέμψει τα στοιχεία που δημιουργούσαν πρόβλημα είτε έτσι είτε αλλιώς....η ομάδα δείχνει να ανανήπτει και μετά τη διάλυση του Κρόνου είναι φαβορί για την παραμονή.Πιστεύω ότι θα δικαιωθώ και γιατην πρόβλεψη των περίπου 15 νικών που είχα κάνει τον σεπτέμβρη

Έχεις δίκιο ρε φίλε αν και απλήρωτη η ομάδα ανανήπτει..κ αυτό γιατί εχει επαγγελματίες παίκτες που σέβονται τους εαυτούς τους αρχικά και την ομάδα που παίζουν κατ' επέκταση.Να δούμε πότε θα ανανήψει και η διοίκηση και θα αρχίσει να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις της...Τα εξώδικα ξεκίνησαν ήδη πάντως και όπως το βλέπω το πράγμα ΕΠΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ... icon_drunk.gif
Augmon
QUOTE(biradelo @ Jan 13 2009, 14:30 ) *
Έχεις δίκιο ρε φίλε αν και απλήρωτη η ομάδα ανανήπτει..κ αυτό γιατί εχει επαγγελματίες παίκτες που σέβονται τους εαυτούς τους αρχικά και την ομάδα που παίζουν κατ' επέκταση.Να δούμε πότε θα ανανήψει και η διοίκηση και θα αρχίσει να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις της...Τα εξώδικα ξεκίνησαν ήδη πάντως και όπως το βλέπω το πράγμα ΕΠΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ... icon_drunk.gif

Φίλε το ξέρω και όταν τα έλεγα με λοιδορούσε κάποιος ilida και έλεγε συνέχεια ένα μανιφέστο υπέρ της διοίκησης . Ακόμα και όταν δίναμε και αποδείξεις αυτός αγρόν αγόραζε wink.gif wink.gif
poseidon70
τελικα τα γιαννενα τι θα κανουν?νομιζω οτι πανε να αλοιωσουν το πρωταθλημα..αδιαφοροι με το περαμα τραγικοι με τον αλιμο κ επετε συνεχεια..
ilida
QUOTE(biradelo @ Jan 13 2009, 14:30 ) *
Έχεις δίκιο ρε φίλε αν και απλήρωτη η ομάδα ανανήπτει..κ αυτό γιατί εχει επαγγελματίες παίκτες που σέβονται τους εαυτούς τους αρχικά και την ομάδα που παίζουν κατ' επέκταση.Να δούμε πότε θα ανανήψει και η διοίκηση και θα αρχίσει να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις της...Τα εξώδικα ξεκίνησαν ήδη πάντως και όπως το βλέπω το πράγμα ΕΠΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ... icon_drunk.gif

Επειδη κατάλαβα ότι έχω να κάνω μόνο με παίκτες που δεν έχουν μυρωδιά από το πως κτίζοντε οι ομάδες αλλά πως να τσεπώνουν τους μισθούς και όταν θα φτάσουν 35 χρονών να είναι άνεργοι κοπρ.... δεν θα ξαναμιλήσω μέχρι τον μήνα Μάιο.Το Μάιο θα τα πούμε όπως πρέπει κύριοι διότι πας αθλητής που φορά σορτσάκι=α χ α ρ ι σ τ ο ς.Τα περισσότερα το καλοκαιράκι που θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον μια και θα πεινάσουν όλα τα πυράνχας....Τώρα για πες μου ρε φίλε το Άργος που είναι πρώτο,η Αγία Παρασκευή,ο Άλιμος ,το Πέραμα,η Κεφαλλονιά κ.λ.π μέχρι πιο μήνα έχουν εξοφλήσει τους παίκτες τους???Γιατί ξαφνικά εδώ στην Αμαλιάδα έχουμε γεμίσει ήρωες παίκτες -σύμφωνα με εσάς-που παίζουν τσάμπα,'εχοντας παντελονιάσει όμως μέχρι της αρχές Ιανουαρίου 16.000,00€,12.000€,10.000€,8.000€,7.000€,....Παληκάρι μου επειδή είμαι αυτοκόλλητος με τα παιδιά της διοίκησης και ξέρω τι έχουν προσφέρει στους παίκτες της ομάδας και τι αγώνα κάνουν κάθε μέρα γιαυτή την ομάδα σε διαβεβαιώ ότι ο Κόροιβος είναι εντάξει με το παραπάνω.Και για να μην ισοπεδώνουμε τα πάντα τα περισσότερα παιδιά από τους αθλητές είναι καλά παιδιά........ αλλά και ακριβοπληρωμένα.....Γειαααααααααααααααα icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
basket11
QUOTE(ilida @ Jan 14 2009, 14:17 ) *
Επειδη κατάλαβα ότι έχω να κάνω μόνο με παίκτες που δεν έχουν μυρωδιά από το πως κτίζοντε οι ομάδες αλλά πως να τσεπώνουν τους μισθούς και όταν θα φτάσουν 35 χρονών να είναι άνεργοι κοπρ.... δεν θα ξαναμιλήσω μέχρι τον μήνα Μάιο.Το Μάιο θα τα πούμε όπως πρέπει κύριοι διότι πας αθλητής που φορά σορτσάκι=α χ α ρ ι σ τ ο ς.Τα περισσότερα το καλοκαιράκι που θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον μια και θα πεινάσουν όλα τα πυράνχας....Τώρα για πες μου ρε φίλε το Άργος που είναι πρώτο,η Αγία Παρασκευή,ο Άλιμος ,το Πέραμα,η Κεφαλλονιά κ.λ.π μέχρι πιο μήνα έχουν εξοφλήσει τους παίκτες τους???Γιατί ξαφνικά εδώ στην Αμαλιάδα έχουμε γεμίσει ήρωες παίκτες -σύμφωνα με εσάς-που παίζουν τσάμπα,'εχοντας παντελονιάσει όμως μέχρι της αρχές Ιανουαρίου 16.000,00€,12.000€,10.000€,8.000€,7.000€,....Παληκάρι μου επειδή είμαι αυτοκόλλητος με τα παιδιά της διοίκησης και ξέρω τι έχουν προσφέρει στους παίκτες της ομάδας και τι αγώνα κάνουν κάθε μέρα γιαυτή την ομάδα σε διαβεβαιώ ότι ο Κόροιβος είναι εντάξει με το παραπάνω.Και για να μην ισοπεδώνουμε τα πάντα τα περισσότερα παιδιά από τους αθλητές είναι καλά παιδιά........ αλλά και ακριβοπληρωμένα.....Γειαααααααααααααααα icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

Φάσκεις και αντιφάσκεις φίλε. λες ότι πας αθλητής με σορτσάκι είναι αχάριστος αλλά οι δικοί σου είναι καλά παιδιά. Στα μαθηματικά αυτό συνεπάγεται ότι στον κόροιβο δεν υπάρχουν αθλητές. οι παίκτες εδώ δεν έχουν επίσης μυρουδιά πως κτίζοντε ομάδες όπως λες. Εσύ αντίθετα ξέρεις πως κτίζονται οι ομάδες επειδή είσαι αυτοκόλητος της διοίκησης. Αφού ξέρεις πως κτίζονται οι ομάδες γιατί δεν προστάτεψες τους κολλητούς σου απο τα πιράνχας; τα πιράγχας δηλαδή οι μάνατζερ δε θα πεινάσουν να είσαι σίγουρος. ο κόροιβος δεν τους κλείνει την πόρτα οπως λες. Οι μάναντζερ έκλεισαν την πόρτα στον κόροιβο με αυτά που κάνετε. ξέρεις ακόμα τι κάνουν οι άλλες ομάδες. δεν πληρώνουν σε αντίθεση με το κόροιβο που πληρώνει οπως λες. τα εξώδικα δε μας είπες τοτε γιατί τα στέλνουν οι παίκτες;
kou kou
QUOTE (ilida @ Jan 14 2009, 14:17 ) *
Επειδη κατάλαβα ότι έχω να κάνω μόνο με παίκτες που δεν έχουν μυρωδιά από το πως κτίζοντε οι ομάδες αλλά πως να τσεπώνουν τους μισθούς και όταν θα φτάσουν 35 χρονών να είναι άνεργοι κοπρ.... δεν θα ξαναμιλήσω μέχρι τον μήνα Μάιο.Το Μάιο θα τα πούμε όπως πρέπει κύριοι διότι πας αθλητής που φορά σορτσάκι=α χ α ρ ι σ τ ο ς.Τα περισσότερα το καλοκαιράκι που θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον μια και θα πεινάσουν όλα τα πυράνχας....Τώρα για πες μου ρε φίλε το Άργος που είναι πρώτο,η Αγία Παρασκευή,ο Άλιμος ,το Πέραμα,η Κεφαλλονιά κ.λ.π μέχρι πιο μήνα έχουν εξοφλήσει τους παίκτες τους???Γιατί ξαφνικά εδώ στην Αμαλιάδα έχουμε γεμίσει ήρωες παίκτες -σύμφωνα με εσάς-που παίζουν τσάμπα,'εχοντας παντελονιάσει όμως μέχρι της αρχές Ιανουαρίου 16.000,00€,12.000€,10.000€,8.000€,7.000€,....Παληκάρι μου επειδή είμαι αυτοκόλλητος με τα παιδιά της διοίκησης και ξέρω τι έχουν προσφέρει στους παίκτες της ομάδας και τι αγώνα κάνουν κάθε μέρα γιαυτή την ομάδα σε διαβεβαιώ ότι ο Κόροιβος είναι εντάξει με το παραπάνω.Και για να μην ισοπεδώνουμε τα πάντα τα περισσότερα παιδιά από τους αθλητές είναι καλά παιδιά........ αλλά και ακριβοπληρωμένα.....Γειαααααααααααααααα icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif



loipon akou filaraki epeidi mallon den ta ksereis polu kala se ola ta swmateia...se pliroforw pws sto argos oi paiktes exoun plirwthei olous tous mines mexri twra kai sunexizontai na plirwnontai kanonika gi auto na anaferesai mono se pragmata pou ksereis kai gnwrizeis....
vasilisppp
QUOTE(ilida @ Jan 14 2009, 14:17 ) *
Επειδη κατάλαβα ότι έχω να κάνω μόνο με παίκτες που δεν έχουν μυρωδιά από το πως κτίζοντε οι ομάδες αλλά πως να τσεπώνουν τους μισθούς και όταν θα φτάσουν 35 χρονών να είναι άνεργοι κοπρ.... δεν θα ξαναμιλήσω μέχρι τον μήνα Μάιο.Το Μάιο θα τα πούμε όπως πρέπει κύριοι διότι πας αθλητής που φορά σορτσάκι=α χ α ρ ι σ τ ο ς.Τα περισσότερα το καλοκαιράκι που θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον μια και θα πεινάσουν όλα τα πυράνχας....Τώρα για πες μου ρε φίλε το Άργος που είναι πρώτο,η Αγία Παρασκευή,ο Άλιμος ,το Πέραμα,η Κεφαλλονιά κ.λ.π μέχρι πιο μήνα έχουν εξοφλήσει τους παίκτες τους???Γιατί ξαφνικά εδώ στην Αμαλιάδα έχουμε γεμίσει ήρωες παίκτες -σύμφωνα με εσάς-που παίζουν τσάμπα,'εχοντας παντελονιάσει όμως μέχρι της αρχές Ιανουαρίου 16.000,00€,12.000€,10.000€,8.000€,7.000€,....Παληκάρι μου επειδή είμαι αυτοκόλλητος με τα παιδιά της διοίκησης και ξέρω τι έχουν προσφέρει στους παίκτες της ομάδας και τι αγώνα κάνουν κάθε μέρα γιαυτή την ομάδα σε διαβεβαιώ ότι ο Κόροιβος είναι εντάξει με το παραπάνω.Και για να μην ισοπεδώνουμε τα πάντα τα περισσότερα παιδιά από τους αθλητές είναι καλά παιδιά........ αλλά και ακριβοπληρωμένα.....Γειαααααααααααααααα icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

Τοτε ......... της διοικησης γιατι ασχολησε με τον αθλητισμο και τους αθλητες?Αφου ολοι ειναι αχαριστοι και κοπροι? Αλλα απο τετοια ατομα πασχει το μπασκετ και γι αυτο δεν παμε μπροστα! Αν διαβαζαν αυτα που γραφεις οι παικτες σας επρεπε να σε ειχαν κανει μαυρο!Αν δεν υπηρχαν οι αθλητες ..... δεν θα υπηρχες και εσυ να κανεις τον εξυπνο, ουτε οι μαναγκερ ουτε οι προεδροι που χωρις χρηματα φτιαχνουν ομαδες! Ξεκινατε ολοι ομαδες και λετε: Θα βρουμε 4 χορηγους απο 20000 και απο τα εισητηρια αλλα τοσα κτλ κτλ και στο τελος δεν εχετε μια! Αυτες ειναι οι προσπαθειες? να ψαχνετε να δαγκωσετε χορηγους? Απο την τσεπη σας βγαινει τιποτα? Μην μου πεις ναι γιατι αμα ειχατε λεφτα δεν θα τα δυνατε στους αχαριστους αθλητες αλλα θα τα ειχατε για την ζεστη στομαχαρα σας!!!!
Jabar
QUOTE(vasilisppp @ Jan 15 2009, 14:32 ) *
Τοτε ....... της διοικησης γιατι ασχολησε με τον αθλητισμο και τους αθλητες?Αφου ολοι ειναι αχαριστοι και κοπροι? Αλλα απο τετοια ατομα πασχει το μπασκετ και γι αυτο δεν παμε μπροστα! Αν διαβαζαν αυτα που γραφεις οι παικτες σας επρεπε να σε ειχαν κανει μαυρο!Αν δεν υπηρχαν οι αθλητες ... δεν θα υπηρχες και εσυ να κανεις τον εξυπνο, ουτε οι μαναγκερ ουτε οι προεδροι που χωρις χρηματα φτιαχνουν ομαδες! Ξεκινατε ολοι ομαδες και λετε: Θα βρουμε 4 χορηγους απο 20000 και απο τα εισητηρια αλλα τοσα κτλ κτλ και στο τελος δεν εχετε μια! Αυτες ειναι οι προσπαθειες? να ψαχνετε να δαγκωσετε χορηγους? Απο την τσεπη σας βγαινει τιποτα? Μην μου πεις ναι γιατι αμα ειχατε λεφτα δεν θα τα δυνατε στους αχαριστους αθλητες αλλα θα τα ειχατε για την ζεστη στομαχαρα σας!!!!

Είσαι καινούριο μέλος γι΄αυτό αφού σου πώ καλώς όρισες.Συστήνω να διαβάσεις το κανονισμό του φόρουμ.Χαρακτηρισμοί και προκλητικά ποσταρίσματα απαγορεύονται εδώ κάνουμε πολιτισμένο διάλογο με επιχειρήματα.Σβήνω τους χαρακτηρισμούς.
Επιεικώς +1 φάουλ.
vasilisppp
QUOTE(Jabar @ Jan 15 2009, 14:40 ) *
Είσαι καινούριο μέλος γι΄αυτό αφού σου πώ καλώς όρισες.Συστήνω να διαβάσεις το κανονισμό του φόρουμ.Χαρακτηρισμοί και προκλητικά ποσταρίσματα απαγορεύονται εδώ κάνουμε πολιτισμένο διάλογο με επιχειρήματα.Σβήνω τους χαρακτηρισμούς.
Επιεικώς +1 φάουλ.

Τους γνωριζω και τους διαβασα τους κανονισμους!Καλος ηρθα λοιπον...αλλα δεν νομιζω πως εχει το δικαιωμα κανενας ιλιδα και οπως αλλιως λεγεται να χαρακτηριζει ετσι ολους τους καλαθοσφαιριστες! Κανονικα και με τα σχόλια που κανει θα επρεπε και αυτος να παρει ποινη,αφου τα σχολια του δεν ειναι πολιτισμενα και δεν σου δινουν ευκαιρια για πολιτισμενη συζητηση!ευχαριστω!
Jabar
QUOTE(vasilisppp @ Jan 15 2009, 14:58 ) *
Τους γνωριζω και τους διαβασα τους κανονισμους!Καλος ηρθα λοιπον...αλλα δεν νομιζω πως εχει το δικαιωμα κανενας ιλιδα και οπως αλλιως λεγεται να χαρακτηριζει ετσι ολους τους καλαθοσφαιριστες! Κανονικα και με τα σχόλια που κανει θα επρεπε και αυτος να παρει ποινη,αφου τα σχολια του δεν ειναι πολιτισμενα και δεν σου δινουν ευκαιρια για πολιτισμενη συζητηση!ευχαριστω!

Οπως θα διάβασες λοιπόν και διότι δεν είναι δυνατόν να βλέπουμε τα πάντα υπάρχει το ριπόρτ και το πμ στους moderators.Αν ένα ποστ δεν είναι σωστό καλίτερα να το αγνοήσεις και έτσι να το απαξιώσεις,παρά να εμπλακείς σε διαμάχη.Τώρα να του ρίξω μία ποινή για το ότι όλοι οι αθλητές είναι αχάριστοι και να του την βγάλω την ίδια ώρα,γιατί πάρα κάτω γράφει ότι οι περισσότεροι δεν έίναι? smiley.gif Αν θες οτιδήποτε με πμ να μην απασχολούμε το τόπικ με μη μπασκετικά θέματα
poseidon70
QUOTE(Jabar @ Jan 15 2009, 15:20 ) *
Οπως θα διάβασες λοιπόν και διότι δεν είναι δυνατόν να βλέπουμε τα πάντα υπάρχει το ριπόρτ και το πμ στους moderators.Αν ένα ποστ δεν είναι σωστό καλίτερα να το αγνοήσεις και έτσι να το απαξιώσεις,παρά να εμπλακείς σε διαμάχη.Τώρα να του ρίξω μία ποινή για το ότι όλοι οι αθλητές είναι αχάριστοι και να του την βγάλω την ίδια ώρα,γιατί πάρα κάτω γράφει ότι οι περισσότεροι δεν έίναι? smiley.gif Αν θες οτιδήποτε με πμ να μην απασχολούμε το τόπικ με μη μπασκετικά θέματα

προγνωστικα για την κ υριακη εχουμε?
basketball lover
1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
18/01/09 18:00 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1 ευκολα το γραφειο
18/01/09 12:00 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΠ - ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ 1 παρτυ ΒΠ
18/01/09 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. 1 για να παρουν τα λεφτα τους
18/01/09 18:00 ΑΡΓΟΥΣ ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ - ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ τυπικη διαδικασια για τους μελλοντικους πρωταθλητες επιμενω
18/01/09 12:00 ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 1 εδρα και καλυτερη ομαδα
18/01/09 12:00 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΑΣ ΜΑΝΗΣ 20-0
18/01/09 17:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ εδω τωρα πιστευω στο διπλο της Λευκαδας.ή 1 αλλα πολυ πολυ δυσκολα
panosak
QUOTE(basketball lover @ Jan 16 2009, 16:46 ) *
1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
18/01/09 18:00 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1 ευκολα το γραφειο

το γραφειο παιζει????

QUOTE(basketball lover @ Jan 16 2009, 16:46 ) *
18/01/09 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. 1 για να παρουν τα λεφτα τους

δεν ξερω τι θα παρουν λεφτα παντως δυσκολο
gallis
Καλησπέρα, δεν λεω έτσι όπως τα έχεις γράψει και σχολιάσει λογικά θα έρθουν τα αποτελέσματα, αλλά για πρωτάθλημα θέλει ακόμη έναν γύρο.
Μπορεί το Άργος να έχει σοβαρό πλεονέκτημα, αλλά το πέραμα είναι πολύ κοντά και βλέπουμε πως κερδίζει συνέχεια.Επίσης το Άργος εχει και 3 παιχνιδάκια που μπορούν κάλιστα να χαθούν (Πειραϊκός-Άλιμος-Κόροιβος), και γι'αυτό λέω πως πρέπει να προσέχουν οι άνθρωποι τις Α.Ε.Κ
Πάντως όλα εξαρτόνται από τους ίδιους...η αλήθεια ειναι...!!
poseidon70
QUOTE(gallis @ Jan 16 2009, 17:33 ) *
Καλησπέρα, δεν λεω έτσι όπως τα έχεις γράψει και σχολιάσει λογικά θα έρθουν τα αποτελέσματα, αλλά για πρωτάθλημα θέλει ακόμη έναν γύρο.
Μπορεί το Άργος να έχει σοβαρό πλεονέκτημα, αλλά το πέραμα είναι πολύ κοντά και βλέπουμε πως κερδίζει συνέχεια.Επίσης το Άργος εχει και 3 παιχνιδάκια που μπορούν κάλιστα να χαθούν (Πειραϊκός-Άλιμος-Κόροιβος), και γι'αυτό λέω πως πρέπει να προσέχουν οι άνθρωποι τις Α.Ε.Κ
Πάντως όλα εξαρτόνται από τους ίδιους...η αλήθεια ειναι...!!

δεν λεω το αργοσ μπορει αυτη την στιγμι να φανταζει το φαβορι για την ανοδο αλλα εχει ενα γυρο ακομα κ παιζει κ δυσκολα παιχνιδια...πιστευω πολυ στην κεφαλλονια γιατι εχει κ ευκολοτερο προγραμα κ εχει καλουσ παιχτεσ παναγιςταρακοσ τσιριγωτακησ γκοτζογιανησ κ μπορουν να παρουν την ομαδα πανω τουσ τωρα που εμαθαν κ την κατηγορια..πιστευω οτι το περαμα εχει κ αυτο ελπιδεσ
gallis
QUOTE(gallis @ Jan 16 2009, 17:33 ) *
Καλησπέρα, δεν λεω έτσι όπως τα έχεις γράψει και σχολιάσει λογικά θα έρθουν τα αποτελέσματα, αλλά για πρωτάθλημα θέλει ακόμη έναν γύρο.
Μπορεί το Άργος να έχει σοβαρό πλεονέκτημα, αλλά το πέραμα είναι πολύ κοντά και βλέπουμε πως κερδίζει συνέχεια.Επίσης το Άργος εχει και 3 παιχνιδάκια που μπορούν κάλιστα να χαθούν (Πειραϊκός-Άλιμος-Κόροιβος), και γι'αυτό λέω πως πρέπει να προσέχουν οι άνθρωποι τις Α.Ε.Κ
Πάντως όλα εξαρτόνται από τους ίδιους...η αλήθεια ειναι...!!




Ρε παιδιά τι είπα παραπάνω και μου έβαλαν προηδοποίηση ε..?
Ξέρει κανεις...Δεν μου έχει ξανατύχει....
leonkalf
gallis, αν θέλεις περαιτέρω εξηγήσεις μπορώ να σου δώσω με πμ.

Αν και νομίζω ότι καταλαβαίνεις γιατί σου έκανα την προειδοποίηση..
gallis
QUOTE(leonkalf @ Jan 17 2009, 12:34 ) *
gallis, αν θέλεις περαιτέρω εξηγήσεις μπορώ να σου δώσω με πμ.

Αν και νομίζω ότι καταλαβαίνεις γιατί σου έκανα την προειδοποίηση..

Πραγματικά δεν μου έχει ξανατύχει, θες να μου πεις για να μην το ξανακάνω..?
Δεν νομίζω να σου κοστίσει κατι αν μου πεις....δεν νομίζω όμως να έβρισα..λοιπόν..?
leonkalf
Στα πμ σου θα βρεις την απάντηση που ζητάς.
poseidon70
QUOTE(leonkalf @ Jan 18 2009, 15:59 ) *
Στα πμ σου θα βρεις την απάντηση που ζητάς.

εχουμε κανενα αποτελεσμα?
Jabar
Αγία Παρασκευή - Κρόνος Ιωαννίνων 65-57
Κεφαλονιά - Κρανίδι 97-61
Νικόπολη - Μάνη 20-0
Παπάγου - Δόξα Λευκάδας 64-59
kou kou
QUOTE(poseidon70 @ Jan 18 2009, 20:13 ) *
εχουμε κανενα αποτελεσμα?




eukola to argos kamia 50aria pontous to nauplio...
kaukasios
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
18/01/2009 (15:23)

Οι "έδρες" επικράτησαν για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας στον 1ο όμιλο Νότου. Έτσι η ΑΕΚ Άργους παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα απέναντι στο Νέο Σχολείο. Στη 2η θέση παρέμεινε το Πέραμα, που επικράτησε του Αλίμου, ενώ το ντέρμπι ανάμεσα στην Αγία Παρασκευή και τον Κρόνο Ιωαννίνων κατέληξε στους γηπεδούχους. Η Κεφαλονιά συνεχίζει να βρίσκεται κοντά στους πρωτοπόρους, ενώ σημαντική νίκη πήρε ο Κόροιβος απέναντι στον Πειραϊκό.

Τα αποτελέσματα:
Πέραμα - Άλιμος 71-58
Αγία Παρασκευή - Κρόνος Ιωαννίνων 65-57
Κόροιβος Αμαλιάδας - Πειραϊκός 75-71
ΑΕΚ Άργους - Νέο Σχολείο 97-42
Κεφαλονιά - Κρανίδι 97-61
Νικόπολη - Μάνη 20-0
Παπάγου - Δόξα Λευκάδας 64-59

Κεφαλονιά - Κρανίδι 97-61
Διαιτητές: Πλάγος - Κυριακόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 28-12, 40-29, 74-45, 97-61.
ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ (Παπαδάτος): Τσιριγωτάκης 26 (4), Γκοτζογιάννης 2, Ρουμελιώτης 5 (1), Παναγιωταράκος 6, Τσόχλας 20 (5), Κουμανιώτης 5 (1), Κουγιανός Ν., Βαβέτσης 6 (1), Νικολόπουλος 21, Καραγεώργος 6, Φλωράτος.
ΚΡΑΝΙΔΙ (Κοκολιός): Καλαϊτζάκης 16 (1), Γκολέμης 7, Γιαννακόπουλος 9, Προσίλης 15 (3), Τσαμπής 3, Ζάχαρης 8, Πουλής 8, Καπογιάννης.

Αγία Παρασκευή - Κρόνος Ιωαννίνων 65-57
Διαιτητές: Καμπίτσης - Μακρής.
Τα δεκάλεπτα: 18-16, 36-30, 51-53, 65-57.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Αρχος, Χατζηκωστής , Ρώης 5 (1), Σβερκούνος 4, Λυγγερίδης 5, Στρατομήτρος, Ζερβός 19 (2), Γιαννιώδης, Τσιάκας 19 (3), Ατζαμόγλου, Μούγιος, Σαλτουρίδης 3.
ΚΡΟΝΟΣ (Κοντογιάννης): Τόνης 2, Πρέτζας 12 (1), Αυγερινός 17 (2), Ζώτος 8, Τελούδης 6 (1), Λυμπάρης 12 (1), Σφήκας.

Κόροιβος Αμαλιάδας - Πειραϊκός 75-71
Διαιτητές: Μίγδος - Τσίγας.
Τα δεκάλεπτα: 20-12, 39-29, 58-51, 75-71.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης): Μπαλτάς 8 (1), Ιμπέζα 20, Καλαπανίδας 14, Χατζηνικολάου 4, Κωνσταντόπουλος, Δαουλάρης 19 (2), Παπαβλασόπουλος, Μάργαρης , Μελιτσόπουλος, Σταθόπουλος, Μπακογιάννης 10.
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Γεωργικόπουλος): Λαζαρίδης, Καρλάφτης, Λαμπράκος 17, Μούκας 7 (1), Κουτσουμπάκος 2, Κατσαρός 17 (2), Ρέππας 8, Σαρακασίδης 6, Ισουρης 2, Παπαδόπουλος 12.

Παπάγου - Δόξα Λευκάδας 64-59
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος - Καρακάσης.
Τα δεκάλεπτα: 11-18, 26-36, 48-48, 64-59.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Ντάσης 11, Ξενάκης 2, Κουτσός 9 (2), Κατσαντώνης, Θωμάς 6 (1), Σκούταρης 11, Σοφρωνάς 2, Ανδρεαδάκης 11, Κούσουλας 6, Μακρόπουλος 6.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Γιατράς): Αλεξίου 5, Ράλλης 15 (2), Παπαδόπουλος 3 (1), Βρύνας 4, Δουβίτσας 16 (4), Βλαβιανός, Καμαριώτης 8, Μακρόπουλος 6, Ανθής 2.

ΑΕΚ Άργους - Νέο Σχολείο 97-42
Διαιτητές: Καραλής - Κουτσοδήμος.
Τα δεκάλεπτα: 33-5, 56-24, 77-30, 97-42.
ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ (Οικονομάκης): Μπιτζής Π., Πρόκος 11 (2), Κοσιόρης 10, Στατεράς 7 (1), Μπιτζής Δ 9 (1), Λάππας 15, Βούρδουλας 4, Χαραλαμπάκης 6 (1), Καραχοντζίτης 7 (1), Οικονομάκης Γ. 4, Μπέλλης 11 (3), Φλεβάρης 13 (1).
ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (Μαρκόγιαννης): Νέζος , Γεωργούσης, Βούλγαρης 9, Μπούκουρας 4, Μητρόπουλος 9, Μπουτσικάκης 9 (1), Μιχαλόπουλος 3, Μπουρτσουκλής 4, Μπιτινής 4.

Πέραμα - Άλιμος 71-58
Διαιτητές: Αντερριώτης - Νανούρης.
Τα δεκάλεπτα: 19-18, 30-33, 50-49, 71-58.
ΠΕΡΑΜΑ (Καλαμπάκος - Κατωπόδης): Δασκαλούδης 6, Σίνος 5 (1), Παπαϊωσήφ 10 (1), Σολωμός 10, Κλήμης, Κιπριτζόγλου 16 (1), Τσαρουχάς 16 (4), Τραφαλής 8, Κοντός, Ροίδης.
ΑΛΙΜΟΣ (Ζωντός - Τριανταφύλλου): Καρβούνης 10 (1), Μπάκας 11, Ηλιόπουλος 8, Πρίτσος 7, Καράμπαμπας 8, Μουρατίδης 14.


Βαθμολογία (μετά από 14 αγώνες): ΑΕΚ. Άργους 27, Πέραμα 26, Κεφαλονιά 25, Αγία Παρασκευή 24, Νικόπολη 22, Δόξα Λευκάδας 22, Άλιμος 22, Κόροιβος 21, Κρόνος Ιωαννίνων 20, Πειραϊκός 19, Παπάγου 19, Κρανίδι 17, Νέο Σχολείο 16, Μάνη 2.

Επόμενη Αγωνιστική (25/01, 15η): Άλιμος - Αγία Παρασκευή, Κρόνος Ιωαννίνων - Κόροιβος Αμαλιάδας, Πειραϊκός - ΑΕΚ Άργους, Νέο Σχολείο- Κεφαλονιά, Κρανίδι - Νικόπολη, Μάνη - Παπάγου, Δόξα Λευκάδας - Πέραμα.

vasilisppp
Σημερα πηγα και ειδα τον αγωνα Περαμα-Αλιμος
Ηταν ενα πολυ καλο παιχνιδι και η διαφορα του σκορ 13 περιπου ποντους υπερ του περαματος ηταν πλασματικη.Ειδα και στενοχωρηθηκα για την γενικη συμπεριφοραπρος τον Δασκαλουδη....Και αυτο γιατι ενω επαιζε αρκετα καλα στο δευτερο ημιχρονο ο προπονητης του τον εκανε αλλαγη χωρις λόγο...Φυσικα ο παικτης χειροκροτηθηκε απο την κερκιδα και με ειρωνικο γελιοα καθισε στην θεση του....Αλλη μια παρατηρηση΄που εχω ειναι,γιατι ο coach ζωντος δεν χρησιμοποιησε καθολου τον Λιγγο την στιγμη που ο ενας του ψηλος ηταν με 4 φαουλ και ο αλλος δεν ειναι και τοσο αξιοπιστος...Το αξιοπροσεχτο ηταν πως για λογαριασμο του περαματος αγωνιστικαν ολοι οι παικτες ενω για τον αλιμο μονο 6-7 ατομα και νομιζω πως λογο κουρασης κριθικε το παιχνιδι.
SIR34
QUOTE(vasilisppp @ Jan 19 2009, 00:56 ) *
Σημερα πηγα και ειδα τον αγωνα Περαμα-Αλιμος
Ηταν ενα πολυ καλο παιχνιδι και η διαφορα του σκορ 13 περιπου ποντους υπερ του περαματος ηταν πλασματικη.Ειδα και στενοχωρηθηκα για την γενικη συμπεριφοραπρος τον Δασκαλουδη....Και αυτο γιατι ενω επαιζε αρκετα καλα στο δευτερο ημιχρονο ο προπονητης του τον εκανε αλλαγη χωρις λόγο...Φυσικα ο παικτης χειροκροτηθηκε απο την κερκιδα και με ειρωνικο γελιοα καθισε στην θεση του....Αλλη μια παρατηρηση΄που εχω ειναι,γιατι ο coach ζωντος δεν χρησιμοποιησε καθολου τον Λιγγο την στιγμη που ο ενας του ψηλος ηταν με 4 φαουλ και ο αλλος δεν ειναι και τοσο αξιοπιστος...Το αξιοπροσεχτο ηταν πως για λογαριασμο του περαματος αγωνιστικαν ολοι οι παικτες ενω για τον αλιμο μονο 6-7 ατομα και νομιζω πως λογο κουρασης κριθικε το παιχνιδι.

ΜΗΠΩΣ Ο ΖΩΝΤΟΣ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟΥΔΗ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΜΠΑΙΝΕ ΜΕΣΑ ΤΟ ΓΥΡΝΑΓΕ ΣΤΗ ΖΩΝΗ; ΟΣΟ ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΙΞΑΝΕ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΚΡΙΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΡΙΞΕ ΣΤΗ ΜΑΧΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΤΑΚΟΥΛΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΤΖΙΩΡΗ . Ο ΚΑΛΑΜΠΑΚΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΑΓΙΔΕΣ , ΜΗΠΩΣ Η ΑΝΤΙΠΑΛΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΣΤΟ 15;
Η ΟΜΑΔΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ , ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ .
Augmon
Μεγάλη νίκη ο Κόροιβος, που θα του έδινε τη μισή κατηγορία αν έπαιρνε και τη διαφορά.Επειδή βρέθηκα στο γήπεδο ,το σημαντικότερο πράγμα που διέκρινα ήταν το καλό κλίμα
poseidon70
QUOTE(Augmon @ Jan 19 2009, 11:47 ) *
Μεγάλη νίκη ο Κόροιβος, που θα του έδινε τη μισή κατηγορία αν έπαιρνε και τη διαφορά.Επειδή βρέθηκα στο γήπεδο ,το σημαντικότερο πράγμα που διέκρινα ήταν το καλό κλίμα

ο κοροιβοσ οπωσ εχω ξαναπει θα μεινει κατηγορια κ θα ειναι καλυτεροσ στη συνεχεια τυ πρωταθληματοσ..θα γινει μαχη μεχρι το τελοσ για ποιεσ ομαδεσ θα ακολουθησουν την μανη το ναυπλιο κ κρανιδι για τοπικο....για ανοδο τι βλεπεισ?
basket11
QUOTE(Augmon @ Jan 19 2009, 11:47 ) *
Μεγάλη νίκη ο Κόροιβος, που θα του έδινε τη μισή κατηγορία αν έπαιρνε και τη διαφορά.Επειδή βρέθηκα στο γήπεδο ,το σημαντικότερο πράγμα που διέκρινα ήταν το καλό κλίμα

smiley.gif
είπες μια φορά καλή κουβέντα για τον κόροιβο. Μπράβο. smiley.gif smiley.gif
vasilisppp
QUOTE(SIR34 @ Jan 19 2009, 08:06 ) *
ΜΗΠΩΣ Ο ΖΩΝΤΟΣ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟΥΔΗ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΜΠΑΙΝΕ ΜΕΣΑ ΤΟ ΓΥΡΝΑΓΕ ΣΤΗ ΖΩΝΗ; ΟΣΟ ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΙΞΑΝΕ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΚΡΙΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΡΙΞΕ ΣΤΗ ΜΑΧΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΤΑΚΟΥΛΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΤΖΙΩΡΗ . Ο ΚΑΛΑΜΠΑΚΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΑΓΙΔΕΣ , ΜΗΠΩΣ Η ΑΝΤΙΠΑΛΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΣΤΟ 15;
Η ΟΜΑΔΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ , ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ .

Εμενα φιλε μου μου αρεσε το Περαμα αρκετα...Ο καλαμπακος το εχει δεσει σε σχεση με τον μαντζιωρη.Παιζει πολυ καλα.Ειναι λογικο να κανει πολλες αλλαγες αφου δεν μπορεις να μαρκαρεις με πρες αμυνα 40 λεπτα και να παιζουν 5 ατομα μονο.Απλα κατι περιεργο εβλεπα με το θεμα Δασκαλουδη και οσοι εβλεπαν τον παικτη και γενικα την κατασταση θα το καταλαβαιναν.Εξαλλου την ζωνη δεν την σπας μονο με σουτ που δεν εχει ο παικτης αυτος αλλα και με drive.Τελος παντων νομιζω πως ειναι σε πολυ καλο δρομο και πως λογικα θα περασουν και το αργος σε λιγο διαστημα...Η αμυνα αυτη δεν θελει να κλεψει μπαλες αλλα να δημιουργισει πανικο και κθυστεριση στην αντιπαλη επιθεση.Φυσικα τον σκοπο της τον κατορθωνει!
nini
QUOTE(vasilisppp @ Jan 19 2009, 13:31 ) *
Εμενα φιλε μου μου αρεσε το Περαμα αρκετα...Ο καλαμπακος το εχει δεσει σε σχεση με τον μαντζιωρη.Παιζει πολυ καλα.Ειναι λογικο να κανει πολλες αλλαγες αφου δεν μπορεις να μαρκαρεις με πρες αμυνα 40 λεπτα και να παιζουν 5 ατομα μονο.Απλα κατι περιεργο εβλεπα με το θεμα Δασκαλουδη και οσοι εβλεπαν τον παικτη και γενικα την κατασταση θα το καταλαβαιναν.Εξαλλου την ζωνη δεν την σπας μονο με σουτ που δεν εχει ο παικτης αυτος αλλα και με drive.Τελος παντων νομιζω πως ειναι σε πολυ καλο δρομο και πως λογικα θα περασουν και το αργος σε λιγο διαστημα...Η αμυνα αυτη δεν θελει να κλεψει μπαλες αλλα να δημιουργισει πανικο και κθυστεριση στην αντιπαλη επιθεση.Φυσικα τον σκοπο της τον κατορθωνει!


το πρες του περάματος δεν ήταν κ τόσο αποτελεσματικό γιατί αν είδες το παιχνίδι ο Άλιμος για 30 λεπτά ήταν μπροστά στο σκόρ.

Αν είχε άλλους 2 παίχτες και δεν έβγαινε με φάουλ το 5άνταρι τους μπορεί κ να κέρδιζε ο Άλιμος. Πάντως ο Δασκαλούδης ήταν πολύ καλός αλλά απ' ότι καταλαβαίνω μάλλον πρέπει να παίζουν άλλοι περισσότερο στη θέση του.

Τέλος πάντων το Πέραμα θα χτυπήσει την άνοδο μέχρί τέλους είναι πολύ καλή ομάδα. Απορώ πως έχασε μέσα στον Πειραϊκό, κρίμα.....
profitisilias9
QUOTE(basket11 @ Jan 19 2009, 13:06 ) *
smiley.gif
είπες μια φορά καλή κουβέντα για τον κόροιβο. Μπράβο. smiley.gif smiley.gif


Καλά, δεν κατάλαβες ότι κοροϊδεύει;
Augmon
QUOTE(profitisilias9 @ Jan 19 2009, 15:39 ) *
Καλά, δεν κατάλαβες ότι κοροϊδεύει;

Γιατί να κοροιδέψω ρε τρελέ,έτσι ήταν τα πράγματα
vasilisppp
QUOTE(nini @ Jan 19 2009, 15:35 ) *
το πρες του περάματος δεν ήταν κ τόσο αποτελεσματικό γιατί αν είδες το παιχνίδι ο Άλιμος για 30 λεπτά ήταν μπροστά στο σκόρ.

Αν είχε άλλους 2 παίχτες και δεν έβγαινε με φάουλ το 5άνταρι τους μπορεί κ να κέρδιζε ο Άλιμος. Πάντως ο Δασκαλούδης ήταν πολύ καλός αλλά απ' ότι καταλαβαίνω μάλλον πρέπει να παίζουν άλλοι περισσότερο στη θέση του.

Τέλος πάντων το Πέραμα θα χτυπήσει την άνοδο μέχρί τέλους είναι πολύ καλή ομάδα. Απορώ πως έχασε μέσα στον Πειραϊκό, κρίμα.....

Εγω παλι εβλεπα στον αλιμο αλλους 3-4 στον παγκο.Και επειδη ετυχε να παρακολουθησω καποια φιλικα προετοιμασιας καποιοι επαιζαν κιολας τοτε. Οπως επισης και τον πρωτο αγωνα μεσα στον αλιμο που παρακολουθησα ο λιγγος ειχε παιξει και μου ειχε κανει εντιπωση γιατι τα ειχε παει ιδιαιτερα καλα αν και με αρκετο βαρος πανω του.Γι αυτο ακριβως ηταν λοιπον αποτελεσματικο το πρες.Γιατι ηταν μπροστα ο αλιμος για 30 λεπτα...Μετα εσκασαν απο την κουραση οι αλιμιοτες και δεν ειχαν λυσεις και ανασες!Ποση ωρα θα αντεχαν την πιεση!Η πιεση σε συνδιασμο με την κουραση επαιξε τον ρολο της.
Νομιζω παντως πως αυτη η αμυνα θα τους φερει αρκετες νικες ακομη! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
nini
QUOTE(vasilisppp @ Jan 19 2009, 17:14 ) *
Εγω παλι εβλεπα στον αλιμο αλλους 3-4 στον παγκο.Και επειδη ετυχε να παρακολουθησω καποια φιλικα προετοιμασιας καποιοι επαιζαν κιολας τοτε. Οπως επισης και τον πρωτο αγωνα μεσα στον αλιμο που παρακολουθησα ο λιγγος ειχε παιξει και μου ειχε κανει εντιπωση γιατι τα ειχε παει ιδιαιτερα καλα αν και με αρκετο βαρος πανω του.Γι αυτο ακριβως ηταν λοιπον αποτελεσματικο το πρες.Γιατι ηταν μπροστα ο αλιμος για 30 λεπτα...Μετα εσκασαν απο την κουραση οι αλιμιοτες και δεν ειχαν λυσεις και ανασες!Ποση ωρα θα αντεχαν την πιεση!Η πιεση σε συνδιασμο με την κουραση επαιξε τον ρολο της.
Νομιζω παντως πως αυτη η αμυνα θα τους φερει αρκετες νικες ακομη! smiley.gif smiley.gif smiley.gif



αυτό ακριβώς είπα κ εγώ. ότι αν υπήρχαν άλλοι 2 παίχτες για ον Άλιμο θα κέρδιζε αλλά έμειναν από δυνάμεις.

τώρα για τον Λίγγο ούτε κ εγώ ξέρω τι συμβάινει..... αν υπάρχει κάποιοσ μέσα από τον Άλιμο καλό θα ήταν να μας έλεγε γιατί είδικά στο χθεσινό παιχνίδι μπορούσε να παίξει αφου το πέραμα έχει πολλούσ ψηλούσ κ ο Άλιμος έπαιζε με 5άνταρι στο 2ο ημίχρονο με το Νο 10 ohmy.gif ohmy.gif

εγώ πάλι πιστεύω ότι με τισ πρώτες ομάδες του ομίλου που έχουν τουλάχιστον μια 10άδα παιχτών με αυτό το πρες θα έχουν μεγάλο πρόβλημα γαιτί μετά την τρίτη πάσα ΄πας εύκολα για καλάθι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.