Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2009-10 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
KSNRKO
QUOTE(APOLLN @ Mar 3 2010, 03:13 ) *
φιλε top thano και aekara ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.. το βρκα εν τελη το γηπεδακι και πρεπει να πω οτι εχετε ενα απο τα καλυτερα κλειστα για ερασιτεχνικη ομαδα.. εγω ηρθα να δω μπασκετ και αυτο θα σχολιασω, για τα υπολοιπα ειναι ντροπη και των δυο συλλογων για τους οπαδους που τους αντιπρωσοπευουν...Φιλε aekara,λογικα εισαι ο coach τησ αεκ.. καταρχην ηρεμησε γιατι εισαι και νεο παιδι και παρασυρεσε.. συγχαρητηρια για την ομαδα σου, γιατι οπως εδειξε στο πρωτο δεκαλεπτο εχει πολυ ταλεντο! η μονη διαφορα που εντοπισα σε σχεση με το διαγορα ειναι η διαρκεια στην καλη αποδοση... Αυτο οφειλεται καθαρα σε θεμα προπονησης.. στο πρωτο λοιπον δεκαλεπτο η αεκ επαιξε αμυνα κ δεχοταν ποντους μονο με μακρινα σουτ.. οι ψηλοι του διαγορα δεν πολυ πατησαν ρακετα και οταν το εκαναν αν θυμαμαι δεχονταν κοψιματα απο τους ψηλους (τροπος του λεγειν)της αεκ... Στο τελος του πρωτου ηταν μπροστα η αεκ και εδειχνε οτι δεν θα εχανε ευκολα.. Μετα ακολουθησαν καποια περιεργα σφυριγματα και φυσικα ο διαγορας δεν τα αφησε ανεκμεταλλευτα.. Φυσικα καλυτερος απο εκει κ περα ο διαγορας που σχεδον δεν πιεστηκε για την συνεχεια του ματς. καπου εκει αρχισε και η ζουγκλα και δεν ειδαμε το τελος του παιχνιδιου... φιλε coach του διαγορα δεν εχω δει την ομαδα σου να παιζει κατω απο πιεση για ενα ολοκληρο παιχνιδι, αλλα απο αυτα που δειχνεισ στο γηπεδο εισαστε ετοιμοι για αλλες κατηγοριες.. (αρκει να υπαρχει και διαρκεια σε αυτο που κανετε).. για το παιχνιδι, παρομοια ποιοτητα παικτων σαφως πιο δουλεμενος ο διαγορας...


Ειναι πραγματικα πολυ κριμα που ενα ματς-γιορτη για την κατηγορια μετατραπηκε σε ρινγκ...
Ειναι πραγματικα πολυ κριμα που μετα το περσινο παθημα ( ΑΕΚ Περ.-Νικηφορος ) που χαθηκε μια κατηγορια για την ΑΕΚ να συνεχιζουν καποιοι να πατανε στο γηπεδο της ΑΕΚ και να κανουν τα ιδια...και εμεις στο παρελθον ειχαμε φιλαθλους που ερχοντουσαν στην Γκραβα για να βρισουν , για να φτυσουν αντιπαλους αλλα καταφεραμε ( εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων ) να τους απομονωσουμε και στο τελος να τους διωξουμε γιατι καμια ομαδα δεν χρειαζετε τετοιους φιλαθλους.... Οσο για της φημες περι στημενων κ.α. , θα ηθελα να πω στο φιλο parag που το πιθανοτερο ειναι οτι εκανε πλακα...οτι πιο ευκολα στηνονται οι αγωνες των μεγαλων κατηγοριων που υπαρχουν συμφεροντα , χρηματα κ.α. παρα σε αυτες της κατηγοριες που ολοι αγωνιζονται για την φανελα και μονο....
Japa2009
QUOTE(KSNRKO @ Mar 3 2010, 10:57 ) *
Ειναι πραγματικα πολυ κριμα που ενα ματς-γιορτη για την κατηγορια μετατραπηκε σε ρινγκ...
Ειναι πραγματικα πολυ κριμα που μετα το περσινο παθημα ( ΑΕΚ Περ.-Νικηφορος ) που χαθηκε μια κατηγορια για την ΑΕΚ να συνεχιζουν καποιοι να πατανε στο γηπεδο της ΑΕΚ και να κανουν τα ιδια...και εμεις στο παρελθον ειχαμε φιλαθλους που ερχοντουσαν στην Γκραβα για να βρισουν , για να φτυσουν αντιπαλους αλλα καταφεραμε ( εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων ) να τους απομονωσουμε και στο τελος να τους διωξουμε γιατι καμια ομαδα δεν χρειαζετε τετοιους φιλαθλους.... Οσο για της φημες περι στημενων κ.α. , θα ηθελα να πω στο φιλο parag που το πιθανοτερο ειναι οτι εκανε πλακα...οτι πιο ευκολα στηνονται οι αγωνες των μεγαλων κατηγοριων που υπαρχουν συμφεροντα , χρηματα κ.α. παρα σε αυτες της κατηγοριες που ολοι αγωνιζονται για την φανελα και μονο....

δεν συνηθιζω να αναφερωμαι σε διαιτητες αλλα χθες οι γκροι ηταν σε καποια σημεια τραγικοι παραδοξως ομως στα αντιαθλητικα κ στις τεχνικες ηταν σωστοι.ο διαγορας δεν ηταν σε καλη μερα χθες αλλα το αποτελεσμα ηταν +22 με καλες λυσεις απο ολα τα παληκαρια που επαιξαν.ο φιλαθλος ο αντρας που εβριζε μανες,σπιτια.οικοδομες,αυτοκινητα και οτι αλλο θες καλα να παθει χθες γιατι μονο πιτσιρικος δεν ηταν.μια παρατηρηση ακομη,ο διαγορας θα παει στο 24 στα 24 και οποιος μπει στο διαβα του θα ποδοπατηθει!!!!οχι ομως απο κερκιδες και βλακειες αλλα μεσα στο γηπεδο οπως κανει αλλωστε!συγχαρητηρια κοουτς γιατι εδεσες καλο υλικο και κλεινουν στοματα!!αντε κ γ εσκα.....
parag
QUOTE(nikefalin @ Mar 3 2010, 10:51 ) *
το μόνο λυπηρό που υπάρχει είναι οτί αυτοί που ξεκίνησαν τις φασαρίες είναι παιδάκια , πιτσιρικαρία. Και πως όταν βλέπεις νέα παιδιά να συμπεριφέρονται με αυτόν τον τρόπο απογοητεύεσαι.

Η ατμόσφαιρα ήταν καλή μόνο αν ήσουν αλλοδαπός που δεν καταλαβαίνει ελληνικά. Γιατί όταν είσαι σε Δ τοπικό κι έχεις καμιά δεκαριά να βρίζουν μάνες , οικογένειες κλπ ( ένθεν κι ενθεν) αναπολείς τον Ηρώδη. Εκτός αν το "καλή" σημαίνει οτί δεν τα κάνουν λαμπόγυαλο εξαρχής. Στο γήπεδο ήταν και μερικές οικογένειες ( φίλοι και συγγενείς παικτών υποθέτω) . Για ποιό λόγο τα μικρά παιδάκια να αναρωτιώτουνται "γιατί να ...ται η μάνα του τάδε " ? Ε ? όπως έγραψε κι ο Αεκάρας... Ε ΚΑΙ ?

Ο αεκαρας σε ολα Ε ΚΑΙ εγραψε....σαν να μη τρεχει τιποτα σαν να μην υπαρχει λογοσ για τιποτα....τα παιδια οσο φοναζαν υπερ τησ ομαδασ ηταν μια χαρα....
sthnapexw
ο φιλαθλος ο αντρας που εβριζε μανες,σπιτια.οικοδομες,αυτοκινητα και οτι αλλο θες καλα να παθει χθες γιατι μονο πιτσιρικος δεν ηταν.
parag : τοτε εκαναν ενα ντου η φιλοι του διαγορα και τουσ εκαναν μαυρους... [/quote]

Αυτό είναι το επίπεδο σας..να επικροτείται και να προκαλείτε πράξεις βίας..συγχαρητήρια..το χετε δείξει όλη την χρονιά άλλωστε με το υπεροπτικό υφάκι σας..

Ο άνθρωπος από την ΑΕΚ καταδίκασε πρώτος τον ανεγκέφαλο φίλαθλο που έβριζε...ένας από τον διαγόρα γιατί δεν βγαίνει να καταδικάσει τους αλήτες που ήταν πίσω από τον πάγκο τους και βρίζαν και επιτέθηκαν στον φίλαθλο της ΑΕΚ?Έτσι έχετε μάθει να λύνετε τις διαφορές σας ε?Νταηλίκι..Όπως ο παίκτης σας που έκανε επίδειξη δύναμης και κόλλησε τα μούτρα του στον παίκτη της ΑΕΚ..

Επιτεθήκατε 10 άτομα σε έναν μεμονωμένο φίλαθλο ενώ δίπλα του είχε παιδιά από τις ακαδημίες της ΑΕΚ,οικογενειάρχες, συγγενείς και φίλες των αθλητών της ΑΕΚ..έτσι πρέπει να γίνεται ε?ο νόμος της ζούγκλας..ο δυνατός τρώει τον αδύναμο..

Για την γυναίκα που παραλίγο να κινδυνεύσει από τις μαγκιές κάποιων που φύγαν γελαστοί από το γήπεδο χωρίς κανείς να τους πει το παραμικρό νιώθοντας ότι κάτι πετύχαν πουλώντας μαγκιά μέσα στο Περιστέρι τι έχετε να πείτε?τπτ ε?είστε μάγκες ....και υποκλίνεστε στο πόσο τρομερά δουλεμένη ήταν η ομάδα του Διαγόρα.υμνήστε τους..ποδοπατήστε στους όλους..

Βέβαια είπαμε..ο καθένας λέει την γνώμη του και παρουσιάζει τα πράγματα όπως ήταν..

Με πρώτο και καλύτερο τον διαιτητή που φυσικά κανείς δεν θα του καταλογίσει ευθύνες από τους υπεύθυνους γιατί κανείς δεν τον κρίνει.θα πάρουν την έκθεση του την οποία όταν την έγραφε έπαθε κενά μνήμης φαίνεται..δεν είδε οπαδούς του Διαγόρα να κάνουν επίθεση..όχι ήταν σε άλλο γήπεδο..
tzpetros
παιδιά λίγο ηρεμία...σε αυτές τις κατηγορίες είναι κρίμα να τσακώνονται μεταξύ τους παίκτες και φίλαθλοι!το θέμα τώρα με τους διαιτητές είναι γνωστό για την κατηγορία.. δεν υπάρχουν..σφυράνε ότι θέλουν.. δεν μπορούμε να στεκώμαστε εκεί. ο διαγόρας είναι πράγματι η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας και όντως τον βοηθάει και η διαιτησία..αλλά παίζει και το πιο unfair μπασκετ στην κατηγορία. αυτά από εμένα.. μην χαλιέστε με όλα αυτα που γίνονται και απλά παιξτε μπάσκετ.
Japa2009
QUOTE(sthnapexw @ Mar 3 2010, 14:36 ) *
ο φιλαθλος ο αντρας που εβριζε μανες,σπιτια.οικοδομες,αυτοκινητα και οτι αλλο θες καλα να παθει χθες γιατι μονο πιτσιρικος δεν ηταν

parag : τοτε εκαναν ενα ντου η φιλοι του διαγορα και τουσ εκαναν μαυρους...

Αυτό είναι το επίπεδο σας..να επικροτείται και να προκαλείτε πράξεις βίας..συγχαρητήρια..το χετε δείξει όλη την χρονιά άλλωστε με το υπεροπτικό υφάκι σας..

Ο άνθρωπος από την ΑΕΚ καταδίκασε πρώτος τον ανεγκέφαλο φίλαθλο που έβριζε...ένας από τον διαγόρα γιατί δεν βγαίνει να καταδικάσει τους αλήτες που ήταν πίσω από τον πάγκο τους και βρίζαν και επιτέθηκαν στον φίλαθλο της ΑΕΚ?Έτσι έχετε μάθει να λύνετε τις διαφορές σας ε?Νταηλίκι..Όπως ο παίκτης σας που έκανε επίδειξη δύναμης και κόλλησε τα μούτρα του στον παίκτη της ΑΕΚ..

Επιτεθήκατε 10 άτομα σε έναν μεμονωμένο φίλαθλο ενώ δίπλα του είχε παιδιά από τις ακαδημίες της ΑΕΚ,οικογενειάρχες, συγγενείς και φίλες των αθλητών της ΑΕΚ..έτσι πρέπει να γίνεται ε?ο νόμος της ζούγκλας..ο δυνατός τρώει τον αδύναμο..

Για την γυναίκα που παραλίγο να κινδυνεύσει από τις μαγκιές κάποιων που φύγαν γελαστοί από το γήπεδο χωρίς κανείς να τους πει το παραμικρό νιώθοντας ότι κάτι πετύχαν πουλώντας μαγκιά μέσα στο Περιστέρι τι έχετε να πείτε?τπτ ε?είστε μάγκες ....και υποκλίνεστε στο πόσο τρομερά δουλεμένη ήταν η ομάδα του Διαγόρα.υμνήστε τους..ποδοπατήστε στους όλους..

Βέβαια είπαμε..ο καθένας λέει την γνώμη του και παρουσιάζει τα πράγματα όπως ήταν..

Με πρώτο και καλύτερο τον διαιτητή που φυσικά κανείς δεν θα του καταλογίσει ευθύνες από τους υπεύθυνους γιατί κανείς δεν τον κρίνει.θα πάρουν την έκθεση του την οποία όταν την έγραφε έπαθε κενά μνήμης φαίνεται..δεν είδε οπαδούς του Διαγόρα να κάνουν επίθεση..όχι ήταν σε άλλο γήπεδο..

κανεις δεν χειροκροτησε κανενα.και κανενας δεν τα θελει αυτα!μην μπερδευεις τους ανεγκεφαλους της εξεδρας με τα του παιχνιδιου.χθες οι παιχτες και των 2 ομαδων προσπαθουσαν να καλμαρουν καποιους ανεγκεφαλους οπαδους τις αεκ αλλα η ιστορια τα λεει ολα,για αυτο η αεκ εχασε και παλαιοτερη ανοδο.για ανεγκεφαλους!!!!!
η ενταση του παιχνιδιου παντα θα υπαρχει,μεσα απο τις γραμμες εισαι αντιπαλος,εξω εισαι φιλος,μην μπερδευεσαι.

QUOTE(tzpetros @ Mar 3 2010, 14:56 ) *
παιδιά λίγο ηρεμία...σε αυτές τις κατηγορίες είναι κρίμα να τσακώνονται μεταξύ τους παίκτες και φίλαθλοι!το θέμα τώρα με τους διαιτητές είναι γνωστό για την κατηγορία.. δεν υπάρχουν..σφυράνε ότι θέλουν.. δεν μπορούμε να στεκώμαστε εκεί. ο διαγόρας είναι πράγματι η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας και όντως τον βοηθάει και η διαιτησία..αλλά παίζει και το πιο unfair μπασκετ στην κατηγορία. αυτά από εμένα.. μην χαλιέστε με όλα αυτα που γίνονται και απλά παιξτε μπάσκετ.

την βοηθεια της διαιτησιας που την ειδες εσυ?????οι 3 ψηλοι ηταν με 3 και 4 φαουλ εκαστος απο το 2 δεκαλεπτο!!!παιξε μπασκετ......
το φορουμ βοηθαει στο να λες απλουμπες πισω απο τον υπολογιστη σου?ερχεσαι στα παιχνιδια κ βλεπεις??οι διαιτητες ειναι ανυπαρκτοι σε αυτες τις κατηγοριες για ολες τις ομαδες γιατι προφανως δεν το κατεχουν.οποτε παψτε να λετε τετοια πραγματα.
nikefalin
QUOTE(Japa2009 @ Mar 3 2010, 16:18 ) *
το φορουμ βσηθαει στο να λες απλουμπες πισω απο τον υπολογιστη σου?ερχεσαι στα παιχνιδια κ βλεπεις??οι διαιτητες ειναι ανυπαρκτοι σε αυτες τις κατηγοριες για ολες τις ομαδες γιατι προφανως δεν το κατεχουν.οποτε παψτε να λετε τετοια πραγματα.


φαουλ + προσωρινή απαγόρευση δημοσιευσεων . Η επανάληψη απο κάποιον θα έχει πολυήμερη απαγόρευση δημοσιευσεων
Roum
Θελω κι εγω με τη σειρα μου να πω καποια πραγματα για το χθεσινο παιχνιδι. Καταρχας για μενα, σαν παικτη της ΑΕΚ Περ., τα 2 παιχνιδια με το Διαγορα φετος ηταν μεγαλο "σχολειο".
Νεος σχετικα στις αντρικες κατηγοριες, ειχα την τυχη να παιξω εναντιον μιας εμπειρης και δυνατης ομαδας, και παικτων ταλαντουχων και με πολλα χρονια στα παρκε. Μπορεις να αποκομισεις πολλα παιζοντας αντιπαλος τους... Ολοι τους παιζανε πολυ "πονηρα". Και καταφερναν να μας εκνευριζουν. Πολλες φορες χασαμε την ψυχραιμια μας, και παντα οταν προσπαθουσαμε να γυρισουμε στο παιχνιδι, και βρισκαμε την ψυχολογια και παλευαμε, αυτοι "παιζανε" με την ψυχολογια μας και μας εβαζαν παλι απο κατω χωρις να προσπαθουν και πολυ. Εμεις βγαζαμε μονοι μας τα ματια μας λογω εκνευρισμου. Σιγουρα και η διαιτησια επαιξε το ρολο της σε αυτο, αλλα πλεον στην ΑΕΚ ειμαστε συμβιβασμενοι με αυτο. Απο την αρχη της χρονιας εχουμε πολυ εχθρικη αντιμετωπιση(προφανως λογω ενοχου παρελθοντος, δεν εξηγειται αλλιως) οποτε εδω και καιρο εχουμε και εμεις οι παικτες πλεον αποδεχθει οτι σε οποιο γηπεδο και αν παιζουμε, και με οποια ομαδα και να παιξουμε, πιθανοτατα θα εχουμε περισσοτερους απο 5 αντιπαλους στο παρκε. Το "πονηρο" παιχνιδι των παικτων του Διαγορα δεν ηταν απαραιτητα βρωμικο... Και εγω θα χαιρομουν και να παιζω 20 παιχνιδια το χρονο με αυτη την ομαδα αντιπαλος, αρκει να μην ειχε καποιες συγκεκριμενες μοναδες που (και στα 2 παιχνιδια μας) ξεπερασαν τα ορια του "θεμιτου" ανταγωνισμου και περασαν στο αλλο ακρο. Οσο πιο αταλαντοι ηταν συγκριτικα με τους υπολοιπους συμπαικτες τους στο αγωνιστικο κομματι, αλλο τοσο(...αταλαντοι- αν μπορω να χρησιμοποιησω αυτο τον ορο)ηταν και στα mind-games τους. Το να πατας τα παπουτσια των αντιπαλων(το λιγοτερο) μεχρι το να βριζεις και να τραμπουκιζεις μεσα στο γηπεδο, και να χτυπας αντιπαλους εκτος φασης ειναι συμπεριφορες που δεν θα επρεπε να ειναι ανεκτες απο κανεναν φιλο του αθλητισμου(μηδενος εξαιρουμενου...περιλαμβανονται και προπονητης και υπολοιποι παικτες Διαγορα). Στο 1ο παιχνιδι ειχα παιξει με τραυμα στον ωμο... Ενας παικτης λοιπον του Διαγορα, μετα απο μια δυναμικη διεκδικηση σε rebound,εκτος φασης και ενω κατεβαιναμε στην επιθεση, θεωρησε σωστο να με τζαρτζαρει πολυ δυνατα στον ωμο που ειχα ηδη χτυπησει. Και αναρωτιεμαι, πως ειναι δυνατον να υπαρχουν ατομα που θελουν να βλαψουν τον αντιπαλο τους προσωπικα; Και αυτα τα ατομα να μην περιθωριοποιουνται απ'τους υπολοιπους υγειως σκεπτομενους; Και πολλες φορες επικροτουνται κιολας ("καλα τον εκανε"); Κριμα γιατι αν δεν υπηρχαν αυτες οι 2-3 μοναδες θα γυριζα σπιτι μου και θα αισθανομουν ομορφα, και με 30 ποντους να εχανα. Θα'χα παιξει ενα δυνατο αθλητικο παιχνιδι. Το ιδιο θα αισθανονταν και οι συμπαικτες μου και οι οποιοι θεατες. Τωρα γυρναμε σπιτια μας και λεμε "κοιτα τον καραγκιοζη που θελει να παιξει και ξυλο, και να μας #$%#$ ολους, και τις οικογενειες μας". Και τσαντιζομαστε... Λοιπον αυτη η ρετσινια μενει σε ολη την ομαδα του Διαγορα εξαιτιας 2-3 παικτων. Και ειναι κριμα... Αλλα ετσι ειναι. Για αυτο κυριε paragοντα του Διαγορα, τους κραζει ολο το φορουμ και ολη η κατηγορια. (Θελω να σε δω να προσπαθεις να τους δικαιολογησεις αυτους τους παικτες... Να παρακολουθουν μαναδες αντιπαλων αθλητων στις κερκιδες και αυτοι να τις #$μανε...)

Θελω να σχολιασω και τα της κερκιδας... το κανω σε ποστ που ακολουθει, γιατι θα εβγαινε 3σελιδη εκθεση αν συνεχιζα εδω
Roum
Ξερω πολυ καλα 1 προς 1 τα παιδια που συγκροτουν την κερκιδα μας,ειναι φιλοι μου,χαιρομαι που μας ακολουθουν και μας στηριζουν και ειμαι υπερηφανος για αυτους. Και αυτο ισχυει φυσικα και για ολους τους συμπαικτες μου(Εξαλλου στην πλειοψηφια τους ειναι παιδια απτην παιδικη και την εφηβικη μας ομαδα). Οι παικτες του Διαγορα δεν μπορουν να πουν το ιδιο για τους δικους τους... Αυτους που κουβαληθηκαν χθες στα Διδυμα τουλαχιστον... Η κερκιδα μας σε ολα τα παιχνιδια που μας υποστηριξε, κοιταξε να διασφαλισει το συμφερον της ομαδας. Πολλες φορες με αθεμιτο κατ'εμε τροπο, με λεκτικες επιθεσεις σε παικτες που ενδεχομενως να μην ειχαν προκαλεσει. Ομως αδιαμφισβητητα ηταν η φωνη της ομαδας απεναντι σε προκλητικους διαιτητες που δεν μας επετρεπαν σε εμας τους παικτες ουτε καν να τους κοιταξουμε (και οι χθεσινοι διαιτητες ανηκαν σε αυτη την κατηγορια). ηταν η φωνη της ομαδας απεναντι σε προκλητικους αντιπαλους που το μπασκετ ηταν το τελευταιο πραγμα που ειχαν στο μυαλο τους, που μας εβριζαν και δεν μας επιτρεποταν να τους απαντησουμε(και χθες ειχαμε απεναντι μας τετοιους).

Για τα θλιβερα σκηνικα χθες θεωρω πως υπευθυνοι ειναι κυριως οι διαιτητες. Οταν αφηνεις την ενταση μεσα στον αγωνιστικο χωρο να ανεβει σε τοσο υψηλα επιπεδα, ειναι λογικο να συμβει το ιδιο και στην εξεδρα

Επισης εγω θελω να δηλωσω, σαν φιλαθλος της ΑΕΚ, οτι ντρεπομαι πραγματικα για τη συμπεριφορα των οπαδων του Διαγορα που φερανε διακριτικα του συνδεσμου των οργανωμενων φιλαθλων της ΑΕΚ του περιστεριου(original). Το να ερθουν να συγκροτουν κερκιδα εναντιον της ΑΕΚ περιστεριου ειναι σιγουρα ειρωνικο... το λυπηρο ομως της υποθεσης ειναι το να χτυπανε κοπελες και ηλικιωμενους ανθρωπους. Ειχαμε να υπερηφανευομαστε εμεις οι ΑΕΚτζηδες οτι ειμασταν διαφορετικη παστα οπαδων, με αξιες και ιδανικα. Πραγματικα αυτο που ειδα χθες με εκανε να αναθεωρησω σκεψεις και τροπο 20 χρονων ζωης. Απο κουνια ΑΕΚτζης και παρα τα συνεχομενα χαστουκια που εχει δεχτει αυτος ο συλλογος στα χρονια που ζω, ποτε δεν ξενερωνα. Αυτο που ειδα ομως χθες εχει αφησει μεσα μου ενα τεραστιο παραπονο. Εχω χασει τη γη κατω απτα ποδια μου...

Και μια συντομη περιγραφη του παιχνιδιου: 1ο δεκαλεπτο, ολα εδειχναν οτι θα γινοταν ισως το πιο ωραιο και θεαματικο παιχνιδι στην κατηγορια. Κοντα στο σκορ οι ομαδες, πολυ τρεξιμο, δυναμη και ωραιες επιθεσεις. 2ο δεκαλεπτο, χασαμε την επαφη με το σκορ μετα και απο πολλα προσωπικα λαθη(χαμενα lay-up). 3ο δεκαλεπτο και μεχρι τις αρχες του 4ου μεχρι να γινει η διακοπη, η διαφορα να κυμαινεται στους 6-11 ποντους. Προσπαθουσαμε αλλα οπως προειπα, ειτε ο εκνευρισμος μας, ειτε μερικες απαραδεκτες διαιτητικες αποφασεις, δεν μας επετρεψαν να ξαναμπουμε στο παιχνιδι. Μετα τη διακοπη, και με αυτα που ειχαμε δει, εννοειται πως δεν ειχαμε ορεξη να παιξουμε (το παιχνιδι περασε σε 2η μοιρα). Η ομαδα αποδεκατισμενη, οι παικτες μας που εσπευσαν στην κερκιδα να προστατευσουν τις οικογενειες τους απτους hooligan ειχαν αποβληθει απ'τους διαιτητες, και η ψαλιδα ανοιξε και εφτασε στο -22.
nikefalin
QUOTE(Roum @ Mar 3 2010, 17:27 ) *
Ξερω πολυ καλα 1 προς 1 τα παιδια που συγκροτουν την κερκιδα μας,ειναι φιλοι μου,χαιρομαι που μας ακολουθουν και μας στηριζουν και ειμαι υπερηφανος για αυτους. Και αυτο ισχυει φυσικα και για ολους τους συμπαικτες μου(Εξαλλου στην πλειοψηφια τους ειναι παιδια απτην παιδικη και την εφηβικη μας ομαδα). Οι παικτες του Διαγορα δεν μπορουν να πουν το ιδιο για τους δικους τους... Αυτους που κουβαληθηκαν χθες στα Διδυμα τουλαχιστον... Η κερκιδα μας σε ολα τα παιχνιδια που μας υποστηριξε, κοιταξε να διασφαλισει το συμφερον της ομαδας. Πολλες φορες με αθεμιτο κατ'εμε τροπο, με λεκτικες επιθεσεις σε παικτες που ενδεχομενως να μην ειχαν προκαλεσει. Ομως αδιαμφισβητητα ηταν η φωνη της ομαδας απεναντι σε προκλητικους διαιτητες που δεν μας επετρεπαν σε εμας τους παικτες ουτε καν να τους κοιταξουμε (και οι χθεσινοι διαιτητες ανηκαν σε αυτη την κατηγορια). ηταν η φωνη της ομαδας απεναντι σε προκλητικους αντιπαλους που το μπασκετ ηταν το τελευταιο πραγμα που ειχαν στο μυαλο τους, που μας εβριζαν και δεν μας επινό πράγμα τρεποταν να τους απαντησουμε(και χθες ειχαμε απεναντι μας τετοιους).

Για τα θλιβερα σκηνικα χθες θεωρω πως υπευθυνοι ειναι κυριως οι διαιτητες. Οταν αφηνεις την ενταση μεσα στον αγωνιστικο χωρο να ανεβει σε τοσο υψηλα επιπεδα, ειναι λογικο να συμβει το ιδιο και στην εξεδρα


εγω που δεν ειμαι φιλος ουτε του Διαγορα ουτε της αεκ , απο την αρχη του αγώνα ακουγα με τα αυτακια μου τα "υπεροχα παιδάκια" και απο τη μια και απο την αλλη να βριζουν. αν εσεις που παίζετε ικανοποιηστε οταν τα παιδάκια σας τραγουδανε "γ]..α τους τη μ΄...α ΑΕΚΑΡΑ κλπ" βάλτε στη θεση της όποιας μάνας τη δική σας. Βαλτε τον ευατό σας σε αυτήν την κατάσταση και απαντήστε : τι θα κάνετε όταν 10 ανεγκέφαλα φωνάζουν " room δεν ξέρεις ποιον έχεις πατέρα κλπ κλπ". Τοτε να δεις πως θα ξεχειλίζεις με υπερηφάνεια για αυτούς.

το βλέπετε αρκετά λάθος παλικάρια. για τα θλιβερά σκηνικά φταιει πρωτίστως η ανοχή σας σε αλήτικες συμπεριφορές μικρών ή μεγάλων. δεν ανεβηκαν παλικάρι μου οι διαιτητές στην κερκίδα χτες να πουλάνε ψευτομαγκιά.Στην κατηγορία και
στην ηλικία που είστε ΄το πιο εύκολο , ανέξοδο, φτηνο αλλά και συνάμα απογοητευτικό είναι να τα ρίχνετε στον Χατζηπετρή της διαιτησίας.

Ο κόσμος δεν πρέπει να πηγαίνει στα γήπεδα για να βρίσει και να ξεπαντοφλιάσει από το σπίτι. αν μετρήσεις πόσα αβίαστα λάθη έγιναν εχτες στα λεγόμενα βασικά του σπόρ τότε ο κόσμος θα έπρεπε να σας έχει εκτελέσει ( και τις 2 ομάδες). Αλλα η βαρουχοτηλέοραση έχει περάσει πλέον μια κατάσταση παροξυσμού και το απογοητευτικό είναι οτί υπάρχει σε νέα παιδιά.

το ξαναλέω, το έχετε πάρει εντελώς λάθος.

Roum
QUOTE(nikefalin @ Mar 3 2010, 18:58 ) *
εγω που δεν ειμαι φιλος ουτε του Διαγορα ουτε της αεκ , απο την αρχη του αγώνα ακουγα με τα αυτακια μου τα "υπεροχα παιδάκια" και απο τη μια και απο την αλλη να βριζουν. αν εσεις που παίζετε ικανοποιηστε οταν τα παιδάκια σας τραγουδανε "γ]..α τους τη μ΄...α ΑΕΚΑΡΑ κλπ" βάλτε στη θεση της όποιας μάνας τη δική σας. Βαλτε τον ευατό σας σε αυτήν την κατάσταση και απαντήστε : τι θα κάνετε όταν 10 ανεγκέφαλα φωνάζουν " room δεν ξέρεις ποιον έχεις πατέρα κλπ κλπ". Τοτε να δεις πως θα ξεχειλίζεις με υπερηφάνεια για αυτούς.

το βλέπετε αρκετά λάθος παλικάρια. για τα θλιβερά σκηνικά φταιει πρωτίστως η ανοχή σας σε αλήτικες συμπεριφορές μικρών ή μεγάλων. δεν ανεβηκαν παλικάρι μου οι διαιτητές στην κερκίδα χτες να πουλάνε ψευτομαγκιά.Στην κατηγορία και
στην ηλικία που είστε ΄το πιο εύκολο , ανέξοδο, φτηνο αλλά και συνάμα απογοητευτικό είναι να τα ρίχνετε στον Χατζηπετρή της διαιτησίας.

Ο κόσμος δεν πρέπει να πηγαίνει στα γήπεδα για να βρίσει και να ξεπαντοφλιάσει από το σπίτι. αν μετρήσεις πόσα αβίαστα λάθη έγιναν εχτες στα λεγόμενα βασικά του σπόρ τότε ο κόσμος θα έπρεπε να σας έχει εκτελέσει ( και τις 2 ομάδες). Αλλα η βαρουχοτηλέοραση έχει περάσει πλέον μια κατάσταση παροξυσμού και το απογοητευτικό είναι οτί υπάρχει σε νέα παιδιά.

το ξαναλέω, το έχετε πάρει εντελώς λάθος.

σιγουρα εχεις δικιο... Δεν σε αμφισβητω. Η αληθεια ειναι οτι και εγω νιωθω ενοχος που εχω αποκτησει ανοσια στο να με βριζουν απ'την κερκιδα. Ολοι μας βιωνουμε την αδικια καθημερινα σε ολους τους τομεις στη ζωη μας. Τι προτεινεις ομως να γινει; Απο τη στιγμη που υπαρχει αυτη η αρρωστημενη νοοτροπια; Να γινονται κεκλεισμενων των θυρων τα παιχνιδια;

Δυστυχως στο δημοτικο τα παιδια μαθαινουν Α: Αυγο,Β: Βανιλια,Γ: Γαλα...Μ: Μ@#$κας... Οταν καποιος μεγαλωνει ετσι, αναμενομενο ειναι να...

Εμενα ομως σαν παικτη με νοιαζει τι θα γινει στο γηπεδο. Ναι με λυπει να βριζουν προσωπα οι οπαδοι, ειτε οι δικοι μας ειτε των αντιπαλων. Αλλα ξερω οτι βραχυχρονια δεν μπορει να γινει κατι για αυτο. Αυτο που δεν μπορω ομως να ανεχτω, ειναι να βλεπω τετοια συμπεριφορα απο παικτες εντος του αγωνιστικου χωρου. Γιατι εκει υπαρχουν οι διαιτητες που μπορουν και οφειλουν να επιβαλουν την ταξη...
odysseas 1998
Kαι αυτό με την συμπεριφορά των παικτών του Διαγόρα έχει γραφτεί κατ'επανάληψη,από άτομα διαφορετικών ομάδων.Κάτι πρέπει να κάνει επιτέλους η ΈΣΚΑ,διότι από μόνοι τους δεν θα αλλάξουν σε τέτοια ηλικία.Δεν πρέπει να φτάνουμε σε τραυματισμούς και επισόδεια.Από τον Διαγόρα θα θυμόμαστε την χαμηλού επιπέδου συμπεριφορά και τις προκλήσεις.
nikefalin
QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 3 2010, 21:37 ) *
Kαι αυτό με την συμπεριφορά των παικτών του Διαγόρα έχει γραφτεί κατ'επανάληψη,από άτομα διαφορετικών ομάδων.Κάτι πρέπει να κάνει επιτέλους η ΈΣΚΑ,διότι από μόνοι τους δεν θα αλλάξουν σε τέτοια ηλικία.Δεν πρέπει να φτάνουμε σε τραυματισμούς και επισόδεια.Από τον Διαγόρα θα θυμόμαστε την χαμηλού επιπέδου συμπεριφορά και τις προκλήσεις.



Ρε σεις, αν κάποιος νιώθει θιγμένος από μια ομάδα συνολικά όπως το λέτε , κάντε μια παράσταση στην ΕΣΚΑ. Το να το λέτε σένα φόρουμ δεν φέρνει λύσεις.

Το κεντρικό χτεσινό θέμα είχε έναν αγώνα που μέσα στο παρκέ είχε καθαρό νικητή ( με τα όποια παράπονα, άλλα όχι ως προς την καθαρότητα του αγώνα) και παραπλεύρως τον θλιβερό τρόπο που καμμιά 20αρια νοματαίοι-αληταρία αποφάσισαν να πάρουν τη δόξα πάνω τους.

Ναι έχουν γράψει πολλοί για τον Διαγόρα, αλλά είναι η αήττητη ως τώρα ομάδα. Χτες δεν είδα να παίζει βρώμικα ή αντιαθλητικά.
Και κατά τη γνώμη μου για να σταθεί στη Γ θέλει πολύ δουλειά. Χρειάζεται ταχύτητα, αποτελεσματικό άσο, κανονικό ψηλό ( με ύψος εννοώ) και προπονήσεις. όπως φυσικά και η ΑΕΚ. Που χτες έχασε καθαρά λόγω απειρίας των παιδιών που είναι ακόμα νεαρά και όχι επαρκώς γυμνασμένα ( όχι τόσο σε φυσική κατάσταση όσο σε σωματοδομή).

DJS
QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 3 2010, 00:27 ) *
Για τους αυτοματισμούς που αναφέρεις,αν ίσουν σήμερα στο ματς με τον Ορφέα(κερδίσαμε 81-62 αν θυμάμαι καλά)θα είδες αρκετούς,

Επειδη ημουν στο ματς και ειδα αγωνα του οδυσσεα μετα απο καιρο,δεν ειδα τους αυτοματισμους που αναφερεις.Ειδικα στο 1ο ημιχρονο η διαφορα ηταν στους 2-3 ποντους με πολυ ασχημο μπασκετ και απο τις 2 ομαδες.Η ομαδα σου ισως λογω της εξασφαλισμενης ανοδου παρουσιαζει χαλαροτητα και ισως το πληρωσει σε καποια ματς.Οσον αφορα τους τραυματισμους που ειχα αναφερει σε προηγουμενο post δεν ειδα καποια νεα προσωπα στο χθεσινο ματς αρα ισως οι επιβαιβεωσεις να μην ηταν αληθεις για απουσιες στον οδυσσεα.Συγχαρητηρια και στην ομαδα του ορφεα με τους πιτσιρικαδες που παλεψαν το ματσ.Καλη συνεχεια και στις 2 ομαδες.
shooter#5
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 57 -79 και 15 στα 15.....
Εμείς συνεχίζουμε για το στόχο μας που είναι το αήττητο και για το παιχνίδι να πω ότι ξεκινήσαμε άσχημα και μόλις βρήκαμε ρυθμό φύγαμε 13 στο ημίχρονο και το σκορ έφτασε μέχρι τους 8....Δεν απειληθήκαμε ποτέ στο σκορ και φαινότανε καθαρά οτι είμασταν πολύ καλύτεροι και βέβαια αυτό το παραδέχτηκαν μέχρι και οι άνθρωποι της ΑΕΚ στο τέλος του αγώνα....Επειδή διαμαρτύρονται για τη διαιτησία και είναι πραγματικά αστείο να μιλάνε για 2 διαιτητές που παίζουνε Β Εθνική και αν κάποιος έπρεπε να έχει παράπονα είμαστε εμείς που είχαμε 3 βασικούς παίχτες με 4 φάουλ απο το τρίτο δεκάλεπτο!!!!!Οι 22 πόντοι της διαφοράς τα λένε όλα νομίζω και όσοι ήταν στο γήπεδο παραδεχτήκανε όλοι την ανωτερότητά μας!!!!
Όσο για τα επεισόδια εμείς τα καταδικάζουμε και ΚΥΡΙΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ είναι αυτοί που αφήσανε κάποια ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ όπως είπε ο ROOM παραπάνω να βρίζουνε μάνες οικογένειες και ότι άλλο υπάρχει που δεν θέλω να το σχολιάσω και ήρθε και ένας άπο αυτούς πάνω απο το πάγκο μας να βρίσει μάνες και σπίτια!!!!!!!!!ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝΕ!!!!!Οτι πιο προσβλητικό και προκλητικό μπορεί να κάνει κάποιος!!!!Ειναι πολύ λογικό να αντιδράσουν οι δικοί μας φιλαθλοι που είχαν πολύ καλη συμπεριφορά σε όλο το ματς και φωνάζανε μονο για την ομάδα μας και ποτέ δε προκαλέσανε!!!!
Εμείς απλά συνεχίζουμε τη πορεία μας και κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με το ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ την άλλη Παρασκευή στο γήπεδο μας.....

QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 3 2010, 21:37 ) *
Kαι αυτό με την συμπεριφορά των παικτών του Διαγόρα έχει γραφτεί κατ'επανάληψη,από άτομα διαφορετικών ομάδων.Κάτι πρέπει να κάνει επιτέλους η ΈΣΚΑ,διότι από μόνοι τους δεν θα αλλάξουν σε τέτοια ηλικία.Δεν πρέπει να φτάνουμε σε τραυματισμούς και επισόδεια.Από τον Διαγόρα θα θυμόμαστε την χαμηλού επιπέδου συμπεριφορά και τις προκλήσεις.


Επειδή συνέχιζει ο συγκεκριμένος χρήστης να ασχολείται με μας και το μόνο που έχω να του ότι με αυτά που γράφει μονίμως προκαλεί γιατί μονίμως μιλάει προσβλητικά για την ομάδα μας και τους συμπαίχτες μου και σε 12 μέρες απο τώρα παίζουμε και μόνο κακό κάνει με αυτά που γράφει!!!!!
nikefalin
τελειώνει εδώ η ανάλυση των όσων ειπώθηκαν για τα χτεσινά , ειδικά για τα εξωαγωνιστικά .

Αυτό αποτελεί προειδοποίηση.


barbie
QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 3 2010, 21:37 ) *
Kαι αυτό με την συμπεριφορά των παικτών του Διαγόρα έχει γραφτεί κατ'επανάληψη,από άτομα διαφορετικών ομάδων.Κάτι πρέπει να κάνει επιτέλους η ΈΣΚΑ,διότι από μόνοι τους δεν θα αλλάξουν σε τέτοια ηλικία.Δεν πρέπει να φτάνουμε σε τραυματισμούς και επισόδεια.Από τον Διαγόρα θα θυμόμαστε την χαμηλού επιπέδου συμπεριφορά και τις προκλήσεις.

Όσα δεν φτάνει η αλεπού....η συνέχεια της παροιμίας είναι γνωστή!!!!
Μόνο εκεί μπορείτε να χτυπήσετε τον διαγόρα,γιατί στο παρκέ δεν ειστε ικανοί(αυθτή είναι η αλήθεια)!!!!!
Τώρα το ξυλίκι που παίχτηκε,τα βρισίδια κλπ,ας είμαστε ρεαλιστές σε αυτές τις κατηγορίες ανέκαθεν αυτά υπήρχαν και θα υπάρχουν,και στην τελική μην το παιζεται όλοι λεγεωνάριοι της ηθικής και της τάξης(εγώ δεν είμαι αλλά τουλάχιστον δεν το παίζω κιόλας υπερμαχος την τάξης)!!!
Όσον αφορα την προπονητική άποψη που εξέφρασε ο nikefalin "Και κατά τη γνώμη μου για να σταθεί στη Γ θέλει πολύ δουλειά.",προπονητή και παιχτες έχουμε για να παμε φούλ για Β' του χρόνου (όσο υπεροπτικό και αν ακούγεται αυτό) και δεν έχουμε ανάγκη τρίτες απόψεις(δεν το λέω με κακία αγορίνα μου,χωρίς παρεξήγηση)!!!!!
Εδω ρε παληκάρια δεν τράβηξε κανένας δικός μας στο ματσ με την αεκ,καθώς και σε πολλά άλλα ματσ έχει γίνει το ίδιο, και φαγανε 20αρα στο ψαχνο(δύσκολα ή εύκολα ειναι 20αρα όπως και να το κάνουμε.)
Φιλιά πολλά!!!






ManosD
Το να ανάψουν λίγο τα αίματα σε έναν αγώνα οποιουδήποτε αθλήματος είναι λογικό και κανείς δεν θα παραξενευτεί!

Όταν όμως λέει ένας πάιχτης στον άλλον "χαλαρά ρε παιδιά να παίξουμε λίγο μπάσκετ " και ο άλλος απαντά "αντε ..... ρε ........ " μάλλον κάποιος έχει πρόβλημα και κόμπλεξ!

Αυτός που το είπε από το Διαγόρα το ξέρει ποιος είναι και αναφέρομαι στον αγώνα με τον Οδυσσέα στο Αιγάλεω όπου οι κερκίδες είναι δίπλα και δόξα τω Θεό ακούς καλά τι λέγεται μέσα στο γήπεδο.

Ο Διαγόρας είναι προφανώς η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας κανείς δεν το έχει αμφισβητήσει αυτό νομίζω εδώ μέσα, αλλά μπορείς να είσαι πρώτος και να σε σέβονται για το μπάσκετ σου ή απλά να είσαι πρώτος να παίζεις καλό μπάσκετ αλλά να σε αντιπαθούν όλοι και από διαφορετικές ομάδες , για διαφορετικά περιστατικά ο καθένας , λόγω προκλητικής συμπεριφοράς.

Πιστεύω πως αν σε κάποιο αγώνα δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα για το Διαγόρα η συμπεριφορά που έχει παρατηρηθεί θα ήταν ακόμα χειρότερη! Μακάρι να βγω ψεύτης.

Ελπίζω ο Οδυσσέας να παρουσιαστεί σοβαρότατος και δυναμικός όσο χρειάζεται να μην αφήσει να περάσει καμία πρόκληση μέσα στο γήπεδο να κοιτάξει τον αντίπαλό του στα μάτια και ότι βγει. Εμείς θα είμαστε εκεί να στηρίξουμε την ομάδα μας χωρίς βρισιές και τσαμπουκάδες.
parag
QUOTE(ManosD @ Mar 4 2010, 13:53 ) *
Το να ανάψουν λίγο τα αίματα σε έναν αγώνα οποιουδήποτε αθλήματος είναι λογικό και κανείς δεν θα παραξενευτεί!

Όταν όμως λέει ένας πάιχτης στον άλλον "χαλαρά ρε παιδιά να παίξουμε λίγο μπάσκετ " και ο άλλος απαντά "αντε ..... ρε ........ " μάλλον κάποιος έχει πρόβλημα και κόμπλεξ!

Αυτός που το είπε από το Διαγόρα το ξέρει ποιος είναι και αναφέρομαι στον αγώνα με τον Οδυσσέα στο Αιγάλεω όπου οι κερκίδες είναι δίπλα και δόξα τω Θεό ακούς καλά τι λέγεται μέσα στο γήπεδο.

Ο Διαγόρας είναι προφανώς η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας κανείς δεν το έχει αμφισβητήσει αυτό νομίζω εδώ μέσα, αλλά μπορείς να είσαι πρώτος και να σε σέβονται για το μπάσκετ σου ή απλά να είσαι πρώτος να παίζεις καλό μπάσκετ αλλά να σε αντιπαθούν όλοι και από διαφορετικές ομάδες , για διαφορετικά περιστατικά ο καθένας , λόγω προκλητικής συμπεριφοράς.

Πιστεύω πως αν σε κάποιο αγώνα δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα για το Διαγόρα η συμπεριφορά που έχει παρατηρηθεί θα ήταν ακόμα χειρότερη! Μακάρι να βγω ψεύτης.

Ελπίζω ο Οδυσσέας να παρουσιαστεί σοβαρότατος και δυναμικός όσο χρειάζεται να μην αφήσει να περάσει καμία πρόκληση μέσα στο γήπεδο να κοιτάξει τον αντίπαλό του στα μάτια και ότι βγει. Εμείς θα είμαστε εκεί να στηρίξουμε την ομάδα μας χωρίς βρισιές και τσαμπουκάδες.

Ρε παιδια εγω βλεπω οτι τα εχετε βαλει ολοι με τον Διαγορα παλι,ολες η ομαδεσ ποθ εχετε χασει πολυ απο αυτον...Βλεπετε προκλητικεσ συμπεριφορες μονο εσεις,δεν εχω δει να το λεει κανενασς ουδετερος και φυσικα μου κανει εντυπωση που δεν το εχει πει κανενασ απο την ΕΣΤΙΑ... Αυτουσ δηλαδη δε τουσ προκαλεσε ο διαγορας,απλα τα παιδια τησΕΣΤΙΑΣ εκτοσ απο καλη που ειναι απλα ξερουν και να χανουν... Ξερουν πωσ παιζετε το μπασκετ...Ειμαι σιγουροσ οτι διαγορασ και εστια αν ηταν στη Γ΄ θα ηταν μεσα στη πενταδα...
Spogos
Καλησπέρα και από εμένα.

Πρώτη φορά γράφω , αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις στο forum εδώ και χρόνια, καθώς έπαιζα μέχρι πρόσφατα στην ομάδα του ΟΡΦΕΑ.

Θέλω να αναφερθώ σε αρκετά και προσπαθώ να τα βάλω σε μια σειρά. Ας αρχίσω λοιπόν...

Σε ότι έχει να κάνει με τον Διαγόρα και τα παράπονα των περισσοτέρων εδώ στο forum για την συμπεριφορά κάποιον παικτών του θα τους έλεγα να ανατρέξουν λίγο σε θέματα παλαιότερων ετών της αντίστοιχης κατηγορίας. Για όσους δεν καταλαβαίνουν θέλω να πω ότι κάθε χρόνο έχουμε την ίδια ιστορία με τους πρωτοπόρους (Αγ.Ανάργυροι πρόπερσι, Νεάπολη πέρυσι κτλ.). Οι μεν να υπερηφανεύονται για τα κατορθώματα τους και οι δε να μιλάνε για προκλητικές συμπεριφορές. Για εμένα λοιπόν δεν είναι πρωτοφανές, το αντίθετο θα έλεγα. Για να το κλείσω, γνώμη μου είναι ότι ανάλογες συμπεριφορές έχουν υπάρξει και θα υπάρχουν και από παίκτες άλλων ομάδων ("κακοί" χαρακτήρες υπάρχουν παντού), απλά ο πρώτος πάντα ενοχλεί περισσότερο.

Ο Διαγόρας πάντως , κατά την γνώμη μου πάντα, είναι η καλύτερη και πιο πλήρης ομάδα στον όμιλο. Οδυσσέας , Εστία και ΑΕΚ ακολουθούν και είναι επίσης πολύ καλές ομάδες.

Σε ότι έχει να κάνει με τα επεισόδια στον προχθεσινό αγώνα πραγματικά δεν καταλαβαίνω. Αν πέφτει ξύλο σε αγώνα Δ έσκα σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Το επίπεδο της διαιτησίας είναι κακό γενικά στην κατηγορία. Πολλά λάθη , αλλά απλά λάθη. Δεν υπάρχει δόλος, δεν έχουν κάτι να κερδίσουν. Και αυτοί μαθαίνουν για να ανέβουν σιγά σιγά επίπεδο. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι τα καλύτερα μας παιχνίδια τα κάναμε όταν δεν ασχοληθήκαμε καθόλου με το τι σφυρίζουν οι διαιτητές, με ότι σημαίνει αυτό.

Καλή συνέχεια σε όλους...

KOMAS13
QUOTE(ManosD @ Mar 4 2010, 11:53 ) *
Το να ανάψουν λίγο τα αίματα σε έναν αγώνα οποιουδήποτε αθλήματος είναι λογικό και κανείς δεν θα παραξενευτεί!

Όταν όμως λέει ένας πάιχτης στον άλλον "χαλαρά ρε παιδιά να παίξουμε λίγο μπάσκετ " και ο άλλος απαντά "αντε ..... ρε ........ " μάλλον κάποιος έχει πρόβλημα και κόμπλεξ!

Αυτός που το είπε από το Διαγόρα το ξέρει ποιος είναι και αναφέρομαι στον αγώνα με τον Οδυσσέα στο Αιγάλεω όπου οι κερκίδες είναι δίπλα και δόξα τω Θεό ακούς καλά τι λέγεται μέσα στο γήπεδο.

Ο Διαγόρας είναι προφανώς η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας κανείς δεν το έχει αμφισβητήσει αυτό νομίζω εδώ μέσα, αλλά μπορείς να είσαι πρώτος και να σε σέβονται για το μπάσκετ σου ή απλά να είσαι πρώτος να παίζεις καλό μπάσκετ αλλά να σε αντιπαθούν όλοι και από διαφορετικές ομάδες , για διαφορετικά περιστατικά ο καθένας , λόγω προκλητικής συμπεριφοράς.

Πιστεύω πως αν σε κάποιο αγώνα δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα για το Διαγόρα η συμπεριφορά που έχει παρατηρηθεί θα ήταν ακόμα χειρότερη! Μακάρι να βγω ψεύτης.

Ελπίζω ο Οδυσσέας να παρουσιαστεί σοβαρότατος και δυναμικός όσο χρειάζεται να μην αφήσει να περάσει καμία πρόκληση μέσα στο γήπεδο να κοιτάξει τον αντίπαλό του στα μάτια και ότι βγει. Εμείς θα είμαστε εκεί να στηρίξουμε την ομάδα μας χωρίς βρισιές και τσαμπουκάδες.

καλησπερα και απο μενα...εχω πολυ καιρο να γραψω στο φορουμ και βλεπω εχουν αναψει τα αιματα για τα καλα...ωστοσο θα πρωτοτυπησω και δε θα αναφερθω καθολου στα επεισοδια και ολα τα υπολοιπα παρα μονο σε αγωνιστικα θεματα...λοιπον ξεκιναω...ο οδυσσεας τα τελευταια 3 ματς με φοιτητικο,παο δαφνης και ορφεα χωρις να αποδοσει ιδιαιτερα καλο μπασκετ πηρε αυτο που ηθελε-το ροζ φυλλο αγωνα-το θεμα ομως ειναι να αφυπνιστει η ομαδα και να παιξει το μπασκετ που ξερει και μπορει..ερχονται καθοριστικα ματς με βυρωνα και διαγορα και πρεπει να παιξουμε ψυχωμενα και με αυτοσυγκεντρωση για να διεκδικησουμε τη νικη....παμε γερα παιδια....
odysseas 1998
Έτσι μωρή παικτούρα!!!Εμείς απαντάμε στο παρκέ με μπάσκετ μετά ήθους!
gk65
Το επίπεδο της διαιτησίας είναι κακό γενικά στην κατηγορία. Πολλά λάθη , αλλά απλά λάθη. Δεν υπάρχει δόλος, δεν έχουν κάτι να κερδίσουν. Και αυτοί μαθαίνουν για να ανέβουν σιγά σιγά επίπεδο. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι τα καλύτερα μας παιχνίδια τα κάναμε όταν δεν ασχοληθήκαμε καθόλου με το τι σφυρίζουν οι διαιτητές, με ότι σημαίνει αυτό.

Καλή συνέχεια σε όλους... Στο συγκεκριμενο παιχνιδι διαιτητες ηταν ο κυρ. Μπουκας Β Εθνικης και ο κυρ. Μανουσοπουλος επισης Β Εθνικης. Αρα η διαιτησια στο συγκεκριμενο παιχνιδι και πολυ εμπειρη ηταν και προπαντων δεν ειχε να μαθει τιποτα. Τοσα παιχνιδια εχουν παιξει ξερουν ασε που ειναι πολυτελεια αυτη οι διαιτητες στην Δ ΕΣΚΑ.
Mitsaras7
QUOTE(gk65 @ Mar 5 2010, 00:23 ) *
Το επίπεδο της διαιτησίας είναι κακό γενικά στην κατηγορία. Πολλά λάθη , αλλά απλά λάθη. Δεν υπάρχει δόλος, δεν έχουν κάτι να κερδίσουν. Και αυτοί μαθαίνουν για να ανέβουν σιγά σιγά επίπεδο. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι τα καλύτερα μας παιχνίδια τα κάναμε όταν δεν ασχοληθήκαμε καθόλου με το τι σφυρίζουν οι διαιτητές, με ότι σημαίνει αυτό.

Καλή συνέχεια σε όλους... Στο συγκεκριμενο παιχνιδι διαιτητες ηταν ο κυρ. Μπουκας Β Εθνικης και ο κυρ. Μανουσοπουλος επισης Β Εθνικης. Αρα η διαιτησια στο συγκεκριμενο παιχνιδι και πολυ εμπειρη ηταν και προπαντων δεν ειχε να μαθει τιποτα. Τοσα παιχνιδια εχουν παιξει ξερουν ασε που ειναι πολυτελεια αυτη οι διαιτητες στην Δ ΕΣΚΑ.

Σαν ουδετερος κ απο τον αλλον ομιλο βεβαια να σας πω οτι χαλαρωστε λιγο γιατι κουραστηκα πια να διαβαζω για τις αντεκλισεις σας και ο μεν να κατηγορει και να τη λεει στον δε...Αυτο που ηθελα να πω για τους διαιτητες ειναι απλο και κατανοητο απο ολους.ΠΑΙΔΙΑ,ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠ΄ΤΟΥ ΔΙΑΟΛΟΥ ΤΗ ΜΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΦΥΡΙΞΟΥΝ ΤΑ ΚΑΦΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΟΙ ΓΚΡΙ,ΕΙΝΑΙ ΑΡΑ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΜΗ ΣΦΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΣΦΥΡΑΝ..ΑΔΙΑΦΟΡΑ ΛΟΓΟ ΑΓΝΟΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ,ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΑΜΠΑΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ.....χμ...ΑΣΦΥΡΙΧΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ..Αυτο απλα γιατι τα ιδια χαλια εχει και στον αλλο ομιλο...
υ.γ.Λαβετε υποψην και το ποσα τους χρωσταει η ΕΣΚΑ-χρηματα-και οταν τελικα τους τα δινει να ειναι 10-20ευρα,οποτε λιγη ανοχη και βαζω και τον εαυτο μου μεσα γιατι κι εγω συχνα εκνευριζομαι μαυτα που βλεπω κ μου σφυρανε,καλο βραδυ
top_thanos_90
QUOTE(gk65 @ Mar 5 2010, 00:23 ) *
Το επίπεδο της διαιτησίας είναι κακό γενικά στην κατηγορία. Πολλά λάθη , αλλά απλά λάθη. Δεν υπάρχει δόλος, δεν έχουν κάτι να κερδίσουν. Και αυτοί μαθαίνουν για να ανέβουν σιγά σιγά επίπεδο. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι τα καλύτερα μας παιχνίδια τα κάναμε όταν δεν ασχοληθήκαμε καθόλου με το τι σφυρίζουν οι διαιτητές, με ότι σημαίνει αυτό.

Καλή συνέχεια σε όλους... Στο συγκεκριμενο παιχνιδι διαιτητες ηταν ο κυρ. Μπουκας Β Εθνικης και ο κυρ. Μανουσοπουλος επισης Β Εθνικης. Αρα η διαιτησια στο συγκεκριμενο παιχνιδι και πολυ εμπειρη ηταν και προπαντων δεν ειχε να μαθει τιποτα. Τοσα παιχνιδια εχουν παιξει ξερουν ασε που ειναι πολυτελεια αυτη οι διαιτητες στην Δ ΕΣΚΑ.


με όλο τον σεβασμό φίλε gk65 και με όλο το σεβασμό και στους διαιτητές,το ότι έιναι διαιτητές Β Εθνικής διασφαλίζει το ότι είναι έμπειροι και καλοί προφανώς(για να σφυράνε εκεί)αλλά αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι δεν έκαναν λάθη προχθές στο ματς αεκ-διαγόρας..κυρίως ο ένας βέβαια..αν το παρακολούθησες θα ήθελα την γνώμη σου...σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι λέω θεωρώντας ότι έκριναν το αποτέλεσμα του αγώνα(άλλωστε σε προηγούμενο ποστ μου μίλησα για την ανωτερότητα του διαγόρα)..απλά κάνω μια κριτική στην συγκεκριμένη διαιτησία που προσπαθούμε να την βγάλουμε τέλεια μόνο και μόνο επειδή οι 2 διαιτητές που σφύριξαν ένα ματς Δ Εσκα είναι διαιτητές Β Εθνικης...
ευχαριστώ και κάλη συνέχεια σε όλες τισ ομάδες! blove.gif
Roum
Μια γενικη απαντηση σε οσα ποστς γραφτηκαν μετα το δικο μου.
Σχετικα με τους διαιτητες, επειδη καποιοι θελουνε να τους βγαλουν και αλανθαστους και κορυφαιους... Ειναι αποριας αξιο πως οι παικτες αυτοι του Διαγορα που λετε οτι φορτωθηκαν αδικως με φαουλ, δεν αποβληθηκαν κιολας μεχρι το τελος του αγωνα. Ειτε με φαουλ, ειτε με τεχν.ποινες. Στο 3ο δεκαλεπτο για καποιο λογο, δεν σφυριζοταν φαουλ εις βαρος του Διαγορα. Και αμα ειναι Β' εθνικής διαιτητης εμενα δεν μου λεει κατι. Και ο Κακος στο ποδοσφαιρο Α' εθνικη σφυριζει και καποιοι θελουν να μας τον περασουν σαν καλο διαιτητη. Τα εγκληματα του ομως τα παρακολουθουμε σε καθε αγωνα που σφυριζει και συνεχιζουμε να αναρωτιομαστε...γιατι σφυριζει (δεν μου ερχεται καποιο "κραχτο" παραδειγμα με γνωστο διαιτητη μπασκετ); Και επιτελους δηλαδη, το οτι πρεπει να περασεις το κεντρο εντος των 8 πρωτων δευτερολεπτων ή το μπρος-πισω μονο οι διαιτητες α1-α2 πρεπει να το σφυριζουν; οι διαιτητες β' εθνικης και κατω μπορουν να το παραβλεψουν;

για τον παικτη του Διαγορα που απαντησε οτι οι διαιτητες ηταν καλοι... αδικεις τον εαυτο σου με αυτο που λες. Θελουμε να παιζουμε μπασκετ να το χαιρομαστε, οχι να μας σπανε τα νευρα οι γκρι. Εγω σου λεω οτι και παλι το πιθανοτερο ειναι οτι θα κερδιζες, αλλα θα το χαιροσουν πολυ περισσοτερο...

οσο για τους οπαδους του διαγορα που λες οτι ειχαν καλη συμπεριφορα πριν τα επεισοδια... δεν με νοιαζει και καλογριες να ηταν, και τα Διδυμα να ηταν μοναστηρι... απο τη στιγμη που βλεπεις να χτυπανε κοπελες και οικογενειες με παιδια και ηλικιωμενους, μη μιλας καν για αυτους και καταδικασε/απομονωσε τους. Σκεψου μονο οτι θα μπορουσε να ειναι και η δικια σου οικογενεια σε αυτες τις κερκιδες.

Οπως και να'χει κακια δεν κραταω σε κανεναν (εκτος απ'τους hooligans...και τους διαιτητες 69.gif ). Οι παικτες αλλωστε ειναι φιλοι εξω απ'τα παρκε. Καλη συνεχεια στο Διαγορα. Πιστευω (σε αντιθεση με καποιους αλλους χρηστες που σχολιασαν επι του θεματος)οτι εχει τις δυνατοτητες να κανει καλη πορεια και του χρονου στη Γ'. Οπως προειπα, ηταν πολυ εποικοδομητικα για μενα(και τους υπολοιπους νεαρους σε ηλικια συμπαικτες μου) τα 2 παιχνιδια μας.
MBANDA
QUOTE(parag @ Mar 4 2010, 14:47 ) *
Ξερουν πωσ παιζετε το μπασκετ...Ειμαι σιγουροσ οτι διαγορασ και εστια αν ηταν στη Γ΄ θα ηταν μεσα στη πενταδα...


Μεγάλη μπουκιά να φάς, μεγάλη κουβέντα να μην λές. (Λαϊκή παροιμία)

Κοντός ψαλμός ...αλληλούια (του χρόνου τον Μάη μπορείς να καυχηθείς)


QUOTE(KOMAS13 @ Mar 4 2010, 21:36 ) *
ξεκιναω...ο οδυσσεας τα τελευταια 3 ματς με φοιτητικο,παο δαφνης και ορφεα χωρις να αποδοσει ιδιαιτερα καλο μπασκετ πηρε αυτο που ηθελε-το ροζ φυλλο αγωνα-το θεμα ομως ειναι να αφυπνιστει η ομαδα και να παιξει το μπασκετ που ξερει και μπορει..


Αυτά έγραψα και εγώ όπως και ο παίχτης, και ο φίλος Οδυσσέας1998 τον μεν παίχτη επιδοκιμάζει εμένα όμως μου την ....έπεσε.
odysseas 1998
Μbanda δεν έχω τίποτα εναντίον σου,δεν ήθελα να σου κάνω επίθεση,αλλά ο KOMAS13 έγραψε ότι ΔΕΝ ΠΑΙΞΑΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.Αν δεις τι έγραψες εσύ,εύκολα θα διαπιστώσεις ότι δεν λέτε το ίδιο πράγμα...
KOMAS13
QUOTE(MBANDA @ Mar 6 2010, 13:31 ) *
Μεγάλη μπουκιά να φάς, μεγάλη κουβέντα να μην λές. (Λαϊκή παροιμία)

Κοντός ψαλμός ...αλληλούια (του χρόνου τον Μάη μπορείς να καυχηθείς)




Αυτά έγραψα και εγώ όπως και ο παίχτης, και ο φίλος Οδυσσέας1998 τον μεν παίχτη επιδοκιμάζει εμένα όμως μου την ....έπεσε.

φιλε mbanda παντα μετραει οχι μονο τι λες αλλα και πως το λες...η αληθεια ειναι με παραξενεψε το γεγονος οτι αναφερθηκες στο οτι εμεις οι παιχτες του οδυσσεα ειμαστε φοιτητες..φανταροι κτλ...τελοσ παντων λιγες αγωνιστικες μεινανε ασ ελπισουμε οι κοποι μας να ανταμειφθουν.μεχρι τοτε προπονηση και προσπαθεια........
MBANDA
QUOTE(KOMAS13 @ Mar 7 2010, 15:24 ) *
φιλε mbanda παντα μετραει οχι μονο τι λες αλλα και πως το λες...η αληθεια ειναι με παραξενεψε το γεγονος οτι αναφερθηκες στο οτι εμεις οι παιχτες του οδυσσεα ειμαστε φοιτητες..φανταροι κτλ...τελοσ παντων λιγες αγωνιστικες μεινανε ασ ελπισουμε οι κοποι μας να ανταμειφθουν.μεχρι τοτε προπονηση και προσπαθεια........

'Έγραψα πριν μία βδομάδα (post #438) μερικά για τον Οδυσσέα όπως μου μεταφέρθηκαν και στην συνέχεια έγραψα :
Έμαθα βέβαια πως ο Οδυσσέας έχει ακόμη τραυματίες (το έγραψα και στην αρχή και με είχαν τότε διαψεύσει), παίχτες φαντάρους, φοιτητές, καθηγητές και προπονήσεις μόνο στο ανοιχτό, κάτι που δικαιολογεί κάπως τα πράγματα.
Αν παίξετε καλύτερα φίλε Odysseas1998 ειδοποιήστε με να έρθω.
Αλλιώς προτιμώ να θυμάμαι την ομάδα σας όπως την είδα με την Λεόντειο στα Πατήσια. Σίφουνα!!!


Φίλε Odysseas1998 η απάντησή σου (post #442) νομίζω ότι με "αδικεί".
Όσον αφορά στο τελευταίο σας παιχνίδι το post του Komas13 παραπάνω (post #471) επιβεβαιώνει ότι η ομάδα σας είναι τουλάχιστον ντεφορμέ.
Όσον αφορά τα λάθη που επεσήμανα στην ομάδα σας παλιότερα, (post #438) έχεις δίκιο, τα κάνουν ακόμη και ομάδες της Ευρολίγκας. Όμως εγώ, ως ...Ιθάκιος, περιμένω από τον Οδυσσέα να γίνει καλύτερος. Άλλωστε, όπως έγραψα, εσείς με την εμφάνισή σας στην Λεόντειο ανεβάσατε τον πήχη των προσδοκιών μου.
Πάμε παρακάτω,
Μου απαντάς
Έχουμε παίκτες φαντάρους,αλλά δεν βρίσκω που είναι το κακό.Έχουμε παίκτες φοιτητές,αλλά και πάλι απορώ που είναι το περίεργο. Έχουμε και καθηγητές,αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω αν είναι κακό.Έχουμε και ιδιωτικούς υπαλλήλους παίκτες,ίσως υπάρχει εδώ πρόβλημα!!!!!!!!!Δηλαδή οι παίκτες στις άλλες ομάδες τι είναι?Αεριτζήδες????

Δεν περίμενα από σένα και από τον φίλο KOMAS13 με το επίπεδο που έχετε δείξει ότι διαθέτετε, να μην καταλάβετε το αυτονόητο και να με παρεξηγήσετε.
Εννοούσα, δικαιολογώντας τους παίχτες σας, ότι λόγω στρατιωτικού και εξεταστικής περιόδου (για καθηγητές και φοιτητές) ήταν ακόμη δυσκολότερο να κατέβουν στις προπονήσεις και μάλιστα σε ανοιχτό γήπεδο χειμώνα καιρό. Τίποτε λιγότερο, τίποτε περισσότερο.

Τέλος σχετικά με την πρόθεσή μου να παρακολουθήσω τα παιχνίδια των πρωτοπόρων, δυστυχώς αυτά που έγιναν στο Περιστέρι, από όποιον και αν έγιναν, είναι λυπηρά. Είναι κρίμα σε αυτή την κατηγορία που δεν υπάρχουν σκοπιμότητες, οι ίδιοι οι γηπεδούχοι δεν κάνουν κάτι.

Και δεν αναφέρομαι μόνο στην ΑΕΚ, με αφορμή το άτυχο, και μεμονωμένο ελπίζω, περιστατικό.
Αναφέρομαι και στο παιχνίδι Φοιτητικός - Οδυσσέας προ 2 εβδομάδων.
Όπως έμαθα από άνθρωπό μου, στην μικρή εξέδρα πίσω από το καλάθι ήταν 3-4 16ρηδες με τύμπανο, μάλλον χαπακωμένοι (δεν εξηγείται αλλιώς) που από την αρχή έβριζαν εν χωρώ τους αντιπάλους. Και δεν ήταν από το χώρο του μπάσκετ καθώς όταν βάραγε μπροστά τους η ομάδα τους (Φοιτητικός) βολές, αυτοί χτυπιόνταν στα προστατευτικά, αντί να κάνουν ησυχία. Μόλις δε το παιχνίδι κρίθηκε, στο 35 περίπου, τα "φίλαθλα" κωλόπαιδα έφυγαν.
Φυσικά και δεν χρεώνω τίποτε στα παιδιά του Φοιτητικού. Αλλά τελικά, από την στιγμή που δεν υπάρχουν παράγοντες να πετάξουν έξω τα κωλόπαιδα, αλλά ούτε και φύλακες (αν και είμαι περίεργος για το πόσοι έχουν διορισθεί και πληρώνονται από τον δήμο, για το γήπεδο αυτό), θα πρέπει οι ίδιοι οι παίχτες όλων των ομάδων, και κατ’ αρχάς της εκάστοτε γηπεδούχου, να απαιτούν είτε να σκάσουν είτε να φύγουν.
Τώρα θα μου πείτε, οι παίχτες να κάνουν και τους αστυνόμους? Όμως αν σε αυτή την πλέον ερασιτεχνική κατηγορία οι παίχτες ανέχονται να παίζουν με τόσα αισχρόλογα από χαπακωμένα ή βλαμμένα κωλόπαιδα τότε δεν υπάρχει αύριο ούτε στο ερασιτεχνικό μπάσκετ.

Τέλος πάντων, τα παιχνίδια μεταξύ Διαγόρα, Εστίας και Οδυσσέα θα προσπαθήσω να τα δώ ο ίδιος για να μην πέσω θύμα του ....κακού πληροφοριοδότη μου
odysseas 1998
Φίλε Mbanda η γνώμη σου είναι απολύτως σεβαστή,αλλά συνεχίζω να διαφωνώ με κάποια σημεία του ποσταρίσματός σου περί τόσο κακής απόδοσης του Οδυσσέα που ισχυρίστηκες.Σέβομαι κάθε ποστ σου πάντως και με ενδιαφέρει η γνώμη σου,ως ουδέτερος που είσαι,ασχέτως αν δεν είμαι σύμφωνος πάντα(ο διάλογος είναι υγεία).Σωστή η πληροφόρησή σου για κάποια 15χρονα στο Φοιτητικό που μας έβριζαν αισχρά από το πρώτο δεύτερο μέχρι λίγο πριν τελειώσει το ματς,όπου αποχώρησαν.Δεν το έγραψα καν στο φόρουμ,για να μην αδικήσω και την ομάδα του Φοιτητικού,αλλά και να μην δημιουργηθεί ένταση(εξάλλου δεν γράφει κάποιος από τον Φοιτητικό εδώ),αλλά αυτά τα παιδάκια δεν ήταν φίλοι του μπάσκετ,απλά κλασσικοί ποδοσφαιρικοί οπαδοί που δεν ασχολούνται με την ομάδα τους,απλά θέλουν να βρίζουν τον αντίπαλο.Εμείς δεν ασχοληθήκαμε καν στο ματς με αυτά τα παιδιά και δεν θα τα έγραφα ποτέ αυτά αν δεν το ανέφερες εσύ...
bsktmn
QUOTE(Roum @ Mar 3 2010, 17:27 ) *
Ξερω πολυ καλα 1 προς 1 τα παιδια που συγκροτουν την κερκιδα μας,ειναι φιλοι μου,χαιρομαι που μας ακολουθουν και μας στηριζουν και ειμαι υπερηφανος για αυτους. Και αυτο ισχυει φυσικα και για ολους τους συμπαικτες μου(Εξαλλου στην πλειοψηφια τους ειναι παιδια απτην παιδικη και την εφηβικη μας ομαδα). Οι παικτες του Διαγορα δεν μπορουν να πουν το ιδιο για τους δικους τους... Αυτους που κουβαληθηκαν χθες στα Διδυμα τουλαχιστον... Η κερκιδα μας σε ολα τα παιχνιδια που μας υποστηριξε, κοιταξε να διασφαλισει το συμφερον της ομαδας. Πολλες φορες με αθεμιτο κατ'εμε τροπο, με λεκτικες επιθεσεις σε παικτες που ενδεχομενως να μην ειχαν προκαλεσει. Ομως αδιαμφισβητητα ηταν η φωνη της ομαδας απεναντι σε προκλητικους διαιτητες που δεν μας επετρεπαν σε εμας τους παικτες ουτε καν να τους κοιταξουμε (και οι χθεσινοι διαιτητες ανηκαν σε αυτη την κατηγορια). ηταν η φωνη της ομαδας απεναντι σε προκλητικους αντιπαλους που το μπασκετ ηταν το τελευταιο πραγμα που ειχαν στο μυαλο τους, που μας εβριζαν και δεν μας επιτρεποταν να τους απαντησουμε(και χθες ειχαμε απεναντι μας τετοιους).

Για τα θλιβερα σκηνικα χθες θεωρω πως υπευθυνοι ειναι κυριως οι διαιτητες. Οταν αφηνεις την ενταση μεσα στον αγωνιστικο χωρο να ανεβει σε τοσο υψηλα επιπεδα, ειναι λογικο να συμβει το ιδιο και στην εξεδρα

Επισης εγω θελω να δηλωσω, σαν φιλαθλος της ΑΕΚ, οτι ντρεπομαι πραγματικα για τη συμπεριφορα των οπαδων του Διαγορα που φερανε διακριτικα του συνδεσμου των οργανωμενων φιλαθλων της ΑΕΚ του περιστεριου(original). Το να ερθουν να συγκροτουν κερκιδα εναντιον της ΑΕΚ περιστεριου ειναι σιγουρα ειρωνικο... το λυπηρο ομως της υποθεσης ειναι το να χτυπανε κοπελες και ηλικιωμενους ανθρωπους. Ειχαμε να υπερηφανευομαστε εμεις οι ΑΕΚτζηδες οτι ειμασταν διαφορετικη παστα οπαδων, με αξιες και ιδανικα. Πραγματικα αυτο που ειδα χθες με εκανε να αναθεωρησω σκεψεις και τροπο 20 χρονων ζωης. Απο κουνια ΑΕΚτζης και παρα τα συνεχομενα χαστουκια που εχει δεχτει αυτος ο συλλογος στα χρονια που ζω, ποτε δεν ξενερωνα. Αυτο που ειδα ομως χθες εχει αφησει μεσα μου ενα τεραστιο παραπονο. Εχω χασει τη γη κατω απτα ποδια μου...

Και μια συντομη περιγραφη του παιχνιδιου: 1ο δεκαλεπτο, ολα εδειχναν οτι θα γινοταν ισως το πιο ωραιο και θεαματικο παιχνιδι στην κατηγορια. Κοντα στο σκορ οι ομαδες, πολυ τρεξιμο, δυναμη και ωραιες επιθεσεις. 2ο δεκαλεπτο, χασαμε την επαφη με το σκορ μετα και απο πολλα προσωπικα λαθη(χαμενα lay-up). 3ο δεκαλεπτο και μεχρι τις αρχες του 4ου μεχρι να γινει η διακοπη, η διαφορα να κυμαινεται στους 6-11 ποντους. Προσπαθουσαμε αλλα οπως προειπα, ειτε ο εκνευρισμος μας, ειτε μερικες απαραδεκτες διαιτητικες αποφασεις, δεν μας επετρεψαν να ξαναμπουμε στο παιχνιδι. Μετα τη διακοπη, και με αυτα που ειχαμε δει, εννοειται πως δεν ειχαμε ορεξη να παιξουμε (το παιχνιδι περασε σε 2η μοιρα). Η ομαδα αποδεκατισμενη, οι παικτες μας που εσπευσαν στην κερκιδα να προστατευσουν τις οικογενειες τους απτους hooligan ειχαν αποβληθει απ'τους διαιτητες, και η ψαλιδα ανοιξε και εφτασε στο -22.



Παιδια γτ σας φαινεται περιεργη η συμπεριφορα των ανθρωπων γενικοτερα του Διαγορα? μια ζωη τα ιδια κανουν. Εδω πανε σε φιλικα παιχνιδια κ την βλεπουν οτι ειναι υπερομαδα! ακομη κ στα φιλικα προβληματα δημιουργουν, επεισοδια. Αν εχουν καλξ ομαδα μπραβο τους. Αλλα στο να γινουν αθλητικο σωματειο ειναι χρονια πισω ακομη.
KOMAS13
QUOTE(MBANDA @ Mar 7 2010, 19:36 ) *
'Έγραψα πριν μία βδομάδα (post #438) μερικά για τον Οδυσσέα όπως μου μεταφέρθηκαν και στην συνέχεια έγραψα :
Έμαθα βέβαια πως ο Οδυσσέας έχει ακόμη τραυματίες (το έγραψα και στην αρχή και με είχαν τότε διαψεύσει), παίχτες φαντάρους, φοιτητές, καθηγητές και προπονήσεις μόνο στο ανοιχτό, κάτι που δικαιολογεί κάπως τα πράγματα.
Αν παίξετε καλύτερα φίλε Odysseas1998 ειδοποιήστε με να έρθω.
Αλλιώς προτιμώ να θυμάμαι την ομάδα σας όπως την είδα με την Λεόντειο στα Πατήσια. Σίφουνα!!!


Φίλε Odysseas1998 η απάντησή σου (post #442) νομίζω ότι με "αδικεί".
Όσον αφορά στο τελευταίο σας παιχνίδι το post του Komas13 παραπάνω (post #471) επιβεβαιώνει ότι η ομάδα σας είναι τουλάχιστον ντεφορμέ.
Όσον αφορά τα λάθη που επεσήμανα στην ομάδα σας παλιότερα, (post #438) έχεις δίκιο, τα κάνουν ακόμη και ομάδες της Ευρολίγκας. Όμως εγώ, ως ...Ιθάκιος, περιμένω από τον Οδυσσέα να γίνει καλύτερος. Άλλωστε, όπως έγραψα, εσείς με την εμφάνισή σας στην Λεόντειο ανεβάσατε τον πήχη των προσδοκιών μου.
Πάμε παρακάτω,
Μου απαντάς
Έχουμε παίκτες φαντάρους,αλλά δεν βρίσκω που είναι το κακό.Έχουμε παίκτες φοιτητές,αλλά και πάλι απορώ που είναι το περίεργο. Έχουμε και καθηγητές,αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω αν είναι κακό.Έχουμε και ιδιωτικούς υπαλλήλους παίκτες,ίσως υπάρχει εδώ πρόβλημα!!!!!!!!!Δηλαδή οι παίκτες στις άλλες ομάδες τι είναι?Αεριτζήδες????

Δεν περίμενα από σένα και από τον φίλο KOMAS13 με το επίπεδο που έχετε δείξει ότι διαθέτετε, να μην καταλάβετε το αυτονόητο και να με παρεξηγήσετε.
Εννοούσα, δικαιολογώντας τους παίχτες σας, ότι λόγω στρατιωτικού και εξεταστικής περιόδου (για καθηγητές και φοιτητές) ήταν ακόμη δυσκολότερο να κατέβουν στις προπονήσεις και μάλιστα σε ανοιχτό γήπεδο χειμώνα καιρό. Τίποτε λιγότερο, τίποτε περισσότερο.

Τέλος σχετικά με την πρόθεσή μου να παρακολουθήσω τα παιχνίδια των πρωτοπόρων, δυστυχώς αυτά που έγιναν στο Περιστέρι, από όποιον και αν έγιναν, είναι λυπηρά. Είναι κρίμα σε αυτή την κατηγορία που δεν υπάρχουν σκοπιμότητες, οι ίδιοι οι γηπεδούχοι δεν κάνουν κάτι.

Και δεν αναφέρομαι μόνο στην ΑΕΚ, με αφορμή το άτυχο, και μεμονωμένο ελπίζω, περιστατικό.
Αναφέρομαι και στο παιχνίδι Φοιτητικός - Οδυσσέας προ 2 εβδομάδων.
Όπως έμαθα από άνθρωπό μου, στην μικρή εξέδρα πίσω από το καλάθι ήταν 3-4 16ρηδες με τύμπανο, μάλλον χαπακωμένοι (δεν εξηγείται αλλιώς) που από την αρχή έβριζαν εν χωρώ τους αντιπάλους. Και δεν ήταν από το χώρο του μπάσκετ καθώς όταν βάραγε μπροστά τους η ομάδα τους (Φοιτητικός) βολές, αυτοί χτυπιόνταν στα προστατευτικά, αντί να κάνουν ησυχία. Μόλις δε το παιχνίδι κρίθηκε, στο 35 περίπου, τα "φίλαθλα" κωλόπαιδα έφυγαν.
Φυσικά και δεν χρεώνω τίποτε στα παιδιά του Φοιτητικού. Αλλά τελικά, από την στιγμή που δεν υπάρχουν παράγοντες να πετάξουν έξω τα κωλόπαιδα, αλλά ούτε και φύλακες (αν και είμαι περίεργος για το πόσοι έχουν διορισθεί και πληρώνονται από τον δήμο, για το γήπεδο αυτό), θα πρέπει οι ίδιοι οι παίχτες όλων των ομάδων, και κατ’ αρχάς της εκάστοτε γηπεδούχου, να απαιτούν είτε να σκάσουν είτε να φύγουν.
Τώρα θα μου πείτε, οι παίχτες να κάνουν και τους αστυνόμους? Όμως αν σε αυτή την πλέον ερασιτεχνική κατηγορία οι παίχτες ανέχονται να παίζουν με τόσα αισχρόλογα από χαπακωμένα ή βλαμμένα κωλόπαιδα τότε δεν υπάρχει αύριο ούτε στο ερασιτεχνικό μπάσκετ.

Τέλος πάντων, τα παιχνίδια μεταξύ Διαγόρα, Εστίας και Οδυσσέα θα προσπαθήσω να τα δώ ο ίδιος για να μην πέσω θύμα του ....κακού πληροφοριοδότη μου

mbanda ουτε εγω ουτε ο φιλος οδυσσεας 1998 θελουμε να ερθουμε σε αντιπαραθεση μαζι σου και ισα ισα στα περισσοτερα post που εχεισ κανει με βρισκεις συμφωνο....σε προσκαλουμε να ερθεισ να δεις τα ματσ απο κοντα να σχηματισεισ δικια σου αποψη και ισως να εισαι και γουρλης οπως με τη λεοντειο και να δεις απο μασ μια εξισου καλη αποδοση την οποια και εχουμε τις δυνατοτητες αλλα και τη θεληση να πετυχουμε....να εισαι καλα...
shooter#5
QUOTE(bsktmn @ Mar 9 2010, 16:11 ) *
Παιδια γτ σας φαινεται περιεργη η συμπεριφορα των ανθρωπων γενικοτερα του Διαγορα? μια ζωη τα ιδια κανουν. Εδω πανε σε φιλικα παιχνιδια κ την βλεπουν οτι ειναι υπερομαδα! ακομη κ στα φιλικα προβληματα δημιουργουν, επεισοδια. Αν εχουν καλξ ομαδα μπραβο τους. Αλλα στο να γινουν αθλητικο σωματειο ειναι χρονια πισω ακομη.


'Οταν μας πεις απο ποιά ομάδα είσαι τότε θα μιλήσουμε!!!!!Τι ΚΟΜΠΛΕΞ υπάρχει τελικά.....Μπαίνουνε και γράφουνε κάποιοι ΨΕΜΑΤΑ και τα ΚΟΜΠΛΕΞ τους και δεν λένε ούτε απο ποιά ομάδα είναι!!!!!Το κυριότερο είναι οτι λένε ψέματα!!!!!Οταν θα μιλήσουμε συγκεριμένα μιλάμε αλλά δεν ανέχομαι κάποιος που δεν λέει ούτε απο ποιά ομάδα ειναι να λέει ΨΕΜΑΤΑ και να ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΙ μια ομάδα που είναι ομάδα που προσπαθεί να κάνει κάτι καλό και σοβαρό!!!!!
odysseas 1998
Νίκη του Οδυσσέα με 19 πόντους στο Βύρωνα με παρα πολύ καλή εμφάνιση στο Β ημίχρονο!Το κακό είναι ότι είχαμε ήδη απουσίες και σε αυτές θα προστεθούν κι άλλες 2-3 στα επόμενα 2 ματς με Διαγόρα και Πήγασο...Μια νίκη ακόμα θέλουμε ακόμα για να σφραγιστεί η πρώτη άνοδος της ομάδας!
KOMAS13
QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 12 2010, 23:06 ) *
Νίκη του Οδυσσέα με 19 πόντους στο Βύρωνα με παρα πολύ καλή εμφάνιση στο Β ημίχρονο!Το κακό είναι ότι είχαμε ήδη απουσίες και σε αυτές θα προστεθούν κι άλλες 2-3 στα επόμενα 2 ματς με Διαγόρα και Πήγασο...Μια νίκη ακόμα θέλουμε ακόμα για να σφραγιστεί η πρώτη άνοδος της ομάδας!

καλημερα..καλα τα λεει ο φιλος οδυσσεας παιζοντασ καλο μασκετ στο 2ο ημιχρονο κερδισαμε το βυρωνα παρα τις απουσιες...1 νικη μενει για να ανεβουμε και η χοντρη κυρια θα εχει τραγουδησει για τελευταια φορα φετος....
DJS
QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 13 2010, 01:06 ) *
Νίκη του Οδυσσέα με 19 πόντους στο Βύρωνα με παρα πολύ καλή εμφάνιση στο Β ημίχρονο!Το κακό είναι ότι είχαμε ήδη απουσίες και σε αυτές θα προστεθούν κι άλλες 2-3 στα επόμενα 2 ματς με Διαγόρα και Πήγασο...Μια νίκη ακόμα θέλουμε ακόμα για να σφραγιστεί η πρώτη άνοδος της ομάδας!

Συγχαρητηρια για τη νικη σας.Συμφωνα με τα λεγομενα σου πατε αποδεκατισμενοι στο ντερμπι με τον διαγορα και αυτο ισως ενισχισει το αηττητο του διαγορα.Καλα ρε παιδια τοσες πολλες απουσιες εχετε ολη τη χρονια?εχετε τοσους τραυματισμους??ισως λογω του ανοιχτου γηπεδου που προπονειστε η λογω ατυχιας.
odysseas 1998
Δεν έγραψα για "τραυματισμούς",αλλά για "απουσίες".Λόγω εργασίας,ταξιδιών κτλ.Κρίμα,γιατί θέλαμε να το χτυπήσουμε το ματσάκι με Διαγόρα.
st_79
φιλε οδυσσεα με το καλο να ερθεται στην γ.καιρος ηταν γιατι εχεται καλη ομαδα θελετε ομως και δυναμωμα για να μεινετε.τα πραγματα απο οτι εχω δει απο τις ομαδες που παρακολουθω ειναι πιο δυσκολα απο οτι στην δ.ελπιζω να σας δω και απο κοντα αν πεσετε στον ιδιο ομιλο με τις ομαδες που παιζουν στο ρουφ.μαλλον ομως θα σας πετυχω γιατι θα ανεβει νομιζω και η εστια αρα θα υπαρχουν 3 ομαδες τις περιοχης μου.λογικα με καποια θα πεσετε.οχι καλη συνεχεια καλο τελειωμα τωρα!!!
DJS
QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 13 2010, 22:50 ) *
Δεν έγραψα για "τραυματισμούς",αλλά για "απουσίες".Λόγω εργασίας,ταξιδιών κτλ.Κρίμα,γιατί θέλαμε να το χτυπήσουμε το ματσάκι με Διαγόρα.

Απλα επειδη σε προηγουμενα post ειχαν αναφερθει πληροφοριες για τραυματισμους και για επιστροφες που περιμενετε για να ενισχυθειτε περισσοτερο νομιζα οτι εννοουσες τις συγκεκριμενες απουσιες γι'αυτο και απορρησα με τις επιπλεον απουσιες που ανεφερες.Η πρωτια εχει σημασια μονο για το γοητρο,στοχος ολων των ομαδων ειναι η ανοδος στις συγκεκριμενες κατηγοριες.
odysseas 1998
QUOTE(st_79 @ Mar 13 2010, 23:45 ) *
φιλε οδυσσεα με το καλο να ερθεται στην γ.καιρος ηταν γιατι εχεται καλη ομαδα θελετε ομως και δυναμωμα για να μεινετε.τα πραγματα απο οτι εχω δει απο τις ομαδες που παρακολουθω ειναι πιο δυσκολα απο οτι στην δ.ελπιζω να σας δω και απο κοντα αν πεσετε στον ιδιο ομιλο με τις ομαδες που παιζουν στο ρουφ.μαλλον ομως θα σας πετυχω γιατι θα ανεβει νομιζω και η εστια αρα θα υπαρχουν 3 ομαδες τις περιοχης μου.λογικα με καποια θα πεσετε.οχι καλη συνεχεια καλο τελειωμα τωρα!!!

Να είσαι καλά φίλε μου,κι εμείς το περιμένουμε πως και πως!Σίγουρα αν ανέβουμε θέλουμε ενίσχυση,έχω παρακολουθήσει 3-4 ματς από Γ φέτος,είναι δύσκολη κατηγορία...Πολύ πιθανό να συναντηθούμε την επόμενη χρονιά αρκετές φορές,αν και την Εστία και το Ρουφ δεν θα τους ήθελα στον όμιλό μας,έχουμε κακή παράδοση(ήττες).Καλό τελείωμα και σε εσάς!

QUOTE(DJS @ Mar 14 2010, 03:38 ) *
Απλα επειδη σε προηγουμενα post ειχαν αναφερθει πληροφοριες για τραυματισμους και για επιστροφες που περιμενετε για να ενισχυθειτε περισσοτερο νομιζα οτι εννοουσες τις συγκεκριμενες απουσιες γι'αυτο και απορρησα με τις επιπλεον απουσιες που ανεφερες.Η πρωτια εχει σημασια μονο για το γοητρο,στοχος ολων των ομαδων ειναι η ανοδος στις συγκεκριμενες κατηγοριες.

Όντως είχαν αναφερθεί κάποιες πληροφορίες,αλλά δεν...Οι απουσίες τώρα είναι ¨φρέσκες" για τα επόμενα 2 ματς,αλλά από υγεία είμαστε κομπλέ!
DJS
odysseas 1998Όντως είχαν αναφερθεί κάποιες πληροφορίες,αλλά δεν...Οι απουσίες τώρα είναι ¨φρέσκες" για τα επόμενα 2 ματς,αλλά από υγεία είμαστε κομπλέ!
[/quote]
Παντως επειδη αγωνιζομαι σε μεγαλυτερη κατηγορια για να σταθειτε στην γ εσκα χρειαζεστε προσθηκες και κυριως στις θεσεις των ψηλων γιατι εκει παρατηρησα μια αδυναμια αλλα και στους 90αρηδες καθως ενας πρεπει να αγωνιζεται για 40 λεπτα συμφωνα με τους νεους κανονες που εθεσε η εσκα.Καλη επιτυχια στον αυριανο αγωνα με τον διαγορα και μακαρι ν τους σπασετε το αηττητο.
odysseas 1998
QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 13 2010, 01:06 ) *
Νίκη του Οδυσσέα με 19 πόντους στο Βύρωνα με παρα πολύ καλή εμφάνιση στο Β ημίχρονο!Το κακό είναι ότι είχαμε ήδη απουσίες και σε αυτές θα προστεθούν κι άλλες 2-3 στα επόμενα 2 ματς με Διαγόρα και Πήγασο...Μια νίκη ακόμα θέλουμε ακόμα για να σφραγιστεί η πρώτη άνοδος της ομάδας!

Ο ελλειπής Οδυσσέας κόντραρε μόνο στο πρώτο ημίχρονο τον Διαγόρα(2 πόντους διαφορά υπέρ του Διαγόρα στο ημίχρονο),αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά πήγε στους 20 και συντηρήθηκε μέχρι το τέλος(17 η 19 πόντους νομίζω έληξε).Καλύτερη η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε δίκαια τη νίκη,παίζοντας πολύ καλή άμυνα,στα όρια του φάουλ(σίγουρα έπρεπε να χρεωθούν με περισσότερα) και κάνοντας κλασσικά 2-3 τσαμπουκάδες,έτσι για να κρατήσουν την παράδοση!Τα παιδιά του Οδυσσέα έδωσαν τη μάχη τους και πάμε για το επόμενο ματς με Πήγασο.
KOMAS13
QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 16 2010, 23:24 ) *
Ο ελλειπής Οδυσσέας κόντραρε μόνο στο πρώτο ημίχρονο τον Διαγόρα(2 πόντους διαφορά υπέρ του Διαγόρα στο ημίχρονο),αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά πήγε στους 20 και συντηρήθηκε μέχρι το τέλος(17 η 19 πόντους νομίζω έληξε).Καλύτερη η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε δίκαια τη νίκη,παίζοντας πολύ καλή άμυνα,στα όρια του φάουλ(σίγουρα έπρεπε να χρεωθούν με περισσότερα) και κάνοντας κλασσικά 2-3 τσαμπουκάδες,έτσι για να κρατήσουν την παράδοση!Τα παιδιά του Οδυσσέα έδωσαν τη μάχη τους και πάμε για το επόμενο ματς με Πήγασο.

καλησπερα...σιγουρα οι απουσιες οσο και η κουραση μασ στοιχισαν..οι αντιπαλοι του διαγορα επαιξαν πιο δυνατα και σε καποιες φασεις σκληρα αλλα η νικη σιγουρα ειναι δικαια απο τη στιγμη που στο τριτο δεκαλεπτο μας κρατησαν πολυ χαμηλα στο σκορ...αν ολα πανε καλα θα εχουμε την ευκαιρια για ρεβανς του χρονου στη γ εσκα.......................
ManosD
Το χτεσινό παιχνίδι μεταξύ Οδυσσέα και Διαγόρα ήταν αρκετά καλό.
Ο Διαγόρας κέρδισε δίκαια τον αγώνα αφού έπαιξε καλά στην επίθεση αλλά ειδικά στο 3 δεκάλεπτο πολύ καλή και πιεστική άμυνα και κατάφερε εύκολα να ανεβάσει τη διαφορά.
Συγχαρητήρια στους παίχτες και των δύο ομάδων. Μακάρι ο Οδυσσέας να μην είχε χτες τόσες απουσίες και να ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικός έως το τέλος.

Γενικά δεν μπορώ να πω ότι έγινε τίποτα από αυτά που είχαν κατηγορηθεί κατά καιρούς οι παίχτες του Διαγόρα μερικές αψιμαχίες στα λογικά πλαίσια.

Πολύ κακή εντύπωση όμως μου έκανε για μια ακόμα φορά ο προπονητής του Διαγόρα ο οποίος αρνήθηκε να δώσει το χέρι του σε παίχτη που πήγε να τον συγχαρεί. Ειλικρινά λυπάμαι για αυτό το περιστατικό ειδικά από τη στιγμή που οι παίχτες και μετά το τέλος του αγώνα δεν είχαν τίποτα να χωρίσουν.

Όπως είπε και ο φίλος KOMAS13 ας ελπίσουμε του χρόνου στη Γ' να γίνουν ακόμα καλύτερα παιχνίδια και να κερδίσουμε εμείς αυτή τη φορά !!!!
alikan7
QUOTE(ManosD @ Mar 17 2010, 17:54 ) *
Το χτεσινό παιχνίδι μεταξύ Οδυσσέα και Διαγόρα ήταν αρκετά καλό.
Ο Διαγόρας κέρδισε δίκαια τον αγώνα αφού έπαιξε καλά στην επίθεση αλλά ειδικά στο 3 δεκάλεπτο πολύ καλή και πιεστική άμυνα και κατάφερε εύκολα να ανεβάσει τη διαφορά.
Συγχαρητήρια στους παίχτες και των δύο ομάδων. Μακάρι ο Οδυσσέας να μην είχε χτες τόσες απουσίες και να ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικός έως το τέλος.

Γενικά δεν μπορώ να πω ότι έγινε τίποτα από αυτά που είχαν κατηγορηθεί κατά καιρούς οι παίχτες του Διαγόρα μερικές αψιμαχίες στα λογικά πλαίσια.

Πολύ κακή εντύπωση όμως μου έκανε για μια ακόμα φορά ο προπονητής του Διαγόρα ο οποίος αρνήθηκε να δώσει το χέρι του σε παίχτη που πήγε να τον συγχαρεί. Ειλικρινά λυπάμαι για αυτό το περιστατικό ειδικά από τη στιγμή που οι παίχτες και μετά το τέλος του αγώνα δεν είχαν τίποτα να χωρίσουν.

Όπως είπε και ο φίλος KOMAS13 ας ελπίσουμε του χρόνου στη Γ' να γίνουν ακόμα καλύτερα παιχνίδια και να κερδίσουμε εμείς αυτή τη φορά !!!!


θα συμφωνήσω με το φίλο σχετικα με το παιχνιδι, θα ήθελα ομωσ απλα επειδη θίγεισ το θεμα του προπονητή μας, να μου πεισ η προπονήτρια σου τι έκανε και στα 2 παιχνιδια οταν μετα τη ληξη γινεται ο καθιερωμένοσ χαιρετισμοσ των ομαδων. ν
θα σου πω εγω: και στα 2 παιχνίδια επιδεικτικά έχει γυρίσει τη πλάτη τησ οτι δήθεν φτιάχνει κάτι στσ χαρτια της στο παγκο. πριν ψαξει τις αιτιες αλλου ας μάθει να χάνει και όχι να φέρεται με αυτό το τρόπο. αν κάνω λάθος σε παρακαλώ διόρθωσέ με
odysseas 1998
QUOTE(alikan7 @ Mar 18 2010, 21:55 ) *
θα συμφωνήσω με το φίλο σχετικα με το παιχνιδι, θα ήθελα ομωσ απλα επειδη θίγεισ το θεμα του προπονητή μας, να μου πεισ η προπονήτρια σου τι έκανε και στα 2 παιχνιδια οταν μετα τη ληξη γινεται ο καθιερωμένοσ χαιρετισμοσ των ομαδων. ν
θα σου πω εγω: και στα 2 παιχνίδια επιδεικτικά έχει γυρίσει τη πλάτη τησ οτι δήθεν φτιάχνει κάτι στσ χαρτια της στο παγκο. πριν ψαξει τις αιτιες αλλου ας μάθει να χάνει και όχι να φέρεται με αυτό το τρόπο. αν κάνω λάθος σε παρακαλώ διόρθωσέ με

Μην ξεχνάς ότι ο προπονητής του Διαγόρα την προκαλούσε στο ματς του πρώτου γύρου και η κόουτς στάθηκε στο ύψος της.
alikan7
[quote name='odysseas 1998' date='Mar 18 2010, 23:27 ' post='393702']
Μην ξεχνάς ότι ο προπονητής του Διαγόρα την προκαλούσε στο ματς του πρώτου γύρου και η κόουτς στάθηκε στο ύψος της.
[/quote

δηλαδη θεωρεισ οτι καλωσ επραξε και δεν μασ εδωσε το χερι? δεν νομιζω καποιοσ απο τουσ παιχτεσ να τησ ειπε κατι, τελοσπαντων παιδια απλα νομιζω οτι καποαι πραγματα τα εχετε μεγενθυνει χωρίσ λόγο σε σχεση με το Διαγορα και τη συμπεριφορά μας.
odysseas 1998
Αν θες τη γνώμη μου,θα έπρεπε πρώτα να της ζητήσει συγγνώμη ο προπονητής του Διαγόρα και μετά να έχουμε χαιρετούρες.Εσύ σαν παίκτης ή φίλος του Διαγόρα που είσαι,θεωρείς ότι η συμπεριφορά των παικτών σας απέναντι στον αντίπαλο είναι σωστή?Εμένα η γνώμη μου είναι,ότι ενώ έχετε την καλύτερη ομάδα στον όμιλο,κάπου χαλάτε την εικόνα σας με αυτό.
top_thanos_90
Φοιτητικός - Πήγασος 1 εύκολα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.