Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2009-10 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
nowitzki 1993
eyxaristw
Lastixoman
Καλησπέρα σε όλους.
Πρώτα απ'ολα θέλω να συγχαρώ τις ομάδες που ανέβηκαν κατηγορία και αυτές που θα ανέβουν....
Σήμερα είναι η τελευταία αγωνιστική για την ομάδα μου που δυστυχώς φέτος δεν παρουσιάστηκε έτοιμη.
Έτοιμη δεν παρουσιάστηκε στις θέσεις που πονάει εδώ και δύο χρόνια. Προσπάθησαν κάποιοι συμπαίκτες μου να καλύψουν τα κενά χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία.
Αν καθήσουμε και κοιτάξουμε ξανά τα αποτελέσματα των αγώνων μπορεί και να ήμασταν σε καλύτερη μοίρα απ'ότι είμαστε τώρα αν προσέχαμε λίγο παραπάνω αλλα τι να κάνουμε ετσι είναι ο αθλητισμός έχει τα πάνω και τα κάτω.
Το θέμα είναι να μήν βρίσκεσαι πολύ καιρο απο κάτω....
Θέλω να ευχαριστήσω τον προπονητή μου και τους συμπαίκτες μου (όλους) γι'αυτη την χρονιά και ας μήν πήγε όπως την ονειρευόμασταν στην αρχή της χρονιάς.
Τους ευχαριστώ γιατί μαζί πριν απο δύο χρόνια ανεβήκαμε στην Γ μαζί κατεβήκαμε (το παλέψαμε μέχρι τελευταία αγωνιστική) και μαζί συνεχίσαμε και φέτος αλλα δεν μας βγήκε.
Το παν ειναι η παρέα που 3 χρόνια τώρα (με τους τσακωμούς δεν λέω) συνεχίσαμε μαζί γιατι προφανώς μας αρέσει να παίζουμε μπάσκετ blove.gif .
Του χρόνου δεν ξέρω αν θα είμαστε όλοι μαζί μετα τις ανακοινώσεις της ΕΣΚΑ και γι'αυτο το λόγο θέλω να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους μαζί και σε καθέναν ξεχωριστά γι'αυτά τα τέσσερα χρόνια (πάω και ένα χρόνο πιο πίσω) που είμαι στην ομάδα.
Επίσης θα χαρώ πολύ να τα πούμε και του χρόνου και να ''μαλώνουμε'' και πάλι για την άθλια διαιτησία (όπως κάθε χρονιά)....

Συγνώμη αν σας κούρασα.

Καλό καλοκαίρι icon_drunk.gif σε όλους και ελπίζω να μας βρεί η έναρξη της νέας σεζόν με υγεία.

Να'στε καλά
Giwrgis17
QUOTE(Lastixoman @ May 26 2010, 15:45 ) *
Καλησπέρα σε όλους.
Πρώτα απ'ολα θέλω να συγχαρώ τις ομάδες που ανέβηκαν κατηγορία και αυτές που θα ανέβουν....
Σήμερα είναι η τελευταία αγωνιστική για την ομάδα μου που δυστυχώς φέτος δεν παρουσιάστηκε έτοιμη.
Έτοιμη δεν παρουσιάστηκε στις θέσεις που πονάει εδώ και δύο χρόνια. Προσπάθησαν κάποιοι συμπαίκτες μου να καλύψουν τα κενά χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία.
Αν καθήσουμε και κοιτάξουμε ξανά τα αποτελέσματα των αγώνων μπορεί και να ήμασταν σε καλύτερη μοίρα απ'ότι είμαστε τώρα αν προσέχαμε λίγο παραπάνω αλλα τι να κάνουμε ετσι είναι ο αθλητισμός έχει τα πάνω και τα κάτω.
Το θέμα είναι να μήν βρίσκεσαι πολύ καιρο απο κάτω....
Θέλω να ευχαριστήσω τον προπονητή μου και τους συμπαίκτες μου (όλους) γι'αυτη την χρονιά και ας μήν πήγε όπως την ονειρευόμασταν στην αρχή της χρονιάς.
Τους ευχαριστώ γιατί μαζί πριν απο δύο χρόνια ανεβήκαμε στην Γ μαζί κατεβήκαμε (το παλέψαμε μέχρι τελευταία αγωνιστική) και μαζί συνεχίσαμε και φέτος αλλα δεν μας βγήκε.
Το παν ειναι η παρέα που 3 χρόνια τώρα (με τους τσακωμούς δεν λέω) συνεχίσαμε μαζί γιατι προφανώς μας αρέσει να παίζουμε μπάσκετ blove.gif .
Του χρόνου δεν ξέρω αν θα είμαστε όλοι μαζί μετα τις ανακοινώσεις της ΕΣΚΑ και γι'αυτο το λόγο θέλω να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους μαζί και σε καθέναν ξεχωριστά γι'αυτά τα τέσσερα χρόνια (πάω και ένα χρόνο πιο πίσω) που είμαι στην ομάδα.
Επίσης θα χαρώ πολύ να τα πούμε και του χρόνου και να ''μαλώνουμε'' και πάλι για την άθλια διαιτησία (όπως κάθε χρονιά)....

Συγνώμη αν σας κούρασα.

Καλό καλοκαίρι icon_drunk.gif σε όλους και ελπίζω να μας βρεί η έναρξη της νέας σεζόν με υγεία.

Να'στε καλά


Πολυ ομορφο ποστ. Η ομαδα θα τον βρει τον δρομο της μην ανησυχεις. Ορεξη να υπαρχει. Συγχαρητηρια στις ομαδες που ανεβαινουν. Καλες διακοπες σε ολους
agghlik
[quote name='KSNRKO' date='May 25 2010, 12:52 ' post='406050']
Eγινε χθες η τελευταια αγωνιστικη του ομιλου μας. Συνγχαρητηρια στον Διαγορα , στον Οδυσσεα και στην Εστια για της ανοδους τους και καλη τυχη στο δυσκολο πρωταθλημα της Γ ΕΣΚΑ. Επισης καλη επιτυχια στον Διαγορα ( για το υπερπρωταθλημα ) και στην ΑΕΚ για τα μπαραζ.

Μεθαύριο Παρασκευή 4-06-2010 στις 20.00 η ώρα στο γήπεδο της Γκράβας ο αγώνας μπαράζ της ΑΕΚ Περιστερίου με το ΠΑΚ Χαλάνδρι για την α΄ επιλαχούσα θέση για την άνοδο στην Γ΄κατηγορία ΕΣΚΑ Ανδρών.

samios25
kamia omada konta sto koropi pou na thelei paixtes gia tin xronia pou erxete?
ka1972
QUOTE(samios25 @ Jun 3 2010, 19:55 ) *
kamia omada konta sto koropi pou na thelei paixtes gia tin xronia pou erxete?

Δοκιμασε στο Πικερμι
top_thanos_90
στο χθεσινό μπαράζ
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 68-74
shooter#5
Δ Ι Α Γ Ο Ρ Α Σ Δ Ρ Υ Ο Π Ι Δ Ε Ω Ν Α Ι Γ Α Λ Ε Ω

Υ Π Ε Ρ Π Ρ Ω Τ Α Θ Λ Η Τ Η Σ Δ ' Ε Σ Κ Α



Στο τελευταίο ματς της χρονιάς κερδίσαμε τον πρώτο του άλλου ομίλου μία πολύ καλή ομάδα τον Α.Ο ΦΙΛΟΘΕΗΣ με σκορ 96 - 70!!!!!Στο πρώτο ημίχρονο είμασταν 6 πόντους μπροστά και στο δεύτετρο ημίχρονο παίξαμε καταπληκτικό μπάσκετ και δείξαμε καθαρά ποιά είναι η καλύτερη ομάδα.....Η ΦΙΛΟΘΕΗ έδειξε ότι είναι πολύ καλή ομάδα και δίκαια ανέβηκε....Εμείς κάναμε αυτό που είχαμε βάλει σαν στόχο όλη τη χρονιά......ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ!!!!!25 ΝΙΚΕΣ - Ο ΗΤΤΕΣ και δυστυχώς στενοχωρήσαμε και κάποιους που όλη τη χρονιά γράφανε και γράφανε για μας!!!!!!!Εμείς μιλήσαμε στο παρκέ όπως κάνουμε πάντα και κάποιοι στο πρώτο ημίχρονο είχανε έρθει και γελάγανε ειρωνικά στην εξέδρα αλλα δυστυχώς στο τρίτο δεκάλεπτο όταν η διαφορα πήγε 20 πόντους φύγανε από το γήπεδο γιατί πιθανόν να είχανε δουλειά.....Καλό καλοκαίρι σε όλους και εμείς σαν ΔΙΑΓΟΡΑΣ ελπίζουμε τέτοια εποχή του χρόνου να πανηγυρίζουμε πάλι άνοδο!!!!!
KSNRKO
QUOTE(shooter#5 @ Jun 6 2010, 00:34 ) *
Δ Ι Α Γ Ο Ρ Α Σ Δ Ρ Υ Ο Π Ι Δ Ε Ω Ν Α Ι Γ Α Λ Ε Ω

Υ Π Ε Ρ Π Ρ Ω Τ Α Θ Λ Η Τ Η Σ Δ ' Ε Σ Κ Α



Στο τελευταίο ματς της χρονιάς κερδίσαμε τον πρώτο του άλλου ομίλου μία πολύ καλή ομάδα τον Α.Ο ΦΙΛΟΘΕΗΣ με σκορ 96 - 70!!!!!Στο πρώτο ημίχρονο είμασταν 6 πόντους μπροστά και στο δεύτετρο ημίχρονο παίξαμε καταπληκτικό μπάσκετ και δείξαμε καθαρά ποιά είναι η καλύτερη ομάδα.....Η ΦΙΛΟΘΕΗ έδειξε ότι είναι πολύ καλή ομάδα και δίκαια ανέβηκε....Εμείς κάναμε αυτό που είχαμε βάλει σαν στόχο όλη τη χρονιά......ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ!!!!!25 ΝΙΚΕΣ - Ο ΗΤΤΕΣ και δυστυχώς στενοχωρήσαμε και κάποιους που όλη τη χρονιά γράφανε και γράφανε για μας!!!!!!!Εμείς μιλήσαμε στο παρκέ όπως κάνουμε πάντα και κάποιοι στο πρώτο ημίχρονο είχανε έρθει και γελάγανε ειρωνικά στην εξέδρα αλλα δυστυχώς στο τρίτο δεκάλεπτο όταν η διαφορα πήγε 20 πόντους φύγανε από το γήπεδο γιατί πιθανόν να είχανε δουλειά.....Καλό καλοκαίρι σε όλους και εμείς σαν ΔΙΑΓΟΡΑΣ ελπίζουμε τέτοια εποχή του χρόνου να πανηγυρίζουμε πάλι άνοδο!!!!!


συνγχαρητηρια στον Διαγορα για τις 25 συνεχομενες νικες και για το πρωταθλημα που κατεκτησε δικαια... συνγχαρητηρια αξιζουν και στην Εστια και στον Οδυσσεα που ανεβηκαν και αυτες... καλη τυχη στο δυσκολο πρωταθλημα της Γ ΕΣΚΑ ... καλο καλοκαιρι σε ολους..
Roum
QUOTE(shooter#5 @ Jun 6 2010, 00:34 ) *
Δ Ι Α Γ Ο Ρ Α Σ Δ Ρ Υ Ο Π Ι Δ Ε Ω Ν Α Ι Γ Α Λ Ε Ω

Υ Π Ε Ρ Π Ρ Ω Τ Α Θ Λ Η Τ Η Σ Δ ' Ε Σ Κ Α



Στο τελευταίο ματς της χρονιάς κερδίσαμε τον πρώτο του άλλου ομίλου μία πολύ καλή ομάδα τον Α.Ο ΦΙΛΟΘΕΗΣ με σκορ 96 - 70!!!!!Στο πρώτο ημίχρονο είμασταν 6 πόντους μπροστά και στο δεύτετρο ημίχρονο παίξαμε καταπληκτικό μπάσκετ και δείξαμε καθαρά ποιά είναι η καλύτερη ομάδα.....Η ΦΙΛΟΘΕΗ έδειξε ότι είναι πολύ καλή ομάδα και δίκαια ανέβηκε....Εμείς κάναμε αυτό που είχαμε βάλει σαν στόχο όλη τη χρονιά......ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ!!!!!25 ΝΙΚΕΣ - Ο ΗΤΤΕΣ και δυστυχώς στενοχωρήσαμε και κάποιους που όλη τη χρονιά γράφανε και γράφανε για μας!!!!!!!Εμείς μιλήσαμε στο παρκέ όπως κάνουμε πάντα και κάποιοι στο πρώτο ημίχρονο είχανε έρθει και γελάγανε ειρωνικά στην εξέδρα αλλα δυστυχώς στο τρίτο δεκάλεπτο όταν η διαφορα πήγε 20 πόντους φύγανε από το γήπεδο γιατί πιθανόν να είχανε δουλειά.....Καλό καλοκαίρι σε όλους και εμείς σαν ΔΙΑΓΟΡΑΣ ελπίζουμε τέτοια εποχή του χρόνου να πανηγυρίζουμε πάλι άνοδο!!!!!


χαχαχα! Συγχαρητηρια στο Διαγορα αν και η αληθεια ειναι οτι μας απογοητευσατε... Πριν την εναρξη του παιχνιδιου σας στοιχηματιζαμε οτι θα πιασετε 3ψηφιο νουμερο στην επιθεση και η διαφορα θα ξεπερασει τους 30 ποντους! Οριακα σχεδον, δεν δικαιωσατε τις προβλεψεις μας tongue.gif!
Και 2 λογια και για το δικο μας ματς με το Χαλανδρι... Ειχα δηλωσει ευθαρσως λιγο μετα τη γκελα μας με το Φοιτητικο, οτι θα κερδιζαμε το μπαραζ και θα αποδεικνυαμε οτι ειναι πολυ πιο "δυνατος" ο ομιλος μας... Μετα ακολουθησε και αλλη ηττα και απογοητευτικη εμφανιση με τη Δαφνη και καποιοι ειπανε οτι ειχαμε βαρεσει διαλυση. Οι ηττες αυτες ομως συσπειρωσαν την ομαδα και μετα απο πολυ καιρο κατεβηκαμε σε παιχνιδι χωρις καμια απουσια και με διαθεση μονο για νικη. Πιστευω οτι...σεβαστηκαμε πολυ τον αντιπαλο μας, ή ισως υπερτιμησαμε το δικο μας κακο χαρακτηρα και τις αυτοκαταστροφικες τασεις που ειχαμε ολη τη χρονια. Δεν εξηγειται αλλιως γιατι δεν ειχαμε "καθαρισει" το παιχνιδι απο το α' ημιχρονο. Η διαφορα δυναμικοτητας ηταν εμφανης. Ενας επιπλεον λογος που δεν ειχε τελειωσει το παιχνιδι απο νωρις, ηταν και τα τυχερα καλαθια σε σκοτωμενες προσπαθειες καποιων συγκεκριμενων παικτων του Χαλανδριου (που μονοπωλουσαν και τη μπαλα καθολη τη διαρκεια του αγωνα)στην τελευταια περιοδο. Το χαλανδρι θεωρω ηταν μια ομαδα που την κοντραρουν ανετα λεοντειος,φοιτητικος,δαφνη. Αυτο σε συνδυασμο με την σχεδον 30αρα του Διαγορα, πιστευω αποδεικνυει οτι ειχα δικιο περι δυναμικοτητας ομιλων.
Τελος ηθελα να εκφρασω μια απορια σχετικα με το γηπεδο διεξαγωγης των αγωνων μπαραζ. Πως ειναι δυνατον, οι θεωρητικα σημαντικοτεροι αγωνες της χρονιας, να γινονται στο χειροτερο γηπεδο της κατηγοριας;;;
MBANDA
QUOTE(Roum @ Jun 11 2010, 13:42 ) *
Τελος ηθελα να εκφρασω μια απορια σχετικα με το γηπεδο διεξαγωγης των αγωνων μπαραζ. Πως ειναι δυνατον, οι θεωρητικα σημαντικοτεροι αγωνες της χρονιας, να γινονται στο χειροτερο γηπεδο της κατηγοριας;;;


Και όμως φίλε μου αυτό το χειρότερο γήπεδο αν το έχουν κάποιοι (που ανέβηκαν φέτος και δεν είχαν βάλει το κεφάλι τους κάτω από ...κεραμίδι σε προπόνηση όλη την χρονιά που πέρασε) θα ....πανηγυρίζουν !!!
Καλύτερα και από τον υπερπρωταθλητή που κέρδισε τον άλλο πρωταθλητή (μονόφθαλμο ανάμεσα σε ...λιγόφθαλμους)


Όρεξη που την έχω, καλοκαιριάτικα!!!!
Ποιός κρατάει τωρα το #5 !!!
Και θα έχει και δίκηο!!!
Άσε που θα μου την πέσουν και οι παίχτες των άλλων ομάδων.

Παιδιά, mea culpa, ήμαρτον, αμαρτία εξομολογημένη, είναι αμαρτία συγχωρεμένη, την επιείκιά σας smiley.gif
Ένα αστείο μαζί με ευχές για καλές διακοπές icon_wave.gif
katsman4
QUOTE(samios25 @ Jun 3 2010, 19:55 ) *
kamia omada konta sto koropi pou na thelei paixtes gia tin xronia pou erxete?


Πόρτο Ράφτη που έχει έδρα στο Μαρκόπουλο.
samios25
μηπως ξερεις αν θελει παιχτες?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.