Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΕΦΗΒΙΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
rom
QUOTE(ts0ks99!!!!! @ Jan 3 2008, 21:49 ) *
καλα μαν αστο...8α χασετε ευκολα....οσο για τον γερακα,ακλυτερα να μην μιλατε πολυ παιδια..δεν ξερεις τι μπορει να γινει..εδω χασατε απο τον εφοα...οπως μου ελεγε κι ο αρουλης δικος σας παιχνιδι ηταν και το χασατε...αρα καλυτερα να περιμενετε το ματσακι...εφηβικο γιατι δεν εχετε ρε????? sad.gif

φιλε παιζεις σε καποια ομαδα του ομιλου μας? δν νομιζω γιατι αμα επαιζες δεν θα τον ελεγες αρουλη.κατι σε αραρα η killer ισως. tongue.gif tongue.gif
Romanos
Αυτο εζησα σημερα δεν το χω ξαναδει. Η διαιτησια στον αγωνα Προμηθεας - ΓΣΧ ηταν μακραν η χειροτερη σε ολους τους αγωνες που εχω παιξει τα 3 χρονια που παιζω μπασκετ. Φαουλ στα ριμπαουντ, κατα τη διαρκεια επιθετικων προσπαθειων δεν δινονταν για τον ΓΣ, ενω αντιθετα καποιες ταπες που εγιναν αλλα και φασεις οπου ο αμυντικος δεν ακουμπαγε ουτε καν την μπαλα, δινονταν για φαουλ υπερ του Προμηθεα. Πραγματικα μου τη σπαει αυτη η εκφραση, αλλα σε αυτον τον αγωνα εφταιγε η διαιτησια.
kostas-promi8eas
QUOTE(Romanos @ Jan 19 2008, 21:44 ) *
Αυτο εζησα σημερα δεν το χω ξαναδει. Η διαιτησια στον αγωνα Προμηθεας - ΓΣΧ ηταν μακραν η χειροτερη σε ολους τους αγωνες που εχω παιξει τα 3 χρονια που παιζω μπασκετ. Φαουλ στα ριμπαουντ, κατα τη διαρκεια επιθετικων προσπαθειων δεν δινονταν για τον ΓΣ, ενω αντιθετα καποιες ταπες που εγιναν αλλα και φασεις οπου ο αμυντικος δεν ακουμπαγε ουτε καν την μπαλα, δινονταν για φαουλ υπερ του Προμηθεα. Πραγματικα μου τη σπαει αυτη η εκφραση, αλλα σε αυτον τον αγωνα εφταιγε η διαιτησια.


Προμηθέα μην ακούς κανεναν, γερα , ασε τους αλλους να λενε για διαιτησιες και φαντασματα. Επομενη σταση ΕΦΟΑ.
lebronjames
ΕΦΗΒΙΚΟ

Παρα την κακη εμφανιση της ομαδας μας κερδισαμε ευκολα το Γ.Σ. Χαλανδριου με 72-53.

Παιδια ΣΟΣ οποιος ξερει ας μου πει το αποτελεσμα ΕΦΟΑ-ΝΙΚΗ στο εφηβικο.
Romanos
QUOTE(kostas-promi8eas @ Jan 19 2008, 21:53 ) *
Προμηθέα μην ακούς κανεναν, γερα , ασε τους αλλους να λενε για διαιτησιες και φαντασματα. Επομενη σταση ΕΦΟΑ.


laugh.gif πας καλα ρε? θες να μου πεις οτι η διαιτησια ηταν καλη? Ειλικρινα, τοσο πολυ δεν επηρεαζει η διαιτησια ουτε παιχνιδια ποδοσφαιρου. Θες να μου πεις οτι αξιζατε τη νικη? χαχαχα. Πηδαγαμε για τα ριμπαουντ και πηδαγατε βαζοντας δυναμη στους ωμους μας επειδη εισασταν ενα κεφαλι πιο κατω. Μη λεμε κι ο,τι θελουμε! Οσο για τους γονεις σας, ακουσα θεικες ατακες απ'αυτους. Στα σχολια του αγωνα ειχαν τιμητικη θεση!
Jabar
Από τον σημερινό αγώνα Γέρακα -Χολαργού θα υπάρξει φωτογραφικό υλικό νέα παραλειπόμενα
kostas-promi8eas
QUOTE(Romanos @ Jan 20 2008, 00:44 ) *
laugh.gif πας καλα ρε? θες να μου πεις οτι η διαιτησια ηταν καλη? Ειλικρινα, τοσο πολυ δεν επηρεαζει η διαιτησια ουτε παιχνιδια ποδοσφαιρου. Θες να μου πεις οτι αξιζατε τη νικη? χαχαχα. Πηδαγαμε για τα ριμπαουντ και πηδαγατε βαζοντας δυναμη στους ωμους μας επειδη εισασταν ενα κεφαλι πιο κατω. Μη λεμε κι ο,τι θελουμε! Οσο για τους γονεις σας, ακουσα θεικες ατακες απ'αυτους. Στα σχολια του αγωνα ειχαν τιμητικη θεση!


Σε παρακαλω ασε τους γονεις μας ησυχους ,και ελα να μιλησουμε για το 13 με το μπλαζε υφος τον πενήντα καρδιναλλιων που δεν υπολογιζε ουτε καν τον προπονητη του και τους συμπαικτες και για καθε φαση εβρισκε αφορμη να λογομαχησει με τους παιχτες και τον διαιτητη.Επισης οταν βγηκε εξω με πεντε φαουλ υποδύθηκε τον χτυπημενο οπως ειχε κανει και στον εκτος εδρας αγωνα που μετα σηκωθηκε σαν μην ειχε γινει τιποτα.Κατα την δικη μου αποψη με προπονητη ο οποιος βριζει τον αντιπαλο προπονητη η ομαδα σας δεν μπορει να παει πιο ψηλα απο οτι ειναι αυτη την στιγμη. icon_tomato.gif 24.gif
nikefalin
QUOTE(Romanos @ Jan 20 2008, 13:48 ) *
Γιατι εσεις υποτιθεται οτι ειστε ψηλα? huh.gif 24.gif

Δεν αναφερθηκες ομως στη διαιτησια. Ειλικρινα, θεωρεις οτι ηταν σωστη? Αυτα που εδινε δεν υπηρχαν. Φαγατε 5 ταπες που δωθηκαν φαουλ, τρωγαμε ξυλο κατω απτη μπασκετα και οπως ξαναειπα στα ριμπαουντ μας καβαλαγατε. Μη με κανεις και γελαω πρωινιατικα...Εχετε μαζεψει 10 ***** και οντας ευνοημενοι απτη διαιτησια πηρατε το ματς.


το πόστ του Romanos τροποποιήθηκε και ο ίδιος παρατηρήθηκε , χαρακτηρισμοί απαγορεύονται ρητά και το ξέρετε.
Για όποιον παραβεί τους κανονισμούς είναι γνωστή η συνέχεια
Jabar
Ελπίζω όταν είσαστε εσείς κερκίδα στον ΟΣΦΠ ΠΑΟ ΑΕΚ να μην βρίζετε τους παίκτες και τους φιλάθλους γιατί βλέπω ότι δεν σας αρέσει.Χαλαρώστε γιατί αν δεν νευριάζατε θα είχαμε καλλίτερη εικόνα.Πόντοι σχόλια φοτό το βράδι θέλω να δώ Γ Εθνική τώρα.
Pierce
Ο επομενος που θα βρισει ή θα μιλησει σε εντονο υφος εχει παρει 5 μερες διακοπες.

ο matse/yomf69 εξασφαλισε 20 μερουλες.

οποιος θελει να τον ακολουθησει ας συνεχισει....


ΥΓ: εξεταζονται και τα υπολοιπα ποστ
morfi
matse και λοιποί Ράμπο, σιγά μας κάνετε και τρομάζουμε...
nikefalin
QUOTE(rom @ Jan 20 2008, 22:27 ) *
κανενας δν φωναξε πονα πονα , ισως παρακουσες. και πολλοι θα θελανε να εχουνε μια κερκιδα σαν τη δικη μας για αυτο αμα ζηλευετε προσπαθηστε να εχετε και εσεις κερκιδες να σας υποστηριζουν απο το να δυσφημειτε αυτες που εχουν καταφερει να εχουν οι αλλοι.

Έλειψε λίγες ώρες ο γάτος και χόρεψαν τα ποντίκια....

Παιδάκια όποιος ασχοληθεί σε αυτό το τόπικ με οτιδήποτε άλλο εκτός από τα αγωνιστικά και χαρακτηρίσει οποιονδήποτε με απρέπεια και ασέβεια δεν θα δει μόνον την άγουσα (αποβολή) από το φόρουμ, αλλά θα έχει και άλλες επιπτώσεις που καλύτερα να μην της ζητήσει ποτέ

όλα τα σχετικά πόστ με αυτό το ζήτημα θα διαγραφούν,
Αυτά,
να μην επανέλθουμε
Romanos
QUOTE(nikefalin @ Jan 20 2008, 22:33 ) *
Έλειψε λίγες ώρες ο γάτος και χόρεψαν τα ποντίκια....

Παιδάκια όποιος ασχοληθεί σε αυτό το τόπικ με οτιδήποτε άλλο εκτός από τα αγωνιστικά και χαρακτηρίσει οποιονδήποτε με απρέπεια και ασέβεια δεν θα δει μόνον την άγουσα (αποβολή) από το φόρουμ, αλλά θα έχει και άλλες επιπτώσεις που καλύτερα να μην της ζητήσει ποτέ

όλα τα σχετικά πόστ με αυτό το ζήτημα θα διαγραφούν,
Αυτά,
να μην επανέλθουμε


Νταξει, δεν νομιζω οτι η συγκεκριμενη συζητηση κατεβαζε το επιπεδο του φορουμ, αλλα ουτε και κανενας εθιξε κανεναν. Επισης το ποστ μου κακως διαγραφτηκε ολοκληρο...Πιστευω πως οντως πρεπει να υπαρχουν καποια ορια (σαφως) αλλα αμα επικρατει τοσο πολυ σοβαροτητα χανεται κατα 40% το ενδιαφερον του φορουμ. Ας πουμε εγω σιγουρα θα μπαινω 80% λιγοτερο απ'ο,τι θα σκοπευα οταν πρωτογραφτηκα. Θα μου πεις σκασιλα μας, αλλα ετσι χανονται κι αλλα μελη πραγμα που ειναι κριμα γιατι γενικα ειναι καλα οργανωμενο. Αποψη μου...
Jabar
Αυτή η ιστορία να λήξει εδώ μπορείτε να αναφερθείτε στο παιχνίδι με καθαρά μπασκετική σκέψη και όχι με τα παραμπασκετικά για να καταλάβω και εγώ τι σας μένει μετά από κάποιο παιχνίδι και τι μαθαίνετε .Δείξτε πολιτισμό το μπάσκετ πρέπει να σας ενώνει και στο μέλλον θα βρεθείτε πολλές φορές αντίπαλοι μπορεί και συμπαίχτες.Το ζητούμενο είναι και το ήθος και το απαιτώ από τα παιδιά μου.Posts όπως ένα που σβήστηκε είναι
απαράδεκτα και οδηγούν σε γεγονότα όπως της Λαυρίου με το νεκρό Παναθηναϊκό.Το να παίζεις κάποιος δυνατά μέσα στο παιχνίδι είναι θεμιτό και ζητούμενο.Το να παίζεις χωρίς συγκέντρωση και να περιμένεις να τελειώσει το ματς για να τσακωθείς με τη κερκίδα από πρωταγωνιστής γίνεσαι κομπάρσος.
morfi
QUOTE(Romanos @ Jan 20 2008, 22:42 ) *
Νταξει, δεν νομιζω οτι η συγκεκριμενη συζητηση κατεβαζε το επιπεδο του φορουμ, αλλα ουτε και κανενας εθιξε κανεναν.

Αν αυτό κατάλαβες τι να πω. Τέτοιες συζητήσεις που ο ένας κάνει αποτυχημένες προσπάθειες να την πει στον άλλο δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα. Τουλάχιστον αν μπορούσατε να το κάνετε καλά, ίσως να είχε και λίγο γέλιο...

QUOTE(Romanos @ Jan 20 2008, 22:42 ) *
Πιστευω πως οντως πρεπει να υπαρχουν καποια ορια (σαφως) αλλα αμα επικρατει τοσο πολυ σοβαροτητα χανεται κατα 40% το ενδιαφερον του φορουμ.

Επίσης αν υπάρχει και τόση βλακία χάνεται το 100% του ενδιαφέροντος...

QUOTE(Romanos @ Jan 20 2008, 22:42 ) *
Θα μου πεις σκασιλα μας, αλλα ετσι χανονται κι αλλα μελη πραγμα που ειναι κριμα γιατι γενικα ειναι καλα οργανωμενο. Αποψη μου...

Προτιμάμε να υπάρχουν πέντε μέλη και η συζήτηση να είναι αξιοπρεπής, παρά 100 και το επίπεδο να είναι ένα με το πάτωμα.
Romanos
QUOTE(morfi @ Jan 20 2008, 23:00 ) *
Επίσης αν υπάρχει και τόση βλακία χάνεται το 100% του ενδιαφέροντος...


Σ' ευχαριστω για τον χαρακτηρισμο. Και σας πειραξε το οτι ειπα καποιους (ουτε καν αναφερθηκα σε ΕΝΑΝ) αμπαλους. Θα κανει τουλαχιστον τον κοπο καποιος να το κανει εντιτ?
Pierce
ο χαρακτηρισμος δεν νομιζω να πηγαινε προς εσενα. Ηταν το γενικο συμπερασμα του morfi το οποιο με βρισκει 1000% συμφωνο
morfi
QUOTE(Romanos @ Jan 20 2008, 23:16 ) *
Σ' ευχαριστω για τον χαρακτηρισμο. Και σας πειραξε το οτι ειπα καποιους (ουτε καν αναφερθηκα σε ΕΝΑΝ) αμπαλους. Θα κανει τουλαχιστον τον κοπο καποιος να το κανει εντιτ?

Όπως είπε και o pierce21 δεν αναφέρθηκα σε σένα. Γενικά μίλησα αφού η βλακεία σε αυτά τα τόπικ είναι ανεξάντλητη.
Romanos
QUOTE(pierce21 @ Jan 20 2008, 23:18 ) *
ο χαρακτηρισμος δεν νομιζω να πηγαινε προς εσενα. Ηταν το γενικο συμπερασμα του morfi το οποιο με βρισκει 1000% συμφωνο


Αυτο που ειπα ομως το στηριζα παραλληλα. Τι ομαδα εισαι? Εισαι παναθηναικος? Α, ολοι οι παναθηναικοι ειναι ηλιθιοι. Χαρακτηριζω και σενα μαζι. Προηγουμενως εκανα κατι παρομοιο με την ομαδα του προμηθεα και πηρα 20% warning. Επειδη ειναι πιο παλιο μελος ομως εδω δινεται επιεικια (πρωτη φορα την γραφω την λεξη tongue.gif)
Pierce
συγχαρητηρια. αλλο ενα warn για παραβιαση του κανονισμου νουμερο 6

QUOTE
6. Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιήστε προσωπικά μηνύματα για να την εκφράσετε. Μη χρησιμοποιείτε δημοσιεύσεις γι'αυτό το σκοπό.


το θεμα να τελειωσει εδω παρακαλω.

ξαναδιαβασε το ποστ το δικο μου και του μορφη και θα καταλαβεις οτι εχεις αδικο
petros13
esy re kosta p ta xereis ola k les pos autos o athlios paiktis to 13 pragmatika asxetos kavgadize me olus k tu ftaigane oloi k ola sto paidiko pezeis i sto efiviko? rotao gia na ktlvo an exeis ksekathari adilipsi tu t egine sto match i apla oti prolaves na deis sto telos.gt an exeis adilipsi ego dn milao gia ton gsx sigkekrimena prp na s po pos o diaititis itan xalia k aposintonise k tous 2 me ta sfirigmata k episis perepiptodos mias k anaferthikes stous ''theatrinismus'' tu 13 dx apo basketikis pleuras pos s fanike gt opos ta les prp na parei oskar erminias to paidi p apla gia na to xereis epathe ipotropi ston astragalo k tha xasei ena mina an auto to les theatro esy ala dn m eipes pos s fanike os paiktis? bball.gif
nikefalin
QUOTE(Romanos @ Jan 20 2008, 23:24 ) *
Αυτο που ειπα ομως το στηριζα παραλληλα. Τι ομαδα εισαι? Εισαι παναθηναικος? Α, ολοι οι παναθηναικοι ειναι ηλιθιοι. Χαρακτηριζω και σενα μαζι. Προηγουμενως εκανα κατι παρομοιο με την ομαδα του προμηθεα και πηρα 20% warning. Επειδη ειναι πιο παλιο μελος ομως εδω δινεται επιεικια (πρωτη φορα την γραφω την λεξη tongue.gif)

ο χρήστης Romanos δε θα μας κάνει άλλο παρέα δυστυχώς,
Για τους μικρότερους υπενθυμίζω πως οι περισσότεροι είναι εδώ καταχρηστικά και με την ανοχή μας (υπάρχει όριο ηλικίας για τη συμμετοχή στο φόρουμ και είναι τα 16 έτη). Ας διαβάσουν όσα είπαν οι jabar, morfi & pierce21.
nikefalin
QUOTE(petros13 @ Jan 20 2008, 23:45 ) *
esy re kosta p ta xereis ola k les pos autos o athlios paiktis to 13 pragmatika asxetos kavgadize me olus k tu ftaigane oloi k ola sto paidiko pezeis i sto efiviko? rotao gia na ktlvo an exeis ksekathari adilipsi tu t egine sto match i apla oti prolaves na deis sto telos.gt an exeis adilipsi ego dn milao gia ton gsx sigkekrimena prp na s po pos o diaititis itan xalia k aposintonise k tous 2 me ta sfirigmata k episis perepiptodos mias k anaferthikes stous ''theatrinismus'' tu 13 dx apo basketikis pleuras pos s fanike gt opos ta les prp na parei oskar erminias to paidi p apla gia na to xereis epathe ipotropi ston astragalo k tha xasei ena mina an auto to les theatro esy ala dn m eipes pos s fanike os paiktis? bball.gif

Καλωσόρισες καταρχήν, καλά πόστ με ελληνική γραφή από δω και πέρα και μακροημέρευση εδώ icon_wave.gif

Διάβασε τον κανονισμό λειτουργίας εδώ
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=86

Ο εξωαγωνιστικός σχολιασμός ένος παιχνιδιού παιδικού πρωταθλήματος από τα εκατοντάδες που παίζονται κάθε εβδομάδα που καταλήγει στο να συνεχίζουν εδώ μέσα τον αλληλοσπαραγμό 5-10 παλικαράκια δεν ταιριάζει στον χαρακτήρα και στον τρόπο λειτουργίας του φόρουμ.
Αυτό είτε το καταλάβετε είτε όχι ισχύει και θα συνεχίσει να ισχύει.

O Jabar είπε πολύ σωστά πως είναι έκπτωση πολιτισμού αυτά τα γεγονότα. Πέρα από καλοί αθλητές , πέρα από πιθανοί αυριανοί πρωταθλητές , πρωταγωνιστές αυτός ο τρόπος ζωής όπως είναι το μπάσκετ πρέπει να σας διδάσκει τον σεβασμό. Σεβασμό προς το ίδιο το άθλημα, προς τους αντιπάλους, προς τον κόσμο.
Να γίνεστε καλύτεροι σαν άνθρωποι και όχι μόνον σαν αθλητές

Για το θέμα λοιπόν του ενός αγώνα που κάτι έγινε από τους εκατοντάδες αγώνες (που γίνονται πολύ χειρότερα) έχουμε κλείσει.
Green Lantern
QUOTE(Romanos @ Jan 20 2008, 22:52 ) *
Αυτο προφανως παει και αντιστροφα. Ο συγκεκριμενος παναθηναικος ειχε φαει αλλους 10.

Γενικα αυτα δεν ειναι να τα ψαχνεις. Κι αυτο που ρωτησα ηταν επειδη την αλλη βδομαδα παιζουμε εντος με γερακα...


τι λεσ ρε ρομανε? ξερεις γιατι μιλας? θα επρεπε να σεβεσαι τον νεκρο.......αν γινεται σβηστε το post αυτο...κ να προσεχεισ τι λεσ .... κ γενικα εδω μεσα στ παιδικο εφηβικα.... γραφονται τα χειροτερα.... οποιος δεν μπορει να προσαρμοστει υπαρχουν κ αλλα site που μπορειτα να βριζεστε οσο θελετε... εδω γραφουμε για BASKET.....
rom
Παιδιά του χολαργού, τι έγινε με το παιδί που χτύπησε τελικά? είναι καλά τώρα? sad.gif
Jabar
Πονάει δεν κλείνει το γόνατο αλλά οι εξετάσεις δεν έδειξαν τίποτα σοβαρό.
kotzito
QUOTE(petros13 @ Jan 20 2008, 23:45 ) *
esy re kosta p ta xereis ola k les pos autos o athlios paiktis to 13 pragmatika asxetos kavgadize me olus k tu ftaigane oloi k ola sto paidiko pezeis i sto efiviko? rotao gia na ktlvo an exeis ksekathari adilipsi tu t egine sto match i apla oti prolaves na deis sto telos.gt an exeis adilipsi ego dn milao gia ton gsx sigkekrimena prp na s po pos o diaititis itan xalia k aposintonise k tous 2 me ta sfirigmata k episis perepiptodos mias k anaferthikes stous ''theatrinismus'' tu 13 dx apo basketikis pleuras pos s fanike gt opos ta les prp na parei oskar erminias to paidi p apla gia na to xereis epathe ipotropi ston astragalo k tha xasei ena mina an auto to les theatro esy ala dn m eipes pos s fanike os paiktis? bball.gif

Περαστικα ρε!!!!!!!Μην γραφεις με αγγλικα ομως.Σε περιμενουμε να επιστρεψεις.
SiriuS
QUOTE(morfi @ Jan 20 2008, 23:22 ) *
Όπως είπε και o pierce21 δεν αναφέρθηκα σε σένα. Γενικά μίλησα αφού η βλακεία σε αυτά τα τόπικ είναι ανεξάντλητη.



Σιγά ρε morfi φιλόσοφε που είναι ανεξάντλητη η βλακεία...Η άποψή μου είναι πως κάθε γνώμη πρέπει να ακούγεται ανεξάρτητα με το πόσο γελοία ή χάζη φαίνεται στους υπόλοιπους.Αυτό που μπορεί να φαίνεται γελοίο σε σένα μπορεί να είναι σημαντικό για κάποιον άλλο και από τη στιγμή που το γράφει ξέρει ότι θα υποστεί τις σύνεπειες σε περίπτωση που είναι υβριστικό κλπ


Και κάτι ακόμα....Γιατί γράφεις ότι η FIBA SUCKS??
5adatos
ακουστε να τρελαθειτε.ο ωρωπος νικησε τη τουφα με 32-33 αλλα το παραξενο ειναι οτι γυρισε διαφορα 10 ποντων με 4 παικτες...κατεβηκε στο γηπεδο με 5 και στο 8 λεπτο δεχτηκε ντισκαλιφιε το νουμερο 6 και εχαναν ηδη με 10 ποντους.με ζωνη την οποια επαιξαν για πρωτη φορα φετος μειωσαν και περασαν μπροστα για πρωτη φορα 21 δευτερα πριν το τελος.μπραβο στα παιδια και καλη συνεχεια
Bob o m4stor4s
QUOTE(5adatos @ Jan 24 2008, 11:42 ) *
ακουστε να τρελαθειτε.ο ωρωπος νικησε τη τουφα με 32-33 αλλα το παραξενο ειναι οτι γυρισε διαφορα 10 ποντων με 4 παικτες...κατεβηκε στο γηπεδο με 5 και στο 8 λεπτο δεχτηκε ντισκαλιφιε το νουμερο 6 και εχαναν ηδη με 10 ποντους.με ζωνη την οποια επαιξαν για πρωτη φορα φετος μειωσαν και περασαν μπροστα για πρωτη φορα 21 δευτερα πριν το τελος.μπραβο στα παιδια και καλη συνεχεια

μπραβο! σε ενα δικο μας παιχνιδι περυσι οι αντιπαλοι ειχαν μεινει στο τελευταιο 10' με 3 παικτες
SiriuS
QUOTE(Bob o m4stor4s @ Jan 24 2008, 20:11 ) *
μπραβο! σε ενα δικο μας παιχνιδι περυσι οι αντιπαλοι ειχαν μεινει στο τελευταιο 10' με 3 παικτες



Αξέχαστο αυτό το παιχνίδι...Επιστρέψαμε από την Κόλαση και πήραμε την νίκη μέσα στην Κηφησσία...
mog#4
bball.gif paidia eimai kainourgios edw kai apla etsi h8ela n 3ekinhse me ena 8emataki....poies omades vlepete sta nok out sta efhvika????akouw provleyeis..... rolleyes.gif
nikefalin
QUOTE(mog#4 @ Jan 24 2008, 23:29 ) *
bball.gif paidia eimai kainourgios edw kai apla etsi h8ela n 3ekinhse me ena 8emataki....poies omades vlepete sta nok out sta efhvika????akouw provleyeis..... rolleyes.gif

Καλωσόρισες, καλά πόστ icon_wave.gif
γράφε με ελληνική γραφή και ρίξε και μια ματιά στον κανονισμό λειτουργίας
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=86
Bob o m4stor4s
QUOTE(mog#4 @ Jan 24 2008, 23:29 ) *
bball.gif paidia eimai kainourgios edw kai apla etsi h8ela n 3ekinhse me ena 8emataki....poies omades vlepete sta nok out sta efhvika????akouw provleyeis..... rolleyes.gif

πλατωνας 100%
mog#4
QUOTE(Bob o m4stor4s @ Jan 25 2008, 23:09 ) *
πλατωνας 100%

γενικα μιλαω...αλλα τελικο θα δουμε με ποιον θα παει ο πλατωνας bball.gif
morfi
QUOTE(SiriuS @ Jan 23 2008, 18:30 ) *
Σιγά ρε morfi φιλόσοφε που είναι ανεξάντλητη η βλακεία...Η άποψή μου είναι πως κάθε γνώμη πρέπει να ακούγεται ανεξάρτητα με το πόσο γελοία ή χάζη φαίνεται στους υπόλοιπους.Αυτό που μπορεί να φαίνεται γελοίο σε σένα μπορεί να είναι σημαντικό για κάποιον άλλο

Υποστήριξα το αντίθετο ; Όχι. Αναφέρθηκα στο ύφος και όχι σε αυτά που υποστηρίζουν.

QUOTE(SiriuS @ Jan 23 2008, 18:30 ) *
και από τη στιγμή που το γράφει ξέρει ότι θα υποστεί τις σύνεπειες σε περίπτωση που είναι υβριστικό κλπ

Δεν με ενδιαφέρει αν το ξέρει (που τις περισσότερες φορές το ξέρουν, οπότε είναι ακόμα χειρότερο). Με ενδιαφέρει η κατάσταση η οποία έχει ουκ ολίγες φορές ξεφύγει.

QUOTE(SiriuS @ Jan 23 2008, 18:30 ) *
Και κάτι ακόμα....Γιατί γράφεις ότι η FIBA SUCKS??

Aσ'το. Θα ξεσπάσει πόλεμος και δεν έχω όρεξη. rolleyes.gif
SiriuS
QUOTE(morfi @ Jan 26 2008, 00:02 ) *
Υποστήριξα το αντίθετο ; Όχι. Αναφέρθηκα στο ύφος και όχι σε αυτά που υποστηρίζουν.
Δεν με ενδιαφέρει αν το ξέρει (που τις περισσότερες φορές το ξέρουν, οπότε είναι ακόμα χειρότερο). Με ενδιαφέρει η κατάσταση η οποία έχει ουκ ολίγες φορές ξεφύγει.
Aσ'το. Θα ξεσπάσει πόλεμος και δεν έχω όρεξη. rolleyes.gif



Εγώ απλά σου λέω πως οι χρήστες πρέπει να έχουν καταλάβει πλέον ότι το καθετί που ξεφεύγει από τα όρια της ευπρέπειας τιμωρείται.Δεν ξέρω αν εσύ αγωνίζεσαι για κάποια ομάδα,αλλά εγώ που αγωνίζομαι μπορώ να καταλάβω ότι πολλές φορές κάποιοι νιώθουν αδικήμενοι και δεν μπορούν να συγκρατηθούν και τα λένε στο φόρουμ που ξέρουν οτι το πολύ πολύ να φάνε ένα ban...Εσύ ωστόσο από την στιγμή που δεν είσαι moderator δεν μπορείς να αφορίζεις αυτό που δεν σ αρέσει απλά να το προσπερνάς...
morfi
QUOTE(SiriuS @ Jan 26 2008, 16:08 ) *
Εγώ απλά σου λέω πως οι χρήστες πρέπει να έχουν καταλάβει πλέον ότι το καθετί που ξεφεύγει από τα όρια της ευπρέπειας τιμωρείται.Δεν ξέρω αν εσύ αγωνίζεσαι για κάποια ομάδα,αλλά εγώ που αγωνίζομαι μπορώ να καταλάβω ότι πολλές φορές κάποιοι νιώθουν αδικήμενοι και δεν μπορούν να συγκρατηθούν και τα λένε στο φόρουμ που ξέρουν οτι το πολύ πολύ να φάνε ένα ban...

... έχοντας φυσικά την υποχρέωση να σεβαστούν τουλάχιστον τους moderator (αφού δεν σεβόνται οποιονδήποτε άλλο) που παιρνούν πολύ χρόνο μέσα στο φόρουμ για να το κρατήσουν σε τάξη. Αντί για αυτό, τους κάνουν τη ζωή ακόμα πιο δύσκολη, γιατί απλά "ξέρουν οτι το πολύ πολύ να φάνε ένα ban". rolleyes.gif

QUOTE(SiriuS @ Jan 26 2008, 16:08 ) *
Εσύ ωστόσο από την στιγμή που δεν είσαι moderator δεν μπορείς να αφορίζεις αυτό που δεν σ αρέσει απλά να το προσπερνάς...

Mπορεί να μην είμαι moderator αλλά δεν σημαίνει ότι δεν με ενδιαφέρει η κατάσταση στο φόρουμ, ιδίως όταν ξέρω πόσο πολύ κουραστικό είναι για τους mod η προσπάθεια τους να συμαζέψουν λίγο τα πράγματα.

Επίσης μπορεί να μην ανήκω στο moderating team αλλά δεν ανήκω και σε αυτό των players, δηλαδή των απλών χρηστών. wink.gif

Έχουμε βγει offtopic. Ας σταματήσει εδώ...
SiriuS
QUOTE(morfi @ Jan 26 2008, 16:21 ) *
... έχοντας φυσικά την υποχρέωση να σεβαστούν τουλάχιστον τους moderator (αφού δεν σεβόνται οποιονδήποτε άλλο) που παιρνούν πολύ χρόνο μέσα στο φόρουμ για να το κρατήσουν σε τάξη. Αντί για αυτό, τους κάνουν τη ζωή ακόμα πιο δύσκολη, γιατί απλά "ξέρουν οτι το πολύ πολύ να φάνε ένα ban". rolleyes.gif
Mπορεί να μην είμαι moderator αλλά δεν σημαίνει ότι δεν με ενδιαφέρει η κατάσταση στο φόρουμ, ιδίως όταν ξέρω πόσο πολύ κουραστικό είναι για τους mod η προσπάθεια τους να συμαζέψουν λίγο τα πράγματα.

Επίσης μπορεί να μην ανήκω στο moderating team αλλά δεν ανήκω και σε αυτό των players, δηλαδή των απλών χρηστών. wink.gif

Έχουμε βγει offtopic. Ας σταματήσει εδώ...


Αφού οι mods κουράζονται τόσο πολύ όσο λες(κάτι που δεν ισχύει γιατί έχω περάσει από αντίστοιχη θέση) γιατί το δημιούργησαν το forum?Θερμοκέφαλοι και ανώριμοι θα ύπαρχουν πάντα, το θέμα είναι πως τους αντιμετωπίζουμε γιατί η κόντρα φέρνει πάντα κόντρα.Τέλος, δεν είπα ότι δεν σε ενδιαφέρει η κατάσταση στο forum,είπα απλά πως δεν έχεις δικαίωμα να αφορίζεις γνώμες άλλων.Το ότι γράφονται βλακείες είναι γνώμη σου και πρέπει να την κρατάς για τον εαύτο σου.Και μια τελευταία ερώτηση για να λήξει εδώ το θέμα:Εσύ δεν έχεις νευρίασει ποτέ με συμπεριφορά αντιπάλου ή απόφαση διαιτητή

Πως γίνεται να μην είσαι ούτε user ούτε mod?
morfi
QUOTE(SiriuS @ Jan 26 2008, 16:52 ) *
Αφού οι mods κουράζονται τόσο πολύ όσο λες(κάτι που δεν ισχύει γιατί έχω περάσει από αντίστοιχη θέση) γιατί το δημιούργησαν το forum?Θερμοκέφαλοι και ανώριμοι θα ύπαρχουν πάντα, το θέμα είναι πως τους αντιμετωπίζουμε γιατί η κόντρα φέρνει πάντα κόντρα.Τέλος, δεν είπα ότι δεν σε ενδιαφέρει η κατάσταση στο forum,είπα απλά πως δεν έχεις δικαίωμα να αφορίζεις γνώμες άλλων.Το ότι γράφονται βλακείες είναι γνώμη σου και πρέπει να την κρατάς για τον εαύτο σου.Και μια τελευταία ερώτηση για να λήξει εδώ το θέμα:Εσύ δεν έχεις νευρίασει ποτέ με συμπεριφορά αντιπάλου ή απόφαση διαιτητή

Πως γίνεται να μην είσαι ούτε user ούτε mod?

Ασ'το, μιλάμε για διαφορετικά πράγματα. Εσύ συνεχίσεις να επιμένεις ότι εγώ δεν συμφωνώ με αυτά που γράφουν ενώ έχω τονίσει από την αρχή ότι αναφέρομαι στο ύφος που αυτά γράφονται.

Κάτι τελευταίο...
QUOTE(SiriuS @ Jan 26 2008, 16:52 ) *
Τέλος, δεν είπα ότι δεν σε ενδιαφέρει η κατάσταση στο forum,είπα απλά πως δεν έχεις δικαίωμα να αφορίζεις γνώμες άλλων.

Η λέξη "δικαίωμα" δεν μου λέει τίποτα. Αντίθετα η "υποχρέωση", είναι κάτι που ξεχνάνε πολλοί...
SiriuS
QUOTE(morfi @ Jan 26 2008, 17:02 ) *
Ασ'το, μιλάμε για διαφορετικά πράγματα. Εσύ συνεχίσεις να επιμένεις ότι εγώ δεν συμφωνώ με αυτά που γράφουν ενώ έχω τονίσει από την αρχή ότι αναφέρομαι στο ύφος που αυτά γράφονται.

Κάτι τελευταίο...

Η λέξη "δικαίωμα" δεν μου λέει τίποτα. Αντίθετα η "υποχρέωση", είναι κάτι που ξεχνάνε πολλοί...


Καταλαβαίνεις τι λες?1ον.Όταν εσύ βρίζεις λες:Κοίτα τι σφύριξε ο αδαής?Άμα βρίζεις δεν μπορείς να έχεις ωραίο ύφος και επίπλέον τα δικαιώματα ορίζουν τις υποχεώσεις...Βασικός κανόνας που ξεχνάς εσύ
morfi
QUOTE(SiriuS @ Jan 26 2008, 17:32 ) *
Καταλαβαίνεις τι λες?1ον.Όταν εσύ βρίζεις λες:Κοίτα τι σφύριξε ο αδαής?Άμα βρίζεις δεν μπορείς να έχεις ωραίο ύφος

Εσύ καταλαβαίνεις τι λες ;;;;; blink.gif

QUOTE(SiriuS @ Jan 26 2008, 17:32 ) *
και επίπλέον τα δικαιώματα ορίζουν τις υποχεώσεις...Βασικός κανόνας που ξεχνάς εσύ

Για μένα ο βασικός κανόνας (και το πιο δύσκολο να αποδεχτούν πολλοί) είναι το αντίστροφο.
Jabar
Παιδικό Νεοπεντελικός-Χολαργός 35-55
Εφηβικό Νεοπεντελικός-Χολαργός 51-36
nikefalin
Παιδικό Μελίσσια - Ροδόπολη 76-32
Εφηβικό Μελίσσια - Ροδόπολη 65-51 (αν θυμάμαι καλά)
drazen petrovic
QUOTE(Jabar @ Jan 27 2008, 21:55 ) *
Παιδικό Νεοπεντελικός-Χολαργός 35-55


ενα πραγματικα απαισιο παιχνιδι που λυπηθηκα τους θεατες που το εβλεπαν...εκτος οτι το σκοραρισμα ηταν υποθεση για λιγους παιχτες και για τις δυο ομαδες(δηλαδη δεν βλεπαμε ομαδικο μπασκετ,ειδικα απο τη μερια του νεοπεντελικου),και οι δυο προπονητες επαιζαν αμυνα ζωνης,που εγω προσωπικα το θεωρω ΑΠΑΡΕΔΕΚΤΟ για παιδικο πρωταθλημα,και χωρις να υπαρχει λογος αφου καμια απο τις δυο ομαδες δεν διεκδικει κατι!
επησις θα ηθελα να προσθεσω και κατι τελευταιο,που δεν θα το λεγα ποτε αν δεν το θεωρουσα σοβαρο:η διαιτησια ηταν απλα απαραδεκτη!δεν ειμαι απο αυτους που κρινουν συνεχεια,και παντα καταλαβαινω πως οι διαιτητες ειναι ανθρωποι και θα κανουν λαθη.αλλα η συγκεκριμενη διαιτητρια απλα δεν ειχε ιδεα απο μπασκετ,και δεν γινομαι καθολου υπερβολικος.καλη κοπελα,συμπαθητικη αλλα θελει πολυ εξασκησει ακομα πριν σφυρηξει σε εναν αγωνα...μεχρι να μαθει λυπαμαι τις ομαδες που θα την συναντησουν!
κατα τα αλλα,ειμαι ευχαριστημενος για το παιξιμο της ομαδας μου ανα διαστηματα(τον χολαργο δηλαδη)
και να πω περαστικα στο χερι του Λεωνιδα!
ΣΤΕ
QUOTE(nikefalin @ Jan 27 2008, 22:52 ) *
Παιδικό Μελίσσια - Ροδόπολη 76-32
Εφηβικό Μελίσσια - Ροδόπολη 65-51 (αν θυμάμαι καλά)


Τα μελισσια εχουν 2 ομαδες??
ΓΤ μιλησα με ενα φιλο που παιζει στην παλληνη κ μου ειπε οτι τα νικησε το σαββατο.
Εφηβικο.
Jabar
Εχουν τον ΑΟ Μελισσίων και τον Ερμή Μελισσίων
nikefalin
QUOTE(Jabar @ Jan 29 2008, 23:25 ) *
Εχουν τον ΑΟ Μελισσίων και τον Ερμή Μελισσίων


Αγία Παρασκευή - Νήαρ Ηστ , παιδικό 59 -38, εφηβικό 2
jimdedour
QUOTE(nikefalin @ Jan 30 2008, 01:01 ) *
Αγία Παρασκευή - Νήαρ Ηστ , παιδικό 59 -38, εφηβικό 2

a re xolargara ti trabas!
nikefalin
QUOTE(jimdedour @ Jan 30 2008, 10:42 ) *
a re xolargara ti trabas!

καλωσόρισες, καλά πόστ με ελληνική γραφή από δω και πέρα icon_wave.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.