Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Air Alert 3
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
bour-7
Παιδες,καταρχιν ειμαι 1,74 58 κιλα 13 ,5 χρονων και φτανω γυρω στο 2,85 δηλαδη 20 ποντους για στεφανη .Αν κανω το προγραμμα το καλοκαιρι θα το φτασω ??
Tapanic
QUOTE(bour-7 @ Mar 18 2010, 17:46 ) *
Παιδες,καταρχιν ειμαι 1,74 58 κιλα 13 ,5 χρονων και φτανω γυρω στο 2,85 δηλαδη 20 ποντους για στεφανη .Αν κανω το προγραμμα το καλοκαιρι θα το φτασω ??


Καταρχην φιλε το αλμα σου ειναι πολυ καλο αλλα πρεπει πρωτα να παρεις μια απαντηση απο τον coach η να του δειξεις τις ασκησεις που κανεις γιατι το 98% που χρησιμοποιησαν το Air alert ειχαν ασχημα αποτελεσματα λογω του οτι εκαναν λαθος τισ συγκεκριμενες ασκησεις που εχει! smiley.gif Αμα θες κατι αλλο απλως ρωταμε!Ειμαι 95αρης και καρφωνω μπορω να πω με πολυ ευκολια!
bour-7
Εκανες τιποτα συγκεκριμένο προγραμμα για το αλμα και καρφωσες?
Tapanic
QUOTE(bour-7 @ Mar 18 2010, 22:00 ) *
Εκανες τιποτα συγκεκριμένο προγραμμα για το αλμα και καρφωσες?


Επειδη αυτην η χρονια δεν μου πηε τοσο καλα οσο περιμενα και δεν πηγαινα πολυ στισ προπονησεις λογω φροντιστηριων εκανα 3 φορες την εβδομαδα απο 3 ωρες σκληρο workout apo διαφορα προγραμματα οπως project vertical air alert bible οπου το εκανα ενα mix απο ασκησεις και ετσι εφτασα στο σημειο να καρφωνω! shot.gif

Α και ενα τελευταιο....ειμαι κατα στο να κανεις μικρη ηλικια βαρη οπως πρεσσα για παραδειγμα πρεπει πρωτα απο ολα να αναπτυχθει το σωμα σου ως τα 18-23 σου χρονια!
bour-7
Μιπως μπορεις να μου δωσεις καποιες ιστοσελιδες με σχετικα προγραμματα γιατι θελω μεχρι του χρονου να φτανω το στεφανη .Αν θες δωσε μου μερικες ιστοσελιδες
Tapanic
QUOTE(bour-7 @ Mar 19 2010, 14:24 ) *
Μιπως μπορεις να μου δωσεις καποιες ιστοσελιδες με σχετικα προγραμματα γιατι θελω μεχρι του χρονου να φτανω το στεφανη .Αν θες δωσε μου μερικες ιστοσελιδες


Εχω γραψει αρκετες με πολλα posts παραπανω...!Αρχικα πρεπει να εχεις καλo flexibility...για να αρχισεις ομωσ τετοια προγραμματα πρεπει να υπαρχει ελευθερος χωρος ειδικα για σενα για να ασχοληθεις περισσοτερο και το σπιτι οπου κανουν μερικοι μερικοι ειναι τεραστια μαλακια[sorry για την λεξη] smiley.gif!Το κακο ειναι πως δεν ξερω σε τη κατασταση βρισκεσαι[φυσικη]αλλιως θα σε βοηθουσα περισσοτερο!Για αρχη κανε 3*20 καμψεις και στη συνεχεια αγορασε η φτιαξε ενα rope με το οποιο θα κανεις καθε μερα για 30 λεπτα περιπου και 3 φορες διαλειμμα 3 λεπτων...!Εγω στην αρχη ετσι ξεκινησα και μετα πηγα στα ποιο δυσκολα!
bour-7
ειμαι σε τελεια φυσικη κατασταση μπορω να πω.Επισης βοηθουν οι καμψεις στο αλμα?
Tapanic
Δεν βοηθουν στο αλμα αλλα στο να εχεις περισσοτερο strenght για να συνεχισεις...!Κανε αυτο που σου ειπα παραπανω μαζι με ανυψωση γαμπας και θα δεις πως μετα απο αρκετες εβδομαδες θα δεις θετικα αποτελεσματα!
bour-7
QUOTE(Leuterhs @ Mar 20 2010, 10:45 ) *
Δεν βοηθουν στο αλμα αλλα στο να εχεις περισσοτερο strenght για να συνεχισεις...!Κανε αυτο που σου ειπα παραπανω μαζι με ανυψωση γαμπας και θα δεις πως μετα απο αρκετες εβδομαδες θα δεις θετικα αποτελεσματα!

Καταρχιν λεω να κανω το καλοκαιρι το αιρ αλερτ 3 μαζι με κυλιακους ,ραχιαους ,καμψεις και τρεξιμο θα δειξει αποτελεσμα αυτο? bball.gif bball.gif Αν οχι πες μου αναλυτικα τι να κανω σε pm
Tapanic
Φυσικα θα δειξει αρκετα καλα αποτελεσματα...ολα αυτα που ειπες και αν κανεις box jumps[ ξερεις τι ειναι νομιζω] πιστευω ως του χρονου θα φτανεις ανετα την στεφανη! http://www.youtube.com/watch?v=XOTL-qhJ_Jw...feature=related
bour-7
για να καρφωσες σε τετοια ηλικια πρεπει να εισαι πολυ ψηλος σωστα?ποσο υψος εισαι?
Tapanic
Ειμαι 1.90 γεννημενος το 1995!Πριν ενα χρονο δεν την εφτανα καθολου...πριν απο 5 μηνες ξεκινησα να καρφωνω με μικροτερες μπαλες οπως ειναι του volley και σιγα σιγα εφτανα στο σημειο να καρφωνω με μπαλες του basket!Στην αρχη ειναι πολυ δυσκολο και πιστευα πως δεν θα το κανω με τον χρονο ομως οπου και καρωνα καταλαβα πως ειναι παρα πολυ ευκολο! smiley.gif bball.gif
bour-7
να ρωτησω επισης κατι αλλο μπορεις να πηδας ψηλα με τα 2 χερια? εγω δν μπορω δν εχω τεχνικη κατι τετοιο
Tapanic
Με το δυο χερια δεν πηδαω καλα αν και καρφωσα 1-2 φορες και με δυσκολια να μπει η μπαλα μεσα στο καλαθι αλλα αντιθετα με το αριστερο το οποιο ειναι το καλυτερο μου μπορω να καρφωνω οποιαδηποτε στιγμη!
*~_IvErSoN_~*
Γεια σας, είμαι νέος στο forum και έχω μερικές απορίες σχετικά με αυτό το πρόγραμμα. Στην 'Ανύψωση γάμπας (Calf Raises)' θα κάνω το πρώτο σετ με δεξί πόδι και το δεύτερο με αριστερό ή σε κάθε σετ και τα δύο πόδια; Επίσης στα 'Step ups' μετράω ένα repeat για το κάθε πόδι ή μόλις ολοκληρώσω και τα δύο; Διότι υπάρχει εναλλαγή σε κάθε 'step up'.

Ευχαριστώ
GoDZiLLaKoS
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 22 2007, 16:13 ) *
Καλώς μας ήρθες mario smile.gif.

Αν ακολουθήσεις το πρόγραμμα να προσέχεις και να έχεις τα μάτια σου 14 για τυχόν τραυματισμούς και κούραση.

Γράφε μας την πρόοδό σου!

geia sas paidia ... blepw kai milate gia alma kai me endiaferei... den 3erw an kanw kala pou grafw edw i prepei na grapsw kapou allou alla twra graftika.. gia pes te mou .. eseis pou 3erete ta polla ... eimai 16.5, 1.85 kai 95 kila.... tin stefani tin akoumpaw me ta daxtula mou... ti prepei na kanw gia na karfwsw??programma?gumnasthrio ti?? ( aa Kalws sas brhka smile.gif )
GoDZiLLaKoS
QUOTE(GoDZiLLaKoS @ Apr 8 2010, 13:14 ) *
geia sas paidia ... blepw kai milate gia alma kai me endiaferei... den 3erw an kanw kala pou grafw edw i prepei na grapsw kapou allou alla twra graftika.. gia pes te mou .. eseis pou 3erete ta polla ... eimai 16.5, 1.85 kai 95 kila.... tin stefani tin akoumpaw me ta daxtula mou... ti prepei na kanw gia na karfwsw??programma?gumnasthrio ti?? ( aa Kalws sas brhka smile.gif )

kai kati akoma .. ta barakia gia ta podia kanoun douleia??
korompos#3
Τελικά αυτό το πρόγραμμα σου κάνει καλό η κακό?
Με μπερδέψατε.
*~_IvErSoN_~*
Αυτό το πρόγραμμα σαφώς και κάνει καλό μιας και συσφίγγει τους μύες για τη βελτίωση του άλματος και όχι μόνο θα έλεγα, άλλα θα πρέπει εσύ σαν χρήστης αυτού του προγράμματος να είσαι προσεκτικός στο πως εκτελείς τις ασκήσεις και να κάνεις καλό ζέσταμα γιατί οι ασκήσεις αυτές είναι κουραστικές και μπορείς εύκολα να επιβαρύνεις τους μύες σου και να προκαλέσεις κακό όπως λες.

Έχω ακούσει οτί οι ασκήσεις με βαράκια είναι χρήσιμες και κάνουν καλό, δε θα σου σύστηνα όμως να εκτελείς και ασκήσεις με βαράκια και το 'air alert' συγχρόνως (χωρίς να είμαι έμπειρος λέω την άποψή μου).
*~_IvErSoN_~*
Παιδιά σας παρακαλώ χρειάζομαι βοήθεια και μια απάντηση, το καλοκαίρι σκοπεύω να αρχίσω το πρόγραμμα αλλά έχω τις αμφιβολίες μου γιατί βλέπω παλαιότερα σχόλια που λένε για τραυματισμούς και δε δίνει το άλμα που χρειάζομαι αυτό το πρόγραμμα.

Λοιπόν είμαι 16 ετών κοντά στο 1.83 στα 63 κίλα και χρειάζομαι κάπου κοντά 10cm για να φτάσω το στεφάνι. Στόχος μου είναι να καρφώσω κάποτε, υπάρχει αυτή η πιθανότητα με το τέλος του προγράμματος; Αν όχι, αν ξανά κάνω το πρόγραμμα θα αυξηθεί το άλμα μου περισσότερο;

Απο 'ΠΡΟΧΕΙΡΟΥΣ' υπολογισμους που έκανα το κατακόρυφο μου άλμα είναι στα 40cm(ίσως περισσότερο) και το άνοιγμα των χεριών μου είναι κοντά στο 1.80cm

Θέλω να προσθέσω πως είμαι αριστερόχειρας και δεξιός στο πόδι το όποιον δε με βολεύει στο άλμα.

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
GoDZiLLaKoS
QUOTE(*~_IvErSoN_~* @ Apr 10 2010, 16:39 ) *
Αυτό το πρόγραμμα σαφώς και κάνει καλό μιας και συσφίγγει τους μύες για τη βελτίωση του άλματος και όχι μόνο θα έλεγα, άλλα θα πρέπει εσύ σαν χρήστης αυτού του προγράμματος να είσαι προσεκτικός στο πως εκτελείς τις ασκήσεις και να κάνεις καλό ζέσταμα γιατί οι ασκήσεις αυτές είναι κουραστικές και μπορείς εύκολα να επιβαρύνεις τους μύες σου και να προκαλέσεις κακό όπως λες.

Έχω ακούσει οτί οι ασκήσεις με βαράκια είναι χρήσιμες και κάνουν καλό, δε θα σου σύστηνα όμως να εκτελείς και ασκήσεις με βαράκια και το 'air alert' συγχρόνως (χωρίς να είμαι έμπειρος λέω την άποψή μου).

otan lew gia barakia ennow na paizw basket monos kai na pdaw gia rebounds kai na kanw shoots enw foraw ta barakia .. auto einai kalo??
*~_IvErSoN_~*
Προσωπικά λιγό βαρύ μου φαίνεται. Ρώτα κάποιους πιο εξειδικευμένους, βέβαια έχουν σχέση τα κιλά και το πόσο καλή είναι η φυσική κατάστασή σου. Εντάξει άμα πιστεύεις ότι έχεις τη φυσική κατάσταση καν' το εμένα σαν ίδεα ωραία μου ακούγεται.
GoDZiLLaKoS
QUOTE(*~_IvErSoN_~* @ Apr 19 2010, 23:34 ) *
Προσωπικά λιγό βαρύ μου φαίνεται. Ρώτα κάποιους πιο εξειδικευμένους, βέβαια έχουν σχέση τα κιλά και το πόσο καλή είναι η φυσική κατάστασή σου. Εντάξει άμα πιστεύεις ότι έχεις τη φυσική κατάσταση καν' το εμένα σαν ίδεα ωραία μου ακούγεται.

koita ... i alithia einai oti eimai 10 koila parapano apo to upsos mou ... dld 1.85 - 95 koila ... exw arxisei gumnasthrio kai exw kopsei to faei se mikroteres posotites... an kai akoumpaw tin basketa.. basika pisteuw oti kai mono na xasw 10-154 koila 8a karfwnw esu ti les?? aa kai oso gia ta barakia o or8opedikos ston opoio paw mou to protine smile.gif
*~_IvErSoN_~*
Αν ακουμπάς τι μπασκέτα δύσκολα να καρφώσεις, μάλλον θα χρειαστείς και λίγη προπόνηση αν ακουμπάς το στεφάνι είσαι σε καλό δρόμο smiley.gif
GoDZiLLaKoS
QUOTE(*~_IvErSoN_~* @ Apr 20 2010, 19:28 ) *
Αν ακουμπάς τι μπασκέτα δύσκολα να καρφώσεις, μάλλον θα χρειαστείς και λίγη προπόνηση αν ακουμπάς το στεφάνι είσαι σε καλό δρόμο smiley.gif

lathos mou tongue.gif stefani ennow smile.gif smiley.gif blove.gif
*~_IvErSoN_~*
Παιδιά σας παακαλώ μπορεί να απαντήσει κάποιος στο δικό μου ερώτημα;;;;
ComingUpRoses
λοιπον .. δυσκολα εχεις 40 CM αλμα .. σκεψου πως 1,83 + 50 CM πες τα χερια πανω απο το κεφαλι = 2,33. αμα βαλεις 40 CM αλμα που λες εχουμε 2,73 που συμαινει απο το στεφανι απχεις 32 CM.. ενω λες 10 biggrin.gif ... τωρα η λαθος στην αποσταση απο το στεφανι εκανες ή στη μετρηση του αλματος .. λογικα το δευτερο smile.gif
Das Kapital
http://www.menshealth.gr/fitness.exercise.6.7319.html

Προπονηση αλα Νοβιτσκι λεει.
*~_IvErSoN_~*
Λοιπόν χτες καθώς έπαιζα μπάσκετ έκανα άλμα και έφτανα το στεφάνι σχετικά με ευκολία, δεν έκανα κανένα πρόγραμμα απλώς εξάσκηση στην τεχνική. Τώρα λέτε να έχω ελπίδες να καρφώσω;
kostas for ever basket
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ TOPIC ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΟΠΩΣ:ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ 14 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΜΑΙ 1.86m ΚΑΙ 75kg.ΜΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΛΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΦΤΑΝΩ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΙ.ΜΕ ΜΠΑΛΑ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΡΦΩΣΩ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΣΤΕΦΑΝΙ.ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ TO AIR ALERT 3 ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ComingUpRoses
ρε φιλε .. 14χρονων εισαι .. για να ακουμπας ανετα το στεφανι σημαινει πως δεν θες λιγοτερπο απο 10 - 15 ποντους για να καρφωσεις τη μπαλα ..μεσα στο καλοκαιρι θα παρει 6 ποντουσ πες , τα ποδια σου θα δυναμωσουν σε 3-4 μηενς θα καρφωνεις χωρις να κανεις τιποτα. .. δεν χρειαζεται να κανεις καποια ασκησει και να επιβερυνεις τα γονατα . απλα συνεχισε τισ προσπαθειες και παιζει μπασκετ , ωστε οι γαμπες να μην χαλαρωσουν smile.gif
kostas for ever basket
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΟΚ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΜΕΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.
bour-7
QUOTE(lebron15 @ Apr 27 2010, 23:32 ) *
http://www.menshealth.gr/fitness.exercise.6.7319.html

Προπονηση αλα Νοβιτσκι λεει.

Βοηθάει αυτή η προπόνηση αλα Νοβιτσκ στο αλμα? rolleyes.gif ή μπα? για δειτε και πειτε γνωμες!
*~_IvErSoN_~*
Έγω πάντως όταν πόσταρα για πρώτη φορά εδώ μου έλειπαν 4-5 πόντοι για να φτάσω το στεφάνι, ύστερα με λίγη εξάσκηση στην τεχνική του άλματος καταφέρνω και το φτάνω. Περιμένω τώρα τις εξαιτάσεις να αρχίσω το τρέξιμο για να είμαι σε φόρμα και ύστερα το 'air alert'
bour-7
Πρωτη μερα Air alert 3 .Ενταξει δεν ειναι και τοσο ζορικο (στην πρωτη μερα).Μπορω να το κανω συγχρωνος με προπονησεις ? ή θα κουρασει πολυ τα πόδια μου?
bour-7
Σε ποια βδομαδα θα αρχησω να βλεπω αποτελεσματα?
*~_IvErSoN_~*
Πιστεύω 3η με 4η εβδομάδα θα αρχίσεις να βλέπεις αποτελέσματα.
bour-7
Το εκανες το προγραμμα ?Αν ναι .Τι αποτελεσματα ειχες?
bour-7
Επίσης ηθελα να ρωτησω κατι για το προγραμμα .Επειδη ειναι ολες σχεδον οι ασκησεις με τα δυο ποδια,το προγραμμα βοηθαει πιο πολυ για jump με τα δυο ποδια ή με το ενα?μπερδευτικα λιγο! smiley.gif smiley.gif
kotzito
QUOTE(bour-7 @ May 25 2010, 00:13 ) *
Πρωτη μερα Air alert 3 .Ενταξει δεν ειναι και τοσο ζορικο (στην πρωτη μερα).Μπορω να το κανω συγχρωνος με προπονησεις ? ή θα κουρασει πολυ τα πόδια μου?

Θα σου προτεινα αν δεν θες να ρισκαρεις τραυματισμο να μην το κανεις συγχρονως.Απλα αν το κανεις συγχρονως θα νιωθεις βαρια τα ποδια σου.Τωρα παντως που ερχεται καλοκαιρι δεν νομιζω να εχει προβλημα.

QUOTE(bour-7 @ May 27 2010, 15:35 ) *
Επίσης ηθελα να ρωτησω κατι για το προγραμμα .Επειδη ειναι ολες σχεδον οι ασκησεις με τα δυο ποδια,το προγραμμα βοηθαει πιο πολυ για jump με τα δυο ποδια ή με το ενα?μπερδευτικα λιγο! smiley.gif smiley.gif

Και για τα δυο.Οσον αφορα τα αποτελεσματα σε 1-2 βδομαδες μπορει να εχεις παρει 2-3 ποντους τουλαχιστον.Τωρα αν θες να παρεις π.χ. τουλαχιστον 10 ποντους θες το λιγοτερο 5-6 βδομαδες νομιζω.
bour-7
Θα τους παρω ομως αυτους τους 10 ποντους ή @@? smiley.gif blove.gif
*~_IvErSoN_~*
Μάλλον θα τους πάρεις, το πρόγραμμα λέει για 30+ πόντους περίπου. Έγω το πρόγραμμα θα το ξεκινίσω τώρα το καλοκαίρι με το τέλος των εξετάσεων, έχω ένα πρόβλημα βέβαια έδω και ένα 2μηνο με το αρίστερο γόνατο λόγω κούρασης αλλά τώρα τελευταία δε νιώθω τον πόνο και θα ρισκάρω με το πρόγραμμα. Πάντως να ξέρετε με την καθημερινή άσκηση θα δείτε φοβερά αποτελέσματα, όταν έκανα ποστ για πρώτη φορά μου έλειπαν 3-4 πόντοι για το στεφάνι και τώρα κρεμάζομαι σχεδόν μόνο και μόνο επειδή έκανα αλματάκια συνέχεια και παντού ακόμη και στο σχολείο έκανα άλμα για να φτάσω το ταβάνι. Τώρα πρόσφατα που πήγα να πάιξω μπάσκετ μετά από πολύ καιρό δεν πίστευα ότι θα το φτάνω αλλά αντίθετα είχε βετιωθεί smiley.gif
ksipos
ποσο καιρο λετε πρεπει να το ακολουθησω για να παρω 30 εκ αλμα ??? το αλμα μου φτανει τα 2,60-2,70 μετρα οποτε το λιγοτερο για να φτανω στεφανι ειναι περιπου 30 εκ...(για να καρφωνω σιγουρα αλλα 10 εκ μετα + οτι θα πρεπει να καρφωνω και με κουραση δηλαδη + μερικη εκγυμναση )
bour-7
10 εβδομαδες +
*~_IvErSoN_~*
Το πρόγραμμα μπορεί να σου δώσει εώς και 35 εκατοστά άλμα μέσα σε 15 εβδομάδες. Οπότε υπολόγισε ότι φτάνεις ως 2.70 η μπασκέτα είναι στα 3.05 η μπάλα επιπλέον είναι στα 23-24 εκατοστά αν τα προσθέσεις μας δίνουν 3.30(περίπου) συνεπώς χρειάζεσαι ακόμα 60 εκατοστά για να καρφώσεις και 35 εκατοστά να φτάσεις το στεφάνι.
ksipos
ε αμα ξεκινησω τωρα μεχρι τα χριστουγεννα θα εχω φτασει !
bour-7
εμα μορε ΠΡΟΣΕΞΕ 10 εβδομαδες=70 μερες=2,5 μηνες πες οτι σε 3 μερες μπαινει Ιουνιος στα μεσα αυγουστου θα εχεις φτασει εκει!
*~_IvErSoN_~*
Το πρόγραμμα είναι για 15 εβδομάδες οπότε όταν τελειώσει πρέπει αναγκαστικά να σταματήσεις και να το ξεκινίσεις μετά από 1 μήνα για να χαλαρώσουν τα πόδια σου. Κατά τη γνώμη μου αν το βγάλεις 2 φορές έχεις ελπίδες να καρφώσεις.

15 εβδομάδες = 30-35 εκατοστά άρα 30 εβδομάδες = 60-70 εκατοστά (αλλά πάνω απ' όλα πρόσεχε για τραυματισμούς και πάντα καλό ζέσταμα)
ksipos
λεται να εχω προβλημα με εναν τραυματισμο που ειχα στο γονατο πριν 3 χρονια ??? αν θυμαμαι καλα ο γιατρος ειχε πει οτι ηταν τενοντιτιδα(κατι με ενα κοκαλο πισω απο τον χονδρο του γονατου) αλλα ειχε πει να μην αθληθω για 1 χρονο μονο.παρ ολα αυτα πολλες φορες οταν γονατιζω με ποναει αλλα οταν παιζω μπασκετ δεν νιωθω τιποτα... υπαρχει περιπτωση αυτο να επηρεαζει καθολου το αλμα μου ?
*~_IvErSoN_~*
Τι ύψος έχεις; Γιατί το 2.70 κατακόρυφα μου φαίνεται αρκετά λίγο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.