Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2009-10 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
ΑΕΠ
Καλη μπασκετικη χρονια με υγεια και σε εμας τους ταπεινους πλην τιμιους καλαθοσφαιριστες που παιζουμε Δ ΕΣΚΑ... Παιζω στην ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ και ειμαστε στον δευτερο ομιλο με αντιπαλους ΑΕΚ Περ. Εστία Φιλία, Διαγόρας Δρυοπ., Τρίτωνα και τον ΑΣ Οδυσσέα Γαλατσίου.
g_80
QUOTE(ΑΕΠ @ Jul 29 2009, 10:12 ) *
Καλη μπασκετικη χρονια με υγεια και σε εμας τους ταπεινους πλην τιμιους καλαθοσφαιριστες που παιζουμε Δ ΕΣΚΑ... Παιζω στην ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ και ειμαστε στον δευτερο ομιλο με αντιπαλους ΑΕΚ Περ. Εστία Φιλία, Διαγόρας Δρυοπ., Τρίτωνα και τον ΑΣ Οδυσσέα Γαλατσίου.



Mono autes einai oi omades tou omilou?????
ΑΕΠ
Στης ομαδες του ομιλου προσθεστε και τον Φοιτητικο Φιλιας. Ζητω ταπεινα συγνωμη που ξεχασα τον συντοπιτη. smiley.gif
ΑΕΠ
Ζητω συγνωμη για την παραπληροφορηση του forum σχετικα με τις ομαδες του Β ΟΜΙΛΟΥ της Δ ΕΣΚΑ οι ομαδες που θα λαβουν φετος συμμετοχη στο πρωταθλημα ειναι:
ΑΟΚ Φοιτητικός Φιλίας
ΑΣ Αστέρας Πατησίων
ΑΟ Υμηττός Χ.
ΑΣ Οδυσσέας Γαλατσίου
ΠΑΟ Δάφνη
ΑΟ Λεόντειος
ΑΕ Εστία Φιλίας Θ.
ΑΠΣ Ορφέας Κάτω Πατησίων
ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων
ΑΕ Πετραλώνων
ΑΟΝ Βύρωνας
ΑΟ Τρίτων
ΑΟ Πήγασος Κυψέλης
ΑΕΚ Περιστεριου

Υ.Γ. Για την παραπληροφορηση ευθυνεται ενας συμπαικτης μου στην ομαδα που θα συληφθει μολις επιστρεψει απο της διακοπες παρ΄αυτα.
ΑΕΠ
Φετος η Δ ΕΣΚΑ θα διεξαχθει σε δυο ομιλους και προβιβαζονται η 3 πρωτοι απο καθε ομιλο.
Χ.Π
QUOTE(ΑΕΠ @ Jul 30 2009, 10:24 ) *
Ζητω συγνωμη για την παραπληροφορηση του forum σχετικα με τις ομαδες του Β ΟΜΙΛΟΥ της Δ ΕΣΚΑ οι ομαδες που θα λαβουν φετος συμμετοχη στο πρωταθλημα ειναι:
ΑΟΚ Φοιτητικός Φιλίας
ΑΣ Αστέρας Πατησίων
ΑΟ Υμηττός Χ.
ΑΣ Οδυσσέας Γαλατσίου
ΠΑΟ Δάφνη
ΑΟ Λεόντειος
ΑΕ Εστία Φιλίας Θ.
ΑΠΣ Ορφέας Κάτω Πατησίων
ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων
ΑΕ Πετραλώνων
ΑΟΝ Βύρωνας
ΑΟ Τρίτων
ΑΟ Πήγασος Κυψέλης
ΑΕΚ Περιστεριου

Υ.Γ. Για την παραπληροφορηση ευθυνεται ενας συμπαικτης μου στην ομαδα που θα συληφθει μολις επιστρεψει απο της διακοπες παρ΄αυτα.


O YMHTTOΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ
KSNRKO
QUOTE(Χ.Π @ Jul 30 2009, 14:20 ) *
O YMHTTOΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ


Eιναι πραγματικα κριμα για τον Υμηττο...
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ BC
Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΚΑΛΗ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ,ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ.
ΤΟ ΝΕΟ ΔΥΝΑΤΟ SITE ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΕΑ ΤΟΥ 2ου ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Δ ΕΣΚΑ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ .ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ.


www.foititikosfiliasbc.gr
nikefalin
QUOTE(ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ BC @ Aug 1 2009, 19:02 ) *
Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΚΑΛΗ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ,ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ.
ΤΟ ΝΕΟ ΔΥΝΑΤΟ SITE ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΕΑ ΤΟΥ 2ου ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Δ ΕΣΚΑ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ .ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ.


www.foititikosfiliasbc.gr



καλή σεζόν να έχετε!

γράφετε μόνο παρακαλώ με μικρά και όχι με κεφαλαία να είμαστε πιο ευανάγνωστοι εδώ !
Koan
Καλησπερα. γινεται καποιος να ανεβάσει και τον αλλο ομιλο?
shooter#5
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ....ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΓΟΡΑ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ ΑΙΓΑΛΕΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.....ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
KSNRKO
Καλη μπασκετικη χρονια να εχουμε ............ καθε ομαδα και καθε αθλητης να εκπληρωσει τους στοχους τους συλλογικους αλλα και τους προσωπικους του αυτην την περιοδο.... οσο νωρις και εαν ειναι και χωρις να εχει αρχισει καν η προετοιμασια για τις περισσοτερες ομαδες πιστευο οτι φετος η ομαδα μου ο Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ θα επιστρεψει μετα απο 3 χρονια στην Γ ΕΣΚΑ. Εχουν αποκτηθει αρκετοι ταλαντουχοι νεαροι και μαζι με τον περσινο κορμο προβαλουμε ως πρωτο φαβορι για ανοδο.
ΑΕΠ
QUOTE(KSNRKO @ Aug 4 2009, 14:34 ) *
Καλη μπασκετικη χρονια να εχουμε ............ καθε ομαδα και καθε αθλητης να εκπληρωσει τους στοχους τους συλλογικους αλλα και τους προσωπικους του αυτην την περιοδο.... οσο νωρις και εαν ειναι και χωρις να εχει αρχισει καν η προετοιμασια για τις περισσοτερες ομαδες πιστευο οτι φετος η ομαδα μου ο Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ θα επιστρεψει μετα απο 3 χρονια στην Γ ΕΣΚΑ. Εχουν αποκτηθει αρκετοι ταλαντουχοι νεαροι και μαζι με τον περσινο κορμο προβαλουμε ως πρωτο φαβορι για ανοδο.


Με ξενες πλατες και εγω θα ειμουν πρωτο φαβορι....εχετε γινει θυγατρικη του πανελληνιου ναι η οχι;;;
KSNRKO
QUOTE(ΑΕΠ @ Aug 5 2009, 08:59 ) *
Με ξενες πλατες και εγω θα ειμουν πρωτο φαβορι....εχετε γινει θυγατρικη του πανελληνιου ναι η οχι;;;

Δεν ειμαστε θυγατρικη κανενος απλος υπαρχει μια συνεργασια... αποκτηθηκαν δυο παικτες απο το παιδοεφηβικου του πανελληνιου και δωσαμε εναν εφηβο στην εφηβικη τους ομαδα....
el-14
Καλημέρα παιδία. Καλή μπασκετίκη χρονιά και με υγεία.
Πιστεύω φέτος ότι θα γίνει ένα καλό πρωτάθλημα με τις 14-ομάδες,
γιατί θα υπάρχει αρκετός συναγωνίσμος και βέβαια όταν εχεις να κάνεις
περισσότερους αγώνες η κούραση οι τραυματισμοί και οι εκπλήξεις είναι περισσότερες.
Γνώμη μου είναι ότι οι ομάδες που έπεσαν από την Γ΄, ΕΣΤΙΑ - ΔΑΦΝΗ - ΑΕΚ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ
θα έχουν τον πρώτο λόγο για την άνοδο (δεν είμαι σίγουρος για την ΑΕΚ).
Έχω ακούσει καλά λόγια για τον ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ, Ο ΠΗΓΑΣΟΣ Κ. θα παίξει ρυθμιστίκο ρόλο,
και οι υπόλοιποι θα είναι σε μέτρια επίπεδα. Ο ΥΜΗΤΤΟΣ θα κατέβει;
KSNRKO
QUOTE(tk60 @ Aug 5 2009, 10:38 ) *
Καλημέρα παιδία. Καλή μπασκετίκη χρονιά και με υγεία.
Πιστεύω φέτος ότι θα γίνει ένα καλό πρωτάθλημα με τις 14-ομάδες,
γιατί θα υπάρχει αρκετός συναγωνίσμος και βέβαια όταν εχεις να κάνεις
περισσότερους αγώνες η κούραση οι τραυματισμοί και οι εκπλήξεις είναι περισσότερες.
Γνώμη μου είναι ότι οι ομάδες που έπεσαν από την Γ΄, ΕΣΤΙΑ - ΔΑΦΝΗ - ΑΕΚ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ
θα έχουν τον πρώτο λόγο για την άνοδο (δεν είμαι σίγουρος για την ΑΕΚ).
Έχω ακούσει καλά λόγια για τον ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ, Ο ΠΗΓΑΣΟΣ Κ. θα παίξει ρυθμιστίκο ρόλο,
και οι υπόλοιποι θα είναι σε μέτρια επίπεδα. Ο ΥΜΗΤΤΟΣ θα κατέβει;


Θα διαφωνισω μαζι σου φιλε μου στο θεμα οτι ο πηγασος θα ειναι ρυθμιστης.... επειδη προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος
( οσο γινετε ) πιστευω οτι φετος εχουμε την καλυτερη ομαδα της τελευταιας 4 ετιας . Παντως θα σεβαστω απολυτα την αποψη σου και θα προσπαθησουμε να σε διαψευσουμε εντος του γηπεδου. Ενας φιλος εγραψε στο forum οτι ο Υμηττος δεν θα κατεβασει ομαδα και θα προετοιμαστει για του χρονου.
el-14
QUOTE(KSNRKO @ Aug 5 2009, 12:40 ) *
Θα διαφωνισω μαζι σου φιλε μου στο θεμα οτι ο πηγασος θα ειναι ρυθμιστης.... επειδη προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος
( οσο γινετε ) πιστευω οτι φετος εχουμε την καλυτερη ομαδα της τελευταιας 4 ετιας . Παντως θα σεβαστω απολυτα την αποψη σου και θα προσπαθησουμε να σε διαψευσουμε εντος του γηπεδου. Ενας φιλος εγραψε στο forum οτι ο Υμηττος δεν θα κατεβασει ομαδα και θα προετοιμαστει για του χρονου.

Εγώ δεν θα διαφωνίσω καθόλου μαζί σου και σου εύχομαι να τα καταφέρεται.
Ο προπονητής είναι ο ίδιος, αν ναι κρατάω μια επιφύλαξη.
KSNRKO
QUOTE(tk60 @ Aug 5 2009, 17:35 ) *
Εγώ δεν θα διαφωνίσω καθόλου μαζί σου και σου εύχομαι να τα καταφέρεται.
Ο προπονητής είναι ο ίδιος, αν ναι κρατάω μια επιφύλαξη.


O προπονητης μας ειναι ο Η. Παπαδημητρίου.
ΑΕΠ
Αφου εχουν ξεκινησει ηδη να θετονται στοχοι εν οψει νεας χρονιας απο τις υπολοιπες ομαδες ας κανω και εγω την προβλεψη μου οσον αφορα την ομαδα μου την ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ.....οσες ομαδες ηταν και περσυ στον ιδιο ομιλο μαζι μας θα θυμουνται οτι εχουμε τον χαμηλοτερο μςσο ορο ηλικιας και δεν ενδιαφερομαστε για εφημερες χαρες οπως ειχε πει και ο Ντεμης ( πωταθλητισμο,ανοδος κ.α.) αυτο που μας ενδιαφερει ειναι να απολαμβανουμε το μπακετ ειτε κερδιζουμε ειτε χανουμε. Παντως προσωπικη μου αποψη ειναι οτι θα ειμαστε καλυτεροι απο τι ημασταν περσυ.
ikarosbc
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
QUOTE(ΑΕΠ @ Aug 6 2009, 13:33 ) *
Αφου εχουν ξεκινησει ηδη να θετονται στοχοι εν οψει νεας χρονιας απο τις υπολοιπες ομαδες ας κανω και εγω την προβλεψη μου οσον αφορα την ομαδα μου την ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ.....οσες ομαδες ηταν και περσυ στον ιδιο ομιλο μαζι μας θα θυμουνται οτι εχουμε τον χαμηλοτερο μςσο ορο ηλικιας και δεν ενδιαφερομαστε για εφημερες χαρες οπως ειχε πει και ο Ντεμης ( πωταθλητισμο,ανοδος κ.α.) αυτο που μας ενδιαφερει ειναι να απολαμβανουμε το μπακετ ειτε κερδιζουμε ειτε χανουμε. Παντως προσωπικη μου αποψη ειναι οτι θα ειμαστε καλυτεροι απο τι ημασταν περσυ.

Μπραβο φιλε μου....
Πολυ ωραιο ποστ. Ετσι πρεπει να σκεφτονται και να λειτουργουν ολοι.
Πρωτα απ' ολα οσοι αγωνιζονται θα πρεπει να το απολαμβανουν, γιατι το μπασκετ ειναι παιχνιδι και μεσο για την εκγυμναση του σωματος.
Θα μου επιτρεψεις να συμπληρωσω για τον πρωταθλητισμο, οτι και μεσα απο την απολαυση, ας βγει οποιο αποτελεσμα θελει στο τελος.
Και παλι συγχαρητηρια.
Koan
QUOTE(ikarosbc @ Aug 6 2009, 14:29 ) *
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Μπραβο φιλε μου....
Πολυ ωραιο ποστ. Ετσι πρεπει να σκεφτονται και να λειτουργουν ολοι.
Πρωτα απ' ολα οσοι αγωνιζονται θα πρεπει να το απολαμβανουν, γιατι το μπασκετ ειναι παιχνιδι και μεσο για την εκγυμναση του σωματος.
Θα μου επιτρεψεις να συμπληρωσω για τον πρωταθλητισμο, οτι και μεσα απο την απολαυση, ας βγει οποιο αποτελεσμα θελει στο τελος.
Και παλι συγχαρητηρια.

ξαναζηταω αν ειναι δυνατο καποιος να ανεβασει και τον αλλο ομιλο !! η να μας πει που να τον βρουμε!
ikarosbc
QUOTE(Koan @ Aug 6 2009, 20:40 ) *
ξαναζηταω αν ειναι δυνατο καποιος να ανεβασει και τον αλλο ομιλο !! η να μας πει που να τον βρουμε!

Επειδη χρησιμοποιεις το ποστ μου θα προσπαθησω να βοηθησω και σου απαντω.
Αν καταλαβα καλα θελεις τον 1ο ή τον 3ο ομιλο.
Τα προηγουμενα τοπικ ηταν για την περυσινη αγωνιστικη περιοδο 2008-2009.
Για τη νεα αγωνιστικη χρονια μπορεις να πατησεις στο "νεο θεμα" διπλα απο το "απαντηση" (τα πορτοκαλι) και να το ξεκινησεις εσυ, γραφοντας στον τιτλο του θεματος Δ! ΕΣΚΑ 2009-2010 1ος ή 3ος ομιλος, οπως εκανε αντιστοιχα για τον 1ο ο φιλος ΑΕΠ.
ikarosbc
QUOTE(ikarosbc @ Aug 6 2009, 22:14 ) *
Επειδη χρησιμοποιεις το ποστ μου θα προσπαθησω να βοηθησω και σου απαντω.
Αν καταλαβα καλα θελεις τον 1ο ή τον 3ο ομιλο.
Τα προηγουμενα τοπικ ηταν για την περυσινη αγωνιστικη περιοδο 2008-2009.
Για τη νεα αγωνιστικη χρονια μπορεις να πατησεις στο "νεο θεμα" διπλα απο το "απαντηση" (τα πορτοκαλι) και να το ξεκινησεις εσυ, γραφοντας στον τιτλο του θεματος Δ! ΕΣΚΑ 2009-2010 1ος ή 3ος ομιλος, οπως εκανε αντιστοιχα για τον 1ο ο φιλος ΑΕΠ.

Συγνωμη διορθωνω "οπως εκανε αντιστοιχα για τον 2ο ο φιλος ΑΕΠ".
Koan
QUOTE(ikarosbc @ Aug 6 2009, 22:34 ) *
Συγνωμη διορθωνω "οπως εκανε αντιστοιχα για τον 2ο ο φιλος ΑΕΠ".

εε βασικα το τοπικ εχει τιτλο για 2009-2010!.. λοιπόν η Δ φετος δε θα γινει με 2 ομίλους?? που μπορουμε να βρουμε τις ομαδες του αλλου ομιλου ? αυτο ρωταω ή αν καποιος τις ξερει ηδη να τις αναφερει
ikarosbc
QUOTE(Koan @ Aug 6 2009, 23:37 ) *
εε βασικα το τοπικ εχει τιτλο για 2009-2010!.. λοιπόν η Δ φετος δε θα γινει με 2 ομίλους?? που μπορουμε να βρουμε τις ομαδες του αλλου ομιλου ? αυτο ρωταω ή αν καποιος τις ξερει ηδη να τις αναφερει

Στην ιστοσελιδα της ΕΣΚΑ (www.eska.gr) στις προκυρηξεις των πρωταθληματων αναφερονται ολες οι ομαδες που θα συμμετασχουν στο πρωταθλημα της Δ! κατηγοριας. Αφαιρεις τις ομαδες του Β! ομιλου που εχει δημοσιευσει ο ΑΕΠ και οι υπολοιπες ειναι ο αλλος ομιλος.
Συγνωμη αν σε κουραζω, αλλα προσπαθω να σε βοηθησω γιατι δεν το κανει κανεις αλλος.
Η Δ! δεν ειναι το φορτε μου και μαλλον ολοι λειπουν σε διακοπες.
Koan
QUOTE(ikarosbc @ Aug 7 2009, 11:24 ) *
Στην ιστοσελιδα της ΕΣΚΑ (www.eska.gr) στις προκυρηξεις των πρωταθληματων αναφερονται ολες οι ομαδες που θα συμμετασχουν στο πρωταθλημα της Δ! κατηγοριας. Αφαιρεις τις ομαδες του Β! ομιλου που εχει δημοσιευσει ο ΑΕΠ και οι υπολοιπες ειναι ο αλλος ομιλος.
Συγνωμη αν σε κουραζω, αλλα προσπαθω να σε βοηθησω γιατι δεν το κανει κανεις αλλος.
Η Δ! δεν ειναι το φορτε μου και μαλλον ολοι λειπουν σε διακοπες.

σωστη παρατηρηση!! απλα δεν ειχα δει οτι ανακοινωνουν και τις προκυρηξεις! θα φτιαξω το τοπικ του αλλου ομίλου λοιπόν! ευχαριστω πολυ!
aekaras
Καλή χρονιά και από εμενα σε όλους τους φίλους με υγεία και χωρις τραυματισμούς. Οι δύο όμιλοι της Δ' ΕΣΚΑ είναι ως εξής
Δ' ΕΣΚΑ 1ος Ομιλος
Κούρος,
Αγ. Νικόλαος Παλήνης
Γλυκά Νερά
Κηφισια 2003 Πλάτων
Μαραθώνας
Πικέρμι
ΑΟ Διόνυσος
ΑΟΚ Αναγ. Γραμματικού
Κρυονέρι
ΑΣΟΧ Φοίβος
Λυκόβρυση
ΠΑΚ Χαλάνδρι
ΑΟ Φιλοθέης
ΜΕΝ Ιλίου

Δ' ΕΣΚΑ
2ος Ομιλος
Εστία Φιλίας
ΠΑΟ Δαφνη
Φοιτητικός
ΑΕ Πετραλώνων
Αστέρας Πατησίων
Ορφέας Πατησίων
Λεόντειος
Τρίτωνας
Πήγασος
Οδυσσέας Γαλατσίου
Υμμητός δεν γνωρίζω αν κατέβει στο πρωτάθλημα ή όχι,
Βύρωνας
ΑΕΚ Περιστερίου
Διαγόρας
Αυτοί είναι οι όμιλοι και οι ομάδες που έχουν δηλώσει συμμετοχή σύμφωνα με την ΕΣΚΑ την ημέρα της κλήρωσης του πρωταθλήματος.






Επίσης ο ορισμός των ομίλων έγινε με γεωγραφικά κριτήρια και το "μάρμαρο" πλήρωσε η ΜΕΝ Ιλίου που καλείται να πάει σε μακρινά γήπεδα (Κρυονέρι, Γραμματικό κλπ.) αλλά δεν γινόταν αλλιώς. Κάποια ομάδα από το 2ο θα έπρεπε να πάει στον 1ο όμιλο για να είναι από 14 οι ομάδες και πλησιέστερη αυτών ήταν η ΜΕΝ Ιλίου. Ισως της βγεί σε καλό. Ο 2ος όμιλος έχει παρα πολύ καλές ομάδες και αισιόδοξες για την άνοδο... Καλή χρονιά σε όλους!
odysseas 1998
Γεια χαρά παιδιά και από τα μέρη του Γαλατσίου.Καλό πρωτάθλημα να έχουμε και να ευχαριστηθούμε όλοι όμορφα παιχνίδια.Νομίζω ότι είμαστε όλοι αρκετά ευχαριστημένοι που φέτος το πρωτάθλημα της Δ Έσκα θα διεξαχθεί σε 2 ομίλους των 14 και όχι όπως μέχρι πέρυσι σε 3 των 9 ή 10 ομάδων,οπότε και είχατε το φαινόμενο να παίζουμε 1 φορά το μήνα.Αν μη τι άλλο τώρα τώρα όλοι θα το απολαύσουμε όλοι περισσότερο.Πιστεύω η ομάδα του Οδυσσέα θα είναι στα πρώτα μισά της βαθμολογίας και αν παρουσιαστούμε δυνατοί θα παλέψουμε για την άνοδο που πέρυσι χάσαμε στα μπαράζ.Οι διαφορές μεταξύ των ομάδων είναι μικρές και θα γίνει μεγάλη μάχη.Καλή αγωνιστική περίοδο να έχουμε με υγεία.
top_thanos_90
Καλή μπασκετική χρονιά σε όλους κ πάνω απ'όλα χωρίς τραυματισμούς!!! smiley.gif
axe
QUOTE(odysseas 1998 @ Aug 20 2009, 02:06 ) *
Γεια χαρά παιδιά και από τα μέρη του Γαλατσίου.Καλό πρωτάθλημα να έχουμε και να ευχαριστηθούμε όλοι όμορφα παιχνίδια.Νομίζω ότι είμαστε όλοι αρκετά ευχαριστημένοι που φέτος το πρωτάθλημα της Δ Έσκα θα διεξαχθεί σε 2 ομίλους των 14 και όχι όπως μέχρι πέρυσι σε 3 των 9 ή 10 ομάδων,οπότε και είχατε το φαινόμενο να παίζουμε 1 φορά το μήνα.Αν μη τι άλλο τώρα τώρα όλοι θα το απολαύσουμε όλοι περισσότερο.Πιστεύω η ομάδα του Οδυσσέα θα είναι στα πρώτα μισά της βαθμολογίας και αν παρουσιαστούμε δυνατοί θα παλέψουμε για την άνοδο που πέρυσι χάσαμε στα μπαράζ.Οι διαφορές μεταξύ των ομάδων είναι μικρές και θα γίνει μεγάλη μάχη.Καλή αγωνιστική περίοδο να έχουμε με υγεία.


νομίζω ότι εάν συνεχιστεί η καλή δουλεια των τελευταίων 2 ετών, θα πρωταγωνιστήσετε στον 2ο όμιλο.
μακάρι να φτάσετε μεχρι τελος και επιτελους να παρετε την ανοδο.

εχω ιδιαιτερη συμπαθεια στον ΟΔΥΣΣΕΑ καθως ειναι η ομαδα στην οποια ξαναξεκινησα το αθλημα και μονο καλα εχω να θυμαμαι

77.gif στον ΟΔΥΣΣΕΑ

ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ σε ολες τις ομαδες

odysseas 1998
Να 'σαι καλά φίλε axe και καλή επιτυχία στον όμιλό σας.
Fortified Concept
Ευχομαι καλό πρωτάθλημα φέτος σε όλους! Ελπίζουμε να κατεβεί και ο Υμηττός και να έχουμε ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα..

Ilias7
Γεια σας παιδια..Ξερει καποιος τις μερες που θα γινονται τα παιχνιδια??Λογικα θα ειναι ιδια και για τους 2 ομιλους..
MANOLIS24
Καλη μπασκετικη χρονια και απο εμενα με υγεια και με τους λιγοτερους δυνατους τραυματισμους και ας ελπισουμε να γινει ενα πολυ ενδιαφερον και δυνατο πρωταθλημα. Το καλο απο τι προσεξα ειναι οτι αρκετες ομαδες εχουν μελη στο φορουμ και αυτο θα βοηθησει στο να γινονται ωραιες συζητησεις.Οσο για μενα παιζω στους Νεους Βυρωνα.
tzpetros
KALIMERA KAI APO EMENA.. KAI EGW STOUS NEOUS EIMAI.. KAI ELPIZW FETOS NA KANOUME KALUTERH POREIA. KALH MPASKETIKH XRONIA SE OLOUS MAS KAI PANW APO OLA ME YGEIA !!
MANOLIS24
ποιος την χαρη μας που ειμαστε δυο απο τον βυρωνα smiley.gif
Fortified Concept
QUOTE(MANOLIS24 @ Sep 1 2009, 14:11 ) *
ποιος την χαρη μας που ειμαστε δυο απο τον βυρωνα smiley.gif

Τρεις από τους Νέους. Εγώ φέτος ήρθα από Αμύντα.

Στους εφήβους είμαι αλλά ίσως να με κατεβάσει και στο αντρικό..
rossos4
καλησπερα και καλη χρονια και απο μενα παιδια!καλα παιχνιδια να εχουμε και χωρις τραυματισμους!λεοντειος εδω με καινουργιο γηπεδο..
tzpetros
QUOTE(rossos4 @ Sep 2 2009, 01:46 ) *
καλησπερα και καλη χρονια και απο μενα παιδια!καλα παιχνιδια να εχουμε και χωρις τραυματισμους!λεοντειος εδω με καινουργιο γηπεδο..


Γεια σου φιλε μου. οταν ενοεις καινουργιο γήπεδο ενοείς κλειστο ή ανοιχτο ; bball.gif
basketman
QUOTE(rossos4 @ Sep 1 2009, 22:46 ) *
καλησπερα και καλη χρονια και απο μενα παιδια!καλα παιχνιδια να εχουμε και χωρις τραυματισμους!λεοντειος εδω με καινουργιο γηπεδο..


pou einai to kainourgio sas gipedo.exoume ston omilo kapoio anoikto!!!sugnwmi gia tous xaraktires sti douleia den exoume ellinika!Kali xronia apo Pao Dafni.
KSNRKO
milondas me enan filo mou apo ymitto mou eipe oti den einai dikia tous epilogi na min katevoun na agonistoun alla tis ESKA epeidi kynhgisan dikastika persi to thema me to paidiko tous epivlithike poini apovolis gia ena xrono apo oles tis diorganoseis tis ESKA. exoun katathesi enstash kai perimenoun alla poly dyskola....
tzpetros
δεν ξέρω για ανοιχτά γήπεδα. ομάδες που παίζουν στο ρουφ μάλλον εχουν ανοιχτο γήπεδο. τωρα για τον ημμυτο ειναι οντως δυσκολο για την ομαδα και τα παιδια του υμμητου. αλλα ετσι ειναι οι κανονες και πρεπει να γίνουν σεβαστοι. επρεπε απο περσυ να βρουν ατομα για τα πεδικοεφηβικά για να παιζανε τουλάχιστον φέτοσ. κρίμα γιατι είχε πολύ καλούσ παίκτες. bball.gif
jhantzop
QUOTE(tzpetros @ Sep 3 2009, 11:01 ) *
δεν ξέρω για ανοιχτά γήπεδα. ομάδες που παίζουν στο ρουφ μάλλον εχουν ανοιχτο γήπεδο. τωρα για τον ημμυτο ειναι οντως δυσκολο για την ομαδα και τα παιδια του υμμητου. αλλα ετσι ειναι οι κανονες και πρεπει να γίνουν σεβαστοι. επρεπε απο περσυ να βρουν ατομα για τα πεδικοεφηβικά για να παιζανε τουλάχιστον φέτοσ. κρίμα γιατι είχε πολύ καλούσ παίκτες. bball.gif


Μήπως πρέπει να βρούνε άτομα να αγαπάνε την ομάδα και να τη βοηθήσουν; οι παίκτες βρίσκονται μετά. Δεν ξέρω το θέμα αλλά έτσι όπως το διαβάζω μόνο αυτό μπορώ να καταλάβω! ή μήπως οι παίκτες του ανδρικού θα έπρεπε να δημιουργήσουν και παιδικό τμήμα;


KSNRKO
Για οσους δεν θυμουνται περσι ειχαν αποβαλει τον υμηττο επειδη αποβληθηκε με 2 μηδενισμους το παιδικο του. Και επειδη πηγαν σε πολιτικα δικαστηρια τους αποβαλανε για ενα χρονο απο ολες τις διοργανοσεις της ΕΣΚΑ ( δηλαδη για φετος).Eαν περσι δεν ειχαν παει δικαστηρια θα συμμετειχαν κανονικα.....Απο τι μου ειπανε φετος ειχαν και παιδικο και εφηβικο να κατεβασουν...Το θεωρειται σωστο να αποβαλουν μια ομαδα επειδη πηγε στα δικαστηρια ;;; η καποιοι εχουν το αλανθαστο και δεν δεχονται αλλη γνωμη απο την δικη τους ;;;
ikarosbc
QUOTE(KSNRKO @ Sep 3 2009, 11:29 ) *
Για οσους δεν θυμουνται περσι ειχαν αποβαλει τον υμηττο επειδη αποβληθηκε με 2 μηδενισμους το παιδικο του. Και επειδη πηγαν σε πολιτικα δικαστηρια τους αποβαλανε για ενα χρονο απο ολες τις διοργανοσεις της ΕΣΚΑ ( δηλαδη για φετος).Eαν περσι δεν ειχαν παει δικαστηρια θα συμμετειχαν κανονικα.....Απο τι μου ειπανε φετος ειχαν και παιδικο και εφηβικο να κατεβασουν...Το θεωρειται σωστο να αποβαλουν μια ομαδα επειδη πηγε στα δικαστηρια ;;; η καποιοι εχουν το αλανθαστο και δεν δεχονται αλλη γνωμη απο την δικη τους ;;;

Ο καθενας οταν θεωρει οτι αδικειται, μπορει να προσφυγει στα δικαστηρια.
Απολυτα νομιμο και δημοκρατικο, ασχετα με την αποφαση.
Η τιμωρια του Υμηττου απο την ΕΣΚΑ, συμφωνα με τις περιγραφες σας, μου μοιαζουν με αντιποινα.
Και λαθος αποψη να εχει η ομαδα, καλως την εχει αν επιμενει.
Γι' αυτο υπαρχουν τα οργανα του κρατους (δικαστηρια), για να δινουν λυσεις.
Να τιμωρεις ομως αυτον που προσπαθει με νομιμο τροπο να βρει το δικιο του, (κι ας κανει λαθος) ειναι αντιδημοκρατικο.
Εμπεριεχει μαλιστα κι ενα ειδος τρομοκρατιας για τους υπολοιπους που θα ξανατολμησουν να κανουν το ιδιο.
Την ανθρωπινη πλευρα, το εμψυχο υλικο (αθλητες), το λαμβανουν καθολου υπ' οψιν τους;
Ας τιμωρουσαν αυτον που το εκανε τουλαχιστον, γιατι οι αθλητες σιγουρα δεν φταινε.
Τη διοικηση δηλαδη. Αν κι αυτο ειναι εξω απο τη λογικη.
Και τι τιμωρια να επιβαλλουν; Να τους κοψουν την επιχορηγηση; Εδω γελαμε.
Κι εγω συμφωνω οτι οι ομαδες για να συμμετεχουν στο πρωταθλημα θα πρεπει να εχουν παιδικοεφηβικα και οχι μονο, αλλα αυτη η τιμωρια απεχει απο την πραγματικοτητα.
KSNRKO
QUOTE(ikarosbc @ Sep 3 2009, 11:57 ) *
Ο καθενας οταν θεωρει οτι αδικειται, μπορει να προσφυγει στα δικαστηρια.
Απολυτα νομιμο και δημοκρατικο, ασχετα με την αποφαση.
Η τιμωρια του Υμηττου απο την ΕΣΚΑ, συμφωνα με τις περιγραφες σας, μου μοιαζουν με αντιποινα.
Και λαθος αποψη να εχει η ομαδα, καλως την εχει αν επιμενει.
Γι' αυτο υπαρχουν τα οργανα του κρατους (δικαστηρια), για να δινουν λυσεις.
Να τιμωρεις ομως αυτον που προσπαθει με νομιμο τροπο να βρει το δικιο του, (κι ας κανει λαθος) ειναι αντιδημοκρατικο.
Εμπεριεχει μαλιστα κι ενα ειδος τρομοκρατιας για τους υπολοιπους που θα ξανατολμησουν να κανουν το ιδιο.
Την ανθρωπινη πλευρα, το εμψυχο υλικο (αθλητες), το λαμβανουν καθολου υπ' οψιν τους;
Ας τιμωρουσαν αυτον που το εκανε τουλαχιστον, γιατι οι αθλητες σιγουρα δεν φταινε.
Τη διοικηση δηλαδη. Αν κι αυτο ειναι εξω απο τη λογικη.
Και τι τιμωρια να επιβαλλουν; Να τους κοψουν την επιχορηγηση; Εδω γελαμε.
Κι εγω συμφωνω οτι οι ομαδες για να συμμετεχουν στο πρωταθλημα θα πρεπει να εχουν παιδικοεφηβικα και οχι μονο, αλλα αυτη η τιμωρια απεχει απο την πραγματικοτητα.



Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου και θα δημοσιευσω απο την προκυρηξη πρωταθληματων της ΕΣΚΑ το αρθρο 10
ΑΡΘΡΟ 1Οο: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ
Τα Σωματεία που μετέχουν στα Πρωταθλήματα, καθώς και οι αθλητές τους συμφωνούν, αποδέχονται και καθιστούν αποκλειστικά αρμόδια για την επίλυση των πάσης φύσης διαφορών που θα προκύψουν μεταξύ τους και που έχουν σχέση με την εφαρμογή και ερμηνεία των Νόμων που ισχύουν, του Καταστατικού, των Κανονισμών και των Προκηρύξεων της Ε.Ο.Κ., (με βάση τους οποίους διεξάγονται τα διάφορα Πρωταθλήματα και που αποτελούν σύμβαση μεταξύ ΕΣΚΑ, Σωματείων και αθλητών),μόνο τα διοικητικά όργανα που προβλέπονται από τις διατάξεις αυτές και απαγορεύεται ρητά κάθε προσφυγή στα ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ. Σε περίπτωση που σωματείο προσφύγει στα Πολιτικά δικαστήρια, για θέματα που αφορούν την επίλυση αθλητικών διαφορών ΜΗΔΕΝΙΖΕΤΑΙ για όλους τους υπόλοιπους αγώνες του Πρωταθλήματος για το οποίο έγινε προσφυγή και ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ από όλα τα Πρωταθλήματα, της επόμενης αγωνιστικής περιόδου, στα οποία δικαιούται να συμμετάσχει.
jhantzop

Πως γίνεται να συμφωνείς με το ότι η ΕΣΚΑ κάνει αντίποινα ενώ δίνεις από κάτω το άρθρο σύμφωνα με το οποίο είναι νόμιμη η απόφαση της;


ikarosbc
Προσωπικα δεν ειπα πουθενα οτι ειναι παρανομη η αποφαση της ΕΣΚΑ.
Το αρθρο σχολιασα οτι ειναι αντιδημοκρατικο.
Το ηξερα οτι υπηρχε και υπαρχει και στην ΕΣΚΑΝΑ και πιστευω και στην ΕΟΚ.
Αν απευθυνθεις στα πολιτικα δικαστηρια μπορει να σε δικαιωσουν, γιατι λαμβανουν αλλους παραγοντες υπ' οψιν τους. Ανθρωπινα δικαιωματα, ισοτιμη μεταχειρηση αθλητων κλπ.
Το κανουν για να μην εχουν απασχοληση οι νομικοι τους συμβουλοι.
Ειναι ενα μικρο "αποφασιζομεν και διατασομεν".
Αν εχεις αλλη αποψη σε μια αποφαση τους, δεν μπορεις να κανεις ουτε ενσταση για επανεξεταση.
Που να την κανεις στους ιδιους;
Ισως ειναι και τα αρθρα πολυ ξεκαθαρα πιανοντας ολες τις περιπτωσεις κι ολα αυτα να ειναι περιτα.
Δεν ξερω, δεν τα εχω διαβασει.
Θα επρεπε να δινεται η δυνατοτητα προσφυγης στη Δικαιοσυνη.
Οι Ενωσεις δεν ειναι λεσχες, ουτε κλειστα κλαμπ.
Σου λενε αυτοι ειναι οι οροι αν θελεις να συμετεχεις.
Δεν εχεις δυνατοτητα ομως αλλης επιλογης.
Ειναι μονοπωλειο θα μπορουσαμε να πουμε.
jhantzop

Δεν αναφερόμουν σε σένα αλλά στον φίλο KSNRKO.

Φαντάζομαι ότι θα μπορούσε να προσφύγει στο αθλητικό δικαστήριο.


nikefalin
QUOTE(ikarosbc @ Sep 3 2009, 15:54 ) *
Προσωπικα δεν ειπα πουθενα οτι ειναι παρανομη η αποφαση της ΕΣΚΑ.
Το αρθρο σχολιασα οτι ειναι αντιδημοκρατικο.
Το ηξερα οτι υπηρχε και υπαρχει και στην ΕΣΚΑΝΑ και πιστευω και στην ΕΟΚ.
Αν απευθυνθεις στα πολιτικα δικαστηρια μπορει να σε δικαιωσουν, γιατι λαμβανουν αλλους παραγοντες υπ' οψιν τους. Ανθρωπινα δικαιωματα, ισοτιμη μεταχειρηση αθλητων κλπ.
Το κανουν για να μην εχουν απασχοληση οι νομικοι τους συμβουλοι.
Ειναι ενα μικρο "αποφασιζομεν και διατασομεν".


Παλικάρια, όταν γίνεται μια προκύρηξη του οποιουδήποτε πρωταθλήματος και δεν παρουσιάζεις εκείνη την ώρα τις αντιρρήσεις σου, αλλά δια της υπογραφής σου και της συμμετοχης σου την νομιμοποιείς τότε δεν δικαιούσαι εκ των υστέρων να παραπονιέσαι για την εφαρμογή της ίδιας σου της επιλογής.

Και προφανώς δικαιούσαι να προσφεύγεις σε οποιοδήποτε δικαστήριο, μόνο που αφού και δια της υπογραφής σου γνωρίζεις τις όποιες συνέπειες, οφείλεις να παίρνεις το ρίσκο της ενδεχόμενης δικαίωσης σου.

το "αποφασίζομεν και διαττάσομεν" νομιμοποιείται κάθε 3 χρόνια όταν τα ίδια τα σωματεία ψηφίζουν δημοκρατικά και αναδεικνύουν τις ηγεσίες των ενώσεων.Και εκεί βρίσκονται οι ευθύνες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.