Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το "Καφενείο" της ΕΣΚΑΝΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
leonkalf
Λοιπόν, μετά από ώριμη σκέψη και για να μην ανατιναχθούν το "επίσημα" topic της ΕΣΚΑΝΑ από τα πολλά off-topic μηνύματα, αποφασίσαμε να ανοίξουμε αυτό το topic, όπου οι γνωστοί-άγνωστοι spammers και όχι μόνο, μπορούν να επιδοθούν σε κάθε είδους ανούσιο post-άρισμα μπορούν να φανταστούν.
Από το να κανονίσουν να πάνε για καφέ με τους υπόλοιπους συμφορουμίτες, να συζητήσουν για διάφορα θέματα (που δεν αφορούν μόνο το basket, όπως κατά καιρούς γίνεται στα topics των πρωταθλημάτων), προσθήκη quiz, ευχές για γενέθλια προσώπων των κατηγοριών. Σαν να είσασταν κάπου για καφέ, στο χαλαρό.

Κι όλα αυτά γύρω από το περιβάλλον των κατηγοριών της εσκανα. Δηλαδή μην ξεφύγουμε εντελώς, άλλωστε υπάρχουν στο forum άλλα topics που μπορείτε να γράψετε για τελείως off topic θέματα


Νομίζω πως έπρεπε να γίνει για να αποφορτιστούν λιγάκι τα κυρίως topics των πρωταθλημάτων και να γίνουν πιο... αναγνώσιμα.
Να μείνουμε μόνο στα αγωνιστικά θέματα στα εκεί topics! Και με αυτό τον τρόπο κάποιοι που απομακρύνονται, να επανέλθουν και να προσέλθουν και καινούργιοι που θέλουν να κάνουν μπασκετικές συζητήσεις και διαλόγους και τους ενοχλούν τα υπόλοιπα.

Ας ελπίσουμε ότι θα το ακολουθήσουν οι... θαμώνες και θα post-άρουν τα περισσότερα off-topic μηνύματα στο... ΕΣΚΑΝΑ-φενείο wink.gif

Όλα αυτά φυσικά σε κόσμια πλαίσια, χωρίς τσακωμούς, προσβολές και βρισιές. Ισχύουν και εδώ οι κανονισμοί του forum!! Μην παρασυρθείτε..
Εξηγούμαστε για να μην παρεξηγούμαστε.

Καλή διασκέδαση!! smile.gif
mwrhomada
Εγώ προτείνω να γθυδούμε όλοι και να τρέξουμε ανέμελοι σε καταπράσινα λειβαδια γυμνοί πιασμενοι χέρι-χέρι κ φορώντας κολιεδες με λουλούδια γύρω από τον λαιμό μας, ευχαριστώντας τον Θεό που μας έστειλε το Ίντερνετ κ μπορούμε να τα λέμε..


ΥΓ: Ευχαριστώ προκαταβολικα για το φάουλ! Σηκώνω το χερι μου!


smile.gif
jna23
Ενα βαρυ σκετο ελληνικο φίλε Λεωνίδα καθως ακομα δεν εχω χωνέψει smile.gif.

Εμπρος νέοι μου ενωθείτε το καφενειο της ΕΣΚΑΝΑ ανοιξε και σας περιμενει.
alpapamarin
Πόσοι παίκτες ομάδων της ΕΣΚΑΝΑ υποστηρίζουν τον μπασκετικό ΑΡΗ Θεσσαλονίκης?
Θα εκπλαγώ αν είμαστε πάνω από 5...
Σίγουρα 2 είναι ο 22ιος και ο γράφων...

Υ.Γ. Και μια που μιλάμε για καφέ, κάθε Σάββατο πρωϊ είστε καλεσμένοι για μπασκετική ΄και όχι μόνο κουβεντούλα και καλό καφέ σε γνωστή καφετέρια της Αργυρούπολης. Αν μου επιτρέψει ο αγαπητός Leonkalf (για να μη θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση) θα αναφέρω και το όνομα.
taz4
QUOTE(paparazzi @ Dec 4 2009, 17:41 ) *
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΛΟΓΟ ΤΑΛΕΝΤΟΥ . ΟΜΩΣ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΗ. ΟΜΑΔΑ ΠΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΗΛΟ


ο κύριος paparazzi χτυπάει κάτω από τη μέση τον αξιαγάπητο φίλο και συμπαίκτη-ψηλό της ομάδας μου 69.gif 69.gif
σε πληροφορώ πως αυτό είναι μεγάλο χτύπημα σε αυτόν(χωρις να έχω μιλήσει καν μαζί του), γι'αυτο και σε προτρέπω να παρακολουθήσεις τους πόντους του στα 3 παιχνίδια που μένουν , σε σύνολο θεωρώ θα ξεπεράσει τους 40 πόντους tongue.gif


προσωπικη μου άποψη είναι ο καλύτερος στην ομάδα!!(ψηλε μου χρωστας 100 ευρω wink.gif )

υ.γ.ποια ματς έχεις παρακολουθήσει του ελληνικού??
Bet
QUOTE(mwrhomada @ Dec 4 2009, 17:18 ) *
Εγώ προτείνω να γθυδούμε όλοι και να τρέξουμε ανέμελοι σε καταπράσινα λειβαδια γυμνοί πιασμενοι χέρι-χέρι κ φορώντας κολιεδες με λουλούδια γύρω από τον λαιμό μας, ευχαριστώντας τον Θεό που μας έστειλε το Ίντερνετ κ μπορούμε να τα λέμε..


ΥΓ: Ευχαριστώ προκαταβολικα για το φάουλ! Σηκώνω το χερι μου!


smile.gif


XAXAXAXAAXAXA.Συμφωνω μαζι σου .!!!! evilmonkey.gif
jna23
QUOTE(mwrhomada @ Dec 4 2009, 17:18 ) *
Εγώ προτείνω να γθυδούμε όλοι και να τρέξουμε ανέμελοι σε καταπράσινα λειβαδια γυμνοί πιασμενοι χέρι-χέρι κ φορώντας κολιεδες με λουλούδια γύρω από τον λαιμό μας, ευχαριστώντας τον Θεό που μας έστειλε το Ίντερνετ κ μπορούμε να τα λέμε..
ΥΓ: Ευχαριστώ προκαταβολικα για το φάουλ! Σηκώνω το χερι μου!
smile.gif


Η γενιά των λουλουδιών ξανάρχεται και σε ένδειξη τιμής στον συναγωνιστή μου σήμερα θα φοράω λουλουδένιο περιβραχιόνιο του Αρχηγού
leonkalf
QUOTE (jna23 @ Dec 4 2009, 16:39 ) *
Ενα βαρυ σκετο ελληνικο φίλε Λεωνίδα καθως ακομα δεν εχω χωνέψει smile.gif.

Εμπρος νέοι μου ενωθείτε το καφενειο της ΕΣΚΑΝΑ ανοιξε και σας περιμενει.

Έφτασεεεε tongue.gif Πριν τον αγώνα ότι πρέπει θα είναι
Eμπρός..

QUOTE (alpapamarin @ Dec 4 2009, 16:43 ) *
Πόσοι παίκτες ομάδων της ΕΣΚΑΝΑ υποστηρίζουν τον μπασκετικό ΑΡΗ Θεσσαλονίκης?
Θα εκπλαγώ αν είμαστε πάνω από 5...
Σίγουρα 2 είναι ο 22ιος και ο γράφων...

Υ.Γ. Και μια που μιλάμε για καφέ, κάθε Σάββατο πρωϊ είστε καλεσμένοι για μπασκετική ΄και όχι μόνο κουβεντούλα και καλό καφέ σε γνωστή καφετέρια της Αργυρούπολης. Αν μου επιτρέψει ο αγαπητός Leonkalf (για να μη θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση) θα αναφέρω και το όνομα.

Αρειανός είναι και scales84 (Ποτόσογλου) και μάλιστα "τρελός"!!

Σχετικά με το καφέ μπορείς να το πεις (no problem).
Υπάρχει και σχετικό topic εδώ για 'μπασκετικές' καφετέριες
alpapamarin
Εντάξει λοιπόν πρόκειται για το Besito. Κάθε Σάββατο πρωι, θα βρείτε εκεί ανθρώπους από ΑΟΝΑ, Ελληνικό, Ταταύλα, Βουλιαγμένη, ενεργούς και παλαίμαχους...
Καλώς να ορίσετε
ikarosbc
QUOTE(mwrhomada @ Dec 4 2009, 17:18 ) *
Εγώ προτείνω να γθυδούμε όλοι και να τρέξουμε ανέμελοι σε καταπράσινα λειβαδια γυμνοί πιασμενοι χέρι-χέρι κ φορώντας κολιεδες με λουλούδια γύρω από τον λαιμό μας, ευχαριστώντας τον Θεό που μας έστειλε το Ίντερνετ κ μπορούμε να τα λέμε..

Ποιος θα γδυθει τωρα χειμωνιατικα.... blink.gif
Που να φτιαχνουμε στεφανια....... rolleyes.gif
Που να τρεχουμε......ειμαι και αγυμναστος..... icon_drunk.gif
Ασε που και τα λειβαδια δεν ειναι πρασινα τετοια εποχη.... biggrin.gif
Κανε την προταση κατα ανοιξη μερια και βλεπουμε. smiley.gif

Συγχαρητηρια leonkalf καλη κινηση, ευχαριστο ακουγεται, αρκει να κρατηθει ενα Α επιπεδο και
ν' αποφευχθουν ολα οσα αναφερεις.
Μια μικρη ενστανση οπως σου ειπα, μονο για τον τιτλο. Ισως το "Καφε-ΕΣΚΑΝΑ" να ηταν πιο σωστο.
"Το καφενειο της ΕΣΚΑΝΑ" ερμηνευεται και διαφορετικα tongue.gif και παρακαλω πολυ να μην το εκμεταλευτει κανεις. tongue.gif

Για το ποστ του paparazzi με καλυψε πληρως ο ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ.
Καλο ειναι καμμια φορα να ακουμε κι ενα "τριτο ματι" και ας κραταμε τα θετικα γιατι κανεις δεν ειναι τελειος.
Για τον Ικαρο, την ομαδα που δραστηριοποιουμαι, δεν ισχυουν καποιες λεπτομεριες, οπως και για αλλες ομαδες φανταζομαι.
Δεν χρειαζεται να βγαινουμε να διαμαρτυρομαστε ή να κανουμε επιθεση. Εχει καμμια ουσια; Εμεις μενουμε εκτεθιμενοι.
Εγω παντως ετσι νομιζω.
Η προσπαθεια του ηταν πολυ καλη, πρωτοτυπη κι αξιεπαινη. Εγω τη χαρηκα.
Ας ακολουθησουν κι αλλοι, τουλαχιστον οταν θα τελειωσει ο Α! γυρος.

ΜΥΝΗΜΑ ΠΡΟς ΟΛΟ ΤΟ ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟ και οχι μονο.....
Αν καποιος σημερα δεν εχει προπονηση, αν δεν παει σε γηπεδο της Α! ή της Δ! κατηγοριας, αν δεν βαριεται υπερβολικα
κι αν δεν μενει μακρια, ας ερθει στο Βυζαντινο στις 19:45 για το αναβληθεν παιχνιδι αναμεσα στα Ταταυλα και τον Ικαρο. rolleyes.gif
Οπως καταλαβαινετε μαλλον η προσκληση απευθυνεται σε 1-2 ατομα κι αν..... biggrin.gif

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε ολες τις ομαδες που αγωνιζονται αποψε.

traxonas
XM!!Ενδιαφερον. Θα ερθω και γω για το πρωτο τουλαχιστον ημιχρονο, αργοτερα εχουμε προπονηση.
Να δω και το φιλο το Χαριτατο.
Εσυ θα εισαι στον παγκο η εξεδρα;
ikarosbc
Παγκο... σημερα κατεβαινω biggrin.gif

Αν ερθεις θα βρεθουμε να τα πουμε για λιγο.
traxonas
QUOTE(ikarosbc @ Dec 7 2009, 16:37 ) *
Παγκο... σημερα κατεβαινω biggrin.gif

Αν ερθεις θα βρεθουμε να τα πουμε για λιγο.


OK, CU icon_wave.gif
themis7
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΧΘΕΣ ΣΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΗΣ Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α. ΜΕΛΑ ΝΙΚΟΛΑΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΘΑΥΜΑΣΤΕΣ ΣΟΥ .................!!!!!!!!!!!! 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif
super_star
QUOTE(jna23 @ Dec 17 2009, 11:16 ) *
+100000000000

Να έρθω και εγώ μαζί σου smile.gif



Εσενα σε βλεπω στην Β' πλαζ Βουλιαγμενης στην καλυτερη των περιπτωσεων
Bet
QUOTE(super_star @ Dec 17 2009, 13:00 ) *
Εσενα σε βλεπω στην Β' πλαζ Βουλιαγμενης στην καλυτερη των περιπτωσεων

Μεγαλε βλεπω ξερεις τη Βουγιαγμενη απ'εξω ...
jna23
QUOTE(Bet @ Dec 17 2009, 13:55 ) *
Μεγαλε βλεπω ξερεις τη Βουγιαγμενη απ'εξω ...


Μέχρι την Β πλαζ Βούλας (που είναι και κλειστή ποια) ξέρει και μπερδεύτηκε το παιδί μην τον κατηγορείς αμέσως εσύ κακόβουλε.
KingJames
Kirioi iparxei link gia fotografies tn omadon ts eskana b stn forum?
ikarosbc
Απαντωντας σε καποια σχολια που εγιναν για τον Ικαρο μετα το ματς με το Φαρο, εχω να πω τα εξης:
Φιλε Vernon εκει που εφτασε στο τελος το ματς, στη κοψη του ξυραφιου, μπορουσε να κερδισει ο οποιοσδηποτε.
Ο Φαρος ειχε ενα πλεονεκτημα γιατι ηταν μπροστα.
Αν κερδιζαμε εμεις, ολοι σημερα θα συζητουσαν για τις χαμενες βολες του Φαρου που αυτοκτονησε.
Δεν τα καταφεραμε ομως και χασαμε.

Υπηρχε και διαφορα ψυχολογιας αναμεσα στις 2 ομαδες.
Ο Φαρος ειχε "περιθωριο ηττας", αν μπορουμε να το πουμε αυτο, γιατι αναφερομαι θεωρητικα, στο θεμα της ψυχολογιας.
Εμεις ομως δεν ειχαμε τετοιο περιθωριο.
Αυτη η ψυχολογια λοιπον δεν σ' αφηνει να εχεις απολυτα καθαρο μυαλο, και τα ποδια και χερια γινονται πολυ βαρια.
Ετσι λογικο ειναι να αποκτα πλεονεκτημα ο αντιπαλος, οπως και εγινε.

Λες να να απολαυσουν οι παικτες απο δω και περα τα παιχνιδια χωρις γκρινιες και μουρμουρα, μετα απο καθε ηττα;
Που και ποτε εχουν γινει αυτα που αναφερεις;
Υπαρχει μελος του ΔΣ ή φιλαθλος που εκανε τετοιες αναφορες στους παικτες και δεν το ξερω;
Εγω ξερω οτι μονο λογια συμπαθειας και εμψυχωσης εχουν ακουστει μεχρι τωρα μετα απο καθε ηττα.
Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος στοχος κι αυτος δεν επιτευχθηκε ωστε να ριχνονται ευθυνες στους παικτες;
Το δικαιωμα της κριτικης ( και το κανει), το εχει μονο ο προπονητης.
Και πολυ σωστα το κανει γιατι πρεπει ο καθε παικτης να μπορει να δει τα λαθη του και να προσπαθει να γινει καλυτερος.

Σε προηγουμενα ποστ σου επεμενες οτι η ομαδα παιζει αναρχο μπασκετ, παρ' ολες τις διαφωνιες μου.
Μηπως το ειδες ξανα απεναντι στο Φαρο;
Θα ηθελα σε παρακαλω να μελετας λιγο παραπανω, καποιες εκφρασεις και τοποθετησεις σου πριν τις καταθεσεις.
Παρακληση ειναι, δεν ειναι προσπαθεια φιμωσης σου και δεν θελω να παρεξηγηθω.
Μπορεις να εκφραζεσαι οπως θελεις και συμφωνα με την επιθυμια σου.

Φιλε Power KF χαιρομαι ειλικρινα που παρακολουθεις τον Ικαρο και εκδηλωνεις το ενδιαφερον σου μεσω των ποστ.
Θελω ομως να διεκρινησω καποια πραγματα.
Δεν στοχευσαμε συνολικα με λαθος τροπο εφετος.
Δεν καναμε σαφαρι παικτων για ν' ανεβουμε κατηγορια. Δεν "πηραμε μισθοφορους", οπως λες.
Ειναι ολοι τους εξαιρετικα παιδια (δεν θελω να χαρακτηριζονται μισθοφοροι) και κατα 70-80% ηρθαν μονοι τους στην ομαδα,
γνωριζοντας το κλιμα που υπαρχει.
Ξερουν οτι η διοικηση ειναι παντα διπλα τους και προσπαθει να τους βοηθησει με οσες δυναμεις διαθετει.

Οι 2 παικτες απο Β! και ο Γιαννης ο Μπαλαουρας απο Γ! Εθνικη δεν "κατεβηκαν" κατηγοριες με δελεαρ το χρημα ή τον πρωταθλητισμο. "Κατεβηκαν" γιατι λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων, δεν μπορουν να παρακολουθησουν το προγραμμα ομαδων μεγαλων κατηγοριων κι αν θελεις ουτε καν της Β! ΕΣΚΑΝΑ.
Ο Γκριτζελης αδυνατει να παρακολουθει ολο το πργραμμα της ομαδας, οπως και ο Ντεροχονεσιαν, ο οποιος ειναι επι πτυχιω στη σχολη του.
Ακριβως το ιδιο και ο Μπαλαουρας.
Στο ματς με το Φαρο ελειπε σε επαγγελματικο ταξιδι, οπως και σε δυο προηγουμενα παιχνιδια οπου καναμε αντιστοιχες ηττες.
Την Πεμπτη παιζαμε χωρις κλασσικο 2αρι, αν προσεξες.

Η ομαδα λοιπον δεν εχει την οικονομικη ευχερια μεσω καποιου "ιδιωτη χρηματοδοτη", ωστε να μπορει να "κατεβαζει" παικτες απο μεγαλυτερες κατηγοριες.
Εχει ομως αλλα πλεονεκτηματα. Οικογενειακο κλιμα, οταν λεει 1 εννοει 1 και στη ωρα του, καλυπτει με γιατρο και φυσιοθεραπευτη ολους τους αθλητες συνολικα και πολλα αλλα.
Τον μονο παικτη που επιδιωξαμε να παρουμε συμφωνα με τις δυνατοτητες μας παντα, ηταν ο Χαριτος στη θεση 5 που λες και συ, αλλα δυστυχως δεν μας εχει βοηθησει καθολου μεχρι τωρα , λογω τραυματισμων, ιωσεων κλπ.

Αρα λοιπον δεν φτιαξαμε ομαδα "μισθοφορων" γιατι ο Γκριτζελης ειναι στα 26, ο Μπαλαουρας 26 και ο Ντεροχονεσιαν 21.
Δεν δηλωσαμε πουθενα οτι θα κανουμε πρωταθλητισμο.
Ειπαμε μια και ηρθαν καλοι παικτες - και ειναι τιμη μας - να παιξουν καλο μπασκετ κι οτι βγει.
Γι αυτο καναμε και την υπερβαση καλωντας τον Χαριτατο να βοηθησει την ομαδα - και τον ευχαριστουμε που δεχτηκε- για τους παικτες και μονο. Αν ειχαμε για αυτοσκοπο την ανοδο θα κραταγαμε τους Κουτσουβα και Βαρδαλο που ειναι δικοι μας και παιζουν στην Α! κατηγορια.

Η ομαδα εχει αρχισει και αποδιδει σιγα-σιγα καλο μπασκετ. Αν μεσα απο το καλο παιχνιδι ερχοταν ή ερθει η ανοδος θα ειναι καλοδεχουμενη, ιδιαιτερα για καποιους παικτες που εχουν παραπανω φιλοδοξιες.

Σαν συλλογος η φιλοδοξια μας ειναι να εχουμε μια αντρικη ομαδα που να αποδιδει αξιοπρεπως και γι' αυτο προσπαθουμε να βοηθησουμε προς αυτη την κατευθυνση.
Κι αυτο διοτι σημερα στις υποδομες μας μαζι με τα παιδικοεφηβικα, εχουμε πανω απο 240 παιδια ενεργα.
Θελουμε ολοι λοιπον αυτοι οι αθλητες να βλεπουν, οτι οσοι το επιθυμουν υπαρχει μια αντρικη ομαδα, που μπορουν να αγωνιστουν στο μελλον.
Σαν ΔΣ δεν φιλοδοξουμε να προβληθουμε οι ιδιοι μεσω καποιων επιτυχιων της.
Τις τυχον επιτυχιες να τις καρπωθουν οι πρωταγωνιστες. Δηλαδη ο προπονητης και οι παικτες.
themis7
[size="7"][/size]!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΕΛΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ikarosbc
Καλησπερα...
Τα χρονια μου πολλα σ' ολους....

Για το θεμα που γραφτηκε στο τοπικ Γ! ΕΣΚΑΝΑ, σχετικα με τους υποβιβασμους, αλλα και γενικοτερα θελω να πω τα εξης:
Υποβιβαζονται 4 ομαδες και ανεβαινουν 3 απο τη Δ! για να "χωρεσει" ο Πειραϊκος που δεν αγωνιστηκε φετος στην Α! και ετσι χανει 2 κατηγοριες συμφωνα με τον κανονισμο. (αν οντως ειναι ετσι).

Η αποψη μου ειναι οτι οταν μια ομαδα δεν κατεβαινει στο πρωταθλημα, θα πρεπει να ξεκιναει, απο τη στιγμη που κανει ουσιαστικα παυση, απο τη Δ! κατηγορια και αυτο δεν εχει να κανει ουτε ειναι προσωπικο, με τη συμπαθη και ιστορικη ομαδα του Πειραϊκου. Το ιδιο θα ελεγα για οποιαδηποτε ομαδα ηταν στη θεση του.

Γιατι λοιπον θα πρεπει να πληρωσει το μαρμαρο, χωρις να φταιει η 4η ομαδα που θα υποβιβαστει εφετος απλα και μονο για να ¨κανει χωρο"; Εχει καμμια ευθυνη για τα προβληματα της ομαδας της Α! και τιμωρειται μ' αυτον τον τροπο;

Ουσιαστικα μονο η Γ! κατηγορια "πληρωνει" αυτον τον κανονισμο που υπαρχει (αν υπαρχει το ξαναλεω γιατι δεν το γνωριζα μεχρι τωρα). Τις υπολοιπες 3 κατηγοριες δεν τις αφορα.

Και κατι ακομη που ειναι συνεχεια του προηγουμενου, για τις ομαδες της Γ! Εθνικης που ανηκουν γεωγραφικα στην ΕΣΚΑΝΑ.
Δεν ειναι δυνατον καθε χρονο ο αριθμος των υποβιβαζομενων ομαδων και στις 3 κατηγοριες, να εξαρταται απο τον αριθμο των υποβιβαζομενων ομαδων της Γ! Εθνικης.

Οι ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ που μετεχουν στο πρωταθλημα της Γ! Εθνικης ειναι 7.
Εαν τυχει - λεμε τωρα π.χ. - να πεσουν ολες, θα υποβιβαστουν απο καθε κατηγορια 9 ομαδες;
Δηλαδη 9 συν οι 3 που ανεβαινουν, θα μεινουν σε καθε κατηγορια μονο 2 ομαδες;

Μ' αυτη τη διαδικασια καμμια ομαδα δεν μπορει να κανει σωστο προγραμματισμο και να βαλει στοχους για την επομενη χρονια.
Ουσιαστικα ο στοχος ολων των ομαδων πρεπει να ειναι η ανοδος, ειδαλλως με αυτη τη "δαμοκλειο σπαθη" πανω απο τα κεφαλια τους εαν αποτυχουν θα υποβιβασθουν.

Κατα τη γνωμη μου λοιπον η Α! κατηγορια (εφ' οσον ανεβαινει μονο 1 ομαδα), θα επρεπε να επιμηκυνεται ή να συρρικνωνεται αναλογα με τις ομαδες που υποβιβαζονται απο τη Γ! Εθνικη, ετσι ωστε να ειναι σταθερος και γνωστος εκ των προτερων, στην αρχη της περιοδου, ο αριθμος των ομαδων που υποβιβαζονται σ' ολες τις κατηγοριες.
Τη περιοδο που θα εχουμε επιμηκυνση της Α! δε θα χαλασει ο κοσμος αν γινουν 2 ή 4 αγωνιστικες παραπανω.
Κι αν σε καποια περιοδο αυξηθουν πολυ οι ομαδες στην Α!, ας υποβιβαστουν για μια χρονια 5 ή 6 ομαδες αναλογα σ' ολες τις κατηγοριες, αλλα να ειναι γνωστο απο την αρχη της περιοδου, ωστε να μπορει να γινει απο τις ομαδες ο απαραιτητος προγραμματισμος.

Εχουν ιδεα οι κυριοι της ΕΣΚΑΝΑ, το ποσο στοιχιζει οχι μονο σε οικονομικο επιπεδο, αλλα στο ψυχολογικο τομεα σ' ολο το ανθρωπινο δυναμικο ενος συλλογου ο υποβιβασμος και ιδιαιτερα οταν δεν εξαρταται απο τη δικη του πορεια, αλλα απο την πορεια και τα προβληματα αλλων συλλογων, ξενων προς αυτους, σε υψηλοτερες κατηγοριες;
Ειναι σκληρο, αδικο και δε βρισκω καμμια λογικη, οταν μια ομαδα δεν πετυχει τους στοχους της για μια χρονια και χασει - ας πουμε - την ανοδο ή στοχευσει σε παραμονη λογω καποιας ανανεωσης που εκανε, ξαφνικα στο τελος της χρονιας, απο τη μεση της βαθμολογιας να υποβιβαζεται.

Πρεπει το ΔΣ της ΕΣΚΑΝΑ να δει αυτο το προβλημα και να δωσει την πρεπουσα λυση.
Αν οχι προτεινω συστρατευση ολων των συλλογων μεσα απο δω, για να πιεσουμε ωστε να αλλαξει αυτη η αποφαση.
Αν παλι ειναι αποφαση με την συμφωνη γνωμη της πλειοψηφιας των σωματειων, ας μας πουν ποιοι ειναι αυτοι οι "φωστηρες" που συναινεσαν και γιατι το εκαναν.
Με σωστο τροπο και μεθοδο μπορουμε να πιεσουμε και να το αλλαξουμε, γιατι μας αφορα ολους. Αν οχι σημερα, αυριο σιγουρα.
Αν παλι πολλοι δεν συμφωνουν μ' ολα αυτα, μην "ακουσω" παραπονα απο καποιον που θα εχει αδικηθει στο τελος της περιοδου γιατι ειλικρινα θα τον¨"κραξω". Να ειμαστε ξεκαθαροι.
Κι αυτο γιατι ειναι η 2η και τελευταια φορα, που αναφερομαι στο συγκεκριμενο γεγονος. Στην 1η δεν υπηρξε ουτε μια ανταποκριση.

Υ.Γ. Συγγνωμη για το οξυ τελειωμα και εννοειται οτι ακουω και δεχομαι οποιαδηποτε διαφορετικη αποψη επι του θεματος.
POWER_KF
Πολλές ευχές σε όλους.
Γράφω μόνο για να δώσω συγχαρητήρια στον ikarosbc για το εξαιρετικό σχόλιό του. Πέραν του ότι συμφωνώ απόλυτα με το περιεχόμενό του τον συγχαίρω και για τον τρόπο γραφής του. Τέτοια σχόλια κοσμούν το forum. Βελτιώνουν το επίπεδο και έχουν κάτι να πουν. Οι λοιπές βαρετές αντιπαραθέσεις και αντεγκλίσεις παικτών και μη, είναι αδιάφορες.
Keep going φίλε. Η γραφή σου αντιπροσωπεύει και την ποιότητα και το ήθος του συλλόγου σου. Ίσως όχι συμπτωματικά!
ikarosbc
Καλημερα.
Φιλε POWER KF σ' ευχαριστω για τα καλα σου λογια και για την αξιολογηση του θεματος που εθιξα.
Το ζητημα ομως ειναι , οπως εχω ξαναπει να μη μενουμε στα λογια, αλλα να κανουμε και
πραξεις στην κατευθυνση της βελτιωσης του αθληματος που ολοι αγαπαμε.

Πολυ σωστα λες οτι η ουσια δεν ειναι μονο οι περιγραφες των αγωνων και οι αντεγκλισεις, αλλα ο τροπος που θα βελτιωσουμε
τις συνθηκες, ετσι ωστε ολες οι ομαδες να αγωνιζονται σε πιο υγειη και αξιοπιστα- αξιοκρατικα πρωταθληματα.

Ευχομαι καλη αγωνιστικη χρονια γεματη υγεια και επιτυχιες σ' οσους αγωνιζονται, απο οποιαδηποτε επαλξη.
Επισης ευχομαι σ'ολους και στις οικογενειες σας καθε ευτυχια και επιτυχια των προσωπικων σας στοχων, μεσα στη χρονια που ερχεται.
themis7
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΒΑΡΗ 2,
ΟΘεμιστοκλης δεν αντεξε στο δ δεκαλεπτο κι εχασε δικαι απο την Βαρη

Στο παιχνιδι αυτο αγωνιστηκε με τα χρωματα του Θεμιστοκλη ενας θρυλος του Ελληνικου μπακετ.... Ενας Bon viveur της νυχτερινης Αθηνας....Eν στολιδι του επαγγελμτκυ αθλητικου μαατζμεντ...Ενας γκουρου του στοιχηματος.... Ο Βασιλιας της ΕΣΚΑΝΑ.... Ο ΓΑΤΟΣ της Α2 ..... Ο ΤΙΓΡΗΣ της ΒΕθνικης .... Το ΤΣΑΚΑΛΙ της Γεθνικης ..... Κι ο ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ της ΕΣΚΑ...

Ο GOD HIMSELF...... ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ........

Ο οποιος μπηκε με την εναρξη του Βημιχρονου κι ενω το ματς ηταν ποντο ποντο .... Μαζεψε 4 ριμπαουντ εδωσε 1 ασσιστ εκανε 1 κλεψιμο και πετυχε 5π.... 1/1 τριποντα και 2/2 βολες... Και ολα αυτα σε 5 λεπτα συμμετοχης....Μετα ο προπονητης του εκανε λαθος και τον ξεχασε στον παγκο....
Ο ανθρωπος αυτος που παλιοτερα κοσμουσε τα γηπεδα της Α2 και Β εθνικης ως παιχτης δεθηκε αμεσως με την κερκιδα οπου τον αποθεωσε απο το ζεσταμα κι ολας.... Απεδειξε οτι ειναι πολυ καλυτερο 4αρι απο τον Συνεργατη του Νικο Μελα...
Απεδειξε οτι εχει την κατηγορια για πλακα ....
Ο Κολητος του ο κασονιας απο την κερκιδα δεν σταματησε δευτερολεπτο να τον αποθεωνει.....

Ο ΓΑΤΟΣ θυμισε Ρεμο οταν τραγουδαει στο φιναλε του προγραμματος του FRANK SINIATRA TO 'i did it my way' και αποθεωνεται απο ολο το μαγαζι....

Ηταν ενα ονειρο...Μια ραψωδια ....

Μετα το σημερινο νιωθω πιο γεματος ως ανθρωπος......

ΓΑΤΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ......................................
ikarosbc
ΑΛΕΞΗ εχεις κλειδωμενα τα μυνηματα και δεν μπορω να σου στειλω.
Σε πηρα τηλ αλλα παλι δεν....
ikarosbc
Φιλε ΜΠΑΝΕ....

Κατ' αρχην καλωσορισες σαν μελος στο φορουμ.
Απολυτα σεβαστη η αποψη σου στο τοπικ " Ο βασιλιας της ΕΣΚΑΝΑ".
Επειδη απευθυνεσαι σε μενα, θελω να πω καποια πραγματα, τα οποια καταθετω εδω μη θελοντας να ταραξω κι αλλο το συγκεκριμενο τοπικ, συμφωνα με τη γνωμη σου.

Την αποψη μου εξεφρασα λοιπον, οπως εκανες κι εσυ και μαλιστα αν προσεξες,
οχι κατηγορηματικα οτι ετσι πρεπει να γινει, αλλα υπο τη μορφη ερωτηματος.

Γνωμη μου ειναι οτι το φορουμ δεν ειναι ιδιωτικες στιγμες, ουτε ιδιωτικος χωρος του καθενος,
οπως ειναι καποιες στιγμες μιας παρεας σ' ενα καφε ή μια ταβερνα.
Οι δημοσιευσεις ολων εκτιθενται σε παρα πολυ κοσμο.

Τον εκλιποντα Πανο Τυρεα δεν τον γνωριζα καθολου. Ουτε ηξερα οτι ηταν προεδρος του Αρη Γλυφαδας.
Καποιοι μπασκετανθρωποι και μη απο τις περιοχες κυριως των Νοτιοανατολικων συνοικιων σιγουρα ομως επηρεαστηκαν,
εστω για καποιες στιγμες απο το λυπηρο αυτο γεγονος.
Οχι οτι δεν βγηκαν και για καφε βεβαια ετσι;

Τιμωντας αυτον τον παντελως αγνωστο σε μενα ανθρωπο, μ' αυτον τον ελαχιστο τροπο - μη κανοντας πλακιτσα δηλαδη,
μεχρι την κηδεια του - εκτος απο τον ιδιο, θεωρω οτι τιμαμε και τους θεσμους. Ο ιδιος κατειχε μια θεσμικη θεση.
Πιστευω οτι πρεπει παντα να τιμαμε τους θεσμους, αν θελουμε σαν κοινωνια να παμε μπροστα.
Κι αυτα τα λεει καποιος ο οποιος κατα καιρους, εχει δημοσιοποιησει τις καθετες διαφωνιες του, σε διαφορες αποφασεις της ΕΣΚΑΝΑ.
Αλλο το ενα ομως κι αλλο τ' αλλο.

Τωρα το να νεκρωσα οπως λες το συγκεκριμενο τοπικ δεν το νομιζω.
Δεν εχω αυτη τη δυναμη κι ουτε αλλωστε ηταν αυτος ο σκοπος μου.
Μπορουσε να ειπωθει οτιδηποτε χωρις μεγαλο χαβαλε ή και να συνεχιστει.
Μηπως ομως αυτη η "νεκρωση" λεει κατι αλλο και δεν το ερμηνευεις σωστα;
Μηπως ειχα δικιο κι ετσι επρεπε να γινει;

Τελος παντων ετσι αισθανθηκα εκεινη τη στιγμη κι αυτο εκανα, επαναλαμβανοντας παλι οτι δεν υπηρξα απολυτα κατηγορηματικος.
Ζητω συγγνωμη αν στεναχωρησα τους φιλους του ΓΑΤΟΥ.
gatsy
QUOTE(xal7 @ Jan 19 2010, 23:16 ) *
Γεια σου vag,και θελω να σου πω οτι εχεις δικιο μαλλον ολα τελειωσαν ολα.με την πορεια που κανει φετος ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ,και με δεδωμενο οτι μονο ο πρωταθλητης ανεβαινει κατηγορια εκανε το πρωταθλημα να εχει μονοπλευρο ενδιαφερον και ειδικα τωρα που αυξησε την διαφορα στους 3 βαθμους απ την Βουλα που ειναι δευτερη(ο 1 βαθμος της ισοβαθμιας)τωρα ειναι που δεν θα γραφει κανεις ολοι θα μπαινουν μονο για να διαβαζουν,στα μισα του το πρωταθλημα επαψε να ειναι ανταγωνηστικο λογω Πορφυρα,ενω περυσι με 3-4 ομαδες να παλευουν μεχρι το τελος ειχε ενδιαφερον μεχρι την τελευταια αγωνιστηκη αποψη μου ειναι.

kalispera .Epeidi ontws den blepw endiaferon kai kinisi sto forum tha valw ena ainigma gia dynatoys lytes : se poias omadas toys paixtes A eskana egine protasi apo megali diafimistiki etaireia gia na kanoyn to kainoyrgio diafimistiko toy OVERLAY ? Ante na doume poios tha to brei
traxonas
Παιδια, το γηπεδο του ΟΚΕ, που ακριβως ειναι και ποιος ειναι ο πιο ευκολος - συντομος δρομος απο Εθνικη οδο;
ELEFSINA
ναι απο εθνικη οδο ειναι πιο γρηγορα...οπως μπαινεις ελευσινα το παιρνεις ολο ευθεια και το βλεπεις στο δεξι σου χερι μετα τη ΔΕΗ και το παλιο γηπεδο του ποδοσφαιρικου Πανελευσινιακου.ελπιζω να σε βοηθησα...
ikarosbc
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 4 2010, 01:18 ) *
ναι απο εθνικη οδο ειναι πιο γρηγορα...οπως μπαινεις ελευσινα το παιρνεις ολο ευθεια και το βλεπεις στο δεξι σου χερι μετα τη ΔΕΗ και το παλιο γηπεδο του ποδοσφαιρικου Πανελευσινιακου.ελπιζω να σε βοηθησα...



ΦΤΥΣΤΟΣ ο περιπτερας της γνωστης διαφημισης για GPS. smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Σταχυοφόρος
QUOTE(traxonas @ Feb 3 2010, 20:46 ) *
Παιδια, το γηπεδο του ΟΚΕ, που ακριβως ειναι και ποιος ειναι ο πιο ευκολος - συντομος δρομος απο Εθνικη οδο;


Από όποιο σημείο και να μπεις στην Ελευσίνα, ρώτα που είναι η ΔΕΗ. Ακριβώς δίπλα είναι ένα πάρκο και το γήπεδο. Είναι σε κεντρικό δρόμο. Δε θα δυσκολευτείς καθόλου.

1) Αν μπεις από την 1η είσοδο της πόλης (στη Χαλυβουργική) θα πας όλο ευθεία, πάνω σε αυτόν το δρόμο στα δεξιά σου είναι το γήπεδο.

2) Αν μπεις από την 2η είσοδο (στην TOYOTA), μπαίνεις αριστερά προς Ελευσίνα (όχι προς Θριάσιο/Μαγούλα) και στο τέλος του δρόμου (Ελ. Βενιζέλου) κάνεις δεξιά και θα βγεις πάλι στον κεντρικό και θα δεις δεξιά σου το γήπεδο.

3) Αν μπεις από την 3η είσοδο (μετά το Practiker Mάνδρας), κάνεις αριστερά προς Ελευσίνα (όχι δεξιά για Μάνδρα/Θήβα) και όλο ευθεία. Στα αριστερά σου 800 μέτρα μετά τις γραμμές, θα δεις το γήπεδο.
traxonas
Ευχαριστω, καλα που σας ρωτησα γιατι θα πηγαιναμε στο αλλο που ειχαμε παιξει με ΓΑΣΕ!! ugly_tocktock.gif
airmav
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 4 2010, 03:47 ) *
.

2) Αν μπεις από την 2η είσοδο (στην TOYOTA), μπαίνεις αριστερά προς Ελευσίνα (όχι προς Θριάσιο/Μαγούλα) και στο τέλος του δρόμου (Ελ. Βενιζέλου) κάνεις δεξιά και θα βγεις πάλι στον κεντρικό και θα δεις δεξιά σου το γήπεδο.


ρε φιλε το ξερεις οτι εκει στην ΤΟΥΟΤΑ δεν γραφει πια ΤΟΥΟΤΑ αλλα DAIHATSU? παιζει να μην το εχει παρατηρησει κανεις στην Ελευσινα. κ εγω κουφαθηκα οταν το ειδα γιατι εδινα εκει ραντεβου με ενα φιλο κ κοντεψα να τον τρελανω αφου μου ελεγε οτι δεν υπαρχει πουθενα ΤΟΥΟΤΑ εδω που βρισκομαι........ καλο ε?????
LOWBAPER
O Σταχυοφορος εχει γινει κατοικος εξωτερικου και δεν τα ξερει καλα τα πραγματα.....

8.30 ραντεβου στη γουβα..

airmav περιμενω σχολιο για το παιχνιδι μας στο πευκο.. rolleyes.gif
Σταχυοφόρος
QUOTE(traxonas @ Feb 4 2010, 11:01 ) *
Ευχαριστω, καλα που σας ρωτησα γιατι θα πηγαιναμε στο αλλο που ειχαμε παιξει με ΓΑΣΕ!! ugly_tocktock.gif


Στον ίδιο δρόμο είναι. Δε χάνεσαι..


LOWBAPER και airmav παίξτε basket και αφήστε το φόρουμ rolleyes.gif

ELEFSINA
QUOTE(ikarosbc @ Feb 4 2010, 02:54 ) *
ΦΤΥΣΤΟΣ ο περιπτερας της γνωστης διαφημισης για GPS. smiley.gif smiley.gif smiley.gif



αχ0οα0χαοχ0αοχα0χοα0χοαχ
ikarosbc
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 4 2010, 15:03 ) *
αχ0οα0χαοχ0αοχα0χοα0χοαχ


Φιλε μου χθες βραδυ ειχα ορεξη για χιουμορ σ' ολα τα τοπικ που ποσταρα.
Τιποτε το προσωπικο κι ουτε ηθελα να σε θιξω, εννοειται βεβαιως.
Ελπιζω να το καταλαβαν ολοι.
ELEFSINA
ναι φιλαρακο...αχ0αχο0αχοα0χο! smiley.gif
ikarosbc
QUOTE(POWER_KF @ Feb 5 2010, 13:58 ) *
Φαντάζομαι ότι αν το έγραφε ο Τράχωνας θα το ήθελε κάπως έτσι:
Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Γ.Α.Σ. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - 1
Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ Α.Σ.Κ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ - 2
Ο.Κ.Ε. ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ / ΔΙΑ - 2
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - 1
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ Α.Ο. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ. - 1
Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -1
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ. Α.Σ. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - 1

Αν έρθουν έτσι τα αποτελέσματα θα έχουμε:
Βουλιαγμένη 29,Τράχωνες 29, Ιάσωνας 27, Λέων Μοσχ. 27, ΟΚΕ 26, Σούρμενα 24, Καστέλλα 24, Πήγασος 23, Αρης Γλυφ. 23, Ηλεκτρούπολη 22, Ν. Πέραμος 21, Ερμής Αργ. 21, Φοίνικας Αγ.Σοφ. 20, Ερμής Πειρ. 19
Βάλτε τώρα να γίνει άσσος την άλλη Παρασκευή στον Άλιμο (καθόλου απίθανο) και να χάσουν Ιάσωνας, Λέοντας και ΟΚΕ. Οι Τράχωνες με 31 και η Βουλιαγμένη με 30 αφήνουν Ιάσωνα, Λέοντα με 28 και ΟΚΕ με 27 και πάνε από τώρα διακοπές!!!!!
Εσύ ως ανεξάρτητος φιλοτράχωνας τι πιστεύεις; Λογικά κάπου στη μέση θα είναι η πραγματικότητα!

Συγνωμη που σ΄εβαλα σε διπλο κοπο αλλα φαντασου ν' ανοιγε ο φιλος μου ο Τραχωνας τον υπολογιστη
και να 'βλεπε το ποστ σου. blink.gif

Συγκοπη κατευθειαν. ohmy.gif

Ασε που ηταν δυσκολο πρωινο γιατι ειναι και δυσπεπτος στο παϊδακι...... tongue.gif (ελπιζω να τα χτυπησες εχτες φιλε)

Με την διορθωτικη σου κινηση ομως ειδες χαρές; smiley.gif

Σαν ανεξαρτητος φιλοτραχωνας δεν μπορω να εχω αποψη γιατι εχω δει μονο εναν αγωνα της κατηγοριας.
Το Λεων - Πηγασος, οποτε δεν γνωριζω τη δυναμικοτητα των ομαδων.
Θα προσπαθησω να προλαβω να δω και το ντερμπυ της αλλης Παρασκευης.

Χαιρομαι και μπορει να ζηλευω, που περνατε τοσο ωραια (γι' αυτο τρυπωνω ισως) και ευχομαι σ' ολους αποψε να 'χετε
ομορφα παιχνιδια.

Υ.Γ. Sorry για το μπλα-μπλα αλλα εχω απλετο χρονο αυτες τις μερες και τον...... ψιλογεμιζω.
referee
QUOTE (jna23 @ Feb 5 2010, 16:22 ) *
Να πω και εγώ τα προγνωστικά μου και να τα αναλύσω κιόλας : 
Ας ξεκινήσουμε με τα δύο ντέρμπυ

Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  (2)
Επειδή η χτεσινή ήττα του Παναθηναϊκού μας ταρακούνησε όλους έτσι και εμείς πάμε με τα μυαλά μας μόνο στον σημερινό αγώνα και στην νίκη που αν θα έρθει θα έρθει δύσκολα.

"Μας ταρακούνησε όλους"????Ποιους όλους?Δεν είναι όλη ομάδα Παναθηναϊκοί αρχηγέ... tongue.gif Αλλά ούτως ή άλλως με τα μυαλά μας μέσα θα πηγαίναμε κι ας κέρδιζε ο παναθηναϊκός..
Δηλαδή ρε φίλε ikarebc,για να μη στεναχωρηθεί ο traxonas,πρέπει να στεναχωρηθούμε εμείς??? evilmonkey.gif Πλάκα κάνω φυσικά και σε περιμένουμε την άλλη Παρασκευή στον Άλιμο για το απόλυτο ντέρμπυ...
alpapamarin
Φιλε Τράχωνα,

Θέλω από τώρα να κάνω κράτηση για την επόμενη Παρασκευή για να έρθω με τον Ikarosbc, σαν ουδέτεροι μπασκετόφιλοι να δούμε το παιχνιδάκι!
Έχω τόσους φίλους και γνωστούς και στις δύο ομάδες που δεν ξέρω ποιά να υποστηρίξω...
jna23
 
QUOTE(referee @ Feb 5 2010, 16:31 ) *
"Μας ταρακούνησε όλους"????Ποιους όλους?Δεν είναι όλη ομάδα Παναθηναϊκοί αρχηγέ... tongue.gif Αλλά ούτως ή άλλως με τα μυαλά μας μέσα θα πηγαίναμε κι ας κέρδιζε ο παναθηναϊκός..

Η διοίκηση ο αρχηγός ο υπαρχηγός είναι Παναθηναϊκοί. Τι θες τώρα να μπει ο Θωμάς μετά το παιχνίδι και να μας την λέει. Άσε καλύτερα ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω . smile.gif)))))


ikarosbc
Εχουμε ξεσκισει το οφ-τοπικ αλλα χαλαλι αφου περναμε καλα.

Φιλε ref προηγειται η υγεια.
Το δικο σου στομαχι ειναι εκπαιδευμενο να αντεχει. Δεν εχεις αναγκη. tongue.gif

Φιλε alpapamarin κανονισε πρωτο τραπεζι, αλλα λιγο μακρια απο την ορχηστρα.
referee
QUOTE(ikarosbc @ Feb 5 2010, 17:15 ) *
Εχουμε ξεσκισει το οφ-τοπικ αλλα χαλαλι αφου περναμε καλα.

Φιλε ref προηγειται η υγεια.
Το δικο σου στομαχι ειναι εκπαιδευμενο να αντεχει. Δεν εχεις αναγκη. tongue.gif

Φιλε alpapamarin κανονισε πρωτο τραπεζι, αλλα λιγο μακρια απο την ορχηστρα.


xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa...
Σε βρίσκω απόλυτα σωστό...Respect..
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
traxonas
Ειμαστε στο οριο νομιζω να βγουμε off-topic και να χαρακτηριστουμε ως chat tongue.gif ,αλλα δεν πειραζει γιατι μαλλον
ολοι προερχομαστε απο μια ''βαρια'' νυχτα με πα'ι'δακι και αλκοολ, οποτε ΟΚ.(φιλε ikare, οντως τα ξεσκισαμε icon_drunk.gif )
Ελπιζω δε, ο POWER KF, να ειναι οντως σαββατογεννημενος και να στεναχωρηθουν για δυο συνεχομενες Παρασκευες
οι φιλοι απο την Βουλιαγμενη, referee kai jna23 smiley.gif Mετα ευχομαι να κανουν ο,τι σερι θελουν!! tongue.gif

Οσο για τον alpapamarin, πιστευω οτι θα υποστηριξει Τραχωνες την Παρασκευη. wink.gif

Προεδρε, μηπως πρεπει να φτιαξουμε μια εξεδρα για vips;

Λοιπον, προς το παρον τελος απο μενα, εχουμε ταξιδακι και αναχωρηση στις 6.30.

Καλα παιχνιδια σε ολους, χωρις τραυματισμους!! icon_wave.gif


traxonas
QUOTE(jna23 @ Feb 7 2010, 16:31 ) *
Για αυτά τα παιχνίδια ζω. Με γεμάτη εξέδρα πάθος μυαλό δύναμη και εμπειρία. Πιστεύω θα είναι το καλύτερο παιχνίδι όχι μόνο της αγωνιστικής αλλά και την κατηγορίας. Σχόλια δεν κάνω καθώς σε ένα ντέρμπι που το μόνο που θα κρίνει είναι τον πρωταθλητή τι μπορεί να πει κανείς. Μόνο εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι ισάξιο των δύο ιστορικών ομάδων.

Θα χαρώ επίσης να γνωρίσω και τον φίλο Τραχωνα αλλά  βέβαια μετά το παιχνίδι που ελπίζω να με εμπιστευτεί ο προπονητής μου. (Θα το διαβάσει την Τριτη smile.gif ).

Προκειμενου να με στειλει δια της βιας στην καφετερια ο mod, το παω μονος μου, διοτι πολυ πιθανον να εχει κουβεντα
ολη τη βδομαδα για το ντερμπι! tongue.gif
Οντως, ωραια εξελιξη εχει το πρωταθλημα και αν συμβει και αυτο που λεει ο katastramenos περι τεταρτης θεσης ανοδου,
θα παμε μεχρι τελος με αμειωτο ενδιαφερον.
Οσο για τον αγωνα μεταξυ μας, σιγουρα ειναι περισσοτερο ενα ντερμπι γοητρου παρα αμεσο κυνηγι των δυο βαθμων!
Αυτο ισως να βοηθησει σε πιο ελευθερο παιξιμο αρα και πιο εντυπωσιακο!
Ελπιζω το επικειμενο εορταστικο τριημερο να μην επηρεασει την προελευση του κοσμου στο ματς της Παρασκευης και
να κανουμε νεο ρεκορ προσελευσης φιλαθλων. Υποσχομαι να σας ξεκουφανουν . smiley.gif
Bet
QUOTE(traxonas @ Feb 8 2010, 18:06 ) *
Με φτιαχνεις απογευματιατικα!!!
Οντως, ο ενας ειναι ανεπαρκης!!! Βεβαια, αυτο σημαινει οτι μπορει να αδικησει αμφοτερους. Ελα ομως που ανηκει και στην τριαδα διαιτητων, που οπου δουνε Τραχωνες(ανδρικο-παιδικο-εφηβικο) μας εχουν 2-3 τεχνικες για καλημερα!!!! hammer.gif
Αστο, θα δουμε.



Παιδια μην το συζητατε το παιχνιδακι ειναι στημενο απο τωρα,τα εχουμε βρει σε ολα με τους διαιτητες αφου λεμε να κατεβουμε μονο 5-6 παιχτες για να καταλαβετε...Σας βγαζω απο το κοπο γιατι ακομα ειναι δευτερα και γραφτηκαν τα πρωτα και ως συνηθως θα γραφτουν ακομη πολλα...

p.s. δεν αναφερομαι προσωπικα στο τραχωνα
jna23
QUOTE(traxonas @ Feb 8 2010, 18:06 ) *
Με φτιαχνεις απογευματιατικα!!!
Οντως, ο ενας ειναι ανεπαρκης!!! Βεβαια, αυτο σημαινει οτι μπορει να αδικησει αμφοτερους. Ελα ομως που ανηκει και στην τριαδα διαιτητων, που οπου δουνε Τραχωνες(ανδρικο-παιδικο-εφηβικο) μας εχουν 2-3 τεχνικες για καλημερα!!!! hammer.gif
Αστο, θα δουμε.


Οπότε ξεκινάμε με +6 και αν βάλουμε και ένα καλάθι από τις κατοχές +8 . smile.gif

Βρε αφήστε τους ανθρώπους στην ησυχία τους και να γίνει η ματσαρα της κατηγορίας. Εμείς σου υπόσχομαι ότι  κανένας παίκτης δεν πρόκειται να ασχοληθεί με κανένα διαιτητή. 

Μην πέφτουμε στο τριπάκι άσχετων εδω μέσα smile.gif

QUOTE(referee @ Feb 9 2010, 12:52 ) *
37 πόντους????Άρα,όποιος περίμενε να πάρει πάσες,ας το ξεχάσει καλύτερα...


Πάσες θα σου δίνω εγώ γιατί θα παίξω 30 λεπτά . 

P.S. Και ένα ρεπορτάζ. Βρίσκομαι Καβάλα και μιλάω με Μάκη. Όλα πάνε καλά παιδιά smile.gif
traxonas
QUOTE(jna23 @ Feb 9 2010, 13:33 ) *
Οπότε ξεκινάμε με +6 και αν βάλουμε και ένα καλάθι από τις κατοχές +8 . smile.gif

Βρε αφήστε τους ανθρώπους στην ησυχία τους και να γίνει η ματσαρα της κατηγορίας. Εμείς σου υπόσχομαι ότι  κανένας παίκτης δεν πρόκειται να ασχοληθεί με κανένα διαιτητή. 

Μην πέφτουμε στο τριπάκι άσχετων εδω μέσα smile.gif



Πάσες θα σου δίνω εγώ γιατί θα παίξω 30 λεπτά . 

P.S. Και ένα ρεπορτάζ. Βρίσκομαι Καβάλα και μιλάω με Μάκη. Όλα πάνε καλά παιδιά smile.gif


Κανεις δεν μιλαει για στησιμο και αλλες χαζομαρες. Ειπα οτι -αποψη μου- ο ενας διαιτητης ειναι ανεπαρκης και μπορει
να χαλασει ενα ομορφο παιχνιδι. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΜΙΛΑΩ ! peace.gif blove.gif
jna23
QUOTE(traxonas @ Feb 9 2010, 14:52 ) *
Κανεις δεν μιλαει για στησιμο και αλλες χαζομαρες. Ειπα οτι -αποψη μου- ο ενας διαιτητης ειναι ανεπαρκης και μπορει
να χαλασει ενα ομορφο παιχνιδι. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΜΙΛΑΩ ! peace.gif blove.gif


Σε καταλαβα απλα ειπα να μην αρχησουνε οι γνωστοι αγνωστοι παλι smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.