Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 1ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
basket11
QUOTE(profitisilias9 @ Jan 19 2009, 15:39 ) *
Καλά, δεν κατάλαβες ότι κοροϊδεύει;

Δεν κοροδευει. το κλίμα ήταν καλό και δεν το έφαγε ο γάιδαρος smiley.gif το θέμα όμως είναι ότι ζορίστηκε ο κόροιβος να νικήσει τον πεθαμένο πειραικο που εχει του κόσμου τα προβληματα. με ξένο λεωφορείο ήρθαν στην αμαλιάδα smiley.gif smiley.gif smiley.gif δανεικό από την εοκ. smiley.gif αν δεν έχεις λεφτά ουτε για να ναυλώσεις λεωφορείο θα έχεις να πληρωσεις τους πακτεσ? ο κοροιβος κινδύνευσε από αυτή την ομάδα και ας εχει καλό κλίμα. πρέπει να προσέξει στη συνέχεια.
GIASOY
QUOTE(basket11 @ Jan 19 2009, 18:08 ) *
Δεν κοροδευει. το κλίμα ήταν καλό και δεν το έφαγε ο γάιδαρος smiley.gif το θέμα όμως είναι ότι ζορίστηκε ο κόροιβος να νικήσει τον πεθαμένο πειραικο που εχει του κόσμου τα προβληματα. με ξένο λεωφορείο ήρθαν στην αμαλιάδα smiley.gif smiley.gif smiley.gif δανεικό από την εοκ. smiley.gif αν δεν έχεις λεφτά ουτε για να ναυλώσεις λεωφορείο θα έχεις να πληρωσεις τους πακτεσ? ο κοροιβος κινδύνευσε από αυτή την ομάδα και ας εχει καλό κλίμα. πρέπει να προσέξει στη συνέχεια.


Οταν ο πειραικος επαιζε με τις αλλες ομαδες ηταν ζωντανος και χωρις οικονομικα προβληματα (οταν κερδιζε το περαμα ) τωρα που ηταν να παιξει με τον κοροιβο διαλυθηκε και του βγηκαν τα προβληματα. Πολυ ευκολα τα μηδενιζετε ολα.
Αλλα μεχρι χθες η μονη διαλυμενη ομαδα που βλεπατε ηταν ο κοροιβος. Ξαφνικα σημερα ανακαλυψαμε οτι αλλες ομαδες ερχονται με δανεικα λεοφωρεια.Κανω προβλεψη οτι η επομενη διαλυμενη ομαδα που θα ανακαλυψετε θα ειναι αυτη που θα κερδισει ο κοροιβος. Ευτυχως που εχουμε ενα γυρο μπροστα μας και θα μας πειτε για πολλες ακομα διαλυμενες ομαδες.
basket11
QUOTE(GIASOY @ Jan 20 2009, 00:15 ) *
Οταν ο πειραικος επαιζε με τις αλλες ομαδες ηταν ζωντανος και χωρις οικονομικα προβληματα (οταν κερδιζε το περαμα ) τωρα που ηταν να παιξει με τον κοροιβο διαλυθηκε και του βγηκαν τα προβληματα. Πολυ ευκολα τα μηδενιζετε ολα.
Αλλα μεχρι χθες η μονη διαλυμενη ομαδα που βλεπατε ηταν ο κοροιβος. Ξαφνικα σημερα ανακαλυψαμε οτι αλλες ομαδες ερχονται με δανεικα λεοφωρεια.Κανω προβλεψη οτι η επομενη διαλυμενη ομαδα που θα ανακαλυψετε θα ειναι αυτη που θα κερδισει ο κοροιβος. Ευτυχως που εχουμε ενα γυρο μπροστα μας και θα μας πειτε για πολλες ακομα διαλυμενες ομαδες.

Φίλε γειά σου. μου κανεις επίθεση χωρίς λογο. δεν υπάρχει δικό μου ποστ που να λεει οτι ο κόροιβος είναι διαλυμένος. οσο για το δανεικό λεωφορείο του πειραικού ειναι αληθεια. οπως αληθεια είναι οτι οικονομικά προβλήματα εχει και ο κρονος που παιζετε την κυριακή. οταν θα παίξετε με αργος περαμα κτλπ δε θα γράψουμε οτι παίζετε με διαλυμένους. την αληθεια γραφω μη σε πειραζει. θίχτηκες από αυτό που εγραψα και δεν κοιταξες το σημαντικοτερο. δηλαδη οτι αγωνιστικά θελετε βελτίωση. οι βαθμοί χάνονται επειδή δεν παίζετε καλά.οχι επειδή γράφουμε εδώ την αποψή μας που δεν είναι καλή για το μπασκετ που παίζει ο κόροιβο.
Vlaxos
QUOTE(basket11 @ Jan 20 2009, 10:19 ) *
Φίλε γειά σου. μου κανεις επίθεση χωρίς λογο. δεν υπάρχει δικό μου ποστ που να λεει οτι ο κόροιβος είναι διαλυμένος. οσο για το δανεικό λεωφορείο του πειραικού ειναι αληθεια. οπως αληθεια είναι οτι οικονομικά προβλήματα εχει και ο κρονος που παιζετε την κυριακή. οταν θα παίξετε με αργος περαμα κτλπ δε θα γράψουμε οτι παίζετε με διαλυμένους. την αληθεια γραφω μη σε πειραζει. θίχτηκες από αυτό που εγραψα και δεν κοιταξες το σημαντικοτερο. δηλαδη οτι αγωνιστικά θελετε βελτίωση. οι βαθμοί χάνονται επειδή δεν παίζετε καλά.οχι επειδή γράφουμε εδώ την αποψή μας που δεν είναι καλή για το μπασκετ που παίζει ο κόροιβο.

Διαλυμένος ο Πειραικός όπως πριν από μία εβδομάδα όπου έχασε με 6 πόντους από την 4η της βαθμολογίας
μέσα στην Αγία Παρασκευή και ήταν για 20 λεπτά μπροστά στο σκόρ.Ρε για κοίτα κάτι μάγκες που βλέπουν το μπάσκετ
κατά το δοκούν.Μάγκα φάε το κοκό σου από την Ακράτα και ηρέμησε και άσε τις αμπελοφιλοσοφίες.
poseidon70
QUOTE(Vlaxos @ Jan 20 2009, 11:47 ) *
Διαλυμένος ο Πειραικός όπως πριν από μία εβδομάδα όπου έχασε με 6 πόντους από την 4η της βαθμολογίας
μέσα στην Αγία Παρασκευή και ήταν για 20 λεπτά μπροστά στο σκόρ.Ρε για κοίτα κάτι μάγκες που βλέπουν το μπάσκετ
κατά το δοκούν.Μάγκα φάε το κοκό σου από την Ακράτα και ηρέμησε και άσε τις αμπελοφιλοσοφίες.

oπειραικοσ μετα την ελευση του γεωργικουπουλου παιζει πολυ καλυτερα κ δεν αξιζει να πεσει κατηγορια κ θυμηθειτετο οτι θα κανει ζημιεσ στην εδρα του κ τωρα παιζει με αργοσ στην εδρα του..οσα κ προβληματα να εχει μια ομαδα να ξερετε οτι οι παιχτεσ οταν μπενουν στο γηπεδο τξεχνανε τα παντα κ κοιταζουν να παιξουν το παιχνιδι τουσ..
GIASOY
QUOTE(poseidon70 @ Jan 20 2009, 12:26 ) *
oπειραικοσ μετα την ελευση του γεωργικουπουλου παιζει πολυ καλυτερα κ δεν αξιζει να πεσει κατηγορια κ θυμηθειτετο οτι θα κανει ζημιεσ στην εδρα του κ τωρα παιζει με αργοσ στην εδρα του..οσα κ προβληματα να εχει μια ομαδα να ξερετε οτι οι παιχτεσ οταν μπενουν στο γηπεδο τξεχνανε τα παντα κ κοιταζουν να παιξουν το παιχνιδι τουσ..


Παιδια το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο και τα δεδομενα αλλαζουν καθε κυριακη.
Αυτοι που βιαζονται να βγαλουν συμπερασματα οι γνωστοι ξερολες το καλυτερο που εχουν να κανουν ειναι υπομονη και οχι κακοπιστη κριτικη. Γιατι δυστηχως εδω τα παντα ειναι γραμμενα και τα γραπτα μενουν.
basket11
QUOTE(Vlaxos @ Jan 20 2009, 11:47 ) *
Διαλυμένος ο Πειραικός όπως πριν από μία εβδομάδα όπου έχασε με 6 πόντους από την 4η της βαθμολογίας
μέσα στην Αγία Παρασκευή και ήταν για 20 λεπτά μπροστά στο σκόρ.Ρε για κοίτα κάτι μάγκες που βλέπουν το μπάσκετ
κατά το δοκούν.Μάγκα φάε το κοκό σου από την Ακράτα και ηρέμησε και άσε τις αμπελοφιλοσοφίες.

Αγαπητέ βλάχε. μια ομάδα διαλυμένη δε σημαίνει οτι θα χάνει με κατεβασμένα τα χέρια. οι παίκτες καλώς ή κακώς τα δίνουν όλα για να διακριθούν και να βρουν του χρόνου ομάδα. τι κακό είπα και μου την έπεσες? οσο για το κοκό μου το έφαγα όπως και εσύ στον πρώτο γύρο, αμα είσαι φίλος της ακράτας.
godfather
QUOTE(basket11 @ Jan 20 2009, 10:19 ) *
Φίλε γειά σου. μου κανεις επίθεση χωρίς λογο. δεν υπάρχει δικό μου ποστ που να λεει οτι ο κόροιβος είναι διαλυμένος. οσο για το δανεικό λεωφορείο του πειραικού ειναι αληθεια. οπως αληθεια είναι οτι οικονομικά προβλήματα εχει και ο κρονος που παιζετε την κυριακή. οταν θα παίξετε με αργος περαμα κτλπ δε θα γράψουμε οτι παίζετε με διαλυμένους. την αληθεια γραφω μη σε πειραζει. θίχτηκες από αυτό που εγραψα και δεν κοιταξες το σημαντικοτερο. δηλαδη οτι αγωνιστικά θελετε βελτίωση. οι βαθμοί χάνονται επειδή δεν παίζετε καλά.οχι επειδή γράφουμε εδώ την αποψή μας που δεν είναι καλή για το μπασκετ που παίζει ο κόροιβο.

Αναρωτιέσαι γιατί σου την ''πέφτουν'' όπως λες, αλλά δεν το σκέφτεσαι αυτό πριν γράψεις κάτι για το οποίο προφανώς δεν έχεις ιδέα... Οικονομικά προβλήματα μπορεί να υπάρχουν όπως κ σε άλλες ομάδες, αλλά όποιος σου μετέφερε αυτά περί δανεικού πούλμαν είναι το λιγότερο αστείος... Επίσης, μην ξεχνάς τη ζημιά που έκανε ο Πειραϊκός στο Πέραμα πριν λίγες αγωνιστικές που μπορεί να είναι κ καθοριστική στη μάχη της ανόδου. Τέλος ήθελα να σε ρωτήσω αν ήσουν στο γήπεδο, γιατί απ' ότι έμαθα από ουδέτερη πηγή στην Αμαλιάδα έγιναν όργια από τη διαιτησία εις βάρος του Πειραϊκού που έπαιζε για μεγάλο διάστημα χωρίς το 3αρι του κ έχασε στον πόντο. Δεν μπορείς λοιπόν να βαφτίζεις έτσι εύκολα διαλυμένους κ πεθαμένους...
Jabar
Ας περιμένουμε λίγο τα δεδομένα αυτή την εποχή αλλάζουν.
Ο Κρόνος πχ την Κυριακή κατέβηκε με 8 παίκτες και έπαιξαν οι 7.Οπότε για πτώση και άνοδο ας περιμένουμε λίγο να δούμε την κατάσταση σε 3-4 αγωνιστικές.
tsatsos

τι λες jabar???θα την σωσει την παρτιδα ο παπετας?????????????


gerson
QUOTE(tsatsos @ Jan 21 2009, 12:35 ) *
τι λες jabar???θα την σωσει την παρτιδα ο παπετας?????????????

0 ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ
poseidon70
QUOTE(tsatsos @ Jan 21 2009, 12:35 ) *
τι λες jabar???θα την σωσει την παρτιδα ο παπετας?????????????

εχει πολυ δρομο το πρωταθλημα οπωσ εχω ξαναπει μπορει καποιοι να φαινονται φαβοροι για ανοδο[αργοσ]αλλοι για πτωση..τα δεδομενα μπορουν να αλλαξουν απο αγωνιστικη σε αγωνιστικη
basket11
QUOTE(godfather @ Jan 21 2009, 01:51 ) *
Αναρωτιέσαι γιατί σου την ''πέφτουν'' όπως λες, αλλά δεν το σκέφτεσαι αυτό πριν γράψεις κάτι για το οποίο προφανώς δεν έχεις ιδέα... Οικονομικά προβλήματα μπορεί να υπάρχουν όπως κ σε άλλες ομάδες, αλλά όποιος σου μετέφερε αυτά περί δανεικού πούλμαν είναι το λιγότερο αστείος... Επίσης, μην ξεχνάς τη ζημιά που έκανε ο Πειραϊκός στο Πέραμα πριν λίγες αγωνιστικές που μπορεί να είναι κ καθοριστική στη μάχη της ανόδου. Τέλος ήθελα να σε ρωτήσω αν ήσουν στο γήπεδο, γιατί απ' ότι έμαθα από ουδέτερη πηγή στην Αμαλιάδα έγιναν όργια από τη διαιτησία εις βάρος του Πειραϊκού που έπαιζε για μεγάλο διάστημα χωρίς το 3αρι του κ έχασε στον πόντο. Δεν μπορείς λοιπόν να βαφτίζεις έτσι εύκολα διαλυμένους κ πεθαμένους...

Φίλε, εσύ που τα ξέρεις όλα και με βγάζεις ψεύτη για πέσμου από πιο ταξιδιωτικό γραφείο ήταν το πούλμαν. γιατί εμένα αξιόπιστη πηγή που ήταν στο γήπεδο μου είπε ότι το πούλμαν ήταν της ΕΟΚ. για διαιτησία δεν έχω άποψη γιατί δεν ήμουνα στο γήπεδο.
basketball lover
QUOTE(basketball lover @ Jan 16 2009, 16:46 ) *
1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
18/01/09 18:00 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1 ευκολα το γραφειο
18/01/09 12:00 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΠ - ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ 1 παρτυ ΒΠ
18/01/09 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. 1 για να παρουν τα λεφτα τους
18/01/09 18:00 ΑΡΓΟΥΣ ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ - ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ τυπικη διαδικασια για τους μελλοντικους πρωταθλητες επιμενω
18/01/09 12:00 ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 1 εδρα και καλυτερη ομαδα
18/01/09 12:00 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ - ΑΣ ΜΑΝΗΣ 20-0
18/01/09 17:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ εδω τωρα πιστευω στο διπλο της Λευκαδας.ή 1 αλλα πολυ πολυ δυσκολα

εδω μπορω να πω οτι ειμαι μεσα σε ολα.στο τελευταιο αν δειτε τα δεκαλεπτα ο ασσος ηρθε πολυ πολυ δυσκολα
2η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
25/01/09 18:00 ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ - ΚΑΠ 2 θα το παρουν τα ΒΠ.δυσκολα ομως
25/01/09 17:00 ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ - ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ 2 το ηλεκτρικο σοκ αποδιδει για λιγο ακομη
25/01/09 18:00 ΣΑΛΠΕΑ ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. - ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ 2.επιμενω πρωταθλητες εναντιον Α ΕΣΚΑΝΑ(του χρονου)
25/01/09 12:00 ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ 2 ευκολα
25/01/09 17:00 ΕΡΜΙΟΝΗΣ ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ δυσκολη προβλεψη... 2 νομιζω
25/01/09 17:00 ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΑΣ ΜΑΝΗΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 0 - 20
25/01/09 17:00 ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ 2 το γραφειο θελει Περαμα για να δαγκωνει και του χρονου στη Β'... wink.gif
kaukasios
QUOTE(gerson @ Jan 21 2009, 14:06 ) *
0 ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

δηλαδη τον εδιωξαν?το εκοψε?τι εγινε?
biradelo
QUOTE(godfather @ Jan 21 2009, 01:51 ) *
Αναρωτιέσαι γιατί σου την ''πέφτουν'' όπως λες, αλλά δεν το σκέφτεσαι αυτό πριν γράψεις κάτι για το οποίο προφανώς δεν έχεις ιδέα... Οικονομικά προβλήματα μπορεί να υπάρχουν όπως κ σε άλλες ομάδες, αλλά όποιος σου μετέφερε αυτά περί δανεικού πούλμαν είναι το λιγότερο αστείος... Επίσης, μην ξεχνάς τη ζημιά που έκανε ο Πειραϊκός στο Πέραμα πριν λίγες αγωνιστικές που μπορεί να είναι κ καθοριστική στη μάχη της ανόδου. Τέλος ήθελα να σε ρωτήσω αν ήσουν στο γήπεδο, γιατί απ' ότι έμαθα από ουδέτερη πηγή στην Αμαλιάδα έγιναν όργια από τη διαιτησία εις βάρος του Πειραϊκού που έπαιζε για μεγάλο διάστημα χωρίς το 3αρι του κ έχασε στον πόντο. Δεν μπορείς λοιπόν να βαφτίζεις έτσι εύκολα διαλυμένους κ πεθαμένους...

Φιλαράκι, συγνώμη κιόλας που παρεμβαίνω αλλά επειδή ήμουν στο παιχίδι του Κοροίβου με τον Πειραΐκό και επειδή δεν είναι κ λίγες οι φορές που έχω κράξει την ομάδα της Αμαλιάδας, μιας και μ αρέσει η ειλικρίνεια και η αντικειμενικότητα, θέλω να σε ενημερώσω οτι η πληροφόρησή σου μάλλον δεν έγινε και από τόσο ουδέτερη πηγή...Ο Κόροιβος ήταν καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού μπροστά στο σκορ ακόμα και με 15 πόντους, και στο 2ο ημίχρονο άρχισαν τα όργια οι διαιτητές αλλά μάλλον υπερ του Πειραϊκού θα έλεγα, οι οποίοι πήγαν να γυρίσουν και το ματσάκι στο τελευταίο δεκάλεπτο...Έτσι έχασε στον πόντο ο Πειραϊκός...αλλιώς θα ήταν πολύ μεγαλύτερη η διαφορά....
gerson
QUOTE(kaukasios @ Jan 21 2009, 18:14 ) *
δηλαδη τον εδιωξαν?το εκοψε?τι εγινε?

μαλλον το εκοψε.αλλα για να γινει αυτο κατι δεν του αρεσε στην ομαδα.
gerson
QUOTE(biradelo @ Jan 21 2009, 20:07 ) *
Φιλαράκι, συγνώμη κιόλας που παρεμβαίνω αλλά επειδή ήμουν στο παιχίδι του Κοροίβου με τον Πειραΐκό και επειδή δεν είναι κ λίγες οι φορές που έχω κράξει την ομάδα της Αμαλιάδας, μιας και μ αρέσει η ειλικρίνεια και η αντικειμενικότητα, θέλω να σε ενημερώσω οτι η πληροφόρησή σου μάλλον δεν έγινε και από τόσο ουδέτερη πηγή...Ο Κόροιβος ήταν καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού μπροστά στο σκορ ακόμα και με 15 πόντους, και στο 2ο ημίχρονο άρχισαν τα όργια οι διαιτητές αλλά μάλλον υπερ του Πειραϊκού θα έλεγα, οι οποίοι πήγαν να γυρίσουν και το ματσάκι στο τελευταίο δεκάλεπτο...Έτσι έχασε στον πόντο ο Πειραϊκός...αλλιώς θα ήταν πολύ μεγαλύτερη η διαφορά....

φιλαρακι επειδη ημουν στο παιχνιδι εγιναν οργια υπερ του κοροιβου.
biradelo
QUOTE(gerson @ Jan 22 2009, 10:13 ) *
φιλαρακι επειδη ημουν στο παιχνιδι εγιναν οργια υπερ του κοροιβου.

Μάλλον έβλεπες άλλον αγώνα...... icon_wave.gif
gerson
QUOTE(biradelo @ Jan 22 2009, 10:42 ) *
Μάλλον έβλεπες άλλον αγώνα...... icon_wave.gif

Μαλλον δεν ξερεις τους κανονισμους
GENERALISSIMO
επειδή στο φόρουμ γίνεται πολύς λόγος για Αμαλιάδα μπορεί καποιος να με πληροφορήσει πως προέκυψε ο Μπαλτάς στην ομάδα;
godfather
QUOTE(gerson @ Jan 22 2009, 10:13 ) *
φιλαρακι επειδη ημουν στο παιχνιδι εγιναν οργια υπερ του κοροιβου.

Επειδή το έχω διασταυρώσει από πολλές πλευρές η διαιτησία (κυρίως του β' διαιτητή Τσίγα) ήταν από την αρχή του παιχνιδιού τουλάχιστον προκλητική εναντίον του Πειραϊκού, κάτι που άλλωστε για όσους γνωρίζουν πράγματα είναι μάλλον συνηθισμένο.....
basket11
QUOTE(godfather @ Jan 23 2009, 00:39 ) *
Επειδή το έχω διασταυρώσει από πολλές πλευρές η διαιτησία (κυρίως του β' διαιτητή Τσίγα) ήταν από την αρχή του παιχνιδιού τουλάχιστον προκλητική εναντίον του Πειραϊκού, κάτι που άλλωστε για όσους γνωρίζουν πράγματα είναι μάλλον συνηθισμένο.....

επειδή λέτε πολλά κάθισα χθες βράδυ και είδα το παιχνίδι μαγνητοσκόπηση στην ΟΡΤ. η διαιτησία ήταν καλή 50/50 με ένα σημαντικό λάθος που βοήθησε τον πειραικό. οι διαιτητές έδωσαν χωρίς αιτία τεχνική ποινή στον μπαλτά και τότε από τους 12-15 πόντους που ήταν σταθερά η διαφορά κατέβηκε στους 8 και μπήκε στον αγώνα ο πειραικός.
poseidon70
QUOTE(basket11 @ Jan 23 2009, 00:51 ) *
επειδή λέτε πολλά κάθισα χθες βράδυ και είδα το παιχνίδι μαγνητοσκόπηση στην ΟΡΤ. η διαιτησία ήταν καλή 50/50 με ένα σημαντικό λάθος που βοήθησε τον πειραικό. οι διαιτητές έδωσαν χωρίς αιτία τεχνική ποινή στον μπαλτά και τότε από τους 12-15 πόντους που ήταν σταθερά η διαφορά κατέβηκε στους 8 και μπήκε στον αγώνα ο πειραικός.

πιστευω οτι ο πειραικοσ θα κερδισει το αργοσ οπωσ κ η λευκαδα το περαμα αν δεν κερδισουν αρχιζουν να στενευουν τα πραγματα κ για τουσ 2
kaukasios
QUOTE(basket11 @ Jan 23 2009, 00:51 ) *
επειδή λέτε πολλά κάθισα χθες βράδυ και είδα το παιχνίδι μαγνητοσκόπηση στην ΟΡΤ. η διαιτησία ήταν καλή 50/50 με ένα σημαντικό λάθος που βοήθησε τον πειραικό. οι διαιτητές έδωσαν χωρίς αιτία τεχνική ποινή στον μπαλτά και τότε από τους 12-15 πόντους που ήταν σταθερά η διαφορά κατέβηκε στους 8 και μπήκε στον αγώνα ο πειραικός.

basket11 εσυ που εισαι μεσα στα πραγματα,ισχυει αυτο που εγραψε ενας φιλος για τον μαργαρη?ξερεις κατι παραπανω?
kou kou
QUOTE(poseidon70 @ Jan 23 2009, 11:58 ) *
πιστευω οτι ο πειραικοσ θα κερδισει το αργοσ οπωσ κ η λευκαδα το περαμα αν δεν κερδισουν αρχιζουν να στενευουν τα πραγματα κ για τουσ 2



to perama mporei na xasei...to argos pio duskola omws...exei deiksei oti tetoia paixnidia ta opoia einai epifoba gia gkeles ta katharizei...gi auto kai diateireitai prwto...
poseidon70
QUOTE(kou kou @ Jan 23 2009, 16:06 ) *
to perama mporei na xasei...to argos pio duskola omws...exei deiksei oti tetoia paixnidia ta opoia einai epifoba gia gkeles ta katharizei...gi auto kai diateireitai prwto...

καποια στιγμη θα κανει την γκελα κ το αργοσ οπωσ την εκανε κ η κεφαλονια ..πιστευω οτι αυτεσ οι δυο ομαδεσ θα παλεψουν μεχρι τελουσ για την ανοδο.τι λεσ?
kou kou
QUOTE(poseidon70 @ Jan 23 2009, 16:13 ) *
καποια στιγμη θα κανει την γκελα κ το αργοσ οπωσ την εκανε κ η κεφαλονια ..πιστευω οτι αυτεσ οι δυο ομαδεσ θα παλεψουν μεχρι τελουσ για την ανοδο.τι λεσ?




etsi nomizw k egw...apla dinw to probadisma sto argos logw tou oti exei pia ola ta ntermpi stin edra tou...blepe kefalonia,perama,agia paraskeui....kai ola ektos tis kefalonias ta exei kerdisei...min ksexnas oti to perama paei kai mesa sti kefalonia..
poseidon70
QUOTE(kou kou @ Jan 23 2009, 16:26 ) *
etsi nomizw k egw...apla dinw to probadisma sto argos logw tou oti exei pia ola ta ntermpi stin edra tou...blepe kefalonia,perama,agia paraskeui....kai ola ektos tis kefalonias ta exei kerdisei...min ksexnas oti to perama paei kai mesa sti kefalonia..

το αργοσ οντωσ εχει κερδισει ολα τα ντερμπι πλιν τησ κεφαλονιασ αλλα εχει να παει λευκαδα αμαλιαδα πρεβεζα τωρα πειραικο με ομαδεσ που θα καιγονται να κερδισουν..σου ειπα οτι το περαμα δεν το βλεπω για ανοδο εχει πολυ δυσκολο προγραμα στη συνεχεια..κεφαλονια κ αργοσ θα παλεψουν μεχρι τελουσ...
basket11
QUOTE(kaukasios @ Jan 23 2009, 12:03 ) *
basket11 εσυ που εισαι μεσα στα πραγματα,ισχυει αυτο που εγραψε ενας φιλος για τον μαργαρη?ξερεις κατι παραπανω?

Εγώ είμαι της γεπ οχι τησ αμαλιάδας. για τον μάργαρη δεν ξέρω. αλλά το παιδί άμα έφυγε να πάρει τηλέφωνο γιατί τον θέλουμε εμείς.
gallis
QUOTE(poseidon70 @ Jan 23 2009, 11:58 ) *
πιστευω οτι ο πειραικοσ θα κερδισει το αργοσ οπωσ κ η λευκαδα το περαμα αν δεν κερδισουν αρχιζουν να στενευουν τα πραγματα κ για τουσ 2

Ρε φίλε εσύ τι θα έλεγες??
Αφού είσαι Κεφαλονιά ή παίζεις Κεφαλονία..άρα σε συμφέρει να κερδίσουν Πειραϊκός και Λευκάδα και περισσότερο η Λευκάδα γιατί θα φτάσεις το Πέραμα και θα το έχεις στην Έδρα σου.....γι'αυτό θες να πιστεύεις πως θα κερδήσουν αυτές οι 2 ομάδες!!
poseidon70
QUOTE(gallis @ Jan 23 2009, 17:37 ) *
Ρε φίλε εσύ τι θα έλεγες??
Αφού είσαι Κεφαλονιά ή παίζεις Κεφαλονία..άρα σε συμφέρει να κερδίσουν Πειραϊκός και Λευκάδα και περισσότερο η Λευκάδα γιατί θα φτάσεις το Πέραμα και θα το έχεις στην Έδρα σου.....γι'αυτό θες να πιστεύεις πως θα κερδήσουν αυτές οι 2 ομάδες!!

κεφαλονια ειμαι φιλε ..κ εχουμε καλουσ παιχτεσ φετοσ..δεν το λεω επειδη υποστιριζω κεφαλονια ημουν στο παιχνιδι με τον πειραικο ,με περαμα ,με λευκαδα ,με αργοσ.οοτε εχω αποψη
anakoda
QUOTE(poseidon70 @ Jan 23 2009, 17:48 ) *
κεφαλονια ειμαι φιλε ..κ εχουμε καλουσ παιχτεσ φετοσ..δεν το λεω επειδη υποστιριζω κεφαλονια ημουν στο παιχνιδι με τον πειραικο ,με περαμα ,με λευκαδα ,με αργοσ.οοτε εχω αποψη

Πολύ λόγος για το τίποτα και το αργος θα κερδίσει και το πέραμα όλα θα κριθούν στο μεταξύ τους ,
ας μην ορέγονται αλλές ομάδες.
Φ Ι Λ Α Κ Ι Α!!!!!!!!!!!
gorilakos
Τι εγινε ρε παιδια θα μαθουμε κανενα αποτελεσμα ???????
mikeb
Κρόνος-Κόροιβος 75-81, ο Κόροιβος έσωσε την παρτίδα...
Κρανίδι-Πρέβεζα 95-94 στην παράταση,η Πρέβεζα έβαλε Χ σε μια από τις καλές νίκες που είχε κάνει μέχρι σήμερα αφού ηττήθηκε από το υποβιβασμένο Κρανίδι...
top_thanos_90
QUOTE(gorilakos @ Jan 25 2009, 22:09 ) *
Τι εγινε ρε παιδια θα μαθουμε κανενα αποτελεσμα ???????


πειραικος- αεκ/πήγασος άργους 72-75

απλά καταπληκτικό το ματς με πολύ ωραίο μπάσκετ κ απο τις 2 ομάδες,με πολύ δύναμη,ενα πραγματικό ντέρμπυ...
κρίμα για τ πειραικο που στ μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού ηταν μπροστά αλλα για αλλη μια φορά στο τέλος δεν τα κατάφερε καθώς μίλησε η εμπειρία...κυρίως του πρόκου..
Jabar
Λευκάδα -Πέραμα 1.
mikeb
σώθηκε και η Λευκάδα,bye το Πέραμα για φέτος, ¨Αργος φουλ για Β' Εθνική έστω κι αν κερδίζει δύσκολα,πάντως κερδίζει...
kaukasios
Τα αποτελέσματα:
Άλιμος - Αγία Παρασκευή 68-69
Κρόνος Ιωαννίνων - Κόροιβος 75-81
Πειραϊκός - ΑΕΚ Άργους 72-75
Νέο Σχολείο - Κεφαλονιά 63-87
Κρανίδι - Νικόπολη 95-94 (86-86 κ.α.)
Μάνη - Παπάγου 0-20
Δόξα Λευκάδας - Πέραμα 93-82

Πειραϊκός – ΑΕΚ Άργους 72-75
Διαιτητές: Ξάνθος – Δημόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 24-18, 40-37, 53-49, 72-75.
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Γεωργικόπουλος): Λαζαρίδης 19 (5), Καρλάφτης 5 (1), Λαμπράκος 6, Μούκας 9 (1), Κουτσουμπάκος, Κατσαρός 4, Βογιατζάκης, Σαρακασίδη 5 (1), Κουρής 11 (1), Παπαδόπουλος 12
ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ (Οικονομάκης): Μπιτζής Π., Πρόκος 21 (1), Κοσιόρης 21 (3), Στατεράς, Μπιτζής Δ 2, Λάππας 13 (1), Βούρδουλας, Χαραλαμπάκης 10 (1), Καραχοντζίτης, Οικονομάκης Γ., Μπέλλης 8 (1), Φλεβάρης .

Δόξα Λευκ. – Πέραμα 93-82
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης – Καραλής.
Τα δεκάλεπτα: 22-21, 53-35, 71-61, 93-82.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Γιατράς): Αλεξίου 4, Ράλλης 22 (3), Παπαδόπουλος 5 (1), Βρύνας 4, Κόγκας, Τζώλος, Δουβίτσας 13 (3), Βλαβιανός 5 (1), Καμαριώτης 18, Μακρόπουλος 13, Άνθης 9, Αρέθας.
ΠΕΡΑΜΑ (Καλαμπάκος - Κατωπόδης): Δασκαλούδης 17 (1), Σίνος 6 (1), Παπαϊωσήφ 9 (1), Σολωμός 15, Κλίμης 4, Κιπριτζόγλου 16 (2), Τσαρουχάς 11 (2), Τραφαλής 4, Κοντός.

Κρανίδι - Νικόπολη 95-94
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος – Κρεσταινίτης.
Τα δεκάλεπτα: 22-26, 52-47, 69-65, 86-86 (κ.α.), 95-94
ΚΡΑΝΙΔΙ (Κοκολιός): Καλαϊτζάκης 27 (5), Γκολέμης 4 (1), Γιαννακόπουλος 16 (2), Προσίλης 1, Τσαμπής 23 (3), Ζάχαρης 4, Πουλής 3, Καπογιάννης 6 (2), Κοντογιάννης 11.
ΝΙΚΟΠΟΛΗ (Ζέρβας): Σαρικάς 37 (6), Μπιστιόλας 15 (3), Λίγγος , Γκρινιάρης 30 (1), Νίκας, Πολίτης 7, Τσιριμώκος 4 (1), Τσαμπάς 1

Νέο Σχολείο - Κεφαλονιά 63-87
Διαιτητές: Τσουραπάς - Παπαθανασίου.
Τα δεκάλεπτα: 20-27, 35-41, 50-60, 63-87,
ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (Μαρκογιάννης): Νέζος, Μπουρτσουκλής 8, Βούλγαρης 14, Μπούκουρας 17 (4), Μπουτσικάκης 14, Μιχαλόπουλος 4, Γεωργούσης 6.
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ (Παπαδάτος): Τσιριγωτάκης 17 (3), Γκοτζογιάννης 6 (1), Κουμανιώτης 8 (1), Παναγιωταράκος 11, Τσόχλας, Βούλγαρης, Βαβέτσης 8 (2), Νικολόπουλος 35 (1), Ρουμελιώτης, Αγγούριας 2, Κουγιανός Ν.

Κρόνος Ιωανν. - Κόροιβος 75-81
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ. - Πόντας.
Τα δεκάλεπτα: 23-21, 37-37, 51-53, 75-81.
ΚΡΟΝΟΣ (Κοντογιάννης): Τόνης 6 (2), Πρέτζας 11 (2), Αυγερινός 18 (1), Ζώτος 12, Τελούδης 14 (3), Λυμπάρης 14 (2), Σφήκας.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης): Μπαλτάς 20 (4), Ιμπέζα 18, Καλαπανίδας 6 (1), Χατζηνικολάου, Κωνσταντόπουλος 3 (1), Δαουλάρης 25 (4), Παπαβλασόπουλος 9, Μάργαρης, Μελιτσόπουλος, Σταθόπουλος, Μπακογιάννης.

Άλιμος – Αγία Παρασκευή 68-69
Διαιτητές: Αποστολίδης Β. – Μπούκας.
Τα δεκάλεπτα: 21-17, 35-33, 56-53, 68-69.
ΑΛΙΜΟΣ (Ζωντός – Τρυανταφύλλου): Καρβούνης 15 (1), Μπάκας 5, Ηλιόπουλος 11 (1), Ζαλώνης 3, Κουλοκέφαλος, Πρίτσος 6, Μπουρούσης, Καράμπαμπας 15 (2), Λίγγος, Μουρατίδης 13 (1), Καυκής .
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Χατζηκωστής 3 (1), Ρώης 5 (1), Σβερκούνος 11 (1), Λυγγερίδης 17, Στρατομήτρος, Ζερβός 16 (2), Γιαννιώδης 2, Τσιάκας 5 (1), Ατζαμόγλου 6 (2), Μούγιος 4, Σαλτουρίδης.

Βαθμολογία (μετά από 15 αγώνες): ΑΕΚ Άργους 29, Πέραμα 27, Κεφαλονιά 27, Αγία Παρασκευή 26, Δόξα Λευκάδας 24, Κόροιβος Αμαλιάδας 23, Άλιμος 23, Νικόπολη 23, Παπάγου 21, Κρόνος Ιωαννίνων 21, Πειραϊκός 20, Κρανίδι 19, Νέο Σχολείο 17, Μάνη 2.

Επόμενη Αγωνιστική (01/02, 16η): Κόροιβος - Άλιμος, ΑΕΚ Άργους - Κρόνος Ιωαννίνων, Κεφαλονιά- Πειραϊκός, Νικόπολη- Νέο Σχολείο, Παπάγου - Κρανίδι, Δόξα Λευκάδας - Μάνη, Αγία Παρασκευή - Πέραμα.
basketblog.gr
basketball lover
QUOTE(basketball lover @ Jan 21 2009, 16:08 ) *
εδω μπορω να πω οτι ειμαι μεσα σε ολα.στο τελευταιο αν δειτε τα δεκαλεπτα ο ασσος ηρθε πολυ πολυ δυσκολα
2η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
25/01/09 18:00 ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ - ΚΑΠ 2 θα το παρουν τα ΒΠ.δυσκολα ομως
25/01/09 17:00 ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ - ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ 2 το ηλεκτρικο σοκ αποδιδει για λιγο ακομη
25/01/09 18:00 ΣΑΛΠΕΑ ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. - ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ 2.επιμενω πρωταθλητες εναντιον Α ΕΣΚΑΝΑ(του χρονου)
25/01/09 12:00 ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ 2 ευκολα
25/01/09 17:00 ΕΡΜΙΟΝΗΣ ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ δυσκολη προβλεψη... 2 νομιζω
25/01/09 17:00 ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΑΣ ΜΑΝΗΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 0 - 20
25/01/09 17:00 ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ 2 το γραφειο θελει Περαμα για να δαγκωνει και του χρονου στη Β'... wink.gif

αν εξαιρεσουμε το τελευταιο(αυτο το κολλημα μου με τους μανατζαρεους με οδηγει σε λαθος προβλεψεις)παλι μεσα ειμαι γενικως
Νομιζω οτι ξεκαθαριζουν τα πραγματα και για πρωταθλημα και για υποβιβασμο...
score
Τον πρώτο λόγο τον έχει το Άργος, αλλά δεν έχει κριθεί ακόμα τίποτα.
Έχουν άλλες 11 αγωνιστικές και πολλά μπορούν να γίνουν. Ίσως η 2 θέση να κρύβει και φέτος κάτι.
Έχει κανείς άποψη για το ματς του Περάματος?
godfather
QUOTE(top_thanos_90 @ Jan 25 2009, 22:27 ) *
πειραικος- αεκ/πήγασος άργους 72-75

απλά καταπληκτικό το ματς με πολύ ωραίο μπάσκετ κ απο τις 2 ομάδες,με πολύ δύναμη,ενα πραγματικό ντέρμπυ...
κρίμα για τ πειραικο που στ μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού ηταν μπροστά αλλα για αλλη μια φορά στο τέλος δεν τα κατάφερε καθώς μίλησε η εμπειρία...κυρίως του πρόκου..

Ρε φίλε έλεος, για ποια εμπειρία μιλάς τώρα? Αν εννοείς την εμπειρία να ευστοχεί στις βολές στο τέλος, τότε συμφώνω... Χωρίς να αμφισβητώ την αξία του σαν παίκτη, ο τύπος πρέπει να σούταρε τουλάχιστον πάνω από 17 βολές για να μην πω πάνω από 20 γιατί έχασε κ αρκετές στην αρχή. Βέβαια ομολογώ ότι έπαιζε καλά το ρόλο του γιατί ήταν δεδομένο ότι θα σφυρίξουν οι γκρίζοι λύκοι... Παραπατούσε, τίναζε χέρια πόδια από μόνος του, του ακουμπούσες τη φανέλα κ τον έστελναν αβίαστα στις βολές... Τέτοια κατάντια δεν έχω ξαναδεί, ο Μάνος πέρυσι δεν έπαιρνε ούτε τα μισά σφυρίγματα. Αυτό που έγινε σήμερα ήταν να χαρίσουν δύο εντεταλμένοι ''κύριοι'' τη νίκη σε μια ομάδα που δεν την άξιζε κ να καταδικάσουν μία άλλη. Ο Πειραϊκός ήταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού (μέχρι κ 11 πόντους), καλύτερος σε όλους τους τομείς κ το Άργος φαινόταν καθαρά ότι δεν μπορεί να διεκδικήσει στα ίσια τη νίκη... Αλλά η χειρουργική - χωρίς ίχνος υπερβολής - διαιτησία κατάφερε να διατηρεί το Άργος στο παιχνίδι κ στο τέλος να του χαρίσει κ τη νίκη. Απλά να αναφέρω ότι ο ένας διαιτητής ήταν από την Πάτρα κ ο άλλος από το Αίγιο σε παιχνίδι αθηναϊκής ομάδας με το Άργος blink.gif ...... Δεν μπορεί να είναι όλα τυχαία κ συμπτώσεις... κ το ψάρι βρωμάει απ' το κεφάλι....
Jabar
QUOTE(top_thanos_90 @ Jan 25 2009, 22:27 ) *
πειραικος- αεκ/πήγασος άργους 72-75

απλά καταπληκτικό το ματς με πολύ ωραίο μπάσκετ κ απο τις 2 ομάδες,με πολύ δύναμη,ενα πραγματικό ντέρμπυ...
κρίμα για τ πειραικο που στ μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού ηταν μπροστά αλλα για αλλη μια φορά στο τέλος δεν τα κατάφερε καθώς μίλησε η εμπειρία...κυρίως του πρόκου..

Το Αργος πέρασε μπροστά 16" πριν την λήξη και κέρδισε.Καθοριστικοί παράγοντες στην εξέλιξη του παιχνιδιού.
1.Τα λάθος βήματα που σφύριξαν στον Μούκα κοντά στην περιοχή μετά από ριμπάουντ.Σταματά ,παίκτης του Αργους πέφτει πάνω του,δίνονται βήματα. Με την διαφορά στους 9 και την μπάλλα στον Πειραϊκό για επίθεση 24,Το αποτέλεσμα ήταν αμέσως να προσπαθήσει για τρίποντο το Αργος να κερδίσει φάουλ και να ευστοχήσει σε 3 βολές.Ετσι αντί η διαφορά να αυξηθεί, η να φαγωθούν 20" έπεσε στους 6.Θεωρώ ότι τελείωνε το παιχνίδι.
2.Η ευστοχία του Πρόκου στις βολές στο β ημίχρονο μπορεί να ήταν και 11 συνεχόμενοι πόντοι.
Αντίθετα από τα δύο αντιαθλητικά που κέρδισε ο Πειραϊκός το κέρδος ήταν ένας πόντος.Οπως και 8" πριν τη λήξη πάλι χάθηκε καθοριστική βολή για ισοφάριση.
3.Στα 50" πριν το τέλος 71-68 υπέρ του Πειραϊκού .Ευστοχεί το Αργος σε τρίποντο εκεί θα έπρεπε με βολές να κρατηθεί η διαφορά του πόντου.
Η λάθος επιλογή επίθεσης με χρόνο 24" για τέλος παιχνιδιού και 16 για επίθεση του Πειραϊκού βιαστικό τρίποντο.Το σκορ ήταν 71-71 Ενώ και το Αργος έχει συμπληρωμένα τα φάουλ και ο Πειραικός παιδιά που θα μπορούσαν να πάρουν μια διείσδυση.Ακολούθησε φάουλ 2 εύστοχες της ΑΕΚ.Φάουλ 1 εύστοχη του Πειραϊκού.Φάουλ 2 εύστοχες του Αργους και στα 4" που έμεναν απλά πετάχτηκε η μπάλλα.
Χθες ο Πειραϊκός ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διαάρκεια του αγώνα.
Από τη μία άγχος φαινόταν και στις βολές και έλλειψη τύχης και από την άλλη,η σιγουριά ότι δεν ήρθε η καταστροφή με ήττα και η εμπειρία οδήγησε στο τελικό αποτέλεσμα.
Στο τέλος του Αγώνα ο Πειραϊκός κατέθεσε ένσταση,γιατί δεν τον άφησαν να κάνει αλλαγή στα 4 δευτ. με τη δικαιολογία ότι ο παίκτης έπαιζε πριν ενώ,πραγματικά δεν έπαιζε.
top_thanos_90
QUOTE(godfather @ Jan 26 2009, 05:11 ) *
Ρε φίλε έλεος, για ποια εμπειρία μιλάς τώρα? Αν εννοείς την εμπειρία να ευστοχεί στις βολές στο τέλος, τότε συμφώνω... Χωρίς να αμφισβητώ την αξία του σαν παίκτη, ο τύπος πρέπει να σούταρε τουλάχιστον πάνω από 17 βολές για να μην πω πάνω από 20 γιατί έχασε κ αρκετές στην αρχή. Βέβαια ομολογώ ότι έπαιζε καλά το ρόλο του γιατί ήταν δεδομένο ότι θα σφυρίξουν οι γκρίζοι λύκοι... Παραπατούσε, τίναζε χέρια πόδια από μόνος του, του ακουμπούσες τη φανέλα κ τον έστελναν αβίαστα στις βολές... Τέτοια κατάντια δεν έχω ξαναδεί, ο Μάνος πέρυσι δεν έπαιρνε ούτε τα μισά σφυρίγματα. Αυτό που έγινε σήμερα ήταν να χαρίσουν δύο εντεταλμένοι ''κύριοι'' τη νίκη σε μια ομάδα που δεν την άξιζε κ να καταδικάσουν μία άλλη. Ο Πειραϊκός ήταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού (μέχρι κ 11 πόντους), καλύτερος σε όλους τους τομείς κ το Άργος φαινόταν καθαρά ότι δεν μπορεί να διεκδικήσει στα ίσια τη νίκη... Αλλά η χειρουργική - χωρίς ίχνος υπερβολής - διαιτησία κατάφερε να διατηρεί το Άργος στο παιχνίδι κ στο τέλος να του χαρίσει κ τη νίκη. Απλά να αναφέρω ότι ο ένας διαιτητής ήταν από την Πάτρα κ ο άλλος από το Αίγιο σε παιχνίδι αθηναϊκής ομάδας με το Άργος blink.gif ...... Δεν μπορεί να είναι όλα τυχαία κ συμπτώσεις... κ το ψάρι βρωμάει απ' το κεφάλι....



φίλε μου σαφέστατα κ εννοώ αυτό εμπειρία(αν θυμάσαι,στ τελευταίο 10λεπτο έχει 10/10 αν δεν κάνω λάθος)..αν δεις κ το ποστ μου λέω πως είναι άδικη η ήττα για το πειραικο που ηταν σχεδόν συνέχεια μπροστα...όσον αφορά τα υπόλοιπα,ο πρόκος όντως πήρε κάποια υπερβολικά σφυρίγματα στο τέλος κ η αεκ ουσιαστικά μόνο έτσι σκόραρε στ τελευταία 3 λεπτά(με εξαίρεση ένα τρίποντο του πρόκου)...
φίλε μου,αν θες την γνώμη μου(δεν υποστηρίζω καμία από τις 2 ομάδες,απλά στ πειραικο παίζει ένας φίλος μου ήρθα να δω ένα ντέρμπυ)από τον πειραικο αύτο λείπει....αυτός που θα πάρει τ μπάλα όταν θα "καίει" στ τελευταία λεπτά....
kaukasios
QUOTE(top_thanos_90 @ Jan 26 2009, 12:04 ) *
φίλε μου σαφέστατα κ εννοώ αυτό εμπειρία(αν θυμάσαι,στ τελευταίο 10λεπτο έχει 10/10 αν δεν κάνω λάθος)..αν δεις κ το ποστ μου λέω πως είναι άδικη η ήττα για το πειραικο που ηταν σχεδόν συνέχεια μπροστα...όσον αφορά τα υπόλοιπα,ο πρόκος όντως πήρε κάποια υπερβολικά σφυρίγματα στο τέλος κ η αεκ ουσιαστικά μόνο έτσι σκόραρε στ τελευταία 3 λεπτά(με εξαίρεση ένα τρίποντο του πρόκου)...
φίλε μου,αν θες την γνώμη μου(δεν υποστηρίζω καμία από τις 2 ομάδες,απλά στ πειραικο παίζει ένας φίλος μου ήρθα να δω ένα ντέρμπυ)από τον πειραικο αύτο λείπει....αυτός που θα πάρει τ μπάλα όταν θα "καίει" στ τελευταία λεπτά....

ο προκος ειναι μεγαλος σκορερ και πολυ εμπειρος παικτης,ο οποιος εχει την ικανοτητα να κερδιζει πολλα φαουλ.δεν ειναι μονο σε αυτο το παιχνιδι,αλλα γενικα σουταρει πολλες βολες και ειναι παικτης που στα δυσκολα θα παρει την ομαδα πανω του.
kaukasios
μεγαλη νικη της αμαλιαδας μεσα στα γιαννενα που νομιζω οτι ειναι νικη σωτηριας.αντιθετα δυσκολα τα πραγματα για τα γιαννενα που δυσκολα θα καταφερουν να σωθουν με τα οικονομικα προβληματα που εχουν.τελικα ο μαργαρης επαιξε?
kou kou
QUOTE (Jabar @ Jan 26 2009, 07:34 ) *
Το Αργος πέρασε μπροστά 16" πριν την λήξη και κέρδισε.Καθοριστικοί παράγοντες στην εξέλιξη του παιχνιδιού.
1.Τα λάθος βήματα που σφύριξαν στον Μούκα κοντά στην περιοχή μετά από ριμπάουντ.Σταματά ,παίκτης του Αργους πέφτει πάνω του,δίνονται βήματα. Με την διαφορά στους 9 και την μπάλλα στον Πειραϊκό για επίθεση 24,Το αποτέλεσμα ήταν αμέσως να προσπαθήσει για τρίποντο το Αργος να κερδίσει φάουλ και να ευστοχήσει σε 3 βολές.Ετσι αντί η διαφορά να αυξηθεί, η να φαγωθούν 20" έπεσε στους 6.Θεωρώ ότι τελείωνε το παιχνίδι.
2.Η ευστοχία του Πρόκου στις βολές στο β ημίχρονο μπορεί να ήταν και 11 συνεχόμενοι πόντοι.
Αντίθετα από τα δύο αντιαθλητικά που κέρδισε ο Πειραϊκός το κέρδος ήταν ένας πόντος.Οπως και 8" πριν τη λήξη πάλι χάθηκε καθοριστική βολή για ισοφάριση.
3.Στα 50" πριν το τέλος 71-68 υπέρ του Πειραϊκού .Ευστοχεί το Αργος σε τρίποντο εκεί θα έπρεπε με βολές να κρατηθεί η διαφορά του πόντου.
Η λάθος επιλογή επίθεσης με χρόνο 24" για τέλος παιχνιδιού και 16 για επίθεση του Πειραϊκού βιαστικό τρίποντο.Το σκορ ήταν 71-71 Ενώ και το Αργος έχει συμπληρωμένα τα φάουλ και ο Πειραικός παιδιά που θα μπορούσαν να πάρουν μια διείσδυση.Ακολούθησε φάουλ 2 εύστοχες της ΑΕΚ.Φάουλ 1 εύστοχη του Πειραϊκού.Φάουλ 2 εύστοχες του Αργους και στα 4" που έμεναν απλά πετάχτηκε η μπάλλα.
Χθες ο Πειραϊκός ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διαάρκεια του αγώνα.
Από τη μία άγχος φαινόταν και στις βολές και έλλειψη τύχης και από την άλλη,η σιγουριά ότι δεν ήρθε η καταστροφή με ήττα και η εμπειρία οδήγησε στο τελικό αποτέλεσμα.
Στο τέλος του Αγώνα ο Πειραϊκός κατέθεσε ένσταση,γιατί δεν τον άφησαν να κάνει αλλαγή στα 4 δευτ. με τη δικαιολογία ότι ο παίκτης έπαιζε πριν ενώ,πραγματικά δεν έπαιζε.




paidia epeidi polla akougontai kai episis polla grafontai as parete to dvd opoios exei amfibolia kai na dei to paixnidi...oi diaitites kanane lathoi eis baros kai tou argous kai tou peiraikou...o prokos einai prokos kai kalws i kakws auta ta sfirigmata ta pire kai ta pairne panta...den lete gia tous allous paiktes omws [blepe xaralampaki] pou fagane to ksilo tis zwis tous kai den piran oute ena faoul..mporoume na poume gia polles faseis eita gia ti mia omada eite gia tin alli alla den exei noima giati polu apla oi diaitites itan kakistoi...kai auto pou lene gia tous diaitites oti o enas itan ap ti patra kai o allos den thimamai apo pou den paizei rolo ek merous tou argous..antithetws...thimitheite ligo persi mesa se apollwniada..sfagi tou argous pou eixe ginei...
tsatsos
QUOTE(kou kou @ Jan 27 2009, 00:37 ) *
paidia epeidi polla akougontai kai episis polla grafontai as parete to dvd opoios exei amfibolia kai na dei to paixnidi...oi diaitites kanane lathoi eis baros kai tou argous kai tou peiraikou...o prokos einai prokos kai kalws i kakws auta ta sfirigmata ta pire kai ta pairne panta...den lete gia tous allous paiktes omws [blepe xaralampaki] pou fagane to ksilo tis zwis tous kai den piran oute ena faoul..mporoume na poume gia polles faseis eita gia ti mia omada eite gia tin alli alla den exei noima giati polu apla oi diaitites itan kakistoi...kai auto pou lene gia tous diaitites oti o enas itan ap ti patra kai o allos den thimamai apo pou den paizei rolo ek merous tou argous..antithetws...thimitheite ligo persi mesa se apollwniada..sfagi tou argous pou eixe ginei...


ρε φιλαρακι εσυ τι ομαδα εισαι???? δικηγορος του προκου εισαι??
τι λογικη ειναι αυτη οτι ο προκος ειναι προκος και τα παιρνει τα φαουλ..???δεν σε καταλαβαινω.....??
δηλαδη αν μπω στην δικη σου λογικη εγω πρεπει να θεσω το εξης
ερωτημα .....
ειναι το ιδιο λοιπον να σουταρει βολες ο προκος και το ιδιο ο χαραλαμπακης????????
wolverin
paidia kalos sas vrika..tha mou epitrepsetai na pw oti auti ti stigmi i kefalonia exei to provadisma gia tin anodo kai min ksegrafete to perama....oxi akoma toulaxiston..oso gia to argos tha kanei toulaxiston 1 gela pou den tin perimenei kai apo ekei kai pera exei ta ntermpi!!!!!!!!apoci mou 50% i kefalonia kai apo 25% perama kai argos
yiagos
PAIDIA TO PERAMA EINAI SIGOURO KAI PISTEUW THA PALEPSOUN GIA TI DEUTERI THESI KEFALONIA KAI ARGOS...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.