Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Air Alert 3
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
almirosbc
οκ αμα σταματησεις της σκληρες προπονησεις στην ομαδα μπορεις να το κανεις αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ
мя лiTнoидS
και εγω θα το αρχισω αλλα πιο μετα .. σε 2-3 βδομαδες .. γιατι εχουμε ακομα αγωνες πρωταθληματος και δεν θελω να τα κουρασω .. xD! ή μπορει και το καλοκαιρι!
almirosbc
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΑΛΜΑ.
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΟΙΤΑΓΑ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΠΟΥ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΑ ΑΚΡΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ
DIZZY FINGERS ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΣΩΣΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ
razor113
SAKATEPSA TON ASTRAGALO MOY KAI STAMATISE DEN ITHELA NA PIESW TO PODI MOY ALLO
Kobe4EVER
Γεια σε ολους παιδια!!!Ειμαι νεος στο site!!!

Ειμαι 13 και ειμαι ταπα στο υψος και εχο λιγα παραπανω κιλα.Σχεδον τωρα ξεκινησα να παιζω μπασκετ με τους φιλους και κανω και διαιτα για τα παραπανω κιλα.Αποφασισα να κανω το Air Alert 3 και εχω μερικες αποριες.

1) Αν μπορω να το κανω στην ηλικια μου.
2) Επειδη δεν εχω καταλαβει εκεινο το πινακακι με το προγραμμα ανα βδομαδες κ.λ.π , αν μπορει καποιος να μου το εξηγεισει σε pm ειτε σε αλλο ποστ.


Απαντηστε plzzzzzz.Ευχαριστω εκ των προτερων!!!
The Warlus
QUOTE(Kobe4EVER @ Jun 22 2009, 17:06 ) *
Γεια σε ολους παιδια!!!Ειμαι νεος στο site!!!

Ειμαι 13 και ειμαι ταπα στο υψος και εχο λιγα παραπανω κιλα.Σχεδον τωρα ξεκινησα να παιζω μπασκετ με τους φιλους και κανω και διαιτα για τα παραπανω κιλα.Αποφασισα να κανω το Air Alert 3 και εχω μερικες αποριες.

1) Αν μπορω να το κανω στην ηλικια μου.
2) Επειδη δεν εχω καταλαβει εκεινο το πινακακι με το προγραμμα ανα βδομαδες κ.λ.π , αν μπορει καποιος να μου το εξηγεισει σε pm ειτε σε αλλο ποστ.


Απαντηστε plzzzzzz.Ευχαριστω εκ των προτερων!!!


Φιλαράκι,προσωπική γνώμη είναι να μην το κάνεις.Είσαι μικρός ακόμα,είσαι πάνω στην ανάπτυξη του σώματός σου.Μην το πιέζεις.Όσο για τα κιλά άμα συνεχίσεις τον σωστό αθλητισμό θα φύγουν.Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να δουλέψεις με μπάλα ατομικά μέσα στο καλοκαίρι...Και ΠΟΛΛΑ σουτ!
OnLy_PAS-AthEnS
Fιλε μου οταν λες ταπα ποσο περιπου ενοεις..Επισησς ποσα κιλα εισα αν επιτρεπεται.
.....αλλα δν σ προτεινω το προγραμμα
COOLMAN
Παιδια,επειδη και εγω ειμαι 13χρονών αρα απο οτι καταλαβα δεν συνισταται να το κανω:

1)Μηπως μπορει να μου πει καποιος για ποιες εληκιες ειναι ενταξει?

2)Ακομα μηπως μπορειται να μου πειτε κανεναν αλλο τροπο για να βελτιωσω το αλμα μου?

3)Α και, υπαρχει περιπτωση να μπορω να καρφασω με το υψος που εχω?(γυρω στα 1.70, 1.75 με αθλητικα)

Ευχαριστω προκαταβολικα (το <<πολυ>> θα σας το πω μετα) smiley.gif
COOLMAN
Κανενας?
-Bl4de-
QUOTE(COOLMAN @ Jul 9 2009, 23:38 ) *
Παιδια,επειδη και εγω ειμαι 13χρονών αρα απο οτι καταλαβα δεν συνισταται να το κανω:

1)Μηπως μπορει να μου πει καποιος για ποιες εληκιες ειναι ενταξει?

2)Ακομα μηπως μπορειται να μου πειτε κανεναν αλλο τροπο για να βελτιωσω το αλμα μου?

3)Α και, υπαρχει περιπτωση να μπορω να καρφασω με το υψος που εχω?(γυρω στα 1.70, 1.75 με αθλητικα)

Ευχαριστω προκαταβολικα (το <<πολυ>> θα σας το πω μετα) smiley.gif


Κοιτα φιλε μου,στιν ιλικια που εισαι δν πρεπει να κανεις το προγραμμα γιατι ηδη το μπασκετ που παιζεις ειναι αρκετα ''πλυομετρικο''.H ιλικια σου ομως ειναι οτι καλυτερο για να ξεκινησεις ενδυναμωση γιατι εισαι σε περιοδο αναπτυξης και οι μυες σου αναπτυσονται και αυτοι υπερβολικα ευκολα!!!οποτε 8α σου προτεινα το εξης ετσι ωστε να εχεις την καταλληλη βαση δυναμης για προπονηση με βαρη η οποια κανει 8αυματα στην αλτικοτητα!!! : {μονο με το βαρος του σωματος σου,μιν κανεις καμια βλακεια και προσθεσεις βαρος} 1)bodyweight squats 2)alternating lunges 3)scissor hip extensions 4)http://www.youtube.com/watch?v=oLsXmrIMNP4&feature=related
(αυτη την ασκηση μονο που 8α εισαι ορ8ιος και 8α ακουμπας την πλατη σου στον τοιχο με τα ποδια ισια και ανοιχτα οσο οι ωμοι) 5)calf raises(απο το αιρ αλερτ)
Ωστοσο σημαντικο ρολο παιζει και το πανω μερος του σωματος οποτε κανε καμψεις ,μονοζυγο και κοιλιακους
ενα καλο προγραμμα 8α ηταν δευτερα,παρασκευη τις ασκησεις για τα ποδια και τριτη, πεμπτη καμψεις ,μονοζυγο και κοιλιακους.Αναλογα ποτε εχεις προπονηση με την ομαδα(ΠΡΕΠΕΙ να 3εκουραζεσαι γιατι αν οχι 8α δεις τα αντι8ετα αποτελεσματα και μπορει να καψεις τους μυς σου)
οποτε κανε 5 σετ των 10 squats, 5 set tων 10 lunges(to ka8e podi dhladi 20 synolo),3 set twn 20 scizzor hip extensions,4) 5 set twn 10,kai 3 set twn 15 calf raises
ka8e ενα μηνα να ανεβαζεις ενα σετ και πεντε επαναληψεις σε ολες τι ασκησεις και παντα για ζεσταμα να κανεις 5 λεπτα σκοινακι και οταν τελιωνεις τις ασκησεις να κανεις ΠΑΝΤΑ διατασεις(μονο οταν τελιωνεις οχι και στιν αρχη)
το ιδανικο για το πανω σωμα 8α ειναι να μπορεις να κανεις 3 σετ των 30 κοιλιακων,5 σετ των 15 καμψεων και 5 σετ των 15 ελ3εων(ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ στους κοιλιακους)αν δεν μπορεις δουλεψε το σιγα-σιγα(πχ:κανε για αρχη 5 σετ των 2 καμψεων και σταδιακα πηγαινε 5 σετ των 5,5 σετ των 10 κτλ...)

εδω ειναι οι εξηγησεις των ασκησεων;
1)http://www.youtube.com/watch?v=oftRI2xUcvk(τα γονατα να ειναι παντα πισω απο τα δαχτυλα των ποδιων εδω αλλα και στα lunges και τα ποδια να σχηματiζουν ορθη γωνια να ειναι δηλαδη παραλληλα με το εδαφος)
2)http://www.youtube.com/watch?v=dJ95qwNaD78
3)http://www.youtube.com/watch?v=Ed-0_mQtLOA

ελπιζω να σε βοηθησα φιλε μου.Αν κανεις οτι σου ειπα σε ενα τριμηνο 8α εχεις τουλαχιστον 15 ποντους παραπανω αλμα και αν συνεχισεις ποιος 3ερει ποσο!!!
COOLMAN
QUOTE
Αναλογα ποτε εχεις προπονηση με την ομαδα(ΠΡΕΠΕΙ να 3εκουραζεσαι γιατι αν οχι 8α δεις τα αντι8ετα αποτελεσματα και μπορει να καψεις τους μυς σου)


Δεν ειμαι σε ομαδα αλλα θα παω μαλον οταν ξεκινησει η σχολικη περιοδος αλλα δεν κανουν ετσι και αλλιως τπτ το καλοκαιρι.
Παντως ευχαριστω πολυ γτ εκανα απο μονος μου καθε μερα γυμναστικη και ειχα πεθανει αλλα μου φαινεται οτι αξιζε τον κοπο,μονο με την αντοχη μου εχω ενα μικρο προβλημα(πολυ μικρο).Αλλα και αυτο εχει αρχισει να <<εξαφανιζεται>>!!!

Ευχαριστω και παλι!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

wav.gif
TG-27-
Παιδια βρήκα το βιντεο του Air Alert (δυστυχως υποτιτλους δεν βρηκα) για καλυτερη κατανόηση των ασκήσεων και όχι μονο...
Λεει μεσα αρκετα πραγματα...
Σας παραθετω τα links:

http://rapidshare.com/files/256093773/Air_....part1.rar.html

http://rapidshare.com/files/256114001/Air_....part2.rar.html

http://rapidshare.com/files/256118630/Air_....part3.rar.html
carmelo#15
strike.gif re paidia na sas rotiso apo poia hlikia kai meta prepei na arxisoume to air alert
sport-smiley-017.gif denv1-sm.gif


mixalis
QUOTE(carmelo#15 @ Jul 24 2009, 20:44 ) *
strike.gif re paidia na sas rotiso apo poia hlikia kai meta prepei na arxisoume to air alert
sport-smiley-017.gif denv1-sm.gif

File i gnwmi mou ine 15 kai panw tongue.gif smiley.gif Kai sto pedi pou edwse ta 3 link gia to air alert thelw na pw ENA TERASTION THANKSSSSSSSSSSSSSS GIATI APLA TA SPAI smile.gif))) smiley.gif blove.gif (Sorry gia to greekenglish alla to pc mou den milai ellinika tongue.gif )
carmelo#15
ok thanksssssss very very much smiley.gif
COOLMAN
QUOTE(TG-27- @ Jul 15 2009, 17:54 ) *
Παιδια βρήκα το βιντεο του Air Alert (δυστυχως υποτιτλους δεν βρηκα) για καλυτερη κατανόηση των ασκήσεων και όχι μονο...
Λεει μεσα αρκετα πραγματα...
Σας παραθετω τα links:

http://rapidshare.com/files/256093773/Air_....part1.rar.html

http://rapidshare.com/files/256114001/Air_....part2.rar.html

http://rapidshare.com/files/256118630/Air_....part3.rar.html



TG-27,αν μπορεις ανεβασε παλι τα βιντεο γιατι εχουν τα εχουν κατεβασει δεκα φορες και δεν μπορω να τα κατεβασω.Οποιος αλλος τα κατεβασε αν μπορει να τα βαλει ο ιδιος.Ευχαριστω.
pap-x
Μπορείτε να το βρείτε εδώ..Air Alert 3
Δεν ξέρω γιατί αλλά το πρόγραμμα που δείχνει στο βίντεο διαφέρει από αυτό στην πρώτη σελίδα..Οι ασκήσεις όμως είναι ίδιες..
mg13
Παιδιά είμαι 1,75 14 χρονών και φτάνω τα 2,70.Αν αρχίσω το πρόγραμμα θα μπορώ να καρφώνω σε κανονική μπασκέτα?
COOLMAN
QUOTE(pap-x @ Aug 5 2009, 14:22 ) *
Μπορείτε να το βρείτε εδώ..Air Alert 3
Δεν ξέρω γιατί αλλά το πρόγραμμα που δείχνει στο βίντεο διαφέρει από αυτό στην πρώτη σελίδα..Οι ασκήσεις όμως είναι ίδιες..



Ευχαριστω πολυ man.Πολυ καλο το βιντεο(δεν το ειδα ολο γιατι ειναι μιση ωρα).
ComingUpRoses
λοιπον φιλε ...θα σου πρωτεινα να περιμενεις .. να κλεισεις τουλαχιστον τα 15 .. ακουσεμε ξερω πολλα παιδια που εχουν τραυματιστει απο το προγραμμα ... κλεισε τα 15 και εισαι ελευθεροΣ! smiley.gif
dali
Καλησπέρα παιδιά! χαίρομαι πολύ για αυτό το θέμα που ανοίχτηκε! θα ήθελα να μου απαντήσει όποιος ξέρει σε 2-3 απορίες που έχω για την αθλητική νομοθεσία πάνω στις μεταγραφές! πως μπορεί ένας αθλητής να αποδεσμευθεί από ένα σωματείο σε τοπικό πρωτάθλημα έχοντας μόνο ιδιωτικό συμφωνητικό στα χέρια του; έχει ισχύ αυτό το χαρτί; μπορεί κάποιος αθλητής να προσφύγει στα πολιτικά δικαστήρια για την τήρηση του συμφωνητικού εκτός μεταγραφικής περιόδου; και τέλος υπάρχει κάπου στο διαδύκτιο ο νόμος που τα προβλέπει όλα αυτά;
vakias
eimai sthn 12 evdomada...tou programmatos..kai ponane ta gonata mou...alla to alma einai megalo kata 17 pontous..kai ama xekourastw pisteuw eimai etoimos gia to nba... opoios to dokimasei mhn ta parathsei..oute mera...
ComingUpRoses
QUOTE(vakias @ Aug 13 2009, 15:45 ) *
eimai sthn 12 evdomada...tou programmatos..kai ponane ta gonata mou...



φιλε .. συγνωμη που θα στο πω αλλα ... εχεις τρελαθει τελειως? σου πονανε τα γονατα και συνεχιζεις ... εγω φιλε ξερεις απο αυτο επαθα οστεοχονδριτιδα ... (γενικα εκανα το προγραμμα , προπονησεις και μπασκετ με φιλουσ) ... αλλα απο τιν στιγμη που σε πονανε τα γονατα και οχι το ποδι πρεπει να σταματησεις με την μια να πασ σε γιατρο ... εγω που το προλαβα καθισα ενα μηνα εξω (αν και τωρα με ξαναπιασε αλλα λιγο) .. ενας φιλος μ δν επαιξε μπασκετ για 3-5 μηνες επειδη τον πονουσαν και συνεχιζε ... θα σου προτεινα να πας να σε δει ενας γιατρος
COOLMAN
QUOTE(R0cketMan @ Aug 13 2009, 17:58 ) *
φιλε .. συγνωμη που θα στο πω αλλα ... εχεις τρελαθει τελειως? σου πονανε τα γονατα και συνεχιζεις ... εγω φιλε ξερεις απο αυτο επαθα οστεοχονδριτιδα ... (γενικα εκανα το προγραμμα , προπονησεις και μπασκετ με φιλουσ) ... αλλα απο τιν στιγμη που σε πονανε τα γονατα και οχι το ποδι πρεπει να σταματησεις με την μια να πασ σε γιατρο ... εγω που το προλαβα καθισα ενα μηνα εξω (αν και τωρα με ξαναπιασε αλλα λιγο) .. ενας φιλος μ δν επαιξε μπασκετ για 3-5 μηνες επειδη τον πονουσαν και συνεχιζε ... θα σου προτεινα να πας να σε δει ενας γιατρος



Μιας και το ανεφερες....θα ηθελα να ρωτησω σε ποιες περιπτωσεις πρεπει να σταματησει καποιος το προγραμμα????
ComingUpRoses
oταν αρχησουν να του πονανε τα γονατα ... στην συγκεκριμενη περιπτωση παντα ... μεχρι και η παραμικρη ενοχλησει μπορει να ειναι μιραια ... καλυτερα μολις καποιος ενοχλιθει να παει σε ενα γιατρο να τον εξετασει και να τον ρωτησει εαν επιτρεπετε να συνεχησει .. αυτη ειναι η αποψη μου blink.gif
basket4
από περιέργεια να δω την βελτίωση που θα έχει το άλμα των γυναικών με το air alert αποφάσισα να το ξεκινήσω σήμερα.
πρώτη μέρα μια χαρά..όλες οι ασκήσεις κ οι επαναλήψεις χωρίς πόνους η τραβήγματα..πάντα με ζέσταμα κ διατάσεις πριν κ μετά...

θα ενημέρωνω για την πορεία των ασκήσεων smiley.gif
OK9
οι δικές μου εμπειρίες για το Αir alert μπορώ να πώ είναι αρκετά θετικές. το είχα ξεκινίσει πρίν από 4 χρόνια και είχα αντέξει 6 εβδομάδες μόνο. Είχα δει περίπου 15cm διαφορά στο επιτόπιο άλμα μου, περισσότερη εκρηκτικότητα και με βοήθησε και λίγο στην αντοχή. Τώρα είμαι 22, 1.83cm 89kg, και είμαι στη 10 εβδομάδα , όσο πάει δυσκολεύει. Κάθε εβδομάδα έβλεπα βελτίωση από 1 μέχρι κε 2cm όμως τελευτέες 2 εβδομάδες καμία διαφορά. Τώρα το έχω βελτιώσει πάλι 15cm, ;όμως είχα πέσει λίγο όταν το είχα σταματήσει πριν 4 χρόνια. Τώρα έχω 58cm επιτόπιο ή 54cm όταν ψηλώνω στις μύτες των ποδιών μου και καρφόνω με δυσκολία τη μπάλα του βολλει στο καλαθι. Το πιο σημαντικό κατά τη γνώμη μου είναι τα διαλέιματα να είναι πάντα μεταξύ 1-2 λεπτά, όχι περισσότερο, και να βγαίνετε έξω για παιχνίδι για να συνηθήσουν οι μυς των ποδιών. Θέλει υπομονή επιμονη και πεισμα, και το δυσκολοτερο κατα τη γνωμη μου ειναι να βρεις το κουραγιο να το ξεκινίσεις! Οταν ομως σε ανταμειβει βρισκεις το κουραγιο να το συνεχισεις! Καλή επιτυχια σε οσους το κανουν και μακαρι να δειτε και εσεις τα αποτελεσματα που περιμενετε!
almirosbc
ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ

ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΕΙΧΑ ΑΛΜΑ 46 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ 60


ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vakias
MPHKA STHN 15 EVDOMADA TOU PROGRAMMATOS ....DEN UPARXEI PLEON PONOS>>OLA KALA....PHGAINOUN.. EPITELOUS TELEIWNEI...
perinick12
QUOTE(vakias @ Aug 30 2009, 14:40 ) *
MPHKA STHN 15 EVDOMADA TOU PROGRAMMATOS ....DEN UPARXEI PLEON PONOS>>OLA KALA....PHGAINOUN.. EPITELOUS TELEIWNEI...


Φιλε μπορεις να μου πεις κατα ποσο εχεις δει βελτιωση στο αλμα σου απο τοτε που το ξεκινησες;;;

Εγω το ειχα αρχισει στη μεση της χρονιας αλλα λογω του σχολειου και των προπονησεων το σταματησα στην 3η εβδομαδα. ειχα αποφασισει να το αρχισω στις αρχεσ καλοκαιριου αλλα δυστυχως εσπασα το δεξι μου χερι τελη μαιου και αναγκαστικα το αφησα... blink.gif Ελπιζω το επομενο καλοκαιρι να ειμαι πιο τυχερος και να καταφερω να το τελειωσω...
almirosbc
να ρωτησω κατι ασχετο??

τα βιντεακια που βλεπω στο youtube γινετε να τα γραψω σε ενα dvd ??

εχω τρελαθει με τον ricky τον παιχταρα.....

μπορω να τα κατεβασω???
ComingUpRoses
H Ληση! Youtube Downloader ... ειναι γρηγορα , ευκολο και πρακτικο! οσο για να τα γραψεις πιστευω το Nero ειανι το καταλληλο προγραμμα 69.gif
almirosbc
εχω το nero αλλα δεν ειναι λιγακι δυσκολο??
ComingUpRoses
ειναι πανευκολο biggrin.gif! πατας εγγραφη σε CD βαζεισ τα αρχεια απο τον υπολογιστη στο Nero και πατας εγγραφη! ειναι ευκολο ... δοκιμασετο και για οτι απορια πες μου!
almirosbc
θα το δοκιμασω αλλα κατεβασα το youtube downloader και δεν κατεβαζει τιποτα δεν ξερω γιατι ....


να μπω λιγο στο θεμε απο τοτε που αρχισα το air alert εχω παρει 14 εκατοστα αλμα και ειμαι στην 5 εβδομαδα πραγματικα εκπληκτικο!!!
nikopoli
γεια σας παιδια
ειμαι 13 ετων και παιζω μπασκετ σε ομαδα,εχω υψος 172(χωρις παπουτσια),εχω ηδη καλο αλμα αλλα θα 'θελα να ρωτησω αν εχουν πραγματικα αποτελεσματα αυτες οι ασκησεις
ComingUpRoses
πολυ καλα φιλε ... μεσα στην πρωτη βδομαδα μπορει να παρεισ μεχρι και 3-4 εκατοστα αλμα .. μονο με μια βδομαδα!
nikopoli
ευχαριστω πολυ,αλλη μια ερωτηση επιτρεπονται στην ηλικια μου
ComingUpRoses
αν διαβαζες τα προηγουμενα post θα καταλαβαινες! πολυ λενε να το αρχιζουμε παν απο τα 15! γιατι σε μικροτερη ηλικια τα ποδια ειναι πολυ αδυναμα και μπορει να προκαλεσουν καποια ζημια! αλλα αυτο δεν ειανι παντα σιγουρο!
almirosbc
λοιπον σταματησα στην 6 εβδομαδα λογω προπονησεων και εχω παρει 15 εκατοστα αλμα...

πολυ καλο

+εκρηκτικοτητα και δυναμη
almirosbc
παιδια ψαχνω για να κανω ενα προγραμμα εκτος απο το air alert θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιοι η να μου δωσετε καποιες πληροφοριες???
ComingUpRoses
QUOTE(almirosbc @ Sep 21 2009, 19:29 ) *
παιδια ψαχνω για να κανω ενα προγραμμα εκτος απο το air alert θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιοι η να μου δωσετε καποιες πληροφοριες???



και εγω επισης ... κατι που να μην καταπονη πολυ τα γονατα
angelos 7 athinaikos
Γεια σας. Ειμαι 13 χρονων 171 υψος και έχω 36,5 αλμα. Τι λέτε,να το ξεκινησω?
almirosbc
QUOTE(angelos 7 athinaikos @ Sep 22 2009, 18:34 ) *
Γεια σας. Ειμαι 13 χρονων 171 υψος και έχω 36,5 αλμα. Τι λέτε,να το ξεκινησω?



σιγουρα 36 εκατοστα????? λιγα μου φαινονται

κοιτα εγω ειχα 46 εκατοστα πριν απο ενα μηνα και τωρα εχω 62,5
με το προγραμμα.....

αν εχεις προπονησεις μην το κανεις γιατι και εγω την ιδια ηλικια εχω και αρχισαν να πονανε λιγο......

και παλι αν δεν εχεις αστο και καντο το καλοκαιρι........


παιδια πηρα ενα βιβλιο απο τα ΣΑΛΤΟ και λεει καποιες ασκησεις για αυξηση δυναμης ταχυδυναμης και κατι αλλα να τα κανω η θα ειναι ψευτικα και παθω τιποτα???

θελω να βαλω λιγα μυικα κιλα στα χερια τι προτεινετε???
captain charisma
ρε φιλε κατσε να γινεις 15 χρονων πρωτα και μετα κανε οτι θες.απλα τωρα μαθε τα βασικα και μην βιαζεσαι γιατι μπορει να καεις απο νωρις....
almirosbc
QUOTE(big dirk @ Sep 22 2009, 23:33 ) *
ρε φιλε κατσε να γινεις 15 χρονων πρωτα και μετα κανε οτι θες.απλα τωρα μαθε τα βασικα και μην βιαζεσαι γιατι μπορει να καεις απο νωρις....



εμενα οταν αρχισαν να πονανε τα γονατα σταματησα .........

ειμαστε ακομα σε μικρη ηλικια.....
angelos 7 athinaikos
QUOTE(big dirk @ Sep 22 2009, 23:33 ) *
ρε φιλε κατσε να γινεις 15 χρονων πρωτα και μετα κανε οτι θες.απλα τωρα μαθε τα βασικα και μην βιαζεσαι γιατι μπορει να καεις απο νωρις....

ti ennoeis?
ComingUpRoses
πονος στα γονατα .. γενικα ... διαβασε basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=4229 και θα καταλαβεις!
nikopoli
παιδια εγω εχω τελειωσει την 2 βδομαδα και εχω παρει 6-7 εκατοστα.στην αρχη ειναι καπως επιπονο στο γονατα αλλα συνιθηζεται.ααα!πριν τις ασκησεισ να κανετε οπωσδηποτε ζεσταμα(χθες που δεν εκανα ζεσταμα επαθα κραμπα)
almirosbc
ρε στην αρχη ειναι ευκολο........

οταν πηγα στην 6 εβδομαδα τα ειδα ολα......

να κανω μια παραξενη ερωτηση


αφου στο air alert γιατι να μην κανω τις πρωτες 3 εβδομαδες να σταματαω για λιγο και να ξαναρχιζω απο την αρχη .....

ουτε κουραση και ιδιο αποτελεσμα......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.