Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
daniel10


Γ ΕΘΝΙΚΗ 1 ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 2016-17

ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ
ΚΑΟΚ Π.
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ
ΚΑΠ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΕ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
akratacity
QUOTE (daniel10 @ Jun 17 2016, 13:25 ) *
Γ ΕΘΝΙΚΗ 1 ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 2016-17

ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ
ΚΑΟΚ Π.
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ
ΚΑΠ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΕ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

Νομιζω οτι ο ομιλος αυτος ειναι ξεκαθαρα πιο δυσκολος απο τον 2ο φετος. Ειδικα οι Αθηναικες ομαδες θα ειναι σε πολυ ανωτρο επιπεδο απο τις αντιστοιχες περυσινες του ιδιου ομιλου.
Αν ο Τριτωνας ανεβει στη Β' θα ανεβει αλλη ομαδα απο την Εσκα η θα συνεχισουν κανονικα 14 ομαδες?
o kakos
QUOTE (akratacity @ Jun 17 2016, 12:53 ) *
Νομιζω οτι ο ομιλος αυτος ειναι ξεκαθαρα πιο δυσκολος απο τον 2ο φετος. Ειδικα οι Αθηναικες ομαδες θα ειναι σε πολυ ανωτρο επιπεδο απο τις αντιστοιχες περυσινες του ιδιου ομιλου.
Αν ο Τριτωνας ανεβει στη Β' θα ανεβει αλλη ομαδα απο την Εσκα η θα συνεχισουν κανονικα 14 ομαδες?

το ιδιο δυσκολοι θα ειναικαι 2 όπως κάθε χρονο μην κοιτας ετσι απλα ομαδες, βρες 12 χ για ταξίδια και μετα πρεπει να εχεις και δυνατη ομαδα....λεγαμε πριν 6 μηνες ο 2 είναι πολύ δυσκολος ομιλος, ηρθαν τα μπαραζ κερδισε ο τρικουπης!
akratacity
QUOTE (o kakos @ Jun 17 2016, 15:00 ) *
το ιδιο δυσκολοι θα ειναικαι 2 όπως κάθε χρονο μην κοιτας ετσι απλα ομαδες, βρες 12 χ για ταξίδια και μετα πρεπει να εχεις και δυνατη ομαδα....λεγαμε πριν 6 μηνες ο 2 είναι πολύ δυσκολος ομιλος, ηρθαν τα μπαραζ κερδισε ο τρικουπης!

Εγω μιλησα αγωνιστικα. Τα ταξιδια ειναι ενας ακομα σημαντικος παραγοντας αλλα στον δευτερο ομιλο φαινεται να ξεχωριζουν καποιες πιο αδυναμες ομαδες. Η μεγαλη τους διαφορα θα ειναι η δυναμικοτητα των αθηναικων ομαδων κατα τη γνωμη μου.

Καλαματα: ανανεωσε Τσικουρη (γκαρντ) και θελει Δορκοφικη Σαββα για ψηλο και Λαππα (απο χολαργο) η Σημαιοπουλο για πλει-μεικερ
Αχαγια 82: Νεος προπονητης ο Σπ. Δεραος και συνεργασια με Προμηθεα Πατρων σε επιπεδο παιχτων
Ερμιονη: εκανε προταση σε Τσακιρη απο Ιλιον δειγμα οτι στοχευει ψηλα
Δαφνη Δαφνιου: πηρε Μαυροειδη (σεντερ) που θα παιζει σαν "μικρος"
fastbreak70
QUOTE(daniel10 @ Jun 17 2016, 13:25 ) *
Γ ΕΘΝΙΚΗ 1 ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 2016-17

ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ
ΚΑΟΚ Π.
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ
ΚΑΠ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΕ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

εδω υπαρχουν 15ομαδες....ειναι σωστο?.?
o kakos
QUOTE (fastbreak70 @ Jul 13 2016, 23:52 ) *
εδω υπαρχουν 15ομαδες....ειναι σωστο?.?

ναι και αυτό σε περιπτωση που ανεβει ο τριτωνας δεν θα ερθει στον 1 ομιλο η πευκη αλλα μονο στον 2
MENEGIN11
QUOTE(o kakos @ Jul 14 2016, 12:31 ) *
ναι και αυτό σε περιπτωση που ανεβει ο τριτωνας δεν θα ερθει στον 1 ομιλο η πευκη αλλα μονο στον 2

σε περιπτωση ανοδου του τριτωνα,δεν ανεβαινει κανεις κ οι δυο ομιλοι γινονται με 14 ομαδες χωρις κανενα ρεπο.αν ανεβει κ η αγια παρασκευη,τοτε η εοκ θα αποφασισει αν θα συμπληρωσει τη θεση απο την εσκα,αν θα την αφησει κενη κ θα υπαρχει ρεπο.σε καθε περιπτωση,ολα πρεπει να γινουν πριν την κληρωση των πρωταθληματων,γιατι μετα δυσκολα θα γινουν ανακαταταξεις.
benchwarmer
Κάποιος γνώστης να μας πει περίπου για την δυναμικότητα των ομάδων? Των Αθηναϊκών έστω..
o kakos
QUOTE (benchwarmer @ Aug 26 2016, 19:57 ) *
Κάποιος γνώστης να μας πει περίπου για την δυναμικότητα των ομάδων? Των Αθηναϊκών έστω..

ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ
ΚΑΟΚ Π. ΙΣΩΣ Η ΠΙΟ ΓΕΜΑΤΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΡΟΣΤΕΡ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΤΟΧΟΣ Η ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ ΔΥΝΑΤΗ ΕΔΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 ΣΤΟΧΟΣ Η ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ ΑΝΕΒΗΚΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΕ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΜΠΑΜ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΕΝΤΟΣ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΟΡΙΝΘΟ ΤΑ ΦΑΒΟΡΙ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Η ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΗ ΟΜΑΔΑ ΛΟΓΙΚΑ
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΕΠΑΝΩ
ΑΕ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΑΒΟΡΙ

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ,ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ!
akratacity
QUOTE (o kakos @ Aug 31 2016, 12:22 ) *
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ
ΚΑΟΚ Π. ΙΣΩΣ Η ΠΙΟ ΓΕΜΑΤΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΡΟΣΤΕΡ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΤΟΧΟΣ Η ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ ΔΥΝΑΤΗ ΕΔΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 ΣΤΟΧΟΣ Η ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ ΑΝΕΒΗΚΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΕ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΜΠΑΜ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΕΝΤΟΣ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΟΡΙΝΘΟ ΤΑ ΦΑΒΟΡΙ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Η ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΗ ΟΜΑΔΑ ΛΟΓΙΚΑ
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΕΠΑΝΩ
ΑΕ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΑΒΟΡΙ

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ,ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ!

Η Πετρουπολη εχασε πολλους παιχτες???
Γτ με το περυσινο ροστερ πιστευω θα εκανε πολυ καλη πορεια. Επισης, Τριτωνας και ΚΑΠ ανεβηκαν στη Β γτ δεν τις εχεις στη λιστα. Η Κορινθος εχει ομαδα που θα στεκοταν ανετα και στη Β εθνικη, ενω φετος εχει και καλυτερο προπονητη. Σιγουρα ειναι το αδιαφιλονικητο φαβορι. Για την αλλη θεση ανοδου θα παλεψουν η Δαφνη, ο Ικαρος Ν. Σμυρνης και ισως και η Ενωση Ιλιου. Οι υπολοιπες ομαδες πιστευω οτι πανω-κατω ειναι στο ιδιο επιπεδο και το πρωταθλημα θα ειναι πολυ ανταγωνιστικο οσον αφορα την παραμονη.
Budget
QUOTE(o kakos @ Aug 31 2016, 12:22 ) *
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ
ΚΑΟΚ Π. ΙΣΩΣ Η ΠΙΟ ΓΕΜΑΤΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΡΟΣΤΕΡ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΤΟΧΟΣ Η ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ ΔΥΝΑΤΗ ΕΔΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 ΣΤΟΧΟΣ Η ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ ΑΝΕΒΗΚΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΕ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΜΠΑΜ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΕΝΤΟΣ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΟΡΙΝΘΟ ΤΑ ΦΑΒΟΡΙ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Η ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΗ ΟΜΑΔΑ ΛΟΓΙΚΑ
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΕΠΑΝΩ
ΑΕ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΑΒΟΡΙ

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ,ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ!

Ή πεύκη που βρίσκεται;
o kakos
QUOTE (akratacity @ Aug 31 2016, 11:18 ) *
Η Πετρουπολη εχασε πολλους παιχτες???
Γτ με το περυσινο ροστερ πιστευω θα εκανε πολυ καλη πορεια. Επισης, Τριτωνας και ΚΑΠ ανεβηκαν στη Β γτ δεν τις εχεις στη λιστα. Η Κορινθος εχει ομαδα που θα στεκοταν ανετα και στη Β εθνικη, ενω φετος εχει και καλυτερο προπονητη. Σιγουρα ειναι το αδιαφιλονικητο φαβορι. Για την αλλη θεση ανοδου θα παλεψουν η Δαφνη, ο Ικαρος Ν. Σμυρνης και ισως και η Ενωση Ιλιου. Οι υπολοιπες ομαδες πιστευω οτι πανω-κατω ειναι στο ιδιο επιπεδο και το πρωταθλημα θα ειναι πολυ ανταγωνιστικο οσον αφορα την παραμονη.

επειδή ανεβηκαν στην β....... από τον αρη εφυγαν ο χρονοπουλος και το βασικο 4,,,,,,, η πευκη εχει παρει τον τσαμπη και εχει φυγει γαπκιαδης μπαρμπαρης και κορωνιδης
daniel10
07/09 ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΟΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ 2016-17
MENEGIN11
QUOTE(o kakos @ Sep 1 2016, 12:13 ) *
επειδή ανεβηκαν στην β....... από τον αρη εφυγαν ο χρονοπουλος και το βασικο 4,,,,,,, η πευκη εχει παρει τον τσαμπη και εχει φυγει γαπκιαδης μπαρμπαρης και κορωνιδης

Στη πεύκη,αν βοηθήσει λίγο ο πρόεδρος, απλα πραγματα δηλαδή,να πληρώσει παραπανω απο τα μισά κ να μην επεμβαίνει στο προπονητη,θα έχουν μια καλη χρόνια,αφού υπάρχει μια έφτασα παιχτών αρκετά αξιόλογη ενω κ οι νεαροί που έχει έχουν μέλλον.με 1 σημαιοπουλο,2 τσαμπη,3 Μελά,4τσιουμπρη,5 ταγαρη,κ δρικογια κουκακη,έχουν μια ισοροπημενη ομάδα που θα εξασφαλίσει εύκολα θέση στην 8αδα.το μονο πρόβλημα της ίσως είναι το βάθος του ρόστερ,αφού τι τραγικοτερο γηπεδο στην Αθήνα θα τους βγάλει σίγουρα τραυματισμούς κ κει ίσως υπάρξει θέμα.
o kakos
QUOTE (periman @ Sep 7 2016, 06:35 ) *
Στη πεύκη,αν βοηθήσει λίγο ο πρόεδρος, απλα πραγματα δηλαδή,να πληρώσει παραπανω απο τα μισά κ να μην επεμβαίνει στο προπονητη,θα έχουν μια καλη χρόνια,αφού υπάρχει μια έφτασα παιχτών αρκετά αξιόλογη ενω κ οι νεαροί που έχει έχουν μέλλον.με 1 σημαιοπουλο,2 τσαμπη,3 Μελά,4τσιουμπρη,5 ταγαρη,κ δρικογια κουκακη,έχουν μια ισοροπημενη ομάδα που θα εξασφαλίσει εύκολα θέση στην 8αδα.το μονο πρόβλημα της ίσως είναι το βάθος του ρόστερ,αφού τι τραγικοτερο γηπεδο στην Αθήνα θα τους βγάλει σίγουρα τραυματισμούς κ κει ίσως υπάρξει θέμα.

1 σιγα μην πει τιποτα στον προπονητη που του εφερε και χορηγο................................2 γιατι εβαλαν την παρασκευη αφου σε΄λιγες μερες οποιος και να φυγει από α2 θα είναι η παρασκευη β
akratacity
Η Κορινθος εκανε αιτημα να μεταφερθει στον δευτερο ομιλο το οποιο απορριφθηκε πριν απο την κληρωση. Με τετοιες μεταγρας φετος και θελουννα πανε στον ευκολο ομιλο???
Κινηση μικρης ομαδας η συγκεκριμενη...
gratipa1929
QUOTE (akratacity @ Sep 7 2016, 14:15 ) *
Η Κορινθος εκανε αιτημα να μεταφερθει στον δευτερο ομιλο το οποιο απορριφθηκε πριν απο την κληρωση. Με τετοιες μεταγρας φετος και θελουννα πανε στον ευκολο ομιλο???
Κινηση μικρης ομαδας η συγκεκριμενη...

Συμφωνώ απόλυτα... Ποτέ δεν μου άρεσαν οι ομάδες που διαλέγουν ομίλους ανάλογα με την ευκολία τους. Οι πραγματικά μεγάλες και δυνατές ομάδες θέλουν να πρωταγωνιστούν σε όσο το δυνατόν πιο ανταγωνιστικά πρωταθλήματα.
fastbreak70
QUOTE(gratipa1929 @ Sep 7 2016, 16:30 ) *
Συμφωνώ απόλυτα... Ποτέ δεν μου άρεσαν οι ομάδες που διαλέγουν ομίλους ανάλογα με την ευκολία τους. Οι πραγματικά μεγάλες και δυνατές ομάδες θέλουν να πρωταγωνιστούν σε όσο το δυνατόν πιο ανταγωνιστικά πρωταθλήματα.


ο ενας ομιλος 15 και ο αλλος 13...
αντε και του χρονου ο ενας 18 και ο αλλος 10...
οτι βολευει τους τυχοδιωκτες και με τις ευλογιες του ΜΕΓΑΛΟΥ
gratipa1929
QUOTE (fastbreak70 @ Sep 7 2016, 17:21 ) *
ο ενας ομιλος 15 και ο αλλος 13...
αντε και του χρονου ο ενας 18 και ο αλλος 10...
οτι βολευει τους τυχοδιωκτες και με τις ευλογιες του ΜΕΓΑΛΟΥ

Άσε κάθε χρόνο και χειρότερα στα εθνικά πρωταθλήματα. Απορώ πραγματικά με τις περισσότερες από τις αποφάσεις της ομοσπονδίας...
Budget
QUOTE(periman @ Sep 7 2016, 09:35 ) *
Στη πεύκη,αν βοηθήσει λίγο ο πρόεδρος, απλα πραγματα δηλαδή,να πληρώσει παραπανω απο τα μισά κ να μην επεμβαίνει στο προπονητη,θα έχουν μια καλη χρόνια,αφού υπάρχει μια έφτασα παιχτών αρκετά αξιόλογη ενω κ οι νεαροί που έχει έχουν μέλλον.με 1 σημαιοπουλο,2 τσαμπη,3 Μελά,4τσιουμπρη,5 ταγαρη,κ δρικογια κουκακη,έχουν μια ισοροπημενη ομάδα που θα εξασφαλίσει εύκολα θέση στην 8αδα.το μονο πρόβλημα της ίσως είναι το βάθος του ρόστερ,αφού τι τραγικοτερο γηπεδο στην Αθήνα θα τους βγάλει σίγουρα τραυματισμούς κ κει ίσως υπάρξει θέμα.

Πρώτη φορά ακούω για την πευκη ότι δεν πληρώνει!;!;!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(gratipa1929 @ Sep 7 2016, 17:07 ) *
Άσε κάθε χρόνο και χειρότερα στα εθνικά πρωταθλήματα. Απορώ πραγματικά με τις περισσότερες από τις αποφάσεις της ομοσπονδίας...

Όπως κ να χει έπρεπε να δεχθούνε το αίτημα της Κορίνθου για να έχουν ισορροπία αριθμητικά οι όμιλοι.Τώρα η εικόνα αυτή ειναι γελοία .τελικά πόσοι πέφτουν από κάθε όμιλο ;
o kakos
QUOTE (POLIS KALLITHEAS @ Sep 7 2016, 21:05 ) *
Όπως κ να χει έπρεπε να δεχθούνε το αίτημα της Κορίνθου για να έχουν ισορροπία αριθμητικά οι όμιλοι.Τώρα η εικόνα αυτή ειναι γελοία .τελικά πόσοι πέφτουν από κάθε όμιλο ;

η προκηρυξη λεει οσες χρειαστουν για να είναι 14 οι ομαδες και στους 2 ομιλους του χρονου οποτε λογικα 4 και 4 καπως ετσι
fastbreak70
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Sep 8 2016, 00:05 ) *
Όπως κ να χει έπρεπε να δεχθούνε το αίτημα της Κορίνθου για να έχουν ισορροπία αριθμητικά οι όμιλοι.Τώρα η εικόνα αυτή ειναι γελοία .τελικά πόσοι πέφτουν από κάθε όμιλο ;

και γελοιες αποφασεις 'δεχνουν' και την σοβαροτητα αυτων που τις λαμβανουν...
η γ' εθνικη πρεπει να καταργηθει αφου στις μερες μας ειναι δυσβαστακτα τα εξοδα μετακινησης...
WONDERER
QUOTE (akratacity @ Sep 7 2016, 14:15 ) *
Η Κορινθος εκανε αιτημα να μεταφερθει στον δευτερο ομιλο το οποιο απορριφθηκε πριν απο την κληρωση. Με τετοιες μεταγρας φετος και θελουννα πανε στον ευκολο ομιλο???
Κινηση μικρης ομαδας η συγκεκριμενη...


Ενδιαφέρον σχόλιο άλλα δεν έγινε ποτέ... προσοχή παιδιά εκτιθέμεθα....


QUOTE (gratipa1929 @ Sep 7 2016, 16:30 ) *
Συμφωνώ απόλυτα... Ποτέ δεν μου άρεσαν οι ομάδες που διαλέγουν ομίλους ανάλογα με την ευκολία τους. Οι πραγματικά μεγάλες και δυνατές ομάδες θέλουν να πρωταγωνιστούν σε όσο το δυνατόν πιο ανταγωνιστικά πρωταθλήματα.


΄Δεν είναι καλό να πιστεύεις ότι ακούς χώρις να το διασταυρώνεις....

φιλικά..



QUOTE (gratipa1929 @ Sep 7 2016, 16:30 ) *
Συμφωνώ απόλυτα... Ποτέ δεν μου άρεσαν οι ομάδες που διαλέγουν ομίλους ανάλογα με την ευκολία τους. Οι πραγματικά μεγάλες και δυνατές ομάδες θέλουν να πρωταγωνιστούν σε όσο το δυνατόν πιο ανταγωνιστικά πρωταθλήματα.



Τελικά το παγκράτι τι θα κάνει θα πέσει Β΄?
Ελπίζω να σωθεί έστω και την τελευταία στιγμή ..

QUOTE (POLIS KALLITHEAS @ Sep 8 2016, 00:05 ) *
Όπως κ να χει έπρεπε να δεχθούνε το αίτημα της Κορίνθου για να έχουν ισορροπία αριθμητικά οι όμιλοι.Τώρα η εικόνα αυτή ειναι γελοία .τελικά πόσοι πέφτουν από κάθε όμιλο ;


ποιο αιτημά ?
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Sep 8 2016, 02:38 ) *
Ενδιαφέρον σχόλιο άλλα δεν έγινε ποτέ... προσοχή παιδιά εκτιθέμεθα....




΄Δεν είναι καλό να πιστεύεις ότι ακούς χώρις να το διασταυρώνεις....

φιλικά..






Τελικά το παγκράτι τι θα κάνει θα πέσει Β΄?
Ελπίζω να σωθεί έστω και την τελευταία στιγμή ..



ποιο αιτημά ?

Η σιγουρια σου προκυπτει απο καπου συγκεκριμενα???
Εγω αυτο που εγραψα το ειδα σε τοπικο αχαικο μεσο ενημερωσης, γραμμενο απο δημοσιογραφο τον οποιο θεωρω εγκυρο. Ανεφερε και εσυ τις πηγες σου.
Σε καθε περιπτωση η Κορινθος δεν εχει θεση στον αλλο ομιλο. Αν ηθελε η ομοσπονδια να κρατησει ισορροπιες θα επρεπε η Πευκη να παιξει στον δευτερο ομιλο.
POLIS KALLITHEAS
[quote name='akratacity' date='Sep 8 2016, 02:28 ' post='791474']
Η σιγουρια σου προκυπτει απο καπου συγκεκριμενα???
Εγω αυτο που εγραψα το ειδα σε τοπικο αχαικο μεσο ενημερωσης, γραμμενο απο δημοσιογραφο τον οποιο θεωρω εγκυρο. Ανεφερε και εσυ τις πηγες σου.
Σε καθε περιπτωση η Κορινθος δεν εχει θεση στον αλλο ομιλο. Αν ηθελε η ομοσπονδια να κρατησει ισορροπιες θα επρεπε η Πευκη να παιξει στον δευτερο ομιλο.
Γιατί να μην φέρνει έστω την Πεύκη ;ποια η λογική αυτή;
gratipa1929
Ακριβώς αυτό είχα σκεφτεί και εγώ φίλοι μου. Η Πεύκη νομίζω έπρεπε να τοποθετηθεί στον δεύτερο όμιλο ώστε να υπάρχει ισορροπία.

Ως προς την Κόρινθο και το αίτημά της, επειδή ασχολούμαι ενταντικά με τα μπασκετικά θέματα το έχω διαβάσει και ο ίδιος σε ηλεκτρονικό μέσο.
o kakos
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 8 2016, 08:15 ) *
Ακριβώς αυτό είχα σκεφτεί και εγώ φίλοι μου. Η Πεύκη νομίζω έπρεπε να τοποθετηθεί στον δεύτερο όμιλο ώστε να υπάρχει ισορροπία.

Ως προς την Κόρινθο και το αίτημά της, επειδή ασχολούμαι ενταντικά με τα μπασκετικά θέματα το έχω διαβάσει και ο ίδιος σε ηλεκτρονικό μέσο.

καποια στιγμη η εοκ το καλοκαιρι εκανε προσκληση σε ομαδες από τον πρωτο ομιλο να πανε στον δευτερο, η αγια θα φυγει λοφω α2 και θα μεινουν λογικα 14 αλλα πρεπει να γινει ξανα κληρωση
WONDERER
QUOTE (akratacity @ Sep 8 2016, 03:28 ) *
Η σιγουρια σου προκυπτει απο καπου συγκεκριμενα???
Εγω αυτο που εγραψα το ειδα σε τοπικο αχαικο μεσο ενημερωσης, γραμμενο απο δημοσιογραφο τον οποιο θεωρω εγκυρο. Ανεφερε και εσυ τις πηγες σου.
Σε καθε περιπτωση η Κορινθος δεν εχει θεση στον αλλο ομιλο. Αν ηθελε η ομοσπονδια να κρατησει ισορροπιες θα επρεπε η Πευκη να παιξει στον δευτερο ομιλο.



το ότι το εγραψε κάποιος δημοσιογράφος δεν σημαίνει και απαραίτητα πως είναι εγκύρο...
νομίζω το καταλαβαίνεις και μόνος σου αυτό..

Θα ήθελα να διαβάσω αν θέλεις και εσύ το συγκεκριμένο άρθρο...αν μπορείς ανέβασε ένα λινκ

έχοντα φίλους στην κόρινθο ενημερώθηκα πως απλά δεν ισχύει..(γελάγανε στην ιδέα)

και βασικα νομίζω πως δεν έχει καμία λογική επαρχιακή ομάδα πιστεύω θα συμφωνήσεις να ζητήσει μόνη της στους καιρούς μας να πηγαίνει βόλτα στα νησιά...

φιλικά πάντα...
benchwarmer
Το να μην αναφέρεται ρητά στην προκήρυξη εξαρχής πόσες ομάδες θα πέσουν κλπ είναι επιεικώς απαράδεκτο. Και λογικά θα οδηγηθούμε στις περσινές καταστάσεις.. Ίσως όλο το σύστημα να χρειάζεται μια ριζική αλλαγή, με λιγότερες ομάδες στις εθνικές κατηγορίες (τι να κάνουμε, είναι η οικονομική συγκυρία τέτοια) και τόνωση των τοπικών πρωταθλημάτων.

Στα αγωνιστικά τώρα μιας ομάδας που ξέρω καλά, έμεινε τελικά στον Γλαύκο ο Λιούρδης (2ος σκόρερ πέρυσι) επομένως, και με τις μεταγραφές που έγιναν στις θέσεις που πονούσε η ομάδα πέρυσι (το "1" και το "5") νομίζω πως θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Βέβαια από ότι διαβάζω θα είναι ανεβασμένο το επίπεδο και γενικά, επομένως στόχος φυσικά παραμένει η παραμονή. Το σίγουρο είναι ότι υπάρχει καλό κλίμα και ηρεμία, και μετρημένα βήματα.
Το αντίθετο νομίζω πως συμβαίνει στην Αχαγιά, όπου πέφτει αρκετό χρήμα, αλλά αγωνιστικά ίσως οδηγηθεί σε περίεργα συμπτώματα "βεντετισμού" κλπ, συνηθισμένα σε τέτοιες κατηγορίες όταν ειδικά αλλάζουν και πολλά από χρόνο σε χρόνο. Σίγουρα βέβαια οι μονάδες είναι καλές για να επιτευχθεί η παραμονή.
Την παραμονή που κατά τη γνώμη μου δεν πρόκειται να καταφέρει το Αίγιο, από όσα μπορώ να διακρίνω από το ρόστερ που στήθηκε.
Η Ακράτα φυσικά είναι η δυνατότερη από τις 4 αχαϊκές ομάδες, το πόσο ψηλά μπορεί να φτάσει θα φανεί στο παρκέ...
akratacity
QUOTE (WONDERER @ Sep 8 2016, 15:24 ) *
το ότι το εγραψε κάποιος δημοσιογράφος δεν σημαίνει και απαραίτητα πως είναι εγκύρο...
νομίζω το καταλαβαίνεις και μόνος σου αυτό..

Θα ήθελα να διαβάσω αν θέλεις και εσύ το συγκεκριμένο άρθρο...αν μπορείς ανέβασε ένα λινκ

έχοντα φίλους στην κόρινθο ενημερώθηκα πως απλά δεν ισχύει..(γελάγανε στην ιδέα)

και βασικα νομίζω πως δεν έχει καμία λογική επαρχιακή ομάδα πιστεύω θα συμφωνήσεις να ζητήσει μόνη της στους καιρούς μας να πηγαίνει βόλτα στα νησιά...

φιλικά πάντα...

Πες στο φιλο σου στην Κορινθο να μην γελαει πολυ...
Αφου λοιπον ενας δημοσιογραφος μπορει να μην ειναι εγκυρος τοτε ισως να πειστεις απο τη μαρτυρια του εκπροσωπου της Ακρατας στην κληρωση του πρωταθληματος. Ο κυριος αυτος μου ανεφερε οτι ο εκπροσωπος της ΕΟΚ λιγο πριν αρχισει η κληρωση ειπε πως απορριφθηκε το αιτημα της Κορινθου για μεταφορα στον αλλο ομιλο.
Η Κορινθος εχει κανει φετος μια πολυ μεγαλη επενδυση και ειναι λογικο να σκεφτηκαν τη μεταφορα στον ευκολο ομιλο ωστε παρα τα περισσοτερα εξοδα, να προστατευσουν την επενδυση τους και να μειωσουν τις πιθανοτητες αποτυχιας. Νομιζω οτι ολο αυτο το σκεπτικο ειναι περα για περα λογικο παρολο που η Κορινθος ειναι επαρχιακη ομαδα...

QUOTE (benchwarmer @ Sep 9 2016, 17:01 ) *
Το να μην αναφέρεται ρητά στην προκήρυξη εξαρχής πόσες ομάδες θα πέσουν κλπ είναι επιεικώς απαράδεκτο. Και λογικά θα οδηγηθούμε στις περσινές καταστάσεις.. Ίσως όλο το σύστημα να χρειάζεται μια ριζική αλλαγή, με λιγότερες ομάδες στις εθνικές κατηγορίες (τι να κάνουμε, είναι η οικονομική συγκυρία τέτοια) και τόνωση των τοπικών πρωταθλημάτων.

Στα αγωνιστικά τώρα μιας ομάδας που ξέρω καλά, έμεινε τελικά στον Γλαύκο ο Λιούρδης (2ος σκόρερ πέρυσι) επομένως, και με τις μεταγραφές που έγιναν στις θέσεις που πονούσε η ομάδα πέρυσι (το "1" και το "5") νομίζω πως θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Βέβαια από ότι διαβάζω θα είναι ανεβασμένο το επίπεδο και γενικά, επομένως στόχος φυσικά παραμένει η παραμονή. Το σίγουρο είναι ότι υπάρχει καλό κλίμα και ηρεμία, και μετρημένα βήματα.
Το αντίθετο νομίζω πως συμβαίνει στην Αχαγιά, όπου πέφτει αρκετό χρήμα, αλλά αγωνιστικά ίσως οδηγηθεί σε περίεργα συμπτώματα "βεντετισμού" κλπ, συνηθισμένα σε τέτοιες κατηγορίες όταν ειδικά αλλάζουν και πολλά από χρόνο σε χρόνο. Σίγουρα βέβαια οι μονάδες είναι καλές για να επιτευχθεί η παραμονή.
Την παραμονή που κατά τη γνώμη μου δεν πρόκειται να καταφέρει το Αίγιο, από όσα μπορώ να διακρίνω από το ρόστερ που στήθηκε.
Η Ακράτα φυσικά είναι η δυνατότερη από τις 4 αχαϊκές ομάδες, το πόσο ψηλά μπορεί να φτάσει θα φανεί στο παρκέ...

Κανοντας μια γενικοτερη συγκριση των εκπροσωπων της αχαιας θα συμφωνησω οτι ο Κεραυνος παρα τις μεταγραφες του Φωτιου και του Αγγελοπουλου, δυσκολα θα κερδισει την παραμονη του κυριως γτ ολο το υπολοιπο ροστερ ειναι επιπεδου εσκαη και μαλιστα ουτε καν Α1. Οι αλλες τρεις ομαδες εχουν μικρες διαφορες μεταξυ τους, εχοντας η καθεμια καποια σημαντικα πλεονεκτηματα να επιδειξει. Η Ακρατα ειδικα αν ολοκληρωθει του Βεσκουκη φανταζει ενα βημα πιο μπροστα διοτι εχει και το αβανταζ του αναλλοιωτου περυσινου κορμου. Ο Γλαυκος εκανε δυο κινησεις που τον ανεβαζουν επιπεδο, ειναι ομαδα του προπονητη με οτι αυτο συνεπαγεται και εχει πολυ καλο βαθμο ομοιογενειας. Η Αχαγια ατομικα ισως να εχει το καλυτερο ροστερ αλλα ειναι συζητησιμο το αν θα μπορεσει να γινει ομαδα καποια στιγμη. Παντως θεωρω οτι αν υποβιβαστουν 4-5 ομαδες θα σωθουν και οι τρεις εστω και με δυσκολια.
korinthos
Αγαπητοί φίλοι, λόγω του ότι απλώς παρακολουθώ το forum και βλέπω ότι αναφέρεται συχνά πυκνά το όνομα τις Κορίνθου για την μετάβασή της στον 2ο όμιλο του νότου , θα ήθελα να απαντήσω επώνυμα στον φίλο από την Ακράτα, ρητά και κατηγορηματικά , ότι όλα αυτά είναι αναληθή και κατασκευάσματα νοσηρής φαντασίας. Προκαλώ λοιπόν τον οποιοδήποτε, να μιλήσει ανοιχτά και με ονόματα των ανθρώπων που δίνουν τις συγκεκριμένες πληροφορίες είτε εκπροσωπούν διοικήσεις, είτε είναι εκπρόσωποι της ομοσπονδίας (όπως αναφέρθηκε παραπάνω) και όχι πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου να δημιουργείτε θέμα από το πουθενά.



Με αθλητικούς χαιρετισμούς και ευχές για μια υγιή μπασκετική χρονιά !!!

Ο Πρόεδρος του Κ.Α.Ο. ΚΟΡΙΝΘΟΥ
akratacity
QUOTE (korinthos @ Sep 10 2016, 20:18 ) *
Αγαπητοί φίλοι, λόγω του ότι απλώς παρακολουθώ το forum και βλέπω ότι αναφέρεται συχνά πυκνά το όνομα τις Κορίνθου για την μετάβασή της στον 2ο όμιλο του νότου , θα ήθελα να απαντήσω επώνυμα στον φίλο από την Ακράτα, ρητά και κατηγορηματικά , ότι όλα αυτά είναι αναληθή και κατασκευάσματα νοσηρής φαντασίας. Προκαλώ λοιπόν τον οποιοδήποτε, να μιλήσει ανοιχτά και με ονόματα των ανθρώπων που δίνουν τις συγκεκριμένες πληροφορίες είτε εκπροσωπούν διοικήσεις, είτε είναι εκπρόσωποι της ομοσπονδίας (όπως αναφέρθηκε παραπάνω) και όχι πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου να δημιουργείτε θέμα από το πουθενά.



Με αθλητικούς χαιρετισμούς και ευχές για μια υγιή μπασκετική χρονιά !!!

Ο Πρόεδρος του Κ.Α.Ο. ΚΟΡΙΝΘΟΥ

Ησουν παρων στην κληρωση του πρωταθληματος???
basketball_fan
Παιδιά...επειδή δεν παρακολούθησα πολύ το πρωτάθλημα πέρσι μπορεί να μου εξηγήσει τι εννοεί ο ποιητής σε αυτό το άρθρο:
http://www.ebasket.gr/2016/09/tous-tinazi-ston-aera

Τι έγινε και τι πρόκεται να γίνει;Τι ζητάει η Αγία και αν όντως έχουν βάση αυτά που λέει ο δημοσιογράφος!Έχω μπερδευτεί.Γιατί αν ισχύει αυτό και έχουμε αναβολή όλων των Εθνικών Πρωταθλημάτων......θα υπάρξει σίγουρα θέμα!Για 15 Σεπτέμβρη λένε!
WONDERER
QUOTE (basketball_fan @ Sep 12 2016, 01:12 ) *
Παιδιά...επειδή δεν παρακολούθησα πολύ το πρωτάθλημα πέρσι μπορεί να μου εξηγήσει τι εννοεί ο ποιητής σε αυτό το άρθρο:
http://www.ebasket.gr/2016/09/tous-tinazi-ston-aera

Τι έγινε και τι πρόκεται να γίνει;Τι ζητάει η Αγία και αν όντως έχουν βάση αυτά που λέει ο δημοσιογράφος!Έχω μπερδευτεί.Γιατί αν ισχύει αυτό και έχουμε αναβολή όλων των Εθνικών Πρωταθλημάτων......θα υπάρξει σίγουρα θέμα!Για 15 Σεπτέμβρη λένε!



να φτάνεις λίγοτερο από ένα μήνα από το τζάμπολ του πρωταθήματος και να μην ξέρεις που θα αγωνιστείς..
αξία.. Ανεκτίμητη.....
pk2010
QUOTE (WONDERER @ Sep 12 2016, 01:27 ) *
να φτάνεις λίγοτερο από ένα μήνα από το τζάμπολ του πρωταθήματος και να μην ξέρεις που θα αγωνιστείς..
αξία.. Ανεκτίμητη.....


Πραγματικά ΤΡΑΓΙΚΟ!!!

Για όλες τις ομάδες που βρίσκονται σε τέτοια θέση....
basketball_fan
Καλά.....τραγικά είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!Το θέμα είναι ότι δεν έχω καταλάβει ακόμα τι έγινε με αυτό το θέμα!Τι έγινε με την Αγία, τι ζητάει και αν όντως είναι πιθανή η αναβολή των Εθνικών Πρωταθλημάτων όπως λέει ο Κογκαλίδης!

Φαντάζομαι αν όντως γίνει αυτό θα ισχύσει και για αντρικό και γυναικείο!
o kakos
QUOTE (basketball_fan @ Sep 14 2016, 07:46 ) *
Καλά.....τραγικά είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!Το θέμα είναι ότι δεν έχω καταλάβει ακόμα τι έγινε με αυτό το θέμα!Τι έγινε με την Αγία, τι ζητάει και αν όντως είναι πιθανή η αναβολή των Εθνικών Πρωταθλημάτων όπως λέει ο Κογκαλίδης!

Φαντάζομαι αν όντως γίνει αυτό θα ισχύσει και για αντρικό και γυναικείο!

ΣΤΗΝ Α2 ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΙΑ ΚΕΝΗ ΘΕΣΗ ΤΩΡΑ,ΑΝ ΑΝΕΒΕΙ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ Α2 ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΑΓΙΑ ΣΤΗΝ Β ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ,ΑΝ Όμως ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΝΕΒΕΙ Η ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΣΕΑΔ Η ΑΓΙΑ ΚΑΙ Θ ΑΠΕΣΕΙ Η ΠΑΤΡΑ ΑΠΟ Β ΣΕ Γ ΕΤΣΙ Όπως ΕΠΡΕΠΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ
basketball_fan
QUOTE (o kakos @ Sep 14 2016, 11:54 ) *
ΣΤΗΝ Α2 ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΙΑ ΚΕΝΗ ΘΕΣΗ ΤΩΡΑ,ΑΝ ΑΝΕΒΕΙ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ Α2 ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΑΓΙΑ ΣΤΗΝ Β ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ,ΑΝ Όμως ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΝΕΒΕΙ Η ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΣΕΑΔ Η ΑΓΙΑ ΚΑΙ Θ ΑΠΕΣΕΙ Η ΠΑΤΡΑ ΑΠΟ Β ΣΕ Γ ΕΤΣΙ Όπως ΕΠΡΕΠΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ


ΟΚ. Τώρα κατάλαβα τι παίχτηκε! Αυτό επηρεάζει μόνο τα αντρικά πρωταθλήματα όσον αφορά την αναβολή (αν γίνει) σωστά;Τα γυναικεία δεν επηρεάζονται λογικά αφού είναι άλλο κομμάτι και ας ανήκουν στην ΕΟΚ.
MENEGIN11
QUOTE(basketball_fan @ Sep 12 2016, 01:12 ) *
Παιδιά...επειδή δεν παρακολούθησα πολύ το πρωτάθλημα πέρσι μπορεί να μου εξηγήσει τι εννοεί ο ποιητής σε αυτό το άρθρο:
http://www.ebasket.gr/2016/09/tous-tinazi-ston-aera

Τι έγινε και τι πρόκεται να γίνει;Τι ζητάει η Αγία και αν όντως έχουν βάση αυτά που λέει ο δημοσιογράφος!Έχω μπερδευτεί.Γιατί αν ισχύει αυτό και έχουμε αναβολή όλων των Εθνικών Πρωταθλημάτων......θα υπάρξει σίγουρα θέμα!Για 15 Σεπτέμβρη λένε!

εκδικαστηκε η προσφυγη της αγιας στις 15/9 με την απαντηση να αναμενεται πεμπτη-παρασκευη.σε πολυ δυσκολη θεση η ομοσπονδια που ηλπιζε σε μη συμμετοχη παγκρατιου η αρκαδικου για να προβιβασει ανεμακτα την αγια.τωρα βασει των κανονισμων κ των νομων πρεπει να ριξει τον εσπερο πατρων κ να ανεβασει την αγια παρασκευη.πιστευω θα εχουμε τα εξης σεναρια....
1 να μη γινει τπτ,να αποσυρει η αγια τη προσφυγη κ να παει τρενο ευνοουμενη απο ολους κ ολα,εξασφαλιζοντας μια ονειρεμενη χρονια στη γ.
2,να γινει το νομιμο,δηλαδη να ανεβει η αγια κ να πεσει ο εσπερος πατρων κ να γινει ακριβως το ιδιο 1 σεναριο για τον εσπερο στη γ,ενω η αγια να παιζει στη β εθνικη με 7 αντιπαλους στο γηπεδο.
3,να χασει η αγια τη προσφυγη,κ οπου χρειαζεται να καρατομηθει διαιτητηκα,κυριως προς γνωση κ συμωρφωση των υπολοιπων
4,να κατσουν κ να τα βρουν εσπερος αγια κ εοκ κ να εχουν ολοι μια 'αρμονικη' συνεργασια
πραγματικα οποιος εχει αλλο σεναριο ας το πει κ με δεδομενο οτι οι παραπανω κατηγοριες εχουν κλεισει,αφου κ το παγκρατι δειχνει σφυγμο κ ο αρκαδικος δειχνει να θελει να μη βαλει λουκετο στην ομαδα,αντε στοη καε,αλλα αυτο δεν επηρεαζει τη περιπτωση μας...
basketball_fan
Άρα όντως υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να αναβληθούν τα πρωταθλήματα. Αυτό επηρεάζει μόνο τα αντρικά ή και τα γυναικεία;;;;
MENEGIN11
QUOTE(basketball_fan @ Sep 18 2016, 12:40 ) *
Άρα όντως υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να αναβληθούν τα πρωταθλήματα. Αυτό επηρεάζει μόνο τα αντρικά ή και τα γυναικεία;;;;

Αν έχουν κατατεθεί ασφαλιστικά μετρα είναι θέμα απόφασης δικαστηρίου.ασφαλώς αφορα μονο τα ανδρικά πρωταθλήματα της ΕΟΚ κ δεν επηρεάζεται τπτ αλλο κ μάλιστα το κωλημα αφορα τη β κ τη γ εθνική,όλες οι αλλες κατηγορίες δεν επηρεάζονται.
basketball_fan
QUOTE (periman @ Sep 18 2016, 13:30 ) *
Αν έχουν κατατεθεί ασφαλιστικά μετρα είναι θέμα απόφασης δικαστηρίου.ασφαλώς αφορα μονο τα ανδρικά πρωταθλήματα της ΕΟΚ κ δεν επηρεάζεται τπτ αλλο κ μάλιστα το κωλημα αφορα τη β κ τη γ εθνική,όλες οι αλλες κατηγορίες δεν επηρεάζονται.


Α οκ!Επειδή ακούγονταν διάφορα περίεργα για όλα τα Εθνικά Πρωταθλήματα!Κάτσε να δούμε τι θα γίνει!!
MENEGIN11
προς αποσυρση η ενσταση της αγιας παρασκευης,για τον ορισμο των κατηγοριων απ οτι ακουω!
gratipa1929
QUOTE (periman @ Sep 19 2016, 14:16 ) *
προς αποσυρση η ενσταση της αγιας παρασκευης,για τον ορισμο των κατηγοριων απ οτι ακουω!

Λίγοι αποδείχθηκαν και αυτοί.......
Gkos
QUOTE (periman @ Sep 19 2016, 14:16 ) *
προς αποσυρση η ενσταση της αγιας παρασκευης,για τον ορισμο των κατηγοριων απ οτι ακουω!



Δεν εχει αποσυρει τιποτα η ΚΑΠ χτες μαλιστα κατεθεσε και υπομνηματα.
Μην γραφουμε πραματα που δεν ισχυουν.
MENEGIN11
QUOTE(Gkos @ Sep 21 2016, 20:34 ) *
Δεν εχει αποσυρει τιποτα η ΚΑΠ χτες μαλιστα κατεθεσε και υπομνηματα.
Μην γραφουμε πραματα που δεν ισχυουν.

αν δεις εγγραψα προς αποσυρση,γιατι υπηρχε η πληρωφορια οτι θα κατεβει στα τοπικα ο αρκαδικος κ ετσι θα βολευονταν ολοι.η σημερινη ανακοινωση ομως του αρκαδικου καθαριζει το τοπιο κ ετσι μετα κ τις τελευταιες εξεληξεις,το πιο πιθανο ειναι να δουμε την αγια παρασκευη στη β εθνικη,τον εσπερο πατρων στη γ εθνικη.εφοσον ομως γινει αυτο ,κανονικα πρεπει να υποβιβασθει κ ο γλαυκος
gratipa1929
QUOTE (periman @ Sep 21 2016, 21:26 ) *
αν δεις εγγραψα προς αποσυρση,γιατι υπηρχε η πληρωφορια οτι θα κατεβει στα τοπικα ο αρκαδικος κ ετσι θα βολευονταν ολοι.η σημερινη ανακοινωση ομως του αρκαδικου καθαριζει το τοπιο κ ετσι μετα κ τις τελευταιες εξεληξεις,το πιο πιθανο ειναι να δουμε την αγια παρασκευη στη β εθνικη,τον εσπερο πατρων στη γ εθνικη.εφοσον ομως γινει αυτο ,κανονικα πρεπει να υποβιβασθει κ ο γλαυκος

Μακάρι τελικά να αποκατασταθεί αυτή η σκανδαλώδης στρέβλωση που προκάλεσε στα εθνικά πρωταθλήματα ο γνωστός άγνωστος παράγοντας της ΕΟΚ. Πλέον νομίζω τα κάνουν τόσο φανερά που προκαλούν την οργή όλου του μπασκετικού κόσμου.

Για να σωθούν παράλογα και χωρίς να το δικαιούνται δύο ομάδες της περιοχής του, έπαιξε με τον ιδρώτα δεκάδων παικτών.

Πόσο πιο χαμηλά???
o kakos
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 21 2016, 22:23 ) *
Μακάρι τελικά να αποκατασταθεί αυτή η σκανδαλώδης στρέβλωση που προκάλεσε στα εθνικά πρωταθλήματα ο γνωστός άγνωστος παράγοντας της ΕΟΚ. Πλέον νομίζω τα κάνουν τόσο φανερά που προκαλούν την οργή όλου του μπασκετικού κόσμου.

Για να σωθούν παράλογα και χωρίς να το δικαιούνται δύο ομάδες της περιοχής του, έπαιξε με τον ιδρώτα δεκάδων παικτών.

Πόσο πιο χαμηλά???

δικιο εχεις αλλα δεν νομιζω να γινει κατι................
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.