Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
drew
QUOTE(sa-gt @ Nov 29 2011, 09:54 ) *
Καλημέρα σε όλους. Καταλαβαίνω οτι το ντέρμπι θα μονοπωλήσει το ενδιαφέρον, αλλά πληροφοριακά στο Κορωπί έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο "μικρομεσαίες" ομάδες της κατηγορίας το οποίο κρίθηκε στη 2η παράταση. Αν μη τι άλλο αντάμειψε τους 100-150 ανθρώπους που το παρακολούθησαν. Τελικό σκορ: Κορωπί-Άρης Π. 96-91.



τεχνη την εχουν κανει την παραταση στο κορωπι φετος.
παιχτουρα δρακοπουλε ελα στη δοξα μπας και δουμε φως στο τριποντο...... shot.gif
122001
Ωραία, 2 στα 2 ο Σπόρτιγκ με την τηλεοπτική κάλυψη. rolleyes.gif
Καλύτερα να μην ξαναδούμε την ομάδα φέτος...
COACHBASKETBALL
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΛΑΤΣΙ: Εκπρόθεσμο το καλάθι

ΠΗΓΗ ΑΡΘΡΟΥ : http://apollonbasketball.blogspot.com

Με ένσταση που κατατέθηκε αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα τελείωσε η αναμέτρηση του Απόλλωνα με το Γαλάτσι. Αιτία ένα εκπρόθεσμο καλάθι του Γαλατσίου που μέτρησαν οι διαιτητές κι ενώ το σκορ ήταν 70-69 υπέρ του Απόλλωνα.

Πιο συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι έκαναν επαναφορά από τη τελική γραμμή κι ενώ είχαν μόνο 2,5 δευτερόλεπτα για να εκδηλώσουν επίθεση, πρόλαβαν κι έκαναν 3 σουτ μέχρι να ευστοχήσουν!!! Σίγουρα αυτό δεν μπορεί να γίνει και χρονομετρώντας την εξέλιξη της φάσης στο βίντεο, είναι ξεκάθαρο ότι έχει παιχτεί περισσότερος από 2,5 δευτερόλεπτα χρόνος. Άλλωστε όλοι όσοι ήταν στο γήπεδο το παραδέχτηκαν αυτό, ακόμα και φίλαθλοι της αντίπαλης ομάδας.

Αίσθηση προκάλεσε η άρνηση των παραγόντων του Γαλατσίου να παραδώσουν το dvd του αγώνα στην εκπρόσωπο της ΕΣΚΑ κ. Σπίνου μετά την προβολή του στο γραφείο του γηπέδου, όμως ευτυχώς στο γήπεδο υπήρχε κι άλλη κάμερα και κατέγραψε τα γεγονότα που διαδραματίστηκαν μέσα στο παρκέ, με κάθε λεπτομέρεια.

Οι γηπεδούχοι θα υποστηρίξουν την ένστασή τους με την κατάθεση υπομνήματος και επιπλέον στοιχείων.
aballos
QUOTE (COACHBASKETBALL @ Nov 30 2011, 00:31 ) *
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΛΑΤΣΙ: Εκπρόθεσμο το καλάθι

ΠΗΓΗ ΑΡΘΡΟΥ : http://apollonbasketball.blogspot.com

Με ένσταση που κατατέθηκε αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα τελείωσε η αναμέτρηση του Απόλλωνα με το Γαλάτσι. Αιτία ένα εκπρόθεσμο καλάθι του Γαλατσίου που μέτρησαν οι διαιτητές κι ενώ το σκορ ήταν 70-69 υπέρ του Απόλλωνα.

Πιο συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι έκαναν επαναφορά από τη τελική γραμμή κι ενώ είχαν μόνο 2,5 δευτερόλεπτα για να εκδηλώσουν επίθεση, πρόλαβαν κι έκαναν 3 σουτ μέχρι να ευστοχήσουν!!! Σίγουρα αυτό δεν μπορεί να γίνει και χρονομετρώντας την εξέλιξη της φάσης στο βίντεο, είναι ξεκάθαρο ότι έχει παιχτεί περισσότερος από 2,5 δευτερόλεπτα χρόνος. Άλλωστε όλοι όσοι ήταν στο γήπεδο το παραδέχτηκαν αυτό, ακόμα και φίλαθλοι της αντίπαλης ομάδας.

Αίσθηση προκάλεσε η άρνηση των παραγόντων του Γαλατσίου να παραδώσουν το dvd του αγώνα στην εκπρόσωπο της ΕΣΚΑ κ. Σπίνου μετά την προβολή του στο γραφείο του γηπέδου, όμως ευτυχώς στο γήπεδο υπήρχε κι άλλη κάμερα και κατέγραψε τα γεγονότα που διαδραματίστηκαν μέσα στο παρκέ, με κάθε λεπτομέρεια.

Οι γηπεδούχοι θα υποστηρίξουν την ένστασή τους με την κατάθεση υπομνήματος και επιπλέον στοιχείων.




Αίσθηση προκαλεί το γεγονός ότι και κατά τη διάρκεια του κανονικού αγώνα αλλά και μετά από πάνω από μιας ώρας μελέτης του video του αγώνα η ετυμηγορία των διαιτητών είναι ότι το καλάθι είναι κανονικό και εσείς συνεχίζεται να το αμφισβητείται!
Επιπλέον, για αποκατάσταση της αλήθειας που προφανώς κρύβεται για τη δημιουργία εντυπώσεων, στα τελευταία 2,9 δευτερόλεπτα έγινε ένα πολύ γρήγορο πέταγμα της μπάλλας και ακολούθησαν 2 συνεχόμενα σφαλιαρίσματα της μπάλλας, ενώ το πρώτο σφαλιάρισμα-follow κοπάνησε σίδερο και επέστρεψε γρήγορα.
Η μπάλλα έκανε στροφή στο σίδερο και μπήκε όταν ακούστηκε η κόρνα της γραμματείας. Μπορώ να δεχτώ ότι η συμπαθέσταστη κυρία-χρονομέτρης της γραμματείας δεν πάτησε ακριβώς τη στιγμή που έπρεπε το χρονόμετρο και ίσως χάθηκαν κάποια πολύτιμα δέκατα του δευτερολέπτου, όμως είναι απόλυτα λογικό, άνθρωπος είναι.
Επιπλέον θα ήθελα να μου αναφέρεται ποιοι φίλαθλοι παραδέχτηκαν τι πράγμα????
Μην δημιουργείται εντυπώσεις.
Καλύτερο θα ήταν να ασχοληθείται με το τι φταίει και χάθηκε ένα ματς "δικό" σας μέσα σε 3 λέπτα.
Τελεώνοντας θα περίμενα απο εσάς να αναγνωρίσετε την καταπληκτική ανατροπή των παικτών του γαλατσίου στο τελευταίο δεκάλεπτο και ενώ 4,5λεπτά πριν λήξει τα φάουλ ήταν 6-0 κατά τους.
COACHBASKETBALL
QUOTE(aballos @ Nov 30 2011, 09:51 ) *
Αίσθηση προκαλεί το γεγονός ότι και κατά τη διάρκεια του κανονικού αγώνα αλλά και μετά από πάνω από μιας ώρας μελέτης του video του αγώνα η ετυμηγορία των διαιτητών είναι ότι το καλάθι είναι κανονικό και εσείς συνεχίζεται να το αμφισβητείται!
Επιπλέον, για αποκατάσταση της αλήθειας που προφανώς κρύβεται για τη δημιουργία εντυπώσεων, στα τελευταία 2,9 δευτερόλεπτα έγινε ένα πολύ γρήγορο πέταγμα της μπάλλας και ακολούθησαν 2 συνεχόμενα σφαλιαρίσματα της μπάλλας, ενώ το πρώτο σφαλιάρισμα-follow κοπάνησε σίδερο και επέστρεψε γρήγορα.
Η μπάλλα έκανε στροφή στο σίδερο και μπήκε όταν ακούστηκε η κόρνα της γραμματείας. Μπορώ να δεχτώ ότι η συμπαθέσταστη κυρία-χρονομέτρης της γραμματείας δεν πάτησε ακριβώς τη στιγμή που έπρεπε το χρονόμετρο και ίσως χάθηκαν κάποια πολύτιμα δέκατα του δευτερολέπτου, όμως είναι απόλυτα λογικό, άνθρωπος είναι.
Επιπλέον θα ήθελα να μου αναφέρεται ποιοι φίλαθλοι παραδέχτηκαν τι πράγμα????
Μην δημιουργείται εντυπώσεις.
Καλύτερο θα ήταν να ασχοληθείται με το τι φταίει και χάθηκε ένα ματς "δικό" σας μέσα σε 3 λέπτα.
Τελεώνοντας θα περίμενα απο εσάς να αναγνωρίσετε την καταπληκτική ανατροπή των παικτών του γαλατσίου στο τελευταίο δεκάλεπτο και ενώ 4,5λεπτά πριν λήξει τα φάουλ ήταν 6-0 κατά τους.



ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ( ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ)
ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 2,9 ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ 2,5..... ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΦΟΛΟΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΑ 2,5 ΟΚ ΤΟΤΕ ..
ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΛΗΚΤΙΣΜΟΥΣ ,
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΑΣ....
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ
ANTONIO DAVIS
Χωρίς να ξέρω ποιος έχει το δίκιο με το μέρος του θέλω να πω πως αυτό το περιστατικό που αφορά ένα μετρήσιμο μέγεθος όπως είναι ο χρόνος είναι λόγος ένστασης και κανένας δεν μπορέι να κατηγορήσει tο σωματείο που την έκανε οtι θέλει να πάρει το παιγχνίδι στα χαρτιά.Από εκεiκαι πέρα προβλέπω εκδίκαση στην ΕΣΚΑ με την βοήθεια σκηνοθέτη ,εικονολήπτη,αστροφυσικού και χαρτομάντη για να ξεδιαλύνουν την υπόθεση. Καλά ξεμπερδέματα...
aballos
QUOTE (COACHBASKETBALL @ Nov 30 2011, 12:22 ) *

ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ( ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ)
ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 2,9 ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ 2,5..... ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΦΟΛΟΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΑ 2,5 ΟΚ ΤΟΤΕ ..
ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΛΗΚΤΙΣΜΟΥΣ ,
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΑΣ....
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ


Εννοείται φιλικά!!
Και ζητώ συγνώμη αν ήταν επιθετικό το ύφος μου, όπως ζητώ συγνώμη και για το 2,9 ,κατα λάθος έγινε.
Εντούτοις επιτρέψτε μου να έχω την άποψη ότι πρωτα έφυγε η μπάλλα από τα χέρια του αθλητή του Γαλατσίου και μετά ακούστηκε η κόρνα. Σας είπα αυτό που δίνω σαν λογικότερη εξήγηση στην απορία σας είναι ότι είναι λογικό να υπάρχει απόκλιση στο πότε έγινε η εκκίνηση του χρονομέτρου!
Θυμάμαι και πριν δύο χρόνια πάλι αντιμέτωποι στην Α' ΕΣΚΑ το ματσ είχε κριθεί υπέρ του Γαλατσίου με καλάθι στην εκπνοή. Πώς τα φέρνει η ζωή!!
Καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και υγεία!!
COACHBASKETBALL
QUOTE(aballos @ Nov 30 2011, 13:11 ) *
Εννοείται φιλικά!!
Και ζητώ συγνώμη αν ήταν επιθετικό το ύφος μου, όπως ζητώ συγνώμη και για το 2,9 ,κατα λάθος έγινε.
Εντούτοις επιτρέψτε μου να έχω την άποψη ότι πρωτα έφυγε η μπάλλα από τα χέρια του αθλητή του Γαλατσίου και μετά ακούστηκε η κόρνα. Σας είπα αυτό που δίνω σαν λογικότερη εξήγηση στην απορία σας είναι ότι είναι λογικό να υπάρχει απόκλιση στο πότε έγινε η εκκίνηση του χρονομέτρου!
Θυμάμαι και πριν δύο χρόνια πάλι αντιμέτωποι στην Α' ΕΣΚΑ το ματσ είχε κριθεί υπέρ του Γαλατσίου με καλάθι στην εκπνοή. Πώς τα φέρνει η ζωή!!
Καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και υγεία!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΚΟΡΝΑ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΜΕΤΡΑΕΙ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ... ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ
ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ
aballos
QUOTE (COACHBASKETBALL @ Nov 30 2011, 13:30 ) *
ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΚΟΡΝΑ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΜΕΤΡΑΕΙ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ... ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ
ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ


Χαίρομαι που συφωνήσαμε τελικά ότι πρώτα μπήκε το καλάθι και μετά ακούστηκε η κόρνα της γραμματείας η οποία σημειωτέον είναι συνδεδεμένη με το χρονόμετρο και χτυπά με τη λήξη του χρόνου.
Τώρα όσον αφορά την απόκλιση λόγω του ότι στην όλη διαδικασία παρεμβάλλεται και ο ανθρώπινος παράγοντας,τότε θα πρέπει να δούμε όλο τον αγώνα και να δούμε όλες τις στιγμες που ο χρονομέτρης άργησε ή ξεκίνησε νωρίτερα το ρολόι!!!!!!!!!!!
μα τότε όμως δεν θα μιλάμε για μπάσκετ!!!αυτό είναι το παιχνίδι και αλοίμονο αν σταθούμε ακόμη και σε αυτό!
Χαίρομαι που κανείς μας δεν αναφέρθηκε στον άλλο ανθρώπινο παράγοντα (τη διαιτησία) και χαίρομαι πάρα πολύ που παραδεχτήκατε ότι πρώτα μπήκε το καλάθι και μετά ακούστηκε η κόρνα!με καλύψατε πλήρως!!!
rimpo9
QUOTE(aballos @ Nov 30 2011, 14:04 ) *
Χαίρομαι που συφωνήσαμε τελικά ότι πρώτα μπήκε το καλάθι και μετά ακούστηκε η κόρνα της γραμματείας η οποία σημειωτέον είναι συνδεδεμένη με το χρονόμετρο και χτυπά με τη λήξη του χρόνου.
Τώρα όσον αφορά την απόκλιση λόγω του ότι στην όλη διαδικασία παρεμβάλλεται και ο ανθρώπινος παράγοντας,τότε θα πρέπει να δούμε όλο τον αγώνα και να δούμε όλες τις στιγμες που ο χρονομέτρης άργησε ή ξεκίνησε νωρίτερα το ρολόι!!!!!!!!!!!
μα τότε όμως δεν θα μιλάμε για μπάσκετ!!!αυτό είναι το παιχνίδι και αλοίμονο αν σταθούμε ακόμη και σε αυτό!
Χαίρομαι που κανείς μας δεν αναφέρθηκε στον άλλο ανθρώπινο παράγοντα (τη διαιτησία) και χαίρομαι πάρα πολύ που παραδεχτήκατε ότι πρώτα μπήκε το καλάθι και μετά ακούστηκε η κόρνα!με καλύψατε πλήρως!!!

επειδη ημουν και εγω στο γηπεδο και ειδα τη φαση θελω να πω οτι το καλαθη δε μετραγε...ηθελε 2.5 για τη ληξη...και οχι 2,9 που εγραψες και μετα το διορθωσες βλεποντας τι οτι υπαρχει και φοτο στη τελευταια φαση...δε νομιζω να χρειαζετε να δεις ολο τον αγωνα...απλα τι τελευταια φαση βλεπεις και πολυ ευκολα μπορεις να βγαλεις τα συμπεραζματα σου...η διαφορα δεν ειναι δεκατο....ειναι δευτερο...πολυ ευκολα το διακρινεις...για αυτο αλλωστε μετα τη ληξη του ματς ο προπονητης του γαλατσιου μπηκε να δει τη κασσετα και μολις το δε και αυτος αυτο που εγινε εφυγε περνοντας τη κασσετα του αγωνα μαζι του...
ANTONIO DAVIS
QUOTE(rimpo9 @ Nov 30 2011, 15:45 ) *
επειδη ημουν και εγω στο γηπεδο και ειδα τη φαση θελω να πω οτι το καλαθη δε μετραγε...ηθελε 2.5 για τη ληξη...και οχι 2,9 που εγραψες και μετα το διορθωσες βλεποντας τι οτι υπαρχει και φοτο στη τελευταια φαση...δε νομιζω να χρειαζετε να δεις ολο τον αγωνα...απλα τι τελευταια φαση βλεπεις και πολυ ευκολα μπορεις να βγαλεις τα συμπεραζματα σου...η διαφορα δεν ειναι δεκατο....ειναι δευτερο...πολυ ευκολα το διακρινεις...για αυτο αλλωστε μετα τη ληξη του ματς ο προπονητης του γαλατσιου μπηκε να δει τη κασσετα και μολις το δε και αυτος αυτο που εγινε εφυγε περνοντας τη κασσετα του αγωνα μαζι του...

Τι έκανε; Τη πήρε μαζί του; χααααααααααααααχαααααα. Το βραβείο fair play στο Μάκαρο. smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Bέβαια επειδή είναι "ενα ρολόι σταματημένο" κάπου στα 80s δεν θα σκέφτηκε οτι το πιθανότερο είναι να υπάρχει και άλλη κάμερα;; Κουτοπονηριά στο φουλ...
MENEGIN11
Την απόφαση του να αποχωρήσει από την τεχνική ηγεσία του Δ.Α.Σ Άνω Λιοσίων θα κοινοποιήσει σε λίγη ώρα στους μπασκετμπολίστες του Δ.Α.Σ. Άνω Λιοσίων ο Μιχάλης Μαντζιώρης! Ο πολύπειρος προπονητής συζήτησε, χθες το βράδυ, το συγκεκριμένο θέμα με μερικούς ανθρώπους της διοίκησης των «πράσινων», ζητώντας του να χωρίσουν οι δρόμοι των δύο πλευρών, προκειμένου να αλλάξει κάτι ουσιαστικό στην ομάδα! «Ο Δ.Α.Σ. Άνω Λιοσίων αποτελεί, πλέον, μια καλή ανάμνηση γι’ εμένα! Συνεργάστηκα με τους ανθρώπους της ομάδας για περίπου ένα έτος, αλλά δε γινόταν να συνεχίσω να θητεύω άλλο στο συγκεκριμένο συγκρότημα. Θέλω να ευχαριστήσω τους πρώην, πλέον, συνεργάτες μου, Γιάννη Ρετουνιώτη και Γιώργο Παπανικολάου, όπως και τον γυμναστή του τμήματος κ. Έγκαρχο για την συνεργασία μας. Επίσης, θα ήθελα να ευχαριστήσω τους εφόρους του Δ.Α.Σ. Άνω Λιοσίων, Νίκο Ρεκουνιώτη και Τάσο Νίκα για τη βοήθεια που παρείχαν σ’ εμένα, όπως, φυσικά και τον Πρόεδρο του Αθλητικού Οργανισμού του αντίστοιχου Δήμου, Κώστα Σκαματζούρα, ο οποίος έχει συμβάλει για την οργάνωση του ανδρικού τμήματος. Θα χαρώ πολύ αν η ομάδα καταφέρει να παραμείνει στην Α’ ΕΣΚΑ στο τέλος της φετινής σεζόν και γι’ αυτό εύχομαι καλή επιτυχία στους πρώην, πλέον, αθλητές μου», ήταν τα λόγια του κ. Μαντζιώρη στην «ΑΘΛΗΣΗ», πριν λίγα λεπτά.
aballos
QUOTE (rimpo9 @ Nov 30 2011, 15:45 ) *
επειδη ημουν και εγω στο γηπεδο και ειδα τη φαση θελω να πω οτι το καλαθη δε μετραγε...ηθελε 2.5 για τη ληξη...και οχι 2,9 που εγραψες και μετα το διορθωσες βλεποντας τι οτι υπαρχει και φοτο στη τελευταια φαση...δε νομιζω να χρειαζετε να δεις ολο τον αγωνα...απλα τι τελευταια φαση βλεπεις και πολυ ευκολα μπορεις να βγαλεις τα συμπεραζματα σου...η διαφορα δεν ειναι δεκατο....ειναι δευτερο...πολυ ευκολα το διακρινεις...για αυτο αλλωστε μετα τη ληξη του ματς ο προπονητης του γαλατσιου μπηκε να δει τη κασσετα και μολις το δε και αυτος αυτο που εγινε εφυγε περνοντας τη κασσετα του αγωνα μαζι του...




Ξέρω ότι έχει αρχίσει να γίνεται κουραστική αυτή η ιστορία , ειδικά για όσους δεν ενδιαφέρει καν, όμως δεν μπορώ να μην απαντήσω σε ανακρίβειες και ψέματα που δημιουργούν εντυπώσεις.
Θα κάνω λοιπόν κάποιες παρατηρήσεις:
@rimbo9 μου μιλάς στον ενικό ενώ δεν με ξέρεις καν και φαντάζομαι εκεί οφείλεται και το γεγονός ότι με κατηγορείς οτι περίμενα μια φωτό για να διορθώσω το λάθος μου (2,9 αντί για 2,5). Ήταν λάθος εκ παραδρομής και θα ήμουν κουτός να κάνω τέτοιο τέχνασμα ενώ μιλάμε για βίντεο αγώνα που έχουν δει τόσοι άνθρωποι. Και πίστεψε με δεν είμαι.
Τέλοσπάντων συνεχίζοντας θέλω να ενημερώσω τους πάντες ότι ο ΑΟ Γαλατσίου ήταν αυτός που πλήρωνε για την καταγραφή του βίντεο, δικός του ο ανθρωπος, δικά του τα λεφτά, δικό του το DVD. Άρα πολύ λογικό ο Μάκαρος όπως είπε και ένας άλλος φίλος να πάρει το DVD να το μελετήσει και να καταλάβει γιατι αυτήν την ομάδα δεν την κέρδισε νωρίτερα και με μεγαλύτερη άνεση.
Επιπλέον αν υπήρχε ο οποιοσδήποτε δόλος οι άνθρωποι του Γαλατσίου δεν θα διέθεταν το βίντεο στους παραγοντες του αγώνα να το μελετάνε μέχρι τα μεσανυχτα και να αποφανθούν τελικά το προφανές. Πρώτα μπήκε το καλάθι και μετά ακούστηκε η κόρνα. Απόφαση στην οποία έχουν επιμείνει όλοι μετά από μιας ώρας μελέτης του βίντεο.
Τελέιώνοντας θέλω να προσθέσω την πληροφορία ότι οι 2 κριτές του αγώνα ήταν κριτές Α1.
Δεν ξέρω τι άλο να πω εκτός από καλή επιτυχία στην ομάδα του Απόλλωνα και ότι είναι απόλυτα σεβαστό το δικαιωμά τους να κάνουν ένσταση.
Καλό πρωτάθλημα να έχουμε και υγεία σε όλους!!
Gen
Α.Σ.Παπαγου- Χαλανδρι 60-50
HighLow
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΚΟΡΩΠΙ 72-84!
Αρκετά καλό παιχνίδι, με έναν πολύ καλό Δρακόπουλο για το Κορωπί, που φόρτωνε πόντους και μοίραζε assists.
Άστοχο το Γαλάτσι στις κρίσιμες στιγμές, με πολύ γρήγορες, μέχρι βεβιασμένες επιθέσεις.
Πολύς κόσμος στο γήπεδο, με έντονη τη παρουσία φιλάθλων του Κορωπίου. blove.gif
dominik
Μεγάλο διπλό της Ραφήνας στο Κορωπί! bball.gif

χαχαχ!λάθος τον απόλλωνα! icon_drunk.gif
τα κρασάκια έχουν κάνει τη δουλειά τους!!
billy_14
ΔΑΣΑΛ - Πεντέλη 65-82 (39-40)
Δεκάλεπτα: 19-28, 39-40, 50-64, 65-82.
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ. - Αργυρούδης.
ΔΑΣΑΛ (Παπανικολάου): Γραμματίκας 2, Σαρακασίδης 1, Δήμας 9 (1), Αρτεμάκης 18, Μπάρτζος 9 (1), Καλφαγιάννης 6, Κριτούλης 18 (2), Αγγελόπουλος, Δημόπουλος, Τύμπας 2.
Πεντέλη (Καρατζάς): Κουτσώνας, Μανιάτης 5 (1), Κανταρτζής 34 (5), Δρακάκης 4, Τσόπης 13, Χαρτοματσίδης 3 (1), Μάντζιος 2, Κοσμίδης 4, Αττίκος 2, Ζερβολέας 6, Μπίγκος 9.

Επικράτησε το φαβορί, αφού ο ΔΑΣΑΛ το πάλεψε για ένα ημίχρονο χάρη στον Αρτεμάκη (κυρίως) και τον Κριτούλη. Απέναντι όμως στον Κανταρτζή και τον Τσόπη δεν είχε λύσεις, ενώ και οι συνήθως με ολιγόλεπτη συμμετοχή Μπίγκος και Ζερβολέας πρόσφεραν 15 πόντους και καλή δουλειά. Αν πιστέψω τα όσα άκουσα έξω από το γήπεδο, Σπόρτιγκ και Ζωγράφου έχασαν, πράγμα που σημαίνει πως είμαστε πλέον μόνοι πρώτοι στη βαθμολογία για πρώτη φορά από τότε που ανεβήκαμε στην Α' κατηγορία το 2006! Ακολουθεί το ντέρμπι με τον Σπόρτιγκ στα Πατήσια κι εκεί θα δούμε αν η κορυφή μάς ζαλίζει...
MENEGIN11
Α’ ΕΣΚΑ: Αποτελέσματα!

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα της Α’ ΕΚΣΑ Ανδρών.

Τυφών Α.Σ-Α.Ο Ζωγράφου 54-47, ΠΟ Αγίου Θωμά-Σπόρτιγκ 87-79, Α.Ο Γαλατσίου-Γ.Σ Κορωπίου 72-84, Άρης Πετρούπολης-Α.Ο Μαρκόπουλου 79-67, Αργοναύτης Τριγλιάς-Απόλλων Σμύρνης 65-63, Α.Σ Παπάγου-Γ.Σ Χαλανδρίου 60-50, Δ.Α.Σ. Άνω Λιοσίων-Α.Ε Πεντέλης 65-82,



neopen32
το ξενυχτάνε στην ΕΣΚΑ. Δευτερη βραδια τα αποτελέσματα αμέσως στο site.
ΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 9-2
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 8-3
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 8-3
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 8-3
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 8-3
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 6-5
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 6-5
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 5-6
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 5-6
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 5-6
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 3-8
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 3-8
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 2-9
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1-10
andreas koropi
QUOTE (Gen @ Dec 6 2011, 00:36 ) *
Α.Σ.Παπαγου- Χαλανδρι 60-50

Σε ενα γεματο γηπεδο.....μπραβο στον παππαγο που ξαναμαζευει τοσο κοσμο, αν δεν ειχε χασει απο πεντελη για μενα θα ηταν 1ο φαβορι, συχαρητηρια στον κοουτς για την εικονα της ομαδας του.
GENERALS 1966
Κατάμεστο το saloon! Όσοι ήρθαν, είδαν! Thanx andreas koropi!
dimmar
Μεγαλη νικη για τον τυφωνα απεναντι σε μια πολυ νκαλη ομαδα οπως ο ΑΟ Ζωγραφου και απεδειξε οτι αν παιξει με μυαλο και ψυχη εινα απο τις λιγες ομαδες που μπορει να κερδιζει οποιαδηποτε ομαδα σε οποιαδηποτε εδρα.ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια!!!
Gen
Η ηττα απο την Πεντελη ισως ηταν κ κατα το κοινως λεγομενο εντος προγραμματος, η ηττα απο την Ραφηνα ειναι αυτη που εχει στοιχεισει... Το πρωταθλημα ομως εχει πολυυυυυυ δρομο κ θα φανουν οι καλες και δουλεμενες ομαδες...



andreas koropi ευχαριστουμε, ευτυχως που εστω και εδω γραφονται καλα λογια απο τους αντιπαλους μπας κ δει και η ΕΣΚΑ τιποτα και σταματησει να μας κυνηγαει...
Υ.Γ. Αποδειξαμε και εχτες οτι ο λαος του Παπαγου ειναι μπασκετικος αφου ακομα και οταν περασε μπροστα το Χαλανδρι με 7-8 , δεν ασχοληθηκε με την πολυ καλη χτες διαιτησια, δειχνοντας οτι και αυτοι μπορουν να παιξουνν καλα οταν θελουν κ ποσο μπαμ κανει μια " κακη" διαιτησια...

Καλη συνεχεια
aionio talento
Νικη απεναντι σε εναν καλο αντιπαλο (60-50) που του αξιζουν πολλα συγχαρητηρια γιατι παλεψε το παιχνιδι μεχρι τελους

χωρις να σταθει σε μια πολυ σημαντικη απουσια που ειχε ! διαβασμενο πολυ με πολλα μπασκετικα εμπειρα παιδια με εικονες

απο μεγαλυτερες κατηγοριες !


Απο την μια ΜΕΓΑΛΗ χαρα για τη νικη - ακομα μεγαλυτερη για τον δημητρη και τον νικο που τους ειδαμε και παλι σε αυτο

το γηπεδο ( τα ονοματα κατα σειρα ηλικας τα εβαλα ε ;;; smiley.gif ) πολυς μπασκετικος κοσμος και εκτος παρκε

σε ενα ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΤΑΜΕΣΤΟ SALOON !!


Aπο την αλλη απογοητευση ΓΙΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ που πηγε να χαλασει ολα τα παραπανω

Δεν αξιζει τον κοπο να αναφερω καν το ποιος ειναι !

Ισα ισα που θα ακουστει το ονομα του ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ SITE ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΧΑΡΑ !!!


12/12/11 21.30 ΜΕ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΘΟΠΩΛΗΣ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΚΤΑΣΗ . . .
aionio talento
[/color][color="#0000FF"]
ΕΛΑ ΠΑΠΑΓΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ[size="5"][/size]
THE STING
Eυχαριστουμε για την φιλοξενια συγχρητηρια για την νικη σας!!!
Και για τις πολλαπλες ευχες σας "αει γ..... κλπ " πραγματα κατα τ'αλλα που εκστομωνουν οι " γνωστες του αθληματος" με μεγαλη ευκολια!!
Δεν θα σταθω ομως σ'αυτα ειναι γνωριμα και ισως βαρετα !!!!!
Ο ΠΑΠΑΓΟΣ ομαδα μπασκετικη το ΧΑΛΑΝΔΡΙ ομαδα νεοδομημενη και μπασκετικη ,δεν ειναι κριμα να βιωνουν διαιτησιες που πυρπολουν και προκαλουν ??
Μη μου πειτε οτι δεν ειδατε ??Θα γελασω !!
Μαλλον θα γινω βαρετος αναμασωντας παλι θεματα που ειναι λιγο ως πολυ γνωστα σ'ολους !!
Καλη συνεχεια και κα υγεια!!
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ



QUOTE (aionio talento @ Dec 6 2011, 11:47 ) *
Νικη απεναντι σε εναν καλο αντιπαλο (60-50) που του αξιζουν πολλα συγχαρητηρια γιατι παλεψε το παιχνιδι μεχρι τελους

χωρις να σταθει σε μια πολυ σημαντικη απουσια που ειχε ! διαβασμενο πολυ με πολλα μπασκετικα εμπειρα παιδια με εικονες

απο μεγαλυτερες κατηγοριες !


Απο την μια ΜΕΓΑΛΗ χαρα για τη νικη - ακομα μεγαλυτερη για τον δημητρη και τον νικο που τους ειδαμε και παλι σε αυτο

το γηπεδο ( τα ονοματα κατα σειρα ηλικας τα εβαλα ε ;;; smiley.gif ) πολυς μπασκετικος κοσμος και εκτος παρκε

σε ενα ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΤΑΜΕΣΤΟ SALOON !!


Aπο την αλλη απογοητευση ΓΙΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ που πηγε να χαλασει ολα τα παραπανω

Δεν αξιζει τον κοπο να αναφερω καν το ποιος ειναι !

Ισα ισα που θα ακουστει το ονομα του ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ SITE ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΧΑΡΑ !!!


12/12/11 21.30 ΜΕ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΘΟΠΩΛΗΣ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΚΤΑΣΗ . . .

ΦΙΛΤΑΤΕ !!!
Αυτος ο ενας ομως εχει ανεβει 3 κατηγοριες σε 3 χρονια και εσεις????Ειχατε τη πιτα και τι κανατε???
Αλλα πικρες ιστοριες σιγουρα αν εισαι αυτος που νομιζω μαλλον θα πρεπει να μαθεις να αντιμετωπιζεις καταστασεις και να μην πετας φωτοβολιδες !!
Σου ευχομαι καλη συνεχεια και νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος να υπαρχει τετοια αντιπαραθεση μιας και ολοι στο ιδιο παιχνιδι ειμαστε !!
Σας ευχαριστουμε και παλι για την φιλοξενια και πργματικα ηταν ενα πολυ δυνατο παιχνιδι (μπασκετικα ετσι κι ετσι)!!!!!
Gen
Sting ειδαμε μια χαρα πιο απειρους και πιο αδυναμους παικτες απο τον Υφαντη να τον παιζουν αμυνα και στα 3 πρωτα δεκαλεπτα να εχετε 0, 1 η 2 ομαδικα σε ολοκληρη περιοδο... Οντως πολυ προκλητικο.............
THE STING
Ναι φιλε μου εχεις δικιο οκ !!!!
aionio talento
QUOTE(THE STING @ Dec 6 2011, 12:00 ) *
Eυχαριστουμε για την φιλοξενια συγχρητηρια για την νικη σας!!!
Και για τις πολλαπλες ευχες σας "αει γ..... κλπ " πραγματα κατα τ'αλλα που εκστομωνουν οι " γνωστες του αθληματος" με μεγαλη ευκολια!!
Δεν θα σταθω ομως σ'αυτα ειναι γνωριμα και ισως βαρετα !!!!!
Ο ΠΑΠΑΓΟΣ ομαδα μπασκετικη το ΧΑΛΑΝΔΡΙ ομαδα νεοδομημενη και μπασκετικη ,δεν ειναι κριμα να βιωνουν διαιτησιες που πυρπολουν και προκαλουν ??
Μη μου πειτε οτι δεν ειδατε ??Θα γελασω !!
Μαλλον θα γινω βαρετος αναμασωντας παλι θεματα που ειναι λιγο ως πολυ γνωστα σ'ολους !!
Καλη συνεχεια και κα υγεια!!
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ




ΦΙΛΤΑΤΕ !!!
Αυτος ο ενας ομως εχει ανεβει 3 κατηγοριες σε 3 χρονια και εσεις????Ειχατε τη πιτα και τι κανατε???
Αλλα πικρες ιστοριες σιγουρα αν εισαι αυτος που νομιζω μαλλον θα πρεπει να μαθεις να αντιμετωπιζεις καταστασεις και να μην πετας φωτοβολιδες !!
Σου ευχομαι καλη συνεχεια και νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος να υπαρχει τετοια αντιπαραθεση μιας και ολοι στο ιδιο παιχνιδι ειμαστε !!
Σας ευχαριστουμε και παλι για την φιλοξενια και πργματικα ηταν ενα πολυ δυνατο παιχνιδι (μπασκετικα ετσι κι ετσι)!!!!!



EΜΕΙΣ και στις καλες και στις κακες στιγμες ειμαστε διπλα στην ομαδα και δεν προχωρω σε λεπτομερειες γιατι εκτος

οτι δεν θελω να κανω ''αυτοδιαφημιση'' πραγμα που κανεις εσυ ο ιδιος για τον εαυτο σου μιας και ειναι απο τα γραφομενα

σου ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ (3 ανοδοι κλπ) ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΜΑΣ !


p.s. Η λεξη που εκανα bold στο κειμενο σου και χρησιμοποιησες για εμενα μαλλον θα επρεπε να την χρησιμοποιησεις

για την ομαδα σου ! ΕΧΑΣΕΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ! ΕΔΩ ΑΛΛΟΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ Αρης - Οσφπ - Αεκ - Παοκ κλπ

ΕΧΕΙ ΑΝΗΦΟΡΑ ΣΤΟ Saloon !!!
THE STING
QUOTE (aionio talento @ Dec 6 2011, 15:26 ) *
EΜΕΙΣ και στις καλες και στις κακες στιγμες ειμαστε διπλα στην ομαδα και δεν προχωρω σε λεπτομερειες γιατι εκτος

οτι δεν θελω να κανω ''αυτοδιαφημιση'' πραγμα που κανεις εσυ ο ιδιος για τον εαυτο σου μιας και ειναι απο τα γραφομενα

σου ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ (3 ανοδοι κλπ) ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΜΑΣ !


p.s. Η λεξη που εκανα bold στο κειμενο σου και χρησιμοποιησες για εμενα μαλλον θα επρεπε να την χρησιμοποιησεις

για την ομαδα σου ! ΕΧΑΣΕΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ! ΕΔΩ ΑΛΛΟΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ Αρης - Οσφπ - Αεκ - Παοκ κλπ

ΕΧΕΙ ΑΝΗΦΟΡΑ ΣΤΟ Saloon !!!


Ω ΜΑΚΑΡΙΕ !!!!!
Δεν εχεις ιδεα ποιος ειμαι οσο για την ιστορια την γνωριζω και τη σεβομαι ΦΑΝΦΑΡΟΥΣ που κανουν το μαγκα δεν γουσταρω!!!!ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ(ΑΙΩΝΙΟ ΤΑΛΕΝΤΟ)
aionio talento
QUOTE(THE STING @ Dec 6 2011, 13:37 ) *
Ω ΜΑΚΑΡΙΕ !!!!!
Δεν εχεις ιδεα ποιος ειμαι οσο για την ιστορια την γνωριζω και τη σεβομαι ΦΑΝΦΑΡΟΥΣ που κανουν το μαγκα δεν γουσταρω!!!!ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ(ΑΙΩΝΙΟ ΤΑΛΕΝΤΟ)



Aκριβως !

Γι αυτο πες του προπονητη σου να μην βριζει - χειρονομει μια κερκιδα που ΜΟΝΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕ

ΑΝΘΟΔΕΣΜΕΣ ! ! !


Οσο για την περιβοητη ''ταυτοτητα'' σου τουλαχιστον εσυ καταλαβες ποιος ειμαι (οχι οτι ειμαι καποιος σημαντικος στο μπασκετ

για να μην παρεξηγηθω . .) οπως και ολοι οι υπολοιποι που γραφουν εδω για τον Α.Σ. ΞΕΚΑΘΑΡΑ . . .

Εσυ το πας ''μεσω πατρων'' Απο την rock σκηνη . .(THE STING) MEXΡΙ ΤΟΝ ΜΑΚΑΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΛΑΙΟ ΠΑΤΡΩΝ ΓΕΡΜΑΝΟ


Εχουν φυγει και αλλοι προπονητες με σκυμμενο το κεφαλι απο το saloon πολλες φορες !

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ
apkos
Ρε παιδιά τι είναι όλη αυτή η εμπάθεια και η αντιπαράθεση;
Κι απο πότε ο χώρος είναι γήπεδο-αρένα/κατς κατάθεσης και επίλυσης προσωπικών διαφορών ; Επιθετικότητα, κακό κλίμα, μισο-ύβρεις, και υπονοούμενα που ουδείς άλλος αντιλαμβάνεται (και κανένα δεν ενδιαφέρουν) παρα μόνο δύο άνθρωποι.
Μήπως να βγούμε απ΄το κλίμα αυτό; Το φόρουμ απ όσο το διαβάζω ποτέ δεν ήταν έτσι...
ΤΥΦΩΝΑΣ
QUOTE (dimmar @ Dec 6 2011, 01:05 ) *
Μεγαλη νικη για τον τυφωνα απεναντι σε μια πολυ νκαλη ομαδα οπως ο ΑΟ Ζωγραφου και απεδειξε οτι αν παιξει με μυαλο και ψυχη εινα απο τις λιγες ομαδες που μπορει να κερδιζει οποιαδηποτε ομαδα σε οποιαδηποτε εδρα.ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια!!!


Λεπτομέρειες για το ΤΥΦΩΝΑΣ-ΖΩΓΡΑΦΟΣ 54-47
http://typhonas.blogspot.com/2011/12/blog-post.html
THE STING
[quote name='aionio talento' date='Dec 6 2011, 18:54 ' post='523074']
[b]Aκριβως !

Γι αυτο πες του προπονητη σου να μην βριζει - χειρονομει μια κερκιδα που ΜΟΝΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕ

ΑΝΘΟΔΕΣΜΕΣ ! ! !


Οσο για την περιβοητη ''ταυτοτητα'' σου τουλαχιστον εσυ καταλαβες ποιος ειμαι (οχι οτι ειμαι καποιος σημαντικος στο μπασκετ

για να μην παρεξηγηθω . .) οπως και ολοι οι υπολοιποι που γραφουν εδω για τον Α.Σ. ΞΕΚΑΘΑΡΑ . . .

Εσυ το πας ''μεσω πατρων'' Απο την rock σκηνη . .(THE STING) MEXΡΙ ΤΟΝ ΜΑΚΑΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΛΑΙΟ ΠΑΤΡΩΝ ΓΕΡΜΑΝΟ


Εχουν φυγει και αλλοι προπονητες με σκυμμενο το κεφαλι απο το saloon πολλες φορες !

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ


Το "Μακαριε"φιλτατε δεν εχει σχεση με τονΚυπριο ηγετη αλλα με το ποσο "ΕΥΤΥΧΗΣ" εισαι στα υψηλα του σωματος σου!!
Οσο για τα παιδια της εξεδρας μιλησαν με τον κυριο τον οποιο ειχαν το προβλημα και η καταληξη ηταν ανταλλασουμε αστεια και αγκαλιες κατα την εξοδο μας απο το γηπεδο αλοιμονο να ειχαμε εχθρες με αυτα τα παιδια !!Παντελονατοι και λεβεντες ολοι και ειλικρινα ποτε δεν θα κακιζαμε παιδια-φιλαθλους-κι δεν νομιζω οτι εχετε ακουσει Κυριε το παραμικρο για δημιουργια προβλημτων οπουδηποτε!
Τωρα για το ποσο σημαντικος η ασημαντος ειναι ο καθενας που ασχολειται με αυτο το αθλημα ειναι μια μακροσκελης συζητηση εγω θεωρω οτι και ο πιο μικρος στην προσφορα ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟΣ .Αν λοιπον θεωρεις οτι κρυβομαι κανεις μεγαλο λαθος και λογω ογκου και θεσης[ημουν στο παγκο ασπρο hoodie]
φιλε μου πιστευω οτι τιμησαμε στο επακρο το αθλημα {λογιζοντας οτι ειμαστε νεοφωτιστοι}και οταν ξεστομιζονται υβρεις αν μη τι αλλο αντιδρουμε!!
Κλεινοντας θελω να ευχαριστησω για τη φιλοξενια-τα παιδια της εξεδρας ειναιΛΕΒΕΝΤΕΣ-και να ζτησω συγνωμην αν σε κλειδωνισα με τα καυστικα μου σχολια!

ΥΓ: TO 'THE STING'καμια σχεση με τον γνωστο αοιδο ημεταφραση ειναι ΤΟ ΚΕΝΤΡΙ.!
ΧΑΙΡΕ
joker1
ΥΓ:ΑΜΑ ΣΤΟ "STING" ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ "S" ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ "ΒΡΩΜΑΕΙ "ΜΑΚΑΡΙΕ ΜΟΥ smiley.gif
THE STING
QUOTE (joker1 @ Dec 6 2011, 22:48 ) *
ΥΓ:ΑΜΑ ΣΤΟ "STING" ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ "S" ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ "ΒΡΩΜΑΕΙ "ΜΑΚΑΡΙΕ ΜΟΥ smiley.gif




Aγαπητε !
Τα αγγλικα σου ειναι πολυ φτωχα δυστυχως και το λογοπαιγνιο σου επεσε στο κενο !!
leonkalf
Στο ΔΑΣΑΛ νέος προπονητής ο Κώστας Γκανάς.
aionio talento
QUOTE(apkos @ Dec 6 2011, 18:25 ) *
Ρε παιδιά τι είναι όλη αυτή η εμπάθεια και η αντιπαράθεση;
Κι απο πότε ο χώρος είναι γήπεδο-αρένα/κατς κατάθεσης και επίλυσης προσωπικών διαφορών ; Επιθετικότητα, κακό κλίμα, μισο-ύβρεις, και υπονοούμενα που ουδείς άλλος αντιλαμβάνεται (και κανένα δεν ενδιαφέρουν) παρα μόνο δύο άνθρωποι.
Μήπως να βγούμε απ΄το κλίμα αυτό; Το φόρουμ απ όσο το διαβάζω ποτέ δεν ήταν έτσι...



Οχι 2 ΕΝΑΣ ηταν και τωρα μανι μανι ξεπεταγεται και δευτερος ο οποιος μπηκαμε στην μεση να τον σωσουμε

και στην ουσια ηρθαμε σε αντιπαραθεση με δικο μας κοσμο ο οποιος ειχε προκληθει σε ολο το ματς και η

Ατακα του ''συγγραφεα'' ηταν : ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΣΤΟ 2Ο ΓΥΡΟ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ !!!!

Η ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ ΠΑΛΙΟ ΧΟΜΠΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ !!!


Ενω λοιπον το κειμενο σου οσον αφορα τις αντιπαραθεσεις κλπ ειναι κατανοητο και πολυ σωστο

Θα επρεπε να ησουν στο γηπεδο (αν δεν ησουν) να δεις το ΟΛΟ ΘΕΑΜΑ κατα την διαρκεια και μετα τον αγωνα !
THE STING
QUOTE (aionio talento @ Dec 7 2011, 10:40 ) *
Οχι 2 ΕΝΑΣ ηταν και τωρα μανι μανι ξεπεταγεται και δευτερος ο οποιος μπηκαμε στην μεση να τον σωσουμε

και στην ουσια ηρθαμε σε αντιπαραθεση με δικο μας κοσμο ο οποιος ειχε προκληθει σε ολο το ματς και η

Ατακα του ''συγγραφεα'' ηταν : ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΣΤΟ 2Ο ΓΥΡΟ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ !!!!

Η ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ ΠΑΛΙΟ ΧΟΜΠΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ !!!


Ενω λοιπον το κειμενο σου οσον αφορα τις αντιπαραθεσεις κλπ ειναι κατανοητο και πολυ σωστο

Θα επρεπε να ησουν στο γηπεδο (αν δεν ησουν) να δεις το ΟΛΟ ΘΕΑΜΑ κατα την διαρκεια και μετα τον αγωνα !




Θελω να μου πεις που τα γραφω εγω αυτα και δευτερον δεν μιλησες ποτε μαζι μου !!!!

.............Ατακα του ''συγγραφεα'' ηταν : ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΣΤΟ 2Ο ΓΥΡΟ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ !!!!

Η ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ ΠΑΛΙΟ ΧΟΜΠΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ !!!
mentat
Δευτέρα βράδυ ζωντανά από το sportingbc.gr η ροή του αγώνα Σπόρτιγκ - Πεντέλη.

http://www.sportingbc.gr/2011/12/11/sporting-pentelh-live/
ΤΥΦΩΝΑΣ
QUOTE (mentat @ Dec 11 2011, 23:46 ) *
Δευτέρα βράδυ ζωντανά από το sportingbc.gr η ροή του αγώνα Σπόρτιγκ - Πεντέλη.

http://www.sportingbc.gr/2011/12/11/sporting-pentelh-live/


Πολύ όμορφη πρωτοβουλία. Εύχομαι καλή επιτυχία και στο κομμάτι της εκτέλεσης του εγχειρήματος...
Johnny Shooter
sleep.gif dry.gif
QUOTE(leonkalf @ Dec 7 2011, 10:19 ) *
Στο ΔΑΣΑΛ νέος προπονητής ο Κώστας Γκανάς.


Αν ισχύει... τότε... "Το δις εξαμαρτείν ούκ ανδρός (Ομάδος) σοφού (σοφής)"...
Gen
Το εγκλημα δεν ολοκληρωθηκε οπως θα ηθελαν τα κορακια, ποσες γυναικες διαιτητες υπαρχουν πια...;;;;
Ζωγραφου-Α.Σ.Παπαγου 63-67.......
soouza
Σπόρτιγκ-Πεντέλη 68-55(34-29 ημίχρονο).

Καθολική υπεροχή Σπόρτιγκ που στο δεύτερο μέρος μετέτρεψε το ντέρμπυ σε παράσταση για ένα ρόλο.Το σημαντικό είναι πως αγωνίστηκε με όλο το ρόστερ στο παρκέ έχοντας για αρκετή ώρα στον πάγκο δύο σημαντικούς αθλητές του.Αλλαγή θέσεων,γρήγορες πάσες,σωστές επιλογές,μεγάλη διάρκεια χωρίς κενά,μία ομάδα στο γήπεδο με όλη τη σημασία της λέξης.

Πεντέλη σε ένα μονότονο παιχνίδι δεν απειλήσε επ ουδενί ακόμα κι όταν κατάφερνε να πλησιάσει.Για μεγάλο χρονικό διάστημα έπαιξε άμυνα χώρου κάτι που δε της έδωσε τίποτα.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smiley.gif bball.gif
billy_14
Σπόρτιγκ - Πεντέλη 68-55 (34-29)
Δεκάλεπτα: 16-10, 34-29, 52-41, 68-55.
Διαιτητές: Μάνος - Αντεριώτης.
Σπόρτιγκ (Αποσκίτης): Βεκρής 2, Κλήμης 16 (2), Πανάγος 16 (4), Παπαγιαννακόπουλος 7 (1), Μαργώνης 2, Φασουλόπουλος 3 (1), Τσιουμπρής 4, Παπάνογλου 17 (2), Κωνσταντώνης, Καϋμενάκης 1.
Πεντέλη (Καρατζάς): Μάντζιος, Μανιάτης 3, Κανταρτζής 18 (2), Αττίκος 14 (2), Τσόπης 2, Δρακάκης 12, Κουτσώνας, Κοσμίδης 5, Χαρτοματσίδης, Μπίγκος 1.

Δίκαιη η νίκη του Σπόρτιγκ, εμείς πληρώσαμε την έλλειψη συγκέντρωσης ειδικά στην άμυνα, και όπως ειπώθηκε παραπάνω αν και πλησιάσαμε δεν δείξαμε ότι μπορούσαμε να ανατρέψουμε την κατάσταση. Δυστυχώς πιο πολύ από την ήττα (που δεν είναι φυσικά και καταστροφή αφού παραμένουμε στην κορυφή, σε τετραπλή ισοβαθμία, στο πιο συναρπαστικό πρωτάθλημα των τελευταίων ετών) μας στενοχώρησε ο τραυματισμός του Κοσμίδη... Λέμε λοιπόν "περαστικά" στον Μάικ (όπως και οι οπαδοί του Σπόρτιγκ στο τέλος), και περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα των εξετάσεων...

Υ.Γ. Άλλος ένας παίκτης μας με ιστορία στο άθλημα τιμήθηκε απόψε, ο Ηλίας Τσόπης. Ένα παιδί διαμάντι, κόσμημα και για την Πεντέλη και για την κατηγορία...
Gen
Δυστυχως κ στο κλειστο του Ζωγραφου ειχαμε τραυματισμο παικτη του Ζωγραφου, δεν θυμαμαι το νουμερο του, κολλησε το ποδι του στο μπασιμο κ γυρισε το γονατο....Ευχομαστε ολοι να μην εχει κατι σοβαρο....Περαστικα και στους 2 αθλητες...
jaske
QUOTE(Gen @ Dec 12 2011, 23:31 ) *
Το εγκλημα δεν ολοκληρωθηκε οπως θα ηθελαν τα κορακια, ποσες γυναικες διαιτητες υπαρχουν πια...;;;;
Ζωγραφου-Α.Σ.Παπαγου 63-67.......

Αληθεια τωρα πρεπει να σουν σε αλλο γηπεδο...Ολοσωστη διαιτησια κ ειδικα απο τη γυναικα που αν δεν κανω λαθος δεν πρεπει να εδωσε ουτε ενα λαθος σφυριγμα...Καιρο εχω να δω τετοια διαιτησια σε ματς της ΕΣΚΑ....
GENERALS 1966
QUOTE(jaske @ Dec 13 2011, 01:04 ) *
Αληθεια τωρα πρεπει να σουν σε αλλο γηπεδο...Ολοσωστη διαιτησια κ ειδικα απο τη γυναικα που αν δεν κανω λαθος δεν πρεπει να εδωσε ουτε ενα λαθος σφυριγμα...Καιρο εχω να δω τετοια διαιτησια σε ματς της ΕΣΚΑ....

Ώστε έτσι την είδες εσύ την διαιτησία και μάλιστα της εν λόγω γυναίκας, ε?! I rest my case, then!

QUOTE(Gen @ Dec 13 2011, 00:51 ) *
Δυστυχως κ στο κλειστο του Ζωγραφου ειχαμε τραυματισμο παικτη του Ζωγραφου, δεν θυμαμαι το νουμερο του, κολλησε το ποδι του στο μπασιμο κ γυρισε το γονατο....Ευχομαστε ολοι να μην εχει κατι σοβαρο....Περαστικα και στους 2 αθλητες...

το Νο5 αν θυμάμαι καλά από Ζωγράφου! Ευχές για ταχεία ανάρρωση!
Gen
QUOTE(jaske @ Dec 13 2011, 01:04 ) *
Αληθεια τωρα πρεπει να σουν σε αλλο γηπεδο...Ολοσωστη διαιτησια κ ειδικα απο τη γυναικα που αν δεν κανω λαθος δεν πρεπει να εδωσε ουτε ενα λαθος σφυριγμα...Καιρο εχω να δω τετοια διαιτησια σε ματς της ΕΣΚΑ....

Λαθος σφυριγμα μπορει αν εννοεις αναποδο...Γιατι με τα φαουλ δεν τα πηγαιναν καθολου καλα....
pointguard
QUOTE(soouza @ Dec 12 2011, 21:52 ) *
Σπόρτιγκ-Πεντέλη 68-55(34-29 ημίχρονο).

Καθολική υπεροχή Σπόρτιγκ που στο δεύτερο μέρος μετέτρεψε το ντέρμπυ σε παράσταση για ένα ρόλο.Το σημαντικό είναι πως αγωνίστηκε με όλο το ρόστερ στο παρκέ έχοντας για αρκετή ώρα στον πάγκο δύο σημαντικούς αθλητές του.Αλλαγή θέσεων,γρήγορες πάσες,σωστές επιλογές,μεγάλη διάρκεια χωρίς κενά,μία ομάδα στο γήπεδο με όλη τη σημασία της λέξης.

Πεντέλη σε ένα μονότονο παιχνίδι δεν απειλήσε επ ουδενί ακόμα κι όταν κατάφερνε να πλησιάσει.Για μεγάλο χρονικό διάστημα έπαιξε άμυνα χώρου κάτι που δε της έδωσε τίποτα.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smiley.gif bball.gif


Συμφωνω απολυτα με τα γραφομενα σου.. Κοσμος πολυ ηρεμος σπορτιγκ διαβασμενο κ συγκεντρωμενο κ εμεις ΚΑΤΩΤΕΡΟΙ των περιστασεων.και χασαμε απολυτα δικαια. Ο δευτερος γυρος που θα τα εχουμε ολα εντος θα εχει πολλα ακομα κοντραστ συναισθηματων! Περαστικα μιχαλη ελπιζω να μην ειναι σοβαρος ο τραυματισμος
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.