Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2009-10 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
MBANDA
QUOTE(nickgio @ Nov 23 2009, 23:12 ) *
Λυπάμαι που το 1ο post μου γίνεται υπό αυτες τις συνθήκες...

Εχω παρακολουθήσει ενα ματς του Διαγορα στην εδρα του(οχι το επιμαχο... με το Γαλατσι). Και ειδα πανω κατω αυτα που περιγραφουν τωρα οι περισσοτεροι χρηστες... Τι δηλαδη;

Τους παικτες του Διαγορα να προκαλουν ακομα και με χτυπηματα εκτος φασης. Να μιλανε σε εντονο υφος σε διαιτητες,αντιπαλους παικτες και προπονητες(!) ενω στην ουσια δεν εχουν κατι να χωρισουν... Και ενω σαν ομαδα παιζουν πολυ δυνατα, οχι απαραιτητα αντιαθλητικα(αν εξαιρεσουμε τα χτυπηματα εκτος φασεων,αγκωνιες,και τα συναφη), οταν οι αντιπαλοι τους αντιμετωπιζουν με δυναμη... αυτοι πεφτουν κατω, κλαινε και χτυπιουνται, φωναζουν στους διαιτητες κτλ κτλ.
Ο coach (οπως τον φωναζουν ολοι πλεον biggrin.gif) οταν οι παικτες του κανουν φαουλ πεταει τις κλασσικες ατακες του στυλ "αφηστε μας να παιξουμε μπασκετ","μην σφυριζετε ολη την ωρα", αλλα στην παραμικρη επαφη των αντιπαλων, μπαινει μεσα να διαμαρτυρηθει, και αυτος και ολος ο παγκος.

Συγχαρητηρια στο Γαλατσι. Αφου αντεξε, και με απουσιες απ'οτι λεγεται, στον τσαμπουκα και σταθηκε αξιοπρεπως, μπορει απο τωρα να σκεφτεται την ανοδο.


Επειδή το όνομα "coach" το φέρουν άνθρωποι που το αξίζουν και τους το αναγνωρίζουν πρώτα οι αντίπαλοι, μετά από αυτά που διάβασα, επιθυμώ να κάνω μια απαραίτητη προσθήκη.

Επειδή δεν ξέρω κανένα από τους εμπλεκόμενους και δεν θέλω να αδικήσω επίσης κανένα, θέλω να πώ ότι πολύ παραπλήσιο (στα Αγγλικά) με το coach είναι το poach (O λαθροθήρας, ο παράνομος ψαράς και αυτός που κλέβει ιδέες άλλων).

Επαφίεται στον καθένα να αποδείξει λοιπόν τι είναι.
Και φυσικά δεν είναι αυτό που τον φωνάζουν οι δικοί του σήμερα αλλά οι αντίπαλοί του και οι σημερινοί παίχτες του μετά όμως ....από χρόνια.

Όσο αφορά στον Οδυσσέα να πώ ότι δεν γίνονται ομάδα επειδή έχασαν ένα παιχνίδι με ...μόνο 15 πόντους ή (αν) τους έλειπαν παίχτες.
Επίσης ο πραγματικός Οδυσσέας έκανε 10 χρόνια να γυρίσει στην Ιθάκη (20 από την αναχώριση) είτε κακαδιωκόμενος είτε καλοπερνώντας (βλέπε Κίρκη, Ναυσικά, Πολύφημος, ωπππππ!!! 69.gif ξέχασα!!! Αυτουνού του έχωσε άλλο, ....ξύλινο καμμένο παλούκι στο ...μάτι smiley.gif ).
Ο σημερινός Οδυσσέας πόσα χρόνια το ...παλεύει ??? Και γιατί δεν έχει φτάσει??

Λοιπόν το ταμείο γίνεται την άνοιξη και μέχρι τότε έχει δρόμο peace.gif .

Και με λίγο περισσότερο χιούμορ μπορούμε να περάσουμε καλύτερα το χειμώνα μας icon_drunk.gif .
Τουλάχιστον όσοι δεν βγάζουμε το ψωμί μας από το μπασκετ.

Υ/Γ : Αλήθεια, πόσοι ανεβαίνουν φέτος???
odysseas 1998

Με υπερκάλυψαν τα προηγούμενα ποσταρίσματα και το ότι ο Διαγόρας χρησιμοποιεί αυτές τις μεθόδους και σε άλλα παιχνίδια σίγουρα κάτι δείχνει.Βλέπω ότι υπάρχει γενική κατακραυγή σε αυτά που γράφει ο shooter 5 και αυτό είναι πολύ καλό.Ας απομονώσουμε τέτοια παραδείγματα που στην Δ έσκα φτύνουν αντιπάλους,βρίζουν προπονητές και παίκτες αντιπάλων και γενικά έχουν δει το ερασιτεχνικό μπάσκετ αλλιώς.Σε τόσες ομάδες στον όμιλο υπάρχει και μία που έχει τις δικές της μεθόδους.Και βέβαια το 9 θα έπρεπε να παραδεχτεί ότι αυτός έκανε αυτό και όχι να αποβληθεί άλλος συμπαίκτης του για δική του ενέργεια.Αλλά αν δεν σέβεται τους αντιπάλους και τον εαυτό του,πως να σεβαστεί τον συμπαίκτη του.Τελικά οι μικρές ομάδες παίζουν ζώνη???Α, ρε αλήθεια,πως τους ξεβρακώνεις...

QUOTE(MBANDA @ Nov 24 2009, 00:12 ) *
Κατ' αρχάς ως ο νονός (του "coach") και επειδή το όνομα αυτό το φέρουν άνθρωποι που το αξίζουν και τους το αναγνωρίζουν πρώτα οι αντίπαλοι, μετά από αυτά που διάβασα, επιθυμώ να κάνω μια απαραίτητη προσθήκη.

Επειδή δεν ξέρω κανένα από τους εμπλεκόμενους και δεν θέλω να αδικήσω επίσης κανένα, θέλω να πώ ότι πολύ παραπλήσιο (στα Αγγλικά) με το coach είναι το poach (O λαθροθήρας, ο παράνομος ψαράς και αυτός που κλέβει ιδέες άλλων).

Επαφίεται στον καθένα να αποδείξει λοιπόν τι είναι.
Και φυσικά δεν είναι αυτό που τον φωνάζουν οι δικοί του σήμερα αλλά οι αντίπαλοί του και οι σημερινοί παίχτες του μετά όμως ....από χρόνια.

Όσο αφορά στον Οδυσσέα να πώ ότι δεν γίνονται ομάδα επειδή έχασαν ένα παιχνίδι με ...μόνο 15 πόντους ή (αν) τους έλειπαν παίχτες.
Επίσης ο πραγματικός Οδυσσέας έκανε 10 χρόνια να γυρίσει στην Ιθάκη (20 από την αναχώριση) είτε κακαδιωκόμενος είτε καλοπερνώντας (βλέπε Κίρκη, Ναυσικά, Πολύφημος, ωπππππ!!! 69.gif ξέχασα!!! Αυτουνού του έχωσε άλλο, ....ξύλινο καμμένο παλούκι στο ...μάτι smiley.gif ).
Ο σημερινός Οδυσσέας πόσα χρόνια το ...παλεύει ??? Και γιατί δεν έχει φτάσει??

Λοιπόν το ταμείο γίνεται την άνοιξη και μέχρι τότε έχει δρόμο peace.gif .

Και με λίγο περισσότερο χιούμορ μπορούμε να περάσουμε καλύτερα το χειμώνα μας icon_drunk.gif .
Τουλάχιστον όσοι δεν βγάζουμε το ψωμί μας από το μπασκετ.

Υ/Γ : Αλήθεια, πόσοι ανεβαίνουν φέτος???

Σημασία έχει το ταξίδι και όχι ο προορισμός 69.gif
parag
ρε παιδια εγω ειμαι ουδετερος, αλλα βλεπω οτι ολοι εχετε πεσει πανω στο διαγορα και δε βλεπω κανενα λογο, τα αποτελεσματα μεχρι τωρα δειχνουν οτι μαλλον ειναι η καλητερη ομαδα....
MBANDA
QUOTE(parag @ Nov 24 2009, 00:35 ) *
ρε παιδια εγω ειμαι ουδετερος, αλλα βλεπω οτι ολοι εχετε πεσει πανω στο διαγορα και δε βλεπω κανενα λογο, τα αποτελεσματα μεχρι τωρα δειχνουν οτι μαλλον ειναι η καλητερη ομαδα....



Εγώ φίλε μου δεν σχολιάζω τις αποδόσεις των ομάδων αλλά τις επιδόσεις (στον γραπτό λόγο) των ....αιθεροβάμωνων (επί καλάμου!!!)
parag
εδω φιλε μου ειμαστε για να σχολιαζουμε της ομαδεσ αγωνιστικα...... και οχι να κανουμε τους ρητορες..
scombosteo
QUOTE(parag @ Nov 24 2009, 00:54 ) *
εδω φιλε μου ειμαστε για να σχολιαζουμε της ομαδεσ αγωνιστικα...... και οχι να κανουμε τους ρητορες..

Δυστυχώς φίλε μου τα γήπεδα της Δ' ΕΣΚΑ δεν εχουν τόσο κόσμο και προσπαθούμε να τον ενημερώνουμε μέσα απο εδω.Από εκεί και πέρα οι αντιπαραθέσεις είναι φυσιολογικές....
tzpetros
καλημέρα φόρουμ ! γιατί τόση πολύ αντιπαράθεση ρε παιδιά! όλοι αθλητές είμαστε. κάποιες ομάδες είναι καλύτερες κάποιες όχι τοσο καλές. αν θέλουν στον διαγόρα να είναι έτσι όπωσ τα λέτε... ασ είναι. αυτό ίσα ίσα θα μας δώσει περισότερη ώθηση στο να τους κερδίσουμε στο πρωτάθλημα. και όντως εμένα αυτό μου έχει ΄δώσει το συγκεκριμένο θέμα. πάντως έχω να πω ότι οι προπονητές ( οι περισότεροι) έχουν δίπλωμα για εθνικές κατηγορίες. αλλά το δίπλωμα δεν κάνει την συμπεριφορά. το πρωτάθλημα καλα πηγαίνει με 3 ομάδες κατά την γνώμη μου να είναι τα φαβορί. ο οδυσσέας, η εστία φιλίας και ο διαγόρας. αν και με τις 2 τελευταίες δεν έχουμε παίξει ακόμα. λοιπον αυτα και ασ ηρεμήσουμε λιγάκι. πάντως η αντιπαράθεση σε κόσμια πλαίσια είναι ευεργετική για την κατηγορία.

keep playing basketball !!!! bball.gif
shooter#5
QUOTE(odysseas 1998 @ Nov 24 2009, 00:19 ) *
Με υπερκάλυψαν τα προηγούμενα ποσταρίσματα και το ότι ο Διαγόρας χρησιμοποιεί αυτές τις μεθόδους και σε άλλα παιχνίδια σίγουρα κάτι δείχνει.Βλέπω ότι υπάρχει γενική κατακραυγή σε αυτά που γράφει ο shooter 5 και αυτό είναι πολύ καλό.Ας απομονώσουμε τέτοια παραδείγματα που στην Δ έσκα φτύνουν αντιπάλους,βρίζουν προπονητές και παίκτες αντιπάλων και γενικά έχουν δει το ερασιτεχνικό μπάσκετ αλλιώς.Σε τόσες ομάδες στον όμιλο υπάρχει και μία που έχει τις δικές της μεθόδους.Και βέβαια το 9 θα έπρεπε να παραδεχτεί ότι αυτός έκανε αυτό και όχι να αποβληθεί άλλος συμπαίκτης του για δική του ενέργεια.Αλλά αν δεν σέβεται τους αντιπάλους και τον εαυτό του,πως να σεβαστεί τον συμπαίκτη του.Τελικά οι μικρές ομάδες παίζουν ζώνη???Α, ρε αλήθεια,πως τους ξεβρακώνεις...


Σημασία έχει το ταξίδι και όχι ο προορισμός 69.gif


O OSYSSEAS 1998 προκάλεσε απο το πρώτο του post και ασχολήθηκε με όλα εκτος απο τον αγώνα....Είναι υπεύθυνος για όλα αυτά που γράφονται και υπεύθυνος για τη συνέχεια!!!!!!Το επίπεδο σας το δείχνετε με αυτά που γράφετε ......Το επίπεδο της συζήτησης το ρίχνουνε κάποιοι και λένε και πράγματα τρελά.......Το ποιος προκάλεσε το προπονητή μας με επίθεση φραστική πρώτος το είδαμε ΟΛΟΙ και ποιος ξεκίνησε το τσαμπουκά μέσα στο γήπεδο το είδαμε πάλι!!!!!Πως δεν έχουμε τσακωθεί με άλλη ομάδα και τσακωθήκαμε με σας????Μάλλον τυχαίο ειναι.....Το ήθος σας το δείξατε και σε άλλο ματς με την ΑΕΚ που σας είδαμε που η προπονήτρια σας αποβλήθηκε βρίζοντας τους διαιτητές χυδαία και όλη η ομάδα έβριζε πάλι η πάλι είναι και αυτό ψέματα????Οπότε μη μιλάμε για τέτοια!!!!!Και κει μάλλον τυχαίο ήτανε και πάλι σας αδικούσανε!!!!Πάλι καλά που είχατε κερδίσει γτ τι θα γράφατε παλι!!!!!!Ετσι ειναι δυστυχώς όταν χάνεις και θα δούμε και στο δεύτερο γύρο την ομαδάρα σας πλήρεις επειδή σας λείπανε και πολλοί!!!!!!Τα παιχνίδια κερδίζονται μέσα στο παρκέ και όχι στα λόγια και στα FORUM και να γράφετε κατηνιές.....Παιξτε μπασκετάκι και αφήστε τα αυτά όλα γτ μας κουράσατε!!!!!! Εμείς μιλάμε μέσα στο γήπεδο......Τώρα αν θέλετε συνεχίστε το να γράφετε τα δικά σας....
nikefalin
Ελπίζω αυτή η ανευ ουσίας αντιπαράθεση να έλαβε τέλος. γιατί όποιος το συνεχίσει θα φλερτάρει με την κορδέλα
mpanaoitis
QUOTE(nikefalin @ Nov 24 2009, 13:13 ) *
Ελπίζω αυτή η ανευ ουσίας αντιπαράθεση να έλαβε τέλος. γιατί όποιος το συνεχίσει θα φλερτάρει με την κορδέλα

Σιγά μη σε φοβηθούμε ρε! Παλιο-πριονοκορδέλα! Μη βγάλει κανείς μαγκιά κλανιά και απόστημα εδώ μέσα, απευθείας να τον τεμαχίσεις. Ε μα είναι πράματα αυτά τώρα?

apokefalin έπρεπε να λέγεσαι!!! smiley.gif
χωρίς παρεξήγηση πάντα
odysseas 1998
QUOTE(nikefalin @ Nov 24 2009, 13:13 ) *
Ελπίζω αυτή η ανευ ουσίας αντιπαράθεση να έλαβε τέλος. γιατί όποιος το συνεχίσει θα φλερτάρει με την κορδέλα

To θέμα όντως το εξαντλήσαμε αφού και οι ουδέτεροι μας επιβεβαίωσαν.Όσο για το "ομαδάρα" που μας αποκαλεί ο shouter5",κανείς από εμάς δεν ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο.Από το πρώτο μου ποστ μετά τον αγώνα μας έγραψα ότι είσασταν καλύτεροι.Η Εστία Φιλίας και ο Διαγόρας είναι οι 2 καλύτερες ομάδες στον όμιλο και δεν έχουμε πρόβλημα να το παραδεχτούμεΑπομόνωση από εδώ και πέρα.
scombosteo
QUOTE(shooter#5 @ Nov 24 2009, 12:44 ) *
O OSYSSEAS 1998 προκάλεσε απο το πρώτο του post και ασχολήθηκε με όλα εκτος απο τον αγώνα....Είναι υπεύθυνος για όλα αυτά που γράφονται και υπεύθυνος για τη συνέχεια!!!!!!Το επίπεδο σας το δείχνετε με αυτά που γράφετε ......Το επίπεδο της συζήτησης το ρίχνουνε κάποιοι και λένε και πράγματα τρελά.......Το ποιος προκάλεσε το προπονητή μας με επίθεση φραστική πρώτος το είδαμε ΟΛΟΙ και ποιος ξεκίνησε το τσαμπουκά μέσα στο γήπεδο το είδαμε πάλι!!!!!Πως δεν έχουμε τσακωθεί με άλλη ομάδα και τσακωθήκαμε με σας????Μάλλον τυχαίο ειναι.....Το ήθος σας το δείξατε και σε άλλο ματς με την ΑΕΚ που σας είδαμε που η προπονήτρια σας αποβλήθηκε βρίζοντας τους διαιτητές χυδαία και όλη η ομάδα έβριζε πάλι η πάλι είναι και αυτό ψέματα????Οπότε μη μιλάμε για τέτοια!!!!!Και κει μάλλον τυχαίο ήτανε και πάλι σας αδικούσανε!!!!Πάλι καλά που είχατε κερδίσει γτ τι θα γράφατε παλι!!!!!!Ετσι ειναι δυστυχώς όταν χάνεις και θα δούμε και στο δεύτερο γύρο την ομαδάρα σας πλήρεις επειδή σας λείπανε και πολλοί!!!!!!Τα παιχνίδια κερδίζονται μέσα στο παρκέ και όχι στα λόγια και στα FORUM και να γράφετε κατηνιές.....Παιξτε μπασκετάκι και αφήστε τα αυτά όλα γτ μας κουράσατε!!!!!! Εμείς μιλάμε μέσα στο γήπεδο......Τώρα αν θέλετε συνεχίστε το να γράφετε τα δικά σας....

Συμφωνώ κι εγω να λήξει η αντιπαράθεση εδώ.Θα πω μόνο οτι ήμουν κι εγώ στο παιχνίδι του οδυσσέα με την αεκ και τα πράγματα δεν ήταν έτσι ακριβώς όπως τα περιγράφεις.Δεν εχει σημασία όμως πια.Τα παιχνίδια όλα έχουν τελειώσει και τα αποτελέσματα δεν αλλάζουν.Έτσι κι αλλιώς στο τέλος θα φανεί ποιος είναι ο καλύτερος και τότε τα ξαναλέμε...
tzpetros
καλημέρα σας! χθες ο βύρωνας κέρδισε 2 πόντουσ τον ορφεα πατησίων.
parag
καντε κανα προγνωστικο ρε παιδια??? ο π. κυψελησ ειναι καλοσ??
KSNRKO
Και ο πηγασος κερδισε εχθες το βραδυ με 15 ποντους περιπου διαφορα τον φοιτητικο. στοχος μας φιλε parag ειναι η ανοδος..
parag
QUOTE(KSNRKO @ Nov 26 2009, 12:53 ) *
Και ο πηγασος κερδισε εχθες το βραδυ με 15 ποντους περιπου διαφορα τον φοιτητικο. στοχος μας φιλε parag ειναι η ανοδος..

μακαρι......προπονητη εχετε τον ιδιο???
KSNRKO
QUOTE(parag @ Nov 26 2009, 13:27 ) *
μακαρι......προπονητη εχετε τον ιδιο???


Nαι τον ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
parag
απο τα παιχνιδια που εχετε δει καλυτερη ομαδα εστια, διαγορασ η οδησσεασ??
tzpetros
καλημερα σας ! αυτό είναι λίγο υποκοιμενικό για το ποια ομάδα είναι καλύτερη.πρέπει οι συγκεκριμένες ομάδες συν τον πήγασο να παίξουν μεταξύ τους. όταν παίξουν τότε θα δούμε ποιοσ είναι καλύτερος. χθες έγινε ένας αναβληθής αγώνας μεταξύ λεοντείου και εστίας. ξέρει κανένας πόσο πήγε?
parag
QUOTE(tzpetros @ Nov 27 2009, 12:02 ) *
καλημερα σας ! αυτό είναι λίγο υποκοιμενικό για το ποια ομάδα είναι καλύτερη.πρέπει οι συγκεκριμένες ομάδες συν τον πήγασο να παίξουν μεταξύ τους. όταν παίξουν τότε θα δούμε ποιοσ είναι καλύτερος. χθες έγινε ένας αναβληθής αγώνας μεταξύ λεοντείου και εστίας. ξέρει κανένας πόσο πήγε?

48-69 κερδισε η εστια....
nickgio
QUOTE(parag @ Nov 27 2009, 11:22 ) *
απο τα παιχνιδια που εχετε δει καλυτερη ομαδα εστια, διαγορασ η οδησσεασ??


Αν και δεν εχω ξεκαθαρη εικονα για την εστια ακομα... αν δεν την λαβω υποψην, θεωρω οτι ο διαγορας ειναι μια ταχυτητα πανω απο οδυσσεα και πολλες (ταχυτητες) απο τις υπολοιπες ομαδες...
tzpetros
τσιτα τα γκάζια δηλαδη!! smiley.gif
KSNRKO
QUOTE(tzpetros @ Nov 27 2009, 14:41 ) *
τσιτα τα γκάζια δηλαδη!! smiley.gif


προσοχη μην στουκαρουν πουθενα...
odysseas 1998
[quote name='parag' date='Nov 27 2009, 11:22 ' post='362369']
απο τα παιχνιδια που εχετε δει καλυτερη ομαδα εστια, διαγορασ η οδησσεασ??
[/quot
Κατά τη γνώμη μου και έχοντας δει σχεδόν όλες τις ομάδες,η Εστία και ο Διαγόρας είναι οι 2 καλυτερες ομάδες του ομίλου και θα ανέβουν εύκολα.Ο Οδυσσέας είναι στο ίδιο επίπεδο περίπου με Πήγασο και Άεκ περιστερίου και αυτοί θα διεκδικήσουν την τρίτη θέση της ανόδου.Κρατάω και μια επιφύλαξη για τη Λεόντιο επειδή δεν την έχω δει.Από τις υπόλοιπες ομάδες,ο Βύρωνας ο Πάο Δάφνης και ο Φοιτητικός είναι επικίνδυνες.Την Τρίτη έχουμε ντέρμπι για την τρίτη θέση μεταξύ Οδυσσέα και Πήγασσου.Ο νικητής αποκτά μικρό προβάβισμα για άνοδο...
tzpetros
καλησπέρα σας. ο βύρωνας κέρδισε σήμερα το ρουφ μετα από 2 παρατάσεις 5 ποντους. σκληρό παιχνίδι και πολύ περιπετειώδες. παραλίγο να χάσουμε και το ματς σήμερα... rolleyes.gif
shooter#5
ΟΡΦΕΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ 72 - 81

Πολύ δυνατό ματς και δίκαιη νίκη για την ομάδα μας και είχαμε φύγει και 17 πόντους....Ο Ορφέας ομάδα σκληρή με καλά στοιχεία και ικανή για ζημιές.....Εμείς 6 στα 6 και KEEP WALKING.......
parag
QUOTE(shooter#5 @ Nov 30 2009, 12:45 ) *
ΟΡΦΕΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ 72 - 81

Πολύ δυνατό ματς και δίκαιη νίκη για την ομάδα μας και είχαμε φύγει και 17 πόντους....Ο Ορφέας ομάδα σκληρή με καλά στοιχεία και ικανή για ζημιές.....Εμείς 6 στα 6 και KEEP WALKING.......

εχει δικιο ο shooter5 ο Ορφεασ ειναι καλη ομαδα και νομιζω οτι μπορει να μπει στουσ 3 πρωτουσ...
καντε κανα σχολιο για την τρεχουσα αγωνιστικη...
aekaras
QUOTE(parag @ Dec 1 2009, 19:15 ) *
εχει δικιο ο shooter5 ο Ορφεασ ειναι καλη ομαδα και νομιζω οτι μπορει να μπει στουσ 3 πρωτουσ...
καντε κανα σχολιο για την τρεχουσα αγωνιστικη...


Διαφήμιση του μπάσκετ πριν από λίγο στα "Δίδυμα" από δύο ισάξιες ομάδες. 80-86 νίκη για την Εστία Φιλίας επί της ΑΕΚ Περιστερίου εκτός έδρας. Από την αρχή όλα έδειχναν για ένα ενδιαφέρον παιχνίδι. Αθλητικά κορμιά και εμπειρία από τους φιλοξενούμενους και πάθος και εκρηκτικότητα από τη νεανική ομάδα (μ. ο. ηλικίας τα 21 χρόνια) των γηπεδούχων. Σημείο που κρίθηκε το παιχνίδι η ...εκνευριστική ευστοχία των φιλοξενούμενων στα τρίποντα με οκτώ σερί τρίποντα!!! (ενδιάμεσα είχαν μόνο δύο εύστοχες ελεύθερες βολές) και η διαφορά να ξεφεύγει στους δεκαπέντε πόντους υπέρ της Εστίας. Η ΑΕΚ όμως έδειξε ότι έχει ομάδα με "μέταλλο" και τσαγανό, δεν παράτησε το παιχνίδι, πάλεψε αλλά όπως είπα και στην αρχή η εμπειρία των φιλοξενούμενων δεν επέτρεψε περισσότερα όνειρα για τους γηπεδούχους. Τελικό σκορ 80 - 86 και το κόσμο να φεύγει πιστεύω ικανοποιημένος για το θέαμα που παρακολούθησε. Επόμενος αντίπαλος για την ΑΕΚ η Λεόντειος την Πέμπτη το βράδυ, 3/12 εκτός έδρας.
odysseas 1998
Ο Οδυσσέας κέρδισε εύκολα 22 πόντους εντός έδρας τον Πήγασσο,πατώντας γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και η ομάδα έκανε σημαντικό βήμα για την άνοδο,παίρνοντας και πολύ καλή διαφορά σε περίπτωση ισοβαθμίας.
Ο Ορφέας αν και φιλότιμη ομάδα,δεν μου γέμισε το μάτι στο μεταξύ μας παιχνίδι,νομίζω υπάρχουν 5-6 ομάδες καλύτερες από αυτόν...Περιμένουμε και το αποτέλεσμα από το Άεκ Πειστερίου-Εστία,αν κάποιος μάθει κάτι ας μας ενημερώσει.
parag
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 2 2009, 01:32 ) *
Ο Οδυσσέας κέρδισε εύκολα 22 πόντους εντός έδρας τον Πήγασσο,πατώντας γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και η ομάδα έκανε σημαντικό βήμα για την άνοδο,παίρνοντας και πολύ καλή διαφορά σε περίπτωση ισοβαθμίας.
Ο Ορφέας αν και φιλότιμη ομάδα,δεν μου γέμισε το μάτι στο μεταξύ μας παιχνίδι,νομίζω υπάρχουν 5-6 ομάδες καλύτερες από αυτόν...Περιμένουμε και το αποτέλεσμα από το Άεκ Πειστερίου-Εστία,αν κάποιος μάθει κάτι ας μας ενημερώσει.

προγνωστικα για την αγωνιστικη?????
sthnapexw
QUOTE(parag @ Dec 3 2009, 12:01 ) *
προγνωστικα για την αγωνιστικη?????



06/12/2009 ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 1 (1,05)
03/12/2009 AO ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 2 (1,33)
06/12/2009 ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 2 (1,15)
09/12/2009 ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1-2(1,60 - 2,30)
04/12/2009 ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 1 (1,05)

smiley.gif
odysseas 1998
Δύσκολη ομάδα η Εστία...Όλα τα φώτα της αγωνιστηκής στο Λεόντειος-Άεκ Περιστερίου,με τον νικητή να κάνει όνειρα.
parag
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 3 2009, 18:07 ) *
Δύσκολη ομάδα η Εστία...Όλα τα φώτα της αγωνιστηκής στο Λεόντειος-Άεκ Περιστερίου,με τον νικητή να κάνει όνειρα.

ειδεσ την εστια??? καλυτερη απο διαγορα??η να μασ πει καποιοσ απο την αεκ απο επαιξε και με τουσ τρεισ....
aekaras
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 3 2009, 18:07 ) *
Δύσκολη ομάδα η Εστία...Όλα τα φώτα της αγωνιστηκής στο Λεόντειος-Άεκ Περιστερίου,με τον νικητή να κάνει όνειρα.


Πιό εύκολα από ότι περιμέναμε η ομάδα του Γ. Σταματόπουλου νίκησε εκτός έδρας τη Λεόντειο με οκτώ πόντους διαφορά. Παρά την κούραση από την υπερπροσπάθεια της Τρίτης εναντίον της Εστίας, τα παιδιά μας επέβαλαν το ρυθμό τους από την αρχή, ήλεγχαν το σκορ και χωρίς να φορτσάρουν ιδιαίτερα πήραν δίκαια τη νίκη. Αρκετά καλή ομάδα οι γηπεδούχοι
με καλές μονάδες ήθελαν το κάτι παραπάνω αλλά... Παραφωνία η διαιτησία επέτρεψε το ξύλο και λίγο ήθελε να γίνει ο αγώνας κάτς παρά μπάσκετ! Ας είναι...Επόμενος αντίπαλος ο Αστέρας Πατησίων στο Περιστέρι την Τρίτη 15/12.
aekaras
QUOTE(parag @ Dec 3 2009, 19:31 ) *
ειδεσ την εστια??? καλυτερη απο διαγορα??η να μασ πει καποιοσ απο την αεκ απο επαιξε και με τουσ τρεισ....

Από τους τρεις που αντιμετωπίσαμε, έχω την εντύπωση ότι καλύτερη ομάδα είναι η Εστία. Βασίζεται στην εμπειρία των αθλητών της, γρήγορη και εκνευριστικά εύστοχοι από τα επτά μέτρα και με το Γαλλαίο να ξέρει τι πρέπει να κάνει!
Καλή ομάδα και νεανική ο Οδυσσέας, πιστεύω πολύ στη δουλειά που κάνει η Λία Γκιόκα και αν δεν έχουν απουσίες είναι ικανοί για πολλά.
Τέλος ο Διαγόρας επίσης έμπειρη ομάδα αλλά τα χαλάει όλα με την εικόνα που βγάζει όχι στο γήπεδο αλλά στη συμπεριφορά, ιδιαίτερα εντός... Δεν χρειάζεται κατά τη γνώμη μου τόσος χουλιγκανισμός, αφού μπορούν και αγωνιστικά!
Αυτές είναι οι ομάδες που διεκδικούν με αξιώσεις την άνοδο... Οπωσδήποτε είναι ακόμη πολύ νωρίς και στο βάθος του πρωταθλήματος θα δείξει να ξεκαθαρίζει η εικόνα...
Οσο για εμάς τι να πω, νεανική ομάδα έχουμε, μέσο όρο ηλικίας είναι τα 21 χρόνια (εξι εφήβους στην ομάδα παρακαλώ), απειρία μεγάλη, παρά την παρουσία του Νικητόπουλου και του Κουβαρά, "τρώγωντας" έρχεται η όρεξη ή φασούλι το φασούλι γεμίζει το σακούλι! Οπως έχει πεί και ο κόουτς από την αρχή της σεζόν βλέπουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και πάμε βήμα βήμα. Οτι προκύψει, μας ενδιαφέρει να κάνουμε καλή ομάδα και να βγάλουμε ταλέντα!

aekaras
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 3 2009, 18:07 ) *
Δύσκολη ομάδα η Εστία...Όλα τα φώτα της αγωνιστηκής στο Λεόντειος-Άεκ Περιστερίου,με τον νικητή να κάνει όνειρα.

ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 55 - 63. Μπορεί να νικήσαμε αλλά από όνειρα άστο καλύτερα, τσούκου τσούκου και έχουμε πολύ ψωμί ακόμα, θα δούμε αργότερα για όνειρα!!!
steky78
QUOTE(aekaras @ Dec 4 2009, 02:12 ) *
Πιό εύκολα από ότι περιμέναμε η ομάδα του Γ. Σταματόπουλου νίκησε εκτός έδρας τη Λεόντειο με οκτώ πόντους διαφορά. Παρά την κούραση από την υπερπροσπάθεια της Τρίτης εναντίον της Εστίας, τα παιδιά μας επέβαλαν το ρυθμό τους από την αρχή, ήλεγχαν το σκορ και χωρίς να φορτσάρουν ιδιαίτερα πήραν δίκαια τη νίκη. Αρκετά καλή ομάδα οι γηπεδούχοι
με καλές μονάδες ήθελαν το κάτι παραπάνω αλλά... Παραφωνία η διαιτησία επέτρεψε το ξύλο και λίγο ήθελε να γίνει ο αγώνας κάτς παρά μπάσκετ! Ας είναι...Επόμενος αντίπαλος ο Αστέρας Πατησίων στο Περιστέρι την Τρίτη 15/12.

blink.gif

Έχει πλάκα πόσο διαφορετικά βλέπουν δυο άνθρωποι το ίδιο ματς... Πώς γίνεται να ελέγχει κάποιος το σκορ και να επιβάλλει το ρυθμό του όταν στο ημίχρονο είναι πίσω στο σκορ (31-29), στο δεύτερο δεκάλεπτο είναι συνεχώς πίσω, στο τρίτο η διαφορά είναι περί τους 3-4 πόντους και τελικά το ματς λήγει στους 8 που είναι και η μέγιστη τιμή της διαφοράς;;!!! Και μάλιστα διαμορφώθηκε από τα φάουλ των παικτών της Λεοντείου για να στείλουν στη γραμμή τους της ΑΕΚ... Το ματς το καθάρισε το Νο7 της ΑΕΚ με 3 τρίποντα σε διάστημα 7-8 λεπτών.
Δίκη μου άποψη, λοιπόν, είναι ότι το ματς ήταν πολύ κλειστό, στο πρώτο ημίχρονο τον ρυθμό τον είχε η Λεόντειος, στο δεύτερο η ΑΕΚ και στις λεπτομέρειες κρίθηκε ο νικητής.
sthnapexw
QUOTE(steky78 @ Dec 4 2009, 16:10 ) *
blink.gif

Έχει πλάκα πόσο διαφορετικά βλέπουν δυο άνθρωποι το ίδιο ματς... Πώς γίνεται να ελέγχει κάποιος το σκορ και να επιβάλλει το ρυθμό του όταν στο ημίχρονο είναι πίσω στο σκορ (31-29), στο δεύτερο δεκάλεπτο είναι συνεχώς πίσω, στο τρίτο η διαφορά είναι περί τους 3-4 πόντους και τελικά το ματς λήγει στους 8 που είναι και η μέγιστη τιμή της διαφοράς;;!!! Και μάλιστα διαμορφώθηκε από τα φάουλ των παικτών της Λεοντείου για να στείλουν στη γραμμή τους της ΑΕΚ... Το ματς το καθάρισε το Νο7 της ΑΕΚ με 3 τρίποντα σε διάστημα 7-8 λεπτών.
Δίκη μου άποψη, λοιπόν, είναι ότι το ματς ήταν πολύ κλειστό, στο πρώτο ημίχρονο τον ρυθμό τον είχε η Λεόντειος, στο δεύτερο η ΑΕΚ και στις λεπτομέρειες κρίθηκε ο νικητής.


Σίγουρα όλοι έχουμε την δική μας οπτική σε κάθε παιχνίδι και για αυτό υπάρχει και το forum για να την καταθέτουμε..απόλυτα σεβαστές όλες οι απόψεις!
Κατά την γνώμη μου λοιπόν,πολλά πράγματα είχαν πλάκα στο χθεσινό παιχνίδι..το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο στις 9 αλλά στις 20¨54 ο διαιτητής διέκοψε το ζέσταμα μας και ζήτησε να πάμε στους πάγκους..είδαμε έναν διαιτητή να σφυρίζει βήματα και να το υποδεικνύει αλλά να μην διακόπτει την φάση...είδαμε πλοζόν αλα "νεαρό Νικοπολίδη " (τώρα ούτε καν πέφτει.. blove.gif τλπ!)σε προσπάθεια για μπάσιμο αντίπαλου παίκτη...μάθαμε ότι στο νέο γήπεδο της Λεόντειου(συγχαρητήρια για το στολίδι οφείλουμε να ομολογήσουμε) απαγορεύεται η αντίπαλη ομάδα να πάει στο κέντρο για να φωνάξει στο τέλος των αγώνων και κυρίως ότι για όσους πληρώνονται(γραμματεία,διαιτητές) όσο πιο γρήγορα τελειώσει ένα παιχνίδι τόσο καλύτερα είναι ειδικά αν έχει ποδόσφαιρο στην τηλεόραση!
Σχετικά με τον έλεγχο του ρυθμού και του σκορ,στα αποδυτήρια είχαμε την κατεύθυνση να μην πατήσουμε το γκάζι από την αρχή λόγω της κούρασης από την προσπάθεια της Τρίτης εναντίον της Εστίας (2 παιχνίδια σε 2 μέρες ούτε στο ΝΒΑ να παίζαμε) και είχαμε θέσει ως στόχο να διατηρούμαστε κοντά στο σκορ(κάτι που κάναμε) και στο δεύτερο ημίχρονο να ανεβάσουμε στροφές.Για τον λόγο αυτό έγιναν και οι αλλαγές στο πρώτο ημίχρονο από τον προπονητή μας ώστε να υπάρχει φρεσκάδα στα παιδιά που αγωνίστηκαν μεγάλο διάστημα την Τρίτη.Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά είχε φτάσει ξανά στους 8 πόντους αλλά όντως ισοφαρίσατε εκ νέου χωρίς πάντως να μπορέσετε να περάσετε..η αίσθηση μας ήταν ότι και πάλι είχαμε την κατάσταση στα χέρια μας και ήταν θέμα χρόνου...συγχαρητήρια πάντως στην Λεόντειο καθώς είναι αξιόμαχη ομάδα και αν δεν προσεχθεί μπορεί να κάνει ζημιές στην έδρα της.
Εμείς έχουμε ως πρώτο στόχο να παίζουμε μπάσκετ και πιστεύω ότι σιγά σιγά κάτι βγάζουμε στον αγωνιστικό χώρο...θέλουμε κ άλλη δουλειά ακόμη πάντως...αν με έβαζε να παίξω κιόλας θα μασταν καλύτεροι shot.gif ..αλλά όσο τα βάζει το 7 σκουπίζω..τόπο στα νιάτα!!
KOMAS13
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 2 2009, 00:32 ) *
Ο Οδυσσέας κέρδισε εύκολα 22 πόντους εντός έδρας τον Πήγασσο,πατώντας γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και η ομάδα έκανε σημαντικό βήμα για την άνοδο,παίρνοντας και πολύ καλή διαφορά σε περίπτωση ισοβαθμίας.
Ο Ορφέας αν και φιλότιμη ομάδα,δεν μου γέμισε το μάτι στο μεταξύ μας παιχνίδι,νομίζω υπάρχουν 5-6 ομάδες καλύτερες από αυτόν...Περιμένουμε και το αποτέλεσμα από το Άεκ Πειστερίου-Εστία,αν κάποιος μάθει κάτι ας μας ενημερώσει.

καλημερα και απο μενα...δεν εχω να σχολιασω κατι για το ματς αφου τα ειπε ολα ο φιλος οδυσσεας το μονο που εχω να πω οτι τα χριστουγεννα πλησιαζουν και οτι λιγο μετα τις γιορτες που θα ολοκληρωθει ο πρωτος γυρος θα μπορουμε να εχουμε μια εικονα για το ποιες ομαδες θα εχουν τον πρωτο λογο για ανοδο
parag
ειδα διαγορασ- βυρονασ σκορ 90-54
πολυ καλη ομαδα ο διαγορασ με ενα καλο ημιχρονο 48-15
το δευτερο ηταν χαλαρο και το σκορ ηταν το παραπανω..
δεν ειδα κατι προκλητικο και γενικα τα παιδια χαμογελαστα...
jape2009
QUOTE(parag @ Dec 5 2009, 13:07 ) *
ειδα διαγορασ- βυρονασ σκορ 90-54
πολυ καλη ομαδα ο διαγορασ με ενα καλο ημιχρονο 48-15
το δευτερο ηταν χαλαρο και το σκορ ηταν το παραπανω..
δεν ειδα κατι προκλητικο και γενικα τα παιδια χαμογελαστα...

εχει γινει λιγο θεμα με τα παιδια του διαγορα και αυτο πρεπει να σταματησει καπου,
θελω να τονισω οτι απλως ο διαγορας ειναι μπασκετικη ομαδα με εμπειρους παιχτες που ειναι πολυ δυναμικοι και δυνατοι!!μην παρεξηγουμε το δυνατος με το κακος.χουλιγκανισμος,αλητειες και τα λοιπα που λεγονται!!!!!
αυτα τα τονιζω για το σχολιο του parag γιατι ειδε οπως λεει χαμογελα απο διαγορα.
parag αν ο βυρωνας ειχε τιποτα μαγκες που χτυπανε,φτυνουν,κλωτσανε σιγουρα θα εβλεπες αλλη ομαδα που θα επρατε αναλογα με τις περιστασεις!
τους πρωτους ολοι θελουν να τους φανε και τονιζω οτι εχει διαφορα το δυνατο παιχνιδι απο το αλητικο....
αυτα τα λενε αυτοι που χανουν για να καλυψουν την ηττα τους!τα παιδια του διαγορα ειναι μια χαρα ομαδα δεμενοι και σωστοι παιχτες!
nickgio
QUOTE(jape2009 @ Dec 5 2009, 16:50 ) *
τους πρωτους ολοι θελουν να τους φανε



... δες ολα τα posts, και προσπαθησε να εντοπισεις καποιο στο οποιο να λεγεται κατι "αρνητικο", ή εστω ουδετερο, για την Εστια. Ολοι τους επαινουν και τους συγχαιρουν. Το ιδιο ισχυει και για το Γαλατσι...


Το σχολιο σου λοιπον ειναι γενικο και αοριστο... και οχι! ΔΕΝ ΖΗΛΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΑΝΟΔΟ! Απλα χαλαρωστε ρε παιδια... Δ' ΕΣΚΑ παιζετε. Τετοια ανταγωνιστικοτητα δεν βλεπεις ουτε στις εθνικες κατηγοριες.
jape2009
QUOTE(nickgio @ Dec 5 2009, 23:20 ) *
... δες ολα τα posts, και προσπαθησε να εντοπισεις καποιο στο οποιο να λεγεται κατι "αρνητικο", ή εστω ουδετερο, για την Εστια. Ολοι τους επαινουν και τους συγχαιρουν. Το ιδιο ισχυει και για το Γαλατσι...


Το σχολιο σου λοιπον ειναι γενικο και αοριστο... και οχι! ΔΕΝ ΖΗΛΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΑΝΟΔΟ! Απλα χαλαρωστε ρε παιδια... Δ' ΕΣΚΑ παιζετε. Τετοια ανταγωνιστικοτητα δεν βλεπεις ουτε στις εθνικες κατηγοριες.

δεν ξερω σε ποια ομαδα παιζεις αλλα ενημερωσου πρωτα,την κυρια του γαλατσιου την εχουν αποβαλει απο παιχνιδι,η εστια ειναι με παραπονα,ο ορφεας παιζει ξυλο κλπ.
εχω αρκετα παραδειγματα και θα σου βρω κι αλλα μεχρι το τελος.
κανεις δεν μιλησε για ζηλια και θα τονισω ΓΙΑΤΙ ΑΠΑΞΙΩΝΕΙς ΤΗΝ Δ ΕΣΚΑ??????οποιος κι αν εισαι εισαι λιγος να απαξιωνεις τις ομαδες που παιζουν στην κατηγορια.γιατι αυτο κανεις με το να λες χαλαρωστε δ εσκα ειναι!!!
ο καλυτερος κερδισει και πιο συγκεκριμενα ο πιο ετοιμος κερδιζει και ανεβαινει!παιξε μπασκετ και κερδισε!τα υπολοιπα ειναι σαλτσες που βαζουν καποιοι που τους βολευει!η ενταση θα υπαρχει σε καθε παιχνιδι και δεν πρεπει να χαλαρωνει κανενας,αυτο παρτο σαν μαθημα!
παρακαλω οποιος εχει αντιρηση να το συζητησει!

και κατι ακομα,ο διαγορας εχει χασει απο κουρο αν ξερεις!γιατι στην ηττα του διαγορα δεν μιλησε κανεις???γιατι ξερουν να χανουν στο διαγορα και απλα δεν μιλανε.κοιτανε στο επομενο να ειναι πιο δυνατοι!!!!!!
KOMAS13
QUOTE(nickgio @ Dec 5 2009, 22:20 ) *
... δες ολα τα posts, και προσπαθησε να εντοπισεις καποιο στο οποιο να λεγεται κατι "αρνητικο", ή εστω ουδετερο, για την Εστια. Ολοι τους επαινουν και τους συγχαιρουν. Το ιδιο ισχυει και για το Γαλατσι...


Το σχολιο σου λοιπον ειναι γενικο και αοριστο... και οχι! ΔΕΝ ΖΗΛΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΑΝΟΔΟ! Απλα χαλαρωστε ρε παιδια... Δ' ΕΣΚΑ παιζετε. Τετοια ανταγωνιστικοτητα δεν βλεπεις ουτε στις εθνικες κατηγοριες.

φιλε nickgio σε παρακαλω μην ασχολεισαι αλλο...οποιος ξερει τι γινεται συμφωνει μαζι μας τα υπολοιπα ειναι περιττα...απευθυνομαι σε ολους οσους εχουν ασχοληθει με το συγκεκριμενο θεμα(και εγω αναμεσα τους) να σταματησουμε και να γραφουμε μονο για ενημερωση γιατι κατανταει ανουσιο να κουβεντιαζεις με καποιον για να τον πεισεις πως δεν εισαι ελεφαντας....
στα αγωνιστικα τωρα....σημερα ο οδυσσεας παιζει με τα πετραλωνα τα οποια απο οτι μαθαινω μια κατεβαινουν στους αγωνες και μια οχι...εχουμε καμια ενημερωση κανα αλλο παιχνιδι?(ο φιλος που εγραψε τις προβλεψεις και εδινε και αποδοσεις στοιχηματος...καλο πολυ καλο να το γραφεις καθε αγωνιστικη)
odysseas 1998
Όντως το θέμα με το Διαγόρα έληξε,βγήκαν και παιδιά από άλλες ομάδες και μας επιβεβαίωσαν,μην το ξαναανοίγετε το θέμα.Και εγώ έχω πει ότι ο Διαγόρας και η Εστία είναι οι 2 καλύτερες ομάδες του ομίλου και ότι δίκαια μας κέρδισε,άρα μην λες ότι κάποιοι δεν ξέρουν να χάνουν.Αυτό που είναι κατακριτέο είναι να φτύνεις τους αντιπάλους σου στο ματς και να τους πουλάς ψευτομαγκιές του στυλ "δεν θα φύγετε από εδώ".Εμείς αυτά δεν τα έχουμε κάνει ποτέ και αυτό μας δίναι το δικαίωμα να τα καταδικάζουμε.
jape2009
QUOTE(odysseas 1998 @ Dec 6 2009, 14:27 ) *
Όντως το θέμα με το Διαγόρα έληξε,βγήκαν και παιδιά από άλλες ομάδες και μας επιβεβαίωσαν,μην το ξαναανοίγετε το θέμα.Και εγώ έχω πει ότι ο Διαγόρας και η Εστία είναι οι 2 καλύτερες ομάδες του ομίλου και ότι δίκαια μας κέρδισε,άρα μην λες ότι κάποιοι δεν ξέρουν να χάνουν.Αυτό που είναι κατακριτέο είναι να φτύνεις τους αντιπάλους σου στο ματς και να τους πουλάς ψευτομαγκιές του στυλ "δεν θα φύγετε από εδώ".Εμείς αυτά δεν τα έχουμε κάνει ποτέ και αυτό μας δίναι το δικαίωμα να τα καταδικάζουμε.

τελος παντων το θεμα εληξε.εχουμε πρωταθλημα μπροστα και ας συγκεντρωθουμε εκει!
parag
εχουμε αποτελεσματα απο τα χθεσινα παιχνιδια??
sthnapexw
QUOTE(KOMAS13 @ Dec 6 2009, 12:09 ) *
ο φιλος που εγραψε τις προβλεψεις και εδινε και αποδοσεις στοιχηματος...καλο πολυ καλο να το γραφεις καθε αγωνιστικη)



Από ότι βλέπω από το site της ΕΣΚΑ πήγα ταμείο αυτή την βδομάδα...νίκησαν ΑΕΚ,ΔΙΑΓΟΡΑΣ,ΕΣΤΙΑ και Οδ.Γαλατσίου...εκκρεμεί το Πήγασος - Ορφέας αλλά το παίζω 1-2 smile.gif...πιστεύω πάντως ότι θα ρθει άσος γιατί δεν τους παίρνει για άλλη ήττα..ήταν εύκολη αγωνιστική...

Για την επόμενη ας τα δώσω από τώρα...

13/12/2009 ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 2 (1,60)
15/12/2009 ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1 (1,05)
13/12/2009 ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2 (1,20)
15/12/2009 ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 2(1,50)..αξίζει ο άσος 2,50 αλλά νομίζω 2..
13/12/2009 ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 1 (1,25)
16/12/2009 ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 1-2 (1,825 - 1,825)

Και για να μην παρεξηγηθώ ,πλακίτσα κάνω με τις αποδόσεις θέλωντας να δείξω αν περιμένω εύκολη η δύσκολη επικράτηση.Περιμένω βέβαια και τα προγνωστικά των υπόλοιπων φίλων..
MBANDA
QUOTE(jape2009 @ Dec 6 2009, 03:41 ) *
δεν ξερω σε ποια ομαδα παιζεις αλλα ενημερωσου πρωτα,την κυρια του γαλατσιου την εχουν αποβαλει απο παιχνιδι,.......
παρακαλω οποιος εχει αντιρηση να το συζητησει!


Ώστε, έτσι ρε φίλε!!!!
Την έχουν αποβάλει από παιχνίδι !!!!
Τέτοιο έγκλημα και έμεινε ατιμώρητο?????
Και έχει απαίτηση η κυρία να συνεχίζει να προπονεί και η ομάδα της να ελπίζει!!!!!

Πολύ ωραίο και δίκαιο το σχόλιο σου.

Αυτό που δεν γράφεις είναι αυτό που έχουν δηλώσει εδώ οι φίλοι και οι παίχτες της Ομάδας της. Ότι μετά την αποβολή της ο Οδυσσέας (με απουσίες) γύρισε το παιχνίδι και κέρδισε μέσα στην ΑΕΚ Περιστερίου.

Εγώ με τον κοινό μου νού το εκλαμβάνω ότι οι παίχτες της αντέδρασαν στην μάλλον άδικη αποβολή της.

Αν λοιπόν γράφτηκες πριν 3 μέρες για να γράφεις τέτοια, τουλάχιστον ...διάβασε όλα τα προηγούμενα posts γιατί ξεκίνησες με ...φαουλ.

Κατά τα άλλα καλώς ήρθες στο forum και καλά ή τουλάχιστον καλοπροαίρετα posts.
jape2009
QUOTE(MBANDA @ Dec 7 2009, 14:29 ) *
Ώστε, έτσι ρε φίλε!!!!
Την έχουν αποβάλει από παιχνίδι !!!!
Τέτοιο έγκλημα και έμεινε ατιμώρητο?????
Και έχει απαίτηση η κυρία να συνεχίζει να προπονεί και η ομάδα της να ελπίζει!!!!!

Πολύ ωραίο και δίκαιο το σχόλιο σου.

Αυτό που δεν γράφεις είναι αυτό που έχουν δηλώσει εδώ οι φίλοι και οι παίχτες της Ομάδας της. Ότι μετά την αποβολή της ο Οδυσσέας (με απουσίες) γύρισε το παιχνίδι και κέρδισε μέσα στην ΑΕΚ Περιστερίου.

Εγώ με τον κοινό μου νού το εκλαμβάνω ότι οι παίχτες της αντέδρασαν στην μάλλον άδικη αποβολή της.

Αν λοιπόν γράφτηκες πριν 3 μέρες για να γράφεις τέτοια, τουλάχιστον ...διάβασε όλα τα προηγούμενα posts γιατί ξεκίνησες με ...φαουλ.

Κατά τα άλλα καλώς ήρθες στο forum και καλά ή τουλάχιστον καλοπροαίρετα posts.

δεν υπαρχει λογος να εισαι ειρωνικος......
μπραβο που το γυρισατε και καλα κανατε!!!
παρακολουθω πολυ καιρο το φορουμ αλλα γραφονται και αναληθειες,για αυτο και μπηκα μολις πριν τρεις μερες!
αν θελεις αποψη εδω θα την εχεις.καθενας με την γνωμη του.........
.............ας ελπιζει λοιπον η κυρια...........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.