Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
DORIAN
Ειναι ο Ζωντος ο δευτερος προπονητης της Α ΕΣΚΑ που αποχωρει ?
Εκτος αν τα καταφερει και σε ΠΟΛΙΣ και σε ΑΓΙΟ ΘΩΜΑ.
Αν καποιος γνωριζει κατι σχετικα ας το επικοινωνησει εχει ενδιαφερον.

QUOTE(billy_14 @ Nov 8 2011, 00:54 ) *
Αργοναύτης Τριγλίας - ΑΕ Πεντέλης 55-79 (35-39)
Δεκάλεπτα: 14-22, 35-39, 43-60, 55-79.
Διαιτητές: Πηλοϊδης - Θεοδωρόπουλος.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Χρυσόγελος): Προκόπης 12, Μπαλαμπάνης 7 (1), Αναγνωστόπουλος 12 (1), Τσίρος 4, Κατσόγιαννος 11, Σ. Σπίγγος 5, Α. Σπίγγος 2, Ροδάκης, Χατζής, Δρυμαλίτης, Κοκολάκης 2.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Καρατζάς): Μάντζιος 4, Μανιάτης 11, Κανταρτζής 21 (4), Αττίκος 7, Δρακάκης 12, Τσόπης, Κουτσώνας, Κοσμίδης 16 (2), Μπίγκος 8, Χαρτοματσίδης, Ζερβολέας, Καρκανίδης.


Πολυ καλη η ΠΕΝΤΕΛΗ δεν αφησε κανενα περιθωριο στην ΡΑΦΗΝΑ να πιστεψει οτι μπορει,ακομη και οταν η διαφορα στο τελος του πρωτου ημιχρονου μειωθηκε στους 4 ποντους.
Ρεσιταλ διαιτησιας απο Πηλοιδη, πολυ καλος ο Θεοδωροπουλος.
aionio talento
QUOTE(CJ 24 @ Nov 8 2011, 14:04 ) *
Είσαι εκτός τόπου και χρόνου και καλο θα ήταν να συνελθεις. Δεν αναφερόμουν στον εορτάζοντα Μιχάλη αλλα στην γενικότερη ειρωνεία σου. Να ζηλεψω τι; Εδώ σε λίγο καιρο δεν θα χουμε να φάμε και θα κάτσω νομίζεις να ασχοληθώ με τον παπαγο και το μπάσκετ γενικοτερα..



Ωραια ! μην ασχολεισαι τοτε με τον παπαγο (πρωην παικτη του τυφωνα...) και ασε μας εμας !

Στο τελος του postaρισματος σου καμια αντιρρηση ( αν και ασχετο με το μπασκετ ) περι χρηματων κλπ για να το συνδεσω

και λιγο μιας και εισαι εκτος θεματος εσυ και οχι εγω ( μπασκετικο forum) την ομαδα της γειτονιας μας βλεπουμε

και ειναι σιγουρα για εμας ΚΑΙ διασκεδαση δεν παμε ουτε στην αραχωβα ουτε στα μπουζουκια !!

Δε νομιζω να σε ενοχλουμε σε κατι !


Ωραιο video ''ανεβηκε'' στο group του τυφωνα την επομενη του ματς . . αληθεια ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΕ ΑΡΑΓΕ ???


QUOTE(jimtsou @ Nov 8 2011, 15:32 ) *
Μπράβο στην πολύ καλή ομάδα τπυ παπάγου και στους οπαδούς τους που βοήθησαν κόσμια την ομάδα τους. Ελπίζω να πληρώσατε κανά εισητήριο για τα τρέχοντα έξοδα της ομάδας smile.gif . Εντυπωσιακός ο αρχηγός σας. Λίγο περίεργη η διαιτησία σαν να ήθελε να νευριάσει και τις δύο ομάδες χωρίς λόγο.Στην πίεση σε όλο το γήπεδο έχετε κάπια προβλήματα με τους πλέι μεικερ . smile.gif Καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα blove.gif



Οταν στο 27' εισαι στο + 23 και στο 36' παει στους ''8'' επειδη απο οτι βλεπω ησουν στο παιχνιδι ειναι συνδυασμος

και των 2 ! πολλα λαθη δικα μας - ανοχη των διαιτητων στο man 2 man press ! στο 4ο δεκαλεπτο ημασταν 19 ποντους

μπροστα και τα ομαδικα ηταν 3 - 8 εις βαρος μας !!

Οπως στα εντος εδρας που ο κοσμος μας εμιζει το saloon πληρωνει εισητηριο - οι ''φιλοξενουμενοι'' πληρωνουν ΠΑΝΤΑ

ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΟΛΥ ετσι κι εμεις στα 4 εκτος ως τωρα κοβουμε ΟΛΟΙ ενας προς ενα !
ΤΥΦΩΝΑΣ
QUOTE (aionio talento @ Nov 8 2011, 20:02 ) *
Ωραιο video ''ανεβηκε'' στο group του τυφωνα την επομενη του ματς . . αληθεια ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΕ ΑΡΑΓΕ ???



Το Τράβηξε ο Γιάννης Φ. (δεν ξέρω αν θέλει να χρησιμοποιήσω το επώνυμό του) για λογαριασμό της ομάδος και το έδωσε σε εμένα (Ταμπάκης Φίλιππος) και του το επέστρεψα μετά από 5 ημέρες, αφού το αντέγραψα. Αυτό είναι που πραγματικά ήθελες να μάθεις? Για οτιδήποτε άλλο στη διάθεσή σου.
aionio talento
Οχι γιατι κάποιοι εδω μιλάνε για ειρωνειες - παρουσιαζονται ιδιαιτερα ευθικτοι κλπ.

Χορτασε το ματι μας απο λεπτο χιουμορ παρατσουκλια φωτογραφιες του LUCKY LUKE και αλλα ωραια . .

Το Ιντερνετ και η τεχνολογια ευτυχως η δυστυχως εξελισσεται συνεχως ! οποιος θελει ας σας ''επισκεφθει'' !


Α COACH ? το blog σας στην κεντρικη του σελιαδα στα δεξια εχει ''ανακριβειες''

Ε ΟΧΙ ΚΑΙ 67 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ !!!!

Απο το 2008 υπαρχετε ουσιαστικα ! και αυτους που σας ''εφτιαξαν'' τους σβησατε απο το χαρτη ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ . . .

(οχι εσυ προσωπικα βεβαια) γιατι αν δεν ηταν αυτοι 2 χρονια να κουραστουν και να ανεβουν 2 κατηγοριες ΤΖΑΜΠΑ

ΕΣΥ COACH ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΑΛΛΑΖΕΣ DVD ΟΥΤΕ ΘΑ COACHARIZES ΤΟΝ ΤΥΦΩΝΑ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑ . . .
ΤΥΦΩΝΑΣ
QUOTE (aionio talento @ Nov 9 2011, 11:06 ) *
Οχι γιατι κάποιοι εδω μιλάνε για ειρωνειες - παρουσιαζονται ιδιαιτερα ευθικτοι κλπ.

Χορτασε το ματι μας απο λεπτο χιουμορ παρατσουκλια φωτογραφιες του LUCKY LUKE και αλλα ωραια . .

Το Ιντερνετ και η τεχνολογια ευτυχως η δυστυχως εξελισσεται συνεχως ! οποιος θελει ας σας ''επισκεφθει'' !


Α COACH ? το blog σας στην κεντρικη του σελιαδα στα δεξια εχει ''ανακριβειες''

[b]Ε ΟΧΙ ΚΑΙ 67 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ !
!!!

Απο το 2008 υπαρχετε ουσιαστικα ! και αυτους που σας ''εφτιαξαν'' τους σβησατε απο το χαρτη ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ . . .

(οχι εσυ προσωπικα βεβαια) γιατι αν δεν ηταν αυτοι 2 χρονια να κουραστουν και να ανεβουν 2 κατηγοριες ΤΖΑΜΠΑ

ΕΣΥ COACH ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΑΛΛΑΖΕΣ DVD ΟΥΤΕ ΘΑ COACHARIZES ΤΟΝ ΤΥΦΩΝΑ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑ . . .[/b]


Η ιστορία ενός συλλόγου, είναι ανεξάρτητη κατηγοριών που αγωνίζεται...Δεν λέει πουθενά 67 χρόνια ιστορίας στην Α' ΕΣΚΑ. Να σου θυμίσω ότι ο Τυφώνας, δημιουργήθηκε πριν καν γεννηθούμε εμείς και υπήρξε μέλος στα πρωταθλήματα της Α' Εθνικής...Όπως συμβαίνει σε όλους τους τομείς της ζωής μας τα πάντα είναι κύκλος. Άλλοτε μικρός κι άλλοτε τεράστιος...Αυτή τη στιγμή ο Παπάγου παίζει στην Α ΕΣΚΑ. Και είναι η δεύτερη χρονιά του εάν δεν κάνω λάθος...Αυτό σημαίνει ότι έχει 2 χρόνια ιστορίας??? Προσωπικά όπως σου έγραψα και σε άλλο post, έχω ζήσει τον Παπάγο ακόμη και στην Α1. Και αυτό σημαίνει Ιστορία...Να θυμάσαι και να σέβεσαι...

Άρα το πρόβλημα εστιάζεται στην συμπεριφορά του σωματείου απέναντι σε αθλητές που το βοήθησαν να ανέβει κατηγορία και όχι στην Ιστορία του σωματείου...

Για να μην σε κουράσω, η μοναδική ομάδα που μου οφείλει χρήματα όσα χρόνια ασχολούμαι στο χώρο του μπάσκετ, είναι ο Ηλυσιακός, η ομάδα που έπαιξα 18 συνεχόμενα χρόνια, από την Β' Αθηνών έως την Α1 και Α2. Αυτή η συμπεριφορά του σωματείου απέναντί μου δεν καθορίζει και την ιστορία του. Αλίμονο...Ο Ηλυσιακός έχει ιδρυθεί το 1967, χρονολογία γέννησής μου επίσης και εάν προσπαθήσω να μηδενίσω την ιστορία του, μηδενίζω και την δική μου παρουσία εκεί...

Με άλλα λόγια, μπορεί να αντιπαθείς τον "Τυφώνα" αλλά στην ουσία η συμπεριφορά συγκεκριμένων ανθρώπων είναι αυτή που σε ενοχλεί...Δεν έχει να κάνει με αυτό που ο Τυφώνας συμβολίζει...

Όσο για το χιούμορ στο blog του Τυφώνα, απορρέει από την εικόνα και όχι από την ψευδή καταγραφή στοιχείων. Δεν θα μπω στην διαδικασία να αντιπαρατεθώ με κανέναν όσο αφορά τα δρώμενα στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα, αλλά θα μου επιτρέψεις να διατηρήσω την αίσθηση του χιούμορ στα επίπεδα που μου επιτρέπει η πνευματική μου ικανότητα...

Να είσαι καλά και να γνωρίζεις ότι τουλάχιστον για τους χαρακτήρες αθλητές που έχει ο Τυφώνας, θα τον κοουτσάριζα και στην Δ' ΕΣΚΑ...
Με εκτίμηση
Ταμπάκης Φίλιππος
sporting b.c.
Οι διαιτητές της 8ης αγωνιστικής (14/11/2011)


ΓΟΥΔΗ Δ.Ζ. 20.00 ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ(ΚΑΛΔΙΡΗΣ-ΠΟΝΤΑΣ) sport tv
Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ 21.00 ΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ-ΤΥΦΩΝ ΑΣ(ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Α.-ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ)
ΣΠΟΡΤΙΓΚ 21.00 ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ(ΜΑΛΑΝΔΡΗΣ-ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΗΛ.)
1ο ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ 19.45 ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ(ΝΤΑΒΑΡΗΣ-ΤΣΟΥΡΑΠΑΣ)
ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ 21.00 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ-ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ(ΤΣΩΝΟΣ-ΚΟΛΛΙΑΣ)
ΖΩΓΡΑΦΟΥ 21.30 ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ(ΣΚΟΥΤΑΣ-ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ)
Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ 21.45 ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ(ΨΑΡΙΑΝΟΣ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ)
darleza
QUOTE (korakass13 @ Nov 4 2011, 19:15 ) *
Α.Ο. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - Α.Ο. ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Μαγκλογιάνης,Αντερριώτης) 22222 αρματωμένος από παντού αυτή τη χρονιά με φονικά δίδυμα εκεί που τον παίρνει. Εκτός αν ο Μαγκλογιάννης θυμηθεί μέρες Παπαθεοδώρου και δακρύσει μπαίνοντας στο γήπεδο.

Δεν γνωρίζω στα άλλα γήπεδα αν επαληθεύτηκες άλλα στο συγκεκριμένο για τους Μαγκλογιάννη - Αντερριώτη το λιγότερο που μπορώ να πω ''προφητεία''.
Βολές: Μαρκόπουλο 9/16 & Ζωγράφου 17/29 σε ένα παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες έπαιζαν δυνατά απο την αρχή έως το τέλος του παιχνιδιού. Το δίδυμο είδε όμως αυτά που ήθελε ή που έπρεπε να δεί.

Στο τελευταίο δίλεπτο της κανονικής διάρκειας και ενώ οι δύο στην κυριολεξία κόρακες που τρέφονται απο τον ιδρώτα των παικτών ήταν για κακή τους τύχη μπροστά σ' όλες τις φάσεις, αγνόησαν επιδεικτικά όσα φάουλ έγιναν κάτω απο το αντίπαλο καλάθι (αυτό στον Πετρακάκη στο 1,35'' βγάζει μάτια και στο βίντεο που φανταστείτε πόσο μακριά βρίσκεται σε σχέση με τον διαιτητή) δίνοντας τα πάντα στο δικό μας και τελείωσαν το έργο τους μεγαλειωδώς μη σφυρίζοντας στην τελευταλια κατοχή μας και ενώ το σκόρ ήταν ισόπαλο, τρία φάουλ ορισμούς στον Τσίρο.
Το πρώτο μόλις έγινε κάτοχος της μπάλας απο αμυντικό ριμπάουντ όταν και τον έκλεισαν αντικανονικά οι δύο ψηλοί του Ζωγράφου έτσι ώστε να μήν εκδηλώσει αιφνιδιασμό, το δεύτερο χωρίς βέβαια να υπάρχει πρόθεση απο τον αντίπαλο όταν πήρε επιθετικό ριμπάουντ στο άστοχο σούτ που επιχειρήσαμε χτυπώντας τον στο πόδι που παραλίγο να κοστίσει την κατοχή της μπάλας μιας και με το ζόρι κρατήθηκε όρθιος και το τρίτο και καλύτερο στο μπάσιμο που επιχείρησε στην εκπνοή με αντίπαλο τον Ζευκιλή ο οποίος έχοντας διαφορά ύψους 25 τουλάχιστον πόντων κατάφερε και ενώ είχε μείνει πίσω να του κλέψει την μπάλα χαμηλά και στο αριστερό του χέρι πράγμα που δεν το έχει επιτύχει κανένας όσα χρόνια παίζει. Όλα αυτά σε μόλις 32''.
Όσο για τη παράταση: Σκόρ 4-8 και 8/11 βολές για τον Ζωγράφο.
Κούρασα και να με συγχωρείτε αλλά αναφέρω γεγονότα που βασίζονται σε αποδείξεις (video) και οχι σε γενικότητες.

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ - ΟΡΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ -
aionio talento
QUOTE(ΤΥΦΩΝΑΣ @ Nov 9 2011, 15:50 ) *
Η ιστορία ενός συλλόγου, είναι ανεξάρτητη κατηγοριών που αγωνίζεται...Δεν λέει πουθενά 67 χρόνια ιστορίας στην Α' ΕΣΚΑ. Να σου θυμίσω ότι ο Τυφώνας, δημιουργήθηκε πριν καν γεννηθούμε εμείς και υπήρξε μέλος στα πρωταθλήματα της Α' Εθνικής...Όπως συμβαίνει σε όλους τους τομείς της ζωής μας τα πάντα είναι κύκλος. Άλλοτε μικρός κι άλλοτε τεράστιος...Αυτή τη στιγμή ο Παπάγου παίζει στην Α ΕΣΚΑ. Και είναι η δεύτερη χρονιά του εάν δεν κάνω λάθος...Αυτό σημαίνει ότι έχει 2 χρόνια ιστορίας??? Προσωπικά όπως σου έγραψα και σε άλλο post, έχω ζήσει τον Παπάγο ακόμη και στην Α1. Και αυτό σημαίνει Ιστορία...Να θυμάσαι και να σέβεσαι...

Άρα το πρόβλημα εστιάζεται στην συμπεριφορά του σωματείου απέναντι σε αθλητές που το βοήθησαν να ανέβει κατηγορία και όχι στην Ιστορία του σωματείου...

Για να μην σε κουράσω, η μοναδική ομάδα που μου οφείλει χρήματα όσα χρόνια ασχολούμαι στο χώρο του μπάσκετ, είναι ο Ηλυσιακός, η ομάδα που έπαιξα 18 συνεχόμενα χρόνια, από την Β' Αθηνών έως την Α1 και Α2. Αυτή η συμπεριφορά του σωματείου απέναντί μου δεν καθορίζει και την ιστορία του. Αλίμονο...Ο Ηλυσιακός έχει ιδρυθεί το 1967, χρονολογία γέννησής μου επίσης και εάν προσπαθήσω να μηδενίσω την ιστορία του, μηδενίζω και την δική μου παρουσία εκεί...

Με άλλα λόγια, μπορεί να αντιπαθείς τον "Τυφώνα" αλλά στην ουσία η συμπεριφορά συγκεκριμένων ανθρώπων είναι αυτή που σε ενοχλεί...Δεν έχει να κάνει με αυτό που ο Τυφώνας συμβολίζει...

Όσο για το χιούμορ στο blog του Τυφώνα, απορρέει από την εικόνα και όχι από την ψευδή καταγραφή στοιχείων. Δεν θα μπω στην διαδικασία να αντιπαρατεθώ με κανέναν όσο αφορά τα δρώμενα στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα, αλλά θα μου επιτρέψεις να διατηρήσω την αίσθηση του χιούμορ στα επίπεδα που μου επιτρέπει η πνευματική μου ικανότητα...

Να είσαι καλά και να γνωρίζεις ότι τουλάχιστον για τους χαρακτήρες αθλητές που έχει ο Τυφώνας, θα τον κοουτσάριζα και στην Δ' ΕΣΚΑ...
Με εκτίμηση
Ταμπάκης Φίλιππος



Δεν αντιπαθω - συμπαθω καποιο σωματειο !

Απλως ο συλλογος που αυτη την στιγμη εργαζεσαι (θα το ξαναπω ακομα μια φορα) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ !

Βρεθηκε στην Α κατηγορια χαρις σε αλλους ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ΔΕΝ ΤΗΡΗΣΕ τις οικονομικες συμφωνιες με τους παικτες τοτε

και στην συνεχεια εξαφανισε το ονομα ενος συλλογου 87 ΕΤΩΝ (1924 ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ) και οχι 67 οπως ο Τυφωνας ! ! !

Ασε με εμενα που ημουν παικτης της ομαδας για 4 χρονια (και αλλοι πρωην συμπαικτες και φιλοι μου πολυ περισσοτερα)

να ξερουμε καλυτερα ποσο μας ποναει - ενοχλει αυτο !


Μακαρι λοιπον ο Τυφωνας φιλε μου να ηξερε ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ !!!!
jhantzop

QUOTE(aionio talento @ Nov 10 2011, 10:42 ) *
...
και στην συνεχεια εξαφανισε το ονομα ενος συλλογου 87 ΕΤΩΝ (1924 ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ) και οχι 67 οπως ο Τυφωνας ! ! !
...


Ο Τυφώνας εξαφάνισε το όνομα ή οι τότε (μπασκετικοί) παράγοντες του σωματείου Πέρα Κλουμπ; (να σημειώσω πως τα τμήματα μπάσκετ στο σωματείο Πέρα Κλουμπ ξεκίνησαν να λειτουργούν το 1987).

Πέρα όμως από τα παραπάνω, η ιστορία των συνεργασιών/ενώσεων/συγχωνεύσεων είναι μεγάλη και δεν είναι σωστό κατά τη γνώμη μου να απομονώνουμε γεγονότα.


jimtsou
Προγνωστικά 8ης αγωνιστικής
5/7 την προηγούμενη αγωνιστική. Χάσαμε το μαρκόπουλο στην παράταση με το ζωγράφου και τη νίκη του Άρη επί του χολαργού 77.gif .Για το γαλάτσι το είχαμε πει ότι έχει τα φόντα εντός έδρας να νικήσει το σπόρτιγκ όπως και έγινε. Πάμε τώρα να δούμε την 8η αγωνιστική.
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Ο θωμάς κέρδισε τον τύφων με 2 πόντους ενώ το παπάγου κέρδισε τον δασάλ με 12.Ο Θωμάς πλέον πήρε μια ανάσα βαθμολογική.Αν και στην 10η θέση με την χειρότερη επίθεση της κατηγορίας έχει και την 5η καλύτερη άμυνα!! 41.gif .Το παπάγου με την 3η καλύτερη επίθεση και από την πέμπτη θέση της βαθμολογίας θέλει να κάνει και δεύτερη εκτός έδρας νίκη και να σκαρφαλώσει ακόμη πιο ψηλά. Και εγώ πιστεύω οτι θα το κάνει.Αγχώνεται πάρα πολύ ο Θωμάς στην έδρα του.Πρέπει να κρατήσει χαμηλά το σκόρ και να πιέσει σε όλο το γήπεδο άν θέλει να έχει τύχη σε αυτο το παιχνίδι.Γιατί σε κοντρόλ επίθεση ο Υφαντής αν και περπατάει πλέον για την τέταρτη δέκαδα της ζωής του είναι μια κατηγορία μόνος του.Διπλό +2,5
ΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ-ΤΥΦΩΝ ΑΣ Η πεντέλη που πλέον φιγουράρει στην 2η θέση έχει την καλυτερη επίθεση της κατηγορίας.Απέναντι στον τύφων θα έχει εύκολο εργο και θα πάρει άλλη μια νίκη.Δεν έχει στο πρόγραμμα να κερδίσει κάτι απο αυτό το παιχνιδι ο τύφων. Οχι ότι δεν θα προσπαθήσει καθε άλλο μάλιστα απλά δεν θα τους δώσουν το δικαίωμα οι παίχτες της πεντέλης.Ασσος +9,5
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣΜετά την ήττα από το γαλάτσι και το χαστούκι που δέχτηκε η ομάδα του σπορτιγκ θέλει να ξεκινήσει ένα καινούργιο σερί νικών.Δεν θα βρει και μεγάλη αντίσταση απο τον αργοναύτη.Αλλά αυτό το παιχνίδι είναι ιδαίτερης σημασίας.Πλέον 4 ομάδες κυνηγούν το σπόρτιγκ που σε περίπτωση ήττας θα πέσει από την κορυφή για πρώτη φορά φέτος.Όλα αυτά τα σενάρια σιγουρα έχουν αγχώσει κάπως τους παίχτες του σπόρτιγκ.Αυτό θέλει να εκμεταλευτει ο αργοναύτης σήμερα...Θα τα καταφέρει?Εγω νομίζω θα φτάσει μέχρι την πηγή αλλά νερό δεν θα πιει...Άσσος +7,5
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ Το κορώπι έχει καταφέρει να έχει την 2η καλύτερη επίθεση της κατηγορίας και ταυτόχρονα την χειρότερη αμύνα μαζι με το Δασάλ...!!! Εγω προσωπικά πιστεύω οτί για να τα καταφέρει η ομάδα μου να κερδίσει μέσα στο κορωπί θα πρέπει να υπερβάλει εαυτόν.Δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρουμε .Οχι ότι δεν μπορόυμε απλά περισόττερο την πιστευω εγώ την ομάδα παρά η ίδια ομάδα πιστεύει στις δυνατότητες της.Ασσός + 20,5 smiley.gif Γιατί κάπου εκέι θα πάει το παιχνίδι αν ξεφύγει το κορωπί.
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ-ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ Ντέρμπι σωτηρίας την 8η αγωνιστική??? Ναι θα λέγαμε καθώς αν κερδίσει ο απόλλων που δεν έχε ακόμη γευτεί την χαρά της νίκης θα τραβήξει μαζί του το μαρκόπουλο προς την β' εσκα.Μακάρι να κερδίσει για να μην τα παρατήσουν...Γιατί κάτι τέτοιο θα γίνει αν δεν τα καταφέρουν και τώρα.Το μαρκόπουλο δεν θα έχει πολλές ευκαιρίες για εκτός έδρας νίκες.Μία είναι η σημερινή.Πού δύσκολο παιχνίδι για πρόβλεψη.Εγω θα παω με την παρθενική νίκη του Απόλλων.Ασσος +0,5 w00t.gif
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣΤο ζωγράφου συνεχίζει να κάνει πολύ καλές εμφανίσεις.Πλέον στην τρίτη θέση κάνει σκέψεις για μπαράζ.Η 2η άμυνα του πρωταθλήματος μετά το σπόρτιγκ.Ο άρης ανάσανε με την νίκη επί του χαλανδρίου.Αν στο γήπεδο εμφανιστεί οπώς στο τελευταίο παιχνίδι θα το παλέψει το παιχνίδι.Αν όχι τότε θα φάει 15 πόντους και θα φύγει.Εγώ θα πάω με τον άσσο + 13,5
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥΚάτι συμβαίνει στο χαλάνδρι.Δεν μπορείς να κάνεις δηλώσεις ότι η ομάδα είναι για γ' εθνική και να χάνεις από τον Άρη.Το γαλάτσι με νέο προπονητή έκανε σπουδαία νίκη με το σπόρτιγκ.Τώρα αν καταφέρει να κάνει το 2/2 και με το χαλάνδρι δεν το γνωρίζω αλλα σίγουρα θα το προσπαθήσει.Εγώ το πιστεύω το χαλάνδρι και σίγουρα εχει τις δυνατότητες να παίζει του χρόνου γ' εθνική αλλα πρέπει να το δείξουν στο παρκέ και όχι στα λόγια.Τα πολλά λόγια είναι φτώχια και δεν είναι καιρός για έξοδα.Ασσος +3,5
GENERALS 1966
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 51-60 ΜΕ ΤΡΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!
apkos
Πεντέλη-Τυφώνας 70-58
soouza
Σπόρτιγκ-Αργοναύτης 83-64(48-34 ηχίμρονο).

Πολύ κρύο στο ιστορικό γήπεδο,σταγόνες από την οροφή αλλά και μπασκετική ατμόσφαιρα με αρκετό κόσμο. smile.gif

Σπόρτιγκ με εφαρμοσμένη λογική στη δημιουργία,με παίχτες που ψάχνουν μόνιμα τους συμπαίχτες,με θεαματικά καλές επιλογές,με μόνιμη σωστή δομή στην επίθεση,με γεμάτο ρόστερ,με ρόλους,πραγματικά εκπληκτική εμφάνιση. 77.gif Ψάχνω να βρω που υστέρησε αλλά δε βρίσκω.Ομάδα του Αποσκίτη πάντα είναι καλή από παλιά. 41.gif

Αργοναύτης δεν είναι κακή ομάδα.Απλά χάθηκε στην ανωτερότητα του αντιπάλου κι άρχισε ένα άναρχο παιχνίδι που τον έφερε πίσω 30 πόντους.Έβγαλε φάσεις και συνεργασίες αλλά δε μπορούσε να διεκδικήσει κάτι παραπάνω.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smiley.gif bball.gif
melrok
QUOTE(soouza @ Nov 14 2011, 23:50 ) *
Σπόρτιγκ-Αργοναύτης 83-64(48-34 ηχίμρονο).

Πολύ κρύο στο ιστορικό γήπεδο,σταγόνες από την οροφή αλλά και μπασκετική ατμόσφαιρα με αρκετό κόσμο. smile.gif

Σπόρτιγκ με εφαρμοσμένη λογική στη δημιουργία,με παίχτες που ψάχνουν μόνιμα τους συμπαίχτες,με θεαματικά καλές επιλογές,με μόνιμη σωστή δομή στην επίθεση,με γεμάτο ρόστερ,με ρόλους,πραγματικά εκπληκτική εμφάνιση. 77.gif Ψάχνω να βρω που υστέρησε αλλά δε βρίσκω.Ομάδα του Αποσκίτη πάντα είναι καλή από παλιά. 41.gif

Αργοναύτης δεν είναι κακή ομάδα.Απλά χάθηκε στην ανωτερότητα του αντιπάλου κι άρχισε ένα άναρχο παιχνίδι που τον έφερε πίσω 30 πόντους.Έβγαλε φάσεις και συνεργασίες αλλά δε μπορούσε να διεκδικήσει κάτι παραπάνω.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smiley.gif bball.gif

Θα συμφωνησω απολυτα αφου μπορω να πω οτι περασα ενα ευχαριστο μπασκετικο βραδυ σε αυτο το ιστορικο γηπεδο.Με φασεις βγαλμενες μπορω να πω ακομα και επιπεδου Α1, ειδαμε εναν Σπορτιγκ να ξερει καθε στιγμη τί ψαχνει και πώς θα το βρει σε αμυνα και επιθεση.Πραγματικα εντυπωσιαστηκα απο τα νο 4 και νο 12 της γηπεδουχου ομαδας(playmaker ρακετας και οι δυο τους).
sporting b.c.
HighLow
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΓΑΛΑΤΣΙ 50-52 στη παράταση. Κανονική διάρκεια 48-48!!!
Πολύ χαμηλό σκόρ με βασική αιτία την αστοχία του Γαλατσίου, ενώ η άμυνά του φρέναρε το Χαλάνδρι, που είχε την ατυχία να βλέπει τον νο. 12 (Απέργης αν δεν κάνω λάθος) να τραυματίζεται στο α΄ημίχρονο.
Για τη διαιτησία, απλά κανένα σχόλιο, δεν αξίζει τελικά να ασχολούμαστε μαζί με τους "κάτι σαν διαιτητές".

bball.gif rolleyes.gif bball.gif


billy_14
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΤΥΦΩΝ 70-58 (34-32)
Δεκάλεπτα: 21-17, 34-32, 49-43, 70-58.
Διαιτητές: Παυλόπουλος - Παπαγιαννόπουλος.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Καρατζάς): Μάντζιος 2, Μανιάτης 9 (1), Κανταρτζής 20 (3), Αττίκος 17 (2), Δρακάκης 6, Κουτσώνας 2, Κοσμίδης 3 (1), Τσόπης 9 (1), Μπίγκος, Ζερβολέας, Χαρτοματσίδης, Καρκανίδης 2.
ΤΥΦΩΝ (Ταμπάκης): Ροϊδης 14 (2), Χριστοφάκης 6, Νικολαϊδης 1, Ασημένιος 9, Λεγάτος 7, Καλφόπουλος 11 (1), Χασαπόπουλος 2, Καραγεώργος 4, Αποστόλου 2, Χανιώτης 2.

Κλασικό ματς Πεντέλης-Τυφώνα, με πολύ κλειστές άμυνες και σκληρό παιχνίδι εκατέρωθεν. Ο Τυφώνας ακολουθούσε συνέχεια και ο αγώνας κρίθηκε από δύο 'μεγάλα' μακρινά σουτ του Αττίκου (δίποντο, τρίποντο) λίγο μετά το 35'.

Ευλογητός
Χτες παρακολούθησα δυο παιχνίδια (όχι ολόκληρα βέβαια), εκ διαμέτρου αντίθετα μεταξύ τους.
Σπόρτιγκ-Αργοναύτης: Το Σπόρτιγκ για ακόμα μια φορά δικαίωσε όσους το θεωρρούν το απόλυτο φαβορί της κατηγορίας, αφού απέδειξε πως η ήττα του από το Γαλάτσι ήταν απλά θέμα συγκυριών. Πολύ ωραίο παιχνίδι, με σωστή καθοδήγηση και καλοδουλεμένους παίκτες που σχετικά εύκολα και νωρίς κατάφεραν να περάσουν μπροστά. Ο Αργοναύτης από ένα σημείο και μετά λειτούργησε νευρικά και σα να μην ακολουθεί σχέδιο δράσης. Επίγευση του αγώνα: Ωραίο μπάσκετ.
Χαλάνδρι-Γαλάτσι: Είχα ξαναδεί το Χαλάνδρι στον αγώνα με το Κορωπί. Εστιάζοντας στα τότε αίσχη της διαιτησίας, παρέβλεψα τα αίσχη του πάγκου του, αλλά απ'ό,τι φαίνεται εκ των αποτελεσμάτων, μάλλον αυτό είναι η βασική αιτία που το Χαλάνδρι έχει τόσο αλλόκοτη απόδοση σαν ομάδα. Βλέποντας αυτό τον αγώνα (ο οποίος και πάλι είχε τα μελανά του σημεία ως προς τη διαιτησία) κατάλαβα γιατί τις προάλλες έχασε και από την Πετρούπολη (!!!!!!). Το Γαλάτσι από την άλλη είχε καποιους πολύ καλούς παίκτες που έπαιζαν με ταχύτητα και σιγουριά. Το μόνο αξιοσημείωτο είναι πως παρά τις συνεχείς παγίδες στο 15 του Χαλανδρίου, στις οποίες η ομάδα δεν μπορούσε να ανταπεξέλθει, και παρά τον τραυματισμό του ψηλού της, το Γαλάτσι κατάφερε να νικήσει με μεγάλη δυσκολία. Επίγευση αγώνα: Χρειάζεται ένας Σουμάχερ, να αναλάβει την Ferrari του Χαλανδρίου γιατί τα παιδιά πάνε τσάμπα.
Το μόνο που μένει είναι το ΔΑΣΑΛ-Άγιος Θωμάς για να έχω επιτέλους μια ολοκληρωμένη εικόνα για όλες τις ομάδες του πρωταθλήματος! happy.gif
Papaki11
QUOTE (HighLow @ Nov 15 2011, 00:45 ) *
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΓΑΛΑΤΣΙ 50-52 στη παράταση. Κανονική διάρκεια 48-48!!!
Πολύ χαμηλό σκόρ με βασική αιτία την αστοχία του Γαλατσίου, ενώ η άμυνά του φρέναρε το Χαλάνδρι, που είχε την ατυχία να βλέπει τον νο. 12 (Απέργης αν δεν κάνω λάθος) να τραυματίζεται στο α΄ημίχρονο.
Για τη διαιτησία, απλά κανένα σχόλιο, δεν αξίζει τελικά να ασχολούμαστε μαζί με τους "κάτι σαν διαιτητές".

bball.gif rolleyes.gif bball.gif


Αυτοί οι κάτι σαν διαιτητές χτες καθόρισαν το αποτέλεσμα... Πρώτη φορά είδα το Χαλάνδρι χτες...καλοί παίχτες που μπορούν να κάνουν τη διάφορα! Όμως δείχνουν να παίζουν χωρίς καθοδήγηση απο τον πάγκο! Γενικά έμοιαζε οι παίχτες να τσακώνονται με τον πάγκο και να μην δίνουν και πολυ σημασία σε αυτα που έλεγαν οι προπονητές! Δεν τους αδικώ! Ένας τύπος να χτυπιέται όλη την ώρα, προφανώς να μην μπορει να διαχειριστεί τους παίχτες του και γενικά να κάνει επιλογές αλλα αντ´ άλλων!
Κρίμα για τον Απέργη που χτύπησε! Μάλλον με αυτόν μέσα θα κέρδιζε έστω κι έτσι το Χαλάνδρι!(αν το αφηνανε) 
Το γαλατσι...μέτριων δυνατοτήτων θεωρώ...ήξερε τι ζητούσε...κυνήγησε σε όλο το παιχνίδι τον Εμιρη και με την ανοχή των διαιτητών τον περιόρισε αρκετά! Του έκατσε που χτύπησε ο Απέργης γιατι νομίζω είχε πρόβλημα στο μαρκάρισμα του! Εξαιρετικός ο ψηλός (νο15) που έκανε χίλιες δουλειές σε άμυνα και επίθεση και με μπροστάρη τον γενικά άστοχο χτες Πλουτενσκι έβαλε τους πόντους που χρειαζόταν. 
aionio talento
6η Νικη εχθες στο Γουδι για τον Α.Σ. (51-60)

Μετα απο ενα μετριο πρωτο ημιχρονο η ομαδα στο δευτερο μερος δεχθηκε μολις 13 ποντους . . . (3 σε ολο το 3ο 10λεπτο)

και αν και παρα πολυ αστοχοι ειδικα στις βολες σχετικα ευκολα κερδισε το παιχνιδι !!


Ο κοσμος αψογος παροτι προκληθηκε απο διαιτητες στο 1ο ημιχρονο και απο κατι ΔΗΘΕΝ ''ΓΟΥΔΙΩΤΑΚΙΑ'' μετα το ματς !! !


Τελικα αυτος ο . . . παλιογερος που δεν θα εβαζε ΟΥΤΕ ΠΟΝΤΟ κατι εκανε ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ !!!



P.S. AΚΗ ??? ΠΑΙΞΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΜΥΝΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ . . . .
sporting b.c.
21/11/2011

ΠΑΠΑΓΟΥ 19.45 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ(ΜΑΓΚΛΟΓΙΑΝΝΗΣ-ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ)
ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 20.30 ΤΥΦΩΝ ΑΣ-ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ(ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ Π.-ΤΣΑΧΑΚΗΣ)
ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΛ.21.00 ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡ.-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ(ΘΕΟΝΑΣ-ΤΣΑΡΟΥΧΑ)
ΖΩΦΡΙΑΣ 21.15 ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ-ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ(ΜΑΓΓΩΝΑΚΗΣ-ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ)sport tv
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 21.30 ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ(ΜΑΝΟΣ-ΣΕΛΛΗΝΑΣ)
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. 20.30 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ(ΜΑΓΚΟΥΝΗΣ-ΤΣΟΛΑΚΟΣ)
ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 20.00 ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ(ΔΙΜΠΙΝΟΥΔΗΣ-ΜΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ)
papagos team
Ο Μιχάλης Υφαντής μίλησε στην σελίδα της ΕΣΚΑ!



Ο πολύπειρος φόργουορντ του Α.Σ. Παπάγου, Μιχάλης Υφαντής, μίλησε στην σελίδα της ΕΣΚΑ για την πορεία των «Στρατηγών» στο Πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας και το επίπεδο του φετινού… μαραθωνίου.

Είσαι από τους πιο έμπειρους παίκτες στην κατηγορία. Ο ιδανικός λοιπόν για να μας πεις πως σου φαίνεται το επίπεδο….

«Φέτος νομίζω πως το επίπεδο είναι αρκετά υψηλό. Πέρσι παρακολούθησα αρκετά ματς και μπορώ να κάνω συγκρίσεις. Γι’ αυτό λέω πως φέτος το επίπεδο είναι πιο υψηλό. Έχουν έρθει να παίξουν στην κατηγορία παιδία όπως ο Κανταρτζής, ο Απέργης, ο Τσουμπρής, ο Δρακόπουλος και ο Τσόπης που παίζουν χρόνια, οπότε το επίπεδο είναι αρκετά υψηλό και θεωρώ πως θα γίνει ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα».

Έχεις ξεχωρίσει κάποια ομάδα μέχρι στιγμής;

«Πιστεύω πως είναι ακόμη νωρίς να μιλήσουμε για κάτι τέτοιο. Εντάξει, υπάρχουν ομάδες που έχουν αρχίσει καλά, αλλά νομίζω πως θα πρέπει να τελειώσει ο πρώτος γύρος για να μπορούμε μετά να δούμε που πηγαίνει η κάθε ομάδα. Τώρα κάθε πρόβλεψη ή εκτίμηση θα έχει μεγάλο ρίσκο».

Ο στόχος του Παπάγου ποιος είναι; Η άνοδος;

«Ο στόχος του Παπάγου είναι να ξαναγεννηθεί. Γίνεται μια νέα προσπάθεια στις ακαδημίες και θέλουμε να βγάλουμε και πάλι τα δικά μας παιδιά. Επίσης περιμένουμε και θέλουμε ο κόσμος να επιστρέψει στο γήπεδο. Νομίζω πως είμαστε η μόνη ομάδα που μαζεύει τόσο κόσμο σε κάθε ματς. Ο κόουτς δουλεύει πάρα πολύ και γίνεται μια αρκετά καλή προσπάθεια. Ο κόουτς είναι παιδί του Παπάγου, έχουμε παίξει μαζί στην Α1 και μαζί προσπαθούμε να βάλουμε τους νέους στο κλίμα και να τους μάθουμε τι εστί Παπάγου. Θέλουμε να φτιάξουμε κάτι καλό με μικρό προϋπολογισμό. Ο πρωταρχικός μας στόχος, δεν σας κρύβω, είναι η γρήγορη παραμονή και από εκεί και πέρα αν καταφέρουμε να μπούμε στα «πλέι οφ», θα είναι καλοδεχούμενο».

Τι σε έκανε να πάρεις την απόφαση να αγωνιστείς φέτος με τη φανέλα του Παπάγου;

«Μην κοροϊδευόμαστε, είμαι… στρατιώτης του Παπάγου. Έχω βοηθηθεί στην ζωή μου από τον Παπάγου και τον έχω βοηθήσει . Ξέρω καλά την ομάδα και είπα να βοηθήσω και εγώ τη νέα προσπάθεια που γίνεται».

Για πολλά νέα παιδιά αποτελείς πρότυπο. Τις λες στους μικρότερους που τώρα ξεκινάνε; Τι τους συμβουλεύεις;

«Δυστυχώς από τους νέους λείπει το πάθος. Αν δεν βγάζεις πάθος μέσα στο παρκέ, δεν έχεις τύχη να κάνεις τίποτα. Αυτό που τους λέω είναι πως θα πρέπει να δουλεύουν καθημερινά πολλές ώρες. Θυμάμαι, μου έλεγε ο παλιός μου προπονητής, Περικλής Ταυρόπουλος πως εάν θέλω να παίξω σε υψηλό επίπεδο, θα πρέπει να μην χάνω προπόνηση. Τώρα, εάν ζορίσεις λίγο τα νέα παιδιά, αρχίζουν πονάνε, παραπονιούνται και στο τέλος φεύγουν. Έτσι δεν γίνεται να πας μπροστά. Θεωρώ πως ο νόμος που αφορά τους 30αρηδες δεν είναι σωστός και πρέπει να αλλάξει. Θα πρέπει να υπάρχουν μεγάλοι στα ρόστερ των ομάδων ώστε να παραδειγματίζονται οι νεότεροι. Τώρα βλέπεις παιδιά που τους μιλάει κάπως ο προπονητής τους και τα παρατάνε. Αυτά δεν είναι σωστά πράγματα. Πρέπει να μπαίνουν στο γήπεδο, να δουλεύουν και να παλεύουν κάθε στιγμή. Εγώ αυτά τους λέω».

Θεωρείς πως η επόμενη μέρα του ελληνικού μπάσκετ θα είναι δύσκολη;

«Δυστυχώς ναι. Οι περισσότερες ομάδες που έχουν μεγάλη ιστορία έχουν σχεδόν εξαφανιστεί. Η επαρχία θεωρώ πως έχει… πεθάνει και το μπάσκετ, όπως και όλη η Ελλάδα, βρίσκεται σ’ ένα τέλμα».

Φαντάζομαι λοιπόν πως σε πληγώνει το ότι σε λίγες εβδομάδες θα παίξετε με το Σπόρτιγκ στην Α’ ΕΣΚΑ ενώ άλλες εποχές έπαιζες κόντρα στον Σπόρτιγκ στην Α1…

«Με πληγώνει και μάλιστα πάρα πολύ. Πρόκειται για δύο ιδιαίτερα ιστορικές ομάδες. Όπως και ο Παπάγου, έτσι και ο Σπόρτιγκ έχει μπασκετικό κοινό. Έχουν ζήσει μεγάλες μπασκετικές στιγμές οι φίλοι αυτών των δύο ομάδων και μπορούν να κρίνουν και να μιλήσουν μπασκετικά γιατί ξέρουν. Δεν έχω κάτι με τις υπόλοιπες ομάδες, αλλά ο κόσμος αυτών των δύο ξέρει πολύ μπάσκετ γιατί πρόκειται για ομάδες με ειδικό βάρος».

Την Δευτέρα θα αντιμετωπίσεις έναν καλό σου φίλο και πρώην συμπαίκτη σου στον Παπάγου. Τον Τάσο Κανταρτζή. Δύσκολο το ματς με την Πεντέλη; Τι μήνυμα θες να στείλεις στον Τάσο;

«Το παιχνίδι είναι καθοριστικό. Έχουμε μπροστά μας μια τετράδα αγώνων με Πεντέλη, Σπόρτιγκ, Χαλάνδρι και Ζωγράφου. Εδώ θα δούμε τι… ψάρια πιάνουμε ως ομάδα και που μπορούμε να φτάσουμε. Έχουμε παίξει με κάποιες ομάδες δυνατές, αλλά αυτή η σειρά αγώνων θα κρίνουν πολλά. Τώρα θα δούμε ποια είναι η πραγματική δυνατότητα της ομάδα μας. Έχουμε μιλήσει με τον Τάσο. Πρόκειται για ένα εξαιρετικό παιδί, πολύ έμπειρο που δείχνει να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση φέτος. Θέλω να ξέρει, όμως, πως τη Δευτέρα, μέσα στο παρκέ, θα είμαι πολύ σκληρός μαζί του».
melrok
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΠΕΝΤΕΛΗ 55-61(32-32)
soouza
Παπάγου-Πεντέλη 55-61(32-32 ημίχρονο).

Flashback......1990-91 σαν παιδάκι έβλεπα το αντικανονικό στοπ πάνω από τη στεφάνη του Lowel Hamilton πάνω στο Θεό,Νίκο Γκάλη.Νίκη του Άρη στην παράταση με εκπληκτικό κόσμο στις κερκίδες. shot.gif

Eπανέρχομαι στο σήμερα και στη φανταστική ατμόσφαιρα του saloon που με άφησε άφωνο.Κατάμεστο,σχεδόν,στην Ά κατηγορία?Χίλια μπράβο σε αυτόν τον κόσμο. 41.gif Πληθώρα μπασκετικών μορφών αλλά και καλλιτεχνών,παρακαλώ!

Αγωνιστικά δύο καλές ομάδες σε μία δυνατή αναμέτρηση με κακό θέαμα λόγω αστοχίας αλλά συναρπαστική διακύμανση. blove.gif

Πεντέλη,πολύ μοντέρνες τακτικές αλλά δυστυχώς καταλήγουν όλες στον Κανταρτζή να παίξει pick n roll ή να σουτάρει από παντού.Γεμάτο ρόστερ,βοήθεια από πάγκο και προσωπικότητες που μπορούν να πάρουν το ματς. biggrin.gif

Παπάγος,πολύ καλό split out,καλή κυκλοφορία που απέφερε πολλά αβίαστα σουτ,καλές διαγώνιες πάσες κι έναν Υφαντή(like Milicevic)να κάνει ότι θέλει μέσα στο ματς.Αδυναμία όμως στα κρίσιμα από όλους τους άλλους και χαμένες τελικές.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif smiley.gif
Hotter
 

Τυφών Α.Σ-Σπόρτιγκ 53-60, Άρης Πετρούπολης-Απόλλων Σμύρνης 67-60, Α.Σ Παπάγου-Α.Ε Πεντέλης 56-61, Α.Ο Γαλατσίου-Α.Ο Ζωγράφου 70-79, Δ.Α.Σ. Άνω Λιοσίων-ΠΟ Αγίου Θωμά 82-90,  Αργοναύτης Τριγλιάς-Γ.Σ Χαλανδρίου 58-55, Α.Ο Μαρκόπουλου-Γ.Σ Κορωπίου 73-75

 
billy_14
Παπάγου-Πεντέλη 55-61 (32-32)
Δεκάλεπτα: 16-13, 32-32, 44-45, 55-61.
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης - Αναγνώστου.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Ν. Κονδύλης): Παπαθεοδώρου 5 (1), Καλογερόπουλος 2, Αρσένης 16 (4), Μακρής 4, Υφαντής 18 (2), Τσιρόπουλος, Παναγιωτόπουλος 4, Ρεγκούζας, Χριστοδούλου 4, Σινόπουλος, Σ. Κονδύλης 2.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Α. Καρατζάς): Κουτσώνας, Μανιάτης 1, Κανταρτζής 13 (2), Αττίκος 7, Δρακάκης 12, Τσόπης 18 (1), Κοσμίδης 7 (1), Μάντζιος, Μπίγκος, Χαρτοματσίδης 3 (1).

Κάποιες επισημάνσεις:
- Τρομερή η μονομαχία των "περήφανων γηρατειών" Μιχάλη Υφαντή - Ηλία Τσόπη, μας συγκίνησαν όλους. Στολίδια για την κατηγορία μας.
- Στην ίδια κατηγορία και ο Τάσος Κανταρτζής. Ωραία η χειρονομία του Παπάγου να του προσφέρει ανθοδέσμη πριν την έναρξη του αγώνα. Ίσως να επηρεάστηκε λίγο από την επιστροφή του στο "Σαλούν" μετά από πολλά χρόνια, έβαλε όμως το καθοριστικό τρίποντο στο τέλος.
- "Ματ" η κίνηση Καρατζά να παίξει με δυο ψηλούς στην τέταρτη περίοδο. Η Πεντέλη κυριάρχησε στα επιθετικά ριμπάουντ και πήρε μπόλικες δεύτερες και τρίτες επιθέσεις, εξαιρετικό και το 'τάισμα' των ψηλών από τους κοντούς.
- Καταπληκτική η ατμόσφαιρα, αν έλειπαν και κάποια υβριστικά συνθήματα θα ήταν τέλεια. Μακάρι να είχαν όλες οι ομάδες της κατηγορίας τέτοιο και τόσο κόσμο. Εγώ είχα μείνει και τους χάζευα από τον πάγκο, το χαιρόμουνα (είπαμε, με μια εξαίρεση). Εκείνοι φορτισμένοι το παρεξήγησαν, αλλά όλα καλά. (Ναι μάγκες, είμαι ο "Νταβέλης" που λέγατε smiley.gif . Απλώς σας έβλεπα να με κοιτάτε και δεν καταλάβαινα τι λέγατε, όταν μου είπε αργότερα ο φίλος με τη φόρμα του Παναθηναϊκού γέλασα. Συνεχίστε να στηρίζετε την ομάδα σας και σίγουρα θα τον ξαναβρεί το δρόμο της. Χωρίς ακρότητες όμως, έτσι; Θα τα πούμε ευχαρίστως και στο δεύτερο γύρο.)
ΤΥΦΩΝΑΣ
QUOTE (Hotter @ Nov 21 2011, 23:44 ) *
 

Τυφών Α.Σ-Σπόρτιγκ 53-60, Άρης Πετρούπολης-Απόλλων Σμύρνης 67-60, Α.Σ Παπάγου-Α.Ε Πεντέλης 56-61, Α.Ο Γαλατσίου-Α.Ο Ζωγράφου 70-79, Δ.Α.Σ. Άνω Λιοσίων-ΠΟ Αγίου Θωμά 82-90,  Αργοναύτης Τριγλιάς-Γ.Σ Χαλανδρίου 58-55, Α.Ο Μαρκόπουλου-Γ.Σ Κορωπίου 73-75

 


http://typhonas.blogspot.com/2011/11/blog-post_21.html

Λεπτομέρειες για το παιχνίδι ΤΥΦΩΝΑΣ - ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ από το blog της ομάδος μας...
Gen
Billy_14 συμφωνω απολυτα για την αναλυση του χθεσινου παιχνιδιου. Νομιζω οτι για τα δεδομενα του ματς κ με τοσο κοσμο ειναι αναμενομενα και καποια ασχημα αλλα πολυ λιγα φαινομενα. Οπως κοιτουσες την εξεδρα νομιζα οτι ειχες καποιο γνωστο... αλλα εκανα λαθος... smiley.gif Ειδες ομως οτι μετα το ματς κ παρ´ολο οτι χασαμε η ατμοσφαιρα ηταν απολυτα φιλικη... Να πω οτι και η διαιτησια χτες ηταν απο τις καλυτερες με εξαιρεση καποιες επαφες στην αμυνα σας που νομιζω οτι δεν σφυριχτηκαν... Σε αντιθεση με την προκλητικη διαιτησια του Α ημιχρονου στον Θωμα... Ελπιζω να συνεχισουν ετσι... Καλα εκανες κ επεσημανες την ανθοδεσμη στον Τασο για να βλεπουν ορισμενοι οτι ο Α.Σ.Παπαγου ειναι ΜΕΓΑΛΟ σωματειο και δεν ξεχναει...πολυ ωραια και η μονομαχια των γερολυκων που δινουν αξια στο πρωταθλημα και παραδειγματα στους νεους με την θεληση κ το παθος τους ...Καλη συνεχεια...
aionio talento
QUOTE(billy_14 @ Nov 21 2011, 23:31 ) *
Παπάγου-Πεντέλη 55-61 (32-32)
Δεκάλεπτα: 16-13, 32-32, 44-45, 55-61.
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης - Αναγνώστου.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Ν. Κονδύλης): Παπαθεοδώρου 5 (1), Καλογερόπουλος 2, Αρσένης 16 (4), Μακρής 4, Υφαντής 18 (2), Τσιρόπουλος, Παναγιωτόπουλος 4, Ρεγκούζας, Χριστοδούλου 4, Σινόπουλος, Σ. Κονδύλης 2.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Α. Καρατζάς): Κουτσώνας, Μανιάτης 1, Κανταρτζής 13 (2), Αττίκος 7, Δρακάκης 12, Τσόπης 18 (1), Κοσμίδης 7 (1), Μάντζιος, Μπίγκος, Χαρτοματσίδης 3 (1).

Κάποιες επισημάνσεις:
- Τρομερή η μονομαχία των "περήφανων γηρατειών" Μιχάλη Υφαντή - Ηλία Τσόπη, μας συγκίνησαν όλους. Στολίδια για την κατηγορία μας.
- Στην ίδια κατηγορία και ο Τάσος Κανταρτζής. Ωραία η χειρονομία του Παπάγου να του προσφέρει ανθοδέσμη πριν την έναρξη του αγώνα. Ίσως να επηρεάστηκε λίγο από την επιστροφή του στο "Σαλούν" μετά από πολλά χρόνια, έβαλε όμως το καθοριστικό τρίποντο στο τέλος.
- "Ματ" η κίνηση Καρατζά να παίξει με δυο ψηλούς στην τέταρτη περίοδο. Η Πεντέλη κυριάρχησε στα επιθετικά ριμπάουντ και πήρε μπόλικες δεύτερες και τρίτες επιθέσεις, εξαιρετικό και το 'τάισμα' των ψηλών από τους κοντούς.
- Καταπληκτική η ατμόσφαιρα, αν έλειπαν και κάποια υβριστικά συνθήματα θα ήταν τέλεια. Μακάρι να είχαν όλες οι ομάδες της κατηγορίας τέτοιο και τόσο κόσμο. Εγώ είχα μείνει και τους χάζευα από τον πάγκο, το χαιρόμουνα (είπαμε, με μια εξαίρεση). Εκείνοι φορτισμένοι το παρεξήγησαν, αλλά όλα καλά. (Ναι μάγκες, είμαι ο "Νταβέλης" που λέγατε smiley.gif . Απλώς σας έβλεπα να με κοιτάτε και δεν καταλάβαινα τι λέγατε, όταν μου είπε αργότερα ο φίλος με τη φόρμα του Παναθηναϊκού γέλασα. Συνεχίστε να στηρίζετε την ομάδα σας και σίγουρα θα τον ξαναβρεί το δρόμο της. Χωρίς ακρότητες όμως, έτσι; Θα τα πούμε ευχαρίστως και στο δεύτερο γύρο.)



Ηττα εχθες στο saloon για τον Α.Σ. 55 - 61 απο ενα ''δικο'' μας παιδι τον ΤΑΣΟ που μας στεναχωρησε αλλα τον αγαπαμε !!

Η αδυναμια στα αμυντικα rebounds και οι πολλοι χαμενοι ''ευκολοι'' ποντοι στον αιφνιδιασμο κοστισαν το ματς !

ΜΑΤ με τοσες χιλιαδες ευρω που εχετε σου κανω και εγω φιλε billy και σου γινομαι και ''κασπαρωφ'' σε ενα βραδυ !!

Δεν θα συνεχισω παρακατω γιατι εκτος οτι το κειμενο σου ειναι πολυ καλο και σε ευχαριστουμε πολυ

το συγκεκριμενο ''πολυμπριζο'' - coach ( που στο 4ο δεκαλεπτο ειπε στον αρχηγο μας ΑΝΤΕ Γ......ΟΥ ) εκτος του οτι εχει πολλους ''υποστηρικτες'' εδω μεσα

δεν υπαρχει λογος να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου που μιλας σωστα - απλα ειναι η απαντηση για αυτα τα λιγα υβριστικα που ΟΝΤΩΣ ακουστηκαν !!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ !!
billy_14
Καλή συνέχεια και σε σας φίλε μου, εύχομαι τα καλύτερα για ένα ιστορικό σωματείο που με τέτοιο ζεστό κόσμο από πίσω του θα βρει ξανά το δρόμο των επιτυχιών έτσι κι αλλιώς.
Απλά να σου επισημάνω δυο πραγματάκια:
- Τα πολλά ευρώ είναι μύθος. Το μπάτζετ μας απ' όσο μπορώ να ξέρω δεν έχει καμιά σχέση με αυτά προηγούμενων ετών. Καμιά όμως..... Για παράδειγμα, αν το συγκρίνουμε με αυτό του Αετού πέρσι... η μέρα με τη νύχτα!!!
- Επειδή έτυχε να κάθομαι δίπλα στον κόουτς, η φράση που άκουσες ξέρω πού απευθύνθηκε, και δεν ήταν εκεί που νομίζεις. Άλλωστε δεν ξέρω αν πρόσεξες ότι ο Καρατζάς στο τέλος αγκαλιάστηκε με τον Υφαντή, που όλοι θαυμάσαμε το πάθος του στα 40 του χρόνια, και λίγο έλειψε να πάρει μόνος του το ματς.
Αυτά, και πάλι καλή συνέχεια, σας περιμένουμε στην Πεντέλη στο δεύτερο γύρο.
DORIAN
ΠΑΠΑΓΟΥ-ΠΕΝΤΕΛΗ 55-61
Ενα πολυ καλο παιχνιδι με πολυ σασπενς, οπου τελικα επικκρατησε η πληροτητα και η ψυχραιμια της ΠΕΝΤΕΛΗΣ
Σημαντικος παραγοντας η παρουσια του κοσμου και η φανταστικη ατμοσφαιρα που δημιουργησε.
Ειχα ακουσει διαφορα για μη κοσμια συμπεριφορα των φιλαθλων του ΠΑΠΑΓΟΥ που ομως ειναι τελειως ανυποστατα.
Πραγματικα εκτος απο τη νικη χαρηκαμε την ολη ατμοσφαιρα.
Για τον κοσμο της ΠΕΝΤΕΛΗΣ εχω να πω,οτι ενω στα εντος εδρας γεμιζει το γηπεδο, στα εκτος απουσιαζει χαρακτηριστικα.
Ευχαριστη διαπιστωση ,οτι εχουν αρχισει να δραστηριοποιουνται οι παλαιμαχοι και να εχουν παρουσια στα διοικητικα,γεγονος ,που δινει ελπιδα για το μελλον.
Καλη συνεχεια στις δυο ομαδες.
Gen
Ο κοσμος του Α.Σ.Παπαγου ειναι καθαρα μπασκετικος και αν δεν προκληθει απο αντιπαλους, παικτες η προπονητες, διαιτητες οπως στον Θωμα του Α ημιχρονου, δεν εχει δημιουργησει ποτε προβλημα... Ακομα κ στο Κορωπι που τιμωρηθηκαμε, παρανομα, επειδη εβρισαν εξω απο το γηπεδο τους αρχοντες...2 χρονια πηγαινουμε εντος εκτος και ποτε δεν εγινε το παραμικρο... Λογικο λοιπον καποιοι που στις ομαδες τους δεν πανε ουτε οι συγγενεις των παικτων να μην τους αρεσει ο κοσμος του Παπαγου...
QUOTE
ANTONIO DAVIS
Να πούμε οτι η διαιτησία των Μαγκλογιάννη Αναγνωστου ηταν αρκετά καλή αλλά κυρίως χωρίς να εκνευρίζει τους παίχτες σε ένα παιχνίδι φωτιά.
pointguard
Καλησπέρα και από εμένα,
Μπαίνω στην διαδικασία να γράψω μετά από καιρό γιατί ήθελα κατ' αρχάς να εκθειάσω- συγχαρώ την απίθανη ατμόσφαιρα που είχε το γήπεδο του παπάγου και να δηλώσω οτι τόσο κόσμο σε αθηναικά γήπεδα βλέπεις μόνο σε κάποια ντέρμπυ παραπάνω κατηγοριών.
Ο δεύτερος λόγος είναι για να ξεκαθαρίσω μία ανακρίβεια που γράφτηκε, ο Καρατζάς σε καμμία περίπτωση δεν έβρισε τον Μιχάλη αντιθέτως και γνωρίζονται και δεν έγινε το παραμικρό. Η φάση που λές είναι φάση που δεχόμαστε καλάθι κόντρα στην οδηγία της άμυνας και πήγαινε σε παίκτη του.
Αυτά
aionio talento
QUOTE(pointguard @ Nov 22 2011, 22:58 ) *
Καλησπέρα και από εμένα,
Μπαίνω στην διαδικασία να γράψω μετά από καιρό γιατί ήθελα κατ' αρχάς να εκθειάσω- συγχαρώ την απίθανη ατμόσφαιρα που είχε το γήπεδο του παπάγου και να δηλώσω οτι τόσο κόσμο σε αθηναικά γήπεδα βλέπεις μόνο σε κάποια ντέρμπυ παραπάνω κατηγοριών.
Ο δεύτερος λόγος είναι για να ξεκαθαρίσω μία ανακρίβεια που γράφτηκε, ο Καρατζάς σε καμμία περίπτωση δεν έβρισε τον Μιχάλη αντιθέτως και γνωρίζονται και δεν έγινε το παραμικρό. Η φάση που λές είναι φάση που δεχόμαστε καλάθι κόντρα στην οδηγία της άμυνας και πήγαινε σε παίκτη του.
Αυτά



Απο που ??

Εκτος αν εννοεις οτι τον εχει δει στο youtube . . . τοτε ναι ! ! ! ! !

Επειδη καταλαβα ποιος εισαι την ωρα που εγινε αυτο ησουν μεσα και επαιζες ( με καθοριστικοτατη συμβολη στη νικη σας οφειλω να ομολογησω . . )

Ασε εμας που το ειδαμε απο την κερκιδα να ξερουμε καλυτερα ! μετα που τον αγκαλιασε χαιρω πολυ τι θα ελεγε ?? ΕΓΩ ΣΕ ΕΒΡΙΣΑ ?? χλωμο . .




P.S. Ευχαριστουμε για τα καλα λογια αν και στην εσκα δεν αρεσει αυτο που ειδες προχθες γι αυτο και μας εχει τιμωρησει ηδη μια φορα την εδρα μας

με ''κεκλεισμενων'' σε εκτος εδρας παιχνδιδι (Κορωπι 1η αγωνιστικη) για κατι που εγινε για ενα λεπτο απο 2 ατομα στο παρκινγκ με το φυλλο αγωνα κλειστο . . .
jhantzop

ΚΟΡΩΠΙ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 96-91
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΠΑΠΑΓΟΥ 58-61


jhantzop
QUOTE(jhantzop @ Nov 28 2011, 23:12 ) *
ΚΟΡΩΠΙ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 96-91
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΠΑΠΑΓΟΥ 58-61


ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΤΥΦΩΝΑΣ 1 +5


billy_14
Πεντέλη - Άγιος Θωμάς 79-74 (41-43)
Δεκάλεπτα: 22-21, 41-43, 56-58, 79-74.
Διαιτητές: Αντωνόπουλος - Ορφανός Ι.
Πεντέλη (Καρατζάς): Μάντζιος 5, Μανιάτης 5 (1), Κανταρτζής 21 (1), Αττίκος 6 (1), Δρακάκης 6, Τσόπης 7 (1), Ζερβολέας 2, Κουτσώνας 5 (1), Κοσμίδης 20 (5), Χαρτοματσίδης 2.
Άγιος Θωμάς (Σγούρος): Ρούσσος 3 (1), Αντωνόπουλος 10 (1), Κρασσάς, Κοτρώτσιος 16, Σκούταρης 18, Φράτας 11 (3), Μπίτσικας 7 (1), Τζανετάκος 2, Παπαντωνίου 7 (1), Μαυροειδάκος.

Πατήσαμε κορυφή χάρη στο στραβοπάτημα του Σπόρτιγκ, κι αφού χρειάστηκε να δώσουμε μάχη. Κοτρώτσιος, Σκούταρης, Φράτας και ο Αντωνόπουλος στο τέλος πολύ καλοί για το Θωμά, που έδειξε ότι τον αδικεί η βαθμολογική του θέση. Man of the match ο Κοσμίδης με τα 5 τρίποντα και τη φάση του αγώνα στο τέλος της τρίτης περιόδου: ο Θωμάς είναι 5 πόντους μπροστά (53-58), σηκώνεται ο Φράτας για τρίποντο (3/3 είχε ως εκείνη τη στιγμή), αστοχεί, ο Κοσμίδης παίρνει το ριμπάουντ, κάνει το coast to coast και σκοράρει με τρίποντο πάνω στη λήξη. Καλάθι ψυχολογίας, που μαζί με τη βελτίωση στην άμυνα στο τελευταίο δεκάλεπτο απέφερε τη σημαντική νίκη.

soouza
Σπορτιγκ-Παπάγου 58-61(29-29 ημίχρονο).

Κόσμος που ζέστανε εμφανώς την ατμόσφαιρα αλλά και φινάλε τύπου.....γιατί δε τους αφήνετε να φύγουν.....όπως γιατί σπάτε τα αυτοκίνητα,γιατί έχουν Αθηναικές πινακίδες laugh.gif

Σπόρτιγκ,αργό παιχνίδι,νωχελικό,χωρίς φαντασία κι αυτοματισμούς και split out μόνο για τρίποντο που όμως δεν έμπαινε.Σίγουρα κακή μέρα,υποτάχθηκε σε λάθος ρυθμό κι έχασε δίκαια.

Παπάγος,ήξερε τι ήθελε,αργά και σταθερά επέβαλε το ρυθμό του έδειξε αμηχανία στο να πάρει το ματς και στο +3,10 δεύτερα πρίν το ματς άφησε να γίνουν τρία τρίποντα χωρίς να κάνει φάουλ.Θόλωμα στιγμής που δεν κόστισε.Γενικά πολύ σουτ,ζώνη αλλά πιο ψύχραιμος και ψυχωμένος.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smiley.gif bball.gif
Gen
Οχι και στραβοπατημα... ΑΝΤΡΙΚΙΑ νικη του Α.Σ. Παπαγου μεσα στα Πατησσα...για να δουμε τι θα κανει η Εσκα με τοσα εκτροπα κ αποχωρηση των φιλοξενουμενων υπο αστυνομικη προστασια της ομαδας Διας...
HighLow
Καλησπέρα από Ριζούπολη!
Τελικό ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΛΑΤΣΙ 70-71!
Δεν θα πω πάλι κάτι για τους γκρίζους κυρίους του αγώνα! Είπαμε ΔΕΝ αξίζουν ούτε τη παραμικρή σπατάλη λόγου και φαιάς ουσίας...
Στο παιχνίδι: Κακό το Γαλάτσι με λάθος επιλογές, σε όλο τον αγώνα, μέχρι το 35' 30" περίπου.
Τότε το ταμπλώ έδειχνε: ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΛΑΤΣΙ +14 πόντους και 0 - 6 Φάουλ.
Για τα τελευταία 4,5 λεπτά το Γαλάτσι με εκπληκτική άμυνα φέρνει το παιχνίδι 70-69 υπέρ του Απόλλωνα και έχει τη μπάλα στη baseline, επαναφορά με 2,5" για τη λήξη. Η μπάλλα με διπλό follow μπαίνει στο καλάθι, οι Διαιτητές το μετράνε, συμφωνεί και η Γραμματεία, ΑΛΛΑ....
...όλος ο Απόλλωνας πέφτει πάνω τους...ΔΕΝ κλείνουν το φύλλο αγώνα, ΦΩΝΑΖΟΥΝ τον οπερατέρ που βιντεοσκοπεί τον αγώνα, κλείνονται σε ένα δωματιάκι, και βλέπουν επί ΜΙΑ περίπου ώρα τα τελευταία 2,5", δεν βγάζουν άκρη, φωνάζουν και μια κυρία που βιντεοσκοπεί και αυτή το παιχνίδ, και τελικά ΚΛΕΙΝΟΥΝ το φύλλο αγώνα ΥΠΕΡ του ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!!!

Καλά ούτε ΝΒΑ η Α' ΕΣΚΑ!!!


neopen32
Απο το site της ΕΣΚΑ smiley.gif

10η αγωνιστική (28/11/2011)

Δευτέρα, 28 Νοέμβριος 2011
1ο ΓΥΜ. ΚΟΡΩΠΙΟΥ 19:45 ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
- ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
96 : 91
ΚΛ. ΓΥΜΝ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ 21:00 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
- ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
70 : 71
ΚΛ. ΣΠΟΡΤΙΓΚ 21:00 ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
- ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
58 : 61
ΚΛ. Ν. ΠΕΝΤΕΛΗΣ 21:00 ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
- ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
79 : 74
ΚΛ. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 21:30 ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
- ΔΑΣΑΛ
70 : 68
ΚΛ. ΖΩΓΡΑΦΟΥ 21:30 ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
- ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
90 : 81
ΚΛ. Ν. ΠΕΡΚΙΖΑΣ 21:45 ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
- ΤΥΦΩΝ ΑΣ
64 : 59

Η Βαθμολογία δεν έχει ανανεωθεί και επιμένει δυό αγωνιστικές πίσω (8 αγώνες)
Hotter
Ποιο παιχνιδι θα δείξει το sport tv ;;;
GENERALS 1966
ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΠΑΠΑΓΟΥ
Patisia City
Καλησπέρα κι απο μένα, ή μάλλον καλημέρα.

Για αρχή θέλω να δωσω πολλα συγχαρητήρια στην πολύ καλή ομάδα του Παπάγου για τη νίκη της, και απο ένα μεγάλο ρισπέκτ, στον Υφαντή που παρα την ηλικία του και την αλλαγμένη εμφάνιση του λόγω κιλών, έδειξε πως είναι οι μεγάλοι παίκτες και στον Αρσένη, τον οποίο εγώ δεν ήξερα αλλά φρόντισε ο ίδιος να τον μάθω.

Απο κει και πέρα θέλω να πω δύο πραγματάκια. Τα τελευταία χρόνια δεν πολυπηγαίνω να δω Σπορτιγκ, και ο λόγος είναι οτι στεναχωριέμαι όταν βλέπω την ομάδα που μεγάλωσα και κέρδιζε τους πάντες που φόρεσαν τη φανέλα της μεγάλοι παικτες,να βολοδέρνει σε αυτές τις κατηγορίες και να παίζουν τέτοιοι παίκτες.

Με προέτρεψαν όμως κάποιοι φίλοι μου τη προηγούμενη εβδομάδα να έρθω σε αυτό το ματς καθώς η κόντρα θα ήταν ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν έρθει αντιμέτωπες άπειρες φορες στην Α1...
Έτσι για να θυμηθούμε τα παλιά λέγαμε μεταξύ μας. ΑΛΛΑ ΠΟΥ???? Τσάμπα μια εβδομάδα ανυπομονησίας.

Τι έγινε ρε σεις??? Περιμέναμε, και περιμέναμε!!! Τσάμπα περιμέναμε τελικά ε??? Μόνο για τα Κορωπιά και τις Ραφήνες ειστε!!!!

Να τονίσω βέβαια για να μην παρεξηγηθώ οτι αυτό που έγινε στο τέλος που δεν άφηναν επι μια ώρα, τους παίκτες και τον προπονητή του Παπάγου να φύγουν, είναι εντελώς απαράδεκτο !!! Οι παίκτες και οι προπονητές θα πρέπει να φεύγουν ανέγγιχτοι απο τα γήπεδα.
Αυτά και καλή συνέχεια στις ομάδες
tasos
QUOTE(HighLow @ Nov 29 2011, 01:20 ) *
Καλησπέρα από Ριζούπολη!
Τελικό ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΛΑΤΣΙ 70-71!
Δεν θα πω πάλι κάτι για τους γκρίζους κυρίους του αγώνα! Είπαμε ΔΕΝ αξίζουν ούτε τη παραμικρή σπατάλη λόγου και φαιάς ουσίας...
Στο παιχνίδι: Κακό το Γαλάτσι με λάθος επιλογές, σε όλο τον αγώνα, μέχρι το 35' 30" περίπου.
Τότε το ταμπλώ έδειχνε: ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΛΑΤΣΙ +14 πόντους και 0 - 6 Φάουλ.
Για τα τελευταία 4,5 λεπτά το Γαλάτσι με εκπληκτική άμυνα φέρνει το παιχνίδι 70-69 υπέρ του Απόλλωνα και έχει τη μπάλα στη baseline, επαναφορά με 2,5" για τη λήξη. Η μπάλλα με διπλό follow μπαίνει στο καλάθι, οι Διαιτητές το μετράνε, συμφωνεί και η Γραμματεία, ΑΛΛΑ....
...όλος ο Απόλλωνας πέφτει πάνω τους...ΔΕΝ κλείνουν το φύλλο αγώνα, ΦΩΝΑΖΟΥΝ τον οπερατέρ που βιντεοσκοπεί τον αγώνα, κλείνονται σε ένα δωματιάκι, και βλέπουν επί ΜΙΑ περίπου ώρα τα τελευταία 2,5", δεν βγάζουν άκρη, φωνάζουν και μια κυρία που βιντεοσκοπεί και αυτή το παιχνίδ, και τελικά ΚΛΕΙΝΟΥΝ το φύλλο αγώνα ΥΠΕΡ του ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!!!

Καλά ούτε ΝΒΑ η Α' ΕΣΚΑ!!!



Δεν θα σταθω στην αγωνιστικη εικονα της ομαδας μου στα τελευταια 4 λεπτα!Απλα ειμασταν απαρεκτοι το πως καταφεραμε και φεραμε το παιχνιδι σε αυτο το σημειο.
Για τα 2.5".ολοι ακουσαμε και ειδαμε οτι ειχε βαρεσει η κορνα !Το καλαθι ηταν εκπρόθεσμο.Αλλωστε και το βιντεο μετα μας δικαιωνει!Το θεμα θα λυθει στην ΕΣΚΑ!
Jabar
QUOTE(Patisia City @ Nov 29 2011, 01:11 ) *
Καλησπέρα κι απο μένα, ή μάλλον καλημέρα.

Για αρχή θέλω να δωσω πολλα συγχαρητήρια στην πολύ καλή ομάδα του Παπάγου για τη νίκη της, και απο ένα μεγάλο ρισπέκτ, στον Υφαντή που παρα την ηλικία του και την αλλαγμένη εμφάνιση του λόγω κιλών, έδειξε πως είναι οι μεγάλοι παίκτες και στον Αρσένη, τον οποίο εγώ δεν ήξερα αλλά φρόντισε ο ίδιος να τον μάθω.

Απο κει και πέρα θέλω να πω δύο πραγματάκια. Τα τελευταία χρόνια δεν πολυπηγαίνω να δω Σπορτιγκ, και ο λόγος είναι οτι στεναχωριέμαι όταν βλέπω την ομάδα που μεγάλωσα και κέρδιζε τους πάντες που φόρεσαν τη φανέλα της μεγάλοι παικτες,να βολοδέρνει σε αυτές τις κατηγορίες και να παίζουν τέτοιοι παίκτες.

Με προέτρεψαν όμως κάποιοι φίλοι μου τη προηγούμενη εβδομάδα να έρθω σε αυτό το ματς καθώς η κόντρα θα ήταν ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν έρθει αντιμέτωπες άπειρες φορες στην Α1...
Έτσι για να θυμηθούμε τα παλιά λέγαμε μεταξύ μας. ΑΛΛΑ ΠΟΥ???? Τσάμπα μια εβδομάδα ανυπομονησίας.

Τι έγινε ρε σεις??? Περιμέναμε, και περιμέναμε!!! Τσάμπα περιμέναμε τελικά ε??? Μόνο για τα Κορωπιά και τις Ραφήνες ειστε!!!!

Να τονίσω βέβαια για να μην παρεξηγηθώ οτι αυτό που έγινε στο τέλος που δεν άφηναν επι μια ώρα, τους παίκτες και τον προπονητή του Παπάγου να φύγουν, είναι εντελώς απαράδεκτο !!! Οι παίκτες και οι προπονητές θα πρέπει να φεύγουν ανέγγιχτοι απο τα γήπεδα.
Αυτά και καλή συνέχεια στις ομάδες

Ελπίζω να τους περίμενες, για να γίνει ένα παιχνίδι γεμάτο κόσμο, ανάλογο της ιστορίας των συλλόγων.Αν εννοείς οπαδικές κόντρες και ψευτοτσαμπουκάδες τότε σε λάθος site γράφτηκες.Τώρα ακόμα και σε φιλικά παιχνίδια, υπήρχαν κάποιοι στα Πατήσια, που έκαναν βλακείες και δεν αποτελούν βοήθεια, αλλά βαρίδια για το Σπόρτιγκ.Νόμιζα ότι με αυτή τη διοίκηση, θα είχαν απομονωθεί.Όσο για τους οπαδούς την αγάπη πρέπει να την δείχνουν και οικονομικά, έστω με ένα διαρκείας και με ψυχολογική στήριξη στα δύσκολα.Είναι εύκολο να απαξιώνουμε παίκτες και από μέτριους να τους κάνουμε κακούς.Αν αγαπάς την ομάδα και στη Β ΕΣΚΑ με χειρότερους παίκτες εκεί θα είσαι.Εύκολα γεμίζεις το γήπεδο, κερδίζοντας τις μεγάλες ομάδες, στο τοπικό τι γίνεται?Από αυτή την άποψη οι 20-30 άντε 200 οπαδοί των ομάδων του τοπικού είναι συνειδητοποιημένοι, αγαπούν την ομάδα περισσότερο από τις νίκες.Από αυτή την άποψη οι οπαδοί του Παπάγου δεύτερη χρονιά στο τοπικό αποτελούν καλή βάση πλέον.Οι νέοι οπαδοί είναι δύσκολο να βρεθούν και εδώ έρχεται η σωστή διαχείριση των ακαδημιών. Δεν είναι απαραίτητο να τους βλέπουμε σαν 200€, ούτε μόνο σαν ένα μελλοντικό παίκτη, αλλά και σαν ένα σωστό φίλαθλο-διαιτητή -παράγοντα, με γνώση για το άθλημα και αγάπη για το σύλλογο.
aionio talento
QUOTE(Patisia City @ Nov 28 2011, 23:11 ) *
Καλησπέρα κι απο μένα, ή μάλλον καλημέρα.

Για αρχή θέλω να δωσω πολλα συγχαρητήρια στην πολύ καλή ομάδα του Παπάγου για τη νίκη της, και απο ένα μεγάλο ρισπέκτ, στον Υφαντή που παρα την ηλικία του και την αλλαγμένη εμφάνιση του λόγω κιλών, έδειξε πως είναι οι μεγάλοι παίκτες και στον Αρσένη, τον οποίο εγώ δεν ήξερα αλλά φρόντισε ο ίδιος να τον μάθω.

Απο κει και πέρα θέλω να πω δύο πραγματάκια. Τα τελευταία χρόνια δεν πολυπηγαίνω να δω Σπορτιγκ, και ο λόγος είναι οτι στεναχωριέμαι όταν βλέπω την ομάδα που μεγάλωσα και κέρδιζε τους πάντες που φόρεσαν τη φανέλα της μεγάλοι παικτες,να βολοδέρνει σε αυτές τις κατηγορίες και να παίζουν τέτοιοι παίκτες.

Με προέτρεψαν όμως κάποιοι φίλοι μου τη προηγούμενη εβδομάδα να έρθω σε αυτό το ματς καθώς η κόντρα θα ήταν ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν έρθει αντιμέτωπες άπειρες φορες στην Α1...
Έτσι για να θυμηθούμε τα παλιά λέγαμε μεταξύ μας. ΑΛΛΑ ΠΟΥ???? Τσάμπα μια εβδομάδα ανυπομονησίας.

Τι έγινε ρε σεις??? Περιμέναμε, και περιμέναμε!!! Τσάμπα περιμέναμε τελικά ε??? Μόνο για τα Κορωπιά και τις Ραφήνες ειστε!!!!

Να τονίσω βέβαια για να μην παρεξηγηθώ οτι αυτό που έγινε στο τέλος που δεν άφηναν επι μια ώρα, τους παίκτες και τον προπονητή του Παπάγου να φύγουν, είναι εντελώς απαράδεκτο !!! Οι παίκτες και οι προπονητές θα πρέπει να φεύγουν ανέγγιχτοι απο τα γήπεδα.
Αυτά και καλή συνέχεια στις ομάδες



Μονο που δεν περιμενατε ΝΑ ΤΑ ''ΠΟΥΜΕ'' στο γηπεδο αδερφε . . . (που εισαι και παλιος) αλλα στα΄''στενακια'' !

Ετσι ειμαι κι εγω φιλοξενος !!

Ο κοσμος δεν ηρθε για να μπορεσει να γινει και να τελειωσει ο αγωνας !

Επισης ουτε στον παγκο μας (στον οποιο καθομουν) δεν ηταν καλα τα πραγματα ! για να δουμε θα τιμωρηθει αυτη η ''ΕΚΚΛΗΣΙΑ'' ποτε ???

Οπως και να χει η νικη ηρθε δικαια και ΑΝΤΡΙΚΑ !

Πολλα συγχαρητηρια ΜΟΝΟ στον Προπονητη του ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ που Βοηθησε πολυ εστω και μια ωρα μετα να μπορεσουμε να φυγουμε μιλησαμε πριν και μετα τον

αγωνα και ηταν ΚΥΡΙΟΣ !!

P.S. Αληθεια σκεφτομαι και ξανασκεφτομαι τον λογο που εχει τιμωρηθει ΗΔΗ η εδρα μας φετος μια φορα και γελαω ! Εκει στην ΕΣΚΑ να τους σκουντησουν λιγο . .

sa-gt
Καλημέρα σε όλους. Καταλαβαίνω οτι το ντέρμπι θα μονοπωλήσει το ενδιαφέρον, αλλά πληροφοριακά στο Κορωπί έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο "μικρομεσαίες" ομάδες της κατηγορίας το οποίο κρίθηκε στη 2η παράταση. Αν μη τι άλλο αντάμειψε τους 100-150 ανθρώπους που το παρακολούθησαν. Τελικό σκορ: Κορωπί-Άρης Π. 96-91.
Gen
QUOTE (aionio talento @ Nov 29 2011, 09:13 ) *
Μονο που δεν περιμενατε ΝΑ ΤΑ ''ΠΟΥΜΕ'' στο γηπεδο αδερφε . . . (που εισαι και παλιος) αλλα στα΄''στενακια'' !

Ετσι ειμαι κι εγω φιλοξενος !!

Ο κοσμος δεν ηρθε για να μπορεσει να γινει και να τελειωσει ο αγωνας !

Επισης ουτε στον παγκο μας (στον οποιο καθομουν) δεν ηταν καλα τα πραγματα ! για να δουμε θα τιμωρηθει αυτη η ''ΕΚΚΛΗΣΙΑ'' ποτε ???

Οπως και να χει η νικη ηρθε δικαια και ΑΝΤΡΙΚΑ !

Πολλα συγχαρητηρια ΜΟΝΟ στον Προπονητη του ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ που Βοηθησε πολυ εστω και μια ωρα μετα να μπορεσουμε να φυγουμε μιλησαμε πριν και μετα τον

αγωνα και ηταν ΚΥΡΙΟΣ !!

P.S. Αληθεια σκεφτομαι και ξανασκεφτομαι τον λογο που εχει τιμωρηθει ΗΔΗ η εδρα μας φετος μια φορα και γελαω ! Εκει στην ΕΣΚΑ να τους σκουντησουν λιγο . .



Ποσο αφελης εισαι aionio talento, ηταν μεσα στα ορια του φιλαθλου πνευματος και της ευγενους αμιλας.... Προφανως κατι τετοιο 8α ισχυριστουν οι φωστηρες της ΕΣΚΑ , ενω στο Κορωπι εγιναν εκτροπα, προπυλακισμοι κ αι βιαιοπραγιες εναντιον των αδεκαστων και ακριβοδικαιων διαιτητων της Α Εσκα... Οπως ειδαμε κ στον Αγιο Θωμα του Α ημιχρνου, κ εχτες στα Πατησσα... με 12-21 τα φαουλ... Προφανεστατα η ολη προσπαθεια του Α.Σ.Παπαγου ενοχλει πολυ και πολλους αλλα δεν πειραζει,ΞΥΔΙ υπαρχει αφθονο σε αυτη τη χωρα... Ειναι η δευτερη φορα που δεχομαστε επιθεση εντος κ εκτος γηπεδου, στον θωμα ηταν η πρωτη, σε αντιθεση με εμας που εχουμε παει σε ολα τα εκτος εδρας παιχιδια και σε ΚΑΝΕΝΑ δεν εχουμε προκαλεσει το παραμικρο... και ακομα και στα εντος εδρας που υπαρχει μια πολυ θερμη ατμοσφαιρα απο τον ΠΟΛΥ σε αριθμο , ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ και σε καμια συγκριση με τις υπολοιπες ομαδες της κατηγοριας κοσμο, ακομα και με καποιους αντιπαλους φιλαθλους, παικτες, προπονητες και παραγοντες που υπαρχαν καποιες φορες αντιδικιες και εκτος οριων με βρισιες και χειρονομιες, μετα το τελος του παιχνιδιου τα λεμε φιλικα ... Αυτη ειναι η ΜΟΝΗ ομαδα που εχει τιμωρηθει με ποινη αποκλεισμου εδρας...Να χαιρομαστε τους Διοικουντες της ΕΣΚΑ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.