Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Air Alert 3
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
ksipos
ειμαι 1,80 και με τα χερια ψηλα φτανω 2,30
*~_IvErSoN_~*
Λογικά ο τραυματισμός θα φταίει γιατί και εγώ έχω σχεδόν ίδιο ύψος με 'σένα αλλά φτάνω το στεφάνι...
bour-7
Και τι ηλικια εχεις? iverson
*~_IvErSoN_~*
18/5/1994 γεννημένος, μόλις έκλεισα τα 16 και μπήκα στα 17 biggrin.gif
bour-7
Και το ακουμπας?χαλαρα ?εκανες κανα προγραμμα για αλμα?
*~_IvErSoN_~*
Δεν το λες και τελείως χαλαρά, χρειάζομαι λίγη φόρα από τις βολές για να το φτάσω. Πρόγραμμα δεν έκανα το μόνο που έκανα ήταν να κάνω άλματα συνέχεια και βελτιώθηκε δια μαγείας μπορώ να πω. Όπου έβρισκα χώρο έπαιρνα φόρα έτρεχα και πηδούσα, όταν βγαίναμε για διάλειμμα σχολείο έτρεχα στο διάδρομο και έκανα άλμα.
ksipos
αυτο ειναι το καλυτερο παντως .... ετσι εχω παρατηρησει και εγω απο εναν φιλο μου που παιζει ανα 2-3 μερες μπασκετ... το αλμα του αυξανεται πολυ πιο γρηγορα απο το δικο μου(ενω εγω φτανω στο τελος της κοκκινης γραμμης του ταμπλο αυτος φτανει (αμα του βγει καλο το αλμα) τα στηριγματα του ταμπλο) και ας ειναι ενα μηνα μικροτερος!
bour-7
πως γινεται αυτο μηπως ξεκουραζοντε τα ποδια του πιο πολυ και αποδιδει πιο πολυ? smiley.gif smiley.gif
ksipos
αυτο γινεται επειδη κανει συνεχεια ντραιβς και τετοια ... εγω κανω προπονησεις σπανια (κυριως λογω διαβασματων παιζω καμια φορα τον μηνα και αν) οποτε η καλυτερευση που παρουσιαζω ειναι μικρη
*~_IvErSoN_~*
Αυτό συμβαίνει επειδή είναι σε γρήγορση και δε χάνει το ρυθμό του. Το ίδιο με εμένα που έκανα άλματα συνέχεια. Είναι σαν το τρέξιμο όσο πιο πολύ τρέχεις τόσο μεγαλύτερη αντοχή κάνεις, αν σταματήσεις όμως την χάνεις.
kevin garnet
sorry παιδιά επειδή δεν κατάλαβα εγώ επιλέγω αν θα κάνω το πρόγραμμα δευτέρα, τετάρτη και παρασκευή ή τρίτη, τετάρτη και πέμπτη σημασία έχει απλά να γίνεται η άσκηση τρεις μέρες την εβδομάδα;
*~_IvErSoN_~*
Όχι το πρόγραμμα θα το κάνεις όπως ακριβώς λένε οι μέρες, μάλλον θα είναι υπολογισμένα για την καλύτερη δυνατή βελτίωση και ξεκούραση μαζί.
kevin garnet
ok φίλε ευχαριστώ smile.gif
Hakeem_The_Dream
Παιδια να προσεχετε με τετοια προγραμματα γιατι καταπονουν πολυ τα γονατα κυριως και μπορει να παθετε ζημια. αν νιωσετε κατα τη διαρκεια του καποιο πονο που συνεχιζει τοτε καλο θα ειναι να προσεχετε και να το σταματησετε το προγραμμα για το καλο σας.
αν δεν μπορειτε μην το ολοκληρωνετε. τα γονατα αν καταπονεθουν και παθουν εστω και μια μικρη ζημια τοτε ισως σας στοιχησουν καριερα γιατι ειναι δυσκολο να γλιτωσεις απο δαυτα.
*~_IvErSoN_~*
Καλησπέρα στο απίθανό μου forum, μπορώ να σας πω πως είμαι στη δεύτερη μέρα του προγράμματος και συνεχίζω ακάθεκτος αν και η τελευταία άσκηση μου άφησε παράλυτους τους τετρακέφαλους tongue.gif
Θα έχετε νέα σχετικά με τη βελτίωσή μου σύντομα. Τα λέμε!
airness
Γεια σας παιδια!!!το προγραμμα μπορεσα να το φτασω μεχρι την 10η εβδομαδα αλλα εκανα στιβο κ μπασκετ +γυμναστηριο κ ειχα ψοφισει! μπορω να πω πως δεν ειχα σημαντικη αυξηση αλματος απο αυτο το προγραμμα οσο απο τον στιβο κ απο το γυμναστηριο...δεν ξερω ισως βοηθησε κ το προγραμμα αλλα οχι τιποτα τρελο...

Ωστοσο τωρα προσπαθω να καρφωνω σε καθε drive με ανοιχτη μπασκετα γενικος στα match κ σε pickgames(3vs3..)...ολοι τρελενοντε οταν καρφωνω αλλα εγω 100% τρελενομαι κ πορωνομαι περισσοτερο laugh.gif

... και να θυμαστε οτι οι γρηγοροτερη παικτες ειναι οι καλυτεροι "jumpers" blove.gif

(Υ.Σ:ειμαι...1.84εκατοστα, 72κιλα)
Tapanic
QUOTE(airness @ Jul 27 2010, 03:28 ) *
Γεια σας παιδια!!!το προγραμμα μπορεσα να το φτασω μεχρι την 10η εβδομαδα αλλα εκανα στιβο κ μπασκετ +γυμναστηριο κ ειχα ψοφισει! μπορω να πω πως δεν ειχα σημαντικη αυξηση αλματος απο αυτο το προγραμμα οσο απο τον στιβο κ απο το γυμναστηριο...δεν ξερω ισως βοηθησε κ το προγραμμα αλλα οχι τιποτα τρελο...

Ωστοσο τωρα προσπαθω να καρφωνω σε καθε drive με ανοιχτη μπασκετα γενικος στα match κ σε pickgames(3vs3..)...ολοι τρελενοντε οταν καρφωνω αλλα εγω 100% τρελενομαι κ πορωνομαι περισσοτερο laugh.gif

... και να θυμαστε οτι οι γρηγοροτερη παικτες ειναι οι καλυτεροι "jumpers" blove.gif

(Υ.Σ:ειμαι...1.84εκατοστα, 72κιλα)


Ειχες πολυ σκληρο προγραμμα,ωστοσο ο στιβος για αυξηση αλματος βοηθαει παρα πολυ κυριως αθληματα οπως το μηκος και το υψος γι αυτο και πολυ καλοι dunkers οπως ο Justin D. χρησιμοποιουν το στιβο στο ενδιαμεσο προγραμμα τους!Εγω αυτην την περιοδο κανω μονο calf raises οταν ξυπναω και τπτ παραπανω!Α και το βασικοτερο καλη διατροφη!
*~_IvErSoN_~*
Εγώ ακολούθησα το πρόγραμμα 2 εβδομάδες μόνο διότι τα squat hops με είχαν πεθάνει, μπορώ να πω πως η εκρηκτικότητα στο άλμα μου αυξήθηκε. Τώρα με την αρχή της σχολικής περιόδου σκοπεύω να ασχοληθώ με την ταχύτητα και την ευκινησία μιας και το έφερε το θέμα.
nifgeorge
Geia sas paidia xairhka pou sas vrhka!
x8es grafthka sto site gt mou arese to air alert 3!
h8ela na rwthsw kati!
eimai 15 xronwn,1,92 kai 72 kila
paizw mpasket 8 xronia.to alma mou den pisteuw oti einai apo ta kala almata.o karpos mou pernaei xalara to stefani kai mporw na kremastw se mpasketa 3,05 me epitopio xalara.
an akolou8hsw to programma auto 8a dw kamia veltiwsh i oxi? bball.gif
please apanthste!!!!! 77.gif
Alekkos
Δεν νομίζω ότι το AA3 είναι το ιδανικό πρόγραμμα για αρχάριους, διότι έχει απλά υπερβολικές επαναλήψεις που προκαλούν πιο πολύ ζημιά παρά βελτίωση. Για να κάνει κάποιος αυτό το πρόγραμμα πρέπει να έχει ήδη καλά εξελιγμένους μυς. Κάντε απλά κανονικές και κλασικές ασκήσεις με βάρη και μην τα φοβάστε, κανένας δεν είπε ότι είναι εύκολο να αυξάνεις το άλμα σου.
nifgeorge
den eimai arxarios kanw hdh gumnastikh apo to perasmeno septemvrio(an to les gia mena)
egw 8elw na 3erw aplws an to programma 8a me voh8hsei.
kai epishs ti wra ths hmeras na kanw to programma?(prwi,meshmeri,apogeuma i vradu?) bball.gif
Johnaros
Καθίσματα, προβολές, step-ups και τέτοια κάνεις;
nifgeorge
nai
aplws egw psaxnw na vrw kati kalo gia na au3hsw to alma mou gt me tis alles askhseis den vlepw douleia!
ti les 8a voh8hsei to programa?
Johnaros
Αν μπορείς να κάνει καθίσματα με αρκετά πάνω από τα κιλά σου, τότε μπορείς να το κάνεις λογικά.
Δεν ξέρω κατά πόσον γίνεται δουλειά με το πρόγραμμα, διάβασε το τόπικ και μάλλον θα σε καλύψει.
Αυτό που συμπεραίνω είναι ότι δε γίνεται σωστή δουλειά.

Ένα πρόγραμμα που ακολούθησα και είδα διαφορά σε άλμα και έκρηξη είναι αυτό:

Westside for Skinny Bastards Pt3

Αν θέλεις δως του χρόνο για 4 βδομάδες.
Είναι ολοκληρωμένο πρόγραμμα και πολύ αναλυτική η παρουσίαση. Δεν είναι μόνο για άλμα, απεναντίας.
Έχει και μέρα που έχεις άλματα για άσκηση, κάτι που έχει πλάκα, γιατί βλέπεις τη βελτίωση από βδομάδα σε βδομάδα.
nifgeorge
se euxaristw polu gia thn protash alla psaxnw ena programma xwris varh,gia to spiti oxi gia gumnasthrio.
exeis kati allo kata nou??? biggrin.gif
Tapanic
Υπαρχουν αμετρητες ασκησεις που μπορεις να κανεις χωρις βαρη...βρηκα αυτο το συγκεκριμενο site[δηλαδη οχι εγω ρωτησα ενα φιλο απο το facebook] rolleyes.gif rolleyes.gif http://www.verticaljumping.com/jumping_exercises.html ριξτε μια ματια...δεν βλαπτει! smiley.gif
nifgeorge
QUOTE(Leuterhs @ Aug 7 2010, 17:21 ) *
Υπαρχουν αμετρητες ασκησεις που μπορεις να κανεις χωρις βαρη...βρηκα αυτο το συγκεκριμενο site[δηλαδη οχι εγω ρωτησα ενα φιλο απο το facebook] rolleyes.gif rolleyes.gif http://www.verticaljumping.com/jumping_exercises.html ριξτε μια ματια...δεν βλαπτει! smiley.gif

se euxaristw polu gia tis askhseis an kai den vlepw pou8ena to programma mono askhseis smiley.gif
Tapanic
QUOTE(nifgeorge @ Aug 7 2010, 23:02 ) *
se euxaristw polu gia tis askhseis an kai den vlepw pou8ena to programma mono askhseis smiley.gif


Αυτο ακριβως δεν υπαρχει προγραμμα...το κανεις μονος σου περνωντας ορισμενες απο αυτες τις ασκησεις που βλεπεις! smiley.gif Αλλα ΟΚ δεν ειναι για αλλους τα ιδιο...πρεπει να εισαι αρκετα καλα προετοιμασμενος...το μονο που θα σου πω ειναι να μην τις κανεις στο σπιτι... 69.gif
nifgeorge
QUOTE(Leuterhs @ Aug 8 2010, 02:59 ) *
Αυτο ακριβως δεν υπαρχει προγραμμα...το κανεις μονος σου περνωντας ορισμενες απο αυτες τις ασκησεις που βλεπεις! smiley.gif Αλλα ΟΚ δεν ειναι για αλλους τα ιδιο...πρεπει να εισαι αρκετα καλα προετοιμασμενος...το μονο που θα σου πω ειναι να μην τις κανεις στο σπιτι... 69.gif

ma egw h8ela na vrw ena programma gia to spiti smiley.gif
Tapanic
Προγραμμα για το σπιτι δεν πιστευω να υπαρχει...τουλαχιστον για αυξηση αλματος εκτος και αν δυναμωσεις του μυς σου κανοντας εκαντονταδες ασκησεις που υπαρχουν.Δες αυτο το channel στο youtube http://www.youtube.com/user/BrandonCarterTV πιστευω θα σε βοηθησει σε πολλα σημεια...!
basketoulis
Γεια σας παιδια ειμαι νεος στην παρεα και μπραβο και για το φορουμ σας ειναι πολυ ωραιο....καταρχας μου αρεσει το προγραμμα και θα ηθελα να το ξεκινησω αλλα εχω μια απορια με ποιο τροπο θα μετραω το αλμα μου??? help.gif
DjNanos
Γειά σας, είμαι καινούριος εδώ, συγνώμη αν κάνω κάποιο λάθος..
Επειδή διάβασα πολλά απο τα θέματα του forum και επειδή το θέμα με "καίει" θα ήθελα να ρωτήσω δυό-τρία πραγματάκια.
-> Είμαι 1,91 εκ.(χωρίς παπούτσια), 77 κιλά, 17 ετών και με τα χέρια στην ανάταση 2,53 εκ. περίπου, (χωρίς να είμαι στις μύτες των ποδιών μου), ακουμπάω με τον καρπό του χεριού μου το στεφάνι (και πιο επάνω καμιά φορά) στο γήπεδο το οποίο είναι 3,10 εκ. αλλά δεν μπορώ να καρφώσω.
Συνήθως τρώω "τάπα" απο το στεφάνι ή μου φεύγει η μπάλα στο αποκορύφωμα αν και κρατάω αρκετά καλά την μπάλα, το γήπεδο είναι στρωμένο με πλαστικό (δεν ξέρω αν το ξύλινο παρκέ αλλάζει το άλμα γιατι δεν έχω πάει ποτέ σε ξύλινο παρκέ)
Τελειώνοντας θέλω να ρωτήσω αν κάνω κάτι λάθος ή απο τα στοιχεία που έδωσα δεν γίνεται να καρφώσω... :/
Tapanic
QUOTE(DjNanos @ Sep 7 2010, 19:49 ) *
Γειά σας, είμαι καινούριος εδώ, συγνώμη αν κάνω κάποιο λάθος..
Επειδή διάβασα πολλά απο τα θέματα του forum και επειδή το θέμα με "καίει" θα ήθελα να ρωτήσω δυό-τρία πραγματάκια.
-> Είμαι 1,91 εκ.(χωρίς παπούτσια), 77 κιλά, 17 ετών και με τα χέρια στην ανάταση 2,53 εκ. περίπου, (χωρίς να είμαι στις μύτες των ποδιών μου), ακουμπάω με τον καρπό του χεριού μου το στεφάνι (και πιο επάνω καμιά φορά) στο γήπεδο το οποίο είναι 3,10 εκ. αλλά δεν μπορώ να καρφώσω.
Συνήθως τρώω "τάπα" απο το στεφάνι ή μου φεύγει η μπάλα στο αποκορύφωμα αν και κρατάω αρκετά καλά την μπάλα, το γήπεδο είναι στρωμένο με πλαστικό (δεν ξέρω αν το ξύλινο παρκέ αλλάζει το άλμα γιατι δεν έχω πάει ποτέ σε ξύλινο παρκέ)
Τελειώνοντας θέλω να ρωτήσω αν κάνω κάτι λάθος ή απο τα στοιχεία που έδωσα δεν γίνεται να καρφώσω... :/


Τα προσοντα που εχεις ειναι καταπληκτικα και φυσικα το ξυλινο παρκε αλλαζει ριζικα το ολο πραγμα[σχετικα με την αλτικοτητα που διαθετεις].Εγω λεω να πας σε ενα σταδιο να ξεκινησεις αρχικα sprint των 60μ,μετα των 100μ και στη συνεχεια ακολουθησε το ΑΑ ΙΙΙ...
P.S:Δες λιγο την παλαμη σου εαν κραταει καλα ολοκληρη την μπαλα γι αυτο τρως ταπα απο την μπασκετα! smiley.gif
DjNanos
QUOTE(Leuterhs @ Sep 9 2010, 14:20 ) *
Τα προσοντα που εχεις ειναι καταπληκτικα και φυσικα το ξυλινο παρκε αλλαζει ριζικα το ολο πραγμα[σχετικα με την αλτικοτητα που διαθετεις].Εγω λεω να πας σε ενα σταδιο να ξεκινησεις αρχικα sprint των 60μ,μετα των 100μ και στη συνεχεια ακολουθησε το ΑΑ ΙΙΙ...
P.S:Δες λιγο την παλαμη σου εαν κραταει καλα ολοκληρη την μπαλα γι αυτο τρως ταπα απο την μπασκετα! smiley.gif


Κοίτα, όταν πάω για το κάρφωμα η παλάμη μου περνάει σχεδόν όλη απο το στεφάνι αλλά δεν ξέρω γιατί αλλά η μπάλα πάει ΠΑΝΤΑ στο πίσω σίδερο του στεφανιού....(εαν δεν φάω "τάπα")
ComingUpRoses
QUOTE(DjNanos @ Sep 10 2010, 11:27 ) *
Κοίτα, όταν πάω για το κάρφωμα η παλάμη μου περνάει σχεδόν όλη απο το στεφάνι αλλά δεν ξέρω γιατί αλλά η μπάλα πάει ΠΑΝΤΑ στο πίσω σίδερο του στεφανιού....(εαν δεν φάω "τάπα")



αυτό συμβαίνει διότι η μπάλα γλιστράει απο την παλάμη σου , και δεν προλαβαίνεις να την αφήσεις . Έχεις δοκιμάσει να καρφώσεις με τα 2 χέρια ή τρως τάπα απο το στεφάνι ? γιατί ξερω πολλα παιδια που καρφωνουν με τα 2 και δν μπορουν με το ενα λογω το οτι τους γλυστραει η μπαλα
DjNanos
QUOTE(R0cketMan @ Sep 10 2010, 15:17 ) *
αυτό συμβαίνει διότι η μπάλα γλιστράει απο την παλάμη σου , και δεν προλαβαίνεις να την αφήσεις . Έχεις δοκιμάσει να καρφώσεις με τα 2 χέρια ή τρως τάπα απο το στεφάνι ? γιατί ξερω πολλα παιδια που καρφωνουν με τα 2 και δν μπορουν με το ενα λογω το οτι τους γλυστραει η μπαλα



Με τα δύο ακουμπάω το στεφάνι μέχρι τη μέση της παλάμης...δεν μπορώ να πώ οτι έχω δοκιμάσει αλλά μου φένεται αδύνατο. wink.gif


Έτσι πιάνω την μπάλα

*~_IvErSoN_~*
Μια διευκρίνηση επειδή εγώ βολεύομαι να καρφώνω με τα 2 χέρια διότι έχω ανάποδο βήμα και χέρι που σημαίνει πως είμαι δεξής στο πόδι και αριστερός στο χέρι, μήπως συμβαίνει το ίδιο και σε έσενα απλώς το αντίθετο(δεξής στο χέρι αριστερός στο πόδι);;; *Επίσης ο βηματισμός παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και όχι η δύναμη στα πόδια!
DjNanos
QUOTE(*~_IvErSoN_~* @ Sep 15 2010, 01:58 ) *
Μια διευκρίνηση επειδή εγώ βολεύομαι να καρφώνω με τα 2 χέρια διότι έχω ανάποδο βήμα και χέρι που σημαίνει πως είμαι δεξής στο πόδι και αριστερός στο χέρι, μήπως συμβαίνει το ίδιο και σε έσενα απλώς το αντίθετο(δεξής στο χέρι αριστερός στο πόδι);;; *Επίσης ο βηματισμός παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και όχι η δύναμη στα πόδια!


Κοίτα, πόδια και χέρια είμαι δεξής τώρα για τον βηματισμό δεν είμαι σίγουρος, δεν το έχω προσέξει μου πάει αυθόρμητα.
Θα το κοιτάξω και θα σου πώ.
*~_IvErSoN_~*
Εντάξει στο πάτημα είσαι σωστός λογικά ο βηματισμός σου φταίει. Εγώ με ύψος 1.81 ταπώνομαι από τη στεφάνη...
DjNanos
QUOTE(*~_IvErSoN_~* @ Sep 15 2010, 16:20 ) *
Εντάξει στο πάτημα είσαι σωστός λογικά ο βηματισμός σου φταίει. Εγώ με ύψος 1.81 ταπώνομαι από τη στεφάνη...


Εμένα ίσα ίσα που ακουμπάει η μπάλα και μου φεύγει, αλλά εγώ παίζω σε πλαστικό σύν οτι το στεφάνι είναι στο 3,10μ.
*~_IvErSoN_~*
Και έγω σε 3.10 είμαι σε τσιμεντένιο έδαφος χωρίς μπασκετικά αλλά από ό,τι κατάλαβα το άλμα σου θα φταίει. Εγώ ακολούθησα το Air Alert για 2 βδομάδες μικρή η διαφορά στο άλμα μου καταπόνησα πάρα πολύ τα πόδια μου γι αυτό και το σταμάτησα οπότε θα σε συμβούλευα αν δεν είσαι πολύ καλά γυμνασμένος να μην το ακολουθήσεις κατά γράμμα μπορείς όμως να μειώσεις τα σετ ή τις επαναλήψεις στα μισά. Επίσης από ό,τι διάβασα έχεις φοβερά προσόντα για αυτό καλό θα ήταν να τα αξιοποιήσεις, συνέχισε να προσπαθείς! wink.gif
DjNanos
QUOTE(*~_IvErSoN_~* @ Sep 17 2010, 01:19 ) *
Και έγω σε 3.10 είμαι σε τσιμεντένιο έδαφος χωρίς μπασκετικά αλλά από ό,τι κατάλαβα το άλμα σου θα φταίει. Εγώ ακολούθησα το Air Alert για 2 βδομάδες μικρή η διαφορά στο άλμα μου καταπόνησα πάρα πολύ τα πόδια μου γι αυτό και το σταμάτησα οπότε θα σε συμβούλευα αν δεν είσαι πολύ καλά γυμνασμένος να μην το ακολουθήσεις κατά γράμμα μπορείς όμως να μειώσεις τα σετ ή τις επαναλήψεις στα μισά. Επίσης από ό,τι διάβασα έχεις φοβερά προσόντα για αυτό καλό θα ήταν να τα αξιοποιήσεις, συνέχισε να προσπαθείς! wink.gif



Μπορείς να μου πείς που τα είδες τα φοβερά προσόντα; tongue.gif
Είμαι 1.91 και 77 κιλά και παίζω 5άρι...εκτός αυτού είμαι 17 το οποίο σημαίνει οτι το πολύ να πάρω 2-3 πόντους ακόμα και ΑΝ,
αν και ένας καθηγητής παν/μίου στην ιατρική μου είπε οτι μπορώ να ελένξω το αν θα πάρω και άλλο ύψος απο τις γενικές εξετάσεις αίματος απο μία ουσία ονομαζόμενη αλκαλική φωσφατάση. Τέλος πάντων αυτός μου είπε πως αν είναι πιο πάνω απο το όριο παίρνεις ύψος, το όριο ειναι 129 και εγώ έχω 168...δεν ξέρω αν ισχυεί βέβαια..
*~_IvErSoN_~*
Όταν εννοώ προσόντα σου λέω και για τα χέρια στην ανάταση. Έχουμε 10εκ. διαφορά στο ύψος αλλά με τα χέρια στην ανάταση έχουμε 20 που είναι ένα πλεονέκτημα. Επί την ευκαιρία μπορέις να κρεμαστείς στη μπασκέτα;
DjNanos
QUOTE(*~_IvErSoN_~* @ Sep 17 2010, 13:14 ) *
Όταν εννοώ προσόντα σου λέω και για τα χέρια στην ανάταση. Έχουμε 10εκ. διαφορά στο ύψος αλλά με τα χέρια στην ανάταση έχουμε 20 που είναι ένα πλεονέκτημα. Επί την ευκαιρία μπορέις να κρεμαστείς στη μπασκέτα;


Ναί και πολύ εύκολα με τα δύο και με το ένα.
jonhy
ειμαι 1,78 χωρις παππουτσια το στεφανι δεν το φτανω(14 χρ.)
με συμβουλευεται να ξεκινησω το προγραμμα η οχι;
jonhy
οταν αναφερει στο προγραμμα(Calf Raises) 2 σετ των 30 εννοει 2 σετ στο καθε ποδι η 1 σετ στο ενα και ενα σετ στο αλλο;;;;;;
jonhy
τι θα γινει;κανενας δεν μπορει να βοηθησει; 77.gif
Alekkos
2 σετ το καθε ποδι.
trl
απο αυριο ξεκιναω το προγγραμα, ειμαι 1,90 79 κιλα και πιανω με δυσκολια το στεφανι σε κανονικη μπασκετα. σε 15 εβδομαδεσ θα σασ πω το αποτελεσμα μου, ο προπονητησ μου μου ειπε οτι το προγραμα ειναι πολυ καλα οργανωμενο και οτι μπορει να παρω μεχρι και 70 εκατοστα αλμα αμα το κανω σωστα και σε εντονο ρυθμο
jonhy
QUOTE (Alekkos @ Dec 29 2010, 14:39 ) *
2 σετ το καθε ποδι.

ευχαριστω ρε φιλε

QUOTE (trl @ Dec 29 2010, 22:04 ) *
απο αυριο ξεκιναω το προγγραμα, ειμαι 1,90 79 κιλα και πιανω με δυσκολια το στεφανι σε κανονικη μπασκετα. σε 15 εβδομαδεσ θα σασ πω το αποτελεσμα μου, ο προπονητησ μου μου ειπε οτι το προγραμα ειναι πολυ καλα οργανωμενο και οτι μπορει να παρω μεχρι και 70 εκατοστα αλμα αμα το κανω σωστα και σε εντονο ρυθμο

καλη αρχη bball.gif bball.gif bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.