Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
neopen32
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
89 : 64
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΔΑΣΑΛ
55 : 43
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ
55 : 50
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
68 : 55
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
49 : 54
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ- ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
63 : 67
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
60 : 52

neopen32
QUOTE(pointguard @ Dec 13 2011, 03:22 ) *
Συμφωνω απολυτα με τα γραφομενα σου.. Κοσμος πολυ ηρεμος σπορτιγκ διαβασμενο κ συγκεντρωμενο κ εμεις ΚΑΤΩΤΕΡΟΙ των περιστασεων.και χασαμε απολυτα δικαια. Ο δευτερος γυρος που θα τα εχουμε ολα εντος θα εχει πολλα ακομα κοντραστ συναισθηματων! Περαστικα μιχαλη ελπιζω να μην ειναι σοβαρος ο τραυματισμος

Pointguard ξεκίνα τα καρφώματα γιατί αυτά τα κοντινά σου μας έχουν τρελλάνει. Μην καταστρέφεις τα φυσικά προσόντα σου. smiley.gif

Ο φανατισμένος κόσμος του σπορτινγκ (25-30 άτομα, κυρίως ανήλικοι) δεν μου φάνηκε ότι ήθελε να παρακολουθήσει μπάσκετ. Επίσης, δεν ξέρω πως θα αντιδρούσε αν η Πεντέλη έπαιζε εξίσου σκληρά και το ματς πήγαινε στον πόντο.


Λάθος διάβασμα έκανε ο coach Καρατζάς icon_wave.gif . Στάθηκε περισσότερο στο παιχνίδι του Σπορτιγκ με το Γαλάτσι παρά στο physical game με τον Παπάγου. Στο πρώτο δεκάλεπτο που η άμυνα του σπόρτιγκ μόνο που δεν δάγκωνε, η Πεντέλη χρεώθηκε με περισσότερα φάουλ shot.gif και στα επόμενα δεκάλεπτα που έπρεπε να παίξει εξίσου σκληρά δεν το έκανε. Πρώτο φάουλ στο 2ο δεκάλεπτο μετά από 6,5 λεπτά, στο 3ο μετά από 5,5 λεπτά κλπ.
Επίσης,τα 10 τρίποντα σε ένα παιχνίδι 60 πόντων, αναπάντεχο ή ανεπίτρεπτο, αποτέλεσμα και κακής προσωπικής άμυνας.

Και τελευταίο το σημαντικότερο, περαστικά Μαικ
pointguard
QUOTE (neopen32 @ Dec 13 2011, 07:11 ) *
Pointguard ξεκίνα τα καρφώματα γιατί αυτά τα κοντινά σου μας έχουν τρελλάνει. Μην καταστρέφεις τα φυσικά προσόντα σου. smiley.gif

Ο φανατισμένος κόσμος του σπορτινγκ (25-30 άτομα, κυρίως ανήλικοι) δεν μου φάνηκε ότι ήθελε να παρακολουθήσει μπάσκετ. Επίσης, δεν ξέρω πως θα αντιδρούσε αν η Πεντέλη έπαιζε εξίσου σκληρά και το ματς πήγαινε στον πόντο.


Λάθος διάβασμα έκανε ο coach Καρατζάς icon_wave.gif . Στάθηκε περισσότερο στο παιχνίδι του Σπορτιγκ με το Γαλάτσι παρά στο physical game με τον Παπάγου. Στο πρώτο δεκάλεπτο που η άμυνα του σπόρτιγκ μόνο που δεν δάγκωνε, η Πεντέλη χρεώθηκε με περισσότερα φάουλ shot.gif και στα επόμενα δεκάλεπτα που έπρεπε να παίξει εξίσου σκληρά δεν το έκανε. Πρώτο φάουλ στο 2ο δεκάλεπτο μετά από 6,5 λεπτά, στο 3ο μετά από 5,5 λεπτά κλπ.
Επίσης,τα 10 τρίποντα σε ένα παιχνίδι 60 πόντων, αναπάντεχο ή ανεπίτρεπτο, αποτέλεσμα και κακής προσωπικής άμυνας.

Και τελευταίο το σημαντικότερο, περαστικά Μαικ

Κανεις λαθος. Το οτι δεν ειμασταν συγκεντρωμενοι δεν σημαινει οτι ειχαμε κακη τακτικη!
Gen
Αυτο με τα φαουλ παντως ειναι φοβερο, σαν να τιμωρουν την πιο σοφτ ομαδα... Ο Ζωγραφος χτες πιεζε στο 3ο δεκαλεπτο στα 3/4 κ εκανε 3 φαουλ σε ολη την περιοδο...
COACHBASKETBALL
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΤΥΦΩΝΑΣ 55-50
ΠΗΓΗ http://apollonbasketball.blogspot.com/

Νίκη - ανάσα για τον Απόλλωνα χτες το βράδυ στη Ριζούπολη με αντίπαλο τον Τυφώνα, όπου η ομάδα έπαιξε με πάθος, δύναμη και μυαλό. Ο Απόλλωνας προηγήθηκε από την αρχή στο σκορ, έφτασε ακόμα και τους 13 πόντους διαφορά στο πρώτο ημίχρονο (22-9) και γενικά έλεγχε το παιχνίδι σε όλη σχεδόν τη διάρκειά του. Ο Τυφώνας βασίστηκε στους ψηλούς του, όμως η άμυνα των γηπεδούχων ήταν πολύ καλή κι έτσι κράτησε χαμηλά την επίθεση των αντιπάλων, ακόμα και σε στιγμές που ο ίδιος δεν μπορούσε.......

aionio talento
QUOTE(pointguard @ Dec 13 2011, 01:22 ) *
Συμφωνω απολυτα με τα γραφομενα σου.. Κοσμος πολυ ηρεμος σπορτιγκ διαβασμενο κ συγκεντρωμενο κ εμεις ΚΑΤΩΤΕΡΟΙ των περιστασεων.και χασαμε απολυτα δικαια. Ο δευτερος γυρος που θα τα εχουμε ολα εντος θα εχει πολλα ακομα κοντραστ συναισθηματων! Περαστικα μιχαλη ελπιζω να μην ειναι σοβαρος ο τραυματισμος



ΣΕ ΟΛΟΥΣ οσους χτυπησαν να μην ειναι τπτ !

Τα υπολοιπα αν και ''χαρουμενα'' για εμας χθες

σε 2η μοιρα !
johnis
Πήγα κ εγώ στο Ζωγράφου - Παπάγου. Ψιλό καλό παιχνίδι μπασκετικά σε σχέση με άλλα που χω δει φέτος χώρις να ναι κάτι πραγματικά ιδιαίτερο (απλά τα περισσότερα είναι χάλια - παραμένω απογοητευμένος γενικά από το θέαμα της κατηγορίας).
Δίκαιη νίκη για τον Παπάγου, ήξερε τι ήθελε στην επίθεση, πήρε πολλά επιθετικά ριμπάουντ, ο Ζωγράφου σαφώς καλύτερος στο γρήγορο ρυθμό / πίεση, όποτε έκλεβε μπάλες έκανε μικρά σερί, αλλά ο Παπάγου κράταγε την πρωτοπορία. Το 1ο ημίχρονο πήγε σχεδόν πόντο - πόντο, στο δεύτερο ο Παπάγου πήρε διαφορά την οποία κράτησε σχεδόν μέχρι τέλους (από +2 μέχρι + 10). Στο τελευταίο δίλεπτο ο Ζωγράφου μείωσε στους 3, αλλά έκανε 2 λάθη στην επίθεση που σε συνδυασμό με τη ψυχραιμία / ευστοχία των παιδιών του Παπάγου στις βολές έδωσε τη νικη στον Παπάγου.

Η διαιτησία καλή σε γενικές γραμμές, έκανε κάποια λάθη και για τις δύο μεριές, δε νομίζω ότι καθόρισε το αποτέλεσμα, δε θυμάμαι κάτι να δόθηκε λάθος στο τέλος υπέρ του Ζωγράφου.

Μακρής, Υφαντής και το 9 (Καλογερόπουλος?) πολύ καλοί από Παπάγου. Ειδικά το 9 μου άρεσε πολύ (τι ηλικία έχει?). Καλός στην πίεση, όλα τα drive τα έβαλε, πήρε φάουλ κ κάποια σουτάκια που του δίνανε τα παιδιά του Ζωγράφου τα έβαλε κ αυτά. Η εντύπωσή μου είναι πάντως ότι πρέπει να δουλέψει το σουτ του.

Απ το Ζωγράφου Βαρσάμος πολύ καλός, Ζευκιλής κοντά στο καλάθι είναι πολύ καλός έκανε όμως 3 φάουλ στο 14' κ τελικά δε προσέφερε όσο ίσως μπορούσε. Απουσίες για τον Ζωγράφου Ψυχογιόπουλος, Καλογερόπουλος, Θωμόπουλος στο 2ο ημίχρονο (περαστικά στο παιδί).

Η γενική μου εντύπωση από τις δύο ομάδες είναι ότι ο Παπάγου βασίζεται ιδιαίτερα σε 4 παίκτες (Υφαντής, Μακρής, Αρσένης και το 9 - συγνώμη που το γράφω πάλι με το νούμερο το παιδί, δεν είμαι σίγουρος για τό όνομά του) και αν του λείψουν κάποιος από αυτούς μπορεί να γκελάρει αρκετά εύκολα. Αν αυτοί οι 4 είναι καλά κ κρατάει το παιχνίδι σε σχετικά αργό tempo, μπορεί να κερδίσει οποιονδήποτε οπουδήποτε κ λογικά θα είναι στα playoff (ιδίως με το 3/4 στα τελευταία 4 παιχνίδια - ντέρμπι). Ο Ζωγράφου είναι μια ομάδα με πολλούς παίκτες, θεωρώ ότι έχει αρκετές δυνατότητες, δίνει πολύ βάρος στην άμυνα, θέλει βελτίωση στην επίθεση. Λογικά κ αυτοί θα μπουν playoff οπότε κατ' αυτήν την έννοια είναι μια πολύ καλή νίκη για Παπάγου (εκτός έδρας με ανταγωνιστή).

Καλή συνέχεια στις 2 ομάδες
dion
Η παροιμια λεει "με πορδες αυγα δεν βαφονται"
Αναφερομαι στον χθεσινο αγωνα της ομαδας μου με τον SPORTING .
Δυστυχως παιδια αυτη τη φορα εισασταν σκιες του εαυτου σας και κανατε τον SPORTING να φαινεται υπερομαδα.
Δεν πειραζει προχωραμε.
Περαστικα στον ατυχο Μιχαλη Κοσμιδη και γρηγορη επανοδο.
Gen
QUOTE(johnis @ Dec 13 2011, 16:12 ) *
Πήγα κ εγώ στο Ζωγράφου - Παπάγου. Ψιλό καλό παιχνίδι μπασκετικά σε σχέση με άλλα που χω δει φέτος χώρις να ναι κάτι πραγματικά ιδιαίτερο (απλά τα περισσότερα είναι χάλια - παραμένω απογοητευμένος γενικά από το θέαμα της κατηγορίας).
Δίκαιη νίκη για τον Παπάγου, ήξερε τι ήθελε στην επίθεση, πήρε πολλά επιθετικά ριμπάουντ, ο Ζωγράφου σαφώς καλύτερος στο γρήγορο ρυθμό / πίεση, όποτε έκλεβε μπάλες έκανε μικρά σερί, αλλά ο Παπάγου κράταγε την πρωτοπορία. Το 1ο ημίχρονο πήγε σχεδόν πόντο - πόντο, στο δεύτερο ο Παπάγου πήρε διαφορά την οποία κράτησε σχεδόν μέχρι τέλους (από +2 μέχρι + 10). Στο τελευταίο δίλεπτο ο Ζωγράφου μείωσε στους 3, αλλά έκανε 2 λάθη στην επίθεση που σε συνδυασμό με τη ψυχραιμία / ευστοχία των παιδιών του Παπάγου στις βολές έδωσε τη νικη στον Παπάγου.

Η διαιτησία καλή σε γενικές γραμμές, έκανε κάποια λάθη και για τις δύο μεριές, δε νομίζω ότι καθόρισε το αποτέλεσμα, δε θυμάμαι κάτι να δόθηκε λάθος στο τέλος υπέρ του Ζωγράφου.

Μακρής, Υφαντής και το 9 (Καλογερόπουλος?) πολύ καλοί από Παπάγου. Ειδικά το 9 μου άρεσε πολύ (τι ηλικία έχει?). Καλός στην πίεση, όλα τα drive τα έβαλε, πήρε φάουλ κ κάποια σουτάκια που του δίνανε τα παιδιά του Ζωγράφου τα έβαλε κ αυτά. Η εντύπωσή μου είναι πάντως ότι πρέπει να δουλέψει το σουτ του.

Απ το Ζωγράφου Βαρσάμος πολύ καλός, Ζευκιλής κοντά στο καλάθι είναι πολύ καλός έκανε όμως 3 φάουλ στο 14' κ τελικά δε προσέφερε όσο ίσως μπορούσε. Απουσίες για τον Ζωγράφου Ψυχογιόπουλος, Καλογερόπουλος, Θωμόπουλος στο 2ο ημίχρονο (περαστικά στο παιδί).

Η γενική μου εντύπωση από τις δύο ομάδες είναι ότι ο Παπάγου βασίζεται ιδιαίτερα σε 4 παίκτες (Υφαντής, Μακρής, Αρσένης και το 9 - συγνώμη που το γράφω πάλι με το νούμερο το παιδί, δεν είμαι σίγουρος για τό όνομά του) και αν του λείψουν κάποιος από αυτούς μπορεί να γκελάρει αρκετά εύκολα. Αν αυτοί οι 4 είναι καλά κ κρατάει το παιχνίδι σε σχετικά αργό tempo, μπορεί να κερδίσει οποιονδήποτε οπουδήποτε κ λογικά θα είναι στα playoff (ιδίως με το 3/4 στα τελευταία 4 παιχνίδια - ντέρμπι). Ο Ζωγράφου είναι μια ομάδα με πολλούς παίκτες, θεωρώ ότι έχει αρκετές δυνατότητες, δίνει πολύ βάρος στην άμυνα, θέλει βελτίωση στην επίθεση. Λογικά κ αυτοί θα μπουν playoff οπότε κατ' αυτήν την έννοια είναι μια πολύ καλή νίκη για Παπάγου (εκτός έδρας με ανταγωνιστή).

Καλή συνέχεια στις 2 ομάδες


Αν εχανε ο Παπαγος τοτε θα ειχε καθορισει το αποτελεσμα η διαιτησια??? ΟΕΟ. Το εγραψα και σε αλλο ποστ οτι ο κοσμος που ακολουθει τον Παπαγο ειναι μπασκετικος, δεν διαμαρτυρηθηκαμε για το αντιαθλητικο γιατι απλα ηταν, οπως και καποια αλλα σφυριγματα που μπορει να ειναι ανθρωπινα λαθη ειναι αποδεκτα... αλλα 3 φαουλ σε ενα ολοκληρο δεκαλεπτο για μια ομαδα που πιεζει στα 3/4 του γηπεδου και ειναι πισω στο σκορ , να μου επιτρεψεις να μην τα θεωρω και τοσο "ανθρωπινα"..... Για τους 4 παικτες που αναφερεις, Υφαντης, Μακρης, Αρσενης, και Καλογεροπουλος το 9 με ηλικια 19-20 απο τις ακαδημιες του Παπαγου, συγνωμη αλλα οι αλλες ομαδες που βρισκονται στην κορυφη εχουν πιο πολλους παικτες που στηριζονται??? Μην τρελαθουμε κιολας....Φαντασου οτι οι Υφαντης και Μακρης δεν ειναι σε φουλ φορμα, ο Μακρης δεν εχει ρολαρει ακομα, ο Υφαντης ισως και λογο ηλικιας εχει πεσει λιγο, 28 ποντους στο ΔΑΣΑΛ εκτος,και χτες επαιξε και με γυρισμενο αστραγαλο κατα την αφιξη στο γηπεδο, ο Αρσενης σταθερη αξια σε αμυνα και επιθεση, παρ'ολο που εφτασε στο γηπεδο στισ 20:25... Φαντασου δηλαδη να εβαζε καποιος απο τους 4 τους 25-30 ποντους, οσους βαζουν δηλαδη Καταρντζης, Δρακοπουλος κλπ σε καθε παιχνιδι... Να κλεισω ξανα με τα περαστικα σε οσους χτυπησαν χτες και καλη επ'ανοδο...
ANTONIO DAVIS
Ακουστε τώρα...Ο Μητσόπουλος έπαιξε καλά.Η δεσποινίς σφύραγε τα πάντα (επαιρνε τα σφυρίγματα του Α'διατητή) κατά του παπαγου και άφηνε το παιχνίδι του Ζωγράφου.Συγκεριμένα όταν πίεζαν προς το τέλος οι πάιχτες του ΑΟΖ έκαναν φάουλ από την επαναφορά κιόλας (Ζευκιλής χτύπαγε τα χέρια του 9).¨Οταν η διαφορα πήγε στους 8 , 2 λεπτά πριν το τέλος η Τσαρουχά έδωσε ένα επιθετικό στον Παπάγο το οποίο ήταν, καθώς έβλεπε το ματς να γερνει προς την μεριά των Στρατηγών.Εξυπνα ΄έπραξε στη λογική "μη μας πάρουνε και χαμπάρι".

Για να δούμε στη συνέχεια τι διαιτησίες θα έχουμε...
ΤΥΦΩΝΑΣ
QUOTE (COACHBASKETBALL @ Dec 13 2011, 13:50 ) *
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΤΥΦΩΝΑΣ 55-50
ΠΗΓΗ http://apollonbasketball.blogspot.com/

Νίκη - ανάσα για τον Απόλλωνα χτες το βράδυ στη Ριζούπολη με αντίπαλο τον Τυφώνα, όπου η ομάδα έπαιξε με πάθος, δύναμη και μυαλό. Ο Απόλλωνας προηγήθηκε από την αρχή στο σκορ, έφτασε ακόμα και τους 13 πόντους διαφορά στο πρώτο ημίχρονο (22-9) και γενικά έλεγχε το παιχνίδι σε όλη σχεδόν τη διάρκειά του. Ο Τυφώνας βασίστηκε στους ψηλούς του, όμως η άμυνα των γηπεδούχων ήταν πολύ καλή κι έτσι κράτησε χαμηλά την επίθεση των αντιπάλων, ακόμα και σε στιγμές που ο ίδιος δεν μπορούσε.......



Συμφωνούμε απολύτως στον συνοπτικό σχολιασμό. Στον σύνδεσμο η δική μας οπτική για το παιχνίδι, κάποιες φωτογραφίες και περισσότερα σχόλια...
Να είστε δυνατοί και ευχόμαστε καλή τύχη στην προσπάθειά σας...

http://typhonas.blogspot.com/2011/12/blog-post_13.html
leonkalf
Παρακαλούμε συζητήσεις που δεν έχουν σχέση με τα αγωνιστικά δρώμενα της κατηγορίας, να γίνονται σε άλλα topics (γενικές συζητήσεις, καφενείο).
(τα 2 τελευταία posts μεταφέρθηκαν στο "Καφενείο ΕΣΚΑ").

Επίσης, να προσέχετε τους χαρακτηρισμούς σας! Δεν μιλάτε εδώ μέσα σαν να μιλάτε στον κολλητό σας, να έχετε παρακαλώ τον στοιχειώση σεβασμό!


Ευχαριστούμε
HighLow
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ : ΑΝΑΒΟΛΗ!!! Λιμνούλες στο κλειστό του Γαλατσίου, μας έστειλαν σπίτια μας, χωρίς αγώνα μπάσκετ...
68.gif 68.gif 68.gif
GENERALS 1966
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 75-69 ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΠΑΠΑΓΑΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
Prankster
Trelo xioni sta "LIOSA"! Molis xiwnise kala xristougenna kai kalh prwtoxronia se olous!

DASAL - SPORTING : 55 - 54
Hotter
Αποτελέσματα


Α.Ο Γαλατσίου-Άρης Πετρούπολης (Αναβολή), Τυφών Α.Σ-Γ.Σ Κορωπίου 62-67, ΠΟ Αγίου Θωμά-Α.Ο Ζωγράφου 56-64, Α.Σ Παπάγου-Γ.Σ Απόλλων Σμύρνης 75-69, Δ.Α.Σ. Άνω Λιοσίων-Σπόρτιγκ 55-54,  Αργοναύτης Τριγλιάς-Α.Ο Μαρκόπουλου 66-61, Α.Ε Πεντέλης-Γ.Σ Χαλανδρίου 53-56
billy_14
Πεντέλη - Χαλάνδρι 53-56 (27-29)
Δεκάλεπτα: 12-20, 27-29, 44-37, 53-56.
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος - Γολεγού
Πεντέλη (Καρατζάς): Μανιάτης 2, Κανταρτζής 18 (1), Χαρτοματσίδης 1, Αττίκος 12, Τσόπης 9 (1), Κουτσώνας, Δρακάκης 5, Μάντζιος 6.
Χαλάνδρι (Καρούτζος): Πετριανίδης 10 (2), Παπαδέας, Θέος 8 (1), Απέργης 14, Εμίρης 14 (1), Ζαχαρόπουλος 3, Γραμματόπουλος, Μωραϊτης, Σβορώνος 4, Γιαννάκης 3.

Ήττα εκτός προγράμματος. Δεν παίξαμε καλά, αλλά κι έτσι ακόμα θα μπορούσαμε. Η ήττα από τον Σπόρτιγκ συνοδεύτηκε και από δύο τραυματισμούς (ο Κανταρτζής δεν έχει συνέλθει ακόμα από το διάστρεμμα, άσχετα αν και έτσι έβαλε 18 πόντους) που στοίχισαν στο περιφερειακό σουτ. Δεν είναι τιμή κανενός να χάνει από μια ομάδα που πέτυχε 3 δίποντα στο δεύτερο ημίχρονο (3/17 για την ακρίβεια) - και δεν υποτιμώ σε καμιά περίπτωση το Χαλάνδρι, μάλλον μομφή για μας είναι. Τέλος πάντων, στα μισά είμαστε ακόμα, υπάρχει δρόμος πολύς και όποιος ανεβεί πρώτος για μένα θα έχει σίγουρα τουλάχιστον 5 ήττες. Περί διαιτησίας κανένας λόγος όπως πάντα, έχω όμως την εντύπωση πως όταν τραβάει αμυντικός το διχτάκι το καλάθι μετράει, χωρίς να έχει σημασία αν το σουτ είναι τρίποντο ή δίποντο (όπως πολύ σωστά σημειώθηκε σε βάρος μας στον αγώνα με τον Σπόρτιγκ).
DORIAN
παρακολουθουσα την διαιτησια του Ανδρικοπουλου(υποτιθεται Α1) στον αγωνα ΠΕΝΤΕΛΗ -ΧΑΛΑΝΔΡΙ και τον συνεκρινα με Βορεαδη, Καρουση, Μουζακη, Παπαδημητριου διαιτητες του προσφατου παρελθοντος με γνωσεις των κανονισμων αντιληψη των φασεων αλλα κυριως προσωπικοτητας. ΜΗΔΕΝ κυριε Ανδρικοπουλε.
aionio talento
Νικηφορο κλεισιμο για τον Α γυρο και την χρονια για τον Α.Σ. 75 - 69 !

Οταν βρεθηκαμε στην 3η περιοδο στο - 12 και καταλαβαμε οτι οταν παιζεις

δεν υπαρχει 1ος και τελευταιος μπηκαμε λιγο στο κλιμα του αγωνα και

γλυτωσαμε τα χειροτερα ! Αν και δεν ειναι δικη μου δουλεια και

εχοντας πια δει ολες τις ομαδες πραγματικα ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ η βαθμολογικη

θεση του Απολλωνα !


Με τα χθεσινα αποτελεσματα το ματς στις 9/1 με Κορωπι στο saloon

μπορει να μας αφησει μονους στην 1η θεση ! Κατι που μονο

αγχος δεν πρεπει να μας δωσει ! Ο Α.Σ. ισως η μοναδικη ομαδα

που δεν εκανε καμια δηλωση στην αρχη της χρονιας για κανεναν

και για τιποτα - εχει κυνηγηθει και βρισκεται εκει που βρισκεται

(αν και πολυ νωρις ακομη) ΔΙΚΑΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΡΙΚΑ !
COACHBASKETBALL
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ 76-69
Πάλεψε αλλά στο τέλος δεν τα κατάφερε ο Απόλλωνας κόντρα στον Παπάγου στο ''Σαλούν''. Η ομάδα μπορούσε να κερδίσει αυτό το παιχνίδι, προηγήθηκε με 12 πόντους στα μέσα του 3ου δεκαλέπτου (33-45), όμως η αντεπίθεση των γηπεδούχων ήταν καθοριστική. Ο Παπάγου τελικά κέρδισε δίκαια και έδειξε ότι είναι ομάδα με προσωπικότητα. Όσο για τον κόσμο του, δημιούργησε θερμή ατμόσφαιρα, όμως είχε κόσμια συμπ............

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ:
ΠΗΓΗ http://apollonbasketball.blogspot.com
THE STING
.........Δεν είναι τιμή κανενός να χάνει από μια ομάδα που πέτυχε 3 δίποντα στο δεύτερο ημίχρονο (3/17 για την ακρίβεια) - και δεν υποτιμώ σε καμιά περίπτωση το Χαλάνδρι, μάλλον μομφή για μας είναι. .......

Αγαπητε billy ,
μηπως θα πρεπει να μας εξηγησεις τι εννοεις στη παραπανω προταση?
ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ?Μηπως κατι δεν εχει διατυπωθει σωστα?
Μετα τιμης
billy_14
QUOTE(THE STING @ Dec 22 2011, 00:37 ) *
.........Δεν είναι τιμή κανενός να χάνει από μια ομάδα που πέτυχε 3 δίποντα στο δεύτερο ημίχρονο (3/17 για την ακρίβεια) - και δεν υποτιμώ σε καμιά περίπτωση το Χαλάνδρι, μάλλον μομφή για μας είναι. .......

Αγαπητε billy ,
μηπως θα πρεπει να μας εξηγησεις τι εννοεις στη παραπανω προταση?
ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ?Μηπως κατι δεν εχει διατυπωθει σωστα?
Μετα τιμης


Φίλε μου Sting, τυχαίνει να κρατάω στατιστικά για την ομάδα μου εδώ και πολλά χρόνια. Κρατάω και την αντίπαλη ομάδα. Για το αν είναι αξιόπιστα ή όχι, μπορείς να ρωτήσεις άνετα πολλά μέλη του φόρουμ. Στο δεύτερο ημίχρονο είχατε (υποθέτω ότι είσαι από το Χαλάνδρι) 3/17 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 18/25 βολές και συνολικά 27 πόντους.
Ανά παίκτη αυτά τα 3/17 δίποντα: Γραμματόπουλος 0/1, Πετριανίδης 0/1, Θέος 0/1, Ζαχαρόπουλος 0/2, Απέργης 2/5, Σβορώνος 0/1, Εμίρης 1/6. Βγαίνουν τα μαθηματικά τώρα;
Καμιά άλλη απορία;

Υ.Γ.: Επαναλαμβάνω ότι η πρόταση που διατύπωσα δεν μειώνει το Χαλάνδρι. Απλώς είναι πολύ κακό για τη ΔΙΚΗ ΜΟΥ ομάδα να μην μπορεί να κερδίσει έναν αντίπαλο με 4/21 σουτ στο δεύτερο ημίχρονο.
THE STING

Φίλε μου Sting, τυχαίνει να κρατάω στατιστικά για την ομάδα μου εδώ και πολλά χρόνια. Κρατάω και την αντίπαλη ομάδα. Για το αν είναι αξιόπιστα ή όχι, μπορείς να ρωτήσεις άνετα πολλά μέλη του φόρουμ. Στο δεύτερο ημίχρονο είχατε (υποθέτω ότι είσαι από το Χαλάνδρι) 3/17 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 18/25 βολές και συνολικά 27 πόντους.
Ανά παίκτη αυτά τα 3/17 δίποντα: Γραμματόπουλος 0/1, Πετριανίδης 0/1, Θέος 0/1, Ζαχαρόπουλος 0/2, Απέργης 2/5, Σβορώνος 0/1, Εμίρης 1/6. Βγαίνουν τα μαθηματικά τώρα;
Καμιά άλλη απορία;

Υ.Γ.: Επαναλαμβάνω ότι η πρόταση που διατύπωσα δεν μειώνει το Χαλάνδρι. Απλώς είναι πολύ κακό για τη ΔΙΚΗ ΜΟΥ ομάδα να μην μπορεί να κερδίσει έναν αντίπαλο με 4/21 σουτ στο δεύτερο ημίχρονο.


Αγαπητε ,
μετα απο αυτην την αναλυση σαφως και και βγαινουν τα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ !!
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ
*ΥΓ: Δεν υπηρξε κακη διαθεση στο σχολιο παντως .
Gen
Χρονια πολλα και καλα σε ολους, με υγεια πρωτα απ´ολα και κυριως στους αθλητας...
billy_14
Χρόνια πολλά κι από μένα σε όλους, και ζητώ συγγνώμη αν παρεξήγησα κάτι.
neopen32
Χρόνια πολλά, καλά και δημιουργικά. Χωρίς τραυματισμούς
HighLow
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ΟΛΟΥΣ τους BASKET_φίλους σε όποια θέση και αν βρίσκονται!!!
ΤΟ 2012 ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΟ - ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ NA ΦΕΡΕΙ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

69.gif
COACHBASKETBALL
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ 2011 - ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΠΛΕ......

ΠΗΓΗ http://apollonbasketball.blogspot.com/2011/12/2011.html
[b]Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ......



Μια όαση χαράς ήταν το βράδυ της Τετάρτης 28/12 η Ριζούπολη για όσους επέλεξαν να βρεθούν στο κλειστό γυμναστήριο του Απόλλωνα. Το παρκέ επί τρεις και πλέον ώρες ήταν γεμάτο παιδικές φωνές, χαμόγελα και ατέλειωτα παιχνίδια σε φόντο κυανόλευκο! Αυτό το γεγονός και μόνο αποτελεί τη μεγαλύτερη επιτυχία της χριστουγεννιάτικης γιορτής της «Ελαφράς Ταξιαρχίας», η οποία έγινε υπό την αιγίδα της Αναγέννησης με την υποστήριξη ΠΑΕ και Ερασιτέχνη… Ο Απόλλων μοίρασε δώρα και στιγμές ανεμελιάς στις μικρές και αθώες ψυχές του αύριο δίνοντας το στίγμα της διαφορετικότητάς του σε όλα τα επίπεδα.


Στην εκδήλωση παρευρέθησαν και μεγάλοι (όχι όσοι θα έπρεπε), αλλά σίγουρα αυτή η ξεχωριστή μάζωξη, που έγινε για πρώτη φορά, αξίζει συγχαρητηρίων σε όσους τη σκέφτηκαν, την υλοποίησαν και την έτρεξαν…


Τραγούδια, χορός, μπάλα (εκεί συμμετείχαν μικρά και μεγάλα παιδιά – ο «κουρέας», επί παραδείγματι, χάζεψε τους λιλιπούτειους συναγωνιστές του) εν μέσω χιλίων κυανόλευκων μπαλονιών που εξολοθρεύτηκαν από τα πιτσιρίκια σε χρόνο-ρεκόρ…


Υπήρχαν όμως και χάπενινγκ… Κάλαντα, δώρα διά χειρός του μπλε Άγιου Βασίλη (Βest), παιχνίδια με τη βοήθεια του Μίμη Κανή και η βραδιά ολοκληρώθηκε με σόου από τον κλόουν, ο οποίος άργησε μεν, αλλά ήρθε και έκλεισε εντυπωσιακά τη γιορτή.[/b]



PAPAGOS 13
Καλή Χρονία, Χρόνια πολλά με υγεία, ευτυχία κλπ κλπ

Καλές οι ευχές, αλλά απο μπάσκετ ΤΙΠΟΤΑ.

Ελπίζω οι αθλητές, και κατ' επέκταση οι ομάδες να μην "σκάλωσαν" στα μελομακάρονα.

Γιατί απ' ότι βλέπω εδώ πέρα οι φίλαθλοι/οπαδοί/παράγοντες/γραφικοί και μη, έχουν σίγουρα ξεμείνει κάτω απο το

Χριστουγεννιάτικο δέντρο.

Και αυτά τα λέω γιατί δεν θέλω να ταυτίσω το γεγονός ότι το Φόρουμ (όσων αφορά την Α' ΕΣΚΑ) υπολειτουργεί με το

γεγονός πως 2 ομάδες, έκπληξη για κάποιους, παίζουν απόψε για τη 1η θέση.

Αναρωτιέμαι ΑΝ απόψε έπαιζαν 2 άλλες ομάδες,

ξέρετε αυτές με τους "αγνούς" φιλάθλους, που "γεμίζουν" τα γήπεδα τους και που "χαιδέυουν" διαιτητές/κομισάριους/κλπ

πόσες αναρτήσεις θα είχαμε....;;;;;;

Μήπως ενοχλούντε όλοι αυτοί οι αντικειμενικοί αναλυτές της Α' ΕΣΚΑ εδώ στο Φόρουμ που βλέπουν 2 "τελειωμένους" στη

1η θέση....;;;;

Ακόμα καλά καλά αγωνιστική και διαιτητές δεν έχει αναρτήσει κανείς...

Καλή Αγωνιστική Χρονιά απο μία απο τις πιό μπασκετικές γειτονιές της Αθήνας
Gen
Δυστυχως για πολλους της αγνης ΕΣΚΑ ο Παπαγος νικησε το Κορωπι εντος εδρας με 2 ποντους και ειναι ΜΟΝΟΣ ΠΡΩΤΟΣ , πλεον οι αξιοτιμοι κυριοι διαιτητες δεν ειναι προκατηλημενοι η μιλημενοι, ειναι απλα στημενοι... Προκλιτηκοι για αλλη μια φορα, με πεντακαθαρα φαουλ που δεν καταλογιζονται μπροστα στα ματια τους κ απορουν και οι αντιπαλοι που δεν τα σφυρανε... Οσο για τον " κυριο" κορομηλα που προκαλει φιλαθλους λεγοντας θα τα πουμε εξω και μετα φερνει την αστυνομια να τους φυλαξει.... Να τους χαιρονται οι αξιοτιμοι ΤΗΣ ΚΕΔ Κ ΕΣΚΑ... Περαστικα σας
dimmar
τυφωνας-μαρκοπουλο 71-61
neopen32
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
69 : 67
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
71 : 61
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ- ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
60 : 64
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
70 : 68
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
65 : 67
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
67 : 64
ΔΑΣΑΛ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
67 : 72
PAPAGOS 13

1. ΠΑΠΑΓΟΥ 25 11-3 933-877
2. ΣΠΟΡΤΙΓΚ 24 10-4 940-860
3. ΖΩΓΡΑΦΟΥ 24 10-4 930-872
4. ΚΟΡΩΠΙ 24 10-4 1078-1.102
5. ΠΕΝΤΕΛΗ 23 9-5 989-903
6. ΧΑΛΑΝΔΡΙ 22 8-6 866-836
7. ΓΑΛΑΤΣΙ 21 8-5 871-889
8. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 21 7-7 919-962
9. ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 20 6-8 871-917
10. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 19 6-7 835-825
11. ΤΥΦΩΝΑΣ 18 4-10 857-890
12. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 17 3-11 874-989
13. ΔΑΣΑΛ 17 3-11 912-1.009
14. ΑΠΟΛΛΩΝ 16 2-12 895-947


Επόμενη αγωνιστική (15η, 16/1)

Κορωπί – Αγιος Θωμάς
Γαλάτσι – Αργοναύτης Τριγλίας
Αρης Πετρούπολης – Τυφώνας
Απόλλωνας – Πεντέλη
Μαρκόπουλο – Παπάγου
Ζωγράφου – Σπόρτιγκ
Χαλάνδρι – ΔΑΣΑΛ
leonkalf
Γκανάς τέλος από ΔΑΣΑΛ.

Μικρή η παραμονή του στην ομάδα. Να δούμε ποιος θα είναι ο επόμενος, 3ος στη σειρά για φέτος...
KOBY
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 25 14 11 3 0 934 877 57
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 24 14 10 4 0 930 850 80
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 24 14 10 4 0 930 872 58
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 24 14 10 4 0 1078 1014 64
ΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 23 14 9 5 0 989 883 106
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 22 14 8 6 0 867 836 31
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 21 13 8 5 0 871 889 -18
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 20 13 7 6 0 832 818 14
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 20 14 6 8 0 910 959 -49
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 20 14 6 8 0 886 932 -46
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 18 14 4 10 0 843 875 -32
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 17 14 3 11 0 874 989 -115
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 17 14 3 11 0 912 1009 -97
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 16 14 2 12 0 895 948 -53

*Η σωστη βαθμολογια ειναι ετσι με τον Αρη πετρουπολης και το Γαλατσι να εχουν ενα ματς λιγοτερο που θα παιχτει την πεμπτη
(Πρωταθληματαρα στην οποια αξιζει να παρακολουθησεις σχεδον καθε ματς.)
Δικαια πρωτος ο Παπαγος δειχνει πιο σταθερος και σοβαρος και αν δεν ειχε την ηττα στη ραφηνα θα ειχε παρει ηδη μεγαλο πλεονεκτημα.
PAPAGOS 13
Καλησπέρα σε όλο το κοινό της Ά ΕΣΚΑ

Σήμερα θα σας αφηγηθώ μια μικρή και ΔΥΣΤΥΧΩΣ καθημερινή ιστοριούλα που έλαβε χώρα σε ένα απο τα ασήμαντα και ταπείνα γήπεδα της Αττικής.

Ήταν μια φορά και ένα καιρό, σε μιά απο τις πιό μπασκετικές γειτονιές της Αθήνας μια ομάδα. Μιά ιστορική ομάδα που την είχαν ΟΛΟΙ τελειωμένη.

Μια ομάδα που την κυνηγούσαν ΟΛΟΙ με το παραμικρό με ενστάσεις τύπου "δεν είχε καθήσματα RECARO o πάγκος που μας φιλοξενήσατε".

Εν μέσω θέρους επήλθε η δικαίωση. Και η Αθλητική δικαιοσύνη μας επέτρψε να μην έχουμε πολυτελή καθήσματα για το πισινό του κάθε βλαχοδήμαρχου.

Τότε ανχώθηκαν πολλοί και φρόντησαν απο τη 1η αγωνιστική να τιμωρίσουν εκτός έδρας για κάποια γαλλικά στο περιβάλλοντα χώρο την φτωχή πλην τίμια ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗΣ παρέα-ομάδα μας.

Το κατάπιαμε και αυτό. Κατάπιαμε και το γεγονός πως σε άλλα γήπεδα είτε αυτής είτε άλλης κατηγορίας λειτουργούν εκτροφεία μόσχαριών και ψευτοτραμπούκων. Ατόμων που ουδεμία σχέση έχουν με το άθλημα.

Κατάπιαμε και ΔΥΣΤΥΧΩΣ ακόμα καταπίνουμε και παρακολουθούμε γκρίζους λύκους που έρχοντε στο ΣΠΙΤΙ μας με φύλο πορείας. Ξέρετε αυτό που σου λέει που θα πας και ΤΙ θα κάνεις.

Χθές το βράδυ παρακολουθήσαμε και κατάπιαμε και κάτι καινούριο λοιπον.
Είδαμε το γκρίζο "κύριο", άνδρα απο αυτούς
που τους περισσεύει η μαγκιά,
που ξεχειλίζει η μαγκιά απο τα στενά παντελόνια,
που έρχεται στα αλώνια απο τα σαλόνια για κανένα μεροκάματο,
που περπατάει στο παρκέ σερνοντας απο τα μπατζάκια του τα αμελέτητα.

ΕΙΔΑΜΕ λοιπόν να είρωνευεται παίχτη/ες μας και να απαντάει σε προκλήσεις της κερκίδας και να προκαλεί σε μονομαχία μετά τον αγώνα.
Τον είδαμε λοιπόν να δίνει στο φιλοξενούμενο σε 9.10 λέπτα στο 4ο 10λέπτο 1 ΦΑΟΥΛ και μετά να προσπαθεί να μαζέψει τα ασυμάζευτα στο τέλος αφού δεν του βγήκε.
Αλλά το να φεύγεις με συνοδεία αστυνομίας απο ένα ταπεινό γήπεδο, έχοντας προκαλέσει εσύ η μεγάλη ντίβα πως λέγεται ακριβώς...;;;

Εγώ το λέω γνώθι σαυτόν

Το ρεζουμέ άλλη μια ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ του "Άμα έχεις άστρο μην φοβάσει τίποτα και κανένα".....

και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα...

Κάλη συνέχεια και ας κρατήσουμε πως στη κορυφή είναι αυτοί που κάνουμε το χόμπυ μας.

Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα το καλοκαιρί εμείς είμαστε υπερήφανοι και θα χαμογελάμε γιατί κατέφεραμε να σας ταράξουμε τα νερά.







aionio talento
Το να πουμε οτι η ομαδα κερδισε δικαια το γηπεδο ηταν γεματο βρισκομαστε (χωρις να λεει απολυτως τπτ γιατι ειναι νωρις)

στην 1η θεση εκτος οτι ειναι λιγο πολυ γνωστα μπορει και να κουρασουν !


Το να κατσω να σχολιασω αφενος την ''αντρικη'' συμπεριφορα απο ενα ψιλολιγνο παιδακι που υποτιθεται ειναι

ο ''αρχοντας'' του παιχνιδιου μιας και σφυραει ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ !


Το να μιλησω για το ποιος ειναι ο Μιχαλης και το τι εχει κανει ''στο'' Μπασκετ και ''για'' το μπασκετ επισης περιττο !


Ενα ομως ειναι αξιο αναφορας

Στην κατηγορια αυτη τη στιγμη τα παιδια που παιζουν και ειναι ισαξιοι σε ''ονομα'' του μιχαλη ειναι ζητημα ακομα και

αν μετριουνται στα δαχτυλα του μισου χεριου ! 2-3 και αν . . .

Αν λοιπον αυτος ο παικτης αξιζει (καταγεγραμμενα) και με αριθμους της στατιστικης επισημα και οχι στο μιλητο μετα την 6η

αγωνιστικη και στα τελευταια 8 παιχνιδια να εχει εκτελελεσει ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2 ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΒΟΛΕΣ !!!!!!!! παιζοντας περιπου

30 λεπτα μ.ο. με σχεδον ολες του τις προσπαθειες μεσα στο καλαθι με επαφη . . ΤΟΤΕ ΠΑΩ ΠΑΣΟ !


ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΕΙΛΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΒΡΙΖΕΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ

ΤΗΣ ΕΛ.ΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΛΛΩΝ ΣΦΥΡΑΤΕ ΚΙΟΛΑΣ !!!!
MENEGIN11
QUOTE(leonkalf @ Jan 10 2012, 14:34 ) *
Γκανάς τέλος από ΔΑΣΑΛ.

Μικρή η παραμονή του στην ομάδα. Να δούμε ποιος θα είναι ο επόμενος, 3ος στη σειρά για φέτος...

Α.Ε Πεντέλης: Παραιτήθηκε ο Καρατζάς!
Tuesday, 10 January 2012 13:40
Last Updated on Tuesday, 10 January 2012 13:41
Written by Administrator

Ο Αλέξανδρος Καρατζάς αποτελεί παρελθόν από την ομάδα!

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία του ανδρικού τμήματος της Α.Ε Πεντέλης αποτελεί ο Αλέξανδρος Καρατζάς! Ο εν λόγω προπονητής υπέβαλλε, χθες, την παραίτηση του στη διάθεση των ανθρώπων της διοίκησης, αμέσως μετά την ολοκλήρωση του αγώνα ανάμεσα στην ομάδα και τον Α.Ο Ζωγράφου. Την Τρίτη, οι παίκτες της Α.Ε Πεντέλης δε θα προπονηθούν, ενώ, σύντομα, πρόκειται να ανακοινωθεί το όνομα του νέου κόουτς της ομάδας.

Αργοναύτης Τριγλιάς: Γιωτάκης αντί Χρυσόγελου!
Monday, 09 January 2012 11:38
Last Updated on Monday, 09 January 2012 11:41

Ο Κώστας Γιωτάκης είναι ο νέος κόουτς της α’ ομάδας! Απών ο Αναγνωστόπουλος!

Ο Κώστας Γιωτάκης είναι ο νέος κόουτς της ανδρικής ομάδας του Αργοναύτη Τριγλιάς! Ο εν λόγω προπονητής έχει αντικαταστήσει τον Νίκο Χρυσόγελο στην συγκεκριμένη θέση τον τελευταίο καιρό και θα καθοδηγήσει για πρώτη φορά τη νέα του ομάδα στο αποψινό παιχνίδι με αντίπαλο τον Άρη Πετρούπολης εντός έδρας, στις 21.30, για το Πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ. Εν όψει της συγκεκριμένης μάχης, ο κ. Γιωτάκης θα στερηθεί τις υπηρεσίες του φόργουορντ, Δημήτρη Αναγνωστόπουλου, λόγω τραυματισμού, σε αντίθεση με τον Σαλτουρίδη, ο οποίος θα ενισχύσει το τμήμα.

Gen
QUOTE(aionio talento @ Jan 10 2012, 15:26 ) *
Το να πουμε οτι η ομαδα κερδισε δικαια το γηπεδο ηταν γεματο βρισκομαστε (χωρις να λεει απολυτως τπτ γιατι ειναι νωρις)

στην 1η θεση εκτος οτι ειναι λιγο πολυ γνωστα μπορει και να κουρασουν !


Το να κατσω να σχολιασω αφενος την ''αντρικη'' συμπεριφορα απο ενα ψιλολιγνο παιδακι που υποτιθεται ειναι

ο ''αρχοντας'' του παιχνιδιου μιας και σφυραει ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ !


Το να μιλησω για το ποιος ειναι ο Μιχαλης και το τι εχει κανει ''στο'' Μπασκετ και ''για'' το μπασκετ επισης περιττο !


Ενα ομως ειναι αξιο αναφορας

Στην κατηγορια αυτη τη στιγμη τα παιδια που παιζουν και ειναι ισαξιοι σε ''ονομα'' του μιχαλη ειναι ζητημα ακομα και

αν μετριουνται στα δαχτυλα του μισου χεριου ! 2-3 και αν . . .

Αν λοιπον αυτος ο παικτης αξιζει (καταγεγραμμενα) και με αριθμους της στατιστικης επισημα και οχι στο μιλητο μετα την 6η

αγωνιστικη και στα τελευταια 8 παιχνιδια να εχει εκτελελεσει ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2 ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΒΟΛΕΣ !!!!!!!! παιζοντας περιπου

30 λεπτα μ.ο. με σχεδον ολες του τις προσπαθειες μεσα στο καλαθι με επαφη . . ΤΟΤΕ ΠΑΩ ΠΑΣΟ !


ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΕΙΛΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΒΡΙΖΕΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΜΑΓKΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ

ΤΗΣ ΕΛ.ΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΛΛΩΝ ΣΦΥΡΑΤΕ ΚΙΟΛΑΣ !!!!


Δεν νομιζω οτι υπαρχει παικτης στην Εσκα που εχει παιξει στο τοτε Κορατς και σε ομαδα του εξωτερικου...
Οσο για τα φαουλ, εδω περασαν ομαδες που πιεζαν στα 3/4 του γηπεδου και ειχαν 2-3 σε ενα δεκαλεπτο, μιλαμε για παγκοσμιες προτυτυπιες ! ! !
Το εχω γραψει κτο ξαναγραφω, το κοινο του Α.Σ.Παπαγου ειναι καθαρα ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ και ακομα κ με παικτες που μεσα στο παιχνιδι μας προκαλεσαν κ τους βρισαμε, στο τελος του παιχνιδιου μιλουσαμε σαν να ειμασταν φιλοι, αυτο το κοινο που γεμιζει γηπεδο με τοσο κοσμο που ουτε στην Α2 δν εχουν, κυνηγουν θεοι και δαιμονες, Εσκα ΚΕΔ και λοιπες υγειης δυναμεις του ελληνικου αθλητισμου... Θα μας βρισκεται συνεχεια μπροστα σας "κυριοι"
ANTONIO DAVIS
Καλη χρονιά σε όλους.΄
Παπαγου-Κορωπί είδα χτές.Αγωνιστικά ο Παπαγος πιο ουσιαστικός στα κρίσιμα πήρε τον αγωνα δεν κάλυψε τη διαφορά.Στα εξωαγωνιστικά τώρα:Ενα δίδυμο που ο ένας ήθλε να το παίξει δικαστής Ντρεντ μπας και βγεί από το ψυγείο που έχει μπεί τον τελευταίο καιρό και ένας άλλος που λοξοκοίταγε προς Κορωπί..¨οπως και να έχει δεν τους βγήκε το έργο και μάλιστα απολαυστικά.Στο 4ο δεκάλεπτο έιχαν "ξεχάσει" να σγυρίξουν φάολστο Κορωπί οπότε αυτό αναγκάστηκε να χάσει πολύτιμο χρόνο μέχρι να φτάσει στα 5 ομαδικά και να οδηγήσει στις βολές τον τραγικά άστοχο χτες Παπαγο.Είναι τελικά αυτό που λένε οτι "όταν σκάβεις το λάκκο του αλλουνού ,πέφτεις πρώτος μέσα ;" smiley.gif
neopen32
Χιονίζει στην Πεντέλη... μάλλον θα το στρώσει με πρόσφατο προπονητή μας (Κατς)
THERMOSIFWNAS
Καλησπέρα κ από μένα. Παρακολουθώ αρκετά συχνά τον Παπάγο με του φίλους μου για 2 λόγους,1.για τον κόσμο που μαζεύει (δεν τον βλέπουμε σε κανένα άλλο γήπεδο ακόμα και εθνικών κατηγοριών)2.Για τον Υφαντή.
Δεν νομίζω ότι καμία από τις 2 ομάδες πρέπει να έχει παράπονο για την διαιτησία.Το Κορωπί αυτοκτόνησε στο τέλος και όσο για την διακοπή η αλήθεια είναι πως οι φίλοι του Παπάγου ''ενθουσιάζονται'' πολλές φορές λίγο παραπάνω οπότε λογικό να αγχώθηκαν οι διαιτητές όπως και τα δεκαπεντάχρονα κοριτσάκια των αντιπάλων.
PICKANDROLL
Καλημέρα και από εμένα και Χρόνια Πολλά. Γράφω και εγώ για πρώτη φορά και συγχαρητήρια για την προσπάθεια του φόρουμ. Εγώ αν και δεν ήμουν στο παιχνίδι του Παπάγου θέλω να πω ένα πράγμα. Η Ομάδα του Παπάγου είναι μια Ιστορική Ομάδα με έναν παίχτη σημαία για την κατηγορία,πράγματα όμως που για την κατηγορία και κυρίως για την βαθμολογία δεν έχουν και πολύ σημασία. Το αν παίζετε αντίπαλοι με Ομάδες με μικρότερη η ανύπαρκτη Ιστορία αυτό συμβαίνει γιατί η Ομάδα σας βρέθηκε σε αυτή την κατηγορία όποιος και αν ευθύνεται για αυτό.
Το βασικό είναι όμως ότι η Ομάδα του Παπάγου έχει δείξει μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα που αγωνίζεται ένα πολύ σημαντικό αγωνιστικό πρόσωπο που την έχει φέρει στην πρώτη θέση μέχρι στιγμής. Αυτό είναι αποτέλεσμα της δουλειάς των παιχτών και των προπονητών και σε δεύτερη μοίρα των φιλάθλων που βοηθούν.
Έχοντας λοιπόν όλη την καλή διάθεση απέναντί σας θα σας πρότεινα να σταματήσετε την κλάψα και την κακομοιριά γιατί αυτό αφ' ενός δεν σας βοηθάει σε τίποτε αλλά απλά σας φέρνει αντιμέτωπους με όλους από την άλλη θεωρώ ότι δηλητηριάζετε την επιτυχία των ίδιων των πρωταγωνιστών. Αφήστε λοιπόν την κλάψα και απολαύστε τα αποτελέσματα.
Φιλικά
Gen
Αν θεωρειτε κλαψα το οτι αυτος ο παικτης ( Υφαντης) παιζει 20-30 λεπτα σε καθε ματς , με αντιπαλους σπανια της δικης του εμπειριας κ συχνοτερα με απειρως μικροτερη, να εχει να κερδισει φαουλ μεσα στην ρακετα 5-6 παιχνιδια, τοτε μαλλον δεν εχετε ιδεα απο το αθλημα... Λιγο να εχεις παιξει ακομα κ μονο ξερεις οτι για να σταματησεις εναν πολυ πιο εμπειρο κ συνηθως κ πιο ογκωδη παικτη, ΕΝΑΣ μονο τροπος υπαρχει, το ΦΑΟΥΛ!!! Αυτο μαλλον δεν ισχυει στην Α Εσκα...

Υ.Γ. Για το ματς της πρωτης αγωνιστικης απεναντι στο Κορωπι,τιμωρηθηκαμε γιατι μετα το ματς κ εκτος γηπεδου καποιοι φιλαθλοι μας εβρισαν τους διαιτητες... !!! Για την τιμωρια μιας αγωνιστικης χωρις φιλαθλους δεν υπηρχε δυνατοτητα εφεσης λογω επομενου εντος εδρας ματς κ σε of the record συζητηση με ανθρωπους του Κορωπιου απορησαν γιατι τιμωρηθηκαμε... !!! Πιστευεις οτι αδικα ειμαστε καχυποπτοι;;;;;;;
basketall
QUOTE(periman @ Jan 10 2012, 16:42 ) *
Α.Ε Πεντέλης: Παραιτήθηκε ο Καρατζάς!
Tuesday, 10 January 2012 13:40
Last Updated on Tuesday, 10 January 2012 13:41
Written by Administrator

Ο Αλέξανδρος Καρατζάς αποτελεί παρελθόν από την ομάδα!

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία του ανδρικού τμήματος της Α.Ε Πεντέλης αποτελεί ο Αλέξανδρος Καρατζάς! Ο εν λόγω προπονητής υπέβαλλε, χθες, την παραίτηση του στη διάθεση των ανθρώπων της διοίκησης, αμέσως μετά την ολοκλήρωση του αγώνα ανάμεσα στην ομάδα και τον Α.Ο Ζωγράφου. Την Τρίτη, οι παίκτες της Α.Ε Πεντέλης δε θα προπονηθούν, ενώ, σύντομα, πρόκειται να ανακοινωθεί το όνομα του νέου κόουτς της ομάδας.


Kala ama i peneli anebi pote na mou tripisete oti 8elete.
O karatzas htan apo tous kaliterous proponites pou eixate kai 8a exete pote.
Ean ton dioksete parte ton Ombradovic Den ntrepomaste leo ego
jhantzop

Από www.athlisi.com

"Ο Φίλιππος Ταμπάκης είναι, τελικά, ο νέος προπονητής της Α.Ε Πεντέλης! Ο εν λόγω κόουτς έχει συμφωνήσει σ’ όλα τα θέματα με τους διοικούντες του σωματείου και θα καθοδηγεί το ανδρικό τμήμα στο υπόλοιπο της φετινής περιόδου."

"Ο Γιάννης Κτιστάκης είναι ο νέος προπονητής του ανδρικού τμήματος μπάσκετ, Τυφών Α.Σ! Μετά την αποχώρηση του Φίλιππου Ταμπάκη από την τεχνική ηγεσία του συγκεκριμένου συγκροτήματος, οι άνθρωποι του συγκροτήματος από την περιοχή του Νέου Ηρακλείου έχουν συμφωνήσει σ’ όλα τα ζητήματα με τον πρώην προπονητή της γυναικείας ομάδας μπάσκετ του Αθηναϊκού, ο οποίος θα προπονήσει για πρώτη φορά το συγκρότημα του την Παρασκευή το απόγευμα."


basketall
QUOTE (Gen @ Jan 15 2012, 14:13 ) *
Καταρχην δεν ειναι ομαδα της γειτονιας, εχει παιξει Κορατς... Δευτερον δεν λεμε οτι κυνηγουν μονο τον Παπαγο ουτε να σφυριζουν ολες τις επαφες αλλα 5-6 παιχνιδια για ενα παικτη αυτου του μεγεθους με 20-30 λεπτα σε καθε αγωνα ας παρει εστω 2-3 φαουλ, για το τυπικο ρε παιδακι μου, για τα ματια του κοσμου...


isos epidei einai poly kalos otan parei thn mpala h amyntikh ton afinoun min tou kanoun KALATHI KAI FAOUL smiley.gif

plaka kano etsi?
Strawberry80
QUOTE (basketall @ Jan 11 2012, 20:07 ) *
Kala ama i peneli anebi pote na mou tripisete oti 8elete.
O karatzas htan apo tous kaliterous proponites pou eixate kai 8a exete pote.
Ean ton dioksete parte ton Ombradovic Den ntrepomaste leo ego


OBRADOVIC LEGETE !!!!

HighLow
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΡΑΦΗΝΑ 68-48. Με πολύ καλή άμυνα το Γαλάτσι στο Β' μέρος, έστειλε τη διαφορά από τους +2 στους +20.
blove.gif
SpIlIoS3pts
Καλησπέρα δεν θέλω να σπαμάρω το φόρουμ, απλά θέλω να προωθήσω το μπασκετικό μπλογκ που έφτιαξα, θα εκτιμήσω πολύ να το επισκεφθείτε και να σχολιάσετε ότι σας αρέσει ή δεν σας αρέσει. Το λινκ είναι αυτό http://bbloggervic.blogspot.com/ και ελπίζω να το ευχαριστηθείτε σαν μπασκετικοι φαν! Ευχαριστώ!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.