Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2009-10 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
ΑΕΠ
QUOTE(Japa2009 @ Feb 8 2010, 13:49 ) *
σωστος ο φιλος αλλα ειναι κριμα να τα βαζουν ολοι με το διαγορα!!ειναι ασχημη η ηττα.....
επισης ο φιλος ο barbie πολυ καλα τα λεει.
εσυ αεπ τι νομιζεις?οτι μαζευτηκαν καποιοι παιχτες που ειχαν χρονια να παιξουν και εχουν ορεξη να τσακωνονται?αγαπανε το αθλημα αλλα οταν δουν τα στραβα θα μιλησουν!στο κατω κατω αητητοι ειναι και ολοι εχουν βαλει το διαγορα στη μεση.αν τα πετραλωνα πρωταγωνιστουσαν θα εβλεπες αλλη αντιμετωπιση προς την ομαδα σου!και αυτα που γραφονται απο πολλους εδω μεσα ειναι απο παιδια 18 με 20 ετων οποτε για μενα και για πολλους πιστευω ειναι απειρα οποτε εγκυροτητα αποψης ειναι μονο το γηπεδο και οχι τα λογια....
πιστευω να συμφωνεις!


Ο διαγορας σαν ομαδα μου ειναι συμπαθεστατη ...... και στο Αιγαλεω που παιξαμε στον Α Γυρο η συμπεριφορα τους ηταν κοσμια... δεν νομιζω οτι οι πιο πολυ εδω μεσα τα βαζουμε με Διαγορα....αλλα με την προκλητικη συμπεριφορα του shooter...
ilsant
QUOTE(nickgio @ Feb 7 2010, 04:52 ) *
Συγχαρητηρια... ειστε και επισημως η πρωτη ομαδα που δεχεται πανω απο 50 ποντους απτον Αστερα Πατησιων...
Οσο για τα υπολοιπα... δεν χρειαζεται να τα σχολιασω και να ενισχυσω τη γενικη κατακραυγη της κοινης γνωμης προς το προσωπο σου

ontos san ateras eixame tin kalyteri epi8etiki sygomidi mas kai gia prwti fora imastan mprosta kai se dekalepto dystixws gia mas o prwtos apo tou 2 antres pou paizoun stin omada apovli8ike mazi me paixti pou aigalew kai o deyteros travmatisike kai vgike...kai opos panta emeinan 7 15axroni kai 3 14xroni na palevoun
nickgio
QUOTE(ilsant @ Feb 8 2010, 21:50 ) *
ontos san ateras eixame tin kalyteri epi8etiki sygomidi mas kai gia prwti fora imastan mprosta kai se dekalepto dystixws gia mas o prwtos apo tou 2 antres pou paizoun stin omada apovli8ike mazi me paixti pou aigalew kai o deyteros travmatisike kai vgike...kai opos panta emeinan 7 15axroni kai 3 14xroni na palevoun


και συγχαρητηρια στην ομαδα σας για την τιμια προσπαθεια σας... οσο και αν ο shooter προσπαθει να την υποβαθμισει λεγοντας μας οτι ντρεπεται που παιζει αντιπαλος σας...
parag
γιατι χαθηκαν τα ποστ μου??
MBANDA
QUOTE(nikefalin @ Feb 7 2010, 22:42 ) *
Κόψτε τις ανούσιες αντιπαραθέσεις γιατί θα πέσει κορδελίτσα

αν το συνεχίσετε δεν θα ....συνεχίσετε



Φίλε Nikefalin

Δεν κατάλαβα το λόγο που έκοψες το τελευταίο μου post.
Φυσικά εσύ είσαι το αφεντικό, και άμα δεν μας αρέσει να φύγουμε από το μαγαζί που λένε άλλοι με τους γνωστούς μπρατσωμένους στην πόρτα.

Έτσι πάει?? Γιατί εγώ νόμιζα ότι εδώ πάμε αλλιώς

Εκτός εάν πρέπει να παίξεις τον ρόλο του Ισοκράτη (αν δεν ξέρεις έχει γράψει την υπεράσπιση στο "Περί του Αδυνάτου") όχι όμως για ένα αδύνατο αλλά για ένα που δεν αξίζει να "προστατευτεί"

Η κόσμια και αντιπαράθεση δεν θα πρέπει να σας πειράζει. Αν δεν την αντέχουν οι προκαλούντες να το κόψουν.
Δες επίσης την αντιπαράθεση που υπάρχει από χθες στην Γ' Εθνική (1ος όμιλος) για ένα 1-2 μόνο παιχνίδια και πές μου γιατί εδώ δεν επιτρέπετε την απλή τοποθέτηση μας και τον σχολιασμό των κακώς κειμένων και των υπερφίαλων δηλώσεων

Δες λοιπόν τι έγραψα και πές μου που παραβαίνω τον κανονισμό. Αλλιώς ξαναανέβασέ το, γιατί μας πήρανε φελάγγι τα #.

Αλλιώς "επεράσαμ' όμορφα, όμορφά, όμορφα" (δις), όπως τελείωνα και σε αυτό που μου έκοψες
nikefalin
QUOTE(MBANDA @ Feb 9 2010, 01:04 ) *
Φίλε Nikefalin


Ο κανονισμό λειτουργίας

QUOTE
Κανονισμός 9:

* Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.

Ποινή:

* Πρόσθεση 1 φάουλ.
* Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.

==========================================================

Κανονισμός 3:

* Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.

Ποινή:

* Πρόσθεση 1 φάουλ.
* Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
* Επισυναπτόμενη εικόναΠιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).

==============================================

Κανονισμός 4:

* Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.

Ποινή:

*Διαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
*Σε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.

================================================


Διαβάστε τον κανονισμό λειτουργίας που έχετε αποδεχτεί με την εγγραφή σας.
top_thanos_90
http://www.sport24.gr/html/ent/295/ent.343295.asp

ενδιαφέρον άρ8ρο...να δούμε αν τελικά θα έχει εφαρμογή........
KSNRKO
QUOTE(top_thanos_90 @ Feb 9 2010, 15:30 ) *
http://www.sport24.gr/html/ent/295/ent.343295.asp

ενδιαφέρον άρ8ρο...να δούμε αν τελικά θα έχει εφαρμογή........


εμεις ηδη χρησιμοποιουμαι 3-4 παιδια κατω τον 21 σαν βασικους....παντως πιστευο οτι δεν θα εχει και πολλα αποτελεσματα...
top_thanos_90
QUOTE(KSNRKO @ Feb 9 2010, 15:38 ) *
εμεις ηδη χρησιμοποιουμαι 3-4 παιδια κατω τον 21 σαν βασικους....παντως πιστευο οτι δεν θα εχει και πολλα αποτελεσματα...


όντως κάποιες ομάδες του ομίλου χρησιμοποιούν μικρούς...το θέμα όμως είναι ότι δεν νομίζω να εφαρμοστεί τελικά το μέτρο....(αν και στην ΕΣΚΑΝΑ εφαρμόζεται..με τα όποια αποτελέσματα υπάρχουν που δεν γνωρίζω..)
blove.gif
MBANDA
QUOTE(nikefalin @ Feb 9 2010, 01:11 ) *
Ο κανονισμό λειτουργίας

Διαβάστε τον κανονισμό λειτουργίας που έχετε αποδεχτεί με την εγγραφή σας.

Ευχαριστώ για την δημοσίευση του κανονισμού και εκτιμώ το ότι δεν αφαίρεσες το τελευταίο μου post.
Να σχολιάσω όμως ότι πολλοί όροι, έχουν περισσότερους από ένα τρόπο ανάγνωσης.
Σε κάθε όμως περίπτωση πρέπει να υπερισχύει το πνεύμα και όχι το γράμμα του κανονισμού.

Έτσι, όταν ένας γράφει για το απαράδεκτο του επιπέδου της κατηγορίας (στην οποία ο ίδιος επέλεξε να αγωνιστεί ή να προπονήσει και κατ' επανάληψη έχει προκαλέσει με τα απαξιωτικά του σχόλια) και δεν κόβεται (φυσικά δεν μπορείτε να είστε παντού και πάντα) δεν είναι σωστό να κόβονται (εξαντλώντας την αυστηρότητα σας) όσοι του απαντούν χωρίς να προσβάλουν.
Japa2009
QUOTE(KSNRKO @ Feb 9 2010, 15:38 ) *
εμεις ηδη χρησιμοποιουμαι 3-4 παιδια κατω τον 21 σαν βασικους....παντως πιστευο οτι δεν θα εχει και πολλα αποτελεσματα...

αν ο παιχτης κατω των 21 παιζει θεση ψηλου κ χρειαζεται ο κοουτς αλλαγη σε κοντο σχημα λογω περιστασης του εκαστοτε παιχνιδιου και το αντιστροφο,πως ειναι εφικτο να το κανει χωρις να επηρεασει το ολο παιχνιδι?
αυτο θα φερει σημαντικες αλλαγες στα παιχνιδια και οχι θετικα,μαλλον αρνητικες επιπτωσεις στην καθε ομαδα!μαλλον πρεπει να γινουν πολλες αλλαγες και οχι μονο αυτη.οπως ορια ηλικιας ανα κατηγορια.
μαλλον χαμηλωνει κ αλλο το επιπεδο στις ηδη χαμηλου επιπεδου κατηγοριες..χωρις να θελω να μειωσω τιποτα και κανεναν το λεω αυτο!
shooter#5
QUOTE(MBANDA @ Feb 9 2010, 16:25 ) *
Ευχαριστώ για την δημοσίευση του κανονισμού και εκτιμώ το ότι δεν αφαίρεσες το τελευταίο μου post.
Να σχολιάσω όμως ότι πολλοί όροι, έχουν περισσότερους από ένα τρόπο ανάγνωσης.
Σε κάθε όμως περίπτωση πρέπει να υπερισχύει το πνεύμα και όχι το γράμμα του κανονισμού.

Έτσι, όταν ένας γράφει για το απαράδεκτο του επιπέδου της κατηγορίας (στην οποία ο ίδιος επέλεξε να αγωνιστεί ή να προπονήσει και κατ' επανάληψη έχει προκαλέσει με τα απαξιωτικά του σχόλια) και δεν κόβεται (φυσικά δεν μπορείτε να είστε παντού και πάντα) δεν είναι σωστό να κόβονται (εξαντλώντας την αυστηρότητα σας) όσοι του απαντούν χωρίς να προσβάλουν.


Πιστεύω οτι ο καθένας εδω μέσα έχει δικαίωμα να πει την άποψη του και δεν μπορεί να έχουμε όλοι την ίδια άποψη....Δεν είναι απαξιωτικό οταν λέω την άποψη μου να θεωρώ χαμηλό το επίπεδο της κατηγορίας.....Είναι η άποψη μου και δεν είναι προσβλητικό!!!!Πρέπει δηλαδή να λέμε οτι είναι καλό το επίπεδο????Δεν το καταλαβαίνω....Αυτό πιστεύω και δεν το λέω επειδή ειναι πρώτος ο Διαγόρας!!!!Πέρυσι είμασταν η χειρότερη ομάδα της Γ' ΕΣΚΑ και λέγαμε όλοι οτι δίκαια πέσαμε!!!!'Ομως δουλέψαμε όλοι οι παίχτες πολύ σκληρά ήρθανε 8 καινούργιοι παίχτες φύγανε όσοι το βλέπανε για χαβαλέ και τα αποτελέσματα είναι αυτά φέτος!!!!Ας δουλέψουνε και άλλοι όπως εμείς και όποιος είναι μάγκας να έρθει να μας κερδίσει και ας αφήσουμε τις αντιπαραθέσεις!!!!!Θα τους δώσουμε και το χέρι!!!!!Στην Ελλάδα όμως το πρόβλημα είναι όταν κάποιος θέλει να προχωρήσει όλοι θα βρούνε κάτι να κράξουνε!!!!Αν κάποιους τους πειράζει αυτό πρόβλημα τους μόνο μη γράφουνε ότι είμαι προκλητικός επειδή δεν γράφω αυτά που θέλουνε να ακούσουνε!!!!Ευχαριστω πολύ και θα ξαναμιλήσω όταν διαβάσω κάτι που να στηρίζει αυτά που λέει κάποιος και να το δείχνει με πράξεις μέσα στο γήπεδο και οχι με τα λόγια!!!!!Δυστυχώς τα αποτελέσματα και όχι τα λόγια δίνουνε τις απαντήσεις!!!!!
top_thanos_90
οδυσσέας - αεκ 64-57

δυστυχώς κακή εμφάνιση,ήττα και τραυματισμός............ blink.gif
MBANDA
QUOTE(shooter#5 @ Feb 9 2010, 18:54 ) *
Πιστεύω οτι ο καθένας εδω μέσα έχει δικαίωμα να πει την άποψη του και δεν μπορεί να έχουμε όλοι την ίδια άποψη....Δεν είναι απαξιωτικό οταν λέω την άποψη μου να θεωρώ χαμηλό το επίπεδο της κατηγορίας.....Είναι η άποψη μου και δεν είναι προσβλητικό!!!!Πρέπει δηλαδή να λέμε οτι είναι καλό το επίπεδο????Δεν το καταλαβαίνω....
Στην Ελλάδα όμως το πρόβλημα είναι όταν κάποιος θέλει να προχωρήσει όλοι θα βρούνε κάτι να κράξουνε!!!!Αν κάποιους τους πειράζει αυτό πρόβλημα τους μόνο μη γράφουνε ότι είμαι προκλητικός επειδή δεν γράφω αυτά που θέλουνε να ακούσουνε!!!!Ευχαριστω πολύ και θα ξαναμιλήσω όταν διαβάσω κάτι που να στηρίζει αυτά που λέει κάποιος και να το δείχνει με πράξεις μέσα στο γήπεδο και οχι με τα λόγια!!!!!Δυστυχώς τα αποτελέσματα και όχι τα λόγια δίνουνε τις απαντήσεις!!!!!

Να ξαναγράψω κομμάτι από προηγούμενο post μου που σβήστηκε.
.....Συγχαρητήρια στα παιδιά του Διαγόρα και όχι μόνο 24 στα 24 αλλά και 48 στα 48 να κάνουν και να φτάσουν την ομάδα όπου ονειρεύονται. Αυτά για τους παίχτες και όσους άλλους δουλεύουνε για την ομάδα.
Πάντα όπου υπάρχει παρακμή, αδιαφορία ή διάλυση η νομοτέλεια φέρνει την λύση και την κάθαρση.

Αν όλες αυτές οι ιστορικές ομάδες δεν είχαν πέσει στην Γ' Εθνική (άλλες και παρακάτω) δεν θα υπήρχε χώρος για αυτές που σήμερα αντέχουνε στην Α1 ή άλλες, νέες ομάδες, όπως ο Ικαρος (προ 2 ετών Ν. Σμύρνης, περυσι Ικαρος Καλλιθέας και φέτος Ικαρος -Εσπερος), που με καλό κουμάντο διεκδικούν άνοδο στην Α1.

Δυστυχώς εσύ δεν καταλαβαίνεις, ότι τα σχόλια από όλους εδώ δεν αφορούν την ομάδα σου, αλλά είναι για τα δικά σου post. Και κατόπιν τούτου δεν θα συνεχίσω καθώς όπως έχω γράψει στο παρελθόν υπάρχει συγκεκριμένη κατηγορία, συμπαθών κατά τα άλλα συνανθρώπων μας, που όμως είναι ...αήττητοι.
Για τελευταία φορά λοιπόν και εγώ γράφω πως εσύ επέλεξες να παίξεις στην έσχατη, την τελευταία δηλαδή και ...ερασιτεχνικότερη (τσίλιες ο ...Μπαμπινιώτης) κατηγορία που υπάρχει.
Δεν έχει παρακάτω ρε φίλε, από που να ξεκινήσουν οι άλλοι??
Και αν δεν ήταν και αυτοί, θα ήταν άλλοι, χειρότεροι.
Φταίμε λοιπόν όλοι οι άλλοι που σου ...χαλάμε το επίπεδο?
Μια τελευταία, ρητορική, ερώτηση. Τώρα χάλασε το επίπεδο ή τώρα το κατάλαβες?
Αν τώρα χάλασε, μάλλον παρακολουθούσες άλλο ...πρωτάθλημα και τουλάχιστον δεν σε τιμά να πανηγυρίζεις για τις νίκες κατά των ...ασχέτων (KEEP WAKLING)
Αν ήταν ...χαλασμένο από την αρχή, τότε τσάμπα πανηγύριζες τόσο καιρό.
star_shine1
Ευκολη νικη για την ομαδα μας σημερα, με μια αεκ της οποιας τα playmaker δεν εδειναν πασα ουτε στο αριστερο!! που πανε ετσι?? 68.gif (πρωτο μου post) μπραβο στα παιδια!!!!!!!!! 77.gif
tzpetros
ο οδυσσέας απέδειξε ότι είναι μια από τις διεκδηκύτριες ομάδες για τις 3 πρώτες θέσεις. τώρα είναι 2 ήττες μακριά από εμάς και από την άεκ.δύσκολα θα μπούμε στις 3 πρώτες ομάδες.άποψη μου είναι ότι και οι τρεις ομάδες είναι πραγματικά άξιες για γ΄έσκα. αλλά όπως λέει και η παροιμία για να τελείωσουν οι πιθανότητές μας πρέπει να ακουστεί η χοντρη! smiley.gif
KSNRKO
QUOTE(tzpetros @ Feb 10 2010, 10:17 ) *
ο οδυσσέας απέδειξε ότι είναι μια από τις διεκδηκύτριες ομάδες για τις 3 πρώτες θέσεις. τώρα είναι 2 ήττες μακριά από εμάς και από την άεκ.δύσκολα θα μπούμε στις 3 πρώτες ομάδες.άποψη μου είναι ότι και οι τρεις ομάδες είναι πραγματικά άξιες για γ΄έσκα. αλλά όπως λέει και η παροιμία για να τελείωσουν οι πιθανότητές μας πρέπει να ακουστεί η χοντρη! smiley.gif



θα διεκδησετε μαζι με την ΑΕΚ μια θεση στα μπαραζ......ελπιζοντας να γινει μια συνγχονευση η και να διαλυθει κανενα σωματειο....( και απο τι ακουγετε πολλα σωματεια αθηναικα που αγωνιζονται Γ εθνικη αντιμετωπιζουν οικονομικα προβληματα )
aekaras
[quote name='top_thanos_90' date='Feb 10 2010, 00:33 ' post='383758']
οδυσσέας - αεκ 64-57

δυστυχώς κακή εμφάνιση,ήττα και τραυματισμός............ blink.gif
Πράγματι άσχημη εμφάνιση, δίκαια χάσαμε, πολύ καλή δουλειά η Λία Γκιόκα στον Οδυσσέα, εμείς δεν το βάζουμε κάτω συνεχίζουμε όπως μέχρι τώρα, βήμα βήμα, αγώνα με αγώνα, και στο τέλος θα γίνει το ταμείο! Σίγουρα 'ψιλοκαθάρισε" η τριάδα αλλά όλα γίνονται. Σίγουρο κέρδος από το φετινό πρωτάθλημα η εμπειρία που κερδίζουν οι πιτσιρικάδες της ομάδας μου αφού μην ξεχνάτε ότι είναι το πρώτο τους ανδρικό πρωτάθλημα των περισσοτέρων. Ψηλά το κεφάλι συνεχίζουμε και top_thanos_90 περαστικά και γρήγορα κοντά μας...
odysseas 1998
Οδυσσέας Γαλατσίου-Άεκ Περιστερίου:64-57

Κατ'αρχήν συγχαρητήρια στην Άεκ Περιστερίου που ήταν πολύ μαχητική και πάλεψε πολύ το ματς,έχοντας παίκτες με ταλέντο και ομάδα που φαινόταν ότι είναι δουλεμένη.Νομίζω ότι αν κρατήσει τον κορμό της,η άνοδος είναι θέμα χρόνου.
Στα του Οδυσσέα τώρα!Πολύ μεγάλη νίκη για την ομάδα επί ενός πολύ δυνατού αντιπάλου και πολλά μπράβο στους παίκτες και την προπονήτρια για την δουλειά τους!Ο Οδυσσέας είναι κοντά στην πρώτη του άνοδο από την ίδρυσή του στην Γ Έσκα και δικαιώνονται οι κόποι!Ας μην λέμε μεγάλα λόγια όμως,μόλις ξεκίνησε ο δεύτερος γύρος...Τπ πιο σημαντικό παιχνίδι κατά τη γνώμη μου είναι το ματς με τον Πάο Δάφνης που το φοβάμαι πιο πολύ(ελπίζω να μην επαληθευτώ)!
Και πάλι συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες και καλή συνέχεια.
MBANDA
QUOTE(shooter#5 @ Feb 10 2010, 02:48 ) *
...ειδικά να μας πεις σε ποιά ομάδα είσαι ....
Ως τότε γράψε για Μπαμπινιώτη και τα άλλα κουλά που λες και πούλα πνεύμα....


Αν είναι να μου απαντήσεις τότε να γίνω ...δηλωσίας.
Λοιπόν, ΑΕΚ και Μπαρτσελώνα. Φίλαθλος χωρίς διαρκείας και πάντα ποτέ με την άποψη ότι αδικείται η ομάδα μου και πως μας κατατρέχει το σύστημα. Αφού επέτρεψαν στα λαμόγια να κάνουν κουμάντο για χρόνια, ας πάει και στο ερασιτεχνικό. Γιατί πρέπει ο φορολογούμενος να πληρώνει όσα έκλεψαν τα λαμόγια και τους τα χαρίζουν (με το αζημίωτο???) οι πολιτικοί?

Όσο για το πνεύμα, ευχαριστώ που μου αναγνωρίζεις ότι το έχω (για να το ....πουλάω, εεε?)
Τα καλά σου λόγια θα τα συμπεριλάβω στο νέο ....βιογραφικό μου.

Για το μπάσκετ τώρα που θέλουν πολύ να μιλήσουμε, ένα του κομμάτι είναι στο γήπεδο (το προϊόν) και το άλλο ο τρόπος που το παρουσιάζουν εσείς που ζείτε είτε από αυτό είτε με αυτό.
Εγώ, επειδή δεν ζώ από αυτό μπορώ να γράψω και κάτι παραπάνω.
Δεν κριτικάρω ποτέ παίχτη αλλά όμως λαμβάνω θέση σχολιάζοντας όποια συμπεριφορά παράγοντα κρίνω ως λανθασμένη, (παντα κατά την ταπεινή μου γνώμη), ή προκλητική και βλακώδη (σύμφωνα και με την γνώμη πολλών άλλων).

Roger Out.

Υ/Γ. Κρίμα για την ΑΕΚ Περιστερίου, αλλά αν έχασε δύσκολα, ας προσπαθήσει και αν αξίζει να πάρει την 4η θέση για πιθανό μπαράζ. Περαστικά στο τραυματία (Θάνο??) - από ότι έμαθα είναι και φοιτητής.
KOMAS13
QUOTE(odysseas 1998 @ Feb 10 2010, 19:11 ) *
Οδυσσέας Γαλατσίου-Άεκ Περιστερίου:64-57

Κατ'αρχήν συγχαρητήρια στην Άεκ Περιστερίου που ήταν πολύ μαχητική και πάλεψε πολύ το ματς,έχοντας παίκτες με ταλέντο και ομάδα που φαινόταν ότι είναι δουλεμένη.Νομίζω ότι αν κρατήσει τον κορμό της,η άνοδος είναι θέμα χρόνου.
Στα του Οδυσσέα τώρα!Πολύ μεγάλη νίκη για την ομάδα επί ενός πολύ δυνατού αντιπάλου και πολλά μπράβο στους παίκτες και την προπονήτρια για την δουλειά τους!Ο Οδυσσέας είναι κοντά στην πρώτη του άνοδο από την ίδρυσή του στην Γ Έσκα και δικαιώνονται οι κόποι!Ας μην λέμε μεγάλα λόγια όμως,μόλις ξεκίνησε ο δεύτερος γύρος...Τπ πιο σημαντικό παιχνίδι κατά τη γνώμη μου είναι το ματς με τον Πάο Δάφνης που το φοβάμαι πιο πολύ(ελπίζω να μην επαληθευτώ)!
Και πάλι συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες και καλή συνέχεια.

καλησπερα κι απο μενα....αν και λιγο αργα να γραψω κι εγω οτι δικαια κερδισε ο οδυσσεας την αεκ η οποια ηταν πισω σχεδον σε ολο το ματσ...ο οδυσσεας χωρις να εντυπωσιασει εδειξε σοβαρος και ετοιμος για το ντερμπυ και τελικα βγηκε νικητης...η νικη αυτη κρινει σε μεγαλο βαθμο πολλα αλλα οπως εγραψε και καποιος αλλος ολα τελειωνουν οταν τραγουδησει η χοντρη κυρια...στον οδυσσεα προχωραμε με σκληρη δουλεια ωστε να μην πανε χαμενα αυτα που χτισαμε μεχρι τωρα..
aekaras
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΟΡΦΕΑΣ Κ. ΠΑΤΗΣΙΩΝ 63 - 45! εύκολη νίκη με πολύ άσχημη εμφάνιση ιδιαίτερα στο α' ημίχρονο. Τελικά όπως φαίνεται τα "μπινελίκια" στο ημίχρονο έπιασαν τόπο. Με απουσίες οι δύο ομάδες και εξαιρετικά εύστοχο τον Ορφέα στο α' δεκάλεπτο άγχωσε τους παίκτες της ΑΕΚ μέχρι το τέλος της β' περιόδου. Εκει ...λειτούργησαν τα ...μεγάλα μέσα (μπι, μπιπ...κλπ...)!!! Επόμενος αντίπαλος οι Νέοι Βύρωνα εκτός την Τετάρτη 24 Φεβρουαρίου στις 21.45.
tzpetros
καλημέρα!! κανένα αποτέλεσμα θα πείτε ρε παιδιά.πολύ βουβαμάρα έχει πέσει τώρα τελευταία. rolleyes.gif
top_thanos_90
QUOTE(tzpetros @ Feb 22 2010, 08:42 ) *
καλημέρα!! κανένα αποτέλεσμα θα πείτε ρε παιδιά.πολύ βουβαμάρα έχει πέσει τώρα τελευταία. rolleyes.gif


στα 2 χθεσινά ματς στο ρουφ επικράτησαν εστία και οδυσσέας
DJS
QUOTE(top_thanos_90 @ Feb 22 2010, 09:56 ) *
στα 2 χθεσινά ματς στο ρουφ επικράτησαν εστία και οδυσσέας

Ξεκαθαριζει σιγα σιγα το τοπιο στην κατηγορια με τις νικες της εστιας και του οδυσσεα που ουσιαστικα κλειδωνουν τις 3 πρωτες θεσεις μαζι με τον διαγορα.Πιστευω πως και η 4η θεση θα παιξει σημαντικο ρολο,για τυχον συγχωνευσεις στις παραπανω κατηγοριες,αναμεσα σε βυρωνα και αεκ που αγωνιζοντε την τεταρτη.
KSNRKO
QUOTE(DJS @ Feb 22 2010, 21:41 ) *
Ξεκαθαριζει σιγα σιγα το τοπιο στην κατηγορια με τις νικες της εστιας και του οδυσσεα που ουσιαστικα κλειδωνουν τις 3 πρωτες θεσεις μαζι με τον διαγορα.Πιστευω πως και η 4η θεση θα παιξει σημαντικο ρολο,για τυχον συγχωνευσεις στις παραπανω κατηγοριες,αναμεσα σε βυρωνα και αεκ που αγωνιζοντε την τεταρτη.


Ν. Βυρωνα - ΑΕΚ Περιστεριου ( αλλιως αμυνα εναντιον επιθεσης ) ειναι απο τα πιο ενδιαφεροντα παιχνιδια για μενα οχι μονο απο βαθμολογικης αποψης αλλα και απο τον τροπο παιχνιδιου της καθε ομαδας... Οι Ν. Βυρωνα δεν διαθετουν τιποτα το εξαιρετικο στην επιθεση , αλλα με την αμυνα τους μπορουν να ΄΄ στραγκαλισουν ΄΄ οποιαδηποτε αντιπαλο , διαθετει ενα σκληροτραχυλα συνολο , που στηριζετε στην δυναμη ενω στα συν των Νεων Βυρωνα ειναι οτι ο καθε παιχτης ξερει το ρολο του στην ομαδα.... Απο την αλλη η ΑΕΚ Περιστεριου διαθετε ενα νεανικο ροστερ που βγαζει τεραστια ενεργεια στην επιθεση !!! ειναι απο της πιο αθλητικες ομαδες στην κατηγορια και αρεσκετε να τρεχει σε ανοιχτο γηπεδο και σε γρηγορο ρυθμο ( αντιθετα οι Ν. Βυρωνα πανε πιο πολυ σε αργο τεμπο ) το μεγαλο μειονεκτημα της ΑΕΚ ( κατ εμε ) ειναι η αμυνα της σε αρκετες περιπτωσεις ειναι στασιμη ... εγω πιστευο οτι ματς θα κριθει στο ποντο και αυτο δεν θα συνεφερε τους Νεους μιας και θελουν να καλυψουν την διαφορα του πρωτου παιχνιδιου...και εαν χρειαζοταν να κανω μια προβλεψη θα πονταρα στην εμπειρια των παιχτων του Βυρωνα
el-14
QUOTE(tzpetros @ Feb 22 2010, 08:42 ) *
καλημέρα!! κανένα αποτέλεσμα θα πείτε ρε παιδιά.πολύ βουβαμάρα έχει πέσει τώρα τελευταία. rolleyes.gif

ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ - ΔΑΦΝΗ 71 - 67
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ 47 - 59
aekaras
...και εαν χρειαζοταν να κανω μια προβλεψη θα πονταρα στην εμπειρια των παιχτων του Βυρωνα
Και δυστυχώς φίλε KSRNKO για εμένα κατεβαίνουμε με μισή ομάδα σχεδόν. Η εξεταστική περίοδος, τα φροντιστήρια αλλά και δύο τραυματισμοί της τελευταίας στιγμής (δεν γνωρίζουμε ακόμη πόσο σοβαροί είναι μέχρι τώρα), μας καθιστούν αουτσάϊντερ της αναμέτρησης. Κατά την προσωπική μου γνώμη πάντα και πριν τον Οδυσσέα έλεγα και πίστευα ότι το παιχνίδι με το Βύρωνα θα είναι το καθοριστικό για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Και λέω έτσι γιατί έχω πληροφορίες για συγχώνευση ομάδων (περισσότερες από δύο) παραπάνω κατηγοριών. Αν μπορέσουμε και περάσουμε από το Βύρωνα θα μπορούμε να ελπίζουμε βάσιμα για την τέταρτη θέση. Αν όχι και πάλι δεν τελειώνει τίποτε αλλά μετά κάθε λάθος θα είναι καταστροφικό.
odysseas 1998
Γεια χαρά και από μένα!Την Κυριακή η Εστία κέρδισε δύσκολα τον Πάο Δάφνης με μεγάλα σουτ του σουτέρ της,τα περισσότερα μάλιστα με έμυνα.Έγινε πολύ καλό ματς στο δεύτερο ημίχρονο που είδα.Ο Οδυσσέας κέρδισε τον Φοιτητικό εύκολα στο β ημίχρονο,αφού στο πρώτο το ματς πήγαινε πόντο-πόντο.Σήμερα έχουμε εντός τον Πάο Δάφνης,στο σημαντικότερο κατά τη γνώμη μου παιχνίδι που έχουμε να παίξουμε από εδώ και μπρος.Αν το κερδίσουμε κρατάμε στα χέρια μας την άνοδο.Έχω σε μεγάλη εκτίμηση τον Πάο Δάφνης και πιστεύω θα έχουμε ντέρπι σήμερα.Όπως ντερμπάρα θα γίνει και αύριο στο Βύρωνας-Άεκ Περιστερίου 2 νεανικές και ταλαντούχες ομάδες σε ένα πολύ κρίσιμο ματς.Ο σέντερ του Βύρωνα και το 7 της Άεκ θα είναι μάλλον τα κλειδιά(τσάμπα κατασκοπία σας κάνω)!
STAR_SHINE
QUOTE(odysseas 1998 @ Feb 23 2010, 17:37 ) *
Γεια χαρά και από μένα!Την Κυριακή η Εστία κέρδισε δύσκολα τον Πάο Δάφνης με μεγάλα σουτ του σουτέρ της,τα περισσότερα μάλιστα με έμυνα.Έγινε πολύ καλό ματς στο δεύτερο ημίχρονο που είδα.Ο Οδυσσέας κέρδισε τον Φοιτητικό εύκολα στο β ημίχρονο,αφού στο πρώτο το ματς πήγαινε πόντο-πόντο.Σήμερα έχουμε εντός τον Πάο Δάφνης,στο σημαντικότερο κατά τη γνώμη μου παιχνίδι που έχουμε να παίξουμε από εδώ και μπρος.Αν το κερδίσουμε κρατάμε στα χέρια μας την άνοδο.Έχω σε μεγάλη εκτίμηση τον Πάο Δάφνης και πιστεύω θα έχουμε ντέρπι σήμερα.Όπως ντερμπάρα θα γίνει και αύριο στο Βύρωνας-Άεκ Περιστερίου 2 νεανικές και ταλαντούχες ομάδες σε ένα πολύ κρίσιμο ματς.Ο σέντερ του Βύρωνα και το 7 της Άεκ θα είναι μάλλον τα κλειδιά(τσάμπα κατασκοπία σας κάνω)!

Οντως θα συμφωνισω σε οτι αφορα τον φοιτητικο , ο οποιος λυγισε ευκολα στο δευτερο.. για το βυρωνας-αεκ πολυ σωστα ο σεντερ του πρωτου θα παιξει καθοριστικο! για την αεκ αν μιλας για το παιδι που νομιζω, τοτε η αεκ θα παει παλι με εναν παιχτη και ατομικες ενεργειες να κερδισει? δε νομιζω να εχει ετσι τυχη! για το παιχνιδι με τον παο πιστευω οτι δεν θα δυσκολευτουμε ιδιαιτερα! δυστιχως δεν θα μπορεσω να ειμαι στο γηπ σημερα! coach περιμενω τα ευχαριστα!! γεραα!!
KSNRKO
QUOTE(aekaras @ Feb 23 2010, 17:10 ) *
...και εαν χρειαζοταν να κανω μια προβλεψη θα πονταρα στην εμπειρια των παιχτων του Βυρωνα
Και δυστυχώς φίλε KSRNKO για εμένα κατεβαίνουμε με μισή ομάδα σχεδόν. Η εξεταστική περίοδος, τα φροντιστήρια αλλά και δύο τραυματισμοί της τελευταίας στιγμής (δεν γνωρίζουμε ακόμη πόσο σοβαροί είναι μέχρι τώρα), μας καθιστούν αουτσάϊντερ της αναμέτρησης. Κατά την προσωπική μου γνώμη πάντα και πριν τον Οδυσσέα έλεγα και πίστευα ότι το παιχνίδι με το Βύρωνα θα είναι το καθοριστικό για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Και λέω έτσι γιατί έχω πληροφορίες για συγχώνευση ομάδων (περισσότερες από δύο) παραπάνω κατηγοριών. Αν μπορέσουμε και περάσουμε από το Βύρωνα θα μπορούμε να ελπίζουμε βάσιμα για την τέταρτη θέση. Αν όχι και πάλι δεν τελειώνει τίποτε αλλά μετά κάθε λάθος θα είναι καταστροφικό.


Δεν πιστευο οτι θα τελιωσει τπτ ακριβος μετα την λυξη του παιχνιδιου...απλως καποια ομαδα θα εχει προβαδισμα εναντι της αλλης....Το πλεονεκτημα για σας φιλε Αekara ειναι οτι πατε για δυο αποτελεσματα και η ηττα σας βολευει εαν κρατησετε την διαφορα του Α ΓΥΡΟΥ... ο βυρωνας εκτος οτι πρεπει να κερδισει πρεπει να καλυψει και την διαφορα
odysseas 1998
QUOTE(STAR_SHINE @ Feb 23 2010, 20:45 ) *
Οντως θα συμφωνισω σε οτι αφορα τον φοιτητικο , ο οποιος λυγισε ευκολα στο δευτερο.. για το βυρωνας-αεκ πολυ σωστα ο σεντερ του πρωτου θα παιξει καθοριστικο! για την αεκ αν μιλας για το παιδι που νομιζω, τοτε η αεκ θα παει παλι με εναν παιχτη και ατομικες ενεργειες να κερδισει? δε νομιζω να εχει ετσι τυχη! για το παιχνιδι με τον παο πιστευω οτι δεν θα δυσκολευτουμε ιδιαιτερα! δυστιχως δεν θα μπορεσω να ειμαι στο γηπ σημερα! coach περιμενω τα ευχαριστα!! γεραα!!

Kατ'αρχήν για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις,αν λες εμένα "κόουτς" δεν είμαι εγώ η κόουτς του Οδυσσέα(αν και δεν νομίζω να πήγαινε σε μένα το "κόουτς",απλά το διευκρινίζω).Δύσκολη νίκη του Οδυσσέα σήμερα επί του Πάο Δάφνης με περίπου 10 πόντους,δεν θυμάμαι σκορ...Στα 3 πρώτα δεκάλεπτα το παιχνίδι ήταν δραματικό,αλλά και κακό,με πολλά λάθη από τις 2 ομάδες και άστοχα σουτ.Στην τέταρτη περίοδο ευτυχώς συνήλθαμε και το πήραμε κυρίως χάρη στη νοοτροπία νικητή που έχουμε πλέον.Ο Πάο Δάφνης έχει 4-5 παίκτες που θα μπορούσαν να έχουν την ομάδα τους πιο ψηλά και ένα προπονητή που "βλέπει μπάλα",αλλά έχει λίγους παίκτες(τουλάχιστον στο μεταξύ μας ματς) και όπως είναι φυσικό τους βγαίνει κούραση.Δύσκολος αντίπαλος σε κάθε περίπτωση.Συγχαρητήρια στους φιλοξενούμενους για την προσπάθεια και στον Οδυσσέα για τη μεγάλη νίκη...
aekaras
καλημέρα!! κανένα αποτέλεσμα θα πείτε ρε παιδιά.πολύ βουβαμάρα έχει πέσει τώρα τελευταία. rolleyes.gif[i]

ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΑ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 58 - 73! (33 - 34 ΗΜΙΧ.)
Αναπάντεχα εύκολη νίκη παρά τα προβλήματα που αντιμετωπίζαμε. Αλλος ένας αντίπαλος για την τέταρτη θέση, μάλλον φυσιολογικά,τίθεται εκτός συναγωνισμού. Επόμενο παιχνίδι και τί παιχνίδι την Τρίτη 2 Μαρτίου στα Δίδυμα με το Διαγόρα Αιγάλεω. Ιδιαίτερα δύσκολο παιχνίδι αλλά θα παλέψουμε και ότι βγεί. Τίποτε δεν έχουμε να χάσουμε και πάρα μά πάρα πολλά να κερδίσουμε! Χωρίς άγχος, ελεύθερο μπάσκετ, προσπάθεια και ποτέ δεν ξέρεις... Θέλω να πιστεύω ότι θα γίνει ωραίο παιχνίδι και αναμένεται να το παρακολουθήσουν πολύ φίλοι της κατηγορίας. Ιδωμεν...
KSNRKO
QUOTE(aekaras @ Feb 25 2010, 01:34 ) *
καλημέρα!! κανένα αποτέλεσμα θα πείτε ρε παιδιά.πολύ βουβαμάρα έχει πέσει τώρα τελευταία. rolleyes.gif[i]

ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΑ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 58 - 73! (33 - 34 ΗΜΙΧ.)
Αναπάντεχα εύκολη νίκη παρά τα προβλήματα που αντιμετωπίζαμε. Αλλος ένας αντίπαλος για την τέταρτη θέση, μάλλον φυσιολογικά,τίθεται εκτός συναγωνισμού. Επόμενο παιχνίδι και τί παιχνίδι την Τρίτη 2 Μαρτίου στα Δίδυμα με το Διαγόρα Αιγάλεω. Ιδιαίτερα δύσκολο παιχνίδι αλλά θα παλέψουμε και ότι βγεί. Τίποτε δεν έχουμε να χάσουμε και πάρα μά πάρα πολλά να κερδίσουμε! Χωρίς άγχος, ελεύθερο μπάσκετ, προσπάθεια και ποτέ δεν ξέρεις... Θέλω να πιστεύω ότι θα γίνει ωραίο παιχνίδι και αναμένεται να το παρακολουθήσουν πολύ φίλοι της κατηγορίας. Ιδωμεν...


Τελικα η επιθεση νικησε την αμυνα..... smiley.gif
tzpetros
καλημέρα και από εμένα. ναι έτσι όπως τα λέει ο αεκάρας.χθες ανταποκριθήκαμε μόνο στα 2 δεκάλεπτα και μετά σαν να καταρεύσαμε ανεξήγητα... τεσπα.συγχαρητήρια στην άεκ. καλή συνέχεια. εμείς τώρα θα κοιτάξουμε να πάμε όσο καλύτερα μπορούμε. blove.gif
top_thanos_90
πετράλωνα - αστέρας πατησίων 1

για τα άλλα ματς έχει κανείς ενημέρωση????// bball.gif
ilsant
QUOTE(top_thanos_90 @ Mar 1 2010, 03:38 ) *
πετράλωνα - αστέρας πατησίων 1

για τα άλλα ματς έχει κανείς ενημέρωση????// bball.gif

kai ti assos!!!! me 1 ponto diafora o asteras se olo to mats mprosta kai xamenes 2 voles se nekro xrono...mpravo se ola ta paidia kai twn 2 omadwn gia to katapliktiko paixnidi pou mas prosferan kai polla synxaritria stin omada twn petralonwn...
MBANDA
QUOTE(odysseas 1998 @ Feb 24 2010, 01:02 ) *
Δύσκολη νίκη του Οδυσσέα σήμερα επί του Πάο Δάφνης με περίπου 10 πόντους,δεν θυμάμαι σκορ...Στα 3 πρώτα δεκάλεπτα το παιχνίδι ήταν δραματικό,αλλά και κακό,με πολλά λάθη από τις 2 ομάδες και άστοχα σουτ.Στην τέταρτη περίοδο ευτυχώς συνήλθαμε και το πήραμε κυρίως χάρη στη νοοτροπία νικητή που έχουμε πλέον.Ο Πάο Δάφνης έχει 4-5 παίκτες που θα μπορούσαν να έχουν την ομάδα τους πιο ψηλά και ένα προπονητή που "βλέπει μπάλα",αλλά έχει λίγους παίκτες(τουλάχιστον στο μεταξύ μας ματς) και όπως είναι φυσικό τους βγαίνει κούραση.Δύσκολος αντίπαλος σε κάθε περίπτωση. Συγχαρητήρια στους φιλοξενούμενους για την προσπάθεια και στον Οδυσσέα για τη μεγάλη νίκη...


Έμαθα από αξιόπιστο φίλο για τον Οδυσσέα από τα τελευταία 2 παιχνίδια του.
Πολύ αργό μπάσκετ, όποιος πέρνει την μπάλα, ακόμη και κρύος από αλλαγή, σουτάρει στα 5 δεύτερα (προσοχή όχι στα 20), θέλοντας να γίνει ο ήρωας. Σύστημα βγαίνει μετα βίας 2-3 φορές σε όλο το παιχνίδι, αστεία και πολλά φάουλ στη άμυνα προσπαθώντας να κλέψουν την μπάλα ή αφού τους περάσει εύκολα ο αντίπαλος (αφού κολλάνε πάνω του) και τέλος αδυναμία να απομονώσουνε τον 1 περιφερειακό παίχτη της αντίπαλης ομάδας που μπορεί να σκοράρει από την περιφέρεια. Κανένας αυτοματισμός, όσο για τις αλλαγές από τον πάγκο και τον έλεγχο του ρυθμού, άστα.
Κρίμα και σχεδίαζα να δω μερικά παιχνίδια μεταξύ των πρωτοπόρων στον 2ο γύρο, που περίμενα να έχουν βελτιωθεί και άλλο.
Έμαθα βέβαια πως ο Οδυσσέας έχει ακόμη τραυματίες (το έγραψα και στην αρχή και με είχαν τότε διαψεύσει), παίχτες φαντάρους, φοιτητές, καθηγητές και προπονήσεις μόνο στο ανοιχτό, κάτι που δικαιολογεί κάπως τα πράγματα.

Αν παίξετε καλύτερα φίλε Odysseas1998 ειδοποίησέ με να έρθω.

Αλλιώς προτιμώ να θυμάμαι την ομάδα σας όπως την είδα με την Λεόντειο στα Πατήσια. Σίφουνα!!!
APOLLN
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ?
aekaras
QUOTE(APOLLN @ Mar 2 2010, 16:56 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ?

Μπαίνεις στο Περιστέρι από τη γέφυρα Κολοκυνθούς, προχωράς δεξιά διαγώνια στην α' εκκλησία του Αγ. Αντωνίου (είναι το τέρμα του Μετρό εκεί) πρός το κέντρο του Περιστερίου που είναι το δημαρχείο. Συνεχίζεις ευθεία μετά το δημαρχείο και περνάς κάθετα απέναντι τη Θηβών. Οπως πάει ο δρόμος (λέγεται Καρκαβίτσα) συνεχίζεις για το νεκροταφείο του Περιστερίου, περνάς το παλιό γήπεδο του Αγ. Ιεροθέου στα αριστερά σου, περνάς το νεκροταφείο επίσης στο αριστερό σου χέρι και ο δρόμος αυτός λέγεται Αγ. Ιεροθέου. Μετά το ύψος του νεκροταφείου στα 500 μέτρα περίπου θα συναντήσεις έναν κόμβο (μικρό) είναι η πλατεία Δέγλερη. Εκεί πας αριστερά διαγώνια την Ιωαννίνων και στα 150 μέτρα περίπου στο αριστερό σου χέρι είναι ένα σούπερ μάρκετ μικρό. Απέναντι ακριβώς είναι ένα μικρό στενάκι όπου είναι το κλειστό των Διδύμων. Ελπίζω να σε βοήθησα. Ελάτε να απολαύσετε παιχνίδι και ο καλύτερος (πολύ θα ήθελα να είναι η ομάδα μου) ας κερδίσει!
parag
QUOTE(aekaras @ Mar 2 2010, 17:15 ) *
Μπαίνεις στο Περιστέρι από τη γέφυρα Κολοκυνθούς, προχωράς δεξιά διαγώνια στην α' εκκλησία του Αγ. Αντωνίου (είναι το τέρμα του Μετρό εκεί) πρός το κέντρο του Περιστερίου που είναι το δημαρχείο. Συνεχίζεις ευθεία μετά το δημαρχείο και περνάς κάθετα απέναντι τη Θηβών. Οπως πάει ο δρόμος (λέγεται Καρκαβίτσα) συνεχίζεις για το νεκροταφείο του Περιστερίου, περνάς το παλιό γήπεδο του Αγ. Ιεροθέου στα αριστερά σου, περνάς το νεκροταφείο επίσης στο αριστερό σου χέρι και ο δρόμος αυτός λέγεται Αγ. Ιεροθέου. Μετά το ύψος του νεκροταφείου στα 500 μέτρα περίπου θα συναντήσεις έναν κόμβο (μικρό) είναι η πλατεία Δέγλερη. Εκεί πας αριστερά διαγώνια την Ιωαννίνων και στα 150 μέτρα περίπου στο αριστερό σου χέρι είναι ένα σούπερ μάρκετ μικρό. Απέναντι ακριβώς είναι ένα μικρό στενάκι όπου είναι το κλειστό των Διδύμων. Ελπίζω να σε βοήθησα. Ελάτε να απολαύσετε παιχνίδι και ο καλύτερος (πολύ θα ήθελα να είναι η ομάδα μου) ας κερδίσει!

Απο παρα παρα πολυ εγγυρες πληροφοριες εμαθα οτι οι δυοομαδεσ τον δυτικων προαστιον τα εχουν βρει και το ματσακι ειναι ασσος....
odysseas 1998
QUOTE(MBANDA @ Mar 2 2010, 00:44 ) *
Έμαθα από αξιόπιστο φίλο για τον Οδυσσέα από τα τελευταία 2 παιχνίδια του.
Πολύ αργό μπάσκετ, όποιος πέρνει την μπάλα, ακόμη και κρύος από αλλαγή, σουτάρει στα 5 δεύτερα (προσοχή όχι στα 20), θέλοντας να γίνει ο ήρωας. Σύστημα βγαίνει μετα βίας 2-3 φορές σε όλο το παιχνίδι, αστεία και πολλά φάουλ στη άμυνα προσπαθώντας να κλέψουν την μπάλα ή αφού τους περάσει εύκολα ο αντίπαλος (αφού κολλάνε πάνω του) και τέλος αδυναμία να απομονώσουνε τον 1 περιφερειακό παίχτη της αντίπαλης ομάδας που μπορεί να σκοράρει από την περιφέρεια. Κανένας αυτοματισμός, όσο για τις αλλαγές από τον πάγκο και τον έλεγχο του ρυθμού, άστα.
Κρίμα και σχεδίαζα να δω μερικά παιχνίδια μεταξύ των πρωτοπόρων στον 2ο γύρο, που περίμενα να έχουν βελτιωθεί και άλλο.
Έμαθα βέβαια πως ο Οδυσσέας έχει ακόμη τραυματίες (το έγραψα και στην αρχή και με είχαν τότε διαψεύσει), παίχτες φαντάρους, φοιτητές, καθηγητές και προπονήσεις μόνο στο ανοιχτό, κάτι που δικαιολογεί κάπως τα πράγματα.

Αν παίξετε καλύτερα φίλε Odysseas1998 ειδοποίησέ με να έρθω.

Αλλιώς προτιμώ να θυμάμαι την ομάδα σας όπως την είδα με την Λεόντειο στα Πατήσια. Σίφουνα!!!

Φίλε MBANDA κι εγώ τα 2 παιχνίδια του Οδυσσέα που λες τα είδα και τα 2 παιχνίδια Ολυμπιακού-Παναθηναικού.Η μέρα με την νύχτα!Πολύ καλύτερος ο Ολυμπιακός και ο Πάο από Οδυσσέα,Φοιτητικό και Πάο Δάφνης!Ειλικρινά αυτός που σου είπε αυτά για τον Οδυσσέα,ή έχει πονέσει από την ομάδα,ή κάποιο άλλο πρόβλημα έχει.Τα συστήματα βγαίνουν μια χαρά.η άμυνα που αναφέρεις είναι αυτή που έχει δώσει τη νίκη και για τις επιθέσεις στα 5 δεύτερα,γίνονται πάντα σε αιφνιδιασμό και όχι σε σετ παιχνίδι.Πιο κατηγορηματικός είμαι για τις αλλαγές που γίνονται από τον πάγκο.Καλύτερα να κερδίζεις με 10 πόντους και παίζοντας με 12 παίκτες,παρά να κατεβαίνεις με 7 παίκτες και να χάνεις με 10.Έχουμε παίκτες φαντάρους,αλλά δεν βρίσκω που είναι το κακό.Έχουμε παίκτες φοιτητές,αλλά και πάλι απορώ που είναι το περίεργο.Έχουμε και καθηγητές,αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω αν είναι κακό.Έχουμε και ιδιωτικούς υπαλλήλους παίκτες,ίσως υπάρχει εδώ πρόβλημα!!!!!!!!!Δηλαδή οι παίκτες στις άλλες ομάδες τι είναι?Αεριτζήδες????Για τους αυτοματισμούς που αναφέρεις,αν ίσουν σήμερα στο ματς με τον Ορφέα(κερδίσαμε 81-62 αν θυμάμαι καλά)θα είδες αρκετούς,Αν δεν ήσουν θα έμεινες με αυτά που σου μετέφερε η πηγή σου.Στο μόνο πράγμα που είχε δίκιο η πηγή σου,είναι ότι οι προπονήσεις γίνονται σε ανοικτό.Γι αυτό και η ομάδα θέλει να ανέβει,για να κάνουμε σε ανοικτό την επόμενη χρονιά.Στο σημερινό ματς με τον Ορφέα η ομάδα έπαιξε καλό μπάσκετ βγάζοντας 4-5 φορές back-door στα τελιώματα και κάνοντας πολλά κλεψίματα.Συγχαρητήρια στον Ορφέα για την προσπάθεια και στον Οδυσσέα για τη νίκη και το καλό μπάσκετ.Επόμενο ματς ντερμπάκι με Βύρωνα εκτός,ελπίζω να συνεχίσουμε το σερί νικών...

QUOTE(parag @ Mar 2 2010, 21:57 ) *
Απο παρα παρα πολυ εγγυρες πληροφοριες εμαθα οτι οι δυοομαδεσ τον δυτικων προαστιον τα εχουν βρει και το ματσακι ειναι ασσος....

???
sthnapexw
QUOTE(parag @ Mar 2 2010, 21:57 ) *
Απο παρα παρα πολυ εγγυρες πληροφοριες εμαθα οτι οι δυοομαδεσ τον δυτικων προαστιον τα εχουν βρει και το ματσακι ειναι ασσος....


Στημένο παιχνίδι όντως στα Δίδυμα..κέρδισε η ΑΕΚ με 22 πόντους..

Από αυτό κ μόνο που γράφτηκε καταλαβαίνετε ότι έχετε να διαβάσετε πολλά για το show που έγινε στα δίδυμα σήμερα.Καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του..

Είναι κρίμα πάντως γιατί ενώ θα μπορούσε το παιχνίδι να ήταν γιορτή για την κατηγορία (έτσι ξεκίνησε στο πρώτο δεκάλεπτο) κατέληξε σε μαύρη κωμωδία με θύμα το ερασιτεχνικό μπάσκετ.

Δεν αξίζει να αναφερθούμε σε κανέναν γιατί θα δώσουμε αξία σε άτομα που δεν την αξίζουν.

Κρίμα..μια γυναίκα έχασε τις αισθήσεις της και όλοι θα λένε για το πόσο μάγκες ήταν μέσα κ έξω από το γήπεδο..συγχαρητήρια σε όποιον το αισθάνεται αυτό σήμερα!
odysseas 1998
Κεκτημένη ταχύτητα:γι'αυτό και η ομάδα θέλει να ανέβει,για να κάνει προπονήσεις σε κλειστό την επόμενη χρονιά.

QUOTE(sthnapexw @ Mar 3 2010, 01:09 ) *
Στημένο παιχνίδι όντως στα Δίδυμα..κέρδισε η ΑΕΚ με 22 πόντους..

Από αυτό κ μόνο που γράφτηκε καταλαβαίνετε ότι έχετε να διαβάσετε πολλά για το show που έγινε στα δίδυμα σήμερα.Καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του..

Είναι κρίμα πάντως γιατί ενώ θα μπορούσε το παιχνίδι να ήταν γιορτή για την κατηγορία (έτσι ξεκίνησε στο πρώτο δεκάλεπτο) κατέληξε σε μαύρη κωμωδία με θύμα το ερασιτεχνικό μπάσκετ.

Δεν αξίζει να αναφερθούμε σε κανέναν γιατί θα δώσουμε αξία σε άτομα που δεν την αξίζουν.

Κρίμα..μια γυναίκα έχασε τις αισθήσεις της και όλοι θα λένε για το πόσο μάγκες ήταν μέσα κ έξω από το γήπεδο..συγχαρητήρια σε όποιον το αισθάνεται αυτό σήμερα!

Γράψε λεπτομέρειες αν σου είναι εύκολο...
nikefalin
QUOTE(sthnapexw @ Mar 3 2010, 01:09 ) *
Στημένο παιχνίδι όντως στα Δίδυμα..κέρδισε η ΑΕΚ με 22 πόντους..

Από αυτό κ μόνο που γράφτηκε καταλαβαίνετε ότι έχετε να διαβάσετε πολλά για το show που έγινε στα δίδυμα σήμερα.Καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του..

Είναι κρίμα πάντως γιατί ενώ θα μπορούσε το παιχνίδι να ήταν γιορτή για την κατηγορία (έτσι ξεκίνησε στο πρώτο δεκάλεπτο) κατέληξε σε μαύρη κωμωδία με θύμα το ερασιτεχνικό μπάσκετ.

Δεν αξίζει να αναφερθούμε σε κανέναν γιατί θα δώσουμε αξία σε άτομα που δεν την αξίζουν.

Κρίμα..μια γυναίκα έχασε τις αισθήσεις της και όλοι θα λένε για το πόσο μάγκες ήταν μέσα κ έξω από το γήπεδο..συγχαρητήρια σε όποιον το αισθάνεται αυτό σήμερα!

Η παρακμή σε όλο της το μεγαλείο...
Ο Διαγόρας κέρδισε με 22 όχι τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό σκορ σε εναν αγώνα που ολοκληρώθηκε με την παρουσία Αστυνομίας και αδειες κερκίδες...


υγ. αυτά για τα στησίματα σε Δ εσκα ειναι χαζομάρες με περικοκλάδες. και οταν γραφονται ανώνυμα ειναι σαν να μην υπάρχουν.
aekaras
QUOTE(parag @ Mar 2 2010, 21:57 ) *
Απο παρα παρα πολυ εγγυρες πληροφοριες εμαθα οτι οι δυοομαδεσ τον δυτικων προαστιον τα εχουν βρει και το ματσακι ειναι ασσος....

Με λύπη μου διαβάζω τι γράφεις φίλε parag και λυπάμαι ειλικρινά. Ηθελα να ήξερα για πιό λόγο γράφεις (μη χρησιμοποιήσω λέξεις που δεν κάνει και πέσει ψαλίδι) αυτά που γράφεις. Θα ήθελα να σε ρωτήσω και τι έγινε αν ανέβει κατηγορία ο Διαγόρας ή ο Οδυσσέας ή η ΑΕΚ, τα Πετράλωνα ή η κάτω πετρομαγούλα? Ε και? Τι έγινε? Η ζωή τελειώνει? Πες μας τι θα γίνει?
Ερχόμαστε να παίξουμε μπασκετάκι και να το ευχαριστηθούμε... Τίποτε άλλο... Αν κάποιο από τα παιδιά μπορέσει και διακριθεί και ανέβει επίπεδο και σε άλλη ομάδα μπράβο του και να το στηρίξουμε... Αύριο το πρωί θα πάμε όλοι για το μεροκάμματο και η ζωή συνεχίζεται... Αυτό νομίζω είναι το νόημα που ασχολούμαστε...
Από που και ως που τα έχουμε βρεί με το Διαγόρα? Λυπάμαι γιατί τέτοια μυαλά δυναμιτίζουν και καταστρέφουν τις προσπάθειες των όποιων παιδιών και των όποιων ομάδων θέλουν να κάνουν κάτι καλό στο άθλημα που αγαπάμε. Ωραία, ανεβήκαμε κατηγορία, και του χρόνου ξανανεβήκαμε κατηγορία και σε τέσσερα, πέντε χρόνια παίζουμε Α1, κατακτάμε το πρωτάθλημα και παίρνουμε και την πρώτη θέση στην Ευρώπη... Ε και? Σε ρωτάω, ε καί?
Εύχομαι να είσαι από τους μεγάλους σε ηλικία και γερασμένους στα μυαλά και τις ιδέες ώστε σύντομα να σε παραδώσουν οι φυσικές σου δυνάμεις και να εγκαταλείψεις το μπάσκετ. Γιατί το μπασκετάκι μας που αγαπάμε δεν έχει ανάγκη από τις πληροφορίες σου και τα μυαλά σου... Απαράδεκτε!!!
Και για να σου αποδείξω πόσο στημένο ήταν το παιχνίδι σε πληροφορώ ότι χάσαμε με είκοσι πόντους περίπου, με μια διαιτησία (αστείοι και οι δύο) που δεν είχε ανάγκη, ούτε έχει ανάγκη τη βοήθειά της ο Διαγόρας γιατί το έχω ξαναγράψει ότι η καλύτερη ομάδα αυτή τη στιγμή είναι ο Διαγόρας και το ξαναλέω. Δεν είναι κακό, η γνώμη μου είναι... Δηλαδή τι να πώ εγώ τώρα ότι είχε στήσει τη διαιτησία ο Διαγόρας? Σε ρωτώ? Και πές ότι την έστησε... Ε καί?
Οσο είχαν δυνάμεις οι παίκτες μας, πάλεψαν στα ίσα και προσπάθησαν. Οι άλλοι ήταν καλύτεροι, πιό έμπειροι, είχαν τις άκρες (ερώτηση κάνω)? Κέρδισαν... Ε καί? Τερμάτισε πρώτος και αήττητος ο Διαγόρας, ε καί?
Αηδία πραγματική αυτά που λες πραγματικά...
Εγινε ένα ωραίο παιχνίδι, δυνατό και από τις δύο πλευρές, κόσμο είχε το γήπεδο, φίλοι και των δύο ομάδων, συνθήματα εκατέρωθεν, καλή ατμόσφαιρα και ένας ηλίθιος από την πλευρά της ομάδας μου, ανεγκέφαλος, απαράδεκτος, παντοφλάκιας από τη γυναίκα του, πραγματικός μ.......ας, χάλασε το παιχνίδι. Τσαμπουκαλεύθηκαν οι άλλοι των Δυτικών Προαστείων και έγινε το έλα να δεις για δέκα λεπτά! Διακοπή αγώνα, εκκένωση γηπέδου, αστυνομία και σε ρωτάω και σας ρωτώ όλους ε καί??? Γιατί ρε φίλε, πες μου?
Ειλικρινά λυπάμαι γιατί κανένας σαν και αυτόν τον ηλίθιο μάλλον είσαι, λέγοντας τέτοιες ανοησίες... Κρίμα... Δεν σέβεται κανένας τον κόπο, τον ιδρώτα και την προσπάθεια όσων έχουν το μεράκι να ασχοληθούν με κάτι που αγαπάνε!
Δηλώνω υπεύθυνα και κατηγορηματικά ότι είναι η τελευταία φορά που γράφω στο forum, δεν σέβεται κανένας την προσπάθεια που κάνουν όλοι αυτοί που έφτιαξαν αυτό το forum διότι αν δεν υπήρχε αυτό από που θα έγραφες και θα μάθαινες τι γίνεται στις άλλες ομάδες και σε άλλες κατηγορίες? Ούτε στα ψιλά των ψιλών των εφημερίδων δεν αναφέρουν για αυτές τις κατηγορίες. Ευχαριστώ πολύ κύριε parag, κύριοι ηλίθιοι που σκέφτεστε έτσι, δεν θα ξαναπάρω! Χάρηκα και αντίο. ΚΟΥΦΙΟΚΕΦΑΛΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

top_thanos_90
είναι ντροπή να ειπώνονται τέτοια πράγματα περί στημένων..το μόνο που καταφέρνουν αυτοί που τα λένε είναι να δυναμιτίζουν το κλίμα...πραγματικά ντροπή...και συμφωνώ με τον aekara..
στα του ματς τώρα..όσο παίχτηκε ματς....
στο 1ο δεκάλεπτο είδαμε ωραίο παιχνίδι με τον διαγόρα να βρίσκει λύσεις κυρίως στον αιφνιδιασμό..στο 2ο δεκάλεπτο η αεκ μπλόκαρε,πήγε σε πολλές ατομικές προσπάθειες,ο ένας κύριος με τα γκρι(που κατά την γνώμη μου είναι επικίνδυνος για το άθλημα και έκανε το ματς όπως το έκανε..)έδωσε ένα αντιαθλητικό ανάποδα και μια τεχνική ποινή 2 λέπτα μετά και έδωσε το δικαίμα στον διαγόρα να προηγηθεί με 13 αν δεν κάνω λάθος στο ημίχρονο..στο 2ο ημίχρονο η διαφορά κυμαινόταν από τους 5-10 χωρίς να πέσει όμως παρακάτω...
και κάπου εκεί άρχισαν τα ωραία...
έγω θα ήθελα σαν χρήστης του forum να κάνω 2 παρατηρήσεις..όπως είπε και ο φίλος ο aekaras ο διαγόρας είναι όντωσ η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας και μπορεί να καταφέρει και τον στόχο της που είναι το 24/24...άλλα όλη αυτή η συμπεριφορά που βγάζουν στο γήπεδο τους κάνει αντιπαθείς σε όλους...(και το έχουν αναφέρει και άλλοι)
αφού μπορείτε να μπείτε και να τους κερδίσετε όλους(γτ όπως ξαναλέω έχετε την καλύτερη ομάδα του ομίλου)γιατί αναλλώνεστε σε αυτές τισ προκλήσεις,το βρόμικο παιχνίδι,το βρίσιμο με σκοπό να εκνευρίσετε τον άλλον κλπ κλπ..για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι σε όλους τους παίχτες του διαγόρα άλλα στους περισσότερους και κάποιοι από αυτούς φτάνουν στα όρια να κάνουν καραγκιοζιλίκια..... 68.gif
τεσπα..λυπάμαι για την σημερινή εικόνα κάθως πήγαμε να δούμε μπάσκετ και μόνο μπάσκετ δεν είδαμε........ 68.gif
APOLLN
QUOTE(top_thanos_90 @ Mar 3 2010, 02:42 ) *
είναι ντροπή να ειπώνονται τέτοια πράγματα περί στημένων..το μόνο που καταφέρνουν αυτοί που τα λένε είναι να δυναμιτίζουν το κλίμα...πραγματικά ντροπή...και συμφωνώ με τον aekara..
στα του ματς τώρα..όσο παίχτηκε ματς....
στο 1ο δεκάλεπτο είδαμε ωραίο παιχνίδι με τον διαγόρα να βρίσκει λύσεις κυρίως στον αιφνιδιασμό..στο 2ο δεκάλεπτο η αεκ μπλόκαρε,πήγε σε πολλές ατομικές προσπάθειες,ο ένας κύριος με τα γκρι(που κατά την γνώμη μου είναι επικίνδυνος για το άθλημα και έκανε το ματς όπως το έκανε..)έδωσε ένα αντιαθλητικό ανάποδα και μια τεχνική ποινή 2 λέπτα μετά και έδωσε το δικαίμα στον διαγόρα να προηγηθεί με 13 αν δεν κάνω λάθος στο ημίχρονο..στο 2ο ημίχρονο η διαφορά κυμαινόταν από τους 5-10 χωρίς να πέσει όμως παρακάτω...
και κάπου εκεί άρχισαν τα ωραία...
έγω θα ήθελα σαν χρήστης του forum να κάνω 2 παρατηρήσεις..όπως είπε και ο φίλος ο aekaras ο διαγόρας είναι όντωσ η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας και μπορεί να καταφέρει και τον στόχο της που είναι το 24/24...άλλα όλη αυτή η συμπεριφορά που βγάζουν στο γήπεδο τους κάνει αντιπαθείς σε όλους...(και το έχουν αναφέρει και άλλοι)
αφού μπορείτε να μπείτε και να τους κερδίσετε όλους(γτ όπως ξαναλέω έχετε την καλύτερη ομάδα του ομίλου)γιατί αναλλώνεστε σε αυτές τισ προκλήσεις,το βρόμικο παιχνίδι,το βρίσιμο με σκοπό να εκνευρίσετε τον άλλον κλπ κλπ..για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι σε όλους τους παίχτες του διαγόρα άλλα στους περισσότερους και κάποιοι από αυτούς φτάνουν στα όρια να κάνουν καραγκιοζιλίκια..... 68.gif
τεσπα..λυπάμαι για την σημερινή εικόνα κάθως πήγαμε να δούμε μπάσκετ και μόνο μπάσκετ δεν είδαμε........ 68.gif

φιλε top thano και aekara ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.. το βρκα εν τελη το γηπεδακι και πρεπει να πω οτι εχετε ενα απο τα καλυτερα κλειστα για ερασιτεχνικη ομαδα.. εγω ηρθα να δω μπασκετ και αυτο θα σχολιασω, για τα υπολοιπα ειναι ντροπη και των δυο συλλογων για τους οπαδους που τους αντιπρωσοπευουν...Φιλε aekara,λογικα εισαι ο coach τησ αεκ.. καταρχην ηρεμησε γιατι εισαι και νεο παιδι και παρασυρεσε.. συγχαρητηρια για την ομαδα σου, γιατι οπως εδειξε στο πρωτο δεκαλεπτο εχει πολυ ταλεντο! η μονη διαφορα που εντοπισα σε σχεση με το διαγορα ειναι η διαρκεια στην καλη αποδοση... Αυτο οφειλεται καθαρα σε θεμα προπονησης.. στο πρωτο λοιπον δεκαλεπτο η αεκ επαιξε αμυνα κ δεχοταν ποντους μονο με μακρινα σουτ.. οι ψηλοι του διαγορα δεν πολυ πατησαν ρακετα και οταν το εκαναν αν θυμαμαι δεχονταν κοψιματα απο τους ψηλους (τροπος του λεγειν)της αεκ... Στο τελος του πρωτου ηταν μπροστα η αεκ και εδειχνε οτι δεν θα εχανε ευκολα.. Μετα ακολουθησαν καποια περιεργα σφυριγματα και φυσικα ο διαγορας δεν τα αφησε ανεκμεταλλευτα.. Φυσικα καλυτερος απο εκει κ περα ο διαγορας που σχεδον δεν πιεστηκε για την συνεχεια του ματς. καπου εκει αρχισε και η ζουγκλα και δεν ειδαμε το τελος του παιχνιδιου... φιλε coach του διαγορα δεν εχω δει την ομαδα σου να παιζει κατω απο πιεση για ενα ολοκληρο παιχνιδι, αλλα απο αυτα που δειχνεισ στο γηπεδο εισαστε ετοιμοι για αλλες κατηγοριες.. (αρκει να υπαρχει και διαρκεια σε αυτο που κανετε).. για το παιχνιδι, παρομοια ποιοτητα παικτων σαφως πιο δουλεμενος ο διαγορας...
parag
QUOTE(top_thanos_90 @ Mar 3 2010, 02:42 ) *
είναι ντροπή να ειπώνονται τέτοια πράγματα περί στημένων..το μόνο που καταφέρνουν αυτοί που τα λένε είναι να δυναμιτίζουν το κλίμα...πραγματικά ντροπή...και συμφωνώ με τον aekara..
στα του ματς τώρα..όσο παίχτηκε ματς....
στο 1ο δεκάλεπτο είδαμε ωραίο παιχνίδι με τον διαγόρα να βρίσκει λύσεις κυρίως στον αιφνιδιασμό..στο 2ο δεκάλεπτο η αεκ μπλόκαρε,πήγε σε πολλές ατομικές προσπάθειες,ο ένας κύριος με τα γκρι(που κατά την γνώμη μου είναι επικίνδυνος για το άθλημα και έκανε το ματς όπως το έκανε..)έδωσε ένα αντιαθλητικό ανάποδα και μια τεχνική ποινή 2 λέπτα μετά και έδωσε το δικαίμα στον διαγόρα να προηγηθεί με 13 αν δεν κάνω λάθος στο ημίχρονο..στο 2ο ημίχρονο η διαφορά κυμαινόταν από τους 5-10 χωρίς να πέσει όμως παρακάτω...
και κάπου εκεί άρχισαν τα ωραία...
έγω θα ήθελα σαν χρήστης του forum να κάνω 2 παρατηρήσεις..όπως είπε και ο φίλος ο aekaras ο διαγόρας είναι όντωσ η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας και μπορεί να καταφέρει και τον στόχο της που είναι το 24/24...άλλα όλη αυτή η συμπεριφορά που βγάζουν στο γήπεδο τους κάνει αντιπαθείς σε όλους...(και το έχουν αναφέρει και άλλοι)
αφού μπορείτε να μπείτε και να τους κερδίσετε όλους(γτ όπως ξαναλέω έχετε την καλύτερη ομάδα του ομίλου)γιατί αναλλώνεστε σε αυτές τισ προκλήσεις,το βρόμικο παιχνίδι,το βρίσιμο με σκοπό να εκνευρίσετε τον άλλον κλπ κλπ..για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι σε όλους τους παίχτες του διαγόρα άλλα στους περισσότερους και κάποιοι από αυτούς φτάνουν στα όρια να κάνουν καραγκιοζιλίκια..... 68.gif
τεσπα..λυπάμαι για την σημερινή εικόνα κάθως πήγαμε να δούμε μπάσκετ και μόνο μπάσκετ δεν είδαμε........ 68.gif

Δε θα κατσω να μπω σε καμια αντιπαραθεση ουτε με τον (λιγο)παραγωντα της ΑΕΚ ουτε και με κανεναν παιχτη της.Εγω εκανα μια πλακα για να κανουμε λιγο χαβαλε στο topic οπως γινετε σε ολα τα αλλα εκτος απο εδω... Μαλλον ηταν ατυχες γιατι απλα ολοι ασχοληστε με τον Διαγορα...Θα πω λοιπον για τα του παιχνιδιου.... Πηγα λοιπον και εγω στο γηπεδο ειχε αρκετους φιλους τησ ΑΕΚ και λιγουσ του Διαγορα στην αρχη,μετα ηρθαν και αρκετοι του Διαγορα(φανταστηκα τη θα γινει). ωραια ατμοσφερα στην αρχη με πανο,συνθηματα και τυμπανα και απο της δυο ομαδες...Η διαφορα ηταν οτι η φιλοι της ΑΕΚ εβριζαν τον διαγορα και τουσ παιχτεσ και διαιτητες,και η φιλοι του Διαγορα φοναζαν μονο για τον Διαγορα... και τωρα στα αγωνιστηκα... Η αεκ μπηκε δυνατα ο διαγορασ μαλλον χαλαρα και στην αρχη ηταν μπροστα η αεκ (ποτε πανω απο 4 ποντους) κατω απο τη ρακετα ο διαγορας ηταν σε κακη μερα αλλακαι εκτος δεν ηταν στη καλυτερη... Η Αεκ επεβαλε αργο ρυθμο και ειχε τον ελεγχο...Ετσι ηταν το 1 δεκαλεπτο... Στο δευτερο η Αεκ επεφτε και διαγορας ηταν λιγο καλυτερα... Οσον αφορα τουσ (γκρι) μαλλον σφυριζαν αφτα που εβλεπαν ηταν και δυο Β ΕΘΝΙΚΗ μη περιμενη η Αεκ να τουσ κανει και χαρη...Ο διαγορασ μετα το 1 δεκαλεπτο ο ηταν συνεχοσ μπροστα απο 6 μεχρι 15 ποντους μεχρι τη διακοπη...Η διακοπη λοιπον... οπως σασ ειπα σε ολο το ματσ οι φιλοι της Αεκ εβριζαν και προκαλουσαν. Περιπου 7 λεπτα πριν το τελοσ και ενω η διαφορα ηταν στουσ 14 σε ενα time out και μετα απο αντιαθλητικο τησ Αεκ ενας φιλοσ τησ Αεκ πηγε πανω απο τον παγκο του διαγορα και αρχισε να βριζει τουσ παιχτες του Διαγορα κρεμασμενοσ στο καγκελο και ενω πλισιαζαν και αλλοι φιλοι τησ Αεκ. η παιχτεσ του διαγορα τουσ ζητησαν να φυγουν(με εντονο τροπο)ενω το ιδιο εκαναν και απο μακρια και οι φιλοι του διαγορα,μεχρι που γυρισαν και τουσ εβρισαν.... τοτε εκαναν ενα ντου η φιλοι του διαγορα και τουσ εκαναν μαυρους... Εγω μεχρι εκει ειδα γιατι μετα μασ εβγαλαν εξω...Αυτα.....
nikefalin
QUOTE(parag @ Mar 3 2010, 10:43 ) *
Δε θα κατσω να μπω σε καμια αντιπαραθεση ουτε με τον (λιγο)παραγωντα της ΑΕΚ ουτε και με κανεναν παιχτη της.Εγω εκανα μια πλακα για να κανουμε λιγο χαβαλε στο topic οπως γινετε σε ολα τα αλλα εκτος απο εδω... Μαλλον ηταν ατυχες γιατι απλα ολοι ασχοληστε με τον Διαγορα...Θα πω λοιπον για τα του παιχνιδιου.... Πηγα λοιπον και εγω στο γηπεδο ειχε αρκετους φιλους τησ ΑΕΚ και λιγουσ του Διαγορα στην αρχη,μετα ηρθαν και αρκετοι του Διαγορα(φανταστηκα τη θα γινει). ωραια ατμοσφερα στην αρχη με πανο,συνθηματα και τυμπανα και απο της δυο ομαδες...Η διαφορα ηταν οτι η φιλοι της ΑΕΚ εβριζαν τον διαγορα και τουσ παιχτεσ και διαιτητες,και η φιλοι του Διαγορα φοναζαν μονο για τον Διαγορα... και τωρα στα αγωνιστηκα... Η αεκ μπηκε δυνατα ο διαγορασ μαλλον χαλαρα και στην αρχη ηταν μπροστα η αεκ (ποτε πανω απο 4 ποντους) κατω απο τη ρακετα ο διαγορας ηταν σε κακη μερα αλλακαι εκτος δεν ηταν στη καλυτερη... Η Αεκ επεβαλε αργο ρυθμο και ειχε τον ελεγχο...Ετσι ηταν το 1 δεκαλεπτο... Στο δευτερο η Αεκ επεφτε και διαγορας ηταν λιγο καλυτερα... Οσον αφορα τουσ (γκρι) μαλλον σφυριζαν αφτα που εβλεπαν ηταν και δυο Β ΕΘΝΙΚΗ μη περιμενη η Αεκ να τουσ κανει και χαρη...Ο διαγορασ μετα το 1 δεκαλεπτο ο ηταν συνεχοσ μπροστα απο 6 μεχρι 15 ποντους μεχρι τη διακοπη...Η διακοπη λοιπον... οπως σασ ειπα σε ολο το ματσ οι φιλοι της Αεκ εβριζαν και προκαλουσαν. Περιπου 7 λεπτα πριν το τελοσ και ενω η διαφορα ηταν στουσ 14 σε ενα time out και μετα απο αντιαθλητικο τησ Αεκ ενας φιλοσ τησ Αεκ πηγε πανω απο τον παγκο του διαγορα και αρχισε να βριζει τουσ παιχτες του Διαγορα κρεμασμενοσ στο καγκελο και ενω πλισιαζαν και αλλοι φιλοι τησ Αεκ. η παιχτεσ του διαγορα τουσ ζητησαν να φυγουν(με εντονο τροπο)ενω το ιδιο εκαναν και απο μακρια και οι φιλοι του διαγορα,μεχρι που γυρισαν και τουσ εβρισαν.... τοτε εκαναν ενα ντου η φιλοι του διαγορα και τουσ εκαναν μαυρους... Εγω μεχρι εκει ειδα γιατι μετα μασ εβγαλαν εξω...Αυτα.....


το μόνο λυπηρό που υπάρχει είναι οτί αυτοί που ξεκίνησαν τις φασαρίες είναι παιδάκια , πιτσιρικαρία. Και πως όταν βλέπεις νέα παιδιά να συμπεριφέρονται με αυτόν τον τρόπο απογοητεύεσαι.

Η ατμόσφαιρα ήταν καλή μόνο αν ήσουν αλλοδαπός που δεν καταλαβαίνει ελληνικά. Γιατί όταν είσαι σε Δ τοπικό κι έχεις καμιά δεκαριά να βρίζουν μάνες , οικογένειες κλπ ( ένθεν κι ενθεν) αναπολείς τον Ηρώδη. Εκτός αν το "καλή" σημαίνει οτί δεν τα κάνουν λαμπόγυαλο εξαρχής. Στο γήπεδο ήταν και μερικές οικογένειες ( φίλοι και συγγενείς παικτών υποθέτω) . Για ποιό λόγο τα μικρά παιδάκια να αναρωτιώτουνται "γιατί να ...ται η μάνα του τάδε " ? Ε ? όπως έγραψε κι ο Αεκάρας... Ε ΚΑΙ ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.