Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 1ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Augmon
Το καράβι έχει μπατάρει και δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν τιμωρήσουν με 2 αγωνιστικές τους παίκτες δηλαδή Λευκάδα και Μάνη(για γέλια) και θαχουμε και άλλα σκηνικά.Παιδιά εγώ όλα αυτά τα είχα πει τα κάννανε όλα όπως με τον καυμένο τον Αστέρα.Δωσανε λεφτά πολλά και οι μάνατζερ φέρανε μισθοφόρους που είναι πολύ χειρότεροι από πολλούς που παίζανε πέρυσι.Είχα πει και για 15 νίκες αλλά δεν το πολυβλέπω. Ο ήλιδας που είναι να μας πει τώρα τι φταίει 68.gif 68.gif
frits
QUOTE(Augmon @ Dec 19 2008, 12:57 ) *
Το καράβι έχει μπατάρει και δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν τιμωρήσουν με 2 αγωνιστικές τους παίκτες δηλαδή Λευκάδα και Μάνη(για γέλια) και θαχουμε και άλλα σκηνικά.Παιδιά εγώ όλα αυτά τα είχα πει τα κάννανε όλα όπως με τον καυμένο τον Αστέρα.Δωσανε λεφτά πολλά και οι μάνατζερ φέρανε μισθοφόρους που είναι πολύ χειρότεροι από πολλούς που παίζανε πέρυσι.Είχα πει και για 15 νίκες αλλά δεν το πολυβλέπω. Ο ήλιδας που είναι να μας πει τώρα τι φταίει 68.gif 68.gif

επρεπε να παρουν τον δελαρτα 1.
godfather
QUOTE(kaukasios @ Dec 18 2008, 02:53 ) *
απο οτι ξερω ειχε χιαστους.νονιζω ειχε αποκτηθει λιγο πριν αρχισει το πρωταθλημα, εκανε αποθεραπεια και τωρα ξεκινησε να παιζει.

Το θέμα είναι απ' όσο ξέρω ότι είχε αποκτηθεί από τον Σπόρτιγκ πρώτα...
ilida
QUOTE(godfather @ Dec 19 2008, 22:20 ) *
Το θέμα είναι απ' όσο ξέρω ότι είχε αποκτηθεί από τον Σπόρτιγκ πρώτα...

Είχε συμφωνήσει και είχε υπογράψει από τον Ιούλιο με Κόροιβο απλά περίμεναν όλοι να δούν την εξέλιξη της υγείας τους.Απογοητευμένος από αυτό είχε κάνει συζητήσεις και με άλλες ομάδες διότι ο Κόροιβος δεν προχωρούσε την έκδοση του δελτίου λέγοντας στην Ομοσπονδία να περιμένει.....


QUOTE(Augmon @ Dec 19 2008, 12:57 ) *
Το καράβι έχει μπατάρει και δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν τιμωρήσουν με 2 αγωνιστικές τους παίκτες δηλαδή Λευκάδα και Μάνη(για γέλια) και θαχουμε και άλλα σκηνικά.Παιδιά εγώ όλα αυτά τα είχα πει τα κάννανε όλα όπως με τον καυμένο τον Αστέρα.Δωσανε λεφτά πολλά και οι μάνατζερ φέρανε μισθοφόρους που είναι πολύ χειρότεροι από πολλούς που παίζανε πέρυσι.Είχα πει και για 15 νίκες αλλά δεν το πολυβλέπω. Ο ήλιδας που είναι να μας πει τώρα τι φταίει 68.gif 68.gif

Μου αρέσει που ασχολείστε με τον Κόροιβο όλοι.Τσάμπα διαφήμιση , καλό αυτό!!Ο Πρώτος και Βασικός στόχος του Κοροίβου ήταν ,είναι και θα είναι για φέτος η παραμονή στην κατηγορία.Ηταν κάτι που είχε ειπωθεί από τον Αύγουστο.
Ξεχνάτε εύκολα όμως ότι ο Κόροιβος έχασε με τους πρωτοπόρους εκτός έδρας μέσα στο Αργος και στο Πέραμα στον πόντο και μέσα στην Αμαλιάδα από Αγία Παρασκευή και Κεφαλλονιά με τον τρόπο που έχασε.
profitisilias9
QUOTE(ilida @ Dec 20 2008, 15:54 ) *
Μου αρέσει που ασχολείστε με τον Κόροιβο όλοι.Τσάμπα διαφήμιση , καλό αυτό!!Ο Πρώτος και Βασικός στόχος του Κοροίβου ήταν ,είναι και θα είναι για φέτος η παραμονή στην κατηγορία.Ηταν κάτι που είχε ειπωθεί από τον Αύγουστο.
Ξεχνάτε εύκολα όμως ότι ο Κόροιβος έχασε με τους πρωτοπόρους εκτός έδρας μέσα στο Αργος και στο Πέραμα στον πόντο και μέσα στην Αμαλιάδα από Αγία Παρασκευή και Κεφαλλονιά με τον τρόπο που έχασε.


Ενα λεπτό! Εσύ δεν είσαι που μας έλεγες κατά τον Σεπτέμβρη, ότι ο Κόροιβος θα τερματίσει στην πρώτη πεντάδα;
kou kou
QUOTE (basketball lover @ Dec 18 2008, 17:09 ) *
11η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
21/12/08 18:00 ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ - ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ 1ευκολα
21/12/08 12:00 ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. 1πολυ ευκολα.ενας Καρλαύτης δε φερνει την ανοιξη...(με το μπαμπα μαζι,ισως)
21/12/08 17:00 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ - ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ 1 οπωσδηποτε
21/12/08 18:00 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΠ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 1 ακομη πιο ευκολα
21/12/08 17:00 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ - ΑΣ ΜΑΝΗΣ 20 - 0
21/12/08 17:00 ΑΡΓΟΥΣ ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ το ντερμπακι ασσος.η πληρεστερη ομαδα στον ομιλο
21/12/08 12:00 ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ βλεπω να σκαει το 2 εδω...



ntermpi se argos kai kefalonia...sumfwnw me tis problepseis sou pantws to kronos-peiraikos min to thewreis kai polu eukola asso...
FANTOM
QUOTE (kou kou @ Dec 20 2008, 20:53 ) *
ntermpi se argos kai kefalonia...sumfwnw me tis problepseis sou pantws to kronos-peiraikos min to thewreis kai polu eukola asso...

ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ - ΜΠΛΑ ΒΛΑΠΤΕΙ !!!!
ΟΙ ΑΣΣΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ !!!!
ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΒΛΕΠΕ ΠΕΡΑΜΑ - ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΑΤΣΑΚΙΑ ΕΤΣΙ !!!!
ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ !!!!
ilida
QUOTE(profitisilias9 @ Dec 20 2008, 18:18 ) *
Ενα λεπτό! Εσύ δεν είσαι που μας έλεγες κατά τον Σεπτέμβρη, ότι ο Κόροιβος θα τερματίσει στην πρώτη πεντάδα;

Προφήτη εξάδα είχα πει εαν θυμαμαι καλά.Υπαρχουν και ατυχίες όμως.
panosak
QUOTE(kaukasios @ Dec 19 2008, 02:07 ) *
Η εφορία μπάσκετ του Κοροίβου θα αποφασίσει μέχρι τη Δευτέρα για την τιμωρία των Κωτούλα-Καλαπανίδα, οι οποίοι την περασμένη εβδομάδα είχαν φραστικό επεισόδιο με τον τεχνικό της ομάδας, Βασίλη Νιπεργιάλη.

ειμαι απο ιεραπετρα κι επειδη και τα δυο παιδια επαιξαν στην ομαδα μας προπερσι αδυνατω να κατανοησω τι πραγματικα συμβαινει στην Αμαλιάδα...
εμεις δεν θελαμε να φυγει κανενας απο τους δυο...
για τον δε Κωτουλα η ομαδα της Αμαλιαδας εκανε το καλοκαιρι του 07 ιδιαιτερα δελεαστικη προσφορα και μαλιστα στο τοπικο για να τον δελεασει και να μας αφησει...ας πουμε δεν τον ηξεραν και τον τιμολογησαν υψηλα...τοτε γιατι τον κρατησαν δευτερη χρονια????????????
περα απ'αυτα το παιδι ειναι 100% επαγγελματιας, δεν δημιουργησε ποτε προβλημα, δεν αντιμιλησε , δεν τσακωθηκε με κανενα , και επειδη δεν ειχαμε και πολλους παικτες πολλες φορες επαιξε τραυματιας...
βεβαια δεν ηταν ο πιο σταθερος παικτης αλλα ειχε βαλει αθορυβες τριανταρες , ειχε βοηθησει πολυ στα ρυμπαουντ , ειχε βαλει νικητηρια καλαθια , και γενικα ειχε πολυ καλη παρουσία...
ο δε Καλαπανιδας ηταν η ψυχη της ομαδας , μοναδικο παθος , απιστευτη βρωμικη δουλεια που δεν καταγραφεται στα στατιστικα , πρωτος σε ρυμπαουντ , πρωτος σε ασσιστ... μεγαλη δυναμη...
τωρα αν τον πηρες για να βαζει τριαντα ποντους πηρες λαθος παικτη...
Και παμε στο οικονομικο...Η οποια συμφωνια φανταζομαι εγινε μεσω μανατζερ...εδω νομιζω οτι ισχυει το μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται...
Δεν εχω τιποτα με την Αμαλιαδα και με τη διοικηση της αλλα νιωθω οτι τα παιδια βαλονται και δεν αξιζουν τετοια συμπεριφορα...
kostas66
QUOTE(ilida @ Dec 20 2008, 22:01 ) *
Προφήτη εξάδα είχα πει εαν θυμαμαι καλά.Υπαρχουν και ατυχίες όμως.

το να διωξει ενας προπονητης η η διοικηση καποιους παιχτες οσο καλοι και ναειναι, εοναι δικαιωματους και καλα κανουν , γιατι στο τελος ολοι θα κριθουν, και θα αναλαβουν τις ευθυνες αν κανανε λαθος η τα ευσημα αν κανανε καλα, αλλα αδερφε μην βαζεις τι χερι σου στην φωτια για το οικονομικο της ομαδος,το θεμα ειναι σε καθε αποχωρηση να παιρνουν οι παιχτες αυτα που δικαιουντε και να φευγουν φιλικα οχι με εξωδικα
Basket-time
QUOTE(kostas66 @ Dec 21 2008, 11:32 ) *
το να διωξει ενας προπονητης η η διοικηση καποιους παιχτες οσο καλοι και ναειναι, εοναι δικαιωματους και καλα κανουν , γιατι στο τελος ολοι θα κριθουν, και θα αναλαβουν τις ευθυνες αν κανανε λαθος η τα ευσημα αν κανανε καλα, αλλα αδερφε μην βαζεις τι χερι σου στην φωτια για το οικονομικο της ομαδος,το θεμα ειναι σε καθε αποχωρηση να παιρνουν οι παιχτες αυτα που δικαιουντε και να φευγουν φιλικα οχι με εξωδικα



Δεν είναι πάντως λογική αυτή....Δικαιωμά τους μπορεί να είναι,αλλά σε καμία περίπτωση δεν συμφωνώ με το ''καλά κάνουν'' που γράφεις...

''Απλά η τακτική στην ''επαρχεία'' και όχι μόνο για να είμαστε δίκαιοι είναι αφού δούμε κάποια άσχημα πράγματα και με τη πρώτη στραβή να διώξουμε παίχτες,να γίνουν μειώσεις κτλ κτλ

Έχεουν γίνει και αλλού αυτά και δυστυχώς για μένα φίλε Κώστα ΔΕΝ πρέπει να γίνονται
Basket-time
QUOTE(Basket-time @ Dec 21 2008, 11:53 ) *
Δεν είναι πάντως λογική αυτή....Δικαιωμά τους μπορεί να είναι,αλλά σε καμία περίπτωση δεν συμφωνώ με το ''καλά κάνουν'' που γράφεις...

''Απλά η τακτική στην ''επαρχεία'' και όχι μόνο για να είμαστε δίκαιοι είναι αφού δούμε κάποια άσχημα πράγματα και με τη πρώτη στραβή να διώξουμε παίχτες,να γίνουν μειώσεις κτλ κτλ

Έχεουν γίνει και αλλού αυτά και δυστυχώς για μένα φίλε Κώστα ΔΕΝ πρέπει να γίνονται



Πήγα να ''φτιάξω'' κάτι λαθάκια που έκανα αλλά δεν τα κατάφερα... sad.gif

Και να πω ότι αυτό το έγραψα όχι για το θέμα του Κόροιβου αλλά με αφορμή αυτό...

Και κάτι τελευταίο.Οι ομάδες δεν καταλαβαίνουν ότι το να δημιουργούνται τέτοια θέματα δεν κάνει καλό σε κανέναν και σε καμία πλευρά.Αυτά συζητιούνται μεταξύ των παικτών,από ανθρώπους που τους αρέσει το μπάσκετ,από άτομα που είναι στο χώρο.
Και όλα αυτά έχουν και επιπτώσεις...

GIASOY
QUOTE(panosak @ Dec 21 2008, 00:18 ) *
ειμαι απο ιεραπετρα κι επειδη και τα δυο παιδια επαιξαν στην ομαδα μας προπερσι αδυνατω να κατανοησω τι πραγματικα συμβαινει στην Αμαλιάδα...
εμεις δεν θελαμε να φυγει κανενας απο τους δυο...
για τον δε Κωτουλα η ομαδα της Αμαλιαδας εκανε το καλοκαιρι του 07 ιδιαιτερα δελεαστικη προσφορα και μαλιστα στο τοπικο για να τον δελεασει και να μας αφησει...ας πουμε δεν τον ηξεραν και τον τιμολογησαν υψηλα...τοτε γιατι τον κρατησαν δευτερη χρονια????????????
περα απ'αυτα το παιδι ειναι 100% επαγγελματιας, δεν δημιουργησε ποτε προβλημα, δεν αντιμιλησε , δεν τσακωθηκε με κανενα , και επειδη δεν ειχαμε και πολλους παικτες πολλες φορες επαιξε τραυματιας...
βεβαια δεν ηταν ο πιο σταθερος παικτης αλλα ειχε βαλει αθορυβες τριανταρες , ειχε βοηθησει πολυ στα ρυμπαουντ , ειχε βαλει νικητηρια καλαθια , και γενικα ειχε πολυ καλη παρουσία...
ο δε Καλαπανιδας ηταν η ψυχη της ομαδας , μοναδικο παθος , απιστευτη βρωμικη δουλεια που δεν καταγραφεται στα στατιστικα , πρωτος σε ρυμπαουντ , πρωτος σε ασσιστ... μεγαλη δυναμη...
τωρα αν τον πηρες για να βαζει τριαντα ποντους πηρες λαθος παικτη...
Και παμε στο οικονομικο...Η οποια συμφωνια φανταζομαι εγινε μεσω μανατζερ...εδω νομιζω οτι ισχυει το μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται...
Δεν εχω τιποτα με την Αμαλιαδα και με τη διοικηση της αλλα νιωθω οτι τα παιδια βαλονται και δεν αξιζουν τετοια συμπεριφορα...

φιλαρακο οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος.Για να τους τιμωρησει η ομαδα καποιος σοβαρος λογος θα υπαρχει . Δεν ξυπνησαν ξαφνικα μια μερα στην διοικηση και ειπαν σημερα θα τιμωρησουμε Κωτουλα Καλαπανιδα.Την διαδρομη του καθενος η διοικηση και ο προπονητης την γνωριζουν πολυ καλα, καθως και για πιο λογο αποκτηθηκαν. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι η διαδρομη του καθενος εξασφαλιζει τον καθενα για οτι κανει , ουτε οτι δεν υποπεφτει σε λαθη και παραπτωματα. Το Μπασκετ ειναι ενα αθλημα με δυναμικη γι αυτο πρεπει καθημερινα να δειχνεις αυτο που εισαι στο γηπεδο. Αλοιμονο σε οποιον πιστευει οτι με την διαδρομη του και μονο θα εχει ασυλια για την υπολοιπη καριερα του.
Μην τα αναγαγεται ολα σε θεματα οικονομικα υπαρχουν καποιες φορες θεματα και κανονες ηθικης τα οποια ειναι ανυπερβλητα. Αυτα ειναι πιο σοβαρα για να λειτουργησει μια ομαδα.
kostas66
QUOTE(Basket-time @ Dec 21 2008, 09:53 ) *
Δεν είναι πάντως λογική αυτή....Δικαιωμά τους μπορεί να είναι,αλλά σε καμία περίπτωση δεν συμφωνώ με το ''καλά κάνουν'' που γράφεις...

''Απλά η τακτική στην ''επαρχεία'' και όχι μόνο για να είμαστε δίκαιοι είναι αφού δούμε κάποια άσχημα πράγματα και με τη πρώτη στραβή να διώξουμε παίχτες,να γίνουν μειώσεις κτλ κτλ

Έχεουν γίνει και αλλού αυτά και δυστυχώς για μένα φίλε Κώστα ΔΕΝ πρέπει να γίνονται

φιλε το ιδανικο ειναι αυτο που γραφεις ςσυ αλλα δεν ειναι εφικτο, ειπα οτι καλα κανουν γιατι ητε τι θελουμε ητε οχι αυτοι εχουν το καρπουζι και το μαχαιρι αλλα ειπα ολοι κρινονται, και οπως πολυ σωστα εσυ γραφεις παρακατω τετοιες κινησεις εχουν επιπτωσεις φερεγγυοτητας στο μελλον θα κριθουν, πρεπει ομως και το τονιζω τα διαζυγια για οποιοδηποτε λογο να μην εχουν σαν αιτια να του φαμε τα λεφτα πρεπει να παρει οτι δικαιουτε και απο οτι ξερω στην συγκεκριμανη ομαδα οι συγκεκριμενοι παιχτες ζητουν μονο οτι δικαιουνται και να χωρισουν φιλικα
kaukasios
κεφαλονια-παπαγος 80-69 και κρονος-πειραικος 82-52
kou kou
QUOTE(kaukasios @ Dec 21 2008, 16:58 ) *
κεφαλονια-παπαγος 80-69 και κρονος-πειραικος 82-52



QUOTE(kaukasios @ Dec 21 2008, 16:58 ) *
κεφαλονια-παπαγος 80-69 και κρονος-πειραικος 82-52



nikise kai to argos ti lefkada
kou kou
QUOTE(FANTOM @ Dec 20 2008, 21:17 ) *
ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ - ΜΠΛΑ ΒΛΑΠΤΕΙ !!!!
ΟΙ ΑΣΣΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ !!!!
ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΒΛΕΠΕ ΠΕΡΑΜΑ - ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΑΤΣΑΚΙΑ ΕΤΣΙ !!!!
ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ !!!!




telika filaraki ta apotelesmata katsane opws problepsame oloi...
kesariani 4ever
Παιδια καλημερα.Τελικα μου φαινεται οτι οι προβλεψεις που ειχα κανει πριν απο καιρο βγαινουν αληθινες.Η ομαδα που θα κοψει πρωτη το νημα θα ειναι το ΑΡΓΟΣ.Ειναι πολυ σοβαρη ομαδα δεν γκελαρει σε χαζα παιχνιδια και εχει βγαλει πολυ δυσκολο προγραμμα ισως το δυσκολοτερο απο ολες τις ομαδες.Απο εκει και περα η ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ δεν πειθει το ΠΕΡΑΜΑ εχει βγαλει ευκολο προγραμμα αλλα εχει μεινει πισω με χαζη ηττα απο ΠΕΙΡΑΙΚΟ η ΛΕΥΚΑΔΑ ειναι για εμενα ισως η δευτερη καλυτερη ομαδα της κατηγοριας αλλα δυσκολα θα ακολουθησει το ρυθμο του ΑΡΓΟΥΣ και η ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ που οπως εχουμε αναφερει η περιπτωση της χρειαζεται αμεση θεραπεια(πολυ καλη ομαδα αλλα με νοοτροπια ηττημενου).ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ.

Περιμενω τις δικες σας αποψεις(ειτε συμφωνειτε ειτε διαφωνειτε).
score
Έχω την τύχη να έχω δει φέτος όλες τις ομάδες του ομίλου στα αθηναικά κυρίως παιχνίδια. Κατά την γνώμη μου το προβάδισμα του Άργους είναι μεγάλο βαθμολογικά. Κρίνοντας όμως από το μπασκετ που παίζουν, θεωρώ ότι η κατάταξη θα έπρεπε να είναι
1. Πέραμα
2. Κεφαλονιά
3. Άργος
4. Λευκάδα
Η Λευκάδα όμως αλλάζει προπονητή την στιγμή που η Αγία βρίσκει χρόνο να γίνει καλύτερη...
Τα Γιάννενα θα βελτιώσουν κι άλλο τη θέση τους.
από εκεί και μετά ο κακός χαμός. Εκτός από Μάνη, Κρανίδι και Ναύπλιο που από ό,τι φαίνεται αποχαιρετούν την κατηγορία, άλλους τρεις θα πάρει η μπάλα.
poseidon70
QUOTE(score @ Dec 22 2008, 17:22 ) *
Έχω την τύχη να έχω δει φέτος όλες τις ομάδες του ομίλου στα αθηναικά κυρίως παιχνίδια. Κατά την γνώμη μου το προβάδισμα του Άργους είναι μεγάλο βαθμολογικά. Κρίνοντας όμως από το μπασκετ που παίζουν, θεωρώ ότι η κατάταξη θα έπρεπε να είναι
1. Πέραμα
2. Κεφαλονιά
3. Άργος
4. Λευκάδα
Η Λευκάδα όμως αλλάζει προπονητή την στιγμή που η Αγία βρίσκει χρόνο να γίνει καλύτερη...
Τα Γιάννενα θα βελτιώσουν κι άλλο τη θέση τους.
από εκεί και μετά ο κακός χαμός. Εκτός από Μάνη, Κρανίδι και Ναύπλιο που από ό,τι φαίνεται αποχαιρετούν την κατηγορία, άλλους τρεις θα πάρει η μπάλα.


Θα συμφωνήσω μαζί σου...με μία μόνη επιφύλαξη την Κεφαλονιά που πιστεύω ότι μπορεί να παίξει πολύ καλύτερα από όσο έχει δείξει μέχρι τώρα.
Είπες ότι η Λευκάδα αλλάζει προπονητή? Ακούστηκε κάτι τέτοιο?
frits
QUOTE(poseidon70 @ Dec 22 2008, 20:53 ) *
Θα συμφωνήσω μαζί σου...με μία μόνη επιφύλαξη την Κεφαλονιά που πιστεύω ότι μπορεί να παίξει πολύ καλύτερα από όσο έχει δείξει μέχρι τώρα.
Είπες ότι η Λευκάδα αλλάζει προπονητή? Ακούστηκε κάτι τέτοιο?

τσολακης πηγε ολυμπιαδα
basxetball
QUOTE(score @ Dec 22 2008, 17:22 ) *
Έχω την τύχη να έχω δει φέτος όλες τις ομάδες του ομίλου στα αθηναικά κυρίως παιχνίδια. Κατά την γνώμη μου το προβάδισμα του Άργους είναι μεγάλο βαθμολογικά. Κρίνοντας όμως από το μπασκετ που παίζουν, θεωρώ ότι η κατάταξη θα έπρεπε να είναι
1. Πέραμα
2. Κεφαλονιά
3. Άργος
4. Λευκάδα
Η Λευκάδα όμως αλλάζει προπονητή την στιγμή που η Αγία βρίσκει χρόνο να γίνει καλύτερη...
Τα Γιάννενα θα βελτιώσουν κι άλλο τη θέση τους.
από εκεί και μετά ο κακός χαμός. Εκτός από Μάνη, Κρανίδι και Ναύπλιο που από ό,τι φαίνεται αποχαιρετούν την κατηγορία, άλλους τρεις θα πάρει η μπάλα.


θα διαφωνησω μαζι σου φιλε μου,για μενα παει καπως ετσι
1)αργος (δικαιοτατα ειναι στην νο 1 θεση)
2)λευκαδα (νομιζω οτι σαν ομαδα ειναι ισως η καλυτερη ολων)
3)περαμα (στηριζεται σε 2-3 παιχτες κυριως)
4)κεφαλονια (σε 2 ματς που τους εχω δει με θεωρητικα πιο αδυναμες ομαδες κερδισαν λογω λαθων σε σημαντικα σημεια των παιχνιδιων απο τους αντιπαλους κ οχι απο δικια τους ικανοτητα-στα εκτος εδρας ειναι καπως μετριοι)
για τις αλλες ομαδες που γραφεις συμφωνουμε smiley.gif
sotis
QUOTE(GIASOY @ Dec 21 2008, 10:51 ) *
φιλαρακο οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος.Για να τους τιμωρησει η ομαδα καποιος σοβαρος λογος θα υπαρχει . Δεν ξυπνησαν ξαφνικα μια μερα στην διοικηση και ειπαν σημερα θα τιμωρησουμε Κωτουλα Καλαπανιδα.Την διαδρομη του καθενος η διοικηση και ο προπονητης την γνωριζουν πολυ καλα, καθως και για πιο λογο αποκτηθηκαν. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι η διαδρομη του καθενος εξασφαλιζει τον καθενα για οτι κανει , ουτε οτι δεν υποπεφτει σε λαθη και παραπτωματα. Το Μπασκετ ειναι ενα αθλημα με δυναμικη γι αυτο πρεπει καθημερινα να δειχνεις αυτο που εισαι στο γηπεδο. Αλοιμονο σε οποιον πιστευει οτι με την διαδρομη του και μονο θα εχει ασυλια για την υπολοιπη καριερα του.
Μην τα αναγαγεται ολα σε θεματα οικονομικα υπαρχουν καποιες φορες θεματα και κανονες ηθικης τα οποια ειναι ανυπερβλητα. Αυτα ειναι πιο σοβαρα για να λειτουργησει μια ομαδα.


Αμα μια ομαδα θέλει να βάλει πρόστιμο η να αναγκάσει κάποιους παίκτες να φύγουν μπορεί να το κάνει με τον γνωστό σε όλους μας πόλεμο νευρων. Αυτός μπορεί να ξεκινήσει με την συμπεριφορα του προπονητή και να συνεχιστεί με την συμπεριφορα των παραγόντων,οσοι παιζουν ή έχουν παίξει μπάσκετ το γνωρίζουν παρα πολύ καλα! Αρα βρίσκω λογικό να αντέδρασαν οι αθλητές αφου μάλλον τους περίμεναν στην γωνία!
gallis
[quote name='score' date='Dec 22 2008, 17:22 ' post='257755']
Έχω την τύχη να έχω δει φέτος όλες τις ομάδες του ομίλου στα αθηναικά κυρίως παιχνίδια. Κατά την γνώμη μου το προβάδισμα του Άργους είναι μεγάλο βαθμολογικά. Κρίνοντας όμως από το μπασκετ που παίζουν, θεωρώ ότι η κατάταξη θα έπρεπε να είναι
1. Πέραμα
2. Κεφαλονιά
3. Άργος
4. Λευκάδα
Η Λευκάδα όμως αλλάζει προπονητή την στιγμή που η Αγία βρίσκει χρόνο να γίνει καλύτερη...
Τα Γιάννενα θα βελτιώσουν κι άλλο τη θέση τους.
από εκεί και μετά ο κακός χαμός. Εκτός από Μάνη, Κρανίδι και Ναύπλιο που από ό,τι φαίνεται αποχαιρετούν την κατηγορία, άλλους τρεις θα πάρει η μπάλα.



αυτο γιατι το λες...?
η κεφαλονια και το περαμα παιζει καλυτερο βασκετ..?τοτε γιατι ειναι πρωτο?επειδη μηπως ειναι τυχερο..??
ας σοβαρευτουμε λιγακι..εχει περασει μεσα απο ΠΕΡΑΜΑ-ΑΓΙΑ-ΓΙΑΝΝΕΝΑ και εχει κερδισει και την λευκαδα εντος..που την εχει εξω πολυ αργα. Μονο απο την κεφαλονια εχει χασει και αυτη την εχει μεσα στο β' γυρο..!
Βασικα ολα τα derdy τα εχει μεσα στο 2ο γυρο..οποτε εξαρταται απο αυτη τη θα κανει.
Και απ'οσο εχω δει εχει και καλο προγραμμα τις επομενεσ 3 αγωνιστικες με ΝΑΥΠΛΙΟ-ΜΑΝΗ-ΚΡΑΝΙΔΙ οταν οι αλλοι θα παιζουν DERBY
score
Δεν είπα ότι δεν μου αρέσει το Αργος. Απλώς οι άλλοι δύο μου αρέσουν περισότερο. Εξάλλου η προσέγγιση είναι υποκειμενική, από την στιγμή που ο πίνακας γράφει τα βαθμουλάκια. Πιστεύω ότι κάθε μια από τις τρεις ομάδες έχει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Κάθε μια από τις τρεις (και κάτω από προυποθέσεις τέσσερις) θα μπορούσε να πάρει το πρωτάθλημα. Το Άργος κατάφερε να αποκτήσει πλεονέκτημα σοβαρό και μπράβο του. Πιστεύω ότι αντιμετωπίζουν τα παιχνίδια πιό σοβαρά και με περισότερο πάθος από τους άλλους, και γι αυτό δείχνουν ότι θα βγούν. Αλλά δεν μπορείς να παραβλέψεις το βάθος που έχει και την ένταση με την οποία παίζει το Πέραμα. Δεν μπορείς να παραβλέψεις την πίεση που ασκούν και την εμπειρία που έχουν οι παίκτες της Κεφαλονιάς. Στο κομάτι της τακτικής η κατηγορία είναι άσ' τα να πάνε. Γι αυτό το Άργος με 6-7 παιδιά που ξέρουν τι ζητάνε και το πιστεύουν, έχει ξεχωρίσει.

Και να μην ξεχνάς ότι με Πέραμα, Παπάγου και Κόροιβο οι νίκες του Άργους ήταν οριακές.
Α, νομίζω ότι είμαι αρκετά σοβαρός...
profitisilias9
Παρελθόν από τον Κόροιβο ο Κοτούλας, τη γλίτωσε με πρόστιμο ο Καλαπανίδας, για το φραστικό επεισόδιο που είχαν με τον προπονητή τους Βασίλη Νιπεργιάλη.
score
Ο Τσολάκης άφησε την Λευκάδα και ανακοινώθηκε από την Ολυμπιάδα. Ξέρει κανείς ποιός θα αναλάβει στην Λευκάδα? Μαθηματικά η Λευκάδα έχει ακόμα ελπίδες (έχει και το υλικό) να βγει, οπότε η επιλογή μπορεί να κάνει διαφορά.
ona1
QUOTE(score @ Dec 24 2008, 16:51 ) *
Ο Τσολάκης άφησε την Λευκάδα και ανακοινώθηκε από την Ολυμπιάδα. Ξέρει κανείς ποιός θα αναλάβει στην Λευκάδα? Μαθηματικά η Λευκάδα έχει ακόμα ελπίδες (έχει και το υλικό) να βγει, οπότε η επιλογή μπορεί να κάνει διαφορά.


Ακομα δεν εχουν βρει αντικαταστάτη αλλά θα γίνει πολύ συντομα. Ήδη ειναι στις κουβέντες με κάποιους προπονητές αλλά η τελική απόφαση δεν έχει παρθεί ακομα. θα σας ενημερώσω σχετικά.
frits
QUOTE(ona1 @ Dec 25 2008, 12:23 ) *
Ακομα δεν εχουν βρει αντικαταστάτη αλλά θα γίνει πολύ συντομα. Ήδη ειναι στις κουβέντες με κάποιους προπονητές αλλά η τελική απόφαση δεν έχει παρθεί ακομα. θα σας ενημερώσω σχετικά.

το γιατρα θελουν αλλα δεν νομιζω να παει λογω ρογδακη.

QUOTE(profitisilias9 @ Dec 24 2008, 16:01 ) *
Παρελθόν από τον Κόροιβο ο Κοτούλας, τη γλίτωσε με πρόστιμο ο Καλαπανίδας, για το φραστικό επεισόδιο που είχαν με τον προπονητή τους Βασίλη Νιπεργιάλη.

χρονια πολλα .
spyros diamantopoulos
QUOTE(basxetball @ Dec 23 2008, 02:12 ) *
θα διαφωνησω μαζι σου φιλε μου,για μενα παει καπως ετσι
1)αργος (δικαιοτατα ειναι στην νο 1 θεση)
2)λευκαδα (νομιζω οτι σαν ομαδα ειναι ισως η καλυτερη ολων)
3)περαμα (στηριζεται σε 2-3 παιχτες κυριως)
4)κεφαλονια (σε 2 ματς που τους εχω δει με θεωρητικα πιο αδυναμες ομαδες κερδισαν λογω λαθων σε σημαντικα σημεια των παιχνιδιων απο τους αντιπαλους κ οχι απο δικια τους ικανοτητα-στα εκτος εδρας ειναι καπως μετριοι)
για τις αλλες ομαδες που γραφεις συμφωνουμε smiley.gif

Επειδη ετυχε να εχουμε παιξει φιλικο(αενκ)με τους 3 απο τους 4(πλην περαματος)θα ηθελα να πω κ
εγω τη γνωμη μου επι του θεματος που ανοιξατε...πρωτον αδιαφιλονικητο φαβορι βασει προγραμματος
ειναι το αργος με ολα τα ντερμπι μεσα κ με το μεγαλο διπλο στο περαμα που κανεις αλλος δεν θα κανει...
το περαμα φαινοταν οτι δεν πατουσε πολυ καλα τις τελευταιες αγωνιστικες κ παντα μια αλλαγη γινεται
προς το καλυτερο,ετσι ηρθε ντινος καλαμπακος...ο οποιος εχει τεραστια ικανοτητα στην αλλαγη ψυχολογιας
των παιχτων του,με τον δικο του τροπο...το αργος ειναι πολυ σφιχτη κ δεμενη ομαδα δυσκολοκαταβλητη
με παιδια που ξερουν τα κατατοπια της κατηγοριας(προκος,μπελλης,χαραλαμπακης κ λοιποι)...κεφαλλονια
εχει κανει καποια απιστευτα ματς κ γυρισε 2 απιθανα ματς στην παραταση τα οποια της εδωσαν παραταση ζωης
στο κηνυγι της πρωτιας...κ για την λευκαδα εχω ακουσει καλα λογια αν κ τωρα με το νεο προπονητη(ποιος??)
δεν ξερω τι θα γινει...αν ειναι γιατρας θα παιξουν ακομα καλυτερα...καλη συνεχεια...
υ.γ.εχω ξαναπει οτι υποστηριζω περαμα για ανοδο...τωρα που ηρθε κ ντινος πιο πολυ...
υ.γ.2.ροιδης το ματωσε κ με τριποντουρα κιολας???χοντρο...
profitisilias9
QUOTE(score @ Dec 24 2008, 16:51 ) *
Ο Τσολάκης άφησε την Λευκάδα και ανακοινώθηκε από την Ολυμπιάδα. Ξέρει κανείς ποιός θα αναλάβει στην Λευκάδα? Μαθηματικά η Λευκάδα έχει ακόμα ελπίδες (έχει και το υλικό) να βγει, οπότε η επιλογή μπορεί να κάνει διαφορά.


Ο Γιατράς μάλλον αρνείται (με βαριά καρδιά πάντως!).
frits
δεν παει ο γιατρας μαλον εμεινε στην εαπ
score
Τελικά στην Λευκάδα ποιός θα προπονήσει? Ή θα μαζευτούν όταν βρουν προπονητή?
mpasketikos
Παρελθόν ο Κωτούλας
Της Λίλης Ροδανάκη
28/12/2008 (18:15)

Στη διακοπή του συμβολαίου του Κώστα Κωτούλα μέχρι το τέλος της σεζόν προχώρησε ο Κόροιβος. Η ομάδα της Αμαλιάδας θεώρησε ότι ο 29χρονος γκαρντ υπέπεσε σε πειθαρχικό παράπτωμα όταν πριν περίπου δύο εβδομάδες είχε φραστικό επεισόδιο με τον προπονητή του Βασίλη Νιπεργιάλη.

Σε αυτό ενεπλάκη και ο Σωτήρης Καλαπανίδας, ο οποίος όμως τη… γλίτωσε, αφού οι ιθύνοντες του συλλόγου του επέβαλαν χρηματικό πρόστιμο.
www.basketblog.gr
??????????????
Στην Ιεράπετρα,πρόπερσι,ουδέποτε δημιούργησαν πρόβλημα.Αντιθέτως,ήταν από τα πιο αγαπητά παιδιά στην μικρή κοινωνία μας...
sotis
QUOTE(mpasketikos @ Dec 29 2008, 13:57 ) *
Παρελθόν ο Κωτούλας
Της Λίλης Ροδανάκη
28/12/2008 (18:15)

Στη διακοπή του συμβολαίου του Κώστα Κωτούλα μέχρι το τέλος της σεζόν προχώρησε ο Κόροιβος. Η ομάδα της Αμαλιάδας θεώρησε ότι ο 29χρονος γκαρντ υπέπεσε σε πειθαρχικό παράπτωμα όταν πριν περίπου δύο εβδομάδες είχε φραστικό επεισόδιο με τον προπονητή του Βασίλη Νιπεργιάλη.

Σε αυτό ενεπλάκη και ο Σωτήρης Καλαπανίδας, ο οποίος όμως τη… γλίτωσε, αφού οι ιθύνοντες του συλλόγου του επέβαλαν χρηματικό πρόστιμο.
www.basketblog.gr
??????????????
Στην Ιεράπετρα,πρόπερσι,ουδέποτε δημιούργησαν πρόβλημα.Αντιθέτως,ήταν από τα πιο αγαπητά παιδιά στην μικρή κοινωνία μας...

Δεν δημιουργησαν προβλημα τα παιδια γιατι είναι πολυ ενταξει και φυσικα και εσεις εισασταν επαγγελματιες και με αριστη συμπεριφορα...Αυτοι που είναι ερασιτεχνες και δεν ξερουν απο συμπεριφορες θα παιζουν τοπικο του χρονου.....
active
QUOTE(score @ Dec 26 2008, 15:08 ) *
Τελικά στην Λευκάδα ποιός θα προπονήσει? Ή θα μαζευτούν όταν βρουν προπονητή?

Χρυσανθόπουλος. Νομίζω καλή επιλογή.

QUOTE(sotis @ Dec 29 2008, 20:50 ) *
Δεν δημιουργησαν προβλημα τα παιδια γιατι είναι πολυ ενταξει και φυσικα και εσεις εισασταν επαγγελματιες και με αριστη συμπεριφορα...Αυτοι που είναι ερασιτεχνες και δεν ξερουν απο συμπεριφορες θα παιζουν τοπικο του χρονου.....

Γνωρίζει κάποιος να μας πει τι ακριβώς έγινε με Κοτούλα - Καλαπανίδα; Για πιο λόγο διαπληκτίστηκαν με τον κόουτς και τι ειπώθηκε;
score
Όντως, πολύ καλή επιλογή προπονητή. Δείχνει ότι η διοίκηση είναι σοβαρή και θα παλέψει ως το τέλος. Χαμένος ίσως ο πρώην προπονητής που πήδηξε πρώτος από το καράβι (βέβαια συνεχίζει στην Ολυμπιάδα αλλά...).
profitisilias9
QUOTE(score @ Dec 29 2008, 22:16 ) *
Όντως, πολύ καλή επιλογή προπονητή. Δείχνει ότι η διοίκηση είναι σοβαρή και θα παλέψει ως το τέλος.


Tο αν είναι καλή επιλογή ή όχι, θα φανεί στην πορεία, γιατί από Αίγιο μεριά ακούγονται 'άλλα' πράγματα! blink.gif
ilida
QUOTE(mpasketikos @ Dec 29 2008, 15:57 ) *
Παρελθόν ο Κωτούλας
Της Λίλης Ροδανάκη
28/12/2008 (18:15)

Στη διακοπή του συμβολαίου του Κώστα Κωτούλα μέχρι το τέλος της σεζόν προχώρησε ο Κόροιβος. Η ομάδα της Αμαλιάδας θεώρησε ότι ο 29χρονος γκαρντ υπέπεσε σε πειθαρχικό παράπτωμα όταν πριν περίπου δύο εβδομάδες είχε φραστικό επεισόδιο με τον προπονητή του Βασίλη Νιπεργιάλη.

Σε αυτό ενεπλάκη και ο Σωτήρης Καλαπανίδας, ο οποίος όμως τη… γλίτωσε, αφού οι ιθύνοντες του συλλόγου του επέβαλαν χρηματικό πρόστιμο.
www.basketblog.gr
??????????????
Στην Ιεράπετρα,πρόπερσι,ουδέποτε δημιούργησαν πρόβλημα.Αντιθέτως,ήταν από τα πιο αγαπητά παιδιά στην μικρή κοινωνία μας...

Κάποιοι συμπαίκτες τους στην Ιεράπετρα δεν λένε όμως όλα αυτά τα καλά λόγια.Έχουν διαφορετική άποψη!!!!!!!!!!

QUOTE(sotis @ Dec 29 2008, 20:50 ) *
Δεν δημιουργησαν προβλημα τα παιδια γιατι είναι πολυ ενταξει και φυσικα και εσεις εισασταν επαγγελματιες και με αριστη συμπεριφορα...Αυτοι που είναι ερασιτεχνες και δεν ξερουν απο συμπεριφορες θα παιζουν τοπικο του χρονου.....

Η άποψη σου δεν έχει καμμία σημασία διότι πρέπει να έχεις βαθιές προσωπικές σχέσεις και με τους 2.Όταν θα διοργανώσεις σεμινάρια συμπεριφοράς να μας φωνάξεις για να επιμορφωθούμε smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif χο,χο,χο,χο,χο,χο icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

QUOTE(active @ Dec 29 2008, 22:03 ) *
Χρυσανθόπουλος. Νομίζω καλή επιλογή.


Γνωρίζει κάποιος να μας πει τι ακριβώς έγινε με Κοτούλα - Καλαπανίδα; Για πιο λόγο διαπληκτίστηκαν με τον κόουτς και τι ειπώθηκε;

Ρώτησε τον sotis αυτός μπορεί να ήταν και αυτόπτης μάρτυς. smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
active
QUOTE(ilida @ Dec 30 2008, 11:11 ) *
Κάποιοι συμπαίκτες τους στην Ιεράπετρα δεν λένε όμως όλα αυτά τα καλά λόγια.Έχουν διαφορετική άποψη!!!!!!!!!!


Η άποψη σου δεν έχει καμμία σημασία διότι πρέπει να έχεις βαθιές προσωπικές σχέσεις και με τους 2.Όταν θα διοργανώσεις σεμινάρια συμπεριφοράς να μας φωνάξεις για να επιμορφωθούμε smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif χο,χο,χο,χο,χο,χο icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Ρώτησε τον sotis αυτός μπορεί να ήταν και αυτόπτης μάρτυς. smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Αν πρόσεξες στον sotis απευθύνθηκε η ερώτησή μου, χωρίς φυσικά να με χαλάει η απάντηση κάποιου άλλου εφόσον γνωρίζει.
jack d
QUOTE(ilida @ Dec 30 2008, 11:11 ) *
Κάποιοι συμπαίκτες τους στην Ιεράπετρα δεν λένε όμως όλα αυτά τα καλά λόγια.Έχουν διαφορετική άποψη!!!!!!!!!!


Ρώτησε τον sotis αυτός μπορεί να ήταν και αυτόπτης μάρτυς. smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Δεν ισχύει αυτό που λες.Και οι έξι(μη ντόπιοι) της πρώτης χρονιάς έχουν ακόμα άριστες σχέσεις μεταξύ τους.


Αν έκανες τον κόπο να ψάξεις τα post του sotis,θα έβλεπες ότι έχει δηλώσει το ονοματεπώνυμο του.Δεύτερη φορά άδικος,λοιπόν...
sotis
QUOTE(ilida @ Dec 30 2008, 10:11 ) *
Κάποιοι συμπαίκτες τους στην Ιεράπετρα δεν λένε όμως όλα αυτά τα καλά λόγια.Έχουν διαφορετική άποψη!!!!!!!!!!


Η άποψη σου δεν έχει καμμία σημασία διότι πρέπει να έχεις βαθιές προσωπικές σχέσεις και με τους 2.Όταν θα διοργανώσεις σεμινάρια συμπεριφοράς να μας φωνάξεις για να επιμορφωθούμε smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif χο,χο,χο,χο,χο,χο icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Ρώτησε τον sotis αυτός μπορεί να ήταν και αυτόπτης μάρτυς. smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Στο τελος θα με βγαλεις και αδελφο τους,αλλα εχω πλήρη άποψη και για τους 2 για περισσότερα του ενός χρόνου! Αλλα απαξιο να συνεχισω γιατι εχετε μαθει να κανετε τους εξυπνους πισω απο τα ψευδονυμα και τα forum... Για συμπεριφορες θα εισαι ο πρωτος καλεσμενος στο κεφαλαιο της ειρωνειας!
Τελειωνει η συζητηση εδω γιατι δεν εχει ορεξει το topic να διαβαζει τις βλακειες μας...

QUOTE(active @ Dec 30 2008, 09:57 ) *
Αν πρόσεξες στον sotis απευθύνθηκε η ερώτησή μου, χωρίς φυσικά να με χαλάει η απάντηση κάποιου άλλου εφόσον γνωρίζει.

Συγγνωμη φιλε μου δεν εχω αποψη για το γεγονος...αμα μαθω θα σου πω....αλλα αμα ξερει ο φιλος που υπερασπιζεται την Αμαλιαδα ας μας πει...σε μια κοινωνια κλειστη τα μαθαινουν ολα! peace.gif

QUOTE(ilida @ Dec 30 2008, 10:11 ) *
Κάποιοι συμπαίκτες τους στην Ιεράπετρα δεν λένε όμως όλα αυτά τα καλά λόγια.Έχουν διαφορετική άποψη!!!!!!!!!!


Η άποψη σου δεν έχει καμμία σημασία διότι πρέπει να έχεις βαθιές προσωπικές σχέσεις και με τους 2.Όταν θα διοργανώσεις σεμινάρια συμπεριφοράς να μας φωνάξεις για να επιμορφωθούμε smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif χο,χο,χο,χο,χο,χο icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Ρώτησε τον sotis αυτός μπορεί να ήταν και αυτόπτης μάρτυς. smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

''Φίλε μου καλέ ποτέ δεν έγινε πρόταση σε κανένα προπονητή και ούτε θα γίνει ποτέ διότι γνωρίζουμε πολύ καλά τις γνώσεις και τις ικανότητες του Νιπεργιάλη.Ο Κόροιβος ειναι κατι διαφορετικό από τις άλλες ομάδες .Δεν λειτουργεί με τους γνωστούς κανόνες, πονάει χέρι κόβω κεφάλι για να έρθει η λύτρωση κάποιων.Ολοι οι άνθρωποι γύρω από την ομάδα είναι μια παρέα και ο ένας υποστηρίζει τον άλλον.Και το σημαντικότερο δεν προβληματίζει κανέναν εάν θα αποτύχει αυτή η ομάδα και για τον λόγο αυτό να κάνει συμβιβασμούς και υποστηρίξει αθλητές μέχρι τέλος για να βρούν το επόμενο συμβολαιό τους στην υγεία των μ....... Για τα χρήματα σου απαντώ ότι όλοι στην διοίκηση και ο προπονητής έχουν καταλάβει ότι έχουν πιαστεί κορόιδα μια και έχουν πάρει παίκτες που δεν δικαιολογούν τα χρήματά τους και είναι αντρίκιο να το παραδέχοντε.Τ ο εάν γελάει όλη η Ελλάδα θα το δούμε στο τέλος διότι ο Κόροιβος του χρόνου μπορεί να παίζει και σε μεγαλύτερη κατηγορία απο την Γ'Εθνική......... ''
Τα παραπανω ILIDA τα ανεφερες εσυ στο παρελθον.... για να ξερουμε τι λεμε!
vasilisppp
QUOTE(sotis @ Dec 31 2008, 10:06 ) *
Στο τελος θα με βγαλεις και αδελφο τους,αλλα εχω πλήρη άποψη και για τους 2 για περισσότερα του ενός χρόνου! Αλλα απαξιο να συνεχισω γιατι εχετε μαθει να κανετε τους εξυπνους πισω απο τα ψευδονυμα και τα forum... Για συμπεριφορες θα εισαι ο πρωτος καλεσμενος στο κεφαλαιο της ειρωνειας!
Τελειωνει η συζητηση εδω γιατι δεν εχει ορεξει το topic να διαβαζει τις βλακειες μας...


Συγγνωμη φιλε μου δεν εχω αποψη για το γεγονος...αμα μαθω θα σου πω....αλλα αμα ξερει ο φιλος που υπερασπιζεται την Αμαλιαδα ας μας πει...σε μια κοινωνια κλειστη τα μαθαινουν ολα! peace.gif


''Φίλε μου καλέ ποτέ δεν έγινε πρόταση σε κανένα προπονητή και ούτε θα γίνει ποτέ διότι γνωρίζουμε πολύ καλά τις γνώσεις και τις ικανότητες του Νιπεργιάλη.Ο Κόροιβος ειναι κατι διαφορετικό από τις άλλες ομάδες .Δεν λειτουργεί με τους γνωστούς κανόνες, πονάει χέρι κόβω κεφάλι για να έρθει η λύτρωση κάποιων.Ολοι οι άνθρωποι γύρω από την ομάδα είναι μια παρέα και ο ένας υποστηρίζει τον άλλον.Και το σημαντικότερο δεν προβληματίζει κανέναν εάν θα αποτύχει αυτή η ομάδα και για τον λόγο αυτό να κάνει συμβιβασμούς και υποστηρίξει αθλητές μέχρι τέλος για να βρούν το επόμενο συμβολαιό τους στην υγεία των μ....... Για τα χρήματα σου απαντώ ότι όλοι στην διοίκηση και ο προπονητής έχουν καταλάβει ότι έχουν πιαστεί κορόιδα μια και έχουν πάρει παίκτες που δεν δικαιολογούν τα χρήματά τους και είναι αντρίκιο να το παραδέχοντε.Τ ο εάν γελάει όλη η Ελλάδα θα το δούμε στο τέλος διότι ο Κόροιβος του χρόνου μπορεί να παίζει και σε μεγαλύτερη κατηγορία απο την Γ'Εθνική......... ''
Τα παραπανω ILIDA τα ανεφερες εσυ στο παρελθον.... για να ξερουμε τι λεμε!

Ρε Ιλιδα την μια λές πως ο κοροιβός πάει για άνοδο την άλλη πως δεν λειτουργεί το σωματείο με κανόνες πονάει χέρι κόβει χ'ερι, μετά λες πως στην ιεράπετρα δεν ειχαν καλή σχέση και βγαίνει άλλος φίλος και λέει πως με τους ντόπιους αθλητές είχαν τις καλύτερες σχέσεις...Τελικά θα μας πείτε εκει στον κοροιβό αν θα σωθεί η κατηγορία η θα βρείτε και άλλα εξιλαστήρια θύματα? Είναι σχεδόν κανόνας στο μπάσκετ κυρίως των ερασιτεχνικών κατηγοριών άμα δεν πετύχουν τους στόχους τους να προσπαθούν να γλτώσουν χρήματα!Μην πας να βγάλεις τον προπονητή και την διοίκηση λαδι ....Μονο για τους παικτες μιλάτε λες και σας εκβίασαν για να έρθουν λες και δεν ήταν δική σας επιλογή....Αν ομως σας ανέβαζαν κατηγορία θα τους είχατε στα υψη! Παμε Πέραμα στην β εθνική και του χρόνου στην Α2!Καλή χρονιά σε όλους!
panosak
Ο Κοτουλας δεν υπαρχει περιπτωση να υπεπεσε σε πειθαρχικο παραπτωμα........
αυτο που φανταζομαι πως εχει γινει ειναι μια συνεννοηση διοικησης-προπονητη για ξεσκαρταρισμα
μια και η ομαδα ειναι πλεον εκτος στοχων ....
αλλωστε ζουμε ενα τεραστιο οικονομικο κραχ...
δεν υπαρχει λογος να μας περνατε για ζωντοβολα και να μας αραδιαζετε ιστοριες για αγριους mr ilida...
κυρηξτε μια πτωχευση ή επαναδιαπραγματευτειτε τα συμβολαια...
σιγουρα δεν θα ειστε οι μονοι...
pleymaker
QUOTE(vasilisppp @ Dec 31 2008, 12:22 ) *
Ρε Ιλιδα την μια λές πως ο κοροιβός πάει για άνοδο την άλλη πως δεν λειτουργεί το σωματείο με κανόνες πονάει χέρι κόβει χ'ερι, μετά λες πως στην ιεράπετρα δεν ειχαν καλή σχέση και βγαίνει άλλος φίλος και λέει πως με τους ντόπιους αθλητές είχαν τις καλύτερες σχέσεις...Τελικά θα μας πείτε εκει στον κοροιβό αν θα σωθεί η κατηγορία η θα βρείτε και άλλα εξιλαστήρια θύματα? Είναι σχεδόν κανόνας στο μπάσκετ κυρίως των ερασιτεχνικών κατηγοριών άμα δεν πετύχουν τους στόχους τους να προσπαθούν να γλτώσουν χρήματα!Μην πας να βγάλεις τον προπονητή και την διοίκηση λαδι ....Μονο για τους παικτες μιλάτε λες και σας εκβίασαν για να έρθουν λες και δεν ήταν δική σας επιλογή....Αν ομως σας ανέβαζαν κατηγορία θα τους είχατε στα υψη! Παμε Πέραμα στην β εθνική και του χρόνου στην Α2!Καλή χρονιά σε όλους!

Καλά δίνεις σημασία στον Ιλιδα; ο ανθρωπος ειναι τυπος τησ διήκησης και η ειρωνία του ξεπερνάει τα ορια. τέτοιοι είσαστε στη διήκηση ιλιδα; μας περνάς για χάνους; καλά ο κοτούλας και ο καλαπανίδας δεν ειναι καλά παιδιά οπως λες. τον καλαπανίδα ομως τον κρατήσατε. γιατι δεν μπορείτε να τον διώξετε οπως τον κοτούλα; σας κρατάει με το συμβόλαιο; ιλιδα ξέρουμε τι γίνεται στον κοροιβο. μη στενοχωριέσε. την ομάδα την ρίξατε κατηγορια πριν πέσει απο μόνη τησ και πάτε να σωσετε λεφτα. να γιατί διόξατε τον κοτούλα. μη μου πεισ οτι και ο φροντιστήσ και ο μασερ δεν ηταν καλά παιδια και τουσ διοξατε. smiley.gif
active
QUOTE(pleymaker @ Jan 1 2009, 20:41 ) *
Καλά δίνεις σημασία στον Ιλιδα; ο ανθρωπος ειναι τυπος τησ διήκησης και η ειρωνία του ξεπερνάει τα ορια. τέτοιοι είσαστε στη διήκηση ιλιδα; μας περνάς για χάνους; καλά ο κοτούλας και ο καλαπανίδας δεν ειναι καλά παιδιά οπως λες. τον καλαπανίδα ομως τον κρατήσατε. γιατι δεν μπορείτε να τον διώξετε οπως τον κοτούλα; σας κρατάει με το συμβόλαιο; ιλιδα ξέρουμε τι γίνεται στον κοροιβο. μη στενοχωριέσε. την ομάδα την ρίξατε κατηγορια πριν πέσει απο μόνη τησ και πάτε να σωσετε λεφτα. να γιατί διόξατε τον κοτούλα. μη μου πεισ οτι και ο φροντιστήσ και ο μασερ δεν ηταν καλά παιδια και τουσ διοξατε. smiley.gif

Δεν μπορούσα με τίποτα να πιστέψω ότι ο Κοτούλας θα δημιουργούσε πρόβλημα. Το παιδί είναι Επαγγελματίας με όλη την σημασία της λέξης.
tsiki tsiki
καλη χρονια σε ολους...τι γνωμη εχετε για το παιχνιδι κρονος-περαμα?εγω κλινω προς τον κρονο
giannisth9
QUOTE(tsiki tsiki @ Jan 2 2009, 15:19 ) *
καλη χρονια σε ολους...τι γνωμη εχετε για το παιχνιδι κρονος-περαμα?εγω κλινω προς τον κρονο




χρονια πολλα με υγεια...διπλο ειναι το παιχνιδι..το φιλαρακι θα το κανει το διπλο....παιχτουρα κοντε
kaukasios
QUOTE(giannisth9 @ Jan 2 2009, 19:42 ) *
χρονια πολλα με υγεια...διπλο ειναι το παιχνιδι..το φιλαρακι θα το κανει το διπλο....παιχτουρα κοντε

ε οχι και παικτουρα ο κοντος!!!τι εγινε με λευκαδα?ακομα δεν πηρε προπονητη?
giannisth9
QUOTE(kaukasios @ Jan 2 2009, 20:56 ) *
ε οχι και παικτουρα ο κοντος!!!τι εγινε με λευκαδα?ακομα δεν πηρε προπονητη?




μετα τον τασο και τον ραλλη ερχεται ο κοντος..μεγαλη παιχτουρα..πουτανα κοντε παντου σε ξερουν....τσακωνομαστε για παρτη σου
μονο ο μακρης λειπει απ το περαμα και εβαζα στοιχημα την μπασκετικη μου καριερα πως θα το παιρνε το πρωταθλημα το περαμα..μακρη θεε παρε την καε και καντην καμπαρε
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.