Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
aballos
QUOTE (DJS @ May 5 2012, 13:14 ) *
Αρχικα αν προσεξες εδωσα συγχαρητηρια στην ομαδα σου....2ον ειπα οτι κατα τη γνωμη μου με την ομαδα που εχετε δεν κανετε για γ εθνικη...3ον ειχα πει οτι για το ματς του ζωγραφου χωρις να ξερω τις απουσιες του ζωγραφου...4ον ειδα ποσο ευκολα κερδισες με ενα ποντο το ζωγραφου που επαιζε χωρις 6 παικτες που μου θες και ανοδο.....5ον το αν ειμαι απιστευτος τυπος ασε να τον ξερουν αλλοι καλυτερα smiley.gif ...και 5ον δεν εχω καμια εμπαθεια για την ομαδα σου και ας κερδισεις τον παπαγου δεν με αφορα απλα λεω οτι βλεπω.....Αληθεια ο πλουτενσκι γιατι σταματησε???


Ρε αδερφέ ειλικρινά δεν έχω σκοπό να συνεχίσω καμία αντιπαράθεση αλλά δυστυχώς με τσιγκλάς και προκαλείς, και προκαλείς όχι μόνο εμένα αλλά όλη την ομάδα μου και όλους τους ανθρώπους που έχουν παρακολουθήσει τη φετινή μας πορεία.

Λυπάμαι πάρα πολύ, λυπάμαι που σας έχουμε στενοχωρήσει. Λυπάμαι που δεν μας είχε κανείς για τίποτα και έχουμε κάνει ένα θαύμα.
Λυπάμαι που με αυτό το ρόστερ τερματίσαμε με ίδιους βαθμούς με την Πεντέλη και αφήσαμε έξω ομάδες και ρόστερ όπως του Σπόρτιγκ, του Χαλανδρίου, του Ζωγράφου και του Κορωπίου.
Για μένα φίλε μου έχουμε ήδη ανέβει κατηγορία, επίπεδο όπως θέλεις πες το.

Δεν ξέρω αν κάνουμε για Γ Εθνική, σίγουρα όμως ακόμη και να χάσουμε από τον Παπάγου είμαστε η τρίτη ομάδα της Α' ΕΣΚΑ ή αν θες η δεύτερη σύμφωνα με τη βαθμολογία της κανονικής διάρκειας ή αν καταφέρουμε άλλη μια τρομερή υπέρβαση και αφήσουμε έξω την ομάδα του Παπάγου.
Δεν θα είμαι καθόλου ταπεινός γιατί είμαι πολύ περήφανος για αυτό που έχουμε πετύχει για να επιτρέπω στον κάθε προφανώς άσχετο, αχάριστο και κυρίως ασεβή να σπιλώνει την επιτυχία μας και να μην σέβεται τον ιδρώτα και τη ψυχή που έχουμε καταθέσει μια ολόκληρη χρονιά.

Υ.Γ 1 . Όταν παίξαμε με τον Ζωγράφο εκεί μέσα έπαιζε και ο Λάβαρης και ο Ζευκιλής. Είχε τις απουσίες που είχε όλη τη χρονιά. Όποτε είτε είσαι ανενημέρωτος είτε απλά εμπαθής , άσχετος και προκαλείς εντυπώσεις

ΥΓ 2. Σεβομαι απόλυτα την ομάδα του Ζωγράφου και ότι την κερδίσαμε με έναν πόντο όπως λες δεν καταλαβαίνω τι δείχνει. Κερδίσαμε και αυτό με νοιάζει. Κερδίσαμε με τον ιδρώτα μας και την αξία μας με έναν πόντο, ο οποίος στο μπάσκετ αρκεί να δώσει νίκη. Δεν θα κάτσω να σου αναλύσω γιατί κερδίσαμε με έναν πόντο γιατί ούτως ή αλλώς προφανώς δεν έχεις παίξει ποτέ μπάσκετ οπότε δεν έχει νόημα και θα πάνε στράφι τα λόγια μου.

ΥΓ 3. Το γεγονός ότι παίζω χωρίς τον αναμφίβολα καλύτερο και εμπειρότερο παίκτη της ομάδας δεν σε είδα να μου το δίνεις ως ελαφρυντικό αντίθετα απλά με ρωτάς για να καλύψεις την κουτσομπολίστικη διάθεση σου. Απλά δεν θα σου απαντήσω. Είναι δική του υπόθεση και είναι δική μας υπόθεση. Όλη την χρονιά δεν γκρινιάξαμε, δεν κατηγορήσαμε, δεν μιλήσαμε για διαιτησίες, απλά κάνουμε προπόνηση και βάζουμε τη ψυχή μας. Όλοι μαζί.
Θα σε παρακαλέσω να μην ασχολείσαι μαζί μας ή απλά να δείξεις λίγο παραπάνω σεβασμό. Εύχομαι να μπορείς να καταλάβεις γιατί σου ζητάω λίγο παραπάνω σεβασμό, αν όχι δυστυχώς...
jhantzop

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΠΑΠΑΓΟΥ 71-64 (ημ. 37-33)


gspara
Δικαιη νικη του σκληροτραχηλου Γαλατσιου με σεμιναριακη αμυνα.Καθοριστικος ο Στεφανης στην 4η περιοδο.Πραγματικος μπομπερ ο Χαρακτηνος αν και εκανε καταχρηση στα μακρινα 3ποντα.Ασος στο μανικι του Κουμαρα ο δαιμονιος Αθανασιαδης.Πραγματικη μεγγενη η ομαδικη αμυνα με ατελειωτο πρεσινγκ.Απο τον Παπαγου ο Τσιροπουλος μεγαλη εμφανιση.Απογοητευση ο Αρσενης,τα ριμπαουντ και οι βολες!Στην φαση του 38' που διαμαρτηρηθηκε κ αποβληθηκε απο τον Κορομηλα ο Υφαντης τα βηματα ηταν πεντακαθαρα.Αλλωστε θεωρω οτι ο Κονδυλης νωριτερα κακως εβαλε τον Υφαντη στην θεση του εξαιρετικου Ρεγκουζα...Η συνεχεια προμηνυεται καυτη!!!
dion
QUOTE(gspara @ May 7 2012, 23:25 ) *
Δικαιη νικη του σκληροτραχηλου Γαλατσιου με σεμιναριακη αμυνα.Καθοριστικος ο Στεφανης στην 4η περιοδο.Πραγματικος μπομπερ ο Χαρακτηνος αν και εκανε καταχρηση στα μακρινα 3ποντα.Ασος στο μανικι του Κουμαρα ο δαιμονιος Αθανασιαδης.Πραγματικη μεγγενη η ομαδικη αμυνα με ατελειωτο πρεσινγκ.Απο τον Παπαγου ο Τσιροπουλος μεγαλη εμφανιση.Απογοητευση ο Αρσενης,τα ριμπαουντ και οι βολες!Στην φαση του 38' που διαμαρτηρηθηκε κ αποβληθηκε απο τον Κορομηλα ο Υφαντης τα βηματα ηταν πεντακαθαρα.Αλλωστε θεωρω οτι ο Κονδυλης νωριτερα κακως εβαλε τον Υφαντη στην θεση του εξαιρετικου Ρεγκουζα...Η συνεχεια προμηνυεται καυτη!!!

συγχαρητηρια στο ΓΑΛΑΤΣΙ και ευχομαι να κανει στο 2ο παιχνιδι την 3η νικη και να τελειωνει.
DORIAN
QUOTE(neopen32 @ May 4 2012, 17:51 ) *
Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που ο πρόεδρος της ΕΣΚΑ ΔΕΝ έκανε την απονομή στους πρωταθλητές της Α' ΕΣΚΑ. Προφανώς και αυτός έχει ακούσει τις ίδιες φήμες. Επίσης, οι νικες του Παπαγου επί του Κορωπιού είναι μέρος της ίδιας συνομοσιολογίας και γελοίας συμπεριφοράς που μπορεί να κάνει τους αγώνες απο Δευτέρα έως και άχρηστους.


o κ. Μπασουρης πηγε στο γηπεδο τυπικα, καθησε εκει λιγη ωρα και εφυγε αφηνοντας να κανει την απονομη ο κ. Αλεξοπουλος.
Αυτο το θεωρησε προφανως απαξιωση της ΠΕΝΤΕΛΗΣ και δεν καταλαβε οτι στην πραγματικοτητα ηταν υποβαθμιση του μεγαλυτερου πρωταθληματος της ΕΣΚΑ.
Σημειωτεον οτι η ΠΕΝΤΕΛΗ πραγματοποιησε την λαμπροτερη φιεστα που εχει γινει ποτε και οχι μονο για ερασιτενικες ομαδες και αυτο θα μπορουσε ισως να το εκμεταλευτει επικοινωνιακα ο κ. Μπασουρης. Αλλα που νιονιο.
aballos
QUOTE (jhantzop @ May 7 2012, 22:22 ) *
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΠΑΠΑΓΟΥ 71-64 (ημ. 37-33)


Συμπαίκτες μου και αγαπημένοι μου φίλοι πάει το μπανάκι που κανονίζαμε την Κυριακή.
Καλά τα καταφέρατε. Τώρα θα πρέπει να παίζουμε μέχρι Δευτέρα!!!
Και αντί για μπανάκι στη θάλασσα έχουμε μπροστά μας άλλα δύο γερά μπάνια από ροχάλες, μπουκάλια και ανελέητη βροχή αναίσχυντων βρισιών για την μάνα μας και το σπίτι μας.
Τώρα τι να σας πω???!!!
Ένα μόνο πράγμα...... ότι είμαι πολύ περήφανος.
Σίγουρα δεν κάνουμε για Γ΄ Εθνική , όπως ισχυρίζονται πολλά παιδιά εδω μέσα, και χθες το καταλάβαμε.
Εμείς πάμε να κερδίσουμε μόνο με τα αρ...α μας και τη ψυχή μας, δεν έχουμε καθοδηγούμενους στρατούς και κυρίως κανέναν πατέρα σε ΕΣΑΚΕ, ΕΟΚ, ΝΑΤΟ , ΟΗΕ κτλ.
Παρότι λοιπόν δεν κάνουμε για τίποτα όπως λέει και ο φίλος DJS εμείς θα πάμε τα play off τουλάχιστον μέχρι τη Δευτέρα κι ας χάσουμε στην έδρα μας μπροστά στα παιδάκια των ακαδημιών μας που γεμίζουν το γήπεδο και θέλω να επλίζω ότι τους δίνουμε ένα κίνητρο να αγαπήσουν περισσότερο το μπασκετάκι στην όμορφη και ρομαντική του πλευρά.
Άλλωστε ποιος δεν γοητεύεται με ιστορίες που ο Δαυίδ κερδίζει τον Γολιάθ.
DJS
QUOTE(aballos @ May 8 2012, 09:37 ) *
Συμπαίκτες μου και αγαπημένοι μου φίλοι πάει το μπανάκι που κανονίζαμε την Κυριακή.
Καλά τα καταφέρατε. Τώρα θα πρέπει να παίζουμε μέχρι Δευτέρα!!!
Και αντί για μπανάκι στη θάλασσα έχουμε μπροστά μας άλλα δύο γερά μπάνια από ροχάλες, μπουκάλια και ανελέητη βροχή αναίσχυντων βρισιών για την μάνα μας και το σπίτι μας.
Τώρα τι να σας πω???!!!
Ένα μόνο πράγμα...... ότι είμαι πολύ περήφανος.
Σίγουρα δεν κάνουμε για Γ΄ Εθνική , όπως ισχυρίζονται πολλά παιδιά εδω μέσα, και χθες το καταλάβαμε.
Εμείς πάμε να κερδίσουμε μόνο με τα αρ...α μας και τη ψυχή μας, δεν έχουμε καθοδηγούμενους στρατούς και κυρίως κανέναν πατέρα σε ΕΣΑΚΕ, ΕΟΚ, ΝΑΤΟ , ΟΗΕ κτλ.
Παρότι λοιπόν δεν κάνουμε για τίποτα όπως λέει και ο φίλος DJS εμείς θα πάμε τα play off τουλάχιστον μέχρι τη Δευτέρα κι ας χάσουμε στην έδρα μας μπροστά στα παιδάκια των ακαδημιών μας που γεμίζουν το γήπεδο και θέλω να επλίζω ότι τους δίνουμε ένα κίνητρο να αγαπήσουν περισσότερο το μπασκετάκι στην όμορφη και ρομαντική του πλευρά.
Άλλωστε ποιος δεν γοητεύεται με ιστορίες που ο Δαυίδ κερδίζει τον Γολιάθ.

Συγχαρητηρια φιλε μου για την εμφανιση και για τη δικαιη νικη,εγω εξεφρασα τη γνωμη μου για την ομαδα σου και μακαρι να με διαψευσευτε με την ανοδο στη γ εθνικη....απλα ο καθενας εχει την αποψη του και πιστεψε με παιζω μπασκετ(επειδη εγραψες οτι δεν εχω παιξει πουθενα)η καθε αποψη ειναι σεβαστη και η καλυτερη διαψευση αποδεικνυεται μεσα στα παρκε..Οσον αφορα το sweep με διεψευσες με τη χθεσινη σας εμφανιση για τη σειρα <<ιδωμεν>> smiley.gif Καλη συνεχεια και υγεια πανω απο ολα....
aballos
QUOTE (DJS @ May 8 2012, 14:12 ) *
Συγχαρητηρια φιλε μου για την εμφανιση και για τη δικαιη νικη,εγω εξεφρασα τη γνωμη μου για την ομαδα σου και μακαρι να με διαψευσευτε με την ανοδο στη γ εθνικη....απλα ο καθενας εχει την αποψη του και πιστεψε με παιζω μπασκετ(επειδη εγραψες οτι δεν εχω παιξει πουθενα)η καθε αποψη ειναι σεβαστη και η καλυτερη διαψευση αποδεικνυεται μεσα στα παρκε..Οσον αφορα το sweep με διεψευσες με τη χθεσινη σας εμφανιση για τη σειρα <<ιδωμεν>> smiley.gif Καλη συνεχεια και υγεια πανω απο ολα....


Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τα συγχαρητήρια σου γιατί ξέρω ότι τα εννοείς πραγματικά.
Σου ζητώ συγνώμη αν έγινα λίγο αγενής και προσβλητικός μαζί σου αλλά πραγματικά είναι τόσο μεγάλη και πάνω απ'όλα καθαρή η προσπάθεια μας , τόσος ο ιδρώτας μας που δεν μπορώ να δεχτώ καμία υποτίμηση και απαξίωση της.
Χαίρομαι που σε διαψεύσαμε άλλη μια φορά.
Ειλικρινά ακόμη τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για μας. Ο Παπάγος είναι το ακλόνητο φαβορί για πολλούς λόγους, μπασκετικούς και μη, που ξέρουν τα περισσότερα παιδιά εδω μέσα γιατί έπαιξαν αντιπαλοί τους.
Είναι μια ομάδα, από όλες τις απόψεις μακριά από αυτό που είμαστε και πρεσβεύουμε εμείς.
Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου για την υγεία μας και ελπίζω να την έχουμε και μετά την Πέμπτη το βράδυ...
Και ελπίζω να ανεβήκαμε και λίγο στην εκτιμησή σου..να μας παραδέχτηκες ρε παιδί μου λιγάκι...
Χαχαχαχαχα..τίποτα δεν είναι τυχαίο φίλε μου..
joker1
QUOTE(aballos @ May 8 2012, 18:10 ) *
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τα συγχαρητήρια σου γιατί ξέρω ότι τα εννοείς πραγματικά.
Σου ζητώ συγνώμη αν έγινα λίγο αγενής και προσβλητικός μαζί σου αλλά πραγματικά είναι τόσο μεγάλη και πάνω απ'όλα καθαρή η προσπάθεια μας , τόσος ο ιδρώτας μας που δεν μπορώ να δεχτώ καμία υποτίμηση και απαξίωση της.
Χαίρομαι που σε διαψεύσαμε άλλη μια φορά.
Ειλικρινά ακόμη τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για μας. Ο Παπάγος είναι το ακλόνητο φαβορί για πολλούς λόγους, μπασκετικούς και μη, που ξέρουν τα περισσότερα παιδιά εδω μέσα γιατί έπαιξαν αντιπαλοί τους.
Είναι μια ομάδα, από όλες τις απόψεις μακριά από αυτό που είμαστε και πρεσβεύουμε εμείς.
Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου για την υγεία μας και ελπίζω να την έχουμε και μετά την Πέμπτη το βράδυ...
Και ελπίζω να ανεβήκαμε και λίγο στην εκτιμησή σου..να μας παραδέχτηκες ρε παιδί μου λιγάκι...
Χαχαχαχαχα..τίποτα δεν είναι τυχαίο φίλε μου..


Ναι αγαπημένε μου φίλε είναι τόσο "καθαρή" που αστράφτει! Ακόμα θυμόμαστε στο Χαλάνδρι τη διαιτησία του μεταξύ μας αγώνα στο Γαλάτσι. Ήταν τόσο... δίκαιη που ο προπονητής σας έφυγε παρέα με τον Αφεντουλίδη και έναν κύριο με μουστάκι ψηλό(ξέρουμε όλοι ποιός είναι) να πάνε για φαγητό παρέα. Ούτε τα προσχήματα δεν κράτησαν και μπήκαν και στο ίδιο αμάξι. Μην μας παιρνάτε για άσχετους πια...Ζον- πρες 40 λεπτά και πάτε πάντα πρώτοι στις βολές; Πώς γίνεται αυτό;...
aballos
QUOTE (joker1 @ May 8 2012, 19:46 ) *
Ναι αγαπημένε μου φίλε είναι τόσο "καθαρή" που αστράφτει! Ακόμα θυμόμαστε στο Χαλάνδρι τη διαιτησία του μεταξύ μας αγώνα στο Γαλάτσι. Ήταν τόσο... δίκαιη που ο προπονητής σας έφυγε παρέα με τον Αφεντουλίδη και έναν κύριο με μουστάκι ψηλό(ξέρουμε όλοι ποιός είναι) να πάνε για φαγητό παρέα. Ούτε τα προσχήματα δεν κράτησαν και μπήκαν και στο ίδιο αμάξι. Μην μας παιρνάτε για άσχετους πια...Ζον- πρες 40 λεπτά και πάτε πάντα πρώτοι στις βολές; Πώς γίνεται αυτό;...


Αγαπημένε μου φίλε προφανώς και δεν γίνεται να απαντάω σε καθέναν που θα έχει κάτι κακό να πει για το Γαλάτσι.
Το βρίσκω απόλυτα λογικό να υπάρχουν απόψεις σαν τη δικιά σου, όπως και άλλα σενάρια συνομωσίας και απόκρυφων-μυστικιστικών διαλόγων και συναντήσεων.

Θα μπορούσα άνετα να σε πειράξω και να σου πω ότι μετά από τέτοια πίκρα που σας έχουμε κεράσει εντός και εκτός έδρας, μια όμαδα με τέτοιο ρόστερ και τόσο μεγάλο μπάτζετ μπορείς να πεις ότι θέλεις, ΟΜΩΣ δεν θα το κάνω γιατί βαθιά κάπου μέσα μου σε ζηλεύω που από τις 9 Απριλίου κάνεις διακοπές και εμείς πήζουμε στις προπονήσεις!

Τεχνικά θέματα και απορίες δεν μπορώ και δεν ξέρω να σου λύσω, μπορείς να ρωτήσεις τον προπονητή σου ή κανέναν τύπο κοντό και χοντρό χωρίς μουστάκι ή ψηλο και αδύνατο με γένια ή κοντό, αδύνατο , με γυαλιά και φακίδες κτλ κτλ.
Αν οι παραπάνω περιγραφές ταιριάζουν σε πραγματικά πρόσωπα , είναι καθαρά σύμπτωση.
Gen
Ειναι κάποιες αποριες που πραγματικά δεν νομιζω να λυθούν ποτε!!! Ο Παπαγος με τις εξω γηπεδικές του άκρες : χρεώνεται αποβολή παικτη, ισως του καλύτερου κ αυτου που μπορει να γυρισει το παιχνιδι επειδη ρωτησε , ακουσων ακουσων , που τα είδε τα βήματα!!! Δεν τα ειδα γτ απ´την αγωνία ειχα βγει εξω, αλλα αποβολή για τετοιο λογο μαλλον πρωτη κ τελευταια σε γηπεδο μπασκετ... Στο ιδιο παιχνιδι , παλι λογο των σχέσεων του Παπαγου μαλλον, δίνονται 3 δευτερολεπτα εντος ρακετας την στιγμη που γινεται σουτ 3 πόντων... Κ παλι τυχαια στο ιδιο παιχνιδι, κ φυσικα για τους ιδιους λόγους, πίεση σε ολο το γηπεδο, 4/4 και 0-6 φαουλ σε 2 λεπτα...πως γινεται αυτο, ειναι για σεμινάριο!!! Δν θελω να πω οτι δεν κερδισε δίκαια το Γαλατσι, κ 1000 μπραβο για την προσπαθεια τους, αλλα μην μας λενε καποιοι οτι μας ευνοησε το τρίο στουντζες... Οσο για τις βρισιές κ τα φτυσιματα, μηπως προσεξες σε ποιους συγκεκριμένους παικτες πηγαν;;; Σε παικτες που ολο το ματς έγλυφαν κ μιλουσαν στους διαιτητες και προκαλούσαν τους οπαδούς μας, γιατι κανεις δεν πειραξε το συμπαθεστατο 5αρι σας, γιατι κανεις δεν πειραξε τον Αθανασιαδη και πολλούς αλλους παικτες;;; Μην καταπινετε αμασητα οτι σας ταΐζουν λοιπον...
aballos
QUOTE (aballos @ May 8 2012, 20:26 ) *
Αγαπημένε μου φίλε προφανώς και δεν γίνεται να απαντάω σε καθέναν που θα έχει κάτι κακό να πει για το Γαλάτσι.
Το βρίσκω απόλυτα λογικό να υπάρχουν απόψεις σαν τη δικιά σου, όπως και άλλα σενάρια συνομωσίας και απόκρυφων-μυστικιστικών διαλόγων και συναντήσεων.

Θα μπορούσα άνετα να σε πειράξω και να σου πω ότι μετά από τέτοια πίκρα που σας έχουμε κεράσει εντός και εκτός έδρας, μια όμαδα με τέτοιο ρόστερ και τόσο μεγάλο μπάτζετ μπορείς να πεις ότι θέλεις, ΟΜΩΣ δεν θα το κάνω γιατί βαθιά κάπου μέσα μου σε ζηλεύω που από τις 9 Απριλίου κάνεις διακοπές και εμείς πήζουμε στις προπονήσεις!

Τεχνικά θέματα και απορίες δεν μπορώ και δεν ξέρω να σου λύσω, μπορείς να ρωτήσεις τον προπονητή σου ή κανέναν τύπο κοντό και χοντρό χωρίς μουστάκι ή ψηλο και αδύνατο με γένια ή κοντό, αδύνατο , με γυαλιά και φακίδες κτλ κτλ.
Αν οι παραπάνω περιγραφές ταιριάζουν σε πραγματικά πρόσωπα , είναι καθαρά σύμπτωση.


http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=313

Είναι συγκλονιστικό και τραγικό. Το παληκάρι ήταν συμπαίκτης και φίλος πολλών παιδιών από την ομάδα και είναι όλοι συντετριμμένοι. Δεν υπάρχουν λόγια. Καλή δύναμη στους δικούς του ανθρώπους.

Θέλω μόνο να πω κάτι, ωραία η πλακίτσα και τα πειράγματα, ωραίο το πάθος, η ένταση και τα νεύρα, όλα ωραία και ανθρώπινα, όλοι αγαπάμε αυτό που κάνουμε , ερασιτεχνικά , με τεράστιες θυσίες και την επόμενη μέρα θα ξυπνήσουμε το πρωί να πάμε στη δουλειά΄και μια μέρα μετά θα κάτσουμε παρέα σε ένα καφέ ή ένα σουβλατζίδικο να χαβαλεδιάσουμε.
Υγεία σε όλα τα παιδιά και καλή δύναμη, μου κόπηκε η όρεξη να ασχοληθώ με οτιδήποτε άλλο αυτή τη στιγμή.
Gen
Συλλυπητήρια στους δικούς του...
loufer
Συλλυπητήρια στην οικογένεια του Δημήτρη Κορώνη, είναι πραγματικά άδικο να φεύγει από τη ζωή ένας τόσο νέος άνθρωπος.
EAST END
QUOTE(Gen @ May 9 2012, 08:14 ) *
Συλλυπητήρια στους δικούς του...


Ηταν ένας από τους πιο θετικούς και χαμογελαστούς ανθρώπους που έχω γνωρίσει στην ζωή μου...πάντα με την πλακίτσα και τον καλό λόγο έκανε τις δύσκολες στιγμές να φαίνονται ασήμαντες...
Δημήτρη μας "έφυγες" νωρίς,αλλά σίγουρα εκεί που πάς είναι καλύτερα ....!!!
Τα υπόλοιπα από "κοντά" σήμερα το απόγευμα...
ANTONIO DAVIS
O νέος διαιτητοπατέρας λέγεται Ηλίας Κορομηλάς και φαίνεται οτι θα τα καταφέρει:Ασχολείται από Α1 μεχρι Α' ΕΣΚΑ.Μπράβο και καλή συνέχεια.
DARKO
Kαλό ταξίδι παλικάρι θερμά συλληπητηρία στην οικογένεια του και στην ομάδα του Χαλανδρίου
THE STING


Χθες τετοια περιπου ωρα μας αφησε ενα απο τα καλυτερα παιδια που εχω γνωρισει ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΡΩΝΗΣ , ενα γελαστο παντα χαρουμενο και συμπαθεστατο παληκαρι, αγαπητος μεταξυ των συμπαικτων του και τον κοσμο .
Θα σε θυμομαστε παντα ΔΗΜΗΤΡΗ και σιγουρα η θυμηση σου θα χαραζει ενα πικρο χαμογελο στα χειλη μας για την αδικια του χανονται τοσο αδικα νεα και καλα παιδια σαν εσενα !!
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΓΕΛΑΣΤΟ ΠΑΙΔΙ !
DJS
Θερμα συλληπητηρια στην οικογενεια του παιδιου κριμα πραγματικα να φευγει απο τη ζωη ενα παιδι μολις 26 ετων...
v-span
Κσλό ταξίδι Δημήτρη...
daniel10
Καλησπερα σας Γαλατσι - Παπαγου ποσο ηρθε?
jhantzop

ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΑΛΑΤΣΙ 76-53 (2-2)


Gen
1 λεπτού σιγή στην μνήμη του αδικοχαμένου Δημητρη στο Παπαγου -Γαλατσι ηταν το ελάχιστο που μπορουσαν οσοι βρέθηκαν στο σαλουν κ παρακολούθησαν ενα ωραιο παιχνιδι, ιδιως απο πλευράς Παπαγου, επιθετικα αλλα κ αμυντικά. Δεν μπορει να μεινει ασχολίαστη η προσέλευση της αποστολής του Γαλατσιου συνοδεία περιπολικού κ περιπου 10 αστυνομικών μεσα στο γηπεδο, βεβαια για ακομα μια φορα αποδείξαμε οτι μένουμε μονο στα λογια ( βρισιές) απεναντι σε προκλητικά παιδάκια που κανουν μαγκιες μονο οπου τους περνει... Δευτερα 20:00 στο Γαλατσι ο τελικός των τελικών, και η παρουσια των οπαδών του Α.Σ. Παπαγου θα ειναι μεγαλύτερη απο καθε αλλη φορα... Για την σημερινη παρουσια του κοσμου θα "μιλησει" αυριο η μετάδοση του αγωνα...
aballos
QUOTE (jhantzop @ May 10 2012, 23:21 ) *
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΑΛΑΤΣΙ 76-53 (2-2)


Καθαρή και δίκαιη επικράτηση της ομάδας του Παπάγου που σήμερα ήταν ανώτερη.
Συγχαρητήρια στα παιδιά του Παπάγου.
Γεμάτο το γήπεδο και αν έλειπαν κάποιες πολύ αισχρές βρισιές και αυτή η κακή συνήθεια με το φτύσιμο η ατμόσφαιρα θα ήταν απολύτως μπασκετική.
Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του παληκαριού που χάθηκε τόσο άδικα, κάτι που το σεβάστηκαν όλοι και ήταν πολύ συγκινητική και ανθρώπινη στιγμή.
Θα μου επιτρέψετε να δώσω συγχαρητήρια και στην ομάδα μου.
Κάθε ματς για μας σημαίνει κατάθεση ψυχής κι αυτό έγινε και σήμερα. Κάθε ματς προσπαθούμε να υπερβάλλουμε εαυτούς.
Έχει μείνει ένα παιχνίδι και ανεξάρτητα αποτελέσματος είμαστε όλοι πολύ περήφανοι και δυνατοί.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι στο ματς που μένει θα δώσουμε πάλι ότι έχουμε και μετά επιτέλους θα ξεκουραστούμε με ψηλά το κεφάλι.
Gen
QUOTE(aballos @ May 11 2012, 01:20 ) *
Καθαρή και δίκαιη επικράτηση της ομάδας του Παπάγου που σήμερα ήταν ανώτερη.
Συγχαρητήρια στα παιδιά του Παπάγου.
Γεμάτο το γήπεδο και αν έλειπαν κάποιες πολύ αισχρές βρισιές και αυτή η κακή συνήθεια με το φτύσιμο η ατμόσφαιρα θα ήταν απολύτως μπασκετική.
Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του παληκαριού που χάθηκε τόσο άδικα, κάτι που το σεβάστηκαν όλοι και ήταν πολύ συγκινητική και ανθρώπινη στιγμή.
Θα μου επιτρέψετε να δώσω συγχαρητήρια και στην ομάδα μου.
Κάθε ματς για μας σημαίνει κατάθεση ψυχής κι αυτό έγινε και σήμερα. Κάθε ματς προσπαθούμε να υπερβάλλουμε εαυτούς.
Έχει μείνει ένα παιχνίδι και ανεξάρτητα αποτελέσματος είμαστε όλοι πολύ περήφανοι και δυνατοί.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι στο ματς που μένει θα δώσουμε πάλι ότι έχουμε και μετά επιτέλους θα ξεκουραστούμε με ψηλά το κεφάλι.


Το ειπα κ προχτες κ το ξαναλεω, οσο θα υπαρχουν καποια καλοπαιδα, που κ η ιδια η ομαδα του δεν τους μαζεύει, αυτη την αντιμετώπιση θα εχουν!!! Δεν σου κανει εντυπωση που ασχολούνταν ολοι με έναν κ κανεναν αλλο;;; Βαρέθηκα να το λεω, ειμαστε Μπασκετικοι φίλαθλοι, κ τον Χαρακτινο πχ που το παλικαρι μας εκλεισε το Σπιτι στο πρωτο ματς, κ μπραβο του , και πανυγυριζε εντονα αλλα παντα προσ του φιλαθλουσ του Γαλατσιου, δεν του μιλησε κανενας, ουτε του Αθανασιαδη, ουτε του συμπαθεστατου υπερμεγέθη ψηλού, μην δινουν αφορμές λοιπον καποιο ψευτομαγκες για να μην τους φτυνουν κ τους βρίζουν. Συγχαρητήρια κ απο εμενα στα παιδια του Γαλατσιου γιατι οντως κανουν μεγαλη προσπαθεια
jhantzop

ΠΑΠΑΓΟΥ 76 (48)
ΓΑΛΑΤΣΙ 53 (29)

Δεκάλεπτα: 26-18, 48-29, 61-44, 76-53

Παπάγου (Κονδύλης): Κονδύλης 7(2), Ρεγκούζας 4, Σιμόπουλος 4, Παπαθεοδώρου, Τσιρόπουλος 6, Καλογερόπουλος 19(1), Αρσένης 13(3), Μακρής 10, Υφαντής 7(1), Ζέρβας 4, Λογοθέτης 2

Γαλάτσι (Κουμαράς): Στεφανής 2, Βαφιάς, Σιδερής 6, Φρίμας, Σιλιτζίρης 6, Κορρές 5, Κομματάς, Παπαγεωργόπουλος 2, Λαδικός 5, Αθανασιάδης 6, Χαρακτινός 21(5)

Τελευταίο ματς της σειράς θα γίνει την Δευτέρα (14/5) στις 20:00 στο κλειστό του Γαλατσίου.


Gen
Τα λογια ειναι περριτα!!! Οποιος είδε την εκπομπή στην ΝΕΤ μετα τον αγωνα του Ολυμπιακου ισως καταλαβε ποιος ειναι ο Α.Σ.Παπαγου... Ο δημοσιογράφος Διονύσης Πσπαθεοδωρου λεει παμε να ανέβουμε με Γαλατσι-Παπαγου την Δευτέρα και ο Γιώργος Σιγαλας τον ρωταει "τι καναμε την Πέμπτη " κ του απαντάει κερδισαμε 20 ποντους... Λιγο σεβασμό παραπανω Κύριοι...
Gen
QUOTE(Gen @ May 12 2012, 01:02 ) *
Τα λογια ειναι περριτα!!! Οποιος είδε την εκπομπή στην ΝΕΤ μετα τον αγωνα του Ολυμπιακου ισως καταλαβε ποιος ειναι ο Α.Σ.Παπαγου... Ο δημοσιογράφος Διονύσης Πσπαθεοδωρου λεει παμε να ανέβουμε με Γαλατσι-Παπαγου την Δευτέρα και ο Γιώργος Σιγαλας τον ρωταει "τι καναμε την Πέμπτη " κ του απαντάει κερδισαμε 20 ποντους... Λιγο σεβασμό παραπανω Κύριοι...

Βεβαια ο δημοσιογράφος ειναι ο Γρηγος Παπαβασιλείου και οχι ο Παπαθεοδωρου που ειναι παίκτης του Α.Σ.Παπαγου...
jhantzop

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΠΑΠΑΓΟΥ 65-71 (ημ. 34-34)

Η ομάδα του Παπάγου στη Γ' Εθνική.


MENEGIN11
QUOTE(jhantzop @ May 14 2012, 22:21 ) *
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΠΑΠΑΓΟΥ 65-71 (ημ. 34-34)

Η ομάδα του Παπάγου στη Γ' Εθνική.


τελικα ο θεος του μπασκετ εχει κεφια αυτο το καιρο,κ για να ολοκληρωσει τα δωρα του,πεντελη-παπαγος
να ειναι στον ιδιο ομιλο σε εθνικη κατηγορια...θα παρω το εισητηριο απο το καλοκαιρι smiley.gif smiley.gif smiley.gif
gspara
QUOTE (jhantzop @ May 14 2012, 22:21 ) *
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΠΑΠΑΓΟΥ 65-71 (ημ. 34-34)

Η ομάδα του Παπάγου στη Γ' Εθνική.

Αυτη τη φορα η ομαδα του Παπαγου ηταν πιο συγκεντρωμενη κ υπομονετικη στο παιχνιδι της κ χτυπησε το Γαλατσι εκει που ποναει.Στους ψηλους.
Σημεια κλειδια η εξαιρετικη αμυνα του Αρσενη στον Στεφανη και του Μακρη στον Χαρακτηνο.
Εξαιρετικα play-off και απο τον παιχτη Κονδυλη.
aionio talento
QUOTE(dion @ May 8 2012, 06:13 ) *
συγχαρητηρια στο ΓΑΛΑΤΣΙ και ευχομαι να κανει στο 2ο παιχνιδι την 3η νικη και να τελειωνει.


ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΟΠΟ !!!!!!!


ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΥΡΙΟ ΓΤ ΤΩΡΑ ''ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΠΗΡΡΕΙΑ''


ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ FORUM'S ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ !!!
jhantzop
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΠΑΠΑΓΟΥ 65-71 (ημ. 34-34) (2-3)

Διαιτητές: Πηλοίδης, Γκόντας, Ψαρριανός
Δεκάλεπτα: 22-21, 34-34, 46-50, 65-71

Γαλάτσι (Κουμαράς): Στεφανής 10, Βαφιάς, Σιδερής 6, Φρίμας 7(1), Σιλιτζίρης 8, Κορρές, Κομματάς 2, Παπαγεωργόπουλος, Λαδικός 9(1), Αθανασιάδης 11(1), Χαρακτινός 12(2)

Παπάγου (Κονδύλης): Κονδύλης 6(2), Ρεγκούζας 10, Σιμόπουλος 2, Παπαθεοδώρου, Τσιρόπουλος, Καλογερόπουλος 3, Αρσένης 8(1), Μακρής 16(2), Υφαντής 19(2), Ζέρβας 2, Λογοθέτης 5
dion


QUOTE(aionio talento @ May 15 2012, 01:31 ) *
ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΟΠΟ !!!!!!!


ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΥΡΙΟ ΓΤ ΤΩΡΑ ''ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΠΗΡΡΕΙΑ''


ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ FORUM'S ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ !!!

Mιλα ελληνικα να καταλαβω
PAPAGOS 13
QUOTE(dion @ May 15 2012, 07:41 ) *
Mιλα ελληνικα να καταλαβω


Σε απλά ελληνικά ο φίλος αιώνιο ταλέντο εννοεί πως έχει πιεί. όλοι χθες βράδυ ήπιαμε και γιορτάσαμε μια αντρίκια άνοδο.
Προσθέτει επίσης πως αν μίλαγε τότε θα έλεγε πράγματα που δεν θα έπρεπε.
Θα έλεγε πως στεναχωρήθηκες που ανέβηκε ο Παπάγος.
Θα έλεγε πως βιάστηκες να κάνεις δηλωσεις προτιμήσεις και "ξανοίχτηκες" στις προβλέψεις σου.
Θα έλεγε πως η πρόκριση/άνοδος κλπ κερδίζεται στα παρκέ στα ίσια, όχι σε καραμπόλες και σε ενστάσεις.


Πραγματικά χαίρομαι που ανεβήκαμε. Αλλά πιό πολύ χαίρομαι που ανεβήκαμε απο τα play off γιατί έχει πιό μεγάλη αξία να αποκλείεις το Μεγάλο Κορωπί, να στέλνεις σπίτι του το Γαλάτσι με μειονέκτημα έδρας
να γεμίζεις το σαλούν σε σημείο ο κόσμος να κρέμεται απο τα παράθυρα- κάγκελα- πόρτες...
Να βλέπεις γενιές και γενιές μπασκετικές Παπαγιώτικες να χοροπηδάνε στη κερκίδα σα μικρά παιδιά, αντιπάλους παίκτες να σε βλέπουν στη κερκίδα και να σου λένε μπράβο και πόσο θα ήθελα να παίζω για εσάς και τι κόσμος είναι αυτός του Παπάγου.

"Κόσμο? στην Α ΕΣΚΑ...?? Μα... όχι... δεν πρέπει... Η Α ΕΣΚΑ είμαστε εμείς... δεν θέλουμε γεμάτα γήπεδα..."

Πάνω από όλα χαίρομαι γιατί αποχαιρετώντας την Α ΕΣΚΑ και όλους εσάς(με εξάιρεση τα λιγοστούς Πεντελιώτες) πίσω έμειναν ομάδες σα το Κορωπί και το Γαλάτσι που μπαίνουν στην ίδια λογική με εμάς.
Να γεμίζουμε το γήπεδο μας
Να φωνάζουμε και να σπρώχνουμε την ομάδα μας
Να ζούμε την μέρα του αγώνα...

Καλή συνέχεια...

ΥΓ. Κάποιοι βιαστήκατε να μας καταδικάσετε - Τα λέμε του χρόνου (είτε στον ίδιο όμιλο είτε σε διαφορετικό)
ΥΓ2. ΜΠΡΑΒΟ στους Στρατηγούς. ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ
ΥΓ3. Τελικά τι έχει πιό μεγάλη αξία...?? Η παρέα ή η ομάδα... Την απάντηση σας την έχουμε δώσει ήδη...
aballos
QUOTE (jhantzop @ May 15 2012, 07:29 ) *
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΠΑΠΑΓΟΥ 65-71 (ημ. 34-34) (2-3)

Διαιτητές: Πηλοίδης, Γκόντας, Ψαρριανός
Δεκάλεπτα: 22-21, 34-34, 46-50, 65-71

Γαλάτσι (Κουμαράς): Στεφανής 10, Βαφιάς, Σιδερής 6, Φρίμας 7(1), Σιλιτζίρης 8, Κορρές, Κομματάς 2, Παπαγεωργόπουλος, Λαδικός 9(1), Αθανασιάδης 11(1), Χαρακτινός 12(2)
Παπάγου (Κονδύλης): Κονδύλης 6(2), Ρεγκούζας 10, Σιμόπουλος 2, Παπαθεοδώρου, Τσιρόπουλος, Καλογερόπουλος 3, Αρσένης 8(1), Μακρής 16(2), Υφαντής 19(2), Ζέρβας 2, Λογοθέτης 5


Δεν θέλω να κουράσω κανέναν με κουβέντες που στην τελική δεν τον αφορούν καν.
Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος και περιεκτικός. Απλά νιώθω την ανάγκη να γράψω κάποια πράγματα.

Οι παρέες γράφουν ιστορία και μια ιστορία για να είναι όμορφη και πετυχημένη δεν χρειάζεται happy end , χρειάζεται συναίσθημα, ψυχή, πάθος, αγώνα, περηφάνια, αφοσίωση και να επηρεάσει και να μείνει στα μυαλά κάποιων ανθρώπων για χρόνια.

Αυτό ένιωσα ότι πετύχαμε χθες αγαπημένοι φίλοι μου και συμπαίκτες μου.
Δεν ανεβήκαμε κατηγορία, ανεβήκαμε επίπεδο, συναισθηματικά , ψυχικά, ηθικά και μπασκετικά.
Κερδίσαμε φιλία, σεβασμό και εκτίμηση.
Γεμίσαμε το γηπεδάκι μας παιδάκια, πολλά παιδάκια που φώναξαν τα ονοματά μας με αγάπη. Δώσαμε ένα κίνητρο σε αυτά τα παιδάκια να αγαπήσουν αυτό το άθλημα και να παθιαστούν με κάτι υγιές .
Ελάτε ένα Σ/Κ στις προπονήσεις των ακαδημιών να δείτε τι πετύχαμε, να δείτε μάτια πιτσιρικάδων να γυαλίζουν.

Μπασκετικά τώρα φίλοι μου, παιξαμε 34 αγώνες μαζί με τους δύο του κυπέλλου(ΔΑΣΑΛ, Ψυχικό) και τους 6 των play off (Ζωγράφου, Παπάγου) και είχαμε 23 νίκες και 11 ήττες.
Τερματίσαμε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στην κανονική διάρκεια , σε ισοβαθμία με την Πεντέλη.
Παίξαμε τελικούς play off με την ομάδα του Παπάγου, αποκλείοντας την ομάδα του Ζωγράφου στα ημιτελικά.
Καθόλου άσχημα για μια ομάδα που πέρυσι έπαιζε Β' ΕΣΚΑ και φέτος δεν την είχε κανένας για τίποτα.
Σε όλα τα ματς είμασταν ανταγωνιστικοί και δώσαμε τη ψυχή μας. Σεβαστήκαμε κάθε αντίπαλο και το κυριότερο μάθαμε να εμπιστευόμαστε ο ένας τον άλλο και να κερδίζουμε και να χάνουμε όλοι μαζί.

Τελειώνουμε την χρονιά με ψηλά το κεφάλι.
Είμαστε όλοι πολύ περήφανοι και ικανοποιημένοι.

Υ.Γ. 1.Coach Κουμαρά και Μιχάλη πρέπει να είστε οι μόνοι που πιστέψατε τόσο πολύ σε μας από την πρώτη στιγμή. Και επειδή η πίστη είναι έργα και όχι λόγια είσασταν πάντα εκεί ακόμη και στις πιο δύσκολες σας προσωπικές στιγμές.
Κυρ Ηλία είσαι ο άνθρωπος για όλες τις δουλειές, ήσουν και είσαι εκεί για όλους και όλα.
Πρόεδρε παραλίγο να στο πάρουμε και το τελευτάιο πριμ.

Υ.Γ. 2.Συγχαρητήρια στα παιδιά του Παπάγου. Καλή επιτυχία του χρόνου στη Γ' Εθνική.

Υ.Γ. 3.Τα καλύτερα έρχονται....
GENERALS 1966
QUOTE(PAPAGOS 13 @ May 15 2012, 09:51 ) *
Σε απλά ελληνικά ο φίλος αιώνιο ταλέντο εννοεί πως έχει πιεί. όλοι χθες βράδυ ήπιαμε και γιορτάσαμε μια αντρίκια άνοδο.
Προσθέτει επίσης πως αν μίλαγε τότε θα έλεγε πράγματα που δεν θα έπρεπε.
Θα έλεγε πως στεναχωρήθηκες που ανέβηκε ο Παπάγος.
Θα έλεγε πως βιάστηκες να κάνεις δηλωσεις προτιμήσεις και "ξανοίχτηκες" στις προβλέψεις σου.
Θα έλεγε πως η πρόκριση/άνοδος κλπ κερδίζεται στα παρκέ στα ίσια, όχι σε καραμπόλες και σε ενστάσεις.


Πραγματικά χαίρομαι που ανεβήκαμε. Αλλά πιό πολύ χαίρομαι που ανεβήκαμε απο τα play off γιατί έχει πιό μεγάλη αξία να αποκλείεις το Μεγάλο Κορωπί, να στέλνεις σπίτι του το Γαλάτσι με μειονέκτημα έδρας
να γεμίζεις το σαλούν σε σημείο ο κόσμος να κρέμεται απο τα παράθυρα- κάγκελα- πόρτες...
Να βλέπεις γενιές και γενιές μπασκετικές Παπαγιώτικες να χοροπηδάνε στη κερκίδα σα μικρά παιδιά, αντιπάλους παίκτες να σε βλέπουν στη κερκίδα και να σου λένε μπράβο και πόσο θα ήθελα να παίζω για εσάς και τι κόσμος είναι αυτός του Παπάγου.

"Κόσμο? στην Α ΕΣΚΑ...?? Μα... όχι... δεν πρέπει... Η Α ΕΣΚΑ είμαστε εμείς... δεν θέλουμε γεμάτα γήπεδα..."

Πάνω από όλα χαίρομαι γιατί αποχαιρετώντας την Α ΕΣΚΑ και όλους εσάς(με εξάιρεση τα λιγοστούς Πεντελιώτες) πίσω έμειναν ομάδες σα το Κορωπί και το Γαλάτσι που μπαίνουν στην ίδια λογική με εμάς.
Να γεμίζουμε το γήπεδο μας
Να φωνάζουμε και να σπρώχνουμε την ομάδα μας
Να ζούμε την μέρα του αγώνα...

Καλή συνέχεια...

ΥΓ. Κάποιοι βιαστήκατε να μας καταδικάσετε - Τα λέμε του χρόνου (είτε στον ίδιο όμιλο είτε σε διαφορετικό)
ΥΓ2. ΜΠΡΑΒΟ στους Στρατηγούς. ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ
ΥΓ3. Τελικά τι έχει πιό μεγάλη αξία...?? Η παρέα ή η ομάδα... Την απάντηση σας την έχουμε δώσει ήδη...


Απλά με ανατρίχιασες...! Το όνειρο δεν τελειώνει! Αντιθέτως...κάπου εδώ αρχίζει! Και είμαστε όλοι μαζί συνταξιδιώτες! Γράφουμε την δική μας ιστορία...ή πιο σωστά...την ξαναγράφουμε! Γιατί είμαστε ΟΛΟΙ τρελοί και ΣΤΡΑΤΗΓΟΙ!
erasitexnis
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον ΠΑΠΑΓΟ για την πέρα για πέρα δίκαιη άνοδό του.
Πάνω από όλα μπράβο για την προσπάθεια που έκανε με τα νέα παιδιά και όσοι ενδιαφερόνται και ανησυχούν για το μέλλον του ερασιτεχνικού μπάσκετ πρέπει να χαίρονται οταν δικαιώνονται τέτοιου είδους προσπάθειες.

Τα μεγάλα budget δεν αρκούν. Προς γνώση και συμμόρφωση παραγόντων, παικτών, οπαδών.
aionio talento
QUOTE(dion @ May 15 2012, 04:41 ) *
Mιλα ελληνικα να καταλαβω



Μια χαρα καταλαβες !
GENERALS 1966
QUOTE(aionio talento @ May 15 2012, 11:32 ) *
Μια χαρα καταλαβες !


όλοι μιά χαρά καταλαβαίνουν...άλλο αν κάνουν πως ΔΕΝ καταλαβάινουν...!
DORIAN
Συγχαρητηρια στην ομαδα του ΠΑΠΑΓΟΥ για την ανοδο της στη Γ Εθνικη και της ευχομαι καλη πορεια
Επισης θελω να συγχαρω το ΓΑΛΑΤΣΙ για την υπεροχη προσπαθεια του και να του ευχηθω του χρονου να πανυγηρισει αυτο την ανοδο.
Το πρωταθλημα ηταν συγκλονιστικο μπραβο σε ολους.

HighLow
Τέλος στο πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ με ένα εκπληκτικό σε πάθος παιχνίδι!!!
Πάθος από τις δύο ομάδες μέσα στο παρκέ, στους πάγκους, αλλά και απίστευτο πάθος στις εξέδρες!
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε ΟΛΟΥΣ!!! (και όταν λέμε ΟΛΟΥΣ...εννοούμε ΟΛΟΥΣ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ!)
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 65-71 (3ος ΤΕΛΙΚΟΣ PLAY OFF)

BRAVO στην ομάδα του ΠΑΠΑΓΟΥ για την άνοδό της! Εύχομαι την ίδια πορεία και στη Γ'ΕΘΝΙΚΗ!!!
Το ερασιτεχνικό μπάσκετ χρειάζεται τέτοιες ομάδες στις γειτονιές του!!!

Για τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, τι να πρωτοπεί κανείς!
Μια ομάδα παιδιών που ξεκινά με ΜΟΝΟ κοινό σημείο την ΑΓΑΠΗ για το μπάσκετ και καταφέρνει να πρωταγωνιστήσει σε ένα πρωτάθλημα όπου:
1. Εχει το χαμηλότερο προυπολογισμό,
2. ΔΕΝ έχει πλήρες roster,
3. ΔΕΝ έχει δικό του γήπεδο (Το κλειστό του Γαλατσίου το μοιράζεται με 2 ακόμη συλλόγους - 5 τμήματα).
4. Τα παιδικο-εφηβικά του και οι ακαδημίες του προπονούνται στα ανοικτά γήπεδα του Αλσους,
5. ΕΧΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΨΥΧΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ!!!

Αυτή η ομάδα, από την Β' ΕΣΚΑ πριν ένα χρόνο, έφτασε να διεκδικεί την άνοδό της στη Γ' ΕΘΝΙΚΗ μέσα σε λιγότερο από 11 μήνες, παίζοντας ένα διαβολικά παθιασμένο μπάσκετ μπροστά στους γονείς, τα παιδιά των Ακαδημιών του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ και στους κολλητούς τους! Και στο τέλος οι "κολλητοί" έγιναν πάρα πολλοί!!!

Και βέβαια πρέπει να το ΦΩΝΑΞΩ: ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!!! (εκτός αν η χρήση του κλειστού 10 ωρολογιακές ώρες από τις 56 της εβδομάδας θεωρείται βοήθεια και όχι υποχρέωση...)

Αυτή η ομάδα χρησιμοποίησε 16 αθλητές όλη τη χρονιά, 12 ΑΝΔΡΕΣ - 2 ΕΦΗΒΟΥΣ - 2 ΠΑΙΔΕΣ σε ένα μαραθώνιο 34 αγώνων!!!

Πολλά συγχαρητήρια στον Μάκη ΚΟΥΜΑΡΑ, τον Δάσκαλο-Προπονητή του Μπάσκετ, και στον αξιολογότατο βοηθό του Μιχάλη ΓΚΟΛΕΜΑ!!!

Εύχομαι του χρόνο να ξαναζήσουμε τέτοιες απίθανες στιγμές, και να πανηγυρίσουμε μεγάλες επιτυχίες!!!

ΣΑΣ ευχαριστουμε ΟΛΟΥΣ!!!
77.gif 77.gif 77.gif
aionio talento
Το πιο ωραιο ειναι οτι ακομα και μερικοι που γραφουν εδω μεσα αληθειες μονο οταν εχει ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑ !!!

και εξαπολυουν ΦΛΟΓΕΣ απο το στομα . . . προχθες ηρθαν στο γηπεδο (δικαιωμα τους) και εκατσαν

στην κερκιδα που καθομασταν εμεις !!


Α ΡΕ ΠΑΠΑΓΑΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ !!!!!
aionio talento
QUOTE(daglas @ Aug 24 2011, 11:27 ) *
Τον φίλο από το Σπόρτιγκ μην τον κλαίς γιατί έδειξε αμέσως τον σεβασμό στην terastia αυτή κατηγορία διευκρινίζοντας χωρίς να προσβάλει κανέναν με τα γραφόμενα του και η επάνοδός του στις Εθνικές κατηγορίες είναι θέμα χρόνου.
Εσείς εκεί στον Παπάγου ή όλοι από το ίδιο καλούπι βγαίνετε που αμφιβάλω ή όλοι εδώ μέσα που γράφετε με τόσο φανατισμό το πιθανότερο είναι να έχετε στην αστυνομική ταυτότητα το ίδιο επίθετο. Τελικά αυτή η terastia κατηγορία σας έπεσε λίγο βαριά αλλά μην τα παρατάτε θα την χωνέψετε σε 3-4 χρόνια αν δεν πάτε σε πιό terastia γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Συνεχίστε να φέρεστε σαν ξεπεσμένοι αριστοκράτες και σε λίγο καιρό θα προκαλείτε τον οίκτο όλων.



Απολαμβανω τα πανεμορφα γραπτα σας . . .

γιατι κατα διαβολεμενη Συμπτωση . . . ΜΕΝΟΥΝ !!!
Jabar
QUOTE(aionio talento @ May 16 2012, 10:05 ) *
Απολαμβανω τα πανεμορφα γραπτα σας . . .

γιατι κατα διαβολεμενη Συμπτωση . . . ΜΕΝΟΥΝ !!!

Συγχαρητήρια.
Καταλύτης ο Υφαντής και όχι μόνο σαν παίκτης ,αλλά κυρίως σαν πόλος συσπείρωσης διοίκησης και κόσμου.Συσπείρωση και παρέα είναι το μυστικό, να ξεπερνά μια ομάδα άλλες με μεγαλύτερους προϋπολογισμούς .Σε τελευταία ανάλυση η αγάπη για το παιχνίδι είναι μεγαλύτερο κίνητρο από οποιοδήποτε μισθό.Το μόνο ίσως αυτή η αγάπη για το παιχνίδι δεν θα πρέπει να είναι μικρότερη από την οπαδική αγάπη.Συγχαρητήρια και πάλι κάπου θα σε τρακάρω να τα πούμε από κοντά.
aionio talento
QUOTE(Jabar @ May 16 2012, 09:06 ) *
Συγχαρητήρια.
Καταλύτης ο Υφαντής και όχι μόνο σαν παίκτης ,αλλά κυρίως σαν πόλος συσπείρωσης διοίκησης και κόσμου.Συσπείρωση και παρέα είναι το μυστικό, να ξεπερνά μια ομάδα άλλες με μεγαλύτερους προϋπολογισμούς .Σε τελευταία ανάλυση η αγάπη για το παιχνίδι είναι μεγαλύτερο κίνητρο από οποιοδήποτε μισθό.Το μόνο ίσως αυτή η αγάπη για το παιχνίδι δεν θα πρέπει να είναι μικρότερη από την οπαδική αγάπη.Συγχαρητήρια και πάλι κάπου θα σε τρακάρω να τα πούμε από κοντά.



Kαι σε εσας για την ανοδο !

Το οτι τρεις συλλογοι που ειναι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ σε μηδενικη (χιλιομετρικα ) αποσταση και πετυχαν

ανοδο (Κοχ - Καπ - Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ) δεν το συναντας ευκολα !!
Gen
Δεν έγραψα τοσες μερες γιατι περιμενα ΞΥΔΙ πρώτης ποιότητας που ειχα παραγγείλει για τους πικροχολους φιλους του φορουμ που στεναχωρηθηκαν με την ΑΝΤΡΙΚΙΑ νικη και άνοδο του Α.Σ.Παπαγου... Επιβεβαιώθηκε αλλη μια φορα οτι οταν ειναι σοβαρη αυτη η ομαδα νικάει οοοοολη την Α ΕΣΚΑ, κ οταν λεμε ολη εννοουμε ΟΛΗ!!! Να συγχαρώ την εξέδρα του Γαλατσιου για το δυναμικό παρων, κ τους παικτες της ομαδας για την προσπαθεια τους, εκτος του ανόητου λαδικου που προκαλούσε οποτε μπορουσε αλλα και του Φρυμα που ηταν η δυσάρεστη έκπληξη της σειράς, στο τελευταιο παιχνιδι πρόσθεσε κ τις τρικλοποδιές στο ρεπερτόριο του, κριμα γτ τον ειχαμε σε υπόληψη... Για να δουμε του χρονου , θα ειναι τοσο αντρες οι της Πεντέλης...;;;
aballos
smiley.gif
QUOTE (Gen @ May 16 2012, 22:58 ) *
Δεν έγραψα τοσες μερες γιατι περιμενα ΞΥΔΙ πρώτης ποιότητας που ειχα παραγγείλει για τους πικροχολους φιλους του φορουμ που στεναχωρηθηκαν με την ΑΝΤΡΙΚΙΑ νικη και άνοδο του Α.Σ.Παπαγου... Επιβεβαιώθηκε αλλη μια φορα οτι οταν ειναι σοβαρη αυτη η ομαδα νικάει οοοοολη την Α ΕΣΚΑ, κ οταν λεμε ολη εννοουμε ΟΛΗ!!! Να συγχαρώ την εξέδρα του Γαλατσιου για το δυναμικό παρων, κ τους παικτες της ομαδας για την προσπαθεια τους, εκτος του ανόητου λαδικου που προκαλούσε οποτε μπορουσε αλλα και του Φρυμα που ηταν η δυσάρεστη έκπληξη της σειράς, στο τελευταιο παιχνιδι πρόσθεσε κ τις τρικλοποδιές στο ρεπερτόριο του, κριμα γτ τον ειχαμε σε υπόληψη... Για να δουμε του χρονου , θα ειναι τοσο αντρες οι της Πεντέλης...;;;


Φίλε μου ειλικρινά δεν έχω καμία διάθεση να ανοίξω καμία αντιπαράθεση μαζί σου και με όλους τους φίλους του Παπάγου, έγινε μια πολύ ωραία σειρά αγώνων,με γεμάτα γήπεδα, με πολύ πάθος, πολλά νεύρα και πιστεύω, δεδομένου ότι κρίθηκε σε λεπτομέρειες στο τελευταίο παιχνίδι, ότι όποιος και να ανέβαινε θα ήταν δίκαιο.

Ανέβηκε λοιπόν ο καλύτερος και σίγουρα η ομάδα με τον περισσότερο κόσμο, άρα και δύναμη, περισσότερη εμπειρία και βέβαια αδιαμφησβήτητη ιστορία.
Σ' ευχαριστούμε για τα συγχαρητήρια,ξέρω ότι τα εννοείς.
Όπως το εννοώ κι εγώ όταν σου δίνω τα δικά μου.

Όμως πρέπει να παρατηρήσω ότι γίνεσαι και γενικότερα έγινε άδικη η κερκίδα σας και ξέφυγε στη συμπεριφορά της απέναντι σε παιδιά πολύ καλά, με ήθος και αξιοπρέπεια.
Δεν μπορώ να μη υπερασπιστώ τους συμπαίκτες μου και την αδικία την οποία υφίστανται.
Στοχοποιήσατε παιδιά επειδή έπαιζαν και παίζουν σε όλα τα ματς με περίσσειο πάθος, επειδή θέλαν να κερδίσει η ομάδα τους, επειδή πανηγύριζαν τα καλάθια τους ή επειδή σε κάποιο σημείο του παιχνιδιού μίλησαν στους διαιτητές για να διαμαρτυρηθούν ή να τους πούνε απλά κάτι.
Αυτοί ήταν οι λόγοι που εξοργιστήκατε, βρίσατε με τις πιο χυδαίες βρισιές και "χρησιμοποιήσατε" όσο σάλιο έχετε.
Σε αυτό το σημείο, επειδή θέλω να είμαι ειλικρινής, συμφωνώ μαζί σου ότι οι χαζές τρικλοποδιές δεν είναι λύση ούτε απάντηση και αντίδραση, άλλα όταν παίζεις και έχεις 1000 σφυγμούς, πίστεψε με, θολώνεις και αντιδράς με λάθος τρόπο, που σε καμία περίπτωση δεν δείχνει τον χαρακτήρα σου. Άλλωστε τιμωρήθηκαν για τις ενεργειές τους από αυτούς που έπρεπε.

Επειδή λοιπόν θεωρώ ότι έχεις δει όλη την σειρά και από κοντά και από την τηλεόραση και επειδή θέλω να πιστεύω ότι δεν έχεις παρωπίδες θέλω απλά να σου θυμίσω ενέργειες παικτών του Παπάγου, που όμως σου επαναλαμβάνω μπόρω να τις δικαιολογήσω λόγω της εντασης του παιχνιδιού.
-Παίκτης του Παπάγου γυρνάει στην εξέδρα του Γαλατσίου στο τελευταίο ματς και στέλνει ειρωνικά φιλάκια.
-Ο ίδιος παίκτης πανηγυρίζει και λέει κάτι γαλλικά στα μούτρα του προπονητή του Γαλατσίου την επίτευξη ενός τριπόντου.
-Παίκτης του Παπάγου χρησιμοποιεί αγκώνες για να χτυπήσει εκτός φάσης τον Λαδικό.
-Παίκτης του Παπάγου πανηγυρίζει στο δεύτερο παιχνίδι και με τον αγκώνα σημαδεύει το κεφάλι παίκτη του Γαλατσίου.

Μπορώ να σου πω κι άλλες φάσεις άλλα νομίζω δεν έχει νόημα να μπούμε σε αυτή τη διαδικασία. Γιατί όπως σου είπα όλα αυτά δικαιολογούνται στην ένταση ενός παιχνιδιου.
Αυτό που δεν μπορώ με τίποτα να δικαιολογήσω είναι τις βρισιές για την μάνα ενος παίκτη, τις αμέτρητες ροχάλες μέσα στο παρκέ, την είσοδο ενός οπαδού σας ,στο πρώτο παιχνίδι, μέσα στο γήπεδο ο οποίος χτύπησε, από πίσω, παίχτη του Γαλατσίου.

Τα παιδιά που αναφέρεις τα ονοματά τους είναι πολύ καλά παιδιά, παίζουν με πολύ πάθος και θέλουν όπως όλοι μας να κερδίζει η ομάδα τους.Αυτό είναι το μόνο ¨εγκλημά" τους.
Gen
Καλα, εχουν κ αλλοι σφυγμό κ παθος για την ομαδα τους, ο πιτσιρικάς αυτος εχει ξεκινησει απο περσυ να βριζει κ να χειρονομει κ γιαυτο βρίζουν μονο αυτον!!! Τα συγχαρητήρια ειναι αληθινά... Το αν ηταν δίκαιη ή οχι η άνοδος ας το κρίνουν οι ουδέτερος, ελπιζω να ακολουθήσουν κιαλλοι κ να ξανα γεμίσουν τα γηπεδα κοσμο...
wizard23
QUOTE(Gen @ May 16 2012, 22:58 ) *
Δεν έγραψα τοσες μερες γιατι περιμενα ΞΥΔΙ πρώτης ποιότητας που ειχα παραγγείλει για τους πικροχολους φιλους του φορουμ που στεναχωρηθηκαν με την ΑΝΤΡΙΚΙΑ νικη και άνοδο του Α.Σ.Παπαγου... Επιβεβαιώθηκε αλλη μια φορα οτι οταν ειναι σοβαρη αυτη η ομαδα νικάει οοοοολη την Α ΕΣΚΑ, κ οταν λεμε ολη εννοουμε ΟΛΗ!!! Να συγχαρώ την εξέδρα του Γαλατσιου για το δυναμικό παρων, κ τους παικτες της ομαδας για την προσπαθεια τους, εκτος του ανόητου λαδικου που προκαλούσε οποτε μπορουσε αλλα και του Φρυμα που ηταν η δυσάρεστη έκπληξη της σειράς, στο τελευταιο παιχνιδι πρόσθεσε κ τις τρικλοποδιές στο ρεπερτόριο του, κριμα γτ τον ειχαμε σε υπόληψη... Για να δουμε του χρονου , θα ειναι τοσο αντρες οι της Πεντέλης...;;;
Τώρα η Πεντέλη γιατί μπαίνει στην αντιπαράθεση σας που κολάει εχεις φαίνεται αποθημένα και ακόμα δεν μπορείς να χωνέψεις δεν πειράζει ομως ,συγχαρητήρια στην ομάδασου που ανέβηκε κατα την αποψη μου δίκαια συγχαρητήρια και στην ομάδα του Γαλατσίου για την υπέροχη προσπάθεια τους και ευχομαι αυτην την ωραία παρέα που εχουν δημιουργήσει να μήν την χαλάσουν και του χρόνου να πανυγηρήσσουν την ανοδο.
Ειναι γεγονός οτι στην Πεντέλη υπάρχουν μονο ΑΝΔΡΕΣ με ολη την σημασία της λέξης και οχι αλήτες και κάφροι που κρύβονται πίσω απο την οπαδικότητα αλλα οταν ειναι μόνοι τους ειναι κότες, ο ανδρισμός τους δεν αποδεικνύεται με βρισιες με ροχαλες και ολα τα συμπαραμαρτούμενα που εσείς εχετε εισαγάγει στον χώρο του μπάσκετ,ανδρισμος σημαίνει να παραδέχεσαι αντρίκια τα λάθη σου και οχι με κλαψουρίσματα και νομικίστικα τερτίπια να προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα και ο νοων νοήτω. Αυτά ευχομαι καλο καλοκαίρι σε ολους.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.