Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΕΦΗΒΙΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
jimdedour
QUOTE(nikefalin @ Jan 30 2008, 11:08 ) *
καλωσόρισες, καλά πόστ με ελληνική γραφή από δω και πέρα icon_wave.gif

den boro exo sinitheisi greeklish
5adatos
εχουμε καμια προταση για ομαδες που θα περασουν νοκ αουτ εφηβικά¨??3οσ ομιλος-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ,4ος-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΠΛΑΤΩΝ,5ος-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ,6ος-ΑΟ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ,7ος------,8ος-ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ,10ος-οιον ΑΓ ΣΤΕΦΑΝΟΥ,13ος-ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ,15ος-ΑΟ ΜΕΛΛΙΣΙΩΝ.....ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ΄?????????
mog#4
QUOTE(5adatos @ Jan 30 2008, 14:09 ) *
εχουμε καμια προταση για ομαδες που θα περασουν νοκ αουτ εφηβικά¨??3οσ ομιλος-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ,4ος-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΠΛΑΤΩΝ,5ος-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ,6ος-ΑΟ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ,7ος------,8ος-ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ,10ος-οιον ΑΓ ΣΤΕΦΑΝΟΥ,13ος-ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ,15ος-ΑΟ ΜΕΛΛΙΣΙΩΝ.....ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ΄?????????



να ενας επιτελους που ασχοληθηκε με το θεμα μου στα εφηβικα για να κανουμε λιγο ενδιαφερων το τοπικ....λοιπον φιλε εγω βλεπω στα τελικα τους εξης:
πλατωνα
οιον αγιου στεφανου
μελισσια
αργοναυτη
ηλιουπολη
αρης πετρουπολης
εφοα
ορωπος
αμπελοκηποι
λεοντειος
νικηφορος

πως τα βλεπεις γενικα τα νοκαουτ???παιζεις καπου???? 77.gif
nik8
συμφωνω μ αυτουσ που ειπατε.....ποιο ειναι το ροστερ του πλατωνα???παιζουν και στ ανδρικο οι ιδιοι???περσι πηραν πανελληνιο??
kotzito
QUOTE(nik8 @ Jan 31 2008, 11:46 ) *
συμφωνω μ αυτουσ που ειπατε.....ποιο ειναι το ροστερ του πλατωνα???παιζουν και στ ανδρικο οι ιδιοι???περσι πηραν πανελληνιο??

Ναι,πηραν το πανελληνιο περσι νομιζω.Οσον αφορα το ανδρικο,παιζουν καποιοι αλλα οχι ολοι.Νομιζω 4-5 απο το εφηβικο και 1-2 απο το παιδικο.
nik8
ποιοι ειναι οι καλοι????
ΣΤΕ
QUOTE(nik8 @ Jan 31 2008, 09:46 ) *
συμφωνω μ αυτουσ που ειπατε.....ποιο ειναι το ροστερ του πλατωνα???παιζουν και στ ανδρικο οι ιδιοι???περσι πηραν πανελληνιο??


Αντιμετωπησα την σχολικη ομαδα του πλατωνα κ ηταν οσοι παιζουν κ στους αντρες...αλλα πιστευω οτι θα αφηνουν αρκετους παιδες να παιζουν στο εφηβικο και σιγουρα στην τελικη φαση θα παιξουν οι κανονικοι τους παικτες. bball.gif
nik8
συγνωμη...αφηνουν τουσ καλουσ για το τελοσ και παιζουν με αλλουσ τωρα???ποσουσ εχουν???κανενα ονομα ξερουμε???
mog#4
QUOTE(nik8 @ Jan 31 2008, 14:07 ) *
συγνωμη...αφηνουν τουσ καλουσ για το τελοσ και παιζουν με αλλουσ τωρα???ποσουσ εχουν???κανενα ονομα ξερουμε???

ρε παιδια χαλαρωστε με τον πλατωνα.....στο αωτρικο παιζουν 5 νομιζω μονο απο τους εφηβους....στο σχολικο δε κατεβαιναν ολοι γτ ειτε δεν εχουν αναγκη τα μορια επειδη τ πηραν περσυ ειτε επειδη καποιοι ειναι του 89 και δε πανε σχολειο αλλα παιζουν εφηβικο....απο ονοματα ρουσσης,χειλαρης,γκικας,καραμπινιαρης,ρουμ
ελιωτης αυτοι τουλαχιστον παιζουν στο αντρικο.... evilmonkey.gif
Romanos
QUOTE(5adatos @ Jan 30 2008, 14:09 ) *
εχουμε καμια προταση για ομαδες που θα περασουν νοκ αουτ εφηβικά¨??3οσ ομιλος-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ,4ος-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΠΛΑΤΩΝ,5ος-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ,6ος-ΑΟ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ,7ος------,8ος-ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ,10ος-οιον ΑΓ ΣΤΕΦΑΝΟΥ,13ος-ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ,15ος-ΑΟ ΜΕΛΛΙΣΙΩΝ.....ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ΄?????????


Τι εννοεις προταση? Εσυ τις παιρνας τις ομαδες?

Τεσπα, καταλαβαινω τι λες κι ας κανω τον χαζο. tongue.gif

Απο 7ο ομιλο πιστευω Νεοπεντελικος και απο 4ο ανετα Πλατωνας...Με αυτους τους ομιλους ασχολουμε περισσοτερο...
nik8
τουσ βρηκα...σταυροπυλοσ καπινιαρησ βαμβακασ δημακοσ....καλοι ποιοι ειναι???
#9#
Μια μικρή διορθωση Αρης Πετρουπολης-6ος ομιλος.Επισης δε νομιζω(χωρις να ξερω συγκεκριμενα) οτι οι του εφηβικου του Πλατωνα παιζουν κι αντρικο καθως ο Πλατωνας παλευει για παραμονη φετος στη Β Εσκα..
jimdedour
QUOTE(#9# @ Jan 31 2008, 18:17 ) *
Μια μικρή διορθωση Αρης Πετρουπολης-6ος ομιλος.Επισης δε νομιζω(χωρις να ξερω συγκεκριμενα) οτι οι του εφηβικου του Πλατωνα παιζουν κι αντρικο καθως ο Πλατωνας παλευει για παραμονη φετος στη Β Εσκα..

re pedia pezetaise kamia apo tis omades poulete!oxi opote alaxte thema mia xara itan prin
#9#
Δλδ οσοι δεν παιζουμε σε καποια απο αυτες τις ομαδες να μη γραφουμε???
#9#
1ος-Ηλυσιακος,2ος-Περιστερι(??)
mog#4
QUOTE(jimdedour @ Jan 31 2008, 21:49 ) *
re pedia pezetaise kamia apo tis omades poulete!oxi opote alaxte thema mia xara itan prin

ρε φιλαρακο κανε μας τη χαρη....για να κανουμε τι κουβεντα παει να πει οτι εστς ασχολουμαστε....εγω προσωπικα παιζω σε μια και θα ειμαι και στα νοκαουτ.....το τοπικ λεει παιδικο-εφηβικο εσκα οποτε συζηταμε οτι θελουμε σε αυτο το θεμα.... 68.gif
drazen petrovic
Χαιρομαι που για πρωτη φορα το θεμα στο τοπικ πηγε στις εφηβικες ομαδες!
Επι την ευκαιρια θα θελα να δηλωσω τη δυσαρεσκεια μου για την εφηβικη ομαδα του χολαργου η οποια ειναι διαλυμενη...ενω εχει πολυ καλο υλικο οι παιχτες δεν εχουν παρει στα σοβαρα το πρωταθλημα,και απο οτι βλεπω λειπουν συνεχως απο τις προπονησεις...ενω το παιδικο ειναι ακριβως το αντιθετο.
Ειναι κριμα,πιστευω πως χαλαει η εικονα της ομαδας
#9#
QUOTE(drazen petrovic @ Feb 1 2008, 00:25 ) *
Χαιρομαι που για πρωτη φορα το θεμα στο τοπικ πηγε στις εφηβικες ομαδες!
Επι την ευκαιρια θα θελα να δηλωσω τη δυσαρεσκεια μου για την εφηβικη ομαδα του χολαργου η οποια ειναι διαλυμενη...ενω εχει πολυ καλο υλικο οι παιχτες δεν εχουν παρει στα σοβαρα το πρωταθλημα,και απο οτι βλεπω λειπουν συνεχως απο τις προπονησεις...ενω το παιδικο ειναι ακριβως το αντιθετο.
Ειναι κριμα,πιστευω πως χαλαει η εικονα της ομαδας

Kαλλιο αργα...
5adatos
παρακολουθω την ομαδα του ωρωπου γιατι παιζει ενας φιλος μου.εσεις σε ποιες ομαδες παιζετε και πιστευετε οτι μπορει να φτασετε τελικη φαση΄????αν ναι με ποιο τροπο ειστε δουλεμενη ομαδα???εχετε καλο παικτη???η ειστε μια παρεα??
cliff_ac
Aπο 6ο όλμιλο ιδιαίτερα δυνατός ο Αρης Πετρούπολης που έχει εξασφαλίσει την πρόκρισή του εδς και 3 αγωνιστικές (6δλδ πριν το τέλος ) σε ένα επίσης καλό όμιλο ...
mog#4
QUOTE(5adatos @ Feb 1 2008, 12:13 ) *
παρακολουθω την ομαδα του ωρωπου γιατι παιζει ενας φιλος μου.εσεις σε ποιες ομαδες παιζετε και πιστευετε οτι μπορει να φτασετε τελικη φαση΄????αν ναι με ποιο τροπο ειστε δουλεμενη ομαδα???εχετε καλο παικτη???η ειστε μια παρεα??

εγω παιζω στο οιον αγ. στεφανου και μεχρι τωτα ειμαστε αηττητοι παιζοντας πολυ καλο μπασκετ...εχουμε προκριθει ουσιαστικα στα ωοκαουτ και τωρα βλεπουμε....η ομαδα εχεισ 7-8 παικτες πολυ καλουσ που μπορεις να στηριχθεις και 2-3 απο αυτουσ κανουν και τη διαφορα...ομωσ μεσα σε ολα αυατ ειμαστε απιστευτα δεμενοι και μια παρεα...ολοι θελουμε τ καλο της ομαδας και χαιρομαστε να παιζουμε μαζι...ο καθενας εχει τ ρολο του.... wos_sport5.gif
SiriuS
QUOTE(mog#4 @ Jan 31 2008, 15:12 ) *
ρε παιδια χαλαρωστε με τον πλατωνα.....στο αωτρικο παιζουν 5 νομιζω μονο απο τους εφηβους....στο σχολικο δε κατεβαιναν ολοι γτ ειτε δεν εχουν αναγκη τα μορια επειδη τ πηραν περσυ ειτε επειδη καποιοι ειναι του 89 και δε πανε σχολειο αλλα παιζουν εφηβικο....απο ονοματα ρουσσης,χειλαρης,γκικας,καραμπινιαρης,ρουμ
ελιωτης αυτοι τουλαχιστον παιζουν στο αντρικο.... evilmonkey.gif



Ο Ρουμελιώτης νομίζω έπαιζε Χολαργό πριν πάει Πλάτωνα..Για τον Γκίκα έχω άκουσει πως έχει απίστευτη τρίπλα?Είναι αλήθεια?
SiriuS
QUOTE(jimdedour @ Jan 30 2008, 11:27 ) *
den boro exo sinitheisi greeklish



Πες τα ρε φίλε..το κακό είναι πως στα greeklish γράφω με τν 2πλάσια ταχύτητα απ ότι κανονικά και ώσπου να γράψω ξημερώνομαι... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
SiriuS
QUOTE(drazen petrovic @ Jan 28 2008, 01:59 ) *
ενα πραγματικα απαισιο παιχνιδι που λυπηθηκα τους θεατες που το εβλεπαν...εκτος οτι το σκοραρισμα ηταν υποθεση για λιγους παιχτες και για τις δυο ομαδες(δηλαδη δεν βλεπαμε ομαδικο μπασκετ,ειδικα απο τη μερια του νεοπεντελικου),και οι δυο προπονητες επαιζαν αμυνα ζωνης,που εγω προσωπικα το θεωρω ΑΠΑΡΕΔΕΚΤΟ για παιδικο πρωταθλημα,και χωρις να υπαρχει λογος αφου καμια απο τις δυο ομαδες δεν διεκδικει κατι!
επησις θα ηθελα να προσθεσω και κατι τελευταιο,που δεν θα το λεγα ποτε αν δεν το θεωρουσα σοβαρο:η διαιτησια ηταν απλα απαραδεκτη!δεν ειμαι απο αυτους που κρινουν συνεχεια,και παντα καταλαβαινω πως οι διαιτητες ειναι ανθρωποι και θα κανουν λαθη.αλλα η συγκεκριμενη διαιτητρια απλα δεν ειχε ιδεα απο μπασκετ,και δεν γινομαι καθολου υπερβολικος.καλη κοπελα,συμπαθητικη αλλα θελει πολυ εξασκησει ακομα πριν σφυρηξει σε εναν αγωνα...μεχρι να μαθει λυπαμαι τις ομαδες που θα την συναντησουν!
κατα τα αλλα,ειμαι ευχαριστημενος για το παιξιμο της ομαδας μου ανα διαστηματα(τον χολαργο δηλαδη)
και να πω περαστικα στο χερι του Λεωνιδα!


Φίλε drazen ξέρω ακριβώς για τι μιλάς...1 θα σου πω....Πέρισι σε αγώνα με την προαναφερθείσα (με γ.σ. κηφισσιάς) οι αντίπαλοι τελιώσαν τον αγώνα με 3 άτομα στο πάρκε...Άσε που τα σφυρίγματα σε κάνανε να αναρωτιέσαι αν όντως βλέπεις basket.Δε λέω ρε παιδιά,να μπαίνουν νέοι διαιτητές για να "ψήνονται" στο επίπεδό μας αλλά κάποιοι δεν έχουν ίδεα από το άθλημα...
ΣΤΕ
QUOTE(SiriuS @ Feb 1 2008, 17:37 ) *
Ο Ρουμελιώτης νομίζω έπαιζε Χολαργό πριν πάει Πλάτωνα..Για τον Γκίκα έχω άκουσει πως έχει απίστευτη τρίπλα?Είναι αλήθεια?


Τον Γκικα τον επαιξα αντιπαλο πολυ καλη ντριπλα,φυσικα προσοντα(αλμα, γρηγοραδα) και αν παιρνει και περισσοτερα σουτ θα ειναι ακομη καλυτερος!!! smiley.gif smiley.gif
Παντως πολυ καλος παικτης.
Ο Ρουσσης που παιζει Πλατωνα και αυτος παρα πολυ καλος ψηλος με ποικιλια κινησεων. bball.gif
Jabar
Από εθνικές κατηγορίες στην τελική εξάδα έχουμε
παιδικό πρώτος όμιλος
Περιστέρι Αμύντας
Δεύτερος όμιλος
ΠΑΟ Κ.Α.Παρασκευής
Εφηβικό πρώτος όμιλος
Πανελλήνιος Περιστέρι
δεύτερος όμιλος
Ηλυσιακός ΠΑΟ
οι τρίτοι των ομίλων θα παίξουν μπαράζ για την 5 θέση
Jabar
Παιδικά ΕΣΚΑ
ΟΜΙΛΟΙ
3. Ηλιούπολη
4. Πλάτων
5. Μαρκόπουλο ?
6. Ιλιον
7. Νίκη Αμαρουσίου
8. ΠΑΚ Χαλανδρίου
9. Ποσειδών Ν.Ψ
10.ΓΣ Κηφισιά
11.Αχαρνής ΛΦΜ
12.Ιάσων Κολωνού?
13.ΓΣ Πατησίων
14.Αγ.Νικόλαος Παλλήνης
15.Κηφισιά 2003
Jabar
ΕΦΗΒΙΚΑ ΕΣΚΑ
3. ΑΡΙΩΝ ?
4. ΠΛΑΤΩΝ
5. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ
6. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.
7. ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ
8. ΩΡΩΠΟΣ
9. ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ?
10. ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ
11. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
13. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
15. ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
mog#4
βλεπω πανω κατω ολοι τις ιδιες επιλογες εχουμε στο ποιοι θα περασουν....το θεμα τωρα ειναι τι θα γινει στα νοκαουτ....συγγνωμη που περιοριζομαι στα εφηβικα αλλα εκει παιζω οποτε για αυτο ασχολουμε....παιζει κανενασ σε ομαδα που θα ειναι στα νοκαουτ???? 77.gif
cliff_ac
Χθες για τον 6ο όμιλο ο Άρης Πετρούπολης συνέχισε το αήττητο συντρίβοντας την Παλατιανή με διαφορά κοντά στους 30 πόντους... Απαράδεκτη η κατάσταση στο ανοιχτό της Άμιλλας που κανείς δε προέβλεψε (η δεν ήθελε) να σκουπιστεί το γήπεδο πίσω απο την μία μπασκέτα με αποτέλεσμα λόγω της υγρασίας να διακοπεί ο αγώνας του παιδικού Αμιλλα -Ιριδα και να μη γίνει του εφηβικού ... Αυτός ο αγώνας δε θα οριστεί ποτέ όπως υποψιάζομαι .. με λίγα λογια άλλη μια παρασκευή χαμένη 41.gif
kotzito
Μεγαλο ντερμπι στον Χολαργο,με τους γηπεδουχους να μας νικανε στην παραταση με 1 ποντο με μια βολη 3'' πριν το τελος,με μια ανεκδιηγητη διαιτησια.(Χολαργος-Γ.Σ.Χ)
melrok
QUOTE(kojito @ Feb 2 2008, 20:17 ) *
Μεγαλο ντερμπι στον Χολαργο,με τους γηπεδουχους να μας νικανε στην παραταση με 1 ποντο με μια βολη 3'' πριν το τελος,με μια ανεκδιηγητη διαιτησια.(Χολαργος-Γ.Σ.Χ)

Για παιδικο μιλας???Πες περισσοτερα!!!Σ
melrok
QUOTE(melrok @ Feb 2 2008, 21:38 ) *
Για παιδικο μιλας???Πες περισσοτερα!!!Σ

Ροζ φυλλο και για τη Νικη Αμαρουσιου στο παιχνιδι με τα Βριλησσια με σκορ 84-26!!!!Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που αγωνιστηκαν χωρις σκοπιμοτητες και τις γνωστες αντιμπασκετικες λογικες με ζωνη και ταμπουρι!!!! 68.gif
Jabar
παιδικό
ΚΟΧολαργού-ΓΣΧαλανδρίου 48-47
εφηβικό
ΚΟΧολαργού-ΓΣΧαλανδρίου55-27
Bob o m4stor4s
ετσι ο χολαργος!!!!
Romanos
Χολαργος - ΓΣ Χαλανδριου

48-48 οπως ξαναειπωθηκε.

Πολυ ωραιος αγωνας με τις δυο ομαδες να ειναι στο +2 και +3 κατα τη διαρκεια ολου του αγωνα, ωσπου φτασαμε σε παραταση με ισοπαλια 39-39 (αν και τελευταια φαση μπορουσαμε να βαλουμε καλαθι...)

Στην παραταση ειμασταν φανερα καλυτεροι, και ειχαμε το παιχνιδι στα χερια μας εχοντας ισοπαλια και αουτ δικο μας. Δυστυχως μετα απο μεγα λαθος χασαμε τη μπαλα και κανοντας φαουλ στοχευθηκε η μια βολη και αφου εμεναν 3 δευτερα δεν προλαβαμε να κανουμε τιποτα. Η διαιτησια οντως απαισια και για τις δυο πλευρες (αν και πιστευω αρκετα χειροτερη για μας tongue.gif).

Τεσπα, μπραβο στον Χολαργο που πηρε τη νικη κι ας ηταν χειροτερος (απ'ο,τι πιστευω) σ'ολο τον αγωνα. Επισης μπραβο στην φιλοξενια που με το που μπηκαμε στο γηπεδο μας ειπαν καλως ορισατε κλπ κλπ. Σε ολους μπραβο λοιπον εκτος απτο φρατζακι τον βα...(δεν λεω ολο το ονομα για προφανεις λογους tongue.gif) που ενω δεν παταει το ποδι του στο παρκε κοροιδευει τον ΓΣ laugh.gif
drazen petrovic
QUOTE(Romanos @ Feb 3 2008, 00:01 ) *
Χολαργος - ΓΣ Χαλανδριου

48-48 οπως ξαναειπωθηκε.

Πολυ ωραιος αγωνας με τις δυο ομαδες να ειναι στο +2 και +3 κατα τη διαρκεια ολου του αγωνα, ωσπου φτασαμε σε παραταση με ισοπαλια 39-39 (αν και τελευταια φαση μπορουσαμε να βαλουμε καλαθι...)

Στην παραταση ειμασταν φανερα καλυτεροι, και ειχαμε το παιχνιδι στα χερια μας εχοντας ισοπαλια και αουτ δικο μας. Δυστυχως μετα απο μεγα λαθος χασαμε τη μπαλα και κανοντας φαουλ στοχευθηκε η μια βολη και αφου εμεναν 3 δευτερα δεν προλαβαμε να κανουμε τιποτα. Η διαιτησια οντως απαισια και για τις δυο πλευρες (αν και πιστευω αρκετα χειροτερη για μας tongue.gif).

Τεσπα, μπραβο στον Χολαργο που πηρε τη νικη κι ας ηταν χειροτερος (απ'ο,τι πιστευω) σ'ολο τον αγωνα. Επισης μπραβο στην φιλοξενια που με το που μπηκαμε στο γηπεδο μας ειπαν καλως ορισατε κλπ κλπ. Σε ολους μπραβο λοιπον εκτος απτο φρατζακι τον βα...(δεν λεω ολο το ονομα για προφανεις λογους tongue.gif) που ενω δεν παταει το ποδι του στο παρκε κοροιδευει τον ΓΣ laugh.gif


Η αληθεια ειναι πως παιξαμε χαλια,αλλα ειχαμε και απουσιες,και ατυχιες μεσα στον αγωνα!Αλλα στο μπασκετ κερδιζει παντα ο καλυτερος!Αρα δεν μπορεις να λες πως ησασταν καλυτεροι!

Η διαιτισια δεν αδικησε καμια ομαδα!Μπορει να εδωσε μερικα λαθος σφυριγματα,αλλα αδικησε και τις δυο ομαδες το ιδιο!

Και αν εμεις ειχαμε εκμεταλευτει τοοοσοοους εφνιδιασμους,και τοσα χαμενα lay up,το παιχνιδι θα ηταν τελειωμενο!
Παντως μπραβο για την προσπαθεια σας(αν και παιξατε ζωνη,κατι που ειμαι πολυ αρνητικος)
Καλη συνεχεια! 41.gif
Bob o m4stor4s
και εγω πιστευω πως ημασταν καλυτεροι γιατι αλλιως δεν θα ειχαμε νικησει.παντως ωραιο παιχνιδι

και κατι αλλο

respect στον βα..... smiley.gif smiley.gif
Romanos
QUOTE(drazen petrovic @ Feb 3 2008, 00:16 ) *
Η αληθεια ειναι πως παιξαμε χαλια,αλλα ειχαμε και απουσιες,και ατυχιες μεσα στον αγωνα!Αλλα στο μπασκετ κερδιζει παντα ο καλυτερος!Αρα δεν μπορεις να λες πως ησασταν καλυτεροι!

Η διαιτισια δεν αδικησε καμια ομαδα!Μπορει να εδωσε μερικα λαθος σφυριγματα,αλλα αδικησε και τις δυο ομαδες το ιδιο!

Και αν εμεις ειχαμε εκμεταλευτει τοοοσοοους εφνιδιασμους,και τοσα χαμενα lay up,το παιχνιδι θα ηταν τελειωμενο!
Παντως μπραβο για την προσπαθεια σας(αν και παιξατε ζωνη,κατι που ειμαι πολυ αρνητικος)
Καλη συνεχεια! 41.gif


1) Κι εμεις ειχαμε προβληματα, πχ o playmaker ασχημο χτυπημα στο ποδι και εγω οχι και στα καλυτερα μου (ιωσεις κλπ)

2) Δεν κερδιζει παντα ο καλυτερος...Ειδικα οταν το ματς ειναι στον ποντο! Επιμενω στο οτι ειμασταν καλυτεροι...Επισης χασαμε κι εμεις lay up, βολες και φυσικα την τελευταια φαση που επρεπε να το τελειωσουμε το ματσακι...

3) Και γω ειμαι κατα της ζωνης, και πιστεψε με και ο προπονητης μου! Αν θυμασαι στον πρωτο αγωνα δεν παιξαμε, αλλα αγανακτισαμε με τις ζωνες που επαιζαν Νεοπεντελικος, Προμηθεας, ΕΦΟΑ κλπ, και ειπαμε δεν θα τους την χαρισουμε θα παιξουμε κι εμεις...Ετσι απλα εγινε μερος του παιχνιδιου μας...

4) στο απο κατω ποστ, μονο ρεσπεκτ δεν του δινω

Επισης καλη συνεχεια!
Bob o m4stor4s
QUOTE(Romanos @ Feb 3 2008, 00:47 ) *
3) Και γω ειμαι κατα της ζωνης, και πιστεψε με και ο προπονητης μου! Αν θυμασαι στον πρωτο αγωνα δεν παιξαμε, αλλα αγανακτισαμε με τις ζωνες που επαιζαν Νεοπεντελικος, Προμηθεας, ΕΦΟΑ κλπ, και ειπαμε δεν θα τους την χαρισουμε θα παιξουμε κι εμεις...Ετσι απλα εγινε μερος του παιχνιδιου μας..
Επισης καλη συνεχεια!


ο σκοπος αγιαζει τα μεσα..
Romanos
QUOTE(Bob o m4stor4s @ Feb 3 2008, 00:53 ) *
ο σκοπος αγιαζει τα μεσα..


Εσενα ποιος ειναι ο σκοπος σου? Εμενα να μαθω μπασκετ...Και αν δεν ξερεις να παιζεις man to man δεν κανεις τιποτα...

Γι αυτο αλλωστε κατακρινεται η ζωνη στα παιδικα! Γιατι στερουνε στους παιχτες το να μαθουν man to man, και μετα πανε εφηβικο και δεν ξερουν που τους παν τα τεσσερα.
drazen petrovic
QUOTE(Romanos @ Feb 3 2008, 00:47 ) *
1) Κι εμεις ειχαμε προβληματα, πχ o playmaker ασχημο χτυπημα στο ποδι και εγω οχι και στα καλυτερα μου (ιωσεις κλπ)

2) Δεν κερδιζει παντα ο καλυτερος...Ειδικα οταν το ματς ειναι στον ποντο! Επιμενω στο οτι ειμασταν καλυτεροι...Επισης χασαμε κι εμεις lay up, βολες και φυσικα την τελευταια φαση που επρεπε να το τελειωσουμε το ματσακι...

3) Και γω ειμαι κατα της ζωνης, και πιστεψε με και ο προπονητης μου! Αν θυμασαι στον πρωτο αγωνα δεν παιξαμε, αλλα αγανακτισαμε με τις ζωνες που επαιζαν Νεοπεντελικος, Προμηθεας, ΕΦΟΑ κλπ, και ειπαμε δεν θα τους την χαρισουμε θα παιξουμε κι εμεις...Ετσι απλα εγινε μερος του παιχνιδιου μας...

4) στο απο κατω ποστ, μονο ρεσπεκτ δεν του δινω

Επισης καλη συνεχεια!



Εμεις ειχαμε πιο σοβαρα προβληματα!Αυτο ειναι γεγονος!
Επισις το μπασκετ φιλε μου ειναι αξιοκρατικο αθλημα,και ενα απο τα πιο δικαια...Ειναι απλο,οποιος παιζει καλυτερα κερδιζει!Το οτι εστε κατα της ζωνης και παρολο αυτα παιζεται επειδη παιζουν και αλλες ομαδες ειναι λαθος!
Εσυ εισαι ενας κοτσιδας,με ξανθια μαλλια?
Romanos
QUOTE(drazen petrovic @ Feb 3 2008, 01:03 ) *
Εμεις ειχαμε πιο σοβαρα προβληματα!Αυτο ειναι γεγονος!
Επισις το μπασκετ φιλε μου ειναι αξιοκρατικο αθλημα,και ενα απο τα πιο δικαια...Ειναι απλο,οποιος παιζει καλυτερα κερδιζει!Το οτι εστε κατα της ζωνης και παρολο αυτα παιζεται απειδη παιζουν και αλλες ομαδες ειναι λαθος!
Εσυ εισαι ενας κοτσιδας,με ξανθια μαλλια?


Δεν τα πιανω κοτσιδα, κορδελα φοραω tongue.gif

Επισης πιστεψε με, ουτε ο playmaker ουτε εγω ειμασταν στις μερες μας, οπως κι ενας αλλος παιχτης που συνηθως κρφωνει 2-3 τριποντακια σε καθε αγωνα και κανα 2 διποντα...Και συνεχιζω να επιμενω οτι δεν νικαει παντα ο καλυτεροοςςς!! tongue.gif
melrok
QUOTE(Romanos @ Feb 3 2008, 00:55 ) *
Εσενα ποιος ειναι ο σκοπος σου? Εμενα να μαθω μπασκετ...Και αν δεν ξερεις να παιζεις man to man δεν κανεις τιποτα...

Γι αυτο αλλωστε κατακρινεται η ζωνη στα παιδικα! Γιατι στερουνε στους παιχτες το να μαθουν man to man, και μετα πανε εφηβικο και δεν ξερουν που τους παν τα τεσσερα.

Πες τα αγορι μου!!!! 41.gif 41.gif 41.gif Εχουμε αγανακτησει με τις ζωνες που παιζουν οι περισσοτερες ομαδες,οχι για να κερδισουν παιχνιδια αλλα για να μικρυνουν το μεγεθος της ηττας τους και να κρυψουν τη ΄'γυμνια΄της ομαδας τους!!!! shot.gif
Bob o m4stor4s
η ζωνη μπορει να μην αρεσει σε κανεναν αλλα εγω ξερω οτι ειναι ο πιο αποτελεσματικος τροπος αμυνας γιατι αχρηστευει την επιθεση και παραλληλα ξεκουραζει και τους αμυνομενους
Romanos
QUOTE(melrok @ Feb 3 2008, 01:07 ) *
Πες τα αγορι μου!!!! 41.gif 41.gif 41.gif Εχουμε αγανακτησει με τις ζωνες που παιζουν οι περισσοτερες ομαδες,οχι για να κερδισουν παιχνιδια αλλα για να μικρυνουν το μεγεθος της ηττας τους και να κρυψουν τη ΄'γυμνια΄της ομαδας τους!!!! shot.gif


Κοιτα, κι εμεις παιζουμε ζωνη, αλλα για τους λογους που ειπα παραπανω... tongue.gif

QUOTE(Bob o m4stor4s @ Feb 3 2008, 01:08 ) *
η ζωνη μπορει να μην αρεσει σε κανεναν αλλα εγω ξερω οτι ειναι ο πιο αποτελεσματικος τροπος αμυνας γιατι αχρηστευει την επιθεση και παραλληλα ξεκουραζει και τους αμυνομενους


Αυτο ισχυει. Κυριως το καλο ειναι η ξεκουραση. Αλλα οσο μεγαλωνουμε και αρχιζουν να εμφανιζονται οι καλοι σουτερ, δεν θα ειναι και τοσο αποτελεσματικη, και τοτε θα ειναι αργα να μαθεις man to man...
ΣΤΕ
QUOTE(Bob o m4stor4s @ Feb 2 2008, 23:08 ) *
η ζωνη μπορει να μην αρεσει σε κανεναν αλλα εγω ξερω οτι ειναι ο πιο αποτελεσματικος τροπος αμυνας γιατι αχρηστευει την επιθεση και παραλληλα ξεκουραζει και τους αμυνομενους


Κατ'αρχας ενας καλος διεισδυτικος παικτης και καλος στην επιθεση μερικες φορες μπλοκαρει στην ζωνη αλλα αν ειναι πραγματικα σε καλη μερα θα βρει τροπο να βαλει την μπαλα στο καλαθι.2ον πιστευω οτι για την διεξαγωγη καλυτερων αγωνων θα επρεπε η ζωνη να απαγορευεται η να χρησιμοποιειται μονο σε ενα 10'.
Βεβαια καποιες φορες οταν καποια ομαδα εχει προβλημα με φαουλ αναγκαζεται ο προπονητης να παιξει ζωνη για να προστατευσει τους παικτες του..Τελος στη διαρκεια ενος αγωνα αλλα κυριως στην ζωνη εμφανιζονται οι μεγαλοι σουτερ.Δν νομιζω οτι καποιος προπονητης η καποιος παικτης προτιμαει τη ζωνη ως βασικη αμυνα της ομαδας του γτ ετσι δεν βελτιωνονται ατομικα στην αμυνα οι παικτες. smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Δεν νομιζω οτι η ζωνη ειναι η αποτελεσματικοτερη αμυνα γιατι ενας καλος αμυντικος μπορει να σταματησει καθε επιθετικο παικτη.

Και αν παιζεις με καλη ομαδα η ζωνη δν ειναι καθολου ξεκουραστη.
kotzito
Καταρχας μπραβο και στα παιδια του χολαργου για την εμφανιση τους.Οσον αφορα την ζωνη κι εμεις(γσχ) ειμαστε κατα της,αλλα αναγκαστηκαμε να παιζουμε επειδη οι περισσοτερες ομαδες επαιζαν,σαν τροπο <<τιμωριας>>.Και επισης ο σκοπος σε αυτες τις ηλικιες ειναι να μαθουμε μπασκετ κι οχι να μαλωνουμε ποιος εχει την καλυτερη ομαδα και τους καλυτερους παιχτες.
kotzito
QUOTE(melrok @ Feb 2 2008, 21:38 ) *
Για παιδικο μιλας???Πες περισσοτερα!!!Σ

Ναι.Τα παιδια το εξηγησαν παραπανω.Αν θελετε περισσοτερα πειτε μας.
Bob o m4stor4s
QUOTE(kojito @ Feb 3 2008, 12:37 ) *
Καταρχας μπραβο και στα παιδια του χολαργου για την εμφανιση τους.Οσον αφορα την ζωνη κι εμεις(γσχ) ειμαστε κατα της,αλλα αναγκαστηκαμε να παιζουμε επειδη οι περισσοτερες ομαδες επαιζαν,σαν τροπο <<τιμωριας>>.Και επισης ο σκοπος σε αυτες τις ηλικιες ειναι να μαθουμε μπασκετ κι οχι να μαλωνουμε ποιος εχει την καλυτερη ομαδα και τους καλυτερους παιχτες.

μπραβο και σε εσας και επισης δεν εχει καμια σημασια που παιξατε ζωνη αφου κυνηγαγατε τη νικη. και εμεις παιζουμε οταν εχουμε αναγκη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.