Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 1ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
kaukasios
QUOTE(giannisth9 @ Jan 2 2009, 21:11 ) *
μετα τον τασο και τον ραλλη ερχεται ο κοντος..μεγαλη παιχτουρα..πουτανα κοντε παντου σε ξερουν....τσακωνομαστε για παρτη σου
μονο ο μακρης λειπει απ το περαμα και εβαζα στοιχημα την μπασκετικη μου καριερα πως θα το παιρνε το πρωταθλημα το περαμα..μακρη θεε παρε την καε και καντην καμπαρε

ρε αστα αυτα με λευκαδα τι εγινε?αποκλειεται να μην ξερεις εσυ!!!ο μακρης ποιος ειναι?
giannisth9
QUOTE(kaukasios @ Jan 2 2009, 21:46 ) *
ρε αστα αυτα με λευκαδα τι εγινε?αποκλειεται να μην ξερεις εσυ!!!ο μακρης ποιος ειναι?




ο γιατρας πηγε...ο μακρης ειναι θεος..τον ειχαμε περσυ λευκαδα..παιχτουραααααααααααααααα
kaukasios
QUOTE(giannisth9 @ Jan 2 2009, 21:53 ) *
ο γιατρας πηγε...ο μακρης ειναι θεος..τον ειχαμε περσυ λευκαδα..παιχτουραααααααααααααααα

και αυτος παικτουρα???που παιζει φετος αυτος?τι θεση παιζει?επρεπε να τον παρεις μαζι σου στον εσπερο!!
giannisth9
QUOTE(kaukasios @ Jan 3 2009, 00:55 ) *
και αυτος παικτουρα???που παιζει φετος αυτος?τι θεση παιζει?επρεπε να τον παρεις μαζι σου στον εσπερο!!




ειναι πυροσβεστης στην ροδο και παιζει 4-5...μεγαλη παιχτουρα
kaukasios
QUOTE(giannisth9 @ Jan 3 2009, 01:02 ) *
ειναι πυροσβεστης στην ροδο και παιζει 4-5...μεγαλη παιχτουρα

αυτος με τα μουσια που καρφωνε συνεχεια ή ο αλλος ο αδυνατος?
giannisth9
QUOTE(kaukasios @ Jan 3 2009, 01:11 ) *
αυτος με τα μουσια που καρφωνε συνεχεια ή ο αλλος ο αδυνατος?




o aδυνατος...φαρμακι το σουτ του..αλμα καγκουρο και τριπλα αρχηγου φυλης των μασαι
kaukasios
QUOTE(giannisth9 @ Jan 3 2009, 01:15 ) *
o aδυνατος...φαρμακι το σουτ του..αλμα καγκουρο και τριπλα αρχηγου φυλης των μασαι

παιρνουν και αλλοδαπους στην πυροσβεστικη???αυτος αν θυμαμαι καλα επαιζε και στον αρκαδικο.μεγαλη παικτουρα!!!!! tongue.gif tongue.gif
giannisth9
QUOTE(kaukasios @ Jan 3 2009, 01:21 ) *
παιρνουν και αλλοδαπους στην πυροσβεστικη???αυτος αν θυμαμαι καλα επαιζε και στον αρκαδικο.μεγαλη παικτουρα!!!!! tongue.gif tongue.gif




οχι..μονο τους αρχηγους..ναι ναι αυτος ειναι..εισαι μεγαλη παιχτουρα και εσυ..το χει το ονομα
donkey
Κώστας Κωτούλας:όπως τον έζησα.



Σαν πολίτης της Αμαλιάδας αλλά περισσότερο σαν μητέρα ενός δεκαεννιάχρονου αγοριού και ενός δεκατριάχρονου κοριτσιού ένιωσα την ανάγκη να γράψω αυτές τις λίγες γραμμές για ένα παιδί διαμάντι που έζησε στη πόλη μας δεκαέξι μήνες και έφυγε αφήνοντας ανεξίτηλο το σημάδι του(κατά την ταπεινή μου άποψη)τόσο ως αθλητής όσο και ως άνθρωπος.Δεν μπορώ να μιλήσω τόσο από αθλητικής πλευράς διότι δεν έχω την ανάλογη πείρα και εξειδίκευση,εξάλλου ο Κώστας ήρθε εδώ ήδη καταξιωμένος καλοθοσφαιριστής από έμπειρους ανθρώπους των κατηγοριών καλαθοσφαίρισης που είχε διατελέσει αθλητής με τις επτά προηγούμενες ομάδες του.Απόπλευράς όμως ήθους και χαρακτήρα έχω ολοκληρωμένη άποψη για εκείνον επειδή μκήκε στο σπίτι μου και τον έζησα σαν μητέρα:χαρακτήρας ακέραιος,άνθρωπος ισορροπημένος,παιδί κατασταλαγμένο,στοιχείο ηθικό ατομικά και κοινωνικά.Το παιδί που το βάζεις σπίτι σου και απ’την πρώτη στιγμή εύχεσαι να ήταν παιδί σου.Αλτροθιστής και ευγνώμων όσο λίγοι άνθρωποι στην εποχή μας.Άνθρωπος που αν του προσφέρεις ένα ποτήρι νερό θα προσπαθήσει να σου εξασφαλίσει ολόκληρη πηγή.Με μια λέξη ‘’ΛΕΒΕΝΤΗΣ’’ όπως στο σώμα έτσι και στη ψυχή.Όπως ευχήθηκα και κατ’ιδίαν στο Κώστα θέλω και τώρα να του ευχηθώ ότι καλύτερο για την προσωπική του ζωή και το υπόλοιπο της μπασκετικής του καριέρας και να τον ευχαριστήσω που πέρασε απ’την πόλη μας και σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα έγινε ένα μαζί μας.Κλείνοντας θέλω να ευχηθώ στην ομάδαμπασκετ της μικρής μας πόλης,της οποίας αθλητής είναι και ογιος μου από 5 ετών,δύο πράγματα:πρώτον,καλή επιτυχία ολόψυχα για την παραμονής στη Γ’ ΕΘΝΙΚΗ και δεύτερον,μακάρι ο θεός να μας αξιώνει πάντα να φιλοξενούμε στην ομάδα αθλητές με το ήθος και την αγωνιστικότητα του Κώστα Κωτούλα,του Σωτήρη Καλαπανίδα,του Παναγιώτη Χατζηνικολάου,του Θέμη Παπαβλασσόπουλου,είναι τα παιδιά που μκήκαν σπίτι μου.Οι υπόλοιποι <<ξένοι>> αθλητές μας ας με συγχωρήσουν γιατί δεν μπορώ να έχω προσωπική άποψη.
Pelargos06
QUOTE(donkey @ Jan 3 2009, 04:38 ) *
Κώστας Κωτούλας:όπως τον έζησα.



Σαν πολίτης της Αμαλιάδας αλλά περισσότερο σαν μητέρα ενός δεκαεννιάχρονου αγοριού και ενός δεκατριάχρονου κοριτσιού ένιωσα την ανάγκη να γράψω αυτές τις λίγες γραμμές για ένα παιδί διαμάντι που έζησε στη πόλη μας δεκαέξι μήνες και έφυγε αφήνοντας ανεξίτηλο το σημάδι του(κατά την ταπεινή μου άποψη)τόσο ως αθλητής όσο και ως άνθρωπος.Δεν μπορώ να μιλήσω τόσο από αθλητικής πλευράς διότι δεν έχω την ανάλογη πείρα και εξειδίκευση,εξάλλου ο Κώστας ήρθε εδώ ήδη καταξιωμένος καλοθοσφαιριστής από έμπειρους ανθρώπους των κατηγοριών καλαθοσφαίρισης που είχε διατελέσει αθλητής με τις επτά προηγούμενες ομάδες του.Απόπλευράς όμως ήθους και χαρακτήρα έχω ολοκληρωμένη άποψη για εκείνον επειδή μκήκε στο σπίτι μου και τον έζησα σαν μητέρα:χαρακτήρας ακέραιος,άνθρωπος ισορροπημένος,παιδί κατασταλαγμένο,στοιχείο ηθικό ατομικά και κοινωνικά.Το παιδί που το βάζεις σπίτι σου και απ’την πρώτη στιγμή εύχεσαι να ήταν παιδί σου.Αλτροθιστής και ευγνώμων όσο λίγοι άνθρωποι στην εποχή μας.Άνθρωπος που αν του προσφέρεις ένα ποτήρι νερό θα προσπαθήσει να σου εξασφαλίσει ολόκληρη πηγή.Με μια λέξη ‘’ΛΕΒΕΝΤΗΣ’’ όπως στο σώμα έτσι και στη ψυχή.Όπως ευχήθηκα και κατ’ιδίαν στο Κώστα θέλω και τώρα να του ευχηθώ ότι καλύτερο για την προσωπική του ζωή και το υπόλοιπο της μπασκετικής του καριέρας και να τον ευχαριστήσω που πέρασε απ’την πόλη μας και σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα έγινε ένα μαζί μας.Κλείνοντας θέλω να ευχηθώ στην ομάδαμπασκετ της μικρής μας πόλης,της οποίας αθλητής είναι και ογιος μου από 5 ετών,δύο πράγματα:πρώτον,καλή επιτυχία ολόψυχα για την παραμονής στη Γ’ ΕΘΝΙΚΗ και δεύτερον,μακάρι ο θεός να μας αξιώνει πάντα να φιλοξενούμε στην ομάδα αθλητές με το ήθος και την αγωνιστικότητα του Κώστα Κωτούλα,του Σωτήρη Καλαπανίδα,του Παναγιώτη Χατζηνικολάου,του Θέμη Παπαβλασσόπουλου,είναι τα παιδιά που μκήκαν σπίτι μου.Οι υπόλοιποι <<ξένοι>> αθλητές μας ας με συγχωρήσουν γιατί δεν μπορώ να έχω προσωπική άποψη.

Θα συμφωνήσω μαζί σου, στο πέρασμα του από την Ιεράπετρα , άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις, και μπορώ να διαβεβαιώσω ότι δεν δημιούργησε ΠΟΤΕ το παραμικρό πρόβλημα στην ομάδα.
ένας αθλητής διαμάντι .
μεταφέρω τα ποστ που έγραψαν παράγοντες από Ιεράπετρα που τον έζησαν και τον ξέρουν καλά.
<< ειμαι απο ιεραπετρα κι επειδη και τα δυο παιδια επαιξαν στην ομαδα μας προπερσι αδυνατω να κατανοησω τι πραγματικα συμβαινει στην Αμαλιάδα...
εμεις δεν θελαμε να φυγει κανενας απο τους δυο...
για τον δε Κωτουλα η ομαδα της Αμαλιαδας εκανε το καλοκαιρι του 07 ιδιαιτερα δελεαστικη προσφορα και μαλιστα στο τοπικο για να τον δελεασει και να μας αφησει...ας πουμε δεν τον ηξεραν και τον τιμολογησαν υψηλα...τοτε γιατι τον κρατησαν δευτερη χρονια????????????
περα απ'αυτα το παιδι ειναι 100% επαγγελματιας, δεν δημιουργησε ποτε προβλημα, δεν αντιμιλησε , δεν τσακωθηκε με κανενα , και επειδη δεν ειχαμε και πολλους παικτες πολλες φορες επαιξε τραυματιας...
βεβαια δεν ηταν ο πιο σταθερος παικτης αλλα ειχε βαλει αθορυβες τριανταρες , ειχε βοηθησει πολυ στα ρυμπαουντ , ειχε βαλει νικητηρια καλαθια , και γενικα ειχε πολυ καλη παρουσία...
ο δε Καλαπανιδας ηταν η ψυχη της ομαδας , μοναδικο παθος , απιστευτη βρωμικη δουλεια που δεν καταγραφεται στα στατιστικα , πρωτος σε ρυμπαουντ , πρωτος σε ασσιστ... μεγαλη δυναμη...
τωρα αν τον πηρες για να βαζει τριαντα ποντους πηρες λαθος παικτη...
Και παμε στο οικονομικο...Η οποια συμφωνια φανταζομαι εγινε μεσω μανατζερ...εδω νομιζω οτι ισχυει το μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται...
Δεν εχω τιποτα με την Αμαλιαδα και με τη διοικηση της αλλα νιωθω οτι τα παιδια βαλονται και δεν αξιζουν τετοια συμπεριφορα...>>
<<Στην Ιεράπετρα,πρόπερσι,ουδέποτε δημιούργησαν πρόβλημα.Αντιθέτως,ήταν από τα πιο αγαπητά παιδιά στην μικρή κοινωνία μας... >>
<<Ο Κοτουλας δεν υπαρχει περιπτωση να υπεπεσε σε πειθαρχικο παραπτωμα........
αυτο που φανταζομαι πως εχει γινει ειναι μια συνεννοηση διοικησης-προπονητη για ξεσκαρταρισμα
μια και η ομαδα ειναι πλεον εκτος στοχων ....
αλλωστε ζουμε ενα τεραστιο οικονομικο κραχ...
δεν υπαρχει λογος να μας περνατε για ζωντοβολα και να μας αραδιαζετε ιστοριες για αγριους mr ilida...
κυρηξτε μια πτωχευση ή επαναδιαπραγματευτειτε τα συμβολαια...
σιγουρα δεν θα ειστε οι μονοι...>>

Όσο για τον Καλαπανιδα είναι τόσο δίκαιος που για να πάρει το μέρος του Κώστα σημαίνει ότι είχε απόλυτο δίκιο .
kaukasios
QUOTE(giannisth9 @ Jan 3 2009, 01:39 ) *
οχι..μονο τους αρχηγους..ναι ναι αυτος ειναι..εισαι μεγαλη παιχτουρα και εσυ..το χει το ονομα

εγω μεγαλη παικτουρα?καποιο λαθος θα κανεις!!!!! blink.gif blink.gif ποιο ονομα το εχει?ο μακρης παιζει πουθενα στην ροδο ή ασχολειται μονο με τις μανικες?
score
Έχει δύσκολα ματς αύριο που καίνε.
Πειραικός - Άλιμος
Παπάγου - Πρέβεζα
Λευκάδα - Κεφαλονιά

Στην Λευκάδα όποιος χάσει μένει πολύ πίσω. Αν ήταν όλη την εβδομάδα ο Γιατράς στην ομάδα θα τους έχριζα φαβορί. Με την αλλαγή η ομάδα της Λευκάδας θα είναι αγνώριστη (δεν έπαιζαν και τίποτα μεχρι τώρα)...
kaukasios
QUOTE(score @ Jan 3 2009, 16:46 ) *
Έχει δύσκολα ματς αύριο που καίνε.
Πειραικός - Άλιμος
Παπάγου - Πρέβεζα
Λευκάδα - Κεφαλονιά

Στην Λευκάδα όποιος χάσει μένει πολύ πίσω. Αν ήταν όλη την εβδομάδα ο Γιατράς στην ομάδα θα τους έχριζα φαβορί. Με την αλλαγή η ομάδα της Λευκάδας θα είναι αγνώριστη (δεν έπαιζαν και τίποτα μεχρι τώρα)...

δεν ξερω αν θα αλλαξει η εικονα της ομαδας,αυτο που ξερω ειναι απο την αρχη οτι η λευκαδα δεν εχει το υλικο να παει για πρωταθλημα.καταρχην δεν εχει 4σαρι.
giannisth9
QUOTE(kaukasios @ Jan 3 2009, 16:59 ) *
δεν ξερω αν θα αλλαξει η εικονα της ομαδας,αυτο που ξερω ειναι απο την αρχη οτι η λευκαδα δεν εχει το υλικο να παει για πρωταθλημα.καταρχην δεν εχει 4σαρι.



εχει 2 πενταρια και ενα τεσσαρι σουτερ...τον βλαβιανο...εξαρταται βεβαια και τι τεσσαρι θελει ο μακης..αλλα πιστευω πως η λευκαδα εχει την καλυτερη περιφερεια της κατηγοριας και 2 πενταρια πολυ καλα
a bullet for your head
QUOTE(giannisth9 @ Jan 3 2009, 17:20 ) *
εχει 2 πενταρια και ενα τεσσαρι σουτερ...τον βλαβιανο...εξαρταται βεβαια και τι τεσσαρι θελει ο μακης..αλλα πιστευω πως η λευκαδα εχει την καλυτερη περιφερεια της κατηγοριας και 2 πενταρια πολυ καλα

Τι αποψη εχεις για τον κοουτς που εφυγε και για τον κοουτς που ηρθε?
score
Μακρόπουλος και Βλαβιανός μπορούν να καλύψουν τη θέση. Παίρνουν βοήθεια και από το βασικό τριάρι τους σε κάποια σημεία. Θα είναι πολύ καλοί από εδώ και πέρα γιατί θα βελτιώσουν την ομαδική τακτική τους με το νέο προπονητή.

Κάτι άκουσα για προβλήματα στα Γιάννενα. Έχετε ακούσει τίποτα συγκεκριμένο? Πάει και το Πέραμα με καλαμπάκο αύριο εκεί.
giannisth9
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 3 2009, 17:30 ) *
Τι αποψη εχεις για τον κοουτς που εφυγε και για τον κοουτς που ηρθε?



τον κοουτς που εφυγε δεν τον ειχα ποτε..τον ειχα αντιμετωπισει με τα σιατιστα..αγωνιστικα δεν μπορω να τον κρινω..οσο για τον μακη αν και ουτε μ αυτον εχω συνεργαστει ποτε αλλα τον ξερω αρκετα καλα πιστυω πως θα ανεβασει πολυ την ομαδα...
tsiki tsiki
QUOTE(giannisth9 @ Jan 2 2009, 19:42 ) *
χρονια πολλα με υγεια...διπλο ειναι το παιχνιδι..το φιλαρακι θα το κανει το διπλο....παιχτουρα κοντε

δυσκολη εδρα ομως.διαιτησια θα επηρεαστεί και γιαννενα τελευταιο χαρτι
giannisth9
QUOTE(tsiki tsiki @ Jan 3 2009, 22:22 ) *
δυσκολη εδρα ομως.διαιτησια θα επηρεαστεί και γιαννενα τελευταιο χαρτι



profitisilias9
Δόξα Λευκάδας-Κεφαλονιά 65-74. blove.gif
giannisth9
QUOTE(profitisilias9 @ Jan 4 2009, 15:50 ) *
Δόξα Λευκάδας-Κεφαλονιά 65-74. blove.gif



μου τα προλαβανε..σουπερ ο παναγιωταρακος .
giannisth9
QUOTE(tsiki tsiki @ Jan 3 2009, 22:22 ) *
δυσκολη εδρα ομως.διαιτησια θα επηρεαστεί και γιαννενα τελευταιο χαρτι




μεγαλό διπλο το φιλαρακι μου ο κοντος...επεσα εξω με την λευκαδα
tessari
Διπλό η Πρέβεζα στου Παπάγου στον πόντο.
kaukasios
Τα αποτελέσματα:
Πειραϊκός – Άλιμος 73-74 (65-65 κ.α.)
Κρόνος Ιωαννίνων – Πέραμα 58-66
Νέο Σχολείο - Αγία Παρασκευή 69-86
Κρανίδι – Κόροιβος 54-66
Μάνη - ΑΕΚ Άργους (0-20)
Δόξα Λευκάδας – Κεφαλονιά 65-74
Παπάγου - Νικόπολη 66-67


Κρανίδι – Κόροιβος 54-66
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος Λ. – Αναγνώστου.
Τα δεκάλεπτα: 11-20, 25-34, 40-52, 54-66.
ΚΡΑΝΙΔΙ (Κοκολιός): Καλαϊτζάκης 5 (1), Γιαννακόπουλος 3, Καπογιάννης 6, Προσύλης , Τσαμπής 10, Πουλής 8, Κοντογιάννης 6, Ζάχαρης 16.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης): Μπακογιάννης 5, Παπαβλασόπουλος 4, Κωνσταντόπουλος 6 (2), Δαουλάρης 18 (2), Καλαπανίδας 10 (1), Μάργαρης 2, Ιμπέζα 6, Μπαλτάς 15 (1).

Πειραϊκός – Άλιμος 73-74 (65-65 κ.α.)
Διαιτητές: Διμπινούδης - Πιτσίλκας Μ.
Τα δεκάλεπτα: 14-13, 27-30, 49-46, 65-65 (κ.α.), 73-74.
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Γεωργικόπουλος): Κουρής 7, Καρλάφτης 9, Ρέππας 12, Παπαδόπουλος 2, Λαμπράκος , Μούκας 11 (2), Κουτσουμπάκος 8 (2), Κατσαρός 24 (2)
ΑΛΙΜΟΣ (Ζωντός - Τριανταφύλλου): Καρβούνης 15 (3), Μπάκας 8, Ηλιόπουλος 9 (1), Πρίτσος 9, Μουρατίδης 18 (3), Ζαλώνης, Μπουρούσης 8 (2), Καράμπαμπας 7, Σωτηριάδης .

Νέο Σχολείο - Αγία Παρασκευή 69-86
Διαιτητές: Τσίγας - Τσάλλας.
Τα δεκάλεπτα: 22-22, 35-42, 52-68, 69-86.
ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (Μαρκόγιαννης): Μπουρτζουκλής 13, Βούλγαρης 9, Μπούκουρας 13 (3), Μπουτζικάκης 11 (1), Μιχαλόπουλος 3, Γεωργούσης, Μητρόπουλος 16 (3), Μέτζος, Πουλής 4, Γουργουλιός
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Αρχος 2, Χατζηκωστής 10 (2), Ρώης 3 (1), Σβερκούνος 8 (1), Λυγγερίδης 2, Στρατομήτρος 2, Ζερβός 19 (2), Γιαννιώδης 11, Τσιάκας 16 (4), Κουβαλάκης, Μούγιος 3, Σαλτουρίδης 10 (1).

Δόξα Λευκ – Κεφαλονιά 65-74
Διαιτητές: Παντελίδης – Κανακάρης.
Τα δεκάλεπτα: 18-15, 32-38, 46-55, 65-74.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Γιατράς): Αλεξίου 17 (2), Ράλλης 4, Παπαδόπουλος 6 (2), Βρύνας 3 (1), Δουβίτσας 11 (2), Βλαβιανός 3 (1), Καμαριώτης 6, Μακρόπουλος 15.
ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ (Παπαδάτος): Τσιριγωτάκης 21 (5), Γκοτζογιάννης 2, Τσόχλας 3 (1), Κουμανιώτης 12 (2), Παναγιωταράκος 15 (2), Βούλγαρης 11, Νικολόπουλος 12, Καραγεώργος, Βαβέτσης.

Κρόνος Ιωαννίνων – Πέραμα 58-66
Διαιτητές: Τσούνας - Αναστόπουλος Α.
Τα δεκάλεπτα: 8-18, 29-35, 47-50, 58-66.
ΚΡΟΝΟΣ (Κοντογιάννης): Τώνης , Πρέντζας 2, Αυγερινός 10 (1), Λυμπάρης , Τελούδης 13 (1), Ρήγας, Σφήκα 7, Μπερερής 9, Ζώτος 5, Ψωμάς 12.
ΠΕΡΑΜΑ (Καλαμπάκος - Κατωπόδης): Δασκαλούδης 9, Σίμος , Παπαϊωσήφ 10 (1), Σολωμός 13, Κλίνης 6, Κιπριτζόγλου 12 (2), Τσαρουχάς 9 (1), Τραφαλής 4, Κοντός , Ροίδης 3 (1), Πλιατσικούδης.

Παπάγου – Νικόπολη 66-67
Διαιτητές: Επιτροπάκης - Νικολακέα.
Τα δεκάλεπτα: 23-21, 37-38, 49-45, 66-67.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Ντάσης 17 (2), Μακρόπουλος 8, Ξενάκης 23 (1), Κουτσός 3, Κατσαντώνης 3 (1), Θωμάς 6 (1), Σκούταρης 1, Μακρής 2, Κονδύλης 3 (1)
ΝΙΚΟΠΟΛΗ (Ζέρβας): Σαρικάς 11 (1), Γκρινιάρης 22 (1), Τσιριμώκος 5 (1), Τσαμπάς 17, Πιστιόλας 5 (1), Πολίτης 5, Νίκας 2.


Βαθμολογία (Μετά από 12 αγώνες): ΑΕΚ Άργους 23, Πέραμα 22, Κεφαλονιά 21, Δόξα Λευκάδας 20, ΚΑΠ 20, Άλιμος 19, Κρόνος Ιωαννίνων 18, Νικόπολη 18, Πειραϊκός 17, Κόροιβος 17, Παπάγου 16, Κρανίδι 16, Νέο Σχολείο 14, Μάνη 2.

Επόμενη Αγωνιστική (11/01, 13η): Άλιμος - Κρόνος Ιωαννίνων, Πέραμα - Παπάγου, Αγία Παρασκευή - Πειραϊκός, Κόροιβος - Νέο Σχολείο, ΑΕΚ Άργους - Κρανίδι, Κεφαλονιά - Μάνη, Νικόπολη - Δόξα Λευκάδας
a bullet for your head
Στο basketblog.gr,υπαρχει ανακοινωση του Δ.Σ. του Πειραικου,που ζητα επαναληψη του ματς με τον Αλιμο..
Μεταξυ αλλων,μιλα για εχθρικη διαιτησια,αλλοιωση του αποτελεσματος κ ασεμνες χειρονομιες του Ζωντου κατα του Γεωργικοπουλου,μετα το τελος του παιχνιδιου..
Γινανε τετοια πραγματα?
Οποιος ειδε το παιχνιδι,ας μας πει τι παιχτηκε..
nini
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 5 2009, 00:32 ) *
Στο basketblog.gr,υπαρχει ανακοινωση του Δ.Σ. του Πειραικου,που ζητα επαναληψη του ματς με τον Αλιμο..
Μεταξυ αλλων,μιλα για εχθρικη διαιτησια,αλλοιωση του αποτελεσματος κ ασεμνες χειρονομιες του Ζωντου κατα του Γεωργικοπουλου,μετα το τελος του παιχνιδιου..
Γινανε τετοια πραγματα?
Οποιος ειδε το παιχνιδι,ας μας πει τι παιχτηκε..



ποιος τα λεει αυτά ρε παιδιά? ήμαρτον αντι ο Πειραικός να ψάξει να βρει αλλού άλλοθι τα ρίχνει στους διαιτητεσ κ στον Ζωντό?

καταρχήν αυτοί που ισχυρίζοντα ότι ο Ζωντ.ος έκανε "άσεμνες χειρονομίες" να πάρουν να δουν το βίντεο (αν δείχνει αυτό το κομμάτι του γηπέδου). ο Ζωντός το μόνο που έκανε είναι να πέσει στα γόνατα κ με την γροθιά του 3 φορές να πει ναι , ναι , ναι! αν γνωρίζει κάποιος τον Ζωντό θα ξέρει ότι μέσα σε γήπεδο δεν έχει βρίσει πο΄τε, εδω δεν βρίζει΄ούτε τους ίδιους του τους παίχτες όταν κάνουν λάθη.

ποια εχθρική διαιτησία blink.gif που οι 2 ψηλοί του Αλίμου γεμίσανε με φάουλ από το 1ο 10λεπτό? που δεν έδωσαν τεχνική ποινή στον κοουτς του Περαϊκού που έφτασε στην σέντρα να διαμαρτηρηθεί? που δεν έδωσαν καθαρό αντιαθλητικό υπέρ του Αλίμου σε αιφνιδιασμό?
a bullet for your head
QUOTE(nini @ Jan 5 2009, 00:43 ) *
ποιος τα λεει αυτά ρε παιδιά? ήμαρτον αντι ο Πειραικός να ψάξει να βρει αλλού άλλοθι τα ρίχνει στους διαιτητεσ κ στον Ζωντό?

καταρχήν αυτοί που ισχυρίζοντα ότι ο Ζωντ.ος έκανε "άσεμνες χειρονομίες" να πάρουν να δουν το βίντεο (αν δείχνει αυτό το κομμάτι του γηπέδου). ο Ζωντός το μόνο που έκανε είναι να πέσει στα γόνατα κ με την γροθιά του 3 φορές να πει ναι , ναι , ναι! αν γνωρίζει κάποιος τον Ζωντό θα ξέρει ότι μέσα σε γήπεδο δεν έχει βρίσει πο΄τε, εδω δεν βρίζει΄ούτε τους ίδιους του τους παίχτες όταν κάνουν λάθη.

ποια εχθρική διαιτησία blink.gif που οι 2 ψηλοί του Αλίμου γεμίσανε με φάουλ από το 1ο 10λεπτό? που δεν έδωσαν τεχνική ποινή στον κοουτς του Περαϊκού που έφτασε στην σέντρα να διαμαρτηρηθεί? που δεν έδωσαν καθαρό αντιαθλητικό υπέρ του Αλίμου σε αιφνιδιασμό?

Μαλλον ησουν στο γηπεδο..εγω δεν ημουν..απλα παρεθεσα,αυτο που ειδα στο σαιτ..
Κατα την γνωμη σου,γιατι ολη αυτη η ''βαβουρα'',απο πλευρας Πειραικου?
(Μου εκανε εντυπωση,που εχουν προσβαση στο εν λογω σαιτ.Και η ανακοινωση του νυν κοουτς,εγινε απο κει).
basketball lover
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 5 2009, 00:58 ) *
Μαλλον ησουν στο γηπεδο..εγω δεν ημουν..απλα παρεθεσα,αυτο που ειδα στο σαιτ..
Κατα την γνωμη σου,γιατι ολη αυτη η ''βαβουρα'',απο πλευρας Πειραικου?
(Μου εκανε εντυπωση,που εχουν προσβαση στο εν λογω σαιτ.Και η ανακοινωση του νυν κοουτς,εγινε απο κει).

καποιος απο ΠειραΙΚΟ δουλευει στον ομιλο "επιχειρησεων":basketblog.gr...............
ετσι για να μαθαινετε καποιοι τι παιζει στον ομορφο χωρο του ψευτοερασιτεχνικου μπασκετ!
nomothetis
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 5 2009, 00:58 ) *
Μαλλον ησουν στο γηπεδο..εγω δεν ημουν..απλα παρεθεσα,αυτο που ειδα στο σαιτ..
Κατα την γνωμη σου,γιατι ολη αυτη η ''βαβουρα'',απο πλευρας Πειραικου?
(Μου εκανε εντυπωση,που εχουν προσβαση στο εν λογω σαιτ.Και η ανακοινωση του νυν κοουτς,εγινε απο κει).

Να μην σε εντυπωσιάζει τίποτα υπάρχει το ειδικό κλειδί που ανοίγει τα πάντα.
Ο super παίκτης των 24 πόντων με 2 τριποντακια που σου περνά ανακοίνωση
Και στο Aljazeera.

Jabar
QUOTE(basketball lover @ Jan 5 2009, 01:18 ) *
καποιος απο ΠειραΙΚΟ δουλευει στον ομιλο "επιχειρησεων":basketblog.gr...............
ετσι για να μαθαινετε καποιοι τι παιζει στον ομορφο χωρο του ψευτοερασιτεχνικου μπασκετ!

Το συγκεκριμένο σαϊτ είναι δημοσιογραφικό.Δημοσίευσε επίσημη ανακοίνωση της διοίκησης του Πειραϊκού,όπως είχε υποχρέωση.Το επεισόδιο μεταξύ των προπονητών είναι υπαρκτό.Η συμπεριφορά του Ζωντού υπήρξε τουλάχιστον άκομψη, όπως φάνηκε από την κερκίδα. Το τι ειπώθηκε ήταν αδύνατο να ακουσθεί.Συμπλοκή πήγε να σημειωθεί και μεταξύ του 14 του Αλίμου και των παικτών του Πειραϊκού μετά τη λήξη.Γενικά δεν υπήρξε το fair play του νικητή προς τον ηττημένο.Τώρα το ματς ήταν πολύ κακό,ίσως λόγω της σημασίας του.Οι επιθέσεις πήγαν μετά τα 20,χωρίς αιφνιδιασμούς,γεγονός που βόλεψε τον Αλιμο.Κρίθηκε στην παράταση από μία χαμένη βολή και την τελευταία κακή επίθεση του Πειραϊκού.Η διαιτησία ταίριαζε με το θέαμα και γενικά ήταν όπως οι περισσότερες φετινές,μέτριες.Ολες οι καινούριες οδηγίες τείνουν να κάνουν πρωταγωνιστές τους διαιτητές.Η αίσθηση που μου άφησε ήταν ότι τα κουκούτσια πήγαν στον Αλιμο.Βέβαια το ματς πήγε στον πόντο,οπότε υπερβολική η ανακοίνωση όχι αβάσιμη.
karaflas
QUOTE(nomothetis @ Jan 5 2009, 01:47 ) *
Να μην σε εντυπωσιάζει τίποτα υπάρχει το ειδικό κλειδί που ανοίγει τα πάντα.
Ο super παίκτης των 24 πόντων με 2 τριποντακια που σου περνά ανακοίνωση
Και στο Aljazeera.

ο γνωστος και ως ''ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ''?που ειναι ΠΑΙΚΤΗΣ-ΜΑΝΑΤΖΕΡ-ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ-Κ.Λ.Π?γιαυτον λες nomotheti?
basxetball
QUOTE(nini @ Jan 5 2009, 00:43 ) *
ποιος τα λεει αυτά ρε παιδιά? ήμαρτον αντι ο Πειραικός να ψάξει να βρει αλλού άλλοθι τα ρίχνει στους διαιτητεσ κ στον Ζωντό?

καταρχήν αυτοί που ισχυρίζοντα ότι ο Ζωντ.ος έκανε "άσεμνες χειρονομίες" να πάρουν να δουν το βίντεο (αν δείχνει αυτό το κομμάτι του γηπέδου). ο Ζωντός το μόνο που έκανε είναι να πέσει στα γόνατα κ με την γροθιά του 3 φορές να πει ναι , ναι , ναι! αν γνωρίζει κάποιος τον Ζωντό θα ξέρει ότι μέσα σε γήπεδο δεν έχει βρίσει πο΄τε, εδω δεν βρίζει΄ούτε τους ίδιους του τους παίχτες όταν κάνουν λάθη.

ποια εχθρική διαιτησία blink.gif που οι 2 ψηλοί του Αλίμου γεμίσανε με φάουλ από το 1ο 10λεπτό? που δεν έδωσαν τεχνική ποινή στον κοουτς του Περαϊκού που έφτασε στην σέντρα να διαμαρτηρηθεί? που δεν έδωσαν καθαρό αντιαθλητικό υπέρ του Αλίμου σε αιφνιδιασμό?


μεγαλε δεν ξερω αν θεωρεις σεμνο το να παει μπροστα στον παγκο του πειραικου να πεσει στα γονατα κ να πανηγυριζει ειρωνικα!!!οσο για τα φαουλ μαλλον ησουν σε αλλο γηπεδο...σε πληροφορω λοιπον οτι τα φαουλ στο ημιχρονο ηταν,14 για τον πειραικο-δωσανε κ 3 φαουλ στο πρωτο πενταλεπτο στο νουμερο 15 κ 6 για τον αλιμο...οποιος καταλαβε καταλαβε!!!
οσο για το αντιαθλητικο ο κανονισμος λεει οτι αν ειναι απο πισω η πλαγια ειναι,ασε που ηταν κ αλλοι αμυντικοι πιο πισω...
για την βολη του καρβουνη δεν μιλησες ομως,γιατι αραγε?πριν καν φτασει η μπαλα στο στεφανι ειχε μπει μεσα,πηρε το ρημπαουντ κ εβαλε καλαθι...τι εχεις να πεις για αυτα λοιπον?
quattordici
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 5 2009, 00:32 ) *
Στο basketblog.gr,υπαρχει ανακοινωση του Δ.Σ. του Πειραικου,που ζητα επαναληψη του ματς με τον Αλιμο..
Μεταξυ αλλων,μιλα για εχθρικη διαιτησια,αλλοιωση του αποτελεσματος κ ασεμνες χειρονομιες του Ζωντου κατα του Γεωργικοπουλου,μετα το τελος του παιχνιδιου..
Γινανε τετοια πραγματα?
Οποιος ειδε το παιχνιδι,ας μας πει τι παιχτηκε..


Δεν ήμουν στο παιχνίδι και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη ούτε για τη διαίτησια, ούτε για το αν έκανε άσεμνες χειρονομίες ο Ζωντός. Αυτό που εγώ μπορώ να καταθέσω, γιατί τυχαίνει να τον είχα προπονητή, είναι πως ο Ζωντός είναι τέτοιος χαρακτήρας που θεωρώ πολύ δύσκολο να έχει κάνει απρεπείς χειρονομίες. Δεν έκανε σε πολύ χειρότερες συνθήκες. Παρόλο αυτά δεν κόβω και το κεφάλι μου, αν και επιμένω πως μου φαίνεται τραβηγμένο.
kaukasios
QUOTE(giannisth9 @ Jan 4 2009, 17:10 ) *
μεγαλό διπλο το φιλαρακι μου ο κοντος...επεσα εξω με την λευκαδα

το φιλαρακι σου αποντο ηταν!!!!και εγω επεσα μεσα για τον μακροπουλο.τον βλεπω απο εδω και περα να ειναι παντα αναμεσα σε αυτους που θα ξεχωριζουν.μεγαλη νικη η νικοπολη.στα γιαννενα βλεπω προβληματα,απο οτι εμαθα ειναι και απληρωτοι.η αμαλιαδα κερδισε ενα παιχνιδι που αν το ειχε χασει θα λεγαμε απο τωρα για πτωση της ομαδας!!
nini
QUOTE(basxetball @ Jan 5 2009, 02:24 ) *
μεγαλε δεν ξερω αν θεωρεις σεμνο το να παει μπροστα στον παγκο του πειραικου να πεσει στα γονατα κ να πανηγυριζει ειρωνικα!!!οσο για τα φαουλ μαλλον ησουν σε αλλο γηπεδο...σε πληροφορω λοιπον οτι τα φαουλ στο ημιχρονο ηταν,14 για τον πειραικο-δωσανε κ 3 φαουλ στο πρωτο πενταλεπτο στο νουμερο 15 κ 6 για τον αλιμο...οποιος καταλαβε καταλαβε!!!
οσο για το αντιαθλητικο ο κανονισμος λεει οτι αν ειναι απο πισω η πλαγια ειναι,ασε που ηταν κ αλλοι αμυντικοι πιο πισω...
για την βολη του καρβουνη δεν μιλησες ομως,γιατι αραγε?πριν καν φτασει η μπαλα στο στεφανι ειχε μπει μεσα,πηρε το ρημπαουντ κ εβαλε καλαθι...τι εχεις να πεις για αυτα λοιπον?



να σου πω κάτι είσαι υπερβολικός γιατί ο Ζωντός όχι απλά δεν έφτασε στον πάγκο σας αλλά ήταν μπροστά στον πάγκο του Αλίμου. θέλεις να μου πεις ότι το 15 δεν έκανε τα 3 φάουλ? σε κανένα δεν διαμαρτυρήθηκε. εγώ μπορώ να πω ότι ήταν σωστή ή παρατήρηση σου για τον Καρβούνη αλλά μη μου πεις ότι εσύ έχεις καθαρή άποψη γιατί μ΄΄ονο από βίντεο μπορείς να το κρίνεις. επίσησ γιατί δεν σχολιάζεις πόσεσ τεχνικέσ ποινές έπρεπε να φάει ο προπονητής σας??

εντάξει νομίζω ότι το συγκεκριμένο ματσ ήταν πολύ κρίσιμο κ για τις 2 ομάδες όποια ομάδα κ να έχανε θα έιχε παράπονα.

όσο για την ανακοίνωση του Πειραικού θα συμφωνήσω με τον Jabar ότι είναι υπερβολική
sotis
QUOTE(basxetball @ Jan 5 2009, 01:24 ) *
μεγαλε δεν ξερω αν θεωρεις σεμνο το να παει μπροστα στον παγκο του πειραικου να πεσει στα γονατα κ να πανηγυριζει ειρωνικα!!!οσο για τα φαουλ μαλλον ησουν σε αλλο γηπεδο...σε πληροφορω λοιπον οτι τα φαουλ στο ημιχρονο ηταν,14 για τον πειραικο-δωσανε κ 3 φαουλ στο πρωτο πενταλεπτο στο νουμερο 15 κ 6 για τον αλιμο...οποιος καταλαβε καταλαβε!!!
οσο για το αντιαθλητικο ο κανονισμος λεει οτι αν ειναι απο πισω η πλαγια ειναι,ασε που ηταν κ αλλοι αμυντικοι πιο πισω...
για την βολη του καρβουνη δεν μιλησες ομως,γιατι αραγε?πριν καν φτασει η μπαλα στο στεφανι ειχε μπει μεσα,πηρε το ρημπαουντ κ εβαλε καλαθι...τι εχεις να πεις για αυτα λοιπον?

Ασε ρε φιλε!!!!12-6 τα φαουλ στο ημιχρονο και με τον πειραικο να πιεζει σε ολο το γηπεδο....λογικο να ειναι τοσα τα φαουλ....τα 3 παραπανω τα εβαλες για την υπερβολή,τις προσπαθειες και τα λαθη του πρωτου σας σκορερ τις μετρησατε? αλλα για το οτι εβαλε 24 και ειχα 50+ προσπαθειες και τουλαχιστον 15 λαθη δεν τα βλεπεται.....ασε που σε αρκετες του προσπαθειες εκανε μεταφορα μπαλας και του σφυριξαν μονο μια...Απο αυτα λοιπον που γραφονται βλεπουμε ολοι πως οι διαιτητες εκαναν λαθη και απο τις δυο πλευρες....Ειναι λογικο σε ενα δυνατο παιχνιδι που παει ποντο ποντο να εχουν παραπονα καποιοι και οπως παντα οι ηττημενοι....
nini
QUOTE(sotis @ Jan 5 2009, 13:30 ) *
Ασε ρε φιλε!!!!12-6 τα φαουλ στο ημιχρονο και με τον πειραικο να πιεζει σε ολο το γηπεδο....λογικο να ειναι τοσα τα φαουλ....τα 3 παραπανω τα εβαλες για την υπερβολή,τις προσπαθειες και τα λαθη του πρωτου σας σκορερ τις μετρησατε? αλλα για το οτι εβαλε 24 και ειχα 50+ προσπαθειες και τουλαχιστον 15 λαθη δεν τα βλεπεται.....ασε που σε αρκετες του προσπαθειες εκανε μεταφορα μπαλας και του σφυριξαν μονο μια...Απο αυτα λοιπον που γραφονται βλεπουμε ολοι πως οι διαιτητες εκαναν λαθη και απο τις δυο πλευρες....Ειναι λογικο σε ενα δυνατο παιχνιδι που παει ποντο ποντο να εχουν παραπονα καποιοι και οπως παντα οι ηττημενοι....



41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
a bullet for your head
QUOTE(Jabar @ Jan 5 2009, 02:11 ) *
Το συγκεκριμένο σαϊτ είναι δημοσιογραφικό.Δημοσίευσε επίσημη ανακοίνωση της διοίκησης του Πειραϊκού,όπως είχε υποχρέωση.

Το σαιτ το παρακολουθω καποιες φορες,ομως,και διορθωστε με αν κανω λαθος,δεν αναφερεται σε ολες τις εξελιξεις-ειδησεις ολων των ομαδων κ πιο συγκεκριμμενα της Γ' εθνικης.
Ουτε αναφερεται σε ολες τις ανακοινωσεις προσληψεων προπονητων,η' αποχωρησεων.
Αυτη την αισθηση εχω..
Απ αυτη την αποψη,μου εκανε εντυπωση κ το ανεφερα..
basxetball
QUOTE(sotis @ Jan 5 2009, 13:30 ) *
Ασε ρε φιλε!!!!12-6 τα φαουλ στο ημιχρονο και με τον πειραικο να πιεζει σε ολο το γηπεδο....λογικο να ειναι τοσα τα φαουλ....τα 3 παραπανω τα εβαλες για την υπερβολή,τις προσπαθειες και τα λαθη του πρωτου σας σκορερ τις μετρησατε? αλλα για το οτι εβαλε 24 και ειχα 50+ προσπαθειες και τουλαχιστον 15 λαθη δεν τα βλεπεται.....ασε που σε αρκετες του προσπαθειες εκανε μεταφορα μπαλας και του σφυριξαν μονο μια...Απο αυτα λοιπον που γραφονται βλεπουμε ολοι πως οι διαιτητες εκαναν λαθη και απο τις δυο πλευρες....Ειναι λογικο σε ενα δυνατο παιχνιδι που παει ποντο ποντο να εχουν παραπονα καποιοι και οπως παντα οι ηττημενοι....


καταρχην φιλε μου δεν ειμαι παιχτης-απλα παρακολουθω τις πειραικες ομαδες(πειραικο,πορφυρα,εθνικο,φοινικα πειραια)οποτε μπορω φυσικα...λοιπον καταρχην τα φαουλ ηταν σιγουρα 13-6...δεν πιεζε σε ολο τη γηπεδο μονο σε 3 φασεις οπου δεν σφυριστηκε εκει φαουλ...
δεν μπορω να καταλαβω που κολαει αυτο που λες για τον πρωτο σκορερ?(το νουμερο 8 αν καταλαβα καλα)-δηλαδη οι φοβεροι παιχτες του αλιμου δεν εκαναν λαθη?
βλεπω μια εμπαθια προς τον παιχτη αυτο κ δεν καταλαβαινω για ποιο λογο...
θα μας τρελανεις φιλε μου?χρειαζεται βιντεο για κατι που ειναι ολοφανερο?εδω γελαγαν κ φιλοι του αλιμου...
οσον αφορα την τεχνικη ποινη που λες-που εγινε μετα απο αυτην την φαση,οι διαιτητες δεν την εδωσαν για εναν κ μονο λογο(γιατι για να λεμε την αληθεια ηταν τ.π),πολυ απλα γιατι ειχαν λερωμενη την φωλια τους...
α!κ απο εγκυρες πηγες γιατι εγω δεν ακουσα καθαρα τι ειπε ο ζωντος(αν ειπε αυτα που μου ειπαν) τοτε θα πρεπει τουλαχιστον να τιμωρηθει(δεν ξερω πως κ με ποιον τροπο),ασεμνες χειρονομιες δεν εκανε,απλα πανηγυρισε κ ειπε κατι που δεν επρεπε απευθυνομενος στον αντιπαλο προπονητη...
giannisth9
QUOTE(kaukasios @ Jan 5 2009, 10:37 ) *
το φιλαρακι σου αποντο ηταν!!!!και εγω επεσα μεσα για τον μακροπουλο.τον βλεπω απο εδω και περα να ειναι παντα αναμεσα σε αυτους που θα ξεχωριζουν.μεγαλη νικη η νικοπολη.στα γιαννενα βλεπω προβληματα,απο οτι εμαθα ειναι και απληρωτοι.η αμαλιαδα κερδισε ενα παιχνιδι που αν το ειχε χασει θα λεγαμε απο τωρα για πτωση της ομαδας!!



με απογοητευεις..νομιζα οτι ηξερες πως στο μπασκετ δεν ειναι μονο ποντους....τα πηγε καλα ο κοντος...εκανε και ενα πολυ κρισιμο κλεψιμο...οσο για τον φωτη ειλικρινα σου μιλαω θα μπορουσε ανετα να παιξει α2..αδικει τον εαυτο του αυτο το παιδι..παντως να ξερεις στην λευκαδα ειναι βαρομετρο ο ραλλης//αν αυτος δεν παει καλα δεν γινεται δουλεια
sotis
QUOTE(basxetball @ Jan 5 2009, 14:28 ) *
καταρχην φιλε μου δεν ειμαι παιχτης-απλα παρακολουθω τις πειραικες ομαδες(πειραικο,πορφυρα,εθνικο,φοινικα πειραια)οποτε μπορω φυσικα...λοιπον καταρχην τα φαουλ ηταν σιγουρα 13-6...δεν πιεζε σε ολο τη γηπεδο μονο σε 3 φασεις οπου δεν σφυριστηκε εκει φαουλ...
δεν μπορω να καταλαβω που κολαει αυτο που λες για τον πρωτο σκορερ?(το νουμερο 8 αν καταλαβα καλα)-δηλαδη οι φοβεροι παιχτες του αλιμου δεν εκαναν λαθη?
βλεπω μια εμπαθια προς τον παιχτη αυτο κ δεν καταλαβαινω για ποιο λογο...
θα μας τρελανεις φιλε μου?χρειαζεται βιντεο για κατι που ειναι ολοφανερο?εδω γελαγαν κ φιλοι του αλιμου...
οσον αφορα την τεχνικη ποινη που λες-που εγινε μετα απο αυτην την φαση,οι διαιτητες δεν την εδωσαν για εναν κ μονο λογο(γιατι για να λεμε την αληθεια ηταν τ.π),πολυ απλα γιατι ειχαν λερωμενη την φωλια τους...
α!κ απο εγκυρες πηγες γιατι εγω δεν ακουσα καθαρα τι ειπε ο ζωντος(αν ειπε αυτα που μου ειπαν) τοτε θα πρεπει τουλαχιστον να τιμωρηθει(δεν ξερω πως κ με ποιον τροπο),ασεμνες χειρονομιες δεν εκανε,απλα πανηγυρισε κ ειπε κατι που δεν επρεπε απευθυνομενος στον αντιπαλο προπονητη...

Δεν ειναι θεμα εμπαθιας....απλα οση ειναι οι ευθυνη των διαιτητων αλλη τοση ειναι η ευθυνη που εχει ο κατσαρος αφου ειχε βγει ο λαιμος του προπονητη να του φωναζει σε καποιες στιγμες να δωσει μπαλα και φυσικα αλλη τοση ειναι η ευθυνη στην αντιπαλη ομαδα που περιορισε τον καρλαφτη...πιστευω σου ειπα πως οι διαιτητες εκαναν και απο τις 2 πλευρες λαθη...Δεν σου ειπα πως ηταν αριστοι αφου οι περισσοτεροι δεν ξερουν οι ιδιοι μπασκετ!αλλα τα λαθη των παικτων δεν θα επρεπε να περνούν σε δευτερη μοιρα.Δεν εχω κατι με κανεναν κατσαρο και πως αλλιως λεγονται,αλλα οταν παιρνεις ενα τοσο μεγαλο ποσοστο επιθεσεων πρεπει να παιρνεις και μεγαλο μεριδιο ευθυνης στην νικη η στην ηττα και οχι να βγαινεις στα site να ριχνεις την ευθυνη αλλου...
Φυσικα και οι ''φοβεροι παικτες'' του αλιμου εκαναν λαθη και φυσικα αμα εχανε η ομαδα θα ειχαν ενα μεγαλο μεριδιο ευθυνης αυτοι που εκαναν τα περισσοτερα λαθη το μονο σιγουρο ειναι πως αμα κερδιζε ο πειραικος δεν θα ελεγε τιποτα για την διαιτησια και ο αλιμος θα ειχε παραπονα απο τους διαιτητες...ετσι ειναι αυτα.Η νικη φερνει χαρα και τα καλυπτει ολα και η ηττα φερνει κλαψα και γκρινια...
Και τελος θελω να κανω μια ερωτηση.Γιατι οι διαιτητες να μην θελουν τον πειραικο στην γ εθνικη και να θελουν τον αλιμο?
score
Είχα προβλέψει τα ματς φωτιά και τα αποτελέσματα με δικαίωσαν. Κρίμα γιατί υποχρεώσεις δεν με άφησαν να δω κάποιο απο αυτά.
Έχει κανείς εικόνα από το ματς του Παπάγου? Έχει βελτιωθεί τόσο η Πρέβεζα?

Σε Άλιμο, Αμαλιάδα και Πρέβεζα κρίνονται πολλά για την επόμενη αγωνιστική.
basxetball
QUOTE(sotis @ Jan 5 2009, 17:51 ) *
Και τελος θελω να κανω μια ερωτηση.Γιατι οι διαιτητες να μην θελουν τον πειραικο στην γ εθνικη και να θελουν τον αλιμο?


καταρχην φιλε αυτο που λες οτι οι διαιτητες ειναι ασχετοι εχεις δικιο...εγω δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι ευθυνεται ο αλιμος για την διαιτησια με οποιονδηποτε τροπο!!!απλα ειναι γνωστο στους μπασκετοφιλους του πειραια οτι τον πειραικο τον εχουν αχτι για διαφορους λογους που δεν ειναι της παρουσης...
οποτε ο οποιοσδηποτε μπορει να καταλαβει οτι οι ρεφ παιρνουν κατευθυνσεις...
κ αυτα δεν τα λεω μονο για φετος κ για αυτο το παιχνιδι αλλα κ για τα προηγουμενα χρονια που εχουν δει πολλα τα ματια μας κ εχουν ακουσει πολλα τα αυτια μας...
ilida
QUOTE(score @ Jan 5 2009, 18:10 ) *
Είχα προβλέψει τα ματς φωτιά και τα αποτελέσματα με δικαίωσαν. Κρίμα γιατί υποχρεώσεις δεν με άφησαν να δω κάποιο απο αυτά.
Έχει κανείς εικόνα από το ματς του Παπάγου? Έχει βελτιωθεί τόσο η Πρέβεζα?

Σε Άλιμο, Αμαλιάδα και Πρέβεζα κρίνονται πολλά για την επόμενη αγωνιστική.

Δηλαδή τι θα κριθει και τι περιμένεις να γίνει στην Αμαλιάδα;
eskanakias
QUOTE(basxetball @ Jan 5 2009, 22:44 ) *
καταρχην φιλε αυτο που λες οτι οι διαιτητες ειναι ασχετοι εχεις δικιο...εγω δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι ευθυνεται ο αλιμος για την διαιτησια με οποιονδηποτε τροπο!!!απλα ειναι γνωστο στους μπασκετοφιλους του πειραια οτι τον πειραικο τον εχουν αχτι για διαφορους λογους που δεν ειναι της παρουσης...
οποτε ο οποιοσδηποτε μπορει να καταλαβει οτι οι ρεφ παιρνουν κατευθυνσεις...
κ αυτα δεν τα λεω μονο για φετος κ για αυτο το παιχνιδι αλλα κ για τα προηγουμενα χρονια που εχουν δει πολλα τα ματια μας κ εχουν ακουσει πολλα τα αυτια μας...

φιλε παει ο καπαγερωφ επομενος οι δικαιολογιες οτι τον κυνηγανε ας τις αφησουμε καλυτερα.ο πειραικος εχει γενικοτερο προβλημα και οχι της διατησιας...
score
Αν κάνει πατάτα ο Κόροιβος την Κυριακή (πολύ δύσκολο), γίνεται από τις ομάδες που κινδυνεύουν άμμεσα. Την ομάδα την πιστεύω και πρέπει να ξαναπαίξει σύμφωνα με τις προσδοκίες που δημιούργησε στην αρχή της σαιζόν.

Στον Άλιμο παίζουν δύο ομάδες με ίδιους στόχους.

Στην Πρέβεζα αν κερδίσει η Νικόπολη, τότε η Λευκάδα θα πρέπει να αρχίσει να κάνει υπολογισμούς διαφορετικούς από αυτούς που έκανε ως τώρα.
jack d
QUOTE(karaflas @ Jan 5 2009, 02:22 ) *
ο γνωστος και ως ''ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ''?που ειναι ΠΑΙΚΤΗΣ-ΜΑΝΑΤΖΕΡ-ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ-Κ.Λ.Π?γιαυτον λες nomotheti?

αυτός που λέτε είναι ένα παιδί που κυκλοφορεί μόνο με μοντέλες,και συχνάζει στο "ROCK 'N' ROLL",της πλατείας Κολωνακίου? smiley.gif
jack d
Κώστας Κωτούλας: όπως τον έζησα
Γράφει η Μαρία Γεωργιοπούλου
05/01/2009 (23:37)

Δεν είναι από τα πιο συνηθισμένα. Εμάς μας συμβαίνει πρώτη φορά, αλλά είναι αλήθεια πως μας άρεσε και ως ιδέα, και ως κίνηση. Μια μητέρα, θέλησε να αποχαιρετήσει με τον δικό της τρόπο τον Κώστα Κωτούλα, τον παίκτη που πρόσφατα αποχώρησε από τον Κόροιβο Αμαλιάδας. Μας έστειλε μια επιστολή την οποία δημοσιεύουμε αυτούσια:
"Ως πολίτης της Αμαλιάδας, αλλά περισσότερο σαν μητέρα ενός δεκαεννιάχρονου αγοριού και ενός δεκατριάχρονου κοριτσιού, ένιωσα την ανάγκη να γράψω αυτές τις λίγες γραμμές για ένα παιδί διαμάντι, που έζησε στη πόλη μας 16 μήνες και έφυγε αφήνοντας ανεξίτηλο το σημάδι του (κατά την ταπεινή μου άποψη), τόσο ως αθλητής όσο και ως άνθρωπος.

Δεν μπορώ να μιλήσω τόσο από αθλητικής πλευράς, διότι δεν έχω την ανάλογη πείρα και εξειδίκευση, εξάλλου ο Κώστας ήρθε εδώ ήδη καταξιωμένος καλαθοσφαιριστής, από τους πιο έμπειρους ανθρώπους των κατηγοριών καλαθοσφαίρισης που είχε διατελέσει αθλητή,ς με τις επτά προηγούμενες ομάδες του.
Από πλευράς ήθους και χαρακτήρα έχω ολοκληρωμένη άποψη για εκείνον, επειδή μπήκε στο σπίτι μου και τον έζησα σαν μητέρα: Χαρακτήρας ακέραιος, άνθρωπος ισορροπημένος, παιδί κατασταλαγμένο, στοιχείο ηθικό ατομικά και κοινωνικά. Το παιδί που το βάζεις σπίτι σου και απ' την πρώτη στιγμή εύχεσαι να ήταν παιδί σου. Αλτρουιστής και ευγνώμων, όσο λίγοι άνθρωποι στην εποχή μας. Άνθρωπος που αν του προσφέρεις ένα ποτήρι νερό θα προσπαθήσει να σου εξασφαλίσει ολόκληρη πηγή. Με μια λέξη "ΛΕΒΕΝΤΗΣ", όπως στο σώμα έτσι και στη ψυχή.

Όπως ευχήθηκα και κατ' ιδίαν στον Κώστα, θέλω και τώρα να του ευχηθώ ό,τι καλύτερο για την προσωπική του ζωή και το υπόλοιπο της μπασκετικής του καριέρας και να τον ευχαριστήσω που πέρασε απ' την πόλη μας και σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα έγινε ένα μαζί μας.

Κλείνοντας θέλω να ευχηθώ στην ομάδα μπασκετ της μικρής μας πόλης, της οποίας αθλητής είναι και ο γιος μου από 5 ετών, δύο πράγματα: Πρώτον, καλή επιτυχία ολόψυχα για την παραμονής στη Γ' Εθνική και δεύτερον, μακάρι ο θεός να μας αξιώνει πάντα να φιλοξενούμε στην ομάδα αθλητές με το ήθος και την αγωνιστικότητα του Κώστα Κωτούλα, του Σωτήρη Καλαπανίδα, του Παναγιώτη Χατζηνικολάου, του Θέμη Παπαβλασσόπουλου, είναι τα παιδιά που μπήκαν σπίτι μου. Οι υπόλοιποι "ξένοι" αθλητές μας ας με συγχωρήσουν, γιατί δεν μπορώ να έχω προσωπική άποψη".

Το μόνο που θα θέλαμε να σημειώσουμε, είναι πως πολλές φορές το ταξίδι για την Ιθάκη είναι σημαντικότερο από τον προορισμό. Το μπάσκετ είναι η αφορμή για να κάνουμε φίλους, για να γνωρίσουμε ανθρώπους. Κι όπως φαίνεται στην Αμαλιάδα, το ταξίδι άξιζε τον κόπο.
www.basketblog.gr



ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΖΗΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ,την πρώτη μας χρονιά στη Γ'εθνική,ΠΡΟΣΥΠΟΓΡΑΦΟΥΜΕ το παραπάνω κείμενο.ΚΩΣΤΑ ΚΩΤΟΥΛΑ, ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ! 77.gif
poseidon70
κανένα νέο για γιάννενα έχουμε? έμαθα ότι πλακώθηκαν οι παίχτες μεταξύ τους... ο πειραικός είναι ιστορική ομάδα και πρέπει να μείνει κατηγορία... στην καρυφή τι θα γίνει? η κεφαλονιά τηα ανέβει??
traxonas
QUOTE(poseidon70 @ Jan 6 2009, 23:04 ) *
κανένα νέο για γιάννενα έχουμε? έμαθα ότι πλακώθηκαν οι παίχτες μεταξύ τους...

Φημολογειται οτι διαλυονται και πιθανον να μην κατεβουν την Κυριακη στον αλιμο!
Ξερει κανεις κατι σιγουρο;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.