Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2009-10 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
MBANDA
QUOTE(jape2009 @ Dec 7 2009, 17:28 ) *
δεν υπαρχει λογος να εισαι ειρωνικος......
μπραβο που το γυρισατε και καλα κανατε!!!
παρακολουθω πολυ καιρο το φορουμ αλλα γραφονται και αναληθειες,για αυτο και μπηκα μολις πριν τρεις μερες!



Εγώ φίλε μου δεν εκπροσωπώ κανένα, δεν ζω από το Μπάσκετ. και δεν έχω σχέση με ομάδα της κατηγορίας.
Παρακολουθώ χρόνια, κυρίως το ερασιτεχνικό και σε όλη την Αθήνα και χαίρομαι που ξέρω παίχτες (που σήμερα πρωταγωνιστούν) από όταν ξεκίνησαν πριν 15+ χρόνια.
Για πολλούς μικρούς από παληά έχω μιλήσει σε φίλους που ασχολούνται με τα διοικητικά και 8-10 τότε πιτσιρικάδες, σήμερα βγάζουν ψωμί παίζοντας με ταλέντο και πολύ ήθος. Αυτό είναι το μόνο δικό μου κέρδος από τον χώρο.
Στο Forum παρεμβαίνω μόνο όταν βλέπω υπερβολή, εμπάθεια, βλακεία ή εσκεμμένες ανακρίβειες του στυλ, «φωνάζει ο κλέφτης για να φοβηθεί ο νοικοκύρης».
Και η ειρωνεία είναι ο μόνος τρόπος να καταλάβουν αρκετοί.
Γιατί όπως λέει και ο ...ποιητής «οι ηλίθιοι είναι αήττητοι».
Καλώς γράφτηκες λοιπόν και καλά posts.
parag
QUOTE(MBANDA @ Dec 8 2009, 00:39 ) *
Εγώ φίλε μου δεν εκπροσωπώ κανένα, δεν ζω από το Μπάσκετ. και δεν έχω σχέση με ομάδα της κατηγορίας.
Παρακολουθώ χρόνια, κυρίως το ερασιτεχνικό και σε όλη την Αθήνα και χαίρομαι που ξέρω παίχτες (που σήμερα πρωταγωνιστούν) από όταν ξεκίνησαν πριν 15+ χρόνια.
Για πολλούς μικρούς από παληά έχω μιλήσει σε φίλους που ασχολούνται με τα διοικητικά και 8-10 τότε πιτσιρικάδες, σήμερα βγάζουν ψωμί παίζοντας με ταλέντο και πολύ ήθος. Αυτό είναι το μόνο δικό μου κέρδος από τον χώρο.
Στο Forum παρεμβαίνω μόνο όταν βλέπω υπερβολή, εμπάθεια, βλακεία ή εσκεμμένες ανακρίβειες του στυλ, «φωνάζει ο κλέφτης για να φοβηθεί ο νοικοκύρης».
Και η ειρωνεία είναι ο μόνος τρόπος να καταλάβουν αρκετοί.
Γιατί όπως λέει και ο ...ποιητής «οι ηλίθιοι είναι αήττητοι».
Καλώς γράφτηκες λοιπόν και καλά posts.

πρεπει λοιπον να εισαι πολλα χρονια στο χορο οποτε θα μασ πεισ τα ονοματα των δυο προπονητων τησ εστια και του διαγορα που νομιζω οτι ειναι η πιο γνωστη(χωρισ να θελω να υποτιμησω τουσ αλλου)και την ιστορια τουσ???
tzpetros
ρε παιδια τι είναι αυτά που λέτε τώρα?? σαν παιδιά του νηπιαγωγείου κάνετε!! ακου εκει ο δικος μου προπονητής είναι καλύτερος από τον δικό σου!!! και είναι πιο έμπειρος απο τον δικό σου!ρε ξεκωλατε λιγακι !!! και κάνετε σχόλεια για τους αγώνες!! τι ιστορίες είναι όλες αυτές!!!! έλεος λίγο!
nickgio
Μπορει καποιος να δωσει τον ορισμο του "καλου προπονητη";;;

Ή τουλαχιστον την αποψη του ο καθενας, πως ειναι στα ματια του καθενος ο καλος προπονητης;;;
KSNRKO
QUOTE(nickgio @ Dec 9 2009, 12:09 ) *
Μπορει καποιος να δωσει τον ορισμο του "καλου προπονητη";;;

Ή τουλαχιστον την αποψη του ο καθενας, πως ειναι στα ματια του καθενος ο καλος προπονητης;;;


Ενας Καλος προπονητης για μενα ειναι αυτος που καταφερνει να μεταδιδει το πνευμα νικητη στους παικτες του, να εμπνεει τους παικτες του να παιζουν για παρτη του, να εκπεμει το σεβασμο ολων προς το προσωπο του... , να αναλαμβανει το μεριδιο ευθυνης που του αναλογη στις κακες στιγμες ....θα μπορουσα να γραψω και αλλα...αλλα θα γινομουν κουραστικος...αυτα πιστευω οτι καθοριζουν το καλο προπονητη.
odysseas 1998
Συμφωνώ σε όλα με τον ksnrko και προσθέτω,να κάνει σωστή διαχείρηση του υλικού και να παίρνει τα μέγιστα από τους παίκτες.
tzpetros
καλημέρα σας. ξέρει κανένας πόσο πήγε χτες ο αγώνας πήγασος- ορφέας ?
odysseas 1998
Για να μην έχουμε ανταπόκριση,μου μυρίζει διπλό...
st_79
καλησπερα σε ολους.εχω να πω για την ομαδα του γαλατσιου και για την προπονητρια τα εξης.περισυ η ομαδα που υποστηριζω την αντιμετωπισε 3 φορες και παλιοτερα αλλες δυο.νικησαμε ολες τις φορες εκτος απο εναν αγωνα κυπελου στην αρχη της χρονιας (ενδεχομενος ο φιλος odysseas να το θυματε).ολες τις φορες που παιξαμε παρολο που εχαναν με μεγαλες διαφορες τα παιδια ηταν αξιοπρεπεστατα και ποτε δεν δημιουργηθηκε προβλημα στα μεταξυ μας παιχνιδια και δεν ηταν και λιγα.η δε προπονητρια τους το μονο που τις ''καταλογω'' ακουγονταστην απο την εξεδρα (φιλαθλος ειμαι) ειναι οτι ''τσιριζι'' πολυ αδελφακι μου!!!! (πλακα κανω,γιατι δεν φωναζει απλα γκαριζει και τσιριζη) αλλα παντα ασχολητε μονο με τους παικτες της.δεν ξερω αν γινονταν μονο με μας αυτο αλλα ετσι το ειδα παντα.οσο για καποιον φιλο που λεει για τα δυνατα παιδια του διαγορα να πω χωρις να εχω προσωπικη αποψη οτι ''οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια''.δεν γινεται τοσοι πολλοι εδω μεσα να εχουν αδικο και ενας δικιο.και η ''ομαδα'' μου περισυ ηταν η ποιο δυνατη και αθλητικη της κατηγοριας (θυμασε odyssea εσυ τα ελεγες κιολας) αλλα ποτε κανενας δεν ανεφερε καποιο προβλημα με τα παιδια και τον προπονητη.δυνατοι αθλητικοι προπονημενοι γιαυτο και φετος ξαναπανε καλα στηπιο πανω κατηγορια και ειναι στις πρωτες θεσεις.καλη συνεχεια σε ολους και συγνωμη αν σας κουρασα
KSNRKO
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 11 2009, 14:49 ) *
Για να μην έχουμε ανταπόκριση,μου μυρίζει διπλό...



λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων δεν προλαβαινα να μπω στο φορουμ .....οσο για το ματς η ΤΡΑΓΙΚΟΤΕΡΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ μας χασαμε με 30 ποντους μεσα στην Γκραβα ...συνγχαρητηρια στην ομαδα του ορφεα...
odysseas 1998
Σωστός σε όσα είπες "st 79",εγώ πέρυσι έλεγα ότι είστε πολύ καλή και δυνατή ομάδα και δίκαια και μας κερδίσατε και ανεβήκατε.Στα μεταξύ μας παιχνίδια παίξατε δυνατά,αλλά καθόλου αντιαθλητικά και το κλίμα ανάμεσα στις ομάδες ήταν καλό.Αλλά για να μην ξεχνιόμαστε,ο Οδυσσέας έχει παράπονα από συμπεριφορά αντιπάλου φέτος και όχι το αντίστροφο.Και για την προπονήτρια ισχύει αυτό που έγραψες,δηλαδή ασχολείται με τους δικούς της παίκτες και κυρίως παρουσιάζει την ομάδα κάθε χρονιά καλύτερη...
Ακολουθεί δύσκολη αγωνιστική με 3 καλά παιχνίδια,Οδυσσέας-Εστία, Βύρωνας Πήγασσος και Πάο Δάφνης-Διαγόρας,αν φανεί ανταγωνιστική η ομάδα της Δάφνης.
KSNRKO
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 11 2009, 18:40 ) *
Ακολουθεί δύσκολη αγωνιστική με 3 καλά παιχνίδια,Οδυσσέας-Εστία, Βύρωνας Πήγασσος και Πάο Δάφνης-Διαγόρας,αν φανεί ανταγωνιστική η ομάδα της Δάφνης.

το θεμα φιλε οδυσσεα ειναι εαν και ο πηγασος θα παρουσιαστη ανταγωνιστηκος απο εδω και περα ειδη τα πρωτα δειγματα γραφης ηταν ασχημα...Ο Πηγασος θα δωσει αρκετο χρονο συμετοχης απο εδω και περα σε αρκετους εφηβους...
KOMAS13
QUOTE(KSNRKO @ Dec 11 2009, 18:08 ) *
το θεμα φιλε οδυσσεα ειναι εαν και ο πηγασος θα παρουσιαστη ανταγωνιστηκος απο εδω και περα ειδη τα πρωτα δειγματα γραφης ηταν ασχημα...Ο Πηγασος θα δωσει αρκετο χρονο συμετοχης απο εδω και περα σε αρκετους εφηβους...

γιατι ετσι ρε σεις...ακουσα οτι ο προπονητης σας εφυγε ειναι αληθεια?οι παικτες σας οι υπολοιποι τι εγιναν?

QUOTE(sthnapexw @ Dec 7 2009, 11:07 ) *
Από ότι βλέπω από το site της ΕΣΚΑ πήγα ταμείο αυτή την βδομάδα...νίκησαν ΑΕΚ,ΔΙΑΓΟΡΑΣ,ΕΣΤΙΑ και Οδ.Γαλατσίου...εκκρεμεί το Πήγασος - Ορφέας αλλά το παίζω 1-2 smile.gif...πιστεύω πάντως ότι θα ρθει άσος γιατί δεν τους παίρνει για άλλη ήττα..ήταν εύκολη αγωνιστική...

Για την επόμενη ας τα δώσω από τώρα...

13/12/2009 ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 2 (1,60)
15/12/2009 ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1 (1,05)
13/12/2009 ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2 (1,20)
15/12/2009 ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 2(1,50)..αξίζει ο άσος 2,50 αλλά νομίζω 2..
13/12/2009 ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1 (1,25)
16/12/2009 ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 1-2 (1,825 - 1,825)

Και για να μην παρεξηγηθώ ,πλακίτσα κάνω με τις αποδόσεις θέλωντας να δείξω αν περιμένω εύκολη η δύσκολη επικράτηση.Περιμένω βέβαια και τα προγνωστικά των υπόλοιπων φίλων..

χαχα σε ευχαριστω φιλε που μου εκανες το χατηρι και ξαναδημοσιευσες τετοιου ειδους προγνωστικα..κανονικα το αεκ περιστεριου-αστερας επρεπε να ειναι φραγμενο...να μην παιζεται...οσο για τον οδυσσεα πιστευω οτι μας εριξες πολυ ....αν και οπως λεω καθε φορα ολα φαινονται μεσα στο γηπεδο
sthnapexw
χαχα σε ευχαριστω φιλε που μου εκανες το χατηρι και ξαναδημοσιευσες τετοιου ειδους προγνωστικα..κανονικα το αεκ περιστεριου-αστερας επρεπε να ειναι φραγμενο...να μην παιζεται...οσο για τον οδυσσεα πιστευω οτι μας εριξες πολυ ....αν και οπως λεω καθε φορα ολα φαινονται μεσα στο γηπεδο
[/quote]


Έδωσα "τυράκι" στο διπλό αλλά όπως είπα αξίζει και ο άσος του Οδυσσέα..Να αλλάξω και το προγνωστικο ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΑ - ΠΗΓΑΣΟ...1,30 -3,00 οι αποδόσεις...με όνειρα ξεκίνησε ο πήγασος αλλά κάτι φαίνεται να μην δούλεψε καλά..

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες..έχω την εντύπωση ότι οι 2 αγωνιστικές πριν τα Χριστούγεννα θα μας δώσουν μια πρώτη ξεκάθαρη εικόνα για το ποιές ομάδες παραμένουν στο κόλπο της ανόδου..
top_thanos_90
ΔΑΦΝΗ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ 49-71
tzpetros
καλημέρα ! από τους άλλους αγώνες έχουμε κανένα αποτέλεσμα?
parag
εχουμε κανα νεο απο τισ ομαδεσ??? γιατι μουγκαμαρα??
KSNRKO
QUOTE(parag @ Dec 15 2009, 10:57 ) *
εχουμε κανα νεο απο τισ ομαδεσ??? γιατι μουγκαμαρα??

Ασχημο το κλιμα στον πηγασο αντικατασταθηκε ο προπονητης αποχωρησαν μεσουσης της περιοδου αρκετοι παικτες...και θα παρουν οι εφηβοι την ομαδα στης πλατες τους.
Mαλλλον o οδυσσεας δεν θα εχει αντιπαλο για την τριτη θεση...και ειδη βρισκεται στην Γ ΕΣΚΑ
parag
QUOTE(KSNRKO @ Dec 15 2009, 11:10 ) *
Ασχημο το κλιμα στον πηγασο αντικατασταθηκε ο προπονητης αποχωρησαν μεσουσης της περιοδου αρκετοι παικτες...και θα παρουν οι εφηβοι την ομαδα στης πλατες τους.
Mαλλλον o οδυσσεας δεν θα εχει αντιπαλο για την τριτη θεση...και ειδη βρισκεται στην Γ ΕΣΚΑ

κριμα... νομιζω οτι ειναι ακομα στο παιχνιδι τησ ανοδου και η αεκ...
KSNRKO
QUOTE(parag @ Dec 15 2009, 11:25 ) *
κριμα... νομιζω οτι ειναι ακομα στο παιχνιδι τησ ανοδου και η αεκ...

Επειδη εχω αντιμετωπιση και την αεκ και τον οδυσσεα και χωρις καμια εμπαθεια...οδυσσεας μου φενεται ομαδα με περισσοτερες λυσεις απο τον παγκο του, πιο γεματο ροστερ και εχει περισσοτερη εμπειρια...αντιθετα η ΑΕΚ διαθετει πιο νεανικο και ενθουσιωδης ροστερ και ειναι πολυ αθλητικη ομαδα...
parag
σημερα εχουμε και ντερμπι..... περιμενουμε νεα......
nickgio
QUOTE(parag @ Dec 15 2009, 11:25 ) *
κριμα... νομιζω οτι ειναι ακομα στο παιχνιδι τησ ανοδου και η αεκ...


Αμα κερδισει σημερα το γαλατσι την εστια(κατι που δεν εκανε η αεκ στην εδρα της...), πιστευω κλειδωνει την 3η θεση. Γιατι μετα ακομα και αν κανει το 2πλο η αεκ μεσα στο γαλατσι, και παρει και τη διαφορα (δυσκολο...), παλι το γαλατσι θα προηγειται στη βαθμολογια... Και ενω ο 1ος γυρος οδευει προς το τελος του, νομιζω οτι πολυ δυσκολα γαλατσι ή αεκ θα χασουν καποιο απο τα ενδιαμεσα παιχνιδια με τις μικροτερες ομαδες. Στο 2ο γυρο εχουν και οι 2 το διαγορα μεσα και την εστια εξω... Οποτε ολα κρινονται κυριως στη σημερινη "ευκαιρια" του γαλατσιου, και επειτα στο γαλατσι-αεκ του 2ου γυρου.

(θεωρω δεδομενο οτι οι 2 πρωτες θεσεις ειναι καπαρωμενες απο διαγορα-εστια αν και θαχει ενδιαφερον να δουμε ποιος θα βγει 1ος μεταξυ των 2)
odysseas 1998
Εξαιρετικό παιχνίδι σήμερα στο κλειστό του Γαλατσίου που βρήκε νικήτρια την Εστία με 58-61.Το ματς ήταν πολύ δυνατό με πολύ καλές μονομαχίες μεταξύ των παικτών και πολύ πάθος ανάμεσα σε 2 ομάδες που το ήθελαν πολύ το ματς.Από τα καλύτερα,αν όχι το καλύτερο παιχνίδι που έχουμε παίξει όλα αυτά τα χρόνια στη Δ έσκα.Το ματς πήγαινε πόντο πόντο μέχρι τα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου,όπου η Εστία πήρε διαφορά 6 πόντων,23-29 αλλά με ένα φοβερό σερί 18-0 το σκορ έγινε 41-29 στα μέσα του τρίτου και να κλείσει τελικά 4 πόντους υπέρ του Οδυσσέα στη λήξη της γ περιόδου.Η τέταρτη περίοδος ήταν...ακατάλληλη για καρδιακούς με το ματς να πηγαίνει πόντο πόντο και κάθε καλάθι να έχει μεγάλη σημασία.Χρεωθήκαμε όμως με 5 φάουλ από το δεύτερο λεπτό χωρίς να έχουμε κερδίσει κανένα και κάθε φάουλ μετά έδινε πολύτιμους πόντους στην Εστία.Στο τελευταίο λεπτό κρίθηκε το ματς φυσικά και η Εστία πήρε το ντέμπι...Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες για το πολύ καλό αυτό παιχνίδι.
Και λίγα λόγια για την Εστία,που δεν την είχα ξαναδεί.Πάρα πολύ καλή ομάδα,με πολύ καλά κορμιά και δυνατά.Είχε 2 ψηλούς που πραγματικά ο ένας συμπλήρωνε τον άλλο και έφτιαχναν φοβερό δίδυμο.Ο ένας καλός σκόρερ και εξαιρετικός ριμπάουντερ και ο άλλος καλός ριμπάουντερ και εξαιρετικός σκόρερ.Και οι 2 πολύ καλοί αμυντικοί.Η περιφέρειά της σου δίνει από την αρχή να καταλάβεις ότι έχει σουτέρ που πρέπει να τους παίζεις από κοντά και να μην τους αφήσεις να κάνουν σουτ.Έτοιμη ομάδα για την Γ έσκα.
Για τα παιδιά του Οδυσσέα πραγματικά δύσκολη βραδιά,καθώς μετά από μια τέτοια ματσάρα η ήττα σου αφήνει μια πίκρα,αλλά ήταν τόσο καλή η ομάδα σήμερα και μαχητική που πρέπει να αφήνει κι ένα χαμόγελο.Παίξαμε πολύ καλή άμυνα,τρέξαμε,βγάλαμε αιφνιδιασμούς και είμαστα κοντά στο να πάρουμε το ματς...Συνεχίζουμε μεθαύριο με Λεόντειο εκτός...
aekaras
QUOTE(parag @ Dec 15 2009, 11:25 ) *
κριμα... νομιζω οτι ειναι ακομα στο παιχνιδι τησ ανοδου και η αεκ...

Αναμενόμενη νίκη πριν από λίγο πέτυχε η ΑΕΚ επί του Αστέρα Πατησίων με 74 - 40!
Δόθηκε η ευκαιρία στον προπονητή να χρησιμοποιήσει όλους τους μικρούς, τους έδωσε χρόνο για να αποκτήσουν και αυτοί εμπειρίες που θα τους βοηθήσουν στο μέλλον.
Στο σημερινό παιχνίδι το "βάπτισμα του πυρός", μετά το Παναγιώτη Γεωργακόπουλο (παιδικό) στην Αναγγέννηση Πετραλώνων, πήρε και ο Κώστας Σταθόπουλος (εφηβικό) πετυχαίνοντας τους πρώτους τέσσερις πόντους σε ανδρική κατηγορία!
Το θέμα όμως δεν είναι η εύκολη νίκη της ΑΕΚ αλλά η εξαιρετική προσπάθεια που γίνεται στον Αστέρα. Πιτσιρικάδες που δεν σου γεμίζουν το ...μάτι αλλά με αρκετό τσαγανό, δείχνουν ότι μπορούν να ...ποντάρουν επάνω τους οι διοικούντες για τη δημιουργία μιας αξιέπαινης ομάδας στο μέλλον. Συγχαρητήρια!!!
parag
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 16 2009, 00:39 ) *
Εξαιρετικό παιχνίδι σήμερα στο κλειστό του Γαλατσίου που βρήκε νικήτρια την Εστία με 58-61.Το ματς ήταν πολύ δυνατό με πολύ καλές μονομαχίες μεταξύ των παικτών και πολύ πάθος ανάμεσα σε 2 ομάδες που το ήθελαν πολύ το ματς.Από τα καλύτερα,αν όχι το καλύτερο παιχνίδι που έχουμε παίξει όλα αυτά τα χρόνια στη Δ έσκα.Το ματς πήγαινε πόντο πόντο μέχρι τα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου,όπου η Εστία πήρε διαφορά 6 πόντων,23-29 αλλά με ένα φοβερό σερί 18-0 το σκορ έγινε 41-29 στα μέσα του τρίτου και να κλείσει τελικά 4 πόντους υπέρ του Οδυσσέα στη λήξη της γ περιόδου.Η τέταρτη περίοδος ήταν...ακατάλληλη για καρδιακούς με το ματς να πηγαίνει πόντο πόντο και κάθε καλάθι να έχει μεγάλη σημασία.Χρεωθήκαμε όμως με 5 φάουλ από το δεύτερο λεπτό χωρίς να έχουμε κερδίσει κανένα και κάθε φάουλ μετά έδινε πολύτιμους πόντους στην Εστία.Στο τελευταίο λεπτό κρίθηκε το ματς φυσικά και η Εστία πήρε το ντέμπι...Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες για το πολύ καλό αυτό παιχνίδι.
Και λίγα λόγια για την Εστία,που δεν την είχα ξαναδεί.Πάρα πολύ καλή ομάδα,με πολύ καλά κορμιά και δυνατά.Είχε 2 ψηλούς που πραγματικά ο ένας συμπλήρωνε τον άλλο και έφτιαχναν φοβερό δίδυμο.Ο ένας καλός σκόρερ και εξαιρετικός ριμπάουντερ και ο άλλος καλός ριμπάουντερ και εξαιρετικός σκόρερ.Και οι 2 πολύ καλοί αμυντικοί.Η περιφέρειά της σου δίνει από την αρχή να καταλάβεις ότι έχει σουτέρ που πρέπει να τους παίζεις από κοντά και να μην τους αφήσεις να κάνουν σουτ.Έτοιμη ομάδα για την Γ έσκα.
Για τα παιδιά του Οδυσσέα πραγματικά δύσκολη βραδιά,καθώς μετά από μια τέτοια ματσάρα η ήττα σου αφήνει μια πίκρα,αλλά ήταν τόσο καλή η ομάδα σήμερα και μαχητική που πρέπει να αφήνει κι ένα χαμόγελο.Παίξαμε πολύ καλή άμυνα,τρέξαμε,βγάλαμε αιφνιδιασμούς και είμαστα κοντά στο να πάρουμε το ματς...Συνεχίζουμε μεθαύριο με Λεόντειο εκτός...

φιλε οδυσσεα τελικα καλυτερη ομαδα εστια η διαγορασ???(χωρισ εμπαθεια..) η εστια θα κερδισει ευκολα το διαγορα??
ManosD
Είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ!
Παρακολουθώ τον Οδυσσέα τους τελευταίους δύο μήνες και ήμουν χτες παρών στο καταπληκτικό παιχνίδι που έγινε μεταξύ Οδυσσέα και Εστίας.

Η Εστία είναι μια πάρα πολύ καλή ομάδα και έγινε πράγματι ένα παιχνίδι υψηλού επιπέδου. Μοναδική ατυχία ήταν ότι στο 4ο δεκάλεπτο χρεώθηκε πολλά φάουλ ο Οδυσσέας και οι παίχτες της Εστίας ήταν και εύστοχοι στις βολές!

Νομίζω ότι η Εστία θα είναι η νικήτρια στον αγώνα με το Διαγόρα μιας και έχω δει και τους δύο αγώνες με τον Οδυσσέα.
Έχει πολύ καλύτερους ψηλούς, δυνατούς μέσα στη ρακέτα καλούς στα ριμπάουντ και εύστοχους από κοντά αλλά και πολύ καλά περιφερειακά σουτ! Αν και ο Οδυσσέας θα μπορούσε να είναι πιο ψύχραιμος και να πάρει τη νίκη, η Εστία έδειξε στόφα μεγάλης ομάδας αφού γύρισε αγώνα όπου έχανε με 12 πόντους από μία καλή ομάδα!

Όσο αφορά τον Οδυσσέα το πάλεψε αλλά δεν ξέρω αν το πίστεψε! Ίσως θα έπρεπε να πάρει και κανένα time out η προπονήτρια εκεί που η Εστία άρχισε να ροκανίζει τη διαφορά!

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για το όμορφο μπάσκετ που είδαμε!
sthnapexw
Η Εστία πέρασε δύσκολα από το Γαλάτσι και επιβεβαίωσε την εκτίμηση ότι είναι πιο έμπειρη ομάδα και με μεγαλύτερο βάθος.Το σκορ βέβαια πήγε πολύ χαμηλά για τα δεδομένα της Εστίας.Νομίζω το Γαλάτσι είχε ένα πρώτο match point για την άνοδο αλλά και πάλι έχει το σαφές προβάδισμα.
H νίκη του Φοιτητικού επί της Λεόντειου χάλασε τα προγνωστικά!Ο Φοιτητικός δείχνει αξιόμαχος αν και αγωνίστηκε με 7 πάικτες και μου κάνει εντύπωση η διαφορά.
Ο Ορφέας Πατησίων συνεχίζει την ανοδική πορεία ενώ Διαγόρας και ΑΕΚ προχώρησαν με εύκολες νίκες.Εκκρεμεί το σημερινό Βύρωνας - Πήγασος αλλά με την ατμόσφαιρα από τον Πήγασο να μην είναι ιδιαίτερα θετική!
Οπότε....πάμε στην τελευταία αγωνιστική του 2009 με λίγο από 2010 μέσα!!!

20/12/2009 ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2 1,05
17/12/2009 ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 2 1,30
20/12/2009 ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1 1,05
20/12/2009 ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 2 1,30
13/01/2010 ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2 1,05

Καμιά φορά στις γιορτές έρχονται και δώρα εκεί που δεν τα περιμένεις...
odysseas 1998
QUOTE(parag @ Dec 16 2009, 11:07 ) *
φιλε οδυσσεα τελικα καλυτερη ομαδα εστια η διαγορασ???(χωρισ εμπαθεια..) η εστια θα κερδισει ευκολα το διαγορα??

Νομίζω ότι θα είναι μεγάλο ντέρμπυ το Εστία-Διαγόρας μεταξύ 2 δυνατών ομάδων.Πιο πολύ μου άρεσε η Εστία,αν και από τον Διαγόρα χάσαμε πιο εύκολα από την Εστία την οποία θα μπορούσαμε κάλλιστα να κερδίσουμε,αλλά ο Διαγόρας έχει τους παίκτες να αντιμετωπίσει την Εστία.Αν έπρεπε να ποντάρω σε μια ομάδα θα πόνταρα με επιφύλαξη στην Εστία,αλλά έχοντας δει και τις 2 ομάδες λέω με σιγουριά ότι το μεταξύ τους ματς θα είναι πολύ μεγάλο ντέρμπυ και εκεί θα κριθεί ποια ομάδα είναι η καλύτερη...Σε ένα μήνα θα παίξετε κι εσείς μαζί τους,θα μας πεις την άποψη σου.Ο aekaras που έχει δει και τις 2 ομάδες τι γνώμη έχει?
Περιμένουμε αποτέλεσμα από το σημερινό αμφίροπο ματς Βύρωνας-Πήγασσος...
nickgio
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 16 2009, 15:22 ) *
Νομίζω ότι θα είναι μεγάλο ντέρμπυ το Εστία-Διαγόρας μεταξύ 2 δυνατών ομάδων.Πιο πολύ μου άρεσε η Εστία,αν και από τον Διαγόρα χάσαμε πιο εύκολα από την Εστία την οποία θα μπορούσαμε κάλλιστα να κερδίσουμε,αλλά ο Διαγόρας έχει τους παίκτες να αντιμετωπίσει την Εστία.Αν έπρεπε να ποντάρω σε μια ομάδα θα πόνταρα με επιφύλαξη στην Εστία,αλλά έχοντας δει και τις 2 ομάδες λέω με σιγουριά ότι το μεταξύ τους ματς θα είναι πολύ μεγάλο ντέρμπυ και εκεί θα κριθεί ποια ομάδα είναι η καλύτερη...Σε ένα μήνα θα παίξετε κι εσείς μαζί τους,θα μας πεις την άποψη σου.Ο aekaras που έχει δει και τις 2 ομάδες τι γνώμη έχει?
Περιμένουμε αποτέλεσμα από το σημερινό αμφίροπο ματς Βύρωνας-Πήγασσος...


Ειχα την τυχη να δω σε αυτο τον 1ο γυρο, 2 παιχνιδια που σου εκοβαν την ανασα!
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ 80-86
ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 58-61

Δεν μπορω να θυμηθω κατι αντιστοιχο στην κατηγορια τα τελευταια 2 χρονια που την παρακολουθω... Και εχει ακομα να μας προσφερει πολλες συγκινησεις ο ομιλος. Εχουμε 2 ματς Εστιας-Διαγορα, και ενα Γαλατσι-Αεκ...
Το επιπεδο εχει ανεβει πολυ. Πιστευω παντως, οτι η Εστια, οσο καλη ομαδα και να ειναι, δεν μπορει να σπασει την εδρα του Διαγορα. Και με βαση τα αποτελεσματα δηλαδη... ιδρωσε πολυ να παρει το διπλο σε γαλατσι και περιστερι. Ο Διαγορας ομως ειναι ανωτερη ομαδα και απ'τις 2 αυτες.
tekila_


www.foititikosfiliasbc.gr




tzpetros
καλημέρα σας. ο βύρωνας κέρδισε ενα πόντο την κυψέλη.δυσκολευτήκαμε αρκετά άλλά στο τέλος κερδίσαμε.άλλο ένα παιχνίδι για φέτος και μετά του χρόνου.
KSNRKO
QUOTE(tzpetros @ Dec 17 2009, 09:01 ) *
καλημέρα σας. ο βύρωνας κέρδισε ενα πόντο την κυψέλη.δυσκολευτήκαμε αρκετά άλλά στο τέλος κερδίσαμε.άλλο ένα παιχνίδι για φέτος και μετά του χρόνου.


συνγχαρητηρια στην ομαδα του βυρωνα για την νικη της...μια ομαδα πολυ σκληροτραχιλη...ισως την αδικει και η βαθμολογικη θεση και θα μπορουσε να ηταν ψηλοτερα...οσο για το αγωνιστικο κομματι μας στοιχησε η απειρια καποιον νεαρων παικτων μας....
tzpetros
πάντως είναι κρίμα να το παρατήσετε το πρωτάθλημα φιλε ksrno.έχεται ανταγωνιστική ομάδα και μπορείτε να βρεθείτε στην πρώτη πενταδα.παλέψτε το.έτσι και εμείς πέρσυ μετά τα χριστούγεννα αφήσαμε την ομάδα στην τύχη της. είναι κρίμα γενικα το λέω αυτο να αφήνεις μια προσπάθεια μισοτελειωμένη. όσο καλά και να μην τα πας αυτό που έχει σημασία είναι η προσπάθεια και η αγάπη που έχουμε για το συγκεκριμένο άθλημα. blove.gif
parag
μη ξεχναμε οτι η τρεισ πρωτεσ θεσεισ πανε απευθειασ στη γ΄ ...... ο τεταρτοσ ομωσ παει μπαραζ και νομιζω οτι αυτη θεση ειναι ανοιχτη για ολουσ ακομα....
APOLLN
egine to leonteios-galatsi?
tzpetros
καλημέρα σας. πωσ το ξέρουμε αυτό οτι ο τεταρτοσ παει μπαράζ? και αν πάει ο τεταρος μπαραζ, γιατι να μην παει και ο πεμπτος ωστε να είναι 4 ομάδες σε μπαράζ?πλέον είναι 2 όμιλοι και στην γ έσκα και στην δ έσκα. άρα λογικά θα πέφτουν και θα ανεβαίνουν από τρεισ ομάδες.εκτός και αν κάποια ομάδα συγχωνευτεί που μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα.
KSNRKO
QUOTE(tzpetros @ Dec 17 2009, 12:31 ) *
πάντως είναι κρίμα να το παρατήσετε το πρωτάθλημα φιλε ksrno.έχεται ανταγωνιστική ομάδα και μπορείτε να βρεθείτε στην πρώτη πενταδα.παλέψτε το.έτσι και εμείς πέρσυ μετά τα χριστούγεννα αφήσαμε την ομάδα στην τύχη της. είναι κρίμα γενικα το λέω αυτο να αφήνεις μια προσπάθεια μισοτελειωμένη. όσο καλά και να μην τα πας αυτό που έχει σημασία είναι η προσπάθεια και η αγάπη που έχουμε για το συγκεκριμένο άθλημα. blove.gif


φιλε tzpetros δεν ειναι θεμα να τα παρατησουμε η οχι...το θεμα ειναι οτι αυτη η ομαδα το καλοκαιρι φτιαχτηκε για να πρωταγωιστησει και σε ενα βραδυ ηρθαν τα πανω κατω...πιο πολυ ειναι η ελλειψη στοχων που φοβαμαι οτι θα μας επηρεασει...παντως αξιζει να δωσουμε συνγχαρητηρια στουε εφηβους μας που σε ενα τοσο δυσκολο παιχνιδι σταθηκαν αρκετα καλα

QUOTE(parag @ Dec 17 2009, 19:48 ) *
μη ξεχναμε οτι η τρεισ πρωτεσ θεσεισ πανε απευθειασ στη γ΄ ...... ο τεταρτοσ ομωσ παει μπαραζ και νομιζω οτι αυτη θεση ειναι ανοιχτη για ολουσ ακομα....


η τεταρτη θεση δεν σου εξασφαλιζει τπτ .... θα πρεπει να διαλυθει μια ομαδα η να συνγχωνευτουν δυο ομαδες απο ανωτερη κατηγορια για να ανεβει και ο νικητης των μπαραζ...


Y.Γ. tzpetros 3 ειναι οι ομιλοι της γ ΕΣΚΑ ΤΩΝ 14 ΟΜΑΔΩΝ.. ΠΕΦΤΟΥΝ 4 ΟΜΑΔΕΣ + ΟΣΕΣ ΠΕΣΟΥΝ ΑΠΟ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 3 ΟΜΙΛΟΙ ΤΩΝ 12..
parag
QUOTE(KSNRKO @ Dec 18 2009, 10:18 ) *
φιλε tzpetros δεν ειναι θεμα να τα παρατησουμε η οχι...το θεμα ειναι οτι αυτη η ομαδα το καλοκαιρι φτιαχτηκε για να πρωταγωιστησει και σε ενα βραδυ ηρθαν τα πανω κατω...πιο πολυ ειναι η ελλειψη στοχων που φοβαμαι οτι θα μας επηρεασει...παντως αξιζει να δωσουμε συνγχαρητηρια στουε εφηβους μας που σε ενα τοσο δυσκολο παιχνιδι σταθηκαν αρκετα καλα



η τεταρτη θεση δεν σου εξασφαλιζει τπτ .... θα πρεπει να διαλυθει μια ομαδα η να συνγχωνευτουν δυο ομαδες απο ανωτερη κατηγορια για να ανεβει και ο νικητης των μπαραζ...


Y.Γ. tzpetros 3 ειναι οι ομιλοι της γ ΕΣΚΑ ΤΩΝ 14 ΟΜΑΔΩΝ.. ΠΕΦΤΟΥΝ 4 ΟΜΑΔΕΣ + ΟΣΕΣ ΠΕΣΟΥΝ ΑΠΟ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 3 ΟΜΙΛΟΙ ΤΩΝ 12..


δεν εχει υπαρξη ουτε μια χρονια τα τελευταια 10 χρονια που να μην εχει γινη τουλαχιστον μια συνγχονεψη....μιληστε με την εσκα θα σασ πει οτι τεταρτοσ παει μπαραζ και σιγουρα θα ανεβει ενασ..
odysseas 1998
O Οδυσσέας κέρδισε με καμμιά 30αριά πόντους εκτός την Λεόντειο.
Σύμφωνα με την προκύρηξη ανεβαίνουν στην Γ οι 3 πρώτοι από κάθε όμιλο.Αλλά σχεδόν κάθε χρόνο ανεβαίνουν κι άλλες 1-2 ομάδες από τα μπαράζ,λόγω συγχωνεύσεων ή διάλυσης ομάδων σε παραπάνω κατηγορίες.Πέρυσι για παράδειγμα ξέραμε ότι θα ανέβαιναν οι 3 πρώτοι από κάθε όμιλο και οι τέταρτοι από τους 3 ομίλους θα έπαιζαν μπαράζ για να ανέβει άλλη μια ομάδα.Στα μπαράζ έπαιξαν Βριλλησιακός,Τρίτωνας και Οδυσσέας.Ο Βριλλησιακός ήρθε πρώτος και ανέβηκε.Αλλά το Σεπτέμβρη έσκασε είδηση ότι θα ανέβει και ο δεύτερος των μπαράζ επειδή κάποια ομάδα αποχώρησε νομίζω από Γ εθνική παρακαλώ,και από όλες τις κατηγορίες της έσκα ανέβηκε επιπλέον 1 ομάδα κι έτσι από την Δ ανέβηκε και ο Τρίτωνας,ο οποίος πάει και καλά στη Γ.Άρα και φέτος δεν αποκλείθεται να γίνει κάτι τέτοιο,αλλά δεν είναι και σίγουρο...
KOMAS13
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 18 2009, 18:23 ) *
O Οδυσσέας κέρδισε με καμμιά 30αριά πόντους εκτός την Λεόντειο.
Σύμφωνα με την προκύρηξη ανεβαίνουν στην Γ οι 3 πρώτοι από κάθε όμιλο.Αλλά σχεδόν κάθε χρόνο ανεβαίνουν κι άλλες 1-2 ομάδες από τα μπαράζ,λόγω συγχωνεύσεων ή διάλυσης ομάδων σε παραπάνω κατηγορίες.Πέρυσι για παράδειγμα ξέραμε ότι θα ανέβαιναν οι 3 πρώτοι από κάθε όμιλο και οι τέταρτοι από τους 3 ομίλους θα έπαιζαν μπαράζ για να ανέβει άλλη μια ομάδα.Στα μπαράζ έπαιξαν Βριλλησιακός,Τρίτωνας και Οδυσσέας.Ο Βριλλησιακός ήρθε πρώτος και ανέβηκε.Αλλά το Σεπτέμβρη έσκασε είδηση ότι θα ανέβει και ο δεύτερος των μπαράζ επειδή κάποια ομάδα αποχώρησε νομίζω από Γ εθνική παρακαλώ,και από όλες τις κατηγορίες της έσκα ανέβηκε επιπλέον 1 ομάδα κι έτσι από την Δ ανέβηκε και ο Τρίτωνας,ο οποίος πάει και καλά στη Γ.Άρα και φέτος δεν αποκλείθεται να γίνει κάτι τέτοιο,αλλά δεν είναι και σίγουρο...

καλησπερα....για το ματς με την εστια εχω να πω οτι εγινε ενα πραγματικο ντερμπυ το οποιο κριθηκε δτις λεπτομερειες και οι ψυχραιμοτεροι επικρατησαν..το παιχνιδι παλι με τη λεοντειο δεν εχω να πω πολλα μιας και στο δεκαλεπτο κερδιζαμε 20 ποντους..παντως τα παιδια ηταν αξιοπρεπεστατοι και με ηθος...παιζανε να το ευχαριστηθουνε..(αυτο αλλωστε δεν ειναι και το νοημα?)το ποιος θα ανεβει και ποσοι θα ανεβουν χωραει πολυ κουβεντα και ειναι πολυ νωρις για να την κανουμε...καλες γιορτες να εχουμε και καλη χρονια μπασκετικη και οχι μονο
ΑΕΠ
i m back smiley.gif Στο καταμεστο ( για αλλη μια φορα ) madison rouf garden η ΑΕΠ παιζοντας ψυχωμενα και με τρομερη αυτοσυνγκεντρωση ντυθηκε αι βασιλης και εκανε το καλυτερο δωρο στους χιλιαδες οπαδους αφου κερδισε τους Νεους Βυρωνα 54-53 (24-27) την ομαδα που ηταν 4η στην βαθμολογια...αυτη η νικη πανηγυριστηκε εξαλλα απο τους φιλαθλους μας μεχρι της πρωτες πρωινες ωρες στην κεντρικη πλατεια των πετραλωνων φωναζοντας ΑΕΠ γερα του χρονου ξανα,σηκωσετο το τιμημενο κ.α. ....η πολη φωταγωγηθηκε , και ολοι εμεις οι αθλητες περιμενουμε το πριμ για την γαλοπουλα....


υ.γ. θα κυκλοφορησει συλλεκτικο dvd


καλες γιορτες σε ολους , καλα χριστουγεννα και ευτιχισμενο το νεο ετος για ολους τους ανθρωπους...μην ξεχνατε οτι ο αθλητισμος ειναι για διασκεδαση τα σημαντικα πραγματα στην ζωη ειναι αλλου....
parag
καλα χριστουγενα σε ολους...
KSNRKO
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ
odysseas 1998
Καλές γιορτές σε όλους.
parag
καλη χρονια σε ολους... εχουμε και προταθλημα για να πουμε τπτ....τι εκαναν οι ομαδες τις γιορτες??κανα φιλικο??νεα γενικα???
ΑΕΠ
QUOTE(parag @ Jan 7 2010, 13:52 ) *
καλη χρονια σε ολους... εχουμε και προταθλημα για να πουμε τπτ....τι εκαναν οι ομαδες τις γιορτες??κανα φιλικο??νεα γενικα???


χρονια πολλα καλη χρονια με υγεια και ευτιχια για ολους .... η ΑΕΠ εκανε μια μινι προετοιμασια στην αραχοβα οπου εξασκηθηκαμε σε χορο στην μπαρα , σε λουλουδοπολεμο και σε καταναλωση οινοπνευματωδων ποτων .... τα αποτελεσματα θα τα δειτε στο γηπεδο...
tzpetros
καλη χρονια και απο εμένα. τι έγινε σήμερα στον αγώνα ορφεας πατησίων-αεκ περιστερίου?
top_thanos_90
QUOTE(tzpetros @ Jan 10 2010, 21:27 ) *
καλη χρονια και απο εμένα. τι έγινε σήμερα στον αγώνα ορφεας πατησίων-αεκ περιστερίου?


75-81 στην παράταση (67-67 κ.α)
APOLLN
Ετυχε να βρεθω σημερα στο ορφεας-αεκ κ αυτο που εχω να πω (χωρις παρεξηγησεις), ειναι οτι ο ορφεας καταφερε να ισοφαρισει το παιχνιδι, λογο της απαραδεκτης διαιτησιας κατα της αεκ...Κ απο πλευρας αεκ ΠΟΛΥ κακη διαχειρηση απο πλευρα προπονητη, σε οτι αφορα το θεμα επιλογης παικτων στο 4ο δεκαλεπτο. Κυριως σε θεμα ψηλων.. Συνοψιζοντας, για πρωτη φορα που ειδα τις 2 ομαδες φετος η αεκ ηταν αρκετα καλυτερη απο τον ορφεα σε θεμα ποιοτητας...
parag
καλημερα.... Σημερα παιζει Πηγασος κυψελης - Διαγορας?? Εχουμε εικονα απο τις δυο ομαδες??? Ακουσα οτι ο Πηγασος ειναι παλι σε καλη κατασταση... Μπορει να κερδιση τον Διαγορα και να φερει τα πανω κατω??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.