Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική 2009-10 2ος 'Ομιλος Νότου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
margiou3
QUOTE(basketikos @ Feb 1 2010, 20:07 ) *
rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Με ολο τον σεβασμο, ειναι η πιο αστεια ανακοινωση που εχω διαβασει. Μα η πιο αστεία.. Δεν ηταν πανω απο 6, αντε 8 παιδια.. rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif Ακου δυναμικη παρουσια icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Επισημαινω: με ολο το σεβασμο - μπραβο στην Ν.Φ. και την τεχνικη της ηγεσια για την σπουδαια νικη της - και καλή συνέχεια στην προσπαθεια που κανει εντος των 4 γραμμων.



77.gif smiley.gif
sporting b.c.
Δημητριάδης: "Νίκη λόγω επίθεσης"

Φεβ 02 |10:58

Το Ηράκλειο αποτελεί μια από τις ευχάριστες εκπλήξεις του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής (2ος Όμιλος Νότου) κι αυτό αποδεικνύεται κι η από τη σημαντική νίκη επί της πρωτοπόρου Λιβαδειάς στην περασμένη Κυριακή. Ο προπονητής της ομάδας Μανώλης Δημητριάδης μίλησε στο sepk.gr για αυτή την επιτυχία και την «απροσδόκητα» καλή σεζόν που διανύει η ομάδα της Κρήτης.

Αναφερόμενος στο παιχνίδι με τη Λιβαδειά (82-79 το τελικό σκορ) υπογράμμισε ότι: «Ήταν ένα ματς ζωής ή θανάτου, από την άποψη ότι έπρεπε να κερδίσουμε για να μην αφήσουμε τον αντίπαλο να ξεφύγει, αφού μας είχε κερδίσει στο πρώτο παιχνίδι. Τέλος καλό, όλα καλά, άσχετα με το αν δεν καταφέραμε να πάρουμε τη διαφορά. Μας μένει η νίκη, που μας κρατά σε απόσταση αναπνοής στη δεύτερη θέση».

Όσο για τα σημεία που έκριναν το παιχνίδι; «Η Λιβαδειά είναι μια σκληροτράχηλη ομάδα. Ίσως δεν μας πηγαίνει αγωνιστικά, διότι έχει πολλούς ψηλούς. Εμείς είμαστε μια καθαρά επιθετική ομάδα, έχουμε άλλωστε και την καλύτερη επίδοση στην κατηγορία, κι από τη στιγμή που το σκορ πήγε ψηλά, εμείς θα είχαμε τον πρώτο λόογ. Θεωρώ ότι η νίκη κρίθηκε στην καλή μας επίθεση, αλλά και στην άμυνα που παίξαμε σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού».

Η φετινή χρονιά έχει ξεκινήσει με τους καλύτερους οιωνούς για την ιστορική ομάδα της Κρήτης, με τον προπονητή της να δηλώνει ότι «μέχρι στιγμής η χρονιά εξελίσσεται απροσδόκητα καλά. Φτιάξαμε μια καλή ομάδα κι είχαμε θέσει ως στόχο τη γρήγορη παραμονή. Βρεθήκαμε, όμως, στη δεύτερη θέση και πλέον κυνηγάμε την άνοδο».

αναφέρθηκε συνολικά στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής λέγοντας ότι «είναι πολύ δυνατό φέτος! Από τη μια υπάρχουν 4-5 ομάδες που κυνηγούν την κορυφή κι από την άλλη οι υπόλοιπες που είναι πολύ δυνατές, αν εξαιρέσεις την Ιεράπετρα και τη Χαλκίδα. Κι η παραμονή ακόμη θα κριθεί στο τέλος. Είναι ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα και μπορώ να πω ότι ο δικός μας όμιλος είναι ο πιο δυνατός από τους τέσσερις. Το μόνο Ολοκληρώνοντας αρνητικό είναι ότι δεν βλέπουμε περισσότερα νέα παιδιά, αν κι είναι ένα γενικό φαινόμενο αυτό».
sporting b.c.
http://chalkidafans3.blogspot.com/2010/02/blog-post_04.html

Πέμπτη, 04 Φεβρουαρίου 2010
ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΑΓΕΧ - ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ
Έπειτα από την γενική συνέλευση του Γυμναστικού Χαλκίδας, συμφωνήσαν οριστικά στην συγχώνευση της ΑΓΕ Χαλκίδας με τον Γυμναστικό ΠΣ Χαλκίδας. Από την νέα αγωνιστική περίοδος 2010-11 οι δύο ομάδες θα προχωρήσουν μαζί. Μετά το αδιέξοδο που βρέθηκε η ΑΓΕΧ, στηρίχτηκε πάνω στον πολύ δυνατό ΓΣΠΧ ο οποίος βλέπει σαν εύκολη υπόθεση την άνοδο στην Γ΄Εθνική αφού μέχρι τώρα είναι αήττητος στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑΣΕ. Ο Τάσος Κολτσιδόπουλος, πρόεδρος του ΓΣΠΧ από την αρχή έκανε τα πάντα για να σώσει την ιστορική ΑΓΕΧ και τα κατάφερε πολύ καλά. Πλέον ευελπιστούμε μία δυνατή ομάδα της Χαλκίδας την νέα σεζόν που θα μας οδηγήσει ακόμα πιο ψηλά.
Αυτό που έχει σημασία τώρα είναι ο ΓΣΠΧ να κερδίσει την άνοδο στην Γ' Εθνική, όπως φαίνεται ότι θα τα καταφέρει, και η ΑΓΕΧ καλό θα ήταν να αποχωρήσει από το πρωτάθλημα για να μην συνεχιστούν και άλλο οι διασυρμοί της.
Στους φιλάθλους όμως της ΑΓΕΧ δημιουργείτε το ερώτημα για το ποιο θα είναι το όνομα, το έμβλημα, τα χρώματα αλλά και η έδρα της ομάδας αυτής μετά την συγχώνευση. Πολλοί φίλαθλοι είναι δεμένοι με το όνομα της ΑΓΕΧ και θα ήθελαν να μην αλλάξουν αυτά τα βασικά πράγματα. Υπομονή μέχρι το καλοκαίρι.
kkary
Ενα απο τα καλυτερα παιδια που κοσμουν τα γηπεδα και ως παιχτουρα αλλα και ως χαρακτηρας, ο Τσιακας, εκανε αρθροσκοπηση και θα απουσιασει απο τις αγωνιστικες του υποχρεωσεις για ενα μηνα.
Βαγγελαρα κουραγιο και περαστικα icon_wave.gif
ilion_player
Καλησπέρα μετά από πολύ καιρό και από εμένα. Δυστυχώς λόγω εργασίας δεν μπόρεσα να δω το παιχνίδι της ομάδας μου (Ένωση Ιλίου για όποιον δεν θυμάται) με το Διαγόρα Ρόδου αλλά το παρακολούθησαν η γυναίκα μου με τον μεγάλο μου γιο (ως συνήθως) και έτσι έχω πληροφόρηση από πρώτο χέρι. Σίγουρα ήταν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της περιόδου από δύο πολύ δυνατές ομάδες. Υπάρχει DVD του αγώνα που μπορεί κάποιος να δει αν έγιναν λάθη ή και σφαγή από τους διαιτητές. Η γυναίκα μου πάντως πιστεύει ότι έγιναν. Πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που ακούω φέτος για κακές διαιτησίες κατά της Ένωσης Ιλίου. Προσωπικά έχω δει ελάχιστα παιχνίδια φέτος της Ένωσης και δεν μπορώ να μιλήσω για διαιτησίες και αποδόσεις. Μπορώ όμως να μιλήσω για το θέμα των αντεθνικών συνθημάτων. Εκτός από το γεγονός ότι ούτε η γυναίκα μου, ούτε το παιδί μου άκουσαν κάτι, η προσωπική μου επαφή με σχεδόν όλα τα μέλη και τους φιλάθλους της ομάδας μου με κάνει να λέω με βεβαιότητα ότι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ακούστηκε έστω και ένα αντεθνικό σύνθημα στο γήπεδο. Ζητώ λοιπόν από τον δημοσιογράφο που έγραψε αυτή την αισχρότητα να ξανατσεκάρει την πηγή του και να ανακαλέσει τα γραφόμενα του. Σε αντίθετη περίπτωση το θέμα θα πάρει διαστάσεις από εμένα προσωπικά. Και όταν λέω διαστάσεις εννοώ κατάθεση του βίντεο του αγώνα σε όλους τους αρμόδιους φορείς, δίωξη του δημοσιογράφου και του δικτυακού τόπου που φιλοξένησε το συγκεκριμένο άρθρο και όποια άλλη νόμιμη ενέργεια χρειάζεται. Και επειδή δεν είμαι πλέον μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης δεν θα με σταματήσει κανένας. Δεν μπορεί κανείς να προσβάλλει μια ομάδα και τους φιλάθλους της με ψευτιές και ύβρεις. Πάντως ο Διαγόρας σίγουρα ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΤΟΥ.
sporting b.c.
http://sportingbc.blogspot.com/2010/02/blog-post_06.html
QUOTE
Άνδρες - Στη Ρόδο για το "μπαμ"
Στην έδρα του Διαγόρα μας βρίσκει η 15η αγωνιστική σε μια πολύ δύσκολη αποστολή. Η ομάδα μας θέλει μια νίκη απέναντι σε μια από τις πρωτοπόρους για να τελειώσει την υπόθεση παραμονή. Το ανταγωνιστικό σύνολο του Νίκου Χρυσόγελου έχει νικήσει ομάδες όπως είναι τώρα η βαθμολογία από την 6η θέση (Ιωνικός ΝΦ) και κάτω. Οι δυνατότητες της ομάδας μας υπόσχονται ότι θα υπάρξει και επιτυχία με ομάδα της πρώτης πεντάδας.
Από τους υπόλοιπους αγώνες της ημέρας το ενδιαφέρον είναι στη Νίκαια για το ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ.

Αναλυτικά
07/02/10 17:00 ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - VERNILAC ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
07/02/10 17:00 ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ
07/02/10 17:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
07/02/10 17:00 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ
07/02/10 17:00 ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ
07/02/10 17:00 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
07/02/10 17:00 ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
pitto
QUOTE(ilion_player @ Feb 6 2010, 01:16 ) *
Καλησπέρα μετά από πολύ καιρό και από εμένα. Δυστυχώς λόγω εργασίας δεν μπόρεσα να δω το παιχνίδι της ομάδας μου (Ένωση Ιλίου για όποιον δεν θυμάται) με το Διαγόρα Ρόδου αλλά το παρακολούθησαν η γυναίκα μου με τον μεγάλο μου γιο (ως συνήθως) και έτσι έχω πληροφόρηση από πρώτο χέρι. Σίγουρα ήταν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της περιόδου από δύο πολύ δυνατές ομάδες. Υπάρχει DVD του αγώνα που μπορεί κάποιος να δει αν έγιναν λάθη ή και σφαγή από τους διαιτητές. Η γυναίκα μου πάντως πιστεύει ότι έγιναν. Πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που ακούω φέτος για κακές διαιτησίες κατά της Ένωσης Ιλίου. Προσωπικά έχω δει ελάχιστα παιχνίδια φέτος της Ένωσης και δεν μπορώ να μιλήσω για διαιτησίες και αποδόσεις. Μπορώ όμως να μιλήσω για το θέμα των αντεθνικών συνθημάτων. Εκτός από το γεγονός ότι ούτε η γυναίκα μου, ούτε το παιδί μου άκουσαν κάτι, η προσωπική μου επαφή με σχεδόν όλα τα μέλη και τους φιλάθλους της ομάδας μου με κάνει να λέω με βεβαιότητα ότι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ακούστηκε έστω και ένα αντεθνικό σύνθημα στο γήπεδο. Ζητώ λοιπόν από τον δημοσιογράφο που έγραψε αυτή την αισχρότητα να ξανατσεκάρει την πηγή του και να ανακαλέσει τα γραφόμενα του. Σε αντίθετη περίπτωση το θέμα θα πάρει διαστάσεις από εμένα προσωπικά. Και όταν λέω διαστάσεις εννοώ κατάθεση του βίντεο του αγώνα σε όλους τους αρμόδιους φορείς, δίωξη του δημοσιογράφου και του δικτυακού τόπου που φιλοξένησε το συγκεκριμένο άρθρο και όποια άλλη νόμιμη ενέργεια χρειάζεται. Και επειδή δεν είμαι πλέον μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης δεν θα με σταματήσει κανένας. Δεν μπορεί κανείς να προσβάλλει μια ομάδα και τους φιλάθλους της με ψευτιές και ύβρεις. Πάντως ο Διαγόρας σίγουρα ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΤΟΥ.



http://12soccer.gr/News_Arxeio_Details_Arxeio.php?N_ID=6872

Υ.Γ. το μεταφέρω χωρίς να θέλω να γίνω....μεσάζοντας !!!! πολυ απλά, αλλα διαβάζω εδώ, άλλα διαβάζω από εκεί.....
margiou3
QUOTE(pitto @ Feb 6 2010, 15:06 ) *
http://12soccer.gr/News_Arxeio_Details_Arxeio.php?N_ID=6872

Υ.Γ. το μεταφέρω χωρίς να θέλω να γίνω....μεσάζοντας !!!! πολυ απλά, αλλα διαβάζω εδώ, άλλα διαβάζω από εκεί.....




ΩΩΩΩ μα τον Τουτάτη!Νομίζω ότι και οι μεν και οι δε διυλίζουν τον κώνωπα!

Όταν δηλαδή πάνω στην ένταση του αγώνα πει κάποιος τους Αεκτζηδες Τούρκους και τους Παοκτζηδες Βούλγαρους,τότε θα έχουμε να κάνουμε με "ανθελληνικά σκουλήκια" που δεν σέβονται την προσφυγιά και τον μεγαλεξανδρο...? Ας είμαστε σοβαροί...ένα παιχνίδι είναι που για να πικάρεις τον αντίπαλο θα του πετάξεις μια χοντράδα εκεί που "πονάει"...

Αλλα και εσύ φίλε από το Ίλιον, δεν σε είπαν και καμπούρη για να τραβήξεις το θέμα τόσο πολύ...!

Για όνομα του Μπελενος...Ας μην φτάνουμε στα άκρα...Λίγη καλή καρδιά χρειάζεται και αίσθηση του χιούμορ,και από τους μεν και από τους δε...

Y.Γ.2 Και γω πρόσφυγας είμαι...!
Υ.Γ.2 Άκου εκεί Θερμοπύλες...!

icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Blue1965White
Τελικά το βίντεο έχει φωνή ή όχι; Το ρωτάω γιατί και οι δύο πλευρές επικαλούνται ένα βίντεο που όπως τουλάχιστον αναφέρεται στο παραπάνω δημοσίευμα δεν έχει ήχο.
Όπως καταλάβατε συμφωνώ και εγώ με τον margiou. Ας μη δίνουμε σε πράγματα που δεν το αξίζουν μεγαλύτερη αξία από αυτή που πραγματικά έχουν.


ΥΓ Περαστικά στον Τσιάκα. Στη Νίκαια είχε αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Του εύχομαι γρήγορη επάνοδο στα γήπεδα.
pitto
QUOTE(margiou3 @ Feb 6 2010, 18:33 ) *
Αλλα και εσύ φίλε από το Ίλιον, δεν σε είπαν και καμπούρη για να τραβήξεις το θέμα τόσο πολύ...!
Για όνομα του Μπελενος...Ας μην φτάνουμε στα άκρα...Λίγη καλή καρδιά χρειάζεται και αίσθηση του χιούμορ,και από τους μεν και από τους δε...
Y.Γ.2 Και γω πρόσφυγας είμαι...!
Υ.Γ.2 Άκου εκεί Θερμοπύλες...!


συμφωνώ σε όλα μαζί σου φίλε, εκτός από το τελευταίο.
Οντως, Θερμοπύλες κρατάμε στα νησιά μας, και να ξέρεις δεν είναι εύκολο να βλέπεις στα 3 μίλια απέναντί σου, μια ξένη χωρα.............

margiou3
QUOTE(pitto @ Feb 6 2010, 20:53 ) *
συμφωνώ σε όλα μαζί σου φίλε, εκτός από το τελευταίο.
Οντως, Θερμοπύλες κρατάμε στα νησιά μας, και να ξέρεις δεν είναι εύκολο να βλέπεις στα 3 μίλια απέναντί σου, μια ξένη χωρα.............



εγώ προσωπικά δεν βρίσκω κάποια δυσκολία...! αλλά αυτά είναι οφ τοπικ και δεν νομίζω να ενδιαφέρουν τους άλλους...στείλε μου αν θες πμ.
sportingara sta dyskola
διαγορας - σπορτιγκ 63 - 54
κριμα το παλεψαν τα παιδια!
αλλα δεν τρεχη τπτ ολοι κοντα στην ομαδα μας και
ολα θα πανε καλα!
PetranG3
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 75 - 66

Νικη - ανασα για την ομαδα της Νικαιας απεναντι σ' αυτην του Κρονου σε μια σειρα απο πολυ σημαντικα παιχνιδια που εχει να δωσει η ομαδα και πρεπει να κερδισει...
Πιο αναλυτικα...
Ο Κρονος ξεκινησε θετικα το παιχνιδι οπου βρεθηκε να προηγειται και με +5...Η τελευταια φορα που βρεθηκε μπροστα ηταν το 9 - 13...Καπου εκει, ο ΙΩΝΙΚΟΣ πηρε τα ηνια του αγωνα και δεν τ' αφησε ποτε...Ηταν το σημειο που αρχισε να ερχεται ολο και περισσοτερος κοσμος απο τον πυρηνα των οραγνωμενων του...Με προσωπικες ενεργειες του Αλεξιου κυριως, ο ΙΩΝΙΚΟΣ βρεθηκε να προηγειται στην Α' Περιοδο με 24 - 21...Ολα προμηνυαν ενα παιχνιδι ντερμπυ...
Στη Β' Περιοδο, ο ΙΩΝΙΚΟΣ μπηκε πιο φορτσατος, στοιχειο στο οποιο συνεβαλε η ανοδος της αποδοσης περαν του πολυ καλου Αλεξιου, τοσο του Κουρη (ηγετικη φυσιογνωμια στην ομαδα), Καββαδα (που ηταν πολυ καλος) και του Ντακουλια (παρα πολυ καλος - ιδιαιτερα στις διεισδυσεις)...Το ημιχρονο εκλεισε με 43 - 32...
Στην Γ' Περιοδο ο ΙΩΝΙΚΟΣ εξαρχης πηρε μια διαφορα +15 ποντων, συνεχιζοντας στο ιδιο μοτιβο, ομως ο Κρονος στο τελος μειωσε και βρεθηκε να χανει με 58 - 47...
Στην Τελευταια περιοδο, ο ΙΩΝΙΚΟΣ βρεθηκε να προηγειται και με +18 (70-52)...Ειχε προηγηθει μια δικαιη τεχνικη ποινη στον κοουτς του Κρονου, οπου το τοτε +12 εγινε +18...Ομως ο Κρονος πιεσε καθοτι δεν ηθελε να χασει πανω απο 9 ποντους (τοσο ειχε κερδισει τον ΙΩΝΙΚΟ στο πρωτο παιχνιδι)...Το 75 - 66 διαμορφωθηκε απο 1/2 ελευθερες βολες των παικτων του Κρονου κι ενω οι παικτες του ΙΩΝΙΚΟΥ ''πουλησαν'' 3 φορες την κατοχη της μπαλας, χωρις βεβαια να ζημιωθουν ιδιαιτερα...Στην τελευταια φαση, ο Ντακουλιας προσπαθησε με διεισδυση να πετυχει το καλαθι και να παρει τη διαφορα, ομως ενδεχομενως να του εγινε και φαουλ, το καλαθι χαθηκε και το σκορ διαμορφωθηκε οπως ειπαμε στο 75-66...

Αρκετα καλη εμφανιση των παικτων του ΙΩΝΙΚΟΥ που ξεπερασαν τις ηττες απο Ηρακλειο, Λιβαδεια και Ιωνικο Ν.Φ. μπαινοντας εκ νεου στο δρομο των επιτυχιων...Αν ηττηθηκε και η Παναγιτσα, περαν του Σπορτιγκ, τοτε η ομαδα μας βγαινει εκτος της ζωνης υποβιβασμου εκ νεου και πλησιαζει το Σπορτιγκ στη 1 νικη...Επισης, ο ΙΩΝΙΚΟΣ μειωσε τη διαφορα του απο τον Κρονο στις 2 νικες (με μηδεν παθητικο πλεον - ιδια διαφορα στις μεταξυ τους νικες) (σε περιπτωση που....αν και ειναι πολυ τραβηγμενο)...


Στα αξιοσημειωτα, η αρκετα καλη παρουσια των φιλαθλων και οπαδων του ΙΩΝΙΚΟΥ...Το εχουμε ξαναπει, οτι εχουμε μακραν τον πιο μαχιμο και καλυτερο κοσμο στην κατηγορια για μια ομαδα που αδικειται βασει της ιστοριας της και του κοσμου, εδω που βρισκεται...Με τον κοσμο διπλα του, ο ΙΩΝΙΚΟΣ δεν εχει να φοβηθει τιποτα...

Στην Α' περιοδο, μια κροτιδα που εσκασε μεσα στο κλειστο, εκτος ομως του παρκε, προκαλεσε την παρουσια των αστυνομικων που ηταν εκει...Κυρ αστυνομοι, χαλαρωστε λιγο...Οταν οι κροτιδες πεφτουν βροχη στο ΣΕΦ και στο ΟΑΚΑ δεν σας βλεπω να κινητοποιηστε ετσι...Αμα ηταν ετσι, ΣΕΦ, ΟΑΚΑ, Πυλαια, Αλεξανδρειο κλπ, θα πρεπε να ειχαν ηδη κλεισει...

Μικρη ενταση υπηρξε στις κερκιδες του Πλατωνα, οταν μικρη μεριδα φιλων του Κρονου πανηγυρισε ισως και λιγο εντονα την πρωτοπορια του Κρονου στο σκορ...Προς αποφυγην παρεξηγησεων, μαλλον ο κοσμος θα πρεπει να μαθει τι εστι Νικαια και ποια ειναι η διαφορα σε σχεση με αλλες ομαδες - γηπεδα...Προφανως δεν επικροτω τη βια...Απλα π.χ. κατα το παρελθον αν συνεβαινε αυτο, ενας, ετσι, προπηλακισμος, και καποια μπινελικια θα ηταν ψιλα γραμματα...Ευτυχως, επικρατησε η λογικη των ψυχραιμοτερων και οι φιλοι του Κρονου μετακινηθηκαν πιο εκει...Ισως θα επρεπε, να ανοιξει η κερκιδα πισω απο την αλλη μπασκετα, προκειμενου οι φιλοι των φιλοξενουμενων να πηγαινουν εκει και να φωναζουν χωρις προβλημα...

Επομενο ματς, με τον Φοινικα σε 2 βδομαδες, λογω της διακοπης του πρωταθληματος, οπου και υπαρχει η διαθεση απο τους φιλους του ΙΩΝΙΚΟΥ να δωσουν το παρον εκει και να ενισχυσουν την ομαδα...Οι παικτες αλλα και ο κοουτς Χατζηκυριακος , οπως εξαλλου μας ειπαν, μας χρειαζονται, μας εχουν αναγκη.Εξαλλου η ομαδα του ποδοσφαιρου θα αγωνιζεται στην Κατερινη με τον Πιερικο, οπου αν ισχυει το μετρο, οι μετακινησεις δεν επιτρεπονται...
basketikos
PetranG3, μας πήρες την δουλεια - icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Να πηγαινει καλα η Ομαδα και δεν πειραζει - Συνεχιζοουμε, δυνατα και ελπίζουμε σε καποιες συνεχόμενες νικες..

Ο Κρονος πολύ μετριος παντως (τουλαχιστον στα 2 μεταξύ μας παιχνιδια
PetranG3
Τα αποτελέσματα:
Λιβαδειά - Ιωνικός Ν.Φ. 90-63
Ιωνικός Ν. - Κρόνος Αγίου Δημητρίου 75-66
ΑΓΕΧ - Φοίνικας 40-83
Ν. Κηφισιά - Έξω Παναγίτσα 100-80
Αίολος Ταύρος - Ένωση Ιλίου 75-71
Διαγόρας Ρ. - Σπόρτιγκ 63-54
Ιεράπετρα - Ηράκλειο 48-92


Αν ισχυει το αποτελεσμα στον Ταυρο, τοτε στο πρωταθλημα μπηκε φωτια για τα καλα...ως προς την ουρα...Πολυ απροβλεπτη ομαδα τελικα το Ιλιον...Κερδιζει εκτος το Ηρακλειο και χανει εκτος απο τον Ταυρο...
Ο Ταυρος αραγε μπορει να προλαβει...??3 νικες πισω απο αυτον που σωζεται οριακα...

Ηδη ξεχωρισε η 4αδα που θα διεκδικησει απ οτι φαινεται μεχρι τελους την ανοδο (Ροδος, Λιβαδεια, Ηρακλειο, Κηφισια)...Καλα κραταει ακομα η Ροδος...
Ακολουθουν ο αδιαφορος πλεον ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. καθως και ο σχετικα αδιαφορος Κρονος
Μαχη για την παραμονη θα δωσουν το Ιλιον, που εχει σαφως πλεονεκτημα ως προς την παραμονη και δε νομιζω οτι θα κινδυνεψει, ο Σπορτιγκ καθως και ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ με την Παναγιτσα, αν και νομιζω οτι ουτε η ομαδα μου στο τελος θα εχει προβλημα...
Απο το γκρουπ των 4 τελευταιων, η μοναδικη ομαδα που μπορει να διεκδικησει κατι ειναι ο Ταυρος, μ' αυτη τη νικη που πετυχε αν και υπολειπεται των προπορευομενων του καπως...

Για να δουμε, θα χει ενδιαφερον...
sporting b.c.
1.Γ.Σ. Διαγόρας 28 (13-2)
2.Α.Ε. Λιβαδειάς(5β) 27 (12-3)
3.Ο.Α.Α. Ηράκλειο(5β) 27 (12-3)
4.Α.Ε.Ν. Κηφισιάς(2β) 27 (12-3)
5.Γ.Σ. Κρόνος(2β) 24 (9-6)
6.Ιωνικός Ν.Φ.(1β) 24 (9-6)
7.VERNILAC Α.Ο. Σπόρτιγκ(2β) 23 (8-7)
8.Ένωση Ιλίου(1β) 23 (8-7)
9.Ιωνικός Νικαίας(2β) 22 (7-8)
10.Α.Ε. Έξω Παναγίτσας(1β) 22 (7-8)
11.Αίολος Ταύρου 19 (4-11)
12.Φοίνικας Πειραιά 18 (3-12)
13.Α.Ο. Ιεράπετρας 15 (1-14)
14.Α.Γ.Ε. Χαλκίδας 14 (0-15)







http://sportingbc.blogspot.com/2010/02/15_07.html

Σημαντική η επόμενη αγωνιστική στις 21/2 γιατί οι διώκτες μας (έναν πόντο πίσω) έχουν εύκολη αποστολή αντίθετα δύσκολη για την ισόβαθμή μας Ένωση Ιλίου.

21/02/10 17:00 VERNILAC ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006
21/02/10 17:00 ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
21/02/10 17:00 ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ - ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
21/02/10 17:00 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ


http://sportingbc.blogspot.com/2010/02/blog-post_07.html

Άνδρες - Καυτοί αγώνες για τη σωτηρία
16η Αγωνιστική
21/02/10 VERNILAC ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006

17η Αγωνιστική
28/02/10 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ

18η Αγωνιστική
07/03/10 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

19η Αγωνιστική
14/03/10 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - VERNILAC ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

Από τις 15 μαρτίου θα είναι πιο ξεκάθαρη η εικόνα για την κατάταξη στις θέσεις 7-10
bes82
QUOTE(PetranG3 @ Feb 7 2010, 20:16 ) *
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 75 - 66

Νικη - ανασα για την ομαδα της Νικαιας απεναντι σ' αυτην του Κρονου σε μια σειρα απο πολυ σημαντικα παιχνιδια που εχει να δωσει η ομαδα και πρεπει να κερδισει...
Πιο αναλυτικα...
Ο Κρονος ξεκινησε θετικα το παιχνιδι οπου βρεθηκε να προηγειται και με +5...Η τελευταια φορα που βρεθηκε μπροστα ηταν το 9 - 13...Καπου εκει, ο ΙΩΝΙΚΟΣ πηρε τα ηνια του αγωνα και δεν τ' αφησε ποτε...Ηταν το σημειο που αρχισε να ερχεται ολο και περισσοτερος κοσμος απο τον πυρηνα των οραγνωμενων του...Με προσωπικες ενεργειες του Αλεξιου κυριως, ο ΙΩΝΙΚΟΣ βρεθηκε να προηγειται στην Α' Περιοδο με 24 - 21...Ολα προμηνυαν ενα παιχνιδι ντερμπυ...
Στη Β' Περιοδο, ο ΙΩΝΙΚΟΣ μπηκε πιο φορτσατος, στοιχειο στο οποιο συνεβαλε η ανοδος της αποδοσης περαν του πολυ καλου Αλεξιου, τοσο του Κουρη (ηγετικη φυσιογνωμια στην ομαδα), Καββαδα (που ηταν πολυ καλος) και του Ντακουλια (παρα πολυ καλος - ιδιαιτερα στις διεισδυσεις)...Το ημιχρονο εκλεισε με 43 - 32...
Στην Γ' Περιοδο ο ΙΩΝΙΚΟΣ εξαρχης πηρε μια διαφορα +15 ποντων, συνεχιζοντας στο ιδιο μοτιβο, ομως ο Κρονος στο τελος μειωσε και βρεθηκε να χανει με 58 - 47...
Στην Τελευταια περιοδο, ο ΙΩΝΙΚΟΣ βρεθηκε να προηγειται και με +18 (70-52)...Ειχε προηγηθει μια δικαιη τεχνικη ποινη στον κοουτς του Κρονου, οπου το τοτε +12 εγινε +18...Ομως ο Κρονος πιεσε καθοτι δεν ηθελε να χασει πανω απο 9 ποντους (τοσο ειχε κερδισει τον ΙΩΝΙΚΟ στο πρωτο παιχνιδι)...Το 75 - 66 διαμορφωθηκε απο 1/2 ελευθερες βολες των παικτων του Κρονου κι ενω οι παικτες του ΙΩΝΙΚΟΥ ''πουλησαν'' 3 φορες την κατοχη της μπαλας, χωρις βεβαια να ζημιωθουν ιδιαιτερα...Στην τελευταια φαση, ο Ντακουλιας προσπαθησε με διεισδυση να πετυχει το καλαθι και να παρει τη διαφορα, ομως ενδεχομενως να του εγινε και φαουλ, το καλαθι χαθηκε και το σκορ διαμορφωθηκε οπως ειπαμε στο 75-66...

Αρκετα καλη εμφανιση των παικτων του ΙΩΝΙΚΟΥ που ξεπερασαν τις ηττες απο Ηρακλειο, Λιβαδεια και Ιωνικο Ν.Φ. μπαινοντας εκ νεου στο δρομο των επιτυχιων...Αν ηττηθηκε και η Παναγιτσα, περαν του Σπορτιγκ, τοτε η ομαδα μας βγαινει εκτος της ζωνης υποβιβασμου εκ νεου και πλησιαζει το Σπορτιγκ στη 1 νικη...Επισης, ο ΙΩΝΙΚΟΣ μειωσε τη διαφορα του απο τον Κρονο στις 2 νικες (με μηδεν παθητικο πλεον - ιδια διαφορα στις μεταξυ τους νικες) (σε περιπτωση που....αν και ειναι πολυ τραβηγμενο)...


Στα αξιοσημειωτα, η αρκετα καλη παρουσια των φιλαθλων και οπαδων του ΙΩΝΙΚΟΥ...Το εχουμε ξαναπει, οτι εχουμε μακραν τον πιο μαχιμο και καλυτερο κοσμο στην κατηγορια για μια ομαδα που αδικειται βασει της ιστοριας της και του κοσμου, εδω που βρισκεται...Με τον κοσμο διπλα του, ο ΙΩΝΙΚΟΣ δεν εχει να φοβηθει τιποτα...

Στην Α' περιοδο, μια κροτιδα που εσκασε μεσα στο κλειστο, εκτος ομως του παρκε, προκαλεσε την παρουσια των αστυνομικων που ηταν εκει...Κυρ αστυνομοι, χαλαρωστε λιγο...Οταν οι κροτιδες πεφτουν βροχη στο ΣΕΦ και στο ΟΑΚΑ δεν σας βλεπω να κινητοποιηστε ετσι...Αμα ηταν ετσι, ΣΕΦ, ΟΑΚΑ, Πυλαια, Αλεξανδρειο κλπ, θα πρεπε να ειχαν ηδη κλεισει...

Μικρη ενταση υπηρξε στις κερκιδες του Πλατωνα, οταν μικρη μεριδα φιλων του Κρονου πανηγυρισε ισως και λιγο εντονα την πρωτοπορια του Κρονου στο σκορ...Προς αποφυγην παρεξηγησεων, μαλλον ο κοσμος θα πρεπει να μαθει τι εστι Νικαια και ποια ειναι η διαφορα σε σχεση με αλλες ομαδες - γηπεδα...Προφανως δεν επικροτω τη βια...Απλα π.χ. κατα το παρελθον αν συνεβαινε αυτο, ενας, ετσι, προπηλακισμος, και καποια μπινελικια θα ηταν ψιλα γραμματα...Ευτυχως, επικρατησε η λογικη των ψυχραιμοτερων και οι φιλοι του Κρονου μετακινηθηκαν πιο εκει...Ισως θα επρεπε, να ανοιξει η κερκιδα πισω απο την αλλη μπασκετα, προκειμενου οι φιλοι των φιλοξενουμενων να πηγαινουν εκει και να φωναζουν χωρις προβλημα...

Επομενο ματς, με τον Φοινικα σε 2 βδομαδες, λογω της διακοπης του πρωταθληματος, οπου και υπαρχει η διαθεση απο τους φιλους του ΙΩΝΙΚΟΥ να δωσουν το παρον εκει και να ενισχυσουν την ομαδα...Οι παικτες αλλα και ο κοουτς Χατζηκυριακος , οπως εξαλλου μας ειπαν, μας χρειαζονται, μας εχουν αναγκη.Εξαλλου η ομαδα του ποδοσφαιρου θα αγωνιζεται στην Κατερινη με τον Πιερικο, οπου αν ισχυει το μετρο, οι μετακινησεις δεν επιτρεπονται...

ολα αυτα που φώναζαν τα καλα παλικάρια στην κερκίδα σου τα λεω και σε σενα. Μα ολα όμως. Μα όλα σου λεω!!!
Που μου υπερηφανεύεσαι για την κερκιδα σας. Έξυπνε, σ` αρέσει τωρα??? Μου εγινες και δημοσιογράφος του ιωνικουν και αναλυτής του μπάσκετ.
Να γραφεις την πραγματικοτητα τουλαχιστον, αφου θες να ματαφερεις τα γεγονοτα του παιχνιδιου, και οχι οτι γουσταρεις
nikefalin
προσωπικές αντεγκλήσεις που δεν αφορούν τα αγωνιστικά με πμ ΜΟΝΟ
ilion_player
Καλησπέρα. Δημοσιεύω το δεύτερο e-mail που έστειλα στο ροδίτικο site για να δείτε ποιος μιλάει επώνυμα και με επιχειρήματα. Θα το σταματούσα το θέμα αλλά όταν αποκαλεί στην ουσία κάποιος την γυναίκα σου και το παιδί σου ψεύτες καθώς επίσης και ένα συντοπίτη του και πολλούς άλλους, τότε καλό θα είναι αυτός ο κάποιος είτε είναι πρόσωπο είτε είναι έντυπο να υποδεικνύεται στον κόσμο ώστε να κρίνει ο καθένας την αξιοπιστία του. Και δεν σχολιάζω τα περί ελλήνων πιο ελλήνων και λιγότερο ελλήνων γιατί κάποιοι που τα γράφουν μόλις μάθουν για μένα και την οικογένειά μου θα ζητάνε συγνώμη μέχρι να πεθάνουν και δεν θα τους φτάνει.

"Κύριοι

Με λύπη μου είδα ότι συνεχίζεται η λασπολογία εναντίον των φιλάθλων της ομάδας μου. Σας ενημερώνω λοιπόν ότι μετά από έρευνα που έκανα υπάρχουν μάρτυρες εκτός από την σύζυγό μου και τον 11χρονο γιο μου, που μου επιβεβαίωσαν την μη ύπαρξη των αντεθνικών συνθημάτων. Επιπλέον το dvd που επικαλείστε δεν έχει ήχο όλως τυχαίως. Τέλος μπορείτε να ανατρέξετε στο basketforum.gr, στην ενότητα για τον όμιλό μας όπου και θα βρείτε στο post #346 από συντοπίτη σας με το προσωνύμιο rodios που εργάζεται στην Αθήνα την άποψη «γελοιοτητες τα οσα διαβασα για αντεθνικα συνθηματα». Επίσης οι «μαρτυρίες άλλων» που αναφέρετε στο άρθρο σας είναι οι μαρτυρίες της συζύγου μου και του 11χρονου γιου μου και για μένα είναι σαν να βρισκόμουν εγώ εκεί. Επίσης το όνομα μου και το ήθος μου είναι γνωστό στην μπασκετική κοινότητα της Ε.Σ.Κ.Α και μπορείτε να πληροφορηθείτε για μένα από το basketforum.gr. Δεν θα ρισκάριζα ποτέ να το χαλάσω για μερικούς πιτσιρικάδες. Παρεπιπτόντως εγώ είπα το όνομά μου δημόσια. Το όνομα του συντάκτη σας δεν είδα πουθενά γραμένο. Πάντως για να μην έχετε το προνόμιο των δημοσιεύσεων και της φωνής, σας ενημερώνω ότι το συγκεκριμένο μήνυμα θα το αναρτήσω και στο basketforum.gr. Και με την ευκαιρία η θέση που είχα στην Ένωση Ιλίου ήταν αναπληρωματικό μέλος στο Δ.Σ. και όχι διοικούντας μια και δεν ήμουν καν στα τακτικά μέλη. Μέχρι στιγμής έχετε αποκαλέσει ουσιαστικάμε άλλα λόγια, ψεύτες την γυναίκα μου, το παιδί μου, ένα συντοπίτη σας και ορισμένους άλλους φιλάθλους της ομάδας μου. Να δούμε που θα φτάσετε. Εγώ πάντως περιμένω αυτά που ζήτησα και στο πρώτο e-mail μου μαζί με το όνομα και την συγνώμη του συντάκτη σας προς όλους αυτούς που αποκαλείτε με άλλα λόγια ψεύτες. Ντροπή επίσης δεν είναι και ένα ΜΜΕ να παραδέχεται ότι δημοσίευσε ανακρίβιες βασισμένο σε λάθος πληροφορίες και ένας δημοσιογράφος να παραδέχεται ότι ήταν υπερβολικός στους χαρακτηρισμούς του και να ζητούν και οι δύο συγνώμη δημοσίως. Για να δούμε ποιον θα θα προσβάλετε στο επόμενο δημοσίευμα σας."
basketikos
bball.gif bes82 νομιζω οτι τσαντιστηκες αδικα με τον PetranG3 (ισως γιατι ενεπλάκεις).

Αφενος, η αναλυση του παιχνιδιου ειναι εγκυρη - απλά δεν εγινε αναφορα στην μετριοτητα του Κρονου

Αφετέρου, για να μην δινουμε λαθος εντυπώσεις, μια λογομαχια μεταξυ 5-6 ανθρωπων του Κρονου εγινε που ειχαν κατα λαθος καθησει κοντα στην κερκιδα των πλέον φανατικών θεατών. Με την εγκαιρη παρεμβαση του Προεδρου του Ιωνικου, η παρεα του Κρονου καθησε σε αλλο σημειο, και οσες (λιγες ευτυχώς) φορες, που τους δοθηκε η ευκαιρία χειροκροτησαν χωρις κανενα προβλημα..

Ολα ηταν μελι -γαλα και εφυγαν ολοι αγκαλιασμενοι..

bball.gif Ο Ταυρος εβαλε σχετικη φωτια στην ουρα, μα αν χασει στο Σπορτιγκ την Κυριακη, μάλλον δεν προλαβαινει. Κατα την γνωμη μου η φωτια ερχεται απο την Β Εθνικη και την νεα ηττα του Αιγιου.
margiou3
QUOTE(PetranG3 @ Feb 8 2010, 00:11 ) *
Κριμα αυτη τη δηθεν μαγκια, το πνευματακι και την ειρωνεια να μην ειμαστε face to face για να μου τα πεις...Και να λεγα οτι με ξερεις κι απο χθες...
Σε πειραζαν αυτα που λεγονταν στην κερκιδα...Ρε φιλε, χθεσινος εισαι στο μπασκετ ή μηπως τα γηπεδα που επαιζε ο Κρονος ηταν μεσα σε εκκλησιες...
Δεν υπερηφανευομαι απλα για την κερκιδα που στηνεται στον ΠΛΑΤΩΝΑ...Θα ηθελες πολυ να την ειχες κι εσυ για την ομαδα σου, οπως και πολλες αλλες ομαδες και σε πιο μεγαλες κατηγοριες...
Ουτε δημοσιογραφος ειμαι, ουτε γραφικος σαν κι εσενα...Απλα μ αρεσει το μπασκετ και υποστηριζω την ομαδα μου...
Ξεστραβωσου λοιπον και διαβασε, οταν λεω, οτι δεν επικροτω τη βια...Μαλλον εισαι χθεσινος με το μπασκετ και δεν ξερεις τι εστι ΠΛΑΤΩΝΑΣ...και τι γινοταν αρκετα πιο παλια σε αγωνες με τον ΠΑΟΚ, τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ κλπ...

Γραφω αυτα που ειδα...Αμα δε σ' αρεσουν γραψε τα δικα σου...Λοιπον, δεν το συνεχιζω...Θα απαντησω μονο σε τυχον αναλυση του αγωνα...και σε βασιμα πραγματα...Αν παλι η ομαδα σου δεν επαιξε καλο μπασκετ, δεν σου φταιει κανενας αλλος...
Τζαμπα μαγκιες των πληκτρων, τις ξερουμε βερεσε...Οταν παντως τελειωσε το παιχνιδι, δεν ειδα κανεναν να διαμαρτυρεται ιδιαιτερα...



Αγαπητέ bes82.

Με έκπληξη παρατηρώ αυτό το ξέσπασμα σου και ομολογώ πως το συμπέρασμα που έβγαλα απ'αυτη σου την εμπάθεια είναι πως ήσουν παρών στο γήπεδό...Σωστά?

Επειδή δεν αναφέρεις ποια ομάδα υποστηρίζεις,θα σε παραπέμψω σε όλα τα παιχνίδια της Α1 και σε ομάδες επιπέδου (?!) που παίζουν εκεί,για να ρωτήσω το αυτονοητο...
Βλέπεις συχνά στην ίδια κερκίδα οπαδούς των δυο ομάδων...?
Και γω θα συμφωνήσω μαζί σου ως προς την απρεπή συμπεριφορά,όμως θεωρώ αφέλεια να πας μέσα στον πυρήνα των οπαδών μιας ομάδας και να φωνάζεις για την δική σου...

Ας καθόσουν λοιπόν στο πέταλο, και αν σε ενοχλούσε κανείς,εγώ θα σε προστάτευα...!


Υ.Γ. Στο πρώτο παιχνίδι της χρονιάς μερικοί φίλοι του Ιωνικού Ν.Φ. κάθισαν μαζί μας στην κερκίδα. Ήταν διακριτικοί και δεν ασχολήθηκε κανείς μαζί τους...

Υ.Γ. Μπορεί κανείς με πολλούς τρόπους να γίνει αντιπαθείς,όμως η προσωπική επίθεση από ένα φόρουμ είναι από τους πλέον γελοίους θεωρώ...Πες μας την άποψή σου και με χαρά εμείς να αναγνωρίσουμε το λάθος μας...


68.gif 68.gif
Blue1965White
Ο Ιωνικός ήταν εμφανώς καλύτερος από τις προηγούμενες εμφανίσεις του και πήρε μία πέρα για πέρα δίκαιη νίκη. Εάν στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν έκανε τόσα πολλά λάθη και ήταν πιο συγκεντρωμένος η διαφορά θα ήταν κάπου στους 20 πόντους. Σε αυτό έπαιξε ρόλο το τέταρτο φάουλ του Αλεξίου και η απουσία δεύτερου καθαρόαιμου άσσου. Ο Κρόνος συγκροτημένη ομάδα αλλά χθες ήταν μέτριος.
Για τον Ιωνικό αυτός ο αγώνας ήταν ο πρώτος από μια τριάδα καθοριστικών παιχνιδιών. Πιστεύω ότι το παιχνίδι στο Φοίνικα θα είναι πιο δύσκολο από το χθεσινό και θα πρέπει να παίξουμε ακόμη καλύτερα αν θέλουμε να κερδίσουμε.

pitto
Καλημέρα

πόσοι ανεβαίνουν κατευθείαν στην Β' Εθνική χωρίς μπαράζ ???

kkary
QUOTE(pitto @ Feb 8 2010, 12:59 ) *
Καλημέρα

πόσοι ανεβαίνουν κατευθείαν στην Β' Εθνική χωρίς μπαράζ ???


Οι πρωτοι καθε ομιλου.
(2 απο Νοτο και 2 απο Βορρα).
sporting b.c.
http://www.sepk.gr

Τσακίρης: "Ομάδα με τη σημασία της λέξης"

Φεβ 08 |12:03
Ο Διαγόρας Ρόδου ξεπέρασε το εμπόδιο του αξιόμαχου Σπόρτιγκ και διατηρήθηκε στην κορυφή του 2ου Ομίλου της Γ' Εθνικής. Ο προπονητής, Γιάννης Τσακίρης, μίλησε στο sepk.gr για το τελευταίο ματς, τη φιλοσοφία της ομάδας και το πρωτάθλημα στο σύνολο του.
Αναφερόμενος στο παιχνίδι με τους Πατησιώτες δήλωσε ότι: «ξέραμε ότι είναι μια καλή ομάδα που προσπαθεί για τη σωτηρία της. Ξεκινήσαμε νευρικά και με άγχος, την ώρα που ο αντίπαλος επεδίωξε να κάνει μεγάλες επιθέσεις. Εμείς πήγαμε να κερδίσουμε το ματς από το... πρώτο δεκάλεπτο με βιαστικά σουτ. Δεν μπήκαν και μετά μας βγήκε το άγχος κάνοντας κακές επιθέσεις. Στη συνέχεια καταφέραμε να ισορροπήσουμε το παιχνίδι. Παίξαμε πάρα πολύ καλή άμυνα και πήραμε μια δύσκολη νίκη».

Όσο για την ταυτότητα του Διαγόρα; «Φέτος ξεκίνησε μια διαφορετική προσπάθεια από τις προηγούμενες χρονιές της ομάδας στη Γ' Εθνική. Έγιναν σωστές ενέργειες το καλοκαίρι από τη διοίκηση, σε ότι αφορά τις μεταγραφές, αλλά και σε άλλες επιλογές. Φέτος βάζουμε τις βάσεις για κάτι καλύτερο. Βρισκόμαστε στην πρώτη θέση, αλλά συνεχίζουμε να κοιτάμε κάθε παιχνίδι χωριστά. Θα προσπαθήσουμε να παραμείνουμε εκεί που είμαστε, αν κι η άνοδος δεν ήταν ποτέ αυτοσκοπός για μας, αλλά θα προσπαθήσουμε για αυτή μέχρι το τελευταίο παιχνίδι».

Για το αγωνιστικό κομμάτι πρόσθεσε: «Θέλαμε να χτίσουμε ένα ρόστερ με Ροδίτες και φέτος το 80% είναι γηγενείς παίκτες, ενώ απλά προστέθηκαν κάποια παιδιά που έδεσαν με τους υπόλοιπους. Προσπαθούμε να είμαστε ομάδα με όλη τη σημασία της λέξης κι αυτό φαίνεται από το σκοράρισμα. Δεν υπάρχει ένας παίκτης να τραβάει το σκορ, αλλά υπάρχει πλουραλισμός από 4-5 παίκτες, ενώ στην άμυνα προσπαθούμε να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό».

Τέλος αναφέρθηκε και στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής λέγοντας: «Επιβεβαιώθηκαν τα προγνωστικά του καλοκαιριού με τα φαβορί, το Ηράκλειο, τη Λιβαδειά, την Κηφισιά και τον Διαγόρα να διεκδικούν τώρα την άνοδο. Βλέπουμε πως πρόκειται για ένα δύσκολο πρωτάθλημα, το οποίο θα παιχτεί στα ντέρμπι του δεύτερου γύρου».
sporting b.c.
σύμφωνα με τους ανθρώπους της Ένωσης Ιλίου μάλλον δεν είναι όσο ανεβασμένος δείχνει το χτεσινό αποτέλεσμα ο Ταύρος...

http://www.enosi-iliou.gr
ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΗΤΤΑ...

Κάνοντας ένα από τα χειρότερα παιχνίδια τους οι ΑΝΔΡΕΣ της Ένωσης Ιλίου στο μπάσκετ κατάφεραν να χάσουν από μία ομάδα που βρίσκεται με το ένα πόδι στην παρακάτω κατηγορία τον Αίολο-Ταύρο με 75-69.
Το παιχνίδι των παιδιών της Ένωσης ήταν τραγικά κακό με λάθος επιλογές ,βιαστικές επιθέσεις και πολλά άστοχα σουτ με αποτέλεσμα να έρθει φυσιολογικά η ήττα...
Ας ελπίσουμε η κακή παρένθεση να κλείσει εδώ...
dirk10
μεγαλο ματς σημερα ιωνικος -φαληρο !!!!!!!!!!!!!!κριμα που ειναι φιλικο και δεν εχει rangers γαμωτο smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif !!!!!!!!!
PetranG3
QUOTE(dirk10 @ Feb 18 2010, 14:58 ) *
μεγαλο ματς σημερα ιωνικος -φαληρο !!!!!!!!!!!!!!κριμα που ειναι φιλικο και δεν εχει rangers γαμωτο smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif !!!!!!!!!


Φαληρο ή Νικαια ειναι το φιλικο...?
dirk10
sthn nikaia htan!!!!τρομερο ματς!!! icon_drunk.gif 69.gif icon_drunk.gif 77.gif icon_wave.gif shot.gif blink.gif
basketikos
Μακαρι να μετραγε βαθμολογικα το χθεσινο icon_drunk.gif icon_drunk.gif Αν και ποιοτικα δεν διεκδικει δαφνες ηταν ενα καλο τεστ και για την Ομαδα μας και για το Φαληρο.

Μακάρι επισης να ηταν και επίσημο, αφου υπηρχαν και ειδικές συνθηκες λογω επιστροφής ενος παικτη που προσφερε πολλά στην Ομαδα μας για 2 χρόνια - του Πρινέα.

Δυστυχώς δεν ημουν εκει..
dirk10
QUOTE(basketikos @ Feb 19 2010, 18:46 ) *
Μακαρι να μετραγε βαθμολογικα το χθεσινο icon_drunk.gif icon_drunk.gif Αν και ποιοτικα δεν διεκδικει δαφνες ηταν ενα καλο τεστ και για την Ομαδα μας και για το Φαληρο.

Μακάρι επισης να ηταν και επίσημο, αφου υπηρχαν και ειδικές συνθηκες λογω επιστροφής ενος παικτη που προσφερε πολλά στην Ομαδα μας για 2 χρόνια - του Πρινέα.

Δυστυχώς δεν ημουν εκει..

η ζωη κανει κυκλους smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Jabar
Γ' ΕΘΝΙΚΗ
Αμείωτο το ενδιαφέρον
Του Νίκου Βαγγέλη
20/02/2010 (13:02)

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής έχει μπει σε μία κρίσιμη καμπή και πλέον δεν επιτρέπονται τα… στραβοπατήματα. Ο πρωτοπόρος Διαγόρας, αγωνίζεται την Πέμπτη (25/2) στην Ιεράπετρα, όπου αναμένεται να έχει εύκολο έργο, σε αντίθεση με τους υπόλοιπους διεκδικητές της ανόδου, οι οποίοι θα έχουν αύριο δύσκολες εξόδους.

Στο Μπραχάμι, η Λιβαδειά καλείται να ξεπεράσει το… σκόπελο του Κρόνου Αγίου Δημητρίου, ενώ το Ηράκλειο παίζει εκτός έδρας με τον Ιωνικό Ν. Φ. και η Κηφισιά με την Ένωση Ιλίου…

Το πρόγραμμα
Αύριο
Αγ.Δημητρίου (νέο) 17:00: Κρόνος Αγ.Δημ. - Λιβαδειά (Μπορμπαντωνάκης - Δαρλαμήτσος)
Σαλπέα 17:00: Φοίνικας - Ιωνικός Ν. (Μανδρέκας - Παπαγιαννόπουλος Λ.
Χαλκιά-Αναστ. 17:00: Έξω Παναγίτσα - ΑΓΕ Χαλκίδας (Τσάλας - Ζαχαρόπουλος)
Β΄Ιλίου 17:00: Ένωση Ιλίου - Ν. Κηφισιά (Παυλόπουλος – Αποστολίδης)
Σπόρτιγκ 17:00: Σπόρτιγκ - Αίολος Ταύρος (Μπούκας – Παπανικολάου)
Ζ. Αλεξάνδρου 17:00: Ιωνικός Ν. Φ. - Ηράκλειο (Τσώνος Μ. - Κωνσταντινόπουλος)
mentat
Σπόρτιγκ - Αίολος Ταύρος 85-74

Άνετη νίκη. Η διαφορά μονίμως 5-10 πόντους ενώ έφτασε και 18. Δεν απειληθήκαμε σε κανένα σημείο του αγώνα
PetranG3
ΦΟΙΝΙΚΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 56 - 76

Νικη για τον ΙΩΝΙΚΟ...πολυ σημαντικη ενοψει της δυσκολης συνεχειας σε μια σειρα απο κρισιμα παιχνιδια αρχης γενομενης απο το ματς με την Παναγιτσα την αλλη αγωνιστικη στη Νικαια...

O ΙΩΝΙΚΟΣ μπηκε μουδιασμενα στο ματς και βρεθηκε στην Α' Περιοδο να χανει με 16-15.
Στη Β' Περιοδο κι ενω το σκορ ηταν 21-24 ανοιξε ενα καπνογονο στην κερκιδα με αποτελεσμα το ματς να διακοπει για περιπου 15 λεπτα. Με την επανεναρξη του ματς ο ΙΩΝΙΚΟΣ φανηκε να παταει καλυτερα στο γηπεδο κι αρχισε να χτιζει μια διαφορα - βραχεια κεφαλη στους 5 ποντους. Το ημιχρονο τελειωσε με σκορ 34-39 , με τον Φοινικα η αληθεια ειναι να στεκεται πολυ καλα στο παιχνιδι αν λαβουμε υποψιν και τη βαθμολογικη του θεση.
Στην Γ' Περιοδο ο ΙΩΝΙΚΟΣ δεν θελησε να αφησει περιθωρια ελπιδων για κατι καλο στο Φοινικα και πατησε γκαζι, κλεινοντας την περιοδο με 47-57.
Στην τελευταια περιοδο, ο ΙΩΝΙΚΟΣ κατα διαστηματα απεδωσε πολυ καλο μπασκετ και χαρη σε ευστοχα μακρινα σουτ κερδισε με 56 - 76.

Συγχαρητηρια καταρχας στο Φοινικα που ειναι μια αξιομαχη ομαδα και παλευει ολα τα παιχνιδια...

Απο τον ΙΩΝΙΚΟ διακριθηκαν οι Αλεξιου (που επαιζε με προβλημα στη μεση αλλα παρολα αυτα εκανε καποια μεγαλα σουτ), Τσολατος , Κουρης και το νο12 (νομιζω ειναι ο Αθανασουλιας). Σχετικα καλη εμφανιση απο τον Καββαδα ομως εκτιμω οτι ο παικτης ειναι ντεφορμε, σε σχεση με τα οσα μας ειχε συνηθισει στον Α' Γυρο...Επειδη μπορει και πολυ καλυτερες εμφανισεις, ελπιζουμε αρχης γενομενης με την Παναγιτσα να παει πολυ καλυτερα, καθοτι δεν εχουμε αλλα περιθωρια.

Στα αξιοσημειωτα, το παρον εδωσαν στο κλειστο του Σαλπεα , πανω απο 50 φιλοι του ΙΩΝΙΚΟΥ (και οργανωμενοι μεσα σ' αυτους) οπου με φωνες προσπαθησαν να ενισχυσουν την ομαδα.

Καλη η διαιτησια...

Επομενο ματς με την Παναγιτσα εντος την αλλη βδομαδα στις 17.00
Αν και ο ποδοσφαιρικος ΙΩΝΙΚΟΣ παιζει την Κυριακη με τον Βολο, τοτε θα μιλαμε για ΙΩΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ...Το ιδανικοτερο θα ειναι νικες και σε μπασκετ και σε ποδοσφαιρο....Παρολα αυτα, υπαρχει η διαθεση ανεξαρτητου αποτελεσματος στην μπαλα να παμε οσο το δυνατον περισσοτεροι ισως στο πιο κρισιμο παιχνιδι της χρονιας στο μπασκετ. Με νικη επι της ουσιας κλειδωνουμε την υποθεση παραμονη κατα ενα μεγαλο ποσοστο...Διαφορετικα, μπλεκουμε αρκετα...
basketikos
Φοίνικας - Ιωνικός Ν. 56-76

Πετραν, με το να γυριζεις πρωτος απο το γηπεδο μας ηρες την δουλεια 69.gif

Ναι ηταν ματς απεναντι σε μια αξιομαχη, αλλα με λίγες δυντοτητες ομαδα. Απεναντι μας ειχαμε 2 παιδια που επαιξαν στον Ιωνικο, Λαζαριδη και Μομτζο - και τους 2 τους πηραμε απο ΕΣΚΑ/ΕΣΚΑΝΑ ως μεγαλα ταλεντα, αλλα φευ... Τωρα ηταν οι καλυτεροι στον Φοινικα μαζι με Ζερβουλακο αλλα τιποτα αλλο απο την Ομαδα του Φοινικα..

Δυο τρια να προσθεσω: εμενα δεν μου αρεσε η διαιτησια, τα παιδια θελουν σεμιναρο στα 3' και στα βηματα (Μανδρέκας - Παπαγιαννόπουλος για την ιστορια), το παιχνιδι ηταν ευκολο και δεν φανηκε, αλλα σε δυσκολα ματσάκια.

bball.gif Για την Ομαδα: Παμε στην 'μητερα των μαχών΄Νικη με την Παναγιτσα και παταμε καλα στα ποδια μας: Θελει πολυ προσοχή, σημερα δειξαμε πολύ απειθαρχη Ομαδα, και μας ξελάσπωσε μονο η ποιοτητα των τριων πλεαον εμπειρων παικτων. Παντως ειτε βασικός παιζει καποιος ειτε λιγα λεπτα, εχει μονο εναν τροπο να βελτιωθει "δουλεια & υπομονη".

bball.gif Ηττα της Λειβαδιας, ηττα του Ηρακλειου..Γκέλες και οι 2 - "Με Δυναμη απο την Κηφισια" ειναι η προβλεψη μου για τον τίτλο, θα επιμείνω.

bball.gif Και 2 συγχαρητήρια.
1. Στον Αλεξίου - έκανε ενεση για να παιξει λογω προβληματος στην τελευταια προπονηση - ηταν ο ανρθωπος που μας οδηγησε εκ του ασφαλους στην νικη.
2. Στον Δασκαλο, ή στην μοντερνα εκδοχη "Δρακο" του ελληνικου μπάσκετ (και μην πει κανεις οτι ειναι οff-topic) αν θελει κανεις τιτλους ας μπει σε πλειστηριασμο για να τον αποκτησει προπονητή...Εμεις να σηκωνει κουπες θελουμε, και οσο δεν ειναι το μπλε του Ιωνικου, δεν μπα να είναι όποιο χρώμα θέλει (κ. Βασιλακόπουλε προλαβαινεις να τον ξαναπαρεις στην Εθνικη για να παει την Ομάδα στον τελικο του Μουντομπασκετ)..
PetranG3
Μεσα σ' ολα ξεχασα να αναφερω το εξης κωμικοτραγικο ακομα και για επιπεδο Γ' Εθνικης...
Στο γηπεδο απο το ταμπλο λειτουργουσαν μονον οι ενδειξεις για τα φαουλ και και το σκορ...Το σημειο του πινακα οπου δειχνει το χρονο δεν λειτουργουσε και ο χρονος κρατιοταν με χρονομετρο χειρος ...!!!Βεβαια τα χρονομετρα των 24 δευτερολεπτων λειτουργουσαν αλλα εν ετει 2010 οσοι αγωνες κι αν εγιναν πριν, την ιδια μερα στο γηπεδο, δεν δικαιολογειται κατι τετοιο...
Jabar
Tα αποτελέσματα
Κρόνος Αγ. Δημ. - Λιβαδειά 81-64
Φοίνικας - Ιωνικός Νικ. 56-76
Έξω Παναγίτσα - ΑΓΕ Χαλκίδα 109-51
Ένωση Ιλίου - Ν. Κηφισιά 60-81
Σπόρτιγκ - Αίολος / Ταύρος 85-74
Ιωνικός Ν.Φ. - Ηράκλειο 90-69
Ιεράπετρα - Διαγόρας Ροδ. (25/2, 19.00)
Συμφωνώ με τον Μπασκετικό ότι πρώτη θα τερματίσει η Κηφισιά.Ο Ιωνικός χρειαζόταν δύο παίκτες ακόμα για να τερματίσει πολύ ψηλά. Ήθελε λίγο μεγαλύτερο βάθος και μεγαλύτερη ποικιλία στο παιχνίδι.Αλλά είναι σημαντικό ότι πατάει καλά στα πόδια του σε όλα τα επίπεδα.
PetranG3
QUOTE(basketikos @ Feb 21 2010, 21:21 ) *
Φοίνικας - Ιωνικός Ν. 56-76

Πετραν, με το να γυριζεις πρωτος απο το γηπεδο μας ηρες την δουλεια 69.gif


bball.gif Για την Ομαδα: Παμε στην 'μητερα των μαχών΄Νικη με την Παναγιτσα και παταμε καλα στα ποδια μας: Θελει πολυ προσοχή, σημερα δειξαμε πολύ απειθαρχη Ομαδα, και μας ξελάσπωσε μονο η ποιοτητα των τριων πλεαον εμπειρων παικτων. Παντως ειτε βασικός παιζει καποιος ειτε λιγα λεπτα, εχει μονο εναν τροπο να βελτιωθει "δουλεια & υπομονη".

bball.gif Ηττα της Λειβαδιας, ηττα του Ηρακλειου..Γκέλες και οι 2 - "Με Δυναμη απο την Κηφισια" ειναι η προβλεψη μου για τον τίτλο, θα επιμείνω.

bball.gif Και 2 συγχαρητήρια.
1. Στον Αλεξίου - έκανε ενεση για να παιξει λογω προβληματος στην τελευταια προπονηση - ηταν ο ανρθωπος που μας οδηγησε εκ του ασφαλους στην νικη.
2. Στον Δασκαλο, ή στην μοντερνα εκδοχη "Δρακο" του ελληνικου μπάσκετ (και μην πει κανεις οτι ειναι οff-topic) αν θελει κανεις τιτλους ας μπει σε πλειστηριασμο για να τον αποκτησει προπονητή...Εμεις να σηκωνει κουπες θελουμε, και οσο δεν ειναι το μπλε του Ιωνικου, δεν μπα να είναι όποιο χρώμα θέλει (κ. Βασιλακόπουλε προλαβαινεις να τον ξαναπαρεις στην Εθνικη για να παει την Ομάδα στον τελικο του Μουντομπασκετ)..




Χαχαχαχα....!
Θα συμφωνησω παντως με την αναλυση για την ομαδα μας...Απειθαρχο μπασκετ και μονον η εμπειρια μας ξελασπωσε σημερα...

Εγω παντως εκτιμω οτι η Ροδος μπορει να κρατησει ακομα...!

Οντως πολλα μπραβο για τον Αλεξιου...

Παροτι τον εχω πολυ ψηλα τον Γιαννακη, ωστοσο δεν μπορουσα να τον βλεπω με τη φανελα του γαυρου να σηκωνει κουπα...Πραγματικα, τον θελω πολυ περισσοτερο στον παγκο της Εθνικης απο οποιονδηποτε αλλο διασυλλογικο παγκο...
sporting b.c.
http://www.enosi-iliou.gr

QUOTE
ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΗ ΗΤΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΚΡΙ...
Δίκαιη νίκη απέναντι στην ομάδα μπάσκετ της ΕΝΩΣΗΣ για την Κηφισιά με 60-81, η οποία διαθέτει μιά πολύ καλή ομάδα και δεν μπορεί κανείς να το αμφισβητήσει...
Όταν μάλιστα αυτή η νίκη έρχεται και με μιά καλή εμφάνιση είναι διπλά δίκαιη...όμως όταν ένα διαιτητικό δίδυμο έρχεται να στην ''λερώσει'' τότε είναι άσχημο...
Και οι δύο διαιτητές παρά το γεγονός ότι είχαν ένα εύκολο βράδυ το κατάλαβαν δυστυχώς πολύ αργά...κι αφού είχαν εκτεθεί...
Αφού είχαν σφυρίξει στο πρώτο δεκάλεπτο τόσο εχθρικά για την Ένωση φτάνοντας τρείς παίκτες με 3 φάουλ και όταν έχεις και τρείς τραυματίες πως να ανταπεξέλθεις σε τόσο δύσκολο μάτς;;;
Γιά μια ακόμα βραδυά δυστυχώς οι κύριοι με τα γκρί μας έδειξαν ότι δεν τους αρέσουν τα υγειή σωματεία αλλά τους αρέσουν άλλες καταστάσεις στον χώρο του μπάσκετ...
Εμάς μας μένει απλά να ελπίζουμε κάποια στιγμή να φερθούν στην Ένωση με ίσα μέτρα και σταθμά...απλά ελπίζουμε...
Blue1965White
Ο Ιωνικός καθάρισε το παιχνίδι μόλις αποφάσισε να παίξει άμυνα. Από εμένα ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Αλεξίου. Το επόμενο παιχνίδι είναι τελικός. Κανένα περιθώριο για στραβοπάτημα.
sporting b.c.
http://sportingbc.blogspot.com/2010/02/3_21.html

Άνδρες - Ισόβαθμοι οι 3 διώκτες μας
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γ.Σ. Κρόνος- Α.Ε. Λιβαδειάς 81-64
Φοίνικας Πειραιά- Ιωνικός Νικαίας 56-76
Α.Ε. Έξω Παναγίτσας- Α.Γ.Ε. Χαλκίδας 109-51
Ένωση Ιλίου- Α.Ε.Ν. Κηφισιάς 60-81
VERNILAC Α.Ο.Σπόρτιγκ- Αίολος Ταύρου 85-74
Ιωνικός Ν.Φ.- Ο.Α.Α. Ηράκλειο 90-69
Α.Ο. Ιεράπετρας- Γ.Σ. Διαγόρας (Πέμπτη 19:00)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.A.E.N. Κηφισιάς 29 (13-3) 1.396-1.082(+314)
2.Γ.Σ. Διαγόρας 28 (13-2) 1.199-999(+200)
3.Α.Ε. Λιβαδειάς(2β) 28 (12-4) 1.289-1.040(+249)
4.Ο.Α.Α. Ηράκλειο(1β) 28 (12-4) 1.401-1.148(+253)
5.Γ.Σ. Κρόνος(2β) 26 (10-6) 1.088-934(+154)
6.Ιωνικός Ν.Φ.(1β) 26 (10-6) 1.288-1.076(+212)
7.VERNILAC Α.Ο. Σπόρτιγκ 25 (9-7) 1.161-1.077(+84)
8.Ιωνικός Νικαίας 24 (8-8) 1.278-1.166(+112)
9.Α.Ε. Έξω Παναγίτσας 24 (8-8) 1.276-1.101(+175)
10.Ενωση Ιλίου 24 (8-8) 1.204-1.064(+140)
11.Αίολος Ταύρου 20 (4-12) 1.175-1.252(-77)
12.Φοίνικας Πειραιά 19 (3-13) 1.006-1.181(-175)
13.Α.Ο. Ιεράπετρας 15 (1-14) 594-1.308(-714)
14.Α.Γ.Ε. Χαλκίδας 15 (0-16) 643-1.570(-927)

*Η Α.Γ.Ε. Χαλκίδας και ο Α.Ο. Ιεράπετρας έχουν από ένα μηδενισμό
*Ο Α.Ο. Ιεράπετρας και ο Γ.Σ. Διαγόρας έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο
sporting b.c.
http://www.basketblog.gr
Του Νίκου Βαγγέλη
28/02/2010 (14:48)

Ένα εκπληκτικό αγώνα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι έδωσαν το "παρών" στο Λίντο. Το Ηράκλειο ξεδίπλωσε ένα σημαντικό μέρος των πραγματικών του δυνατοτήτων και ύστερα από μία εκπληκτική εμφάνιση, έφτασε στη βαρυσήμαντη επικράτηση επί του Διαγόρα: 97-85, με αποτέλεσμα να ξαναμπεί δυναμικά στο... κόλπο της ανόδου

Ηράκλειο – Διαγόρας 97-85
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος – Νσανούρης
Τα δεκάλεπτα: 23-12, 48-37, 82-67, 97-85
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Δημητριάδης - Ράλλης): Κωτούλας 1, Στεφανάκης 8 (1), Μηλαφιανάκης, Αρβανίτης, Αρναουτάκης Γ. 9, Καραλής 32 (4), Πετράκης 9 (1), Αγαπητός 16, Σκόρδος 3 (1), Κρίτσαλος 19 (2).
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Τσακίρης): Αγαπιάδης 7, Μαρουλλάκης, Παπαϊωσήφ 1, Πανγκουράς 8, Παναγιωταράκος 17 (1), Παρδακάς 28 (2), Δούβαλης 9, Σκορδάλης 7 (1), Τσαμπάς 8.
PetranG3
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 78 - 84

Ολα στραβα κι αναποδα για τον ΙΩΝΙΚΟ σημερα, τοσο σε μπαλα οσο και στο μπασκετ. Κι αφου φαγαμε την πικρα στο ποδοσφαιρο, οσοι βρηκαμε το κουραγιο και ακολουθησαμε και στο μπασκετ φαγαμε και 2η πικρα...Κριμα....

Οταν πηγα εγω, το σκορ ηταν 20-28 υπερ της Παναγιτσας στην Β' περιοδο...Εφθασε και στο 20-33 7 λεπτα πριν οτ τελος του ημιχρονου...Καπου εκει ο ΙΩΝΙΚΟΣ σοβαρευτηκε με μπροσταρη τον πολυ καλο σημερα Καββαδα και μειωσε στο σκορ...Η Παναγιτσα διατηρουσε ενα προβαδισμα 5 ποντων πανω κατω. Το ημιχρονο εκλεισε στο 42-44 με τον ΙΩΝΙΚΟ να δειχνει ικανο να κανει την ανατροπη...
Δυστυχως ομως η 3η περιοδος ξεκινησε μουδιασμενα για την ομαδα της ΝΙΚΑΙΑΣ με αποτελεσμα η Παναγιτσα να προηγηθει μεχρι και με 14 ποντους...Καπου εκει παλι οι Τσολατος και Καββαδας πηραν απο το χερι την ομαδα και μειωσαν το σκορ...Κατα τη γνωμη μου παντα, οταν ο ΙΩΝΙΚΟΣ πλησιαζε στο σκορ οι διαιτητες με ορισμενα σφυριγματα τους ξαναδιναν μια ανασα στην Παναγιτσα...Αποκορυφωμα το αντιαθλητικο φαουλ που σφυριξαν κι ενω η διαφορα ηταν στους 8...Γενικοτερα 4-5 φαουλ που εγιναν κατω απο την ρακετα ειτε σε δυεισδήσεις ειτε σε προσπαθειες θα μπορουσαν να ειχαν δωθει...Ο ΙΩΝΙΚΟΣ παροτι μειωσε λιγο πριν το τελος του 3ου δεκαλεπτου στον ποντο, εκλεισε την περιοδο στο 59-65...
Στην 4η περιοδο, παλι η Παναγιτσα εδειξε να παραει καλυτερα και πηρε μια διαφορα 9 ποντων...Ο ΙΩΝΙΚΟΣ μετα απο προσπαθεια, μειωσε στον ποντο 70-71 για να ερθει μια καλη περιοδος για την Παναγιτσα, με κρισιμα καλαθια να της δωσει τη διαφορα 6 ποντων 2.30 λεπτα πριν το τελος...Οι παικτες του ΙΩΝΙΚΟΥ πουλησαν την μπαλα σε 2 περιπτωσεις και ηδη το αποτελεσμα ηταν προδιαγεγραμμενο. Το μονο πλεον που ενδιεφερε την ομαδα μας ηταν να μην χασουμε πανω απο 8 ποντους οπου και ειχαμε κερδισει στον Α' Γυρο...Ενα λαθος σφυριγμα εξοργισε τους φιλους του ΙΩΝΙΚΟΥ λιγο πριν το τελος οπου και καταφανεστατο φαουλ υπερ υμων δοθηκε σε βολες στην Παναγιτσα. Η διαφορα ηταν στους 9 ποντους...Η Παναγιτσα εχασε την επιθεση και εμεναν 2'' για τη ληξη. Μετα την επαναφορα, ο Αλεξιου με ενα 3ποντο απο το 8.50 μετρα διαμορφωσε το τελικο σκορ στο 78-84 οπου σε περιπτωση ισοβαθμιας μας δινει το αβανταζ...


Κριμα για τον ΙΩΝΙΚΟ γιατι μπορουσε τη νικη σ' αυτο το πολυ κρισιμο παιχνιδι που ελπιζω να μην αποβει μοιραιο...

Πολυ καλος ο Καββαδας. Καλοι οι Τσολατος και Ντακουλιας...

Συγχαρητηρια στην ομαδα της Παναγιτσας...Θα μπορουσε να βρισκεται και λιγο ψηλοτερα...

Για τετοιο παιχνιδι, ο κοσμος ηταν κατω του αναμενομενου αλλα κανεις δεν μπορει να πει τιποτα...Ας οψεται το φαρμακι που μας κερασε η ομαδα του ποδοσφαιρου...Συγχαρητηρια σ' αυτους που αντεχουν και δεν πτοουνται

Κακη η διαιτησια του αγωνα...Καποια στιγμη οι κυριοι και οι κυριες (ειδικα αυτη σημερα) με τα γκρι θα πρεπει να σοβαρευτουν...

Επομενο παιχνιδι με το Ιλιον εκτος την αλλη εβδομαδα...Μακαρι να μπορεσουμε να παρουμε κατι θετικο απο αυτο το ματς...

Για να δουμε...
gate14
Κουραγιο παιδια, και εμεις (ΕΘΝΙΚΟΣ ) και εσεις (ΙΩΝΙΚΟΣ ) ειμαστε στην σκια του <<μεγαλου αδερφου>>.....οποτε τραβαμε τον σταυρο του μαρτυριου παντου
Ευχομαι ολοψυχα ο μπασκετικος Ιωνικος παντως να σωσει την χρονια
Ιωνικος και ΕΣΚΑΝΑ ειναι κατι που δεν χωραει στο μυαλο κανενας
Καλη συνεχεια...
margiou3
QUOTE(gate14 @ Feb 28 2010, 21:10 ) *
Κουραγιο παιδια, και εμεις (ΕΘΝΙΚΟΣ ) και εσεις (ΙΩΝΙΚΟΣ ) ειμαστε στην σκια του <<μεγαλου αδερφου>>.....οποτε τραβαμε τον σταυρο του μαρτυριου παντου
Ευχομαι ολοψυχα ο μπασκετικος Ιωνικος παντως να σωσει την χρονια
Ιωνικος και ΕΣΚΑΝΑ ειναι κατι που δεν χωραει στο μυαλο κανενας
Καλη συνεχεια...



να σαι καλά,φίλε μου...αμοιβαία τα αισθήματα!
basketikos
Aρνουμαι να γραψω ....

"Κρατησαμε την διαφορα με την Εξω Παναγιτσα στον Πλατωνα" - Συγνωμοι κυριοι χωρις παρεξηγηση, αλλα αυτο αρνουμαι να το γραψω.

Την φανελλα την ιδρωνουμε - αφηνουμε το ειναι μας για την Ομαδα που παιζουμε, και αν χασουμε, χασαμε.

Μαζευομαστε, εχουμε ακομα την κατασταση στα χερια μας, αλλά αν δεν παιξουμε με παθος...
sporting b.c.
12soccer.gr

1.Α.Ε.Ν. Κηφισιάς(2β) 31 (14-3) 1.486-1.154(+332)
2.Γ.Σ. Διαγόρας(1β) 31 (14-3) 1.376-1.135(+241)
3.Α.Ε. Λιβαδειάς(+19) 30 (13-4) 1.369-1.101(+268)
4.Ο.Α.Α. Ηράκλειο(-19) 30 (13-4) 1.498-1.233(+265)
5.Ιωνικός Ν.Φ. 28 (11-6) 1.363-1.129(+234)
6.Γ.Σ. Κρόνος 27 (10-7) 1.141-1.009(+132)
7.VERNILAC Α.Ο. Σπόρτιγκ(4β) 26 (9-8) 1.233-1.167(+66)
8.Α.Ε. Έξω Παναγίτσας(3β) 26 (9-8) 1.360-1.179(+181)
9.Ένωση Ιλίου(2β) 26 (9-8) 1.321-1.115(+206)
10.Ιωνικός Νικαίας 25 (8-9) 1.356-1.250(+106)
11.Αίολος Ταύρου 22 (5-12) 1.265-1.309(-44)
12.Φοίνικας Πειραιά 20 (3-14) 1.067-1.241(-194)
13.Α.Ο. Ιεράπετρας 17 (1-16) 690-1.490(-800)
14.Α.Γ.Ε. Χαλκίδας 16 (0-17) 694-1.687(-993)

*Η Α.Γ.Ε. Χαλκίδας και ο Α.Ο. Ιεράπετρας έχουν από ένα μηδενισμό
PetranG3
QUOTE(gate14 @ Feb 28 2010, 20:10 ) *
Κουραγιο παιδια, και εμεις (ΕΘΝΙΚΟΣ ) και εσεις (ΙΩΝΙΚΟΣ ) ειμαστε στην σκια του <<μεγαλου αδερφου>>.....οποτε τραβαμε τον σταυρο του μαρτυριου παντου
Ευχομαι ολοψυχα ο μπασκετικος Ιωνικος παντως να σωσει την χρονια
Ιωνικος και ΕΣΚΑΝΑ ειναι κατι που δεν χωραει στο μυαλο κανενας
Καλη συνεχεια...



Να σαι καλα αδερφε...Ευχομαι κι εσεις να καταφερετε να σωθειτε...Ο ''μεγαλος αδερφος'' μας εχει στοιχειωσει χρονια τωρα...Μονο που πιο παλια ειχαμε περισσοτερη δυναμη να το αντιπαλεψουμε...Τερα φευγει κι αυτη σιγα σιγα...Αντε να δουμε με τις κατηγοριες που εχουμε μπλεξει...Ποση υπομονη πια...!
mrproedros
Πρωτάθλημα Γ' Εθνικης : Ηράκλειο - Διαγόρας 97-85 (28-2-10) το τέλος

&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
gate14
QUOTE(PetranG3 @ Feb 28 2010, 22:48 ) *
Να σαι καλα αδερφε...Ευχομαι κι εσεις να καταφερετε να σωθειτε...Ο ''μεγαλος αδερφος'' μας εχει στοιχειωσει χρονια τωρα...Μονο που πιο παλια ειχαμε περισσοτερη δυναμη να το αντιπαλεψουμε...Τερα φευγει κι αυτη σιγα σιγα...Αντε να δουμε με τις κατηγοριες που εχουμε μπλεξει...Ποση υπομονη πια...!


Eιπες μεγαλη αληθεια αδερφε!!!!ΠΑΛΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΠΑΛΕΨΟΥΜΕ , ΤΩΡΑ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.