Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 10-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Pierce
Λεποοοοοοοον

Οι συμμετοχες εχουν ολοκληρωθει σχεδον, εχουμε τους 14 (ξερετε εσεις ποιοι ειστε) απο τους 15 που θα συμμετεχουν φετος .
Πλεον θα χρησιμοποιουμε την πλατφορμα του espn για το παιχνιδι μας . Αφου μπει και ο 15ος της παρεας θα κανονισουμε τα του Ντραφτ .


Και ερχομαι στο ζουμι. Μεχρι την τεταρτη το βραδυ εδω μπορειτε να δηλωσετε συμμετοχη οσοι θελετε, ωστε να επιλεξουμε τον εναν (δεχομαστε και χρηματισμους tongue.gif ) , απλως να ξερετε οτι απαιτει μια ενασχοληση (και καποιες γνωσεις για τους παιχτες, γιατι καποια στιγμη κυνηγαμε και τον τελευταιο αμπαλιδη απο τα FA μπας και παρουμε σκορ )και οτι αν καποιος τα παρατησει γινεται βαρος στην υπολοιπη λιγκα, οποτε αν δεν ειστε ετοιμοι εστω για μια 5 λεπτα την ημερα μεχρι τον Απριλη ,μην δηλωσετε ...


ΥΓ: για περισσοτερες πληροφοριες εδω,
εδω, εδω και εδω

ΥΓ2: Οταν συμπληρωθουν οι ομαδες θα μεταφερθουμε εδω, προσωρινα ειναι το τοπικ στο φορουμ του ΝΒΑ
duncan21
Count on me...
T.W.Is.M.
Δευτερη συμμετοχη στο ιδιο ατομο παιζει? smiley.gif


Πλακα κανω, μη μου διαγραψετε και την πρωτη ομαδα tongue.gif

Εχω και μια σοβαρη ερωτηση.
Η περσινη σειρα στο παιχνιδι θα παιξει καποιο ρολο στη σειρα επιλογης στο ντραφτ?
Pierce
εχουμε 3 επιλογες

1) οπως περσι, randomize μια ωρα πριν το Draft
2) Randomize αμεσα, ωστε να μπορουμε να κανουμε και trade draft picks!
3) το κανω χειροκινητα


Twism εχουμε και νεους, οποτε με την περσινη βαθμολογια δεν θα βγαζαμε ακρη
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Oct 4 2010, 23:01 ) *
εχουμε 3 επιλογες

1) οπως περσι, randomize μια ωρα πριν το Draft
2) Randomize αμεσα, ωστε να μπορουμε να κανουμε και trade draft picks!
3) το κανω χειροκινητα


Twism εχουμε και νεους, οποτε με την περσινη βαθμολογια δεν θα βγαζαμε ακρη


Το φανταζομαι οτι θα εχουμε και νεους, αυτοι μπορουν να μπουν σαν να ειχαν παρει θεση κατω απ αυτους που επαιξαν περσι. Αδικο, το ξερω, αλλα ειναι οπως οι ρουκις στο παιχνιδι. Δεν ξερεις τι θα σου δωσουν σε ποντους, μπορει να βρεθει ενας Ντουραντ ή ενας Λεμπρον που απο την πρωτη χρονια θα κανει μεγαλα πραγματα, αλλα δε θα παρεις τον Τζον Γουολ πριν απο τον Κρις Πολ.
Ας γινει με οποιον τροπο θελεις, δεν υπαρχει προβλημα. Οταν λες ομως χειροκινητα, τι εννοεις?
Pierce
Δεχομαστε χρηματισμους ειπαμε 65.gif ( Νο1 150 ευρω Νο2 125 ευρω Νο3 100 ευρω Νο4 90 )
Χειροκινητα you know smiley.gif the greek way
aegeansheed
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 5 2010, 01:08 ) *
Οταν λες ομως χειροκινητα, τι εννοεις?




Μην κουράζετε τον Στερν από τώρα.... tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Oct 5 2010, 01:41 ) *
Δεχομαστε χρηματισμους ειπαμε 65.gif ( Νο1 150 ευρω Νο2 125 ευρω Νο3 100 ευρω Νο4 90 )
Χειροκινητα you know smiley.gif the greek way


Αρα με 465 ευρω παιρνω και τις 4 πρωτες επιλογες! Αν τα κανουμε 500, να παρω και την 5η επιλογη?
Πως το προτιμας, θα μου δωσεις αριθμο λογαριασμου ή να σου κοψω επιταγη? smiley.gif
Pierce
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 5 2010, 01:49 ) *
Αρα με 465 ευρω παιρνω και τις 4 πρωτες επιλογες! Αν τα κανουμε 500, να παρω και την 5η επιλογη?
Πως το προτιμας, θα μου δωσεις αριθμο λογαριασμου ή να σου κοψω επιταγη? smiley.gif

Αν ειναι ετσι, σου κανω σκοντο, με 500 πηρες και την 5η θεση ! 24.gif (το τοπικ βαδιζει στα σωστα περσινα χναρια, ευγε !)


(σε φακελο στο τελευταιο βαγονι του πρωτου συρμου του τραινου που θα περασει απο Συνταγμα το πρωι)
j-kidd13
Α στα διαλα ρε κοπριτες...Και φετος ελεγα να κερδισω by far ομως....Aλλα στα σκοπετα δεν προβλεπονται και wi fi υπηρεσιες,οποτε στην απ εξω ο Ιασωνας για φετος.... icon_drunk.gif
giannis-hania
Αν υπάρχει θεση παιδια θα ηθελα να συμμετεχω κι εγω.Πιστευω οι γνωσεις μου ειναι ικανοποιητικες και θα εχω και ενα τροπο να περναει ευχαριστα η ωρα. smiley.gif
aegeansheed
QUOTE(giannis-hania @ Oct 5 2010, 16:26 ) *
Πιστευω οι γνωσεις μου ειναι ικανοποιητικες


Οκ, αυτό σημαίνει ότι προχωράμε στην επόμενη διαδικασία, που είναι η δοκιμασία των ερωτήσεων tongue.gif . Θα κάνουμε 10 ερωτήσεις και πρέπει να δωθούν οι σωστές απαντήσεις σε χρόνο dt.

Ερώτηση 1: Πώς λέγεται η έδρα που θα χρησιμοποιήσουν οι Magic φέτος?
Ερώτηση 2: Σε ποια χρονιά του στους Spurs πήρε πρωτάθλημα o Bo Outlaw?
Ερώτηση 3: Ποιά ήταν η χαρακτηριστική χειρονομία του Mutombo όταν έκοβε τον αντίπαλο?
Ερώτηση 4: Πότε έγινε all-star o Anthony Mason?
Ερώτηση 5: Με πόσες διαφορετικές 5άδες έπαιξαν πέρυσι οι Warriors?
Ερώτηση 6: Από ποιο κολέγιο αποφοίτησε ο Steve Nash?
Ερώτηση 7: Ποιός παίκτης των Cavs είναι πρώτος στη λίστα με τις συμμετοχές στην Ιστορία του franchise?
Ερώτηση 8: Ποιός είναι ο Big Dipper?
Ερώτηση 9: Ποιός κέρδισε το περσινό Fantasy?
Ερώτηση 10: Ποιός πήρε τη θέση του Ομάρ στο πρωτάθλημα?

Καλή Τύχη!
Ginobili
QUOTE(aegeansheed @ Oct 5 2010, 17:15 ) *
Οκ, αυτό σημαίνει ότι προχωράμε στην επόμενη διαδικασία, που είναι η δοκιμασία των ερωτήσεων tongue.gif . Θα κάνουμε 10 ερωτήσεις και πρέπει να δωθούν οι σωστές απαντήσεις σε χρόνο dt.

Ερώτηση 1: Πώς λέγεται η έδρα που θα χρησιμοποιήσουν οι Magic φέτος?
Ερώτηση 2: Σε ποια χρονιά του στους Spurs πήρε πρωτάθλημα o Bo Outlaw?
Ερώτηση 3: Ποιά ήταν η χαρακτηριστική χειρονομία του Mutombo όταν έκοβε τον αντίπαλο?
Ερώτηση 4: Πότε έγινε all-star o Anthony Mason?
Ερώτηση 5: Με πόσες διαφορετικές 5άδες έπαιξαν πέρυσι οι Warriors?
Ερώτηση 6: Από ποιο κολέγιο αποφοίτησε ο Steve Nash?
Ερώτηση 7: Ποιός παίκτης των Cavs είναι πρώτος στη λίστα με τις συμμετοχές στην Ιστορία του franchise?
Ερώτηση 8: Ποιός είναι ο Big Dipper?
Ερώτηση 9: Ποιός κέρδισε το περσινό Fantasy?
Ερώτηση 10: Ποιός πήρε τη θέση του Ομάρ στο πρωτάθλημα?

Καλή Τύχη!

Άμα τα απαντούσε όλα αυτά σε χρόνο dt...θα του έδινα εγώ την θέση μου.
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Oct 5 2010, 19:35 ) *
Άμα τα απαντούσε όλα αυτά σε χρόνο dt...θα του έδινα εγώ την θέση μου.


Δε χρειαζεται. Μονο μη ερωτηση για τις πενταδες των Γουοριορς φτανει! Οποιος την απαντησει αυτη εχει μαστερ στο ΝΒΑ. smiley.gif
morrison
QUOTE(aegeansheed @ Oct 5 2010, 19:15 ) *
Οκ, αυτό σημαίνει ότι προχωράμε στην επόμενη διαδικασία, που είναι η δοκιμασία των ερωτήσεων tongue.gif . Θα κάνουμε 10 ερωτήσεις και πρέπει να δωθούν οι σωστές απαντήσεις σε χρόνο dt.

Ερώτηση 1: Πώς λέγεται η έδρα που θα χρησιμοποιήσουν οι Magic φέτος?
Ερώτηση 2: Σε ποια χρονιά του στους Spurs πήρε πρωτάθλημα o Bo Outlaw?
Ερώτηση 3: Ποιά ήταν η χαρακτηριστική χειρονομία του Mutombo όταν έκοβε τον αντίπαλο?
Ερώτηση 4: Πότε έγινε all-star o Anthony Mason?
Ερώτηση 5: Με πόσες διαφορετικές 5άδες έπαιξαν πέρυσι οι Warriors?
Ερώτηση 6: Από ποιο κολέγιο αποφοίτησε ο Steve Nash?
Ερώτηση 7: Ποιός παίκτης των Cavs είναι πρώτος στη λίστα με τις συμμετοχές στην Ιστορία του franchise?
Ερώτηση 8: Ποιός είναι ο Big Dipper?
Ερώτηση 9: Ποιός κέρδισε το περσινό Fantasy?
Ερώτηση 10: Ποιός πήρε τη θέση του Ομάρ στο πρωτάθλημα?

Καλή Τύχη!

Για να δοκιμασω τις δυναμεις μου... 39.gif
1,To μαντρι του Σταν Βαν Γκαντι.
2,Ποιον εννοεις,τον μυωπα;
3,Αυτη που εκανε ο Σοφο στην Πυλαια.
4,Στο Τουρκικο All Star Game.
5,Πλακα κανεις;Δεν θυμαται ουτε ο Ντον Νελσον...
6,Fanis Christodoulou college.
7,μα ο Λιθουανος φιλος του προδοτη.
8,whaaat;
9,το αθλημα.
10,o Omar ειναι σαν να μην εφυγε ποτε.

Πως πηγα;Αξιζω μια θεση; smiley.gif
aegeansheed
Οι σίγουροι να μην απαντάνε! tongue.gif
QUOTE(morrison @ Oct 5 2010, 19:57 ) *
5,Πλακα κανεις;Δεν θυμαται ουτε ο Ντον Νελσον...


Όχι απλά έπαιξε, ήταν και starter laugh.gif ...

Πάντως το quiz έχει και παγίδες...
giannis-hania
Μαλλον δεν ειμαι αρκετα ικανος τελικα για να συμμετεχω tongue.gif
aegeansheed
Φυσικά και είσαι, το quiz ήταν μια από τις κλασσικές μ***ες smile.gif που κάνω που και που και εννοείται ότι δεν έχει να κάνει με την τελική απόφαση, οπότε ελπίζω να μην παίρνεις κάτι προσωπικά.

Το σημαντικό είναι να ενημερώνεσαι για τα νέα και να παρακολουθείς τουλάχιστον τα boxscore, για να βλέπεις τις "ευκαιρίες" και τα φορμαρίσματα. Κάτι που φαντάζομαι ότι θα κάνεις αν είσαι άρρωστος με το ΝΒΑ. Όταν ο Σοφός Άρτσος συγκαλέσει το Συμβούλιο και δώσει τη γνώμη του ο αγαπημένος μας Κομισάριος θα ξεκαθαριστεί κάπως η κατάσταση. Κι εγώ αυτά τα λέω με τον φόβο του banαρίσματος, μη νομίζεις... 42.gif
giannis-hania
Ναι ρε συ εννοειτε, ουτως η αλλως ισχυε αυτο.Καθημερινο ψαξιμο σε ολους τους αγωνες και διερευνηση εις βαθος στα στατιστικα ολων των ομαδων.Μεχρι στιγμης ποσοι εριζουμε για τη πολυποθητη θεση?Οχι τιποτα αλλο απλα για να μην μου λειφτουν οι σφαίρες smiley.gif
duncan21
QUOTE(giannis-hania @ Oct 5 2010, 22:44 ) *
Μεχρι στιγμης ποσοι εριζουμε για τη πολυποθητη θεση?Οχι τιποτα αλλο απλα για να μην μου λειφτουν οι σφαίρες smiley.gif

Aν δεις στο δρομο ενα τυπο 2.11,εγχρωμο με υπνωτισμενο βλεμμα και κατι χερια σαν κουπια,απλα αλλαξε δρομο γιατι δεν τη γλυτωνεις...evilmonkey.gif guns.gif guns.gif guns.gif
benchwarmer
QUOTE(aegeansheed @ Oct 5 2010, 18:15 ) *
Ερώτηση 1: Πώς λέγεται η έδρα που θα χρησιμοποιήσουν οι Magic φέτος?
Ερώτηση 2: Σε ποια χρονιά του στους Spurs πήρε πρωτάθλημα o Bo Outlaw?
Ερώτηση 3: Ποιά ήταν η χαρακτηριστική χειρονομία του Mutombo όταν έκοβε τον αντίπαλο?
Ερώτηση 4: Πότε έγινε all-star o Anthony Mason?
Ερώτηση 5: Με πόσες διαφορετικές 5άδες έπαιξαν πέρυσι οι Warriors?
Ερώτηση 6: Από ποιο κολέγιο αποφοίτησε ο Steve Nash?
Ερώτηση 7: Ποιός παίκτης των Cavs είναι πρώτος στη λίστα με τις συμμετοχές στην Ιστορία του franchise?
Ερώτηση 8: Ποιός είναι ο Big Dipper?
Ερώτηση 9: Ποιός κέρδισε το περσινό Fantasy?
Ερώτηση 10: Ποιός πήρε τη θέση του Ομάρ στο πρωτάθλημα?


Παλαιουρας κι εγω, αλλα τετοιο κουιζ δεν θα το αφησω να παει χαμενο..

1: Πιετρις για τρεις.
2: Ο Μπο Αουτλο δεν εχει παιξει ποτε στους Σπερς. Για την ακριβεια, δεν εχει παιξει ποτε μπασκετ, αλλα δεν του το εχουν πει ακομα.
3: Α απο χειρονομιες δεν ξερω, προτιμω το ξυλο.
4: Οταν ολοι καταλαβαμε οτι η Ανατολη ηταν για τα πανηγυρια
5: Με 10^ν, οπου ν η ηλικια του Ντον Νελσον.
6: Απο τα τσικο της Μπαρτσελονα, μαζι με τους Μεσι και Μπογιαν.
7: Να πω καλυτερα ποιος πρωην παιχτης των Cavs εχει δικο του hate topic στο φορουμ?
8: Εκεινος εκει ο ψηλος μωρε...
9: Εγω φυσικα. Ως ηθικος νικητης παντα.
10: Ποτε ειχε φυγει αυτος και δεν το πηρα χαμπαρι?
spysta
Προς Pierce κυριως .. αλλα και υπολοιπους

Randomize αμεσα, ωστε να μπορουμε να κανουμε και trade draft picks!

εχει μεινει μια κενη θεση .. μην το καθυστερουμε και πολυ !!!Αντε να προχωρισουμε και ΑΜΕΣΑ σε randomize ωστε να μονταρουμε τα draft pick μας

##oπως καταλαβατε εχω ενα σχετικα free χρονο προς καταναλωση αυτες τις μερες .. tongue.gif προς το παρον ομως 68.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Oct 5 2010, 19:15 ) *
Οκ, αυτό σημαίνει ότι προχωράμε στην επόμενη διαδικασία, που είναι η δοκιμασία των ερωτήσεων tongue.gif . Θα κάνουμε 10 ερωτήσεις και πρέπει να δωθούν οι σωστές απαντήσεις σε χρόνο dt.

Ερώτηση 1: Πώς λέγεται η έδρα που θα χρησιμοποιήσουν οι Magic φέτος?
Ερώτηση 2: Σε ποια χρονιά του στους Spurs πήρε πρωτάθλημα o Bo Outlaw?
Ερώτηση 3: Ποιά ήταν η χαρακτηριστική χειρονομία του Mutombo όταν έκοβε τον αντίπαλο?
Ερώτηση 4: Πότε έγινε all-star o Anthony Mason?
Ερώτηση 5: Με πόσες διαφορετικές 5άδες έπαιξαν πέρυσι οι Warriors?
Ερώτηση 6: Από ποιο κολέγιο αποφοίτησε ο Steve Nash?
Ερώτηση 7: Ποιός παίκτης των Cavs είναι πρώτος στη λίστα με τις συμμετοχές στην Ιστορία του franchise?
Ερώτηση 8: Ποιός είναι ο Big Dipper?
Ερώτηση 9: Ποιός κέρδισε το περσινό Fantasy?
Ερώτηση 10: Ποιός πήρε τη θέση του Ομάρ στο πρωτάθλημα?

Καλή Τύχη!



Κι εγω δεν μπορω να αντισταθω σε τετοιο υπεροχο κουιζ.
1.Δωματιο πανικου(αφου ο Σταν Βαν Γκαντι ειναι ο αρχοντας του πανικου κατα το Σακ)
2.Για τον Bo Outlaw δεν ξερω, να σου πω για τον Bo Duke απο το σιριαλ που ξερω?
3.Αυτη:

4.To 1991 που επαιζε σε μια ομαδα που λεγοταν Long Island Surf. Μπηκε στην παρουσιαση με την ιστιοσανιδα στο χερι!
5.Οι Warriors χρησιμοποιουσαν περσι μεχρι και 11 παιχτες, επειδη ομως ειχαν τραυματισμους πολλες φορες επαιζαν με 8. Συνολικα επαιξαν στη σεζον 88 παιχνιδια μαζι με τα φιλικα. Ολο μαζι...11888! Τυχαιο? Δε νομιζω! Τοσες ηταν και οι πενταδες τους.
6.Απο το White Hart Lane μαζι με τον Παπαδογιαννη. Kαι οι δυο αλλωστε ειναι οπαδοι της Τοτεναμ.
7.Αν μετρησουμε και τα παιχνιδια στα προαυλια των νοσοκομειων ειναι ο Brad Daugherty.
8.Ειναι εκεινος που δηλωσε οτι ειχε παει με 1000 γυναικες.
9.Οι θεατες που απολαυσαν ωραιο θεαμα.
10.O Ομαρ δεν αποχωρησε. Παραχωρησε τη θεση του στο Λεμπρον Τζειμς σε ενδειξη θαυμασμου και εκτιμησης. Ετσι σκεφτομαι να κανω κι εγω φετος και να δωσω τη θεση μου στον Τεοντοσιτς!
ntelakos
Παιδια θα ηθελα κ εγω να συμμετεχω.......
Johnaros
Καλά ρε, ωραίοι είστε, άνοιξα τόπικ κάποτε, κάθε μέρα έμπαινα, και δε μπήκα ένα διήμερο, και βρήκατε να το φτιάξετε... sad.gif
Pierce
QUOTE (Johnaros @ Oct 6 2010, 21:57 ) *
Καλά ρε, ωραίοι είστε, άνοιξα τόπικ κάποτε, κάθε μέρα έμπαινα, και δε μπήκα ένα διήμερο, και βρήκατε να το φτιάξετε... sad.gif

Κοιτα επειδη εχουμε μια σταθερη ''ομαδα'' ολα αυτα τα χρονια, συνηθως πορευομαστε με αυτην και οι παλιοτεροι εχουν μια προτεραιότητα , οπως ειπα και πριν μονο μια θεση ηταν ανοιχτη για φετος (και αυτο απο σποντα δηλαδη...), οποτε δεν ειναι θεμα 2ημερου smile.gif

Anyway το Κονκλαβιο συνεδριασε , και θα δωσει την θεση στον duncan21 smile.gif Ευχαριστουμε για το ενδιαφερον απο τους υπολοιπους,maybe next year smile.gif

ΥΓ: για περαστε μια απο την σελιδα της λιγκας να ψηφισετε στο πολ...
Johnaros
Nαι ρε, προφανώς, πλακίτσα έκανα...
duncan21
QUOTE(pierce21 @ Oct 7 2010, 02:22 ) *
Anyway το Κονκλαβιο συνεδριασε , και θα δωσει την θεση στον duncan21 smile.gif Ευχαριστουμε για το ενδιαφερον απο τους υπολοιπους,maybe next year smile.gif

ΥΓ: για περαστε μια απο την σελιδα της λιγκας να ψηφισετε στο πολ...

Σας ευχαριστω πολυ για την προσκληση.Δηλωνω βαθυτατα συγκινημενος ωστοσο θα πρεπει να σας πω οτι δεν θα δειξω ελεος για κανενα λογο.Ι am the best guyz...
Ginobili
QUOTE(duncan21 @ Oct 7 2010, 08:46 ) *
Σας ευχαριστω πολυ για την προσκληση.Δηλωνω βαθυτατα συγκινημενος ωστοσο θα πρεπει να σας πω οτι δεν θα δειξω ελεος για κανενα λογο.Ι am the best guyz...

Έλα φίλε μου....κολλητέ μου....!!! Μια ομάδα είμαστε...μια ιδεολογία.Κοίτα,επειδή εγώ θα τον διεκδικήσω τον τίτλο κι εσύ όχι,ξέρεις εσύ...κάτω από το τραπέζι θα μου δώσεις μερικές ανταλλαγές τύπου Γκασόλ στους Λέικερς. tongue.gif
Οι Σπερς πρέπει να πάρουν το τίτλο φέτος..οπότε άμα σου προσφέρω π.χ Μπεν Ουάλας-Χάσλεμ-Τζέισον Κιντ...θα μου δώσεις εσύ Ντέιβιντ Λι-Σκόλα-Πολ... wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ Oct 7 2010, 11:46 ) *
Σας ευχαριστω πολυ για την προσκληση.Δηλωνω βαθυτατα συγκινημενος ωστοσο θα πρεπει να σας πω οτι δεν θα δειξω ελεος για κανενα λογο.Ι am the best guyz...



QUOTE(Ginobili @ Oct 7 2010, 21:37 ) *
Έλα φίλε μου....κολλητέ μου....!!! Μια ομάδα είμαστε...μια ιδεολογία.Κοίτα,επειδή εγώ θα τον διεκδικήσω τον τίτλο κι εσύ όχι,ξέρεις εσύ...κάτω από το τραπέζι θα μου δώσεις μερικές ανταλλαγές τύπου Γκασόλ στους Λέικερς. tongue.gif
Οι Σπερς πρέπει να πάρουν το τίτλο φέτος..οπότε άμα σου προσφέρω π.χ Μπεν Ουάλας-Χάσλεμ-Τζέισον Κιντ...θα μου δώσεις εσύ Ντέιβιντ Λι-Σκόλα-Πολ... wink.gif


Μα γιατι καθεστε και ταλαιπωρειστε? Δε διαβασατε καλα το thread? Εχω ηδη εξασφαλισει τις 5 πρωτες επιλογες του ντραφτ. Σε οποιον μου δωσει τα μισα απ τα λεφτα που δινω(500 ηταν για οποιον δε θυμαται), του δινω με ανταλλαγη τυπου Γκασολ στους Λεικερς 2 απ τις 5 επιλογες μετα το all-star game κι οποιος μου δωσει τα αλλα μισα του δινω αλλες 2 επιλογες με ανταλλαγη τυπου Γκαρνετ στους Σελτικς. Μπορει καποιος αν θελει να παρει και τις 4 επιλογες πληρωνοντας ολο το ποσο. αν υπαρχουν περισσοτεροι απο ενας ενδιαφερομενοι, θα γινει πλειστηριασμος.
Ακουω λοιπον προσφορες... smiley.gif
morrison
To καλο που σας θελω μακρια απο ενα παιχτη_______________Γκρεγκ Οντεν.
Ειναι δικος μου! shot.gif

Ειδικα εσυ Aegeansheed... icon_drunk.gif
rchos
μιας και αρχισαμε τις επιθυμιες θα σας παρακαλουσα να μου αφησετε εναν νεαρο που εχω συμπαθησει πολυ και θα τον ηθελα στην ομαδα μου οχι για αγωνιστικους αλλα πιο πολυ για ηθικους λογους.

κεβιν ντουραντ ονομαζεται.

ξερω οτι ισως ειναι περιττο αυτο μου το ποστ γιατι ετσι και αλλιως δεν πιστευω να ενδιαφερθουν και πολλοι για χαρη του απλα ενιωσα αναγκασμενος να το γραψω για λογους ηθικης ταξεως.



Αν δεν τον αφησετε...
T.W.Is.M.
Αφου πιασατε το ντραφτ του 2007 με τη σειρα, οποιος θελει τον Al Horford, ας γραψει το επομενο ποστ. Εγω θα περιμενω πολυ μεχρι να ερθει η σειρα μου για εκεινο το ντραφτ... tongue.gif

edit: Αν πω οτι δε θελω το Νο1 στο ντραφτ(οχι του 2007, το δικο μας), θα το θεωρησει κανεις περιεργο?
kostasvc15
Η σειρα του ντραφτ ποτε θα βγει;
Ginobili
Αν σας πω ότι θα διαλέξω τον Πέκοβιτς στην 1η μου επιλογή,θα μου δώσετε από τώρα το #1 στα ντραφτ..? tongue.gif
Pierce
May I have your attention please.

Λογικα θα σας ηρθε και το μειλ, εβαλα το ντραφτ να γινει την κυριακη 17 του μηνα στις 10 το βραδυ.
Αλλα, απο οτι ειδα τελικα , δεν υπαρχει η δυνατοτητα (πλεον; ) για randomize απο τωρα, ωστε να κανουμε trade draft picks, παραμονο αν το κανω εγω χειροκινητα και βαζοντας εγω την σειρα. Οποτε επελεξα τον παραδοσιακο τροπο, μια ωρα πριν το draft θα ξερουμε , την σειρα smile.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Oct 11 2010, 23:15 ) *
May I have your attention please.

Λογικα θα σας ηρθε και το μειλ, εβαλα το ντραφτ να γινει την κυριακη 17 του μηνα στις 10 το βραδυ.
Αλλα, απο οτι ειδα τελικα , δεν υπαρχει η δυνατοτητα (πλεον; ) για randomize απο τωρα, ωστε να κανουμε trade draft picks, παραμονο αν το κανω εγω χειροκινητα και βαζοντας εγω την σειρα. Οποτε επελεξα τον παραδοσιακο τροπο, μια ωρα πριν το draft θα ξερουμε , την σειρα smile.gif


Αρα δεν υπαρχει δυνατοτητα για να ανταλλαξουμε picks εστω και αυτη την τελευταια 1 ωρα?
Αν παντως υπαρχει και εχω ενα απο τα 3-4 πρωτα νουμερα, εχω καθε προθεση να ανταλλαξω. Με αλλα λογια, δεν ξερω τι να διαλεξω στις πρωτες θεσεις. tongue.gif
Andre_Iguodala
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε


Συζηταω τους Μayo,Ray Allen,Kirilenko.Δεν συζηταω τους pg μου αν δεν εχετε καποιον αναλογα καλο pg να μου δωσετε και συζηταω και τριπλο trade(αν και εχω εναν πονοκεφαλο απο το απογευμα που συζηταγαμε ενα...Απεριγραπτο)

Περσι στην τριαδα(credits to Omar) φετος με μια δυο ανταλλαγες παλι εκει στοχευω...Για περαστε παρακαλω...
duncan21
QUOTE(Andre_Iguodala @ Oct 19 2010, 02:45 ) *
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε


Συζηταω τους Μayo,Ray Allen,Kirilenko.Δεν συζηταω τους pg μου αν δεν εχετε καποιον αναλογα καλο pg να μου δωσετε και συζηταω και τριπλο trade(αν και εχω εναν πονοκεφαλο απο το απογευμα που συζηταγαμε ενα...Απεριγραπτο)

Περσι στην τριαδα(credits to Omar) φετος με μια δυο ανταλλαγες παλι εκει στοχευω...Για περαστε παρακαλω...

Σου 'ρχεται σε περιπου 10 λεπτακια...

υ.γ Σου 'ρθε.Αν δεν σε ικανοποιει το ξανασυζηταμε...
morrison
Πρωτη μερα στη δουλεια...
Ανοιξα την πορτα του γραφειου μου και τι να δω...
"Δωσε με ανταλαγη",μου ειπε...Παγωσα.
"Σε πιστευω ρε Ρουντακο,μην τραβας τα μαλλια σου" του απαντησα.
"Oχι αλλο παγκο"φωναξε σθεναρα.

Τα σαιτς εσπευσαν να καλυψουν το θεμα.

http://probasketballtalk.nbcsports.com/201...hocking-i-know/

Δινεται σε πακετο ή μονος του με τον παρακατω τυπο.
Το μουσι δεν χρεωνεται...
sacarame
Αντε να ζωντανεύει το τόπικ σιγά σιγά.

Λοιπόν

Προσφέρεται δια ανταλλαγήν pg δυναμικό,με χρόνια εμπειρίας στο ΝΒΑ, μάστερ του τριπλ-νταμπλ , έρχεται στο σπίτι σου (ουπς αυτό είναι για άλλες αγγελίες wink.gif ). Ναι κύριοι για τον Τζέισον Κιντ σας λέω...Μπορεί να μην σκοράρει πάντα καλά,αλλά είναι σταθερός σε ασσίστ και ριμπάουντ,και ειδικά οι ασσίστ είναι πολύ σημαντικές διότι όπως ξέρετε βαθμολογούνται με 2 βαθμούς στην λίγκα μας...


Θα κάνει και τα τρελά 45αρια του αλλά θα είναι σταθερά πάνω από το 30 σε μέσους όρους...

ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΡΟ,ΚΑΠΗ, ΜΠΑΜΠΟΓΕΡΟΣ,ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΣΤΕΡΟΒΙΤΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΧΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΑ,γιατί εμείς εδώ στο Λ.Α. έχουμε σοβαρούς γυμναστές και κάνουμε προετοιμασίες που αλλοί ούτε στον ύπνο τους δεν βλέπουν!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Το μαγαζί είναι ανοικτό και περιμένει προτάσεις για τον καραφλοτεράστιο Κιντ αλλά και για κάποιον άλλο που ίσως έχετε βάλει στο μάτι...
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Oct 19 2010, 14:07 ) *
Αντε να ζωντανεύει το τόπικ σιγά σιγά.

Λοιπόν

Προσφέρεται δια ανταλλαγήν pg δυναμικό,με χρόνια εμπειρίας στο ΝΒΑ, μάστερ του τριπλ-νταμπλ , έρχεται στο σπίτι σου (ουπς αυτό είναι για άλλες αγγελίες wink.gif ). Ναι κύριοι για τον Τζέισον Κιντ σας λέω...Μπορεί να μην σκοράρει πάντα καλά,αλλά είναι σταθερός σε ασσίστ και ριμπάουντ,και ειδικά οι ασσίστ είναι πολύ σημαντικές διότι όπως ξέρετε βαθμολογούνται με 2 βαθμούς στην λίγκα μας...


Θα κάνει και τα τρελά 45αρια του αλλά θα είναι σταθερά πάνω από το 30 σε μέσους όρους...

ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΡΟ,ΚΑΠΗ, ΜΠΑΜΠΟΓΕΡΟΣ,ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΣΤΕΡΟΒΙΤΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΧΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΑ,γιατί εμείς εδώ στο Λ.Α. έχουμε σοβαρούς γυμναστές και κάνουμε προετοιμασίες που αλλοί ούτε στον ύπνο τους δεν βλέπουν!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Το μαγαζί είναι ανοικτό και περιμένει προτάσεις για τον καραφλοτεράστιο Κιντ αλλά και για κάποιον άλλο που ίσως έχετε βάλει στο μάτι...


Ενδεχομενως να ερθει μια προταση. Δεν ειμαι σιγουρος ομως.
Ασχετα με αυτα που γραφω στο trading block ολοι οι παιχτες μου ειναι υπο διαπραγματευση, αρκει να ερθουν τα καταλληλα ανταλλαγματα. Αυτος που διεδωσε τη φημη οτι θελω να κανω ανταλλαγη συμπαιχτων και να δωσω Chalmers και Mike Miller για να παρω Lebron, Wade και Bosh ειναι αισχρος ελεεινος τρισαθλιος και καταπτυστος. Με 2 απ τους 3 βολευομαι μια χαρα! smiley.gif
duncan21
Εχω πολυ και καλο κοσμο στα sf.Επισης δινω Pierce για ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ pg ή sg.Brooks,Billups,Crawford,Mayo,Felton,Jackson,Parker καποια ονοματα που θα με ενδιεφεραν smiley.gif ...
duncan21
Moνο εγω κανω trades σ' αυτη τη λιγκα(δεν ειναι απαραιτητα καλο αυτο 71.gif ).Κατι μου λεει οτι μια θεση στη τελευαια 3αδα ειναι καπαρωμενη απο τωρα...

Ψηθειτε για Πιρς ρε 'σεις.Για pg ή sg.Μου εχει μεινει αμανατι να πουμε...
rchos
αν δεν τον ηθελες γιατι τον πηρες τον πιρς? tongue.gif
ουτε καν ο αρης δεν νομιζω να πολυενδιαφερετε πλεον για αυτον.


παντως ενω γραφεις εδω οτι δινεις πιρς για καλο sg.εμενα γιατι μου κανεις προταση με σμιθ-μιλερ για να παρεις τον τζο τζονσον?δεν τον θεωρεις αρκετα καλο για να δωσεις τουλαχιστον τον πιρς μεσα στο τρειντ?
sacarame
Κράνη θα βάλουμε φέτος??..... blink.gif 39.gif
duncan21
QUOTE(rchos @ Oct 20 2010, 11:15 ) *
αν δεν τον ηθελες γιατι τον πηρες τον πιρς? tongue.gif
ουτε καν ο αρης δεν νομιζω να πολυενδιαφερετε πλεον για αυτον.


παντως ενω γραφεις εδω οτι δινεις πιρς για καλο sg.εμενα γιατι μου κανεις προταση με σμιθ-μιλερ για να παρεις τον τζο τζονσον?δεν τον θεωρεις αρκετα καλο για να δωσεις τουλαχιστον τον πιρς μεσα στο τρειντ?

Τον πηρα γιατι αλλιως δεν θα γινοταν το trade με το Σπυρο.

Λοιπον,δινω Πιρς-Μιλλερ για Τζονσον.Σου 'ρχεται το fax στα γραφεια της ομαδας σου... biggrin.gif

Αν δε σ' αρεσει κανε αντιπροταση.Με Τζονσον-Πιρς ομως μεσα...
rchos
παιδακια ο μιλησα με πιρς.

εχει προβλημα και δεν μπορει να μπει ιντερνετ.

σταματατε τα τρειντ αμεσα προς το παρον.

εχουν γινει μεχρι τωρα 3 τρειντ.

κανουμε απο τωρα και για τα τρια ξεχωριστα δηφοφορια για το αν τα τρειντ αυτα θα ισχυσουν η οχι.
ειχαμε και περσυ αντιστοιχα θεματα.ειναι πιθανο να μπει τελικα μεσα απο το παιχνιδι εγκριση των τρειντ.

προς το παρον ομως ψηφιζετε για το καθε τρειντ ξεχωριστα απο τα 3 αν το επιτρεπετε η οχι.

θυμιζω το πρωτο ειναι κλειζα-θορντον(οπου την αλλη μερα ο θορντον επεστρεψε στον πρωτο ιδιοκτητη)
το δευτερο ηταν αυτο που περιελαμβανε εβανς-ρου-ριτσαρντσον για μελο-πιρς-ρομπιν λοπεζ
το τριτο ειναι μπισλυ-μπειλες για χαρντεν και μαικ μιλλερ.

ξεκινατε να ψηφιζετε και για τα τρια.
προφανως οσοι κανατε τα τρειντ μην το παρετε προσωπικα.δεν εχει να κανει με εσας αλλα με το παιχνιδι.
duncan21
Και τα 3 trade δικα μου ειναι... w00t.gif w00t.gif w00t.gif
aegeansheed
Λοιπόν,

Trade 2: Ο Richardson είναι παίκτης 10γύρου/drop. Κατά τη γνώμη μου δεν κολλάει στο trade καθόλου. Οι 3 (Melo,Pierce,Robin) είναι σίγουροι fantasy contrubutors από την άλλη τριάδα οι 2 (Evans, Roy).
Trade 3: Φαίνεται μια χαρά.
Κίνηση 3: Δεν υπολογίζω για fantasy παίκτη τον Thornton, σε αντίθεση με τον Kleiza. Κατά συνέπεια μικρό foul εδώ από μένα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.